Új privát üzeneted érkezett!

A gremesésbe az van írva, hogy 15 kg-ig.
Vendég
 


A Liliputi is 15 kilóig.
De ember legyen a talpán, aki egy 15 kilós kölköt felpakol a hátára! Max. ha én lennék a szenesember! :lol:

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Jó, hogy holnap jöttök sokan Mei Tai-jal, mert én még nem vettem és most már nagyon aktuális lenne, így majd megnézem a tieteket.
lara
 
 

 
 

Én már bepakoltam holnapra!!! Holnap csak fel kell kelni, megfogom a cuccot és már indulunk is :)
lara
 
 


Agci: a mei tai valóban nagyon hasznos és praktikus. A mi babakocsink hetek óta anyáéknál van, mert nem használom (és ott is csak azért, hogy legyen hol altatni) Arra azért számíts, hogy már csak rövid ideig fogod elbírni Rékát elől! De később csípőn és háton hordozáshoz is jó a meitai.
zuzmooo
 
 


Jó szórakozást a holnapi talizóknak! Részletes élménybeszámolót várunk, fotókkal! ;)
zuzmooo
 
 


még semmi sem pakoltam be... és ma már nem is fogok...
majd reggel (+ epilálás)
izgi lesz

boruska
 
 


Köszi a válaszokat. Közben én is nézegettem. Igen, érdekes ez a 15 kg. Előtte majd mindenképp kipróbálom vhogy, de biztos nagyon szupi. :)

Zsuzsa, elöl szerinted hány kilóig tudom majd használni? Most megint hülye kérdéseim lesznek: Van olyan, amit csak felrakok, és becsatolom, tehát nem kell megkötnöm? Milyen a csípőn hordozás? :roll:

Ági

KépKép
agci
 
 


Már mennem kellene aludni, tegnap éjjel nem sokat hagyott a gyermek. :? De ezt muszáj kiírnom magamból:
Nagyon elegem van abból, hogy úgy érzem anyám mindent csak kritizál amit a gyerekkel kapcsolatban teszek. Ha mei taiban vagyunk: gúzsba kötöm a gyereket, leszorítom a kezét, nem kap levegőt, hőgutát fog kapni, túl szoros a kötés és elnyomja a felkar idegét (amikor kilóg a keze), kitörik a nyaka (amikor alszik és lebillen a feje)... Hogy adhatok nyakláncot fiúra? (borostyán), Ha felöltöztetem vagányan (pl:farmer gatyó, ing, hozzáillő sapi): fintorog a farmer színén, szerinte csak babás kékbe kellene öltöztetnem Benit. Amikor beszéltünk neki a babaúszásról: kifagyasztjuk a gyereket a 33 fokos vízben! Ja és alapból utálja, hogy a Bendegúz nevet választottuk és csakazértis Bendikének szólítja! Elkényeztetem a gyerek, mert sosem hagyom sírni. Minek veszem fel mindig, rám fog szokni...
és persze mindig csak laza kis megjegyzéseket tesz, amire nem lehet normálisan reagálni. Ha finoman kértem, hogy ne bántson, miért gondolja, hogy rosszat akarok a gyermekemnek, még ő volt felháborodva, hogy túlreagálom a dolgot és ne hisztizzek. Ha erélyesebben rászóltam, még én vagyok a szemét és mi az hogy ő nem mondhat semmit???!!!
Teljesen kész vagyok! Akárki baszogatna, nem érdekel, de annyira rosszul esik anyám viselkedése. :(
és a férjem sem áll mellettem :cry:
zuzmooo
 
 


Zsuzsa! Mi melletted állunk! :oops:

Tudom kevés. Az kéne, hogy anyukád legalább ne bántson. De ne várd tőle. Ő egy más korszak gyermeke. Akkoriban másképp nevelték (???) a gyerekeket. Mikor egyszer mentem kendőben, akkor az egyik kolleganőm elsóhajtotta magát: hogy mikor neki volt kicsi a fia, akkor nem is nyúlhattak hozzá szinte, mert baj lesz a babának. Ez mindent elmond. Az más világ volt mégis felnőttünk. Ebből indulnak ki. Majd akkor fogja elhinni, hogy jól csinálod, ha felnő a fiad és jó ember lesz.

Látod nálunk a babapiskóta a menő téma!

zarja
 
 


Zuzmooo! Gondold el, hogy nekem ugyanezt egy "vadidegentől" kell elviselnem úgyhogy tudom mit érzel. Nagy nagy buksisimi és virtuális ölelés. Azt viszont nem értem, hogy a férjed miért nem áll melleted amikor totál igazad van. :roll: Még az én férjem is mellettem áll pedig ő az anyja. :roll:

Jó éjt.

bellerreni
Eger
 
 


Agci: a te erőnlétedtől, alkatodtól is függ, de 7kilótól már rendszerint kényelmetlen hosszútávon elől hordozni.

Persze van csatos hordozó, de ezek jelentősen drágábbak mint a "kötözős" mei tai. Ilyen pl: a Manduca http://www.babamosoly.hu/images/stories ... itovel.jpg
vagy a Beco http://www.babamosoly.hu/images/stories/beco/aiden.jpg


"A csípőn hordozás tulajdonképpen a kézben hordozás “rákötözött” megfelelője: a csípőn cipelt gyermek a kendővel (mei tai-al, stb.) rá van rögzítve a felnőttre, így a felnőtt kezei felszabadulnak." http://www.mamami.hu/cikkek/hordozas/10 ... tekintese/
Csípőn hordozás meitai-al: http://www.youtube.com/watch?v=nkZI2B3xiro
zuzmooo
 
 


Sziasztok!

Nem volt időm ma jönni, így jelezni sem a talival kapcsolatban.

Kedves Nóri!
Köszönjük szépen a meghívást. Sajnos nem tudunk menni, pedig a rengeteg finomság nagyon csábító ám számomra is! Jucival megbeszéltem, majd a részleteket elmondja.

Drága Kismama csajok, érezzétek nagyon jól magatokat, egyetek, had nőjjön a begyetek!

Sok puszi nektek, meg a kölköknek! :D

Kép
zsizell
 
 


Köszi Nóri, hogy répadoktornak tituláltál. Valójában almadoktor vagyok :lol: . De az öreg répában kevesebb a nitrit, mert az idő előrehaladásával átalakul. Nekem megnyugtatóbb, ha a bizonytalannak gondolt zöldségekkel kivárok. És tény, hogy jobb a zöldségeket idényükben adni, mikor olcsó, mert akkor a termelő nem fogja drága vegyszerekkel agyontömni, permetezni :D. (Dolgoztam üvegházban, elrémülve néztük mások permetező kedvét: 2!!! naponta fújták a paradicsomot, uborkát. Ilyen gyorsan lebomló vegyszer nincs.)
pammut
 
 


Csajok, hol találom a gmailen a táblázatot.

Szükségem lenne Kismaki elérhetőségére.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Na háj!

TALI ELMARAD!!!! Nem volt időm hajat mosni... :lol: :lol:

Rossz vicc!

Leves hűl, dinnye, piák hidegek. Joghurttortát elbasztam (naná, hogy agar-agarral akartam csinálni Kattkat miatt, mert hát ki ha én nem! :lol: ) Szóval 30g helyett 3g cucc ment bele. Illetve kevésnek ítéltem és jó bőven tettem még. Úgy összesen 5g-ot! :shock: Kicsit hígm de pohárkrémnek jó lesz! :lol: :lol: :lol: :lol:
Főzelék kész, holnap reggel már csak a kelttésztákat kell megcsinálni. Talán a legnagyobb meló a 2kg meggy kimagozása volt magozó nélkül. Még van dolgom ma bőven takarítás terén és holnap 5kor kelek. Igyekszem nem felkelteni a lányokat, szóval ha valami takarítós rész kimarad, nézzétek el nekem kérlek!

Zsizell, annyira sajnálom, bár nem tudom, iért. Remélem nincs nagy gáz!!!! Ölellek!

FONTOS? HA HOLNAP NEM LENNÉK ELÉRHETŐ, akkor dobjatok sms-t, mert néha nincs térerőm. Plusz ha írtok, írjatok nevet pls mert a múlt heti sim-csere miatt kb alig van meg pár ember száma. Asszem Ágié, Kaktié meg Jucié. Illetve Beától van egy sms-em... Köszi!!!

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Itt vagyok, mindjárt írok privit
Vendég
 


A nap végére én is idejutok... Kismaki, Molmar, megy nektek sms - bocsi, hogy ilyen későn. Össze nem pakoltam még, örültem, hogy túléltem a mai napot. Majd holnap reggel... Most már gondolkodni sem tudok.

Ági, köszi a tájékoztatást, amikor elkezdtem olvasni soraid, összeszorult a szívem: a nitrátos víz miatt kis híján meghaltam 6 napos koromban. :cry: Így már tudtam, annak mik a következményei. Már bekékültem az oxigénhiánytól. A tápszerhez hiába forralták a vizet... Onnantól kezdve ballonokban hozták nekem Keszthelyről (40 km) pár naponta a vizet. Szomorú tapasztalat.

Nagyon sajnálom, hogy vannak, akik mégsem jönnek. :cry: De így legalább van egy indok, hogy miért kell hamarosan újabb talit szervezni! :D

Most megyek, eldőlök. Holnap találkozunk! (és ezt most vegyétek fenyegetésnek!) :lol:
ktc
 
 


Pammut, az otthoni nem trágyázott zsenge répa senem jó? Mert ha azt nézzük, már idénye van, nem? Mi bomlik le benne öregkorára? Én tényleg nem vágom. Kivárom míg megöregszik, nem arról van szó, csak érteni szeretném. :roll:

Ja, a nemrég vett citrom csomagolásán írják, hogy a héja étkezési célra nem alkalmas...

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Mármint mi bomlik le benne, ha nem látott trágyát?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Nóri, a pontok megérkeztek?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


úgy izgulok,h nem tudok aludni. És bosszant,h nem csinálok semmit, pedig egy portörlés nem ártana... 4óra múlva csörög az óra. Közben egyszer tuti etetek. Jaj,nem tom mi legyen! Félek lesz még ennek böjtje! De legalább írok. Ha esetleg vki olvassa indulás előtt és van otthon jégkocka zacsija hozzon már párat pls. Én nem kaptam és a 3szilikonom édeskevés a jegeskávéhoz! Csilla,még nem néztem ma postát! :) de tegnap sem,de bizti megjött és köszönöm! Vicky, van babavíz! Jana meg szt. Királyi is!

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Jó reggelt!
Rohangászok, mint a mérgezett egér, pakolok...

Bubus fél 6kor kelt (minden nap egyre korábban :( )

boruska
 
 


Jo reggelt.
En is ebren.
Ma ahhoz kepest sokaig alszanak a sracok, hogy nem otthon vagyunk.
Ez meg jo is lenne, mert elmehetnek hajat mosni. De nem tudok, mert Erik a nagy agyban alszik Kristoffal, en meg nem merek bemenni a furdoszobaba, mert felek, hogy kart tesznek egymasban, ha ebrednek es nem veszem eszre.
Egyebkent 9:50kor indul a vonat, kilenc utan szeretnek elindulni.
Elvileg 11re tuti ott leszunk.
Jah, Nori!
En valszeg hivni foglak, hogy az allomasrol merre induljunk!
Vendég
 


Kb. fél órája én is fent vagyok.

Nór!
Sajna jégkocka-zacsi nincs, de amit este megbeszéltünk, már bekészítve!
Még összeszedek pár dolgot, aztán ébresztem a lányt - ha magától nem teszi meg.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Viszek jégkocka zacsit!!!!
Vendég
 


Mi is készülődünk, vigyázz Maros, megyünk! :)



vicky79
 
 


Váá! Lesz itt minden kérem mint a bucsuba! Készül a csiga meg a tökös... Mán én is elvesztettem a fonalat: vonatosok 10:50re jönnek a vonatosok, előtte jön vki Kaktiékon kívül?

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Nóri!
Ne aggódj, úgyis szólnak, ha megérkeznek! :lol: Nagylányok mind önálló személyivel! :lol: :lol: :lol:

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Figyi, mi tuti előbb leszünk ott, 9kor ott vagyok Nikiékért, onnan egy óra lehet kb.

boruska
 
 


Elindultunk, see you there

boruska
 
 


köszi Nóri
Mi 9kor indulunk.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Köszi Zsuzsa, megnézem az oldalakat.
Anyukámra én is mérges vagyok néha, pedig nagyon sokat segít, és csak jót akar. De azért ő is sokszor megjegyzi pl. hogy Anyád éheztet, aztán másnap, hogy ne erőltessem neki a kaját, mert elmegy az étvágya. Ha hosszú ujjúban van, akkor biztos melege lesz, ha rövidben, akkor meg majd jól megfázik. Bizti nem akarnak rosszat, csak kell vmit mondaniuk. :) Legalább is nálunk ez van. Sokszor ráförmedek apróságokért is, aztán mindig jól megbánom.

Ági

KépKép
agci
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Hjajjj, de jó nektek lyányok :lol: Puszi mindenkinek. Érezzétek nagyon jól magatokat. Azért a nap folyamán jó lenne egy gyors helyzetjelentés valakitől, ha nem nagy kérés. :roll:

Eszter! A rendelés leadva az embőcnek :wink:

Én anyósnak nagyon sokszor beszólok, de nem bánom meg soha :roll: Anyut legutóbb jól leordítottam, pedig ő is csak segíteni akart. Na azt megbántam, de tudja, hogy milyen vagyok úgyhogy szerencsére nem sértődött meg. :oops:

Na szép napot mindenkinek

bellerreni
Eger
 
 


Könnyű helyzetben vagyok e téren. Havonta egyszer hazamegyünk mamákhoz, addigra igyekszem a lelkem felkészíteni rájuk. Otthon meg csak mosolygok rájuk, és bólogatok (közben háborog a lelkem) aztán úgyse jönnek Kvárra, úgyis úgy csinálom, ahogy én gondolom. Ha meg durván szólnak be azonnal pakolok és jövünk. Ha nekik megéri... :roll:

zarja
 
 


De azért fájni tud...

zarja
 
 


Zsuzsa és a többi anyuka-anyós tanácsainak ékszíjat elhajítóknak:
Nem mondom, hogy ez a tuti módszer, de sok mindent megold, ha így csinálod.

Hozd el anyukád babás könyvét. Nekem 79-es Spock könyv jutott. Ennek két eredménye van. Egy megérted honnan szedi ezeket a ma már hülyeségnek számító dolgokat. 6 hetes korban kezdődő hozzátápi, feles tej, sírni hagyás és egyéb extrém esetek. Másfelől nem tudja otthon feleleveníteni. Helyette lásd el Kismama magazinnal vagy egyéb ízlésed szerint való babanevelési könyvvel, így abból fog tájékozódni. Lassú víz partot mos, eljön a szemléletváltás nála is.

Nekem szerencsém van, viszonylag kevés jó tanácsot kapok. Anyunak általában megmondom, hogy változnak az idők, anyósnak még ennyit sem. Ha nem olyat mondanak, elfelejtem megfogadni.

Erősítsd a mamikban, ami jó. Mivel ő akar a legjobb lenni, így mindig ebbe az irányba fog menni.
Anyós pl. szép és jó minőségű cipőket vesz. Mivel ezt tudatom is vele ill. mindenkinek elmesélem, azóta ő veszi Lilla cipőit hajmeresztő villogó-csörgő-zörgő ketyerék helyett. Anyu képes hajnalban a biopiacra menni stb. Mindenkiben azt kell dicsérni, amit szeretnél tőle máskor is kapni.

Ha mégis jó tanácsokat kapsz, engedd el a füled mellett.
Hivatkozz a gyerekorvosra, hogy azt mondta.

Ne azt mond, hogy ezt máskor ne vegye, hanem ha jót vesz, mond hogy a gyerek mennyire szereti, kényelmes neki stb. Borítékolom Neked, hogy legközelebb is ezt a pl. babakaját hozza :lol: Ne azt mond, hogy te nem engeded, hanem a gyerek nem szereti. Így van egy kibontatlan bébikompunk is, sajnos LILLA nem szerette :lol: :lol: :lol:

Ja és nyugi. Lilla már beköpi az autósülést nem bekötőket stb. :lol: szóval majd a gyerek megneveli őket és megmondja, hogy anya nem így szokta.

Amire számítsatok, hogy szólni fognak érte az arra hajlamosak:
1. sokáig szoptatsz, régen ez nem volt divat
2. éhezteted a gyereket, mert a mai elveket betartva hozzátáplálsz
3. későn lesz szobatiszta a gyereked
4. porszívó orrszívó, autósülés stb. egyéb nyalánkságok úgyis haszontalan holmik, de előbbit orvos mondta, utóbbi kresz szerint kötelező stb. szóval minden magyarázható :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi! Az a durva, hogy én ennek a nagy részét is próbáltam már. :shock: Nulla eredménnyel. :x Az újságokra azt mondta, hogy ezt nem tapasztalt anyukák írják, hanem csak valami hülye újságíró, aki semmit nem tud a gyereknevelésről. Az ő 62-es (!) kiadású könyve a legjobb, mert azt tapasztalt anyukák írták. És semmilyen körülmények között ő nem képes elfogadni mást. A múltkor már írtam, hogy képes volt a kórházba bemenni és megkérdezni a csecsemősöket, hogy tényleg nem kell a gyereknek tea. Elég-e az anyatej. Ott jól letörték az arcát a cukros teával kapcsolatban. Most azt fújja, hogy akkor adjak neki vizet, mert az lehetetlen, hogy a gyerek nem szomjas és nem érti meg, hogy az eleje a tejnek tökéletesen oltja a szomját. Hiába mondom, hogy nem lehet még túrót adni a gyereknek, ő akkor is nyújtja a szája felé a túrót a palacsintából, merthogy a gyerek azt mennyire nézi és azt meg kell vele kóstoltatni. És még sorolhatnám reggelig... Tehát sajnos vannak totál idióta értetlen emberek, akinek akkor sem tudod megmagyarázni a dolgokat, ha megfeszülsz. Jah és mondtuk neki, hogy most tartjuk majd a névnapját nem szeptemberben. Erre ő: És mit csináljak vele? Ő még olyan kicsi, hogy úgysem kell neki semmit venni :shock: Hát anyád!!! :x De remélem azért van olyan anyuka, anyós akinél ez beválik... :roll: Hajrá csajok! :lol:

bellerreni
Eger
 
 


Reni :shock: :shock: :shock: nem semmi anyósod van, nem kommentelem, mert szépet nem tudnék róla írni, az biztos :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!Én is itt vagyok!
Talisoknak kellemes időtöltést!
:D
Anyósom 650 km-re lakik szerencsére,eddig 3 napot volt itt.Szülés után jött volna 2 hétre,de mondtam a Zuramnak,hogy csak a testemen keresztül!!!!Úgyhogy megmondta neki,hogy még ne jöjjön,mert még ismerkedünk,összeszokunk stb.majd utána.Így a két hetes turnust megúsztam!Halleluja! :D Most júliusban 10 napra megyünk hozzájuk...hát nem várom,de már most készülök lelkileg....Ő skypon keresztül osztotta eddig az észt,most élőszóban fogja:"...én nem szólok bele....DE....és mondja...grrrrrrrrrrrrrr :evil: Na mindegy ennyit kibírok...remélem

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Sziasztok!

Anyukám mint tudjátok agyturkász, hát inkább nem jellemezném, milyen együtt élni egy olyan emberrel, aki minden egyes mozdulatodat, nézésedet, szavadat, kielemzi, kiforgatja, és valami nem létező mögöttes tartalmat lát mindezekben. Érettségi után elköltöztem :D Az ész osztás azóta lightosan megy, anyukám inkább magával van elfoglalva. Nem akart unokát, és ezt nem is titkolja most sem. Néha inkább örülnék, ha osztaná az észt, csak foglalkozna velünk is.. :oops:

Kép
zsizell
 
 


Hát, lányok, úgy látom senkinek nem könnyű. Köszönöm a bátorítást, nagyon jól esett! ;)
Anya valójában nem igazán szól bele, hogy mit hogyan csinálok, tulajdonképpen elfogad mindent, csak MEGJEGYZÉSEKET TESZ! és engem ez borít ki, ezzel nem tudok mit kezdeni. Mert ha konkrét tanácsokkal bombázna, azt (úgy gondolom) ész érvekkel le tudnám szerelni, vagy legalábbis megbeszélni.... :roll:

Ez az "anyád éheztet", "anya/apa bántott" szöveg anyósom kedvence! De apósom legalább rászól, hogy hagyja már a hülyeségeit :twisted:

Az azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy mindketten nagyon sokat segítenek nekünk. Az első heteket anya nélkül nem nagyon bírtam volna, anyósom rendszeresen főz nekünk még most is, és ha szükséges, szívesen vigyáznak rá az én szabályaim szerint (pl nem fogják babapiskótával tömni amíg nem vagyok ott, akkor se, ha náluk ez volt a szokás)...
zuzmooo
 
 


Reni: anyósod überelhetetlen! :shock: Szegénykém! Kép
zuzmooo
 
 


Erika de szerencséd van azzal a 650 km-rel. :) :) :) :) :)

Ági

KépKép
agci
 
 


Hahó!

Szóval, ismét itt vagyok. Boti alszik. :) (Azt találtam ki, hogy csak akkor ülhetek a gép elé, ha alszik. ;) Mert különben itt ragadok és függő leszek... meg aztán lelkiismeret-furdalásom van, ha nem vele vagyok, hanem itt ülök, mikor ébren van)

Csak később olvasok vissza, mert nem sokára jön hozzánk egy volt évfolyamtársam.
De láttam ám a képeket a babákról, és hát mind egytől-egyig csudaszép! :)

Ugye nem voltam egy hétig, mert a szüleimnél nyaraltunk. Nagyon-nagyon jó volt! Boti is hősiesen viselte az első hosszabb kirándulást; végigaludta a 2,5 órás utat oda is és vissza is. Aludni is tudott már az első estétől kezdve, bár éjjel eggyel többször kelt, mint itthon. No, ez meg a falusi levegő nekem egy kicsit betett, napközben olyan voltam, mint akit agyonvertek.
Apa végül is nem jött el velünk még a hétvégére sem, nagyon dolgozik a PhD-ján.
Egy érdekes dolog: mikor visszaértünk Szegedre, Boti a saját lakásunktól (ahol már ugye több mint 4 hónapja él) jobban meg volt lepődve, mint a szüleimétől. Órákig csak forgatta a fejét, kerekedett a szeme, hogy most mi van, hol is vagyok. Lehet, hogy nem értette, hogy került ide, hiszen elaludt az udvaron a szüleimnél, majd a lakásunkban ébredt. Aztán a slusszpoén, hogy még altatni is kellett, pedig mindig elalszik magától, vagy úgy hogy evés alatt beájul vagy a kiságyában addig ficereg, míg úgy ki nem fárasztja magát, hogy egyszer csak bealszik. Szóval most úgy aludt el, hogy evés után letettem az ágyába, aztán mondtam neki, hogy jó éjt, és ki akartam jönni tőle, de mikor távolodtam az ágyától, már láttam, hogy kerek szemekkel, ijedten néz rám, hogy most meg mi történik, itt hagyom, vagy mi lesz? Egyből görbült le a kis szája, visszamentem, és addig simogattam a hasát, míg szépen megnyugodott és elaludt. :) Ki érti ezt?!

Egyébként mind jól vagyunk. Hétvégén lehet, hogy kimegyünk hármasban a vadasparkba.
No, most megyek, visszaolvasok egy kicsit, míg ideér a barátnőm, aztán, ha lesz még egy kis időm, visszajövök.

Pá!

Kép
erusverus
 
 


sziasztok!
Vegre van internetem es volt idom is elolvasni a "termest".
Latom mar javaban tart a tali, kerjuk az idokozbeni beszamolot, habar valoszinuleg jobb dolgotok is van annal. :wink: Irigy- irigy...
Anyos- mivel en vagyok AZ orvos az o szemeben (megha csak fogdoki is), mindenrol o ker tolem tanacsot, habar 3 fia van, es aztan oktatja a sogornomet, hogy Erika ezt mondta :twisted: , persze nem sok sikerrel- tudjatok, o a kajamegrago- gyerek szajaba dugo... Anyam meg azt csinal a gyerekkel, amit en mondok, mert az Enyem, es kesz. Viszont apam szerintem meg soha csecsemot ennyit nem csucsujgatott, mint az en kolkomet- beleertve minket is a tesommal- egyutt nezik a meccseket meg a bebi TV-t, meg ahanyszor meglatja a kolok , hangosan rohog neki, hiaba, ok is erzik, kik vannak oda ertuk...
Forgas- meg mindig semmi- vagyis felutig megy, aztan nyujtja a kezet, hogy huzzam tovabb, es akkor atfordul- ezt is apamtol tanulta... De mostmar segitseg nelkul is uldogel rovid ideig, sot loki a kis popot, es probal kuszni. Nem tudom, hogy kell-e aggodnom...
Viszont belpoklos lett a kolok. Tegnap megevett egy oklomnyi ceklat ket repaval es egy kicsi husival, aztan ket krumplit ket repaval es egy kis husival- tobb reszletben, elotte persze szopi. A kruplisat 5-kor es 7-kor termelte be, 5-kor es 8-kor szopi, de fel 1-kor mar jelentkezett kajara. Fel 2-ig gyozkodtem , hogy csak szomjas, es igyon vizet, de 2-kor megint kelt, hogy de o mostmar ehen hal, adjak kajat. Fel 4-kor megint, es 6-kor megint. Mostanaban mindig haromszor eszik ejjel, de eddig nem adtam neki 7-kor kajat, most is csak annak remenyeben, hogy legalabb ejfel korul nem kel. Mondjuk latszik is rajtunk az eveszet, het kg felett jarunk, ami a 2.5-es kezdosulyhoz eleg jo teljesitmeny...
Csisza- megjottek a BCG-k, a korhazba kell visszamenni- elvileg-, ott adjak be. sajnos a tobbi oltasrol meg mindig semmi hir...
Hivat a kolok, majd meg jovok...


geri79
 
 


Ja, es a zoldsegek mind az en kertembol vannak, se tragyazva, se mutragyazva nem volt a kert evek ota. Remelem igy nem lesz baj. :roll:


geri79
 
 


Es koszi a keresztelos kepekre a dicsereteket- kolok termeszetesen gyonyoru, megha a ruha nem is tecc- anyam vette, kellenek a kompromisszumok-, de Joco meg en inkabb megviseltek vagyunk...


geri79
 
 


Geri!
koszi.
nekem is most lett netem, a ferjem nem fizette ki. ez az egyetlen dolog, amit o kell fizessen.
fel is hivtam a dokinonket, amint kap, szol. a masodik rota is itt lapul a hutonkben, egyutt kapja majd be.
2 honapost nem vettem meg, egyelore tuti nem is fogom.
JO TALIT!!!!
csisza
 
 


Megneztem a kepeket a babocakrol! Hat, egytol egyig mind gyonyoru, de ha illik ilyet, nalam Csipike Vivienje a favorit- az a hajkorona, meg kell veszni! Es megneztem a mi kepunkon a kezem, hat latszik , hogy mostanaban komuvesse leptem elo. Hiaba, nem szegyen a munka, csak baj... :lol:


geri79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: