Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát az én gyermeket nagyon kifárasztotta a tegnapi tali! :-) Este 8-tól reggel negyed 7-ig aludt, akkor evett egy gyorsat és azóta alszik megint... :D :D :D Szóval megyünk máskor is, ha utána ilyen alvókája lesz... :D :D :D

Lolka: édes Marci is nagyon! :D

Szössz: olyan vizi-izét én ma készülök venni! A Tescoban láttam a héten 990Ft-ért, 3 fajta volt: hajós, taxis meg ez a repülő szerű, ami Magikéáknak és Lolkáéknak is van!

Az alakom titka??? Azt hiszem a 3 napig tartó szülésem volt! :D :D :D 2 nappal a szülés után - 14 kilóval jöttem haza és minden korábbi cuccom rámjött! 1 hét elteltével meg olyan nadrágot is fel tudtam venni, amit terhesség előtt sem... :shock: Szóval ezért is megérte a hosszú szenvedés... :wink: Azóta sem mozgok, nem tornászok (pedig én rendszeresen sportoltam Beni előtt), elég sokat eszem, de nem hízok! Ez meg szerintem cssk egyszerűen mázli!!!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Lolka,
Marci baba is nagyon édes.

Kép
emi29
 
 


Jó Reggelt Mamik!

Zorróné
Enyém bébi is alszik még, bár ő 10től reggel 1/27ig aludt, evett és most megint nyomja a szunyát.

Az biztos, h nekem izomlázam van, de nem tom mitől. :roll:
Lehet, h a többszöri szönyegről való feltápászkodás már ilyen pozitív hatást váltott ki, az eltüntnek hitt izomzatomból.. :lol:

Talit legközelebb is fogok csinálni, és aki esetleg felénk jár, nyugudtan jöhet, akár egy gyors dumcsi erejéig is!!

Lolka
MorciMarci még mindig nagyon édes! Jó dolga van neki is anyudéknál!!

Szösz
A tegnapi talis képeken biztosan észrevetted (nem nehéz mert nagy), h azért nekem is van bőven még pocakom. Nekem annyi az előnyöm, h terhesség előtt is volt egy kevés fölösleg rajta, így csodálkozom, h csak "ennyi" maradt.
Régi cuccok rámjönnének, de a pocakom miatt kényelmetlenek, a ruhák meg mellesleg nem jók, sőt a felsők sem, mert ami még rámjön, abból meg a megnőtt mellek miatt már a hasam néz vissza.
Idei nyár öltözködési titka:TUNIKA!!

Emi
Ügyik vagytok!!! Lili mennyit gyakorolt előtte???
Mi még csak oldalra fordulunk :roll: . De az már nagyon megy, vmelyik képen látszik is.

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 

 
 

sziasztok!

Mi is köszönjük Kiscica a vendéglátást, jó volt lányok találkozni veletek és a babáitokkal!! Nagyon jól éreztük magunkat

Én is teszek fel képeket:
Kép Zorróné, Benivel, Marjan Dávidja és Kiscica

Kép Maszat, Bálint

Kép Marjan

Kép a vendéglátónk

Kép Magika a kacagós Katicával

Kép Téjé Rinijével

Kép Beni, Katica

Kép Bálint


Lolka, nagyon jók a képek! Még a "morcimarci" is!

Zsuzsófi, nagyon aranyosak a pancsoló gyerekek, látszik, hogy a picúr is élvezte!

Kép
tim27
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 21:43-kor.
Vendég
 


Pumpóka, nagyon aranyos Zsófi! És én is rákattantam a huggies pelusra, és nem csak azért, mert nagyon édes micimacis, hanem mert szerintem nagyon jó (ebben egyszer sem ázott át Bálint)

Kérdés: Honnan van a játszószőnyeg? Mert mi a napokban szeretnénk venni, de eddig nagyon bénákat láttunk. Ma v. holnap még megnézzük a Bippában (babaholmiolcson)

Kép
tim27
 
 


Timi - Mi az Elefániban vettünk játszószőnyeget. http://www.bababolt.echt.hu/
Szerintem egész jók vannak, 5-6 ezererét. Majd teszek képet róla, ha érdekel :)

Pumpi -
Szerintem a 40 faktoros is tökéletes :D :D (én is horror áron vettem :? :? ). Az óvatos mosolygós ép nagyon édes! ÉS Alíz is imád így feküdni a szopi-párnán :) A tesója meg .. ebben a melegben így bebugyolálnia magát :D :D mintha a férjemet látnám .. ő is így nyomja :shock: :shock: :shock:

Lolka - Köszi az infokat :)

Kiscica - Tegnap vettem 1-2 rucit, most már jobban vagyok .. és tornázom minden nap. Egyre jobban megy :D

Ma is tervezünk strandot .. remélem délutánra még marad ez a jó idő, és nem fog iszonyatosan fújni a szél :roll: :roll: :roll:

Zorroné - Köszi a vizi-izé infot :D :D :D Lehet ma veszünk mi is :)

Kép
szösszenet
 
 


Szössz: nekünk azt mondta a doki, hogy NE kenjük semmivel, ne vigyük napra, vagy fedett testtel (pelussal betakarva), mert még a bőre nagyon érzékeny ezekre a kencékre...

csajok, nagyon jók a talis képek!!!

A vízbe menésetekért is irigy vagyok... :oops: én nem merek strandra menni... Mire halványulnak el a csíkok?????????? :? (bár, a németek olyan "szépek" alapból, hogy nem nagyon lógnék ki a csíkos, puding pocimmal... :lol: )

ercsi_3
 
 



Sziasztok,

Nagyon jók a talis képek! Talán mi is eljutunk egyszer!

Nicci,
Örülök, hogy tetszik a kislányunk neve! A családunk egyik felének nem tetszett, ezért lett Alma Fruzsina, de azért mondtam mindenkinek, hogy ne hívják Fruzsinak! 8)

Ercsi,

Én is vettem már régen naptejet és a sétáknál már hetek óta kenem vele az Almár, az arcát is és nem jött ki semmi rajta. Sebamedet vettem 30 faktoro, direkt baby krém, k..drága volt.
Akkor apud és az öcsi még nem is látták Lillust???

Csajok,

Nagyon szenvedünk a melegtől most is próbál aludni, de mindig felébred negyed óránként felriad, pedig nagyon álmos (velem együtt)...az éjjel...csak fél 4-kor kelt, de aztán másfél óránként....
RTegnap jöttünk haza anyumtól, nagyon élvezte a kertben! Csak nagy volt a hőség és csak reggel és este vittem ki a kertbe. A kutyák imádták, őrizték a babakocsiját amikor benne volt :lol:

Szőlő, Szösszenet és még aki tápit ad,

Nem lehet előre elkészíteni a tápit és a hűtőbe tárolni??? Én most azt csinálom, mait Szőlő: fejek-fejek és fejek...ha kell csak akkor pótolok. Szerencsére ált. nem kell. De ha éjjel nem lesz tejem és nem tudok szoptatni (mert most még éjjel szopizik), akkor tápi lesz, de azt csak frissen lehet megcsinálni kajcsi előtt????
Én nagyon ki vagyok borulva, hogy nincs tejem elég... tudom, hogy hülyeség, de nem érzem jó anyának magam....

És a külsőm.....a hasam, mint egy terhesé a nagymamám szerint is, aki már 86 éves nem nagyon lát, de azért ezt kiszúrta! :shock:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Hááát .. én meg inkább bekenem, max. kiderül, hogy nem bírja a bőre, és feliratok mást a dokival .. De a szabadban, vízparton azért verik vissza a sugarakat a környezeti tényezők rendesen. Az károsabb, mint egy esetleges pöttyösödés.
Amúgy amíg nem volt baba-kencénk, addig nagyon vékonyan az én hipoallergén 10.es krémemmel bekentem, hogy azért mégis (anyum ajánlotta), és az égvilágon semmi baja nem volt tőle .. és védve volt :)
Szóval én strandra nem viszem kence nélkül.
Nem viszem napra .. de az árnyék sem 100%-os .. hülyén hangzik, de ott is fog a nap ..

Kép
szösszenet
 
 


GYönyörűek a talis képek meg a strandolós is!
Zsuzsófi én is ki szeretném majd vinni akicsit,de nálunk rengetegen vannak túristák(sz.tem a medencékben és kb. napi 100 min.) és biztos szennyezett nagyon a víz !

Fruzsi most alszik egy jó ideje én meg már mennék ki,de nincs szívem felkelteni lassan ülve elalszom és folyik rólam a víz :(.

szerintetek normális hogy este nem tud aludni az ágyban csak mellettem és nem gond, hogy együtt aludtunk? :o
HA nappal nonstpo alszik azért nem álmos éjszaka? Felkeltsem?
teljesen lelkiismeretfurdalásom van ,hogy elkapatom,de mindig felébred,ha beteszem és nagyon nyugtalan.

Már agyamra mennek a hülye tanácsok pl. adjak rá zoknit a 40 fokban,ne tegyem mellre többet,mert túleszi magát,ne aludjak vele egy szobában stb.

Kép
kritta
 
 


ja és összevissza eszik és nem sokat...pedig tegnap volt 5 kg, de hogy miből, ha nem eszik eleget?

KépKép
kisfruzsi
 
 


Fruzsi - Ajajj .. még egy önbizalomhiányos fórumos anyuka :? :? :? Én nem tudok hiteles tanácsot adni (hiszen én magam is padlón vagyok emiatt), csak azt, amit nekem is adtak ..
El kell fogadjuk önmagunkat :roll: :roll: ez egy természetes állapot!
Amúgy meg biztosan csini vagy .. a pocak meg eltűnik :) .. csak kis idő ..
És amit még én hozzáfűzök: mozogni, mozogni, mozogni .. Persze amíg szopiztat az ember, addig ezt sem szabad ezerrel, csak takarékon. Sajnos mi már nem sokat szopizunk, így én már tornázom.

A tápszert én mindig frissen készítem. Ha megyünk valahova, akkor is a vizet viszem forralva külön, és a port a cumisüvegben, és mielőtt odaadom, keverem össze. Éjjel Alíz nem eszik .. de te úgy segíthetsz majd magadon, ha forralsz előre vizet :) (szerintem). Én nem tárolnám hűtve a kész kutyult cuccot :) de lehet az is működik ..

Kép
szösszenet
 
 


Kritta hol laktok?? A védőnőtől nem kérdezted még a tejeladást??

KépKép
kisfruzsi
 
 


[quote="kisfruzsi"]j írta:kisfruzsia és összevissza eszik és nem sokat...pedig tegnap volt 5 kg, de hogy miből, ha nem eszik eleget?

Alíz is alig eszik .. emiatt no para!! A meleg miatt van :)
És ő is ehagyta (épphogy ugyan) az 5 kg-t :)

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok,

Zsu, nagyon édesek a gyerekeid. Odavagyok értük.

Ha mindenki ilyen bátor, akkor én is beviszem majd Marcit a saját medencénkbe. Hány hónapos kortól lehet? Mert ő még csak 2 hónapos lesz.

Pumpi, sztem gyerekboltokban is lehet kapni. én ott vettem. és ott is 1100 volt, nem vészes
édesek a képek.

Ercis, nekem a gyógyszertárban mondták, hogy úgysem szabad napra vinni, van az Eucerinnek egy 25 faktoros kifejezetten ilyen piciknek van. ha esteleg séta közben kilóg valamilye. én ezt vettem.


Szössz, nekem is a vásárlás segít a lelkemen. pedig utálok vásárolni.

Marcinak ma nagyon fáj a pocija.
elszendereg, majd felsír.
szegénykém...

Marcinak ma fáj a hasa.

lolka_zs
 
 


és a forralt vizet ott melegíted, ahol vagytok? hű ez értelmes volt....
köszi a tanácsot!
Amit én vettem tápi az bokosifidusos és max csak 40 fokos vízbe lehet tenni

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok,

Zsu, nagyon édesek a gyerekeid. Odavagyok értük.

Ha mindenki ilyen bátor, akkor én is beviszem majd Marcit a saját medencénkbe. Hány hónapos kortól lehet? Mert ő még csak 2 hónapos lesz.

Pumpi, sztem gyerekboltokban is lehet kapni. én ott vettem. és ott is 1100 volt, nem vészes
édesek a képek.

Ercis, nekem a gyógyszertárban mondták, hogy úgysem szabad napra vinni, van az Eucerinnek egy 25 faktoros kifejezetten ilyen piciknek van. ha esteleg séta közben kilóg valamilye. én ezt vettem.


Szössz, nekem is a vásárlás segít a lelkemen. pedig utálok vásárolni.

Marcinak ma nagyon fáj a pocija.
elszendereg, majd felsír.
szegénykém...

Marcinak ma fáj a hasa.

lolka_zs
 
 


[quote="kisfruzsi"] írta:kisfruzsis a forralt vizet ott melegíted, ahol vagytok? hű ez értelmes volt....
köszi a tanácsot!
Amit én vettem tápi az bokosifidusos és max csak 40 fokos vízbe lehet tenni

Igen .. arra azért mindenhol van lehetőség.
Strandon a büfés .. stb :)
De pl. volt, hogy úton voltunk .. és még simán meleg volt a víz, mert ebben a hőségben nem hűl le. Ennek a langyos meleg is elég (azt hiszem) .. a dobozán is úgy írják, hogy előbb kell lehűteni a vizet, és utána keverni. :roll: :roll:

Kép
szösszenet
 
 


hogy ez miért ment el kétszer?

Kritta, nekem aludt nappal tegnap egséz nap a kertben. és éjjel is.

fél6kor kelt kb, szopi, majd hasfájás.na innentől a hasamon aludt még fél9ig.

én szeretek vele aludni.
Most egyedül is voltam anyámnál. itt fúja szél, be is van takarva. szinte hűvös van a teraszon.

lolka_zs
 
 


köszi,

most látom mit írtam, bifidus-os :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


[quote="lolka_zs"]
Szössz, nekem is a vásárlás segít a lelkemen. pedig utálok vásárolni.

Marcinak ma nagyon fáj a pocija.
elszendereg, majd felsír.
szegénykém...quote]
Én meg imádok .. :D :D :D Azzal mindig le lehet kenyerezni :P

Sajnálom a kis Marcit - jobbulást neki!!!

Kép
szösszenet
 
 


vagyis így:

[quote="lolka_zs"]
írta:
lolka_zsSzössz, nekem is a vásárlás segít a lelkemen. pedig utálok vásárolni.

Marcinak ma nagyon fáj a pocija.
elszendereg, majd felsír.
szegénykém...


Én meg imádok .. :D :D :D
Azzal mindig le lehet kenyerezni :P

Sajnálom a kis Marcit - jobbulást neki!!!

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy így betoppanok a kis társaságotokba, de nagyon el vagyok keseredve, és hátha ti el tudtok látni jótanácsokkal. Ma egy hónapos a kisfiam, és még mindíg semmi rendszer nincs az életünkben, amitől teljesen kikészültem. Egyedül vagyok vele itthon, anyukám jön néha segíteni, és sokszor érzem úgy, hogy rossz anya vagyok, amiért nem értem a fiam jelzéseit. A fő probléma az, hogy bármennyire szeretném, nem tudjuk kivárni a 3 órát két szopi között. 2-2,5 óránként éhes. Elég neki a tej, mert próbáltam már hogy többet adok neki, de 100-120 után nem lehet többet beletukmálni. 7-8 alkalommal eszik naponta, és kb. 30 grammot hízik hetente. Csak hát így mire eszünk, böfi, elalszik, lassan kezdhetem előről az egészet. És ha nem úgy van valami, ahogy ő szeretné, pl. várni kell a szopira, akkor üvölt. Este fürdés után, mikor leteszem aludni, sokszor képes 3 órát sírni, és nem tudom megvigasztalni. Nem fáj semmije, csak üvölt. Persze köztünk alszik, mert mikor elalszik, örülök hogy végre megmarad valahol.
Szóval kész csődtömegnek érzem magam gyereknevelés tekintetében. :(
Köszönöm, hogy legalább kipanaszkodhattam magam.

Lujza
lujza 75
 
 


Sziasztok Mamik!!

Jó hírrel jöttem!!
Igaz ebben a tegnapi tali is segített, és a tanácsok és vélemények!
Persze anyós témáról van szó!

Szegény anyum elszólta ma magát, anyós egy régebbi megjegyzéséről, persze ami megint rólam/nekem/miattam szólt:
"Szegény Balázs (párom), már mióta ÁCSINGÓZIK egy normális cipő után, és miattam nem lehet megvenni.."
Tegyük hozzá, párom rosszabb mint egy nő cipők területén, és kb. annyi van neki, mint nekem, azaz sok!

ÉS ezen a megjegyzésen már fel sem húztam magam, tök egyértelmű, h nem felelek meg párom szüleinek, ezért arra az elhatározásra jutottam, h nem találkozom velük.
Mivel ők nem jönnek hozzánk, én sem fogok menni, így ki van küszöbölve minden megjegyzés és kritika.

Maszat pedig normlisabb "közegben" fog felnőni, főleg, h én is nyugodtabb leszek, és ő sem egy folyamatosan elemző és kritizáló nagyszülőket fog látni.

Nem mondom, h jó ez a megoldás, de eddig sem foglalkoztak vele sokat, és ha itt is voltak vagy átvittük, akkor sem fogadták kitörő örömmel..

Hát ennyi.

Ezt le szerettem volna írni, mert most sokkal jobban meg vagyok könnyebbülve, mintha abba kellett volna belemennem, h nyeljek, mert az megint nem ment volna túl sokáig.

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Sziasztok!


TÁPSZER vagy SZOPTATÁS

Nyílván mindenki úgy indul neki a dolognak ,hogy szoptatni szeretne!

Az első terhességemnél hiába volt sok tejem egyszerűen nem tudott szopizni a fiam ,6 hétig szevendtünk a gyerekorvos és a védőnő közreműködésével amíg Ők is azt mondták,hogy fejjek le inkább és adjam oda üvegből!

Ezt 8 és fél hónapig csináltam!Csak minimális tápszert kellett pótolnom azt is csak a 6. hó után.

Teljessen belebetegedtem,most a második terhességnél reménykedtem,de hiába Barnabi is üvegből kapja a tejet!Most derült csak ki a kórházban,hogy igazából a mellbimbó felépítése nem az igazi!
Viszont két gyerek mellet nemtudok egy nap annyiszor leülni fejjni amennyiszer szeretnék,ezért már néha nekem is kell pótolnom tápszerrel(HUMANA HA1)Ettől nem fáj a hasa.

most igazából a probléma az,hogy nekem újra megjött,és azóta a tejem nem nagyon kell neki,csak úgy fogadja el ha tápszert is keverek hozzá!
Sajnos ez van!
az első terhességem után is szinte napra pontossan úgyanígy megjött,de ott nem volt semmi gond!
Nehézz ezt a dolgot elfogadni,de ettől még nem érzzem magam rossz anyának és TI se vagytok azok!

KépKép
KépKép
nicci
 
 


[quote="szösszenetA tápszert én mindig frissen készítem. Ha megyünk valahova, akkor is a vizet viszem forralva külön, és a port a cumisüvegben, és mielőtt odaadom, keverem össze. Éjjel Alíz nem eszik .. de te úgy segíthetsz majd magadon, ha forralsz előre vizet :) (szerintem). Én nem tárolnám hűtve a kész kutyult cuccot :) de lehet az is működik .. [/color][/quote]

Fruzsi! én is ezt teszem, pedig Márk csak tápn él és éjjel3-4 is eszik ha úgy jön ki a lépés! Nem merném elpőre elkészíteni mert egyrészt iszonyat meleg és hiába van hűtőbe azért mégiscsak...ha megyünk v.hova akkor is külön viszem a 2-t!
Vendég
 


no elcúrtam az idézetes izét, remélem azért érthető.. :oops:
Vendég
 


Nicci,

köszi, hogy próbálod önteni a lelket belém/énk..de nem tudom, hogy mi a jó...most azt gondoltam, hogy a köv. etetésre még odaadom a lefejt tejet Almának de utána megpróbáljuk megint a szopit, lemérem mennyit tud enni a 2-ből.
Én azért vagyok megijedve, mert eddig csak 1-ből evett és most a fejésnél csak a 2-ben van együtt annyi, ami elég neki....lehet, hogyha próbálkozunk még visszajöhet a tejcsi?? Hajnalban szopizik, de másfél óra múlva felébred....pedig ő hagyja abba a szopást és elalszik a cicin , de lehet, hogy csak azért mert nem jön és elfáradt...
De még adok 1-2 napot a cicinek és nem fejek addig csak szopi után, hátha...

Azért furcsa, hogy akinek poblémája van ezzel, ált. mindenkinek 2 hó küröl kezdett csökkeni a teje, nekem ezzel egyidőben pattanások jöttek a fejemen, szóval tuti hormonális a tejcsökkenés nálam..

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kiscica

Ahogy mondod szard le őket!!!!
Van egy szupi csemetéd és férjed!!!Láttam őket és így van, ez csak a fontos:)))

Marjan

Kép
marjan78
 
 


Nono,
érhető volt, :lol: köszi!!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ja ,képzeljétek eltőrt az AVENTOS mellszívom,az a része tört le ahová a kallantyút kell ráerősíteni a pumpáláshoz!
Egyszerűen szerintem a sok sterilizálástól tönkre ment a műanyag!

Tiszta ideg vagyok,még jó hogy a fejés vége felé történt!

Én ezt szettben vettem mikrós sterilizálóval és üvegekkel együtt 20 000-ért a CORÁBAN!
Most megragasztottam pillanatragasztóval,nemtudom meddig fogja bírni!

Van rá egy év garancia,de most akkor csomagoljam össze az egész cuccot üvegestől mindenestől?

Nemtudom mit csináljak?

KépKép
KépKép
nicci
 
 


Fruzsi,
Tuti biztos vagy abban, hogy kevés a tejed? Éjjel hányszor kel fel Alma? Beszéltél a védőnőddel/gyerekdokival erről?
Ők is a tápszerezést javasolták? Kakis/pisis pelusok számát figyeled? Hetente mennyit hízik a kislányod?
Szerintem se hagyd abba a szopit és ne fejj szopi helyett csak szopi után. Nekem is minden délután két ciciből eszik Lili. Én megértem, hogy ki vagy borulva a tej miatt, de ettől nem lesz több. Szerintem a mérleget is el kellene pakolnod. Ha látnám, hogy mennyit eszik Lili, már rég tápszerezném én is. Most hetente mérem. Amíg az átlag heti 150 grammos gyarapodás megvan addig nincs ok az aggodalomra. Úgyhogy csak pozitívan és Ne add fel!!!

Kép
emi29
 
 


nicci! neeeeeeeeee! a pillanatragasztóban ciános vegyület is van!! ha sterilizálod kioldódhat!!! vidd vissza inkább!
Vendég
 


Sziasztok!

A képdicséreteket köszi, imádom a gyerekeimet :)

Napvédőkrém: Én vigyáztam a Lizára, nem volt napon, talán összesen csak pár percet, de absz nem égett le, egy kicsit sem. Én meg feleslegesen nem kenem (az csak egy adalék hogy nem tudom megfizetni a méregdrága naptejeket....a nagyoknak is DM-es van)

Tali, írigykedem, de én nem tudtam lepasszolni an agyokat senkinek :(

Mit szólnátok egy talihoz, itt nálunk???? Esetleg pont a strandon? Van a strand mögött egy nyugis rész, teli fával, mindig van bőven árnyék. És hétköznap 800 ft a felnőtt jegy, szóval kibírható. Hm?

De hozzánk is lehet jönni, bár a panelban nincs éppen hűvös :)

Pumpó, megmondom őszintén, Lizán a Kata tavalyi úszópelusa van, ami 6-9 kg-ig van elvileg (Katán is ez volt, hi-hi :))Egyébként Dm-es, ma megnézem van-e kisebb méretben.

Tim, én tudok neked nagyon jó játszószőnyeget szerezni olcsón, ha gondolod, dobj rám privit :)

Lolka, kösziiiiii :) Szerintem a sajátba pláne nyugodtan beviheted, ha elég jó a hőfoka :)

Kritta, neked akartam írni, hogy én is együtt alszom Lizával, és én imádok vele aludni :) Tudom nehéz lesz leszoktatni, de nekem és apájának is...megéri :)

Lujza 75,

Sztem egy egy hónapos gyerekenek tökéletes a 2-2,5 óra. Sőt :) Ha nincs tesó, akkor szerintem próbáld meg teljesen igény szerint szoptatni. Az én lányom elmúlt 2 hónapos, de délután még 2 órát sem bír ki általában. Viszont délelőtt már ritkán eszik, éjjel alszik... Szerintem hagyni kell őket, tudják ők, mi a jó nekik.
Ne erőltesd rá a 3 óránkénti szoptatást, emrt az a babának se jó, és a tejednek sem. Tudom hogy szalad a lakás, meg van az embernek más dolga is, de olyan gyorsan elmúlik ez a pár hónap, amíg ránk vannak utalva... Szerintem próbáld meg élvezni, pihenni, összebújni a babáddal :)

Nicci, szerintem elég a mellszívót visszavinni, nem kell az egész cuccot!

Va nSzegeden szervíze? Vagy a corába kell visszavinni?
(ha utóbbi, lehet az egész cucc kell...)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


fantasztikusak a babás képek...talira kár h nem jutottam el.
Vendég
 


Kiscica,
És a párod mit szól mindehhez.

Attól tartok, hogy nekem ma sikerült megbántanom apóst. Nem szándékosan, mert őt kifejezetten bírom, csak anyóst nem csípem. Úgy volt, hogy ma itt járt nálunk és megbeszélte a párommal, hogy elmennek a metroba. Nekem meg kiesett a számon, hogy de elmennék én is vásárolgatni, mert amióta Lili megszületett kb 5-ször hagytam el a lakást. Erre ő azt mondta, hogy nagyon egyszerű, csomagoljam össze Lilit és vigyem át anyóshoz. Én meg visszaszóltam, hogy dehogy viszem át, nem lennék képes ott hagyni. Erre megkérdezte, hogy a nővéremre miért mertem rábízni. Én meg mondtam, hogy egyrészt mert ő fiatal anyuka tehát még nem felejtette el, hogy hogyan kell egy babával bánni,, másrészt ő a tesóm, tehát megbízom benne, harmadrészt ő itt vigyázott rá a lakásunkban, tehát Lili saját közegében és nem idegen helyen + volt itthon lefejve tej és meg tudta etetni. Erre ő azt mondta, hogy inkább nem mond semmit, mert ha mondana, akkor tuti megsértődnék...
A páromnak persze nem tetszett a beszólásom, de ez van. Hozzáteszem egész nap itthon van anyám. Nyilván rábíznám ha mennék valahova nem???

Kép
emi29
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 21:45-kor.
Vendég
 


kiscica! anyum is ezt tette az anyósával! elkerülte de mi mindig mehettünk hozzá. Így volt nagyink akit szerettünk és szeretett minket és nem volt balhé sem és síró anyukám sem. Ez a legjobb. Ez persze nem egy pár hós babánál hanem nagyobb gyerekeknél jó.

emi! jah...ismerem a hirtelen őszinteségi rohamot! Néha nekem is eljár a szám....pedig csak az igazat mondom.
Vendég
 


Felhívom a CORÁT!

KépKép
KépKép
nicci
 
 


Kisscica,
amit írtam, temészetesen kérdés akart lenni :roll:

Kritta,
én 6 hétig aludtam Lilivel, aztán már nagyon mozgolódott ezért muszáj volt beszoktatnom az ágyába. Az első külön alvós éjszaka rettenetes volt. Nem akart az ágyában aludni, de a végén mégis én nyertem és a saját ágyába került. Azóta nincs hiszti. Mondjuk napközben inkább az én ágyamban alszik és olyankor néha én is mellé szoktam feküdni :)

Kép
emi29
 
 


Felhívtam a CORÁT,mindjárt felrobbanok az idegtől!!!!!!!!!!!!!!!

Az mondták Ők ezzel nem foglalkoznak,hívjam fel az AVENTOS képviselőt,megadták a számát felhívtam! A csaj negédessen közölte,persze kicserélik ,semmi gond,csak vigyem be ZUGLÓBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én szegedi vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Erre Ő:Akkor postázzam,garancialevelestől és majd kb.egy hét múlva küldenek egy új fejet hozzá!

És addig??????????annyira felcsesztem magam kiosztottam a nőt, teljessen kiakadtam!Mondtam neki,hogy erre nekem mindennap szüségem van !

Ő ezt megérti BLA-BLA-BLA,de akkor is ez van!!

Vissza telefonáltam a CORÁBA és őket is leordítottam,mire az ottani csaj megkérdezte,hogy nemtudok addig kölcsönkérni valakitől???????????????????????????(De anyádtól)
bocsi,de kész vagyok!

Most vehetek egy másikat!de tuti nem hagyom ennyiben a dolgot!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
nicci
 
 


Sziasztok!

Megvan a vizi-izé! :D :D :D :D Lepakoltam érte a fél tescos polcot a játékosztályon mire végre találtam taxisat, de sikerült! :D :D :D

Emi: gratula az átforduláshoz Lilinek! Nagyon ügyes!

Tim: de jó, hogy te is tettél fel képeket! Köszi! :D

Kritta: szerintem az, hogy a babával alszol-e vagy se, azt neked kell eldönteni, mert csak az a fontos, hogy nektek mi a jó!
Nálunk ilyen köztes megoldás van: este szigorúan az ágyában alszik el egyedül és mikor reggel kéri fél 6 körül a szopit, akkor utána ott maradhat közöttünk! Illetve férjem kel fél 7kor és akkor átpakolom az ő térfelére, így még alszunk együtt 1-1,5 órát!

Összevissza evés: ez nálunk is megvan! Ma a Tesco-parkolájában jutott eszébe, hogy szopizni akar! :roll: Hát, nem volt mit tennem, még jó, hogy kocsival voltunk... :D :D :D Aztán alig evett 5 percet és azóta elvan! Ja és ez már fél 12 körül volt...

Lolka: szerintem 2 hónaposan saját medibe tuti be lehet vinni! Marci biztosan élvezné és tuti nem lenne morci érte... :D :D :D A hasfájáshoz kitartás! :(

Kisscica: örülök, hogy megnyugodtál! Átküldtem Katának a képeket, teljes odáig volt, üdvözöl és puszil téged is... :D

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Nicci: ez car egy helyzet :cry: nem tudsz a fogyasztóvédőkhöz fordulni? De legalább jól elordítottad őket, megérdemelték.
akartam volna még mást is írni, de nem jegyzeteltem és elfelejtettem. :roll: ma nekünk sincs jó napunk, bár csak apróságok miatt, nem olyan vészes, csak kicsik a meleget nehezen tűrik és nyűgik. Délelőtt sírtak aztán tescoztunk a légkondi miatt meg ott van posta is így azt is el tudtam intézni. Próbálta már vki vagy láttott már vki ilyet: kicsi a hordozóban a bevkocsin nagy meg a babaülésben szintén a bevkocsin :lol: csak tolni alig tudtam sajna mert rossz kocsi volt és alig forgott a kereke :? de viccesen nézhettünk ki :lol: Mindenesetre kicsi ölben is alig van el, elaludt a déli szopi után erre a nagy felébrezstette, totál kiakadtam rá (persze nem kiabáltam vagy ilyesmi) így tovább üvöltött. Úgy néz ki most aludt el a kicsi -nagy megint nem alszik du.
no, elnétzést, sokat írtam magunkról, fáradt vagyok kicsit meg meleg van

ui: no meg írtam már egy hszt de. de elszállt -grrr :evil:

Kép Kép
celesztina
 
 


Zsuzsófi: ez melyik strand? Tudok egyet kb arrafele de nem vagyok benne biztos, csak kocsiból/buszból láttam, még a nevét sem tudom.
celesztina
 
 


Sziasztok!

Már két napja próbálok írni! :? Vagy felkel a gyerek, vagy nem jó a babanet, vagy a férjem ül előtte, vagy elszáll minden… Már nagyon idegesít!

Tali: Nagyon jók a képek és örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Arik a babák, biztos jól érezték magukat ők is ennyi új láttán!
Zorróné, Tim: Nem semmi milyen vékonyak vagytok! Irigy,irigy,irigy….

Lolka: Haláli az a ruci!! Holnap én is megpróbálok venni olyan vízi cuccot. Ha van, akkor hétvégén én is bedugom a gyereket a medencébe. Veszek úszipelenkát is és berakom magam mellé. Csak nem lesz semmi baja. A víz van vagy 30 fokos, legfeljebb az algaölő és a klór ad aggodalomra okot…

Kisfruzsi: Én felforralom a vízet ha megyünk valahová és beleteszem az Auchan-ba vásárolt cumisüvegtartós melegentartóba! Na ezt jól megasszondtam!!!!
Szóval az marhajól melegen tartja és csak 900 ft volt. Két normál cumisüveg fér bele!
A tápit meg a védőnőm szerint hütőben tárolva 6 órán belül még egyszer fel lehet melegíteni.
Én csináltam már ilyet többször és semmi baja a lurkónak!

Naptej: én még nem kenek rá semmit! Inkább reggel és este sétáltatom, ha napközben kinn van, akkor meg dupla árnyékba rakom!

Vásárlás: a legjobb meditációs cucc…

Bocsi, de most csak ennyi! A gyerek alig alszik, nem bírja a meleget és mindig kézben akar lenni!
Mikor lesz már egy kis enyhülés????? :(

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok!

Már két napja próbálok írni! :? Vagy felkel a gyerek, vagy nem jó a babanet, vagy a férjem ül előtte, vagy elszáll minden… Már nagyon idegesít!

Tali: Nagyon jók a képek és örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Arik a babák, biztos jól érezték magukat ők is ennyi új láttán!
Zorróné, Tim: Nem semmi milyen vékonyak vagytok! Irigy,irigy,irigy….

Lolka: Haláli az a ruci!! Holnap én is megpróbálok venni olyan vízi cuccot. Ha van, akkor hétvégén én is bedugom a gyereket a medencébe. Veszek úszipelenkát is és berakom magam mellé. Csak nem lesz semmi baja. A víz van vagy 30 fokos, legfeljebb az algaölő és a klór ad aggodalomra okot…

Kisfruzsi: Én felforralom a vízet ha megyünk valahová és beleteszem az Auchan-ba vásárolt cumisüvegtartós melegentartóba! Na ezt jól megasszondtam!!!!
Szóval az marhajól melegen tartja és csak 900 ft volt. Két normál cumisüveg fér bele!
A tápit meg a védőnőm szerint hütőben tárolva 6 órán belül még egyszer fel lehet melegíteni.
Én csináltam már ilyet többször és semmi baja a lurkónak!

Naptej: én még nem kenek rá semmit! Inkább reggel és este sétáltatom, ha napközben kinn van, akkor meg dupla árnyékba rakom!

Vásárlás: a legjobb meditációs cucc…

Bocsi, de most csak ennyi! A gyerek alig alszik, nem bírja a meleget és mindig kézben akar lenni!
Mikor lesz már egy kis enyhülés????? :(

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok Mamik!!

Hát nekem iszonyat melegem van ma! Lehet mostanra melegedett át a lakás, bár hajnalban olyan zuhé volt..

Emi
Ha jóban vagy apóssal, akkor nem tudjátok megbeszélni ezt a "félreértést"??? Amúgy szerintem nem volt bántó amit mondtál!!

Párom szegény ég két tűz között, és időközben beszélt is anyóssal, és kibújt a szög a zsákból.
A lakás, ami elánk lett rakva, nem lehet párom részén haszonélvező!!
Nagyon komoly a nő. És ezt azért, mert páromnak volt egy kis garzonja, amin anyjának volt haszonélvezeti joga, és mikor eladtuk, akkor ugye ő lemondott róla, és mindezt akkor, amikor nekünk már az új lakásra megvolt az adásvételi és őt így kihagytuk belőle!
Meg, h mikor két hete volt a balhé, állítólag ki lettek dobva tőlunk.
Hát mondtam páromnak, h ez már kicsit sok, és ők álltak fel és mentek el, de mind1.

Nono
És nektek nem volt rossz, h anyud sosem volt ott, amikor ti nagyszülöknél voltatok???

Zorróné
Maszat is ma össze-vissza eszik, keveset és kb. 2 óránként. Nálunk most tetőzik a meleg miatti nyűg, bár nem sír, csak látom, h ez már neki is fárasztó!

Tök jó, h átküldted Katának a képeket. Jöv.héten már tudom majd hívi?? Akkor már elvileg nem lesznek vizsgái?

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Zorróné
Ugye meg szeretnéd majd osztani velem a tegnapi sütidnek a receptjét????

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?