Új privát üzeneted érkezett!

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sniky 2011.01.24 18:36-kor.

sniky
 
 


Jaj, csak hogy nehogy félreértse valaki, a provokáltuk alatt semmi "rosszra" nem gondoltam, hanem bökdöstük a hasamat és arra rúgott vissza ott, ahol megnyomtuk :wink:

Kép
Kép
dia123
 
 


Zsófi sok szeretettel gratulálok!:)
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Dia: van olyan antibio, amit lehet szedni terhesen is. Sőt, nekem doki mindig mondta, hogy inkább gyógyi, mint hogy hosszú betegeskedés, esetleg láz, szövődmények, mert az a babát is megviseli!! Jobbulást mindenképp!

Boni: nagyon ritkán írsz mostanában és rövideket! Hiányolom a soraidat! Minden rendben van???

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Tényleg, Boni, jól vagytok?

És Ti Sniky? Hogy bírod a 2gyerekességet? :wink:

Dia, jobbulást, vigyázz Magadra? Virágnak is jobbulást persze :)

yuyu79
 
 


Zsófi gratulálunk, a dec 1. nagyon jó dátum, szerintem ezt várta a hercegnő!

Kép
rituspoc
 
 


Zsófi! Gratulálunk mi is a kislányodhoz! Sok egészséget és boldogságot!

Dia! Jobbulást nektek! Vasárnap megyünk Krisztiékhez, lehet, hogy becsöngetek hozzátok, ha nem zavarok.
Virágnak utólag is boldog névnapot!

Boni - hogy van Zsiga? MIt mondtak a Heim Pálban, voltatok már?

Köszönöm én is a köszöntéseket, még akkor írtam, de most látom, hogy valami miatt nem ment el.

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Emesedora köszönöm a köszöntést de nem születésnapom hanem névnapom volt :)

Zsófiék most várják apáját a kórházba és már indulnak is haza!!!!! :D
Milyen sokan beköszöntek Zsófi tiszteletére!

Mi tápszer gondokkal küzdünk , néha esténként pótolnom kell de ez milupa nagyon nem vált be a gyerek tekereg tőle mint egy kis kukac. Alig aludtunk 2napig, erre tegnap kipróbáltuk a beba ha sensitivet és hajnal 1-től reggel 9ig aludtam és én keltettem Mirát. cicizett és most is alszik. Persze ő is kivan fáradva de nem is sírt nyüszögött éjjel !
Dokinő meg mondta majd ír fel a milupa helyett valamit remélem ezt írja fel, mert ezt a próba adagot a házunkba lévő másik anyukától kaptam. De már 4kilósok vagyunk 14dikén megyünk státuszra meg Áron prevenar oltásra.
Tegnap szegény Áronomért később mentünk a bölcsibe 4után de már ott sírt a gondozónéni ölébe azt hitte nem megyünk érte. Annyira boldog volt mikor meglátott nekem meg olyan lelki furim volt. De apa babakocsival vitte reggel 2kocsit meg nem tudok hazatolni, Mirát meg nem tudtam leadni.
Ma meg befújtam SAVOval a nappalit mert az erkélyajtónk fala végig bepenészesedett, most meg majd meg fagyok itt kint mert muszály szellőztetni olyan büdős hippo szag van.

Dia, Barbi jobbulást a gyerkőcöknek!!!!!!

Boni tényleg mi van veletek nagyon nem jelentkezel???!!

Aproo nálatok mi a helyzet javulgattok??? Te hogy vagy lelkileg??

RizsiSzilvivel leveleztem iwiwen jól vannak, jövőre terveznek ők is tesót.

Sniky bocsánat hogy nem válaszoltam a leveledre azóta se , azt hittem írtam és most néztem hogy mégse sajnálom. Bepótolom!

megyek mocorog a kisbékám.

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Sziasztok!

Épp kérdezni akartam, hogy ugye Zsófiék ma már hazamehetnek....de jó de, de jó!!!
És természetesen itt is óriási gratula miniEsztihez!:-)

Betegeskedőknek jobbulást!

Mi épp most jól, bár ma eléggé furi napunk van, meg elérkeztünk a nemalvós korszakhoz, pedig azt hittem ebben nem hasonlít a két srác, de beszívtuk...szóval 3-7 között fenékpacsi megy egész hajnalban, mert ugye cici nincs, a cumit kiköpdösi a fiatalúr. Az az igazság, hogy rettenetesen fogékony, érdeklődő, majd kiugrik a kezünkből Zéti és napközben sem alszik, így a délutánok már kicsit húzósak, mivel addig reggeltől kezdve 3x20 max 40 perc az alvása....most épp ezt teszi, így sietve küldök pár képet és próbálok gyakrabban jönni...

pusza mindenkinek!
Remélem most már nem olyan picike, mint az előbb....

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aprooka 2010.12.03 17:45-kor.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Úgy tűnik, megharcoltam a kicsinyítéssel sikerrel....

Zsófi, tudom, tudom ilyenkor el vagy havazva, de nagyon várunk ám!!!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Drága Barbikám!

Nagyon nagyon boldog névnapot kívánok neked!!!!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Kép
Boldod Barbi napot :)!

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Barbinak boldog névnapot kívánok!!

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


sziasztok lányok!

jajj, gyorsan visszaolvastam, Eszti alszik, Beni meg apával játszik!

tegnap délután értünk haza, az éjszaka egész tűrhető volt, persze szokni kell mindenkinek még az új szitut!

sajnos a tejem még sehol, de szopizunk gőzerővel, na meg persze tápizunk is, mert besárgultunk picit, igaz különösebb kezelést nem igényel a záró szerint, de 3 óránként szigorúan hamizunk, és, hogy legyen is valam a bendőben, így kap tápi pótlást is! (ezen már végképp nem stresszelek...)

ami pedig a sok sok gratulációt illeti, nagyon köszönöm, aranyosak vagytok mind! :)

az sms koraiságáért bocsi! csak megszoktam, hogy amíg mi alszunk, addig ki vagyok kapcsolva, szóval ezt gondolom mindig másról is! :S

és akkor a szülésről! ... ugye vasárnap kezdődött minden, 10 perces fájások, de akkor az még inkább csak jósló volt. a méhszáj 1 ujjnyi volt max., nem is bíztattak sok jóval. aztán kedden, már éreztem, hogy csak jönnek a fájások, de nem lettek sűrűbbek, sokkal erősebbek sem, így nem is foglalkoztam velük!

szerdán, olyan 2 óra magasságában arra keltem, hogy 5 perces, és elég intenzív fájásaim vannak. elmentem wc-re, többször is. aztán apának szóltam, hogy fáj a hasam, de jegeltük a témát. persze Beni pont akkor ébredt, így jött közénk. én alig tudtam kikecmeregni a wc-re, de muszáj volt.

1/2 4 körül már 2 perceseim voltak, erősek is, szóval szóltam apának, hogy zuhiznék, és szerintem menjünk be, mert ki tudja!? anyós átfeküdt Benihez, mi meg elkezdtünk készülni! 4 körül elindultunk. az autóban végig 2 perceseim voltak, 15 perc alatt beértünk, szerencsére! aztán bementem a szülőszobára, ott várnom kellett, hogy jöjjön az ügyeletes szülésznő, aki megvizsgál, emlékszem, 5 óra volt a nagy órán, mikor végre megjött! fel kellett másznom a vizsgálóra, persze a 2 perces fájásokkal olyan király tornázni, de muszáj volt, megvizsgált, közölte, hogy 3 ujjnyi...

kérdeztem, hogy az mit jelent? hogy akkor apa már jöhet is be, és öltözhetünk át!? mondták, hogy igen! itt gyors öltözködés, apa, és a magam részéről, elfoglaltuk a szülőszobát (az időt nem tudom!), rám tették a ctg-t, de minek!? fájásokat nem igen regisztrált, baba szívhangját is keresgélni kellett, mert ahogy ment lefele, már nem vette a hájamon keresztül a jeleket...

aztán éreztem, hogy nem bírom visszatartani, nekem nyomnom kell. a szülésznő adta az utasítást a folyósóról, hogy ne nyomjak, csak vegyek mély levegőket, had jöjjön a baba magától! ügyanis GÁTVÉDELEMMEL szülünk! na, ez annyira nem tetszett, mint ötlet, de úgy voltam vele, hogy ő tudja... a burok ekkor még nem repedt meg, csak picivel később. iszonyatos erővel haladt lefelé Eszter, szégyenlem is magam, mert kiabáltam, ami Beninél nem volt jellemző, szóval jött a gyerek, mint a gyorsvonat, én nem bírtam visszatartani. férjem arcán láttam, hogy valami van, persze a buksija már szinte kilátszott, ekkor egy pukkanás, a magzatvíz elment, megint picit elszineződve, utána pár nyomás, illetve lihegés, stb., utasítás szerint, és mire a dokinő, aki a szülést vezette volna belépett az ajtón, Eszti kicsusszant, teljes valójában! :)

a maga 4450 grammjával, és 58 centijével! GÁTVÉDELEMMEL, persze belül repedtem, de nem is csodálom... a szülőszobán effektíve olyan 30 percet töltöttünk a szüléssel, meg még ennyit a varrással, meg még picit pihiztünk, aztán sajnos, mivel a gyermekágyon nem volt hely, visszakerültem a közös vajúdóba pihizni, apa el dolgozni, meg én anyuékkal beszélgettem kicsit a szülőszoba előtt, aztán mindenki ment a dolgára! Esztit elvitték cuki vizsgálatra, de jó lett neki minden eredménye.

aztán 12 körül kerültünk át a gyermekágyra.

a szülés nagyon durva volt, sokkal durvább, mint Benivel, és nem csak a méretkülönbség miatt. egyszerűen, mikor nem tudsz uralkodni a tested felett... elég ijesztő! a lényeg, hogy hamar túl voltunk rajta, és jól is vagyunk, bár az én fenekem az fáj még rendesen... illetve gátam, bár jobban mozgok, mintha kívül is varrtak volna!

a kórházi lét megint szar volt, nem erre vagyok berendezkedve. tejcsi még nincs sajnos, vagyis a cicik sem keményedtek még be, és semmi jele a tejbelövellésnek :( remélem, hogy azért megjön majd az is!

na. hát kb. ezek voltak. most már itthon. apa szabin a jövő héten tuti, aztán meg anyu, vagy anyós! Benit kell lefoglalni, hogy én tudjam a babót istápolgatni, de amúgy olyan fura! :S annyira pici még így is! kis törékeny, pedig amúgy masszívabb biztos, csak Beni után :shock: :oops: szóval bénázgatunk rendesen! :S

megpróbálok fotót dobni gyorsban...

Kép

Kép

Kép

sophie27
 
 


Zsófi jó gyors szülésed volt!!!! Eszti tényleg gyorsvonatként jött. Ki volt a szülésznőd? Akkor ezek szerint az orvosod nem is volt?
Nagyon édi a babó szép nagy baba , de sztem kicsit rád hasonlít inkább.
Tejcsin ne aggódj majd jön az csak próbálj meg pihenni is napközbe! :D

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Mecsi, nem volt dokim sem, és szülésznőm sem! :) amúgy az ügyeletes Tóth Irén volt! szuper a nőci! a dokinő pedig ua., mint 2 éve Benivel! tök véletlenül... :P ráadásul a csecsemős is, aki rendbe tette Esztit, az is ua., mint Beninél! :P hihi!

azért attól függetlenül, hogy nem vágtak, fáj ám rendesen ma az alsó fertályam... :S volt egy kis sérülés a gáton, amit nem varrt a dokinő, mert olyan picuri, na, lehet, hogy az fáj a legjobban! :(

sophie27
 
 


Zsófi, nagy nagy gartula nektek, tényleg jó gyorsan jött a kicsi lány! :)
Gyönyörűséges, hurkás :)
Beni mit szól a kistesóhoz? Olyan vagány, hogy már itthon vagytok!
Én is téged látlak Eszterben, ha lesz egy kis időd dobhatnál egy 3 napos Benit is, csak kíváncsiságból :)


Apró, örülök, hogy hoztál képeket! Zéti nagyon huncut, annyira látszik rajta :) Együtt is nagyon édesen a fiúk! Levi pedig nagy nagy legény lett, jó rég nem láttam róla képet azt hiszem! Szóval nagyon örültem nekik!

Boni, jelentkezz!!!!!

Jó hétvégét mindenkinek!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Zsófi, örülök hogy jól vagytok, nem lehetett semmi ez a villámszülés ekkora babával :shock: :D

yuyu79
 
 


Köszi Szisz!! :)

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok! :oops:

Zajllik az élet.. sajnos kistesó továbbra sincs a környéken sem...ez van..

Zsigi már rendbe jött, közben itt volt az anyósom, nem igen jutottam gép elé..

Drágám tegnap a Vörösmarty téren találkozott a télapóval, egyből odafutott hozzá, átölelte, simogatta:) persze énekelni csak anya ő nem :)
Kép
utána a Dunaparton egy másikkal is
Kép
nagyon rá van kattanva a karácsonyra.. egyfolytában karácsonyfát, angyalkát, télapót rajzolok, ő meg kifesti a maga sajátos módján:) éjjel nappal mondókázunk énekelünk

HOlnap már megyünk a Csanába.. pedig ez a két hét kánaán volt neki szerintem még ha beteg is volt, mert sokkal nyugodtabb

a szomszédoktól egy fiatal pártól egy hete kaptunk levelet, hogy Zsigivel beszélgessünk el a társas együttélés szabályairól, és próbáljuk megbeszélni vele,hogy keljen később , mer tők nem tudják kipihenni magukat.. ..stb

én írtam nekik arról hogy egy ennyi idős gyerek hogy működik és hogy miattuk nem fogom 23kor letenni mert ami életritmusunkhoz ez igy tökéletes, nem éjjelibaglyozunk mint ők. és hogy ez a dackorszak állítólag 3 éves koráig tart ha szerencsénk van csak addig így köszönjük megértésüket..

egyébként tényleg nem értem őket.. Zsiga este 20tól reggel 6ig alszik végre!


:oops: :twisted: :lol: :lol:
Karácsonyt nagyon várom én is
4 féle ajándékot kap ZSiga egyet tőlünk, egyet nővéreméktől, egyet anyuéktól hugiéktól, egyet anyóstól sógitól és dédiktől apróságot.
NEM akarok újabb "kacatokat

Unico épitő lesz, meg sárga daru és autók vagy vonatok..és egy pingvines játék a jéghegyre kell felpakolni a pingvineket.. más nem is érdekli..

most éppen a Bogyó és Babóca dvd re van rá cuppanva amin meg is lepődtem de ez tényleg cuki.. jobb, mint az Anna Petik :oops:

Újdonsült kis családoknak őszintén örülök.. ZSófi Eszter gyönyörű MEcsi Mira is :lol:
ZSófi LEvi és ZSombi nagyon hasonlítanak egymásra!


és továbbra is Sziszkáék hoz szeretnénk járni "bölcsibe" ez a miénk nem tetszik, lehet januártól már nem is megyünk... semmit nem játszanak, nem tanulnak, csak felügyelnek rájuk szerintem..

na most sok lettem :oops: akik ünnepeltek azoknak sok pusssz
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.12.05 08:15-kor.
Vendég
 


ja pulmonológián nem voltunk még...

és ZSigivel idén másfajta Adventi koszorút készitettünk.. sógyurmából :lol: közösen Kép
Vendég
 


Aproo, annyira ledöbbentem, hogy Zéti már ilyen nagyfiú :shock: :oops: de komolyan! először nem is értettem, hogy ki van a képen, mert sokkal kisebbre számítottam! Istenem, el vagyok én már szokva az ilyen picúrkáktól! :P na, majd most hozzászokhatok újra! egyébként nagyon édesek a fiúk, és Zéti, mintha, inkább Te lennél, de cáfolj meg!!! örülök, hogy most jobban vagytok már! ne is legyetek betegek! pusz!

Boni, örülök, hogy jöttél! nagyon vagány az idei adventi koszorútok! tök ügyes vagy! szomszéd, meg mondjon le... imádom, amikor olyan osztja az észt, akinek egy gyereke sincs! igazad volt, hogy visszaírtál, bár ez is milyen már, hogy nem átjön személyesen, hanem küldd egy levelet... barom!

mi jól, bár az éjjel katasztrófa volt! aztán persze rájöttünk, hogy éhes a csaj, így több pótlást kapott, meg is nyugodott, és végre aludhattunk. na meg ő is! Beni most kelt. Eszti még alszik, de lassan ő is ébred, szerintem!

ma jön ki anyu, hogy a párom el tudjon menni vásárolni, sajnos Beni nem igazán akar kimoccanni itthonról, így 3. nap, még nem igazán merek 2 gyerekkel itthon maradni :oops:

köszi lányok a sok gratulációt! amúgy tényleg tök jól esik!

képzeljétek, anyósom 6 tonna kaját csinált nekünk, erre tegnap a szomszédból az egyik barát átállított egy komatállal :shock: fatányéron, rántott cs.mell, meg gomba, rizs, meg krumplipüré, kis díszítés, süti, leveske, és sali! tök rendesek! persze mondanom sem kell, alig tudtunk ellenállni neki, így hamar elpusztítottuk! :P a többi kaja meg a hűtőben várja, hogy mi legyen a sorsa!

Mecsi és Barbik, nektek utólag is nagyon sok boldog névnapot!!!

na. megyek, aztán majd még jövök, ha tudok!

sophie27
 
 


Boni, jó, hogy írtál!
Gyertek hozzánk, pont ilyen édes kispasikból van hiány nálunk, elég erős a csajos front :lol: Ugye Julcsi? Ízelítőnek: hétfő, péntek kézműveskedés, kedd német, szerda zene, csüt. torna, és ebbe még az angoltl is be kellene valahova suvasztani. Advent időszakában délutánonként is vannak kézműves foglalkozások, de azok inkább anyukáknak, a gyerekek addig játszanak....bár már krumpli nyomdáztunk is délután, gipszet öntöttünk, élvezik a gyerekek. Egyenlőre a ragasztás a kedvence Málnusnak. Kép
Mozaik télapó készítés/Málna imád mozaikozni :) Már ő is vagdossa össze a kis kockákat gyerekollóval
Kép
Adventi naptárt készítünk, ő nyomkodta kis a formakinyomóval a kis karácsonyi figurákat, aztán felragasztottuk a borítékra

Elküldöm mielőtt eltűnik, és aztán csatolok még egy képet, szerintem tetszeni fog neked, külön ajánlanám Boninak!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Kéz-láb szarvas, a lábacska a szarvas feje, és a szélesre nyitott tenyér a szarvas agancsa, ilyen anyukás-gyerekes kézműves foglalkozás pl.
Szerintem egyszerű, és szuper ajándék! Alá egy sima körből kivágott spirált kötöttem, nagyon szép amikor forog. A szemet rajzolni is lehet, ha ilyen szem épp nincs otthon!


Kép Kép

Mi megyünk ma Nagykarácsonyba a télapóhoz :lol:
Majd én is hozok képeket!
http://mikulasfalva.com/index.php

Szép napot mindenkinek!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Csajok, akinek van fél perce, dobna egy szavazatot a legjobb barátnőmre? Kint él Amerikába, és egy egy hetes hajóutat próbálnak nyerni, nagyon a finisben vannak, ma lehet utoljára szavazni. Csak annyi lenne, hogy odakattintotok, és a zöld fülön Vote Now feliratra kell kattintani! Nem kell regisztrálni sem, egy perc az egész! Köszönöm!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Boldog Mikulást és sok sok ajándékot a kis csizmákba!

Zsigikém este úgy fényesítette a csizmáját:) nagyon izgul:)

Tegnap Eurocenterben voltunk nagyon jó volt. még egy Malév színeiben pompázó Télapóval is találkoztunk:)


Kép Kép Kép
Vendég
 


:) Senkinek nem tűnt fel, hogy be sem linkeltem, hol lehet szavazni :) Na mindegy, már lezárunk, alig vagyok fáradt :)

Boni, jók a képek!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Zsóf! Először is nagy gratula Eszter babához nektek! A jó hírt még aznap (este) olvastam, de egyszerűen nem tudtam válaszolni, RÉka vagy 3x kijött, mindig amikor írtam volna, és persze egy alkalommal én is bebódultam nála...
Nem semmi szülés lehetett tényleg! Az a lényeg, hogy mindketten jól vagytok, és már együtt a család! Tejcsi azóta beindult?
(Te hoyg érzed? Jobb a gátvédelmes szülés vagy inkább vágjanak?...így utólag?)

MEcsi! Cépek vagytok nagyon! Mira szerintem is rád hasonlít, és olyan kis formás!

APró! én is döbbentem Zéti fotóin, hogy már mekkora! Nagyon helyes kispasikkal vagy körülvéve!!! 3. képen pici fiad totál oylan mint te!

BOni! De jó hallani rólatok is végre! Örülök, hogy Zsigi meggyógyult! Nagyon bátor, hogy így odaül a Téapóhoz, meg ölelgeti! Réka nem nagyon mer közelíteni hozzájuk inkább csak távolról csodálja. Adventi koszorútok nagyon tuttti! Milyen nagyfiú már Zsigikéd!

Dia! Jobbulást nketek! Én se értem a háziorvosodat... Ha ennyire elhúzódó, hurutos, gyulladásos betegség van ,szerintem se nagyon kellene gondolkoznia az antibion! Vannak olyanok amiket kismamaként is lehet szedni. Ezt neki illene tudnia. BEszélj a nőgyógyásszal tényleg, szerintem majd ő megmondja a frankót!

Szisz! Nagyon jó dolgokat alkottok ti ott a játszóban! Én is irigykedek ám! Szarvas nagyon tetszik, lehet, hogy bepróbálkozunk majd vele mi is.

panna1
 
 


Barbi! Jobbulást a kis betegeknek! Úgy utálom amikor Réki hány. Nem a takarítás nem a szag miatt, csak egyszerűen rosz nézni ahogy szenved a kis drága és nem tud aludni. Úgyhogy tényleg megy a +++ a gyógyuláshoz!

Boni! Hülye szomszéd! Hogy tudnak ilyet kitalálni. Kb még életükben nem beszélgettek 2 éves gyerekkel az tuti! Ha nem bírják használjanak füldugót!

Velünk minden okés. Kilábaltunk a betegségből mindketten, talán én még picit nátházok, meg elkezdett pirosodni a torkom, de nem vészes. A múlt héten a bölcsi is jó volt, igaz reggel még van pityergés, de Évi néni szerint végre olyan Réka mint régen volt, vagyis jókedvűen játszik, kommentákja a dolgokat, őt meg ölelgeti stb... Nagy nehezen kiderítettük, hogy azzal lehetett a baj ,mikor egy délelőtt nem a szokásos hátsó udvarra mentek ki, hanem előre, ahova délután szoktak, mikor már össze vannak vonva a másik csoporttal. Akkor ő már azt váta, hogy megyek érte, és nagyon zokon vette, hogy bemennek ebédelni... Ráadásl aznap elég későn mentünk ért, úgy n5körül. Szóval lehet hogy csak ennyi volt, persze lehet olyan konfliktus más gyerekkel, amiről még nem tudunk..... A lényeg, hogy napközben jól érzi magát!
Ma beugrottunk, mert jöt a Télapó, csak már másik csoportnál járt mire odaértünk. Évi néni átvitte Rékit, kicsim meg volt illetődve, énekelni nem akart, de legalább azt elújságolta, hogy jól aludt. :lol:
Ma délután bent voltunk Veresen, mert volt Mikulásos rendezvény a Fő téren. Nagyon tetszett Rékának, alig akart hazajönni.

Csütörtök-pénteken vendégeink voltak (baráti pár egy 1 éves kislánnyal), pénteken volt nagy bobozás, hóember építés, hóangyalkázás. Ja, és még életemben nem láttam iylen csendes, nyugis gyereket mint a kislány volt.... Hát a miénk egy morzsolt bolha hozzá képest.

Péntek reggel elhúztunk Nyíregyre anyumékhoz, bátyómékkal is taliztunk végre. Ott is édes a kis 1,5 éves lurkó, RÉkával jól elvoltak.

HOlnap jön a belső ajtós néháyn aljtólapot elvinni, igazítani, a gépész: kazánt beállít, felszerel néhány dolgot, berak vmi plusz szivattyút, ilyenek...

Én dolgozok, végre talán sikerül befejeznem a héten a melót, mert az elmúlt hetekben nem sokat haladtam hol betegség, hol a vendégek miatt. Persze ez se biztos, mert anyósomék bejelentkeztej csütörtök-péntekre, úgyhogy majd meglátjuk.
Szóval zajlik az élet, nem unatkozunk...
Próbálom időközben beszerezni a karácsonyi ajándékokat is, de még nem állok l jól azért.
RÉka babát fog kapni tőlünk mózessel (ezt kért a Jézuskától), meg nyávogós kiscicát (ha már az apja nem enged még igazit). Tesóméktól, sógornőméktől legot (alap és a sarkvidéki állatkertes) kértünk, anyuméktól fekvős babakocsit, anyósoméktól még nem tudom.... Lehet, hogy játék pénztárgépet kérünk, mert mostanság nagyon megy a boltos játék.... Ezen kívül mesekönyv, ANna Peti Gergő...

Na megyek, mert emberem már bealudt a tv előtt....

panna1
 
 


Ja, még a hisztiről elfelejtettem (Mecsi te kérdezted asszem):
Egész jó a helyzet, vagyis sokat javult. Nem is tudom ,mikor volt az utolsó nagy hiszti már... Valahogy sikerül az első 5 percben lecsillapodnia, mikor még takarékon megy a dolog. Valószínű, hogy sokat segített a helyzeten az én hozzáállásom is, hogy egyáltalán nem idegesítem magam fel rajta, hanem egyszerűen nem foglalkozok vele. Így sztem hatástalannak érzi, és még lehet vele beszélni, hogy hagyja abba.
PErsze ma a Tescoban volt azért olyan, hogy nem fogadott szót, és nemmel reagált minden kérésre, volt is nagy bömbi, hogy nem ülhetett bele a 100-asos helikopterbe. De hát megegyeztünk, hogy ha jól viselkedik, csak akkor... De öt perc múlva már csendesen csücsült a kocsiban, és lehettt vele értelmesen beszélni, mi több elismerte, hogy igazam van... :shock:
Szóval remélem hogy hiszti terén túl vagyunk a nehezén.... Persze gondolom lesz még visszaesés, de talán így már nem lesz annyira durva, hogy nem idegesítem fel magam...

panna1
 
 


sziasztok!

Mi is gratulálunk Zsófiéknak Eszti babához! Minden jót kívánunk!
(ezért jöttem csak,h megnézzem mizujs :oops: )

Levim múlthét eleje óta itthon, légcsőhuruttal, persze mindneki benyerte még a kicsi is :oops: :cry: :roll: , de holnap már mehet a bölis.
egyébként meg hajanlban nem alszunk a csaje miatt, délután a töki nem alszik....elfáradtam azt hiszem rendesen... :oops: :lol:

Mindenkinek boldogságosat!

Szuperek a képek!!

Jövök még hozzászólni holnap, de most a töki lebontja az emeletet...
makadu
 
 


Sziasztok!

Szisz: nem igaz, nekem feltűnt, hogy nincs link! :) Gondoltam, is, hogy majd később lesz, de utána már nem volt időm visszanézni!

Mindkét kicsi hányásos, fosis vírusban volt, most már jól vannak hál istennek, de bőven elég volt a dolog a két beteg gyerek mellett! :(

Most meg Emese esett el iskolában torna órán, ráesett a kezére, egész nap nem tudott írni egy szót sem, apja most vitte el az ambulanciára egy röntgenre. Már másfél órája ott vannak, azóta várakoznak. Királyság. Fáj neki nagyon.

Amúgy megvagyunk. Szombaton és vasárnap is volt mikulásozás nálunk. Apa öltözött be. Én akartam, hogy élőben is találkozzanak a kicsik a mikulással, ne oviban szembesüljenek 4 és 3 évesen vele először! Ahogy számítottam rá, kicsit tartottak tőle, de nem ismerték fel! :) Ajándékoknak nagyon örültek.

Bencus nagyfiú már. 16 kiló. Teljesen szobatiszta már, július óta nincs rajta pelus, hosszú utakon sem. Múltkor voltunk vonattal, trolival a Budapest Bábszínházban. Tesóm jött velünk. Így is kemény móka volt :), de jól éreztük magunkat nagyon. Bencus ügyesen végigülte.

Boni: szép a koszorútok nagyon! Nem lehet, hogy a babátlanság miatt vagy mostanában így elkenődve és a sok új babó miatt nincs kedved írni? Remélem nem ez a gond! Ez elvileg úgyis a 2008. augusztusiak topikja, oda meg bátran beletartozol! :) Meg hát amúgy is... jön majd a baba, mikor nem is számítasz rá! Örültem, mikor többet írtál és jöttél... meg a jó kis fotóidnak! :)

Mecsi: bocsi, akkor névnapot! :)

Zsófi: hogy bírod a két gyerekes anyukás létet? Bár még van segítséged, ha jól tudom, ugye?

Barbi: Ti hogy vagytok? Krupposok meggyógyultak?

Na megyek, hajat szárítok, amíg nyugi van, egyébként esélyem sincs rá! :)

Ja, Panna: örülök, hogy hiszti kicsit javult!

Betegeknek jobbulást!

Szilvia

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni:
SOS-ben kellene egy megbízható légzésfigyu. Nincs elfekvőben vkinél????
Volt évfolyamtársam és nagyon jó barátnőm két napja szült és nekik kellene, még a Klinikákon van a Picúr, szerencsére nincs akkora gáz, de erősen ajánlották!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


HUh, de nagy itt a forgalom.....közben köszönjük, megoldódott a dolog, lesz a Csöppnek légzésfigyuja...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


ZSiga megint beteg :cry:
Vendég
 


Boni, fül-orr gégén voltatok?
Emlékszel, Levi mennyit volt beteg az első évében? Szinte végig. És tünetmentes krónikus fülgyuszija volt, még nyáron is kezelték(rá másfél évvel), közel 4 teljes hónapig, amíg kivergődött belőle.
Meg sajna most is piszkálja, bár SEMMI tünete nincs, csak picit néha köhint egyet....megyünk is a héten a dokinkhoz, az a nő egy áldás!
Szóval én elmennék megnézetni, jobb azt kizárni....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Ja, és akik már váltottak ülést:
Milyet vettek?
Nekem nagyon nem szimpik azok a székek, ahol már nincs belső öv, nem tudom elképzelni, hogy csak a kocsi öve rögzítse Levit meg a széket is, és hogy a 15 kilója megtartaná....
Szóval én még belső öveset keresek, de nagyobbat, mint a 9-25 kilósok.
Ezek meg ugye a 9-36 kilós székek, amiknek állítható a fejtámlája, majd később kiszedhető a belső öv és még később már csak ülésmagasító.
Meg elvileg belső öv nélküli concordot majd kapunk, de azt én még messze nem akarom használni.
Szóval a 9-36 kilós székek annyira egyformák, nem tudom, melyik a jó, melyik nem annyira, meg teszteken sem találom őket nagyon...
Meg ebből a fajtából is van olyan, aminek a fejrésze már jó magas, különálló, de van olyan, mint a cam-é, ami detto olyan mint a 9-25 kilós kategóriás székek, ezért nem látom a különbséget.

Van vkinek már ilyen irányú tapasztalata?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


sziasztok!

Aproo, nekünk nincs tapasztalatunk... Concorde 9-36 kilós ülésünk van, ami a végén már csak ülésmagasító... Julcsiéknak van belső öv nélküli ülésük, amit nem olyan régen vettek. passzolom amúgy, hogy melyik a jó, és miért!?

voltunk ma levegőzni. egész jól ment a dolog! persze pont akkor kezdett szemerkélni az eső! :D de legalább nem volt hideg!

amúgy büdi a köldökünk! :( holnap lehet, hogy gyerekdokihoz kell mennünk, vagy ki kell hívnunk! védőnő javaslata egyelőre, hogy betadine-nal mossam le neki, de, ha marad a büdi, akkor doki... :(

szopival sem állunk jól! :( mint Beninél. minden szopi max. 30 mili, utána kell a pótlás, mert kevés neki. pedig tényleg sokat, és sokáig van cicin, szóval nem mondanám, hogy nem kap elég ingert a mellem, de mégis! :( kicsit nehezen viselem, hogy mindenki mást mondd, mindenki olyan okos. persze én is kizárólag szoptatnám, ha lenne tejem, de annyira kevés ez a 20-30 mili két mellből! főleg, hogy ilyen nagy a baba. áhh, megpróbálom túltenni magam rajta!

Aproo, Ti most már csak tápiztok? meddig volt csak anyatejcsin Zéti?

Boni, azt a darut megrendeltétek végül? tudnál dobni linket? apa most találja ki, hogy milyen jó is lenne Beninek... auchanban 7 vagy 6e.

szombaton apa már megy dolgozni, akkor anyósom jön még ki, aztán jövő hétfőtől anyukám lesz velünk! el sem tudom képzelni, hogy mi lesz, ha egyedül leszek velük... bár Eszti nagyon jó baba, tényleg nyugis napközben, csak az esték neccesek, de csak annyi a baj, hogy nehezen alszik el fürcsi után, amúgy éjjel sincs vele nagy gond, de Benit le kell foglalni 100%-ban, mert amúgy zizi egész nap! szóval kemény a szitu, és még nem lehet egy szavam sem! :roll: :oops:

köszönjük a sok gratulációt itt is, iwiw-en és facebook-on is! :)

most megyek, kicsit punnyadok, mert jön az esti hajrá lassan, addig Beni lefürdik!

sophie27
 
 


Zsófi, kb. 6 hetes koráig, de nekem nem a tej mennyiségével volt gondom...aztán még kb. 3 hós korig kapott anyatejet is, de nekem fejő mellett csökkent és a végén már nem láttam értelmét kínozni magamat, napi több mint 1 órában, 150 ml-ért....ha nem megy, nem megy, örülj annak hogy eszik a kiscsaj és kész!!!

Örülök hogy jól vagytok amúgy. Köldök meg gyógyulgasson. Hu, de jó sokáig lesz segítséged...de ne aggódj, egyedül is lehet boldogulni.
Bár nálunk a délutánok még mindig gázosak, Zéti leszokott a napközbeni alvásról, de 6 körül már elkezdené az éjjelt, na persze ezt nem engedjük, és ez némi nézeteltérést okoz közöttünk.:-)
Levi meg hiába visszük ki még délután is, estére totál bepörög és törzúz. És bármit mondunk közli az ellenkezőjét, MINDIG övé az utolsó szó. Ez estére néha kicsit felpaprikázza a hangulatot. :?
De imádom a beszólásait:
Kérdezi az ádventi koszorún hogy mi az picike, mondom neki toboz. Erre mondja hogy doboz...mondom nem Kisszivem, toboz, t-vel, mire Ő: jóvanna anyí, doboz, t-vel... :D :D :D

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Zsó, nem semmi akkor Zéti! :) nem alszik már napközben :roll: elhiszem, hogy zombi vagy délutánra, estére!

Beni nálunk is este, fürdés után lesz ultra aktív. alig lehet lelőni...

na megyek, mert megy az esti móka! :S

sophie27
 
 


Napsugarasat! :lol:

Panna
ez a hiszti dolog nálunk is kicsit kezd visszaállni...én azt modnom neki,hogy ha üölt, sír akkor sajnos nme értem próbáljon megnyugodni és szépen mondja el mit szeretne..Nálunk ez bevált :shock: :)

Aproo most már biztos kérek beutaló csomagokat drnénitől! Nálunk apukámnak volt gyerekkorában ez a bronchitisre való hajlam.. valószínű örököltük..

most acc100at elkezdtük,illetve sószobában voltunk, tegnap először..vettem bérletet mert felfedeztem,hogy a szomszédban van egy :oops: :lol: délután angyon köhögött szegényem a sok váladéktól, éjejl 2szer felsirt mert nem kapott levegőt..de aztán most regegl felkelt hogy ő kakaót kér :roll: :lol: ez nála már a jobban vagyok anya..remélem hamar átlendülünk

csanában egyébként már pisilt is új ovónéni van, aki mondókázik, énekel, játszik velük..szóval alakul...de hosszas töprengés után úgy döntöttem,hogy idén nem megy mert sajnos akinek muszáj dolgozni, az betegen is otthagyja kicsit, Zsiga meg egyből felülfertőződik és karácsonykor haza szeretnénk utazni :lol: így vezetővel beszéltem, a havi díjat majd januárban lejárhatjuk abszolute megértő volt.. ismeri Zsigát :)

ja el is feledtem:

Dia én dupla antibiotikum kúrát csináltam végig.. mert egy elhuzódó betegség többet árt..
Hogyvagytok?


Fiam éjjel nappal(szó szerint ) Bogyó és Babócázik
:lol:
ja és majdnem padlót fogtunk férjemmel,mert Thomas a gőzmozdony összes szereplőjét kívülről fújja.. bármelyiket kérdezzük tőle .. és nem is tanítottuk.. és nem is nézi egész nap!
:lol:

Emese: ja nem,, tényleg nem jutottam gép elé..

persze eszembe jutott,hogy Esztikével egy idős lenne kis spontánunk, de igazából kétszakadós érzésem van :oops: Zsigmond annyi energiát vesz el tőlem.. hogy lehet nem is bírnék kettővel és ezt lehet fennt tudják :) meg ugye most a tanfolyam is leköt:)

ja fiam:

Hogy hívnak kisfiam?

Bo,,,d Ifván Idike

ez a legújabb.. magától felcserélte a neveket :roll: és ha kijavítom, hogy mi a helyes sorrend akkor dobbant a lábával..nem anya és megismétli a maga verzióját.. :D

Aproo Levi sem semmi..sajnálom nem alvást..

Kittti örülök,hogy jobban!

Zsófikám küldtem privit.. daru végül meglett,csak nem az 5ös hanem egy db..
a felnőttek otthon már kipróbált.. hiperszuper, kiváló minőség(nővérem fia 5 éve nyúzza) :)
Vendég
 


Boni, ez melyik daru? Mi a márkája?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Zsófi: ne kenődj el a szopi miatt! Van olyan, hogy valaki mindent megtesz és ha megfeszül sincs teje,vagy csak minimális! Nekem mindhárom szopizott, de születésük óta kaptak pótlást, nem is keveset. Ez van. És egészségesek, minden rendben velük! A lényeg, hogy élvezz ki minden csodás pillanatot!

Boni: örülök, hogy nem az, amire gondoltam! :) Zsiginek jobbulást!

Egy kedves ismerősöm eladná unisex, újszerű állapotú kocsiját.
Akit érdekel, írjon a hsszilvia@freemail.hu címre. Ára 15.000 Ft. Köszi

Kép Babakocsi 1

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Kép Babakocsi 2

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen írtam, de remélem még emlékeztek rám.

Nem is tudom, miről eszembe jutottatok, és gondoltam megnézem, hogy van-e aki még ír a fórumra. Nagyon jó látni, hogy milyen sokan tarjátok még a kapcsolatot, és mennyi helyen van már kistesó is. :D

Velünk minden rendben, tavaly szeptember óta dolgozom újra napi nyolc órában, így Fruzsi bölcsiben van. Szerencsére nagyon szereti, néha haza sem akar jönni. :)

Egyébként már 14 kiló. Folyékonyan és tisztán beszél összetett mondatokban, olyan szövege van, hogy csak na. Múltkor Apósom Pesten volt 2 napot, meglátogatott minket, mire a kádban álló Fruzsi közli vele, hogy Tata, menj haza Mamához, már nagyon vár téged! A nyomaték kedvéért még hozzátette, hogy: Haladjál!

Nem emlékszem már, hogyan kell képeket feltölteni, de ha rájövök, rakok fel képet is róla.
félhold
 
 


Üdv Félhold!! Jó hogy benéztél újra :) Várjuk a képeket!!

Sziszka, ebben a vacak időben nem indultunk el tornára, bocsi :oops: :wink:

Tegnap Anyósnál voltunk, délután nem akartak aludni a gyerkőcök. Peti 3/4 4-kor dőlt ki, akkor viszont több mint 2 órát aludt. Eni meg 3/4 5-kor dőlt ki 1 órára. Utána persze megint 11 utánig fent volt, Peti meg 10-ig. De legalább az éjszaka nyugis volt, egyszer kelt csak Peti 4 óra felé. Jó lenne ha máskor is így lenne. Bár azt hittem ennyi idősen már át fogja aludni az éjszakát, de hát nem egyforma a 2 gyerek :wink:

Nem is írtam, múlt héten elment a 92 éves nagyim, szegény nagyon le volt már robbanva pár hónapja. Ő volt az utolsó élő nagyszülőm, pénteken temettük. Szüleim most szerencsére el tudtak menni Harkányba pihenni, Anyura nagyon ráfért már, ő ápolta a Mamát.

Drukkoljatok, hogy tudjunk még idén költözni :wink: Most úgy néz ki, hogy lehet hogy még összejön. De ha mégse, akkor is kibírjuk már azt a pár hetet :roll:

Zsiginek jobbulást!! Jó hogy teccik neki az új ovónéni :D

Zsófi, remélem nem lesz semmi baj Eszti köldökével... aztán majd belejössz ám a 2gyerekességbe, ne izgulj :wink: Szopi miatt se aggódj, van, amennyi van, az is több, mint a semmi :wink: Lényeg hogy szopizzon a tápi mellé amíg lehet és ne éhezzen...

yuyu79
 
 


Jók az aranyköpések, édesek ezek a 2 évesek :lol: Eni is nagyon haláli tud lenni, csak egyre akaratosabb, mint ha fokozódna nála a dackorszak :roll: Ugye Sziszka? :wink:

Aproo, nekem jónak tűnik Eninek a 15-36-os öv nélküli ülés, de persze akkor leszek igazán nyugodt, ha isofixes kocsink lesz, és rendesen tudjuk majd rögzíteni. De így sincs vele semmi gond. Nekünk Römer kidfix van, tesóméknak is, ők is elégedettek vele...Persze Eni már 2 évesen 95 centi volt, és már 16 kiló, úgyhogy azért ő jó nagy szerintem a többséghez képest :)

yuyu79
 
 


Na ezt is megértük, hogy több mint egy hét alatt telik be egy oldal :roll: :oops:

yuyu79
 
 


Remélem sikerült a képeket feltenni.

Kép
Kép :)

Beus

Kép
félhold
 
 


Beus azta előkerültél :lol: :lol: Fruzsira rá sem ismerek! itt laktok még a "közelben?"

Julcsi sajnálom nagyidat.. főleg az utolsó időszakot...

csajok ez a sószoba... ma voltunk megint

Zsiga egyáltalán nem köhög.. alig folyik az orra

tegnap esküszöm majd megfulladt annyira készen volt, éjjel alig aludtuk! :shock:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: