Új privát üzeneted érkezett!

Babyteve,

:lol: :lol: :lol: :lol: ez nagyon jó volt :lol:
A mikro nem árt nekik, A dokinénink azt mondja semmit ne mikrózzunk nekik, még a forralt vizet sem az arcmosáshoz...

KépKép
kisfruzsi
 
 


ez persze kérdés akart lenni..

KépKép
kisfruzsi
 
 


Szöszke,
Lili sem viszi túlzásba a forgolódást. Egyszer-kétszer már átfordult hasról hátra, de ennyi. A mellkasát viszont nagyon szépen kinyomja. Mostanában hetente kétszer együtt tornázunk és vannak olyan feladatok, amikor a mellkasomra kell fektetnem. Na akkor szokta kitolni magát úgy igazán :)
Egyébként a forgással még egyáltalán nem vagyunk/vagytok elmaradva. Nem kell aggódni. Majd eljön annak is az ideje. Egyébként a védőnénink csak a kitolást erölteti. Arra mindig rákérdez és megnézi, de szerencsére az nálunk rendben van.

Babyteve,
Mira teljesen úgy gyarapszik, mint Lili. :lol: :lol:

Kép
emi29
 
 

 
 

babyteve! azt mondják, hogy ne mikrózzunk semmit, pláne nem a kaját, és azt is hogy ne készítsd el előre...nos én lehetőség szerint nem mikrózom és nem készítem el előre. DE!! Aki ezt mondja, hogy no mikro meg előre készítés annak tuti nem volt gyereke,pláne nem mindjárt kettő! :D Sztem sem lesz semmi bajuk, pláne h anyatejet is kapnak és annyi ellenanyag van bennük! Azért én betartom lehetőség szerint az előírásokat. Szonjánál még kínosan ügyeltem rá, Márknál azért már egyre többször becsúszik az előre elkészítés és a mikro is. Bár ha megyünk valahova akkor két külön üvegbe teszem a tápot és külön a vizet mert ugye nincs hűtő és nem szeretném ha megbuggyanna.
Vendég
 


EGYSZERRE ALSZANAK!!!!!!!!!!!!!! :lol: :D :D :D :D :D :D :D ENYÉM A VILÁG!!!! :D :D :D :D fantasztikus! van kb egy óra szabadságom! Lazulok és olvasok...aludni sajna nem megy mert lehúztam egy óriási kávét hogy bírjam a strapát...biztos voltam benne h ma sincs duó-szunya...DE VAN!!!! :D :D
Vendég
 


Apropó hajhullás!
Nincs valakinek valami tuti tippje? Nekem nem csak, hogy marékszámra hullik az egyébként is gyatra hajam, de tiszta seb az egész fejbőröm, úgy viszket majd'megőrülök!
És szülés óta tiszta kiütés a combom a térdem fölött, meg a karom. A védőnő szerint a hormonok. Na de már több mint 9 hete szűltem!
És a köldökömről már nem is beszélek! Tiszta fekete, mintha sebes lenne, és mostanába kezd lepotyogni, mint a var. És nektek is látszik még hosszában a csík a hasatokon?
Fú, most ezt így leírva elég carul nézek ki... :oops:
Vendég
 


Onnantól kezdve, hogy már a kórházban is mikrózták a kajájukat, én abszolút nem aggódom emiatt...sőőőőt, csak azóta hordom külön a táposzert a víztől, amióta 30 fokok vannak...(TOminál mindig így vittem, most eszembe sem jutott, hogy megbuggyanhat...megbuggyantam én, a táp helyett :oops: Viszont Nála még a legelején sem sterilizáltam semmit...) És a 24 órát is a kórházban mondták, ikrek könyve is írja, háááát, igen, ahol két kölök van, ott minden perc számít. Én is visszatértem az egyszerre etetésre, egy ideig hanyagoltam, mert iszonyat módon összeizzadtunk, szopipárna, sima párnák, plusz a kölkök, de rengeteg időt spórolunk meg így...és több marad a játékra. Mira egy órája fordult meg másodszorra, először 10 napja sikerült Neki. Gergő már jóval hamarabb, Ő inkább mocorgós, Mira meg inkább dumálós...(Hiába, kiscsaj :oops: )

Én az arcukat is ugyanabban a sima fürdővízben mosom meg, nem forraltban, sőőőt, a nagy melegek óta mindkét babót megfürdetem egymás után, és nem cserélem le a vizet, csak teszek még bele meleget. (Így is szép hallgatni, amíg a másik üvölt :? ) és egyiknek sincsen semmi baja. Hallottam már azt is több helyről, hogy a csapvizet sem lehet forralni a táphoz, nemhogy mikróban, hanem sehogy sem, mert annyi benne a cucc. Csak a jó drága babavizeket lehet felhasználni...Köszi, ha fizeti nekem vki, akkor oké :D

Kép
babyteve2
 
 


Babyteve,

ha Almának lenne egy ugyanolyan kis üvöltős tesója, mint ő, én sem lennék ennyire paramami az tuti!!!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


A csíkom mintha tegnap óta már halványodna, a köldököm feketesége meg egy hete tűnt el...szóval, van remény! :D
Hajhullást paszolom..de nem ártana egy-két tipp! Nekem a zsibbadásra mondta a doki, hogy "a hormonok" és majd 2-3 hét múlva eltűnik...háááát, nálam maradt...kéz-és lábzsibbadás :shock: :roll:

Kép
babyteve2
 
 


Nálam a kéz zsibbadás szülés után kb. 1 hónapra elmúlt, és tök boldog voltam, mert a hajamnak sem volt semm baja. Kb 2 hete kezdődött, és megőrülök, hogy telis tele van vele minden. Kaptam a védőnőtöl is jó tanácsot: szedjem az elevitet. Szedem én, de semmit nem jelent. Most már kezdek izgulni a fogaim miatt is, mert terhesség alatt semmi problémám nem volt vele, de a nővéremnek szoptatás alatt ment tönkre. Lehet, hogy még ez is vár rám?
Vendég
 


Sziasztok!!

Bocsi a bepofátlankodásért, de van kb 3liter felesleges fagyasztott anyatejem....és mivel továbbra is többlet van, igy a jövőben is tudnék adni :) ha valakit érdekel, irjon privit és megbeszéljük a részleteket.
Vendég
 


Jezsek, Babyteve-hajhullás
Nekem az Aloe Vera First-öt ajánlotta anyu, hogy hajmosás után fujjam be a hajam tővét...neki nagyon hullott, ez megállította ill. bébihajakat hozott. nekem még nem hullik, de ami késik...

Kép
1bambi
 
 


forgás, nem forgás, fejemelés, stb.
szerintem nem kell aggódni, majd mindenki csinálja a maga idejében...mindenki más...
amúgy a babamókából vettem ötleteket. pl. hanyatt fekszik, megfogom a kezeit és elfordítom az egyik oldalára. majd középre. majd a másik oldalra.
aztán ha kicsit tovább húzom (fenekénél rásegítve) akkor hasra fordul. aztán visszafordítom.
de sok mindent lehet még csinálni szerintem.
persze ezeket akkor érdemes, ha jó kedve van, mosolygós. ha síros, akkor nem szereti ezeket...
ilyeneket szoktunk csinálni.

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok!

Voltam Dádival megint ortopédián, ahol ultrahangozták is. A csípőnk szerencsére rendben, viszont kaptunk cipőcskét, amit 6 hétig éjjel-nappal hordani kell, mert kiflitalpa van. Állítólag a hasamban összecsomózta a lábait, törökülésben ült és azért. És szegénynek kell alá kiszokni, mert amúgy nyomná a cipő. Izgi a 40 fokban, de inkább ez, mint a műtét.

Köszi, aki elolvasta a szülésemet:)

Kép
marjan78
 
 


Úgy tűnik Emma hagy nekem egy kis időt az írásra is! Baromi féltékeny a számítógépre!!! Mire az olvasás végére érek, és írni akarok, tuti elkezd sírni.

A múlt héten különben írtam egy elég hosszú hozzászólást, az meg persze elszállt. Ilyen az én formám.

Forgolódással szerintem sincs még senki elkésve, majd szépen lassan a maga tempójában minden baba megtanulja.

Hajhullás: nekem még nincs, de tuti lesz, engem az ilyenek mindig elérnek. A bőröm viszont iszonyat ronda. (A terhesség alatt viszont mintha kicserélték volna, sehol egy pattanás, miteszer..) Bezzeg most...

Kérdés: Ti kaptatok babakötvény ügyben valamit a MÁK-tól? Én úgy tudtam, hogy értesítenek, hogy számlát nyitottak a babának. Lehet, hogy nyitottak, csak nem küldtek levelet?

Marjan, neked a múltkor (ami ugye elszállt) írtam a Dévény tornáról. Nekem van egy Dévényes gyógytornász kolléganőm. Hát volt pár alkalom, amikor láttam, ill. hallottam, hogy kezeli a gyerekeket (babákat is). Szegények nagyon sírtak, tényleg nem egy élmény ez a torna, viszont nagyon jó. Hétról hétre látható volt a gyerkőcökön a javulás. Úgyhogy kitartást nektek!

Pihenőszék: Baromi jó találmány. Mi kaptunk egy tök márkátlant, és Emma nagyon jól elvan benne. Na nem sokáig, de legalább addig sem kézben akar lenni.

Egyébként szépen nő, most 4600. A kakilás még mindig gond, legalábbis nekem, rajta nem látom, hogy emiatt nyűglődne. Általában 3 naponta van, hiába itatom vele minden nap a "Levolakos" kamillateát.

Tápszert én is két adagot előre szoktam csinálni, szerintem nagy baj nem lehet belőle. És tényleg mikróznak a kórházban is (mondjuk azt én nem szoktam). Amikor a PIC-ben voltunk a koraszülött babák is úgy kapták.

Pumi, neked csak annyit, hogy a történtek után Zolinak kellene ezerrel kepesztenie utánad, ill. a bocsánatodért....

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Ja, még akartam írni, hogy minden baba csodaszép (csak így, nevek felsorolása nélkül). És nagyon jók a talis képek!

Én is teszek fel egyet Emmáról:
Kép

KépKép
KépKép
atizka
 
 


sziasztok!

2 napja milán felfedezte a kezét és képes órákig nézegetni.

mikró: szerintem tápszert lehet mikrózni,az hogy ne mikrózzunk csak az anyatejre értendő,mert akkor kimennek belőle bizonyos fontos anyagok.

Én ugye hordom Milánnak a tejet,de este vacsira tápszert kap. A tejcsit lefagyaztva hozom el és szobahőmérsékleten olvasztom fel. Ezután melegítővel melegítem meg.

Milán szépen fejlődik,de még ő sem fordul meg.És nem is szeret hason lenni:(
Viszont nagyon erősseket tud rúgni.
Teszek fel pár képet ha nem baj!

Kép

Kép
mannogab
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1215099954.1605.jpg[/img] [/img] Kép [img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1215099974.9861.jpg[/img] [/img] Kép

Kép

Kép
mannogab
 
 


Atizka!
Majd küldi a MÁK a levelet, csak kb. fél év késéssel. A babakötvényt pedig bármikor megnyithatod, ráérsz vele még.

Én is hoztam képeket.
Mi igazán tudunk csatateret csinálni a kiságyban. Sőt mióta meg is fordul, még nagyobb a kupi. Ma a kiságy másik végénél (pelenkázórész) ébredt. A sapkával illetőleg ne ijedjetek meg, ekkoát nem nőtt még a fejünk. Csak a nővéreim játékbaba ruhákat próbálgattak rám.
Kép Kép Kép Kép Kép

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 21:15-kor.
Vendég
 


pumpóka! sztem még mozira sem lesz elég....én sem hiszem h ezért számlát tartanék fenn hogy aztán fizessem a számlavezetési díjat is...MÁK: ....no itt jön a 18 as korhatáros szövegem meg a sípszó...semmit nem utalt és még arra sem reagált h ne az előző címemre postázza Szonja után járó részt....no comment...illetve itthon kommentálom ám apának....

kerekes! Nagyon tartja magát a kiscsaj! Fantasztikus.

mannogab! édes ez a kéznézegetés...én ha tudnék videót tennék fel a kéznézegetésünkről. Márk ugyanis hasonlóan megnézi kb 1 mp-ig aztán betömi mindkét pracliját a szájába és morog is hozzá és úgy eszi és rágcsálja mintha éheztetném...az első 1-2 ilyen mutatványnál adtam is neki kaját de nem kérte. Vajon ez a fogacska léenne már?
Vendég
 


Sziasztok!

Ha meleg van nincs időm netezni sajna :( most próbálom gyorsan átfutni mit írtataok, nehogy lemaradjak :wink:

Hajhullás: tudtommal vas-hiányra utal. Első szülésem után fél évvel is annyira huloott a hajam hogy zavart, akkor sok vért is vesztettem szülésnél és a vasta sem szedtem (elfelejtettem mindig) most erre nagyon figyreltem és egyáltalán nem hullik. Szóval, akinek ilyen gondja van sztem próbáljon emg vasat szedni -nekem a nődokim amúgy is mondta, hogy még szedjem továbbre is amit terhesen is szedtem vasat.
Én most vasat (Tardiferon vagy mi) és kalciumot (calcivid) szedek és nagyon jól elvagyok (pedig sokszor még a fogmosást is elfeljtem és csak este jut rá időm :roll:)
Patijaim nekem is voltak terhesség alatt meg szoptatáskor is mindkétszer, csak most párom hozott a patikából egy gyógynövény alapú szert, a nevét nemtom, megnézhetem, ha vkit érdekel, de azt hazsnálom ha érzem hogy kijönne vmi pati és azóta nincs :)


Nálunk menő a hasonfekvés tologatjanis magát míg Lau utálta és ő nem is tolta ki magát sokáig, de nem volt gond. Szerintem emiatt ne aggódjatok, pláne ha a doki szerint is rendben. (Lau is inkább beszédes volt míg kicsi csak msot kezdett el síráson kívül más hangokat is kiadni)

ééés most pancsiznak kicsi meg alszik így volt időm színezni de hepi lettem ettől :D

Kép Kép
celesztina
 
 


nos, látom értelmesen fogalmaztam :roll: :

szóval a patiszer jó mert nem lesz ronda patim ha használom és hamarabb elmúlik ha már kijött és akkor kenem be.

tologatjanis = tologatja is

a többi elírásomnál asszem érthető azért hogy mit akartam írni :oops:

Csodaszépek a fotók és ügyesek a babák :D :D :D

Nono: jó, hogy tudtak egyszerre aludni :D

Andi: köszönöm, hogy együttérzel tálka-ügyben (pedig szerencsére nem olyna nagy dolog, de azér tpersze bosszantó)

elnézést, ha vmit kihagytam, vége is a pancsinak, mennem kell, jó éjt!!

Kép Kép
celesztina
 
 


sziasztok lányok!
csak annyit szeretnék írni, h a forgolódás 3-4-5 hónapos babáknál jellemző. ez persze a nagy átlag. vannak turbóbabák (akik már 2 hónaposan virgonckodnak) és persze vannak nagyobb súlyú, "lustább" babák, akik pedig akár a 6. hónapig is várnak a megfordulással.
a hason altatott babák jellemzően előbb fordulnak, és ők könnyebben viselik a hason létet, a háton alvó babák pedig szívesen nézelődnek háton és akkor szeretnek majd hason lenni, amikor hasra tudnak maguktól fordulni.
a hason létet picit lehet eröltetni, 1-2 perccel kezdeni- egyre hosszabb időt bírnak majd így lenni.

samu (első kisfiam) 5 hónapos is elmúlt, aikor hátról hasra fordult- addig semmit! nem csinált!! viszont utána beindult és 11 hónaposan már profin járt.

szóval nagyon nagyon korai még egy 2 hónapos babánál azon parázni, h miért nem forog!
:lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


ja és samu pl kihagyta a hasról hátra forgást. az sem törvényszerű, h mindet csinál egy baba. attól még tökéletesen ok.
kerekpocak
 
 


Hasonlét: Babám utált eleinte hason lenni, de fokozatosan szokatom hozzá, a fejét már emeli ilyenkor és úszik. A popsiját is ki-kidugja. Háton viszont imád aludni, ha oldalra is fektetem, pár perc múlva úgyis a hátán lesz, de a csípője miatt muszáj is háton lennie.

Téjé: Köszi.

Zsuzsa, Mannogab, Atizka: Szépek a babák egytől egyig!

Ma nagyon nyűgös volt Bogi, bár aludt is 1-1 órát és nézegetett is, de sokat fájt a poci kakilás előtt-közben, utána viszont jó volt látni a megkönnyebbülést a pici arcocskáján. És annyit tud mosolyogni, hogy hihetetlen (persze, amikor jól van)! Csak ez a hasfájás elmúlna már végre! Most az Infacolt próbáljuk, hátha beválik... :roll:

Nono: Örülök, hogy végre együtt aludtak a csöppek, kicsit tevékenykedhettél.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok. kicsit sűrű napom volt. Melóztam sokat. A főnöknőm tök kiborít. Én amit elvállaltam azt tudom teljesíteni, de nem szeretném, ha ez a gyerek rovására menne. ilyenkor szoktam dolgozni, mikor ők mapával alszanak és néha napközben telefonokat intézni vagy ha van valami sürgős. ÉS most úgy kezel a főnök, mintha 10 órában kéne dolgoznom, a megszervezett tárgyalásomat átteszik, helyette maratoni megbeszélést szerveznek, amin részt kell vennem. mikro jelzem, hogy nem ülök ott egész nap, akkor a nevem kiemelésével megírja a kollégáknak, hogy miattam tegyük át a sorrendet...ááááááááááááá

bocs a panaszért, csak kiakadtam. no de gondoltam felépítem magamnak ezt a rendszert, hogy otthonról meló, amennyit én akarok. úgyhogy nem csaphatok nagyon oda:( mivel ezt szeretném csinálni az elkövetkezendő sok évben és végig otthonról.

hoztam fotókat. Marci oltás után nem annyira szomorú napja:

Kép Kép Kép Kép Kép

lolka_zs
 
 


egész nap szépen aludt:)

azért volt egy kisbánat is:

Kép

lolka_zs
 
 


tegnap Marjanéknál voltunk. Dádi és Marci haverkodtak:

Kép duma Dádinak

Kép tánc a zenélő körforgóra

Kép szkander is volt

Kép kellett a cumi, mert Dádi bemosott egyet:)

Kép de hogy ő miért sír?

lolka_zs
 
 


na jól kipanaszkodtam magam, majd teliraktam az oldalt fotókkal, úgyhogy le is lövöm magam.

holnap megint úgyis megbeszélésre kell mennem:(

lolka_zs
 
 


és igen a gyerekem ruája vizes, mert folyik az a nyomorult aventos üveg. van akinek még folyik?


és azt sem meséltem, hogy Marci nem szokott olyat csinálni, hogy mindent összetrottyant. na ezt most vendégségben megtette. még a farmerom is olyan volt.. majd amikor tisztába tettem Dádi pelenkázóját is összetrottyolta. Szóval jó helyen próbálta ezt ki:) annyira, de annyira nevettem, hoy most mit tegyek, hogy alig bírtam kimosni a kakából:) én normál kakihoz voltam szokva:)

na jó tényleg bedugulok

lolka_zs
 
 


Jó reggelt!

lolka nagyon aranyosak a srácok :) Marci mekkora? Olyan szép formás baba:) Dádi mennyivel nagyobbnak tűnik, ill gondolom az is:) Kár hogy Ő egyszer sem néz a gépbe, pedig imádom az ilyen kis hurkagyurkákat. :wink:

Melódolog. :roll: Remélejük minden úgy alakul, ahogy szeretnéd.

bolygó, gripe watert nem próbáltad? Nekünk az hozta az áttörést! Nameg a szélcsőhasználat.

kerekes, mannogab, atizka,
tök édik a manók. Hihetetlen, hogy most születtek, aztán már milyen nagyok.

marjan, kiflitalp. :shock: Na erről még nem hallottam. A cipő biztos helyreteszi!

jezsek, babyteve,
a hajhullás ilyenkor nagy részt hormonális dolog. Terhesség alatt a hormonháztartás felborulása miatt nem hullik a haj, (még az a napi 100 szál sem, ami alapból egészségesen is kihullik). Szülés után viszont visszaállnak a hormonok, és kihullik az is, ami a terhesség alatt 'nem tudott'. Ezért tűnik soknak egyszerre. S mivel hormonális, nincs is rá szer.. :?
De télleg lehet mellé vashiány is.

Dominóval nekem is hullott, most még egyelőre nem.

Na csak ezt az oldalt futottam át, megyek, pisit gyűjtök Lócitól, vinni kell laborba kontrollálni. :roll:

Szép napot! :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Csöppke.. beelőztél.... :)

Csak olvasóba jöttem, Csenge alszik, ilyen is ritkán van,h. nem kukorékol már 6-kor, Kisati is visszaaludt, pedig tegnap du. 4 óta szunyál, csak enni kel fel :) Biztos az esős idő teszi...

Kisfruzsi.. végül nem vasaltam... pedig 40 fokban 2 gyerek mellett másra se vágytam :) :)

Kép
Kép
mango.
 
 


jó reggelt :D
hihetetlen, hogy milyen jót tudtunk aludni, bár a kicsi beállt a 6 előtti ébresztőre de nem is írtam: tegnap du. 3 teljes órát tudtam aludni a gyerekekel :shock: :D Gondoltam, hogy majd este ebből baj lesz de 11kor már a nagy is el tuzdott aludni és még mindig durmol :D ó, és nincs hőség egyelőre :D kopp-kopp (jövő 7re úgyis kánikulát mondtak tegnap)
Lolka: elég dühítő amit írsz :evil: megértem, h kiakaszt (mármint a meló-dolog. A rotyi vicces lehetett, a gyerekek szeretnek ilyesmit "nagyközönség" előtt először kipróbálni :wink: ) Jók a fotók nagyon édesek a bébik :D

Kép Kép
celesztina
 
 


Szia Celesztina!!! akkor nálad is kidőltek a gyerekek az időjárástól :)

Kép
Kép
mango.
 
 


Mango: vasalni?!? :shock: :lol: múltkor külön tárolódobozt vettem a vasalandó holmiknak, hogy elférjenek amíg rászánom magam :lol:

és még kimaradt:

Atizka: Emma nagyon édes :D szép lányos arcocskája van ám :wink:

MaNNogab: Milánról jók a fotók, aranyos ahogy nézegeti a kezét :D és az elsőn az a póló is nagyon király :lol: hol vettétek?

Zsuzsa: Bianka nagyon édes :D

no mennem is klel felébredtek

Kép Kép
celesztina
 
 


Mango: ja, szerencsére :wink: :D így még jobban örülök most az esőnek :D

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok!

Egyelőre csak ezt az oldalt olvastam vissza, Mazsitól függ hogy a többire jut-e ma időm. Bejöttem ma Fehérvárra Anyuékhoz, úgyhogy egész nap van netem, kérdés hogy hagyja-e a kiscsaj kihasználni. :)

Gyönyörűek a babák csajok! :) Mind egytől egyig!

Láttam téma volt az átfordulás meg a "kitolás", Mazsi se forog, bár ezt ennyi idősen nem is várhatnám tőle, viszont a kezével már kb 1-2 hete nagyon szépen kinyomja és tartja magát. A csípőszűrésen meg is lepődött rajta a doki, négyzser kérdezte meg hogy tuti hogy 7 hetes a gyerek? (nem, hazudok....) azt mondta van hogy 3 hónapos babák nem tartják magukat ilyen szépen, és kérdezte hogy ugye sokat van hason. És valóban, éjjel mindig hason alszik, nap közben is csak néha alszik háton.

Tök jó hogy pont szóbajött a "tápszer előre elkészítés"-téma, mert már lassan nekünk is jön az hogy napi 1 kaját pótolnom kell neki, viszont mikor hamarabb éhezik meg mondjuk egy órával, és pont a tápis kaja előtt, akkor megy a kapkodás. Szóval akkor ezek szerint semmi baja nem lesz ha mondjuk 1-2 órát áll a tápszer? Nekem mondjuk van cumisüvegmelegítőm, abban meg tudom melegíteni neki a mikró helyett, de abban nem voltam biztos hogy előre mennyivel lehet megcsinálni.

Csajok, akik vasaltok, minden elismerésem.... Én azóta nem is láttam a vasalót, mióta kivasalgattam még legelőször a születése előtt Mazsi ruháit... :oops: A mi cuccainkat nem szoktam vasalni, inkább teregetésnél figyelek oda hogy ne gyűrödjön meg nagyon semmi, Jani nem hord inget csak pólót, azt meg nem vasalom. Pedig kis pedáns szűz vagyok, de arra hogy én az összes ruhánkat kivasaljam nem visz rá a lélek. :oops:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Most csak a hordozós tapasztalataimról írok:

A babaerszényen azért gondolkodom, mert talán könnyebb lenne itthon ki- és bekapkodni belőle, mint a Nanduból. Mondjuk, mikor hirtelen úgy dönt, hogy most nem jó neki ott, vagy éppen úgy. A Nandu ilyenkor rögtön a padlón köt ki és ezt én nem szeretem. A Nanduval mire átkötöm esetleg más pozícióba, ami esetleg tetszene neki, addigra már túl nyűgös lesz - de lehet, hogy én vagyok ügyetlen és lassú. És ilyenkor marad a vállam, amin persze sokkal fárasztóbb tartogatni - ilyenkor valahogyan oda kéne kötözni a vállamra :lol: , de úgy, hogy közben ne tegyem őt le . Valaki írta , hogy nem tudja megkötni: Nuskától kaptam az ötletet, hogy a Yuotube-on vannak tök jó videók, könnyebb onnan ellesni fogásokat, mint csak képekről. Egyébként nekem nagyon kényelmes a Nandu, jól eloszlik a súly, pedig nekem sincs túl jó állapotban a derekam.

Szőlő! Gratula Mazsihoz, hogy ennyire ügyes, és hogy még mindig ilyen kitartó vagy a fejésben.

Hát, vasalót én is régen láttam :?
Vendég
 


Én mindennap vasalok...(kell is a napi kb. 15 textilpelushoz..pedig van vagy 40 belőle, de azt csak vasalva rakom a feje alá...meg imádom vasalni a pici rucikat :D Mira elég bukós, de zabál is rendesen, így sok jön vissza is. Nekünk is van Ikeás kiskendőnk, szeretem is, mert az picuri, és nem tart sokáig a vasalása. Vállra csak azt szoktuk tenni böfinél...

Lolka, nagyon aranyosak a babók együtt! :D

Kép
babyteve2
 
 


celesztine: a pólót turkáltam:)

a blaha és a keleti között van egy turi,marha jó cuccok vannak

Kép

Kép
mannogab
 
 


szasztok, megjöttünk erről az általános uhuról....van némi vesetágulat, reflux a pisivel és nyálkahártyavastagodás a vesemedencében.....ehhez jön a kis lyuk a szívén...no ennyi már elég lesz mert ez is sok a lelkemnek.... :cry:

Mostanság iszonyat erős szaga van a pisijének...gondoltam h nem okés...utálom a megérzéseimet, pláne amikor bejönnek...

az éjszakánk nem volt vészes de reggel megint korán kellett kelnem mert mentünk az uhura és ez így nehéz volt, pláne h csimota meg visszaaludt..szval én is alhattam volna...

no evezek is és ledöntök egy dupla kávét míg mielőtt elhullok mint az őszi légy.
Vendég
 


Nono, nagyon sajnálom... :( Mit lehet ezzel csinálni?

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok Mamik,

Szőlő üdv újra köztünk! :)

Valaki írta a kiütéseket. Nekem kb. 1 hónspjs volt, mindenhol tele voltam apróbb csalánkiütésekkel és a combomon pedig óriási bab nagyságú piros viszketőkkel...Állandóan vakaróztam, mint aki rühes :oops: . A kezeim, az alkarom belső fele tiszta csalánkiütés volt. Azt hittem, hogy napallergia, mert az első erős napfényre ált. így reagálok, és a séták alatt a karom ki volt téve ennek. De aztán terjedt és terjedt és már éjjel is alig tudtam aludni a viszketéstől. Pár nap után elmentem egy bőrgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg hormonális és magától elmúlik, de azért ne egyek semmit 1-2 hétig ami allergén (szinte semmit sem ehettem, még olyan levest sem, amiben répa főtt :shock: ) és adott fürdőolajat és nem használhattam semmmi tusfürdőt sem. 1 hét alatt elmúlt, máig nem tudom mitől volt, de valószínűleg magától is elmúlt volna a diéta nélkül is....azóta nincs semmi.
A hajam nem hullik, viszont a csík még ott van a köldököm alatt, de nem zavar, mert úgyse mutogatom magam fürdőruhában csak anyunál a kertben....olyan szörnyű a látványom :roll:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nono,

ennyi minden?????? És mi a megoldás???

KépKép
kisfruzsi
 
 


Vasalás: én is gyakran vasalok, tegnap le is főttem rendesen. ÉS: 1x már a páromat is sikerült rávennem, hogy vasaljon ki pár textilpelust, pedig nekünk is sok van.

Szőlő: Üdv újra itt! :) Ügyi vagy a fejéssel kapcsolatban, nekem nem lenne ilyen türelmem. Ügyes nagyon Mazsi, hogy úgy tartja már magát. Én babám még a fejét tartja csak. Fotók készültek?

Nono: Sajnálom, hogy ennyi problémája van Márknak, jobbulást kívánok neki!

Lolka: Elég lelketlen főnököd van! Nagyon jók a fotók! A rottyantós sztorin jót nevettem... :lol:

Csöppke: Még egyenlőre az Infacolt próbálgatjuk, de vettünk Gripe Watert is, még pár napot adok az Infacolnak, ha nem jön be (eddig nincs változás), mi is Gripe Waterezünk. Te hogy adagolod Lócinak (napi hányszor és mennyit)?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


[quote="bolygó"]C írta:bolygósöppke: Még egyenlőre az Infacolt próbálgatjuk, de vettünk Gripe Watert is, még pár napot adok az Infacolnak, ha nem jön be (eddig nincs változás), mi is Gripe Waterezünk. Te hogy adagolod Lócinak (napi hányszor és mennyit)?


Én este és reggel adok neki 1-1 kiskanállal. Mondjuk ma reggel nem kapott... de az estit nem merném elhagyni.. jót tesz a kis pocakjának ez a kapor-cucc.
Az is jó ha Te eszel kaprosat...már ha szereted.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Bolygó, igen, készültek, kb 600 db :lol: most itt nálam csak egy pár darab van, de mindjárt lekicsinyítek párat és teszek fel :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Vasalás: én is mindent. A precíz teregetéshez lustább vagyok :lol:

Nono, mekkora a tágulat?? At is megtudták mondani, hogy visszafolyik a pisi? Azt hittem azt csak speckó vizsgálattal lehet.
Reméljük kinövitek! :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


szőlő, Gárgonyban jó a stand? Tervezzük hogy lemennénk jövőhéten.

Várjuk a képeket:)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?