Új privát üzeneted érkezett!

Szeghalmon volt az esküvő. A zenész egyedüli emberke volt, de sokkal jobb volt, m egy zenekar. Nagyon ügyes volt. A sofőr párom unokabátyja volt és a saját kocsijával.
Én is sok töltött képosztát ettem, na meg a birkapörköltből is ugyanannyit. :oops: :oops: :oops:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Én a páromnak attól függ hogy merre van az ágy mindig azon oldalán fekszem ami a fal felé van :):):):) mindig én fekszem belűl most per pill a jobbján mert a másik oldalamon a gyerek alszik :)a saját ágyában :)

Jajaja esküvő után kérünk képeket had "irigykedjünk" :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


A mi esküvőnk kb. 3 éve volt, az árak kicsit mások voltak. Az étterem kb. 2500/fő (leves, főétel, somlói) . Az szeszesitalt pluszban vittük. Zenekar nem volt (cd-t raktunk be). A virágok szerintem drágák voltak össz. 30e Ft. A fehér kosztüm varrónővel varratva anyagostul kb 30e Ft, öltöny korábbról volt. Torta kb.10e Ft (3 emeletes oroszkrém) + díszítés . Az anyakönyvvezető minden extra nélkül 5e Ft. Fényképész nem volt.
Szóval tényleg egyszerű esküvő volt, de én legszivesebben csak beugrottam volna az anyakönyvvezetőhöz aláírni és kész.
:)
A hugomnak a hétvégén volt az esküvője, ők nagy esküvőről álmodtak. Csak a vendéglői koszt 10e Ft/fő volt :shock: Nem vagyunk egyformák, az esküvői árakban határ a csillagos ég!

Ja, ami a legaranyosabb, mi már hármacskán álltunk az oltár előtt, de ezt akkor még mi sem tudtuk :D

A hízásrol annyit, hogy az első gyerekkel kemény diétára fogtak (állítólagos terhességi-cukor, ami miatt komoly vitáim voltak az illetékesekkel) Pl reggelire 1/3 zsemle+2 dl tej. Terhesség alatt híztam 9 kilót. A másodikkal nem kellett diétáznom, ettem is rendesen, ennek az eredménye 10 kiló hízás. A gyerekek között csak 20dkg különbség volt. Mindkettő után 2-2 kiló maradt rajtam a mai napig. Szerintem ez alkati kérdés.
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Most egy picit irigykedek. Olyan jó egy nagy esküvő. Nekünk is csak családi volt (nem bántam), de jó lenne egy nagy is majd. A ruhát megvettem, megúsztam 20.ezerből. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Igen, 2009. május 16-át néztem ki magamnak. :)
Ha babás leszek addigra, egyáltalán nem zavar, nagy pocakkal is bevállalom, max. a ruhák közül nem tudnék annyit válogatni. :) De ha szerencsénk van, akkor már a karomban is tarthatom addigra. :)
Vendég
 


Szóval csajok! Ha a hátatokon fekszetek akkor a férj jobb oldalán fekszünk jól a babona szerint. És ha nem igy fekszünk abból válás lesz a vége. Namost az első férjemmel én rosszul aludtam jót nevettem mikor valaki ezt mondta. De amikor elváltunk rájöttem inkább a párom jobbján alszok ha ezen múllik:)

Na eddig nincs is gond:) Tehát én inkább igy alszok:)

Kép
csucsu05
 
 


No, kiválasztottam a ruhát, de nem tudok képet felrakni, mert nem vittem gépet, mostanában döglődik, csak kevés ideig bírja egy feltöltéssel. Szóval azt csak esküvő előtt tudom felrakni, de lehet, hogy már egy héttel korábban elhozhatom a ruhát. Végül fehér lesz, vékony pántos, olyan virágos díszítéssel a felsőtestnél, ami elől lefut egészen a szoknya aljáig. A dekoltázs is olyan összevissza, ahogy a virágdíszítés van (remélem értitek). Nem túl csicsás, szerintem inkább egyszerű. Kölcsönzöm, 10 ezer forinért. Vettem hozzá cipőt, amiről majd rakok fel képet, 2000 forint volt. Kívül belül bőr. A Keletinél a Krokodil cipőboltban van mindig ekkora leárazás a mérethiányos cipőkből. Kifogtam. Páromnak is vettünk cipőt, az 5000 ft., kívül belül bőr szintén. Jó, mert utána is tudjuk majd hordani. Vettem még fülbevalót, amiről szintén teszek fel majd képet, kis gyöngyös bizsu. Ez is kétezer valamennyi volt.

És megcsináltam már egy meghívót is (csak papírt, matricát, formalyukasztót, meg szalagot kellett hozzá vennem ez sem lehetett több 5-6 ezer forintnál, már nem emlékszem. Megterveztük, tesóm megszerkesztette és kinyomtatta) várom, hogy párom megnézze a híradót, és rábeszélem, hogy mindent lefotózzunk és felrakja (én nem értek ilyesmihez :oops:)

Amiért még fizetnünk kell, az a vacsi alapanyaga, a sütik, torta, virágok, csokor (fehér kála lesz, úgy tervezem, hogy 3 szál nagy fejű kála, hozzá egy kis zöld, olyan fűféle hosszúkás, és így a csokor is hosszúkás elegáns csokor lesz. És én fogom megrendelni meg megvenni a virágot, s van itthon szép fehér mintás szalag, amivel én szeretném összekötözni végig az egész szárát. Még Karácsonykor szereztem a szalagot, és nagyon jól néz ki. Úgyhogy ciki nem ciki, de én nem rendelek menyasszonyi csokrot, csak virágot, meg zöldet, és én magam állítom össze otthon. (jó, mondjuk nem egy bonyolult csokor. Fodrásznak kell még fizetni, de még nem tudom mennyit, nem beszéltük meg. A kozmetikusom ismerős, ő tuti nem fog elfogadni semmit, neki majd valami ajándékot veszek. Körmömet én csinálom meg. Ja! A hajamba kell még fehér virágos hajtűket venni, de lehet, hogy az lesz a kölcsön, amit a barátnőmtől kapok, már mondogatta, hogy ő úgysem fogja már többé felhasználni. Kék asszem a bugyim lesz. :lol: Új mondjuk a cipőm, régi a melltartóm. :lol:

Pruci!

Hülyék, nem kell velük foglalkozni. Jobb is ha az ember nem vesz fel hitelt.

No megyek megnézem, le tudjuk e most fényképezni.

Kép
Kép
tabati
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép [/img]

Kép
Kép
tabati
 
 


No, így sikerült feltenni. :roll: Remélem ki lehet venni kb. mi hogy néz ki. A cipőt adja vissza a legjobban a fénykép. Még a sarkára szeretnék apró köveket ragasztani.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Nagyon ügyi vagy h így rátaláltál a dolgokra!!! A meghívó nagyon különleges és az tuti h egyedi!!! :wink: :wink: A cipő gyönyörű, nekem nagyon tetszik. A fülbevaló is szép nagyon!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ezekben a babonákban viszont én nem hiszek. Úgyhogy a ruhámat is fogja látni a párom már jóval az esküvő előtt amikor elhozom.

Mi meg nem is egymás mellett alszunk a párommal, egész egyszerűen így alakult. Még nincs dupla ágyunk, és így több hely van a szobában. Persze ha kész lesz a házunk, akkor ott már lesz franciaágy a hálószobánkban, már el is terveztük, hogy jó nagy lesz 180x200-as. :D A helye is megvan már, és mi bizony akkor pont rossz helyen fogunk feküdni, mert a párom a jobb oldalamon lesz. Még pedig azért, mert az van a fal mellett, és én állandóan kijárok éjjel pisilni, úgyhogy nem szeretnék majd átlépkedni rajta. :lol: Viszont az utcán is mindig a fiú a lány bal oldalán kell, hogy menjen. Azért, mert a fiú bal oldalán megy a kutya, meg a kurva! :lol: Állítólag! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszi Pruci a dicséretet! :D Találtam szatén cipőt is olcsón, de nem volt a méretemben. Gyönyörű volt, de végül nem bántam, hogy ez lett, mert azt nem tudtam volna hordani utána az utcán hétköznap, csak alkalmakra (ami ugyebár nem sok van. Van egy szatén ezüst cipőm is, egy ezüst ruhához vettem, eddig kétszer volt rajtam, mondjuk a ruha is...) plusz az nagyon hegyes orrú volt, ami nekem nem is tetszik annyira.

Kép
Kép
tabati
 
 


Én a jobb-bal oldalról a következőket tudom:
Régen a férfiak kardja bal oldalra volt felcsatolva (ugyebár jobb kézzel rántja elő). A lány nem tudott tehát bal oldalon menni, mert a kard "felkapta" volna a szoknyáját. Szóval a lány ezért megy azóta is a fiú jobb oldalán.
Vendég
 


Most látom csak, ma én vagyok az első?! És én már fél hat óta húzom az igát...Régi szép idők, mikor még én is tudtam aludni, nem keltettek a kölykök hajnalban :)
Vendég
 


Jó reggelt!

Én is itt vagyok, bekukkantottam, de rohanok is vásárolni. :)

tabati: a cipőd nagyon tetszik. :)
Vendég
 


Tabati!
Nagyon szépek a dolgaid!
A második képen mi van? Fülbevaló?
A cipő valóban iszonyú olcsó volt 2000 forintért, ha meg bőr, akkor egyenesen ingyen vetted! És valóban, fel lehet venni egy fehér inggel farmerhoz vagy fekete szövetnadráhgoz is, esetleg szoknyához. Fontos, hogy utána ki tudd használni. Én is ügyeltem a cipőre, a fehérneműkra, szóval, mindenre, hogy amit csak tudok, utólag hasznosíthassak.
És a ruhabérlés is potom összegbe került.
A meghívó kicsit halvány lett, de értem, hogy milyen lehet "élesben".
Kezdtek már izgulni?

Mi is ténykedtünk tegnap, megrendeltük a tortákat. Nagyon jól néznek ki a képeken. A menyasszonyi három emeletes lesz (nem egyben, hanem külön emeleteken), alul dobos, középen diős, felül gesztenye, plusz lesznek még más torták is. Ja, és grillázstorta is. Hogy ki fogja ezt mind megenni, nem tudom.
Ma meg megyünk vásárolni, bár lehet, hogy ez holnapra marad. Még kell krepp-papír (hogy írják?), üdiítők, aprósüti hozzánk, röviditalok... egyébként nálunk végül az almazöld fog dominálni. A kis asztaldíszeink is halványzöld szekfűből lesznek, az autón a virág halványzöld rózsából és szekfűből (fekete lesz az autó), aztán a teremben a szalvéta is szeretném, ha ilyen lenne, jól menne a fehér terítőhöz és a sötétzöld asztalközéphez. Na, hár hét múlva ilyenkor jövök majd a fodrásztól. :D
Vendég
 


Szegfű. :o
Vendég
 


Igen fülbevaló akar lenni, de az élőben sem olyan "nagy szám", tetszik, de nem túl kirívó. Én imádom a hosszú fülbevalókat,azért lett ilyen. Persze ha látok még valahol olyat ami elsőre lenyűgöz, akkor megveszem, mert ezt úgyis elhordom hétköznapra is.

A meghívót nagyon nem adja ki a kép, legalábbis a színeit. A formája, meg hogy a lyukasztó milyen mintát csinált, középen szalag, az látszik. A külső papír színe bordós aranyos csillogással, a belső meg gyöngyház színű. A szalag meg fehér csillogós.

Noémi!

Igen, a kardos az egy szolidabb kiadású történet. :oops: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Én is szeretem a felbevalókat, nem az annyira nagyon hosszúakat, de mégis lógjon, mert az emeli ki az arcomat. De az esküvőn nem lógos lesz.
A kard elmélete... én is ezt a verziót ismerem. De engem aztán egyáltalán nem érdekel, hogy hol szokás mennie a nőnek. Nem érzem, hogy ezzel bizonyítaná be a férfi a lovagi mivoltát, hogy olyan oldalra helyez, ami "szokás". A templomban majd úgy allunk, amit a pap mond.
:)
Vendég
 


Én mondjuk most hogy belegondolok mindig gabi jobb oldalán megyek :):):):) meg talán csak akkor aludtam a balján mikor összetoltuk a gyerek ágyát a mienkkel és én kerültem kivülre de ze csak kb 2 hónap volt :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Hahó! :) Topic kihalt? ;)
Vendég
 


Úgy tűnik senki nem a gép előtt töltötte a hosszú hétvégét! :D Voltatok valamerre kirándulni ebben a gyönyörű időben? Én sajna csak itthon csiszatoltam a lakást, gyomláltam a kertet - szóval jól szórakoztam :?
Vendég
 


Sziasztok!

Tabati, szép dolgokat vettél! már irigy vagyok az esküvők miatt :D:D:D Mindjárt itt lesz mindkettőtöknek! :)

Hogy telt a hétvégétek?

Én szombaton reggel elmentem piacra anyósommal, jól bevásároltunk mindenfélét :D Aztán délután párom szülinapját ünnepeltük meg... Vasárnap meg barátok jöttek át hozzánk, mi lányok napoztunk, a fiúk meg a hangfalakat rendezgették :) (Sem az én párom, sem a másik fiú egy nagy napozós :):):) ) Hétfőn délelőtt lustálkodtunk, aztán meg elmentünk kicsit kettesben sétálni, ami nem úgy alakult ahogy gondoltam...aztán hazajöttünk és átjöttek a barátaink grillezni.. ezzel elvoltunk estig :)

Hanna, hogy vagy?? Olvastam rólad Panda blogjában meg a tiedet is olvasgatom! Drukkolok neked, hogy ott maradjanak a babák! :)

Kép
encsike87
 
 


Jó reggelt, Sziasztok! :)

Semmi extra nem volt a hétvégénk alatt.
Szombaton nagybevásárlást csináltam, Vasárnap szép idő volt, elmentünk sétálni, fagyizni, Hétfőn pedig főztem, takarítottunk. :) Gyorsan elrohant a hosszú hétvége. :(
Vendég
 


Hanna: bizony, drukk ezerrel. :)
Vendég
 


Hát én teljesen lemaradtam! Miért mi van Hannával? Visszalapoztam és láttam a vonalzóját, de azóta nem is írt. (gondolom ti másik topicból ismeritek) Miért kell drukkolni? Nem biztos a baba? :?:

Én is jól elmaradtam, mert mi elég sok mindent csináltunk a hosszú hétvégén, az a tipikus "menjünk mindenhova, keljünk korán, hogy mindenre jusson idő" volt, ebből kifolyólag fáradtabb vagyok, mint előtte. Szombaton rokonoknál voltunk, pár meghívót már átadtunk, aztán buliztunk. A szokásos fél egy körül kerültünk ágyba, majd másnap reggel 6 előtt keltünk, mert 7kor indult a busz Abonyba. Persze nem kérdeztük meg az útvonalat, és mint később kiderült, kelhettünk volna egy órával később is, mert a találkozás Pesten volt és mi is oda mentünk, de aztán integettünk a házunknak, mert előtte vezetett el az út. :evil: De legalább hazafelé kidobtak minket, és még így is fél 12re értünk haza. Aztán másnap megint keltünk ugyanúgy 6 óra előtt, negyed hét volt az indulás, úgyhogy gondolhatjátok, hogy felkapkodtuk a ruháinkat és mentünk. Én olyan vagyok, hogy inkább este elkészítek mindent, csakhogy tovább tudjak aludni. Bár így sem volt felhőtlen az ébredés, meg egész délelőtt, hol nyűgös voltam, hol meg egyszerűen hülye. :lol: Aztán délután már jó volt. Kicsit le is égtem, úgy sütött a nap, legalább lett valami színem. :wink:

Encsike!

A séta miért is nem úgy alakult, ahogyan gondoltad? :? Csak mert nem volt szó az esküvőről, vagy mi történt?

Kép
Kép
tabati
 
 


Csak nem megáztatok séta közben encsike? :) Nálunk legalábbis esett az eső, de közben sütött a napocska, és dög meleg volt.
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk vasárnap keresztelő volt. Olyan megható volt, néha majdnem elpityeredtem magam :oops: Anyósék persze kitettek magukért mint mindig. Csak ezt most már nem tudtam lenyelni szó nélkül. Még húsvétkor szóba került a babakomp és a tricikli. Megbeszéltük, h ilyet nem kell venni, m felesleges, tologatni ott van a babakocsi és jövőre majd kap egy pici biciklit. Erre most keresztelési ajándéknak egy triciklivel állítottak be. Szép kis emlék lesz a gyereknek majd pár év múlva. És nem értik h mi is a bajom ezzel. Nem az bánt h megvették, hanem az h miután megbeszéljük h ezt nem, csak azért is. :twisted: :twisted: :twisted:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Mi is keresztszülők leszünk a nyáron. Még pontosan nem tudjuk, mikor.
Én meg olyan vagyok, hogy este már nyolckor leragadnak a szemeim, reggel meg már hatkor nem tudok aludni, főleg hétvégén, amikor tudom, hogy alhatnék, mert páromat se kell kelteni.
Az esküvő meg már olyan, hogy nagyon szívesen túllennénk már rajta, de komolyan. Szó szerint bele vagyunk fáradva a szervezésbe. De hát minden napra jut valami, még ezen a hétenis. Holnap megyek megint be a hivatalba, jövő héten meg megyünk a templomba a paphoz próbára... meg el kell készítenem az ültetőkártyákat...
Vasárnap is voltunk a szüleimnél, egész álló nap erről beszélgettünk... Akkor nem volt így tele az agyam, amikor doktoráltam, komolyan mondom.

Encsike, nekem már kedvem sincs napozni. Én annyira le vagyok mostanában több dolog miatt is strapálódva, főleg idegileg, hogy itt bámulok a gép előtt bele a monitorba. Valahogy hirtelen szeretném, ha július ilyenkor lenne. :!:

Amúgy a hétvége dögléssel telt. Voltunk mi is erre-arra, bevásároltunk üdítőket, italokat, mindent az otthoni fogadáshoz.
Vendég
 


Pruci!

Akkor már jobb lett volna, ha a pénzt adják oda, ami a bringára költöttek. Az be tudtátok volna tenni a gyereknek a bankba. Így meg van oylan dolga, amire nincs szüksége.
Vendég
 


Pruci!

Igen az a baj az ilyen ajándékokkal, hogy más dologra is költhették volna a pénzt. És azzal ti is előrébb lennétek. De azért ha már van, biztos fel fog rá ülni nem? De teljesen megértem a problémádat!

Ósió!

Aklkor már rendesen ki lehettek purcanva! :roll: De biztosan nagyon jól fogjátok érezni magatokat, s legfeljebb átalusszátok a nászéjszakát, mert addigra teljesen kimegy minden erőtök! :lol:

Nekem pénteken csinálnak próbasminket, majd rakok fel képet, mert az tuti, hogy lefotózom! :wink: A fodrászt még mindig nem hívtam fel. Szerintem elvállal, csak kéne már egyeztetni itt is a próba miatt. Viszont a munkahelyemen most nagy hajtás következik, úgyhogy nem egyszerű.

Nem tudom már írtam e, hogy állnak a házunk falai :D , más csak a koszorú kell a tetőhöz, meg a tető. Kérdéses volt, hogy lesz e pénz a cserépre. Apósom fél csak fóliásan otthagyni az egészet, nehogy szétfagyjon télire a tégla. Elvileg jól véd a fólia, de mégis az lenne a jó, ha rendesen meglenne cseréppel. Úgyhogy párom testvére felajánlotta, hogy kölcsönad nekünk, és mi el is fogadjuk, mert így a biztos. Úgyhogy meglesz a kitűzött cél: nyár végére lesz egy szerkezetkész házunk! :D (bár még nem kiabálom el, mert bármi közbejöhet, de nagyon úgy néz ki)

Kép
Kép
tabati
 
 


Nem áztunk el, esküvőről sem beszéltünk... csak szimplán elkezdtünk vitatkoztunk valami tök hülyeségen! :( De mire hazaértünk már semmi bajunk nem volt, úgyhogy nagyon megérte.... Az a baj, hogy én voltam nyűgös és egész nap piszkáltam szegény páromat... aztán hazafelé a kocsiban már jól kibőgtem magam és akkor elmúlt :):) :oops:

Pruci, érdekes, hogy anyósék csakazértis azt vették meg... Mondjuk tényleg nem sok értelme van egy ilyen "játéknak" inkább adtak volna pénzt....

Igazából én most nem tudom, hogy mikor szüljek :( Már teljesen össze vagyok zavarodva... mire diplomám lesz az még 2 év (a nyelvvizsgák miatt ) és nem tudom, hogy most várjam meg a diplomát és keressek vele egy jó munkahelyet, de akkor leszek vagy 27 mire szülök... vagy szüljek jövőre és majd diplomával meg a baba után keressek jó munkahelyet.... párommal most nem lehet ilyenről beszélni, mert a vállalkozása miatt neki az az érdeke hogy minél később szüljek... :?

Kép
encsike87
 
 


Encsike!

Én talán nem vagyok jó tanácsadó, bár mindenki magából indul ki, így én is. Semmi bajom az életemmel, (lekopogom) szerencsésen alakulnak a dolgaim, bár ez biztos hozzáálás kérdése is, kinek mi a szerencsés, mert én is tudnék nyavajogni, nade ki nem. (na szép kis körmondatokba kezdtem bele :oops: ) De azért örültem volna, ha korábban megtalálom a párom, és nem 28 29, vagy 30 (ki tudja mit hoz a sors) évesen szülöm meg első babánkat. Hiszen mi sok-sok lurkót szeretnénk, de az csak úgy fog összejönni, ha mindegyik hamar sikerül. Persze akkor is meg leszek elégedve, meg boldog leszek, ha "csak" két gyermekem lesz, de többre vágyom. Ráadásul most ijesztgettek, hogy van akinek szülés után csak jó sokára indul be újra a peteérése, úgyhogy van aki eleve úgy csinálja, hogy amint lehet leválasztja az első babát a ciciről, hogy jöhessen utána a második. De az is dilemma, mert az anyatejet meg nem vonnám meg a gyerekemtől. Csak a genetikában reménykedem, mert anyu is rögtön megfogant újra, köztünk a tesómmal másfél év korkülönbség van, meg a méhen kívülim után is rögtön megjött, nem volt probléma. És még egy érdekesség, ha már így össze- vissza csapongok: anyu is az első babájábal elvetélt. Mondjuk az nem volt méhen kívül (bár ki tudja, mert akkor még nem mentek ilyen korán dokihoz, csak azt mesélte, hogy nem jött meg, tudta, hogy babát vár, tünetek is voltak, aztán nagy görcsölés, és mentek a kórházba ), de mégis ezekben a dolgokban tudok bízni. Bár akkor anyum 22 éves volt, úgyhogy ez sem stimmel, de ki tudja.

No, csak azt akartam kihozni az egészből, hogy én előbb szülnék az tuti. De persze ez nálatok többösszetevős, mert a párodon is múlik. Hiába döntesz valamit, azt közösen kéne akarni.

Kép
Kép
tabati
 
 


:lol: Azt akartam írni, hogy a tesóm is hamar megfogant utánam, nem anyu! :lol: Kis generációs keveredés volt... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Ez is olyan dolog, mint a többi, az életben. Ha nem akarsz szülés utána terhes lenni, az leszel szoptatás mellett is, ha meg akarod, az istenért nem jön össze. Ez szinte mindig így van. :?
Akkor igen jól haladtok a házzal! Ha van olyan kedves a sógorod, és felajánl egy kis segítséget, érdemes élni vele, tényleg, legalább a tető erejéig.

Encsike!
Ez a bőgíés... néha annyira ciki, hogy felnőtt fejjel az ember bőg, de én is vagyok bizonyos dolgokban annyira tehetetlen, hogy a sírás képes egyedül megynugtatni. Egyszerűen úgy érzem, hogy azzal együtt kijön belőlem a felgyülemlett feszültség. Azért nálunk is az elkövetkezp pár hét olyan mozgalmas lesz, mindenen csak izgulni kell. Remélem, aztán utána jön egy nyugisabb időszak.

A próbasminkem nekem is elkészült múlt héten. Tetszett is, úgy hogy ugyanolyan lesz, mint amilyet csináltak. Több variációt nem akarok.
Tabati, igazad lesz, lagzi után 2 napig csak aludni fogunk!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi Csajok a drukkokat!!!

Tegnap 3 zsebi költözött a pocakba. :)

Most meg csak ámulok az esküvői előkészületeiteken.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Tabati, értettem azért hogy mit akartál mondani :) Én is ezen a véleményem vagyok, hogy nem szeretném 27 éves koromig húzni.... Mert mi van ha nem jön össze egyhamar, akkor 29 évesen fogok először szülni?! azt nem szeretnék... ma meg már kevés az a munkahely, ahonnan elmegyek szülni és még vissza is vesznek 3 év után esetleg... szóval nem igazán szól semmi amellett hogy várjak még egy jó ideig....

Hanna, 2 hét múlva kell tesztelned? Reméljük, hogy 2 ott is maradnak! :)

Ósió, én amúgy is egy ilyen bőgőmasina vagyok :):) Ha már annyira ideges vagyok akkor máshogy nem tudom levezetni a feszültségemet, csak úgy.... Nem szoktam ordítozni meg törni zúzni stb... és a sírástól el is múlik a feszültség bennem... Ciki nem ciki nálam igy megy :) Na persze azért nem sírok naponta :) Csak amikor már végképp nem bírom!

Kép
encsike87
 
 


Aha! Már értem. Gondolom beültetés volt...akkor reméljük sikerül! És mit szólnál, ha mind a három sikerülne? ;) Mert gondolom arra is van esély! Nem?

Encsike!

Én is sírós vagyok, csak én nem úszom meg ennyivel a feszültséget, mert én előtte ha nem is kiabálok, de hangosabb ingerültebb vagyok, meg hajlamos vagyok a káromkodásra is :oops: , aztán mivel ezzel nem oldódik meg a dolog, jön a sírás, ami viszont tényleg megnyugtat.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, én nem szoktam káromkodni... szerencsére :) Pedig a kollegáim irtó rondán beszélnek... na meg a párom is el tudja magát engedni, főleg ha haverokkal van... én valahogy el tudom kerülni hogy átvegyem tőlük a káromkodást :) Bár néha azért mondom a magamét :D:D
Viszont tudom, hogy nincs valami leányálom természetem :) Nem lehet egy egyszerű velem :oops:

Kép
encsike87
 
 


Encsike! Igen, mert még kapok hcg szurit és nem lenne értelme a hamis + tesztnek.

Tabati! Benne van, hogy megmarad 3. Bár erre pici az esély. Ez a 3. lombikunk. Én bízok, hogy legalább 1 babánk lesz!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Néha én is szoktam morogni, mindig mondom is páromnak, hogy biztos már bánja, hogy velem kezdett! :lol: De van amikor az ilyen morgásaim nevetésbe fordulnak át, mert párom néha kinevet, meg kifiguráz, és akkor tényleg elképzelem, hogy milyen lehetek kivülről és tényleg néha röhejes dolgokon tudok mérgelődni. A múltkor például azon akadtam ki,hogy éhes voltam és csak az a kenyérchips volt egy üzletben, amit meg lehetett enni (már elég késő volt és csak az esett útba) ami nem lett volna baj, de az is csak naturban volt, én pedig imádom pl. a fokhagymásat. Aztán végül nem kértem, és utána morogtam páromnak, hogy mit csináljon az eladó a natur termékével, meghogy lehet egyáltalán ilyet árulni, mikor semmi íze sincs stb. :lol: Még most is vicces, hogy hogy tudtam ilyeneket mmondani, mert amúgy én szeretem a natur joghurrtot is, sőt máskor az ilyen natur sós cuccot is megeszem, mert nem is igaz, hogy íztelen. Nem is csodálom, hogy párom nem bírta megállni, hogy ne nevessen. Persze aztán én sem.

Kép
Kép
tabati
 
 


Jaj, lányok, ez a káromkodás... én is ismerem. Hogy kinek hogyan kell nemzenie gyermeket, kivel... :oops: egyszerűen jól esik odamondogatni a levegőnek, ha már torkig vagyok egy helyzettel. És ha elkap a dühroham, akkor nem tudom megállni, amíg le nem vezetem, s akkor mondom is hangosan a magamét. Párom meg szólni szokott, hogy halkabbann, de ugye erre még idegesebb leszek, s annál hangosabban mondom a magamét, hogy lehetőleg mindenki hallja. Mintha azzal minden megoldódna. Encsike, én is ugyanilyen vagyok. A feszültség a bőgést váltja ki belőlem, én se nagyon tudom kontrollálni. Ettől meg annyira bénának érzem magamat.
Meg mostanában van egy-két, számomra nagyon fontos dolog, amit szeretnék elérni. És olyan hülye vagyok, mert tudom, hogy igazuk van a többieknek, hogy ne éljem bele magamat, gondolkodjak reálisan, ne legyek pesszimista, de optimista se...szóval, tök ideg tudok lenni, hogy mindezt emberileg mégis, hogyan lehet egyszerre elérni, pedig tudom, hogy igazuk van, mégis azt szeretném, hogy azt mondják, amit hallani szeretnék, de tudom, hogy nem akarnak csalódást okozni. Mégis ideg vagyok, hogy mindig csak normálisan kell gondolkodni, de ha megvan valakiről a véleményem, akkor is nekem kell jól gondolkodnom, és rendesnek lenni, ne mást szidjak, stb. Holott egyértelműen nekem van igazam, de akkor se bántsak mást. Bezzeg másnak ezt nem mondják, főleg, aki nekem eddig keresztbe tett, hogy ne legyen ilyen.... Mindig csak én legyek normális, és ha más elszúrt számomra valamit, akkor is én legyek észnél. Úgy hogy az agyvizem folyton felforr, és ott is marad. :cry:
Vendég
 


Ósió, ismerős a helyzet.... Ilyen nálam is van, hogy valaki velem akar kiszúrni, akkor is én legyek az elnéző....Hát sajnos nem ilyen tipusú vagyok... Főleg akkor nem ha mondjuk a párom körül legyeskedik valaki, akkor azt a két kezemmel meg tudnám folytani simán.... Na mindegy...

Most is úgy egy kicsit elegem van, hogy semmi sem akar úgy alakulni ahogy én szeretném... :( Se esküvő se gyerek... Én örülök ennek a vállalkozásnak meg segítek is, de arra nem vágyom hogy az egész életünk e körül forogjon, és semmi más ne legyen a fontos... Mert ez engem nem tesz boldoggá, hogy lehet szenvedni egy vállalkozással a szabadidőnkben, mert igen, mire az beindul addig szendvedni kell vele... :( Úgyhogy eddig az volt megbeszélve, hogy elmegyünk nyaralni aztán spórolás lesz hogy lehessen baba januártól, de igy valahogy még a spórolástól is elmegy a kedvem, hogy a párom teljesen passziv ilyen szempontból :( Akkor inkább még ősszel is elmegyünk valahova és ennyi...

Ósió, nektek már nagyon kevés van hátra :D:D:D Jól meggondoltad az elmúlt 14 év alatt?? :lol: :lol: :lol:

Kép
encsike87
 
 


Encsike!

Igen, már kevés van vissza.
Ami a letargiát illeti. Valahogy nagyon rossz passzban vagyok most. Én nem tudom, hogy mi van az én idegzetemmel vagy a gondolkodásommal, de nagyon rosszul érzem magamat. Azt hiszem, szükségem lenne valami környezetváltozásra. Igen, azt hiszem, ez lenne a legjobb megoldás mostanában.
Vendég
 


Ósió, én is valahogy hasonlóan vagyok.... Vagy történhetne már valami olyan amitől úgy igazán feldobódok :)

Hogy tudnád megvalósítani a környezetváltozást?

Kép
encsike87
 
 


Hát, tudod, ilyen tartósra gondoltam, szóval, nem egy nyaralásra. Úgy érzem, nagyon szükségem lenne, hogy elköltözzünk innen. Most már az esküvőig úgysem foglalkozunk semmi ilyennel, de utána szeretném. Csak annyira rosszul érzem magamat, hogy már most tudom, hogy cserben fog hagyni a türelmem, pedig az szokott azért ebben-abban lenni, és majd egycsapásra szeretnék mindent. Annyi mindenre vártam már olyan sokáig, de ha még pár hetet kell várni, én úgy érzem, megőrülök. Hiába van itt a jóidő, mindjárt nyár... de nekem az idegeimben kellene, hogy nyár legyen. Tudom, hogy nem vagyok valami jó társaság, mert csak panaszkodok folyton.
Vendég
 


Húhh lányok!! Fel a fejjel, csak semmi depizés!! :x Főleg neked ne Ósió!! Hisz mindjárt itt a nagy nap!!! :D Szerintem hagyjál magadnak esküvő előtt pár napot regenerálódni. Amikor nem szervezel már semmit, csak pihizel és magaddal foglalkozol. Persze ahhoz úgy kell elkészülni mindennel, hogy esküvő előtt meglegyen ez a pár napod. Én így tervezem, aztán meglátjuk mi lesz belőle. Mondjuk nekem egy nap kell is pl. a körmömet megcsinálni, de epilálni is előtte szeretnék közvetlen, meg tartós festéket a szempillámra, szemöldökömre, aztis kiszedni, hasonlók.

Encsike!


Nem tudnál valahogy beszélni a pároddal? Megmondani neki, hogy neked mi a fontos? Ez olyan önzőségnek tűnik, hogy csak az ő vállalkozása a fontos (amiben ráadásul te is sokat segítesz) és a te álmaiddal mi lesz?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Köszönöm a bíztató szavakat! Közvetlenül esküvő előtt olyan sok mindent a körmöm miatt én sem akarok már csinálni. De én csak színtelen lakkal fogom átfesteni, szóval, nem lesz külön manikűr készítve.
Én is olvastam, hogy esküvő előtt kell egy kis pihenés. Majd megpróbálom valahogy elérni. De még pénteken díszítés lesz, stb. :?

Encsike!
Szerintem is azt kellene tenned, amit Tabati mond, azaz beszélni a pároddal! Hiszen: őszintén szólva, fél év alatt vagyonokat nem lehet félretenni, erre hivatkozva tologatni a baba projectet, tényleg nem szép. Ráadásul pont idén várni el ezt tőled, hogy már voltál terhes. És ha megszülted volna, akkor is lett volna anyagi erő nevelni a kisbabát, nem?? Szval, ezt én se értem. Szerintem is konkretizálni kell pontosan, hogy mit miért szertne vagy nem szeretne a párod, nehogy utólag derüljön ki, hogy minden csak ürügy volt.
Viszont a két nyaralás nem rossz ötlet, főleg, ha olcsón sikerül elcsípnetek valamit.
Vendég
 


Jó reggelt!

Én is úgy hallottam hogy esküvő előtt nem árt egy kicsit pihenni, már csak azért is, hogy ne teljesen nyúzottan menjetek házasodni :):) Meg amúgy is az a lányságotok utolsó napja! :wink:

Most nem fogok páromnak sem esküvőről sem babáról beszélni... egyenlőre elvette a kedvemet azzal, hogy ennyire nem érdekli a dolog... majd meglátjuk hogy neki eszébe jut e... mert ha nem akkor én minek erőltessem? akkor inkább én is keresek magamnak valami elfoglaltságot és kész... (na persze ha ez ilyen egyszerű lenne )

Olyan szép az idő! Ilyenkor annyira utálok dolgozni!!! Kint szeretnék lenni a kertben!

Nyaralás: Egyik az mindjárt itt van... a másikra meg gondoltuk elmegyünk végre megnézi Auschwitz-et... ott alszunk valahol egy éjszakát és akkor még azt a sóbányát is meg tudjuk nézni esetleg... Ezt azért viszonlyag olcsón meg lehet úszni szerintem.

Kép
encsike87
 
 


Encsike!

Lengyelország kitűnő választás! gyönyörű tájai vannak! Én javasolnám, hogy legalább 4-5 napra menjetek, hogy ne kelljen rohanni, és több nevezetességet is meg tudjatok nézni. Az auschwitzi és a birkenaui tábor Oswiecimben van. Nagyon lehangoló látvány. Nem tudom, emlékszel-e, tettem fel pár hónappal ezelőtt ide pár képet a tavalyi nyaralásunkból. Aztán érdemes Krakkóban is eltölteni egy-két napot, megnézni a bevásárlóközpontjait. A wastend apró boltnak tűnik utánuk. :-)
Aztán érdemes hazafelé (vagy odafelé) Zakopane felé menni, megnézni a Tátrai Nemzeti Parkot. Mennyei látvány. Vinni kell túrabakancsot, és felmenni a turistaútvonalon a hegyekbe. Csodálatosan szép! Az biztos, hogy aktív kikapcsolódásban lesz részetek.
A sóbánya Wielickaban van, nagyon érdekes. Angol nyelvű idegenvezetést válasszatok, de figyelni úgyse fogtok tudni rá, mivel majd a járatokat fogjátok nézni a bányában. Lefelé gyalog, felfelé lifttel kell jönni. Az a lift úgy megy, mintha bármely másodpercben leszakadhatna. :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: