Új privát üzeneted érkezett!

Zsó: nálunk is van estére egy csomó szúnyog, pedig már minden ablakra tettem hálót. Én mostanában citrom olajat szoktam az aroma párologtatóba tenni Bende szobájába lefekvés előtt. Kb 10-15 peric után elfújom a gyertyát alatta. Úgy vettem észre, hogy kevesebb azóta a szúnyi.
Jó még a citromos eukaliptusz (eucalyptus citriodora) is, de nekem olyan nincs. "Párologtathatod vagy egy kicsi bázisolajba (pl. olívába) téve egy cseppet be is kenheted a kezét-lábát.
Fontos, hogy az eukaliptusznak ez a fajtája legyen, mivel ez már pici kortól is használható a babáknál. De amit a boltban árulnak, amire a latin név nincsen ráírva, csak hogy eukaliptusz, az általában az eucalyptus globulus szokott lenni, amely csak 7 éves kortól és leginkább felnőtteknél alkalmazható. " (forrás: www.illoolajok.hu)
zuzmooo
 
 


Ági, nekem százezerért is jó, csak legyen, mert itten azt se tudják mijaz!!!!! Persze, milupa jó lesz, de tényleg ha nem gáz! Köllött neked ajánlgatni! :lol:

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


zuzmooo:kösssz, azthiszem minden informáciot megkaptam.öööö citrom, eukaliptusz.

:oops: én ugy izgulok a holnapi tali miatt minha kb az esküvömre készülnék.mer'én aztán tényleg nem nagyon voltam sehol, az elmult fél évben. :? ugyhogy lehet h. tulpörgök és hülye leszek :shock: :D

zsó
Kép
pcd1985
 
 

 
 

Újabb hülye kérdés tőlem: van ilyen párolónk, amiben magunknak szoktunk mindenféle zöldségeket párolni. Szerintetek ebben is jó a bébikaját csinálni?
Kép
zuzmooo
 
 


Nóri!
Adott esetben én is le tudok szaladni a patikába (3 perc).

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Ja! Bea!
Készülj fel, hogy zsemle sütési praktikákat várok tőled (ha már itt a kenyérsütő gép, és nem kell dagasztanom meg kelesztenem külön). :wink:

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Kattkat!
Gyere nyugodtan, mert en meg ugy nezek ki, mint aki epp pubertal. Most van a antibebibogyomentes (azaz anti-antibebibogyos) hetem, tehat megjott, tehat akkora pattanasok nottek a fejemre, mint Erik feje volt 25 hetes magzatkent. :evil:

Jah: ma azt mondta nekem egy neni a parkban, hogy ahhoz kepest, hogy ket fiam van jol nezek ki. Merthogy a fiuk utan a noknek nagy hasuk marad es koverek lesznek. :shock:
Hirtelen nem tudtam, hogy ezt most boknak szanja-e. Merthogy orultem volna ennek a beszolasnak, csak kicsit zavar az az ahhoz kepest kezdet.
Ez olyan, mintha azt mondjak valakire, hogy "A maga módjan szep." Magyarul nem az.

OK, ilyet ram nem mondanak. Merthogy en szep sohasem voltam. Talan babakent utoljara. Meg Ferinek egyenlore. :lol:
Vendég
 


újabb hülye kérdés, ezuttal tőlem:
már nem fejek egy ideje, és ma éreztem h. mintha kicsit fájna-feszülne a mellem.megnyomtam és rendesen spriccel belőle a vízszerű tej.akkor ezt most hagyjam és majd így elapad vagy fejjek le egy kicsit mert be fog gyulladni(gondolom lejön vagy 20 ml-vagy nemtom..)?

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Hehe Kakti.
Tolem?
A praktikam: azt csinalom, ami le van irva es elsore altalaban mindig minden tokeletesen sikerul. Minel rutinosabb vagyok es minel kevesbe adagolok pontosan, annal szarabb lehet a vegeredmeny.
Es ezt vedd komolyan.
Az volt az elso zsemlerecept, amit kiprobaltam, az elso adag zsemle, amit sutottem es tok jo lett. Azota egyszer volt ra idom, az is jo lett. Tobb praktikam nincs. :lol:
Viszont a kenyersutohoz gratulalok!
En meg mindig imadom. Igaz, hogy a leesos baleset ota nem sutok benne, csak dagasztok es kelesztek, mert nem zar rendesen a teteje, igy kiszokik a ho. :?
Vendég
 


nekem egy lányom van, nagyhasú vagyok és kövér.na erre mit mondana a néni?

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Zso!
Valszeg ugyanezt mondta volna neked is, mert baratkozni akart. Takaritotta a parkot, unatkozott, csak en voltam ott. :lol: :lol:

Valamire ma ismet rajottem.
A jatszoteri anyukak donto tobbsegevel es nehany gyerekkel en meg ketgyerekeskent sem tudok mit kezdeni. Kivulallonak erzem magam.
Ma lent voltam Kristoffal, vegigfeszengtem magam, inkabb jatszottam a sajat gyerekemmel.
ES!
Rajtam kivul csak egy apuka tette ugyanezt. A tobbi anyuka husult a padon, beszelgettek es 20 meterrol orditottak, hogy "Ricsike! Mar ezerszer mondtam, hogy nem szabad a tobbiek fejet utni a lapattal, kulonben elveszem." Egy ido utan mar nem is kiabaltak ilyeneket, beszelgettek tovabb.
Szoval asszem, hogy en nemtok jol alkalmazkodni.
Lehet, hogy holnap en leszek a Noriek tarolojaba zarva.
Dugok is ket zsemlet a melltartombe (siman belefer meg a B kosarasba is a melleim melle), hogy ne halljak ott ehen.
Nori!
Ivoviz van a taroloban??? :lol: :lol:
Vendég
 


Hülye vagy te, Bea! :D:D:D
Az lenne a normális, amit te csinálsz! Engem a kolléganőim anno az oviban hülyének néztek, hogy nem velük traccsolok, hanem fogócskázom, bújócskázom meg homoksütit gyártok a gyerekekkel. Sőt! Nyáron, mikor feltöltöttük a medencét a kölköknek, mindegyik a partról nézte, ahogy játszanak - ha vízbe folytja egyik a másikat, semmit nem tudtak volna csinálni. Én voltam az egyetlen, aki bement velük a medencéba. (Hú, emlékszem, 15 doboz neomagnolt dobáltunk bele fertőtlenítés céljából. :lol:)
Szóval nem te vagy a kívülálló, hanem ők. Olyan is lesz a kölykük...

De kenyérsütősök:
honnan szereztek "lefölözött tejport" meg "gyors hatású élesztőt" pl? Mert ilyeneket ír a recept!

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


ananácska: :D :D :D :D :D és :D :D :D :D :D :D

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Kakti, Zsofi: koszi. :D
A rohogest is. :lol: :lol:

Kakti!
Ahhoz a zsemlehez, amit en csinaltam nem kellett ilyesmi, az a receptes topicban van.
Tejpor: veszel sima tejport. De kapaszkodj, en altalaban tapszert rakok bele, mert az masfel eve mindig van otthon frissen. :D
Eleszto: sima poreleszto. Csak annyit nezz meg, hogy az eleszto tasakjan mit irnak, mennyi liszthez valo egy csomag. Van, amelyik 50 dekahoz, van, amelyik 60 dekahoz. Ezt aranyositsd a recept szerinti liszthez.
A kenyersuto leirasaban valszeg szo szerint forditottak a fast-action dried yeast-et meg a semi-skimmed milk powdert, de azert mert itthon nem ilyen neven fut meg tok jo. :D
Vendég
 


Halihó!

Valami van ma a levegőben, mert egyik-másik leányzó kicsit megbuggyant :lol: :lol: :lol: :lol:

Én még mindig irigy irigy vagyok, de most, hogy tudom egyszer én is megismerhetlek benneteket, így kicsit jobban vagyok. :roll: (Eszter! Téged is várlak ám nagyon, de az még sajna odébb van :roll: )

Az én drágám extra nyügike ma. Eddig 2x 20 percet aludt és most ugyan alszik, de már vagy 5x megébredt. Szerintem tuti a meleg miatt van, mert legutóbb akkor aludt ilyen keveset. :roll:

Kokonya Móni! Ha olvasol minket kérlek segíts. :oops: Más homeos bogyó, mint a Robinia gyomorfájásra? Mert mostanában az sem hat... :? Meg egyébként is tessék jelentkezni, mert régen jártál erre!!!

bellerreni
Eger
 
 


na jo...
itt ülök az iwiw előtt, és egy régi ismerősömnek akit nem jelöltem be, szal neki ismerőse a Győzike, most ezen röhögök és hogy mikre nem képes a photoshop
(remélem ezért holnap nem én leszek a taroloba zarva)

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Délelőtt leugrottam Lénával, hogy tologatom picit...3 órát aludt a 40 fokban...én meg még nem is ettem...lábam szétjártam, ragad mindenem...Ennyit a rövid sétáról. Gondoltam fél órát szundít majd...ahan :)
lara
 
 


Nóri, ezek után bele se merek gondolni, hogy az esküvődre mennyit készültél... :lol: :lol:

09:50-es komppal érkezünk Marosra Vickyvel! :)
Vendég
 


Lányok!
Most szóljatok, kinek mit kellene vinnem, mert szita az agyam és sok mindent elfelejtek! :)

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


naaa én lépek, mert felkelt a lányom.
akkor holnap :wink: 8)

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Bea, én rendszeresen csúszdázom és mászókázom a játszón, sőt Hangával hinta-versenyt is szoktunk csinálni :)
lara
 
 


Zuzmooo!
Téged nem szokott megtépni Bende, amikor felkötöd mt-ban hátra? :roll:

Kattkat

Kép
kattkat
 
 


ananácska írta:Dugok is ket zsemlet a melltartombe (siman belefer meg a B kosarasba is a melleim melle), hogy ne halljak ott ehen.
:


Ezen meghaltam. :lol: :lol:
Meg Nóri házszabályán is. Meg azon is, hogy Zsó úgy izgul, hogy lehet, hogy túlpörög holnap. Elég bolondok vagytok. :lol: :lol:

Ági, nekem is hasznos volt a gyűjtés. Köszi! :)

Na elkezdem összepakolni a cuccokat a nyaralásra. Ha már nem írnék, akkor jó talit!

Kép

Kép
koviki
 
 


Jó talit holnapra!
Töltsetek fel majd gyorsan képeket. :) Már ha nem lesztek nagyon fáradtak.

Ági

KépKép
agci
 
 


Répa: én csak azt nem értem, hogy Pammut Borink répadoktor. Illetve növénytermesztést tanít a móvári egyetemen... (vagy állattenyésztést? :roll: :roll: :lol: ) szóval annyira nem beszélhet marhaságokat répakérdésben...

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Agci, nem úgy volt, hogy ti mentek a talira?

Kép

Kép
koviki
 
 


Én nem tudtam megnyitni Nóri házszabályait...küldje el nekem valaki privibe másolva lécci!!!!
Fel szeretnék készülni :)
lara
 
 


Nóri: :lol: :lol: :lol:

Zsizell még nem biztos hogy jön, úgyhogy a végén még egyedül megyek :shock: Gyermekem két napja fél hétkor kel az eddigi kilenc helyett, ha holnap is ez lesz a menetrend, akkor pontosan leszünk.

Én ma anyunál voltam, és rahedli dolgot elintéztem. Bank, kozmetikus, gyógyszertár. Sőt az OBIban is voltunk, mert anyunál konyhafelújítás lesz, néztünk csempét. Szegénynek kezd lerobbanni a porc a térdében, napok óta sánít, úgy fáj neki. Ma konkrétan a babakocsi volt a kapaszkodó, mialatt én magamra kötve cipeltem a gyerkőcöt. Tudtam, hogy sokfunkciós a kocsi, de hogy ennyire...

Kép
juci-77
 
 


mármint pontosak

Kép
juci-77
 
 


Juci!
Rá se ránts! :)
Nagybátyámnak 3 hete műtötték a porcát. :) Kb. két napot volt össz-vissz kórházban! :wink:

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Hahó!

Na, lógottam, futottam egész nap, hogy mindent összevásárolja a dednek (a kis husis drágát a férjem mostanában kerek-dednek hívja, és nagyon elégedett magával, hogy ő milyen vicces :lol: ). Gondoltam, hogy csinálok csokibevonatos muflont, de rohadt meleg van, és úgyis szétmászna a kocsiban...

Én vazze répát hozok, szépen felabriktolva, biztos tele van nitráttal, de nem a gyerekeknek lesz :)

Annyira porzott a vesém, hogy megittam egy sört, olyan jól esett. A férjem tuti be fog szólni vmit...

Nóri, megijesztesz :)

boruska
 
 


Végül nem megyünk, mert vonattal tudnánk, de a férjem nem szeretné, ha vonatoznék a kicsivel, meg igazából én sem annyira. De ez is egy jó példa, hogy meg kell tanulnom vezetni. Jogsim van, kocsink is lesz kb. két hét múlva, aztán majd meglátjuk. :)

Még az alváshoz akartam írni, hogy nálunk este csak kézben alszik el Réka, napközben még esetleg a hintában. De ma délelőtt életében először magától elaludt a nagyágyon. Előtte kicsit forgott, "kúszott", közben énekelgettünk neki, és egyszer csak lecsukódott a szeme.

Nálunk is korábban van a kelés mostanában, 7-8 helyett f6, aztán vissza sem alszik, csak két óra múlva. Nem esik annyira jól, de ez van.

Ági

KépKép
agci
 
 


közben meg én is izgulok, mint egy elsőbálozó... :) Főleg azok miatt, akikkel nem találkotam még

És bevalok vmit: úgy félek, hogy elfelejtek név-babanév párosításokat. Ha vkit rosszul hívok, ne vessetek meg, nagyon-nagyon gyenge a névmemóriám. Férjemnek azért nem gravírotatom az ezüstöt, mert nem jut szembe a neve :lol: :lol:

boruska
 
 


Kakti köszi, hogy elküldted!!

Nóri, nagyon jókat nevettem a házszabályon, muszáj volt hangosan felolvasnom :)
lara
 
 


Bori, én sem tudom pontosan majd, hogy kihez milyen babanév passzol, szerintem nem leszünk egyedül a problémánkkal 8)
lara
 
 


ki ne találjátok a végén, hogy ragasszunk magunkra és babáinkra vinyettát a nevünkkel :)

Kattkat

Kép
kattkat
 
 


szasztok csajok

látom pörögtök... mi már 3ik napja folyton sétálunk, másképp nem nagyon akar aludni a kölköc... lerohad a lábam. amugy semmi extra nincs. az igazság az, h mivel ritkán tudok jönni, nem nagyon tudok bekapcsolodni...olyan kívűlállónak érzem magam :oops: :roll:

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Kattkat: azért nem tép meg, mert lekötöm a kezét is :lol: :lol: :lol:
De tényleg: úgy teszem fel, hogy a keze az oldala mellett a meitai alatt van, esetleg az oldalamat és a táska pántját szokta piszkálni. Így: http://www.babakozelben.hu/hasznalat/ke ... erzio1.jpg
Úgy is lehetne, hogy a hóna alatt vinni a felső pántokat, de akkor a felsőteste kilóg és ha elalszik, nagyon lebillen. Majd akkor akarom így, ha nagyobb lesz Beni.
Ilyen lenne:
http://www.babakozelben.hu/hasznalat/ke ... erzio3.jpg
(bocsi, nem saját képek, mert nem otthon vagyok)
zuzmooo
 
 


zuzmooo: naná, hogy jó , ez a tuti zöldségpároló :) nekünk is ilyen van Enek is ebben adtam a zöldséget és most ebben sterilizálom ki a mellszívó cuccot, gyerekjátékot :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stephie 2010.07.09 21:10-kor.
stephie
 
 


Halihó.

Megint jó sokat írtatok. :)

Egész nap szaladgáltam és most hulla vagyok. Pakolnom kellene, de semmi kedvem hozzá.

A házirendet elolvastam és megpróbálom észben tartani. :D

Sajnos sütögetni nem volt sem időm sem helyem még.
:D

1 k vitamint én is szeretnék :roll:
Vendég
 


Sziasztok!
Nem tudtam eddig gép elé ülni, mert itt volt az öcsém. Aztán a gép is sz@rakszik velem.

Naa! Senki nem jön vonattal? Katica? Kismaki? Ágit olvasom, hogy nem jön. :( Csak azért kérdem, mert akkor időpontot is egyeztethetnénk. :(

Kakti! Hozom a cuccot! :D

Kép
Kép
molmar
 
 


Jó talit nektek csajszikáim és ígérjétek meg, hogy hamar felteszitek a képeket, legalább képen lássam azt a sok csudaszép babát és mamát. :roll:

Holnap akkor gondolom halott lesz a topik. :? Nem sokan maradtunk, akik nem taliznak :roll:

Na menek, mert pancsiztatunk.

Joccakát.

Jah jut eszembe: Vissza fogok térni szerintem a 3 óránkénti duggatásra, mert úgy néz ki, hogy csökken a tejem :cry: Vagy valami más lehet vele, mert ma volt olyan, hogy 2 és fél óra után éhes volt a drágám. Nem szomjas és csak pár kortyot ivott, totál laposra szittyózta a csöcsöm. :shock: Most is két szattyán bőrdarabka lóg a testemről pedig hamarosan legalább az egyiknek szuperálni kellene, mert ugye kaját kellene adni a gyermeknek lefekvés előtt... :roll:

Na szép álmokat...

bellerreni
Eger
 
 


nóri: Bocsi nem emlékszem, hogy babavized van-e. Ha nincs, akkor be kell ugranom még reggel a boltba.

Már én is várom hogy találkozzunk, nevekkel én is bajban leszek szerintem.



vicky79
 
 


vicky:szentkirályim van, ha az jó, akkor ne ugorj le hozok amennyit köll-meg amugy is hoznék... van itthon...én is azt iszom, szal van...

zsó
Kép
pcd1985
 
 


zsó: Szerintem az jó, ha a baba rajta van. :) Köszi, nagy segítség.



vicky79
 
 


én is azért lógok még itt, h akkor mindenki-remélem-megvan és holnap reggel öszepakol és indul.
én is a neveken agyaltam délután..
és már kb annyi cuccot összepakoltam, h. ha egy hétig maradnék, se lenne gond :P uuuhhh de gáz vagyok
megyek is
jóéjt mindenkinek

zsó
Kép
pcd1985
 
 


vicky:van rajta :D

zsó
Kép
pcd1985
 
 


zsó: Én is jól összepakoltam, pedig még szentendréig el kell jutnom. A babahordozó nehezebb csak. De a gyerek a mei taiba, úgyhogy lesz két szabad kezem.



vicky79
 
 


Lányok,

A mei tai hány kilóig használható? Majd utána is olvasok, csak Ti olyan tudorok vagytok ebben, meg használjátok is. Csak mert egyre jobban szeretnék, hasznos lenne. Réka most 6300 gramm körül van, és még soha nem hordoztam...

Ági

KépKép
agci
 
 


agic: 15 kiló van ráírva.



vicky79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: