Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Enyém gyerek extra nyűgös ma, másoké is? Front lesz, vagy mi? Hajnali 5-kor már nem tudtam vissza altatni, pedig nem fájt semmije, és azóta is extra nyűgös...

Julcsi, aranyos vagy :) Szerintem Málna holnap otthon marad, nem merek kockáztatni, hogy ha nyűgös lenne, akkor nem tudok úgy foglalkozni a többivel ahogy egy nyílt napon kellene. Ha marad só-liszt gyurma, akkor megcsináljuk veletek csütörtökön ;)

Boni, remélem legközelebb már jobban fog menni, az vigasztaljon, hogy egyszer el kell kezdeni, ha csak az oviban kezdenéd, akkor is ugyan ez lenne, semmivel sem lenne egyszerűbb! Én talán nem lépnék le csak úgy akkor sem ha meg van előtte beszélve, hanem elköszönnék, és úgy indulnék neki! Nálam is hagytak ma csak úgy ott kislányt, akivel először akkor találkoztunk, de én is azt javasoltam az anyukának is, hogy köszönés nélkül ne menjen el, nem is volt semmi baj vele. Sőt, beütötte kicsit a fejét, és sírva fakadt, de a figyelem elterelés nagyon bevált....

Na megyek porszívózni!

Szilvi

Dia, hogy állsz a vezetés leckékkel?

Verocs, nekem is nagyon hiányoztok, csatlakozok Bonihoz!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Boni, láttad a privimet?


<
sziszka78
Tolna
 
 


Jó reggelt!

ó én amikor fennt voltunk és sétáltunk a játszóra ami pár m. mondogattam neki hoyg el fogok menni a boltba de sietek vissza, ő meg jó. aztán odaértünk egyből elrohant nem is foglalkozott velem és akkor az Ildikó mondta hoyg akkor most próbáljuk meg..

amikor fennt mondtam neki, akkor már csimpaszkodott a lábamba, hogy ő is jön velem, útközben viszont nem reagált már így ezért is hallgattam rájuk.. a másik, hogy amikor a barátnőmékkel maradt ott először, akkor is a játszón volt és semmi gond nem volt.. se egy sírás.. stb,

ötletnek jó volt, de ezúttal nem vált be..

így ma odabentről szépen elköszönök, és utána megyek dógomra kicsit.

Szisz jó gyurmázást mára! :lol: asszem én is kedvet kaptam egy kis őszi gyurmázáshoz

ja enyim is extra nyügi volt alapból, nem is evett egész nap, csak reggel meg este

Julcsi éljen almaevészet! :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Boni: ügyes Zsigi és még ügyesebb lesz! :)

Sziszka: sok sikert a mai nyílt naphoz! Nem írtál aztán privit a bakanccsal kapcsolatban!

Barbi: rég írtál, jól vagytok?

Na megyek, nyúzzák egymást a kicsik.

Sziasztok

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


na itthon, Zsiga ágyában

9,30kor otthagytam, elköszöntem tőle úgy ahogy máskor minidg szoktam , mondtam visszajövök játszon stb stb

10.30ig megállás nélkül torkaszakadtából üvöltött, aztán abbahagyta. figyelte többieket, nem játszott már csak azért sem...mikor mentem, akkor szépen elvolt, nem futott oda egyből, tartott hatásszünetet..

egy szemben lakó ügyvéd lement a lányokhoz hogy zárják be a fiamat, mert ő nem tud telefonálni. :twisted: ők mondták neki, ez az első napja itt, anyukája nélkül, azért sír ennyire. ügyvédet nem érdekelte.. mondta nekik, találjanak ki mást, ne hozzák ki a gyerekeket akkor. bőgjenek ottbennt.
Vendég
 


BONI: Ez felháborító!!!!! Az ilyen embert kellene elzárni! Ne csüggedj! Zsigi biztos hamar belerázódik! Sokat gondolkodtam, hogy mi a jobb... ugye Réka egy éve bölcsis és simán ment... Talán ebben a két éves korban már jobban felfogják, hogy Anya elmegy... De ez sem kor függő, mert volt olyan gyerek, aki tavaly szintén sokat sír, és most ismerek olyan gyereket, aki Rékuval egyidős.... és simán beszokott... Nem tudom mitől függ a dolog... Az viszont biztos, hogy mostanában volt olyan reggel, amikor Réku közölte, hogy Ő nem bölcsibe megy, hanem usziba.... és egyszer azt is mondta, hogy otthon marad.... de amikor a bölcsibe értünk már nem volt gond, és az elindulás sem járt gonddal.... Szerencsére ez egy-egy alkalom volt és remélem, nem lesz megint.... Amúgy szívesen megy be, és nem szokott gond lenni!

Szép napot!

Dorka
dorkak
 
 


Sziasztok!

Boni, ez tényleg nagyon durva! Ügyvéd monnyon le! Remélem Zsigi hamar belejön a dologba, szegényke....

Hosszú volt a mai nap, végül úgy alakult, hogy visszamentem délután is, cserébe péntekre kaptam egy szabadnapot, nagyon rendes főnököm van :) Jól sikerült a gyurmázás, az anyukák kérték, hogy a hétfői kézművesen is ez legyen, és babakonyhai dolgokat gyurmázzunk (kakaós csiga, perec, kifli,pizza) szóval teljes volt a siker! Julcsi, tettem nektek félre holnapra, megcsináljuk! Természetesen a cica is ott várja Enit!

Na megyek ágyba dugom Málnust!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


sziasztok, gyors kukk, gyerekem beteg, így ma nem voltunk böliben sem, doki néni mondta...
én is voltam dokinál, nem vizsgált, de a ctg-n egyenes 10 körüli csíkom volt :) és egyenlőre befordult.
szaladok,mert fürdünk és nem elég apa :roll: :roll:

bocsánat nem olvastam vissza!
makadu
 
 


Köszönöm a hiányolást, vagyok, ha romjaimban is. 3 napig lakberendeztem, szétszedtem és összeraktam a bútorokat, mert áthoztuk a barátnömtöl a két ágyat. Szokás szerint a párom lerendezte a dolgot annyival, hogy ez olyan egyszerü, nekem is menni fog egyedül. Hát nem voltam egyedül, mert az ágyak mellé megkaptam pluszba még a barátnöm kislányát is, az összes gyerek ott nyüzsgött körülöttem, én meg próbáltam a csavarokat szortírozni és kitotózni, hogy mi hova való és egyáltalán hogy mi tartozik egymáshoz, mert leírás nem volt mellé. A nagyon magas ágy olyan magas, hogy én a fekvöfelületet csak kinyújtott karral érem el, esélyem sincs Enit fektetéskor megsimogatni, mert a létrának nem maradt hely. Gyerekek persze feltalálják magukat, de én nem vagyok ilyen ambíciózus, hátha mégis alattam pusztul el az ágyrács. A másik ágynál meg át kellett a másik oldalra szerelnem a csúszdát. Mivel a barátnöm férje nem egy ügyes és gondos ember, 3d bútorkirakóst játszhattam, próbáltam megragasztani a széttört helyeket, a kevés csavarból - mert ö mindig rengeteg csavart elveszt, elgörbít, beletör mindenbe - sokat vagy legalábbis eleget csinálni, improvizálni és lám, 3 nap kemény munkája után újra lakható lett a szoba. Alkalmasint az erröl készítendö képeket is hozzácsapom a többi beígérthez. :)

Ma már a mellgyulladás nagyon amortizált, teljesen ki vagyok készülve.
Hétfö és kedd este maratoni szülögyülés tanárokkal füszerezve. Hát nem lesz egyszerü évünk, annyi kiderült. Az elvárások hatványozódtak, a szülöi kötelességek meg pláne.
Edövel voltam, szoptattam, ha kellett. Ott is felejtettem a papírhegyeket, kértem Enit, hogy mondja meg a tanárnönek, hogy örülnék, ha elküldené vele, mire ö, hogy nem adja, fizessem be elöször a 20 Eurot az osztálykasszába. Nomármost itt már kezd az ideg elpattanni, mert a kedvesnek nem mondható, de tanárnö, minden adandó alkalommal büntetöfeladatokkal fenyegetözik, cinikus beszólásai mindenpercesek, s még erre is van ideje. Miutánunk, mint nagycsalád kap az iskola tanévenként 50 Eurot gyerekenként, amivel azt csinál, amit akar. Akkor én miért fizessek be még 20 Eurot pluszba, ha eleve többet kapnak úgymond tölünk, mint bárki mástól!? Itt tartunk most. A tanárnö nem köteles az 50 Euroval elszámolni, hogy a gyerekemre fordította-e és nem a szobájába virágra, vagy tudomisén mire. De arra azért vetemedik, hogy beírjon nekem egy üzenetet, hogy legyek szíves 20 Eurot befizetni. Szerintem megint csatára készülhetünk. Én is malacs vagyok.

Hát ilyen történések vannak.

Boni az ügyvéd menjen a fenébe. Mifelénk vannak olyan ovik, melyeket komoly atrocitások érik a szomszédok részéröl, még gyújtogatás is volt valamelyik városban...

Kismamáink nagyon csinosak. Olyan izgi ez a finish!

Edö egy hét köhögés után végre jól van. Majdnem 6 kg. Mosolyog és gügyög, imádom. Dönci is nagyon szerelmes belé, alig lehet róla levakarni. Tele aggodalommal, ha Edö sír. Ma együtt fürdettem öket az emeletes módszerrel. Nagy volt az öröm. :)

Julcsi talán német dal és mondóka terén segíthetnék. Vagy rákerestél már az interneten?

Mennem kell, felébredt a tejszívó élösködöm. :)

Puszedli: én
Vendég
 


Jó reggelt!

most olvastam egy másik fórumon, hoyg hrk éknál jön a harmadik baba májusban! éljen :wink:

tegnap megkatuk a baby einstein 26 részét.. annyira aranyos, kár,hoyg korábban nem találtam rá.. csak a bölcsiben mutatták csajok.ZSIga imádja..http://www.babyeinstein.com/home/

BArbi örülök,hogy aprónép jobban..ágyikóról majd kérünk képet!

Szisz akkor jó volt a tészta :)

Dorkák hát én is ezen füstölgök ma is..

fiam még alszik, kiváncsian nézek elébe mai napnak...
Vendég
 


Sziasztok!

Na én is itt megint...

Kitti! Jó hír hogy befordult a picur, remélem sima, gyors szülésed lesz!

Mecsi! Hűűű mekkora pocak! Jó, hogy még tele vagy energiával! Mikor is kezdi Áron a beszokást?

Zsófi! Szép pocakfotó a tiéd is! Anyóssal ne foglalkozz, amikor eleged va ,csökkentsd minimálisra a vele töltött időt, aztán majd elmúlik. Összeveszni vele úgysem érdemes, pláne ha Beni is szereti. Na meg jól jön még a segítsége, ha 2 poronty lóg a nyakadon.

Dia! TÖk jó, hogy megoldódott a munkaügyed. Én így utólag azt mondtam volna, hogy kezd 6 órában, aztán ha látod, hogy Virág jól érzi magát a böliben, menj 8-ba. De így akkor az a 2 hosszabb nap nem lesz vészes. Mikor kezdesz? Virág hogy viseli a bölcsit?
Vezetéstől meg ne félj! A téli csúszós utakig azért még van idő gyakorolni remélem....

Boni! Kitartás a beszoktatáshoz, nem lesz gond. Csak ez az eleje a legrosszabb! Tudom mit érzel, én is ugyanígy voltam. Még azon is elgondolkodtam, hogy jó-e ez RÉkának. Pedig észérvekkel egyértelmű, hogy jó.
És ma meg alig hittem a szememnek: Réka örömmel szaladt be a bölcsibe, egészen a kaputól, közben mondogatta, hogy Kócos (alvósbaba) menni akar bölcsibe, utána meg azt hajtogatta, hogy jó leszek Anya!. Még majdnem puszit adni is elfelejtett. Olyan édes volt, amikor ment be, még akkor is mondta, hogy "jó leszek, Aja". Majd odaszaladt Zsókához az egyik dadushoz, és a karjaiba vetette magát. Ők persze jót nevettek így az egészen, én meg majd elbőgtem magam a meghatottságtól. Olyan jó ezt látni, nagy megkönnyebbülés! És fogalmam sincs, mikor történt ez az áttörés...
Szóval kitartást neked! Ja, most gondolkozok, hogy lehet, hogy az is segített, hogy elmagyaráztam RÉkának, hogy amíg ő bölcsiben van, addig anya elmegy a dolgozóba, és oda ő nem jöhet... (ami persze nem igaz, mert ithonról dolgozok)... És egyedül meg azért milyen rossz lenne itthon neki.....

Szisz! Tök jó, hogy ilyen szupi munkahelyed van! Jó, hogy Málnus együtt lehet veled!

Julcsi! Síelés biztos tuti lesz! Mi is megyünk februárban megint, a szokásos barátokkal, mondjuk most nem olyan sokan, mint tavaly, mert csak tesómék lesznek pici gyerekkel. De most lesz az első olyan év, hogy nem síelek... azért 7 hónaposan már durva lenne. Lehet, hogy Rékát is lécre rakjuk majd egy kicsit....

Kirándulásunk apával jól sikerült, csak az idő volt elég vacak 2 napig. Minden esetre túrázgattunk, sétáltunk, meg pihiztünk. És képzeljétek, egy csomó újságot olvastam. Szerintem utoljára Réka születáse előtt volt ilyen.

Voltam kedden dokinál, 12hetes vizsgálaton. 4 végtag ábrázolódik, tarrkóredő is oké. Kórházban ingyenes a Kombinált teszt, úgyhog vért is vettek, egy hét múlva eredmény.

panna1
 
 


ma is nagy üvöltés, kiváncsi vagyok meddig....
elvileg most már néha abbahagyja, csak egyfolytábna azt kérdezi, hogy anya hol van?
én is elmondom neki, akkor mondja is hogy jó, de amikor kijövök iszonyatosan elkezd sírni.. olyan rekedt a hangja a tegnapi miatt is..
:cry: de most kell erősnek lennünk :roll:
Vendég
 


Kitti éljen a befordulás!

Mecsi fejecskéről elmúltrak pöttyök?

ZSófi szuuszáá.. szerintem is jó hoyg egy ideig "mellőzöd" anyóspajtást

biztos jó lesz sielés is!
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk sajnos Laura beteg, asztmás köhögése van már több mint egy hete. Folyik az orra, meg hőemelkedése van - talán mostmár lassan megyünk ki belőle - szerencsére Oliver nem kapta el (bár a doki szerint elvileg nem fertőző). A hiszti is megint visszatért, időnként teljesen behergeli magát, remélem azért nem fog túl sokáig tartani...

Oliver szépen fejlődik, tegnap volt két hónapos, 6210 gram és 59-60 cm körül van. Egyre többet elnézelődik, próbál a játékok után kapni, mosolyog. Az utóbbi egy hétben már nem is nyűglődik annyit, nagyokat alszik kint a kertben. Remélhetőleg egyre könnyebb lesz velük. :)

Mi a bölcsi helyett babysitter mellett döntöttünk, párszor fog jönni hozzánk egy észt lány, aki tud Laurával foglalkozik, hogy fejlődjön az észt nyelv is + így el tudok menni a gyerekekkel külön-külön is nekik való foglalkozásokra + remélem, hogy azért magamra is lesz így egy kis időm, mert egyenlőre arra nincs nagyon...Tegnap volt itt először, szerencsére jól el volt a gyerekekkel. Kitartást a bölcsis beszoktatáshoz mindenkinek!

Van elég sok kismamaruhám és gyerekruhák is,amik nekünk már nem kellenek, aki már adott el, hol és hogyan érdemes őket eladni?

Boni - ezt a babyeinsteint le lehet valahonnan tölteni? Ha adok egy DVD-t, át tudnád nekem venni? Köszi előre is!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


sziasztok!

vagyok ám én is, csak ma bőrgyógyis napom volt! :S anyósom jött, aztán én elmentem, de mikor jöttem, már nagyon készülődött, mondván, hogy dolga van, így nem sokat voltunk együtt, de nem is gond! :)

reggel a gyerekdoki nagyon örült, hogy Beni ilyen jól reagált az antibiotikumra, szóval végre jól vagyunk, köptetőt ugyan még 1 hétig érdemes adni neki, de csak a gyengébbik fajtából. én is voltam a háziorvosnál, nekem nem adnak antibiot, pedig már kezd az orromból kifújt cucc színeződni, de ezen kívül semmi, szóval sirályság! remélem, hogy már a végét járom én is! :)

Kitti, örülök, hogy befordult a hercegnő! a 10es fájás az jelent valamit!? mármint lehet belőle jósolni? vagy mit mondd a doki? Levinek jobbulást, mi a baja???

Sziszka, nem semmi melóhely. nálunk is most került elő csak a szülinapi gyurma, Beni él-hal érte! csak én kapok agytubit, hogy kis morzsákban a szőnyegből vadászom! :D de ez van!

Barbi, jó, hogy jöttél, és úgy, ahogy jól vagytok! sulis téma kiakasztó! tanárnő szerintem direkt utazik a családra, vagy legalábbis a Te idegeidre... :( mellgyulladással mit kezdesz? többet szopiztatsz? jobbulást!!!

ágyakról majd dobj képet!

Panna, gratula a 12. heti uh-hoz, hogy mennyire repül az idő! durva! csak így tudom lemérni, mert magammal nem foglalkozom azért annyit, persze mit szövegelek, már én is lassan 36 hetes leszek! :S

Réka nagyon ügyi, hogy így szereti már a bölcsit! :)

Boni, a bölcsis, csanás dolog eléggé bosszantó, mármint a buzi ügyvéd fószer, de biztosan nagyon ügyi lesz Zsigi, csak picit hagyni kell, hogy felfogja, hogy nem marad ott örökre! szerintem nagyon jól haladtok!

Beni Bogija is kezd 3 hét múlva a bölcsiben! rossz lesz, hogy nem lesznek itt egymásnak! :( amúgy az anyukája az októberi kismamában írt egy cikket, a legutolsó oldalon van! ;) csak érdekesség! :)

visszatérve az eltűntekhez! nagyon sokan hiányoznak már jó ideje... pedig jó lenne, ha néha, legalább életjelet adnának magukról! :(

HRK Rituséknak minden jót! nem semmi, hogy 3. baba! :) tök jó! (nekünk szerintem nem lesz, legalábbis mostanában tuti nem...)

lányok, a só-liszt gyurmának mi a "receptje"!?

mindenkinek szép napot! holnap még jövök!

sophie27
 
 


Sziasztok!

Egy eltűnt jelentkezik.
Kórházaztunk, túléltük, Levi szenvedte meg rendesen, mert hiába kedvenc a mama, ha este van, akkor kakaó és saját ágy. Namármost igen rossznéven vett, amikor látta csütörtökön, hogy a kakaó ott készül és az ágy is felállítva. Iszonyúan sírt, én meg kb vele benn a kórházban.

Amúgy senkinek halvány sejtelme sincs mi a baj! Jó, mi? :evil:
Holnap még lesz egy egész napos tortúra, ráadásul most Levit is vinnem kell, mert nincs aki vigyázzon rá. El sem tusom képzelni hogy alakul majd, mert két gyerekkel, ahol az egyik egy bazi nagy hordozóban ül, a másik meg minden cm-en talál vmi izgiset és így kontrasztanyagos röntgenvizsgálat. Hajaj.....

De a lényeg, hogy sztem az utolsó, harmadik féle gyógyszer hatni kezd talán, már nem 4 óránként eszünk 60at, hanem ugyan két részletben de 3 óránként 100 körül. Sajna szopi ugrott, csak éjjel megy, meg vmiért nem nagyon alszunk olyan 2től, de legalább már nem kell a kiszáradástól rettegnem egész nap.
Hasfájás még emellé megvan, sztem az a ludas az alvás-nemalvás témában is.

De végre nem fogyunk, hanem hízunk és ez a lényeg!!!!

Olvasok ám néha, csak mivel kb. kétnaponta járunk vhova, ez eléggé kiveszi az energiáimat!

De örülök a kismamáknak, porontyoknak, ügyesen beszokóknak, gyógyulóknak, új munkahelyeknek és drukkolok a nehezen akadályt ugró Prücskökért és az újabb Tapsifülesekért is így a véghajrában!

Most meg megyek, mert ma még auchan, porszívó és egyebek, 3 napja nem láttam ugyanis apát így minden csúszott mára....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Apró!

Azért jó, hogy már némi jó hírrel is szolgálhatsz! Az azért elég érthetetlen hogy nem tudják kideríteni mi is a baj Zétivel. De legalább a gyógyszer hat, és nem fáj annyira a pocak!
HOlnapi naphoz sok türelmet neked!

panna1
 
 


Jó reggelt!

Mazska persze viszem majd ha megyünk hozzátok :)majd egyeztetünk

Laurának biztos tetszeni fog a baby sitter :)sajnálom, hogy beteg volt..


Aproo örülök,hogy legalább már enni tud Zéti
:lol:

Zsófi sógyurma recit itt megtalálod! http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... highlight=

tegnap megyek vissza bölcsibe. meglát fiam felderül arca hogy Anya erre a következő kérdés: Meginlepim hol van? ( mikor elköszöntem, mondtam neki,hogy ha okos lesz és keveset sír, akkor kap meglepetést. ami ebéd utáni kis nasit jelent)
már csak néha pittyegett, hogy hol van anya? vittük magunkkal reggel Pongó kutyát, hogy ne "egyedül" maradjon a bölcsiben, és úgy tudták kivinni udvarra, hogy Pongót viszik sétálni :) de már játszott, motorozott, rajzolt, bábozott ZSófi nénivel.aki tiszta lelkes, mert a többiek akik szintén hasonló korúak még nem igazán játszanak semmit...
Vendég
 


sziasztok!

Aproo, nagyon sajnálom, hogy még mindig a sötétben tapogatóznak! amúgy a gyógyszert akkor mire is adják!? sajnálom, hogy még van pocifájás is a nem evés, vagy kevés evés mellé! :( remélem, hogy hamar rendeződik végre ez a két nagyon fontos dolog, és újra Te is fel tudsz lélegezni, és örülni tudsz majd mindennek! kitartást!!!!

Levi, szegénykém! sok erőt neki is, azért biztosan nagyon rossz lehet, hogy hirtelen magára maradt, és én is ettől félek a legjobban, ha egyszer muszájból kell otthagyni valahol éjszakára, hát megszakadna a szívem! mert a bölcsi sem jó első körben, mikor sírdogálnak, de azért legalább az éjszakák mindig együtt töltöttek, így egyből a mély vízbe dobás nagyon sokkoló lehetett neki! (mondjuk én a mai napig nem is vágyom rá, hogy máshol aludjon... nem tudom, lehet, hogy az én készülékemben van a hiba!:))

Boni, nagyon cuki Zsigi, a kis számító! :) de hát ilyenek a gyerekek! és napról napra ügyibb lesz! tuttti!

gyurma linket köszi!!!

lányok, ha valakit esetleg a környékből érdekelne, lesz itt jövő pénteken (okt. 9én) alma koncert a sárga házban, 1 db belépőt félretetettem, de mi lehet, hogy mégsem tudunk elmenni, ha valaki érdeklődne, akkor 800 Ft az ára, délután 4től kezdődik, 3 éves kor alatt a gyerkőcnek, ha ölben ül, nem kell jegy!!! szóval tessék szólni sos, mert különben lemondom a foglalásom!

további szép napot! és végre hétvége!!! :)

sophie27
 
 


Sziasztok!

Petra,
Sajnálom, hogy még beteg Laura :( Akkor elmarad a talink sajnos. Bár Virágnak is meg én is egy kicsit taknyosak vagyunk, így amúgy sem biztos, hogy jó lett volna ha megyünk. De ami késik nem múlik! :wink: Jó ötlet a babysitter, remélem bevállik!

Aproo,
Nagyon sajnálom, hogy még mindig nem tudtok semmit. De ez számomra pont arra utal, hogy lehet az a baj mint Virágnak volt, hogy konkrétan baj nincsen, hanem egyszerűen éretlen a bélrendszer még, ezért nem is találnak semmit a vizsgálatokon. Virág is nagyon lassan hízott, de amint elkezdett szilárdat enni, szépen szedte magára a grammokat. Biztos nem akartok elmenni Veres dokihoz?

Panna,
Réka is nagyon ügyes már!

Boni,
Ügyi Zsiga, belefog jönni, meglátod! :wink: :)

Képzeljétek, ma vitte apa Virágot először bölcsibe úgy, hogy én nem mentem velük. Muszáj begyakorolni, mert keddtől megyek vissza dolgozni, és akkor ő fogja vinni minden reggel 8ra (én már 7 előtt indulok sajnos). Na és semmi sírás nem volt, integetett nekem és szépen beült a kocsiba, és apa mondta, hogy a bölcsibe sem volt semmi gond, szépen bement. Ja meg szerda óta már ott is aludt ebéd után, sajnos ott is tartja a szokásos egy órát, de ott nem engedik ki az ágyból 3ig, így aztán addig feküdnie kell. Bízom abba, hogy azért fog majd többet is aludni azért. Szépen eszik odabent, szereti a közösséget meg a gondozónéniket. Tulajdonképpen szerintem már be is szokott, múlt héten volt csak 2 sírós nap, de azóta szinte semmi. Nagyon büszke vagyok rá! :D :wink: Csak így tovább!!

Kép
Kép
dia123
 
 


Panna,
Köszi a biztatást vezetés ügyben! Én is remélem, hogy addig fogok tudni gyakorolni, még mielőtt bejön a hó! Azóta már vezettem egyedül a M0-son, amikor hoztuk haza az autót, sőt már itt a környéken is jöttem-mentem egyedül vele. Az autóra azonnal ráéreztem, most már nem félek a vezetéstől, de azok a fránya kamionok, csak tőlük tartok..... :shock:

Kép
Kép
dia123
 
 


Sziasztok!

Tudom, nagyon eltüntünk mi is...

Dorinak megvolt a shunt beültetés a másik szemén is. Első kontroll jó volt, 5-én lesz az újabb!!! A másik szemünkön is jó volt az első 2 kontroll, azóta megint magas a nyomás????

Marcim gimis lett, és Pécsre jár egyedül a távolsági busszal minden reggel 15-20 km, plusz a városi közlekedés... Hadd ne ecseteljem, hogy éljük meg, még látó gyerekkel sem egyszerű, hát még úgy, hogy itt VIDÉKEN nem divat átadni a helyet a buszon, ill. a fiatalokra nem jellemző, és leginkább ők ülnek a reggeli járatokon. Hulla fáradtak ugyanis... A sofőrt megkértük, kérjen Marcinak helyet, azt mondta, megérti a pr-t, de nem teszi, mert ha néha rájuk szólt, cserébe felhasogatták az üléseket, összefirkálták a buszt! Őt is megértem!!!
Minden nap 8-9 Órája van, 5 óra felé ér haza, akkor kezdünk tanulni! Csak az írásbeli 8-ig 9-ig tart, aztán diktafonra mondom a németet -nyelvi előkészítőbe járunk, fényévnyi lemaradással, mert nem elég, hogy nem látunk, még ráadásul a többiek elsőtől 5 órában tanulták a nyelvet, mi 6. oszt. második félévétől, heti egy órában, és a család sem beszéli!!
- Szóval ez után jön az önálló tanulás!

Bencémre épp csak annyi az idő, hogy, megjöttél? Milyen jegyeket hoztál? És hogy mit kell segítenie. Borzasztó lelkifurdalásom van!

Dorca is bölcsis, - várakozáson felül jól beszokott! -ugyanis én is visszamentem dolgozni június 15-tel, de okt. 15-ig zajlik a szabim –nálunk nincs megváltás!
Mindenesetre a kötelező dolgokat nekem is ugyanúgy kell csinálnom, mint a kollégáknak, csak persze szerelemből, szabi alatt. Értekezletek, teremrendezések, tanmenetírások, szülői, stb…

Párom bezárta a vállalkozását, ami 7 éve szép veszteséget termelt, most újra ott vagyunk, ahol 7 évvel ezelőtt, csak egy kicsit több adóssággal, és gyerekkel…

Én még mindig tanítok másodállásban is vak gyerekeket Sásdon, így a gyerekeimre tényleg nem marad sok időm, pedig de szerettem volna –mindig is főállású anya szerettem volna lenni!!!!- Ember tervez….

Dorikám igazi csaj lett, naaagyon cserfes, csuda jó dolgokat beszél –neki is írom a naplóját – és már engedi a haját is fonni, gumizni, csatozni, stb…Szépen eljátszik a kutsusával, barikákkal, nekik is mennek a „hajukba” a csatok, hajpántok, de sokszor vannak szidva is. Akár csak a tesók, fene negy itthon a rend!Pl: Bence, ne beszélj hülyeségeket, vagy ne gyeje ide, mejt megcapjak a jujámmal! De ébes, mikor megkérdi, Na Bence, mi volt a sujiba?

Egyszóval imádom a családom!

Apróó! Sajnálom a korházat, nagyon átérzem a helyzetet, tudom dorit is infúziózták, még gyommorszondázni is akrták és nem találtak semmit, pedig az összes vizsgálatot elvégezték
Mi is ott sírtunk a kórházba a párommal, mert az orvosok tanácstalanságánál és ötleteléseinél nincs rosszabb! Néha jól jött volna egy Dr Haus, de tudtuk, hogy nekünk kell rájönnünk, mert a mi gyrekünk és mi ismerjük a legjobban! Így is lett, kiderült, hoyg a nagy szemnyomás miatt nem evett…, hát tényleg senkinél nincs a bölcsek köve, csak ezt a szülőnek végigasszisztálni, nagyon nehéz feladat –pláne, ha otthon vár még gyrek!!!

Kitartást hozzá, tudom, hogy meglesz a válasz, csak kívánom, minél előbb!!!!

Minden apró jövevényhez nagyon gratulálunk, legyen sok boldogságotok a kis családjaitokban! Akik most következnek, gyors és örömteli szülést és babágyas időszakot!!!!

Mindenkinek puszit küldünk innen a távolból!

KépKép
koadri
 
 


Sziasztok! Pár napja megint nem sikerült írnom :oops:

Sziszka, hogy telik a szabadnap? Hogy van Málnus a fogacskáival? Tegnap ismét nagyon jól éreztük Magunkat, Eni megint maradt volna még :lol:

Barbi, régebben keresgéltem dalokat, mondókákat, de nem találtam igazán jó oldalakat, 1-2 tipp jól jönne, ha ismersz valami jó oldalt. A másik gondom meg az, hogy az ilyenek nekem magyarul jönnek automatikusan... itt látszik legjobban, hogy nem az anyanyelvem. Meg a zenebölcsi is magyarul van, amit ott tanulunk/tanultunk, bár ott is már régen voltunk, de most már készülök 2 gyerekkel menni...

Panna, én síeltem már terhesen, még Enit vártam, de akkor még csak 14 hetes voltam. Petivel a 8. hónapba lépve már az utazást se vállaltam volna be :wink: Most meg lassan megint kezdő leszek, vagy újrakezdő :lol:

Adri, nagyon örülök, hogy újra jelentkeztél...A nagyfiad nagyon ügyes, szerintem megoldja ő a dolgokat, de persze érthető, hogy félted... meg nagyon strapás lehet a tanulás, de később talán könnyebb lesz mindkettőtöknek. Dorca ilyen könnyen beszokott a bölcsibe? Mióta jár? Szeret ott lenni? Egész nap van vagy csak délelőtt? Akkor most az egyik szeme jobb, a másik meg újra olyan mint volt? Azért remélem lesz valami tartós haszna ennek a sok műtétnek :roll: Szegény Bencének se lehet könnyű, de ő is okos fiú. biztos megérti :wink:

yuyu79
 
 


Dia, Virág nagyon ügyes, hogy ilyen jól veszi az akadályokat!!

Boni, Zsigával ma is mentetek csanába? Alakul a dolog?

Aproo, jó hogy kicsit javul a helyzet Nálatok, remélem lassan kiderül valami konkrétum is, hogy mi a baja szegény Zétinek :roll: Az a legkevesebb, hogy nem megy a szopi, tényleg az a lényeg, hogy többet eszik végre. Tudom hogy sajnálod, de a tápszerek is nagyon jók már. Az a lényeg hogy ne szenvedjen szegényke. De ha még éjjel szopizik, akkor hátha később esetleg többször is fog még újra :wink:

Ja és még Adrinak: Nagyon édesek Dori szövegei, nagy dumás lett ő is :lol: Azért gondolom sok mindenért kárpótol, mikor hallod, hogy milyen aranyosan beszélget a tesókkal :?

yuyu79
 
 


Ja és még valami: Petink 6 hónaposan 7600 g és 71,5 cm. Kicsit elmaradt a duplázástól, ami nem lepett meg... Eni meg már 3 hósan duplázott, ő nagy kajás volt. Ennyire különbözőek, külsőleg is, meg mindenféle szempontból :lol:

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Majd jövök nemsoká csak egy gyors kérésem lenne, segítsetek honnan tudom letölteni a szülés utáni kitöltendő intézendő dokumentumokat. Már nem is tudom mit is kell egyálltalán?! :shock:

Az igaz hogy már nem kérnek új házassági kivonatot jó a régi is???

Gyorsba csak annyi pöttyök javultnak tekintődtek, bölcsit hétfőn kezdhetjük, viszont tegnap óta totál taknyosak vagyunk :( Én is még egyben kb. 2600g-ra mondta dokinéni pocakbékát.

Még valami nem írtam fel Niki álltal beírt homeos csodaszerek szülésre tanácsát, valakinek megvan mert nem is találom hányadik oldalon volt. :( Köszönöm!

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Mecsi, a családi pótlékot és az anyasági támogatást a Magyar Államkincstár honlapjáról, a TGYÁS igénylést az egészségbiztosítási pénztár honlapjáról lehet letölteni. Ha küldesz egy email címet, átküldhetem este, én már letöltöttem őket :) .

A Niki-féle így volt:
37. hét: Cimicifuga C12, 6 napig, 7. nap: Arnica Montana C30
38. hét: Caulophyllum C12, 6 napig, 7. nap Arnica Montana C30
39. héttől pedig:
jóslófájások esetén: Caulophyllum C12 1x5 golyó 6 napig ha nincsenek jóslók:Cimicifuga C12 1x5 golyó 6 napig, 7. nap: Arnica C30

Miután elfolyt a magzatvíz, 20 percenként szedtem felváltva a Caulophyllumot és a Cimicifugát, ahogy jöttek a fájások, onnantól számított 2 órán belül megvolt Domika. Remélem segítettem és hasonlóan gyors, szép szülést kívánok én is neked és a többi kismaminak is:) málnalevélteát most nem ittam, Barnusnál nem használt!"

Akartam én is kérdezni Nikitől, hogy az elején lemaradt a mennyiség (vagy csak én másoltam ki bénán :roll: ?), hátha erre jár és kiegészíti.

Judit

Kép
Kép
csutak33
 
 


Judit nagyon köszi!
privibe megy a mailcim

Te hogy vagy??? Mikorra vagy kiíra ? Akkor utánnam te jössz aztán Zsófi Panna és Dia

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Sziasztok

Dia ügyes Virág és Apa :lol: végül akkor 8 órában?

Zsófi szívesen :lol:

Adri örülök,hogy jöttél.. és fiadnak nem adják át a helyet? no comment.. édes kicsi lányod továbbra is tüneményes lehet! majd friss képeket ha időd engedi hozzál
:lol: kitartás!

Julcsi voltunk igen ás képzeljétek, csak egy kicsit sirt amikor eljöttem, de utána részt vett a játékokban

ma már egyszer meg is tudták pisiltetni. . kétszer át kellett öltözni.. de haladunk :lol:

Petinek is szép súlya van.. ahány gyerek.... :lol:
Vendég
 


sziasztok!

Judit, én is kérhetném a lapokat!? bár nálunk a melóhely, mivel kifizetőhely, szerintem megcsinálja az anyaságit és a TGYÁSt, de azért jobb tutira menni...

a mail címem bpontzsofiakukacgmailpontcom ;)

kösziiii!

Mecsi, gratula a kiscsajszi súlyához, mit saccolt dokinéni a végére?

igen, utánad egyébként Judit jön, és utána én, a következő három szülés várományosai mi vagyunk! persze, hogy mi lesz... mondjuk én még nem akarok szülni, csak mondom! :P

örülök, hogy Áronnak már gyógyul a sok bibije! hajrá bölcsi, bár a takonykórral nem tudom, hogy tudtok-e kezdeni! neked is jobbulást!

Adri, örülök, hogy jöttél! okos gyerkőceidnek mennek a puszikák!!! Marci fiad biztosan nagyon ügyike az utazással, büszke lehetsz rá! Dorca pedig a beszokással kapcsolatban, meg a dumával! szemecskéknek továbbra is mennek a drukkok! Bence pedig biztosan megérti, hogy miért is jut rá most talán valamivel kevesebb idő! a vállalkozást sajnálom, de talán jobb így, mint a folyamatos adósságot halmozni! nem!? minden jót nektek! puszik!

Dia, nagyon ügyes kis Virág! büszke lehetsz rá, neked minden jót a melóba visszaálláshoz! biztosan minden okés lesz! vezetéssel is, ne parázz! ;) a kamionok tényleg gázosak, de max. nem előzgetsz! :) nem?

Aproo stoppolta a jegyet, így az alma koncert mizériám megoldódott szerencsére! :) köszi érte!

most megyek, apa ma már kiborított többszörösen is, persze semmi komoly, csak a bénázások, amit egy pasi tud csinálni. jó éjt, és jó hétvégét mindenkinek!

sophie27
 
 


Julcsi, ja, igen, Petire akartam reagálni, hogy szép súlya van! meg milyen hosszú fiúcska! egyébként dokinéni nem szólt, hogy nem duplázta a súlyát? felettünk lakóékat kikészítik ezzel, persze ott jóval elmarad a súlya a duplázástól! ... :roll:

sophie27
 
 


Mecsi, privi nem jött :( . Egyébként november 4-re vagyok kiírva, de mivel Dani 4 héttel korábban jött, már másfél hónapja össze vagyok pakolva (csak a mellszívómat nem találom), és minden apró fájdogálástól parázok, nehogy most még hamarabb.... Mondjuk 20-a körül már szeretnék túlesni rajta.

Zsófi, mindjárt küldöm.

Judit

Kép
Kép
csutak33
 
 


Sziasztok!

NA, ma felkeltünk hajnalban, berámoltam mindenkit a kocsiba, előtte persze reggeli, öltözés, plusz fejés és idegösszeroppanás...aztán a belvárosban Levi nagypapához, gyerekülés átrámol, közben Klinikákra új beteg nem érkezett, mivel az egész utca állt miattunk... :oops: :oops:

Aztán nagy levegő, táska, hordi, gyerek, rucik be a csecsemőosztályra, majd visszazavartak bejelentkezni, újra vissza, majd újra másik épület a röntgenre, mindezt a bazi nehéz hordival és cuccokkal. Bakker, egy málhás szamár sztem csak röhögött volna.
Majd gyerek kivetkőztet, kiterít, 2x próbálták indítani a gépet, majd közölték, már tegnap is szerelők jártak ott, akkor működött, de most nem, szóval az egész vizsgálat fújva, menjek jövő héten....no comment.... :twisted: :twisted: :twisted:

Mire hazaértünk mindenki ko volt, persze Levi vagy 4 órát aludt, Zéti meg nem akart csak rajtam, de ez már napok óta így van, nem tudok ledőlni, mert visít azonnal ha nem ülök és úgy altatom. Enyhén kezd nehéz eset lenni az ürge. Meg átlag napi fél óránál többet nincs el magában, csak ha ölben van. Szóval szegénykém sokat berzenkedik, mert az nem megy Levi mellett, hogy hurcibáljam folyamatosan. Na, kicsit nehezen szokik össze a banda...

De kedden voltunk méreckedésen, 6130kg és 61 cm. És 1 hónap alatt 7 cm-t nőtt, ezen mindenki ledöbbent. Remélem most újra beindulunk. Bár furi, hogy kb. dupla annyit eszik, mint 1 hete, alig kakil, akkor napi 8 hasmars volt, a mérleg meg nem emelkedik. De lehet, hogy azért mert térdtől lefelé lelóg róla?!

Ja, akartam még kérdezni, hogy bár eltűnt, de Verka is mostanában szül, nem? Verkaaaaa, végül fiúcska lett hármaska????

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


sziasztok!

Aproo, ez nagyon durva! ez a magyar eü... gondolom, hogy időpontra mentetek a vizsgálatra, és ilyenkor szokás elkérni telószámot is, ha szar a gép, minek vállalnak újabb betegeket!? ez kiakasztó, főleg egy ilyen pici gyerkőccel... :( sajnálom nagyon ezt a kálváriát!

lehet, hogy azért sem hízik annyi Zéti, mert most a hosszra gyúr inkább!? régebben volt, aki azt mondta, hogy egyik hónapban hosszában, másik hónapban súlyban gyarapodnak... hm? vagy ez baromság!?

Levinek kitartást az új szituhoz. amúgy gondolom, hogy imádja Zétit, még ezek ellenére is, igaz!?

Boni, ez az babyeinstein honnan szerezhető be!? privit küldj már légyszi!

Judit, nagyon köszönöm a mail-t, örök hálám!

picit beparáztam tegnap, mikor bemásoltad a homeos cuccot, aztán volt ott, hogy Domi pikk-pakk megszületett, akkor hirtelen elgondolkoztam, hogy meg van már a babó nálatok is!? de csak később esett le, hogy az még mindig Niki eredeti üzijéhez tartozik! hihi! :) terhes agy...

mi már elég korán fent vagyunk, Beni készen volt, nem volt hajlandó alukálni, így már a reggelin is túl vagyunk. szerencsére főztem a minap, így mára nem kell nagyon készülnöm, max. egy kis apróság, holnap meg lehet, hogy anyuéknál eszünk.

mindenkinek szép hétvégét, a sz@r idő ellenére is...

jaaaa, még egy kérdés. második babát várokhoz! illetve, akik már túl vannak rajta! tesóajándéknak lett végül valami "haszna"!? nagyok felfogták, hogy mizu? gondolkozom, hogy legyen-e nálunk, de egyelőre még csak tapasztalatokat gyűjtök! köszipuszi!

sophie27
 
 


Petrának nagyon boldog névnapot mára!!! ez az előbb lemaradt...

sophie27
 
 


Sziasztok!

Zsófi - köszi a névnapi köszöntést! :)

Nálunk Oliver egy BabyBorn babát hozott Laurának, Daninak keresztelte el és azóta is nagy becsben tartja. Többször mondta, hogy azt Oliver hozta neki. Annyiból volt jó, hogy amikor hazajöttünk a kórházból, akkor az ajándékbontogatással lefoglalta magát, Oliver egyébként is aludt és így kellemesen teltek a hazaérés pillanatai. Ő pedig felfújt egy lufit Olivernek, azt rákötöztük a hordozóra és annak is nagyon örült, hogy ő is adott a kistestvérének valamit.

Boni - rendben! Szólj, ha ráértek vagy erre jártok! :) Csak jó lenne ha már mi is kikeverednénk ebből a betegségből, mostmár én is köhögök :( Remélem Oliver nem kapja el.

Dia - remélem azért tudunk majd találkozni. Jó munkakezdést neked a jövő hétre! Virág nagyon ügyes. Egy csoportba járnak Hanna-Lisa-val?

A gyurma egyébként nálunk is nagy kedvenc - órákig el tud játszani vele Laura. Nálunk most egyébként hercegnő őrület van, megnéztük már a hercegnős rajzfilmeket (Hamupipőke, Csipkerózsika, Hófehérke), koronát, varázspálcát, kistáskát kellett neki csinálnunk. Találtam egy Hamupipőkés Playmobile készletet, azt órákig tudja rakosgatni és közbe ő is meséli, hogy mi történik. Nagyon aranyos tud lenni. Nálatok mikkel játszanak el a gyerekek? Nálunk még az építőjátékok nagyon kedvesek, egész szép várakat tud már Laura építeni, ilyenkor olyan büszke vagyok rá.

Kellemes hétvégét!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Petra boldog szülinapot!

Apró kitartás, egyszer csak minden kálváriának vége lesz!

Emesedora gatya ma megy haza Joepostával, majd anyámmal elküldetem a címedre, neki tudod az aprópénzt is levélben küldeni, ez lesz a legegyszerübb.
Sziszka neked is megy haza a szeretetcsomag a ruhákkal és a bicikliüléssel. Utóbbi nem tudom hogy jut el hozzád, mert csomagnak marha drága lenne, talán majd leviszik az ösök személyesen, ha arra lesz dolguk, nem tudom. A ruhákat talán elöre tudnák küldeni, egyeztetünk ezügyben.

Puszi mindenkinek, rohannom kell mindent elökészíteni, aztán a barátnömhöz a náluk elszállásolt komódunkért, bazárra és még sorolhatnám.
Mozgalmas nap elé nézünk!

Barbi, G.O. (große Organisator)
Vendég
 


Petra! MI is nagyon-nagyon boldog névnapot kívánunk neked!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Boldog névnapot Petra! és jobbulást!

hihi csajok most nézem, hoyg ami nekünk van az spanyol nyelvű-- de már hamarosan meglesz az angol is :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Petra Boldog Névnapot!
Kép

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Jó reggelt!

Vidám vasárnapot :mrgreen:

tegnap este a barátnőm elvitt a 80as évek ikonjai koncertre a Budapest arénába, VIP páholyban voltunk.. a cégétől igényelte a jegyet..

jaj csajok hát nagyon jó volt..

Boy George, Rick Astley, Kim Wilde, Paul Young, Nik Kershaw

ebből igazából a középső három volt ott a szeren .. hát mintha 20 évesek lettek volna... olyan hangjuk volt még mindig, olyan erő van benne...

mielőtt elindultunk volna Zsigikém magára rántotta a tömör fa etetőszékét, akkora pukli lett a homloka közepén.. jól megijedtünk egyből a szegény kisgyerek jutott eszünkbe a tv vel :cry: de egyből rányomtam egy kanalat, bekentem körömvirágkrémmel.negyed óra múlva már semmi sem látszott.. így kissé nyugodtabb voltam és elindultam..
Vendég
 


Tegnap előtt Eni meg a TV-nk alatti kisasztalt fejeltre meg, neki is lett egy nagy puklija, de nem engedte rányomni a kanalat, akkor még jobban ordított :roll: De már neki se sok látszik belőle.

Boni, jó lehetett a koncert :)

Mindenkinek szép vasárnapot!!

Petra, utólag boldog névnapot!

yuyu79
 
 


Nekünk a múlt éjjelünk nem volt valami fényes, Peti kb 5x kelt. Azt hittem reggelre kijön felül is egy foga, de nem... bár nagyon meg van duzzadva az ínye :( Este 11-kor még evett, fél 1-kor meg már kelt, úgyhogy biztos nem a kaja miatt :roll:

yuyu79
 
 


Boldog névnapot Petrának!!!

Barbi: rendben és köszi. Anyukád tudja a címünket? Illetve Te? Tegyen egy cetlit bele (Bár rajta lesz a csomin) az ő címe, ahova küldjem az árat és a posta díjat. Köszi még egyszer! Priviben írd már meg légyszi a naci árát, már nem emlékszem rá.

Megyek, teregetek stb.

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan most mert elég rosszul vagyok, már 2 napja szenvedek a hasammal, elkaptam valami hasmars vírust. Ráadásul egyfolytába szomjas vagyok, hiába iszom nem múlik el. Mértünk cukrot, és 2 órával kajálás után (1zsemle felvágottal) 6.8 volt. Ez szerintem magas, mert Virágal a terheléses cukor teszten 6.0 volt. Kicsit kezdek parázni, hogy ez a hasnyavalya tönkre vágta a hasnyálmirigyet....:roll: Akinek volt már terhes cukorbetegsége, mennyi volt a cukor?

Petra,
Sok sok boldogat utólag is!
Igen, Hanna-Liisaval van egy csoportba, meg a Niki barátnője is, tudod akik itt voltak egyszer amikor a Kristiék is. Így jó, hogy két kis barátnő is ott van :)

Boni,
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! :wink:

Na mentem, már kezdek szédülni, utálom ezeket a vírusokat!! :cry:

Kép
Kép
dia123
 
 


Jobb reggelt!

Úgy néz ki, megmaradok magnak. Gyógyulóban a tejgyáram.

Boni örülök, hogy jól éreztétek magatokat.

Dia szegénykém, jobbulást mielöbb! Már mes se hiányzott neked!

Emesedora még a nyúlpostai címedet tudom, gondolom nem változott. A pakkot én címeztem meg, anyámnak csak fel kell adnia.

Sziszka a te motyóid is úton vannak.

A lényeg:
A barátnöm, a tudjátok melyik, összeveszet velem. Fel is út, le is út, gondolom én, mert ha eddig barátnövel összeveszett, akkor abból nem lett egyhamar diplomáciai kapcsolat. Történt ugyanis, hogy tölük sokszor kapunk ruhát, lányt is és fiút is. A lány ruhákat miután kinötték az enyémek, 3 részre bontom és továbbadom. Egy részét az éppen a tu cuccaitokat hazaszállító barátunk gyerekei kapják, tölük kapunk cserébe fiú ruhákat, a középsö részt az a barátnöm kapja, aki a gyerekekre vigyázott, amikor szülni voltam, töle is kapok fiú ruhákat, a 3. részt pedig hazaküldöm az unokatsómnak. Nomármost így összeáll egy fiú ruhatár 3 barátnörészböl és egy saját vételböl. Amit nem tudok közvetlenül hasznosítani, mert nem tetszik vagy már nem jó méret, eladom és az árából veszek másikat, tehát számbeli változás nem történik, csak átalakulás. Most szombaton megint bazár volt, elvittem az átváltoztatandókat eladásra és próbáltam helyettük mást venni, ami egy másik bazárban sikerült is. A barátnöm az ö másik kebelbarátéjábal késöbb ment erre a bazárra és felismerte az egykori ruháit. Nem tudom, hány darab származhatott töle, sajnos arra se emlékszem, hogy melyik darab kitöl és honnan volt, mert eddig nem számított. No ezen teljesen kiakadt és olyanokat vágott a fejemhez, hogy csak pislogtam. A mondandója lényege az volt, hogy ök önzetlenül segíteni akarnak nekünk a ruhákkal, mi meg csak azon vagyunk, hogy nyerészkedjünk az ö nagyvonalúságukon, továbbá abban is mi vagyunk a hibásak, hogy ök annyi pénzt "kénytelenek" kiszórni. Nem aludtam tegnapelött éjszaka, mert annyira felkavart ez a hülyeség. A barátnöm olyan, hogy ha valami kell neki, bemegy a boltba és megveszi, ha utána következö mozdulatként a kukába teszi is. Szombaton ottjártamkor megint az éppen aznapi új vételt szedtem ki a kutya alól a földröl: adidas fürdöruha és két másik frissen és drágán vett fürdöruha a másik kettönek. Minden nap vesz valamit s miután borzalmasan tunya ember, otthonról vásáról minden nap valamit. A gyerekbiciklivel is az volt egy hete, hogy neki kell egy. Mondtam, hogy várja meg a most hétvégén esedékes bazárt, ahol segítek, ott biztos lesz, mert szokott lenni és elhozom. Hát ö nem bírt magával és vett az interneten keresztül egy vadi újat. Én vagyok akkor ezen pénzkidobásban is a hibás mert nem voltam elég gyors?
Hát most füt a harci ideg rendesen. Utálom a vádaskodásokat, utálom, ha nem lehet értelemes emberek módjára megbeszélni, hanem találgatások, célozgatások és gondolatolvasások szükségesek a probléma felismeréséhez, megoldani pedig nem engedik.
Azt hiszem eleget nyeltem, türelmes voltam, de most nekem ennyi elég. Ha valaki nem önzetlenül segít, hanem fenntartásai vannak és kimondatlanul feltételeket szab, akkor az nem segítség, hanem béklyó. Ha én valakinek valamit ajándékba adok, s nem trafáltam bele, az illetö eladja és másra költi a nyereségét, hát szíve joga. Bakker.
Sziszkának se azért küldök cuccost, mert akarok töle valamit, vagy visszavárom a holmikat, én is kaptam és továbbadtam annak, akinek talán jól jön. Ha Sziszka eladja, megeszi vagy kidobja, akkor az az ö dolga. Bosszant, hogy a barátnöm most teljesen más oldalát mutatja. Azt is írta, hogy a barátoktól elvárja, hogy segítsenek neki spórolni. Erre a párom tényleg nagyon korrekten leírta, hogy hogyan vezetjük mi a háztartásunkat, erre ö visszaír, hogy mi nem értettük öt meg. Hát tényleg nem, mert fel nem foghatom, hogy mire akar kilukadni.

Itt tartunk most. Néha olyan jól esne egy mormális emberrel folytatott beszélgetés, amikor nem abból kell kiindulnom, hogy az ügyvéd jelenléte minden beszélgetésnél fontos lehet, nehogy a mondottakat ellenem lehessen a késöbbiekben felhasználni.
Eddig mindig úgy mentem hozzájuk, mintha utoljára tenném, mert ezzel a helyzettel mindig is számoltam. Sokszor mesélte, hogy kivel miért szakította meg a kapcsolatot, s azok az okok is ilyen apróságok voltak, szóval számíthattam rá, hogy elöbb vagy utóbb velem is ez történik. Aki okot keres, az talál is.

Lehet, hogy nem nagy veszteség, kicsit meg is vagyok könnyebbülve, hogy egy darabig nem kell a koszt nyelnem és a szórakoztató cirkuszi számot adnom, de akkor is olyan keserédes az egész...

Mentem a dolgomra.

Puszi: én
Vendég
 


Barbi, sajnálom, de örülj, hogy végre megszabadulsz tőlük :wink: Egy gonddal kevesebb :)

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Dia: a két órával kaja után nem annyira magas a 6,8, a plafon érték a 7,8, de nálunk már 7,2-7,3 felett diétáztatják a kismamikat. De viszont még az elején vagy és korábban nem volt ilyen tüneted, én mindenképp konzultálnék dokival. Magas cukor vetélést és egyéb borzalmat is tud okozni. Félre ne értsd, Tied még nem az, de eléggé az elején vagy még. Nekem a harmadiknál volt magasabb, 7,8, pont a határ és kellett járnom dietetikára. De nekem egyszer sem volt ilyen tünetem, hogy szomjas vagyok, innék állandóan.

Barbi: elég durva a barátnődös sztori tényleg. Ok, hogy ők ingyen adták nektek azokat a ruhákat, de gondolom már nincs rá szüksége, azért. Akkor meg nem tök mindegy neki, hogy mit csinálsz vele? Ha igaz barát lenne, márpedig nem az, akkor inkább örülne, hogy Neked könnyebb, ha visszaforgatod és hogy milyen ügyes, leleményes vagy. Én a helyedben nem töltenék több álmatlan éjszakát vele, nem érdemli meg. Azok után főleg, hogy Te mennyi mindenben segítettél nekik, ingyen.

Amint megérkezik a gatyó, jelentkezem! És köszi!

Most menek, festeni akarnak a manók!

Sziasztok

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Jó reggelt!

Barbikám, Neked sokkal jobbat! ;) szerintem a barátnőd most csak egy hülye indokot keresett arra, hogy összezörrenjetek, és ezt elég egyszerűen meg is találta! tudod, csak az nem hibázik, aki nem is dolgozik! egyébként meg tudod, hogy itt mindenki csodál Téged/Titeket, hogy hogy bírjátok elviselni a barátosnéd baromságait, de eddig ment, nehogy már Te hunyászkodj meg ezúttal is! és azt sem hiszem, hogy nem esett jól neki, hogy végignyaltad a koszos-retkes lakását, persze ott is kellett valamit dumálnia, de ez már csak ilyen. én biztosan letojnám, majd jön ő, ha akar valamit! ... és jönni fog, mert biztosan neki is hiányozni fog egy ilyen segítség, mint amilyen Te vagy!

Dia, jobbulást neked! a cukorterhelés, cukros lötyivel 7,8-nál is okés még! persze lehet, hogy bekavar most a vírus, de nem hinném, hogy gondod van a cukival, ráadásul ilyen korán nem is nagyon nézik, és azt hiszem, hogy a 30. hét után meg már megint csak nem érdemes nézni, szóval no para! akkor holnap mi lesz!? tudsz kezdeni? vegyél valami probiotikumot, hátha az hamar helyre tesz!!!

ma jön a védőnéni, csak beugrik, igazán nem is akarok semmi komolyat, csak itt a házban vagyunk 3an is kisgyerekkel itthon, így, ha jön, akkor végiglátogat mindenkit!

nekem egyre többször jut eszembe a szülés. Beninél egyáltalán nem féltem, most sem a félelem az elsődleges, de mégis foglalkoztat, hogy mi lesz, meg hogyan!? :S

na megyek!

sophie27
 
 


Dia, szerintem a nagy szomjúság a hasmars miatt is lehet! ki van ürülve a szervezeted, én nem feltétlen hinném, hogy a cukorbetegség áll a háttérben! nekem sajnos amúgy is van gondom a cukrommal, mármint az inzulinommal, és ilyen tünetem nem volt még, persze a cukrosság egyik jele a túlzott szomjúság, de szerintem a terhességi diabétesz nem = a normál cukorbetegséggel, a tünetei sem feltétlen azonosak! szóval csak nyugi, tedd rendbe a pocidat! (ja, és az sem véletlen, hogy mikor kell a terheléses cukira menni...)

sophie27
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: