Új privát üzeneted érkezett!

ann74, üdv közöttünk! Gratula, hogy végre sikerült a baba!

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Sziasztok kismamik :)

Nemrég bukkantam rá az oldalra, és nagyon örülök, mert régóta keresek már aktív fórumot :)

Visszaolvasgattalak titeket egy kicsit és olyan jó végre találni olyanokat, akikkel egy csónakban evezünk :) pl a szagok vagy a rosszullétek terén :)

11+5 hetes vagyok és mikor már pont reménykednék, hogy na vége a tüneteknek, újra jönnek :) Nehézkesen eszem emiatt, nem élvezem egyáltalán, csak eszem, mert tudom, hogy kell ...szóval már várom, hogy visszatérjen az étvágyam picit.

Bemutatkozom pár szóval, 26 éves vagyok, első babás és szeptember 1-én megyek egközelebb UH-ra, Jelenleg külföldön élek, de szeptemberben költözök haza, így nekem még minden tök új lesz, a kiskönyv, a védőnő, a lehetséges vizsgálatok, mert itt eddig még csak a legelején voltam dokinál, mikor késett, illetve utána egyszer, amikor a szívhangot hallottuk. :)

Nagyon szeretném már látni ficánkolni a pici paocaklakót és remélem, hogy esetleg már a nemére is fény derül mejd, mert jelenleg csak én költözöm haza, férjem csak később tud utánunk jönni, így jó lenne ezt az élményt még közösen átélni, főleg, hogy első babásak vagyunk :)

Mindenkinek gratulálok a picihez és a sok sok jó eredményhez, és örülök, hogy csatlakozhatok hozzátok :)

Hosszabb repülőútra megyek, így a dokim valamilyen injekciót fog adni, azt mondta csak elővigyázatosság. Erről esetleg valamelyikőtök halott már?
Nagyon köszi előre is, meg a befogadást is!

Pocisimi és boldog babavárást mindenkinek :)
lilllus
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziszianyu, nálam is ugyanez a helyzet a méhlepénnyel, jól be is paráztam, mindannak ellenére, hogy az uhu-s doki azt mondta még nincs jelentősége. Pedig ő csak nem mond hülyeséget. Azért hétfőn hívom a dokimot, amúgy is hívnom kell. Kíváncsi vagyok te dokid is mit mond rá.

Kisbaby, de jóóó egy napra vagyunk kiírva. Róbert meddőségijéről még nem hallottam, de örülök, hogy elégedett vagy. Igen, azt hiszem mi lombikosok az egész terhességet másképp viseljük. Nekem az első 12 hét elég borzasztó volt, csak vártam vártam hogy végre teljenek a napok...
Ki melyik kórházat választotta?
Ruhákkal hoy álltok? Én már egy nacimat sem tudom begombolni, illetve cippzárat felhúzni, de még nem vettem semmit, nyári cuccokat már felesleges vásárolni, viszont lassan vmibe kéne már jönni menni.
ann74
 
 

 
 

ann, gratula a babátokhoz, ennyi tortúra után biztos nagy lesz a boldogság, ha majd nyugalmasabbá válnak a napjaid. Próbálj meg ne idegeskedni annyira, bár ezt a legkönnyebb mondani, de megtenni sajnos nehéz... Nadrágnál én hallottam olyan trükköt, hogy ha már vki nem tudta becipzárazni, akkor a gombot egy befőttes gumival erősítette a lyukhoz. Emellé persze kell egy hosszú felső vagy vmi, ami eltakarja :), mondjuk jó lehet egy derékmelegítő is, de hát ahhoz még meleg van sajna, szóval majd a hosszú felső.

lillus, üdv köztünk, neked is boldog babavárást, meg pocaksimit. Hol voltatok külföldön, hogy hosszú repülőút áll előtted?
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok :D
Ljankaa örülök, hogy jól vagytok, nagyon kedves UH-ost fogtatok ki, nem tudod lefényképezni a képet?

Talinn de aranyos a kis Arni :lol: nekem is puszilgatják a hasam :lol: . Ha másnak érzed a terhességet elég valószínű, hogy más nemű a Babád. Sajnos nekem valószínű most is diétáznom kell (epe-diéta), mert van egy enzim (alkalikus foszfatáz), ami a terhesség alatt megnő a vérben (a végére már egész magas), és az epém elég rosszul reagál rá (epegörcseim vannak)

Sziszianyu De jó, hogy ennyit lehettek a Balcsin, nyaralótok van ott? Ne izgulj, nem lesz semmi gond, a pihenés és a kímélet gondolom Neked sem árt azért :wink:

Ann Üdv a topikban :) , és én is gratulálok, elsősorban a kitartásotokhoz, úgy gondolom a nehezén már túl vagytok, biztos nem lesz semi gond, a méhlepényről én is úgy tudom, hogy változik a helyzete ahogy nő a Baba és a méh.
Én már voltam genetikai tanácsadáson, tájékoztatnak, hogy milyen vizsgálatok vannak, mik a lehetőségek, majd aláíratnak Veled egy rakást papírt ha nem kéred.

Lillus Üdv Nektek is :) Milyen hosszú lesz a repülőút? Én sem hallottam még erről amit írtál. Én jövőhét kedden fogok 2órát repülni, és egy aspirint fogok bekapni óvatosságból a repülés előtt (mi meg pont most költözünk vissza külföldre)

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Ann74: Én a Péterfi utaci kórházban fogok szülni, ott dolgozik a dokim és jókat is hallottam az ottani szülészetről. Ruhákkal mi vártunk, bár a férjem be volt már sózva, így pár napja megengedtem neki, hogy válasszunk néhány rucit :) Így van egy lovacskás rugink előkével meg takaróval, meg egy két darabos rugi szett. Megmutattam nővéremne, erre mondta, hogy ő sem bírta ki és már vett rucit :) Na azt még nem tudom milyen :)

ljankaa: fél éve költöztem ki az Egyesült Arab Emirátusokba, a férjem után. Azt terveztük, amig lehet dolgozom és tényleg csak a végén megyek haza, de az 5. hét elején sajnos volt egy kis barnás folyásom, és a doki egy hétre kiírt, hogy pihenjek, és mikro munkahleyem ezáltal megtudta, hogy várandós vagyok, kirúgtak és törölték a vízumom :( Szóval Dubaiból fogok repülni Bécsbe, mert oda van csak közvetlen járat, onnan meg hazavonatozom Pestre. Férjem még a munka miatt marad, meg ő egyiptomi, szóval még házasságunkat honosítjuk és csak utána igényelhetek neki vízumot. De nagyon boldogok vagyunk a baba miatt, így biztosan hamar eltelik az a pár hónap, amit külön kell töltenünk! Remélem :)
lilllus
Budapest XVIII. kerület
 
 


anitja :) most láttm, hogy írtál. Majdnem 6 órás lesz a repülőút. A doki azt mondta, hogy ez ilyen hormonos cucc, ami segít a babának stabilabban bent "maradni" a pocakomban, meg ha jól tudom akkor vérhigító is kéne, hogy benne legyen a hosszú út miatt ugye a trombózis veszélyre. De biztos, ami biztos én beszerzek egy kompressziós harisnyát, meg folyosó mellé kértem a helyet, így könnyebben tudok majd mozogni, meg néha sétállgatni egyet a gépen és tornáztatni a lábam. Szerintem nekem ezt a szurit azért is adja, mert az elején barnás folyásom volt, bár azóta szerencsére minend rendben van :) Már nagyon várom az elsejei vizsgálatot, hogy láthassuk hogyan mozog a kicis :) És ti hova költöztök épp vissza?
lilllus
Budapest XVIII. kerület
 
 


köszönöm a gratulációkat, aranyosak vagytok.:))

Lilllus én is a Péterfben fogok szülni, többször műtött ott a dokim, a húgom ott szült ugyanennél a dokkernél és meg volt elégedve, ja igen és én és húgom is itt születtünk. :))
Nem semmi lesz ez az időszakod, nagy nagy kitartást kívánok hozzá, nagyon vigyázz majd az úton, ne cipekedj!!!

Talinn, cuki lehetett a kisfiad!! Képzeljétek anno mikor húgom várta a 2. babát a tesó mondta hogy hadd nézzen bele anyu szájába, mert látni akarja a kistesót :)))
ann74
 
 


Sziasztok Kismamik!
De jó, vannak új tagjaink!Gratula Ann74 és Lillus!

Ann74!A tesóm ikrei is lombikbabák (3 évesek), most spontán esett teherbe, teljesen váratlanul :lol: 6 héttel jár előttem!Olyan jó, mert ugyanahhoz a dokibácsihoz járunk és pontosan tudom mikor mi következik!

Kismamik, ez a meleg nagyon fárasztó, alig bírtam megfőzni az ebédet!Kibírhatalan a hőség, de állítólag nálunk itt vas megyében, már hűvösebb lesz holnap :lol: A takarításnak is csak a feléig jutottam, de majd holnap befejezem!

Tudom még kicsit korai a kérdés, de valaki leveteti az őssejtet?Mi levetetjük és úgy nézegettem, hogy a Kriónál vannak a legjobb árak :)

Szép napot Mindenkinek!!!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


ann74 melyik dokihoz jársz? lehet a végén kiderül ugyanaz a dokink? :) Mikorra vagy kiírva? Vagy ez csak később derül ki? Én majd a Péterfiben - remélhetőleg anyagilag majd belefér - a fizetős alapítványi szobába szeretnék menni, csak nem tudom még pontosan, hogy ez hogyan működik, meg, hogy egy- vagy kétágyasba szeretnék-e menni. De majd töviről-hegyire kifaggatom a dokit, hogy ő mit javasol.

A szomszédunk kisfia is lombikos baba volt és mára már egy tündéri 6 éves gyerkőccé cseperedett, rengeteget vigyáztam rá, irtó okos kissrác :) Most kezdi a sulit :) tiszta izgalmas most neki :)

Barátnőm annyira drága, hogy kijön elém a reptérre segíteni a csomagokkal, itt meg feltesz a férjem a repcsire :) Szóval jó dolgom lesz, nem kell majd emelgetnem. A bécsi reptéren, meg remélem lesz egy rendes utastárs, akit meg tudok kérni, hogy a nagybőröndöt szedje le a szalagról! :)

Vigyázok majd nagyon a picire, meg persze magamra is :) Most a költözködés miatt majd nem tudom hogyan jutok netközelbe (holnap utántól), de legkésőbb, ha hazaértem, jelentkezem :)

Vigyázzon mindenki magára és a picire nagyon addig is :)
lilllus
Budapest XVIII. kerület
 
 


Lillus az én dokimat Tarnóczynak hívják. Tiéd?
Március 1re számoltam a kalkulátorokkal, ez a genetika uh alapján stimmel is. Te mikorra vagy kiírva?
ann74
 
 


Lillus Gozón élünk, Málta egyik szigetén. Durva, hogy elbocsájtottak, ez diszkrimináció :x és még a vízumot is elvették :shock:

Hajni Kitartás, holnap már sokkal jobb less az idő :D

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Anitja, 3 évvel ezelőtt jártam Gozón, nagyon klassz kis hely :))))))
ann74
 
 


Hajni, kitartást a takarításhoz, meg ma már érződik, hogy enyhébb idő közeledik. Nekem szerencsém van párom nem enged takarítani :D, mondjuk eddig is sokszor megosztottuk, hogy amíg ő porszívózott, addig én megfőztem az ebédet. Most meg azt mondja, hogy csak pihenjek (meg ebédkészítés marad, de főzni-sütni szeretek, szóval ez nem gond).

Lillus, kellemes utat neked. Tényleg durva, hogy egyből elbocsátottak, bár arab állam lévén, talán nem vagyok meglepődve. Ha meg nincs állás, akkor gondolom vízumod se lehet. Amúgy amikor kérdeztem, hogy honnan jössz, valami "sablonos" USA-ban dolgozunk válaszra számítottam :)

Amúgy én szerintem a régi MÁV (ma ÁEK) szülészetet fogom célba venni, helyileg oda tartozom, aztán úgyse ismerek sehol se nagyon dokikat. De majd kb. 2 hét múlva nőgyógyásznál talán több infót is megtudok a dolgok további menetéről.
ljankaa
Budapest
 
 


lilllus, üdv itt!

Babaruhák, nekem még semmi sincs, szerintem még várunk vele, hogy egyáltalán vegyünk valamit.

hajni1980, mi nem gondolkoztunk az őssejt levételen, szerintem nem is vetetjük le.

Nekem sajnos még nem mondtak semmit a szülés dátumával kapcsolatosan. És néztem, a védőnő is elírta az utolsó mensi dátumát, majd szólok neki. 24-e helyett 14-ét írt be a kiskönyvbe.
Kalkulátor szerint március 5-e, előző uh-k szerint március 8-a. :roll:

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Telefon, kismamaruhákra gondoltam :)) Babaruhákat egy jó darabig még mi sem fogunk venni, az biztos, de a kismamanadrágokat is csak húzom húzom, majd ott tartok hogy nem tudok mit felvenni.
Egy kedves barátnőm küldött nekem egy gumiszalagot amin lukak vannak gomboknak, ill. rá lehet varrni gombokat ezzel össze lehet fogni a normál nadrágot. Mondjuk ehhez tényleg hosszú felső kell.

Ljanka, a MÁV szülészatről én csak jókat hallottam, sok lombikos társam szült ott és nagyon dícsérte.

Hajni, óvatosan a takarítással!!! Beültetés óta én sem porszívóztam, párom csinálja. Néha azért nagyon nehéz, mert fognám magam és kitakarítanám a lakást, kint összegereblyéznék, de persze nem reckíroztatok, sokszor meg könyörögnöm kell páromnak ilyen dolgokért, szóval ezt a részét nehezen viselem a dolgoknak.
ann74
 
 


Sziasztok!Végre hűvösebb van!
Képzeljétek a férjecském tegnap elvitt vacsorázni, mert ma van 3 hónapja, hogy összeházasodtunk :D
Nagyon örültem neki, de a vacsorának kb. 10 % tudtam megenni,mert olyan hányingerem lett :cry: Még szerencse, hogy a párom jóétkű és mindekettőnk adagját megette :D
De megittam 1 liter almalevet és nagy nehezen lecsúszott egy kávés fagyi!
Ma már jobb, már ettem egy zsemlét!Még szerencse, hogy nem hánytam!
Én is csak halogatom a kismama nadrág vételt, egyelőre egy feketét szeretnék, majd farmert is.De az már nagyon elgondoltat, hogy hol fogok tudni venni kismama téli kabátot?A mostani téli kabátjaim tuti, hogy nem lesznek jók :wink:
Vigyázzatok nagyon magatokra!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok lányok!

Na mára már kellően elfáradtam a pakolásban és a cuccok még csak 75% van kész, ami tök jó lenne, de holnap jönnek elvinni a bútorainkat :) de este jön haza a férjem, mondta addig pihizzek és majd ő befejezi a nagyját, az apróságokat meg holnap reggel a bútorosok előtt összekapkodjuk! Mondjuk ma még el kéne mosogatnom, amit nagyon halogatok, mert az esetek 90%-ban rosszul leszek a mosogatószer szagától :D

ann74: az én dokim a Zsirai. Tudom, sokak szerint furi a stílusa, először nekem is az volt, de most már sok éve hozzá járok és én nagyon bírom :) Én márc. 12-re vagyok kiírva, de minden vizsgálatnál a doki eddig más napot mondott 12 és 15 között :) Szóval úgy néz ki az én babókám belőtte magának a hosszúhétvégét :)

anitja: bár még csak fényképeken láttam, de gyönyörű helynek találom Máltát és Gozót is. Nagyon szeretnék egyszer eljutni oda, bár ez szakmai ártalom :P Turizmusosként bárhova elmennék :)

ljankaa: azért azt szeretném hozzátenni, hogy ez nem azon múlt, hogy arab állam, SŐT! Kevés családcentrikusabb és gyermekszeretőbb és tisztelőbb népet ismerek, mint az arabok! Más problémák állnak itt a háttérben, mint pl. én nem ültem számmal a seggem alatt és ha valami nem tetszett, hát én szóltam érte...na meg amikor a kb. 60 éves főnököm felajánlotta, hogy elvisz vacsorázni meg Európába körutazni én pedig ezt visszautasítottam....mert nem munka vacsiról meg útról lett vna szó....ráadásul teherbe estem, így végképp rájött, hogy a férjemet szeretem és nem fogok vele kezdeni semmit...na betelt nála a pohár és elocsátott.....na ez a teljes sztori! :) Egyébként meg a férjem is arab, egyiptomi :) És rettentően szeret és tisztel...és látnotok kéne mennyire boldog a baba miatt :) Házitündér lett :)...na ez télleg nem jellemző az arabokar..hihi :D:D:D:D USA...nálam max csak turistáskodni jöhet szóba :P

Képzeljétek, egyre többször vagyok éhes :D Bár az ételeket még mindig ugyanúgy nem kívánom, de ha nagynehezen kitalálom, hogy mit ennék, akkor az már jóízűen lecsúszik :) Annyira örülök :) Jajj fagyiiii...de ennék fagyit :) lehet lassan felkerekeddek egy fagyi körútra :P

hajni1980: Mi meg most voltunk nemrég 4 hónapos házasok :) De jóóó, majdnem egyzserre házasodtunk és lehet majdnem egyzserre fogunk szülni :) tök vicces :) A kismama télikabáton már én is elgondolkodtam, de ismerősi körömben mindenki a síkabátra esküdött és azt meg egész sok helyen be lehet szerezni! Majd figyeld a Hervis-es áfa mentes napokat, minden évben szokott ilyen lenni és ott akkor nagyon jó minőségű kabátokat egész jó áron lehet kapni! Nekem is van egy szuper onnan, most már áldom a sorsot, hogy a nagyobb méretűt vettem meg, mert az talán jó lesz rám :) Bár azért én tipikus nő vagyok é tuti, ha rábukkanok egy jóra, venni fogok egy csini téli kabit is :D:D:D

Pocisimi mindenkinek és nagyon vigyázzatok magatokra!

Van olyan, aki már elkezdett baba naplót vezetni? Ti vettetek/venni fogtok valamilyet, vagy saját készítésűt vezettek?
lilllus
Budapest XVIII. kerület
 
 


Lillus Zsiraival egyszer találkoztam, mégpedig elég emlékezetes volt az a nap. A saját dokimnál voltam, az első saját nődokis vizsgálaton a meddőségi központ után, ahonnan is csak úgy engednek el, ha már látnak élő embiriót. Szóval a dokim rendelőjében nem túl jó az uh, én még az embriot sem láttam, ő pedig azt mondta hogy ott az embio de életjel biztosan nem detektálható. Hát nem ecsetelem milyen idegállapotba kerültünk, azonnal átküldött Zsiraihoz a kórházba. Ott Zs megnézett uhu-n, először kimerevítette a képet és szépen lemérte, akkor már végre megkérdeztem, hogy él? van szívdobogás? És mondta, hogy: "Hát persze". Szóval ez volt a mi találkozásunk...
ann74
 
 


ann, az jó hír, ha csak sok jót hallottál a MÁV-ról :-)

Télikabátra síkabát se rossz ötlet, mondjuk nekem van is síkabátom, de az tuti, hogy nagy pocakkal nem fogom tudni becipzárazni (bár majd elválik, de szerintem nem) :-D. Majd lehet hogy valami nagyobb méretű kabátot veszek fel vagy jó melegen öltözök alulra és akkor nyitott cipzár.... de azért ez még a jövő zenéje.

hajni, lillus, csak hogy én is beszálljak a friss házasos körötökbe, mi meg 2 hónapja házasodtunk össze (júni 30) :-)

baba naplót én szerintem nem fogok vezetni így pocakosan, de majd születés utánit szeretnék vmit. Anyukám nálam és nővéremnél vezetett ilyen előre kiadott kitöltős könyvecskét, és nagyon jó visszaolvasni (öcsémnél már nem volt rá ideje). Például megtudtam belőle, hogy amikor nővérem elvette tőlem a játékot, akkor én olyan jókislány voltam, hogy fogtam magam és újat kerestem :D
ljankaa
Budapest
 
 


ann74: Örülök neki, hogy ezek szerint a dokim maradandó és örömeli híreket mondott nektek aznap :) Csak tud vmit a doktor úr, ha megtalál olyat is, amit más nem :) Én tényleg csak ajánlani tudom őt! :)

jankaa: nekünk kettő is van :) mármint árpilis 22-én volt a lagzi (azt hittük addigra elkészül minden papír és vízum - kis naivan) :) és május 3., amikor pedig az egyiptomi állam előtt is hivatalosak lettünk és aláírtunk mindent :)
A nyitott cipzivel azért majd vigyázz, amikor hosszabb útra indulsz, a nagyobb méretű kabát az jó ötlet :) Bár én cickóval nem vagyok úgy eleresztve :) még most sem, pedig már lényegesen teltebbek lettek :D így lehet nálam a nagyobb méretű kaát mellben túl bő lesz, de remélem azért a téli kabáton még ráérünk gondolkodni és addig élvezhetünk egy kis vénasszonyok nyarát :) Én arra mondjuk nem emlékszem mi volt, ha elvette tesóm a játékaim, de egy valami megmaradt :) nagyon szerettem volna hintalovat, de nekünk nem volt. Az oviban viszont volt egy :) Nos...azt annyira védelmeztem, hogy még akkor is megvertem a gyereket, aki ráült, amikor nem is akartam hintalovazni :D:D:D:D hehe
lilllus
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Lillus, Ana!
Üdv itt!!! És gratulálok Nektek! :-)

Anitja!
Nem nekünk sajna nincs. Apukám a salamander cég fuvarozója és nekik van ott üdülője, amit mindig kivesszük 1 hétre :-) nagyon jól sikerült a nyaralás!!!

Én vezetek pocakosnaplót is :-) Nekem kolival nem volt. nagyon bánom. beninél már vezettem és most tök jó volt elolvasni, hogy mikor hogy éreztem magam!! és bizonyosságot nyert, hogy ez a terhesség tényleg más mint az előző :-)

Lepény!
Én nagyon félek Tőle. ugyanis mikor anyukám velem volt terhes neki is előre ment egy része és sajnos a 30. héten le is szakadt belőle egy darab. így vért kellet kapni stb feküdnie stb. (a legrosszabb, hogy fertőzött vért kapott amitől máj beteg lett.)
Tudom ez 26 évvel ezelőtt volt sokat változott a tudomány, de azért na akkor is rossz érzés!
Valaki írta, hogy vissza mehet. ez így van, de nekem az uh-s doki mondta, hogy beszéljek a dokimmal mit lehet mit nem... (a házas életet ott rögtön mondta, hogy mellőzni kéne)
Viszont a munkahelyem eléggé stresszes. nem túl pihentető. (bár ülő munka) szóval nagyon meg kell beszélnem dokival hogyan is tovább.....

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Sziszianyu: lepény miatt én is totál be vagyok tojva. Már sikerült a neten minden rémtörténetet elolvasnom. Tudom, jó hülye vagyok...

Lányok akiknek mostanság volt az esküvőjemekkora méretű volt? Mi október végére tervezzük, de csak max 20 fős szűk családi körben. Nekem volt már egy az 100 fős volt nagy csinnadrattával, de itt 1milla helyett kb. 100-150 e van rá. Azon kívül hogy leülünk kajálni, mi a fenét lehet csinálni? Feltételezem nagy pocakkal nem fogok táncolni, párom meg szeretne vmi zenekart, dehát az baromi drága, ráadásul nem tudom valaki egyáltalán táncolna-e.
ann74
 
 


ann74: nekünk csak szűk családos volt, főleg az én részemről, mert Egyiptomban volt, így tudtuk csak megoldani, egyrészt vízum ügyileg, másrészt, hogy mindkét család jelen legyen. Azért szeretnék majd egy picit nagyobbat otthon a barátokkal meg kicsit bővebb családda meg igazi fotózással :) De életem leges legboldogabb napja vol. Egy szálloda konferenciatermében vol, minimál díszlettel, kb. 40 fővel, a menü konkrétan hot-dog szerűség, sült krumpli és 2 féle torta vol. Nem hajnalig tartós, inkábba vacsiról szólt meg kicsi tánc is vol. A zenekart mi egy DJ-vel oldottuk meg, aki elvileg ugye játszotta volna az általunk kért dalokat, nos ez a DJ nem a mi listánkat játszotta :d elég gagyi volt, de azért élveztük :) Szeritem, ha csak pici táncit akarsz akkor egy sima emberke aki ért a hangosításhoz és van egy laptopja, és összeállítotok neki egy listát számokkal, amiket ő letölt/beszerez, az olcsóbb, mint egy zenekar.
lilllus
Budapest XVIII. kerület
 
 


Lillus, köszi a tippet, mostmár csak páromat kell erről meggyőzni. Inkább babára költsük a zenészre tervezett pénzt.
ann74
 
 


Nekünk "családi szervezésű" esküvőnk volt. Kb 50 fő jött össze rokonok-barátokból. Szüleim kertes házában tartottuk, a zene a hifiből szólt, öcsém letöltött egy csomó számot (lassabb kajás zenék, bulisabbak, aztán a végén youtube-ról is bekerültek számok, aki épp odaért). Csak az önkormányzaton volt szertartás, utána hazamentünk, pezsgős koccintás, lézengés, bár mivel sok vendég ismerte egymást, így irányítás nélkül is el tudtak lenni. Vacsit rendeltünk, bár leveseket rokonok főzték, tortákat meg nővérem sütötte 1 fő segítségével (nekünk többet jelentett, hogy ő foglalkozott vele, mintha cukrászdából lett volna). Esküvői szokásoktól mentes, na jó, azért kedves fiú rokonaim azért elraboltak, de kb ez volt az egyetlen. Párommal táncoltunk egy előre kiválasztott számra, mint "első" tánc, de ez nem indította be a bulit :D, csak kicsit később lett tánc.

Szóval a miénk az ilyen szempontból nagyon kis egyszerű volt (mondjuk a több vendég miatt kellett asztalokat, meg étkészleteket bérelni, de ezen felül csak a kaja volt költség, meg lufis-lampionos dekor).
Fényképészünk, videósunk nem volt, de az ismerősöktől összegyűjtött képekből így is lett vagy 800 :D.

Mi nekünk nagyon tetszett az egész, bár ehhez hozzátartozik, hogy nem szeretjük amúgy a felhajtást és nekünk ez így volt tökéletes.

Igazándiból szerintem az számít, hogy a ti szájízetek szerint legyen, mert attól hogy nekem tetszett a mi esküvőnk, másnak nem biztos hogy sajátjaként bejött volna :-) :-)
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Esküvő!
Ehhez nem tudok hozzá szólni, mert nekünk nagy lagzis volt :-)
Úristen jövőre 03.04-én lesz a 7. házassági évfordulónk :-) (remélem kisbaba nem jön előbb és akkor igazán nagy ajándékunk lesz :-) )

Anitja!
Múltkor mintha olvastam volna, hogy érzel mozgást én kb 2 hete csak nem mertem leírni nehogy hülyének nézzetek. Persze ez nem rúgás. csak oda "keményedik". :-) eleinte bizonytalan voltam, de most már biztosan tudom, hogy ő , mert vannak már szituk amikor mindig "jön" :-) Megkérdeztem a dokit, hogy jól érzem-e?! mondta igen!, mert 3. gyereket nagyon hamar lehet érezni. meg hát mondta az ember lánya ilyenkor már tudja mi az amit érezni kell :-)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Sziasztok!
Nekünk is nagy lagzink volt, de nem bántam meg, jól sikerült.
De ha kicsi lett volna, biztos én se hívtam volna zenekart, csak egy dj-t inkább. Vagy esetleg vannak ilyen" egyszemélyes zenekarok". Szintis csávóra gondolok, aki énekel is. Vannak olyanok, akik még jók is.

Mostanában egy pár napja én is gyanakszom mozgásra, de egyelőre még nem tudom megkülönböztetni a bélmozgásoktól :)

Kép
Kép
tacska
Eger
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!
Hát nekünk május 26-án volt a lagzink, 90 fővel és nagyon jó volt!Bármikor megismételném :lol: Abszolút nem izgultunk, élveztük minden pillanatát!
Hát az pedig még nagyobb öröm volt, hogy júniusban már terhes is lettem :wink: Kicsit izgultam, mert a tesóméknál csak lombikkal lett baba, hogy talán nekünk sem sikerül...
Jajj csajok holnap megyünk a dokibácsihoz, már annyira várjuk, mert apa most jön be először, mivelhogy hasi uh lesz :lol:
Valaki megy a héten dokihoz?

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Én is megyek a héten dokihoz a lepény miatt :-( De öröm az ürömben, hogy megint láthatom a babót :-) Hát ha megmutatja magát :-)

Hajni!
Biztosan nagy élmény lesz :-)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Hajni, most mész a 12. heti uh-ra?
Az nagyon szuper, hogy ilyen hamar összejött a baba esküvő után. Mindig irigyeltem azokat akiknél minden úgy történik, mint a mesében. Nagyon hálás lehetsz érte, hidd el.

Ljanka klassz lehetett a saját szervezésű otthoni esküvő. Eredetileg mi is így akartuk, egy sima kerti partyt, de vhogy megcsúsztunk vele, október végén meg már nem lesz ehhez jó idő.

Sziszanyu, nagy gratula a 7. évfordulóhoz és a 3. babóhoz!!!
ann74
 
 


Én ma mégsem hívom a dokimat a lepény miatt, mert igazából holnap rendel és ez nem olyan akut dolog szerintem ami miatt illene hívogatnom, úgyhogy még egy napig izgulok miatta, majd holnap du. keresem.
ann74
 
 


sziszianyu, én is mintha éreztem volna valamit :) Csak nem vagyok benne biztos :) Pedig harmadik baba lesz. Te mikor mész dokihoz?

Mostanában kb két napja meg a hasam alja olyan érdekes érzés. Úgy szúr, vagy nem is tudom hogy írjam. Gondoltam, hogy lehet ahogy nő a méh, azt érzem. Hát remélem nem lesz baj. :cry:

hajni1980, beszámolót mindenképpen kérünk az uh-ról!
Hány órára mentek? Én holnap belgyógyászatra megyek. Csak 3-án lesz uh.

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Sziasztok :)
95%-osan be vagyunk csomagolva (holnap indulunk), 8 bőrönd és egy babakocsi :D
Én már becsomiztam a Babaruhákat is :oops: Anyukám küldi télen utánunk (főleg unisex cuccokat raktam el, meg becsempésztem egy-két fiús ruhácskát is 8) Bízok a megérzésembe )

Pocakosnapló Lényegében nekem itt van a naplóm a Babaneten, mindkét Babával fórumoztam :lol: Van egy Lány, aki elmentette az összes hozzászólását, így archiválta. Most is visszakerestem és összehasonlítottam a 12 hetes UH eredményeket a Noeléval és a Natiéval :lol:

Ljankaa Nekem nagyon tetszik a Ti esküvőtök, igazi családi összefogás, jó hallani, hogy van még ilyen.

Ann Több napot voltatok Gozón? Vagy 1 napos Gozó-nézésen?

Hajni Drukkolok holnap az UH-hoz

Nem tudom mikor jövök legközelebb, mikor lesz internetünk, reményeim szerint pár nap alatt visszakötik. Addig is sok puszi Nektek, és a Pocakoknak :D

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Sziasztok,

Lillus, üdv itt, sajnálom, hogy egyedül kell hazajönnöd, felháborított ahogy elbocsájtottak. :twisted:

Esküvő: Nekem másfél éve volt, kb. 50 fős, család, barátok. Második esküvő, az első nagy lagzi volt. Nagyon jól sikerült. Anyagiak tekintetében inkább nem adok tanácsot, mert én eléggé elúsztam a költségekkel, szerencsére a férjem nem állt a kreativitásom útjába:)

Pocakosnapló: én is vezetem:)) de csak pár mondatban írom le hetenként, vagy vizsgálatonként a fejleményeket, nincs most időm többre.

Hajni, drukk holnapra :D gyere majd!

Én ma kezdtem a 14. hetet, jövő hétre hétfőre bejelentkeztem 4D-re, tudom korai, de én megyek, kíváncsi vagyok.

Megy még valaki mostanában?

Kép
kisbaby
 
 


Nem ma, hanem csütörtökön leszek 14 hetes, elírtam, de nincs nagy jelentősége.

Anitja, Nektek jó utat, milyen időközönként jöttök haza egyébként? Mióta éltek Gozón?

Kép
kisbaby
 
 


Anitja, Máltán volt egy aerobic tábor, ennek keretében egy nap átutaztunk Gozóra :)) Szép kis emlék volt az egész, ez válásom után volt, de jól felrázott. A legjobban autót vezetni imádtam!! Ez a jobb kormányos téma nekem nagyon bejött, minden válásos gondomról elterelte a figyelmemet, 4 napig jöttünk mentünk a kocsikkal, irtó klassz volt. Jó utat kívánok!! Vigyázz magadra!
ann74
 
 


ann74, ha telefonáltál a dokinak, majd írjad meg, hogy mit mondott!

Én ma voltam belgyógyászaton, szerencsére minden rendben van. Várom a hétfői uh-t :)

Hajni, drukk az uh miatt! Várjuk a beszámolót!

kisbaby, tervezem 4D mostanában, de nem tudom, hogy mikor megyek még. Lehet megvárom a 18. heti genetikai uh-t és utána. Bár lehet nem bírom ki addig :)

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Telefon, most beszéltem a dokimmal, és azt mondta emiatt ne izguljak, ez kb 10 cm-rel feljebb fog menni ahogy nő a méh, most még minden egyben van mert picike.
Amúgy tegnap beszéltem a védőnővel is és van egy meddőségis endorkin dokim, na mindannyian ugyanezt mondták. Az endokrin doki ő minden apróságra felhívja a figyelmem, azt mondta hogy ne eröltessem meg magam, ne emeljek, ilyenek. Védőnő pedig még annyit fűzött hozzá ha vérzés lenne esetleg akkor azonnal kórház. Ami amúgy is evidens. Úgyhogy ne parázzunk rajta :)
Azért holnap írj mit mondod a saját dokid rá.
Én jövő kedden megyek majd a dokimhoz. Megkérem a 90 napos igazolást meg szeirntem megírja a beutalót az afp-re.
Éjjel volt egy kis görcsöm, arra ébredtem, vmi felnőtteset álmodhattam, sajna ez velem már néhányszor előfordult a terhesség alatt. Mivel nálunk egyelőre még nem lehet keksz lehet múködik a tudatalattim meg a hormonok. Ti nem szenvedtek emiatt? És az a baj hogy ilyenkor fél, 1 orát enyhén görcsölgetek, a szívbaj jön rám.

Telefon, sztem próbáld meg kivárni, annál jobban fogjátok látni picurt. :))
ann74
 
 


Telefon, ja, azt mondják a 23-25 hét tájékán a legjobb 4D-re menni, de aki volt ilyen korán, az meg azt mondja, hogy megéri, érdemes most is menni. Meglátom hétfőn, majd beszámolok.

Ann, nekem is meg volt tiltva a 12. hétig... Ne tudd meg, mi 2 hetente jártunk a 12. hétig uh-ra, addig állandóan rákérdeztünk a dokinál, hogy lehet, nem lehet? Azt mondta lehet, de máshogy. Köszi. Szóval nekem is voltak ilyen álmaim, de én nem görcsöltem be tőle. Hál istennek most már zöld utat kaptunk. Téged meddig tettek tiltólistára?

Kép
kisbaby
 
 


Kisbaby, mivel lombikos vagyok, már eléggé hozzászoktam az ilyen most nem szabad időszakokhoz, de mostmár egy kicsit sok. Persze a baba érdekében végig is kibírom ha muszáj, mert nagyon sokat vártunk rá, de azért azt nagyon utálni fogom ha továbbra is lesznek ilyen álmaim. Alap esetben tök jó lenne ilyeneket álmodni, na persze akkor sosem álmodtam :)) Jövő kedden megkérdezem, kíváncsi vagyok mit fog rá mondani. Igazából ha még lehetne is biztos nagyon félnék a görcsök végett, de meglátjuk.
Kisbaby, hogyhogy 2 hetente jártatok? Mondjuk kb. mi is, mert beülti után volt 2 uh a meddőségiben és már azóta még kettő.
ann74
 
 


Ann, én is lombikos vagyok, ezért hozzá szoktam már a tiltásokhoz :?
Mondom, nekem a 12. hét után azt mondta, ok, mehet minden :D
érdemes megkérdezni, én sem voltam szégyenlős, hátha lehet már. ..
Nem görcsölök utána, semmi probléma nincs.
Uh: a beültetés után az első 12. héten még a lombikos orvoshoz jártam, Ő ragaszkodott hozzá, hogy 2 hetente lásson. Most már az fogadott orvosomhoz kell járnom, aki ugyanott a Róbert Klinikán dolgozik, Ő 3 hetente fog megnézni. Én egyáltalán nem bánom.
Hol fogsz szülni? Ha már írtad nem emlékszem, bocsánat.

Kép
kisbaby
 
 


Hajni, mi volt az uhun? Gyere már:)

Fáj nagyon az ínyem és vérzik. Nektek nincs ilyen?? Lehet h ínygyulladásom van :cry:

Kép
kisbaby
 
 


ann74, ezek jó hírek! :lol:

Hajni, uh? Kíváncsi vagyok :wink:

Nekem uh 4 hetente van, ha minden rendben van. Ha nincs, akkor pedig 2-3 hetente. Védőnő mondta, hogy ez így van ennél a dokinál. Nem fogadott orvos, sztk-s, ráadásul nem egy beszédes fajta.

Családient.hu vonalzók
telefon33
Érd
 
 


Jó reggelt Kismamik!
Nagyon boldogok vagyunk, minden rendben van a kis Pocaklakónkkal!Apa is bejött vagy 15 kérdést feltett a dokinak :lol: Szépen ficánkolt, mindene megvan a vérkeringése is rendben.Sajna még nem mutatta meg magát, hogy milyen nemű :wink:
A nyaki redő értéke is jó lett: 1,3 mm.Legközelebb 4 hét múlva megyünk, 16 hetes vizsgálatra és akkor bizti kapok vérvételre is beutalót(AFP).
Ja tegnap voltam 11 hetes 6 napos és a babó 5, 1 cm-es...
Ti hogy vagytok?Valaki megy még uh-ra?
Pussz!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hajni, szuper, ezek nagyon jó hírek :)) Nem baj, hogy nem mutatta meg magát, még korán van hozzá, és is kicsit azért be vagyok tojva hogy ok most kislány de akkor ne változzon. Bár állítólag az emelt színtű 4d-s gen. uh-n azért nagy arányban jól látják a nemet.

Kisbaby, bocsánat, tényleg nehezen kerülök képbe, és lusta voltam visszaolvasni. Akkor érthető a sűrű uhu. Megmondom őszintén mi nem beszéltünk ilyet előre, hogy hány hetente kell mennem, mert közben volt a gen. uh., lesz majd afp, és ugye mindig ezek eredményeivel kell mennem. Te kombinált tesztet csináltattál?

A fogínyvérzésről kérdezd meg a védőnőt, ez is tuti terhességi tünet, valamivel öblögetni kéne, de nem tudom mi ilyenkor a legmegfelelőbb.
ann74
 
 


Hajni, gratulálok, örülök hogy minden rendben van! :D
És látom Apuka is elég proaktív már most! Ez így jó.

nekem is uh szerinti 13 hetesen látta a nemét, de nem veszem készpénznek még.
majd hétfőn a 4D-n hátha megerősítik. Erre nagyon kíváncsi vagyok.

Ann, csináltattam kombináltat, az elsőt már levették, majd megyek a következőre AFP-vel együtt veszik le.

Kép
kisbaby
 
 


Sziasztok! Újra itt vagyok!
Üdvözlök minden új kismamát!:)
Visszaolvastam pár dolgot .
Én most vagyok 13+4 napos. Mi már láttuk, hogy kisfiú lesz, de én is a 4D-t fogom várni.
Dówn kór szűrésem 1:13000-hez lett. 23 éves vagyok.
Szerintetek ez jó? Doki szerint tökéletes.

Szép napot!!!
elvira00
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!
Voltam én is 12 hetesen, eddig minden ok, kis 6.5 cm-es játékbaba. Volt keze-lába, mozgolódott rendesen. Holnap megyünk Gyöngyösre genetikai vérvételre. Oda küldenek mert ott olcsó. csak 7500.
http://kistacs2.blogspot.hu/

Kép
Kép
tacska
Eger
 
 


Kisbaby nekem is íngyulladásom van, a fogorvos azt mondta használjak fogselymet meg szájvizet.

Kép
Kép
tacska
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?