Új privát üzeneted érkezett!

Milyen tápszert eszik?Ne add fel,mert kell a folyadék.Egyáltalán nem iszik semmit?Milyet próbáltatok?Örülök,hogy jobban vagytok :) Babamosoly teát próbáltad már?Ti merre laktok?

Mennem kell,mert Krisztián felkelt :D

Puszi:Reni és Krisztián

Kép
Kép
reni_24
 
 


Látom minden babának van már foga, csak nekünk nincsen :shock:
Nem tudom mikor bújik már ki.
Szegénykém próbálná már enni a darabosat is,rág-rág, de nincs mivel :roll:

Többiek hogy vagytok? És a babák?

Aida,gyere nézz be ide is hozzánk ! Várunk :)

Liza imádja rántott husit is, hiába tudja mi a jó :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Közben mi neg elestünk és lett egy hatalmas nagy véraláfutásos nagy puklink :cry: Nem engedi borogatni,így fejkendőt csináltam neki a vizes rongyból , azt megtürte :roll:
Gyors csináltam róla egy képet nektek ,aztán megyek bohóckodni neki,hogy ne vegye le a rongyot a fejéről :(

Kép

Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

Beagle:nagyon szép Dóri baba és nagyon ügyes. :lol:

Ancsa:sajnálom a pukklit :cry: édes nagyon Iza.

000kata
 
 


000Kata

Jobb kezén látni a zúzódást is :? a puklit ne,mert takarja a kendőcske vagy minek nevezzem :roll:

Elvittem a gyerekorvoshoz, aki azt mondta hogy ne vigyem be a sebészetre,figyeljem 4-5 napig s ha tünete van,akkor menyjek be vele azonnal :cry:
Azt tudom,hogyha hányna vagy elájulna az baj, de ezen kívűl mit kell még figyelni ami intő jel lehet??
Jajj.nagyon félek nehogy valami komolyabb baja legyen belőle, annyi rosszat halottam mostanság :cry: :oops:
Na meg amúgy is parázós voltam mindíg is.....bevallom :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa:hogy esett el?mibe ütötte magát?
azt mondják ha rögtön sir,nem hány és nem lesz aluszékony akkor nincs baj.Remélem nem lesz semmi baj.

000kata
 
 


Ancsa:Sajnálom az esést.Elmúlt már a pukli?Remélem minden oké.Krisz is esett,de hál istennek nem esett nagyot 1másodpercig sírt aztán annyi :)
beagle:Hogy vagytok?Nyaralás volt?

Mennem kell,mert Krisz nem bír élni nélkülem :lol: :cry:

Kép
Kép
reni_24
 
 


Vettem neki a konyhába egy nagyon tündi bündi álókát.
Na de nem tudtam tenni sehova,mert ugye elég nagy,így a hütő mellett szorítottam neki helyet.
Benne volt,megcsúszott, és ez ugye hálós, pont a hütő élébe verte be a fejét :(:(:(
Rögtön üvöltött, nem hányt,de aluszékony volt.Viszont ez nálunk érdekes kérdés,mert születése óta vérszegény és születése óta aluszékony :wink:

Aludni se akar,csak mellettem :roll: én meg nem tudom beszoktatni a saját kiságyába sehogy :? Pedig nekem nincs utba,csak így nem vagyok nyugodt,hogy nincs alatta a légzésfigyelő :oops:
Nincs valami tuti jó ötletetek hogy szoktassam vissza????
Szinte már mindent kipróbáltam :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa:én ugy kezdtem hogy leszedtük a rácsot az egyik oldalt és odatoltuk a mi ágyunkhoz.Honapokig igy volt.Aztán visszaraktuk a rácsot de a kiságy ugyanugy itt van a nagy ágyhoz neki tolva.Elaltatom berakom de éjszaka ki kell venni.mennem kell majd jövök

000kata
 
 


000Kata
Én is elaltatom,de amikor beteszem a kiságyába, rögtön felébred rá :(
S ha mégse,akkor 30 percen belül tuti és akkor ingázunk a franciaágy meg a kiságy között, de a végén mindíg az van, hogy bealszok vele együtt én is :wink:
Lizának van külön kis szobája ahol nyugodtan aludhatna és persze én is nyugodt lennék,mert alatta lehetne a légzésfigyelő. :wink:
De így nem rakhatom alá,hogy mellettem alszik,mert akkor az én légzésem is érzékelné a légzésfigyelő. :roll:

Bettem már a kiságyába is,de csak sír meg sír és nem alszik el ott :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa:nekünk is ez volt de most már fél éjszakát ott alszik.

000kata
 
 


És hogy értétek ezt el nála?

Ezt a bútorzatot néztem ki neki, szerintetek milyen?
Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Nekem ez a bútor nagyon erős rózsaszín színű, én jobban szeretem az egyszerűbb dolgokat.
Nálunk is hasonlóan zajlik az alvás. Velünk alszik el a nagyágyban, átviszem, és a fene se tudja miért de van hogy reggel 6ig az ágyában alszik, van hogy már éjfélkor nálunk köt ki, van hogy hajnal 2kor... nem értem hogy miért csinálja ennyire másképp, de nálunk ha megébred éjjel, akkor a kiságyban csak ordít, be kell vennem megint közénk. Szerintem ahogy nő, egyre jobban bírja majd az éjszakázást egyedül.
Sajnálom az esést, remélem minden ok.
Vendég
 


beagle
Nálunk is ugyanígy van! Én már meg se próbálom átteni a kiságyába!
Vettem egy RESPIENCE légzésfigyelőt, így már nyugodt vagyok,mert figyeli a légzését így is,hogy mellettem alszik :lol: :lol: :lol:

Rakhatnál Dóri babáról képet!

Többiek merre vagytok???????

Szombaton lenn voltunk Szántódon, majd rakok képet Lizáról ahogy pancsizik a balcsiba :)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hoztam az ígért képet

Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa:nekem nagyon tetszik a szobabbutor,gyönyörű kis csajos.Tuti imádná és az a kör ágy hát álom...én megvenném :lol: :lol: :lol: Nagyon édes Liza

Dobok én is képet :lol:

Kép

Kép

Kép

000kata
 
 


000Kata

Jajj,de tündéri Kevin :) :lol:
Olyan kis nyugis babának néz ki :) Aranyos

Hát igen, én is megvenném,de még gyűjtenem kell rá,mert most van a 2 nagynak a beiskolázása :wink: hát nem kevésbe kerül :roll:
Ez a bútorzat pedig 120.000.-be van benne :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: akkor gyüsts.Hol árulják?fiukba milyenek vannak?

000kata
 
 


Több helyen láttam már hasonlót, meg ilyet, DE
Ide regisztrálj, itt láttam a legolcsóbban ilyeneket eddig :)


http://www.zsibvasar.hu

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hoztam recepteket csak nektek :) Lassan időszerű lessz az 1 éves torta mindannyiunknak :):):)


Tej és cukormentes torta

Hozzávalók: 25 dkg mazsola 2 közepes nagyságú alma 7 dkg finomliszt, 7 dkg grahamliszt, 1 teáskanál sütőpor, késhegynyi fahéj, 2 tojássárgája, 1 dl étolaj

Elkészítés: A mazsolát forró vízbe áztatjuk, majd ha megpuhult, lecsöpögtetjük és botmixerrel pépesítjük. Hozzákeverjük a kétféle lisztet, a sütőport és a fahéjat. Külön tálban krémesre keverjük a tojássárgáját és az étolajat, majd hozzáadjuk a reszelt almát. A kétféle keveréket a végén összekeverjük egymással.
Kikenjük a tortaformát (ez az adag egy 24 centis tortaformához elég), beleöntjük a keveréket, lesimítjuk a tetejét és kb. 30 percig 200 fokos sütőben sütjük. Tűpróbával nézzük meg, megsült-e már.

Tej, tojás és gluténmentes gyümölcstorta

Hozzávalók: Tej, tojás és gluténmentes kekszpor (Fosfovit - nagyobb bababoltokban kapható), baracklé vagy körtelé, 1 db öszibarack vagy körte

Elkészítés: 1 csomag kekszport kevés gyümölcslével összegúrunk úgy, hogy nyújtható tésztát kapjunk. A tésztát kinyújtjuk és a feléből kerek tortát formázunk, majd a gyümölcsöt apró darabokra vágjuk és a felével díszítjük, utána pedig a tészta másik feléből ugyanolyan méretű lapot nyújtunk, ráterítjük és a tetejére a gyümölcs maradékát tesszük rá.

Tej, tojás és gluténmentes rizstorta

Rizstorta egyéveseknek

Hozzávalók: Negyed kiló rizs, alma, banán, cukor

Elkészítés: A rizst puhára főzzük vízben, majd belereszelünk egy fél almát és ízlés szerint cukrot, vaníliás cukrot teszünk bele. Egy kerek tálat kibélelünk banándarabokkal, majd belelapátoljuk a rizst és 1 napra a hűtőbe tesszük. Másnapra a rizs összeállt és az egészet kiboríthatjuk a kerek tálból.

Tej és tojásmentes répatorta

Hozzávalók: 25 dkg liszt (ha speciális gluténmentes lisztet veszünk, abból is elkészíthető, így lisztérzékeny babának is adható), 1,5 dl víz, 5 dkg margarin, 25 dkg nyers, reszelt répa, 10 dkg cukor, 1 teáskanál szódabikarbóna, 1 teáskanál fahéj, 1 narancs vagy citrom héja

Elkészítés: A cukrot kikeverjük a margarinnal, majd lisztet, vizet, szódabikarbónát adunk hozzá és egyenletesre keverjük, a végén hozzáadjuk a citromhéjat és a répát is.
A masszát jól kikent meglisztezett tortaformába öntjük és 200 fokon kb. 30 percig sütjük (tűpróba!).


Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa:köszönjük a fincsi torta recepteket.
Nemtalálok szobabútort,ilyen szépeket amit felraktál hogy te vennél.Segitesz?Nekem is ilyen szép kell csak fiusba.Köszike

000kata
 
 



Csemegézz, nála láttam legolcsóbban ilyen szép kis bútorokat.
Persze méretileg is rendelhető, ettől is függ az ár.
Na meg a szállítástól is :wink:

Mondjuk ez a focis nekem tutkó tetszik.Szerintem minden kisfiúnak tetszene :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Név: Joghurtos keksz (10 hónapos kortól)


Hozzávalók:
- 1 db natur joghurt
- 2-3 babapiskóta, vagy vajas keksz
- 1 kk vaniliás cukor

Elkészítés:
A kekszet/pikótát negyed órára a joghurtba áztatjuk, majd vaniliáscukorral édesítjük.

Tanácsok: Gyümölccsel dúsíthatjuk.

Elkészítési idő: 5 perc

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Baba "tejbegríz" (10 hónapos kortól)


Hozzávalók:

- 2 dl víz
- 1/2 banán
- 2 mérőkanál 3-as tápszer
- 2 ek kukoricadara

Elkészítés:
A vízbe beleaprítjuk a banánt, beleszórjuk a kukoricadarát, majd összefük őket. Amikor a dara megfőtt beletesszük a tápszert és sűrűre főzzük. A babagrízt melegen tálaljuk.
Tanácsok: Én babylove alma ízű tápszert szoktam használni, mert jól harmonizál a banánnal.

Elkészítési idő: 20 perc

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Tejberízs - tej nélkül


Hozzávalók:
3 dkg rízs
vaniliás cukor
60 ml tápszer

Elkészítés:
A vizet felteszem forrni, és beleteszem a vaniliáscukrot. Majd a forrásban lévő vízbe öntöm a rízst, és hagyom jól szétfőni (a turmixolás miatt).
Majd főzőlével készítem el a tápot, a benne lévő vaniliáscukor miatt. Majd öszeturmixolom az alapanyagokat. Ha kevés a tápszer, akkor még a főzőléből öntök hozzá.
Lehet még ízesíteni gyümölcsökkel: pl.: barackkal, banánnal, vagy főtt almával, főtt körtével, meggylével, stb. Ezt mindenki fantáziájára bízom.
Isteni finom lesz.

Elkészítési idő: 30 perc

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa:köszi szépen nagyon jok :lol:
A sütik is

000kata
 
 


Kata

Szívesen. Kompletten is vannak fennt ha jól tudom, mármint olyan fiús összeállítású butorra gondoltam
-Ágy, puff, függöny stb.
Melyik tetszik?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


A versenyautós és a focis tetszik.Igen láttam a szobákat is nagyon jok és szerintem jo árba vannak.Néztem több helyen és többszáz ezrekbe kerülnek sajnos igaz hogy gyönyörűek,de kinek van annyi pénze sajnos. :cry:

000kata
 
 


Igen, én is néztem már több helyen, de szerintem itt a legolcsóbbak ,nem?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Aha itt jó áron vannak és jok is nagyon.Amugy hogy vagytok?Mesélj.Puszika

Kihal a topic,már csak mi maradtunk?

000kata
 
 


Nem tudom többiek merre járnak :(

HAHÓ! Tessék írni mi van veletek!!!!!!!

Szarul vagyunk, mint mindíg :(
Apa haza költözött már,de semmi se olyan, mint régebben volt :wink: Minket is tönkretesz a pénztelenség, egyhangúság, ez a kilátástalan helyzet ami itt van most a fiataloknak is :?

Mi is ki kell menyjünk a tömből, mert ezt a magas rezsi költséget nem tudjuk kifizetni. Közben meg tanfolyamra is akarok menni,de az is pénz ugye :wink: viszont muszály, mert mire Liza 3 éves lessz,nem akarom hajnalban hurcolni az oviba,hogy eltudjak menni dolgozni.

És veletek mi ujság?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


sajnálom hogy ez a helyzet és hova költöztök?Milyen tanfolyamot szeretnél lerskni?otthon szeretnél majd dolgozni?
Mi jol vagyunk.Apa sokat dolizik igy uncsi itthon,de azért el vagyunk.Kevin kis huncutt.Nyaralni voltatok valahol?mi nem majd jövöre.

000kata
 
 


Kéz és lábápoló, műkörömépítő tanfolyamot akarok elvégezni és vagy itthonról vagy inkább nyitok egy vállalkozást közösen egy fodrásszal és akkor üzletbe csinálom majd :wink:
Nem akarok 3 gyerek mellet hajnalban kelni és gyárba menni szaros fizetésért :( bocsika a kifejezésért, de sajnos 1 szakban keresnék 55000-et????? Könyörgöm 3 gyerekkel ha GYET-re megyek is megkapom a 30.000-et és akkor otthon vagyok velük,nem? :wink:
25.000 ért meg nem megyek el csengetésre pisilni :evil:
Inkább műkörmözök majd itthon vagy üzletben és ha csak 80.000 et keresek is vele tisztán, akkor is jobban jártam, mert mellék állásba is csinálhatom ,nem?

Te gondolkodtál már rajta hova mész vissza dolgozni?

Áhhhh, dehogy , nem voltunk nyaralni. :cry:
Csak 1 napra lementünk a balcsira, annyi volt, de ez ugye nem nyaralás.
Jövőre talán,de annyi a lakás meg egyéb kölcsön törlesztésem hogy még azt is nehéz kifizetni + megélni mellette.
Néha komolyan el gondokodom rajta mások hogy csinálják :roll:

Nektek van segítségetek??

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ma vagyunk 10 Hónaposak :):):) :lol: :lol:
És végre kibujt az első fogunk is :):):):):)
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: Először is Boldog Hófordulot és gratulálok az első fogacskához!!!Nekünk már 5 van :lol: :lol:
Tök jó lesz ez a tanfolyam ,és igazad van hogy igy csinálod.Sajnos nagyon kevés pénzt akarnak fizetne és éljél meg belölle ebbe a fránya világba.Én még nemtudom mit fogok dolizni,sajna érettségim nincs van egy gyermek és ifjusági felügyelő szakmám,de ha elmennék egy gyermekotthonba kb 60at kapnék napi 12 órára pff.Ezt nem akarom mert akkor mizt vagyok a gyerekkel és nincs ki vigyázzon rá.Apa este 7ig dolgozik,nekem kell oviba is vinnem hoznom.Hát nemtudom hogy lesz :cry: :cry: Sajnos segitségünk nekünk sincs :cry:

000kata
 
 


Kata

Pontosan erről beszélek én is,hogy ebbe a szaros országba annyi becsületünk nincs, hogy normális fizetést kapjunk,amiből meglehet élni gyerekkel, akár albérletben is.Nem írtam extrákat,csak megélhetést, de itt azt sem hagyják.
Szomorú.
Lehet megtanulok angolul is és kiviszem innen a gyerekeimet.
Ha nekünk most ilyen szar, szerinted milyen lessz majd nekik 15-20 év múlva a helyzetük????? :oops:
Bele se merek gondolni :twisted:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 



Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ugy láttam Reni is más topikba írt, ide nekünk már nem :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: hát sajnos igen.Én is elköltöznék innen.

000kata
 
 


És akkor miért nem mentek??? :shock:
Itt semmi jó nem vár ránk :NO: A gyerekeinkre meg még annyi se :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Párom nem nagyon akar.Majd meglátjuk.Képzeld Kevin már egy csomoszor ált egyedül,olyan ügyes és lépett is egyet :lol: :lol: :lol:

000kata
 
 


:lol: :lol: :lol:
gratulálok!!!!Szupi

Liza meg csak fogy és fogy ,pedig eszik rendesen :shock:
Az elmúlt 1 hónapban vissza fogyott 9 kg-ra :cry:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa:szerintem ne aggodj nem lehet hogy csak lemozogja?mennyit fogyott?mit mond a doki?

000kata
 
 


Nem érti a dolgot ő se,mert nagyon jó étvágya van amúgy :shock:
Csak épp nem hízok,hanem inkább még fogy :(
Én se értem miért van ez :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Lehet csak lemozogja,vagyis reméljük.

000kata
 
 


Hát nem áll meg 1 percre se azt biztos. Csak amikor alszik :)
Nekem a 3 közül ő a legaktívabb mozgás terén :wink:

Viszont 1,5 vagy inkább 2 üveg bébiételt eszik ám 1 evésre :roll:
Reggel meg este 300 ml a tápszer adagja.
Hogy tud ez mellett még fogyni is??? :roll:
És akkor még ott a gyümölcs plussz délelött, délután meg nasizik :roll:

Vagy nagyon gyors az anyagcseréje és sose lessz gondja akilókkal majd :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Tényleg sokat eszik,akkor nem értem.Kevin most 9 kg.Pedig ö szinte cs cicizik.Meg eszik gyümiket de azt se mindig.
Te mit veszel 1 éves szülinapra?

000kata
 
 


Tánc szőnyeget :lol: :lol: :lol:

Egyfolytában zenét akar hallgatni és táncizik meg énekel :roll: :roll: :roll:

És ti?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Az tök jó ,én még nemtudom. :lol: ötletek?
kijött a 6. fogacskánk :lol:

000kata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: