Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzskó
Hát haláli, ahogy a kisfiad táncolt a hasadban :D :D Nagyon tetszett :D :D

Bobek
Jobbulást a fiadnak!!! Kitartás!!! :D

Rekuja
A buszozást pont a rosszullétek miatt nem szeretem. Az a sok ember, ráadásul majd nyáron csak úgy keverenek a szagok :( :(

Ronika
Remélem, mindkét babád megmarad :D :D

Amúgy én is a gyümölcsöket enném egész nap. :D :D A rosszulléteim mintha kezdenének enyhülni, de még vannak :( :(

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Gittus Buszozás itt nem lenne rossz, ahol felszállok még üres a járat, csak ugye a kialakítás :evil:. Nem is értem, mert sztem az lenne a biztonságos, ha kivenném a babakocsiból a gyerkőcöt és az ölemben ülne :roll:. De mindegy, azt tuti elértem, hogy apa folyton itthon akarja hagyni a kocsit nekem :). Nyáron úgyis bicóval szokott járni.

Zsuzsko Szaffi egyáltalán nem ette meg a reszelt almát, így én egész sokat ehettem belőle 8). Ő csak darabos, szétrágható kajákat enged a szájába tenni :). Elég határozott elképzelése van a világról :roll:.
Talán kapsz vmi gyenge antibogyót a felfázásra és minden okés lesz! Vagy egyél sok fokhagymát :). Tudod, a gyógyszer mindig kevésbé káros, mint a betegség! Cukrod milyen lett?

Nyuszuli Vérvételre eljutottál? Nálatok hogy zajlik a dolog? Ezer kilométeres sor, vagy van valami kulturált formája?
Én is kislány babáról álmodok napok óta :shock:. Mondjuk praktikus lenne, mert lánynevünk már van :). Eddig meg voltam győződve, hogy fiú lakik odabent, ez elbizonytalanított :roll:. Ennyit az anyai megérzésemről :lol:.
Szaffancs jól van, ma kap oltást, ettől anya-para van rosszul :(. Meg ő is, amint meglátja a doktorbácsit el fogja bőgni magát :(. Pedig kedves, szakállas mosolygós fiatalember. Hiába, túl jó a memóriája a csajnak...

Ronika Tyű, megmaradhat még ott mindkét babó is! Nem te írtad, hogy ez már az 5. baba lesz? Vagy keverlek valakivel? :oops:.

Csajom elkezdett beszélni, no nem hozzám, hanem a babáihoz :shock:. Mondja nekik: „Kész cumit?”, meg „dgyele ide!”. Bezzeg ha hozzánk szól, csak „EEE”-zik meg mutogat, hogy mi kell. Hiába, van akit partnernek tekint.... :lol: :lol: :lol:. Napok óta folyton babázik, apa tiszta boldog, hogy bizti megértette, hogy jön a kistesó. Mondtam apának, hogy ez hülyeség, de ő akkor is nagyon büszke a "nagylányára" :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hoppá, Gittus, az előbb még nem volt pocaklakónak is vonalzója! :) Lebuktál :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

rekuja nekem 5 gyerekem van eleve:D szóval ez a 6-7 lenne:D
Vendég
 


Sziasztok!

Annyit írtok, hogy az elejére már rég nem emlékszem. :D

Ronika! Én nem tudom, eddig hol aludtam, de 6-7. baba?????!!!!!!! Ez igazán nem semmi! És 75-ben születtél (már a Ronika75 miatt)? Én is. Mikor kezdted a szülést? :D Mekkorák a nagyok? Nagyon gratulálok és drukkolok, hogy minden rendben legyen a pocakodban!

Nyuszuli, Zsuzskó ez aranyos, hogy faljátok a reszelt almát... egyesek a gyerek elől... :D :D :D Én harapom, mert nincs türelmem lereszelni. De tegnap megkívántam a kiwit, erre nem volt a boltban. Nagyon mérges lettem. :twisted:

Rekuja, kösz a kórházi állapotjelentést. Jövő csütörtökön derül ki, hogy mi a helyzet a Jánosban. Nekünk csak 1-et kell bent aludni szerencsére. A fő bajom az, hogy nem merek majd aludni, mert műtét után bevérezhet és mi van, ha nem veszem észre. Hallottam már horrorsztorikat. Mindenesetre mindenkinek köszönöm az együttérzését! Remélem, könnyen túl leszünk rajta. Szegény fiam, tegnap éjjel álmban sírdogált. Biztos a műtét miatt. Úgy sajnálom. A suliban is nagyon rossz volt tegnap. Mondtam is a tanítónőnek, hogy mi a helyzet, így biztos megértik majd.

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


bobek 21 évesen kezdtem és 3 év 2 hó, 2 és fél év,22 hó és majd 5 év különbségekkel jöttek:)
Vendég
 


Sziasztok Lányok! Hetek óta olvaslak Benneteket és égek a vágytól, hogy csatlakozzak, de eddig még nem mertem... Ma voltam orvosnál és mivel minden szép és jó, a szívem legmélyén hiszem, hogy nem is lesz gond, jövök :)

Amit rólunk érdemes tudni, első kislányom lombik program keretében fogant, most pedig spontán beköszöntött a testvére. Tervezett baba, tudatosan voltunk együtt, csak inci finci reménnyel... De mégis itt a kicsi, jönni akart, aminek mi NAGYON örülünk!

Ma voltam orvosnál, a kis babszem 8+5 napos, 22 mm-es. Legközelebb május 9-én megyünk genetikai szűrésre. Elvileg november 23. a mi nagy napunk :)

Egy kérdést nagyon szeretnék már feltenni Zsuzskonak: Te nem tartasz a kis korkülönbségtől? Mert olvastam, hogy Nálatok is kb. másfél év lesz a különbség. Én alapvetően elfogadom az okosok véleményemét, hogy nehéz lesz, eléggé, de akkor sem tudnak a földre lehúzni, akkor is csak szárnyalok :)

A másik, hogy az én lánykám is Gyurka babához hasonlóan viselkedett a pocakban. És kint ugyanilyen. És hiszem, hogy olyan a baba kint, mint bent. A lányom NAGYON aktív, mindent nagyon korán csinált, fél évesen már állt, 2,5 hónaposan már hátról hasra fordult.... Állandóan a határait próbálgatja. Én élveztem a nagy pocak durva mozgását. Mindenki megtudja hamarosan :) És már az első gyermekemet is 15 hetesen megéreztem, pontosan 15+5 naposan. Csak picit, de Ő volt, aztán ahogy nőtt.....

Ja, Bajcsyban fogok szülni :)

Remélem jöhetek. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsuzsko, köszi :) Igen, már én is el kezdtem logisztikázni fejben, de nem lehet. Viszont már most próbálok alapozni, azaz a lányomat nevelem bizonyos dolgokra, ne akkor kelljen és ne egyszerre kelljen két gyereksírást hallgatni.... Remélem lesz értelme.
Engem az éltet, és erre próbálok koncentrálni minden esetleges kiborulásomkor, hogy hosszú távon viszont szuper lesz!!!

Gratulálok az újabb kisfiúhoz :) Na, ez nagy előny lesz Nektek, hiszen két fiú egészen biztos jól el fog játszani, idővel :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Ronika Bocsi, hogy egy gyereket lespóroltam a számításból :). Tavaly volt a Kismama magazinban (vagy tavalyelőtt?) egy nő, aki 7 éven belül szült 7 gyereket, ott is az utsó páros ikrek volt :). Valami sebészprofesszor apuka meg eltartotta őket :wink:. Ja, és neki az első lány volt, a többi mind fiú :shock:.

Zsuzsko Én nem értem, hogy van ez, de mindenki a helyettes védőnénit kedveli jobban itt?! :lol:
Örülök, hogy megnyugtattak! A babamozira kicsit meg irigykedek, de azt mondogatom folyton, hogy mire megyek, már majdnem 13 hetes lesz, és akkor már tényleg sok minden látszik belőle :roll:.
Nem idősebb a babád, ha már látszik a kukija? Nekem azt mondta a doki, hogy csak később válik láthatóvá. De lehet, csak így akart leszerelni, hogy ne nyaggassam ezzel a 12 hetesen :). Vagy mivel Szaffi lány, és nem látott semmit, nem lehetett tudni, hogy tényleg nincs, vagy csak még nem látszik? :roll:. Jól elfilózok itt magamban :lol:

Bobek Én azon duzzogtam napokig, hogy nem volt parenyica a közértben. Megnyugtat, hogy nem csak én vagyok ilyen válogatós :lol:.
1 éjszaka tényleg nem olyan sok, azt alvás nélkül is kibírod :wink:. Ne olvass neten horrorsztorikat!!! van kb. 100ezer problémamentes műtét meg 3 problémás, tuti ez utóbbiakról találsz csak leírást :evil:. Minden rendben lesz :wink:.

Nyuszika Üdv a csapatban :) Külön gratula a lombik utáni spontán babóhoz!!! Épp a héten kaptam képeket a barátnőmtől a 18 hónapos fiáról és a 2 hónapos lányáról :). Rettentő édesek együtt! Kicsit irigykedtem is, aztán belegondoltam, hogy jövő hónapban kéne szülnöm... hát, Szaffi mellett elférne, még egy baba, de azt el nem tudom képzelni, hogy most utsó hónaposan vonszolom magam mellette :oops:.
Licitálok, Szaffi 6 hetes korától fordult át 8). Ő is fél évesen mászott, rá két hétre ült és állt, de „szerencsére” várt még a járással 4 hónapot. Van ennek hátránya is, mert hamarabb tanul meg elfutni az utcán, mint hallgat rád :roll:. Meg a homokozóban folyton „visszamaradottnak” nézik, mivel mozgása és hosszú haja alapján 2-2,5 évesnek tűnik, viszont nem beszél még és 76 cm körüli, ami az ő korában kivételesen normális :). Arról nem is beszélve, hogy a korosztálya még nem homokozik, csúszdázik stb. a két évesek meg hát... vagy fellökik, vagy játszanának vele, amihez még kicsit :(
Én most úgy készülök, hogy ketteske nem lesz ilyen turbó, de talán hajlandó lesz enni :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


nyuszika üdv itten:)

zsuzsko de jóó:d gratula Danihoz:)

rekuja nekem az utso a kislány;) Izabel Zita így hívják.
anno én is benne voltam a kismama ujságba és egy műsorba is de azt csak privibe írnám meg itt nem:) ha valakit érdekel.
Vendég
 


Zsuzskó! Gratulálok a kis kukishoz :) :) :) :) De jóóóóó :)

Később még jövök, írok!

Nyuszika, üdv itt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Hát sziasztok!

Hulla fáradt vagyok Kismamik, ugyhogy csak gyorsan..:)
Végre elmásztunk reggel az Istvánba vérvételre! Hát Rekuja, nekem nagyon megért ez a kis séta 18ezer forintot :) Annyi lett volna az Istenhegyiben.. Még a doki is kiakadt, amikor az asszisztense kiszámolta nekem, hogy mennyi lenne, ha ott helyben csináltatnánk.. Úgyhogy Istvánoztam tb-re.. Nagyon korrekt hely, kedvesek voltak, nagyon cuki volt a csapoló néni is :) Alig kellett várni, max 20 percet voltunk ott, szóval nagyon örülök :)az eredmény is megvan holnapra, egyedül a toxoplazma eredménye lesz 2 hét..

Jujj annyira izgulok már, hogy mi lesz a kombinált vizsgálaton :) Wáááá remélem villant nekünk egy kis lábikó közét :D
Ha nem, akkor nem nyugszom, irány valami 4d rendelő :) Egyik ismerősöm pont egy héttel jár előttem és már több, mint egy hete megmondták neki, hogy kislánya lesz :)

Bocs, hogy nem reagáltam az előzményekre, nincs erőm visszaolvasni, holnap pótolok :)

Zsuzskó, nektek meg külön örülök :)

szép álmokat! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Ugye jól emlékszem, hogy kérdezted Rekuja, hogy milyen volt a vérvétel ?! :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Jól emléxel Nyuszuli, kérdeztem valamit, de már nemtom mit :). Háziorvosod nem csinál vérvételt? Nemtom, miket néztek neked, én 2 éve sose fizettem 1-2 ezernél többet az Istenhegyin :roll:. Mondjuk a teljes vérképet mindig itt csinálták Csepelen, csak a cukrot meg pár olyat, amit a háziorvos nem kérhet, azokat csináltattam ott. Idén sztem minden itt lesz helyben, mert a nővérke leveszi nekem sorban állás nélkül, ez azért kényelmes 8). Bár két hete szétdurrantak neki a vénáim (mindig elsőre eltalálta), alig bírt pár cseppet kipréselni belőlem, még mindig drogos feelinge van a jobb karomnak :).
Fura, de engem egyáltalán nem érdekel most, hogy fiú-e vagy lány. Egyetlen ok, ami miatt tudni szeretném születés előtt, hogy veszekedjünk-e fiú neven, vagy nem kell :D Csecsemő ruháink úgyis leginkább fehérek :wink:. A szoba meg zöld-kék :D

Hülye lapozás miatt nem látom, mit írtatok :?

Engem érdekelnek privátban a gyerkőcök Ronika! :wink:. Ennyi fiú után most van nem-preferenciád, vagy épp azért tök mindegy?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Engem sem érdekel a neme most a babának, maximum a neve miatt, meg a kíváncsiságom hajt :) De mivel nekünk Ő egy másik hatalmas ajándék, így mit foglalkozzak holmi nem kérdéssel... :lol:

Istenhegyin ki kihez megy kombináltra? Én a lányommal Bártfainál voltam.... Ha jól emlékszem a nevére.... Nagyon szimpi volt és aranyos.

Rekuja, aranyos ezt a kinti-benti baba megkülönböztetés. :)

Nem emlékszem volt-e már arról szó, ki hol szül majd? Vagy akiknek többedik baba van úton, hol szültetek előtte? Kinek milyen volt a szülésélmény?

Bár ok, nem volt régen, de nekem egy csodálatos szülésem volt..... A mai napig sokszor újraéltem fejben. És tessék, most megint megadatik :) Igazából 36+1 naposan volt egy autóbalesetem, na akkor mindenki fosott, kijön-e a gyerek idő előtt... Túrót. Úgy kellett kirobbantani.... 39+2 naposan segítettük világra, napok óta már otthon csendben vajúdtam, 2 ujjnyira nyitva voltam. Szombaton reggel bementünk, burokrepesztés és onnantól 6 órára rá megszületett a Kislányom. Apa végig ott volt, Szüleim kint és micsoda mázlijuk volt, mert akkor senki nem volt a szülőszobán, így a pár perces Unoka rendbetételét végignézhették, a dokim behívta, megengedte Nekik :)

Egy szó, mint száz, kedves Anyukák, akik még nem tudjátok milyen a szülés: valóban van fájdalom, de az nagyon igaz, hogy ha meglátod a kis csomagot, minden rosszat elfelejtesz :)

Bocsi, a reggeli ömlengésért :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Én a fiamat az akkor még létező Budai Honvédban szültem, a lányomat a Szt. Imrében (Tétényi). Utóbbi szerintem nagyon jó hely minden szempontból. Most is ott szülök majd. Legjobban azt szeretem benne, hogy senki nem teheti be a lábát a gyermekágyas osztályra. Jó, így Apa sem, de legalább nem kell más családját fogadni a kórteremben, amikor szoptatnál, vagy aludnál, stb.
A szülés... nekem is nagyon fájt, persze, de én is az a csoport vagyok, aki szerint szülni a legjobb az életben. Fiam ráadásul úgy jött ki, hogy a kezét a feje mellé tette. :roll: Szerintem a fájdalom is jó, hogy van, attól olyan nagyszerű dolog ez. Én sosem kérnék epidurált.

A nemekre visszatérve, és a fiam miatt fiút szeretnék, mert olyan cuki, minden este imádkozik a babáért. Megérdemelné, hogy az ő kívánsága teljesüljön. De szerintem lány van a pocakomban.

Tegnap este óta permanensen fáj a fejem. Szörnyű. Nem tudtok valami jó homeopata bogyót rá?

Ronika, engem is érdekel a privis dolog! Most néztem azt a nőt, aki 6 gyereke után 8-as ikreket szült. Láttátok már?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bobek, 8-as ikrek?! Pffff........................................

Nekem elég hamar adtak epit, mivel egy kanyit nem tágultam.... Mondta a doki, hogy nagyon erősek a fájásaim, látja (én meg érzem), pikk pakk 1 percesek voltak, de tágulni, nuku.... Így javasolta az epit és az oxitocint. Persze epivel megszívtam, mert kb. 6. alkalommal sikerült betalálnia a hátamba, mivel le voltak tapadva a csigolyáim. A legszebb meg, hogy betalált, majd pont jött egy fájás. Mondta, hogy szuper, akkor most ne mozogjak.... Az kemény volt :) Nekem a szülés legszebb pillanata az volt, amikor már annyira kint volt, hogy kihúzták... Éreztem, ahogy kicsúszik és felsír. Minden fájdalom megszűnt, megkönnyebbültem és már csak azt vártam, hogy stoppoljanak, mert vágni kellett, így persze én örültem, ha fel tudok ülni, eléggé fájt a gátam. Zsuzsko, akkor rosszabb élmény ide-oda, de utána már hamar regenerálódtál :) És ne izgulj, azt mondják az okosok, hogy a 2. szülés már gyorsabb. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


én elsőt vácott, utána 3-at az Istvánba és a lányomat és a mostanit is az uzsokiba.

háát befolyásolni lehet a gyermek nemét 80-20%-ba és most fiúra hajtunk:)
Vendég
 


Miért volt problémás a terhességed?
Meg egy Anyai kérdés. Te hogy tudod megoldani, hogy főzzél pl. Gyurka mellett? Mert nálunk az a szitu, hogy Dóri jön megy a lakásban, de mindig a fenekemben kell persze lennie, így elvileg semmit nem tudok csinálni nélküle... Egy hete szoktatom a szobájába, azaz délelőttönként "Anyának dolga van", de ordít, mint a fába szorult féreg.... És nem csillapodik...... Ott áll, zokog, azaz hisztizik, mert persze, ahogy kinyitom az ajtót, csend lesz és még jobban rám cuppan.... Nem bírja a bezártságot. Én meg nem tudom, hogyan törjem le a szarvát, mert így mindig az van, amit Ő akar, ez pedig hosszú távon nem jó, főleg, ha jön a tesó....... Akkor mese nincs, muszáj leszakadnia.... De akkor most mit csináljak?!?!? :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika mivel én öreg anyukavagyok öreg nevelési módokkal és én emiatt használtam a járókát. ez van. muszáj volt. De mivel ahhoz volt szokva így nem volt gond ha néha beleraktam:)
Vendég
 


Hümmm.. Most eléggé megrémültem a sztoriktól :D Valahogy én sem félek(féltem) még a szüléstől, de már nagyon várom :) Rettegek a fájdalomtól, de ez valahogy azért csak más.. Életet adni bizonyára a legcsodálatosabb dolog a világon..

Irigyellek titeket, mert Ti azért már mindent tudtok..:) Én azért vagyok ennyire rápörögve a nem-témára, mert nekem első baba és szeretném már minél részletesebben elképzelni,milyen lesz, ha gyermekem lesz, konkrétabban várni őt :) Kisruhákat venni, neveken gondolkodni, babaszoba dekoron gondolkodni, illetve tudni, hogy mi lesz az én kicsi életem, akit a világon mindennél jobban szerethetek.. Akinek már van gyereke, az már rutinnal áll neki a dolognak :)
És igen nagy túlerőben vagytok :)

AZ István kórházban szeretnék szülni. Gasztonyi dokihoz járok az Istenhegyin és nála lesz a kombinált is.

Ronika! Azért az öreg jelzőért még jó pár évtizedet le kell nyomnod :) apropó, mivel próbálod befolyásolni a nemét?:shock:

Bobek! Nagyon aranyos a kicsifiad, hogy így várja a tesót :)

Zsuzskó a gyrosos részen jót mosolyogtam :) Gyurkáért jól megdolgoztatok, de legalább édes a munka gyümölcse :)

Nyuszuika a Te történeted meg igazán inspiráló.. remélem, valami hasonló élményben lehet részem :oops: :)

Bobek! Előre eldöntötted, hogy nem szeretnél epidurált? Én még kb azt se mi az, csak sejtem nagyjából :D Mi alapján döntöttél így?

Rekuja! Az én háziorvosom, háát..mit is mondhatnék, nem vagyunk valami nagy cimborák, nem rég lakom itt, még csak párszor voltam nála.. Nem hiszem, hogy vesz le vért.. adott beutalót.. meg EKG-re is.. csak azt még nem tudom hol kéne megcsináltatni.. Hát amiket kért, hogy csináltassak ( egy csomó minden, teljes vérkép, minden izébizé) azokat összeadták tételesen és 18 jött ki.. majd ha kell terheléses vércuki vagy hasonló azt én is ott fogom, meg az ilyen párezreset..

Egyre jobb az idő :) sziasztok

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Öreg nevelési tippek ide-oda, én is nagy járóka párti vagyok, voltam, ráadásul szép nagy is, 120*120. Már 3 hetes korában abban volt, amikor fent volt mondjuk 20 percet és nyugiban nézelődött. Addig aktívan használtuk, amíg fel nem állt és mászni nem kezdett, utána a járóka már unalmas volt, bezzeg a lakás. Én nem gátoltam. De tény, hogy akkor kellett volna szoktatni ahhoz, hogy ott is el kell lenni. Ez nem jött be, mert ha látott, csak állt és ordított, ha nem látott, akkor játszott benne, de ha meghallotta a neszezésem, vége.... Így a védőnő javaslatára pakoltuk el és vettünk rácsot az ajtajára.

A járóka nagy volt, így hurcibálni sehova nem tudtam. Na meg nálam Dóri szinte alig alszik nappal, így nem tudok okosan szervezni... Délelőtt alszik kb. 1 órát és ha mázlim van, alszik délután is fél órát... Az meg semmi, mármint háztartás szempontjából.

Nem tudom, próbáltam most olvasgatni, de eléggé lejött, hogy lehet, sokat várok egy 10 hónapostól. Mert állítólag Ők még nem tudnak úgy önállóan eljátszani. És szoktatni kell, hogy lekötöm, aztán, ha úgy adódik, elslisszolok a konyhába, ahol amúgy lát. Kipróbáltam, bejött most, de persze kb. jó, ha fél percig maradt még a helyén a játékkal, amikor meglátta, már nem mögötte ülök. És persze már jött...

Passz, tanácstalanság van a köbön.... De szenvedtetni nem fogom a szobájában tovább, semmi értelme......

Úúúúú, én is excelt vezettem a babavárás alatt, mi kell, mi van, mi felesleges. Újságokból, netről, védőnőtől szedtem össze, mik a "babakellékek". Volt egy könyvem, ami hetente leírta, mi változik odabent, minden forduló héten elolvastuk reggel a férjemmel, vezettem a heti érzéseket.. .Most megkaptam ugyanezt a könyvet, üresen :) Szóval kezdjük elölről :) Csak most péntekenként olvasunk, nem csütörtökönként, mint a lányommal :)

Ja, még egy a gyerek önálló játéka kapcsán... Játék ritkán köti le, bezzeg a kanócok, lógó szalagok, pöckök a lakásban....

Tényleg kicsi még ehhez?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Na megint pislogtam párat :) Komoly dolog a gyermeknevelés.. nem csoda, hogy a természet a nőkre bízta :twisted: :P

Olyan nyugodt szívvel jelentettem ki páromnak, hogy én értek a gyerekekhez és a kisujjamban van a dolog, pedig hát lesz még itt meglepődés :) Több, mint egy évet töltöttem Angliában egy pakisztáni származású családnál, én neveltem a 3éves down kóros nagyobbik lányt és a fél évés babócát..és sajnos nem túlzás, anyjuk helyett voltam anyjuk..4órás babysitternek mentem ki,beteg gyerekről szó sem volt, aztán ez lett belőle.. A mai napig érthetetlen számomra az egész szituáció, el sem tudjátok képzelni mi ment ott.. az anyjuk ügyvédnő, reggel elment dolgozni, este hazajött. Párszor megpuszilgatta a gyerekeket aztán már vihettem is valamerre..én keltettem, öltöztettem, etettem, fürdettem őket, még a kórházban is én aludtam bent 3 napig a picivel.. gondolhatjátok! Én voltam kb. a 10.anyja a nagyobbiknak, mert ugy hullottak az "au-pair"-ek, mint a legyek..
Ilyen nőnek minek egyáltalán gyerek?! ezt a főzős járókás történetek kapcsán mesélem el, remélem nem untatok senkit..
Szóval nekem ezzel akkor nem volt gond, elvoltam a gyerekekkel, de különösebb kötődés nem volt köztünk, szegények szerettek, de érzelmileg sérültek voltak.. amig én főztem, a pici egész végig ott ácsorgott a konyha ajtajában és próbálta kinyitni a gyerekzáras kiskaput :) nagyon cuki volt, szerelgetett..:) szegény már megszokta, hogy csak ugy elvan, nem volt velük az anyjuk soha, ezért nem is követelték a törődést.. a szívem szorul össze, ha visszagondolok, így hogy már saját kis pocaklakóm is van...
Anyagilag megkapnak mindent, csilivili ház, menő játékok, kubai nyaralások, de szeretet.... az nem sok, apjuk sincs..(két pasitól vannak) de anya el van az au-pair-ekkel is..
Az biztos, hogy én soha nem fogok idegent a gyerekeim közelébe engedni..
Oldalakon át írhatnék, mik voltak ott egy év alatt :) Húú micsoda sztorik vannak :) Mondanom sem kell, hogy nevelni ugye nem engedte az anyjuk őket, tehát a gyerek azt csinált, amit akart..képzelhetitek hogy viselkedtek nyilvánosan :D
na mindegy, szóval egy év gyermeknevelés és házvezetés után úgy érzem, van némi tapasztalat, de valójában össze sem lehet hasonlítani egy ilyen helyzetet a sajáttal..
Azért hiányoznak ám..:( csak nem merek odatelefonálni, mert akkor mindig meg akar hívni pár hétre az anyjuk, és jobb nekem itthon..

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


azért írtam az öreg kort magamra mert a legnagyobb fiam 16 éves lesz:D

hihetetlen.

én hogy őszínte legyek nem emlékszem hogyan oldottam meg a dolgokat gyerekkel. asszem én is mikor aludtak. de pl az első fiam már egy éves korától nem aludt délben de le tudtam kötni viszont akármivel.

a nemeket úgy tudod befolyásolni nagyban hogy ismerned kell a tetedet és mikor kiklökődik a petesejted akkor vagy a pároddal akkor a fiú a 80-90% ha viszont kilökődés előtt egy két nappal vagy akkor a lány. ugyan is köztudott hogy a fiú spermák a gyorsak de életképtelenebbek csak kb 12-24 órát vannak életben viszont a lány spermák meg lassuak de 36-48 óráig életképesek. De itt is lehetnek persze kivételek sokmindenben de az arányok bizonyítottan nagyobbak ilyenkor:)
Vendég
 


Ja meg Zsuzsko! A Sudokrém :D úgy örültem, amikor itthon is bejött, vagy legalábbis amikor megláttam a dm-ben :) azt használtunk a picurnál, szerettem :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Köszi az infót Ronika, hát ezen a fejezeten már túl vagyunk :D

16 éves, az nagyon komoly :) Szerencsés, hogy ilyen fiatal az anyukája :) az én anyukám is fiatal nagyon, kevesebb a korkülönbség anyum és párom közt, mint párom és köztem :D ezen jókat nevetgélünk családi ebédeken :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Egy kis infó babacuccokkal kapcs:

http://www.lidl.hu/cps/rde/xchg/lidl_hu ... date=25668

remélem lesz, aki örül neki :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Tyű, mi mindenről maradtam itt le! :shock: :D Nekünk kicsit zűrös napunk van, délelőtt egyetemen voltam, arra jöttem haza, hogy a csaj ugatásszerűen köhög és fáj-valamim-sírást hallat :(. Aztán hopp, abbahagyta és mutogatott ki, hogy menjünk játszóra. Oké, lemegyünk, lent rohangál 2 órát, feljövünk, vacsi stb. Újra köhögés, takony, majd az esti tejcsit kihányta, szegény tök kómásan öltöztettük, ágyneműt húztunk :(

10 hónapos gyerek a szeparációs szorongása kellős közepén tart :roll:. Persze, hogy folyton látótávolságban akarja tudni anyát, sőt, ha lehet még közelebb. Nekem kicsi konyhám van, nem fér el benne a járóka, de amúgy is játéktárolásra használtuk, meg kívülről kapaszkodott bele mikor járni tanult. 6 hónapos kora óta mászik utánam mindenhová, minden talajon (kő, parketta, szőnyeg). Mondjuk egy idő után felmatricáztam a wc ajtó mind2 oldalát, hogy ne a bugyimat akarja tanulmányozni amíg pisilek :lol:. Ha főznöm kell, kipakolja a műanyag edényeket, lábosokat, kb. 10 percig elvan vele, utána egyenként kap valami érdekeset (fokhagymaprés, kézi habverő, fa mozsár stb.). Főzést törekszem este megoldani, mikor apa itthon van, vagy a manó már alszik. Esetleg kora reggel, akkor jobban viseli, ha nem vele foglalkozok. Nagyon sok olyan kaja van, amit csak oda kell rakni. Persze volt pár szétfőtt és odaégett ebédünk is :). Nekem fontosabb, hogy a gyerek ne érezze magát a háztartás miatt mellőzöttnek, mint hogy minden tüchtig legyen. Elvileg segíti a szeparációs szorongást (gyorsabb lefolyású) ha sokat játszotok kukucs-osat, de nincs összehasonlítási alapom :). Nálunk úgy 13 hónapos kora körül jutott el oda, hogy simán elenged egész napra (egyetem), és mikor hazajövök se neheztel vagy ilyenek. Persze ilyenkor mindig az apjával van, akivel szintén szoros a viszony. Szóval szerintem be lehet azt a gyerkőcöt engedni a konyhába, ha gyerekbaráttá teszed a helyet. Sütöttem én palacsintát úgy, hogy rám volt kendőzve a 9 hós csaj :) Mondjuk nem voltam terhes :roll:.

Szaffi olyan, hogy ha kettesben vagyunk, 100% figyelmet kér, ha hárman, vagy valaki „új” van itt (nagyi), akkor viszonylag elvan egyedül :roll:. Játszón is ilyen, ha van kit nézegetnie, nem kell anya :roll:.

Zsuzsko Peluskuka tényleg felesleges :) Tavaly nyári kánikulában kiköltözött az erkélyre, azóta nincs gond a szagokkal :D. Nekünk nem volt légzésfigyelő, de Szaffival problémamenetes terhességem volt ugye.
Szaffi 8 hós kora óta alszik napi 1x, eleinte egy hónapig szenvedtünk, mert folyton álmos volt, de nem tudott még egyet aludni :evil:.

Nyuszika Önálló játék nagyon későn alakul ki, komoly elvont szerepjáték-fantázia kell hozzá. Az lehet, hogy önálló ötletei vannak, de abban is az az élmény, ha kipróbálja, és esetleg bemutatja. Még jó pár év (2-4 közt) míg a saját korosztályára lesz igénye, addig a felnőtt játszótársat kedvelik a legjobban :roll:. Elvileg :D. Ranschburg Szülők Könyvében elég sok szó van erről.

Nyuszuli Nekem nem volt excel táblám :oops:. Egy csomó mindent 2-3 hós korában vettünk meg, mert akkorra láttuk, hogy mi kellhet, mi hiányzik. Mi gyógyszertári krémekkel kezdtük, sudukrém csak azóta van, hogy a vegyes táplálás kicsípi a popóját :roll:.
Nagyon kemény, amit a bébiszitterkedésről írsz :(. Elhiszem, hogy főleg most visszagondolva ez lelkileg megterhelő. Azok a gyerekek is felnőnek valahogy, aztán olyan „családjuk” lesz, mint amilyen mintát láttak :( Ezek a remek modellek szépen újratermelik magukat :(

Ronika megint fiút? Ennyire bejön fiús anyukának lenni? Valld be, a lány is csak véletlen csúszott be :lol: :lol: Priviben átküldötteket majd megnézem még, most úgyis „őrködök” a csajom álma felett :roll:. Istvánt mért hagytad ott? (kórházat)

Bobek Fiad nagyon édes, hogy kissrácot akar maga mellé, tényleg megérdemelné! Édes a superman pózban születés :D Bár nem triviális :?
8as ikres nőt én is láttam, háááááát.... 14 gyereket egyedül, apa nélkül nevelni..... szerintem van valami erősen őrült benne :?

szülés Én is életem legcsodálatosabb élményének éltem meg (ahogy apa is). Mondjuk kb. 20 perccel a vége előtt egy fejlövésnek is örültem volna, annyira fájt minden :lol:. Nyugi Zsuzsko, én meg nyögtem, de olyan NDK-s pornósztár stílusban :lol: :lol: :lol:. Nálam hajnalban kezdődött, délután 1kor már 5percesek voltak a fájások, akkor mentünk be a kórházba (40hét 2 nap). Haza akartak küldeni, mert ugyanannyira voltam tágulva, mint 5 nappal korábban :shock:. Este 8-kor spontán magzatvízfolyás volt, ami zöld volt, ez elvileg komplikáció, de nem volt sztem semmi emiatt, csak ctg-n kellett lennem, nem nagyon mászkálhattam. Nem is akartam, akkor már 7 órája 5perces fájásaim voltak :roll:. Én ragaszkodtam az oxitocin-mentességhez (jobban rettegtem tőle, mint a szüléstől) és meg is úsztam (dokim egyetértett). Végül éjfél után 23 perccel született meg. Máig nem értem, mert nekem az egész olyan gyors volt, én nem éreztem, hogy kb. 20 órája vajúdnék, vagy hogy majd 12 órája 5 percesek a fájások, pedig veszettül fájt. Amint kicsúszott, úgy voltam, holnap jöhet a következő szülés 8).

Bocsi a kisregényért, de inspirálóak voltatok :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


az István kórház túl átjáróház nekem. mikor a fiaimat szültem még nem volt központi kh de akkor is eléggé telt házak voltak. viszont mióta központi kh lett háát már a nőgyógyászatra is raknak le megszült anyukákat nagy rendszerességgel plusz a szobákba bejárás van. Szóval ezért.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem túl hálás dolog ez a szombati munka... nem baj, már csak negyed óra. :)

Ronika! Köszi a linkeket! Még nem tudtam mind megnézni, de idővel meg fogom. Egyetértek, hogy utálod az átjáróházat a gyerekágyas osztályon. Én nem értem, miért engedik ezt meg.

Rekuja! Az a 14 gyerekes nő szerintem se normális. De azt sem értem, hogy ültethettek be 8 babát, vagy ki tudja mennyit, hogy 8 maradt meg? Még nem láttam melyik országban csinálták, de beteg dolog mindenesetre.

Nyuszuli, nem semmi lehetett ez a babysitterkedés. Szegény gyerekek! Tényleg nem tudom, az ilyen miért szül?
Ha már babysitterkedés, én anno hármasikrekre vigyáztam évekig. 11 hónaposak voltak, amikor először mentem, és kb. 2 évig járogattam hozzájuk. Nagyon cukik voltak. Mind a hárman 2 kiló felett születtek. :D Jó nagy pocija volt a mamának, láttam videón a császár előtt...

Járókával én is egyetértek. Szerintem nagyon jó találmány. Főleg amikor jön a postás, vagy akárki, vagy villanyóra leolvasó és pár percre ki kell ugranod. Persze, időnként jó, ha mászkál szabadon, csak veszélyes. Persze van gyerek, aki nem viseli.

Na, most mennem kell, vége a munkának. :)

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


bobek csak gyógyszert kapott a nő nem ültettek neki.
Vendég
 


Nyuszuli Milyen gyógyszert engedélyezett a doki, mikor beteg voltál? Elkaptam Szaffitól a hangszálgyulladást :( hétvégén ő volt ramatyul, itt fetrengett lázasan szegénykém, mára már jobban van, erre én fetrengek :( Apa itthon maradt, hogy tudjam kímélni magam... Nagyon fogynak a szabadságai :( novemberre alig fog maradni :cry:

Ronika Engem nem zavart az „átjáróház” az Istvánban. Fal mellett volt az ágyam, apa majd egész nap ült az ágyamon a fal felé fordulva (a többieknek háttal) és nézte a kicsi lányát. Más családtagot nem engedtem be a szobába, velük a folyósón találkoztunk. A SOTE-n viszont uncsitesómék totál kivoltak, hogy az apa nem érhetett hozzá 5 napig a gyerekhez, csak üvegen át nézegethette :evil:. De igaz, az egyik szobatársamnak a fél családja ott vacsorázott a pelenkázón órákon át :evil:. Mondjuk nálunk apa „udvariasan” szólt nekik, hogy ez egy kórház :roll:.

bobek USA-ban sikerült 8 gyereket összehozni. Nem lombik volt, csak gyógyszerrel több petét gyártottak neki és donor spermát kapott.
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/poko ... ek-2052854

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzskó, szuper! gratulálok a jó hírhez. És maga Dani hány cm most?
Fura ez a vérnyomásmérőzés, elég feleslegesnek tűnik a napi három mérés, ha közben minden oké...

Rekuja - jobbulást. Jobban vagy már azért?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Zsuzsko, jó hír. :) De miért is lenne baj?!?!? :)
Amúgy aznap csak a kombinált tesztre van eredmény, az integráltra úgy van, ahogy írtad. Én azt nem értem, ha elvileg az integrált teszt pár százalékkal nagyobb biztonságban adja meg, hogy egészséges-e a baba vagy sem, miért olcsóbb??? Mi pont tegnap jelentkeztünk be kombinált tesztre, május 11-én megyünk, Bártfayhoz. Aznap van arányszám is. Kérdeztem, ha szeretnénk ebből integráltat, elvileg van rá mód, de majd a biológus elmondja az eredményhirdetésnél, hogy érdemes-e tovább vizsgálódni vagy sem?!

Ki hogy van? Nálam semmi tünet továbbra sem. Most egy hétig fájdogált a hasam alja, de megint kinőtte magát a gyerek, mert most semmi.

Magzati szívhanghallgatóval még nem találtam meg a babót, de majd egyszer. Ja, és ma megyek a védőnőhöz a kiskönyvért :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika - ha ez megnyugtat, nálam is nulla tünet, én még a kis hasfájásodra is irigykedek :)

Erről a magzati szívhanghallgatóról egy pár napja hallottam életemben először és nagyon tetszik az ötlet, csak az egy hátránya - ismerve magamat -, hogy ha nem találnám meg vele a szívhangot, tuti beparáznék.
De most elolvastam, amit találtam róla és azt írják, hogy a 12. hét után érdemes csak használni, szóval még van időnk...
Dórinál már megvolt? És akkor használtátok, jó volt?

Zsuzskó - CRL-ülőmagasság, köszi, akkor ezt megjegyzem. 6,4 cm - cukííí :)

Lányok, még egy kérdés, bocs, első gyereket várjuk: szóval a 12-13. heti ultrahang vizsgálat az hüvelyi- vagy hasi ultrahanggal történik? A 9. héten még hüvelyivel nézték a babánkat...
köszi!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Köszi Zsuzskó minkét választ. Akkor ezen a kütyün még gondolkozom.... pedig olyan jól hangzott...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Mi a 16. héttől valóban hallottuk, nekem sokat segített, mert paragép voltam. Ha izgultam, megkerestem és nyugalom volt egy ideig :) Első alkalommal sokáig kellett keresni, de meglett. Most voltam védőnőnél, kérdeztem is, mondta, hogy a saját dopplerjét sem szereti a 12. héten használni, mert előfordulhat, hogy nem hallatszik a szívhang, és ez az Anyára meg frászt hoz. Így Ő is a 16-tól hallgatózik, akkor már simán megy a dolog :)

Nekem is vegyes volt, a 12-13. héten hol így néztek, hol úgy, utána már nem volt gond. Csak ahogy nő a has, egyre több trutyit kell letörölni :) A törlőpapír száma viszont nem nő :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Zsuzskó, gratulálok a szép eredményekhez! Jó neked, hogy már túl vagy rajta. Nekem még pont 2 hét van addig.

Nekem a szekvenciális tesztet csinálják, ami 12. hétem UH+ vérvétel, ha nem jó az eredmény, akkor rögtön chorionboholy mintavétel. :cry: Remélem, nem lesz rá szükség. Ha jó minden, akkor még 16. hétem is van vérvétel.

Olyan jó lenne ezt már elfelejteni...

Nyuszika, aranyos ez a törlőpapíros megfigyelés. :D Tényleg így van.

Én már egyre jobban vagyok. Úgy érzem, lassan tudok újra rendesen enni. Még nem teljesen tökéletes, de alakul. :D

Fiammal ma voltunk az altatóorvosnál. Szegény, már előre sírt a vérvételnél. :(
Nem baj, pénteken túl lesz mindenen.
Ma azt mondta nekem, hogy örül, hogy ő nem lány, mert nem kell szülnie. :D

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bobek, miért kell ez a szekvencia szűrés? :( De maximálisan optimista Anyukaként EGYÉRTELMŰ, hogy semmi baj nincs, nem lesz semmi invazív eljárás. Dóri lányomnál és paragép voltam. Első baba, ráadásul lombik. A szívem legmélyén mindig éreztem, hogy makk egészséges, de féltem, mi van ha nem. Hála Istennek, tökéletes gyerek. Most, a testvérkénél, sokkal nyugodtabb vagyok és hiszem, érzem, hogy nem szabad izgulni, minden rendben lesz. És mivel a testvér még biztos, de a 3. baba már kérdéses, hogy lesz-e, ki kell élveznem ezt a várandósságot, mert olyan gyorsan elszalad a 40 hét és pápá nagy has, mozgás, és szülés. Én már szülés után 2 órával azt mondtam, jöhet a tesó, persze most nem így lesz, egyenlőre örülök, ha majd élek, ugye Zsuzskó?!?! :roll:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika Én pont fordítva vagyok, Szaffinál no para, most meg ahányszor emelek, máris pánikolok :oops:.
Nekem sose találta a védőnő a szívhangot, kb. 3 percet vadászta Szaffit, ő meg rohant előle :D. Tehát nem izgultunk, hogy él-e mert láttuk a hasamon, ahogy kifordul a gép alól :D. Egyszer 10 percig feküdtem ott, mert be kellett írnia a szívritmust, de sose vert legalább 5-öt mielőtt továbbállt a lány :D. Barátnőm viszont esküszik, hogy a második gyereke élete múlott a szívhangfigyelőn, mert amikor 36. héten gyanús volt neki amit hall és bementek, azonnal megindították a szülést :roll:.

Bobek Fiad aranyos, hogy ne kelljen szülnie :) Nálunk apa ezt a lombik szurijainál mondta :roll:. Mért akarnak chorinonbolyhozni?

Mimilee Az én dokim pl. 8. hét után nem nyúl be a 37. hétig semmivel se. Akkor van valami mintavétel, nem emléxem mi, és amiatt muszáj. De gondolom ezt is orvosa meg ultrahang gépe válogatja.

Zsuzsko Fú, én is irigykedek, hogy már túl vagytok ezen a genetikai uh-n! Baromi távol van még a jövő szerda :(. Tök jó, hogy minden jó volt :) Én se emlékeztem már rá, mi-minek a rövidítése, szóval köszi, hogy a CRL az ülőmagasság :D. A BDP a fejátmérő? Mint egy tízforintos :D
Azért ez gáz, hogy fizetős helyen nem fért be az árba a DVD, az Istenhegyin automatikusan adják, meg is lepődtem, mikor először a kezembe nyomták, egyáltalán nem számítottam rá :o.
Dupla gyerek tényleg morbid... Tényleg, már olyan „gyerek” formájú? Úgy rémlik, Szaffi ezen volt először ember-szerű.
Napi háromszori vérnyomásmérés leginkább arra jó, hogy Gyurka idővel megtanulja kezelni a gépet :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzsko, gyönyörűűűséges Dani baba :)

És igaz, egy két pillanat és azon vagyunk, hogy szurkolunk egymásnak novemberben... Ha jól számolom, nem én vagyok az utolsó novemberi szülő nő?? Én most éppen november 23-24-re vagyok kiírva.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, a dokim erre van most rápörögve, hogy 35 év felett ilyen szigorúan vizsgálnak ki. Azért chorionboholy, mert azt korábban lehet megcsinálni... Sajnos, amiről már beszéltünk, a dokik abba nem gondolnak bele, hogy azért egy "beteg a babád" diagnózissal nem ugrik ész nélkül az anya a kés alá. Nekem legalábbis nem olyan egyszerű döntés ez. A dokimnak ez annyi, hogy minél kisebb a baba, annál egyszerűbb befejezni a terhességet. :evil: Hát ezért voltam úgy kiakadva pár hete, amikor beszélgettünk erről, meg arról, hogy ki öreg, ki nem . Sajnálom, hogy ilyen "érzeketlen" a dokim, nyilván az ő oldaláról ez nem az, de mindegy. Úgyis rendben lesz minden, én tudom. Csak most így a vizsgálatokig elég nehéz a várakozás, mert ha ilyeneket mond az orvos, akkor sajnos ez (is) jár az ember fejében.

Na, de én jól vagyok, ma voltam egy Vekerdi előadáson és szuper volt. Az volt a címe, hogy mi kell a kisgyermeknek? Nagyon jókat mondott, érdekes volt. Ja és közben egy másik teremben a gyerekeknek bábszínház volt. :D

Megyek mesélni...

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Zsuzskó, cuki a babó, gratulálok!

Nyuszika! Én hivatalosan nov. 24-25. :) De én inkább 20-át mondok.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Ki-mikor szülre annyit, hogy a múltkor a január 12-i időpontommal majdnem utsónak szültem végül, mert én túlhordtam, másoknál meg sietett a lurkó 1-2 hetet :). Szóval még bárki beelőzhet bárkit, 3 héttel korábban vagy 2 héttel később is jöhetnek gond nélkül a babók :). Én legalább tudom, hogy legkésőbb szeptember 14-én megindítják, mert a dokim csak 1 héttel enged túlhordani.

Zsuzsko Tényleg baba formájú :D

Bobek Hát ez az ijesztgetés :evil:. Nekem a dokim egyszer egy aggódási rohamomra azt mondta, erről majd akkor beszéljünk, ha aktuális lesz. Amit vizionálunk az könnyebben bekövetkezik :roll:. Szerintem se triviális, hogy mit teszel egy beteg babával. Arról nem is beszélve, hogy mennyire beteg? Mindennek vannak fokozatai...
Hol volt ilyen Vekerdis előadás? Ez nagyon jó ötlet, hogy vigyáznak a manókra! Bár az enyém még kicsi hozzá, hogy idegenekre hagyjam, ezt a Kaáliban már megtapasztaltam februárban :roll:. Ott szoktunk rá a közös nőgyógyászati vizsgálatra :D

Csak hogy az Istenhegyit tovább dicsérjem, annyi törlőkendőt vehetsz el uh után, amennyit akarsz! :D Szaffi múltkor lerántotta az egész stócot és játszott vele :oops:. Nem tették vissza utána a „steril” kendőket :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


november 14 nem szeptember :lol: micsoda freudi félreírás :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nyuszuli Nem tegnap voltál genetikai uh-n? Mi volt?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rekuja! Ezen a szeptember 14-en én is fennakadtam. :) A Vekerdi előadást a 22. kerületi egyesített óvodák vezetősége szervezte. Csak ovis anyuk-apuk voltak meghívva (szép magyarsággal) :oops:
A bábszínház alatt is az egyik óvónő vigyázott rájuk.
De én ezek után bármikor elmennék az előadásaira.

Zsuzskó, én is úgy állok ehhez, hogy nem lesz semmi baj, de azért megnyugtattál, hogy nem olyan szörnyű ez a chorionboholy mintavétel. Azért inkább kihagynám. :D Ki is fogom!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

Jó sok minden történt, mióta itt jártam, mi közben elugrottunk Münchenbe 3 napra, remek időnk volt, 3 fok volt, esett az eső :evil:

Viszont ma voltunk dokinál(kombinált) :)

Nézzétek :) baba :)
Kép

Minden rendben, a down kockázat 1:26000,
az edwards 1: 300.000

Azt sem tudom, hol kezdjem. Nekem ez nagyon nagy dolog, első komolyabb találkozás a babával, na meg ugye első baba.
Végre jött párom is. Gasztonyi doki nagyon jó fej. Én oda vagyok érte, páromnak is szimpi volt.
Lányok, ez a baba ugrándozik..Csoda, hogy még nem érzem, hiába pici, rugdalózik :) Teljesen ledöbbentünk, csodálatos volt! A legkomolyabb, hogy a doki megütögette a hasam ott, ahol lapul a kis méregzsák, és a baba odacsapott a kis kezével!!!! Rendesen hepciáskodott, hogy piszkáljuk. Még a doki is nevetett, hogy micsoda kis harcias ez a baba. Végre hallhattuk a kis szívét is, mindketten elmorzsoltunk egy könnycseppet, úgy meghatódtunk:)

12+2 napos
CRL: 55,5mm
orrcsont látható
fejátmérő 16,3mm
nyakiredő 1,3mm
fejkörfogat 63,1mm
haskörfogat 51,2mm
combcsont 6,8 mm
Kép

Olyan boldog vagyok, kaptunk dvd-t, meg 4 képet is, 3 2d-st meg egy nagyobb 4d-st :)

Bocsánat, hogy nem reagálok most az előzményeitekre, de azt se tudom, hol áll a fejem :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nyuszuli 2012.04.26 10:01-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszuli De jó!!! Tiszta cuki manód van :) Szaffit a 8 hetesen is láttam integetni, a mostani manót a 9 hetesen meg se találtam a képen :oops:. Ismerős ultrahang :wink:. Na, ettől csak türelmetlenebb lettem :evil: :lol:
Csak egy paranoiás tanács: ha fotót teszel fel, a neved takard le, ki tudja, kik olvasnak ide :roll:. Oké, lehet, túlparázom a dolgot, bocsi érte :oops:.

Bobek 22. kerület nagyon jó fej! Nincs is olyan messze innen :D

Zsuzsko Oké, elvesztem. A méhboholy vizsgálat az a corionboholy? Az ugyanaz, mint a ködökzsinórvér? Vagy az megint már? És mi a magzatvízvétel? :roll: Buta rekuja :oops:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi a tippet Rekuja, letakartam az adatokat..igazad van, mégis csak nyilvános fórum :D

Zsuzskó, nem mondta még meg a doki, de eddig mindenki látni vél egy kis csomagocskát a lába között :D Nem tudom...ha ennyire egyértelmű lenne az a kis zacsi, akkor a doki is elmondta volna..:) Sejtelmesen mosolygott amikor kérdeztem..:) egy hónap múlva megyünk,akkor megmondja azt mondta..

Van videó is, ha valakit érdekel a méregzsákom :)

Jujj, nagyon izgi, már megnéztük vagy 3x a videót :)

Képzeljétek, elkezdtem hízni, azt a 3 kg-ot, amit lefogytam, már vissza is szedtem és már plusszban is vagyok.. hmm mi lesz ebből?! :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?