Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ancsa:Nagyon édesek a képek :D Nagyon szépek a gyerkőcök.A torta is nagyon szép.Sajnálom,hogy nem megy a fogyás.Lehet ki kéne vizsgáltatni a dolgot.A dokidtól is lehet,hogy tudnál kérni fogyi tabit.Mondjuk anyum 2.tesóm után hízott meg nagyon és azóta se megy le róla nagyon sok.Nekem se nagyon megy a fogyás nincs nagy kitartásom pláne,hogy kivagyok idegileg készűlve és csak eszek-eszek.Biztos olvastad após sztorit a másik topikban. :cry: Laci most unta meg a dolgot.De vidékre nem akar menni :evil: Én szerettem volna nagyon minnél messzebb annál jobb.De szeretem ezért kitartok mellette.Megpróbálunk itt lakást venni,de addig albérlet sajnos :cry: Tesója is elmehet a sunyiba,mert nem hív,hogy megbeszéljük,hogy mehetünk-e hozzá lakni ideiglenesen.Így albérlet.És ott jobb lessz ahova mentek lakni?Most panelban laktok?Az kertes lessz?

Kata:Örülök,hogy már jobban vagytok.Tesód?Még egyben? :shock: :D

L.Kata:Hogy vagytok?

dawn,gröni????

Neharagudjatok mennem kell Krisztián nem tud nyugton maradni rosszalkodik állandóan.

Kép
Kép
reni_24
 
 


Ancsa:Hát nem tudom,hogy elkűldtem volna-e,mert nem nagyon hiszek az ilyeneknek.Mi volt benne a poén? :evil:

Kép
Kép
reni_24
 
 


Igen
Panelban vagyunk most, s oda ahova megyek,az kertes lessz.
Gondold meg a dolgot. Szívesen segítenék mindenben!

Én elküldtem jó szándékból.

A poén az, hogy AIDA jelentett fel érte,mert kapott 1 emailt, hogy eltünt egy kislány és keresik a szülei. :twisted: :twisted: :twisted:
Poénos szerintem,mert van saját gyereke is, s ha eltünne biztosan kinnyában ,mint ezek a szülők is teték, email-ben is segítséget kérne.
És az is biztos, hogy azt szeretné, hogy jószándékú emberekben bízna,hogy majd tovább küldik.
Most meg egy ilyen jószándékú embert jelentett fel érte: adott esetben:ENGEM .
Ez a kis feljelentése: 50.000 ft-omba vagy annál is többe kerül nekem.

Én amolyan kis gyámoltalannak tartottam mindíg is,mert szegéynt cseszegeti az anyósa. De azért arra van ideje, hogy egy email miatt feljelentgesse az embereket. Miközben neki is van gyereke, és nem tudhatja hogy ő mit tenne, ha az övé tünne el egyszer...............
No elég, nem idegesítem magam ezen tovább.
remélem olvas minket és most örül,hogy másnak anyagi kárt okozott :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

Ancsa:Hát nem semmi hallod :shock: Nem hittem volna,hogy ilyen. :evil: Biztos unatkozik :evil: A kertes az jó :D Legalább tudnak kint játszani a gyerkőcök.Köszönöm a segítségedet tudom,hogy csak jót akarsz nekünk.Csak tudod nehéz eset a férjem.Szerinte már Tatabánya is messze van :cry: Nem akarja a munkáját otthagyni.És szerinte anyagilag nem érné meg :cry: Én tudnék bárhol lakni csak ne itt.Fűzögetem,de nem nagyon hajlik a dologra :cry: Ha itt tudnánk lakást venni az jó lenne.Az önkormányzat ad pénzt,ha itt veszünk lakást csak azután kell utánna járni,hogy mennyit és mik a feltételek.No majd lessz valahogy remélem.

Mennem kell megy a Csillag születik :D

Kép
Kép
reni_24
 
 


Hol az az itt????
Pesten?
vagy most hol laktok? Elköltöztetek már?

Pont most olvastam egy hirdetést ahova én költözöm, hogy kiadó egy családi ház.
Érdekesnek tartom,hogy kicsi falu,de közel van a városhoz .
Mellékesen megjegyzem mindegyik telek nagy, amit én vennék meg,az is 5000 nm-es telek :shock:
Jesszusom, mire azt meggondozom, tutira nem lesznek sulyproblémáim :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: nem??

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Többiek merre vagytok??

Multkor felvetődött a kistesó gondolata itt.
No én nem akarok és nem is tudnék vállalni több gyereket. Van 3, az bőven elég! Imádom őket,de eltartani őket nem egyszerű a mai világban. Így hát maradjanak 3-an, de tudjam megadni azt nekik,amit megérdemelnek.Így se könnyű.

Aki pedig még szeretne gyerkőcöt,annak megy a drukk, hogy mihamarabb sikerüljön :)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa:Igen itt Pesten a XX.kerületben lakunk.És ha itt maradnánk a kerületben és itt vennénk lakást ad pénzt az önkormányzat csak az a kérdés,hogy mennyit :?: És milyen feltételekkel.ÁÁÁÁÁ még nem költöztünk el eddig férjem tesójára vártunk. :evil: Ma felhívunk pár albérletet hátha valamelyik jó lessz.És ott mennyiért kiadó a lakás?Tatabányához van közel?Vagy melyik városhoz?AZTA az tényleg nagy telek :shock: :D Az biztos,hogy nem fogsz unatkozni :lol: És milyen árban van?Mi is a neve ahova mentek? :oops: Hát már én se nagyon szeretnék kistesót.Ezt az egyet is nehéz most nekünk eltartani.Persze,ha majd dolgozni fogok lehet meggondolom,de most így vagyok vele.Meg amíg nincs saját lakás addig biztos nem szülök mégegyet.

Neharagudj,de most mennem kell.Sajnos a kiskutyut amit hoztunk elkell vinnünk innen :cry:

Kép
Kép
reni_24
 
 


Itt erre mifelénk talán 3-500.000. Ft-os támogatást ad az önkormányzat fiatal házasoknak!
Szóval ebből házat nem lehet venni, esetleg önrésznek jó lenne befizetni lakáshitelbe,nem??

Bakonysárkány! oda megyek.
Mellette van Kisbér- ami vár, ottt van még Mór a közelbe sok-sok gyárral :):):) és viszik -hozzák az embereket dolgozni :)
Ezeket az infókat most szedem én is össze :roll: :roll: :roll:
Szóval ugy néz ki a dolog, hogy van a közelben munkahely több is, helyben iskola, ovoda, stb.
Itt vannak olcsóbban is errefelé házak. Pl pont tegnap olvastam 2 szobás családi házat igaz kisebb telekkel, de csak 4,5 millióért :shock: :shock: :shock:
Ja és van vasut is, öreg bácsi szerint akitől veszem a házat kb 1400 ember lakik ott :D
Akinek mondjuk kevés a pénze, és nem tud magad hitelt fizetni,annak ideális a kezdéshez egy ilyen hely mert olcsóbban tud házat venni, kevesebbet kell fizetnie a banknak így,mert nem mindegy ám hány milliót vesz fel az ember!!! :wink:
És ha anyuci otthon van és spórolni akar, akkor sok mindent megtermel otthon a kertbe, amit már nem kell megvenni a boltba ám! :roll:
Azért ez nagyon sokat számít ám,mert én is laktam családi házba, tudom mennyivel kevesebbet költöttem akkor a boltba hogy nem kellett mindent méreg drágán megvennem :roll: :roll: :roll:
Szóval megfontolandó! Én is azért megyek arrafelé,mert nem bírom fizetni a magas részleteket a banknak és mert így sokat tudok megspórolni, ha magamnak megtermelem, nem??
Nehéz volt a döntés, de meghoztam.És szerintem jobb mint albérletben fizetnia semmire.Errefelé már a házadat is fizethetnéd ha itt vennél mondjuk.
És azért az jobban hangzik,mintha másnak adnád csak oda, de sose lessz a tied.
Igen, albérletet is itt olvastam kiadót:)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ja és akkor külön a család, nem kell alkalmazkodni senkihez, nem cseszeget senki, nyugalom van otthon és ez azért már megfontolandó volt anno nekünk is.
Én mindíg is annak a híve voltam, hogy közös lónak túrós a háta és milyen igaz :x én magam is olyan helyzetben voltam mint te :( éppen ezért gondolom így, hogy nyögöm a sajátomat, még akkor is ha kicsi a házam, még akkor is ha nem éppen a legújabb, de egy idő után az enyém lessz,mert csak letelik egyszer az a rohadt hitel, de mégse dobom ki a pénzem potyára albérleti díjnak és nem mellékes, hogy külön vagyunk és azt csinálok amit én akarok, nem szólhat bele senki sem. :lol: :lol: :lol:
Szóval szerintem közösen anyóssal meg ilyesmi nem jó!! de albérlet se jó megoldás,mert csak kidobálod a pénzt az ablakon.
Akkor már inkább az,amit én is csinálok, hogy fizetem a sajátom és idővel enyém lessz :)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


És most miért nem mentek ideiglenesen a férjed tesójához???????? :shock:
Nem arról volt szó??????
Istenem, nagyon sajnállak titeket. Én is pont ilyen kirekesztett voltam,mert a saját szüleim se segítettek nekem soha a lakás kérdésbe :? Pont ezért ajánlottam fel, ha kell, szólj és nagyon szívesen segítek amibe csak tudok!!!!!!!!!!
És ezt komolyan mondtam! Komolyan is gondolom! :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Kéősbb jövök részletesen de msot csak Ancsának.
Aidáról bezsélsz aki régen írogatott ide is, akinek a Noel babája van??? Mit csinált, nem értem amit írtál? Továbbküldted a mailt és téged feljelentett, de miért??? És miért kerül neked 50.000,-FT-ba?

csak okulásképp kérdezem, én is sok segítségkérő mailt kapok.
Vendég
 


Jött vissza email nekem tőle, hogy megtette a feljelentést,mert nem adta hozzájárulását ahhoz, hogy email-t kapjon.
Most nem szórol szóra, de kb ezt írta vissza.

Azért kerülhet ez nekem sok pénzbe, mert ha feljelnt valaki,hogy email-t küldtem neki és ő meg nem adta hozzájárulását előzetesen, akkor akár 50.000 ft vagy efölött is büntethetnek engem.
Vagy mást akár.
Nagyvonalakban ez a lényeg kb. Ugyhogy javaslom hogy nézz utána itt is, ha érdekel a dolog!
Másrészt vigyázz vele,kiknek küldesz tovább mailtokat.

http://www.nhh.hu/?id=hir&cid=1279&mid=969

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


dehát Aida ismer téged, miért csinálta??? beszéltél vele erről?
Vendég
 


Ancsa:Köszi az infókat.Tudod én már nem tudom mit tegyek.Férjem nem akar menni pestről ide van ragadva.Én mindig is vidéken szerettem volna élni,de hát sajnos ő nem :cry: Nem érti meg,hogy vidéken kicsit könnyebb lakást venni,mert olcsóbb.Már belefáradtam a könyörgésbe.Inkább hagyom intézze a dolgokat és minnél hamarabb menjünk el innen.Férjem tesója amióta szóltunk neki,hogy mennénk oda lakni nem hív minket eltűnt.Nem hívna fel,hogy neharagudjatok,de meggondoltam magam :evil: Így most nem tudjuk mi van.Holnap utánna járunk a dolgoknak aztán majd okosabbak leszünk.Ha jövőre tudunk lakást venni akkor addig albérlet,mert én már itt nem akarok maradni.Az biztos,hogy könnyebb,h az ember magának termeli meg a dolgokat.

Neharagudj mennem kell pancsi idő van.

puszika

Kép
Kép
reni_24
 
 


Utólag jött rá, hogy ki vagyok :)
Azt írta hogy nem engem,hanem a spammereket jelentette fel :wink: remélem igaz :wink:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltüntem én is, Norbi aktívabb keveset ülök a gép elött. :roll:

Ancsa...nahááát :shock: ezen az aidás storyn tök kiakadtam :evil:
Bízom benne hogy nem téged jelentett fel!
Nem is tudtam hogy ilyesmi miatt fel lehet embereket jelenteni :shock: :( én tök tájékozatlan vagyok e téren :oops:
még jó hogy engem nem jelentettek még fel.
Nem is küldök többet tovább semmi ilyen e mailt :roll:

A szülinapi képek egyszerűen csodásak Ancsa!Nagyon szép a kis Liza és helyes a kisfiad is! :D
Cuki tortája volt!

Ancsa...hogy ennyire nem tudsz fogyni annak oka lehet :roll: :( szerintem menj el dokihoz, lehet neked is a pajzsmirigyed
nem jó működik, azt meg kezeltetni kell!
Vagy lehet hormonális, idegi probléma...na de nem festem az ördögöt a falra... :oops: remélem semmi komoly!
De menj el dokihoz!

Kata....Kevin babának Nagyon Boldog Első Születésnapot! :lol:
mikor ünnepeltek?Most vagy majd hétvégén???
Megvan már milyen torta lesz? :D


Reni....
Sajnálom a lakás dolgot! :( Hát igen minimum az lenne hogy a férjed tesója jelentkezik és tisztázza a dolgot. :roll:

Köszi az érdeklődést már meggyógyult Norbi is, én is. A vérképem jó lett, :) így nincs gond a pajzsmiriggyel,
de azért Izotóp vizsgálatra majd kell mennem. Rendszeresen Uh-al nézni kell a pajzsmirigyet és a cisztát is.
Régebben és most sem csináltak szövettant :roll: csak bízni tudok hogy nem lesz soha rosszindulatú. :(
A Uh-os doki szerint, vízszerű negatív cisztikus képlet, ártalmartlan!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, vettem Norbinak fogkrémet, először nem akartam, de aztán láttam tök sok féle van amit lehet egy évesnek adni. :D
Csak egy pici lencsényit teszek neki rá, és úgy mosom a fogát, nem mindíg engedi, de szoktatom. :wink:
Reggel is mossuk és este fürdés közben.

H1N1...ezt is elleneztem eddig, de már kezdek besz...ni :roll: Bocsi :oops:
Találkoztam egy ismerősömmel, akinek a rokona orvos, ő kimondottan javasolta.
Szerinte semmitől nem kell tartani, nincs benne más mint az eddigi oltóanyagokban, csak annyi hogy ebbe a tojásfehérjében kitenyésztett H1N1 vírustörzs van. :wink:
Beszéltem a háziorvossal beadatom az oltást magamnak , és anyunak is. :wink:
A férjem a munkahelyén és apu abetegsége miatt már megkapta...így Norbikát is meg tudjuk védeni,
felfeljebb nem jön ide idegen vagy olyan aki nincs beoltva.

Remélem jól döntöttem! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok

Kata!
Köszi! De nem én csináltam ám , sajna én ilyen tortát nem tudok :(
Ugy készítette nekünk cukrász :) Persze én is sütiztem,de az a közelébe se mehet a törpillásnak .
Háziorvosom ugy látszik szarik rá, de majd megbeszélem vele hogy lérek egy kivizsgálást kompletten,csak már lehet nincs értelme,mert mindjárt költözök el innen.
De poénos,mert szülés óta is híztam már 20 kg-ot !!!!!!!Ez durva ám nagyon :) Szülsé után lettem 80 kg, utána még rámjött ám 20 '''''''''''BORZALMAS.
És hiába diétázom,meg mozgok, nem megy le semmi sem :(:(:(:(
Valami nagyon megborult ám nálam, TUTI


Liza még mindíg nem megy semmit sem .Kezdek aggódni.
Feláll meg sétál, ha fogod a kezét, de abban is ügyetlen még nagyon.
Lehet vissza kell vigyem a Dévény gyógytornászhoz :shock:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ja és szülés elött 57 voltam :) Jó mi?
Lassan a duplája leszek :shock: :shock: :shock: :twisted:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Lecseréltem a vonalzót! Ideális,mert már ki rossz csont a szentem de nagyon. :):):)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Kata: Kevinnek nagyon boldog szülinapot kívánunk.

L.Kata: ÉN is az oltás mellett döntöttem. A családban mindenki megkapja mindkét oltást, de Dorci nem. Ő még annyira kicsi, viszont így tudjuk őt a leghatékonyabban megvédeni a fertőzéstől. Ma megyünk H1N1-et oltatni.
Örülök hogy rendben van a pajzsmirigyed.

Reni: ez a lakás kérdés óriási nagy gond. Nekünk nincs ilyen problémánk de át tudom érezni, plána pici gyerekkel ezt végigcsinálni. Remélem találtok jó de nem túl drága albérletet.
Párodat picit meg tudom érteni én se szeretnék vidéken élni.

Ancsa: te jó ég... feltétlen ki kellene vizsgálni téged mihamarabb. Mert a tested sem fogja jól viselni ezt a hirtelen hízást. Menj el a dokihoz komolyan. Én tudom hogy lusta, akaratgyenge vagyok, ha összeszedem magam, akkor azért elindulnak a kilók, de ha te mindent megteszel és mégsincs eredmény, akkor meg kell nézetni.
Vendég
 


beagle
Tudom, igazad van. Valami nagyon nincs rendben. Ilyen nincs, hogy csak hízok-hízok és nem eszem többet mint terhességem elött :?
Egyenlőre ugy néz ki most legalább stagnálok, megállt a hízás.

Ajánlottak nekem egy lugosító teát, hogy a szervezetem ne legyen savas, mert lehet az a baj. Mármint hogy tulságosan elsavasodtam :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


L.Kata,beagle: ti még szoptatjátok a kicsit igy is meglehet kapni az oltást?Én is oltás mellett döntöttem de csak én meg párom Kevin nem kap oltást.Én is megkaphatom ha kevin még sokat szopizik?nem megy át a tejen?

a szülinap jó volt nagyon örült neki Kevin.Majd hozok képeket.

000kata
 
 


sziasztok!

Képzeljétek ideért Lábatlanra a H1N1! :shock: :roll:
Holnaptól mint két iskolánkat bezárja az ÁNTSZ, mert sok a lázas gyermek , és 15 diákból 5-ben a H1N1 vírust találták meg. :( :( :( :( :(

Ma tudtam meg hogy unokatesóm két nagyobb gyermeke is beteg, lázasak.


Én ma kaptam meg az H1N1 védőoltást! :D
Kata...pont kérdezte a doktornőm hogy szoptatok e?
Mondtam hogy sajnos nem :(
Mondta hogy -Kár, mert legalább a kicsi is kapna védettséget a tejen keresztül.
Úgyhogy a válaszom-IGEN LEHET ADNI OLTÁST SZOPTATÓ KISMAMÁKNAK IS!!!!!Oltassátok be magatokat, ez komoly! :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és időben kell cselekedni,ha akartok szurit, mert 2 hét mire hat az oltás, addig beteg lehetsz, és fertőzhetsz is. :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata:köszi szépen

000kata
 
 


Sziasztok!

Mi is tegnap kaptunk oltást, Dóri nem, viszont nálunk a teljes család megkapta. Nincs bajunk de nekem eléggé fáj a karom. Tegnap este már azon voltma hogy beborogatom de aztán elaludtam :D AMúgy nincs semmi más mellékhatás eddig.

Kata: Adasd be és szopizzatok tovább, tényleg megkapja így a babó a védettséget.

L.Kata: ez rosszul hangzik.. még 10 napig legalább vigyáznunk kell hogy ne kapjuk el, én is attól rettegek hogy pont msot kajuk el, de nem járunk direkt sehova, főleg nem gyerekkel...

Ancsa: nem akrok beleszólni, de egy vérképet csináltathatnál, ahol néznek hormonszintet meg mindenfélét, csak kis időrááldozás semmi több, és kizárhatnátok egy csomó okot. de tényleg nem okoskodás.
Vendég
 


Sziasztok!

Hát nem tudom.Már kezdek elbizonytalanodni az oltással kapcsolatban.Mondjuk nálunk inkább apa dolgozik olyan helyen ahol sokan megfordulnak,de apa nem adatja be.Szerinte fel van fújva az egész.Én ma mondtam neki,hogy lehet be kéne adatni magunknak,de ha ő nem akkor én sem adatom be.Mondjuk mi a szezonális sima influ ellen se adattunk be soha oltást.Meg félek az oltástól túl hamar készűlt el.És szinte semmit nem tudnak a mellékhatásairól így eléggé rizikós beadatni szerintem.Hát holnap elmegyek a háziorvosomhoz és megkérdezem mitévő legyek.

beagle:Tudod nem is az a bajom igazából,hogy apa nem akar vidéken élni hanem az,hogy erzsébeten kívűl sem akar lakni :evil: Ide van ragadva.Tudod anyucihoz közel akar maradni tagadja,de így van.Ez az én nagy bajom. :cry: Most inkább lakás vásárlásban gondolkodunk.De hogy összejön-e hát az más kérdés.Sajnos önerőnk nincs így elég nehéz :cry: Az önkormányzat ad 900.000ft-ot.De ennyi nem hiszem,hogy elég lakáshitelhez.Holnap megyünk apa ismerőséhez aki hitellel foglalkozik remélem tud valamit nekünk segíteni abban,hogy hitelhez jussunk.Ha nem megy akkor albérlet sajnos.De ezzel a pénzzel is az a baj,hogy csak jövő májusban kaphatjuk meg,de az igénylést már most bekéne adni.De vajon lessz olyan eladó aki vár addig :shock: Hát nem tudom.Hogy vagytok?

Ancsa:Tényleg menj el dokidhoz és csináltass vele pajzsmirigy vizsgálatot!!!!!Reméljük,hogy Aida igazat mondott.Gyerkőcöknek,hogy megy a suli?

L.Kata:Tesója azóta sem hív minket,de már nem is érdekel.Ha ő így mi is így.Örülök,hogy már meg gyógyultatok :D Örülök,hogy minden oké veled is.Hát egy szövettan nem ártana azért szerintem.Te is meg nyugodnál.De biztos nem lessz semmi baj.Csak figyelni kell.

Pár kép :D

Kép

Kép mostanában így nézzük a tv-t :D

Kép egy jóízű nevetés :D

Kép pocakot nézzétek :lol: csak a fele látszik :lol: :shock: :lol:

Kép én kicsinek :lol: van hasonlóság szerintetek??

Kép én 1 évesen :D

Kép így szeretjük anyát :D

Kép

Mennem kell lassan pancsizunk.

Jó éjt!!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Lkata
Ez nem semmi.
Itt Tbányán tudtommal nem zártak még be sulit.
2 nagy nálunk megkapta az oltást,de csak jövő hét Csütörtökre lessz meg a 2 hét nekik,mire védene az oltás. :shock:
Addigra ide is hozzánk szerintem, ugyhogy lehet kár volt beadatni.
Lizának nem merem, de nekem meg nem sok értelme van beadatni,mert apa se hajlandó beadatni magának, így én hiába adatom be, ha ő nem. Érted?

Reni
Pesten drágák a lakások!
Önrészt általában 20 % szokott kérni a bank.
900.000. ft ha beszámítod 20 %-os önrészbe, akkor a teljes összeg 4,5 millió.
Annyiért nem veszel lakást Pesten, csak vidéken,de ott is nagyon kieső helyen.
Ha nincs megtakarított pénzetek,akkor nehéz lessz,mert önrésznek kevés hogy Pesten vegyetek.

Igaz az a közmondás, hogy valamit-valamiért. Bocsika nem belekotyogni akarok,de lehet párodnak is lejjebb kellene adnia a mércét,mert nemcsak Budapest van a világon.És albérletbe nyűglödni a mai világban kis gyerekkel?????
No mindegy, tényleg nem belekotty, csak elmondtam amit gondolok. bocsika :)

Jut eszembe, elöző párom volt ilyen anyás, nem tudott mellőle elszakadni, vége is lett a kapcsolatunknak ez miatt :roll:
Én párt választok és nem anyóst és nem akartam az életem úgy leélni,hogy ő mindíg anyuci szoknyája mellett van és anyuci befolyásolja az egész életünket.
Azt hiszem jól döntöttem anno,hogy befejeztük a kapcsolatunkat,mert soktól hallom mit szenvednek az ilyen anyás pasikkal :shock:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Krisztián nagyon ari ! :) :) :) :)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Reni:nagyon édes Krisz és az a huncutt mosoly :lol: :lol:

Beagle:köszi szpen.Te is szoptatsz még?

000kata
 
 


Sziasztok!

Ma már kicsit okosabbak vagyunk lakás ügyben :D Van kiút a rosszból úgy néz ki :D Párom ismerőse ingatlanos vagyis saját cég és mondta,hogy amit az önkormányzat ad nem sok,de kilehet belőle hozni a jót :D Csak most döntetünk kell,hogy tudunk-e egy évet várni és gyűjteni vagy nem,de akkor nem lessz könnyű,de menni fog :D Persze nem drága lakás hanem olyan 8-8 és félmilliós,de itt erzsébeten van panel ennyiért ami jó és kétszobás.Hétvégéig döntenünk kell.Én a gyors mellett vagyok,de Laci nem.De csak meg győzöm.Légyszi drukkoljatok,hogy össze jöjjön!!!!Előre is köszönjük.

Kata:Köszike :D Hát igen kis huncut is :lol:

Ancsa:Köszike :D Hát igen volt már nekem is anyás pasim és ott is hagytam.De itt azért gyerek is van meg szeretjük egymást.De legalább van esély a saját lakásra. :D

Mennem kell.
Puszika nektek! :D

Kép
Kép
reni_24
 
 


Reni:tök jó és mennyit kell összegyüjteni?

Kép

Kép

Kép

Kép

000kata
 
 


Kata:Nagyon arik a képek :D Szép a torta mondtam én :D Hát valami olyasmit mondott,hogy ha egy évig fizetjük a fundamentát akkor be lehet kombinálni a sima hitellel és az a pénz amit addig gyűjtünk önerőnek számít és kapunk még az államtól is pénzt. :D És plussz a 900.000ft. :D

Kép
Kép
reni_24
 
 


na ez tök jó :lol: és mikor lesz ebböl valami?csatot néztél?

000kata
 
 



Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sütőtökpüré – 4-6 hónapos kortól

Vágjuk ketté a tököt és szedjük ki a magját. Vágjuk kisebb szeletekre, tegyük előmelegített sütőbe és süssük sötét narancssárgára. Amikor kész, vájjuk ki a sütőtök belsejét, turmixoljuk össze. Végül adjunk hozzá egy pici fahéjat és szerecsendiót.

Alma-sütőtök pép – 4-6 hónapos kortól

Hozzávalók: sütőtök, alma, fahéj, szerecsendió – 4-6 hónapos kortól

Vágjuk ketté a sütőtököt, szedjük ki a magját, hámozzuk meg és vágjuk kockákra. Hámozzuk meg, csumázzuk ki, és daraboljuk fel az almákat. Főzzük meg a sütőtököt és az almát, majd pürésítsük. A fűszereket beletehetjük a főzővízbe, vagy hozzáadhatjuk a püréhez. 8 hónapos kortól adhatunk hozzá csirkehúst is.


Banános sütőtökpüré – 6-7 hónapos kortól

Hozzávalók: fél adag sütőtökpüré, 2 kis banán

Turmixoljuk össze a banánokat és a sütőtökpürét. 8 hónapos kortól joghurtot vagy gabonakását is ízesíthetünk vele.

Körtés sütőtökpüré – 6-7 hónapos kortól

Hozzávalók: fél adag sütőtükpüré, egy körte

A körtét hámozzuk meg, csumázzuk ki és szeleteljük fel. Turmixoljuk össze, majd adjuk hozzá a sütőtökpürét. 8 hónapos kortól adhatunk hozzá csirkehúst is.

Ínyenc sütőtökpüré – 8-10 hónapos kortól

Hozzávalók: 2 evőkanál extra-szűz olívaolaj, egy fél hagyma kockákra vágva, 1-2 adag sütőtök meghámozva és felkockázva., cukor ízlés szerint, víz vagy zöldségleves.


Forrósítsuk fel az olajat, adjuk hozzá a hagymát és a sütőtök kockákat. Pároljuk addig, amíg üveges lesz a hagyma, majd adjunk hozzá annyi zöldséglevet vagy vizet, hogy ellepje. Lassú tűzön főzzük, amíg megpuhulnak a sütőtök kockák is. Pürésítsük, és fűszerezzük.

Zöldfűszeres püréhez használjunk fehér borsot, rozmaringot és bazsalikomot.

Édes püréhez szerecsendiót, gyömbért, fahéjat és cukrot, ha szükséges.

Dúsíthatjuk főtt barna rizzsel vagy kuszkusszal, a zöldfűszeres változathoz adhatunk csirke- vagy pulykahúst is.

Sült sütőtök szeletek az egész családnak – 8-10 hónapos kortól

Vágjuk ketté a tököt, magozzuk ki, majd vágjuk szeletekre. Kenjük meg a szeleteket olívaolajjal, és szórjuk meg fahéj, szerecsendió és egy kevés gyömbér keverékével. Szórhatunk rá barna cukrot is. Tepsibe tesszük, és előmelegített sütőben puhára, sötét narancssárga színűre sütjük. (Ez a tök keménységétől függően fél-egy óra is lehet.) Sütés után pürésítve vagy – ha már el tudja rágni – kockákra vágva tálalhatjuk a babának.

Sütőtökös rizottó az egész családnak – 8-10 hónapos kortól


Hozzávalók: extra-szűz olívaolaj, 1 db apróra vágott hagyma, 2-3 apróra vágott fokhagymagerezd, 2 csésze rizs, 1 csésze almalé, kb. 6 csésze csirke alaplé vagy zöldséglé, 1 sütőtök, negyed csésze reszelt sajt, 4 evőkanál vaj.

A tök felét süssük meg sütőben és pürésítsük, a másik felét hámozzuk meg,
vágjuk kis kockákra, és hirtelen süssük meg egy kis olaj és vaj keverékén.

Forrósítsuk fel az olívaolajat, adjuk hozzá a hagymát, a fokhagymát és pároljuk meg. Adjuk hozzá a rizset, és továbbra is kavargassuk, amíg üveges nem lesz a rizs. Adjuk hozzá az almalevet, és továbbra is gyakran kavarjuk meg, amíg a rizs fel nem szívja az almalevet. Utána öntsük fel az alaplével, és gyakori kevergetés mellett főzzük puhára a rizst.

Keverjük bele a sütőtökpürét és a sütőtök kockákat, és vegyük le a gázt. Keverjük bele a reszelt sajtot és a vajat is a rizottóba, így kellemes, krémes állaga lesz. Ha szükséges, a baba részét turmixoljuk.

Sütőtök krémleves az egész családnak – 8-10 hónapos kortól

Hozzávalók: 45 dkg sütőtök püré, csirke alaplé, 1 nagy hagyma, 2 db répa, 2 pohár joghurt, 2 evőkanál tejföl, fahéj, szerecsendió, só, bors.

Tegyük fel főni a csirke alaplevet, a hagymát, a répát, sózzuk, borsozzuk. Főzzük 10-15 percig, amíg a répa megpuhul. Turmixoljuk össze a zöldségeket, majd tegyük vissza a főzőedénybe. Adjuk hozzá a sütőtökpürét, a joghurtot, a fahéjat és a szerecsendiót. Kis lángon főzzük még 10 percig. Tálaláskor díszíthetjük tejföllel.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Reni...nagyon édes, huncut képek ezek Krisztiánról! Olyan nagyfiús már!
Nagyon szép, pont mint az anyukája :wink: de tényleg, hasonlít rád! :D

Kata...háát, de jók ezek a szülinapi képek! Húúú, de klassz játékokat kapott Kevin! Jó fiú volt biztos. :wink:
Neki is gyönyörű szép mosolya van!
Ma van a szülinapod???
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!! :D

Ancsa...jók ezek a receptek, pont azon filózom hogy kéne diétáztatnom Norbikát, mert valamitől csúnya lett a bőre,
kipattogott, és piros, száraz. :(
Most nem fogok neki tejterméket sem adni.
Remélem nem ekcéma :roll: :(

Na nincs hír az Aida féle feljelentésről? :roll: :evil:


H1N1....én 3 napja megkaptam az oltást, semmi bajom :wink:
Itt sajnos sok beteg van, már az oviban is vannak gyanús esetek! :(
Vettek mintát pár beteg gyerektől, hétfőn lesz eredmény. Most nagyon sokan betegek lesznek, mert erre kevesen kérték a védőoltást.
A suliban is a 40 tanárból 5 tanár igényelte, a szülők 80% se kérte.
Persze megértem őket is, félnek az oltóanyagtól.
Nem tudni mikor cselekedik jól az ember.

Mennem kell, tízórai idő van :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata: nem ma van a szülinapom szeptemberbe volt :lol:

Én hétfön megyek az oltás receptért páromnak meg magamnak akkor tuti nem lesz baja kevinnek ha én kapok oltást és ö meg szopizik?

Anycsa: köszönjük a recepteket

000kata
 
 


Lovaszkata
Egyenlőre semmi hír róla :wink:

Nálunk Liza imádja a sütőtököt :) Mindenfélre fözijébe teszek neki, mert tényleg imádja :lol:
Hát az alma-sütötök desszertet meg minden nap megenné.
De szereti banánnal, adtam már neki céklával is, meg ananásszal vagy őszibarackkal is.

Mondjuk én nem szeretem,de az illatát imádom! :)

Tejet hogy higítod neki?? Nem túl sok?
Próbáltad már csak minden másnap adni neki?
Próbáltad már ugy? Akkor is pöttyös??
Lehet csak sokat kap, nem? Vagy csak csökkenteni kéne az adagját és 2 hónap múlva finoman emelni rajta nem??

Tejbedarát is csinálok a Lizusnak. Csak nem tejbe főzöm meg neki hanem vízbe.
Pici cukor bele, meg fahéj, Liza nagyon szereti.
Így csinálom a tejberizst is neki, hogy vízbe főzöm meg tej helyett. Az izesítés meg már más kérdés,mert sokféleképpen lehet izesíteni. Ki hogy szereti. Nem? :)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sajtos-brokkolis csirke (9-12 hónapos babáknak)


Hozzávalók: Hozzávalók 4 adaghoz:
10 dkg zsenge brokkoli
12 dkg felkockázott csirkemell

A sajtmártáshoz:
3 dkg vaj
2 evőkanál liszt
3 dl tej
6 dkg reszelt sajt


Elkészítés:
Olvasszuk fel a vajat, adjuk hozzá a lisztet, egy percig pirítsuk, majd öntsük fel a tejjel. Főzzük fel, majd gyenge lángon sűrítsük. Ezután húzzuk le a tűzről, keverjük hozzá a reszelt sajtot. Ezalatt enyhén sós vízben főzzük meg a brokkolit és a csirkemellet. Törjük össze villával vagy turmixoljuk, majd keverjük össze a sajtszósszal.

Elkészítési idő: 25 perc

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Zöld fűszeres mártás babáknak

Hozzávalók: 2 fej vöröshagyma,
2 dl húsleves,
2 dl fehérbor,
1 dl tejszín,
kevés liszt,
snislling, só, bors, petrezselyem.


Elkészítés:
Felaprítunk 2 fej vöröshagymát, majd 2 dl húslevessel és 2 dl fehérborral fele mennyiségűre forraljuk. Leszűrjük. Két evőkanál lisztből 1 evőkanál olajjal barnarántást készítünk, feleresztjük a hagymás- boros lével. Kevergetve jól kifőzzük. Ízesítjük sóval, borssal és 1-1 teáskanál vágott snidllinggel, zöldpetrezselyemmel, valamint medvehagymával (vagy tárkonnyal). Selymesítjük 1 deci tejszínnel.


Tanácsok: Báránysült és vadhúsok mellé kínáljuk, egyéves kor után.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Epres / kiwis joghurital ( babáknak 1 éves kortól )

Hozzávalók:
Egy marék eper vagy 3 kivi,
1 banán,
1 kk porcukor,
1 pohár natúr joghurt,
fél dl folyékony habtejszín.

Elkészítés:
Minden hozzávalót mély tálkába teszek, és bormixerrel simára keverem.

Elkészítési idő: 10 perc
Kalóriatartalom: 122 kcal
Szénhidráttartalom: 13.1 gramm
Zsírtartalom: 6.2 gramm

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kata...nekem azt mondták nem árt a babának ha a szopival benyeli az ellenanyagot. :wink:
És ő már egy éves elmult. :wink:

Ancsa...mi nem iszunk tejet, még nem merem adni Norbinak. :roll:
Azt tanácsolták hogy 2 éves korig ne nagyon adjak. 3-mas tápszert kap 2x , reggel és este.
Talán tejbegzírt is (feles tej/vízzel) csak 2x főztem neki. :wink:
Néha pudingot, krémtúrót, joghurtot adok neki, én erre értettem hogy nem fogom adni ezt sem egy hétig és meglátom
hogy jobb lesz e? :wink:
Fűszereset sem adok neki, meg se enné.Nem tudom mitől van ez a bőr irritáció? :? Lehet hogy csak a nyál, ahogy megáll a cumi mögött :( sokat cumizik. :(
Minden esetre a sudocrem segít! :D

Jók ezek a receptek! :D Majd ha jobban lesz Norbi főzök neki.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

L.Kata: Norbikának az arcocskáján vannak pöttyök? Dórimnak csak a bal arcocskáján jön ki időnként 4-5 piros pötty, egy kupacban egymás mellett, de fél nap alatt elmúlik. Nálatok is ilyesmi van?

Kata: nekünk is ilyen játszóasztalunk van, nagyon szeretjük. Kevin is játszik vele sokat?

Reni: remélem megoldódik a lakás problémátok. Már voltatok lakást nézni?

Ancsa: jók a receptek, bár fehérbort nem tennék bele. Tudom hogy főzésnél elpárolog az alkoholtartalom de valahogy mégse.
Ja és lehet hogy nagyon lemaradtam, és ne hari ha kényes a kérdés, de nem tudom hogy jól értettem e a hsz-ed alapján, hogy a pároddal már külön vagytok?
Vendég
 


Beagle: igen kevin nagyon szereti a játszóasztalt táncizik rá mindig :lol:

L.Kata:elvileg igy kevin is kap egy kis védettséget azt hallottam.

000kata
 
 



000kata
 
 


Beagle
Semmi gond. Párom elköltözött egy időre , utána meg vissza jött.
Ugyhogy most végülis itthon van, de nála sose lehet tudni.
Lehet hogy holnap gondol egyet, belém köt és máris van ,,mondvacsinált oka" amiért elköltözhet ithonról.
Tudod,van 3 gyerek, lakáshitel a nyakamba. Ha tudnék, nem türném ezt el én se, de nem nagyon van választásom :(
A szüleim engem sose támogattak semmibe. Nincs senki, akire számíthatnék ebben a világban.

Lkata
Ilyesmit Liza is eszik és neki is most jött ki pár pötty a pofiján :roll:
Lehet van összefüggés, sőt biztosan. De hát nekik is hozzá kell szokni. Ha nem kapja nem tudja megszokni a más ételeket ,nem?

Engem már kezd irritálni ez a semmit nem szabad adni a gyereknek duma, amit az orvosok és a védőnök egyre hangoztatnak. De azt nem teszik hozzá, hogy mióta ennyire óvják a gyerekeket bizonyos ételektől , azóta megsokszorozódott az allergiások és asztmások száma! :wink:
Szerintem ,,túl " védettek már ezek a gyerekek! És érdekes az ellenálló képességük sem jobb, mint mondjuk az én koromban volt.
:wink: A régiek közül nincs ennyi allergiás és nincs ennyi asztmás sem . Vajon miért ? Talán mert nem védték őket a széltől is? És ki tudott alakulni az immunrendszerük időben,mert mindennel találkoztak és nem voltak eltiltva mindentől???

ezzel csak azt akarom mondani, hogy a pokolhoz veszető ut is jószándékkal van kikövezve! Lehet hogy jót akarnak, sőt biztos!
Az viszont számomra nem bizonyított hogy valóban helyes is és jó is a gyerekemnek az,amit ők állítanak és megvonnak tőlük :wink:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 




Sikerült a házcserém! Költözök Bakonysárkányra még az idén :):):)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa...gratulálok a házcseréhez! :D :D :D
Majd kérünk ám fotót is róla.

Mi jól vagyunk Norbi bőre szebb lett.
Nálunk elég nagy járvány van készülőben, már azon filózom, lehet Norbit is be kéne oltani. :roll: :(
Hoztam képet is :lol:
Norbi esti mesét néz!
Kép
Itt még kicsit pöttyös az arca :(

Ez meg ma készült, már ilyen szép a bőre :D
Kép

Remélem senki sem beteg! Pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: