Új privát üzeneted érkezett!

....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 18:35-kor.
Vendég
 


Zsuzsófi: köszönöm a zapp-méret infot, az itteni dm akkora (mármint a sorok) hogy ha táskával megy az ember -mondjuk egy nagyobb ritiküllel ami nem akkora hogy a pzs-n kvul nem is fér el semmi- akkor már alig fér el és vigyáznia kell nehogy leverjen vmit. :roll: Elég kicsi no. A babakocsink elfér a sorok között széltében, csak amikor fordulni kell az már nehzezebb és persze mondanom se kell, ha vki más is van a sorban akkor ha lábujjhegyre áll és behúzza a hasát akkor talán elférünk mellette a kocsival... :?
A talpas hordozó nálunk bejött, amikor kötögetni kellett nekünk nem sikerült jól bekötni (talán bénák voltunk az lehet) de annyira mozgott, hogy egy kisebb sebességben a kanyarban is bemozdult a hordozó, nem volt biztonságos. Most meg a talp nagyon jól tartja, alig tudom kivenni a hordozót (egyszer kellett külön is és olyan jól bekattant a talpba hogy alig tudtam kiszedni) meg a hordozó fülét az üléshez rakom és ez is pluszban rábiztosít mert kitámasztja (remélem, érthetően fogalmaztam mert ahogy így visszaolvasom nem sikerült olyan jól leírnom. No talán majd tudok képet feltenni, ha nem felejtem el lefotózom legközelebb) Amúgy Graco a hordozó meg a talp is. Így annyira szorosan van ott a kocsiban hogy ha rángatom se mozdul meg egy picit sem. Szóval így biztonságosabb. Nem értek hozzá, de lehet, hogy a kicsi kocsi hátránya és talán kisebb a bizti öv hátul, mert anno csak a hordozót alig tudtuk átkötni vele, nem tudom, ez lehetett-e az oka.
Hú, ezt jó hosszan ecseteltem :oops:

Pumpóka: nem emlékszem, melyik szekereket említetted még régebben, ezért elnézést, csak gondoltam, leírok párat amik könnyűek, hátha esetleg hasznos vmelyik info ... csak tipp miatt (ezeket neten láttam nincs saját tapasztalatom velük):
Chicco Ponee Ct 0,3 -5,5 kg
Graco U Go - 6,4 kg
Neonato Piuma és a majdnem ugyanolyan Cam Portofino - 6,6 kg
Cybex Onyx - 6,5 kg
Ezek elvileg újszülöttkortól jók, bár az áruk nem olcsó, de azt a Chiccot már láttam hazsnáltan hirdetni sok helyen meg a Neonatot és a Portofinot is.


Ha egy kocsit 150 fokig lehet dönteni (mármint az ülsét persze) az újszülöttnek miért nem jó (ha nemsokáig van benne)?
Mert sok helyen írják egyik másik szekérről hogy 150 fokig lehajtható de újszülötteknek nem ajánlják -ez nem túlzott óvatosság részükről?
Csak mert kicsim utálja a babakocsit, nem hajlandó sokáig ellenni benne (konkrétan ez vagy 5-10 percet jelent) szóval igazán csak arra kellene illetve akkor betennem ha le kell tennem mert a nagyot pl etetőszékbe vagy hintára kell felsegítenem, amúgy kézben / erszényben lenne. Szóval akkor ilyesmihez elég lenne nekünk egy 150 fokig hajtható szekér is, nem? Ugye-ugye? Mert olyanból talán lenne akkor ami elfér a kocsiban.

Kép Kép
celesztina
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 18:35-kor.
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Jajj ez a meleg ... :roll: :roll: :roll: :roll:

Magika - Szép a kiscsaj, és gyönyörű a kertetek.
Mikor (hánykor) viszed ki Katicát ebben az erős sugárzásban? Én úgy hallottam, még az árnyék is káros ..
Mondjuk Alíz is az erkélyünkön alszik a legjobbakat ...
Tervezzük, hogy ha végez Szabi a stúdiózással (remélem KEDD), akkor ide nem messze Dunaharasztiba 4 után kimegyünk a tavakhoz .. Remélem bírni fogja a Pici :)

Ki vitte a gyerkőcöt huzamosabb időre szabad levegőre ebben a nagy melegben?
Hogy bírta?

Lolka -
Iszom a teát, de egyelőre semmi .. :( :( Mondjuk tényleg nagyon kemény nekem ez az időszak .. Szabi napok óta nincs itthon, és takarítani, főzni a kiscsaj mellett .. hát .. kivagyok. Nem csodálom, hogy nem termelődik tejci :(

Klarka - Felüléseket csinálok különböző kombinációban, térden állva fenék-gyakorlatokat, lábemeléseket .. ilyesmiket. Meg a taposógép .. bár most, hogy 2 napja non-stop takarítok, arra nincs is szükség, mert 15 percenként izzadok le ... :roll: :roll: :roll: :roll: legalább fogynék le :lol: :lol: :lol: :lol:

Ti gyerkőceitek esznek rendesen?
Alíz ebben a nagy melegben jócskán kevesebbet, mint szokott, viszont iszik 2 kajci között 20-30 ml-ket ..

Kép
szösszenet
 
 


Pumpó, Amazt ne mláttam élőben, de az is kínai :( Inkább vegyél tényleg vmi márkát, a Graco Citisport, vagy a Chicco Ponee is ugyanebben az árban van, és azokat nyúzhatod :) Jobba nel is lehet őket adni (de gondolom tudod is...) Jah és ez a zapp utánzat épphogy dönthető, csak annyira, hogy ne billenjen előre a gyerek feje. Ez sem jó 2 hónaposnak semmiképp :( De azért nézd meg élőben, elképzelhető hogy más mércével nézzük a dolgokat :) Hiszen sokmindenkinek jó a pierrecardin kocsi is, én meg 2 percig nem lennék képes használni...

Nekünk Iglesina Esspresso volt KAtával, én azt cseréltem le a zappra. Jó volt az is, csak a háttámláját nem lehetett rendesen felültetni, és olyan bénán ült benne a gyerek....

Celesztina, nekünk Nania volt, de az elv ugyanaz gondolom. A karfát is értem persze, a legtöbb előrehajtható, ez a visszacsapódás elleni védelem.
Szerintem azért ne majánják újszülött kortól, mert a bizt. öv a lába között túlságosan elől van, és elcsúszik a gyerek. Még a nagyobbak is, nemhogy egy kismanó, és akkor aztán tényleg nem egészséges ha nem a fenekénél van a "törés" hanem a háta közepénél...

De kb 4 hós kortól bele lehet tenni őket abba is.


Ti itt laktok a szomszéd kerületben, nincs kedvetek talizni? Kipróbálhatnád a zappot is :) Hm?

Sztem amúgy a bizt. öv standard méret, inkább az lehetett gond, hogy hátrébb volt rögzítve, így effektíve kisebb volt nem? Mert anno mikor előre kötöttem be a hordozót, nekem is volt, hgoy hátrébb kellett tolnom az ülést, mert nem érte át az öv...

Szöszke, Liza is gyakrabban eszik, sőt, inkább csak iszik, nem is kéri a másik melelmet, van hogy azt az egyet se szívja ki teljesen. Viszont jókat alszik az erkélyen, tegnap is ott nyomta 5 órán kersztül, msot is ott alszik már 1 órája...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Betűcserékért bocsiiiiii....

Zsu
zsuzsófi
 
 


celesztina! A mi szekerünk is csak 150 fokig dönthető és 6 hós kortól ajánlják de nekem nagyon nagyon bevált. Márk úgy utálta a mózeskosarat, hogy ha meglátta már üvöltött, ebben mivel enyhén döntve van (messze nem annyira mint az autósülésben és a háta is egyenes benne) kilát és nézelődik, a lakásban is ebben van. Egy biztos azonban ehhez a mérethez kb 5kg-osnak kell lenni mert ekkorra lesz akkora a baba h kényelmes legyen neki és tartsa is magát v.mennyire és ne csússzon össze benne. DE! még oldalt fekve is tud benne lenni és még hason is!!!! Szval ennyit a 6hós kortól. Sztem ha veszel egy szekeret nem kell, hogy totál le lehessen dönteni, még tetszeni is fog a babának, hogy kilát. A majdnem vízszintes már jó. Nekem legalábbis nagyon jók a tapasztalataim!
Vendég
 


celesztina! teszek képet, hogy lásd mennyire van fekve benne csimota. Szinte teljesen.
Kép [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 0.0209.jpg[/img]

persze a fényképen nem olyan látványos mint élőben.

Szval ha olyan szekeret találsz amit nem lehet totál ledönteni akkor se aggódj. legjobb ha viszed Julinkát is és beleteszed hogy lásd jó e v sem. Aztán a lánykával együtt emeled fel.
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Mindig elolvasom a hozzászólásokat, de írni sosem jut időm...pedig gyönyörűek a babák (Zsuzsófi gyerekeihez élőben is volt szerencsém, a fényképek nem csalnak :) Sajnálom, hogy nem lettél okosabb a szoptatási ambulancián.)

Csak annyit, hogy én már megkaptam a MÁK-tól egy hete a családi pótlék különbözetet és elmaradást, gondolom, lassan ti is számíthattok rá.

Holnaptól a Plus-ban akciós lesz a Bon bini pelus, elég jó, és olcsóra jön ki darabja (a mi méretünkben 4-9 kilósban 28 Ft/db)

Zsigi szépen fejlődik, tegnap volt 10 hetes, és lassan hat kiló lesz. Sokat gagyog, mosolyog ő is, főleg a lányokra :lol:

Megint írom, hogy ha valakinek hordozással (kendős, mei-tai, stb.) kérdése van, forduljon bátran az Életmód-hordozókendők topikhoz! Páran már odataláltak, remélem, tudunk segteni, válaszolni. Nekem is írhattok pü-t, mert a fórumban nem biztos, hogy megtalálom a kérdést.

Vigyázzatok magatokra a nagy melegben!

Üdv,
Nuska
nuska1
 
 


Sziasztok,

Teljesen el vagyok kenődve :cry: :cry: :cry:
Napok óta észrevettem, hogy mintha nem lenne elég a tejem. Kezdődött azzal, amit írtam, hogy hamarabb ébredt éjszaka, mint amire beállt. Majd nappal is a szopi közben elkezdett idegesen rángatózni és sírni és nem volt hajlandó bekapni újra a cicit, és sokszor még a másik cicit sem akarta elfogadni. Először mindig felvettem böfizni, gondoltam levegő feszíti a kis gyomrát. De nem persze,...ha elfogadta a másik cicim, akkor abból is ugyanannyi ideig evett, mindent kiszívott, mint amiből evett előzőleg...szóval kevés a tejem...Most anyukámnál vagyunk vidéken és gondoltam, hogy ez lehet a baj vettünk tápit, mert itt a faluban nincs semmi és a férjem csak szerdán jön értünk. Hát nem hiába vettük...tegnap este fejtem katasztrófa..60 ml amelyik ciciből ennie kellett volna...megevett utána még 40 ml tápit is. Éjjel és ma napközben cicizett, csak ugye nem tudom mennyit, de bealudt fél 1-kor és fél 4-ig aludt. Most adtam neki tápit, amiből megevett 140ml-t. Lefejtem a cicijeimet és még mindig siralmas: 60+80 ml a kettőből...

Több kérdésem is lenne:

Akkor ennyi, nem is lesz több tejem már???
Hogy adjam a tápit neki? ARra gondoltam, hogy úgy, mint Szösszenet, hogy minden 2.evésre, közte cic, de akkor honnan tudom, hogy a ciciből mennyit evett??? Otthon van mérlegünk, de nem nagyon lehet már lemérni, mert annyira mozog...szerintem ilyenkor már az nem pontos..
Vagy fejjem a tejem és adjam üvegből???
Teljesen kivagyok, nem tudom mit csináljak...most fejek, hátha több lesz és legalább tudom, hogy mennyi.
A napokban azt csináltam, hogy ccizett és utána fejtem a semmit vagy max. 10ml-t, de nem lett több tőle, pedig eddig ez mindig bejött....iszom a teát is..

A tápi amit vettem Nestlé, BEBA H.A. Startaktív, ez milyen???

SEGÍTSETEK

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ja mégegy kérdés:
A víz 120 ml, de mire kész benne van a tápszer is 140 lesz, akkor az 140 ml mennyiségre, ugye?
Ez jó érthetetlen volt, bocsi :oops:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok,

Mennek a drukkok Mezsóéknak++++++

Atizka, Szösz,
kérdeztétek, hogy a fekete hátterű képeket hogyan csinálom. Nos, Magika adta az ötletet. Fekete vásznat terítek az ágyra és a falra. Ennyi.

Magika,
Ezek szerint Katica bírja a meleget. Lilit 3 napja nem lehet kivinni. Nagyon megviseli szegénykémet az időjárás.

Timi, Litu,
most nálunk is hiszti van. Szerintem a meleg miatt :(

Nono,
hatalmas a kisfiad :) :)

Bambi,
Én két "oktató" könyvet tanulmányozok mostanában. Az egyik Deákné B. Katalin Anya, taníts engem! című könyve. Ebben fejlesztési lehetőségek vannak születéstől iskolakezdésig. A másikat most kaptam anyóstól(!!!). Nicola Willand a szerző és Csúcsformában a babával a könyv címe. Ez baba mama tornát tartalmaz az első 12 hónapra. Szerintem ezek nem rosszak. Majd írd meg a tapasztalataidat!

Judit,
szépek vagytok! Igazi kis család :)

Kép
emi29
 
 


Sziasztok!

Hát lányok akkor ne mcsak nálunk van sok rossz nap egymásutánban..ma megkelett a popsiját irritálni lázmérővel mert 2 napja nem jött a kaki és nagyon kivolt már...azóta jobban van de ezt a meleget nagyon rosszul viseli :(

Judit: olyan szép család vagytok :)

és a többi kép a babákról is nagyon jó :)

Tim: a szoli ne mbefolyásolja a tejtermelést...de ne aggódj mert pl a meleg jó hatással van a tejtermelődésre a szoli pedig ugye meleg..igy rosszat tuti nem tesz...semmi összefüggés nincs a kettő közt..(egy éves ott dologzásom tapasztlata hogy rengeteg szoptatós mami jár) énis..habár ugye nálam Máté tápis baba márt csak...
maximum annyi hogy nem égjen meg a bimbód és neked ne fájjon ha szopizik..rakj oda melltartóbetétet hogy ne égjen meg..de az is csak első pár alkalommal kell sztem...
énis igy csináltam mert Máté még evett cicből mikor elkezdtem ujra szolizni...

Fruzsi: nincs rajt a dobozon?? nekem milumil van még ahhoz 125 ml viz kell és 133 mlnek kell lennie táppal együtt..szóval a táp miatt több lesz persze...a lényeg sztem hogy sose legyen túl sűrű szóval kevesebb vízzel sose csináld...mert az nekm jó a kispocijuknak..ha kicsit (cska kicsit) hígabb abból baj nem lesz.
a bebát nem tudom..nekeünk a milumil bevált volna..ha nem lenne ennyire durván hasfájós,székrekedős...de ezt nem fogom a tápira majd csak ha kioróbáltam a novalacot is...
de mondjuk 20 mlvel több az sztem kicsit sok...de mondom nekem a milumlien rajta van hogy mennyihez mennyi kell..
ugyh hátha lesz vki nálam okosabb

na gyöngyöm felébredt....ugyh megyek...
Vendég
 


MezsóéknaK drukkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkK !!!!!

és bocs a hibákért de nagyon siettem
Vendég
 


[quote="kisfruzsi"]S írta:kisfruzsiziasztok,

Teljesen el vagyok kenődve :cry: :cry: :cry:
Napok óta észrevettem, hogy mintha nem lenne elég a tejem. Kezdődött azzal, amit írtam, hogy hamarabb ébredt éjszaka, mint amire beállt. Majd nappal is a szopi közben elkezdett idegesen rángatózni és sírni és nem volt hajlandó bekapni újra a cicit, és sokszor még a másik cicit sem akarta elfogadni. Először mindig felvettem böfizni, gondoltam levegő feszíti a kis gyomrát. De nem persze,...ha elfogadta a másik cicim, akkor abból is ugyanannyi ideig evett, mindent kiszívott, mint amiből evett előzőleg...szóval kevés a tejem...Most anyukámnál vagyunk vidéken és gondoltam, hogy ez lehet a baj vettünk tápit, mert itt a faluban nincs semmi és a férjem csak szerdán jön értünk. Hát nem hiába vettük...tegnap este fejtem katasztrófa..60 ml amelyik ciciből ennie kellett volna...megevett utána még 40 ml tápit is. Éjjel és ma napközben cicizett, csak ugye nem tudom mennyit, de bealudt fél 1-kor és fél 4-ig aludt. Most adtam neki tápit, amiből megevett 140ml-t. Lefejtem a cicijeimet és még mindig siralmas: 60+80 ml a kettőből...

Több kérdésem is lenne:

Akkor ennyi, nem is lesz több tejem már???
Hogy adjam a tápit neki? ARra gondoltam, hogy úgy, mint Szösszenet, hogy minden 2.evésre, közte cic, de akkor honnan tudom, hogy a ciciből mennyit evett??? Otthon van mérlegünk, de nem nagyon lehet már lemérni, mert annyira mozog...szerintem ilyenkor már az nem pontos..
Vagy fejjem a tejem és adjam üvegből???
Teljesen kivagyok, nem tudom mit csináljak...most fejek, hátha több lesz és legalább tudom, hogy mennyi.
A napokban azt csináltam, hogy ccizett és utána fejtem a semmit vagy max. 10ml-t, de nem lett több tőle, pedig eddig ez mindig bejött....iszom a teát is..

A tápi amit vettem Nestlé, BEBA H.A. Startaktív, ez milyen???

SEGÍTSETEK


Fruzsi,
Semmiképpen ne add fel! Én is szenvedek a tejjel, de amíg a minimumot meghízza, addig nem tápszerezek. Inkább adj neki 2 ciciből... Egyébként cumisüvegből Lili is mindent elfogad.
Kb. két-három napja Lili is sokkal kevesebbet alszik és többször eszik kisebb mennyiségeket. Hidd el nem fog egyik napról a másikra elapadni a tejed! És szerintem Alma többet tud szopizni belőle, mint amennyit te lefejsz. (Én max 100-at fejek 2 ciciből 3 órával az utolsó evés után)

Kép
emi29
 
 


jajj Fruzsi megnéztem 120 mlhez kell 4 kanál abból lesz nekem 133 ml saccperkb...a dobozra ez van irva...szóval akkor lehet neked nem 13 mlvel több a tápidtól hanem 20al...
Vendég
 


jajj Fruzsi megnéztem 120 mlhez kell 4 kanál abból lesz nekem 133 ml saccperkb...a dobozra ez van irva...szóval akkor lehet neked nem 13 mlvel több a tápidtól hanem 20al...
Vendég
 


jajj Fruzsi megnéztem 120 mlhez kell 4 kanál abból lesz nekem 133 ml saccperkb...a dobozra ez van irva...szóval akkor lehet neked nem 13 mlvel több a tápidtól hanem 20al...
Vendég
 


na bocs...nem tudom miért küldte el ennyiszer :(
Vendég
 


Fruzsi,
még annyit, hogy szerintem, ha mindenképpen úgy érzed, hogy kell a tápszer, akkor is cicizés után kínáld meg Almát. Ha kihagysz szopizást, akkor tuti kevesebb tej fog termelődni.

Kép
emi29
 
 


Timi,
én is szolizok és nem hiszem, hogy a szoli a tejtermelődésemre rossz hatással lenne.

Kép
emi29
 
 


Köszönjük a dicséreteket!

Lituka Javult a helyzet? Úgy sajnálom, de mindig gondolj rá jobb lesz egyszer, és eszedbe se jut, hogy milyen nehéz az eleje. Ma a mienk sem alszik, csak negyed órákat, és közben meg siránkozik. A melegtől, úgy izzad szegény.

Maszatnak gratulálok a hosszú alváshoz. Rini is 5.45ig aludt, hát hiába vasárnap az vasárnap. Kaptunk még 45 percet.. :wink:

Szösszenet Én sem viszem ki, pedig kert van. Inkább a szobafogság. Estére tervezünk sétát a környéken. Mi sem eszünk, és jó sokat iszik. Sőt a cicin meg bealszik, és 20-30at szopik, pedig szerintem több van.

Nuska ez jó hír. Mi április 25-én adtuk be a papírkat, és még egy fillér CSP sem jött.

Emi nem írtál a 4 órás etetésre állásra. Kérdeztem, hogy csináljátok? Ha egyetértesz a védőnőddel.

Kép
téjé
 
 


Judit,
Bocs, olvastam, aztán elfeljtettem reagálni.
hááát, biztos igaza van a védőnőnek, de én nem érzem úgy, hogy Lilinek 4 óránként kellene ennie, úgyhogy továbbra is igény szerint szoptatok, ami szinte percre pontosan 3 óránkénti etetést jelent. (Az éjszaka kivételével, mert azt továbbra is átalussza. Ma 7 után ébredt :) )
Most egyébként sem tudnám elkezdeni az átállást, mert nagyon meleg van és több folyadékot igényel. A védőnő azt mondta, hogy nem egyik napról a másikra kell átállni, hanem szépen lassan. Mindennap kicsivel el kell húzni az etetések közti időszakokat, míg el nem jutunk a 4 óráig. :roll: :roll:

Az elmúlt két napban a jól felépített rendszerünk teljesen felborult. Eddig mindig 5-kor keltünk, tegnap viszont már 6-kor, ma meg 7 után. Emiatt az etetések is csúsztak. Tegnap 10-kor még meg kellett etetnem, pedig eddig 7-kor ettünk utoljára. Ráadásul már két napja nem fogadja el este a cicit, úgyhogy tegnap a 10 órás etetés előtt le kellett fejnem a tejet és cumisüvegől kellett odaadnom neki. (Így mára nem is sikerült tejet elraknom.) Ma meg fürcsiidőben aludt el :( Remélem ebből nem csinál rendszert.
Napközben persze ő sem aludt szinte semmit :( :(

Kép
emi29
 
 


Én is az igényszerinti szoptatás mellett vagyok, én babám 2 óránként eszik, de ha észreveszem, hogy nem evett eleget, pl. csak 40 vagy 60 grammot evett, akkor tápszer helyett újra mellre teszem rövid idő múlva (kb. 1 óra múlva), így megkapja azt a mennyiséget, ami neki kell, és jóízűen elalszik, aztán percre pontosan 2 óra múlva felkel (kivéve, ha fáj a hasa). Most rátaláltam egy jó kis cikkre, és eszerint jól csinálom. :D

[quote]6 írta:. Mennyit szopott a baba?
A leggyakoribb és leggonoszabb csapda! Abból indul ki, aki ez iránt érdeklődik, hogy létezik olyan ideális mennyiség, amelyet egy tisztességes csecsemőnek el kellene fogyasztania. Minél nagyobb ez a szám, annál nagyobb az elégedettség. Ezzel szemben vannak olyan babák, akik egy liter feletti mennyiséget fogyasztanak naponta, mégis alig érik el az elvárt hízási mennyiséget (de nem azért, mert rossz a tej!), míg előfordul, hogy egy csecsemő átmenetileg meglepően keveset eszik, mégis egészen jól gyarapodik. A másik gond, hogy annál a babánál, aki nem szopik mindennap ugyanannyiszor és ugyanannyit, valójában semmit sem mond, hogy a tizedik mellre tevésnél 20 vagy 60 grammot evett-e. Amikor a baba estefelé gyakran szopik, de alkalmanként rövidebb ideig, nő a tej zsírtartalma, és ha például két órán belül mindig ugyanarra a mellre tesszük vissza, biztosak lehetünk abban, hogy alaposan kiüríti, és éhes sem marad. Sajnos gyakran az ellenkezője történik. Ahelyett, hogy a kritikus időszakban gyakran mellre kerülne a baba, lemérik, mennyit szopott, majd tápszerrel kiegészítik, mondjuk 150 grammra. Ez a gyors és hatásos elválasztás egyik legbiztosabb módszere.


Itt található, ha valakit a cikk is érdekel, ahonnan vettem: http://www.kismama.hu/baba/szammisztika_szoptatasban/3090/

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Emi,

Bocsi, csak elment a net... :twisted:

De Te nem 2 ciciből eteted ugye, van elég 1-ben is. Nekem 2-ből jött össze most 120 ml 3 óra alatt.
Szopik és akkor mindig méred? VAgy honnan tudod, hogy mennyit evett???? Vagy óránként ráteszed? Alma nem alszik, ha nem lakott jól, szóval, akkor mindig szenved, sír 2 etetés között...ha meg nincs a ciciben, nem szívja...
Tényleg nem tudom mit csináljak

KépKép
kisfruzsi
 
 


bolygó,
tényleg jó ez a cikk.
kisfruzsi,
hát én nem tudom mennyit eszik Dani (nincs mérleg), de nekem is olyan érzésem van, hogy nem elég neki (sírás a cicin 15-20 perc után). aztán átrakom a másikra és onnan már keveset szopizik (csak az előtejet, ugye ami a "leves"). és tök jól lesz...
aztán 2 szopi között is sírdogált már, amit nem szokott.lehet, hogy ebben a dög melegben inkább szomjasak. Dani eddig nem volt hajlandó vizet elfogadni, most meg csak benyakalna ki tudja mennyit, ha hagynánk...
de ennek ellenére, most nagyon úgy ézem, hogy kevesebb a tejem, reggelre már nem durranak be a melleim annyira...
lehet többet kellene innunk is!!!

Kép
1bambi
 
 


mármint nekünk anyukáknak

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok!

Most értünk haza, Sopronban voltunk a hétvégén ebben a nagy melegben!

Tejkérdés: egyetértek abban, hogy ebben a nagy melegben segíthet, ha sok folyadékot iszunk! Nálunk egyébként szerencsére nincs gond, mert reggelre rendszeresen folyik mindenfele úgy tele van! Ha napközben úgy érzem kevesebb, akkor fejni szoktam szopi után (ilyenkor csak 5-10 ml jön le nagy nehezen vagy még annyi sem, a következő szopira viszont már újra teljesen tele lesz...)

Tim: szerintem nyugodtan tornázhatsz! Én direkt megkérdeztem a dokim a 6 hetes kontrollon, hogy lehet-e sportolni (konkrétan a focira kérdeztem rá), és azt mondta nyugodtan, csak valami jó sportmelltartóban ajánlja...

Szössz: Beni majdnem egész hétvégén kinn volt a levegőn (kertben, teraszon, erdőben) és jól elvolt a meleg ellenére; amikor úgy éreztük nagyon melege van, akkor megfürdettük, de egyébként tök nyugis volt, egyáltalán nem nyüglődött, pedig izzadt rendesen időnként...

Néhány kép a hétvégéről:
Kép
Úszni tanulok
Kép
Kipróbáltam a medencét is, igaz víz nélkül
Kép

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


d.dodó, gyere nyugodtan. köszi az infót!
téjé, nagyon helyesek vagytok. hogy Neked milyen barátságos arcod van. (Bocs, hogy is foglamazzak. A meleg, az olyan félreérthető...)

Hoztam Nektek pár képet, jó lenne, ha Ti is dobnátok fel párat!!!Pl. Emi, Kisfruzsi és mindenki

ÁMOR (1 hete próbál megsebezni minket :lol: :lol: :lol: ):
Kép

HOSSZÚ ÉLETVONAL:
Kép

KÖLCSÖN KAPOTT KENGURU (reméljük megszereti):

Kép

Kép
PIHENŐSZÉK (amit először nem szeretett, de most már nagyon jól el van benne sokáig, a napvédő+állatok leszedhetőek):
Kép
Kép

TANÍTOM ANYÁT A FEJEMELÉSRE (fodrász-hiányos anya-pajtit):
Kép

A koszmó az, amikor pikkelyesen hámlik a baba fejbőre? Olaj fürcsi előtt fejbőrre, majd hajmosás jó rá?

Kép
1bambi
 
 


zorróné,
jók a képek. megint a kádas a kedvenc... :lol: :lol: :lol: :lol:
apukád nem ugrana el hozzánk megmutatni, hogyan kell usztatni a babákat? én nem vagyok ilyen bátor, de annyira tetszik, amit csinál!

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok lanyok!

Koszonom a dicsereteket.

Celesztina!
A napszemcsi Zolie volt, sztk-s. A Heimpalban irtak fel, mikor Zolival mentunk 3000m fole sielni. Akkor azt mondtak, hogy az a nap nem jo a babanak es felirtak neki a szemeszeten.

Zsuzsofi, Pumpoka!
A rucikat a teszen vagy a vateran vettem, egy kettot a next-bol meg decemberben a nagy learazaskor.
A pici cipiket es furdorucikat is.
Nekunk van 3 db furdoruci, mert egesz nyaron a kertben szoktunk lenni es egy nap alatt mind a harmat ra tudom adni, mert vagy lebukja, vagy kakis lesz, vagy vizes.

Szosszenet!
Mi egesz nap a kertben vagyunk, arnyekban.
Katalin semmivel sem lett barnabb. Virit a feher bore. Pedig azert a viz tukroz, de en sem vagyok barnabb es Katica sem.
Igy kint vagyunk es jo mert picit jar a szello neha es igy nagyon kellemes az arnyekban.

Eves:
Nalunk is keves az egyik mellem. Igy en azt szoktam, hogy eloszor kiszivja az egyiket, majd kap a masikbol, amit nem sziv ki teljesen.
Legkozelebb, azzal kezdek, amit nem szivott ki teljesen es igy az is urul. Nalunk igy meg. Reggel es este fejek.

Minket nem viselt meg a meleg annyira. Katica ugyan ugy eszik mint elotte.
Van olyan nap, hogy szinte nem is eszik es van olyan nap, amikor meg rengeteget. Ezt ugy ertem, hogy van, hogy egy nap ugy keltem fel, hogy egyen es csak 60-70g-ot eszik es talan osszesen megeszik 400g/nap.
Kovetkezo nap meg 150 minden evesnel es vagy 5x eszik.

Meleg es a kert.
En siman kiviszem, a mozesben alszik. Vagy mostmar a csonakban.
Szeret kint lenni. Jo a levego es az arnyekban nincs annyira meleg.
Kellemes. Sot van, hogy beviszem magammal a medencebe.
Mivel csak mi furdunk benne, neha anyukam es anyosom, igy tuti tiszta es a hofoka is ma 30 fok volt.
Igy mi elvezzuk a kertet es a joidot.
Etetni meg a fuben szoktam egy nagy torcsit ledobok, rafekszem es megszoptatom.

A kert most tenyleg szep. Jol meg is szenvedtunk vele.
4 evig epult, pedig csak 120 nm.
Nem nagy.
A medencet akkor astam ki, miutan Zoli megszuletett nyaron.
Minden nap egy asonyomnyit astam. Egy honap kellett a 9kobmeteres godor kiasasara. le is fogytam abban a honapban 10kg-ot. Mig mas a 40 fokban napozott es szorakozott a szomszedoknal, addig a ferjemmel astunk es szinteztunk, betonoztunk a komuves baratjaval stb...
Szoval nehez volt, de elozo ev augusztusra keszult el es azota elvezzuk.

Na most gyorsan ennyi volt.

Megyek mert mar faradt vagyok.

Jo ejt mindenkinek.

Magi
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 18:37-kor.
Vendég
 


Írtam sokat és elszállt .. most legszívesebben káromkodnék :evil: :evil:

Kép
szösszenet
 
 


Zsuzsó – Alíz is imád az erkélyen lenni :) És ő is szomjas állandóan .. Nekem a dokinő azt mondta, hogy ilyen melegben még az anyatejes babáknak is ajánl vizet (hacsak nem teszi mellre az ember óránként).

Nono – Király a szekér! Alíz is utál a babakocsiban teljesen vízszintben lenni .. ő is ilyen nézelődős döntött pózban pihen benne.

Nuska – Örülök, hogy Zsigi szépen fejlődik!
Képek?

Fruzsi – Sajnálom. Nálam is így kezdődött .. én úgy érzem mindent megpróbáltam (homeós bogyók, teák, fejés, több ivás-evés, igény szerinti szopi ..), de nem segített. Megmondom őszintén, én feladtam :( Mondjuk én már majd’ 1 hete egyedül nyomom Alízzal … és még jövő héten is tart a stúdiózás. Eléggé hulla vagyok már ..
Én Milupa HA (Milumil) tápszert adok neki. Szeretjük. 120 ml vízhez 4 kanál tápi, és így jön ki 140 ml-re (kb.)

Emi, Litu
– Fürdessetek, pancsoljatok a gyerkőcökkel :) Nekünk bejött!!! Alíz sokkal jobban van utána. De szoktam simán vizes pelussal áttörölni :) azt nem szereti .. nyomja a hisztit közben, de gyorsan megvan, és utána persze már jól van!

Téjé – Délután sem viszed ki? Én 16h után azért árnyékba ki merem tólni az erkélyre .. szerintem azért nem kell bezárkózni ennyire. Vagy nem bírja? Vagy félted? (Hülye kérdés, ki nem félti ..)

Bolygó
– Én nem bírnám hosszú távon ezt az 1-2 óránkénti etetést .. Alíz 3 óránként eszik, de így is néha olyan érzés, mintha fél óra telt volna el .. Most, hogy egyedül vagyok, pikk-pakk elrepül a nap .. és este csak azt veszem észre, hogy alig élek :D
Nem is csoda, hogy alig van tejcim :(
A tejtermelésre a legjobb recept .. nyerni a lottón, fogadni egy házvezetőnőt, venni egy kertesházat és egész nap napozni meg lubickolni .. és enni-inni .. nah akkor talán visszajönne a tejcim.

Zorroné – Nagyon cuki a kis Beni!!!

Bambi
– Szuper képeket hoztál :) Édesek vagytok!

Magika – de azért bekened őt, nem? Milyen kencét használtok?
Alíz is hófehér :D :D

Pumpi – Édesek a lurkók! :)

Kép
szösszenet
 
 


Bambi: a sok vízben úszást először háton kezdjétek; apum úgy csinálja általában, hogy az egyik kezével tartja a fejét, a másik keze meg folyamatosan készenlétben van, ha megbillenne Beni vagy bele akarna inni, akkor azzal el tudja kapni... Úsztatja fel-le, Beni meg közben elkezd kapálózni a kezével meg a lábával... Tényleg, mintha úszna! :D Aztán amikor már megszokja a sok vizet, akkor mehet hason is (ilyenkor még több víz kell, hogy ne a kád alját rugdossa, hanem lebegjen), itt az a lényeg, hogy úgy rakd a kezed a feje alá, hogyha leesne a feje, akkor ne a vízbe, hanem a kezedre essen...
Egyébként apum az öcsémen kezdett gyakorolni , őt 13 évvel ezelőtt úszatta így (akkoriban jött divatba a babaúszás) és azóta várt arra, hogy az unokáját is tanítgathassa... :-)

Ámor-Dani nagyon édes! :D

Pumpóka: a tesós kép tényleg nagyon jól sikerült! :D

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Ma mi is egész nap kertben voltunk, telken, tóparton! Barbi jól viselte, többször ivott babavizet, meg néha lemosogattam, mert izzadt, napra nem mentünk, árnyékban is úgy voltunk, hogy nem napernyő árnyékában, hanem ház árnyéka, terasz, stb...
Elég sokat aludt is, evett is rendesen, szóval minden ok volt :)
Én sokkal nehezebben viseltem a meleget :D Vízbe nem mertem még menni a szopi miatt, mivel ez horgásztó, nem tökéletesen tiszta, és nem szeretném, ha a mellemnek baja lenne, így maradt a kertizuhany :)

Mutizok én is pár képet :)
Kép Kajcsi a kertben :) Kép Jókedvűen :)
Kép Így tartom a fejem anyu pociján :)
Kép Szandi és apa a vízben :)

És végül Szandi teljes harci díszben :lol: Hiába jár jóideje úszni, és mélyvízben úsznak, ide nem mer bemenni csak karúszóban, vagy csak úszógumiban (azért az egyik kell, anélkül nem engedném, nem tud Ő még annyira úszni), itt nem látja a víz alját, és azért gigantikus méretű a medencéhez képest :)
Kép

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Pumpóka, Zorróné, Bambi, Magika, Nono, nagyon aranyosak a babócák a képeken :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Szössz, olvasgatom a blogod, és azt véltem felfedezni, hogy Barbi is majdnem ugyanúgy hízik, mint Alíz :)
Mi ma hagytuk el a bűvös 4 kilót (4050gramm), ahogy elnézem, Alíz is majdnem ugyanakkor (pár nappal később csak) :)
Mondjuk mi nem vagyunk nagy evők, pont anyummal beszéltük ma telken, így hogy Ő is látta egész nap hogy eszik, hogy Barbi megfontolt, alapos, kicsit lassú evő, nem az a mohó fajta :) és mennyiségben sem viszi azért annyira túlzásba... igaz pénteken 700 millit evett egész nap :shock:, amit nem tudok hogy hozott össze, messze messze rekord ez :D

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Alíz az új haverral - Csigával :)
Kép

Kép


És Apukámmal :) (akinek veszettül irigylem a színét ... látszik, hogy ő már látott idén napot .... én is - én is :D)

Kép

Kép
szösszenet
 
 


Nici - Tök jók a képek :)
Én is kertet akarooooooooooook!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D
Alig várom már, hogy délutánonként húzhassunk ki Dunaharasztiba strandolni :D

Alíz sem eszik sokat .. csak gyorsan :D Neki pl. 5*1,5 ... szóval kb. 750 ml kajcit kellene ennie. Ezzel szemben 600-650-eket eszik. De gyönyörűen hízik :D
Igazi Csajszi Barbi is :) Nem kell nagy evők legyenek :D
A 700 ml nem rossz .. nekünk csak elvétve jön össze annyi.

Kép
szösszenet
 
 


Szössz, átérzem, apum és anyum is "feka" :D Amióta kicsit is fog a nap, Ők a telken minden hétvégén, sokszor hétköznap délutánonként, és néha még szabit is kivesznek tavasszal is... na eltudod képzelni, hogy is néznek ki, főleg apám :lol: neki jó bőre van, szépen megfogja a nap elég hamar :) Meg ugye a tó nagy segítség, tóparton mindig jobban fog a nap :)
Hát én is irigy vagyok rájuk, nem gyengén :)

Alíz nagyon aranyos, és az új haverja is jópofa :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Dunaharsztiban közel lesztek, a telkünk csepel szigetszentmiklós határában van, a bányatavaknál :) (vagyis anyuék telke, na jó, az enyém is :oops: :) 8 éves korom óta megvan, nagyjából ott nőttem fel, minden nyaram ott töltöttem, és télen is sokat járunk ki)
Én is nagyon vágyom vissza a kertesházba, ma sokat beszélgettünk erről párommal, hogy mielőbb jó lenne, főleg hogy most 3 évig itthon vagyok, mennyivel könnyebb lenne ott, mint az uncsi lakásban a 6.-on :(
Mi nagyjából egész nyáron megyünk majd ki telekre, ha tudunk, mikor anyuék szabin lesznek júliban 2 hétig, augban 1 hétig, akkor valószínű mi is kint alszunk velük, annyira várom már!
Istenem de jó lesz :roll: :oops: :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Kajcsiban igazad van, én is így gondolom, bár azért ahhoz képest furi, hogy Szandi ilyenkor már közeljárt az 5 kilóhoz (csak anyatejjel ugyebár) :)
Nekünk is most először volt 700 milli, ami a reggeli két kaja miatt jött össze, napközben ugyanannyit evett, mint máskor... nálunk is 600 körüli az átlag, ma pl 630 volt :)
Jól csinálják a kiscsajszik, ez a dolguk, így lesznek szép formás nagycsajszik majd :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Nagyon jók a képek, annyira cukik a babák!!!

Képeket még-még!!!! :D Több fotót, imádom nézegetni!

Én is rakok fel Lili-babáról! Lili-baba már 5400g és 61cm, és még mindig jó baba! Nem kell altatni, este 21.30-tól alszik, ha 110-130-at eszik akkor 3-4-kor kel, de ha 150-170-et akkor 5-6-ig alszik. Után 8-9-10-ig alszunk, úgyhogy én nem panaszkodom. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
adri0422
 
 


Jo reggelt lanyok!

A babak nayon szepek!

Pumpoka, Adri, Szosszenet, Nici!
Tunemenyesek a babak!

Szosszenet, Nici!
Dunaharasztiban lakom! :lol: :lol: :lol: :lol:

A tavaktol nem messze!

Magi
Vendég
 


Jó reggelt!

Nekünk elég pörgős volt az elmúlt 4 nap, csütörtökön rokonok jöttek, itt alvós-sokáig beszélgetős nap volt, pénteken Kaposváron voltunk az autómért, szombaton egy helyi városi rendezvényen voltunk, délután pedig kertiparti volt nálunk hajalig. Vasárnap pedig Ceglédre mentünk csúszdaparkba, de annyian voltak (több km-es sorok ), hogy visszafordultunk... :?
De mivel Domkának már beígértük a csúszdát, nameg szért jó 2 órás volt az út, hazafelé megálltunk Kecskeméten. Na, az ottani csúszdapark valami szuperjó. Kcsi csúszda gyerekeknek, Dominó állatira élvezte. :lol: Mi meg Lócival hűsöltünk az árnyékban. Egyszer bementünk a medencébe is, L. rajtam kendőben, alig néztek furcsa szemekkel... :twisted: :lol: Pedig csak térdig érő víz volt. :roll:
Szóval nagyon király volt, biztos megyünk még ide, bár jó 1,5 óra az út oda...

Visszaolvasgatni nincs időm, legalábbis minden biztos nem... de majd igyekszem :)

A képeket folyamatosan nézegeme, hát nagyon jófej babáink vannak. :lol:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a biztatásokat!
Nici: Tényleg a mérleg lehetett rossz! Tejem nekem is stagnál, de mint ahogy te is írtad ez is valami. Különben meg ebbe a dög melegbe szinte ez is elég neki, mert étvágya nem sok!
Gratula a sok alváshoz!

Mezsó: Megy a drukk!!!!

Nono: Milyen az a szélcső, mert kipróbálnám! Gyógyszertárba lehet venni? Kb. mennyibe kerül? Nem szokik rá a baba? Mert az én lurkóm nagyon szeles és állandóan azzal szenvedünk!
Sajnálom, hogy ennyire ölben ülös a picid! Mondjuk az enyém se különb! Ő nappal csinálja ezt velem. Éjszaka szerencsére elvan a kiságyában.

Téjé: Aranyosak vagytok!

Litu: Szerintem mindenki szenved! Lásd a rólunk leírást! De nem csoda hogy megviseli őket, hiszen mi is szenvedünk mint a kutya! Próbáld ki, hogy csak pelusba van a gyerek! Nálunk ez bejött. Éjszaka is így aludt!

Magika: Nagyon ott vannak a képek! Főleg a napszemcsis! Klassz az uszógumi is! Én is keresek valami hasonlót és kipróbálom a módszered, hátha nálunk is bealszik a kölök!



Rólunk: Tegnap Agárdon voltunk! Mondanom se kell, hogy megszenvedtem a gyerekkel a meleg miatt! Tény, hogy tudtam 3-szor fürödni, de ami közte volt!!!! Sírás, sírás, nézelődés, kajálás, aztán kezdődött elölről! Alvás nuku!!
Állandóan tologattam ide-oda, hogy egy kis szellő érje, hogy jó árnyékos helyen legyen.
Csak pelus volt rajta, így nagyon vigyáznom kellett.
Persze apa közbe tök jót pecázott a bátyjával!
Mondtam is, hogy amíg ilyen meleg van, ki nem mozdulok vele a házból!
Ma meg úgy fáj a hasa, hogy állandóan ordít. Csak a cicin tudott elaludni, azt is kín keservesen.

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok!

Sűrű volt az elmúlt pár napom. Először is a múlt héten lett egy jó kis mellgyulldásom (én azt hittem, ez ilyenkor már nem igazán lehet, de hát ezek szerint nem így van). 2 napig alig éltem a 39.5 fokos lázzal. Azt a mellemet azóta is masszírozom, de még apróbb csomók vannak. Szombaton meg barátokkal grilleztünk, amit Trudi nagyon "élvezett". Alig aludt valamit, mert annyi néznivalója volt ott.

Magika, ebben a melegben én is elfogadnék egy ilyen medencét a kertbe. De ahogyan írod, jó sok munkátok volt vele.

Kisfruzsi, nagyon sajnálom a tejet. Szerintem seadd még fel. Nálunk most Trudi múlt héten az eddigi giga-hízásaihoz képest a minimumot sem hízta meg (remélem, nem a mellgyulladásom miatt). Én továbbra is etetem igény szerint, persze az én igenyeim szerint is, hogy gyorsan ürüljön az a mellem - a baba mindig hatékonyabb a fejésnél. Érdekes módon a baba egyáltalán nem elégedetlenkedett, hogy éhes lenne. Remélem, hogy hamarosan helyrejövünk.

Bolygó, amit találtűl a szoptatásról, azt valahol máshol én is megtaláltam, és szerintem is nagy igazság van benne. Késő délután nálunk is gyakran előfordul, hogy óránként, másfél óránként eszik a baba, és én hagyom. Persze, hogy fárasztó.

Szössz, tetszett, amit a tejtermelődés ideális feltételeiről írtál :D . Támogatom!
Vendég
 


Na, megtaláltam. Ez a szoptatásért egyesület honlapján van az oktatóanyagok között:

[quote]T írta:ipp:

Sok mamánál beválik, hogy a szopás után közvetlenül elégedetlenkedő csecsemőt dajkálják, sétáltatják egy picit, majd nagyjából fél óra eltelte után újból mellre teszik. Egy-egy alkalommal mindkét mellből kínálhatjuk, sőt, ha már a másodikból szopott, visszarakhatjuk az elsőre. Ha kevés idő telt el két szoptatás közt, ugyanazzal a mellel kínáljuk meg, amellyel az előzőt befejeztük, ha hosszabb idő, akkor inkább a másikkal.

A gyakori szoptatás azért segít, mert az anyatej jelentõs része szoptatás alatt termelõdik. Nem kell attól tartani, hogy a tejnek "nem lesz ideje összegyûlni", ugyanis ki sem szopott anyatejjel lehetetlenség takarékoskodni.

Szopási gyakoriság és gyarapodás:

Régebben azt javasolták, hogy amikor a kisbaba elér bizonyos testsúlyt, növeljük a szoptatások közötti időt, például úgy, hogy áttérünk a négyóránkénti etetésre. Ha megvalósítjuk ezt, hamarosan érezzük a javaslat hatását: a kisbaba már csak jóval ritkábban kerül sorra, gyarapodása pedig lelassul, hiszen a merev etetési idővel megakadályozzuk abban, hogy növekvő igényeit gyakoribb szopással elégíthesse ki.

Próbaszopás, mérés:

Ne mérjük a csecsemő egyes szopásait! Az úgynevezett "próbaszoptatásnak" sincs sok értelme azon kívül, hogy kellemetlen teljesítménykényszer elé állítja az anyát - azt a látszatot keltve, hogy bizonyítania kell a gyermekorvos vagy védőnő előtt, képes-e szoptatni gyermekét. Ez az eljárás semmilyen szempontból sem alkalmas arra, hogy az anya-gyerek párosnak segítsünk, és pontos információkat gyűjtsünk az elégtelen gyarapodás okairól. A próbaszopás eredménye a stresszhelyzet miatt általában siralmas, ezért ennek alapján túlságosan gyakran javasolja a gyermekorvos a tápszeres pótlást. (Ezt lásd bővebben az 1.3 pontban.)

Akarva-akaratlanul a csecsemő elválasztásához vezet az a gyakorlat, amikor a babának megállapítjuk a fejadagját (testsúly-kilogrammonként 150 milliliter), ezt elosztjuk öt részre, és a következő utasítást adjuk az anyának: szoptassa meg a babát az egyik melléből, mérje meg mennyit evett, majd vonja le az egy alkalomra előírt mennyiségből a szopott tejmennyiséget, és pótolja tápszerrel cumisüvegből úgy, hogy kijöjjön a szükségesnek ítélt adag. Ez azért helytelen módszer, mert a babák anyagcseréjének hatékonysága, energiafogyasztása, táplálékigénye egyéni, nem mindig a fenti statisztikai vagy matematikai átlagnak megfelelő. Ugyanezt felnőttek esetében tudjuk, és el is ismerjük létjogosultságát, de kisbabákkal, kisgyerekekkel szemben furcsa elszántsággal ragaszkodunk mindenhez, ami az ÁTLAGnak megfelelő, vagy lehetőleg átlagon felüli. Pedig többségünk nem átlagos! (Ezt lásd bővebben az 5. pontban.)

Milyen gyakran és mit mérjünk?

A gyarapodás ütemének heti egyszeri ellenőrzése bőven elég. Egy naponta nyolcszor-tízszer szopó csecsemőnél egyébként sem várhatnánk, hogy minden alkalommal sokat szopjon, hiszen előfordulhat, hogy csak kevés anyatejet kíván. Megfigyelték, hogy gyakori szoptatás esetén nő az elfogyasztott anyatej zsírtartalma. Így aztán lehetséges, hogy kisebb mennyiségnek nagyobb a kalóriatartalma, mint az átlagként számon tartott érték.


stb.

http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato
A szopási szokások változása fejezet
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?