Új privát üzeneted érkezett!

@papatia: Még annyit , hogy a legutóbbi vizeletvizsgálatomnál nekem is picit magasabb volt a baktérium szám, de az orvos nem mondott rá semmit. Én ilyenkor a Naturlandos Tőzegáfonya teát szoktam inni, nem tudom ,hogy nálatok lehet e kapni. Van mikor érzem pisilés közben , hogy szúr köldöktől lefelé. Na ilyenkor már kezdek is egy 3-4 napos kúrát.


Kép
baudry
 
 
 


@baudry:


Koszi majd utananezek.. remelem van a torokok elegge teasak... es az a fura, hogy en ebbol nem vettem eszre semmit nem szur semmi szaga szine normalis.. nem tudom lehet, hogy jott a lehules megfazhattam.. Majd probalok beszerezni tozegafonyat. 

Nalam volt mikor olyan erzesem volt, hogy megakar jonni de aztan elmult, most a has feszules van.. de azt olvastam, hogy normalis keszulodik a meh a szulesre... magnezium jo ra lazitja az izmokat.
papatia
 
 


@baudry:


Nekem is vannak PMS tüneteim még így terhesség alatt is, amikor jobb ha nem megyek emberek közé

Engem kicsit idegesít, hogy csak 1 alkalommal volt eddig vizelet és vérvizsgálat. Igaz megvagyok és hamarosan kell menni a 24-ik hetire...
A héten sokat keményedet a pocakom, de azt is látom, hogy ez erősen összefügg a szorulással és piszokul tudok ettől szenvedni, pedig már tejet iszom savanyú uborka levével és minden reggel eszem az adag zabkorpát a natúr joghurtban...
Mi nem megyünk semmi extra uh-ra, már így is több volt a megengedettnél (terheségenként 3 max. 4 az ajánlott) és nagyon sokat árthat a baba fejlődésének, azt ugye tudjátok. Csak Magyarországon ez is nagy business nem számít semmi csak jöjjön a pénz...
Lefoglal a lakáskeresés és a papírok intézése, mert mi Bécsben házasodtunk és azt Magyarországon honosítani kell. Elég sok utánajárás és pénz+a héten azt mondták, hogy külön kérvénnyel talán meglesz januárra, de inkább később. Ez pedig azért gáz mert nem tudják anyakönyvezni a babát az apuka nevére (nekem is megváltozott a nevem de arról meg nincs papír a honosítás miatt), akkor meg semmi mást nem lehet intézni Szóval ha így haladunk kénytelen leszek végül Bécsben szülni. De itt meg nincs orvosom és a problémás dolgaim miatt + 6-ik hónapban nem olyan könnyű találni egy másik ország rendszerére...Szülés beindulását meg nem várhatom meg, pont az a lényeg hogy előtte kell a császár...
Nagyon szép idő van ma, mindjárt el is megyek sétálni, vásárolni.

Kép
moncsih2
 
 

 
 

@moncsih2:


Nekem is ez volt a 2. laborvizsgálatom , egyszer kértem külön egy vizeletet az sztk-ba, mert úgy éreztem ,hogy felfáztam. Ezen az uh- n elgondolkoztam, engem 3 hetente hívnak kontrollra. Hol hallottad, hogy árthat a babának?oké a sok pénz, de gondolod játszanának így egy élettel az orvosok? :/ A szorulás végett szoktál inni rostosat? Nem irigyellek titeket, hogy ilyen macera van körülöttetek. De miért nem anyakönyveztethetik az apuka nevére?


Kép
baudry
 
 
 


@baudry nekem családtag, aki kutatásban dolgozik terhesség-baba-születés témában nagyon híres nyugat-európai kórházakban, hívta fel a figyelmemet arra, hogy sok mellékhatása van. És az orvosom is valami hasonló állásponton van, bár nem mondta ki kerek-perec, de mindig a méh vizsgálatán van a hangsúly és csak fél pillanatra nézi a  babát előtte kvázi engedélyt kér, a genetikai vizsgálatra meg máshova küldött, hogy akkor ott sokkal jobb a gép és nézzék meg alaposan.
Utána olvastam, de főleg idegen nyelven lehet találni infot. Lényegében hivatalosan még csak patkányokon és egereken kísérleteznek. Konkrétan kimutatták, hogy a gyakori és hosszú uh ártalmas lehet (nem feltétlenül az) az agy fejlődésében. Azt gondolják, hogy sok esetben hozzájárul a figyelemzavarós hiperaktivítás kialakulásához, diszlexia, tanulási nehézségek, bal kezűség (ez mindig az agy rendellenes fejlődésére utal), számos pszichés betegség kialakulásához hozzájárul. Előbbieket meg az is alátámasztja, hogy az elmúlt 15-20 évben az ilyen gyerekek/fiatalok száma rettenetesen megnőtt. Ezt tapasztalom tanárként is. A régiónkban pedig a 90-es évek után lett nagyon használt/népszerű és a technológia terjedésével ez csak növekedett.
Nem gondolom hogy tudva és akarva játszanak az orvosok életekkel, de egy hatalmas tévedés van a közvéleményben - az, hogy minden nőgyógyásznak van uh a rendelőjében, nem azt jelenti, hogy ért is hozzá a legtöbbnek nincsenek meg ehhez a külön vizsgái, csak státusz szimbólum, hogy neki az is van, megéri azt a pénzt. Hány olyan praktizáló orvost ismerünk aki egyben nyomon követi a tudomány fejlődését és nem csak a napi rohanásnak él? Én nem sokat...
Én veszélyeztetett vagyok első pillanattól, de max. 4-6 hetente megyek dokihoz, hacsak nincs baj.
Szorulás végett mindent csinálok én, de van hogy nem hat kvázi semmi...
Anyakönyvezés - hát azért nem biztos, hogy menni fog a dolog, mert a párom osztrák és januárban amikor Pesten bejelentkeztünk a központi házasságkötő terembe, az anyakönyvvezető szó szerint elhajtott, hogy Magyarországon ez nagyon nehéz és lassú lesz, ne házasodjunk itt, menjünk inkább Ausztriába. Hát megtettük, de most ugyanaz az anyakönyvvezető mondta, hogy ez kvázi esélytelen januárig. Mert a külföldi házassági kivonatot honosítani kell és az eltart...

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok. Nem ehhez a temahoz tartozik,de a segitsegeteket szeretnem kerni ! Kis babat szeretnek,de a testsulyom majdnem 1mazsa... 170cm magas vagyok.3honapja probalkozunk
Eredmenytelenul. Fogyokura valtoztatna??elore is koszonom.
vivianya
Budapest I. kerület
 
 


@vivianya:


Szia! Tudomásom szerint köztünk nincs orvos csak egyszerű laikus kismamák vannak, ezt pedig orvossal lenne célszerű megbeszélni. Annyi biztos, hogy a 3 hónap semmi, orvosok azt szokták mondani, hogy 9-12 hónap próbálkozás után kell elkezdeni utánajárni, hogy minden rendben van-e.
A fogyásnak az okát ismered? Ebben is orvos kellene segítsen, mert az befolyásolja az egész háztartásodat és gyerekkel vagy anélkül könnyebb lehez az életed ha megszüntetitek az okokat. Arra is érdemes gondolni, hogy egy kisbaba nagyon sok "energiát", "rohangálást' igényel, nem árt ha az ember formában van. Illetve terhesség alatt simán felszaladhat mindenkire 10 kg (de a 20kg sem ritka szoptatási időszakkal), az meg nagyon nagy teher a szívnek. lábaknak, a mindennapjainknak.
Szóval rövidre fogva 3 hó nem idő emiatt nem aggódjatok, viszont keress fel endokrinológust, nőgyógyászt, hogy vizsgáljanak ki és segítsenek a kilós kérdéseiden. Hajrá az egészséged és a cél érdekében

Kép
moncsih2
 
 


@vivianya:


szia! en sullyom se kicsi 90 kilo voltam kb amikor teherbe estem mi nem is probalkoztunk vele hanem meglepi volt. :) azota mar lement 10 kilo terhesseg alatt. Peldaul tesom 54 kilo volt es nekik 4 ev kellett, hogy jojjon a baba pedig volt mindenfele kivizsgalason es az orvosok is mondtak, hogy minden rendben van vele.. Termeszetes uton fogant.  Szerintem ne fogyokurraz mert ha teherbe esel akkor terhesseg alatt nem folytathatod es csak ugy ugralnak majd vissza a kilok. Szerintem a cel legyen az egeszseges taplakozas.  Es persze egy kivizsgalas, de ne stresszelj ra azzal nem segitesz a dolgon. 


@moncsih2:


 At erzem a helyzeted nekunk a honositattas 4-5 honap volt mi a nagykovetsegen inteztuk nem magyarorszagon mert ott elegge bunkok. De ettol fuggetlenul szulheted a babat magyarba es magyar allampolgarsagot automatikusan megkapja. Utana kimentek ausztriaba es ott elintezitek neki az allampolgarsagot osztrak hazassagi anyakonyvikivonat van. Az meg tok mellekes, hogy a baba magyarba szuletett max csinaltok egy apasagi tesztet, de mindenkepp megfogja kapni. 

Gondolom hogy nem lehet valami jo az UH mert hat valami sugarat vagy valamit biztos bocsajt ki. nekem mar 2 hetente kell mennem dokihoz.
papatia
 
 


@papatia:


Nem az állampolgárság a mi bajunk, hanem amíg nincsenek papírok nem utazhatunk a babával (megpróbálhatjuk, de ha egy rutin ellenőrzésen elkapnak simán börtön lehet belőle) és a férjem nem tud hónapokig szabin lenni velünk Pesten. Szülés után 2-3 hét múlva indulnánk Bécsbe, hogy tudjunk együtt lenni. Így viszont az egész bizonytalan, hogy mikorra anyakönyveznék. Meg miért csináljak én extra dolgokat, csak mert nem szeretnek dolgozni a közigazgatásban???...

Kép
moncsih2
 
 


hmmm ertem. Hivd fel a magyar konzulatust Becsbe, hogy ilyenkor mit tudsz csinalni.. Lehet van ra valamilyen megoldas ami egyszerubb. Kitartast.
papatia
 
 


Nna, ezek vagyunk Mi, Martin és Én! 

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Mindenki jól van?
Beköszöntött az ősz. Ezen a héten megyek védőnőhöz és az sztk-ba beutalóért. Nálatok mi újság van? Mocorgás? Nálam este és reggel a legintenzívebb.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


@kismacko81:


Hello, velünk minden ok, ma kimondottan olyan a picúr mint az örökmozgó :) este meg kimondottan, majd ki ugrik a pocakomból akkorákat rúg :) Én 2 hét múlva megyek uh-ra de már nagyon várom hogy lássam, mert olyan lassan telik az idő ilyenkor.

Kép
csollaredina
Komárom
 
 



sziasztok!


Nálunk minden rendben van! Igaz tegnap nem igazán mocorgot a kis mazsola :( egy kicsit aggódtam is :( kb.: 4x jelzet egy rúgással , hogy mindenoké :(
Ma reggel pedig jó nagyott rúgot én pedig csillagokat láttam :)

Mi 2 hét múlva megyünk uh-ra , már várom nagyon :) én igazából a héten mentem volna. Jövőhéten pedig cukorterhelésre megyek.


2 napja nézegetem a babakocsikat. Lassan már azt is meg kell venni :) :)

Küldök egy pocis képet :)







Kép
angyali88
 
 


Sziasztok! Azta micsoda pocakok vannak itt :) Én a nyomotokba se érek , pedig holnap már itt a  25. hét.Bezzeg popó tájékon..Mocorgás szempontjából mostanában borzasztó rendszertelen...Amitől megvagyok ijedve , az az , hogy nagyon lent érzem őt!( Szinte a bugyi vonalánál...) :/ Amúgy meg nagyon rossz volt ez a 3 nap, sokat görcsöltem + van derékfájás is néha...Nagyon remélem, hogy nincs komolyabb baj. 1 hete nézte a doki méhszáj zárva, minden rendben.. Ma voltam egy kicsit sétálni.. kb 2 km után alig vártam , hogy feküdjek , a jobb oldalt olyan görcsbe állt. Mintha húzódna és amíg le nem feküdtem el sem múlt... Nem tudom mire vélni ezeket a tüneteket.Edddig semmi nem volt... Sokat lépcsőzöm , tornázom .. ezek közben meg nem érzem.. csak sétánál..Na de elég a nyavalygásból. Ti hogy vagytok? Angyali, én a babaágyneműt választottam ki a héten. Barátnőm ajánlotta a facebookon van egy oldal : Babakelengye-no1. Nagyon szép ágyneműk vannak és nagyon korrekt áron. :)


Kép
baudry
 
 
 


@baudry:


Szia, én is szoktam ott lent érezni ahogy "kaparászik", sőt a múltkor "oda" is rugott... Nálunk evés után indul be a mozgolódás, van egy-két kaja ami után "örömtáncot" is jár... Én nem görcsölök, de sokszor érzem keménynek a hasam, de nemtudom hogy tényleg az-e, vagy csak én beszélem be magamnak... 


Kép
minka87
Győr
 
 


Ma reggelre kaptam egy fél órás műsort úgy érzem megfordult és sokkal jobban érzem magam :-) Képzeljétek már egy hete, hogy végigalszom az éjszakát :-) Minka lehet az is,hogy ő nyomja ki magát! Többiek hogy vagytok?

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Most ettem egy csokis muffint  rakezdett a reggeli tornara. Nalam is lefele tapos. Valamelyik nap megtalata a hugyholyagomat olyat belerugott, hogy nem jutottam el a wcig. 

Olvastam errol a has kemenyedesrol is mert nekem is sokszor van.. Es ez allitolag normalis. A neve Braxton-Hicks.

A terhesség előrehaladásával a méhizmok összehúzódása fokozatosan megváltozik, és a korábbi teljes összerendezetlenségből halad egy valódi összerendezett összehúzódásig. Ezeket a kontrakciókat szerzői névvel illetve Braxton-Hicks kontrakcióknak is nevezzük.


Ezek az összehúzódások  5-20 Hgmm belső nyomásfokozódást okoznak, rendszertelenek, és ahogy halad előre a terhesség, a Braxton-Hicks kontrakciók ereje növekszik.


Ezekre a kontrakciókra jellemző, hogy nem nyitják ki a méhszájat. Előfordulásuk növekszik pszichés stressz, traumák esetén, illetve fizikai megerőltetésre.

Persze ha alanodan jelentkezik az nem jo. a lenyeg hogy pihi es no stress. 

papatia
 
 


Sziasztok anyukák! Ha nem nagy kérés, megkérlek kattintsatok az alábbi linkre és ott semmi mást nemkell tennetek, csak kattintani a tetszik gombra, és máris sokat segítettetek nekünk.  Sajnos telefonról nem működik. Köszi szépen :)

http://erdely.ma/fototar.php?kepid=4761 ... bb_allapot
csilamila
 
 


Sziasztok! Ilyen keményedéseim nekem is vannak, szóltam az orvosomnak is, azt mondta nincs okom aggódni, mivel már kezd a szervezetem felkészülni a szülésre és az miatt vannak :) Addig nem kell aggódni míg más tünet nincs! Nekem ma pihen a picúr, mert bizony tegnap olyan volt mint akit felhúztak, alig pihent :) egész nap mocorgott rugdosott :) Remélem mindenki jól van, szép napot nektek :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok Lányok!

Minka, nagyon szép a pocid, nekem is kb. ekkora már. :-)
Köszönöm Papatia a tippet a kenegetést csinálom ám jó zsíros krémmel, de mostanában olyan csúnya a bőröm, kijöttek rajtam ragyák, pöttyök, szóval nem túl kellemes. Vészesnek nem vészes, de a védőnő szerint a kisfiam termel tesztoszteront és emiatt alakulnak ki a pattik. Séta alatt nekem is keményedik, de ha itthon 10 percre ledőlök, utána minden oké. Eddig medencefekvésben feküdt a fiatal úr, most szerintem máshogy fekszik, mert nekem is valamelyik nap eltalálta a hólyagom. :-) Csütörtökön megyek ultrahangra, pénteken pedig a cukorterhelésre. Ma vagyunk kereken 6 hónaposak! Lányok, egy kicsit intim kérdés, de Ti még mertek együtt lenni a Párotokkal? Nekem az elejétől idegenkedett kicsit a dologtól, mert, hogy a gyereke van odabent, de most már én vagyok úgy vele, hogy ugyan az étvágy nem csökkent, de kicsit félek, hogy nehogy valami gond legyen belőle. A doki nem mondta, hogy nem szabad, de azt hiszem hamarosan le kellene állni valamennyire. :-) Mi októberben még megvesszük a hiányzó dolgokat, novemberben kimosom a kis ruháit, decemberben mindent bepakolok, előkészítek. Így tervezem. :-)
viktria
 
 


@viktria:


Szió hát mi még nem álltunk le a párommal :) mondjuk nem érzem még szükségét, bár mikor együtt vagyunk majd ki ugrik a pocakomból :D
Hát a vásárlást én is elkezdeném már, de a párom nagyon ráérős, azt mondja majd decemberben én meg egy jót nevettem :D mondom ne hidd azt hogy nagy hassal én fogok neked pakolászni meg vasalni meg ilyenek! szóval elgondolkodott rajta

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Köszi Viktria!  Tegnap este éreztem ahogy megfordult, úgyhogy mára még nagyobb lett... 
Hááát, csajok én bevallom őszintén, mióta babát várok a libidóm a béka feneke alatt van... Nem is nagyon kívánom a dolgot, ráadásul zavar a gondolat is, hogy a gyerekünket "bökdösnénk"...

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem igazán éreztem a mazsolámat :( . Szintén ma sem . Csak most nem rég kb.: 5 percig :( kicsit aggódom :(


Derék fájás nálam is van pár napja. Az alvás rettenetes :( :(


Ágyneműt holnap fogom megvenni egy anyukától :) már várom :)


Keményedés nekem is szokott lenni. Sokszor érzem , hogy kinyomja magát meg szeret a húgyhólyagomon ülni.


 


Viktria: hát együtt szoktunk lenni csak mi lecsökkentettük. Amióta terhes vagyok nem igazán kívánom a szexet. Már bocsi, hogy így írom. :) A másik meg az , hogy sajnos néha fájdalmaim vannak olyankor :( De megoldjuk! :)


 


Holnap leszek 22 hetes és hát nem értem miért nem érzem aktívan? :( :( Nem is kell igazából , hogy egész nap pörögjön de , hát az még rosszabb nem jelez :( :'(


 


2 hét múlva megyünk uh-ra és cukorterhelésre.


 


Remélem ti jól vagytok?! :)


Kép

angyali88
 
 


Viktria én is hasonlóképp vagyok ,mint Minka. Már ami az együttlétet illeti. Bár sosem gondoltam,hogy így fog alakulni. Mint ahogy sok minden mással is így vagyok!Amúgy én is rettentően elkezdtem kipattogni!Arcom is , na de a fenekemről ne is beszéljünk, pedig ott nem volt jellemző eddig se.Minden este  hintőporozni kell.Angyali nekem is sokszor előfordul ez mozgás terén. Lehet pont akkor mocorognak mikor észre sem vesszük.(Remélem)

Kép
baudry
 
 
 


Baudry én reménykedek benne. remélem nem marad így :( :( próbálok nyugodt lenni
angyali88
 
 


Szia Angyali! Ne izgulj, valószínűleg pont úgy fekszik hogy nem érzed annyira! Nálunk is ez van, régen olyanokat rugott hogy a párom is simán érezte, most viszont hiába van rajtam a keze, azt mondja nem érzi, pedig mindig mondom neki hogy: "most volt, érezted? -nem....-És most? -most sem.... 

Én szerencsére ne pattogtam ki, sőt, a sógornőm még meg is jegyezte hogy milyen bababőröm lett....

És ami a legjobb: az utóbbi 4-5 napban teljesen át tudom aludni az éjszakákat!! Kváncsi vagyok meddig marad meg ez az állapot...

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Nálam az a baj az együttlét után, hogy megkeményedik a hasam és legutóbb még fájt is órákig, nagyon megijedtem. Az orvos mindig mindent rendben talált, de ettől most elment a kedvem, szerintem hanyagoljuk.
Angyali! Amikor ülök sokat, nálam akkor érezhető kevésbé, de amikor lefekszem, pár perc múlva elkezd mozgolódni. Napközben le tudsz feküdni? Amúgy szerintem is csak úgy fekszik, hogy pont nem érzed amikor mocorog.
Kepzeljétek, tegnap voltam sétálni, hoztam haza néhány dolgot a közértből, nem nehezet, de azóta ha a bal lábamra nehezedek szúr bal oldalt a hasam alja. Nem nagyon, de érzem. Veletek már volt hasonló? Nem akarom nagyon puhánynak láttatni magam, de azt hiszem, hogy mostantól kicsit belassítok, mert ezek a jelzések nem igazán tetszenek és ezt a pár hónapot még ki kellene bírni, hogy a babának ne legyen baja. Lehet, hogy megint előjött bennem a paramami. :oops: Amúgy minden oké, szépen fickándozik Hunor, már most imádom, mi lesz ha kint lesz. :-) Holnap este megyünk ultrahangra, majd mutatok Nektek is képet. :D
viktria
 
 


Sziasztok!

@angyali és @minka gratula a pocakokhoz
@baudry én is nagyon lent érzem pár napja, de szerintem ez csak attól van, hogy ebben az időszakban sokat nőnek és egyre erősebbek a lábacskák is, így a mocorgást is jobban érezni mint korábban.  A tornát nem kellene csökkenteni? Kismama torna? Vigyázz magatokra, ne vidd túlzásba a tornát, lépcsőzést, főleg ha fáj...
@viktria az intim kérdést illetően, hát én az elejétől fogva nem kívánom és minden kapu zárva...Az elején a férjem is valahogyan tartott az egésztől, aztán lassan már felengedett a böjtöléssel és hát össze-össze bújunk, de nagy akrobatika nincsenhát mondtam is neki, hogy remélem beáll a rend a lányunk születése után, mert a heti többszöriről leestünk 2-3 heti 1x De sokkal többet megy az ölelkezés és puszilgatás és dédelgetés, szóval valahogyan megvagyunk:)De kimondottan még nem álltunk le. Eddig szerencsére én sem kaptam tiltást, de persze ha bármi olyan jel van, vagy a doki rendelkezik akkor leállunk erről a minimumról Jó kis konkrét terveid vannak a baba ruhák ütemezését illetően:)
Mi sem vettünk eddig szinte semmit. Na jó ma amikor vettem magamnak egy szoknyát, Hannának is vettem 2 kis blúzt (62-es) a C&A-ban:) Ezenkívül 2 rugdalózója van és kb. itt vége a listának:) Én is már lassan vásárolgatnék, csak még költözés előtt állunk, meg a férjem sem kapkodja el...
Én is egyre inkább úgy érzem, hogy csökken a cipelő képességem, ritmusom stb. Nehéz magamra parancsolni, de gyakorolom, hogy nem szabad sokat vinni, több időt kell számolnom a közlekedésre stb.
Azt hiszem, hogy én holnap reggel elugrok a cukorterheléses vizsgálatra, mert a köv. napokban nehezebb lenne megoldani. Szóval reggel 6-kor egy zsemle+1 pohár tej és mehetek a laborba. Nekem kell ellenanyag szűrést is csináljanak, mert negatív a vércsoportom. Van köztünk rh negatív?
Na azt hiszem megyek megeszem a maradék vacsit:) majd iszpm sok teát és gyömbért citrommal és mézzel mert sajnos kicsit megfáztam.

Kép
moncsih2
 
 


Szia Moncsih, jobbulást és drukkolunk hogy minden rendben legyen a cukorterhelésen! Én jövőhét pénteken megyek majd, sajnos nálunk csak a cukros lötyit lehet meginni, ki van zárva a zsömle+tej kombó.... nehogy már jó legyen.... 
Én bevallom töredelmesen, eddig egy lusta "dög" voltam... fel is szaladt rám 8 kiló, amit azért kicsit sokallok, így éppen csak túl a fele terhességen...szóval eldöntöttem hogy ezután megkímélem magam a felesleges kalóriáktól, és elkezdek többet mozogni!!! 
Ti hogy álltok ezzel?

Kép
minka87
Győr
 
 


@minka87:


Szia, jó reggelt! Már itthon vagyok. Vacakul vagyok ma, de már a vérvétel előtt is így éreztem, ez a nátha
Mivel vércsoportot is néznek olyan 2-3 nap múlva lesz teljes eredmény. Gondolom, hogy folyt köv ha esetleg rossz lesz a cukor, de így egész gyorsan végeztem.
Hát én  egész nap úton vagyok, vagyis a munkám miatt járom a várost, 3-4 helyszín naponta és szeretek gyalogolni is. Mivel mást nem sportolok arra bíztatom magam, hogy mozogjunk eleget. Meg eléggé odafigyelek a kajára is. Sok zöldség, napi 1-2x gyümi, nem túl sok kenyér-krumpli-lisztes dolgok, de van már rajtam 5-6 kg + úgy látom, hogy hatalmas a hasam
Na megyek dolgozgatni, készülni a napra, mert még hosszú lesz...
Szép napot Mindenkinek!

Kép
moncsih2
 
 


@minka87:


Hello hát a lustasággal én is úgy állok mint te, mióta kiírt a doki csak vagyok itthon, és azt veszem észre hogy hízok meg hízok, eddig 6 kiló van rajtam, de valahogy nem bírok vele megbarátkozni, bár a férjem azt mondja hogy nem látni, de lehet nyugtatni akar :D Pedig tornázok is kismama tornát, sétálok a kutyussal, de valahogy nem segít. És hát eljött az az időszakom amikor még a vasszeget is megtudnám enni :D De próbálom magam visszafogni kisebb nagyobb sikerrel :P

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


@csollaredina:



Igazából rajtam sem látszik a plussz, rám jönnek a nadrágjaim is, bár begombolni nem mindegyiket tudom, de azt megoldottam egy nadrágbővítővel... de akkor is, a tudat hogy 8 kiló....
Én is mindent meg tudnék enni, korlátlan mennyiségben..... Jövő hónapban megyünk családlátogatóba a szüleimhez, előre félek, mert ott mindig terülj-terülj asztalkám van....

Kép
minka87
Győr
 
 


@minka87:


Hehe hát igen ez van velünk is ha megyünk valahova mindenhol csak azt hallom, egyél mert most muszáj meg ilyenek :) Szóval tömnek ezerrel :D


És mi a helyzet a többiekkel???? Mi nagyon sokat mozgunk, kis örökmozgó és olyan pontos mint az óra, még apuci órája meg se szólal ő percre pontosan ébreszt engem 5:50kor és már ficánkol, és minden 3-4 órában jelez hogy jól érzi magát odabent :) Azt olvastam, hogy már pocakban kialakítja a napirendet, és kint is így fog menni, hát bízzunk benne :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Mindenki rendben van?

Sajnos a nátha minket is utolért, először a kisfiam, utána meg én kaptam el. Remélem hamar kigyógyulunk belőle.
Sajnos a kilók nálam is kúsznak felfelé, 4 kilót híztam kb. 1 hónap alatt. (igaz, az első terhességemnél is felszaladt rám 15-18 kiló, de elég hamar le is ment)
Kedden megyek a terheléses vércukor vizsgálatra és ezúttal én sem úszom meg a cukor-citromlé-víz keveréket. Brrr... Nektek is kétszer vettek utána vért? A beutalón az szerepel, hogy éhgyomorra van egy vérvétel (teljes vérkép, vércsoport meghatározás, vércukor), utána meg kell inni ezt a löttyöt, aztán 60 és 120 perccel később megint vérvétel. Nem sok ez így? Félek, hogy nehogy rosszul legyek. Tavaly simán kibírtam, de akkor zsemle+2 dl tej volt és csak egyszer szúrtak az éhgyomori vérvétel után.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


sziasztok!


Hát a mazsola csak este jelentkezik nem gondoltam volna , hogy ennyire lusta Én jól vagyok és elég jól érzem magam :)


Nálatok van valamilyen állat a házban? Nektek mi a véleményetek arról, hogy valaki tart a házban kutyust :) ?Már mint a baba mellett?


Kép

angyali88
 
 


Csollaredina:  Én pont abban reménykedek, hogy itt kint nem ezt a napirendet fogja majd követni, mert akkor kb egész éjszaka fent lesz....

Kismackó: Jobbulást kívánok! Én úgy tudom nálunk csak 2x vesznek vért, éhgyomorra és 2 órával később! Jó lenne már túl lenni rajta....

Angyali: Nekem minden vágyam lenne egy cica, de sajnos az albiban nem lehet... Én nagy állatbarát vagyok, nálam gond nélkül elférne a baba és a háziállat a lakásban. Állítólag a kicsik immunrendszerének jót tesz a napi kapcsolat a kutyussal/cicussal, az a lényeg hogy az állatka oltásai, féregtelenítése rendben legyen.

Kép
minka87
Győr
 
 


Nekünk is van kutyusunk yorkshire terier, szóval a termete miatt nem fog akadályozni minket, meg a szőre se hullik :) Egy kicsit tartok hogy fog a babához viszonyulni, de gondolom nem lesz semmi gond, mert nagyon barátságos kutyus, bár lehet elején féltékeny lesz, mert mi se tudunk a párommal úgy összebújni hogy ne lenne ott közöttünk :D

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok Lányok! Egész héten nyomonkövettelek Titeket, csak valahogy nem volt "lelkierőm" írni semmit. Most viszont szeretném megosztani veletek, hogy milyen rossz is volt ez a hét.. Életemben nem foglalkoztam ennyit azzal , hogy éppen mit látok a wc papíron, vagy mi zajlik le a szervezetemben , mint az elmúlt 3 hónapban, már-már kezdek kicsit fanatikus lenni.Mondhatni beteges. No, az egész kezdődött egy nem sklappoló folyással, ment is a telefon a dokimnak, elkezdtem egy probiotikus kúrát, nem javult , ma elmentem hozzá. Kenetet vett ami megy tovább tenyésztésre, egy hét múlva eredmény , addig írt fel kúpot.Tökmag tök jól érzi magát , több mint 80 dkg, az is beigazolódott ,hogy jól érzem ,hogy annyira lent rúgdos , mert farfekvésben van. Anya szépen hízik vele együtt, bár talán most nem olyan durva a helyzet, mint múlt hónapban :) Amúgy újabban a hajnali 4 órás kelésnél aktív nagyon és reggel 8kor. Akkor kapom a fél órás műsoromat. Na de jöjjön a bökkenő..(Próbálok nem rá koncentrálni és nem stresszelni magam) Eddig sosem gondoltam , hogy léteznek ilyen betegségek és valaha NEKEM!! ez aggodalmat okozhat , én aki sose voltam 'anyámasszonykatonája', úgy látom a hormonok ez ellen is tettek.. Ha már feljött a kutya-cica téma! Az első terhesgondozáson már sor került a kérdésre: Van - e cica? Mondtam ,hogy nincs, bár mi is borzasztó állatbarátok vagyunk, így közben mégis lett egy szegény árva kiscica, ezt jeleztem is , és a terheléses cukor vizsgálat során , sor került arra a bizonyos TORCH (Toxoplasma gondi, ez a cicák által elkapható vírus, rubeola , herpes simplex , cytomegalovirus)vizsgálatra is ,aminek ma megkaptam az eredményét... Hát a cicabaj eredményem negativ, de majd még ismételünk vége felé, mert még nem estem át rajta és nehogy pont most...,rubeola negativ,a másik kettőben pedig kétes eredmény  , így hétfőn újra vérvétel , ismétlés. Nem túl biztató egyik sem ,bár borzasztóan reménykedem benne, hogy semmi , de semmi probléma nem lesz. Igazából van akinek meg sem csinálják ezt a vizsgálatot és nincs semmi gond. Lehet csak valami bibi csúszott a dolgokba.. Időközben rájöttem , hogy a  legnagyobb ellenségem a google, így elhatároztam , hogy utolsó volt amit megnéztem rajta keresztül és boldog kismama leszek a továbbiakban nem rágódok minden sz**ságon, már bocsánat.. Mit szóltok ehhez? Nem voltam benne biztos , hogy le akarom írni, de jobb a lelkemnek, úgyhogy bocsi ,hogy rátok zúdítottam :)


Kismacko: Szerintem abszolut nem szörnyű a terheléses cukor vizsgálat,mint ahogy azt sokan beharangozták... nekem úgy csinálták , hogy egy kis szúrás ujjba és cukormérőn nézték az éhgyomrit, utána levették a teljes labort + amit az előbb írtam, aztán megittam a lötyit és mi elmentünk vásárolni a 2 óra alatt , aztán már csak egy nagyon kevés vért vettek.Tényleg nem vészes :)


Kép
baudry
 
 
 


Baudry:


 


Ne aggodalmaskodj , nem lesz semmi gond :)
Egy nagyon jó tanács sose nézd a Google-t hiába barát :D :)
Erről a párom leszoktatott sőt ő mérges is volt emiatt. :)
Ne nézd,.... így megkíméled magad a stressztől :)


 


Látom nem vagyok , akkor egyedül aki állat barát :)


Nálunk 3 kutyus van :) yorkie , törpe bolognies és egy westie


A westie ő az enyém és hát tuti, hogy féltékeny lesz úgy ,mint


a másik kettőre. A párommal megbeszéltük, hogy Jack ki kerül a folyósra


, mert nem lesz velünk és a picivel egy szobában se nappaliba.


Mert: állandóan ugat és mi hiába szólunk rá , hogy ne csinálja csak azért is


de hát ez nem lesz jó a picinek meg nekem se, hogy ugat és felébreszti majd a gyereket.


ha a yorkiet fel veszem az ölembe elkezd lökdösni, és ugat de nagyon.


 


Nah, akkor gondolhatjátok mit fog majd csinálni ha a pici meg lesz. :(


De reménykedek benne, hogy előbb utóbb megnyugszik, bár nem lesz könnyű főleg ,


hogy ha még ki is kerül a szobánkból. Muszáj, mert nem fogja megtűrni az ágyon a picit mint,


ahogy a másik kettő kutyát sem. Nem harap meg senkit csak ugat, kapar :( még nincs 2 éves a kutyám.


 


Úgy döntöttem, hogy holnaptól írni fogom mikor fog rúgni és mennyit :D :D


 


 


Amúgy tudjátok, hogy mikor fog a BABÓ a köldöknél lenni?


Volt olyan nektek , hogy köldökötöket rúgta meg de nem ott feküdt? Mert nekem volt ilyen azt, hiszem 3x.


Szokott olyat csinálni a poci lakó, hogy kapar vagy csikiz? Ezt annyira nem tudom leírni kifejezni. :)


Néha meg kell finoman kaparnom a pocim, mert csikiz vagy mint ha viszketne :) :D


 


Nem is meséltem , hogy mikor háton feküdtem kicsit megkopogtattam az ujjammal a hasam és rúgott olyan cuki volt :D :D Noh,, és voltam cipőt venni magamnak meg láttam egy gyönyörű
kis rucit. Nem bírtam ellen állni így megvettem :D :D fel is teszem nektek .
Amióta tudom , hogy kislányom van még jobban szerelmes lettem :D :D




Mira ruhácskája <3



Kép
angyali88
 
 


Sziasztok!

Jobbulást Minden megfázott kismaminak! :) Mi szerencsére nem kaptuk el, de nálam sincs minden teljesen rendben, legalábbis, most úgy érzem. 

baudry! Nem lesz semmi gond, hidd el, előfordulhatnak eltérések, de ezek általában nem jeleznek semmi komoly dolgot. A google nekem is be lett tiltva, főleg a terhesség elején olvasgattam és rémeket láttam állandóan. 

angyali! Hihetetlen édes kis rucikat vettél! Én is egyfolytában nézegetem a már meglévő kis ruhácskákat és nem tudok betelni velük. 
Szerdán voltunk ultrahangon, ahol megállapították, hogy kicsivel több a magzatvíz, ami a sok szénhidrát és lisztes dolog miatt van. Azt tudni kell, hogy naponta fél liter tejet megittam, ami fellövi az égbe a vércukrot, de annyira kívántam, mint még eddig semmit soha. Na erről most leálltam, helyette sok joghurtot, sajtot eszem. Babóka jól van, gyönyörű és éppen aludt, amikor nézegettük. Meg is mutatom nektek a fotót. 
A jobb vesémet nyomja a drága, emiatt egy kicsit pang a folyadék, szóval csak baloldalon alhatok. 
Tegnap pedig túl lettem a cukorterhelésen, csak összesen 2x vettek vért, de olyan álmosság és szívdobogás tört rám közben, hogy biztosan nem ez a vizsgálat lesz a kedvencem. Régebben már kértem ilyen vizsgálatot, mert evés után általában szívdobogásom lesz, de soha semmi baja nem volt a cukorszintemmel. Hétfőn meg lesz a lelet, akkor kiderül. Most áttértem graham kenyérre és a tejről lemondtam, édességet egyáltalán nem is ettem.
Háziállatunk van, kint a kertben 2 kutyus (nagytestűek), de a doki szerint 3 havonta kell féreghajtózni és nincs semmi gond azzal ha van, csak ne puszilgassam Őket. Bevallom, a terhesség előtt volt, hogy a buksijukra kaptak néha puszit, de most persze ez elmarad.

Szép napot Mindenkinek! Hunor alszik (24.hét)
viktria
 
 


Aranyosak vagytok és igyekszem is nem aggódni :)


Angyali tényleg nagyon cuki a ruha, már én is sokat nézelődöm babarészlegeken, de egyenlőre most még csak babanaplót szeretnék venni, amit már lehet vezetni terhesség alatt is. Ti fogtok venni?Szerintem jó dolog. A mocorgást én is írtam egy időben aztán feladtam :)


Vitkria már most nagyon formás Hunor baba! :) A tejet én is nagyon szeretem, mondjuk mi 1,5 % - osat eszünk - iszunk. Ezt szoktuk meg amióta apukám cukorbeteg.Hála az égnek nekem nem volt ilyen gond.Hány grammos a babótok? Szép kerek a pofija:)


Megfázott kismamik szedtek plusz C vitamint? Ha igen mekkora mennyiségűt?


Kép
baudry
 
 
 


baudry! 735 gramm a Kicsi, állítólag korának megfelelő. Érdekes, hogy a 2 D felvételeken nem ilyen kerek a pofija, hanem oválisabb. Szerintem kicsit torzítanak ezek a felvételek, de így is cuki. :-) Én is 1,5%- os tejet ittam, nem a zsírtartalom a baja, hanem a szénhidrát... Sajnos. Azért napi fél pohár tejeskávét engedélyezek magamnak. :-)
viktria
 
 


Ebből is látszik mennyire nyomonkövetem ezeket a kaja dolgokat Zöldség-gyümölcs megy ezzel le is tudtam a dolgot :) Igen mi is akörül voltunk a 24. héten, teljesen megfelelő mondta a doki is , inkább másoktól hallottam ,hogy jó súlyban van ennyi idősen , de nem baj legyen is , nőjjön szépen :)

Kép
baudry
 
 
 


Baudry: biztosan minden rendben lesz a leletekkel, tényleg ne aggódj. Drukkolok. A védőnő nekem azt mondta, hogy nem kell plusz c vitamint beszedni a terhes vitamin mellett. Lehet, hogy más védőnő/orvos másik véleményen van.
A terheléses cukor tavaly nem tűnt ennyire borzalmasnak. Most valamiért annak érzem. Talán a laboros hölgy, aki adta az időpontot telefonon, furán fogalmazott: nem lehet 2 órán keresztül elhagyni az sztk épületét, rosszullét is előfordulhat.

Angyali: nagyon szép kis ruhákat vettél a kislányodnak! Csiklandozásszerűt már én is éreztem, néha meg olyat, mintha csuklana.

Viktria: Gratulálok Hunorhoz, szép kisfiú!


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok Mamik :)

Remélem még nem olyan késő csatlakozni. Már sok fórumot néztem, de sehol nem találtam olyan csoportot,ahol janári babások vannak , de végre itt igen :)
Mi most lépünk majd be a 23-ik hétbe.
Első baba és kisfiú lesz
Hála az istennek a terhességem problémamentes, az orvos mindig megdícsér
A törpmanó már nagyon aktív,már mozog a hasam is
marie89
 
 


Ja! Elvileg január végén jön a kisherceg :) (iagz máűr mondtak február 3-at is)
marie89
 
 


Szia Marie! Gratula a picihez és kívánom ,hogy így maradjon egészen a végéig :) Nálunk is volt már szó december 27-től - január 5 ig kiírt időpontról :)

Kismackó, köszi a bíztatást, holnap túl esek a vérvételen. Amennyire féltem a vérvételektől az elején, már meg sem kottyan :) Én nem szedek terhesvitamint, c vitamint is csak pezsgőtabi formájába ittam. Néha nyomok be 500 mg-osat. :)

Kép
baudry
 
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást baudry :-)
Igen ezek a dátum változások vicces dolgok, de egyszer csak megszületik :-D
marie89
 
 


Sziasztok!

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani kismamaruha hirdetésemet.  
Még szeptemberben ingyen posta! :)

http://www.jofogas.hu/budapest/Kismama_ ... 3.htm?ma=1
seszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: