Új privát üzeneted érkezett!

Mecsi, kitartást! Nekem szerencsére az elején volt segítségem és nálunk az vált be, hogy Laurával többször elmentünk kettesben valahova, mint régen. Mi is mindig bevontuk az Oliver körüli teendőkbe, amit szívesen is tesz, mostmár egyre többet "játszik" is vele. Szereti, ezt már többször maga is mondta - ettől függetlenül mostanában sokat cumizik, a bujós macija a közelében van egész nap. Mostanában agresszívebb a gyerekekkel - én ezt Oliver születésének tudtam be - bár amiket írtok, annak alapján lehet, hogy életkori sajátosság csupán. Főként lökdösődik és egyszer Ringatón őt is ellökték, lehet, hogy esetleg annak a hatása?

Panna - jókat mosolyogtam az írásodon, Laura dettó ugyanez. AZért ilyenkor megnyugszom, hogy ez úgymond normális, csak tényleg nagyon sok türelem kell hozzá (főleg, ha mellette a kisebbik is ordít éppen, mert éhes, vagy nem tud elaludni...)

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Én egyre ritkábban húzom fel magam a hisztiken, és ezzel egyidőben azt vettem észre, hogy sokkal következetesebb és kiszámíthatóbb vagyok . Ma totál meglepődtem, mert sikerült jó irányba terelni egy elkezdődött hisztit a megszokott reagálással. Máskor eddig a fél órás üvöltés volt a válasz. Lehet, hogy fejlődünk :wink:

Én is attól nyugodtam le azt hiszem, hogy sokat böngésztem utána, és megszámlálhatatlan tanácskérésbe botlottam hiszti ügyben, hasonló korúaknál. Tehát nem csak az én kis cserfes lánykám ilyen, és nem én vagyok az egyetlen szülő, aki döbbenettel nézi, hogy mit művel a csemetéje újabban.
Reménykeek, hogy mire nálunk kistesó megszületik, túl leszünk ezen a durva hisztis korszakon.

Azért szerintem se olyan egyszerű a helyzet, mint ahogy Barbi leírta. Annyira más és más minden gyerek (és persze a mi ingerküszöbünk is), hoyg nem lehet egy sémát ráhúzni ugyanarra a helyzetre különböző gyerekeknél. Réka pl hihetetlenül makacs, akaratos tud lenni, az unokatesó meg a nyugalom megtestesült szobra (oké, mondjuk ő még csak 1,5éves). Az egyik gyerek elalszik a szájában a falattal ha álmos, az én lányom ha fáradt, csak üvölteni képes. Ez van. Amúgy én nem csodálkozok már rajta. Férjemről az egész rokonsága ódákat zeng, hogy milyen elképesztően rossz és izgága gyerek volt picinek (tipikus: üvölt mikor hazaérnek, hogy menjenek vissza a bölcsiig, mert nem ő lépett fel az utolsó lépcsőfokra elsőként). És őt se nagyon lehetett lecsillapíntani, sokszor került a hieg zuhany alá. Én meg szófogadó, aranyos kislány voltam (ami szerintem azért másképp alakul, ha nincs a nyugodt bátyám, mert mindenben ő volt a minta), pedig én is eléggé akaratos tudok lenni.
Egy tuti: Saját gyerekedhez neked kell megtalálnod a megfelelő "használati utasítást", ösztönösen, tapasztalati úton. Persze lehet ötleteket meríteni, segítséget kérni, (főleg ha kifogy az ember a sajátokból), mert lerövidítheti a megfelelő megoldáshoz vezető utat, és a lényeg, hogy mihamarabb túl legyün a nehezebb időszakokon.
Na én is eldugulok, pláne mert tesós tapasztalatom nincs is (MÉG :lol: :wink: )

panna1
 
 


Panna, ha találtál valami jó oldalt ebben a témában, küldesz majd linket?

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 

 
 

Mazska! Én az éjszakai hiszti miatt kezdtem kutakodni, és ezen az oldalon sok-sok tanácstalan anyuka kérdez a dokitól, aki szerintem elég használható válaszokat ad: http://egyszervolt.hu/napocska/hogyv/hogyv.htm

Lehet bogarászni, vannak köztük érdekes sztorik. Csak jó sok időt el lehet cseszni vele, ha belefeledkezel.... De bármelyik baba-mama portálon a fórumok között találsz hozzászólásokat hiszti vagy dackorszak témakörben. Itt sokszor leírják, hogy kinek mi jött be a hiszti kezelésére/mi nem jött be. És látni, hogy a repertoár mind a kis hisztimanók, mind a szülők részéről szinte végtelen. :D

panna1
 
 


Sziaszztok!

Nagyon szomorú és megrázó dolognak voltunk tegnap szemtanúi sajnos.
Apa du. 5 körül elköszönt, hogy megy uszodába, edzésre. Réka nagyon be lett sózva, hogy ő is akar menni úszni. Gondolkodtam mi legyen, aztán összekaptam magunkat, hogy levigyem a kis sellőcskémet a veresegyházi usziba pancsolni. Hát nem kellett volna.
Az uszizással nem is volt gond, RÉka baromira élvezte, látszott, hogy már rég voltunk és hiányzott neki.
Viszont egy 15 éves fiú a medence túlvégén rosszul lett, elmerült. És ugyan rögtön kihúzták, és próbálták újraéleszteni míg a mentősök kiértek, nem sikerült. Én végig azt hittem, hogy egy idősebb, 60 év körüli bácsi fekszik ott, az valahogy elfogadhatóbb lett volna. Persze próbáltam nem odafigyelni, hogy RÉka ne is vegyen észre semmit a dologból, de nem volt egyszerű. (de szerintem nem nagyon látta, az esetet, mert nagyon az úszással volt elfoglalva, meg én is tereltem a figyelmét ha arra nézett).
Az uszi persze be is zárt így egy fél óra után, ahogy a hozzátartozók érkezntek.
Az öltözőben tudtam meg, hogy a meghalt fiú magas vérnyomásos, erősen túlsúlyos volt, és egyszerűen megállt a szive. Mint kiderült délelőtt fájlalta a mellkasát, de nem mentek dokihoz emiatt. Pedig akkor biztos minden másképp alakul.
Irtózatos volt belegondolni, hogy mit élhetnek át a szülei. Hazafelé végig imádkoztam, hoyg a közeli hozzátartozóim közül, mindenki egészséges maradjon. Főként a gyerekem/gyerekeim....

Ma reggel se lett sokkal jobb a kedvem. Réka megint bömbizett a bölcsiben. Jövő csütörtökön apa itthon lesz, megbeszéltük, hogy ő viszi majd, hátha jobb lesz.

Bocsi, hogy ilyen negatív vagyok, majd elmúlik....

panna1
 
 


Sziasztok!

Bocsánat hogy mostanában nem nagyon reagálok , de még szanaszét vagyok kicsit. Áron tegnap jól össsze rókázta magát este, a sok felhalmozódott slájm most így jött ki neki, emelett 2napj óriási hisztik éjjel mert fájlalja a fogát, sztem jön a hátsó rágófoga. Szuper mikor 2gyerek sztereoba felsír! :wink: :wink:
Képzeljétek ma beszéltem a Heim P.ba az allergiás asszisztens nővel, a hétfővel kapcsolatban hogy visszük Áront, és mondta h megvan Mira eredménye a köldökvérből és határ feletti értékünk van szóval biztos hogy van allergiás reakciója. Azt ilyenkor még nemtudják megmondani pontosan mire, de nagyon figyelnem kell mit eszek és mi az ami kivágja a kiscsajt. Szegény feje tiszta pötty!!! Hát most már nem csodálom. Majd ha nagyobb lesz őt is kell majd vérvételre vinnünk!
CSak tudjátok nem értem miért nem hangoztatják ezt a vizsgálatot, sok allergiás kisgyerek van , és már a terhesség alatt is megmutatkozik ha esély van az allergiára!

Panna nagyon sajnálom hogy ilyen szomorú dolognak voltatok szemtanui. Az ilyen eset mindig olyan megrázó, és tényleg mennyivel egyszerűbb lett volna szegény gyerekre odafigyelni és orvoshoz vinni aznap. :(

Zsófi hogy vagy ma , mennyé máááá szülni ....... :D :D Tejcsi dolgon tényleg ne parázz, én mindig azt mondtam ez fejben dől el akarsz e szoptatni vagy se. Ha rajta vagy a dolgon sikerülni fog !

Megyek ebédelni meg teregetni , szép napot mindenkinek!

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


sziasztok!

én is csak beugrottam

Mecsi nálunk sem fényesebb a helyzet. szegény tökösöm nagyon kivan. az még hagyján lenne,h tesó meg neki bölibe kell menni és meg itthon a kicsivel, de ráadásul a gondozó nénije kapott egy kislányt. 1 éves kislányt. így nem megy ki vele játszani az udvarra meg gondolom többet foglalkozik az Andi a kicsivel és totál padlón van a fiam. valamelyik nap mikor vitte za Apja a bölibe, kint voltak a többiek Andi meg mondta,h vigye ki,kint van a Szilvi (másik gondozó néni a csoportból) , Ő meg ahelyett,h szaladt volna a többiekhez meg a Szilvihez, nekidőlt az ajtónak a csoportszoba ajtajának és nézett mélán....ma már ordítás közepette tudtam felöltöztetni, sőt tegnap nem akart hazajönni, a bölibe sem akart maradni. mindegy hova csak ne haza... :roll: :oops: :cry: :cry: :cry:
nekem nem mutatja nagyon, meg mondja,h jó volt a böliben, csak reggel van harc, de baromi nehéz. annyira sajnálom szegénykémet. viszont böliznimuszáj,mert a csaje hasfájós, döncölöm egész nap, még enni sem nagyon tudok nemhogy Levizni.... :cry: :cry: :oops:

megyek sírok egyet,míg csöndben van a másik... :oops:
bocsánat a kiborulásért...
makadu
 
 


Mecsi! Jobbulást Áronnak!
Mirának vetettetek le köldökzsinórvért?
Nekem mikor RÉki full pöttyös-kiütéses lett 4-6 hetesen, és már aggódtam, hogy ez normális-e, védőnőm megnyugtatott, hogy ilyentájt ürül ki a baba szervezetéből az anyai hormon, és attól kiütéses. nem kell semmit tenni, majd elmúlik. Szóval a mostani kiütés lehet, hogy nálatok is csak ez.
Az más tészta, hogy ha Áron is allergiás, meg Mirának is megállapították, akkor tényleg oda kell figyelni a kajára, meg tesztelni, hogy mikor mitől fáj a pocak, stb.

Aztán az is lehet, hogy nem jössz rá semmire. Én a szoptatás 2. hónapjától gyakorlatilag minimális tej-és tojásterméket fogyasztottam, még kajában is odafigyeltem, hogy ne nagyon legyen. Aztán RÉka ugyanúgy ordított 6-8ig mint előtte. Szóval passz.

Remélem nálatok nem lesz pocakfájás!

Kitti! Ez azért furcsa, hogy egy gondozónő így lepasszolhat mindenki mást egy gyerek miatt. Különösen, ha van másik gyerek is, aki nagyon hozzá kötődik. Nem tudsz beszélni a gondozónővel erről? Pocakfájást Lizánál nagyon sajnálom! Kitartást! Ugye jól emlékszek, hogy Levi is hasfájós volt?

panna1
 
 


Lányok, sajnálom, hogy ilyen nehéz napjaitok vannak, de lesz ez jobb is előbb-utóbb :wink:

Tejkiütés nekünk is volt mindkét gyereknél,de az nekünk is szerintem olyan 4-6 hetes kor körül jött ki. Azt is mondják, hogy zsíros a tej, és attól, vagy ez hülyeség? Azért remélem nem lesz sok allergiás gondotok, Mecsi, de tényleg nem árt óvatosnak lenni. És ez a vizsgálat a köldökvérből mennyibe került Nektek?

Petimnek csak kijön lassan a 4. foga, amit már hetek óta várunk, annyira látszott már neki... Most a fog még nem látszik, csak egy pici rés az ínyén, most töri át szerintem. De érdekes módon most nem nyűgös, tegnap óta jobb kedve van, mint előtte 1-2 hétig :)

Szilvi, fél 1 volt mire hazaértünk ma tőletek a játszóból, Eni még játszott az udvaron a kisházban, meg hazafelé megállt minden pocsolyánál :roll: Még jó hogy Petit megetettem ott, így ő jól elvolt legalább... Utána meg nem akart Eni ebédelni, anélkül aludt el, alvás után kajált csak.

yuyu79
 
 


sziasztok!

még egyben!

doki szerint nem lesz most még nagyon semmi...

NST jó volt, méhtevékenység már 60ra is felment, de a szülésznő szerint fájásom nincs.

visszaolvasni nem tudtam még, igyekszem jönni! ;)

sophie27
 
 


Akkor Zsófi ezek szerint még lesz egy nyugodt hétvégétek hármasban. Élvezzétek ki, utána úgyis a kismanó lesz a középpontban egy darabig... Azért ha valami van, gyere, adj hírt magatokról!

Sziszka! Nagyon el vagy tűnve! Kicsit gyanús vagy nekem! :wink: Vagy csak ennyire belevetetted magad a munkába? Mondjuk azt is megértem, jó munka lehet a tiéd az egyszer tuti!

Bölcsiben végül is napközben nem volt semmi gond, jól elvolt RÉka, csak ezek a reggelek... :? Rossz idő volt, ma nem mentek ki, csak a folyosón rohangáltak a lurkók. Réka énekelt a konyhás néniknek Komáromi kisleányt meg hoppJuliskát. :lol: Meg van valami újabb lovacskás plüss, amivel Évi néni játszott nekik, Réka meg folyton odament hozzá, simogatta, puszilgatta a pacit. Meg is jegyezte a dadus, hogy hihetetlen mennyi szeretet van benne. Na ezt tudtam én is :P És az a furcsa, hogy amennyire nem volt nekem szimpi az elején Évi dadus, most sokkal jobban szeretem mint Zsókát. Persze lehet, hogy azért, mert Rékával közvetlenebb kapcsolatot sikerült kialakítania. De látszik, hogy RÉka is jobban kedveli.
Ezen is gondolkodtam, hogy lehet, hogy reggelente azért van a nagy sírás mer olyankor Zsóka van még csak. (Persze ma Iza helyettesítette reggel, aki tuti favorit, Réka is kedveli, és mégis volt sírás... Na nem tudom, csak agyalok...)
Mentem mesét olvasni! Jó éjt!

panna1
 
 


Sziasztok!


Akinek tápis volt a Picúr, melyiktől nem szorult? Illetve mit lehet mellé adni, hogy könnyebb legyen a helyzet?

Na, minden vitázási szándék nélkül, de mostanában minden lll-es szövegre harapok...szóval marhára nem csak agyban dől el a szopi és két ember kell hozzá.....mi vagyunk az élő 16. hete szenvedő példái....
:?
valahol azt érzem, hogyha nem ragaszkodom ehhez a no cumisüveg és ha éhes lesz a gyerek, majd szopik elvekhez, ma nem itt tartanánk.
Sztem Zsófi mindig a babót kell nézni és nem a mai trendet követni mindenek fölött.
Mert pl ez az éhes lesz a gyerek...km....van hogy Zéti 16 órán keresztül nem lesz éhes...akkor most mivan?
Szóval csak azt akarom ebből kihozni, hogyha kell pótolni akkor kell és kész és nem érdemes vele várni sokat, mert visszaüthet. De persze próbálkozni lehet, de Te úgyis tudod Benivel már volt tapasztalatod, mennyire lehet kivárni.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aproo, nekünk a Beba HA Start Aktív volt, amitől Beni végre tudott napi szinten kakilni... addig ettünk Milumilt és még valami mást is! :S

szopi szerintem sem csaj fejben dől el! de erre majd holnap bővebben, mert fáradt vagyok! de tény, hogy én nagyon akartam Benit szoptatni, 8 hónapig meg is tettem, de kevés volt neki, hiába lógott rajtam 1,5 órákat/alkalom! nálunk így alakult, de legalább a tápit elfogadta, megette, így nem lett baj, hogy kiszáradás közeli állapotba kerüljön, stb.

Panna, okés! :)

sophie27
 
 


Aproo - mi a HIPP HA1-t eszük, Olivernek naponta van kakija, nem eszik belole sokat es megis szepen no. Laura is ezt ette - a Rossmann-ban recept nelkul jo aron lehet kapni.

Egyet ertek - szerintem sem agyban dol el. Lauranal mindent megtettem, hogy tudjak szoptatni, megsem volt eleg. Olivernel igy mar nem csinaltam belole akkora ugyet - amig ugy erzi, hogy szivesen szopizik, eszik a cicibol, utana meg kap kiegeszitest - szerencsere mind a ketten szepen nottek - nonek.

Szerintem is ez a csak szoptatas mindenaron nem jo iranyzat (mint minden nagyon szelsoseges nezet). Vannak olyan helyzetek egyszeruen, amikor nincs eleg es a gyerek ehes, akkor ennie kell. Nekem a doki azt mondta, hogy a mai tapszerek jo minoseguek, etetni uvegbol is lehet szivvel, szeretettel, egyedul ami hianyzik, az az imunerosito anyagok, azt pedig mar a keves anyatejbol is megkapja a baba.

Kitartast - remelem rendbe jottok mostmar es minden megoldodik. Nekunk az Aventes uveg jott be a legjobban.

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Panna - koszi a linket! Keresni lehet valahogy a levelek kozott tema szerint - mert nekem nem sikerult? :(

Uszis tortenet nagyon szomoru.

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Sziasztok!

Hú, de eltűnt mindenki! :(

Zsófi: egyben vagy még?

Szisz: mizújs? Tényleg rég írtál. Mi legyen a Dora babával? :)

Panna: uszodás történet tényleg nagyon szomorú. Jézusom, szegény szülők!

Apro: hát.. nem is tudom, melyik tápszertől nincs szorulás. Nekünk nem nagyon volt. Ha igen, kis kamilla teát itattam. Aztán mikor már hozzátáplálás volt, el is múlt.

Na megyek mosogatni!

Sziasztok

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Szilvi, köszi! megvagyunk még, és természetsen egyben... :S

Mazska, Olivérnek nagyon sok boldog névnapot!

Panna, nagyon durva az uszis sztori! jó, hogy Réka még nem fog fel belőle semmit, illetve nem is nagyon látott semmit! :S az ilyen tragédiák mindig olyan felfoghatatlanok!

Benim beteg... holnap reggel megyünk a dokinénihez, mert jövő héten, ha eltűnök arra a pár napra, nehogy anyósnak kelljen rohangálnia vele a dokihoz, főleg, hogy fogalma sincs, hogy mi hol van...

Aprooék hányós-fosós cuccal a László kórházban! :(

többiek, hol vagytok???

sophie27
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy hiányoltok, kicsit ki vagyok purcanva, azért tűntem el...most is csak ezt az egy oldalt tudtam visszaolvasni.
Tényleg nagyon sokat dolgozok, zsinórban ez volt a 3 szombatom. Hétköznap pedig mire hazaérünk, főzök, elrendezzük a csibét már totál ki vagyok, tényleg semmire nincs energiám.

Sajnálom féltékeny kicsiket, remélem hamar túl lesztek rajta. Én csak Julcsiékkal vagyok kapcsolatban, de nekem meglepő is volt, hogy Eninek annyira természetes a kistesó, egy pillanatig sem láttam még rajta a féltékenységet, pedig most gyakran találkozunk. Remélem mindenki hamar eljut ide, Mecsi, Kitti kitartást nektek!

Mi jól vagyunk, Málnus továbbra is imádja a Kuckót, most már két barátnője van, ezek közül a szerinte a legeslegjobban Enikőt szereti :lol: (ezt ő mondta) és van még egy kislány akivel egész nap együtt vannak, ott is nagy az összhang. Szóval neki nagyon jót tett a közösség. Én kicsit visszasírom időnként a meló előtti nyugis hétköznapokat, de most ez van. Ezt kell elfogadni.

Szilvi, azóta sem válaszoltál a mailre amit írtam, azt hittem meg sem kaptad :( Kellene a baba, épp ma kezdtem el másfelé keresni, azt hittem már nincs is meg! Írj egy bankszámlaszámot és küldöm az árát! Köszönöm!

Megpróbálok képeket kicsinyíteni :)

Zsófi, neked kitartás!!!! Sokszor eszembe jutsz ám :)

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Életképek a kuckóból :)
Kivéve az első, ez még akkor készült, amikor Barbiék és Julcsiék itt voltak nálunk :)
Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A képeken a másik kis barátnő látható, akivel mindig mindent egyszerre, és ugyanúgy. Imádom őket együtt, remélem ilyen lesz Málnus majd a kistesójával is egyszer.....

Szép hetet mindenkinek!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Szisz: küldtem pedig emailt, de mostanában szarakszik freemail, ezért küldtem férjeméről is. H.... Sándor. Azt sem kaptad meg? Övé citromail.

Na mindjárt próbálkozom megint, de elküldöm itt is priviben!

Szuperek a fotók!

Aproékat nagyon sajnálom!


Beninek jobbulást! Zsófi: irány szülni! :)

Sziasztok

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Jó reggelt!

Itt jelentem esik az elsö hóóóó!

Zsófi lassan azért kéne már osztódni. :) Tegnap voltunk az új 8 személyes vw t4-esünkkel Mannheimban a technika múzeumban és a múzeum elött szépen komótosan sétált egy gólyapár. Elküldtem öket hozzád, de nagyon ráérösen voltak, nem tudom hány napig fog tartani, mire odaérnek. Van Eninek egy villogó békája, talán azt elküldhetném csalinak, csak gyorsabban haladnának azok a gólyák... :)

A múzeum változatlanul a kedvencem. A lányokkal kémiai laborban voltunk és ismeretlen anyagokat határoztunk meg vöröskáposztalé, esetes víz és jód segítségével. Így kiderült, hogy melyik a cukor, a liszt, a puddingpor, a c-vitamin, a mézeskalácsfüszerkeverék és társai. Nagyon jópofa ötlet.

Sziszka csuda édesek a képek!

Csütörtökön jelenésem van a templomi meghallgatáson ovi ügyben. Már növesztem a körmeim, szerda reggel még megfenem öket, aztán mehetünk is az önvédelmi kurzusra! Jó húzós nap lesz a csütörtök, mert elötte Iminek és Regönek lesz a zeneiskolában ismerkedö tanfolyama, Enié csak februárban indul. Mivel 5 gyerek után jár az ún. bonusz kártya, kedvezményt kapunk, nem is akármekkorát, mert 90%-ot elengednek, így havi 8-10 Euroból le van tudva az ügy és ha kedvük van, tanulhatnak valami hangszert. Eddig ezt nem tettük, mert nem tudtuk volna megfizetni, de így már azért más. Eninek nem én határozom meg a hangszerét, hanem a februári akcióban majd kiderül, hogy van-e affinitása egyáltalán valamihez. Ez egy fél éves program, 4 hetente váltanak hangszert, elöször vonós, majd fúvós, majd dob és társai és így tovább. Ha már mindet ismeri, inkább el tudja dönteni, mihez is van kedve, no meg érzéke.

Még egy érdekes fejlemény: szombaton a páromnak el kellett menni anyósomékhoz letenni a használaton kívüli autónkat. Mondtam neki tréfásan, hogy miért nem viszi magával a lányokat, akkor legalább jó társaságban lesz. S tudjátok mit? El is vitte! A lányokra felfigyelt az apósom és behívta öket, kikérdezte öket, hogy kik ök és mit csinálnak, adott nekik Smartist, aztán megint kivezette öket egy olyan negyed óra múlva. Az anyósom is otthon volt és éppen a konyhában fözött röstit. Az apósom odacsalta a lányokat, demonstratívan ott beszélgetett velük, de egy hüvös üdvözlésen kívül az anyósom 4 év totális szünet után se volt képes többet kihozni magából és ignorálta a gyerekeket. Ez apósomnak is sok volt, talán gondolkodóba esik végre. Eddig mindig lojális volt a felesége bogaraival szemben, mert különben már rég rendes nagypapa lenne, hátha ez megadja neki a kezdö lökést, ki tudja. Persze nem reménykedem, mert ö tényleg egy totális papucs, de legalább nem embertelen. Megnézi azt a házat is, amit inkább ki tudnánk nyögni, be is száll, ha kell, tehát közelednek álláspontjaink egymáshoz. Már csak meg kéne kaparintani. Nem egy leányálom a ház, inkább bontani, mint renoválni kéne, de arra már végképpen nem lenne keret és ez nem is egy kiemelten jó városrész, nem éri meg a befektetés.

Apró szegény nektek jobbulást! Valahogy az istenért se sikerül kiverekedni magatokat a sok bajból! Annyira sajnálom!

Egyébként a buszt nem fogjuk sokáig megtartani, mert baromi hangos, nem a mi szerelmünk, de átmenetileg legalább csapatosan mobilok vagyunk, s ez sem elvetendö.

Mentem dolgomra, történetesen mindig van belöle éppen elég.

Puszi: én
Vendég
 


Sziszka, köszi a sok rám gondolást! nagyon jók a képek, amiket hoztál!

ha lesz több időd, gyere és mesélj magatokól! pajzsmirigyes vv kontroll mikor lesz???

Szilvi, neked is köszi! :) hááát, mennék én, de, ha a kisasszony mégsem akarja, akkor mi van!? :)

Barbi, köszi a gólyákat, holnap, vagy szerdán maximum jó lenne, 7végén semmiképpen nem szeretnék szülni...

bár, ha azt veszem, hogy nálatok ma esik a hó, hozzánk meg szombatra jósolják, akkor elég lassan jöhetnek a gólyák is, így lehet, hogy csak jövő hét lesz belőle! :S

ez a hangszertanulós dolog nagyon jó! ki ne hagyjátok! remélem, hogy ilyen feltételekkel ki tudjátok használni a kedvezményt!

apósodék nagyon kedvesek... anyós főleg! :S

azt nem tudom, ha most belefeccöltök a házba, akkor nem lesz gond, ha innen is továbbállnátok!? arra gondolok, hogy mennyire lesz nehéz a továbblépés? de drukkolok, hogy megtaláljátok a nektek legjobbat! ;)

sophie27
 
 


Zsófi, azt hittem már le is maradtam a nagy hírről, erre Te még mindig itt :lol: Kívánom a legjobbakat!!

Sziszka, jók a képek nagyon :-) Tényleg, a talis képeket meg el se küldtük egymásnak, nem? Na majd megkeresem őket... Hihetetlen Málnus meg Bori milyen elmélyülten tudnak együtt játszani :D Málnus meg édes, hogy Enikőről így nyilatkozott :D Csodálom hogy nem a Petit mondta, mert nagy a szerelem köztük :lol:

Tényleg nem mondhatom hogy féltékeny lenne Eni Petire, de azért mióta a Petit jobban érdeklik a játékok, és főleg az, ami nem kifejezetten az övé, Eni azért sokszor kiszed ezt-azt a kezéből. Amíg kisebb volt, inkább mindent odaadott neki :wink: De mindig inkább arra kellett ügyelni, hogy ne szeretgesse túl hevesen :)

Barbi, majd mesélj, mi volt a meghallgatáson. Azért ne bántsd őket, ugyanannyit kapsz értük, mint egy rendes emberért :lol:

Apósodnak tényleg megjöhetne az esze, ha már anyósod ilyen reménytelen eset...

Hajrá zenetanulás!! Remélem tetszeni fog a gyerekeknek. Én kicsit sajnálom, hogy nekem ez kimaradt, de a sport mellett nem ment volna.

Olivérnek utólag boldog névnapot!!! Hogy becézitek?

Aprooékat nagyon sajnálom :cry: Ki kapta el a hányós-fosóst, remélem nem az egész család
:roll: Majd gyere ha tudsz, hogy hogy vagytok, Zsófi!!

Sziszka, holnap megyünk németre, meg csütörtökön a fotózásra, remélem nem lesz szakadó eső éppen... Szerintem csütörtökön megpróbálunk 9 felé odaérni, hátha akkor még nem lesznek olyan sokan. Na meg talán akkor Peti is kibírja ébren :wink:

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Zsófi, de aranyos vagy, hogy nem felejtetted el, voltam már, csak elfelejtettem írni, a pajzsmirigy ultrahangon semmit nem találtam, minden rendben, szóval a doki is azt mondta, hogy csak a szoptatás miatt lehetett rosszabb a vérkép, szerencsére nincs baj.

Julcsi, ma apa nap volt, és Málnus anyósnak elmesélte, hogy ő Enit szereti a legjobban, és szereti a Borit is, mást pedig nem :lol: (szóval a családtagok nem szerepelnek a listáján :) Mondjuk én sem lepődnék meg, ha Petit is elkezdené emlegetni :)

Szilvi, utalom a pénzt, most!

Barbi, de jó ez a zene tanulás módszer :) Mesélj majd, hogy mi volt csütörtökön!

Köszönjük a dícséreteket!

Szisz


<
sziszka78
Tolna
 
 


sziasztok!

Aprooékról egy kis infó! sajnos Levi is bekerült tegnap a kórházba, mert este már 40 fokos láza volt, így az egész család bent van a Lászlóban, ROTAsak a fiúk! :(

Sziszka, örülök, hogy minden okés a pajzsmirigyeddel! ez szuper hír!

én voltam a bőrgyógyászaton, így 39+6-on :P egész úton szúrt a nem tudom mim, szóval a sétálás már elég nehézkes... nem tudom, hogy mikor szülünk, majd egyszercsak! sms-t küldök majd valakinek/valakiknek! :)

Beni talán jobban, bár sokat kell szívni az orrát! délután szinte semmit sem aludt, így ma korai altatás lesz! reményeim szerint! ;)

puszi nektek!

sophie27
 
 


Sziasztok!

Jöttem megkuksizni, hátha van babahír... :D Zsófi gyors és kíméletes szülést kívánok! Remélem olyan hamar túllesztek rajta mint mi!!

Mecsi megjött már a tb kártyátok? Hogy vagytok? Áronnak is két neve van?

Sziszka nagyon jók a képek! Jó hallani Rólatok is!

Barbi küld egy kis havat, szánkóznánk hétvégén. Remélem apósod helyrezökken!

Juju, de irigyellek,h Eni nem bántja Petit! Eni jár németre?

Mi megvagyunk, sok a pukivihar, de nem hasfájós annyira mint Levi volt. csak a hajnalok carok nagyon meg a délutánok.

Apróéknak jobbulást! Szegényekre nagyon rájár a rúd. :roll: :cry:

megyek szunyálni míg enged a csajszikám. jó éjt! :)
makadu
 
 


sziasztok!

gondoltam bejelentkezem! ;) természetesen még egyben! sehol-semmi érdemleges... holnap NST és újra doki. hogy megvizsgál-e, nem tudom, de azt hiszem, hogy pénteken megint mennem kell NSTre, és akkor már nem az én dokim lesz, szóval akkor lehet, hogy újra megvizsgálnak és talán végre beindul valami!

azért eléggé lehangoló, hogy még a megérzés sincs meg, hogy na, a mai nap tuti a miénk! :S na jó, nem akarom sürgetni a mi kis csajszikánkat, csak nem akarok befeküdni sem túlhordás miatt... dokim +1 hetet adott, szóval jövő keddig kellene valamit alkotni! :roll:

a baba nevével kapcsolatban, lehet, hogy nálunk mégis Eszter lesz! még annó Beninél eldöntöttük, hogy így fogják hívni a lányunkat, aztán most jött a férjemnél ez a nagy Lilla őrület, de lehet, hogy most végre rábeszéltem, hogy tartsunk ki amellett, ami mind a kettőnknek nagyon tetszett, így még az utolsó pillanatban is variálunk, ráadásul senkinek sem árultuk el, ezidáig, majd az értesítő sms-ből megtudják! :P

Kitti, Te hányadik napra szülted végül Lizit? Mecsi is túlhordta valamelyest! szóval úgy nézem, hogy ezek a csajszik nagyon ráérősek... :S vagy ennyire elszámolnák mindenkinél? :shock: :roll:

az jó, hogy Lizi nem annyira hasfájós, mint Levi volt annó! tartsa is meg jó szokását! Te hogyan próbálod kezelni Levit? vagy mit csinál a hugival, ami hajmeresztő?

ha lesz valami, úgyis üzizek! puszi nektek, amúgy meg még benézek ma többször, biztos!

sophie27
 
 


Zsófi mindkét gyerkőcöt 8 napig hordtam túl, bár Lizinél félig önkéntes volt az indulás.
nekem is ez volt a bajom,h sehol semmi szülős "hangulat", érzés aztán meg na szülünk este jelenés. :roll: :cry:
Levi jön és simogatja a csajszit meg édibédicukikaaa (így mondja-zabálni való) aztán bumm odavág neki, ahol éri... :shock: :roll: :cry: :cry:
makadu
 
 


Kitti, okés, de nekem Beni 39+4-re jött mensi szerint... :S most ez meg már igencsak 40+0. persze tudom, hogy hosszú még a nap... ;)

egyébként sajnálom, hogy Levi így reagálja le a kishugit, de szerintem nem szabad összehasonlítani egy nagyobb lány gyereket, pl. Enit, vagy Emmát, Laurát, mert azért a kiscsajszik csak jobban elbabáznak már hamarabb is, mint, hogy kistesójuk születne. én úgy gondolom, hogy ők jobban tudnak alkalmazkodni az új szituhoz! :roll: :oops: :oops: :oops: de első lányos anyucik, cáfoljatok meg! ;)

sophie27
 
 


Sziasztok!

Zsofi - menj mostmár lassan szülni! :) Várjuk a híreket!

Köszönjük a névnapi köszöntéseket - Olinak szoktuk becézni, de többnyire Oliver. Vagy haspók, hurka-gyurka, gömböc, tóbi...:) Mert olyan kicsi hurkás, szeretgetnivaló. Az elején féltem, hogy hogyan fogom mind a kettőt szeretni - de egyszerűen imádom őket.

Kitti - az odacsapok nálunk is megvan, főleg mostanában kezdte Laura. Egyik pillanatban még odabújik, aztán bumm, odacsap, pedig látszólag nagyon szereti és mondja is. Főleg akkor csinálja, ha rá valami miatt egy kicsit kevesebb idő jut. Mindig szólok érte, és Olivert vigasztalom, Laurát meg abban a pillanatban "mellőzöm", hogy lássa, nem érdemes ezzel magára felhívni a figyelmet. Szerencsére ritkán fordult még elő. Azért tényleg egyre jobb és könnyebb a két gyerekkel, úgyhogy kitartást mindenkinek - én az elején nagyon "ki voltam akadva", hogy ez mostmár mindig így lesz.

Nálunk a gyerekek asztmások, mostmár Oliver is hörög, remélem gyorsan elmúlik mind a kettőnél.

Aprooékat sajnálom, jó kikaptak mindent.

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Hali!

Csak egy gyors bejelentkezés, vissza most nem tudok olvasni sajna....

Zétit ma hazaengedték, maradhattunk volna és akkor együtt jövünk haza, de van vagy 8 mosatlan adagom, mert mindkét srác kb az összes ruháját össze....
Szóval mi itthon a Picúrral, persze messze nincs jól, alig eszik minimumom, de mit várunk, még vagy 7-10 napig így lesz. De legalább nem benn van és nem döfködik.
Levi egy nappal később kezdte, illetve éjjel, amikor mi már benn voltunk. Le a kalappal Péter előtt, aki pénteken fél éjjel Zétivel volt, szombaton Levi 11-3 között éjjel hányt és 4-9 között fosott. 25 tele pelust szedtünk le róla, aztán hazajöttem vasárnap nappalra, Péter ment be, addigra már én is alig bírtam menni, egész nap szunytunk, de nem lett jobban az úrfi, sőt, egész nap nem ittunk, így este irány a kórház. Szerencsére egy kórterem, de persze székeken töltöttük az éjjelt. Péter is bennmaradt végig, mindketten már 4. éjjele nem alszunk, alig várom, hogy Zéti kidőljön....addig aktívan takarítok, bár nekem ma van a második legrosszabb napom, kb. alig értem haza a kórházból.
Levit még tankolják, de messze jobban van, vasárnap éjjel végig 40 fok fölötti lázzal félrebeszélt, mindenáron csigaházakat akart gyűjteni a kertben....szegénykém, marha ijesztő volt, ezek meg benn közölték, hogy nem adnak lázcsillapítót 41 fok lázzal, mert 3 órája kapott kúpot, hiába nem használt. Ott veszekedtem a nővérrel, hogy más hatóanyagot simán kaphat, ezt még én is tudom és jobb ha az intenzívre kerülünk lázgörccsel, vagy leáll a veséje?!

De szerencsére 24 óra után lement a láza, ma már alig lehet az ágyban tartani.

Szóval mindhárman vígan benne vagyunk, de nem tartanak benn, ha nem kell infúzió, még mondom kb egy hétig bulizunk itthon.
Addig meg próbálunk nem visszaesni és sokat inni. Ezt Zétinél eléggé nehéz kivitelezni....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aproo, sajnálom, de örülök, hogy azért már jobb a helyzet!! Jobbulást Nektek!

Zsófi, most nézem milyen jó az avatar képed, nagyon aranyos :lol: Hát nem tudom, talán a lányok tényleg könnyebben elfogadják a tesót, de biztos nem csak a nemtől függ, hanem a gyerek vérmérsékletétől is...Eni mondjuk szerintem egyszer se bántotta szándékosan Petit, csak nem elég óvatos néha, de hát mit várjunk egy 2 évestől...

Na aztán Zsófi most már tényleg szülhetnél ám :) Gondolom sokat hallod ezt mostanában :lol:

Mazska, Nektek is jobbulást!!

Igen, járunk német foglalkozásra, de csak heti egyszer, igazából a mondókák meg dalok miatt. De Eni nem nagyon tud 10 percnél tovább odafigyelni :wink: Mondjuk az is igaz, hogy ha át is megy a másik terembe játszani, aztért akkor is ott van a fél füle.

Na Zsófi várjuk híreket! :wink:

yuyu79
 
 


Aproo, örülök, hogy a fele banda már otthon! remélem, hogy holnapra a másik feletek is hazakerül! neked jobbulást!!!

és ezt mégis honnan szedték össze a fiúk? lehet tudni? kicsit meg is rettentem hétfőn az orvosiban, mikor egy nagyobb fiú, talán alsós sulis, az anyukájával, illetve a kezében egy lavorral érkezett a rendelőbe! na, mondom, nekünk már csak ez hiányozna, hogy valami fincsi hányós cuccot is benyeljünk... :roll: :twisted: de végül, ahogy kivettem, csak az ingere volt meg hozzá...

Julcsi, köszi! igen, ezt hallgatom egész nap! :S elég uncsi, vagyis csak azért, mert már én is tűkön, szóval így még kevesebb türelmem van a dologhoz...

Mazska, annyira cuki Olivér, elhiszem, hogy millió neve van a kiskrapeknak! :)

és akkor az avatar képem nagyobban... íme, a mai hasam, plusz takonypóc Beni! :)

Kép

sophie27
 
 


Sziasztok!

Én is bekukkantottam Zsófi miatt!
Nagyon szuper ez a kép! Jól megnőttél :lol: de most már hamar itt a vége, szerintem próbálj kicsit pihenni, valahogy gyorsan sokat, utána nem lesz rá időd!!!!!

Apró, örülök hogy a család egyik fele már otthon, remélem holnap a másik fele is otthon lehet végre! Kitartás nektek! Peti előtt le a kalappal!

Julcsi, köszönöm a képeket! Nekem szerintem ma nem lesz energiám összeszedni, mert több könyvtárban van, de cserébe hozok majd dvdt csütörtökre!!!

Mazska sok puszi nektek, jó volt kicsit hallani rólatok!

Megyek altatni, 5. napja végre egyedül alszik el Málnus mese és altató után, és utálom, hogy eddig nem álltunk neki rászoktatni, mert első nap volt egy 10 perces hiszti, azóta pedig gyönyörűen elalszik egyedül.....szóval semmi értelme nem volt ennyit várni vele :? Mindig tanul az ember!

Jó éjt, Zsófinak mozgalmas éjszakát!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


sziasztok!

gondoltam jövök még így reggel, mert aztán eltűnök, és csak este kerülünk elő...

ma megint NST, dokibácsi, szóval anyósnál dekkolunk, ott meg nincs net!

az éjszaka viszonylag nyugodalmasan telt. csak pár pisiszünet volt, meg egyszer éreztem, hogy csuklik a manóm, de ennyi! se fájás, se keményedés, az még lefekvés előtt volt, főleg, ahogy a fejével helyezkedik, na, akkor látok csillagokat...

aranyosak vagytok, hogy izgultok értünk! és tök jól esik, hogy sokan miattam nyitjátok meg a babanetet! remélem, hogy már nem várat sokat magára Eszter baba, és mihamarabb tudok jönni a képekkel, beszámolókkal!

jók legyetek! este, ha minden igaz, még jövök! :) vagy nem! :)

sophie27
 
 


Sziszka, és az mit jelent, hogy magától alszik el Málnus? amúgy nagyon ügyesek vagytok! hogy történik az esti szertartás?

de az is lehet, hogy eddig még ő sem volt erre megérve, és talán nem is sikerült volna ilyen szuperül. nem?

sophie27
 
 


Zsófi, hátha beindul, és haza se engednek ma már :wink:

Sziszka, előre is köszi!! Ügyes Málnus! Hát nem tudom nálunk mikor lesz ilyen... Eni néha mondja, hogy jöjjünk ki, de általában utánunk jön ő is... Eddig 1x vagy 2x sikerült neki délután egyedül elaludni, az is még Peti előtt volt.

Most én meg csak 1x keltem éjjel Petihez, ilyen is jó régen volt már. Remélem azért most már többször is elő fog fordulni :roll: Mitóa jön a foga, átlag 2x- 3x kelt enni.

yuyu79
 
 


Emmának boldog névnapot!!

Meg Virágnak és Andrisnak is, akik a következő 1 hétben ünnepelnek
ha elfelejteném :oops:

Zsófi, akkor tuti hogy Eszter lesz? Vagy játszik még az Izabella is? Az Eszter is nagyon szép, nálunk is szóba jött volna, csak már van a rokonságban.

yuyu79
 
 


Kétgyerekeseknek és leendőknek biztatásul: mindkét gyerekem alszik épp, egyszerre :D Ilyen is van, de sajnos nem mindig jön össze :wink:

yuyu79
 
 


Legújabb albumunk, aki meg szeretné nézni:

http://picasaweb.google.com/hinglpeti

yuyu79
 
 


Na, jöjjön más is most már, mi megyünk enni meg sétálni, mielőtt besötétedik :wink:

yuyu79
 
 


Végre megírom a monológomat, erre elszáll :evil:

APró! Jobbulást nektek! Én már azt gondoltam, hogy annyi minden sújtott titeket, hogy rosszabb nem lehet, erre kiderül hogy mégis rá tud tenni az élet egy lapáttal! Csak vége lesz már ennek a sok rossznak, és jön a felfelé út a gödörből! Addig meg kitartást nektek!

Szisz! Jó, hogy hírt adsz magatokról! Édesek a fotók a csajszikról! Gratu ez egyedül elalváshoz! És szeirntem is simán lehet, hogy ha két héttel ezelőtt próbáljátok, akkor még nem megy... Persze hogy kiderüljön, ahhoz próbálkozni kell... :D NÁlunk Rékának totál fáradtnak kell lennie ahhoz, hogy ez összejöjjön...

Boldog névnapot Emmának és utólag Olinak is!

Mazska! visszatérve a dokis oldalra: nem tudom, hogy lehet-e keresni benne, nekem a kugli dobta ki, és kicsit ottragadtam, úgy olvastam el sok hsz-t.

Na elküldöm mielőtt megint elszáll

panna1
 
 


Zsóf! Jó a képetek Benivel! Szép nagy pocak! Megy a drukk Eszter babának, hogy most már induljon el kifelé!

Mi megint takonykórosak vagyunk. 7végén Balcsin voltunk, először azt gondoltam, megfázot RÉka (Bár baromira fel volt öltöztetve, úgyhogy nem tudom, mikor, hol), de gyanús, hogy az ismerős beteg vírusos lánykától nyalta be a betegséget. Én meg persze RÉkától, mert én hétfő estére betegedtem le. Réka 2x hányt iis persze a köhögőrohamok miatt. Tegnap estére tropa voltam, fejfájással mindennel. Lázunk szerencsére nincs.
Réka ma meg tegnap nem aludt délben (mondjuk ma majdnem, de egy köhögőroham felébresztette), de nincs hiszti délután :shock: Remélem azért nem akarja még elhagyni a napközbeni alvást.
Szombaton csinált ilyet először, úgy hogy mi apjával majdnem mindketten elaludtunk. Ő meg suttogva magyarázott magának, meg elvonult néha csendben játszani... Tegnap is engem hagyott elaludni (majdnem sikerült is), sutyorgott akkor is, meg behozott egy-két játékot az ágyra és eljátszott vele a félhomályban...

Holnap még nem megy RÉka bölcsibe, én viszont délután a nődokihoz igen... A betegségen kívül minden okés nálam, pocaktesó kalimpál odabent, néha keményedgetek már, szedem is a MagneB6-ot. Hétvégén megyek végre az évek óta tervezett intim torna tanfolyamra, kíváncsi leszek...

van valaki, akinél a hasonkorú gyerkőc már nem alszik délután?

panna1
 
 


sziasztok!

visszaolvasni még nem nagyon tudtam, de a lényeg, hogy semmi nem volt ma sem!

gyerek jól érzi még magát odabent! :S én már kevésbé... pénteken újabb NST, de csak jövő szerdán kell mennem a dokihoz legközelebb, szóval előtte újabb NST. ha nem lenne semmi addig sem, akkor UH is lesz valószínű, meg akkor megbeszéljük a továbbiakat...

az elején, úgy az első két uh-n mindig 1 héttel kisebbnek mondták a babát, lehet, hogy ezért sem viszi túlzásba a 2naponkénti NSTzést! meg nem is vizsgált meg most... szóval kicsit csalódott vagyok! nem ehhez vagyok szokva! csak peregnek a napok, de kb. semmit nem érzek, hogy itt lenne az időnk!

Julcsi, igen, tuti Eszter! ;) nekünk nincs a rokonságban, szóval ezért is lesz!

sophie27
 
 


Emmának sok boldog névnapot!!!

sophie27
 
 


Katalinoknak sok boldog névnapot!!!

mi még egyben! báááár. nem tudom, hogy mi van, de most reggel óta valami folyás szerű cuccot törlök, igaz, nem véres, nem barnás, talán egy picit sárgás, de inkább víz színű. lehet ez a nyákdugó? én úúúúúgy szeretném már, hogy valami meginduljon magától, ráadásul ma van anyu névnapja is! :)

sophie27
 
 


BOldog Katalin napot kívánunk mi is!

Zsóf! Nem lehet, hogy szivárog a magzatvíz? Bár az lehet hogy hígabb lenne, amolyan pisiszerű...
De szerintem hívd fel a dokit! Csodálkoznék ha nem azt mondaná, hogy menj be vizsgálatra....
Hajrá4 Csak ügyesen!

panna1
 
 


Panna, nem. időközben 100%-san biztos vagyok már benne, hogy a nyákdugesz volt az!

azóta várok. sehol, semmi. holnap megyek NSTre, majd akkor vizsgáltatom magam, baba jól van, mocorog. ezen az 1 napon már semmi nem múlik!

annó Beninél, én is azt hittem, hogy a magzatvíz szivárog, de most már tudom, hogy nem! azért köszönöm a tippet!

ha van fejlemény, jövök!

sophie27
 
 


Hú Zsófi végül a nyákdugó volt? :)

bocsánat eltűntem

Zsigikém megint bronchitises.. valószínű megyünk a pulmológiára kivizsgálásra, mert sokszor visszatér.. :cry: elég egy kis szellő és már beteg :(
Vendég
 


Zsófi hol vagy? Nem győzöm lesni a fórumot. :lol:

Jobbulást Zsigabigának!!
makadu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: