Új privát üzeneted érkezett!

Hiába, a férfiak nem nagyon tudják elképzelni, hogy az ilyen erőteljes színek is jól mutatnak, csak jól kell összepárosítani őket. Drukkoljatok, hogy lássam rajta a meglepődést, és a lelkesedést hogy ááááá, ez tényleg nagyon jól néz ki. :roll:

Amúgy meg most kipróbáljuk, hogy minden nap együtt vagyunk, hátha ez lesz a nyerő (bár nekem van egy sejtésem, hogy nem ezen múlik, hanem csak is azon, hogy épp abban a pillanatban minden passzoljon, de azért egy próbát megér)

Kép
Kép
tabati
 
 


Tényleg nagyon nehéz jó szakembert találni. Az a rossz h az ember nagyon ki van szolgáltatva a dokiknak és nagy részük ezt ki is használja. Nekem a sógornőmnek az unokatesója nőgyógyász, ő nála is szülte mind a két gyerekét. Beprotezsált hozzá az első babánál (de már előtte évek óta ismertük egymást), és velem olyan undok volt, és jól elhajtott a fenébe, h keressek másik dokit m ő nem vállal el... És mindezt "rokoni" alapon. És itt a fórumon meg orrba-szájba dícsérik. Csak arra tudok gondolni h attól félt, h nem fogok neki fizetni. Ez most még így utólag eszembe jutott, nem akarok senkit fárasztani a dokis történeteimmel... :oops: :oops: :oops:

Tabati! Kíváncsiak is vagyunk a párnára!!!! Érdekes a narancssárga ing, még nem láttam olyat. Biztos tök jól nézne ki. Ha sötétzöld menyasszonyi ruha lehet, akkor ilyen meg miért is ne? Hajrá baba! Drukk!!!!!!

Ósió! Persze h értem amit mondasz! Én se tudok a mai napig vele megbeszélni sokmindent. A felvilágosításom 13 éves koromban: "vannak a fiúk, és ha meg akarják mutatni a fütyijüket, hát ne engedd!" :lol: :lol: :lol: Ezek szerint mégiscsak megengedtem :oops: :oops: :oops: 8) 8) 8)

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


pont mot volt valamelyiknap a tv-ben hogy a mai fiatalokat nem világosítják fel kellően és ezért van ennyi probléma terhességmegszakítás stb a 16 éves kiscsaj hogy megszülte és megölte a babáját ezért volt szó ezekről én nekem is a sogórnőm a majd 12 éves lányát még be sem avatta hogy nemsokára menstruálni fog szegény gyereke. én már 12 évesen mensiztem de már jóval előbb tudtam hogy mi fán terem a szexualitás persze anyu mindig a koromnak megfelelő módon mesélte l én sem akarom hogy a fiam ne tudja ha oda kerül mit kell tennie időben fel fogom világosítani főleg hogy a neten a tv-ben és mindenhol mást se lát az ember csak pucér nőket .volt eg könyv régen a sehányéves kislány na azt szerintem megveszem a sogfórnőm lányainak jövőre :):):):)): szerintem nagyon izlséesen és szépen elmagyarázza a női mibenlétet :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Én aztán nem várok el sokat az orvostól! Csak hogy egészséges legyen a gyerek, ne maradjon bennem a méhlepény, és az alkatrészeim éppek maradjanak :lol: :lol: :lol: és nem ártana természetes módon szülni :? Ja, lehet, hogy előbb teherbe kéne esnem? :shock: Egy kicsit előreszaladtunk :oops:
Vendég
 


Noémib: :)

Kép
csucsu05
 
 


noémi :):D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


Hát nálunk az volt a felvilágosítás, hogy egy képes könyvet kaptunk (direk gyerekeknek készült) arról, hogy készül a baba. Persze ahogy emlékszem én már előtte felvilágosultam a suliban. A menstruációt sem anyu mondta, azt is a suliban "tanultuk", ezért nem lepődtem meg. Viszont a barátnőm olyan korán kezdett el mensizni (asszem 12 évesen), hogy az anyukája nem hanyagságból nem mondta el neki mi lesz, hanem egyszerűen nem gondolta, hogy ilyen korán meg fog neki jönni, azt hitte még legalább egy évet várhat az a felvilágosítás. Barátnőm meg mesélte, hogy azóta is rossz ha rágondol, annyira megmaradt benne, hogy egyedül volt otthon, és azt hitte valami gyógyíthatatlan betegsége van, bőgött és félt. :( Úgyhogy inkább korábban kell elmondani, hogy ne legyen már ilyen rossz élménye szegény gyereknek.

Kép
Kép
tabati
 
 


Egyetértek tabatival, korán el kell mondani a dolgokat.
Én úgy gondolom, hogy szép fokozatosan, mindig a korának megfelelően.
Nálunk sosem volt divat beszélni az ilyen dolgokról, és bizny mikor először megjött, és láttam, azt hittem, hogy halálos beteg vagyok. Nagyon kétségbe estem. 10 éves múltam épp csak. Ekkor még felvilágosítás sem volt a suliban, anyuval nem beszélgettünk erről (bár lehet, azt gondolta, ráér ezzel még).
Úgy 6.-os lehettem, amikor jöttek a felvilágosító órák, de hát azok is elég viccesek voltak. :)
Vendég
 


Tabati!

Ne engedd, hogy egyetlen beszélgetés elvegye a "kedvedet" a dokitól. Lehet, hogy éppen fáradt vagy ingerült volt valamin, és ez miatt volt pillanatnyilag veled olyan. Ne egyetlen telefonbeszélgetés döntsön, hanem a több nap, amit a kórházban töltöttél.
Narancssárga ing? Érdekesen hangzik, de ha passzol hozzá a kála szine, egyből más. És milyen színű lenne az öltöny? Fekete? Szürke?
Ha tudsz, tegyél fel képeket majd.
Nálunk egy 6 év körüli kislány fogja vinni a gyűrűket a párnán. Biztos kis ügyes lesz.

Felvilágosítás.
Szerintem sem 12-13 évesen kellene kezdeni, szóval, pont az előtt, mielptt megjönne az első menstruáció. Én 13 voltam, amikor először megjött, de akkor már tudtam, miről van szó, anyu elmondta (azért, mert kérdeztem, hogy mik "azok", amik a vécében vannak a polcon), meg az iskolában is volt felvilágosítás, de akkor már mindent tudtunk.
Egyik legégőbb élményem ezzel kapcsolatban, amikor ötödikben kaptunk Libresse csomagot az orvosi vizsgálaton. Persze, rikító rózsaszín dobozban volt az egész, szóval, nagyon feltűnő votl az egész, mikor kijöttünk a rendelőből mi lányok, a fiúk a hasukat fogták a nevetéstől. Mi meg levettük a pulcsinkat, és abba csomagoltuk bele ezt a feltűnő dobozt, és így mentünk haza a busszal is. :D
Én is ismerek olyan történeteket, hogy lányok, akik megijedtek, amikor megjött nekik először, mert azt se tudták, miről van szó. Azért ez is milyen dolog valahol...nem??

képzeljétek, tegnap voltunk a templomban próbán, és mindent megbeszéltünk. Utána még másfél órán át beszélgettünk az atyával, este fél tízig! Észre se vettük, annyira elrepült az idő. De nagyon jól éreztük magunkat, olyan kedves és értelmes fiatalember ! örülök, hogy itt fogunk esküdni.
Vendég
 


ósió: már neked is itt a nagy nap bő egy hét :):):):)

Hátz igen mindig a kornak megfelelően kell elmondani ezeket a dolgokat és nem akkor mikor bekövetkezik ezért vitatkozunk mindig a sogórnőmmel :) annyira be van gyepesedve :):):):):)mondjuk nem csak ebben

nika70
Salgótarján
 
 


Felvilágosítás: igen, mindent el kell kezdeni időben. Én nem szeretném ha az én gyerekem félne nekem szólni arról h megjött neki. Én ugyanis annyira szégyelltem magam, nem mertem szólni, m nem tudtam mi az szégyelltem magam h vérzek és azt se tudtam mit kell csinálni. Persze vattával próbálkoztam, és totál átázott a bugyim és így vette észre apukám. :oops: Aztán elzavarta a bátyámat betétért. Nem volt égő nagyon, ááááá. Manapság meg jobb minél előbb elkezdeni az életkornak megfelelően. És jobb ha tőlünk tudja meg ezeket a gyerek mint a tv-ből mindenféle hülye show-ból meg filmekből.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Meg ez az iskolai felvilágosítás is olyan, hogy egyes helyeken totál tudományosan magyarázzák, semmit nem lehet belőle érteni. Meg azért akárhogy is van, oké, hogy lányok voltak ott nálunk is csak bent az órán (a fiúk elmentek a technikára), azért mégsem olyan dolog ez, amivel kapcsolatban megnyílik csak úgy egy 12-13 éves lány. Utána már kicsit könnyebben ment, ahogyan haladt az óra, de kezdetben nehezen beszélt róla bárki is.
Érdekes, én elég hamar használtam tampont, ki is próbáltam 14 évesen. De egyszer én is átáztam, 17 évesen. Apukám szólt. Hát, annyira kellemetlenül éreztem magamat. Már este volt, szóval, tusoláshoz készülődtem, de akkor is....
Szerintem arra nincs mentség, ha valaki (anya, nagyanya, stb), akinek kellene a felvilágosítást adnia, nem teszi meg. Mi az, hogy az iskolába úgyis felvilágosítanak? Akkor mi a fenének kell a nevelés? Hiszen úgyis ragad rám ez-az az iskolában meg az utcán.
Én a gyerekeimet szeretném mindenbe majd bevonni, de nem anyai szigorral (persze, ha kell, azzal is), hanem közvetlenül, hogy ne érezzék magukat feszélyezve. Bár, így is úgy fogják, már most tudom.

Nika, bizony, már csak pár nap, és itt az esküvő! Úgy várom!!
Vendég
 


Sziasztok!

Most jövök az anyakönyvvezetőtől, bejelentkeztünk polgárira. :D Persze ott nem voltam olyan vidám, mert 8tól van elvileg, mi meg fél órát vártunk rá, párom meg rohant volna dolgozni. Jó kis munkaidő: hétfő 8-17 , szerda péntek 8-11:30. :shock: És még ebből is lefarag. Ha páromnak nem lenne ilyen rugalmas munkaideje, akkor még szabadnapot kéne kivenni ezért a fél óráért? :shock: Mert én meg ötre nem érek haza sosem.

A másik meg, hogy kérdeztem, hogy ha csak tanúk lesznek ott, akkor mi a menete a dolognak. Erre nagyon kedvesen, már szinte negédesen mondja, hogy ők nem különböztetik meg a kis meg nagy esküvőket, ugyanaz a menete, és ezzel kezünkbe nyomott egy csekket 5000 forint terembérleti díjról. :shock: Ha nem lett volna ott a párom, akkor biztos megmondom a véleményem, de ő nyugtatott. No nem arról az ötezer forintról van szó, hanem az elvről, hogy ingyenes a dolog, akkor miért nem csinálja meg az irodában és kész. Kiselőadást tartott arról, hogy volt amikor ő is elszégyelte magát, mert csak az ifjú pár jött, ő meg lazára akarta venni, de annyira látszott rajtuk, hogy ez a legfontosabb nap az életükben stb, hogy akkor döntötte el, hogy nem fog különbséget tenni kis és nagy esküvő között. Gondolom csak jót akart és azt hitte ezzel pluszt ad nekünk, de mi nem erre számítottunk. Hétköznapi ruha, papírok , erre meg ki kell öltözni, nagy terem koccintás (amit szintén otthon ejtettünk volna meg legszívesebben), de láttam páromon, hogy meg ne szólaljak, kibírjuk, még így is csak negyed óra lesz. :roll:

Ósió!

Nem vette el a kedvem a dokitól, de azért megingatott. De nem csak ez a beszélgetés, hanem az is, hogy tulajdonképpen az itteni sztk-s doki is rendes volt, sürgösen beküldött akkor is a kórházba, amikor méhen kívülire gyanakodott. És az is mellette szól, hogy nagyon közel van, nem kell annyit utaznom, minden gép megvan a rendelőjében, ami kell a szülés előtti vizsgálatokhoz. Viszont a másik mellett meg az akkori kedvessége, meg az, hogy minden kérdésemre válaszolt, és mégiscsak abban a kórházban van, ahol szülni szeretnék, ha bármi baj van, akkor jobb egy ottani doki. Ráadásul ha felfogadnám a szüléshez, akkor 5 perc alatt bent van a kórházban, mert ott lakik mellette.

Narancssárga ing nekem nagyon tetszik. Fekete öltönnyel lenne. De ahol találtam ilyet, nézd meg, ha érdekel : www.eskuvoriporter.hu azon belül a fotókat kell megnyitni, és ott van a jobb oldalon Andi (a fiú nevére nem emlékszem) esküvője, és ott van a pasin ilyen színű ing. Ráadásul a nyakkendője is narancssárga. :lol:

Nálunk 4 éves kislány viszi a gyűrűket. A 6 év körüli rózsaszirmokat szór előttünk.

Én imádom ezeket a kórházi sorozatokat és nevettem, mert most mindkét film esküvőről szólt. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Amúgy meg 12 féle névválasztási lehetőségünk volt. Persze ebben az is benne van, hogy a férj is felveheti a feleség nevét, kötőjellel vagy anélkül, és a gyerekek sem kaphatnak bármilyen nevet, arról is nyilatkozni kellett. Pl. Ha a férj felveszi a feleség nevét, akkor a gyerekek nem kaphatják a férj nevét, csak a feleségét, meg hasonlók. Mivel én kötőjelesen veszem fel párom nevét, a gyerekeinknek lehet a párom vezetékneve, vagy a kötőjeles változat is. Mi inkább a párom vezetéknevénél maradtunk, nem kell nekik olyan hosszú név.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket, csak most nem volt hangulatom írkálni... :)

Esküvő: Ósió, neked mindjárt lejár a lányságod :lol: :lol:
Tabati, te még picit húzhatod :D:D:D

Felvilágosítás: Nekem 11 évesen jött meg, de még szerencse hogy anyu elmondta olyan 10 éves koromban hogy mi az.. persze a saját értelmi szintemen :) Még igy is megijedtem amikor láttam, hogy véres a bugyim, és gyorsan ki is mostam, azzal a gondolattal,hogy én ehhez még kicsi vagyok, még biztos nem jöhet meg :) :oops: :oops: De a következő bugyim is olyan lett, úgyhogy szólnom kellett anyának :) Felvilágosító órák nálunk is voltak, néha egész normális hangulatban, de volt olyan is, amikor már mi éreztük kínosan magunkat, mert azért átlátszó, éppen "olyan" helyzetben lévő embereket mutogatni 11-12 éveseknek, háááát nem is tudom :D:D:D

Sehányéves kislány: nekem is megvan az a könyv, és szerintem nagyon szuper, mert abból tényleg meg lehetett érteni, hogy mi is ez az egész stb.... Még anya vette ezer éve... én még meg sem voltam akkor talán :)

Egyébként az én anyukám is úgymond konzervativ, szóval szexről soha nem beszélhettem volna vele, meg nem is akartam volna.... de a mensiről elmondott mindent mondjuk...

Kép
encsike87
 
 


Az nem semmi 11 évesen jött meg? :shock: Nekem 13 évesen és azt hittem ez az átlagos, de látom itt mindenki korábban lett nagylány. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Én meg épp csak betöltöttem a 10-et. :(
A frász kerülget attól, ha arra gondolok, hogy a lányom már 10 évesen menstruálhat. :shock:
Vendég
 


Valahogy megoldhatta volna a természet, hogy csak olyan 13-14 évesen jöjjön meg először, mert addig még annyira gyerek mindenki, és akkor még azt sem tudjuk pontosan hogy mi ez, meg mikor jön meg megint stb... és hát akkor még általában játszanak (10-11 évesen) és elég kellemetlen tud lenni bizonyos helyzetekben...

Kép
encsike87
 
 


Félig meddig esküvős téma: Milyen tortátok lesz?
Mert az évfordulóinkra mindig én szoktam tortát csinálni, és most is nézegettem, hogy milyen is legyen... A végén egy teljesen egyedit találtam ki, majd utána teszek fel képet :) Addig annyit elmondok róla, hogy fehér és barack színű lesz, marcipános :) Páromnak mindig meglepetés, úgyhogy ezért csak ennyit írtam le, hátha idetéved :) Meg csináltam neki egy "DVD-t", amin a kettőnk képei vannak, és a Love story magyarul (Kasza Tibi) olyan hosszú mint maga a zene, nekem tetszik :)

Kép
encsike87
 
 


Tényleg csajok, itt említettem már, hogy tegnap poz. teszteltem? :wink:
Vendég
 


Nem! :) De jó!! gratulálok! :):)

Kép
encsike87
 
 


Nekünk rá lesz sütve valahogy (ne kérdezd hogy :lol: ) az esküvői meghívó. Azt, hogy milyen ízű legyen még nem találtuk ki... :roll:

Jó, hogy te így tudsz kreatívkodni kajaügyileg is. :D Én minden más téren igen, de majd azt is kipróbálom, csak legyen saját konyhám! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Picuranyu!

Gratulálok!!! :D :D Meg is néztem rögtön milyen egy babás görbe! Érdekes, hogy elkezdett lefelé menni, aztán egy ponton megállt. Mikor mensiztél volna?

Ha a C betű az együttlétek számát jelöli, akkor látom, hogy ti is minden nap együtt voltatok az ovunál. Remélem ez nekünk is meghozza valamikor a gyümölcsét. Más szempontból már eléggé bevált. 8) :wink: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


én áprilisban lettem 12 éves és előtte egy hónappal jött meg :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Picuranyu itt is gratua te vagy az első babás a topikban :) éljen éljen :)

Tabati laptetőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!

És veled mi a helyzet? :?:

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszönöm. :)
Bár, parázok még rendesen, hisz csak ma kellett volna megjönnie. :( Nagyon az elején vagyunk még. De remélem, hogy nem lesz baj.
Vendég
 


Hát akkor tényleg le vagyok maradva ezzel az első mensi dologgal... :roll: :lol: Én úgy mentem be a tanáriba vattát kérni, még szerencse, hogy sportnap volt, így senkineknem tűnt fel, hogy hazamentem, és otthon felhasználtam azokat a betéteket, amik a sulis rózsaszín (Ósió :lol: ) csomagban voltak. Aztán irány a bolt és ott vettem betétet.( Emlékszem én egyáltalán nem bántam, sőt, talán még büszke is voltam, hogy nagylány lettem) Mert anyu vattát használt, és akkor szokott rá ő is a betétre, amikor én elkezdtem mensizni. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Húha! :shock: És mertél ilyen korán tesztelni?

Kép
Kép
tabati
 
 


Elég zagyva lett az egyik hozzászólásom, majd értsétek jól. :lol: Mert rohanok dolgozni! Sziasztok!

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati én még ráérek tesztelni nem akarom elsietni:):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Hát igen, mertem tesztelni. :)
Sőt, csináltam ma egy másikat is, 2 teszt csak nem ver már át. :)
Halványkák vagyunk, de ott van a 2 kis csíkocska. ... Remélem hétvégére szép erős lesz a második is. :)
Vendég
 


Sziasztok.Na túl mindenen....
Eski:Nagyon tetszik a narancs ing.Megnéztem a galériában.Szerintem nagyon dögös és fiatalos!!!Irigy vagyooooooooooooooook!!!!!!!!!!!!!!!!
:P
Felvilágosítás:anyukám mindig mindenről beszélt nekem, és nem volt tabu téma.Bár én nem szerettem mindenről beszélni vele valahogy...Egyedül nevelt, de ezt nem tudom elmondani miért, nem volt olyan igazán bizalmas viszonyunk egymással.Én nem szeretném,hogy velem is ez legyen.Én szeretném,ha a barátnője lehetnék,vagy a fiamnak az apja a barátja. Ja és nekem is későn? 13 évesen jött meg,de szerintem pont jó volt ez így.
Picuranyu!Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kutyafüle
 
 


Szóval Tabati,nem vagy lemaradva.Szerintem én vagyok itt az utolsó.:)Emlékszem,nekem reggelre jött,és tudtam mi a teendő és miután felöltüztem szépen higgadtam közöltem anyuval,hogy megjött.Esküszöm ő izgatottabb lett,mint én.:D
Jujj,nekem ezzel kapcsolatban az a rossz élményem,hogy a táncversenyek miatt ugye nagyon hamar el kellett kezdenem tampont használni.Azt hiszem olyan 13,5-14 évesen.És a trauma volt,mikor először próbáltam.Emlékszem,hogy legalább fél óráig kínlódtam a fürdőben,de meg nem kérdeztem volna anyát.
kutyafüle
 
 


:lol: Kutyafüle!! :lol: Én is először kínlódtam, de nem adtam fel, és csak félig tudtam felnyomni (az is már a harmadik tampon volt a többit kidobtam, mert nem mentek fel) és úgy mentem utamra. Nagyon rossz volt, mert végig éreztem, hogy ott van. De nekem az volt a baj, hogy mensi végefelé próbáltam. Következő ciklusban már az elején azt raktam fel és rögtön sikerült a helyére tenni. :lol:

Örülök, hogy tetszik a narancssárga ing. Már párom sem ágál ellene, úgyhogy az marad. :D

Nika!

Én teljesen megértem, nem is érdemes elsietni! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Azt hiszem, nekem elég reménytelennek tűnik, hogy lépést tartsak. Még a read only verzió néha megy, de még az is akadozik. :wink:
Még nem álltunk neki a 2009-es évnek, majd csak a nyáron. Teljesen elgyávultam, ezért se nagyon írtam. :roll:

A szexuális neveslés az most nálam elég fontos, mivel Nati 3 éves. Gondolom, azért legtöbben úgy gondolnák, hogy ez korai, pedig igazából ez már bébikorban kezdődik. 8) Van egy elég jó, mostanában megjelent könyv, Uwe Rogge: Még hogy mindent tudnak? címmel. Részben engem sokkolt, hogy mondjuk egy 10 éves miket csinálhat/kérdezhet a témában. Ez még mindig elég messze van, de azt hiszem, még van mit lazulnom a témában. :lol: Bár a két szülés a szemérmet nagyjából kiírtotta belőlem. :twisted:

Mindenkinek kellemes pocakosodást! :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!

Tényleg elég ritkán vagy, de tessék azért próbálkozni olvasgatni legalább és nem feladni minket! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Encsike!

Nekünk fehér színű marcipán lesz az egész torta, külön emeleteken (háromelemeletes lesz), alul dobos, középen diós, felül gesztenye. A tetején porcelánból egy párfigura, mellette egyik oldalt egy kis magyar zászló, a másik oldalon egy kis lengyel zászló betűzve. :D
Bizony, már csak napok vannak vissza a "szabadságból!"

Én is 13 voltam, amikor először megjött, de nálunk is többnyire előbb jött meg a lányoknak. Nekem júniusban, az utolsó tanítási héten jött meg, akkor csak elég rövid ideig tartott. Énis betétet használtam, de akkor még ezt az órmotlan típusút, csak kicsit később az Alwayst. Aztán az első mensi után hónapokat maradt ki, és legközelebb októberben jött meg, akkor úgy istenigazából. És utána már mindig rendszeres volt, sose maradt ki vagy késett. Aztán 20 évesen gyógyszert kezdtem szedni, amit tavaly októberben hagytam abba, de szerencsére azóta is pontos. Bár mostanában kicsit rövidebbek a ciklusaim, 25-26 naposak. Ilyen régen is volt.

Tabati!
Jaj, tegnap elfoglalt voltam, de meg fogom nézni most azt a narancssárga színű inget. Most akkor végül mikor lesz az esküvőtök? Július elején? Vagy július végén?
Én megtartom a saját nevemet, és a párom is. Nem változtatunk.

Picuranyu!
Gratulálok a pozitív teszthez! Akkor januárban fogsz szülni. Nagyon izgi!!
Vendég
 


Sziasztok!

Végre süt a nap :)

Első tampon: Na az nekem is kínlódás volt :):) Arra emlékszem én is, hogy sehogy sem akart a helyére menni, pedig már olyan helyzetekben is próbáltam, hogy azt hittem csomó lesz rajtam :lol: :lol: :lol: De olyan fél óra után rájöttem, hogy hogyan kell, bár nem lett tökéletes, de kibírtam :D:D Anya mindig csak a fürdő ajtó előtt kérdezte, hogy "na, kész vagy már??" :lol: Vicces volt:):)

Ósió, Tabati, szép tortátok lesz! Annyira gyönyörű esküvői torták vannak! De némelyik el tudom képzelni mennyibe kerül... Azért azt hiszem 100ezret nem adnék egy tortáért, főleg majd arra a kb 30 emberre.... Egyébként én majd T.né M.E. leszek, ha egyszer eljutunk oda :)

Kép
encsike87
 
 


Encsike!

A tamponnal először én is úgy jártam, hogy csak kicsit helyeztem fel, és persze végig éreztem és fájt. De arra gondoltam, ha sok nő használja, akkor kibírható, még ha ennyire kellemetlen is. :D Aztán elolvastam figyelmesebben a tájékoztatót, és ott az szerepelt, hogy amennyire csak lehet, helyezzük fel, és nem kell félni, nem fog elveszni, hiszen nem tud elveszni, szóval, ki fog jönni. Na, akkor teljesen ellazítottam magamat, és felhelyeztem. Persze, azért végig izgultam, hogy ki fogom tudni-e szedni, meg hogy nem szakad-e el, de minden rendben volt. Utána meg már rutint szereztem. De azt én is megtapasztaltam, hogy a vége felé mennyire kellemetlen le- és felhelyezni, ha nem telt meg a tampont.
Egyébként nekem anyu sose tanácsolta a tampont, sőt, mindig lebeszélt róla. Főleg tizenévesen, amíg még otthon laktunk. De hát vannak olyan helyzetek, hogy tampont kell hasznélni, főleg nyáron, ha olyan ruhákat viselsz vagy oylan helyre mész.

Nekünk kb. olyan 50 ezerből fog kijönni a cukrász, de szerintem még így is borzasztó sok torta lesz. Tuti, hogy egy rakás ránk marad. De akkor majd csomagolnak a vendégeknek.
Vendég
 


Ósió, és az 50ben benne van az aprósüti is? (gondolom lesz az is)


Én csak tampont használok, valahogy nem bírom elviselni a betétet! Nyáron meg is halnék tőle szerintem :) Akkor használtam betétet, amikor voltam a kórházban és utána amig vérezgetett.... Én a Libresse-t szeretem, és csak a rózsaszínt abból is...

Kép
encsike87
 
 


Képzeljétek, a neten rendeltem magamnak melltartót! Ilyen hiper-szuper zselés push up-osként volt hirdetve, erre kihozzák és egy ilyen levegős párna van benne... és még kicsi is... nem felfelé tolja a mellemet, hanem lenyomja :shock: :lol: :lol: :lol: Szóval, ma szépen vissza is küldöm, hogy kenjék a hajukra :) Ja, és mindezt 6 ezerért... Ilyen melltartót kapok a Tescoban is 2500ért :) Ráadásul még a kosara is kicsi ( C-s) mert úgy áll rajtam, hogy ott egy hupli van a kosár tetéjénél és a mellem találkozásánál :):) Kicsit meglepődtem, de gyorsan visszaküldöm inkább :)

Kép
encsike87
 
 


Encsike, én meg az Alwayst szeretem, abból pedig a normált (szárnyasat). Tamponból OB-t, abból pedig minit. Bőven elég az is.
Szerintem neten nem szabad rendelni melltartót, mert azt fel kell próbálni, mielőtt megveszed. Szerintem is küldd vissza, de ha ők olyan méretet küldtek, amit te rendeltél, akkor szerintem nem adják vissza a pénzt. Vagy igen? Lehet, hogy levásárolhatod valami másra azt az összeget.

Nem, aprósüti nincsen benne, mert úgyis sütnek a családban, szóval, az nem kellet. Ebben a menyasszonyi torta és 8 darab 16 szeletes torta van benne. Szerintem így nem volt drága. Majd teszek fel mindenről képet a nagy nap után! 8)
Vendég
 


oké:) Várom a képeket :) Akkor mondjuk tényleg nem kell külön venni sütit, ha mindenki süt :)

Nem is olyan méretet küldtek, de azt írják, hogy 8 napon belül visszaadják az árát...Úgyhogy én az első napon visszaküldöm :) Aztán majd veszek valahol boltban valamilyet. Vasárnap elmegyünk barátnőmmel vásárolni :) Ruhát természetesen :):):)

Kép
encsike87
 
 


:D :D :D Most tényleg a betétekről, tamponokról beszélgetünk? :D :D :D
Csajok, legyenek inkább a tesztek a témák. :D
Vendég
 


:):) Picuranyu, akkor tegyél fel nekünk képet :):)

Kép
encsike87
 
 


Mondjuk nem erre szerettem volna célozni, hanem arra, hogy itt babákat szeretnénk, ne a betétről, vérzésről beszéljünk már. :( Az olyan lehangoló. ... De ha szeretnétek képet, akkor rakok fel. :)
Vendég
 


Picuranyu, nem a mensiről beszéltünk :) Hanem csak általánosságban, hogy kit mit használ (szerintem pont mi ketten Ósióval, nem vagyunk azok, akik mostanában babázni fognak :) ) De nem akartunk lehangolni senkit! :)

Tegyél csak fel képet :)

Kép
encsike87
 
 


Hát akkor íme:

Kép
Vendég
 


Picuranyu! Ott van az a csíkocska és nem is olyan halvány! Tuti megerősödik a hétvégére!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: