Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi, ez nem a Te kiskori képed? :lol: Nagyon hasonlít :D

yuyu79
 
 


Julcsi! nem! :P bár más is azt mondja, hogy hasonlít rám, de majd kiderül, hogy mi lesz belőle, ha picit megnő! :)

sophie27
 
 


Többiek, ennyire készültök az ünnepekre? Bár nekem könnyű dolgom van, mert mi végig családlátogatunk :wink: Költözés meg csak januárban... Zsolti még mindig fest, de legalább már nem munka után, mert mától év végéig szabin van :)

yuyu79
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi már nagyjából mindent beszereztünk és nekem sem kell főznöm, mert mi is úton leszünk végig. Sztem 25-31 között csak aludni jövünk haza.:-)
Az a legviccesebb, hogy már múlt héten megvolt minden ajándék és a fa is, ennyire még soha nem álltunk jól.

Csak kicsit meggyötör ez a nemalvás.
Zéti reggel 5kor kel, Levi is 8 helyett 6kor. Hiába visszük ki, 20 perc után üvölt, hogy be akar jönni, benn meg már nem jó semm sem olyan 10től, de akkor meg még nem tehetem le?!
Aztán délben legkésőbb elalszik, jól belakva és ugye szegénykém eléggé nehezen kakil, persze a nagy ebéd után olyan 30-40 perccel már szól, hogy kaki van. Akkor peluscsere, de onnan meg már nyűglődik, nem tud visszaaludni. És ahogy besötétedik, 5 körül addig rohan körbekörbe amíg el nem esik és nem vérzik vmilye. Tehát olyan max. 20 percet alszik napközben. Majd jön az éjjel, amikoris (régen mukk nélkül végigaludta) legalább 2x felsír és kezdődik minden elölről hajnali 6tól. Neki sem elég, látható, kezelhetetlen, egész nap verekszik, üvölt, harap. Már egymagában bőven elég lenne, de mellé Zéti ugye 5től fenn, 9kor alszik 30 percet, ezzel elvan délig, megkezdené a nagyalvását, amit be is fejez mert felébred kerek 20 perc után és üvölt torkaszakadtából. Nincs magánál, felébredni nem akar nem is tud, ki sem nyitja szemét csak sír. Ha ölbe veszem és járkálok vele akkor még akár 2 órát is alszik, de ha vagy a járkálást vagy a popsiütögetést abbahagyom, azonnal ébred és sír tovább. Tegnap már hányt is tőle annyira sírt. Sztem meg marhára nem jó, ha azt szokja meg hogy nekem minden nap van 2,5 órám arra hogy seggrepacsit játsszak vele, miközben Levihez is rohangálni kell és talán jó lenne le is ülni mondjuk úgy 5 percre...
Még délután is alszik egy fél órát, de olyan fél5től fenn van lefekvésig. Persze totál hulla fáradt és végighisztizi az egészet.
Az ember azt hinné ettől annyira kifárad hogy éjjel alszik legalább, de nemodabuda, van hogy hajnali1től már óránként kel.
Szóval ez most még működni látszik, így hogy Péterem itthon van ebben a hónapban, de egyedül nem tudom hogy fogom csinálni, mert így is már 3 kávét iszom és kb 5 percenként harapok a nyelvembe, hogy nem mondjak semmi elhamarkodottat.
:? :cry:
Annyira reménykedtem hogy minden egyszerűbb lesz majd, meg hogy a második gyerek sokkal egyszerűbb eset, de úgy tűnik, nálunk ez a fogalom nem ismeretes.

Szóval én ezért fújtam kicsit visszavonulót, mert szétestem teljesen.
És persze amikor Péterem ügyel, akkor apusom jön hétfőn, de pl múlt héten jól elfelejtette szegény, szerdánként meg anyósom jött, meg nővérem felváltva, de anyósom két hete kijelentette, hogy nem érzi, hogy nekem szükségem van segítségre ezért nem jön többet. :shock: Nos, azt gondolom erről nem is szívesen írnék többet.

Biztosan megváltozik majd ez is, és Zéti alvókája is helyrebillen, meg Levié is, mert ők sem bírják a végtelenségig, de addig keressük a mozaikdarabkáinkat.

Zsófi, tök jó képeket tettél föl!

Többi anyuci, hogy vagytok?

Ha addig nem jönnék(de szeretnék): akkor Mindenkinek Áldott, Békés Karácsonyt!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Én is benézek minden nap. Köszönöm a biztatásokat. Most a hétköznapok már elég jól kialakultak, csak a hétvégék zűrösebbek. Szombaton kihagytam egy meghívást, mert annyira üvöltött Fló egész nap, hogy nem mertem bevállani. Elküldtem a fiúkat, így csak én szívtam.

Holnaptól itthon lesz a férjem, meglátjuk, mennyire zavarja össze a gyerkőket. Ahogy látom, Aprooékhoz képest szerencsés vagyok. Vannak napok, amikor nem sír annyit Flóra, és az éjszakáim is elég nyugodtak. Ha este kilenc után eszik, akkor úgy négy körül kel legközelebb a kicsi lány. Dani nálunk is kel jó néhány hete minden éjszaka, férjem eléggé kialvatlan emiatt (ő megy hozzá, mert ők maradtak az emeleten aludni, mi - lányok - költöztünk le). Anyósom szerint itt a félős korszak. A kelések miatt aztán egész nap nyűgös, hisztis Dani (is) (anélkül is eléggé :( ), alig bírok vele.

Karácsony szempontjából is jól állok, ami nincs még úton, az ki van találva, egyet kivéve :) . Én amúgy sem főzök, szünetben meg anyós úgyis mindig, hétvégente is odajárunk kajálni :lol: . Most meg még jönnek sógornőimék, nem halunk éhen :lol: . Sütit is kaptunk elég sokat (bár sütni én is szeretek). Fa a férjem dolga, csak díszítenem kell majd.

Judit

Kép
Kép
csutak33
 
 


Aproo, még mindig nem irigyellek, anyósodat meg nem nagyon értem... Mi kellene ahhoz, hogy szerinte szükséged legyen a segítségre? Mindenesetre több alvást és kellemes ünnepeket Nektek!! Remélem azért hamarosan javul Nálatok is a helyzet...

Judit, úgy látszik minden nagytesó hisztis mostanában? :wink: Nálunk az szokott lenni, ha Apa itthon van, Eni még kevésbé akar aludni délután. Mondjuk most egyelőre nincs itthon, csak nem a munkahelyén dolgozik :lol: Ünnepek alatt meg majd kifárasztják egymást az unokatesókkal remélhetőleg :roll:

Én jövök még azért, de előre is Boldog Karácsonyt mindenkinek!

yuyu79
 
 


Sziasztok!
Sajnos nincs sok időm, de hetente 1x olvaslak titeket.

Zsófi, nagyon helyesek a kicsik, Eszter tényleg tisztára te vagy kicsiben. Remélem a köldöke most már rendben lesz.
Az elején nálunk is voltak olyan tünetek, amiket Beni produkál, de mostanra elmúltak.

Apró, lehet, hogy ez a sok front is nehezíti az életeteket, ha már normálisabb idő lesz, talán jobban alszanak majd a gyerekek. Evéssel már minden oké?

Mi kb. 3 hete enyhén betegek vagyunk, én kicsit lázas is voltam, egyébként taknyosság, torokfájás, köhögés van.
Lilike szerencsére alig beteg, gondolom a szopizás miatt. Egy kis tündér, egész nap teli szájjal mosolyog, és folyik a nyála. Keveset sír, és nagyon érdeklődő, hosszú ideig leköti egy játéka vagy a napsugár a falon. De legjobban azt szereti, ha mesélnek vagy énekelnek neki, főleg ha Emma teszi ezt.
Alvással azt hiszem nagyon szerencsés vagyok, 1 hónapja Lilike végigalussza az éjszakát. Este 1/2 9-kor szopizik, utána kidől. Emma 9 után fekszik. Lili reggel 7-9 között ébred, akkor kaparászik és kurjongat. Emma 9-kor kel. Szerencsére délután is alszik 2 órát, bár mostanában nagyon nem akar lefeküdni.

Na megyek, mert Lilike kurjongat.
Boldog karácsonyt mindenkinek!

sushy
 
 


Nálunk pont fordítva a helyzet. Mindenki Edön veszekszik, hogy kire mosolyogjon, ki játszik vele, Regö folyton cipeli öt mindenhová magával, Dönci maga a talpig aggodalom, ha Edö csak egyet nyekken, a lányok is odaadóan gondozzák, nem lehet egyikükre se panaszom.
Edö is igazi társasági lény, szereti maga körül a nyüzsgést, csak ha már nagyon álmos, akkor kéri a nyugalmat. Ez persze néha nahyon nehezen valósítható meg, mint pl. ma is. Eni közölte - miután az utolsó mohikán aprósütink is megevödött -, hogy holnap kell neki vinnie az iskolába és hogy a barátai is annyira szeretik a sütijeimet... Hát nekiálltunk az újabb adagnak, most lettem a végével készt, a lányokat elhajtottam egy órája aludni. Kész vagyunk a karácsony ajándékokkal is, magunk diszítettünk egyszerü üveggömböket, a fotós naptárak is készek, pár apróság beszerezve, minden be van tárazva.
Talán megyünk haza is, de ez erösen idöjárásfüggö. Ki hogy ér rá az ünnepek körül? Bármelyikötöket szívesen látjuk körünkben!

Sziszka töled is kérnék helyzetjelentést!

Mentem én is kiterülni, macerásak az éjszakák, mert Dönci legalább 3x üvöltve ébred és nálunk köt ki, de itt meg csak vergödik.

Holnap megyünk oltásra. Izgulok, mint mindig.

Puszi: én
Vendég
 


Boni, megérkezett a daru? Ti kibontottátok kipróbálni, hogy működik-e vagy majd meglepi lesz Szenteste?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Barbikám, én sajnos végig dolgozom a két ünnep ünnep közötti időszakot, csak 24.-én és 31.-én nem dolgozok....jó lenne pihenni egy kicsit, de ez most nem az az időszak lesz :(
Ez azt jelenti, hogy mivel autónk sincs, így 6 óra előtt nem érek haza....


S.O.S KOtányis recepttel mézeskalácsot sütöttem pénteken, és még nem puhul, van valakinek valami ötlete?


<
sziszka78
Tolna
 
 


Szisz tegyél cikkekre vágott almát mellé vissza fog puhulni

Aproo igen, már 21 hónapja.ki van próbálva, tökéletesen működik:)

Anyóspajti jó fej Pétered mit szólt?

Barbikám sajnos mi nem leszünk fennt Zsigával, megyünk szülőkhöz..csak párom.


unokahugimm tegnap be kellett vinni kórházba, mert már 4 napja hasmense volt, meg 40 fokos láza,helyettes doki lázcsillapítót normafloret adott Hétfőn , és tegnap már nem evett..ebéd utáni alvásból nem akart felkelni, hugi bement és el volt kékülve teljesen a szája, végtagjai hidegek, arca falfehér ..gondolhatjátok hogy megijedtek.fel is hívta saját drnénit, aki mondta hogy vigye be kórházba.. infúziót nem tudtak adni neki, mert gyengék a vénái.. kúp és injekció

remélem hazajöhetnek karácsonyra! kérnék szorításokat!


:cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Boni, én azt hittem Ti is most vettétek a csajtól, akkor ezek szerint az unokatesóékét kapja meg Zsigi?

Figyi, ez baromság, hogy nem tudnak adni infúziót...melyik kórházban van?
Zétinél ugyanez volt, 1 véna abból kirántotta, akkor azt mondták, ha mégegyszer kirántja, akkor intenzív és centrálvéna. Persze ez kicsit komolyabb szuri, de olyan nincs, hogy nem tudnak adni infúziót. Meg kell őket dolgozni....nekünk sem akartak adni 40 fokos lázra lázcsillapítót, meg azzal fenyegett a nővérke, hogy akkor felébreszti az ügyeletest....mintha ez annyira ijesztő lett volna.... :evil:
Kitartás és gyors javulást. Kiderült hogy mi a baj? Calici, rota, vagy más?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


NA, rákérdeztem Petinél, Ő is azt mondja, hogy ez egy vicc és ha ki van száradva meg magas a láza és nem tud inni, akkor más nem nagyon fog segíteni...vért sem vettek laborvizsgálatra? Mert ez alap és akkor is meg kell hogy szúrják....vááá, de fel tud húzni ha vhol ekkora tökök.
Hol laknak? Nem tudnak menni a Lászlóba?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Boni, szorítok a kislánynak!! Majd írd meg jobban van-e már... Azért remélem annyira mégse bénák akiknek a kezei között van a kórházban :roll: Ilyen nem tudom hogy lehet, hogy nem tudnak infúziót adni... és ha semmi más nem segít?? :(

yuyu79
 
 


Sziszka, bocsi, de a mai programot kihagyjuk sajnos. Petivel voltam tanácsadáson, 8 kg 80 dkg és 75 centi. Eni meg nem akart aludni, 3 után dőlt csak ki, most meg még alszik mindkettő... Majd mesélj...

yuyu79
 
 


Aproo elírtam hihi 1 hónapja vettem tőle:)

elpattant a vénája akárhányszor próbálták.. asszem ezt jól írtam..

most vizeletet próbáltak venni, de eddig nem sikerült jobb híján a székletmintát vitték el.

kivi leszek..

köszi szorítást
Vendég
 


ja szalmonellára is gyanakszanak...
Vendég
 


Békés, Meghitt Karácsonyt kívánunk mindenkinek!

Boniék

Kép
Vendég
 


sziasztok!

BOni! Remélem unokahugi azóta rendben van! Ment a drukk.
Apró! Remélem normalizálódik a helyzet nálatok, és te is tudsz egy kicsit majd pihenni az ünnepek alatt/között.
Velünk minden oké, olvasni beugrottam néha csak írni nem volt időm.
Szisz! RÁd fér majd a pihenés! Furcsa hogy két ünnep között is dolgoznod kell. Azt gondolnám ilyenkor úgyis sok szülő otthon van, felesleges kinyitni a jtszóházat...De ezek szerint nem .

Végre leadtam a munkát (még egy pici javítani való lesz azért), igaz az volt az ára, hogy hétfőn reggel 5-kor feküdtem le, majd 2 ór alvás után még befejeztem a melót, du, vittem nyomtatni, másnap leadni.
Réka gyanúsan viselkedik 2 napja, irtó hisztis, félek, hogy beteg lesz. Már most úgy tűnik vmi kezdődő náthája van, de nem csorog az orra igazán mint máskor, csak ha lefekszik aludni, elég hamar köhögni kezd. Ennek eredményeképp kedd éjjel összehányta magát és az ágyat éjszaka (jó kis kolbászos kenyeret kért vacsira), úgyhogy éjjel még folttisztítottam, mostam.
Tegnap végre volt 2 órám, hogy elmenjek karácsonyi vásárlást intézni (utána férjemnek mennie kellett, így jötttem haza), de még ma kell egy kört futnom(elég nagyot)
Most meg indulnék cukorterhelésre, meg dokihoz vizsgálatra, Csabit várom, mert tegnap tejfakasztó bulira ment (ottalvósra), és hiába tette le a nagyesküt, hogy reggel 7 körül itt lesz... Egy órája itt dekkolok éhhgyomorral, és még vár rám vagy 3.
AZért próbálok ünnepi hangulatba kerülni, de nem igazán sikerül... :cry: Remélem két ünnepek alatt/között sikerül kipihenni a nagy hajtás fáradalmait.
De ahogy látom azért sok helyen hasonló a helyzet (mármint a véghajrát illetően), úgyhogy nem panaszkodok tovább.

Nálunk Réka babát kap karácsonyra, mózeskosárral (ezt rendelte a Jézuskától :) ). Meg egy nyávogós, sétálós kiscicát. És hirtelen felindulásból vettem az Ikeában egy favonatt szettet, de azt még nem tudom megkapja-e most.

Na mennem kel...

Áldott békés karácsonyt mindenkinek, és jó pihizést mindenkinek!
Panna

panna1
 
 


PAnna próbálj pihenni!

Á még várjuk a székletminta elemzést

sajnos éjjel megint belázasodott megint
valószínű a szenteste is ott benn lesz! :cry:
Vendég
 


Panna, sajnálom, hogy ennyire hajtósra sikerült ez az időszak, de talán most hogy leadtad a melót, könnyebb lesz majd...

Boni, drukkolok, hátha mégis hazaengedik a kislány holnapig... :wink: :roll: Szegényke... :(

Sziszka, ma se jutottunk el Hozzátok a játszóba, ha Apa itthon van, még nehezebb időben elkészülni :wink: :lol: Meg nekem is még elég sok dolgom van mára...

Mindenkinek jó készülődést, boldog ünnepet!!

yuyu79
 
 


Tóthárpád Ferenc: Ugye, hallod szavam?

Karácsony van! Kisjézusom,
ugye, hallod szavam?
Segíts nekem, hogy még jobban
ismerhessem magam!

Segíts, hogy a testvéremnek
jó testvére legyek,
szeretetem tőled kapjam,
és hogy szeressenek!

Segíts, hogy a szüleimnek
jó gyermeke legyek,
Megérthessem a világot
és az embereket!

Karácsony van, Kisjézusom!
Téged ünnepelünk.
Hit, a béke s a szeretet
legyen mindig velünk!

Áldott Békés Karácsonyt

és

Nagyon Boldog Új Évet

kívánunk mindenkinek!

Kép

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Mecsi, nagyon szép a vers, és a gyerekek meg gyönyörűek!! :D Nektek is szép ünnepet!

yuyu79
 
 


Csak bekukk... Ezúttal már kicsit jobb kedvvel :)
Köszönöm a biztató szavakat, holnap estétől pihenek, megígérem..

BOni! Azért drukkolok a pici lánynak!

Mecsi! Szép az üdvözlőlapotok :D

Épp odaértem még a cukros vérvételre (f10-ig lehetett), assszem 1percet késtem csak és még mákom volt, hogy levették a vért. Dokim megvizsgált, méhszáj hál'Istennek zárt, de nem tetszett neki, hogy olyan nagyon lent van a pocak, na meg hogy sokszor keményedik (na ja, neki el se mertem mondani, milyen őrültek háza volt a héten), úgyhogy írt fel magnéziumot, rendes adagot, azt kell szednem, aztán ha nincs gond, január 20-án vissza. Reméljük elég lesz csak akkor menni.

Férjuram másnapos, ma ő alszik Rékával délután. Aztán még egy kör bevásárlás, este csomagolás, főzés előkészítés. Szerintem holnap már nem lesz időm benézni, úgyhogy:

BOLDOG, MEGHITT KARÁCSONYT, ÉS SIKEREKBEN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!!!

panna1
 
 


Most én is csak gyorsban...kicsit ki vagyok purcanva...

Boni, mennek a drukkok!

Julcsi, semmi baj, ott is bolondok háza volt ma, így nem is tornáztunk, két ölbe babám is volt, és lányomnak meg olyan szorulása, zokogva üvöltött egész délelőtt hogy fáj a popsija :(

Panna, Málnus imádja az ikeás favonatot, nem fogod megbánni!
Örülök, hogy minden jól sikerült végül!

Málnus gyurma készletet kap tőlünk (fagyisat), és egy játék porszívót, egy benti cipőt, de az nem is ajándék igazából, csak pont most jött meg....A fa már majdnem kész, a mézeskalácsok is....bevásárlás nagyjából, holnap 12 fős vendég sereg nálam...a takarítással nem állok túl jól...


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziszka, nem irigyellek! Jó készülődést! :wink: És rendeződött a szorulás? Kik voltak az ölbebabáid, ha ismerem őket?

Nem tudom, mi mikor díszítünk fát, ma este akartam, de Eni még mindig fent van... Délelőtt már megyünk Anyuékhoz, délután Anyósékhoz... Lehet délutáni alvás alatt hazaküldöm a Zsoltit, aztán feldíszíti :roll:

yuyu79
 
 


Én most készültem el a fával.tettünk ki az angyalkáknak tejet meg mézeskalácsot :lol: ajándékok alatta. nálunk mindig reggelre jön ilyenkor,mert utána ugye megyünk szülőkhöz
hát most nem..remélem Zoét hazaengedik, viszont így mi nem mehetünk le ismét..mert amíg hasmenése van fertőz.de majd megyünk jövő héten aztán szilveszterkor családozunk:)

gyorsan ki is kevertem a bejglihez a tölteléket..mégsem maradhatunk anélkül :lol: meg elrohantunk eledelért :lol:

Panna vigyázz magadra!

Szisz kész leszel ne idegeskedj :wink: :lol: Szegény ZSigu a sárga darut várja a legjobban, de azt ugye anyuéktól hugiéktól kapja...remélem örülni fog az építőknek is meg Bogyó Babóca könyveknek 8)

ZSiga majmos play doh gyurmát kapja meg mellé formázókészletet..de azt is majd otthon :D
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Kép

sushy
 
 


Isten éltessen Benneteket a mai napon!
Boldog, Meghitt Szentestét Nektek és az egész családotoknak!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Boldog Karácsonyt kívánunk mi is mindenkinek!

http://secure.smilebox.com/ecom/openThe ... d0d0a&sb=1

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Nektek is nagyon boldog karácsonyt kívánok!

Sajnos az utunk eddig dugába dölt és lelkileg is nagyon megviseltek az elmúlt napok eseményei. Edö kedden kedden kapta meg az oltását, kicsi láza volt, nem egészen 38 fok. Este lefekvéshez készülödtünk, megszptattam és közben azon gondolkodtam, hogy miért ilyen hidegek a kezei, amikor sose szokott az lenni. Felvettem és elindultam vele lázméröt keresni. Egyszer csak felsikolt - olyan igazi halálsikoly, hogy az ember csontjában a velö megdermed - és utána mint a rongybaba elterült a kezemben, beszükült és elfordultak a szemei. Ahogy voltam, pizsomában és papucsban megragadtam a kocsikulcsot és rohantam a gyerekkel az autóhoz. Az utcán magához térhetett, mert a kocsiba berakva már nézett, de a színe csak nagyon lassan - kb. fél óra - tért csak vissza. Bevittük a kórházba, ahol nem akartak az ügyeleten szóba állni velünk, mondván papírok nélkül nem tehetnek semmit. Ettöl teljesen kidölt a párom és leüvöltötte az orvost, hogy talán azért majd a vizsgálat után is haza tud menni, nézze meg elöször a gyereket. Az meg kötötte az ebet a karóhoz, hogy nincs akut életveszély és a papírok, stb. Ez sok volt a páromnak, felmentünk az intenzívre egyenest, ahol a riadt növérkék fogadtak, mert a doki feltelefonált az osztályokra, hogy egy felböszült apuka van úton. Elmagyaráztuk tömondatban a problémát és voltak olyan kedvesek, hogy elövarázsolták az ismerös dokiainkat, akik tudják, hogy ha jövök, akkor baj van, s ha ennyire jövök, akkor nagy a baj. Innentöl kivizsgáláshegyek, ekg, eeg, : észív echo, koponyaultrahang, röntgen, stb. Csak az ünnepekre való tekintettel engedtek haza, mert az eeg nem volt rendben és a vizelet sem, hétfön visszatérek a kórházba, mrt, anyagcserevérvétel és társai. Nagyon meg vagyok rémülve, molekuláimra vagyok hullva s mivel nem készültünk be az ittmaradásra, most nagy a kapkodás. Hát ennyit röviden. Életemben nem féltem még így.

Puszi
Vendég
 


Nagyon Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Barbi, milyen oltást kapott Edő? nagyon durva!!!!Elhiszem, hjogy kikészültél, mesélj majd, hogy mi volt hétfőn! Az orvosról inkább most semmi nem írnék, nagyon kiakadtam!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Békés, boldog ünnepeket kívánunk mindenkinek!

Judit

Kép
Kép
csutak33
 
 


Barbi, ez nagyon durva :( :( Remélem nincs semmi komoly baja kislegénynek :roll:

yuyu79
 
 


Drága BArbi teljesen letörtem soraidat olvasva. Szegény kicsikéd! Remélem hamar rendbe jön! az orvos meg k..be! :cry:

ZOé szentestét otthon tölthette! drnéni azt mondta,hogy ha nem lesz ZSiga beteg akkor kedden mehetünk :lol:

a tenyésztés eredménye csak a két ünnep közt lesz.. ighy nem tudjuk mitől volt...
Vendég
 


Sziasztok!

Barbi, nagyon szorítok! Mizu??

Boni, örülök kicsi Zoénak hogy otthon lehetett.
És a daru CSÚCS!!!!!!!Imádja Levi és tök hamar megtanulta kezelni, tisztára ledöbbentem ezen...

Nálunk unokatesó töltötte a Szentestét a Bethesdában....3 hete betegek mindketten a gyerkők, már a 3. antibiot írják fel és 2 napja nem vette észre kb 5. vizsgálatra sem a háziorvosuk a középfültőgyulladást. Megállapította hogy a gyerek gyógyult a hörghurutból és a hányós-fosósból, de a fülét nem vette észre, eszem megáll.... :evil:
Emiatt persze ma nem jöttek és Levi teljesen elkenődött, de aztán persze élvezte, hogy mivel nincs 4 unoka, ezért több a figyelem felé, és így már mindjárt helyreállt a lelki béke.
:D

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Először is szeretnék én is nagyon békés, boldog Karácsonyi ünnepeket kívánni mindenkinek!! :D


Kép

Kép

Kép
Kép
dia123
 
 


Igyekszem én is olvasni benneteket, de nagyon nem tudtam az elmúlt hetekben, így annyira sajna nem vagyok képben. Nem gondoltam volna, hogy munka mellet ennyire nem lesz időm meg sokszor kedvem sem semmihez. Sajna a betegségek sem segítenek, azóta is beteg vagyok, már a 2. antibio kúrát csinálom, ez talán már segít is de még mindig tele van a tüdőm. Valszínű tüdőgyulladásom volt, de ezt ugye röntgen nélkül nehéz tudni biztosra.
Amúgy minden oké, kismanó szépen fejlődik a pociba, már jó nagy a hasam :) Virág is jól van, élvezte nagyon a karit!

Igyekszem később visszaolvasni egy pár oldalt, de holnap még sajna bekell menjek dolgozni egy napot, aztán itthon vagyok egy hétig így több időm lesz talán. Aztán feb eleje/közepe felé már itthon leszek, akkor majd tudok jönni többet mint régen! Már nagyon várom mert hiányoztok ám! :wink:

Kép
Kép
dia123
 
 


Sziasztok!

Hoztam Nektek kis karácsonyi beszámolót...most itthon pihegünk:

Bár nekünk még 30.-án is van karácsonyi meghívásunk, meg addig is, kb. csak ma vagyunk itthon, mert Peti este ügyel....
Íme a 25.-e Tökölön, Péter családjánál:
Alap a 20 literes kondérban főzött falusi csirkeleves, aztán birka, bárány, 2 féle csirke rántott és sima grill, és persze min. 1 féle malacka, mellé 3 féle köret és 3 féle sali. Utána 5-6 féle süti, most volt képviselő fánk is, nyámi. Ezt végigeszük 4ig, utána 1 óra szuszó és át a másik családhoz, ahol detto kb ennyi féle cucc, csak még nyuszi és kacsa is volt ma. Szóval 1 hét is kevés lenne végigkóstolni, de én olyan rosszul vagyok hogy jaj! :-)

"Szentreggel" jól sikerült. Mert ugye mi 25.-én karácsonyoztunk ügyelet miatt. Levi extázisba esett teljesen, főleg a távirányítós daru és a fabábukból álló pakolgatható Betlehem volt csúcs, de a többi játékkal is persze eljátszott volna, ha nem sietünk családozni...
Zéti meg kapott olyan pihepuha takarót, ami összecsatolható babakocsi pokróccá, meg amolyan kis pólyává.Nagyon szép puha és nekem is meglepi volt, még jó hogy nem rendeltem olyat anno....Levi is kapott ugyanolyan anyagú takarót csak nagyot. Meg dokitáskát, burago autópályát, szerszámkészletet és persze könyveket. Meglepiként egyik nagynéni meg megdobta egy duploszettel, amiben van teherautó meg betonsimító is. Ugye Levi imádja ezeket a melós-gépeket, szóval ettől is totál kész lett. Nagyon durván sok mindent kapott, de ezek olyan akciósak voltak hogy na. ÉS gondolkodtam hogy elteszem a felét máskorra, na de melyik felét? Most imád doktorosat játszani meg szerelni, lehet hogy 2-3 hónap múlva már nem kötné le...:-)
Előre rettegek a holnaputántól, mert akkor megyünk keresztapámékhoz, mi vagyunk az egyetlen élő rokonai és imádják a skacokat és ha ők egyízer beszabadulnak egy játékboltba, jáj. Sajna ritkán talizunk és akkor azt gondolják, mindenképp fel kell vásárolni a hazai játékkínálat minimum felét. Hiába kérem hogy kicsit lassítsanak, nagyon édesek. Szóval még holnaputánig kell szereznünk egy utánfutót a cuccoknak sejtésem szerint. :-)

Mi meg kaptunk mozijegyet, ezen nevetünk azóta, mert tavaly is ezt kaptunk, de akkor nekünk kellett volna választani, szóval csak egy levélke volt, de nem jött össze, ugye nem jártunk moziban 4 éve Péterrel, erre anyós és sógornő "bedühödött" és konkrét mozijegyet vettek, szóval nincs visszaút, szülinapi mozizás lesz most 28.án...
Meg kaptunk egy kosárpalánkot, Peti régen kosarazott, azt hittük ezt is Levi kapta de fel lettünk világosítva hogy tavasztól családi ugrabugri kezdődik a kertben....mert biza ez nekünk jött nem a skacoknak.
És amit még nem láttam, van muffinsütő is olyan mint a melegszendó meg a gofri....van vkinek? Tapasztalat?
Zéti kulcstartót, keljfeljancsit kapott még meg kis plüssöket, édesek.

Tegnap délután mentünk bátyámékhoz, aki közölte, hogyne lehetne hozzájuk feljutni a hegyre. hehe, tükörjégben mentünk fel, arra ráesett még 3-4 cm hó, abban szánkáztunk haza. Másfél órát jöttünk hazáig, a gyerkők is fél10 után feküdtek.

De oltári volt, Zéti végig sikongatta az elmúlt két napot, annyira örült mindenkinek....mellé mindennap délben hajlandó először elaludni, akkor is 20 percre, tegnap 6x aludt 15-20 perceket, hát ez van. Levi meg iszonyúan élvezte az unokatesókat, akik abajgatták egész délután. Rollerezett, ping-pongozott, csillagszórozott.
Mellé újra nem eszünk persze a Bütyökkel..100at alig bírom beletömni 3-4 óránként.
Továbbra is küzdünk a reflux banyával, ha nem lenne karácsony, tutter gyógyszert váltanék, sztem az nem kóser, mert Zéti most már minden reggel hány, ha üres a pocak akkor is, csak nincs mit. Sztem éjjel túl sok lesz a sava és ezért nem akar enni sem reggel, meg később sem.:-(

De Levi újra jókat alszik végre!!!!
Kisregény befejezve...:-) :-)

Barbi, Boni, többiek? Meséljetek picit ha majd időtök engedi.

Julcsi már ezer éve akartam kérdezni, kertesbe költöztök vagy nagyobb lakásba? És helyben maradtok? Nagyon izgi. Lesz mindenkinek végre saját szobácskája? Rátok fér már gondolom!

Flóra pocakfájására meg lassan útilaput lehet kötni!

Szisz, olyan szép képeket tettél fel wiwre!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aproo, örülök, hogy jól teltek az ünnepek!! Csak Zéti nemevésének nem örülök... akkor most megint dokihoz kell vinnetek, vagy mi lesz?

Nagyobb lakásba költözünk csak, 1 szobával több csak, de a gyerekszoba is nagyobb lesz, meg nekünk is lesz hálónk, nem a nappaliban fogunk aludni végre :wink: Zsolti most rakja a laminált padlót az utolsó szobában, holnap takarítok, aztán mehet fel a konyhabútor, fürdőszobabútor a garázsból :-)

Mi is 3 napig rokonlátogattunk, hoztunk maradékot is, főznöm még nem kell pár napig... Majdnem nem lett karácsonyfánk, mert nem kaptunk kicsit, így nagyobb lett, de az meg alig fér el, így hamar ki kell raknunk sajnos... amíg bent van, mosni se tudok, mert nem fér el a szárító :roll: Nagyon várom már azt a költözést :roll: :wink:

Barbi, hogy van a legkissebbed???

Boni, és az unokatesóka?

yuyu79
 
 


Jaj, Yuyu, Isten ments!!!! Nem, azért annyira nem gáz, mint volt októberben, lemegy valamennyi, csak zizisen, többszöri próbára és kicsit tömködve....de azért megyeget, meg pl. mostani 3 órás kaja szuper volt! :D

Majd meglátjuk mi lesz belőle. Meg ma ment végre újra alma-krumpli is, bár átvágással, de ment....huh, mennem is kell, kicsit balhésak vagyunk...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szisz!

Dorca is egy hónapja szorulós, nekünk is nagyon fáj a popi, sokszor csak lázmérővel tudtuk kivenni, de a Levolac segített!!!

Barbikám! Mi lett veletek? Nagyon izgulunk!!!

Többiek, mind naaagyon szépek vagytok!

Aproo! Én le sem írom, hogy alszunk, illetve nem alszunk, csak gondolj arra, vagyunk még a klubban és nem vagytok egyedül!
Vigasz lenne, ha leírnám egyikkel sem aludtam át egyetlen éjszakát sem 6 éves korukig? Neeem, azt hiszem ez nem segített :)))

Van egy kicsit távoli képünk még november elejéről, sajna nem nagyon készítünk képeket :( Kép

Igyekszem majd jelentkezni!

KépKép
koadri
 
 


Ja, akkor jó, ha nincs olyan nagy gond... eszik már zöldség-gyümit is? Mikor kezdtétek?

Nekem meg Peti mióta mászik meg áll, napközben alig tudom sokszor megszoptatni, mert nem ér rá nyugton maradni.... viszont vizből se megy le neki 2 kortynál több. Persze éjjel meg bepótolja :roll:

yuyu79
 
 


Yuyu, akkor azért szupi, hogy lesz saját háló!
Januárban már gondolom költöztök...
Nekem Levim volt ilyen, napközben 1 max 3 perc volt a szopi, aztán éjjel zsinórban 6-7 hosszabb kaja.
Az azért messze túlzás, hogy Zéti eszik hozzátápit, az almakrumpliból már evett meg 100at, akkor amikor amúgy is nagy étvágya volt. Most újra az a játék, hogy odadugja a nyelvét, hogy be se tudjam tenni a szájába a kaját. Szóval cselezünk, megkapja a kedvenc rágókáját és akkor amikor nyitja a szájacskáját, akkor suttyan be 1-2 falat, de azt nem köpi ki, szóval ez is csak amolyan Zétény féle hiszti...
Nem is emlékszem mikor kezdtük el napi szinten, pár hete, de most pl 2-3 napig nem is kapott, hátha utána jobb lesz.

Adri, engem az alvás kevéssé érdekelne, emlékezz vissza Levi hogy feladta a leckét anno...csak látom, hogy felébred napközben ZétiManó 20 perc után, persze jó álmosan és már egy óra fennlét után zizi, de akkor újra max 20 percet nyom le, görgeti az álmosságot és délutánra meg már csak sír és olyan 5 felé elkezdené az éjjelt. De akkor meg hajnali 2-3 felé már kelne végleg, mert az éjjeli alvásigénye max 8 óra, az sem egyben. Szóval csak sajnálom, mert már Ő is utálja magát . Na, de amíg eszik valamennyit és nem kell 6x-a is kórházba menni emiatt, addig már ez a legkevesebb, úgy tűnik, nekünk már csak ilyen nemalvós lurkók jutottak.
Szorulás: nekünk Zétinek még mindig a segíteni kell, Levi meg 2-3 napig okés, aztán meg 4-5 napig rettenet, sír, izzad, de nem megy a dolog. Laevolacra állítólag rá lehet szokni, meg nekünk nem használt, de a dr.steinberger féle aszalt szilva szirup nagyon király! Abból egy deci, ami amúgy tök fincsi nagyon beindít.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, pihenős volt az ünnep....mindenkinek azt mondtuk, hogy autó nélkül sajnos nem tudunk menni, minden délután nagyot aludtunk Málnussal családilag, már nagyon rám fért. A főnökömtől pedig egy mai szabad napot kaptam karácsonyra :lol: Így csak holnap kezdődik a munka, és csak 3 nap.

Málnus a csokitól szorulásos, ha korlátozzuk akkor nincs gond....anyámmal több van, felhívtam szent este előtt, nyomatékosan megkértem, hogy egy szem csokit na hozzon át a küszöbön, erre szerintetek :?: :?: :?: egy szatyornyit hozott, és miután már át is adta Málnusnak, közölte, hogy ha gondolom tegyem el :twisted: :twisted: :twisted: köszi, de bizony eltettem.....napi 1 szaloncukorba van maximalizálva....

mit is akartam még, visszajövök......


<
sziszka78
Tolna
 
 


DM-nek is van saját márkás aszaltszilvaléje, mi azt adtuk Eninek. Laevolacot is, de az nem nagyon jött be. Bár igazából nála inkább a visszatartás volt a gond, nem az hogy mit evett... Vagyis először jó volt, de 1-2 hét után nem láttam semmi hatását. Akkor javult a helyzet, mikor minden kaki után matricát ragasztottunk a bilire :wink:

yuyu79
 
 


sziasztok!

kellemes ünnepeket kívánok!

valamelyikőtök szedett homeós bogyókat szülés előtt?
mindenhol másokat olvasok az adagolást illetően...
leírnátok, h. mit és hogy?
köszi előre is

Kép
winona
 
 


Jó reggelt!
Eszembe jutott, hogy mit akartam még....Boni, barnul a karfiol a savanyúságban, az íze továbbra is nagyon finom, de elég csúnya..a férjem szerint benne volt a lében...van ötleted?

Adri, jó volt hallani rólatok, hogy van Dorca szemében a nyomás? Alakul?

Winona, én szedtem, este megpróbálom előkeresni, ha Sniki erre jár, akkor ő is tudni fogja!

Julcsi, köszi a tippet, a matrica nekünk nem jön be, mindig leszedi mindenről, és játszik vele amíg ragad!

Na megyek keltem a kisasszonyt!

Szép hetet mindenkinek!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok lányok!

Akik tudjátok, hogy mi történt velünk, azok többen kérdeztetek, de sajnos nagyon kevés időm van netezni, ezért itt válaszolok. Már összeszedtem magam annyira, hogy le tudom írni:
Dorinak okt. 14-én egy pneumococcus okozta gyulladás miatt –ami ellen kaptunk oltást – el kellett távolítani a jobb szemét. Ebbe akkor majdnem belehaltunk, de itt vagyok, túléltük, csak naaagyon nehéz! A munkámat okt. 15-én kellett volna elkezdenem, és el is várta volna a munkáltatóm, hogy 14-én Bp-ről azonnal haza induljak, és másnap pénteken álljak munkába. Nem részletezem miket kaptam a fejemhez és ez egy gyógypedagógiai intézmény…
„Finoman” megkértek vonuljak vissza gyesre, akkor nem kell helyettesíteniük, én meg mondtam, akkor éhen halunk. Azt mondták sajnálják, így röviden!
Lényeg, azóta szereztünk munkát mindkettőnknek a helyi pékségben. Zoli raktárban én lemeztisztító vagyok 4 órában. Most ketten kb annyit keresünk, mint éln kerestem egyedül, de itt legalább nincs megjegyzés, ha orvoshoz kell menni, netán táppénzre.
Dori bölcsis, csak most szünet van, így ellentétes műszakba kértük magunkat a párommal, a fiúkra nem lehet itthon hagyni, na meg 4x kell naponta csöppenteni.
Sajnos a másik szemünkben még minig nem jó a nyomás, de orvosilag már mindent megtettek értünk, nincs több csepp és műtéti eljárás.. Annyi a teendő, hoyg napi 4x, 8 és 10 órakkor, majd 16 és 20 órakkor kell cseppenteni, így az egész nap le van fedve és vízhajtót is kell adni, ami hajtja a csarnokvizet is. Januér 13-án tudjuk meg, hogy így mire jutottunk. Lenne még bororgatás is term. Gyógyásztól, de nem tudom rátenni, mert nagyon felületesen alszik.
Anyukám jan. 11-én itthagy bennünket, Londonba megy dolgozni, mert nem jövünk ki sajnos a fizinkből. Nem lesz könnyű, de majd mgoldjuk valahogy! Hát röviden ennyi van velünk.
Ha tudok esténként benézek a fórumra, de írni sajnos csak ritkán tudok!

KépKép
koadri
 
 


Adri, még most is potyognak a könnyeim ahogy olvasom, hihetetlen mennyi erő van bennetek, nagyon tisztellek érte! Nagyon sok erőt nektek, és mesélj majd, hogy mit mondtak januárban! Amiről beszéltünk, bármikor él, ha meggondolnátok magatokat!

Mecsi, Zsófi, Dia, nagyon szuperek a képek, amit feltettetek!

Ma, hólapát híján seprűvel takarítottal el a havat a melóhelyen a járdáról....eredmény, eltört a nyél, csúnyán elvágta
a kezemet, és már túl vagyok egy tetanuszon is :? varrni nem kellett, csak összehúzták...én mondtam, hogy nem érdemes a két ünnep között kinyitnunk....

Viszont megyünk szilveszterezni, 3 év óta először, már nagyon várom! :lol:

Na megyek fürdetni!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: