Új privát üzeneted érkezett!

Julcsi, háááát, valószínű, úgy 98%, hogy Lilla lesz a kicsi lány, de igazából abban állapodtunk meg, hogy a születéskor döntünk, haj függvényében! :P ez most biztos bután hangzik, de a lényeg, ha nagy, sötét hajjal születik, akkor Izabella lesz, ha pedig nem, akkor marad a Lilla :roll: :oops: :lol:

sophie27
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket, bocs, hogy azóta nem tudtam jönni, de mozgalmas volt ez a hét! Mecsi, neked külön köszönöm a macit, teli találat volt!

Julcsi, én is alig fényképeztem, de azért van néhány, remélem nem felejtem el a szatyrot....

Dia, gratulálok a kisfiúhoz....

nagyon fáradt vagyok, így most megyek..majd igyekszem jönni,a jövő hét talán már nyugisabb lesz....

Szép hetet mindenkinek!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Apró Zsófi hogy vagytok? Sikerült valamit megállapítani a kórházban? Hogy sikerült a nélküled töltött éjszaka? Ha tudsz, írj pár sort Rólatok!

Szép napot mindenkinek!

Dóri

Dorka
dorkak
 
 

 
 

Sziasztok! Látom nagyon leült itt a társalgás :oops: :( Azért aki tud, jöjjön ám!

Barbi, hazaérkeztetek? Eninek boldog szülinapot utólag!! Hol ünnepeltetek végül?

Ma voltunk megint Sziszkáéknál a játszóházban, Enit ott is hagytam egy fél órára... Nagyon jól érezték magukat a csajok, csak Eni csinált Szilvinek egy kis takarítani valót :oops:

Aproo, na mi újság? Várjuk a híreket Rólatok!

Pocakos Zsófink, még egyben? :wink: Akár Izabella lesz, akár Lilla, mindkettő nagyon szép név :)

Továbbra is várjuk mindenkitől a képeket!! Mindjárt én is teszek párat, hadd teljen az oldal :lol:

yuyu79
 
 


sziasztok!

csatlakoznék Dorkához! Aproo, mi a helyzet Zéti fronton? remélem, hogy már itthon, és sokkal jobban! amúgy a mostani kismamában van szó ilyesmi tünetekről, amiket Zéti produkál, bár gondolnám, hogy mindenfélét vizsgáltak már... ez az eozinofiles nyelőcsőgyulladás, de ezt sajnos csak altatásban végzett endoszkópiával és szövettani vizsgálattal lehet megállapítani... :oops:

jó lenne, ha a régen eltűnt, két gyerkőcösök is jönnének néha! pl. Sniky, CsengeAndi...

tényleg, Andi, Zsombinak sok boldog névnapot mára! ;)

mi aránylag jól! tegnap eléggé megijedtem, mert a pici nem annyira volt aktív, de estére csak megjött a mocorgás! nagyon nyomja a bordámat, szóval elég szűkös lehet már a hely neki, vagy az én tartásom romlott az utóbbi időben! ;)

tegnap takarítottunk, meg mostam, mint a kis mosómaci, és még mindig hegyekben áll a mosnivaló... kész vagyok!

aztán átrendeztük a lakást, vagyis a kiságy visszakerült a mi szobánkba, hogy ne Benivel legyen egy lyukban, mikor hazahozzuk, persze nem tudom, hogy mi lesz, és hogyan, ezek nagy kérdőjelek még! :)

holnap leszek 38 hetes... én 7végén már úúúúgy mennék! talán nem is nőne akkorára, és esetleg könnyen megszületne! :) meg aludni is szeretnék már, na jó, nem 10 órát egyben, de legalább azt a picit is kényelmesen! :)

csütörtökön újra NST, meg doki, most a férjem visz, szóval jó dolgom lesz, addig anyósom itt lesz Benivel!

na. lelépek, mert egy levest össze kell dobjak a fiamnak, mert nem eszi már 2. napja a töltött paprikát... pedig múltkor meg úgy falta! :S ki érti ezt!?

sophie27
 
 



Zsombinak boldog névnapot!!

yuyu79
 
 


Julcsi, nagyon szuperek a fotók! Peti mennyire cukor! persze Eni is, de őt már ismerjük, Petiről meg ezek az első igazán nagyfiús képek! :) édesek együtt!!!

gyerekem 1 órát bírt aludni... kikészülök! pedig ma én is ledőltem volna! persze ásítozik, semmi nem jó neki, szóval nehéz lesz az elkövetkezendő pár óra, ameddig apa dolgozik... :S

sophie27
 
 


Sziasztok!

Dia nagy gratula a kis kukacoshoz! Most már erősíteni kell a fiús tábort is, mert mi a lányok már többen lettünk :)

Zsófi menj sétálj amennyit csak tudsz +lépcsőzés és beszéld meg a kisasszonnyal a napot mikor szeretnéd hogy érkezzen :) Nekem bevált, bár a lépcsőzés nem direkt volt :lol: :lol: Szerintem is mindkét név nagyon szép.
Nálunk is külön vannak a gyerkők még, és jobb is ez így, apa meg inkább kint alszik a nappaliba, hogy ő is tudjon néha pihenni.
a 3. foku öregedés elég komoly is lehet , én inkább drukkolok hogy minél hamarabb jöjjön ez a kis angyal!
Még nem jutottam el a kártyákért de holnap remélem már megyek. :(

Sziszka nincs mit örülök hogy jól emlékeztem rá melyik kép tetszik ! :D

Julcsi gyönyörűek a gyerkőcök!!!! Most már tudnak kicsit együtt is játszani :) Eni legalább talán kicsit óvatosabban bánik tesókával?
ülés megérkezett már kipróbáltátok? Majd ha már használjátok csinálj egy képet kiváncsi vagyok milyen benne Eni.

Kitti még mindig eltűnve!!!! Várjuk a jelentkezést!

Panna kérdezd meg Rékut mi lesz a tesó ? Nálunk Áron megmondta hogy nunis . Majd lehet a 3.trimeszterre tartogatod az erődet , aztán csak győzöl takarítani meg vasalni meg készülődni:lol: :lol:

Binyeknek itt is köszönet a sok jó szóért! Mindig olyan jópofa és kedves szavakkal szól hozzá a képeinkhez.

Adri mi újság veletek???
Aproo írj ha már tudsz vlamit!!!

Rólunk hát, Áron megint taknyos, érzelmi hullámvölgyekkel küzd, hol magábaroskad és nyihog, hol jó kedvű és hugika így-úgy. Nagyon nehéz ezt a helyzetet kezelni, mert emellett nagyon hisztis tud lenni, és még mindig semmi sem jó, egész nap itthon lóg a szájába a cumija, ha nem kapja meg hisztizik. Bölcsibe bezzeg elvan , és cumi se kell.
Mira szépen fejlődik ma lesz mérés nap , kiváncsi vagyok mennyit hízott majd este jelentek. Hihetetlen mennyire figyel már mindent és annyira édesen tud mosolyogni.De még az 56os ruhák csak most lesznek jók eddig newbornt használtunk. Beálltunk a 3órás evésekre, kb 80ml-ket cicizik, kis zabagép így 2hetesen.Bár múlthéten kellett kis tápszert adnom neki mert a tejgyár úgy döntött 2napra bezárt, azaz csak fél műszakot vett fel, de Urtica urens és a szopitea helyrerakott mindent. Na meg a husizabálás.
Apa nagyon kitesz magáért még a héten itthon van, jövőhéten már megy melóba, de még mindig van vagy 20nap szabija :shock: :shock:
HÉtvégén itt voltak mamáék, szét gügyökték magukat én meg a plafonon voltam tőle. Én nem tudom mi van velem ,de mikor Áron is született és most is annyira nehezen viselem őket. Pedig amúgy meg tök jól elvagyok velük. Mama majd jön 22dikétől 1hétre segíteni talán addigra lenyugszom .
Én kicsit zombinak érzem magam,pihenek ha tudok, de mellette csinálom a dolgom, csak főzni nincs kedvem , mert alig tudok kitalálni valamit mit ehetek! Adjatok ötleteket!
Pénteken rakott krumplit csináltam hát persze ettem belőle rendesen, mára Mira úgy néz ki mint a tavaszi rügyező fa.

Igyekszem többet jönni, de így az elején még tényleg nem annyira könnyű :)

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Zsófi, remélem tényleg hamarosan megszülsz, és azért nem lesz óriásbébi :wink:

Mecsi, akkor szokjátok egymást, örülök, hogy nagyjából minden rendben :wink: Hát igen, a nagyik ilyenkor kicsit "sok"ak tudnak lenni :lol:

Ülés jó, már használjuk, van már fotó, de csak olyan, hogy itt a lakásban ül benne, majd valamikor letöltöm a gépről...Köszi a kép-dicséreteket!!

yuyu79
 
 


Ne haragudjatok, most még olvasni sincs időm, csak sorod az ár, de a házazás hajrájában vagyunk...ha nyugi lesz, próbálok visszakapcsolódni...

Most csak azért jöttem, mert Alexandrában 40% kedvezmény van, és ugyebár Anna, Peti jó lehetőség karácsonyra, akinek bejött...

Boni,
semmi gond, de akkora idióta vagyok, hogy be sem jelentkeztem eddig, nem gondoltam, hogy üzit írsz...a ruhaszállítmány sem biztos még...

Szép napot! Danyu
danyuci
 
 


Hello lányok!

Julcsi gyönyörűek együtt, olyan mintha az enyémeket látnám.

Képzeljétek Zalán pápázik és rámutat a mutató újjával a babára ha kérdezem, legyen az képen, vagy kajás üvegen, vagy bárhol.

Zsófi izgulunk, nekem az Izabella név jobban tetszik, mert volt egy szomszédunk és volt egy Izus nevű kislánya nagyon édi volt, én társítom a névhez. Amúgy nekünk a haj miatt lett Zalán, szóval én is így választottam. DE a Lilla is szép.

Dia nagyon jók a képek, akkor most pelenkázás terén te is nehezítettet kapsz :) Gratulálok hozzá!

Zalánkámmal holnap megyünk remélhetőleg utolsó kontrollra, már szép a popsija, amúgy 1 hete egyedül felül, és azóta mindenhol fel akar állni és borul akkorákat, Zorkám megint szünetel a bölcsibe, mert a fülije megint vacakol, még nincs begyulladva, de kezd hurutos lenni és szívnom kell az orrát, pedig nem is folyik. Nem tudom így hogy tudom szívni semmi nem jön belőle, csak kínzom órákig szegényt. Szeret már bölcsibe járni de a reggeli nyafi azért mindíg megvan, nekem szól. A gondozónénik odavannak a szövegétől. Későn kezdett beszélni, de bepótolta, mert mindent mond és olyan dolgokat tényleg, hogy elájulunk. CSak a cumika miatt tök pösze és sejpít is rendessen.

Na felkeltette a csengő, a fene megyek megnézem ki az.
puszi

Kép
rituspoc
 
 


Köszi Ritus, Tieid is nagyon édesek :D Mennyi idős most Zalán? Hogy megy az idő, hogy már áll meg integet :shock: :) Nagyon ügyes!!

Danyu, köszi az infót, és kitartást a hajrához!!
Lehet hogy mi is még idén költözünk :wink:

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Tallinn-ból, jól sikerült az út, mindkét gyerkőc jól bírta a repülőutat, büszke is vagyok rájuk. :) Kint szép őszi idő volt, +8 fok körül, sokat sétáltunk, játszottunk a gyerekekkel, meg volt egy kis időm egyedül is elmenni sétálni, nézelődni, ami nagyon jól esett. Anyósomnak most volt a 70. szülinapja, jó nagy bulit rendezett rokonokkal-barátokkal, ott még táncolni is tudtunk egy kicist, mert Laura talált magának pajtást, Oliver meg ügyesen aludt. Úgyhogy jó volt minden.

Azóta viszont betegen - Laurának középfülgyulladása van, dettó ugyanaz, mint Ritusnál, hogy az orrából nem jön semmi. A melegítős sapka szerencsére segített. Nekem homloküreggyulladásom van, ami ráment a szememre is, tiszta piros a bal szemem, és könnyezik, kaptam rá antibiotikumot, remélem hamar rendbejön. A fiúk egyenlőre jól vannak, remélem ők nem is kapják el.

Oliver szépen növöget, már 7300 gram és 64 cm. Elkapja a játékokat, egyre élénkebb, sokat magyaráz, nevetgél. Laura is próbál vele mostmár játszani, csak néha még egy kicsit durva vele, nem érzi, hogy mit lehet és mit nem. Nála most a bilizéssel próbálkozunk, egyre több sikerrel, bár erőltetni nem akarom, mert Oliver érkezése szerintem azért sok volt neki - egy kicsit agresszívebb lett, és a cumizás nálunk is nagyon visszatért, próbálom visszaszorítani, amennyire lehet, mert félek, hogy utána nem fog szépen beszélni emiatt.

Dia - gratulálok a kisfiúhoz. Hát, teljesen más mint a kislány...:) A munka milyen?

Mecsi - a fürdetés nálunk is úgy van, hogy Oliver először, olyan 1/2 7 - 7 körül, általában együtt, utána meg Laura. Volt már, hogy egyedül voltam velük, az egy kicsit keményebb volt, de akkor Olivert elaltattam és utána jött Laura. Kitartást az első hetekhez! Áronhoz meg sok türelmet.

Aproo - Hogy van Zéti? Remélem hamarosan jobban lesz már!

Zsófi - neked is kitartást, remélem hamarosan megérkezik a kislányotok!

Julcsi, Ritus - nagyon szépek a gyerekek - hihetetlen, hogy a kisebbek is már ekkorák!

Teszek én is mindjárt fel egy - két képet.

Kellemes délutánt!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Kép Azt mondják hasonlítunk

Kép Laura a nagymama szülinapján

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Eni és PEti, Oli és LAura nagyon szépek!!

Ritus sajnálom a betegságeket :( ZAlánnak grt az integetéshez!




MEcsi sajnálom ÁRont is

ZSófi nekem az Izabella név nagyon tetszik.. drukkolok,hogy hajasbaba legyen :)

Zsigával hallowenpartyn voltunk hétvégén imádnivaló volt :)
Kép
Vendég
 


sziasztok!

Rékáknak nagyon sok boldog névnapot!!!

Mazska, jó, hogy jöttél, és képet is hoztál! hogy Olivér milyen kis cukipofi! :) nem rémlik, hogy Laura lett volna ilyen kis husika, de nagyon édes!!! szépen fejlődik nagyon!!!

Laura is csodaszép volt a nagyi szülinapi buliján!

Boni, hát Zsigád! nem félt a saját tükörképétől? nagyon ötletes a jelmez, meg, hogy így tűrte az arcfestést!

Ritus, jó, hogy jöttél Te is, örülök, hogy Zalus jobban, ami a popóját illeti!

Danyuci, kitartást a véghajrához! aztán tényleg gyere, és mesélj magatokról bővebben is!!!!

Mecsi, köszi a praktikákat! :) lehet, hogy lassan nekiállok! :)
örülök, hogy a tejgyár újra üzemel! :) nektek Áronnál sem volt gond, igaz? legalábbis az elején! most is biztosan minden okés lesz! nyugi!!!

amúgy tök furi, mert tegnap este megint elég durva hasfájásra ébredtem, és azon filóztam, hogy ma még nem akarok menni... :roll: :oops: szóval tök hülye vagyok! amúgy jól bírom még, ebből is látszik, hogy messze a vége, csak a hétfői nap volt nagyon szar, de szerintem az is csak azért, mert új helyre került az ágyunk, és nem volt kényelmes, így aludni sem tudtam jól... mindegy, majd a csütörtöki NSTn meglátjuk, hogy van-e változás! :)

apa most ment el a dolgozóba, Beni még alszik, de éjszaka kiakasztott. az amúgy is kicsi ágyban úgy el tud terpeszkedni, meg ráadásul meg is csípte a karom, mire visszatettem a párnájára és mondtam neki, hogy most menjen az apja mellé aludni, erre elkezdett nyafogni, hogy nem! de mindezt félálomban, ja, és előtte meg közölte, hogy ő kiszáll... azt hittem, hogy felrobbanok! pedig olyan jól aludtam épp! :)

remélem, hogy ma már nem fog esni, mert az is olyan lehangoló!

mindenkinek szép napot, ha bármi van velünk, küldöm az sms-t! (szerintem még 1 hetem minimumban van...)

sophie27
 
 


Zsófi!

Nagyon köszönjük a névnapi köszöntést!!! :)

Szép napot, és kitartást a végéhez!!!!

:lol:

Dorka
dorkak
 
 


Sziasztok!

http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=19354491

Bármelyiket bátran ajánlom! Van felnőtt férfi póló is, a héten valószínű jön női is. Lonsdale, Everlast. Aki ismeri ezt a márkát, tudja, hogy itthon milyen drága! :(

Nagyon szuper a Play Doh gyurmakészlet, ebből már csak 2 doboz van, de bátran ajánlom a 75 darabos Crayola készletet (le és kimosható filctoll, zsírkréta stb.). Nagyon jó minőség és jó áron van!
De vannak Toy Storys, Hercegnős, Verdás holmik is! Van Dora baba is!

Boni: szuper édes Zsigi ebben a cuccban! :) Nagyon kreatívak vagytok! Böli jól megy már teljesen?

Zsófi: sok drukk itt a véghajrában! Én meg Lilla névvel vagyok elfogult, Dóra Lillám miatt! Meg amúgy is tök jól megy szerintem a vezetéknevetekhez!

Mecsi: nagyon édik a gyerkőcök, csodáltam a fotókat!

Dia: szuper, hogy kiskukis lett a manó!!!

Julcsi: nagyon hasonlítanak egymásra a gyerekeid és nagyon szépek!

Sziszka: hogy vagytok?

Barbi: és Ti? Milyen volt itthon? Gyerkőceidnek, akik most ünnepeltek, sok boldogságot! Megkaptad a naci pénzt?

Na megyek, fő a gulyásom (jó ideje), adok a manóknak aztán mennek aludni.

Mi egyébként jól vagyunk, megvagyunk!

Sziasztok

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Mazska: nagyon édi a fotón Oliver. És szerintem tiszta Laura! Nem?

Hova tűnt mindenki, csajok?

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Boldog Rékanapot a Rékáknak!!

Tényleg kicsit leült a topic, remélem azért ez nem marad így :shock: :wink:

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a névnapi köszöntéseket, Rékát mi holnap ünnepeljük, mert apa konferencián van, csak holnap jön haza. Ma előzetesben kapott egy kindertojglit, aztán az apjának mondta a telefonba (mert mondtam, hogy csak holnap lesz ajándék, mire nyafizni kezdett, hogy ő ma akarja... Ekkor azt találtam ki hirtelen, hogy apa fogja hozni, mert nála van, és ugye apa csak holnap jön), hogy "apa majd kinyitja az autót és bepakolja a sok ajándékot és hozza nekem"... Apa meg mosolygott a vonal másik végén :lol:

Hétfőn voltunk a 4D Genesisben, és hát úgy tűnik mi a jól bevált receptet követjük, vagyis pocaktesó is kislány lesz. :D Bírom, hogy a rokonok közül mindenki szinte vigasztal, mert hogy nem fiú, mi meg most (én legalábbis) tényleg úgy vagyok, hogy mindegy... Ha lány annak örülök, mert biztos olyan kis cukkancs lesz mint RÉka, ha meg fiú akkor meg azért mert az olyan másabb lesz.... Réka meg biztos jobban örül a huginak, mert ha kérdeztük mindig azt mondta, hogy kislány tesót szeretne.... Na majd meglátjuk akkor is ezt mondja-e, mikor a babákon, plüssökön kell osztozni vele :lol: Amúgy minden okés odabent, Ketteske full ugyanúgy viselkedik és fekszik mint anno Réka. Lábikák keresztbe lazázik, lábujját eltartja, keze behajlítva, a feje alatt.... És ő sem hajlandó semmi áron megválni a kényelmes kis pozíciójától, csinálhatok akármit....

Friss kétgyerekeseknek gratu, hogy ilyen ügyesen állják a strapát!

Julcsi! Gyerekeid irtó édesek, és nagyon szépek. Szerintem is hasonlít Peti Enire, csak persze fiúsabb.

Mazska! Milyen kis gömböc Oli! Édes! Látszik hogy anyuci jól tartja! :D Hízzon és nőjön csak szépen a kislegény!

Zsófi! Kitartás neked a mgrendelt utolsó héthez! Elhiszem hogy már sehogy se kényelmes. Még pár nap és kölön lesztek!

Boni! Zsigike milyen helyes kis vámpír!

Ritus! Váruk a képeket a gyerkőcökről! Hihetetlen, hogy Zalán is már ekkora!

DIa! Gratu nektek a kis kukishoz! Kicsit meglepődtem a híren, nekem valahogy te olyan igazi lányos anyuka vagy! Pesze majd ha meglesz a kistesó, és látjuk a képeket akkor az lesz a természetes. De fogadtam volna a Ketteske=kislányra. Persze jól el is buktam volna. Még jó, hoyg nem lottózok :lol:

Holnap megint bölcsizünk, a tegnapi nap nem volt valami fényes, úgy elvolt RÉka (a reggeli sírás, ajtóból kimenekülést leszámítva), de túl nagy kedvvel nem játszott. Inkább egész nap cumi és Kócoska... Nem tudom, mi okozta a változást, lehet, hogy csak megint nagyon anyás korszakban van. Majd jövő héten kipróbáljuk, hogy apa viszi....

Holnap mhetek megint vérvételre, mert a szülésznő beszélt a laborral, hoyg hol az eredményem, mire közölték, hogy "megsemmisült a minta". Klassz. Ilyet se hallotam még. GOndolom leejtették vagy ilyesmi Csak nem tudom, akkor miért kellett erre 1 hetet várni... :evil:

Na még kicist dolgozok, aztán irány az ágy... Így is már 1 órát duroltam RÉka szobájában véletlenül...

panna1
 
 


Csajok múltkor utalványból megvettem Zsigának az Anna és Peti könyvek sok részét, de nem jött be nekünk sajna

ha valakit érdekel 1850Ftért odaadom azokat, amiket még elő semv ettünk.

Petikönyv Gézengúzok könyve

Anna, Peti Gergő Süss fel nap

Anna, Peti, GErgő Családi fészek
Vendég
 


Sziasztok!

Boni, én pont most rendeltem 3at, hogy Dóri írta az akciót :oops: , ezért most kihagyom, pedig nekünk nagyon bejönnek. Napi többször végigolvastatná velünk az eddig meglévő hármat, ha bírnánk.

Ritus, miért lenne a fiú nehezített pelenkázás terén? A lányoknál kell jobban figyelni, nem :?:

Rólunk, ezen a héten vagyok egyedül először kettővel, persze, hogy Dani most betegedett le... Még jó, hogy jött a dokinéni megnézni Flórát. Semmi komoly, vírusos felsőlégút, de azért tegnap a vacsora visszaköszönt, és apának elég rossz éjszakája volt. Távoltartani egymástól a két gyereket nem lehet - már most elkönyveltem, hogy amit az egyik megkap, azt adni fogja a másiknak is -, így most Flórának is szívom az orrát :( . A hétfő katasztrófa volt, de azóta napról-napra jobb a helyzet. Sétálni is megyünk már; nem vettem testvérfellépőt, és kedden nem akarta hozni Dani a motorját. Hazafelé viszont már nem bírta, így cipelnem kellett + tolni a babakocsit. Tanultam az esetből, ezentúl visszük :wink: .

Lett ma egy gyanúm, hogy az eddigi nagy hasfájás a tejtermékek miatt volt (kb. napi egy joghurtot ettem), most megpróbálom nélkülözni őket :( . Így egy kicsit nyugisabb.

Judit

Kép
Kép
csutak33
 
 


Hú Boni, ha hamarabb szólsz... Most kapta meg Réka a családi fészek-et névnapjára....
Kapott még kis téli Micimackót, meg játékvasalót. Tiszta boldog.
:D Pláne, hogy vacsira kakaós golyócskát ehetett tejjel :lol: Nálatok esznek ilyet a gyerkők amúgy? Én csak nagy ritkán adok neki, olyankor szinte pukkadásig eszi magát vele.

Na csajok leírom azért a kis vérvételes sztorimat, mert a frász kerülgetett az elmúlt két hétben... (és Zsófi kérdezte, hogy milyen vérvételt kellett ismételni) A wassermann-t az első vérvételnél elfelejtették levenni (ez ugye a szifilisz-szűrése), és kb a 14.héten derült ez ki, akkor mentem megint itt a helyi laborba. Egy hét mire meglett az eredmény, legnagyobb döbbenetemre pozitív. Ugye az a gáz benne, hogy (kiművelődtem azóta elhihetitek), a magzatnál fejlődési rendellenességeket okozhat. Persze csak nemi érintkezés útján terjed, szóval apa is nézett nagyot, aztán mindketten letettük a nagyesküt, hogy csak egymással (meg azért én se gondolnám róla). :oops: Kicsit megnyugodtam, de azért ott bújkált a kisördög... Persze vérvétel ismétlés (és mint kiderült ugyanazzal a teszttel vizsáltak, helytelenül), az is pozitív. Közben a MArgitban is levették a vért. Már meg kellett volna érkeznie az eredménynek, mikor telefonáltak(kedden), hogy megsemmisült a mintám, mennem kell újra levetetni. TEgnap már nem gatyáztam tovább, bementem egy magánlaborba, ma délelőtt meg is lett az eredmény, kétféle teszttel is negatív. Azóta a MArgitos is meglett, harmadik féle teszttel, az is negatív. Na most már fellélegeztem, de azért senkinek nem kívánom ezeket a napokat....

Na most már tényleg minden oké, élvezem a második pocakosságomat tovább.
Megyek,, mert vár a meseolvasás, meg a kis manókám.... Mág beugrok ha tudok, csak apa rátelepedett a gépre...

panna1
 
 


Ja, persze utánanéztem alaposan a neten ennek a betegségnek, nagy nehezen kiderítettem, hogy terhesség befolyásolhatja az eredményt, vagyis lehet álpozitív a teszt (persze nem mindegyik fajta, csak amivel ellenanyagot vizsgálnak). Ezért kellett volna rögtön egy másik típusú teszttel kontrollálni, nem ugyanazzal, mert akkor az már más eredményt mutat... Na mindegy. De hátha másnak is jól jön tanulságként az eset, ha véletlenül hasonlóba futtok bele...

Lefektettem Rékát, kis drága totál kifáradt. Ma reggel megbeszéltük, hogy nem lesz sírás a bölcsiben, mert úgy jön csak vissza a "nyaralni ment" Tibi macija (Macis báb, eldugtam, mert már folyamatosan a kezemen kellett volna viselnem ,ha nem, hisztizett)... Kis drágám egy hős volt: reggel puszi, nagy ölelés az ajtóban, és hátra se nézett csak ment befelé. Persze ahogy az asztalkához ért, láttam, hogy dörzsölgeti a szemét, de végül nem lett sírás, és persze én is gyorsan eltűntem, hogy már ne lásson. Egész jól elvolt, hátha jövő héten se lesz gáz...

Végre haladok a munkámmal, egy tervlap kész, már csak két másikat kell elkészíteni....

Holnap bevásárlás, főzés, mosás, takarítás. Estére hullafáradt leszek. Persze lehet, hogy a főzést kiváltom úgy, hogy bevásárláskor veszek valahol valamit elvitelre.

MEcsi! Még te írtad, hogy nem egyszerű főzni így magadnak (szoptatós menüt). Nem tudod megoldani a rendelést valami olcsóbb helyről? Nekem az nagyon bejött mikor RÉkával ez elején voltunk. Minden nap mást ehettem, és összeválogattam úgy, hogy minimális legyen a tejes vagy felfújós kaja. Csak egy tipp....

Na megyek, apával foglalkozok, elvégre 2.5 napja nem találkoztunk :wink:

panna1
 
 


Jó reggelt!

minden gyerek más.. Zsigának már kicsi kora óta mikor még nem is tudtam mi ez az Anna Peti a saját napi történéseket meséltem este ő azt imádja..igy megmaradunk annál...

:lol:

Panna sajnálom bölcsit.. Zsiga most már elvan,szeri a néniket is, jókat repetázik egyetlen egy gond van,hoyg nem akar ott pisilni.. inkább tartja..ez egyfajta makacsság most nála.. remélem elmúlik ez is...

mondjuk kétszer tanúja voltam,hogy Zsiga kiabál,hogy anya bidi anya bidi és rá se bagóztak..vagy azt mondták,hogy nemsoká jön anya és pisiltek :shock:

lelkesen tanuljuk a télapó és karácsonyi verseket, énekeket, már lefekvéskor is ezeket kell énekelnem.) és annyira édesen mondja velem. :lol:

ja ha valaki tervezi lego duplo kockák bővítését, vásárlását

van egy márka Unico plus ami teljesen kompatibilis a Duploval

mi ezt vettünk Zsiginek készletben a fakockák helyett, amik nem jöttek be, mert felhúzta magát azon,hogy ledől.. és a kiegészítőket használtan hozzá amit karácsonyra fog kapni a mega bloks alaplapok is amiket BArbi tőled kaptunk kompatibilisek vele, így kiváló szintelválasztók emeletes ház építésnél
itt lehet kapni a kockákat, ez egy nagyon jó áron áruló cég.szerintem... Duplo akciók is vannak.


http://www.toystore.hu/ érdemes mazsolázni nagyon jó dolgok vannak.

http://www.toystore.hu/shop/product.php ... ico%20Plus

nincs velük szerződésem csak jó fej vagyok :)
Vendég
 


vnaeladó Megabloks kockakészletünk, ZSiga kinőtte ha valakit érdekel esetleg..mi nagyon imádtuk

http://teszvesz.hu/item1306311312_epitk ... _80db.html

és egy ikeás kisautó készletet is átadnék bontatlanul

http://teszvesz.hu/item1315894231_3_db_ ... golas.html
Vendég
 


jó reggelt!

Boni, köszi a linkeket! :) meglesem mindjárt, mert má mi is törjük a fejünket karácsony ürügyén! ;)

nagyon ügyesek vagytok, dalok, mondókákkal kapcsolatban! mi azért még nem tartunk itt, persze lehet, hogy csak az én lustaságom. amit Beni magától tud énekelni az a csigabiga, a sárkány paripán vágtattam, boci boci, és még nem is tudom. de persze jó, ha vele énekelem, de a szövegét már tudja! :) mi itt tartunk! :P

Anna Peti, nekünk is csak egy van, a kistestvér érkezik. nálunk még mindig nem marad meg egyhelyben, ha olvasom, szóval inkább máshogy kell belőle mesélni. keresünk benne képeket, pl. a 155. oldalon a vakondot! :) addig lapoz, amíg meg nem találja!

Panna, na, ez nem semmi sztori a vérvétellel kapcsolatban! jó kis hetek lehettek! :( sajnálom, hogy ennyire beparáztattak, de a lényeg, hogy nincs gond!!! ;)

Réku nagyon kis édes lehet, ahogy hősiesen megy a bölcsibe! azon még nem gondolkoztál, hogy minden nap járjon? lehet, hogy jobban megszokná? vagy az már sok lenne?

Csutak, jobbulást Nektek!!! :( sajnálom, hogy Flóra is betaknyosodott, persze gondolom, hogy ez így megy, ahol két pici van! szopizás hogy megy nálatok? mindenképpen gyere néha a hírekkel, hogy hogyan boldogulsz! ;) jók legyetek!!!

velünk minden okés! tegnap voltam a bőrgyógyászaton is, hát, azt hiszem, hogy kiérdemeltem a hős címet! :) nagyon brutál volt. leizzadtam pár pillanat alatt, annyira fájt a lábam, de megcsinálták! persze még mindig kell járnom, mert a sarkamon lévő cucc nagyon makacs, ráadásul, gondolom, hogy a súlytöbblet miatt most egyre csúnyább is! :( szóval jövő héten, ha még egyben vagyok, akkor menni kellene! :(

NSTn semmi nem volt, de ezt szó szerint értsétek! 0 méhtevékenység, baba szívhangját vadászom állandóan, meg közben még mocorogtatni is kellene! pedig volt előtte süti, kóla, de mind hiába! lusta egy csajszi! :)

doki mondta, hogy a baba jól érzi még bent magát, de én hogy vagyok!? :)

jövő csütörtökön megyek újra, akkor szemészet is lenne, és végre megnézi a méhszájat is! nagyon kíváncsi vagyok... tegnap volt egy megjegyzése, amit lehet, hogy én értettem félre, de valahogy így hangzott:

"23-a a kiírt dátum, de mivel hosszabbak a ciklusai, lehet, hogy ez befolyásolja majd a szülés dátumát, báááár, ha így magára nézek, kívülről nem így látszik!"

picit úgy éreztem, hogy azt akarta ezzel mondani, hogy úgy nézek ki, mint aki nem húzza a végéig... hááááát. nem bánnám! :P ha akkor születne, mint Beni, akkor jövő szombaton kellene mennünk! ;)

egyébként a kíváncsiság egyre jobban hajt! annyira szeretném már látni a kis pofiját, meg, hogy milyen lesz!? az uh-k sajnos sosem sikerültek túl jól, a kiscsaj mindig befelé volt fordulva a gerincem felé, szóval teljes pofit nem láttunk sosem! :S

de a szüléstől meg tartok egyelőre...

tényleg, két gyerekes anyukák. mindenkinél könnyebb volt a második, mint az első!? :roll: :oops:

jók legyetek! remélem, hogy szebb idő lesz ma, mint ahogy ez eddig kinéz...

sophie27
 
 


sziasztok

gyors bekukkantok csak,mert pukivihar van. :cry:
meghoztam az ígért képet. ezt még a kórházban csinálták róla a második napon (itt már fogyott :lol: ) egyébként nem ilyen husinyuszi már.

Kép

Zsófi kitartás a végéhez! nagyon át tudom még érezni....

mennem kell...
makadu
 
 


Ne haragudjatok, hogy ennyire nem jelentkeztem már napok óta. Megvallom öszintén, hogy még visszaolvasni se volt idöm, csak beleolvasni.
Látom Zsófi te már nagyon be vagy zsongva a tojásrakás miatt. Remélem hamar teljesül a vágyad és megláthatod a kislányotokat.
Panna sajnálom a laboros kálváriátokat, de szerencsére nincsen mégse semmi baj, s ez a lényeg!
Boni még egyszer köszi a találkozót, annyira jó volt veled beszélgetni végre nem kutyafuttában, s jó volt Annával és Szuszuval is pár mondatot váltani.
Feltehetöleg a mi perlekedésünknek a krónikus kimerültség a fö kiváltóoka. Ez ellen viszont nem tudunk érdemben semmit se tenni, mert a családbarát hotelek eszméletlen drágák, családon belül meg semmi segítség nem várható.
A párom volt hétfön háznézöben, amit apósom választott. Persze az elérhetetlen árkategóriából, szép álom. A párom nagyon sokáig volt az anyósoméknál és sokmindent átbeszéltek. Például kiderült, hogy az anyósom és a párom növére által ellenem szított gyülölet csak tovább mélyült, én hálatlan perszóna vagyok és élösködö. Ja hogy miért is? No mert ök a tanulmányaim alatt annyi jót tettek velem! Hogy erre mi nem emlékszünk? Na ez is csak annak köszönhetö, mert olyan egoisták vagyunk, hogy mindent természetesnek vélünk, amit kapunk. Mondok egy példát. Ha náluk voltunk, elöfordult, hogy vacsorára is ott maradtunk. De ahelyett, hogy improvizálhattunk volna valamit, a maguknak vett leszámolt zsemlékböl ill. a hentesnél vett napokra elöre betáblázott szent sonkákból/felvágottból kaptunk mutatóba egy-egy szeletet. Éhesen mentünk haza, senki se járt jól, de annyi hátránya lett a dolognak, hogy ebböl nekem szemfödöt kötöttek, mert én nem csókoltam meg az anyósom lépteinek nyomát hálám jeléül a sonkás zsemléért, hanem csak egyszerüen megköszöntem, ahogy jólnevelt leányhoz illik és el van kapálva. Hozzánk is néha jöttek és kaptak elég kaját, föztem mindenfélét, hogy kedvükre tegyek, aztán mi lett belöle. A párom betegre röhögte magát a sonkás zsömle okozta hálátlanság és az ebböl következö égbekiáltó skótságtól, de nekem ez nagyon nagy szomorúságot okozott, anyósomék annyi év után is képesek a lelkembe taposni.
Azt is leszögezték a nönemü egyedek, hogy apósomnak elment az esze, hogy velünk foglalkozik és csak a testükön keresztül tehet velünk valami jót, ök mindent elleneznek, ami a mi javunkat szolgálja.
Közben szerveztem a gyerekek zsülinapi zsúrját. A város túlfelében lévö uszodában kaptunk csak idöpontot, ennek örömére a barátnömnek aligha nevezhetö nöszemély nem is jött el, mert inkább mennek a gyerekei lámpásfelvonulásra, ami nem kötelezö és még több is van a napokban, minthogy az én gyerekeimet megtiszteljék jelenlétükkel. 3 egymás utáni évben kaptunk kosarat, többet nem hívjuk öket, ennyi volt. Imi egyetlen vendége is lemondta a 3 órás uszodai programot mondván neki úszni kell menni. Remélem értitek. Nem jött az uszodai szülinapra, mert uszodába ment...
Imi nagyon el volt kenödve, nem is nagyon vett részt a programban, elvolt a többiekkel a medencében. Estére meg 39 fokos lázat növesztett, most lement magától höemelkedésre és végre elaludt.
A buli nagyon jól sikerült, a gyerekek nagyon élvezték. Volt egy több emeletnyi magas csúszda is, ami az uszodán kívülre is kiment, az volt a sláger.
A barátnöm a férjével próbált rávenni, hogy hagyjam el a férjemet átmenetileg, hátha megemberli magát. Néha az az érzésem, hogy senki nem érti meg a mi kapcsolatunkat. Persze, hogy veszekszünk, sokmindent nem úgy csinál, ahogy én szeretném, de attól én még szeretem öt és eszem ágában sincsen elhagyni még egy percre sem.
Nálunk még annyi változás van, hogy a piros kombinkat, ami 7 üléses volt, elcserélte tegnapelött a párom egy kék vw t4-es 9 személyes kisbuszra. Ebben az a poén, hogy rendörségi állományban volt civil trafipaxos autóként, így müszakilag, hiába van borzalmasan sok km benne, tökéletes állapotban van és automata is. :)
Megyünk ma is és holnap is háznézöbe. A mai inkább csak hobbi, mert az apósom által választott ligában mozog az ára, a holnapi meg a mi általunk megfizethetö valóságban mozog, s talán van is egy pici reményünk, hogy lesz a dologból valami. Már rég meg van hírdetve és most engedtek az árából is... :)

Hát ennyit rólunk. A gépem is tönkrement, de megszereltem. A képernyö háttérmegvilágítása búcsúzott el, szétkaptam és összeraktam, most újra müködik. Apró sikerélmények.
Az ujjam immár nagyon fájdalmasra van begyulladva, kéne dokihoz menni, csak kérdés mikor. Itt erös szélvihar tombol.

Mentem dolgomra, történetesen nem unatkozom.

Puszi nektek tölem
Vendég
 


Boni ezt neked, hogy tudjál árakat hasonlítgatni:
http://www.mueller.de/blaetterkatalog/s ... ndex2.html
Vendég
 


Barbi, örülök hogy megvagytok! Kár hogy nem vett részt mindenki a szülinapon, de azért jó volt ezek szerint :wink: A 9 személyes kisbusz biztos nagyon tuti, abba akkor gondolom pakolni is több hely van, kényelmesebben elfértek benne. Drukkolok a háznézéshez, hátha összejön végre :wink:

Panna, jó hogy végül mégis minden rendben :)

Zsófi, igen, nekem "könnyebb"volt a második, vagyis inkább azt mondanám, hogy gyorsabb :wink: Ne aggódj, mindjárt külön váltok, és minden rendben lesz :D

Kitti, nagyon szép a lánykád :D :D

Csutak Judit, mi meg vettünk testvérfellépőt, de Eninek nem jött be... De hátha még jó lesz a családban valakinek. Szerencsére nem adtunk ki rá olyan sokat, használtan vettük.

Boni, nem csoda, hogy gond van a pisiléssel, ha így állnak hozzá... De hogy tudja egész délelőtt visszatartani? Vagy mennyit is van ő ott?

Mi is megvagyunk, volt 2 keményebb napom, Apa nem volt itthon, de már megjött, és ma a kölkök is 9-kor kidőltek, mindezt úgy, hogy Eni semmit nem aludt délután, este meg az unokatesónál voltunk és vagy 100x körbeszaladták a házat. Haladunk a lakással, lassan kész a glettelés, lehet takarítani, festeni, fűtést szerelni...Úgyhogy mostanában még elég sokat leszünk 3masban :roll: De hát valamit valamiért :wink:

yuyu79
 
 


Szilviknek Nagyon Boldog Névnapot kívánunk! Kép

Zsófi én nem mondom hogy könnyebb volt, de tényleg valamivel gyorsabb. Azért mégsem 31órás vajjúdás hanem csak 7 :wink: :wink: volt. Én már drukkolok hogy kibújjon a kis Izabell :) Szép nagyra növesztetted te is a pocidat!

Kitti nagyon szép Liza baba! Hasonlít a bátyóra :) Ha kicsit könnyebben leszel gyere mesélj. Levi hogy viselin a hugit??

Julcsi éljen a lakásfelújítás , milyen jó lesz majd!!!!
Kitartás az egyedül léthez.Apa ilyenkor nagyon későn érkezik haza?

Tudjátok az jutott eszembe , hogy azért nektek akiknek otthon van a nagyobb picur is sokkal de sokkal nehezebb, mint nekünk akiknek bölcsibe jár. Pénteken itthon tartottuk Áront , de nagyon nem találta a helyét és nagyon ment a nyűglődés. Egész nap csak kiabálás , Áron így Áron úgy. grrr.......... Ráadásul a bölcsiből eltanult néhány jó szokást, csúnya beszéd!!! azt mondta valamelyik nap hogy a pi....ba. Off kész vagyok , ja és még köpköd is!
Szóval a bölcsinek is megvan a hátránya, de így is sokszor úgy érzem nem jut elég időm Mirára.

Szerdán sikerült mérickednünk kisasszony már 100ml-ket szittyózik, és 3510g már! :shock: :shock: :shock: Őrület tempót tart, és 3óránként kel, de tegnap megajándékozott 2x 5órás alvással :)
Köszönöm a fürdéses hsz-ket, maradtunk a 6órai kézdésnél Mirussal utána etetés aztán jöhet Áron. Ez így jó, még ha apa nem is lesz itthon.

Nyugodt éjszakán mindenkinek!

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


sziasztok!

vagyok még, és természetesen egyben! ;) (bár ennek lehet, hogy nem is kellene ennyire örülnöm :roll: ) nem érzem, hogy közeledne az én időm, lassan a novemberi kismamik közül mindenki kifogy előlem és én leszek a legutcsó! :S ez van! picit lehangoló, de csak azért, mert iszonyatosan türelmetlen vagyok...

Kitti, kösziiii! :) gyönyörű a kis Lizus! :)

Barbi, jó, hogy előkerültél! na igen, nem vagyok a türelem mintaképe... jól látod! :P

sajnálom, hogy megint fennforgás van nálatok! nem egyszerű az életetek, viszont irigylem, hogy így is milyen pozitív tudsz lenni! nem semmi!

ez a müller katalógus igen színvonalas! gondolom, hogy itthon nem ilyen a felhozatal mülleréknél...

Julcsi, köszi! de jó lesz saját lakásban! és van segítsége apának, vagy mindent ő csinál, egyedül!? nagy meló lehet, és persze nélkülözés a részetekről!

Szilviknek sok boldog névnapot utólag is!!!!

Mecsi, nem semmi a kiscsajod! már most 100akat eszik! csak szopi, vagy tápszer is?

eszem egy kis palacsintát... hátha kelleni fog az energia még! :)
teregetéshez mindenképpen, mert lassan lejár a 2. adag mosásom! :S

sophie27
 
 


Zsófi csak szopi!
Furcsa hogy Áronnal fejnem kellett a hűtő csak tejjel volt tele , most meg semmi plusz és Mira mindent leszív belőlem még fejni sem tudok .
Lányok a TAJ kártyát mennyi idő után kaptátok meg? Ez már a 3dik hét és még nem kaptuk meg :shock: semmit nem tudunk így intézni :twisted: :twisted:

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Mecsi, nem semmi, nálunk Oliver még most sem nagyon eszik egyszerre többet, mint 100-120. Bár a súllyával nincs gond, sőt...:)

Nálunk a TAJ-kártya két héten belül megjött. Itthon lenni a két gyerekkel egyszerre tényleg sokszor elég nehéz, főleg a kezdetekben, bár mind a két helyzetnek van pozitív és negatív oldala is.Kitartást, minden kialakul szépen lassan.

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Sziasztok!

Mecsi, mi is két héten belül megkaptuk, pedig volt még munkaszüneti nap is közben.

Zsófi, én sem mondanám, hogy könnyebb, inkább más. Nekem a varrás volt jobb, de a végén a fájások - valszeg az oxitocin miatt - erősebbek lettek. Időben viszont a fele, vagyis mégis könnyebb volt :D .

Mazska, örülök, hogy te bátorítasz minket, mert amikor megszületett Olivér, nagyon kétségbeesett volt egy bejelentkezésed. Ez megnyugtató, hogy egyszer kialakul minden.

Judit

Kép
Kép
csutak33
 
 


Boni,
merre laktok Pesten? Mikor jöttök legközelebb haza? És elszállítanátok nekem a kis motyót, amit ajándékba kapnánk???
Válasz jöhet priviben is!
Köszi: danyu
danyuci
 
 


Köszönöm lányok a köszöntést!

http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=19354491

Lonsdale, Everlast holmik, bolti ár feléért.
Thomas, Verda, Hercegnők, Toy Story, Dora baba és még sokan mások! :) Csak új, márkás holmi, Disney store és egyéb helyekről (Skóciából!)

Most csak ennyire futotta belőlem...

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Lányok tanácsot szeretnék kérni. Azt hiszem kezdek kiborulni Árontól azaz inkább a viselkedésétől. Szegénykém teljesen zavart!
A bölcsibe elvan , bár mondják hogy 11körül mindig rájön már a hisztike kéri a cumiját ,de ezt betudják annak hogy már fáradt . De néha kicsit maga alatt is van. Ahogy haza kell jönni akár a bölcsiből akár máshonnan onnantól kezdődik a nyűglődés. Csak cumival van el itthon, hisztis, nem jó semmi sem. Vannak pillanatok mikor tök jól elvan, jó kedvű, de legtöbbet nyűglődés és hisztik vannak. Sír de nem mondja el mi a baj, nem fáj semmi, nem haragszik se rám se apára. Ha játszik és valamit kérünk tőle pl. az autó nem megy a tévén ott játsz vele, már csak azért is és mindennel így van. Na és persze mindenért sír, pityereg és hisztizik.
Mindemellett mindenben próbálunk kedvében járni, igyekszem a kedvenceit főzni, állatkertbe akart menni elvitte az apja, kapott ajándékokat , vendégeink még nem is nagyon voltak hogy ne érezze magát rosszul, stb.....
Amióta hazajöttünk ez megy, és én már nagyon unom, elegem van. Ez így nem jó, van valami ötletetek hogy tudnék változtatni ezen???

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Mecsi, nagyon sajnálom, hogy Áron nehezen szokik bele az új helyzetbe! :( biztosan csak idő kérdése, és rengeteg türelem, hogy megszokja, most már van Mirus is! én is nagyon félek ettől, nem tudom, hogy Beni hogy fogja lereagálni a dolgokat... ettől talán jobban parázom, mint a szüléstől, pedig most már attól is! :S

kitartást neked, és sok türelmet, mert most az kell leginkább! amikor Áron bölcsizik, Te tudsz pihenni Mirával? lehet, hogy azt kellene, hogy inkább Te menj Áronnal valahova, persze csak a közelbe, ha kell, akkor haza tudj rohanni Mirushoz! mama mikor jön? én azt tervezem, hogy ha a pici meg lett etetve, akkor én Benivel lemegyek, stb., hogy ne érezze, hogy mamáékra van passzolva! persze lehet, hogy akkor is lesznek nehézségek.

sok-sok +++++++++!

a szopira visszatérve, valamit iszol, hogy több termelődjön? illetve ittál? valami szoptatós tea!? vagy homeos bogyi? vagy azt csak akkor, amikor gond volt?

Mazska, a TAJ kártyáért nem lehetett személyesen bemenni a Teve utcába? vagy nem is akartatok? régen Beninek apa egy óra alatt elintézte... jó lenne, ha működne most is így!

lányok, köszi a második szüléssel kapcsolatos tapasztalatokat! azt hiszem, hogy jobban járok, ha nem agyalok előre, mert attól csak rosszabb lesz, esetleg!

ma volt a védőnénink délelőtt, kiporszívóztam az egész lakást, hááát, nem mondom, hogy jól esett! fáj egész nap a hátam, hasam alja, de persze ezzel nem akarok semmit sem mondani, mert érzésre meg még sok van szerintem! :(

várom már a csütörtököt... remélem, hogy lesz valami bíztató, amit a doki mondd!

sophie27
 
 


Zsófi köszi , de eléggé fogyóban a türelmem sajna. Amúgy amikor Áron hazajön a bölcsiből és még be se lép az ajtón már akkor kezdi ezt a nyavalygást. utánna már nagyon nehéz lefoglalnom. Ma Mirával mi mentünk érte a bölcsibe mert apa már dolgozik és utána játszóztunk , de utána megint rákezdett. Bár most sikerült belőle kihúznom hogy az bántja állítólag hogy a Barnus csoportársa aki a legrosszabb a csoportban megütötte a fejét. Többször is elmondta szóval nem kamuzhat, meg sírt is mikor mesélte.
Tudom hogy sok minden jött most neki, bölcsi, betegség, aztán vissza bölcsi, anya elment szülni hazajött kettőbe........elég nagy ez a zűr.

TAJ kártyáért már nem lehet elmenni! Én is azt hittem, gondoltuk apa gyorsan elmegy érte és tudunk mindent intézni amíg szabin van, erre eltelt 3hét és még sehol a kártya :evil: :evil: :evil:

Tej : a kórházba nem volt gond, sőt még fejőt is kellett kérnem. Aztán itthon lett egy kis üzemzavar akkor szedtem urtica urens ch5 2x5bogyit, meg a laktoherb teát ittam, meg iszom is néha.

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Mecsi! Isten hozott a klubban :cry: . Bár nálatok még durvább lehet a sok újdonság tetőzése miatt. Nálunk mióta bölcsizik RÉka, azóta durvák a hisztik. Nem tudom min múlik, és nem is tudok konkrét megoldást javasolni rá.
Elhiszem hogy szegény Áron kivan. Már az is sok magában, hogy bölcsizik, így meg hogy kistesó is lett otthon, duplán csapódik le. Szerintem az idő lesz az ami megoldja a dolgot, csak addog valahogy ki kell bírni. Talán az tényleg segíthet, ha próbálsz vele közös programot szervezni, hogy csak ti ketten. Persze ehhez külső segíség kell, mert egyedül nem tudod megodlani. Apa vagy nagyi mindenképp.
Másik ami talán vigasz, hogy előbb-utóbb hozzászoksz és kevésbé fog zavarni a nyüglődés. Engem tökre megviselt eddig minden nagy hiszti és nyűglődés amit nem tudtam kezelni. mOst kezdek kicsit immunissá válni, vagyis ha elindul a hiszti és nem sikerül az elején megfogni valami ügyes figyelemeletereléssel, akkor egyszerűen hagyom, hadd üvöltsön. olyankor nem lehet semmit se kezdeni vele, semmi se jó neki. Pl: GYere öltözzünk, menjünk ki... -Nem akajok kimenni. Jó, akkor maradjunk bent. -Nem nem nem, nem akajok! és ezt még folytatja, bármit mondok. Na akkor szoktam ott hagyni, kézközelbe rakom a cumit és a Kócost, mert azokkel egy idő után képes megnyugodni. Ilyenkor egy fél óra bömbi tuti van. Aztán egyik pillanatról a másikra vége, és visszakapom a mosolygós Rékát. Mi mpst itt tartunk. Minden nap nyom egyet ebből az üvöltős, lehetetlen hisztiből. Persze olyan is van, hogy csak szimplán nyüglődik, de azt általában mindig egy nagy hiszti zárja. És egyszerűen nem lehet előre kitalálni, hogy mikor min kezdődik el. Vagyis tudom, mert ha valamiben ellentmondok neki, nem engedek meg valamit, vagy feltételt szabok valamihez amit nincs kedve teljesíteni (pl kinti játék után bejövetelkor először kézmosás, csak után van ebéd) akkor jön a hiszti. Ez is olyan, hogy mondjuk 7 napból 5x vigyorogva elszalad, kezet mos, 2x meg oltári balhé lesz belőle.
Persze Rékánál nagyon függ a dolog, hogy mennyire fáradt éppen.
Tényleg, nem lehet, hogy Áront annyira lefárasztja a bölcsi, hogy azért nyűglődik már a nap hátralevő részében?
RÉka totál KO szokott lenni bölcsi után. Olyankor látom is rajta, hogy nincs is kedve külön programokhoz (pl szomszéd gyerkőkkel játszani, akikkel "szabadnapokon" tök nagy örömmel játszik. Esetleg olyankor nem jó, hogy ha hazaér mondjuk, hozzád bújva kedvenc DVD-t néz? Hátha átmegy rajta ez a nyűgös időszak.

Viszont annyi szerintem, hogy nem szabad mindenben engedni, mert most nagyon próbálgatják a határokat. Tehát az se lesz jó megoldás, hogy mindenben próbálsz a kedvében járni. Persze te most nem is tudsz, hiszen Mirussal is foglalkozni kell, de hidd el amúgy se tudnál mindig, ha rossz kedvűm úgyis talál vmit amin nyűglődhet. Ki kell tapasztalni, hogy mitől megy át rajta leggyorsabban a hiszti, hogy nyugszik le leghamarabb, és azt alkalmazni a továbbiakban. Csak kitartást tudok neked kívánni, mert tudom, hogy kiborító tud lenni ez az időszak, és remélem, hogy Áron megszokja mihamarabb az új heyzetet mind bölcsi, mind kistesó téren....

panna1
 
 


Ja, és ezek a bölcsis történések nem egyszerűek ám. Hogy tényleg mi bántja, csoda, hogy ki tudtad szedni belőle. Szerintem Nálunk mikor RÉka október közepén történhetett vmi a bölcsiben, mert Réka azóta nyavalyog ha bölcsibe kell mennie. És ő elég lelkis, tehát az is elég, hogy ha valaki kiveszi a kezéből a játékot pl. vagy agresszívebb vele, vagy akár véletlenül fellöki vagy ilyesmi. Szóval nem tudom mi lehetett. Most csütörtökön egész jól elvolt, hát kiíváncsi vagyok, hogy holnap miylen lesz a bölcsizés.... Ráadásul lesz fotózás is, na majd látjuk...

Bocsi, sok voltam, elteszem magam holnapra...
Holnap védőnő, kórházi UH, fogorvos nekem. Így szépen zsínórban.

panna1
 
 


Sziasztok!

Mecsi: nagyon sajnálom, hogy nem jó a helyzet Áronnal. Biztos, hogy így jön ki rajta a tesó féltékenység. Ez természetes dolog és hozzá fog szokni, csak el kell telni bizonyos időnek. Nálunk azért volt jobb, mert mikor Dóri született, Emese már 5,5 éves volt, jobban megértette, hogy továbbra is őt is szeretjük, de azért ő is az elején napi szinten megkérdezte, hogy szeretjük e még? De mikor érezte, hogy sokat nem változott az élete Dórival, nyugodtabb lett. Dóri meg ugye nagyon kicsi volt, mikor Bence született, 1 éves, vele ezért nem volt gond. Viszont... a mai napig van féltékenység minden gyerek közt. Bence kezdte el nekem is mostanában, úgyhogy ez biztos életkori sajátosság, ki akar sajátítani magának. Ő feküdhet hozzám a legközelebb, ő cirógathatja a hátam stb. Ezek néha nehéz percek, de túl lesztek rajta.

Az jó ötlet, hogy néha próbálj kettesben lenni Áronnal. Én is mikor megszületett Bence, emlékszem, ide a közeli játszóra lementem a két lánnyal, apa fent Bencével, bármi volt, 5 perc alatt itt tudtam lenni. Akár csak egy gyors bolt, egy 10 perces lenti futkosás, már sokat számít a kis lelkének.
Lehet, hogy most a bölit is úgy érzi, azért kell járnia, hogy Te Mirussal legyél kettesben. Próbáld neki magyarázni többször, hogy ez neki jó, játszhat a többiekkel, mert ő már nagyfiú, stb. Meg időnként esetleg csak fél napra bevinni, vagy egy-egy nap "szabit" kapjon. Hátha az is segít!

Kitartást kívánok mindenképp!

Nálunk Dóri a necces mostanában. Ha jön hozzánk vendég (nem rokon), annak beszól, hogy ne jöjjön be stb. Az utcán ha hozzászólnak, bunkózik. Nyelvet nyújt rájuk. Ha megsimogatják a haját, kikéri magának, hogy kócos lesz stb. Nagyon akaratos és undok és sokszor nagyon kellemetlen érzés. Még azok is néha ferde szemmel néznek emiatt ránk, akiknek kisgyerekük van.
Ez van, védőnő szerint ez is életkori sajátosság, ez van. Hiába magyarázom ezerszer, hogy kéne viselkednie másokkal, ő ilyen most. De itthon tündér, rokonokkal is az.

Zsófi: kitartást! Emlékszem, még Beninél is hogy írtad, hogy doki mondta, hogy lehet, hogy szeptember lesz és hogy el voltál kenődve, erre milyen hamar beindult, minden előjel nélkül! Ne aggódj! Szerintem nemsoká baba lesz!!!

Panna: Neked is kitartást!!!

Szilvia

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Jó reggelt!

Zsófi várom a fejleményeket, nagyon izgi napokat élünk, nemde? :) Tényleg igazad van, ne agyalj elöre dolgokon, hagyatkozz az ösztöneidre, azok általában a helyes tanácsot sugalják!

Itt erösen esik az esö két napja. Következésképpen szobafogság. :(
Tegnap du. lett volna egy barkácsolós idöpontunk egy gyerek játszóházba. Be is terveztem, hogy mikor kell indulnunk, hogy idöben ott is legyünk. Bepakoltam a postát a kocsiba, de éppen akkor eszébe jutott a páromnak, hogy még ezt is meg kell csinálni, még tíz perc és ezt is vigyem el, meg azt is a kuncsafthoz is menjek, stb. Fél óra várás után elpattant a búrám, mert a gyerekek már lent a kocsiban és még mindig nem volt kész. Mondtam, hogy most már annyira késö van, hogy mindenhonnan el is fogunk a jóvoltából késni. Erre megint hallgathattam, hogy ebböl élünk, stb. Ez igaz is, de ö képtelen az idejével gazdálkodni és felfogni azon összefüggést, hogy néha van más programunk is, mint várni egész nap a dolgaira. Lementem a kocsihoz, mely a biztonság kedvéért nem idnult be, mert a gyerekek égve hagytak egy lámpát és mivel 5 nap óta nem használtuk a kocsit, le is zívta az akksit. Rendben, szakadó esöben akkor irány a busz. Ki is értünk a megállóban éppen idöben, jön is a busz, de ránk ügyet sem vetve továbbhajt, pedig még csápoltam is, hogy mi a pálya. Ebben az a jó, hogy a busz a kívánt irányba félóránként jár... Vissza a kocsihoz, a párom közben elkészült, akksit cserélt, beindult, mentünk. Megérkezve késve a célunkhoz kiderül, hogy nem úgy megy ez, ahogy elgondoltam. Mivel Eninek az iskolában volt jelenése délután, helyette Regöt vittem Imi mellé fából barkácsolni. Gondltam amúgy is ott leszek velük, tudok Regönek segíteni. Hát nem. Felhomályosítottak, hogy felnött nélkül csak 6 éves kor felett vehetnek a gyerekek a foglalkozásokon részt. Imi persze nem akart maradni egyedül és én nem tudtam annyira a személyzet lelkére hatni, hogy engedékenyebbek legyenek. Hiába meséltem el az odautam nehézségeit, nem volt nálam csak hordozó, se babakocsi, se esernyö, se kengurú, kint szakad az esö és a buszmegállóig szarrá ázunk, nem hatotta meg öket, menjek. Jó. Felhívtam a párom, hogy hiába volt minden, jöjjen értünk. Meg is tette, elintéztük a postás dolgokat együtt és még éppen idöben érkeztünk haza, mert Eni már várt az ajtó elött. Erösen bosszantott a tegnapi nap. Aztán este elökerült a párom barátja, aki megvette a t4-esünket, öt kidobtam kevéssel este 10 elött, de alig adtam rajta túl, jött a másik barátja, akivel a házrenoválási költségekröl társalogtunk éjfélig.

Mecsi kérdezhetek valamit? Lemaradtam vagy figyelmetlen vagyok csak, de miért kellett már most Áronnak közösségbe mennie? Nem lett volna elég 3 évesen az ovi? Hogy zajlanak a közös órák otthon? Melletted lehet, amikor a kicsit szoptatod, fürdeted, pelenklázod? Különös figyelmet szentelsz a kicsinek, véded Áronnal szemben, vagy a kicsi a nagy mellett csak mellékes szerepet játszik, szükségletei kielégítése után békében alszik vagy ül mellettetek a játszószékben, vagy fekszik a játszószönyegen? Az, hogy kinött Áron lelke az lehet, hogy életkori sajátosság, de csak arra ezt a leírt jelenséget nem fognám. Lazíts egy kicsit és ö is lazulni fog. Ha görcsösen és feszülten közeledsz a probléma felé, nem lesz egyhamar könnyebb. Remélem nem bántottalak meg a kérdéseimmel, nem kell öket okvetlenül megválaszolnod, inkább csak azt a célt szolgálják, hogy eltünödj az ok-okozati összefüggéseken. Nekem 5 gyerek mellett az a tapasztalatom, hogy csak lazán, a nagyra koncentrálva, de a kicsit nem elhanyagolva, nem szeparálva, hanem együtt tartva müködik a dolog. Nincs nagy véleményem a szeparált programokról, a leugrok a játszótérre a nagyobbal, a kicsire meg addig apa vagy más ügyel, stb. Több a stressz tudat alatt, mint amennyit ez hoz pozitív értelembe a konyhára. Együtt pelenkázni a kicsit, együtt fürdetni, együtt fözni, a kicsi meg a székben pillegve lábbal meghajtva hintáztatva elvan addig, stb. Két gyerekkel simán el lehet lenni egész nap minden gond nélkül. :) Kitartás, lesz ez még jobb is, csak lazíts!
Nekem ez minden esetben bejött. Talán neked is segítség...

Ja egyébként hétfön elég szarul voltam, hányinger, emésztési zavarok, míg be nem toltam egy normafluort. A barátnöm férje csörög, hogy nem tudja a buszukból az egyik ülést kivenni, de szeretné az autót kiporszívózni, és a párom hibája, amiért ö nem tudja kivenni az ülést, tehát pattanjon át hozzájuk neki segíteni. Elmagyarázta neki a párom, hogy ö nem sok összefüggést lát közte és az ülés között, de azt is elmondta, hogy neki most dologidö van, nem mehet sehova, de csinálja ezt és ezt, menni fog egyedül is. Hát nem. Csengetnek, a barátnöm férje az ajtóban, busz a ház elött. Párom megmutatta neki, hogy miért nem tudta kivenni az ülést (Ugyanis srégen volt bent, mert az a lyuk, ahol az ülés rögzítöje beugorhatna, nem tudott a sok szeméttöl, amit felhalmoztak a jármüben és mivel így ültek rá, befeszült.)... ÁÁÁÁ!!!
Barátnöm meg továbbra is veszi a rózsaszín rucikat, pedig még csak a 11. hétnél tart és ki tudja, hogy most sikerrel jár-e. Minden héten megy uh-ra, eddig minden rendben és ezalkalommal vannak terhességi tünetei is, ami eddig sose volt jellemzö: álmosság, kívánósság, szagérzékenység, érzékeny mellek.
Na ja, nyárig csak kiderül a turpisság!


Puszi: Barbi
Vendég
 


sziasztok!

Barbi, tök jó dolgokat írsz/kérdezel Mecsitől, de azért neked már van a többgyerekességben tapasztalatod, nem is kevés! ;)

így kapcsiból nyomod, hogy mit kellene tenni, de sajnos mi még, főleg én (amíg meg sem született), full kezdők vagyunk, így sokminden eszünkbe sem jut!

amúgy anno, mikor megszületett Eni után Imi, akkor is egyből jött ez neked, vagy azért rá kellett érezni a kétgyerekességre? azért nyugtass meg, hogy mindenki bele tud jönni... :)

az otthoni szitukat sajnálom. nem semmi, hogy mindig történik valami! :S de legalább most nem vagytok betegek!!!

háznéző milyen volt?

Szilvi, jaa, igen, Beninél is kecsegetettek, hogy aug. 16 helyett, a ciklusomat nézve, lehet az 26-30 között is, szóval volt ott is para... de végül 4 nappal korábban, de 39 hétre megszületett! :)

most csak azért vagyok picit bajban, mert az első két uh alapján azt mondták, hogy 1 héttel kisebb a csajszim, pedig én már a ciklus 30. napján pozit teszteltem! igaz, a 28-on még nem! szóval szerintem most nagyon időben vagyunk, így a 23-a, tényleg 23-a lenne... de hogy vajon a kisasszony mit szeretne, nem tudom! :)

játszótéri anyukák nyomatják az okosat... egyik szerint, ma-holnap megszülök, mert a lányok mindig 1 héttel hamarabb jönnek... ;) hát, majd lesz valahogy! csak azt nem akarom, hogy befektessenek, mert túlhordtam, vagy napi szinten CTGre kelljen bumliznom... :S

Panna, örülök, hogy jól vagytok azért! uh után gyere már mesélni, hogy mi volt, mekkor a kishugikátok!? :)

sophie27
 
 


Zsófi ez olyan, mint a repülö: fent még egy sem maradt, ahogy a babák sem maradnak mindig a csomagolásban, ki fog bújni, amikor eljött az ideje. Aztán, hogy pár nappal elöbb, vagy egy héttel késöbb, nem mindegy? :) Na jó, persze, hogy nem, mert marad a para, az izgalom, de utólag nézve tényleg mindegy.
Ami a kétgyerekességet illtei, nekem magamtól ment, úgymond ösztönösen, nem agyaltam a dolgokon, nem olvastam használati utasítást vagy szaktanácsadót, hogyan boldogul az ember több gyerekkel, hanem csak adta magát. Hamar ki is alakult mindannyiszor a rend, sose volt féltékenység vagy bármi más gond. Enit mindenbe bevontam, együtt szoptattunk, ö tartotta a cicimet, együtt pelenkáztunk, ö krémezte be Imi popsiját a pelenkázón mellette ülve, ha játszottunk, mellettünk volt, késöbb ott ült Imi mellett a földön és mesélt ill. mutogatott neki, hozta a játékokat, dugdosta a kezébe és még sorolhatnám. Nagyon figyelmes volt Imivel, ha valamit szájába vett, jelentést tett, amennyiben nem vettem észre, stb. Így volt ez a többiekkel is. Mindig az egyel nagyobb visel különös gondot a legkisebbre vicces módon. Most is Dönci a legizgatottabb, ha Edö sír. Reggeli rituálja is megvan, befekszik mellé és simogatja. Ne aggódj, te is egykettöre rá fogsz érezni az ízére!
A szoptatás is könnyebben fog menni, ha nem töröd magad feleslegesen valamin, ha nem folyton a mérleget figyeled, ha nem helyezed a testedet az elvárásaid nyomása alá. Ha nincs az elején elég tejed, hát hozzátáplálsz. Nyugi, beáll a kereslet-kínálat viszonya pár hét alatt és nem kell hozzátáplálnod.
Fürdetni is lehet együtt. A nagyobbik ül a nagy kádban, a kicsi keresztben a babakádban, ott vagy velük, mindenki jól jár. A nagy csutakolhatja a kicsit és boldog lesz teljesen. Ha meg már kicsit stabilabb a kicsi, csoboghatnak együtt a nagy kádban, akkor is ott vagy mellettük. Szerintem ezek csekélységek és nem okoznak a napirendben fennakadást, mégis mindenki jól jár, a nagytesó felelösséget kap és kitüntetett figyelmet, a kicsi meg anyai ill. testvéri szeretetet és odafigyelést.

Eldugultam. Mentem vasalni.
Vendég
 


Köszi a bíztatást lányok! Ahogy Zsófi is írta azért nem olyan egyszerű ez a dolog. Valahol tényleg jön alapból hogy mit hogy csinálj ,de amikor kudarcba fullad minden próbálkozásod akkor kicsit meginogsz és elesetté válsz. Ilyenkor jön a tanácskérés és a megerősítés. :)

Barbi semmi gond a kérdésekkel, amúgy próbálok nem görcsölni és mindkét gyerekkel törődni . Áronnal többet is az este folyamán.
Ma vagyok először egyedül kettővel apa még dolgozik. Bölcsiből hazajövet szokás szerint lent maradtam a játszón mint tegnap is, aztán fel kellett jönni. Kezdődött a nyűglődés. Aztán beraktam neki a kisvakondot mellé feküdtem el lettem hajtva. Mira pedig a szobába alszik még. Ezért is lett időm jönni kicsit.
A bölcsi úgy jött hogy én úgy gondoltam jó lesz neki és jelentkeztünk. Meg én tanulni akartam menni hogy tudjak majd munkát keresni. Aztán Áron 2éves lett és láttam hogy tényleg jó lesz neki a bölcsi mert nagyon nem volt meg itthon , és kellett neki mindig a társaság, én nem voltam elég. De közbe terhes lettem így a tanulás elmaradt, de ÁRont meg felvették a bölcsibe és úgy gondolom jobb neki ha nem itthon van , mert ő nem tud megmaradni a seggén.
Hogy zajlanak a közös órák: KÖzösen vagy külön. Mira hátul alszik a hálószobánkba , mert nem raktuk őket össze, majd pár hónap múlva. Meg Áron beteges ezért is a külön alvás. De Mira ki van hozva a nappaliba mikor játszunk , fürdetésnél bejöhet segíteni , de nem akar már. Van amikor kérem hogy segítsen ezt azt akkor ha van kedve jön. Leginkább a tévé ami leköti és érdekli de azt meg én nem hagyom! Próbálom játékba bevonni de velem nem akar inkább az apjával. Szóval most én is kicsit ellenség vagyok ami érthető is.
De semmivel nem kap nagyobb figyelmet Mira , mert próbálok inkább Áronozni. Emiatt meg nekem van lelki furim hogy este Mira teljesen el van hanyagolva passzolom apunak. Persze napközben van elég időm vele.
Igyekszem nem görcsölni ahogy írtad, csak annyira zavar és fáj lelkileg nekem is hogy ennyire elutasít ÁRon magától. Tudod amikor hiába próbálkozol hogy jó legyen, le se szarnak. már bocsánat!
Ahogy Panna is írta most talán lehet ezt kell kipróbálnom , hogy nem veszem fel a nyűglődős hisztiket és próbálok terelni.
Tudom sok idő az átszokás, de meddig lehet ezt hagyni hogy így működjön, mikor kell tenni ellene, változtatni. Mert mindemellett meséli mindenkinek hogy hugi így úgy, és ma is mikor mentem a bölcsibe érte az volt az első kérdése hol a hugi. MOndtam itt van van az ajtó előtt és rohant megnézni.
Jövőhéten jön mama segíteni akkor majd tudok vele többet lenni és meglátjuk mit változik a helyzet.
Na ébredünk mentem az esti rituáléra, kezdődik az ereszd el a hajam :)

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: