Új privát üzeneted érkezett!

Bagózó kismama, szerintem nagyon durva! :shock: Én cigiztem mielőtt terhes lettem, sőt az elején is egy kevés ideig, kb. 4 hetes lehettem, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, de a pozitív teszt után AZONNAL abbahagytam (amúgy azóta is lelkiismeretfurdalásom van emiatt), pedig...nem egyszer próbáltam leszokni előtte magamtól és nem sikerült...sokan kérdezik, hogy nem hiányzik? Nem akarsz néha rágyújtani? Én meg: :shock: :shock: :shock: hülye vaaagy??? Egy kisbaba van a hasamban, hogy jutna eszembe rágyújtani???
Vendég
 


Őzike, köszi, hogy reagáltál a pocikeményedéses kérdésemre! :)
Egyébként arra jutottam, hogy valószínűleg engem is a front viselt meg múlt héten.

Nita, a Bence is szép, de nekem is jobban tetszik a Barnabás.

Sziszkó!
Azt a házi sportcsokit én is ismerem, a férjem nagyon szereti! :lol:

Tündér!
Örülök, hogy jobban vagy, pihenj többet!

Szilveeaa!
Nekem tetszik a névválasztásotok...
De jó neked, hogy így szólíthatod majd a kislányodat! Mit nem adnék érte, ha én is... :(

Monica!
Biztos nagyon szép lett a szoba!
A súly-kérdéshez: én is kérdeztem tegnap a dokit, hogy kb. mennyit nyom a törpi, és mintha 280-at mondott volna. Aztán csak mikor kijöttünk gondolkodtam, hogy az nagyon kevés, és lehet, hogy 480-at mondott, csak süket vagyok. De nem aggódok, mert azt is mondta, hogy 22 hetes kornak tökéletesen megfelelőek a méretei, és hogy most már nagyon gyors ütemben fog nőni. Mindenesetre 1,5 hét múlva mennem kell megint, akkor újra rákérdezek, aztán még ebben a hónapban 4D-re is elmegyünk.

Egyébként meg ha belegondolunk ugyanannyi időre születik baba 2,70 kg-val, míg a másik 4,2. Szóval szerintem, ha jól saccolt a doki, akkor se kell izgulnod.

Amúgy meg minden rendben Kismackóval. Képzeljétek: befordult, most koponyavégű fekvésben van. A doki bácsi meg is dicsérte, hogy ilyen ügyes, de aztán neki is eszébe jutott, hogy hiába a nagy öröm, mindenképp műtét lesz. :(
Annyira sajnálom, hogy nem szülhetek természetes úton!
Persze, ha szülhetnék is átfordulhatna még többször is, de pl. nővérem kislánya innentől kezdve már a szülésig így volt.
Vendég
 


Szép napot Minden Kismamának!!!

csak bekukkantottam -olvastam a legútóbbi hozzászólasaitokat: örülök, hogy mindenki jól, vagy jobban van már!!! Pattogo, remélem teljesen kigyógyultál már a nyavajából!!! Sajnálom hogy minden terhességed alatt lebetegedtél!!!
Én ma nem bírtam tovább a bezártságot és legyalogoltam az itteni klinikára, ahol akartam csinálni egy potya uh-t, de sajna nem volt bent az orvos. elromlott az autója-pont ma!!!??? szóval a rendes uh-ig van még több mint 2 hetem, ki kell hogy bírjam!!! Itt nagyon meleg van, biztosan otthon is.
Ami a dohányzást illeti én nagyon ellene vagyok, s a terhesség alatt pedig egyenesen bűnnek tekintem. A saját életével mindenki azt csinál, amit akar,de amikor már felelős a benne növekvő életért!!!!!!!!!!-édi, sajnos nem értek veled egyet, hogy mindenki csináljon azt, amit akar!!! De természetesen én nem szándékozom senkivel erről vitába szállni,csak elmondom a véleményemet, ahogyan anno a koffeinről is tettem.

Judy, valószinűbb, hogy 480 g-os a kicsid, mert én emlékszem, hogy a majdnem 23-dik heti genetikai vizsgálaton az én Iliaszom ötszáz valamennyit nyomott!!!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 

 
 

Betty

Persze, azért vagyunk többek közt itt, hogy véleményt cseréljünk, nem!??!!! :)
Nem olvastam a koffeines véleményed, de gondolom azt szintúgy ellenzed.
Nekem is van barátnőm, aki még capuccinot sem mert inni sem terhessége sem a szoptatás alatt. Van aki meg simán issza ezeket.
Amúgy városban, legalábbis Budapesten élni, és nap mint nap ezt a levegőt szívni legalább annyira káros, ha nem jobban...

Judy
Szerintem is inkább 480 g-os lehet babó! Én 3 hete voltam genetikai UH-n, és ott azt mondta a dokinő, hogy 375 g.

Lili

Kép
édi16
 
 


Pattogó! Klassz, hogy jobban vagy! A gyümölcs mániát megértem, én mindjárt végzek egy vagon cseresznyével...

Judy, neked mi a gondod a nevekkel? Biztos írtad, csak tegnap már annyit olvastam, hogy elvesztettem a fonalat :oops:

Kép
szilveeaa
 
 


Ó, működik a vonalzóm!!! Az élet apró örömei!!! :D

Kép
szilveeaa
 
 


sziasztok! Mi is megvagyunk.
A sportszelet recept (majndem reklámot írtam...) nekem is felizgatta a fantáziámat. :)
A cigiről nekem nagyon kemény véleményem van. Eliot problémájának ha nem genetikai eredetű (nála nem az) okai közül az első helyen a dohányzás áll. Se a férjem, se én nem dohányoztunk soha, viszont mindkettőnk anyja végigdohányozta a terhességet. Franc se tudja. De legszívesebben megvertem volna a mellettem fekvő ágyon a kismamát, amikor nekem megszületett a beteg fiam, ő meg még vajúdás közben is lejárt cigizni. Szóval én kimondottan idegbeteg leszek ha ilyet látok, és fel vagyok háborodva, hogy nekik miért egészséges a gyerekük ennek ellenére... :( Na mindegy, nem ragozom, de ezt le kellett írnom.
Amúgy meg fiam épp alszik, úgyhogy gondoltam én is pihenek egyet. Aztán mire mindent végigolvasok meg megválaszolok, majd pont felébred, aztán vége is a pihinek... Úgyhogy húzok is. :)
A csapat szerintem is jó, de ahol ennyi féle ember van, és következmény nélkül lehet véleményt nyilvánítani, egy idő után szerintem elkerülhetetlenek a nézeteltérések. Onnantól már csak intelligencia kérdése, hogy meg tudják-e oldani, vagy mocskolódás lesz belőle... :)

Kép
Kép
kopee
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van, jobban van. Tegnap a front engem is taccsra vágott. A hasam meg szét akart repedni. Éjjel meg alig aludtam. Délelőtt babalátogatóba voltam, tanácsokat nagyon sokat kaptam. :)
Aztán 2 sajtburger :) és azt mondtam, hogy a továbbra tervezett KIKA és egyéb üzletközpontoknak annyi, irány haza.

De ebéd meg nincs. Paradicsom leves és palacsinta a rendelés, de azt hiszem alvás lesz belőle.

Ja! Ez a sport szelet ISTENIEN hangzik és jól is néz ki. Kösz Sziszkó a receptet.

CIgi! Rosszul vagyok tőle!!!!! Bár ez is függőség. Én az uborkával vagyok így. (a savammal van kapcsolatban) Ha megkívánom, akkor senki sem tud megállítani, a kis üveg az 5 perc, a nagyobból sem marad sok. És nem tudom abba ahygni :)

Azt hiszem a Törpi is jelez, fekvés anya!

A Lili név helyett lassan Liza lesz. Benjámin maradt, hátha eldugta a pici :)

Szép napoT

Puszi!
Vendég
 


szilveeaa mióta "lovagolsz?"
lányok köszi hogy erősítetek a Barnabás névben..már egyre jobban megtetszik...először furcsa volt ....de a párom kedvébe is szeretnék ezzel járni!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!
Mi is itt vagyunk napok óta,de csak olvasgattam...
Front: nekem nem keményedik a hasam,viszont megint álomkór van rajtam...
Sziszkó: parancsot vettem gyüm.ügyben... :lol:

Minden tiszteletem azoké a kismamáké,akik még mindig rengeteget dolgoznak,én nem bírnám.... :oops: puhány vagyok...
Találkoztam egy ismerősömmel, aki szintén fodrász,és a 9.hónapig dolgozott,sőt utolsó szom-on is dolgozott,aztán 3 nap múlva szült,most kb fél éves a gyerek,de már másfél hónapos kora óta újra dolgozik,de azt mondta,ha még egyszer csinálhatná,nem dolgozna ennyit,mert azóta se tudtaigazán kipihenni magát,sztem ez rányomja a bélyegét a gyerekkel való foglalkozásra is....

Sztem is jó a csapat,pl. az egyik topicból azért utáltak ki egy csajt,mert ki volt akadva,h neki fia lesz,pedig ő lányt akar,és milyen kib.... ez az élettől,a többiek meg rárontottak,h milyen hülye,nem hogy örülne,h egészséges a baba,sokan mit nem adnának érte...

Sztem ide mindenki azért jelentkezik fel,mert olyanokkal szeretne kapcsolatban lenni,infókat megosztani,akik pont u.abban az állapotban vannak... mert hát valljuk be,vannak ismerősök,bnők,de nagyon ritka,h az ember lánya pont egyidőben vár babát egy jó ismerőssel... sztem itt nincs helye mocskolódásnak..stb... ez pont h nem erről szól és nagyon örülök,h Ti nem vagytok ilyen dilisek,mint egy-két topicban... :lol:

Bocsi,az őszinteségért.... :roll:

Drukk a vizsgákhoz,vizsgálatokhoz...!!!!

Megyek este a dokihoz kontrollra,és most fogja nekem beadagolni,h júliustól már nem lesz a Szt.Imrében...(mert ugye hivatalosan még nem tudhatom ezt az infót,csak a bnőm már értesített) kíváncsi nvagyok milyen alternatívákat dob fel......

Sziszkó: azt hiszem most meg is nézem azt az édességet... és gyorsan meg is csinálom.....

Kép
jovana
 
 


Kopee

Igen, sajnos ez annyira kiszámíthatatlan, hogy kinek születik egészséges gyermeke és kinek nem. Lehet mondani, hogy igazságtalan az élet. De lehet úgy is felfogni, hogy egyes szülők azért kapnak nem teljesen egészséges gyermeket, mert ők tudják igazán megérteni, ellátni őt, megfelelően gondozni, szóval egymással van dolguk.

Én megpróbálok mindig mindenkivel megértő lenni, hisz senki nem tökéletes... Ha nem is értek egyet, elfogadom. :)


És már csak 3 óra és vége a melónak egy darabig... Holnaptól ismét otthon!! :D :D

Lili

Kép
édi16
 
 


Szilveeaa, nekem nincs gondom a nevekkel, viszonylag könnyedén megegyeztünk a párommal. Tavaly is a Szonjában. Csakhogy én már soha nem szólíthatom meg őt...
És bár itt a teső a pocimban, nagyon hiányzik... :(

Nem akartalak lehangolni benneteket. Bocsi.
Vendég
 


Sztercsi, nálunk is van még két tartalék név: Liza és Luca. Nekem is tetszik a Liza, de öt ismerősömből négy azt mondta, hogy ez kutyanév... Mégpedig egy zsemleszínű kedves eb neve... Ez elgondolkodtatott, bevallom őszintén.

Nitacska, kb. 11 éve kezdtem lovagolni, ami jól hangzik, de a koromat tekintve azt jelenti, hogy huszonévesen, úgyhogy olyan közép szintre jutottam el. Exférjemmel közösen volt rengeteg lovunk, nekem is saját (zsemleszínű!!! :lol: ), de hát ez már a múlt. Nekem ilyenkor tavasszal, nyár elején hiányzik a leginkább a lovaglás - az egyik legcsodásabb dolog egy erdei úton vagy mezőn vágtázni mondjuk egy olyan időben, mint a mai...

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok!

Szilveea
ott ket honap alatt egy "baszki" vagy "vazze" sem hangzott el... mondjuk az itt se nagyon. :lol: pedig en alapbol eleg csunyan beszelek, mondjuk miota Charlotte megvan azota elotte nem!

Es ezt vehetitek fenyegetesnek is.
Okkee :shock: :lol: :lol:

Tabliba szeretnel bekerulni?? :wink: ha igen, akkor kiirt idopont,korod,baba neve, teso(k),korhaz

Sziszko
Koszi a receptet, valamelyik nap Apat meg is lepem vele, bar en ht kekszet itt meg nem neztem,hogy van-e. :roll:

kiderült,az egyik kismama cigizik
:shock: :shock: :shock: :x :x :shock: :shock:
En alapbol nem dohanyzom, csak bulikba alkalmankent. De terhesen,vagy ha a gyerekem ott van?!?!?! SOHA!!! A Parom cigizik, bar o se nagyon durvan, de azert rendszeresen, de otthon, vagy ha a gyerek ott van akkor o se!! Sot, mikor terhes voltam/vagyok, akkor mellettem se!

Edi
kiveszem a szabijaimat (rengeteg van)... Sajnalom nagyon, de ez van
Sose sajnald!!!! Ha nem esik jol a munka, vagy nem birod, akkor tessek csak otthon maradni ha megteheted!! :wink:

Judy
Jajj nagyon koszi a meretes hsz.-t, sztem is 480 az a baba. :wink:
Igy megnyugodtam, h nem tul kicsi az en babam se! :lol:
Sajnalom a mutetet, de gondolj arra, hogy igy biztosan nem lesz semmi bajotok! :roll:

Betty
Sajnalom,hogy nem tudtatok UH-t csinalni, de 2 het mulva lesz es akkor mar biztosan kiderul a neme is a picinek! :wink:

Kopee
Sztem is olyan igazsagtalan, hogy azoknak az embereknek akik nem erdemlik meg, mert csak azert csinalnak 8-10 gyereket, hogy minel tobb segelyt kapjanak, vagy mert nem vedekznek,mert ugy jobb,mindeig sikerul a gyerek elsonek, es mindig egeszseges, bezzeg aki meg rendes, es akarcsak 1 gyereket is szeretnenek, es megse sikerul, vagy eppen beteg. :evil: :evil: :( :(

Sztercsi
Akkor Liza? :wink: Ollyan arii nev szerintem!! :lol:
Vendég
 


Szilveea
A Liza nev nem is kutyanev!! :twisted: Az a Morzsi! :wink:
Vendég
 


Helló!

Cigiző kismama.......................hát szerintem erre nincs magyarázat.

Sziszkó,jól felkavartad a kedélyeket ezzel a sportszelettel :D Nem mondom,letolnék egy párat belőle.
De most helyette egy kis zsíros kenyeret újhagymával.....
Na megyek is ,mert felkelt a kisasszony.

Kép
Kép
zanikó
 
 


jaj, Judy, nagyon sajnálom... ezek annyira rettenetes dolgok és az ember mindig értetlenül áll előtte... Szívből kvánom, hogy a kistesó enyhítse a fájdalmadat és a kis Szonja hiányát...


Monica, hm, a Morzsin még nem is gondolkodtam...! Az Orália után beteszem a listára (az anyósnak szánt listába persze).
Ami az idézett szavakat illeti, csak arra utaltam, hogy ez sokkal lazább hangvételű csapat, mint a másik és ott nagyon komolytalannak éreztem magam az elmebeteg beszólásaimmal...
Hova küldjem el a kért adatokat? Nagyon szívesen bekerülnék a tabliba! :D

Kép
szilveeaa
 
 


Köszi, Szil, aranyos vagy!
Pontosan így érzek, ahogy írtad: a második baba nem helyette lesz. Csak ő tudja majd enyhíteni a fájdalmunkat, de mindig Szonja marad az elsőszülöttünk, és soha nem felejtjük el.
Vendég
 


szilveeaa, a listádra ajánlom Arzénkét! :) Egyik kedvencem. Arzénke megédesíti a napjainkat, vagy mi? :) És a LIza nekem sem kutyanév, egyáltalán!!! (nekem amúgy a Jázmin tetszett lánynévben nagyon még régen, aztán apósoméknak lett egy kutyája és Jázminnak nevezték el... :) na meg a barátnőm lánya is azóta az lett)

nita, azért a zsírosdeszkás beszólás sem volt szép dolog. :lol: :lol:

Kép
Kép
kopee
 
 


Na, rászántam magam a szemészetre, de most úgy örülök, hogy túl vagyok rajta!!! 8) Már csak a fogászat van hátra a "kötelezők" közül, aztán annyi. Mondjuk azt szerintem már jövő hétre hagyom...
Nem érzem túl jól magam, mert pupillatágítóztak, még mindig úgy nézek ki, mint a Pandúr a Shrekből, aimkor hízeleg :lol: és homályosan látok, de MINDEN RENDBEN, a szemnyomás, az erek, minden teljesen tökéletes!!! Így szemészeti szempontból nem indokolt a császár!!! :D :D :D
Ebéd után kitakarítottuk a férjemmel a konyhát a padlótól a plafonig szó szerint, most végeztünk, most pedig PIHI!!!
Látom a cigis téma közben jó nagy port kavart, helyes! :wink: Koffeinmegvonás mondjuk szerintem hülyeség...én reggelenként iszom egy lightos tejeskávét, nem okoz semmi problémát...de hát mondtak nekem olyan baromságokat a "jóakarók" pl. ne egyek epret, mert allergiás lesz a gyerek :shock: ugyanez a fahéjra :shock:
Vendég
 


A Liza szerintem úgy is gyönyörű, hogy Eliza! Egy napon van a névnapom vele :D
Vendég
 


sziasztok!

Nem napi 3 órát autózok, csak a nyaralónk, ahova hetente járunk 3 órás autóútra van itthonról. :) Bocs, ha félreérthető voltam.

Dohányzás terhesség alatt: leírtatok mindent ami ezzel kapcsolatban a véleményem. :? VAn olyan rokonom, aki sajnos az egész terhességét végigbagózta, a gyerek egészségesen született ugyan, de állandóan légúti betegségei vannak és még egy nátha is tüdőgyulladás szélére sodorja, ha nem kezelik ki időben. :( Hogy ez ennek vagy a városi poros levegőnek tulajdonítható, az sajnos sosem fog kiderülni. De nagyon haragudtam rá, amiért annyira önző volt, hogy nem fogta fel, itt már nem csak az ő egészségét rongálja, hanem a benne fejlődő ártatlan életét is. De aki hülye, az hülye. Na, nem is húzom magam rajta tovább. :?

Kép
Kép
tündér09
 
 


én is mindíg elitéltem a bagzó kismamákat!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Dohányzás
:evil: :evil: :evil: :evil:
Én eleve utálom!

Koffein nélkül viszont el se tudnám kezdeni a napot. (Betty jól ki is osztott :cry: )
Az a napi 1-2, nagy ritkán 3 csésze kávé kell a lelkemnek, a bélműködésemnek :wink:
Káros hatását meg még nem tapasztaltam.
Vendég
 


nitácska, a bagzó kismamák még hagyján... a bagozó már inkább gáz...
:lol:

Kép
szilveeaa
 
 


sziasztok :)

nagyon hektikusan tudok írni, de olvasni mindíg olvaslak benneteket -
ez a vizsgaidőszak véget nem érőnek látszik így általában azokban a remek témákban vagyok elmerülve amit épp tanulok :(

olvastam a dohányzás kavarta port ... és megértem az indulatokat.
kicsit másképp állok hozzá ugyan a másik oldalról.
én 16 éve kezdtem dohányozni, nem keveset - végül már napi 1 doboz körül ...
hülye tini marhaságból lett rossz szokás, függőség stb. ez van, így alakult.
(Bár lakásban sosem, gyerekkel egy légtérben szintén nem, tehát otthon maradt a kert)
sajnos az előző terhességemnél sem adatott meg, hogy undorodjak tőle és most sem.
Kő keményen kellett/kell kényszeríteni magam, minden nap, hogy ne gyújtsak rá legalább a szoptatás végéig.
minden nap eszembe jutott, főleg nehezebb, rosszabb napokon ... nehéz volt. most is az. néha nagyon.
és nyugodtan vessetek meg érte, de igen is előfordult hogy elszívtam egy-egy szálat.
persze irgalmatlan lelkifurka társaságában.
biztos gyengeség. mondhatjátok.

minden esetre azért nem ítélkezem és török pálcát azok felett akiknek nem sikerül minden káros szenvedélyükről 100%ig lemondani, mert tudom MENNYIRE tud ez nehéz lenni.
de akiben megvan az akarás és az igyekezet és azt döntő mértékben kivitelezi az talán mégsem megvetni való.
(nem beszélek arról aki felelőtlenül és mértéktelenül él káros szenvedéllyel és semmit nem változtat a baba kedvéért.)
higyjétek el azoknak akik az előbbihez tartoznak - tehát nem a "leszarom" kategória - elég büntetés a saját lelkiismeretük is, nem kell még mellé a közutálat.

lehet, hogy mindezért kevéssé lesz kívánatos itt a társaságom, de azért írtam meg őszíntén mindezt - bár elhalgathattam volna - , hogy egy másik szemszöget is láthassatok ...

R

Kép
zsrit
 
 


Szilveeaa!
Barinőmnek szeptemberben fog megszületni a kislánya,és Elizabet-nek fogják hívni.Amit ugye Lizának,Lizikének lehet becézni.Szerintem nagyon szép név! :lol: De csak simán a Liza is!És nem kutyanév!Ezzel az erővel ne legyen egy kislány Alíz se például. :roll: Most ez jutott hírtelen eszembe.Ismerek ilyen nevű kutyát.

Lányok,örülök,hogy sikert arattam a süti recepttel! :lol: :lol: :lol:

Kopee!
Én is hasonlóan érzek mint Te,ha cigiző kismamát látok!Még ha szegény gyerek egészségesen is születik,nem biztos,hogy később nem alakul ki bármi baja.Épp,ahogy Tündér írta.
Képzeljétek,a napokban Egerben voltunk és láttam egy kocsma előtt egy cigány asszonyt,egyik kezében a gyerek,másikban meg a sör és persze terhes volt! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Fel tudnám őket rúgni,nem tehetek róla! :twisted:

Bocsi lányok,hogy most nem szólok mindenkihez,de most vagyunk túl párom mamájának a temetésén és az egész család itt volt nálunk.Itt tartottuk a halotti tort.Mindenkit ki kellett szolgálni.Hulla fáradt vagyok!

Majd holnap jövök!

Pocaksimi mindenkinek!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


szisz pihenj is!!!!!!!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok, most csak röid leszek, mert holnap vizsgázom :?

Sziszkó,
köszi a receptet! :D

Édi,
sajnos nem tudom osztani a nézeteidet én sem (de Téged kedvellek! :P )! Ha az "ami jó a mamának, jó a babának" mozgalom működne, lefutnám a napi 15 km-remet :oops: pl...

Zsrit,
őszintén kívánatos a társaságod :P
De szívből remélem, LESZ ERŐD minden egyes alkalommal megállni, hogy ne gyújts rá!!!! :shock: :oops:

Dohányzás:
nem tudom, ki írta, de maximálisan egyetértek. a saját testével (mikor nem terhes) mindenki úgy rendelkezik, ahogy jónak látja, DE MOST NEM VAGYUNK EGYEDÜL!!! A legnagyobb felelőtlenségnek tartom a dohányzást terhesen, aki nem tud erről lemondani, annak ajánlom, olvasson el minél több ilyen szakirodalmat és még a száját is kimossa :oops:

Puszi, Lányok!

tillidian
 
 


Táppénz, szabi: hát én is elmennék szívesen, bár valszeg csak egy hétre úgy havonta. :d Utána már hiányozna a melóm. Csak anyagi szempontból is jobb, ha maradok augusztus végéig és persze számítanak is rám. És nagyon jól tudom milyen ha hiányzik valaki a csapatból, iszonyú terhet ró a többiekre. Mondjuk most ez én is megnyertem, mert ketten is hiányoznak az öt emberkéből, de most nem annyira vészes. Csak igyekszem nem túlórázni, mert az már tényleg sok. A napi 8 óra rendben van, de semmi plusz.

Szívhang: a kedvesem rászokott hogy hallgatózik. :lol: Hogy fogja kibírni októberig? :d

4D UH: mi pénteken megyünk majd, már várjuk. Remélem jól látszik majd Nünüke, kíváncsi vagyok, hogy milyen.

Keményedés: nem tudom pontosan mire gondoltok, nekem nem fáj, vagy ilyen, csak feszülni szokott főleg délután. De ha pihenek szerencsére elmúlik.

Bagó: a kedvesem igen nagy bagós volt, amikor összejöttünk, de neki volt rossz, hogy félre kellett vonulnia ha rá akart gyújtani. Aztán néhány hét után kijelentette, hogy inkább leszokik. Vettünk tapaszt, és onnan nem is gyújtott rá. Sőt, múltkor már a vizipipától is rosszul lett. Nünüke is már a leszokása után vagy fél évvel jött össze, szóval itt már ilyennel nem szennyezzük őt. Éppen elég ha itt-ott rájön a füst.

Huh, most ezt hallgatom: http://www.youtube.com/watch?v=jwkrhTI1HxU
IMÁDOM!!! :)

Kaja: én sem tudok egyszerre olyan sokat enni. Ebédre rendeltem egy levest és rántott sajtot salátával. Csak a levest tudtam megenni (mondjuk igen kiadós és finom volt) a sajtot és a salit hoztam haza.

Szilveeaa: én ugyanezt a flinget érzem ha montizok az erdőben, mint amikor Te lovagolsz. 8) Juj, de hiányzik…

Liza? Nekem a Simpson család lánya ugrott be… :lol:

Koffein: én a fekete teáról nem mondok le. Mondjuk most már nem napi egy litert, csak egy csészényit iszok meg belőle, de ennyi kell…
:D :D :D :lol:

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Sziasztok!
Most értünk haza uh-ról. Kevin még mindig kisfiú, és minden rendben van vele. A súlya kb. 400 gramm. A méretei alapján pont 21 hetes.
Dohányzás: Én bizony dohányoztam, mielőtt megtudtam, hogy van Kevin. Persze az első pozitív teszt után azonnal letettem. Azt nem mondom, hogy nem kívánom néha, sőt volt olyan, hogy ismerőtől kértem 1 slukkot, de rögtön meg is bántam. Majdnem megfulladtam. :oops: Zsrit: Ne aggódj, nem ítéllek el, megértelek.
Táppénz, szabi: Ez a téma engem nem érint, mivel február eleje óta munkanélküli vagyok...Pedig sokszor úgy érzem, hogy szívesen dolgoznék. :)
Koffein: Az első 3 hónapban még a kávé szagától is felfordult a gyomrom. Azóta napi egy, max. kettő mini adag sok tejjel.
Kaja: Változó. Vannak napok, amikor mindent felzabálnék, reggeltől estig eszek, de vannak olyan napok is, amikor alig csipegetek valamit.
bobóbaba
 
 


bobóbaba gratula!!!!!!!!!!

jaj lányok most nem vagyok ideges.....kimentem a konyhába csinálni melegszendvicset.....a gyerek meg percenként jár a mosdóba kezet mosni...gyanus lett hogy sokat járkál.........jövök be vele és látom hogy a műkörmös táskám bnyitva.az ágy meg csillámporos......azt hittem kitekerem a nyakát .........a méregdrága csillámpor fele hiányzik.....áááááááááááá.

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!

Zaniko
De most helyette egy kis zsiros kenyeret ujhagymaval.....
jhajj... :roll: lehet kirohogtok, de nekem az otthoni kaja hianyzik innen legjobban. :( :( zsiroskenyer..hmm.. :roll: volt h mar azt almodtam, h kolbaszt eszek, zsiros kenyerrel. :oops: :oops:

Szilveeaa
ez sokkal lazabb hangvetelu csapat
ebben mondjuk igazad van. :oops: :roll: szoktam oket olvasni en is. Az Oraliara nekem mindig rohogogorcsom lesz! :lol: :lol:
jah egyebkent nekem kuld az adatokat!! :wink:

nitacska, a bagzo kismamak meg hagyjan... a bagozo mar inkabb gaz...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

de jo Szil,hogy csatlakoztal hozzank, szerzel nekem legalabb nehany rohogos percet!! :lol: :wink:

Zsrit
Dehogy itelunk el, es nagyon is kivanatos a tarsasagod! :lol: :lol:
Nekem errol az a velemenyem,hogy mindenki a sajat szerencsejenek a kovacsa. Szoval lehet, hogy ez bunkon hagzik,de ez a velemenyem. :oops: :oops: Az valoban eleg gonosz dolog, hogy nem csak a sajat egeszsegevel jatszik a cigizo anyuka, de nem meetek oda minden bagozo kismamahoz, es tephetem ki a cigit a kezebol. :roll:

Egyebkent, itt Fro.-ban tilos a dohanyzas MINDENHOL! Gyakorlatilag csak az otthonodban dohanyozhatsz!
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Andi de szépen gömbölyödsz!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hű de klasszul pörög a topic :lol: az ember nincs pár napig és már nem tudja követni az eseményeket :lol:

Sajna én bekaptam a hányós, hasmenős vírust, két napig felkelni se nagyon tudtam, annyira gyenge voltam :cry: :cry: mára már jobb szerencsére.. Fogalmam sincs miért szedek össze minden nyavalyát, pedig alapból nem vagyok egy betegeskedő tipus :cry:

Zsrit szerintem nagyon jó, hogy képes vagy rá, hogy most szüneteltesd a cigizést.. elhiszem, hogy nem könnyű leszokni ha valakinél függőség áll fenn. :!:

Csibe, a teát én is iszom, igaz elég gyengén, de napi több pohárral is :oops:

Sziszkó, részvétem, nem lehet könnyű most a párodnak :cry:

Judy, sajnálom, hogy mindenképp csaszi lesz :cry: De ha muszáj, akkor már nézd a jó oldalát.. pontosan tudni fogod mikor jön a kicsi, és nem lesz hosszú vajúdás :wink:

Jovana, mi volt a dokinál?

Mónika, Judy, tényleg rengeteget nőnek ilyenkor egy hét alatt is, ne aggódjatok, nekem a 18 hetes UH-n még 300g-ot mondtak, majd egy 23.hetin már 590g..és közölték, ez 24 hetesnek felel meg.. :)

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Andi, jó kis poci, :lol: kb az enyém is ekkora :lol:

Bobóbaba, garatula a jó eredményhez :!:

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,de most muszáj kiírnom magamból a fájdalmam,és azért nektek,hogy értsétek,ha most pár napig nem jövök,max csak olvasok...
Ma este megtörtént velem az egyik lehető legrosszabb dolog ami egy gyereket érhet...elveszítettem az apukámat...mintha a fél énem ment volna el...sajnos sokat betegeskedett mert agydaganatokkal harcoltunk már 6 és fél éve....ma megkönnyebbült és már nem fáj neki semmi...

Magne b6ozok és csak is arra gondolok,hogy a babánknak nem lehet semmi baja és erre már apu is vigyáz és őriz minket.

Nagyon rossz félig árvának lenni...

Nagyon nagy üresség szállt meg belül,mi lesz ezek után?Csak emlékek maradtak,csak a régi képek a fejemben.

Köszönöm,hogy meghallgattatok és kiírtam valahová magamból a gondolataimat.

Ahogy lesz energiám írok is,addig csak olvasok.

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Trixi: nagyon sajnálom és teljesen megértem a fájdalmadat!!:( Én is akkor veszítettem el apukámat amikor a kisfiamat vártuk. Ne aggódj minden rendben lesz vele :!: és veled is :!: :!: Emlékezz rá minél többet így könnyebb lesz a veszteség feldolgozása, és ha elfogadsz egy tanácsot, most nagyon légy ott anyukád mellett (ha van testvéred vele együtt), mert most sokkal nagyobb szüksége lesz rád/rátok, mint eddig bármikor. Várunk vissza és ha úgy érzed segít, írj erről a kérdésről nyugodtan bármikor :!:

Kép
Kép
tündér09
 
 


Zsrit: teljesen érthető amit írtál és ez a megközelítés teljesen elfogadhatónak tűnik. Nálad megvan a leszokni akarás és ez már fél siker. Én azokról beszéltem, akik nem hajlandóak a babájukért abszolút semmit sem változtatni az életvitelükön.

Twins: ahhoz képest, hogy ketten vannak odabent nem is olyan nagy a pocid. :shock:

Tömeg kérdés: én nem foglalkozom vele, hogy mikor mennyit mérnek, mert a dokim szerint teljesen el lehet mérni a géppel a testtömeget. Volt rá példa, hogy a kismamára ráhozták a frászt, hogy nagyon nagy a baba a mérés alapján, aztán amikor megszületett kiderült, hogy teljesen "hétköznapi" súllyal jött a világra. Na, ebből okulva én nem paráztatom magam azon, hogy a tömege x vagy y dkg. Ha a dokik azt mondják minden mérete ok a korának megfelelően, akkor nekem az elég és megnyugszom.

Nita: a "kitekerem a nyakát" érzés ezek szerint teljesen normális. Néha nálam is előjön. :oops: :lol: Ettől alighanem nekem is eldurrant volna az agyam. :roll: A múltkor nálunk alkoholos filccel pingálta ki az asztalt és a huzatos székeket mire észrevettem. :x A nyoma még most is látszik.

Kép
Kép
tündér09
 
 


Trixi: Nagyon sajnálom. Fogadd őszinte részvétem! :cry: És ahogy tündér is írta, gyere nyugodtan bármikor.
Nita, Őzike: Köszönjük szépen. :)
bobóbaba
 
 


Trixi!
Nagyon sajnálom, amin keresztül mész most. :( Mielőbbi megnyugvást kívánok nektek, és ha úgy állsz lelkileg (vagy ha épp csak ki szeretnéd önteni a szíved), gyere, várunk!

Bobó! Örülök, hogy minden OK Kevinnel! :)

Nita! „Bagzó kismamák” – ez tényleg jó volt! :lol:

Wow, Andi! Csini poci! :D

Többiek, akik pocakfotót ígértetek??? Hol vannak a képek? :?: :?:

Őzike, akkor neked is kijut a jóból! :shock: Örülök, hogy jobban vagy!

Koffein: sose kávéztam, de a kólát nagyon meg tudom kívánni időnként. Szerintem a cukor miatt, mert amúgy nem vagyok nagy csoki-, cukorfaló.

Dohányzás: Én mondjuk alapból haragszok a bagóra, de szerintem is borzasztó felelőtlen, aki addig se tudja lerakni a cigit, amíg babát vár! Sajnos nekem is mindig az jut eszembe, hogy egyesek pusztán akaratgyengeségből ártanak a saját gyereküknek, és mégis időre született, egészséges csemetéjük lesz, én pedig mindent betartottam, mindent úgy csináltam, ahogy kell, és a sors pont az én babámat vette el! Gondolom, megértitek, ha úgy vélem, ez valahol igazságtalan! :!: :!:
Én soha nem dohányoztam, még egy slukkot se próbáltam, tehát nem vagyok vele tisztában, hogy egy komoly cigisnek milyen áldozat lehet letenni. De úgy gondolom, ennél sokkal nehezebb dolgok is vannak az életben, és ki másért hozzon az ember áldozatot, ha nem a saját gyerekéért???

De Zsrit, ez nem azt jelenti, hogy nem kívánatos a jelenléted!!! Csak én is 100 %-ig őszinte akartam lenni!
Vendég
 


Sziasztok!

Trixi!Nagyon sajnálom! Fogadd őszinte részvétemet! Az apukád bitos mindíg veled lesz és az unokájával! Vigyáz rád!

Twins! Szép pocid van. És ketten vannak benne??? :)

Névválasztás: Bevallom, hogy a Lili név továbbra is tetszik nekünk, de mivel az kicsit becézett névnek hangzik, ezért lesz most a fő név Liza. Kutyanévben még nem hallottam, de ugye ha belegondolunk, hogy mostanában nem kitalált pl Morzsi neveket adunk a kutyának, hanem normál keresztneveke, így bármi előfordulhat... :) Ismerős környezetben a Kíra név volt így. Vkinek a kutyája ilyen, a barátnál meg a kislányt hívják így.
Ja! A Lizát lehet Lilinek is becézni :)
Evés: Amint látom nem csak nekem vannak az étvágyammal problémák.
Tegnap: reggeli kakóscsiga, ebédre a rohanásban 2 sajtburger(McD) szóval méretben kicsi és 2 palacsinta. Ennyi...

Sziszkó! Nekem a védőnő mindíg azzal érvel, mikor mondom neki, hogy ezt és ezt nem merem megtenni, hogy anno elődjeink a földekről mentek szülni. Több kg-at emelgettek, stb.
Én meg itt kényeskedek. :)

Kezdek álmatlanságban szenvedni. Éjjelente szokásos pisitúra, aztán meg nem akar lecsukódni a szemem. A barátnőm mondta, lassan eljön az az időszak, amikor alig alszom....Szervezet szoktat rá :)

A pocalkakó ma nem nagyon akar felébredni :) Na....vmi volt :) aha jelez, hogy itt van :)

Szép napot! Sok pihit és jobbulást a betegeknek!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

A nevek és kutyanevekről csak annyit, hogy Steve Irwin nagyon nagy ember. Lehet ismeritek az animal planetről. Mindegy. Nemrég halt meg hátrahagyva 2 gyereket. Ő pl az elsőszülött lányát a kedvenc krokodilja és kutyája után nevezte el. Így lett a kislány Bindi. :D Szóval lehet ezt fordítva is. Bár érdekesen nézne ki egy Morzsi nevű kissrác.. :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Ja és még valami: Trixi: nagyon sajnálom. :( Őszinte részvétem. Remélem hamarosan enyhül fájdalmad.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Trixi: őszinte részvétem..... ilyenkor nem nagyon lehet okosat mondani.... de azért gondolj arra,h most már tényleg nem fáj neki semmi és tuti,h nagyon vigyáz odafentről az unokájára és lányára......talán kérheted is őt,h vigyázzon rátok nagyon és óvjon meg minden bajtól....

Doki: hát tegnap mondta a dokim,h ugyan velünk minden a lehető legnagyobb rendben van ( el tudjátok képzelni csak a talpa 2,5 cm?! olyan hihetetlen :lol: ) de hát ő sajnos csak júni végéig van a kórházban...
lehetőségeim:
- végig járok hozzá a terhesgondozásra és az új dokinál szülök
- mostantól megyek az új dokihoz a szülésig...(minden meg van beszélve az új dokival)
- keresek új dokit új kórházat....
- keresek új dokit a Szt. Imrében...

Na erre varrjatok gombot!?

F.ngom sincs mit csináljak....


Mrsparis: nekem is az Eliza jutott rögtön eszembe,egy napon a mi névnapunkkal....az lehet utána Liza,Lizi...stb...

Andi: szép pociiiii :lol:

Kép
jovana
 
 


Sziasztok!

Trixi, fogadd őszinte részvétemet... talán enyhíti a fájdalmadat egy kicsit, hogy most már jó neki, mert megszűntek a fájdalmai... én erre gondoltam pár éve, amikor az egyik nagyim hosszú beteeskedés után elment...

Andi, gratula a pockodhoz! Nekem az a gáz, hogy ha oldalról nézem magam, olyan, mintha a fenekem egyenes arányban nőne a hasammal. Már előre rettegek mi lesz így két hónap múlva... :shock: Ott is nő valaki????

Sztercsi, sajna nekem sincs problémám az étvágyammal, de hát ez a fentiekből gondolom kiderült... Én is keveset eszem egyszerre és csak egyszer egy nap: reggeltől estig. :lol:

Jovanna, én már most váltanék dokit a helyedben. Jobb, ha mielőbb kiderül, mennyire vagytok egy hullámhosszon. Egy barátnőm a Szt Imrében szült - ha jól emlékszem - Dr. Németh Mikinél és nagyon meg volt elégedve.

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok!

Trixi!Nagyon-nagyon sajnálom!El sem tudom képzelni a fájdalmad,remélem mihamarabb enyhül!

Zsrit!Téged meg nagyon is tisztellek,hogy le merted írni a problémád a cigivel.És kívánok neked sok-sok erőt,hogy azt az egy-egy szálat is mellőzd!

Andi!Szép az a pocak!!

Koffein:Egy mini kávét sok tejjel én is iszom.Nem hiiszem,hogy ártok ezzel a babánk.Legalább is nagyon remélem.

4D-s uh-ra visszatérve:mi 26 hetesen voltunk Pannival,és olyan szépen lehetett már az arcvonásait is látni.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Csajok!

Bejelöltem én is mindenkit,akit megtaláltam az iwiwen.

Ja,amúgy az iwiwen Kelemen-Kalmár Eszter néven "futok".... 8)

Kép
jovana
 
 


Sziasztok!

Andi
Nagyon szepek vagytok! :wink:

Ozike
Sajna en bekaptam a hanyos, hasmenos virust, ket napig felkelni se nagyon tudtam, annyira gyenge voltam
:? :? :? :? :? :? :? Orulok,hoghy mar jobban vagy!!

Trixi
:( :( :( Fogadd oszinte reszvetemet!! :( :(
Es persze, akkor josz, amikor mar ugy gondolod!

Pocifoto: Estere mindig elfelejtem! :oops: :oops: Es mar csak akkor jut eszembe mikor megfurodtem,pizsiben vagyok es feljovok a babanetre. :roll: De ma nem fogom!!! :lol:

Sztercsi
Beirtam tablikba a Lizat! :wink:

Bolha
O pl az elsoszulott lanyat a kedvenc krokodilja es kutyaja utan nevezte el.
Ez azer durva. :shock: :oops: :lol:

Jovana
Talp. :lol: :lol:
Doki :evil: :evil: :evil:
En a 2.-ra szavazok!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: