Új privát üzeneted érkezett!

Fronell,igen, jó 5let!Én akartam is kérni Juditot, hogy minket vegyen ki a táblából!Köszi
manóci
 
 


fronell:
Nem tudom mikor jutunk el addig, hogy neurologushoz menjunk, de mindenkeppen jo lenne egz elerhetoseg. Elore is koszonom.

Nalam is teljesen kitort a tavaszi faradtsag, ami meg tetozodik avval, hogy ejjelente egyre bizarabb dolgok tortennek. Timi ma 40 percet uvoltott ejjel, de nem tudom miert :twisted:

baratodildi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 18:46-kor.
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Fronell!
Én is takonykórban szenvedek, bár már jobban vagyok, Rozinak hétfőtől naponta kétszer porszívózom az orrát, ami kész rémálom.
Almának tényleg szép súllya van, de egyáltalán nem kövér csak kis husika :lol:

Ildi!
Remélem Timike jól van :? Én szerintem lemaradtam valamiről, mert nem tudom mi ez a neurológus dolog, de nem akarok faggatózni, ha nem akarod elmondani azt is megértem!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


junius :)
Elozo oldal vegen irtam. :wink:

fronell:
Koszi :)

skat, zetus:
Timi miota a talin voltunk imadja a kolesgolyot, de nem merek neki sokat adni belole, mert ra van irva, hogy so is van benne. A Tietekben is van?

Voltam a vedononel es azt mondta, hogy ha jol hizik a szopi mellett, meg ne is valtsak ki ujabb etkezest. :roll: Hat Etus vedonojehez kepest :roll: Szerintem ez is kezd az extrembe menni, vagy tevedek, vegulis mar 8 honapos lesz...

szonibaba:
Ti jartok most telen is uszodaba? Ha igen, meg tudnad nekem erdeklodni, hogy indul e mostanaban is kezdo csoport es 8 honaposan lehet e csatlakozni hozza?

Legujabb tudomanya a kislanyomnak, hogy rendesen felul. Igaz, meg nem mindig engedi el a tamaszkodo kezet, de mar elofordul neha. Irtdatlan tempora kapcsolt a negykezlab haladassal, alig gyozok utana menni es visszateriteni a biztonsagos ovezetbe :wink:

baratodildi
 
 


Ildi! Ment a privi!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Rég nem voltam. Jól vagyunk van 2 fogunk, mászik ezerrel sőt egész nap meg se áll, állni feláll kapaszkodva. Viszont nem híztunk semmit súlyunk 7500 gramm, 78 -79 cm. Állítólag nem kell aggódnom mert most nagyon beindúlt a mozgása -amúgyis örökmozgó/, remélem azért most már fog hízni. Egyébként jókedvű eszik szívesen ,6-7-szer eszünk egy nap.
Megnéztem a képeket és hát nem győztem gyönyörködni a sok szépségben. Én is úgy elmennék egy ilyen összejövetelre de messze lakunk így nem nagyon megoldható.
Hoztam képeket.



KépKépKép
rena10
 
 


a képek: Kép Pizsiben Kép

Kép Kép Kép



KépKépKép
rena10
 
 


Rena!

Nagyon ügyi Balázs és szerintem a súllya miatt ne aggódj, hiszen soha nem volt egy nehézsúllyú bírkózó tipus. Ha eszik rendesen nem lehet baj, csak lemozogja!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok :)

Szoni, remélem jobban vagytok már!

Fronell, uhh, Alma nagyon belehúzott :shock: :lol: Elmúlt a takonykórod?
Köszi, hogy felhoztad a tábli dolgot, meg hogy megszabadítanál tőle :wink: :D Ha nem gond a többieknek, nem várom meg a demokratikus szavazást, én ezennel utoljára teszem föl a táblánkat...fáj érte a szívem, de az még jobban, hogy így elhanyagolódik ez a topic. Legalábbis létszámilag. Már csak páran írunk, nagyon sokan csak ránknéznek, írni nem hajlandóak. Ezzel a hozzáállással nem látom értelmét a táblának. Akik meg itt vagyunk, úgyis tudatjuk egymással a fontos dolgokat :D
De ha valaki szeretné csinálni, szóljon nyugodtan, elküldöm neki a táblit.

Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Rena, ne aggódj, nem jelent semmit, ha nem hízik. Annaluci se akarja elérni a 8kg-t, kérdeztem is a védőnőt ma (itt volt), hogy ugye nem gáz... Lemozogják :lol:

Ha már védőnő: kaptunk dícséretet is: milyen formás a csajszi, és milyen szép alabástrom bőre van :D
Mászni még továbbra sem akar :roll: De valamelyik éjjel azt álmodtam, hogy ülésből feltápászkodott a drágám, és állt, mint a cövek :shock: :lol:

Bóbita, éjszakák? Hátad?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

hazaertunk, szerencsere mar senki sem beteg a csaladban, ugyhogy jol vagyunk, es orulunk a jo idonek! :)

Bea, ti jobban vagytok mar?

Ildi: Bercel azt csinalja egy hete, hogy razza a fejet, mintha azt mutatna, hogy "nem", de eleg brualisan nez ki, mert kicsit elorebillen a feje, es neha meg azt is csinalja, hogy fennakasztja hozza a szemet, hogy csak a szeme feherje latszik... horror latvany!! Mi hulyek meg amikor masodszor csinalta, nevettunk rajta az apjaval, mert annyira viccesen csinalta, na azota ezzel akar szorakoztatni minket... razza a fejet, es aztan varakozasteljesen nez rank, hogy dicserjuk meg, meg nevessunk rajta... kesz...
De mis ugyes Timi hogy mar ul! Bercel is probalkozik, legtobbszor ha ulo a foldon, odajon a labamhoz, felterdel, es onnnan huppan le ulesbe. De ot nem hatja meg az ulo pozicio, annyi erdekes dolgot lat, hogy aztan maszik is tovabb, ugy nez ki, meg mindig nem az az uldogelos fajta... de 3 napja mar etetoszekben eszik! Majd rakok fel kepet, ollllan cuki! :)
Tegnap fogorvosnal voltam a Moriczon, gyokerkezelni kellett a fogam, majdnem felugrottunk aztan hozzatok, de mondom azert nem allitok be csak igy varatlanul.. :)
Kolesgolyo... igen, van rajta keves so, de szerintem az nem gaz... legalabbis Bercel egyszerre max. 3-4-et eszik, ugyhogy az elenyeszo mennyiseg...

Judit: koszonjuk hogy eddig csinaltad a tablat, aranyos vagy, es ezennel en is felmentelek a tabla-csinalas alol. :) De e ne tunj nekem! Legalabb egyszer egy heten tessek bejelentkezni! (vagy gyakrabban... :))
Na megyek pakolaszni... Bercel alszik, 7kor kelt reggel, ami neki azert eleg koran van, igy bealudt haromnegyed 9-kor... :)

Rena: szerintem se aggodj a suly miatt... en azt sem tudom mekkora Bercel, 6 honaposan voltunk utoljara mereckedni... lassan le kene vinnem a vedonohoz...

zetus8
 
 


Etus!
Élménybeszámoló hol marad :?: :lol: LÉgyszi írj valamit, mi láttatok, Bercel hogy viselte a környezetváltozást?

Örülök, hogy jobban vagytok!

Én még mindig naponta 2x porszívózom Rozi orrát, de más tünet nincs. Én jól vagyok, köszi :!:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Hát nem bírok gyakrabban jönni....

Szóval a gombóc recept semmi extra, a szokásos főtt krumpli, tojás, liszt , 1ek griz tészta. Benne a szilva, pedig olyan lekvár féle, én úgy szoktam elrakni a szilvát, hogy berakom tepsibe és megsütöm (elsütöm a levét). Az eredmény cukormentes lekvár. a szilva egyébként is tiszta cukor, tehát természetesen édes...

Kissé ez is a topik uccsó lehellete, de igen, Judit köszi hogy eddig is vezetted a táblát....VÉGE

Rena,
Bár én már ezt többször elmondtam, de ne tessék már folyton a gyerkőc súlyával foglalkozni! Teljesen rendben van. lesz olyan is hogy fogyni fog, nem tudom miért kell valami átlagba besorolni!!!!!!!! A lényeg, hogy a gyerek elégedett, vidám, egészséges....

Etus,
Szegény Bercel miket írsz, horror??? Egyébként édes lehet...meghát igen világot felfedez, ő sem az a lusti fajta!
Képeket!

Ildi,
Igen, a miénkben is van só, mármint a kölesgolyóban, de szerintem nem sok. Ha kenyeret adok neki, végülis abban is van. A többi ételükben meg úgysincs. Szerintem emiatt ne aggódj!

Alma babának gratulálok a súlyához, tényleg nem semmi! (de aztán meg pár évesen lehet, hogy ő lesz a legsoványabb!)

Rólunk: Palkó egész napi elfoglaltsága, hogy áll, tologatja az autót, aztán eldől mint a zsák, kicsit sír, aztán kezdődik újból. Nagyon élvezi az új tudományt. Johi meg persze néha rásegít...Szóval amikor nem alszanak, jóformán én is alig tudok valamit csinálni.
Ezért is tudok ilyen keveset jönni.
Mennem kell hajat mosni...

Remélem a takonyból mindenki kigyógyult, puszi lányok!
Kata

Kép


Kép
skat
 
 


zetus:
Milyen volt az utazas? Etetsozeket Timi is elvezi, sokszor azt hiszem, hogy erdekesebb az etetoszekben ucsorogni es nezelodni neki, mint enni :lol:
Hat evvel a nevetunk az uj tudomanyokon dologban van valami, en a kadban pancsolast es a terito lehuzasat jartam meg igy :D
Hat en sem adok neki tobb kolesgolyot egyszerre, de akkor meg is nyugodtam, hogy ok ha van benne so.
Hozzam lehet jonni varatlanul is, mindig nagyon nagyon fogok orulni neki!!! Ugyhogy remelem eljossz legkozelebb!

junius:
Megkaptam a pü-t majd irok valaszt mindjart.
Timi szombaton elkapott valami takonykort egy masik kislanytol. Mar ejjelre eldugult az orra, azota meg folyik szegenynek folyton. Ma talan mar jobb kicsit. Nalunk volt olyan, hogy orankent kellett nekli leszivni, mert kulonben a szajaba csurgott volna szegenynek, szoval a napi 2 leszivas az szuper!

balwin:
En azert nem latom ennyire tragikusnak, hogy nem lesz tablazatunk, azt sem, hogy kevesebben irunk mar ide. Igazabol azert is szeretem ezt a topikot, mert tudom meg gyerek mellett is kovetni es olyan igazan csaladias a hangulata. Lehetne persze tobbet is irni, de nekem sincs sokszor idom. :)

Rena:
A suly miatt ne izguljal, ezek a gyerekek annyira maskepp fejlodnek! Balazson latszik, hogy jokedvu, jol fejlodo kisfiu. Most is csodasak a kepek!

skat:
Nagyon ugyes palko, hogy mar all. Timi is allna, csak meg nem tud felallni es ha fellitom mindig elfelejt kapaszkodni. :) Ugyhogy nem is nagyon allitom fel. Most az ulest imadja. A jarokaban szinte csak ul. Le szoktam tenni a parkettre es csuszkalva, de veszett tempoban megy elore es neha leul, neha az a legnagyobb szorakozasa, hogy jobbra-balra kirakja a kis feneket :) Szeretem, hogy elvezik a gyerekeink az uj tudomanyaikat.
A receptet koszi. De en elegge analfabeta vagyok ezugyben: Kb mibol mennyi kell???

baratodildi
 
 


Holnap leutazunk anyosomekhoz, nem tudom hogy tudok majd onnan jonni. :roll:
Timi legujabb tudomanya, hogy gurgulazik. Vagyis kis folyadekot gurgulazik. Ha iszik, de meg szopi vegen is megtart picit a szajaban es hangokat ad ki hozza. Hihetetlen muris vele :lol:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Nem konnyu most mar nekem sem mindig aktivizalni magam, de azert igyekszem... par napja Bercel neha felul mar, ami tok jo, csak aztan par perc utan fogja magat es eldol mint egy krumpliszsak... ma delutan igy lefejelte az agyat ami a nagyszobaban van... szoval megvan az eso "monoklija", egy jo piros folt a jobb szeme alatt...

Levittem ma a vedonohoz, hogy merje mar meg, mert 2 es fel honapja nem volt merve... 7552 gramm es 69 cm. Nem egy vasgyuro, de azert en meg vagyok elegedve, hiaba eszik tok sokat (ma is pl. ebedre 360 gramm fozeleket) allandoan maszkal, egy pillanatra sem all le, gondolom lemozogja... Meg hat ugye az apja se egy nagy darab a maga 63 kilojaval... :)
Ja, es mondta a vedono, hogy adjak mar sajtot. Hat en egy eves kora elott nem nagyon akarok neki tejtermeket adni... Errol velemeny? Bea ha jol emlekszem te a masik topicba irtad, hogy keszulsz Rozinak natur joghurtot adni. Hogy fogadta?

A nemetorszagi ut jo volt, annyira orultem hogy Bercel ilyen jol birta a hosszu autokazast! Sokat meselni nem tudok, egy baratunk templomi eskuvojere mentunk, szep volt nagyon! Bercel teljesen jol aludt az ottani kisagyban, azaz ugyanugy aludt mint itthon (kelt jo parszor, de ez nekem mar meg se kottyan sajnos, gondolkozom neha hogy becsatlakozom a nemalvos-tobbemberes topicba is :))

Ildi: Timi gurgulazik? Nagyon aranyos lehet! Meddig lesztek anyosnal? Ha tudsz pihenj sokat!

O te jo eg mar 1 ora... megyek aludni...

zetus8
 
 


Ildi,Köszi, hogy kivettél!Ha ezzel a mondattal : "Már csak páran írunk, nagyon sokan csak ránknéznek, írni nem hajlandóak. Ezzel a hozzáállással nem látom értelmét a táblának. " rám is céloztál, tévedsz!Én már olvasóban is rég jártam erre!A Talit is a végén láttam, mikor már lezajlott.
Tisztelet a kivételnek,/ő tudja ki :) / nem sok mindenkit érdekeltünk!Magammal meg nem fogok levelezni!Hát ez az ok.Vettem a lapot, és el!
Ezzel válaszoltam is asszem Fronellnek is :wink:

Képek továbbra is szépek, és édesek a babák!Mindenkinek jó egészséget, és szép napokat kívánok!
manóci
 
 


Mano
Ezt nem en irtam.... :roll:
Igazan sajnalom, hogy a talira nem jottetek, de lesz meg es Szoninak, es Johinak is jol jon majd Eszti jatszotarsnak. :wink: Szerintem gyere amennyi idod van, ha lesz talalkozo legkozelebb irunk pu-t, ok :?: :roll:

Etus:
Timi ma az agyat fejelte le es azt hittem bombolni fog, de meg se nyikkant...
Kivancsi vagyok a monoklira, tehetnel kepet rola :oops: :oops: vagz morbid vagyok :?: Csak nem nagyon tudom elkepzelni.
Suly es centi szempontbol ez mekkora gyarapodas havi atlagban?
Imadom az eskuvoket, biztosan szep volt. Errol jut eszembe, hogy mar szervezni kezdhetem a keresztelot, ami majusban lesz. Nem tudtok Budapesten valami szolid elvarasokkal rendelkezo templomot? A mienkben a keresztszulok is be vannak rendelve 1x (foleg ez nehez, mert az egyik videki), mi meg 3x. :shock: :shock:

A tegnapi legujabb tudomany, hogy ha fogom tud elore lepkedni, megallni meg egesz hosszan all mar, ha valahova felallitom, persze egyedul ez meg nem megy.
Lekopogom, de uj napirendunk van 2 napja. Furdes utan alvas van kb 9 fele. :lol: Ha meg 2 napig tartja, akkor el is hiszem. 8) 8)

baratodildi
 
 


Ja es tegnap ota mar Marcival egyutt Timi is 8 honapos... Lanyok, nagyon rohan az ido, hihetetlenul.... Mintha mult heten szultem volna, annyira el meg az elmeny es 8 honap... A kis magatehetetlen tunderbogarunk ma mar onalloan mozog, jatszik, iszik csorospoharbol es kifejezi egyertelmuen, ha valamit akar, van humora es tud mar nehany jatekot jatszani... Szoval imadom az eletunket, amit 8 honapja elunk. :) Orulok, hogy megosztjuk Timivel es megoszthatom veletek is...
Huuu, de erzelgosre sikerult, pedig csak azt akartam irni, hogy:

MARCI, BOLDOG 8. HONAPOT!!!!

baratodildi
 
 



Üdv.
maci1981
 
 


Manoci: sajnalom, hogy igy erzel, en tobbszor hianyoltalak amikor nem irtal... :oops: Remelem minden okes veletek... Ha szepen megkerlek raksz fel kepet Esztirol meg Hannarol???

Timi, Marci: Boldog Boldog 8. honapot nektek!! :) Hat igen, tenyleg olyan mintha tegnap lett volna hogy Emeseek elmentek vhova vacsizni, amit aztan kihanyt... :) Erre emlekszem :) Meg hogy Timike nem akart olyan egyszeruen kibujni... :) Most meg mar alldogal a kisasszony! :)

Bercel nem nagyon all ha fellalitom, nekiall "orultkodni", tiszta extazisba kerul, nem lehet egy pillanatra sem elengedni, annyira csapkod meg minden... Egyebkent en tegnap allitottam ot fel eloszor, hogy mit szol hozza... amikor a vedononel voltunk, akkor mondta, hogy: "ugye all mar a Bercel, meg lepeget?" Mire mondtam, hogy se nem all se nem lepeget, sot, ulni is csak par napja ul fel, azt is csak neha, helyette egesz nap teper a lakasban... Mire o: hogy allitsam fel, amjd meglatom hogy lepkedni fog stb. 8 es fel honaposan ez tenyleg ennyire kritikus hogy alljon? Persze tudom, hogy vannak kis ugyesek mint pl Rozi meg Alma, de az en fiam egyenlore nem akar alldogalni... most eroltessem es allitgassam fel?

6 honaposan voltunk utoljara mereckedni, akkor volt 6810 gramm ha jol emlekszem. Tehat kicsit tobb mint 2 honap alatt 700 grammot hizott Bercel. Ez nem tudom jo-e vagy rossz, de en orulok hogy hizik, gyarapszik... egyebkent meg mindig rengeteget eszik! Egy gyumolcs adagja: minimum 300 gramm, ebedre ugyanennyi fozelek, delutan megint gyumolcs: egy uveg bebikaja plusz egy alma/ egy banan, este meg csinalok neki rizspehelybol/zabpehelybol kasat gyumivel. Abbol is tok sokat megeszik...
Ildi, jut eszembe az Auchan-ba vettem rizsgolyot, ami natur, es nincs benne so!! Olyan mint a kolesgolyo, csak picit kissebb, de izre hasonlo, Bercel azt is imadja.

Na megyek alukalni! Jo ejt mindenkinek!

zetus8
 
 


Ja, majdnem elfelejtettem: BEAAAA! Ide is kerunk cuki bohocos kepeeet! Meg masikat is!!! :)

zetus8
 
 


Jaj nagyon szetszort vagyok... Ildi: azert akkora monokli nem volt, hogy fenykepen latszana rendesen... egy piros folt igazabol, de mar nem latszik... :) Viszont a ket kis foga alul mar felig kinn van, es nagyon eeeedes vele!

zetus8
 
 


Sziasztok :)

Marcinak és Timinek Boldog 8. Hóferdülőt :D Plusz egy napot... :oops:

Zetus, Bercel Busójárást játszik? :lol:
Szerintem ne aggódj az állás-lépegetés miatt. Annaluci még mászni sem akar, magától felülni nem tud, de azt elvárja, hogy ülő helyzetbe emeljük :D (a múltkor pl. 2 óra hosszát ücsörgött, elmerülve a játékban :shock: ) A mi védőnőnk, dokibácsink nem akadt ki ezen :roll: Mostanában már állni szeretne a kis drágám, és szerintem ezzel is úgy leszünk, mint az üléssel: egyszercsak állva marad, amikor "felállítjuk".
Fényképet a rizsszemekről? :D

Ildi, a napirendekkel én is így vagyok :lol: Hiszem, ha egy hétnél tovább tart... A múlt héten pl. áttértünk a7:30- 8 órás kelésre, így naponta nem kétszer, hanem háromszor aludt, este meg ment a nyűglődés az elalvással :? Most úgy tűnik visszarázódtunk a "rendes" kerékvágásba...

Manóci, én írtam, és értettem mindenkire, aki csak ránknéz, de írni nem hajlandó. Akinek nem inge, ne vegye magára :) Mindenesetre Te is ránknézel néha, mint az ábra is mutatja :wink: ; olyan nagyot nem tévedtem.
De nem felhánytorgatásképpen írtam a múltkorit, csak én így érzem. Más meg máshogyan :) Egy biztos: megváltozott a topic, és nem az előnyére. De lehet ezt is csak én érzem így :|
Mindegy, nem említem már a témát, mert bármit írok, fikázásnak tűnik. Pedig nem áll szándékomban.

Június, én nem olvasom az egyéb fórumhozzászólásaidat, de ha van képed Roziról, ne titkold előttünk! :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Etus!
Szeretettl látunk a többemberesbe is :wink: Ha Bercel így folytatja tényleg ott is a helyed :wink:
360 mg. főzi egy húzásra, azanya :shock: Szerintem Bercel az a tipus lesz aki ehet amennyi belefér, mégsem hízik el.
Szerintem a 700 g. jó 2 hónap alatt. Végülis az a lényeg, hogy gyarapszik.

Még mi is kelünk sokszor, de azért vannak jó éjszakák. Én azt számítom jónak amikor csak kb. 3x vagyunk fent.

Amúgy hidd el ez a krumpliszsákos eldölés nem fog sokáig tartani, mert nagyon hamar megtanulnak ülni és utána rögtön jön az állás. Na ez is veszélyforrás mert eleinte innen is krumplizsákosan dőlnek, de aztán megtanulják a lecsüccsenést is.

TImikének és Marcinak én is boldogságos hófordulót kívánok!

Képzeljétek, Rozi mostanában egész jól elvan a járókában. Na jó nem kell azért órákra gondolni, de a multkor pl. majdnem végig kivasaltam ő meg játszott egyedül a járókában :lol:

És most jön a restancia :lol:

Kép
Kép

Bea

Kép[/url]
június
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 18:47-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Elég rossz napunk volt. Anyuéknál voltunk letettem aludni Balázst fél percel előtte néztem rá, erre leesett az ágyról. Sírt is. Van egy pici pukli a fején. Úgy sajnáltam.
Fronell az én vagyok a képen pántos felsőben az erkélyen voltunk mert rossz idő volt levinni nem akartam ilyenkor az erkélyre megyünk felöltözve.
Elkezdtünk hízni míg múltkor 1 hónap alatt híztunk 10 dekát, most másfél hét alatt hízott 170-et.
Hoztam képeket. Kép Kép [i Kép mg]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1204486898.3784.jpg[/img]

Kép Kép Kép Kép


KépKépKép
rena10
 
 


Fronell!
Talizhattunk volna ha már itt voltatok a kocsonya fesztiválon! Kár, hogy nem beszéltük meg!

Amúgy az elmaradozókkal kapcsolatban annyit, hogy nekem Evica is hiányzik, kíváncsi lennék mi van Onurral.

Amúgy szándékosan nem reagáltam a manóval kapcsolatos dolgokra. Fogalmam sincs , hogy kire célozgatott, hogy ki reagált, meg nem reagált :shock: , de nincs is energiám ilyenekkel foglalkozni.

Rena!
Tényleg furin néz ki ahogy te pántos pólóban, Balázs meg beöltöztetve :lol: Szép kis kerek pofikája van már neki is!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Olyan béna vagyok, ne haragudjatok, de alig van időm leülni a gép elé.
Majd próbálok visszaolvasni ...

Köszönjük mindenkinek a hófordulós köszöntést, aranyosak vagytok.

Hát a szilvásgombócról pedig ne is beszéljünk hmmhmm.
Megkíséreltem megcsinálni, de 1kilónyi liszt és uennyi krumpli, plusz a nagymama lekvárja végezte a kukában és még a férjemnek is elrontottam az estéjét :cry:
Annyira sz.. lett, hogy ilyet még nem láttam, pedig azért nem vagyok béna a főzészetet illetően.
Szóval Skat!
Grammra pontos és szájbarágós receptet kérek!

Marci megint takonykórban szenved már több mit egy hete és vannak olyan napjai, maikor csukott szemmel sír és nem tudunk vele mit cisnálni. Végső tehetetlenségünken benyomtunk a szájába Nurofent és így tudott végül elaludni. Lehet, hogy a feje fájt?

Szonji farsangi jelmezéről dobtam már képeket?

Jaj!
A kocsonyafesztivált én is láttam egy óriásplakáton és érdeeklt is volna, de amilyen hülye vagyok elfelejtettem. MIlyen volt?

Mennem kell..

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szonibaba:
Hat Timi is meg mindig taknyos, ma meg kulonosen nyugos napja van, de szerencsere az alvasat nem befolyasolja, valtozatlanul jol alszik.
Azt hiszem sikerult atallitani az alvast a furdes utani elalvas dologra, bar tegnap vendegsegben voltunk es a gyerekek annyira kifarasztottak, hogy mar nem tudtunk furdetesre hazaerni es ott ugy elaludt, hogy hiaba sikongattak a gyerekek, meg csak meg sem rezzent. Itthon persze utana majdnem fel ejfelig szorakoztattuk egymast.
Bator vagy szilvasgombocot illetoen, mert en meg nem mertem nekivagni igy pontos recept nelkul :lol: Mi baja volt? Kemeny lett vagy az ize volt rossz?

zetus:
Hogy van a fogad?
bercel mar tenyleg jo sokat eszik. Mi meg mindig csak a tizorait es az ebedet valtottuk ki, de most mar probalkozom a delutani atallassal. Akkor szokott kapni kolesgolyot es egy kis gyumolcslevet inni.
Delelott meg most atallunk arra, hogy ne csak sima gyumi legyen, hanem valami legyen benne. Lehet kapni ilyen teljes kiorlesu gabonas gyumolcsoket, de szerintem veszek valami belekeverheto akarmit a DM-ben es ugy gyartom majd az almacskat, hogy laktatobb legyen. Nem mintha nem lenne jo husiban Timi, de ugy erzem celszerubb nem annyira a mennyiseget novelni, mint azt, hogy jol lakjon tole. Mit gondoltok???
A rizspufival kapcsolatban koszi az infot. Meg fogom nezni. Timi imadja a kolesgolyot es mindenki csak amul, hogy milyen uigyesen eszi :lol:

junius, fronell, tobbiek:
Lanyok, nalatok a felallas hogyan mukodott? Timi nagyon stabilan ul, ha felallitom, mar imad allni es ahogy Alma az agy szelen acsorog is, de meg magatol nem all fel, csak ha segitek neki, vagy ha mondjuk a combomon ul es onnan nem kell akkorat emelkednie. Szerintetek mennyi ido mulva all fel? Lejjebb tegyem mar a legalsora a kisagyat es a jarokat?
Tudom mar unalmas es mindig ez a bajom... :oops:

baratodildi
 
 


Ildi!
Szerintem ne állítsd Timikét, várd meg amíg magától fog felállni. Gyógypedes ismerőseim és mások is kifejezetten károsnak tartják, ha olyanokat csináltatunk a gyerekkel, amit még nem magától csinál (ültetés, járatás stb.). Na ezt jól megaszontam. Szóval nem bántani akarlak, csak ez a véleményem. :wink: Hidd el hamarabb eljön ez is, mint gondolnád és egyáltalán nincs lemaradva a korához képest.
Amúgy nem árt lejebb tenni a kiságy rácsot, mert így meg tud kapaszkodni ha erre kerül sor és felhúzza magát.

Emese!
Még nem láttunk képet Szonjiról :lol: :wink:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! 3 napja nem alszom, annyira faj a gyokerkezelt fogam... :(:(:(:(:(:(:( Ma voltam megint fogorvosnal, megbokkodte, tisztogatta, kivette belole az ideiglenes tomest, semmi valtozas... faj nagyon, meg nyilall... aaaaaaaaaaa!! :( Halalomon vagyok...
Most meg kicsit hat a Cataflam amit este bevettem, ugyhogy megyek gyorsan, hatha tudok aludni... majd holnap jovok es reagalok...Ildi, van nagyon tuti otletem hogy mivel "dusitsd" a gyumolcsot Timinek, majd holnap irom! :)
jo ejt nektek

zetus8
 
 


Komolyan mondom megbolondulok, annyira faj a fogam... nem is birok aludni megint... szinte mar gyogyszereken elek... :oops: felvaltva veszek be Algopyrint meg Cataflamot... ugy masfel orara hatnak, aztan ujra jon a kibirhatatlan fajdalom... :cry: :cry:

Emese: de jo hogy irtal, mar hianyoltalak nagyon! Szilvasgomboc... hat sajnalom hogy nem sikerult, en egyszer probalkoztam vele meg kb. 2 eve, azota se... nekem sem sikerult... raadasul Olivernek nem kaja a szilvasgomboc, max. desszert, azt meg nem nagyon eszik, szoval en nem is kiserletezem vele... :)
FARSANGOS KEPET SZONJIROOOOOOOOOL!!

Bea: ide irom ha nem banod :wink: a Fruttapura szerintem tok jo, Bercel eleinte szinte csak azt evett, akkor alltunk le rola, amikor mar megnott az adagja, ugy nagyon sokba kerult... Ugyan az is hokezelt, mint az uveges bebikajak, de nincs benne cukor (nekem ez a maniam, hogy ne legyen benne cukor...:)) es szerintem fincsi!

Bercel 2 napja felallt! :) Mondjuk azota se, de akkor eloszor "rammaszott", es mvel az agy elott ultem, utana abba kapaszkodva felallt. Tok edi volt, elkezdte lepakolni onnan a konyveit... Hiaba, konyvmoly mint az anyja... :) Ulni is felul neha, de nagyon ritkan, es altalaban hatalmas esessel vegzodik, mert eldol, szova nem is banom, hogy nem ul sokat... :oops: Viszont valtozatlanul teper mindenhova! 8)

Ildi: en keso delutan szoktam neki ugy adni a gyumit, hogy eloszor csinalok rizspehelybol vagy zabpehelyol kasat, es ahhoz rakom a gyumolcsot. IMADJA! a Milupanak van natur rizspehely meg zabpehely - cucca, cukor, minden nelkul, azt vizzel felengedem,es hozzanyomom az epp aktualis gyumolcsot. Szerintem tok finom, van, hogy en is azt eszek uzsira, mondjuk Oliver szerint . :)Mondjuk itthon meg nem lattam, Ausztriaban szoktam venni, es nem draga, ilyen:
Kép

Es akkor par kep Bercelrol, amnt epp kolesgolyot eszik:
Kép Kép Itt olyan nagyfius! :) Kép elso felulese

Na megyek, vegre hat ez a hulye Cataflam, alszom egy keveset...

zetus8
 
 


Hú, de ügyes Bercel! Még mindig oda vagyok a szemeiért (mióta élőben láttam főleg)!

Etus!Jobban vagy már? Nem kellene orvoshoz menni?

Tudod zabpelyhet, meg rizspelyhet lehet kapni a DM-ben is (ha kifogynál az osztrákból :wink: ).

Persze, hogy nem baj, hogy válaszoltál a Frutapurás kérdésemre, sőt köszi! :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bea, igen, az egyszerubb lenne, marmint a DM-es, ha megenne.... de nem eszi, meg meg osssze kell neki turmixolni, es az nekem ugy mar nagyon maceras, foleg este, mert akkor kapja... :roll:
Sajnos a fogam meg mindig iszonyatosan faj, egyszeruen nem ertem miert, az ideget kiszedte belole, tehat elvileg nem fajhatna mar!!!!! Tegnap voltam megint fogorvosnal. es megnezte meg egyszer a rontgen-kepet a fogamrol, amit a gyokerkezeles utan csinalt, es azt mondta, hogy ott elvileg minden rendben van, ugyhogy o sem erti... Szerintem be van gyulladva az iny, de azzal meg nem nagyon tudok mit csinalni azon kivul hogy ecsetelem Gingisol-lal, meg jegelem... :( Tegnap este az volt a legdurvbb, hogy mondam neki, hgoy adjno erzestelenitot, mert ugy voltam vele, hogy akkor legalabb par orara nem erzem majd, nekem az is nagy szam lett volna... na erre az lett, hogy 3 oran keresztul nem ereztem a fel arcomat, DE a fogam fajt meg luktetett mint az allat... azt hittem megverek valakit... :oops: Ez annyira gaz, mert nagyon sokat kivesz az energiaimbol, egesz nap szenvedek... pedig basszus nincsenek rossz fogaim, mindig rendszeresen jarok fgorvoshoz, mosom a fogam meg minden... :(

zetus8
 
 


Etus!

Nagyon sajnáloma fogadat, remélem már jobb! A kis válogatós Bercel, nem jó neki csak az osztrák rizspehely!

Figyu!
Ha gondolod nagyon szivesen látunk a többemberes topicban is, ott azért jobban pörögnek az események és azért jól esik az embernek ha valaki reagál is arra amit ír, nem csak magának irogat!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


zetus:
Probald kivulrol b orogatni az arcod es kamilla teaval oblogetni, hatha lemegy a gyulladas konnyebben. Nagyon sajnallak, pocsek a fogfajas... :evil: :evil: :evil:
A kepek tok jok. Tenyleg nagyfius :lol:
Kiprobalom majd a rizspelyhet is az almaba.

junius:
Timi is imadja a frutapurat. Legtobbszor egy sajat gyartasu almahoz adom neki raadasnak, ha meg ehes lenne, mert ugye csak 100g-os adag. Nekem azert tetszik, mert az allaga igazi gyumolcsosebb, mint a normal uveges bebietele.
Nem nagyon allitgatom Timit, de eleg csak kezbe vennem ha ulok es o mar allni akar... Szoval haladuk vele.

Fel kezzel gepelek es mar majd leugrik az olembol Timi... tegnap ota csak maszna....
Majd meg bekukkantok. :wink:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Teljesen kész vagyok. Nem bírom tovább a gyerekemet.
Sajnos mostanra eljutottam odáig, hogy eljátsszam a kegyetlen anyát: Marci kint bömböl a nappaliban a járókában, én meg bevonultam ide és jó hangosra tettem a rádiót, hogy ne halljam, de nem bírom tovább: már reggel 6 óra óta vinnyog és ezt persze már egy hete csinálja. Nem képes leszakadni rólam, már iskolába sem tudok elmenni, mert éhségsztrájkol: az üvegből nem kell neki a tej, és gyümit meg főzit újabban nem akar enni.
Asszem közelgek a begolyózás felé.

Egyébként sikerült visszaolvasnom és végre reagálnék is:

Ildi!
Úszás végleg abbahagytuk, mert Szonji szemölcsöt kapott, úgyhogy még velük is lesz egy meccsem, mert 4 alkalmunk még ki van fizetve és vissza akarom kapni a pénzt.
Timike kis ügyi.
Templomot illetően sztem a katolikusok mind ilyen merevek (tapasztalat).
Meddig lesztek anyósnál, Vagy már vissza is jöttetek?
Timikének gratu az üléshez és a terítős produkcióhoz.
Ezt Etusnak is:
Sztem se erőltessetek semmit, amit a Manók nem csinálnak. Nem kell azzal foglalkozni, hogy más bébije éppen mit csinál, a tiétek majd másban lesz ügyesebb.

Etus!
Fogadat sajnálom, de a Cataflam nem jó a szopi alatt, tudom, hogy könnyű mondani, de azt ne vegyél be! Nekem anno cska az segített a migrénemre, de mióta terhes lettem Szonjival, nem szedhetem én sem.
Bercus vicces lehet a fejrázós mutatványával, majd megnéznem élőben is.
Kicsi láthatatlan puklijára pusszancs.
Tejterméket én sem adok 1 éves kor előtt, nem akarom, hogy később ebből legyen baj, vis már nincs sok nyárig.
A képen tényleg olyan nagyfiús.
Papiknak én is mindig megnézem az összetételét és amiben van cukor, már megy is vissza a polcra.

Védőnő téma:
A miénk sz..ik a fejünkre (sajnos vagy szerecsére).

Skat!
Palkó is nagyon ügyes, hogy autózik, édes lehet.
Nálunk is van, hogy Szonji kicsit megaszajtja Marcit, de sztem nem akarják bántani őket.

Orrszívás:
Amikor nálunk betegek a manók, óránként tuti szívjuk nekik. Gondoljatok bele, amikor a felnőtt taknyos milyen sűrűn fujja ki az orrát. Egy tüdőgyógyász azt mondta, hogy az orrszívásm indennek az alfájaomegája, sűrűn kell csinálni.

Június!
De irigyellek a járókás nyugi miatt.

Na megyek, megnézem a kölykömet.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Kicsi méhecskémről még dobok akkor képeket:

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Csak nagyjából olvastam vissza.... rég voltunk mert kórházban töltöttünk 15 napot ma engedtek haza szabadságra.

ÍLiza nagyon beteg ugyhogy a kálváriánk még csak most kezdődik.
nagyon rossz lett az eeg vizsgálatunk egy ritka epilepsziás betegsége van West szindrómának hivják és nincs összefüggésbe a neurófibromatózissal. azt mondják ezt oxigénhiány okozza az agyban pedig nálunk minbden rendben volt. 18 án megyünk mri vizsgálatra majd fel pestre...egyenlőre beállitották a gyógyszereit ezért kellwtt befeküdnünk és ott összeszedtük a rota virust amiből még nem 100 hogy kilábaltunk.keveset eszik ujra fel kell épitenünk a kajálást mert majd 5 napig csak infuziót kapott,sokat hányt.
jelenleg tünetmentes de nagyon gyenge és fogyott fél kilot két hét alatt. el vagyok keseredve és félek hogy még mi vár ránk miért kell ennek a pici lánynak szenvednie. amugy nagyo türelmes beteg volt a mai naőig vigyorog a fehér ruhásokra......csodálom és imádom mit el nem tűr.....szoritsatok hogy rendbe legyünk hétvégén és ne kelljen visszamennünk.

üdv rita

Kép
bóbita3
 
 


bobita:
Annyira nehez szivvel olvastam a soraidat. Nagyon hos kislany Liza. Rettenetes, hogy sosem eleg a bajbol es meg a rota virus is ratok talalt. Nem is tudom mit tudnek mondani, mert mindannyiunk remalma, hogy beteg legyen a kis szemunk fenye. Lizanak nagyon sok erot es sok erot neked is!
Ha van erod es kedved irni a betegsegekrol vagy barmilyen elmenyt megosztanal velunk en mindig nagyon szivesen olvasok rolatok es bar nem tudom az egyutterzes tenye segithet e, de lelekben veletek vagyok.

szonibaba:
Csudaszep Szoni!!! Annyira edesek ezek a kepek!
Marcinak a foga faj esetleg? Probaltad mar? Vagy csak ugy alapbol anyas lett es nyugos? Majd Timi jol megmondja legkozelebb neki, hogy egy volegenyjelolt ilyen jo csillagzat alatt hogyan viselkedjen. :wink:
Na ezekutan atgondolom az uszast, mert aprilistol mentunk volna... :roll:

Zetus:
Fogad? Ha erre jarsz fogaszaton, itthon vagyunk. (inkabb ne ezert gyere) Igaz ferjecskem eppen tiszta beteg, mi meg a szomszed lakasban anyukameknal lakunk mar egesz nap, ma itt is alszunk, de ez a lakas virusmentes ovezet, mi nem vagyunk betegek. :P

Timi ma felterdelt ugy, hogy nem is ul a feneken. Ebbol napokon belul felallas lesz :lol:

baratodildi
 
 


Bóbita!
Írtam neked egy csomó mindent De elszállt!
Már nincs időm többre, De sokat gondolok rátok és próbálok rengeteg pozitív energiát küldeni. Remélem ez egy kinőhető betegség és nem kínozza meg a kis hős Lizát. Neked és családodnak kitártást és bizakodást kívánok. A pozitív hozzáállás sokat számít.

Majd még írok.

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Hát szörnyű éjszakánk volt. Tegnap délután kihányt mindent kétszer is. Nagy dilemma volt hogy visszamenjünk e a kórházba.
Aztán éjjel felkeltettem 1-2 óránként és itattam reggelre bele tudtam rakni270 ml teát,hát bizakodunk hogy ne hányjon ma.
Nehéz a táplálása de az a lényeg ne kapjunk el más fertőzést,ezért rizikóztuk meg az itthon maradást éjjel.
napi háromszor szedünk kétféle gyógyszert épp elég nehéz azt is beleerőltetnem és azon imádkozni hogy bennt maradjon.

Kép
bóbita3
 
 


Bobita: szegeny kicsi Liza! Nagyon sajnalom ami tortent... foleg hogy a korhazban kapta el a rotavirust... basszus... remelem jobban lesz hamarosan...szegeny szegeny kicsi beteg baba... gyogypuszikat kuldunk neki!

zetus8
 
 


Sziasztok,

Bóbita, ez szörnyű :( Kitartást, és rengeteg lelki erőt kívánok Nektek! És így rövid távra, hogy ne kapjatok el újabb fertőzést!
Hasonlóan Ildihez: ha tudsz/szeretnél, gyere és írj a fejleményekről! KicsiLizának pedig mennek a gyógyító puszik +++

Szoni, szép kis méhecskéd van :lol: Heh...részvétem a nyűgik miatt... nagyon nem lehet könnyű, ha így besokalltál :(

Zetus, másik fogorvoshoz nem akarsz elmenni? Több szem többet lát... Ehh, elhiszem, hogy qrva szar :(
Mindig rácsodálkozom, milyen széééép ez a legény :lol: És azok a kék szemek! Frankie, a kékszemű :D Hátha a hangja is olyan lesz :wink:

Fronell?? Rég írtál, merre vagy? Ehehehe...Alma megbögyösödött? :lol: Decuki lehet :lol:

Bea, akkor javul az éjszakai helyzet? Ha már van pár "jobb" :) Gratu a járókás elfoglaltsághoz :D Annaluci is jól elvan benne, elszüttyög a játékaival :) Mostanában készülünk egyel lejjebb pozícionálni, mert már kapaszkodik felfelé.
Rozi nagyon komolyan néz valamit a babakocsiból :lol:

Ildi, Timinek is gratulálok a feltérdeléshez :D Huncim is produkálta egyszer a héten, de ismételgetni nem akarja :) Illetve próbálkozik, de ülésből; szerintem az ebben a korban még macerás... nekem még most is :mrgreen:

Hoztam pár képet:

Kép Kép Kép Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Rita,nagyon sajnálom a kis Lizát, én tudom milyen az a betegség :( :( Ki is csordult a könnyem ahogy olvastam a soraid, hogy miken megy át a picikéd!
Nagyon sok erőt kívánok nektek, és sok, sok +++++++++++energiát!
Kórházi rota :evil: már csak az hiányzott!!

Lizának pedig mielőbbi jobbulást, és rentgeteg puszit küldök!!!
manóci
 
 


Judit!
Hát nem akarom elkiabálni, de tényleg jobbak az éjszakáink egy - két rendkívüli esetet leszámítva. Már olyan is előfordult, hogy éjjel 2 körül kelt először és ez nálunk nagy szó.

Annaluca rengeteget változott, őszintén mondom nagyon szép kislány. És milyen haja van, azanya :lol:
Képzeld Rozi ha zenét hall, akkor féligtérdelő helyzetbe ereszkedik és rázza a kis fenekét. Olyan cuki :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Bóbita!
Csak ismételni tudom a többieket, nagyon-nagyon sajnálom, ami veletek/Lizussal történik. Ez olyan szemétség. mIndig kialadok, hogy miért kell ilyen apróságoknak ilyen súlyos bajokon átmenniük?
Sok erőt, kitartást, bizakodást és tényleg mindenminden jót kívánok és persze nagyon szorítok Nektek!

Ildi!
Én most készülök telefonálni az usziba, hogy akkor most mi lesz a 10 rugónkkal? Majd beszámolok, hogy mi volt, de ezek után tuti, hogy nem megyünk többet. Bár a manikűrös szerint (akihez csütörtökön sikerült eljutnom-persze Marcistul) rosszul látom, mert ilyen bhol bkivel előfordulhat. Hát köszi szépen, de ez most velünk történt és gondolom még javában a kálváris elején tartunk, mert mindenkitől azt hallom, hogy ezek a kencék nem segítenek, csak a drasztikusabb beavatkozás.
Gartu Timcsinek a térdepléshez.

Marci és a fogfájás? Hát ezen Petivel jót derülünk (mármint nem a hsz-odon, hanem, hogy már 8 hónapja jön a foga).
Nem tudom, hogy mitől kattant így be? Talán, hogy amikor suliba megyek, akkor hosszabb időre (kb.4 óra) itthon hagyom? Most a csodával határos, hogy elvan, csattog a tenyere, ahogy siet.
Basszus elszóltam magam: idejött és már kapaszkodik a gatyámba. Ja nem is mondtam: pénteken feállt a kicsike. Úgyhogy most jön az elvágódós időszak.
Újabban nem akar enni, csak szopizna, már a kakiján is látszik (olyan hígas, mint csecsemő korában).


Bea!
Rozi a kis őstehetség :)
Édes lehet, ahogy riszál.

Judit!
Jól látom, hogy Annalucus egy kis vörösdémon??? Nagyon szép.

Szonji méhecskéről meg annyit, hogy az a legújabb, hogy a jelmezben akar lenni egyfolyátban. Ma az oviba is abban ment, de ott persze levettem róla. Már olyan dzsuvi, le van edve megy egyébként is ki kéne mosni :oops:
Amúgy pedig benyögte, hogy akar Marci mellé egy kislányt is, hogy Marcival együtt tudjon mászni és szóljak a doktorbácsinak. Mondom jó, majd szólok. Mindez úgy jött, hogy mostam a haját, megdícsértem, hogy milyen ügyes, erre megkérdezte, hogy akarok-e mégegy ilyen ügyes kislányt?
Na persze. Ésakkor garantált a diliház...

Most mennem kell, eddig bírta a kis raptorbébim.
Ja egyébként múltkor szépen bealudt amíg én próbáltam lehiggadni.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Judit, milyen szeeep kislany Annaluca, melto a nevehez! :) Hihetetlenul aranyos, nekem az elso kep (baseball-sapkas) az abszolut-kedvencem! Gyorsan le is csekkolom a fenykepalbumotokat, hatha van fenn tobb meg tobb kep! :)

zetus8
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: