Új privát üzeneted érkezett!

Na, akartam is írni, tabati, hogy ketten kelletek az anyakönyvvezetőhöz, de látom, már rájöttél. És igen, kell anyakönyvi, személyi, plusz lakcímkártya. És be kell jelentenetek, hogy semmi mást nem akartok, csak házasságot kötni egymással. :D De vaban, van, ahol eltekintenek ettől, mert ismerős az anyakönyvvezető. Viszont kérdéses számomra: mikor és ki írja alá a házasulandók helyett a papírt??

Tabati, szörnyű, amit bemásoltál ide. :twisted:
Vendég
 


Sziasztok Kedves Fórumozók! :)

Szeretnék hozzátok csatlakozni!
Próbáltam visszaolvasni a beszélgetéseteket és hozzászólnék én is egy-két témához!
Mesélek magamról is.

2006-ban volt az esküvőm és 2007-ben döntöttünk úgy, hogy már nekünk is jó lenne égy édes kisbaba…..10 hónapja próbálkozunk. Elsőre sikerült is nagy volt az öröm, de a 7. hétben angyalka lett belőle, nem kellett semmilyen orvosi beavatkozás, spontán vetélés volt. :cry:
Na azóta teljesen felborult a ciklusom, piri is akkor jön amikor ő akar, én meg, mindig csak reménykedek ha „késik”. Voltam dr-nál is gyógyszert is szedtem, hátha visszaáll a rend.

Most újra reménykedtem….az sztk-ba mentem nem a magándokimhoz, gondoltam én kis naív ahhoz, hogy megállapítsák mi a helyzet nem fizetek 10ezret. :?
A „dr” először megvizsgált és megállapította, hogy szinte biztos, hogy terhes vagyok, elküldött laborba, majd 1 hét múlva UH-ra hívott vissza. Na a labor eredményem negatív lett, utána az UH-on közölte nem vagyok terhes. Egy világ omlott össze bennem, majdnem sírvafakadtam! Kérdőre vontam, de a válasz annyi volt, hogy „–Én is tévedhetek…..” elküldtem a búsba, de nem hatotta meg a dolog. :cry: :cry: :evil:
Ha ez nem velem történik meg nem hinném el.....
Azóta eltelt újabb 2 hét és most kopogtatott piri…..

Tabati idézetére reagálva: tiszta szívemből sajnálom azt ami ezzel a lánnyal történ! Szomorú hogy ennyire kiszolgáltatott az ember az orvosnak és annak ellenére, hogy mindent megteszünk a baba érdekében (többek között súlyos pénzeket fizetünk) igazából „csak” annyi, hogy bocs de nem vettem észre!
Nekik nem ez a munkájuk, a legapróbb jelből észre kéne venniük, hogy valami nem stimmel !!??

Kicsit hosszúra sikerültem….

Lívia
*lívia*
 
 


Amúgy az anyakönyvvezető nem volt túl lelkes, meg kedves sem annyira. Rögtön mondta, hogy jöjjünk vissza ketten, és már fordult is el tőlem. :evil: De én nem hagytam annyiban, mondtam neki, hogy még sosem csináltunk ilyet, mégis mi kell hozzá? Na akkor végül rendesen elmondta, szóval nem volt bunkó, de annyira szimpinek sem volt mondható. Még annyit mondott, hogy szabad a júl. 5ke, úgyhogy minél hamarabb menjünk, mert aki elsőnek lefoglalja, azé az időpont. (mondjuk ez így korrekt)

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Üdv közöttünk Lívia!!

Sajnos úgy látom nagyon kevés nő ússza meg egy sima problémamentes várandóssággal. Itt a topicban is mindenkinek van már múltja. Vetélés, méhen kívüli, betegség miatti állandó dokihoz járás, stb. És tényleg felháborító, hogy nem elég a magunk baja, még a dokik is rátesznek egy lapáttal. Ez van sajnos... :evil:

Neked is nehéz lehetett, hogy beleéled magad, aztán kiderül, hogy mégsem... De próbálkozni kell tovább, lefoglalni magad mellette minden mással (jön a nyár, én már alig várom) aztán egyszer csak váratlanul bekopogtat a baba is! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja! Nem raksz fel ovulációs vonalzó, hogy tudjuk hol jársz?

Hány éves vagy? Mentek valahova nyaralni majd?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

26 éves vagyok.

Az ovulációs vonalzóval az a baj, hogy nem tudom milyen paramétereket írjak be, ugyanis mostmár teljesen változó a ciklusom hossza, így hagyatkozom a félidő közti „fájdalomra” a nyákra és az LH tesztekre.
Most tervezem, hogy kipróbálom a hőmérőzést, hátha bejön.

Na de azért annyira igyekszem nem rágörcsölni arra, hogy gyereket akarok, mindenáron.
Jön majd az magától! :D

Tervezek mostanára egy kis diétát és egy kis testmozgást. 8)

Nyaralást tervezünk, de egyenlőre nem tudjuk, hogy hova megyünk.

Úgy látom neked mostanság lesz az esküvőd!? :) Nászút?
Az esküvős előkészületek nagyon jók, én nagyon élveztem a szervezkedést annakidején, hiányzott is a pörgés esküvő után… :) :)
*lívia*
 
 


Ja, tényleg bocsi :oops: úgy tényleg nem érdemes vonalzót csinálni.

Testmozgás jó, de a diétával vigyázz, azért ne vidd túlzásba! :wink:

Mi nemcsak esküszünk a nyáron, hanem építkezünk is, csak most leállt egy picit a dolog, még nyáron gyűlik a pénz, aztán nyár végén rákerül a falakra a tető és lesz egy szerkezetkész házunk. Szóval nincs pénz nászútra sajna... :( Nyaralni azért megyünk, legalábbis a munkahelyemmel (egy kis munkával kombinálva, de nem lesz vészes) megyünk Erdélybe ahova párom is elkísér. Még hétvégékre tervezünk belföldi utazásokat, kirándulásokat. Nagyon szeretnék a Balcsihoz is menni (minden évben megyünk), de szerintem az most nem fog összejönni. Mindegy, majd jövőre talán...

Az esküvő előtti pörgésről Ósió tudna beszélni :lol: , ő már finisben van, azt hiszem neki nem fog hiányozni a pörgés utána! :lol:

Ósió!

Kitartás!! :wink: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Én most épp várakozok, mindjárt jön a sminkes, meg a fodrász, már alig várom. :D Egy perc késésben vannak! :lol:

Kikészítettem minden sminkcuccomat amim van, hátha valamit fel tud használni. Elkezdtem kihegyezni a szemceruzákat, de csak rosszat tettem, mert beletört, úgyhogy rosszabb lett, mint volt. Mindegy, ő hátha ügyesebb, mint én. (jó igaz, hogy sima ceruzahegyezővel próbálkoztam :oops: )

Megyek jöttek!!! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Építkezni mi is szeretnénk.....de hát a pénz.....de tutdjuk, hogy az a legkevesebb :lol: :?

Majd hozzál képet magadról, ha elkészült a próbasmink és frizura! Ez nagyon izgi!
*lívia*
 
 


Húúúúúúúúúú Tabati ez nem semmi történet. nem elég hogy spontán nem megy nekik de a doki még ezt is elb**szta:(:(:( nem semmi Csak a pénz pénz pénz ezt hajkurásszák és el sem hiszem hogy ha egy dokinak van havonta kb 5 szülése magánban akkor már kb fél millát összehozott és tuti több magánja van. szóval én ezért sem fizettem senkinek sem egy árva fillért sem Gergőnél és még csak mázlim is volt mert ügyeletesnél szültem aki az osztályvezető főorvos volt és állítólag az egyik legjobb doki a kórházban és nem tartotta a markát nagyon rendes volt velem még a hat hetes kontrollon is őt fogtam ki és nagyon rendes volt és én ezért nem is adok pénzt egy dokinak mert ő nem is nagyon kell a szüléshez persze ha császár az más de őket ezért fizetik Basszus miért kell még fizetni külön azért ami a szakmája páromnak sem adnak plusz pénzt mert beépít egy ablakot:) nem értem én ezt :(:):):) Bocsika hogy így kiborultam :) de ze csak az én véleményem nem ítélem el azokat akik pénzelik a dokikat,ha ez nekik megnyugtató akkor tegyék de én még sosem fizettem dokinak egy árva fillért sem és mégis elláttak megfelelően.

Livia: üdv köztünk :):):)
Azért nem semmi amin túl mentél te sem : mindenesetre mielőbbi babásodást kívánok amből egészséges babó is lesz a végén :):):)

Tabati képeket kérün majd

nika70
Salgótarján
 
 


Hát kész lett a sminkem (frizurát még nem csináltak, csak képeket nézegettünk, meg elmondtam milyenre gondoltam.) Húha, nagyon ügyes ám a lány, saját munkáit mutatta, naggyon bonyolult kontyokat is csinál, és csak 4000 ezer forintot kér az egészért. Ebbe 2 próbafrizura tartozik bele, plusz az esküvői konty.

Sminket viszont csináltunk. Nem túl kirívó, de nem is szimpla natúr. A kéket variálta a rózsaszínnel. Még egy csomó minden hiányzott, mert műszempillából is csak egy párat rakott fel és többet akar, strasszokat sem rakott még, de legfőképpen az alapozó nem volt megfelelő, ugyanis ígértem neki, hogy nekem van sajátom, azt használja inkább, de szerintem anyunál hagytam a múltkor. Ő meg ezzel nem készült, csak sötét alapozója volt, meg egy világosabb (amit végül felrakott), de az nem volt olyan jó minőségű. Meg a szemöldököm sem volt olyan jól kiszedve, meg be kell festeni sötétebbre, a szempillámat is. Lefotóztam, de szerintem nagyon rosszul sikerült képek lettek. :( A gépem sem egy szuper gép, meg valahogy mi sem értettünk hozzá. Azért még este párom is megnézi, meglátjuk mit tudunk tenni, meg hogy a számítógépen hogy mutat. Van előtte, és utána is, hogy legyen viszonyítási alap.

De a színek tetszettek, meg ahogy megcsinálta. Jövő héten másikat csinálunk, kértem, hogy egy barnás aranyos színűt is próbáljunk ki. Meg vesz szempillát, és felrakunk többet is.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Lívia! Szia közöttünk!

Tabati! Ez a történet nagyon kiakasztó! Nem elég h valakinek nem akar magától összejönni a baba, rásegítenek és akkor még jól el is cseszik. Felháborító! Az a baj a dokikkal (tisztelet a kivételnek), h nem érdekli őket h kinél milyen kárt okozhatnak, m, csak a pénz érdekli őket. Én ezért nem mennék mégegyszer férfi nődokihoz. Azért képeket kérünk!!!

Nika! Nekem nagyon nagy mázlim volt a dokimmal. Sztk-ba jártam hozzá, egy fillért sem fizettem neki a 9 hónap alatt. A szülésnél végig bent volt mellettem, ült a szülőágy mellett és nyugtatott. Ezek után úgy éreztem, h igenis ő megérdemli azt a pénzt. De ha másnál szülök, akkor tuti nem éreztem volna így. De ott pl a fődoki az egyik szobatársam fogadott dokija volt, és a szüléskor közölte h ő nem fog beérni és be se ment hozzá se a szüléskor, sem utána. Neki tuti egy fillért sem adnék, sőt...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!
Ez a történet szörnyű. :cry:

Amúgy ismerősök révén én is hallottam, hogyha nem magánrendelésre mész, akkor le vagy tojva.
Bár, nekem eddig szerencsém volt, akárhányszor mentem SZTK-ba vizsgálatra (mivel még nincs választott dokim, úgy érzem baba előtt nem is kell), mindig rendes volt a doki. Bár egy ideje mindig ugyanahoz a dokihoz megyek.
Bár, velem is volt egy érdekes eset.
Novemberben a doki korai terhességet állapított meg, elküldött Uh-ra, amin nem látszott semmi. Viszont az Uh-s doki elég bunkó volt velem. Közli velem, hogy nem lát semmit. Majd megkérdezi, hogy csináltam-e tesztet. Mondom neki, hogy igen, és nega lett. Majd akkor szó szerint rám förmedt, és ezt mondta szó szerint "akkor mit keres itt?". ... Úgy megdöbbentem, hogy csak makogni tudtam, hogy a másik doki küldött el a biztonság kedvéért. Kérdezem tőle, hogy akkor most mit csináljak. Fogta, megrántotta a vállát. Kérdezem tőle, hogy visszamenjek a másik dokihoz vagy várjak. ... Válasz: menjen vissza. És már el is fordult, le is voltam tojva. ... Amúgy is ideges voltam, ez meg szó szerint kiborított. Úgyhogy meg is fogadtam, nincs az az Isten, hogy még egyszer vizsgálatra vagy Uh-ra hozzá keveredjek.

Lívia: Üdv közöttünk, és mielőbbi babásodást. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Én úgy gondolom, hogyha az ember azt a luxust engedi meg magának, hogy választott orvosa van, azt meg kell fizetni! Nem várható el az, hogy éjszaka, ünnepnapon munkaidején kívül csak úgy hobbiból ugrándozzon be a kórházba szülni.
Természetesen ha valaki az ügyeletesnél szül, és az SZTK terhesgondozására jár, az miért fizetne? Persze, ha valami pluszt kap... (pl. azt ne higgye senki, hogy az orvosnak munkaköri kötelessége a vajudó nő mellett üldögélni)
Viszont szerintem nem árt egy jó szülészorvost fogadni, biztos ami biztos. Nem olcsó, és nincs is rá szükség, ha a terhességgel és a szülés során minden rendben megy. De ha valami gond van, annak a következményeit egész életedben "bámulhatod". Nekem az első terhességemnél természetes volt, hogy ahhoz az orvoshoz menjek, akihez már 15 évig jártam. Jól elcseszett mindent! Második fogadott orvosom viszont (az egyik fórum alapján választottam), nagyon jó volt, és még pénzéhesnek sem bizonyult. Szóval nagyon körültekintőnek kell lenni, sok múlhat rajta...
Vendég
 


Sziasztok!

Tabati és mindenki!
Amit bemásoltál, az szerintem már becsületsértés. Nanival ugyan az az orvosunk. Nagyon rendes doki, bár nem bőbeszédű.

Gondolkodjatok egy kicsit logikusan! Ha valaki terhes, nincs tüszőérés!!! Más a méhnyálkahártya szerkezete! Az inszemináció (nekem is volt 3) nem más, mint egy biológiai szex. Attól semmi baj nem lehetne! Elhiszem, hogy dühös most, de ezt a dokival kellene megbeszélnie és nem itt írogatnia.

Bocs, hogy kiírtam, de kiállok a dokimért!
Mert mikor nálam baj volt, megmutatta, nem csak orvos, hanem ember is!
És megköszönném, ha ismeretlenül nem feltételezne róla senki semmit!!!! És ez az orvos nem kap hálapénzt!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


csajok képzeljétek ma reggel olyan szédűlés volt rajtam utána meg kihánytam mindent remélem ez az amire gondolok de én még kicsit korainak gondolom ezeket a tüneteket vagy szerintetek van ilyen hogy ilyn hamar legyen babától hányás meg émelygés? bár mondták nekem hogy állítólagh már a megfoganás pillanatától lehetnek tünetek na majd két hét múlva kiderűl :):):):))

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Rémesek ezek a sztorik! Hannának tökéletesen igaza van, de értem a másik lány fájdalmát is!
DDDEEEE, velünk minden rendben lesz!
Hanna nagyon drukkolok nektek!!
Ja, ma voltunk a Múzeumok Majálisán! Még holnap is tart, ha tehetitek menjetek el! Nagyon jól éreztük magunkat!
Beszereztün kb 5 millió forintot!!! (Sajnos apró pici cafatokra zúzva, de azért itt figyel a polcon :D )
Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Sziasztok!Gondoltam benézek, mert nagyon eltűntem.Bocsánatot kérek,hogy nem néztem erre, de vizsgaidőszakom volt,és még van egy hétig és félholt vagyok.Szóval most vissza se tudlak titeket olvasni,csak be akartam köszönni.Ha vége a vizsgáknak jövök,és jól kikérdezek mindenkit.Addig is sok-sok puszi!
kutyafüle
 
 


Hajaj, Tabati, tudnék mesélni a pörgésről. Tegnap voltunk a vőfélynél mindent megbeszélni. Már csak a zenész van vissza, hogy még egyszer megbeszéljük a dolgokat, plusz fotós és videós. Képzeld, a számon előjött egy seb, nem tudom, mitől, de úgy be van dagadva, mintha bemostak volna. Még szerencse, hogy most jött elő, nem az esküvő előtt 1 nappal. :-) És szerencsére pont most van meg, szóval, az esküvőn semmiféleképpen nem lehet meg. Azért ez megnyugatatott, megmondom őszintén.

Láttam rólad egy új képet az iwiw-en. Felismertem a fülbevalót! És ahogyan látom, az új sminkben és frizurában vagy. Nagyon csinos!
Egyénként olvasom, hogy barnás-aranyos színt is szeretnél kipróbálni. Na, ez én sminkem is ilyen lesz. Ez áll jól, ráadásul a ruhához is ez megy.

Üdvözlöm az új tpictagot!

Ez az orvostéma nagyon személyfüggő. megértem, aki ki van borulva, még akkor is, ha nem kifejezetten az orvos volt a hibás ebben az esetben. Ha valaki nagy érzékeny egy dolog miatt, akkor hajlamos arra, hogy kicsit másban keresse a bűnbakot, de ez ekkor megbocsátható.
Viszont persze, ha az orvos mindent megtett, akkor nem hibás.
Nekem is az a véleményem, hogy az orvos is ember, s nem fog szabadidejében ugrálni befelé a kórházba, vagy ha igen, hát akkor ennek ára van...
Vendég
 


Ósió!

Te jó ég, dehogy az az esküvői frizurám!!! :shock: :lol: Azt csak én raktam fel, még az utcára sem mernék kimenni vele! :lol: De a sminkem az az igen, de nem látszódnak sajna a színek a képen. :(

No menni kell ebédelni, még utána írok!

Kép
Kép
tabati
 
 


Hanna!

Értem én, hogy ki vagy akadva, hisz ismered a dokit, de azért ez még elég távol álla a becsületsértéstől!(a becsületsértés valami becsületet sértő kifejezés használata, és nem tényállítás. Amire te gondolsz szerintem az a rágalmazás :wink: ) De sehova nem is írta le a doki nevét, vagy igen? Mert ha nem, akkor senki nem is tudja, hogy kiről van szó, csak te. :roll:

És ha ez a lány úgy gondolja, hogy a doki hibázott, akkor joga van a véleményéhez, úgy ahogy mindenki másnak.Szerintem azért jó ez a fórum, mert itt ugyanúgy ki lehet beszélni jót és rosszat is. Az már más kérdés, hogy emberek vagyunk, és mindenki különböző érzelmi beállítottságú, én pl. teljesen meg tudom érteni az érzéseit. És nem tudom olvastad e, de itt a babaneten rengeteg olyan topic van, ami orvosokról szól, hogy kit ajánlanak, kit nem és ott sok hasonló sztorit olvasni, meg persze pozitívat is. Ez nem azt jelenti, hogy az a jó megoldás, ha nyilvánosan leírjuk a doki nevét. Bár én tudom magamról, hogy hajlamos lennék heves érzelmeimre hallgatni, és hirtelen cselekedni, de ezért van mellettem a párom :D 8) , akinek elmesélvén a történetet, az volt a véleménye, hogy meg kell hallgatni a másik felet is.(részben foglalkozási ártalom :lol: ) Jó, igaz, de mondtam neki, hogy a ha a te gyerekedről lenne szó, akkor nem ezt mondanád... :roll:

Kicsit fel lett ez fújva, nem azért írtam, hogy ezen vitázzunk, csak elég elképesztőnek találom, hogy egy 8 hetes babát, hogy nem lehet észrevenni az Uh-n. :shock: Viszont abban igazad van, hogy nem értünk hozzá (vagyis inkább egyes számban mondom), de akkor hogy is lehetett ez? Engem érdekelne, de ha be akarod rekeszteni a témát, mert sérti az érzelmeid, azt is megértem. :roll:

Viszont az tényleg érdekelne, hogy milyen érzés az, ha nem adsz hálapénzt. Kicsit félreérthető a kérdés, de ahogy leírtad, meg látom is, hogy ez a 3. lombik, nyilván ugyanannál a dokinál, meg emberileg is megfelelt neked. Nem érzed úgy, hogy ciki, ha nem adsz neki pénzt? Csak azért kérdem, mert én hiába mondja az ember, hogy nem ad, meg minek, hisz kapja a fizetését, még ha nem is mutatja, azt gondolom, hogy elvárja. És még én érzem magam hülyén.

Nika!

Én azt hallottam, hogy az első tünet az, hogy kimarad a mensi. Aztán jön a többi... De azért drukkolok!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Nem kívánok ezen vitázni. Kiírta a nevét.
És amit írtam, azon kellene elgondolkodni egy picit. Ez olyan, mint a hoax. Indul a hülyeség terjesztése, pedig ha egy kicsit a biológia könyvet bárki is elolvasta volna, tudná ilyen nem történhet.
A másik a hálapénz. Igen, vannak olyan helyek, ahol nincs hálapénz. Sajnálom a lányt, mert én fel is hívtam az írása után, csak nekem zavaros egy-két dolog.

További sikeres babásodást nektek és remélem, nem fogtok, minden hülye írást elhinni.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hűha,micsoda dolgok vannak itt!!Hogy én mikről maradok le!!:((
Madárpók, 2 hét múlva lagzi..... Alig várom,hogy visszatérhessek hozzátok én is és ne csak így be-belesni!! :lol:
kutyafüle
 
 


én pl nem adtam még sohasem hála pénzt egy orvosnak sem és mindig elláttak rendesen ez is ember függő hogy ki érzi cikinek vagy kötelességnek vagy csak egyszerűen nem akar adni.

nika70
Salgótarján
 
 


Kotyogok kicsit,ha nem baj. Tényleg nem rossz,ha tudsz pihenni eski előtt, de azt azért vedd számításba, hogy csütörtök,péntek bolondokháza. Ha van eskiszervező, lehet, hogy könnyebb.De minden arra a két napra koncentrálódik. Elhozni a ruhát, megcsináltatni a manikürt,akinek lesz pedikürt. Kifizetni a tortát.Aznap vagy előtte a virágost. Nem is tudom már mi minden volt.Én csütörtök délig dolgoztam,mert minden napra kész volt.Aznap délután elhoztuk a ruhát és nem volt megállás kedd reggelig.És ez most komoly. A lényeg, és ezt nagyon komolyan mondom:egyél szombat délben legkésőbb.Muszáj.Nehéz lesz,egy falat sem megy majd le a torkodon,de nagyon kell.Nekem is mondták,de délig nem volt időm,utána meg már nem bírtam az idegtől.És a következmény:az eski után volt a fotózás,ahol meg kellett a fotós feleségének etetnie,mert majdnem elájultam.Ahogy ettem,minden rendben volt.Addig meg csak kornyadoztam a fotózáson.Szóval higgy nekem kérlek,mert én megszívtam.Ez még a pihinél is fontosabb!!!!!!
kutyafüle
 
 


Hú, látom eldurvultak a dolgok. :(
Azért remélem Hanna, hogy fogsz ide írni, nekem hiányoznál, és szerintem másoknak is.
A doki is ember, és minden ember más-más hatást vált ki Jolánkából, mint Marikából. Az az Uh-s doki, akiről írtam, egy barátnőm szerint maga az Isten. Szerintem meg egy állat. A doki akihez én szoktam menni, szerintem tündéri. Más szerint egy begyüpösödött állat. ... Annyira emberfüggő.
Megértem Hannát is, természetes, hogy védi az orvosát.
És megértem a másik oldalt is. Mikor rossz dolog történik velünk (és szerintem egy baba elvesztése a legrosszabb), hajlamosak vagyunk mást hibáztatni. Aztán eltelik pár nap, kitisztul bennünk minden, és igazából akkor fogjuk tisztán látni, hogy tényleg ki is volt a hibás, ha hibásnak nevezhető bárki. ..
Hálapénz. ... Fantasztikus dolognak tartom, ha van olyan doki, aki éppúgy végzi a munkáját, mintha kapna hálapénzt. Kár, hogy nem az összes orvos ilyen.
Valahol megértem azt is, hogy a hálapénzzel fizetem ki azt, hogy mindig ott van, amikor kell, de valahol mégsem. Hisz nem épp erre tette fel az esküjét?

Én sajnálom, hogy vita alakult ki, és nagyon remélem, hogy senki nem fog ezért "itt hagyni" minket. :(
Vendég
 


picuranyu igazad van :) Amelyik doki megállapította anno a terhességemet egy néger doki alig érteni a beszédét de nagyon jó humoru nagyon rendes ember sogórnőm meg utálja és ez igy van minden dokinál van aki utálja van aki meg szereti

nika70
Salgótarján
 
 


Tabati!
Pedig szép ez a frizura is. És a smink színeit is látni azért.

Kutyafüle! Igen, vigyázni fogok a kajára, ezt mondta a vőfély is. Szóval, fogok enni, nem mintha olyan nagyétkű lennék.
Sejtem, hogy mi lesz előtte 1-2 nappal, és fel is vagyok készülve. Tudom, hogy most már nem nagyon lesz pihenés a lagziig. Na, de nem baj, már alig várom!
Vendég
 


Ósió!Hogy én most milyen irigy vagyok! De lennék most a helyedben! :lol:
kutyafüle
 
 


én is látni szeretném tabati sminkjét :):):) miért nem teszed fel ide is vagy jelölj be iwiwen :) :wink: Gürtler Mónika néven vagyok fent

nika70
Salgótarján
 
 


Nika! Jujjj de izgi! Nagyon drukkolok h baba legyen!!!! :lol: :lol: :lol:

A hálapénz: én csak annak a dokinak adok aki megérdemli. Én azon vagyok felháborodva ha az ember jár a doki magánrendelésére alkalmakként xezer ft-ért és akkor a doki közli, h a szülés pl 60000, majd utána be se megy. Akkor inkább járok az sztk-ba, ott is ellátnak és ha normális, odafigyelő, segítőkész a doki akkor szerintem megérdemel egy kis ajándékot, ami nem feltétlenül pénz.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ha be sem megy a szülésre, természetesen nem szabad neki kifizetni a pl. 60 e Ft-ot! :shock:
De én továbbra is azt mondom, ha akkor ugrik, amikor hívom, akkor joggal várja a hálapénzt. És az orvosi esküje bizony nem arról szól, hogy szabadidejében dolgoznia kell, csak azért, mert valaki ragaszkodik a "személyes varázsához".
Ha viszont ügyeletes, akkor kötelessége ellátni ha probléma van (de akkor sem üldögélni a betege mellett és lelki életet élni vele!). Hogyha van olyan orvos, aki ilyesmire hálapénz nélkül hajlandó, azelőtt megemelem a kalapom!
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Nika +++++++++++++++++++ :)

Hálapénz: szerintem itt azon van a hangsúly ahogy többen írtátok „normális odafigyelő segítőkész” ez alap......LENNE, ha már valaki az orvosi hivatást választja. De a tapasztalatom alapján sajnos minden csak a pénz körül forog és ezt a társadalom alakította így ki…..MIÉRT?…..én is csak a fizetésemet kapom meg az elvégzett a munkámért nekem sem ad senki hálapénzt ha egy nagy hajtáson vagyok túl (mondjuk jó esetben van 13. havi fizu, de ez sem annyi mint az orvosok hálapénze).
Én is azért mentem az sztk-ba mert úgy gondoltam miért ne, ez a doki is ugyanazt tanulta az egyetemen mint a magándokim…..ja és a bűnbak keresés sem teljesen úgy van, én teljes mértékben elfogadtam azt a tényt, hogy nem vagyok terhes, nem hibáztattam senkit…..de ahogy a doki azt mondta, hogy –Ő is tévedhet! Azt pofátlanságnak tartottam és egy kicsit sértőnek, akkor mondta volna azt, hogy most nem mond semmit meg kell várni a labor eredményt és az UH-ot.
Ez rossz példa lesz (szándékosan nem nevezek meg semilyen betegséget) : De gondoljátok el azt mondja nektek a doki –Ön halásos beteg! Majd 1 hét múlva visszamész és azt mondja –Mégsem! Tévedtem!
Akkor mit gondolnál???……………….

Lívia
*lívia*
 
 


Tabati a sminkedre én is nagyon kíváncsi vagyok! :)
*lívia*
 
 


hanna30 írta:Tabati! Nem kívánok ezen vitázni. Kiírta a nevét.
És amit írtam, azon kellene elgondolkodni egy picit. Ez olyan, mint a hoax. Indul a hülyeség terjesztése, pedig ha egy kicsit a biológia könyvet bárki is elolvasta volna, tudná ilyen nem történhet.


Kedves Hanna!

Én a témát már akkor befejeztem volna, amikor ezt írtam (valószínűleg elkerülte a figyelmedet) : Engem érdekelne, de ha be akarod rekeszteni a témát, mert sérti az érzelmeid, azt is megértem.

Azt hiszem én szépen és kedvesen szóltam hozzád, ami a te stílusodról egyáltalán nem mondható el. Na de mindegy, felejtsük el.

Ósió!

A hajam tetszett??? :shock: Fura egy ízlésed van hallod e! :lol: Még fésűt sem látott, csak felfogtam egy csattal, és igencsak ráférne már egy újrafestés, (sajnos aputól és anyutól is korai őszülést örököltem, még szerencse, hogy világos a hajam) ráadásul épp mosás előtt álltam, csak nem tudtam, hogy készül e frizurám, és gondoltam megvárom a fodrászt, hogy mit mond, megmossam e konty előtt vagy sem. A sminkem meg tényleg jobban tetszett tükörből, mint a fényképről. :roll: No azért akit érdekel, szívesen bejelölöm iwiwen, aztán nézegesse, de tényleg ne várjatok valami nagy számot, mert nem túl jó képek.

Ma szabadnapom van, és gondoltam átugrok anyuékhoz, már jó rég nem jutottam el hozzájuk. Erre anyu reggel hív, hogy ne menjek (persze már Pesten zötykölődtem hozzájuk a buszon), mert hosszúznia kell, az egyik kolléganője beteg. :evil: Apu itthon volt legalább kicsit tudtam vele beszélni, de ő is korábban megy ma dolgozni (amúgy éjszakás szokott lenni). Úgyhogy nemsokára itthon maradok egyedül, még jó, hogy látogatóba jöttem hozzájuk! :( :lol: Párom is jó sokáig dolgozik ma, úgyhogy szépen alakult a szabadnapom. :lol: Mindegy, legalább előtúrtam a születési anyakönyvi kivonatomat, de ne tudjátok meg mit kellett kutatnom. Úgyhogy így jár aki trehány, meg aki még mindent a szüleinél tárol. Azt hiszem csak akkor lesz rendben minden, amikor már a saját házunkba költözünk. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


noémib írta:
Ha viszont ügyeletes, akkor kötelessége ellátni ha probléma van (de akkor sem üldögélni a betege mellett és lelki életet élni vele!).


Hát azért én ezt nem így gondolom. Szerintem igenis vannak olyan szakmák (pl. orvos, tanár ) ami nem csak arról szól ami a munkaszerződésben le van írva. Ezért is nevezik hivatásnak. Szépen is néznénk ki, ha egy tanár leadná az anyagot (mert ez a dolga) ha meg egy gyerek a személyes problémájával fordul hozzá, akkor elzavarja. Szerintem az orvosi hivatáshoz is hozzátartozik a lelkizés, mitöbb sokkal nagyobb szükség is van rá, hisz általában akkor megyünk orvoshoz, ha betegek vagyunk, és akkor van a legnagyobb szükségünk a támogatásra, egy-két jó szóra. És mennyire jó érzés az orvostól hallani, aki ért hozzá, akiben megbízunk, hogy meg fogok gyógyulni. Mert támogatnak a barátok is a rokonok is, jó érzés is az, de tudjuk, hogy ők is tehetetlenek, míg az orvostól csodát várunk néha, és isszuk minden szavát, mert ő ért hozzá. A várandósság meg nem betegség ugyebár, de még a többgyermekes anyukáknak is vannak félelmeik, amiket jó megbeszélni az orvossal, hát még a kezdő anyukáknak!!

Kép
Kép
tabati
 
 


Ebben az esetben tessék felkészülni a következőkre: Elég sok szülészetet bezártak mostanság. A maradékban túl sok a szülő nő, túl kevés a hely, túl kevés az orvos. :( Ilyen állapotok mellett az ügyeletes orvos rohangál mint pók a falon, igyekszik megoldani a ténylegesen problémás eseteket. Nincs ideje lelkizni senkivel még hivatástudatból sem. Mint már mondtam a pluszban behívott (és ezért megfizetett) orvos más lapra tartozik.
Viszont ha valaki ténylegesen lelki segítséget vár, az dúlát, v. legalábbis bábát fogad fel. Bocsi, nem akarok én okoskodni, dehát nem olyan régen szültem, láttam az állapotokat. Nem irigylem az ügyeletes szülészorvost. Mikor én szültem egy budapesti "súlyponti" kórházban, még a folyosón is vajúdtak, az ügyeletes orvos meg rohangált :? Dehogy volt annak ideje "lelkizni", fontosabb volt, hogy egészségesen szülessenek meg a babácskák. Akinek fogadott, pluszban behívott orvosa volt, az inkább ráért a nő lelkével foglalkozni- bár akkor is inkább a bába tud lelket önteni a vajudó nőkbe... Szóval aki tényleg nagyon fél a szüléstől, az ne orvost, hanem bábát fogadjon!
Vendég
 


Noémi!

Igen, azt elfelejtetem odaírni, hogy ez lenne az elvárható, ez lenne a normális, csak sajnos van, hogy a doki hibáján kívül nem ilyen. A fent említett dolgok miatt. :roll: Mert nyilván nem ül le lelkizni, mikor egy másik kismama már szülni készül a másik szobában... De azért én úgy gondolom, hogy ha lehetősége van rá, akkor kell lelkizni, legalább a kivizsgálásoknál. Kérdésekre válaszolni stb. Nekem is volt már pozitív ill. negatív tapasztalatom. PL. amikor elkezdtem nőgyógyászhoz járni ifjú koromban :lol: , egyik nyáron gombát kaptam. Nem vltam nagyon tájékozott, hogy mitől lehet ilyet kapni, eleve izgultam, hogy ez valami nagy probléma. A doki semmit nem mondott, csak felírt kúpot, majd megkérdeztem tőle, hogy mégis mitől kaphattam el. (talán partnerem sem volt még akkor) Erre flegmán, meg felháborodva, hogy miket nem tudok kérdezni odanögte, hogy uszodától, nyilvános wctől stb. nyáron minden második nőnél előfordul. (azóta már tudom, hogy nem csak nyáron :roll: ) Ez a doki nyilván el sem tudta képzelni, hogy én még annyira fiatal vagyok, hogy sosem volt ilyen fertőzésem! Pedig nem volt, és ezért nem is nagyon néztem utána, hogy mi lehet, eg mitől lehet elkapni. Miből állt volna rendesen válaszolnia?

Kép
Kép
tabati
 
 


Hozzáteszem, hogy én elég zárkózott voltam és még anyuval sem beszéltem meg az ilyen dolgaimat, aki nyilván elmagyarázott vlna mindent. De szerintem rengeteg fiatal, vagy kamasz van, aki zárkózott, és épp ezért nem kell így viselkedni velük, mert még zárkózottabbak lesznek. Utána jó sok időbe telt, míg megint elmentem nőgyógyászhoz.

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát nekem is volt rossz tapasztalatom olyan dokival akit némelyek istenitettek az osztályon három napig vajúdtam miatta és az egész osztály utálta de voltak akik meg imádták tudálékos nagyarcú doki de van akinek ez bejön én pl jól pofán rugtam volna miközben a zselét tette fel nekem hogy megindítson egy olyan szülést ami még el sem akart indulni ki sem voltam tágulva semmi de az uh szerint vizes volt a baba meg a nst leleten tachicardnak nézte a gyereket aki oxitocyn alatt szabályosan 150-ete pulzált :):):):) két napig és akkor esett meg a szíve rajtam a fődokinak amikor is továbbra sem tágultam és mivel már beinditotta az a fas***kalap ezért császároztak :) de igy utólag baromi mázlim volt hogy szombat vasárnap az volt ügyeleteben aki és nagyon rendes volt velem pedig őt is utálja mindenki :) szóval embere válogatja ja és egy árva fillért sem adtam neki :):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Tabati!

Hát, nekem tetszett ez a hirtelen felkapott haj! Legalábbis így képről. Mert amit korábban láttam, azon olyan szép rendezett volt, és innen gondoltam, hogy akkor ez lehet a frizura. De jól nézett ki szerintem.

Teljes mértékben igazad van a nőgyógyászattal kapcsolatban. 15 évesen én is elkaptam egy csúnya fertőzést (akkor volt először hólyaggyulladásom is, és hüvelyi is). Elmentem az orvoshoz, aki elmondta, hogy igen, hüvelygyulladásom van, és ez átment a hólyagra is, és ezért a kettőt egyszerre kell kezelni.
Ugyan nem ecsetelte, mitől lehet ilyen fertőzés, de elmondta a helyzetet, hogy mi van, s felfogtam. Sejtettem én, hogy az iskolában kaphattam el valamit. Erre bármennyire is ügyel az ember, elkaphatja, mert ez nem higiénia kérdése. Bármennyire is vigyázol egy nyilvános vécében, elkaphatod a nyavaját. Sőt, lám, anélkül is. Pl. nekem mostanában biztos felfázás okozta a hólyaggyuszit. Mondjuk szerencsére mostanában nem jött elő, de ovulációkor mintha icipicit éreztem volna.
De mi ez már a korábbi állapotokhoz képest?
Egyébként én se voltam az a megbeszélős típus anyuval. Egyszerűen szinte mindent magam intéztem, meg én eleve más természetű vagyok, mint anyu. Azt hiszem, ő igen konzervatív, nemigen lehetett vele megosztani ezeket a dolgokat, mert akkor engem okolt. Ebből tanulva, rájöttem, jobb, ha megtartom magamnak a dolgaimat.

Hát, szülni meg még nem szültem, nem tudom, milyen lehet...szóval, nem nyilatkozom! 8)
Vendég
 


én hála istennek elég jól meg tudtam beszélni anyuval a dolgokat sőt bár később már csak nagy vonalakban számoltam be neki a dolgaimról :):):):):) most meg nagyon szívesen beszámolnék én neki bármiről ha tudnék de hát sajnos az unokája megszületését sem tudta megvárni :(:(:( egy hónappal gege születése előtt halt meg de legalább abban a tudatban hogy lesz neki végre unokája :)

nika70
Salgótarján
 
 


Én se vagyok anyuval megbeszélős típus. Ő konzervatív és nagyon vallásos, tehát eleve rosszat csináltam volna.
Nekem életem első nőgyógyászati élménye egy rákszűrés, amikor is közöltem a dokival h most vagyok először nőgyógyásznál és nagyon félek (szó szerint remegtem a félelemtől), s ennek örömével olyan erővel vágta belém a kacsát, h azt hittem bekakilok. Aztán amikor először terhes lettem akkor másik doki volt, nagy nehezen megállapította a terhességet és azt h kétszarvú a méhem. A vérvételi eredménnyel megyek vissza, és egy vad idegen doki ül ott, aki közli velem: meg akarja tartani ezt a gyereket? biztos benne h meg akarja tartani ezt a gyereket? nem akarja inkább elvetetni? Én ezen annyira kiakadtam, hogy akarhat egy orvos rábeszélni az abortuszra??? Sajnos az a baba nem maradt velem, de megállapították h nincs is kétszarvú méhem. Aztán szerencsémre a második terhességemnél találtam ezt a dokinénit, és ő az aki tényleg nem pénzhajhász és a szakmájának él.

Hát igen, én is az súlyponti kórházban szültem, de nekem mázlim volt a szülésznővel, m abban az időpontban csak én szültem és ő is végig velem volt. De másnapra beindultak a dolgok és rengetegen szültek. Már a végén úgy zavartak haza, h várnak már az ágyra... De tényleg érdemes fogadni szülésznőt, csak hát azt is nagyon korán le kell "foglalni", m havonta csak 4 szülést vállalhatnak el. Vannak akik mindkettőt fogadnak, de szerintem bőven elég egyet.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Nika! Ezt őszintén sajnálom!!! :cry: :cry: :cry:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Mindaz, amit itt leírtatok, tovább erősíti bennem azt az érzést, hogy ki kell választani a számomra szimpi orvost, és rávenni, hogy nála szülhessek. De ez ugyebár így már nem ingyen van :?
Nekem is volt egy rémes szülészorvosom idézem: "attól még, hogy ez a lelete jó, még nehogy biztosra vegye, hogy egészséges a magzat!" A szülést pedig eltrehánykodta, csak azt nem végezte el, ami a dolga lett volna. No, másodjára eszembe sem jutott hozzá menni. Dehát a szülés előtt ki gondolta volna? 15 évig jártam hozzá, fel sem merült bennem, hogy ilyen béna tud lenni :?
Vendég
 


Nika, akkor nálad a szülés vegyes érzelmű volt, igaz? Meghalt az anyukád, de született egy kisgyereked. Az én vágyam is az, hogy minél tovább éljenek a szüleink, és a mamám is, hogy boldogan lehessen dédi.

Pruci!
Az én anyukám nem vallásos, bár hisz ebben-abban. Mondjuk, én nem hiszek a szeplőtlen fogantatásban, de van, aki igen. Na, szóval, anyukám annyira nem vallásos, de mégis valahogy konzervatív. Pedig én tizenéves igényeltem volna a nyitottságot, hiszen igen hamar megismertem a páromat. Ráadásul a szüleim is nagyon fiatalok voltak, amikor megismerkedtek (17 és 19), szóval, fura volt számomra nagyon ez a hozzáállás. Én törekedni fogok arra, hogy közvetlen viszony legyen köztem és a gyerekeim között, még ha fiaim lesznek, akkor is.
Viszont a nagyimmal mindent meg tudok beszélni most felnőtt fejjel is. És ez nagyon jó. De érdekes, anyuval most sem beszélek meg szinte semmit. Na, biztosan érted, hogy gondolom. Mi anyuval teljesen másfajták vagyunk. Őneki nincs úgy türelme azokhoz a dolgokhoz, amikhez nekem igen, stb.

Noémib!
Na, én is szép helyzetben leszek, ha Pestre költözünk, mert akkor aztán kereshetek egy nőgyógyászt. De az biztos, hogy az itteni orvosomhoz is fogok járni, mert ő már mindent tud rólam, és ez fontos számomra. Mármint az egészségügyi állapotomat.
Vendég
 


Ósió!

No, sok sikert a nőgyógyász kereséshez... :roll: Én még mindig nem tudom, hogy mi legyen, majd ha sikerül a baba, akkor is itt fogok vívódni, hogy kihez is menjek. Az a csúnya telefonbeszélgetés eléggé megingatott az előtte oly kedves dokival kapcsolatban. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja! Még akartam írni, hogy tegnap készítettem gyűrűpárnát! :D Majd azt is lefotózom. Teljesen egyedi lett, legalábbis nem nagyon néztem utána a neten, milyenek vannak, hanem volt egy párna, meg egy fehér rózsás szalag, azt rákötöttem és arra lesznek ráfűzve a gyűrűk. nekem nagyon tetszik, csak itthon ki kell próbálni, hogy lehet a leggyorsabban leszedni róla a gyűrűket, nehogy ott kínlódjunk majd. Kicsit bonyolultabb, mint egy sima gyűrűtartó.

Kép
Kép
tabati
 
 


Lányok! Mint az én példám is mutatja, a jó nőgyógyász nem biztos, hogy jó szülészorvos! (a 15 évig minden gondomat megoldó jó nőgyógyász pocsék szülészorvosnak bizonyult) :? Érdemes a jól ismert nőgyógyásznak is alaposan utánanézni, mit mondanak róla azok, akik nála szültek. Még így is érhet kellemetlen meglepetés :?
Vendég
 


Húha, mennyi igényünk van lányok! :lol: Én egy glóriát is szeretnék a feje fölé, ha lehet! :lol: Ha meg még babysitterkedést is vállalna a baba születése után, akkor az maga lenne a mennyország!! :lol:

És megint elfelejtettem valamit az esküvővel kapcsolatban! (ha már unjátok akkor szóljatok ám :oops: ) Szóval úgy néz ki, hogy a páromnak narancssárga színű ingje lesz! :shock: :D Láttam a neten képeket és nagyon tetszett. Persze páromnak még nem tudtam megmutatni és ő nem szeretné, de a végén már rávettem, azt mondta, hogy ha nekem tetszik. Viszont azt nem szeretném, hogy ő ne érezze jól magát benne, úgyhogy már ki is kerestem a képeket, hogy megmutassam neki. Remélem beválik, mert már azt is kitaláltam, hogy így a kála is narancsszínű lesz. :D

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: