Új privát üzeneted érkezett!

Lábikragörcsök: a lábikrában gyakran jelentkezik izomgörcs, de többnyire ártalmatlan. Sokakat ébreszt fel álmából a lábszár görcsös fájdalma. A görcs úgy szüntethető meg, ha a lábujjainkat kézzel erősen felfelé húzzuk, hogy a lábikra izmai megnyúljanak. A görcs a legtöbb esetben magnéziumhiányra utal. Magnéziumot a sárgabarack, a dió, a szárított gyümölcsök, a bab és a lencse tartalmaz.

Kép
babicsek
 
 



Kép
babicsek
 
 


Tényleg a lábgörcs :arrow: Én alapból sok magnéziumot szedek, szóval nálam tuti nem az volt a ludas, hanem a Calciumhiány, az enyhítette.
Amúgy a Mg mellé a B6 nem felesleges segíti a beépülését. Legalábbis emlékeim szerint.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Jó ideje nem voltam, próbálom végig olvasni a leveleiteket.

Rosszullét folyamatos, reggeltől estig és éjjel is...

Nekem a lábikra görcsre a kálcium jött be és nem a magnézium. a szoptatás alatt is elő-elő jött ez a probléma. Azt nem tudom, hogy terhes vitamin mellé elfér-e még más pirula?
Valaki ismeri a Hipp Natal terhesvitaminját? Valaki azt ajánlotta nekem, mert valószínűleg a Gravidától vagyok igen rosszul. Elevittől hányok is...
Tudtok olyan helyet ahol ingyen csinálnak kombinált tesztet? Régebben a sejtbank csinált, de most nem tudom. Vagy ahol olcsón. pl. Zoya te hova mész?
AZ AFP-re mindenki azt mondja elavult...

Gratulálok az iker babókhoz, olyan gyönyörűek!!!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


én a valeomed ultrahang központon keresztül csináltatom, így az uh-n felül 10 ezer a vérvétel, ezt felküldik a sejtbankba, és onnan küldik majd postán az eredményt, de előtte sms-ben kapok majd egy kódot, és neten keresztül hamarabb láthatom
így viszonylag olcsón megúszom, normális eredményt kapunk, és még Pestre sem kell felutaznom miatta

az AFP-t itt is mindenki szidja, még a védőnőm is azt mondta, hogy elavult, és a legtöbb esetben csak a frászt hozza a kismamákra, de sajnos a mo-i terhesgondozásba nagyon bebetonozta magát :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Voltam uh-n! :lol: Szerencsére minden rendben volt. 22mm és láttam, ahogy dobog a kis szíve. Sajnos nem hallottam, mert nem adott rá hangot. :( A lényeg, hogy szépen fejlődik és rendben van minden. :wink:

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Meséltem tegnap a nagyimnak, hogy jön a 6. dédunokája, és meséltem neki a káposzta tesztről. Képzeljétek, hallott már róla! :shock: Lehet, nem is olyan botorság? :P Nem ő csinálta, de szintén egy időstől hallott róla. :roll: Jó, mi? :wink:

napsugár
napsugár08
 
 


Tegnap végre jött egy olyan családi ebéd, ahol csak szűk család volt (szüleim+tesóim), szóval megtörtént a nagy bejelentés :-)
Öcsém vigyorgott, nővérem mosolyogva-elmeregve "Hát ez tök jó", anyukám első kérdése meg, hogy akkor lesz esküvő is? és hogy akkor itt az ideje a párommal pertut inniuk, apukám meg szóhoz se jutott :D

Aztán megegyeztünk, hogy azért más rokonoknak, ismerősöknek még nem pletykálják el, arra még várjunk néhány hetet

Már csak jövő szerdáig telhetne gyorsabban az idő a kontroll UH-ig, a sok munkával eltöltendő idő adott, már csak nagyobb lelkesedéssel kéne dolgozni.... :-)
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

ljankaa: Akkor ezen is túl vagytok. :) Örülök, hogy örült mindenki.

Képzeljétek felhívtam a genetikai tanácsadást és mondtam hogy menyi idős terhes vagyok, azt mondták már mehetek is, nem muszáj 10-11. hétig várni. Apusomat nem kell magammal vinni. :) Ilyen rendelés itt hétfőn, meg szerdán van, lehet hogy szerdán el is megyek.

Csütörtök UH, jön velem apus is.

Szoktátok ezt nézni? Én a tévében sosem látom, de úgy örülök, hogy itt a neten rátaláltam. Kb a felénél beszél Ceizel a hányingerről is és azt mondja, hogy az nagyon jó ha van. :)

http://tv2.hu/9honap/video/9-honap-13-adas

napsugár: Örülök, hogy minden rendben! Szép méreteitek vannak már. Remélem csütörtökön mi is itt tartunk majd.

Kép
babicsek
 
 



Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de egy kis időre csak olvasó funkcióban leszek. Elkezdtem vérezgetni (barnás folyásom van/volt), és fekvést, pihit rendelt el a doki, amit full egyedül egy 15hónapossal "mission impossible" lesz betartani, de igyekszem.

Vigyázzatok magatokra és a babákra!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


wivianne, vigyázz magadra! Remélem semmin gond nem lesz! :D Tényleg próbálj meg sokat pihenni. Persze a lehetőségekhez képest... :roll:

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Wivianne: Jobbulást kívánok, vigyázz magatokra! Nem eröltetted meg magad? Valami gyógyszert nem kaptál?

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!
Wivianne! Vigyázz magatokra! El se tudom képzelni, hogy oldod meg!
Babicsek! Nem lenne jobb megvárni a 12.heti uh-ot és annak az eredményével menni? Vagy nem számít? Amúgy nem értek hozzá!Csak kérdezem.
Most ennyi, mert tiszta fáradt vagyok!

Kép
Kép
ronci
 
 


Wivianne!
Bakker, sajnálom, hogy vízszintesbe parancsoltak :?
Én egy 2.5 évessel sem tudom hogy oldanám meg, pedig ő már sokkal önállóbb.
Uh volt? Jó eséllyel amúgy csak egy épp távozó haematóma :)
Kontroll mikor lesz?

Babicsek!
Én nem vágom, hogy mi is ez amire mész ennyi idős terhesen :oops:

Igig!
Én nem szedek terhesvitamint, egyéb vitaminokból szerintem sokkal jobban személyre lehet szabni, hogy mire is van szükséged :)

Én nem tudok olcsón kombinált teszt csinálást, ahova én megyek az igazából bazi drága, de rögtön megvan az eredmény és nagyon spéci Uh-val nagyon profi doki vizslatja végig sokkal értőbb szemmel a gyerekemet mint a nőgyógyászom.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Napsugár!
Gratula a 22 mm-es babóhoz!
És annak az idősnek bejött a káposzta teszt?

Vivi!
Akkor pihenj, mert most muszáj!

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Sziasztok!

Napsugár! Ezek szerint nálatok is megvolt a nagy bejelentés? Vagy még csak a nagyidnak mondtad el? Ljanka, akkor nagy volt az öröm a családban :) A tesóidnak van már gyereke? Vagy első unoka lesz?

Vivi! Nálam is barnás vérzéssel indult mindkét terhesség, Utrogestant kell rá szednem... amióta szedem abszolút megszűnt a probléma. Neked nem írt fel a doki semmit? (még duphastont szoktak) és UH-n mit láttak? A pihenés megoldása majdhogynem lehetetlen egy ekkora gyerek mellett, hacsak az embernek nincs segítsége...

Tényleg Napsugár! Mikor csinálod meg a 2. tesztet? Mazsi! Neked megérkezett már? Megcsináltad?

Jajjj én csütörtökön megyek a 12 hetesre :) Már nagyon várom! Jó lesz látni már a kis moszatot :D

Szép napot mindenkinek!

Üdv:
Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Ronci: Nekem mindenképpen menni kell, mert áprilisban leszek 36 éves.
Azt mondták a 10. hét körül már elmehetek, ott úgyis megmondják, hogy mikor hová kell mennem, hogy időben legyünk.

loislane: Genetikai tanácsadásról van szó. A korom miatt. :roll:
Úgy döntöttem, inkább hétfőn megyek el majd.

Nikicske: Milyen jól jön ki neked a hét forduló, hogy éppen hétköznapra esik. Nekem mindig szombaton van a forduló.

Kép
babicsek
 
 


babicsek: nekem is szombatonként van a forduló :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok lányok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Zugolvasó üzemmódban működtem eddig, mert csak ma voltam dokinál. Szerencsére megnyugtató híreket kaptam, van egy 2cm-es bébikénk, szívműködéssel!

Magamról egyelőre annyit, hogy harmadik baba lesz. Nyár végén volt egy vetélésem, úgyhogy még a 12 hétig parázok picit, de szedek én is utrogestant, úgyhogy remélem ezúttal minden rendben lesz.

Nem tudom ki az illetékes, de a táblázatba is szeretnék bekerülni. 34 éves vagyok (leszek májusban :)) Szent Imrében fogok szülni. Fiú-lány téren bármi jöhet. Kápi tesztet szívesen megcsinálnám, de össze vagyok zavarodva, hogy mikor lány és mikor fiú.

Irigylem azokat, akik már a 12 hetes uh-nál tartanak. Nekem addig még várni kell egy hónapot!

Vivi! Vigyázz magatokra! Remélem minden rendben lesz.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Szia Kamilla!
Én meg 34éves leszek áprilisban! Mondjuk én még nálad is kisebb babás vagyok: még csak 7hét 4nap. vonalzót is csinálok majd egyszer. :-))
Babicsek! hova mész genetikai tanácsadásra?

Kép
Kép
ronci
 
 


Sziasztok!
Genetikai tanácsadás... Na igen. Nekem is mennem kell.
Hétfőn megyek először a 12. heti uh-ra, Aztán meg kombinált teszt.
Mindannyian bevállalnátok a magzatvíz vizsgálatot?
Nagyon parázok tőle, de állítólag csak az ad tuti eredményt.

Kép
candi75
Dunaújváros
 
 


Ronci: A miskolci Megyei Kórházba. Mikor lesz az egyszer?:D

zoya: Igen??? Látom előttem jársz 2 héttel. :) De lehet hogy együtt szülünk, mert ahogy olvasgattam, második császárnál általában a kiírt időpont előtt két héttel kiveszik a babát.

Szia Kamilla! Mi is majdnem egyformán haladunk. :) Látom az első szülésnél rögtön két babával nyitottál. Gratulálok!
Megkérdezhetem, hogy tudni e a vetélés okát? Hanyadik héten történt? Reméljük hogy most minden simán megy majd! A 2 cm az már nagyon szép méret, remélem holnap után az én babámnak is ilyen paraméterei lesznek.

A múlt héten, amikor 15,3 mm volt, azt mondta rá a férjem, hogy már nagy langász. :lol:

Én még nem idegesítem magam káposzta teszttel, bár nagyon furdallja az oldalam a kíváncsiság.

Kép
babicsek
 
 


Kamilla: Sőt most látom, hogy teljesen egyformák a babáink. :)

Kép
babicsek
 
 


Candi75: Nekem fogalmam sincs mit csináljak. Mi nagyon sokat, kb. 5-6 évet vártunk erre a kis csöppségre, belehalnék ha elveszíteném. Én már rajta kívül több babát nem fogok szülni. Viszont örlődöm, hogy mi van ha megcsináltatom és elvetélek, meg mi van ha nem és beteg lesz. Szóval egyáltalán nemtudom. Kiváncsi vagyok, neked mit fognak mondani. Jó hogy már itt tartassz. Te hogy döntenél?

Kép
babicsek
 
 


Sajnos még nem döntöttünk mi sem.
8 évet vártunk mi is erre a gyönyörű ajándékra, és így is csak
lombikkal sikerült. Szóval nagyon félek én is a szövődményektől.
Ha meglesz a 12. heti vizsgálatom eredménye, ja és a teszté, akkor elmegyek azért egy genetikai tanácsadásra. Kíváncsi vagyok ott mit mondanak.

Kép
candi75
Dunaújváros
 
 


Akkor 2cm körül lesz a tied is köv. uh-n. :)
A vetélés okát nem lehet tudni. 9. héten történt. Mentem Uh-ra és nem volt szívhang. De kisebb is volt a koránál, úgyhogy már egy ideje nem élt. :( De most pozitív vagyok és minden rendben lesz!!!!


candi! Miért kell magzatvíz vizsgálat? A korod miatt? Vagy volt valami előzmény? Én csak akkor csináltatám meg, ha az integrált teszt, vagy a kombinált teszt kimutat valami rendellenességet.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Candi: én nem szívesen vállalnám be a magzatvízvételt, és ahogy olvasgattam, és az orvosom is azt mondta, hogy anyai vérből is nagyon jól szűrhetőek a rendellenességek
szóval én úgy vagyok, hogy legyen uh meg vérvétel, aztán a többi kiderül

Kamilla: üdv a klubban :)

Múlt héten mi is azon mosolyogtunk, hogy milyen "óriásbébink" van, erre mondja a barátnőm, hogy mit mondok majd 18 év múlva?, na igen :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Attól mert valakinek lombikkal sikerült, szerintem nem több az esélye a rendellenességre. Enyimek is lombikosak és semmi bajuk. Hármaska spontán meglepi. :)

Kép

Kép
kamilla306
 
 


kamilla: Igen, a korom miatt fogják javasolni.
Pont a miatt, mert ezek a vérből végzett tesztek sosem mutatnak 100%-os eredményt.

Kép
candi75
Dunaújváros
 
 


Nagyon szupi!
Mindíig szerettem volna ilyen spontán meglepit én is, de nekünk erre már nincs esélyünk.

Kép
candi75
Dunaújváros
 
 


Ma már azért mert egy kismama elmúlt 35 éves nem küldik automatikusan amniora. Vagy ha valahol küldik, akkor ott kb. annyira betokosodott nézetek vannak, mint hogy van jelentősége az AFP-nek.
A Down-kóros babák 70-80%-át bőven 35 év alatti anyukák hozzák a világra, pont azért mert néhol még ma is legyintenek a kombinált teszt (és egyéb kockázatbecslő vizsgálatok) létére.
Én a teherbeesésemkor még nem voltam 35 éves, azóta betöltöttem, igazából az orvosommal és a védőnőmmel is roppant mókásnak találjuk ezt, hogy akkor most már más kategóriába esem. De itt haladóak a nézetek senkit nem riogatnak amnioval csak azért mert puff betöltötte a 35 évet.
Az első lépés a kockázatbecslés meg egy profi genetikai UH, és ha ott bármi necces, akkor jöhet az amnio. Mert az amnio okozta vetélések kockázata is igen magas ám (legalábbis szerintem, nekem azért az bőven rossz statisztika, hogy 100-ból 3 elvetél utána :( )

Babicsek, értettem én hogy a korod miatt mész, csak azt nem hogy ott mégis mi a szöszt csinálnak veled ilyen korán egyelőre nulla vizsgálati eredmény után :)

Megébredt a Ded :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Kamilla! Jó, hogy csatlakoztál! Biztos minden rendben lesz!!!

Babicsek! Ez komoly, amit a programozott császárról írtál? Húúú, kíváncsi vagyok mit mond majd az orvosom, mert nekem is az lesz és a múltkori vizsgálatnál azt mondta, hogy ha meg lesz a 12 hetes UH eredménye, akkor kiszámoljuk a szülés időpontját, mert szó sem lehet túlhordásról... Hmm, erről én még nem is hallottam... de gondolom csak akkor "szülünk" ha már megfelelő a baba mérete... jajj, nekem ez egy kicsit ijesztő is...

Én a magzatvízvételt csak abban az esetben vállalnám be, ha nem jó a kombinált teszt eredménye...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

Üdv közöttünk Kamilla!

napsugár: gratulálok a babócához! ♥

babicsek: így külföldről ugye én mindig csak neten tudom visszanézni Czeizel műsorát, de nagyon szeretem!!! Minden részt tátott szájjal nézek végig! :D

Vivi: nagyon vigyázz magadra, és pihenj, amennyit csak tudsz a másik apróságod mellett!!! :wink:

Pár napja megérkezett a Gender teszt, meg ma reggel megcsináltam a káposztatesztet, meg ezt is! Mindjárt frissítem a blogom, és oda leírom részletesen!

Ja, és voltunk ma 12 hetes UH-on: kicsi babám 62mm, és épp alukált! :) aztán sikerült felébreszteni, de sajnos olyan pozícióban volt, hogy nem tudták megmérni a tarkóredőt: így jövő héten megint megyek, megint UH. Jajj, de nagyon jó volt látni! ♥

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Jajjj Mazsi! Már el is olvastam a bejegyzést! Nem is gondoltam volna, hogy ez ennyire egyértelmű lehet... Durva! Most annyira belelkesültem, hogy szívem szerint én is rendelnék ilyen tesztet, de félő mire ideér, addigra UH-n is látszik a nem :oops:

Látod Napsugár! A kettőtök vörös káposzta tesztje még csak meg sem közelíti egymást... neked tuti lányod lesz!! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


mazsi, már épp reklamálni akartam, hogy nem írsz a blogodba... :roll: , erre a legszebb képekkel találtam magam szemben. :D Csodaszépek a képek! :lol:
Ezt nézd meg a színek miatt. E szerint, ha kék vagy zöld, akkor is fiú. :wink
http://www.whattoexpect.com/blogs/red-c ... bbage-test:
Egyébként gratulálok! :lol: :lol: :lol:

Niki, a próféta szóljon belőled! :D Három fiú után, igazán jöhetne egy csajszi! :roll:

Eléggé beteg vagyok. :( Fáj a torkom, a nyakam, a fülem, néha a hátam, rettentően húz az ágy, szóval iszonyatos. Ma már két panadolt bevettem és szopogatok torokfájásra való "cukrot", de nem sokkal jobb. :( Én ezt rendszeresen előadom várandósan. :? Így valahogy sokkal rosszabb. Ráadásul az utóbbi időben nem nagyon van étvágyam, párszor hánytam is, és lement a felszedett 1 kg-m. :)
Egyébként elfelejtettem írni, hogy a 12. heti uh február 10-én lesz. :D Már alig várom! :lol:

Kamilla, üdv köztünk! Gratulálok a spontán babához! Jó egészséget nektek! :lol:

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


mazsi, bocsi, most néztem, hogy ugyan azt linkeltem be, amit te. :oops: Így nem érdekes... :D
napsugár08
 
 


nikicske, nálunk most lenne az első babó a családban, szóval frissen válnának nagyszülővé-nagynéni-nagybácsivá :-)

Hú, hogy közelít sokatok a 12. hét felé :-)
Én még várakozok jövő heti UH-ig, hogy végülis megtudjam, hogy hanyadik hét környékén jár a baba

Drukk-drukk mindenkinek, hogy továbbra is minden rendben legyen mindenkinél :-)
ljankaa
Budapest
 
 


Köszi mindenkinek a szíves fogadtatást.
Mazsi! Na, akkor nem lesz Kamillátok. :) Egyelőre.
Ha jól emlékszem eddig (Mazsin kívül) senkinek nem lett kék a topikban a kápi tesztje, ugye? Legalábbis nekem minden képen olyan rózsaszínes, vöröses rémlik. Na, holnap veszek kápit! Kivi lettem! :)

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Most elkezdtem fiúnevekben gondolkodni...bár még annyira nem vagyok lelkes! :)

Napsugár! a linket amúgy itt találtam a fórumon ma délelőtt, valahol az elején, szóval nagy köszi érte, sokat segített!

A gender tesztről sajnos elég sok eltérő véleményt hallottam, a vöröskáposztás viszont engem is meglepett! Persze a biztos az lesz, amit ma a dokibácsi fog nekünk mondani a 20. héten.

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Sziasztok!
Dobok egy kápi tesztet. A színekről össze vissza írt mindenki mindenfélét, de ha abból indulunk ki, hogy Napsugárnak lánya lesz, Mazsinak meg fia, akkor szerintem Napsugáréhoz jobban hasonlít az enyém. Amúgy szerintem az utrogestan bekavarhat.

Kép

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

Hát eltüntem,mert voltunk egy lazítos hétvégén a Szépasszonyvölgyben.
Szupi volt, csak ami utána jöt az nem. Kincső magas lázzal van itthon 38,7, de a kedve jó.
Rajtamis kitört a nátha, így 2 napja márbe sem meyek dolgozni, sőt a telót is átirányítottam.

Vivi szorítok Neked,minden rendben lesz!
Nekem Kincsővel volt egy vérömlenyem, de hál istennek kiürült és minden probléma nélkül zajlott le.
Kincsi 2004. decemberében fogant és januárban töltöttem a 35. és kb a 16.héten volt a méhlepénybiopszia. Nagyon féltem tőle,de nem volt fájdalmas és utána megnyugtató volt,hogy minden ok. Nekem is a korom miatt volt.

Most meg, hogy a 42.betöltöttem, így még idősebbnek számítok. :(
Én febr. 7-én megyek vissza, akkor lesz a 12. hét, mi akkor beszéljük meg az orvosommal a genetikai dolgokat. Én megcsináltatom, mert igazán csak akor leszek teljesen nyugodt.

Mazsi szorítok,hogy kislány legyen a 4. baba!

Üdv. Kamilla a csapatban.

lJankaa örülök a kedvező fogadtatásnak.

Tanusíthatom,hogy a 18 év baromi gyorsan elrepül, Ivett február 2-án tölti.
Olyan hihetetlen, de igaz.Tegnap is a jövőjéről beszélgettünk, nagyon komolyan tervezgeti, hogy mit fog csinálni .

Bocsi ha valakinek nem reagálok személyesen, nem direkt.

Mi tavaly beszégettünk a férjemmel, hogy ha sikerül kifizetni a ház hitelt és a Jóisten ad még egy a babát, akkor bevállaljuk.
Hát meghallgatott:) Októberben abbahagytam a gyógyszert,novemberben megjött rendesen és dec. 2-án meg is fogant.Dec. 13-án végtörlesztettünk és dec. 23-án +++ lett a teszt. Szóval ennyi babóca története.

Kriszta
bkriszta70
Váchartyán
 
 


Sziasztok,
Bejelentkeznék én is, egy ideje olvasgattalak már benneteket. Nálunk második gyerkőc lesz, az első egy lassan 2 és fél éves kisfiú. A terhesség nem tervezett, de ennek ellenére örülünk neki :) én is a "korosabbak" táborát gyarapítom, mert 35 vagyok már, bár nekem épp tegnap mondta a doktornőm, hogy szerinte ez mennyire nem akkora para, mint amekkorának sokan gondolják. Nekünk egyébként mindegy, hogy fiú-e vagy lány, viszont a kívánsiság erős bennem, így vettem én is egy gender maker tesztet, ami lányt mutatott. Meglátjuk.
Majd jövök még, csak most kicsit visszaolvasok.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


loislane: Hát nemtudom mit csinálnak, gondolom kikérdeznek, hogy milyen betegségek fordultak elő a felmenőim, illetve a férjem felmenői között. Meg szerintem tájékoztatnak hogy mekkora az esély esetleg az öröklődésre, meg hogy pontosan mikor jelentkezzem a következő vizsgálatra és hol? UH, meg vérvétel, és szerintem ott beutalót is adanak erre a vérvételre. Meg nekem Másik városba kell majd mennem tovább és gondolom elmondják pontosan, hogy mikor hová, hogy kell oda bejelentkezni, időpont kell-e stb. Másra én sem tudok gondolni az első alkalomnál, ami még 12 hét előtt van.

Ceizel azt mondta, hogy azért fordul elő több Down kóros 35 évnél fiatalabbaknál, mert őket genetikailag nem szűrik olyan részletesen, mint a 35 év felettieket, mivel százalékosan náluk alapból kisebb az esély rá. 35 év felett az esetek 96 %-ában az anyuka nem vállalja, hogy beteg babát hozzon a világra. Így kevesebb is születik meg, miután kiderült a probléma.

Mazsi: A műsorral én is így vagyok, neten nézem meg, a múltkor majdnem 1 napom ráment, míg mindet végignézte. Szerintem annyira jól elmagyarázza a dolgokat, sok érdekesség van benne és sokszor engem meg is nyugtat. Hűűű már 62 mm? Nem semmi. Legalább jövőhéten is láthatod! :)

bkriszta: Mesélj erről a biopsziáról bővebben légyszi. Mindenképpen javasolták, hiába volt jó előtte az UH, meg a vérvétel?

Kép
babicsek
 
 


Babicsek!

Igen rendben volt minden, de már amikor kiderült, hogy Kincsőt várom, akkor mondta a doki, hogy jó lenne, mert ez teljesen biztos eredményeket ad. Bízom benne, 19 éve hozzá járok és a 2 lányt is nála szültem.
A férjemmel is úgy döntöttünk, hogy csak akkor,vállaljuk a babát, ha teljesen egészséges. Ez vonatkozik Kincsőre is és a mostani babára is.

Akkor még létezett a Schöpf-Mérei Kórház és Anyavédelmi és Genetikai központ, ma már sajnos nem:(

El kellett menni a genetikai tanácsadóba, ahol felvették a családra vonatkozó adatokat, ezek alapján elmondták, hogy milyen esély van a korom miatt a genetikai problémákra és előjegyeztek a biopsziára. Ott előző este kellett befeküdni és másnap reggel végezték. Érzéstelenítő injekció, majd ultrahang mellet a pungáló tűt bevezették és mintát vettek. Utána fekvés, még egy kontroll UH és délután haza. 2 hét kímélő életmód. CCa. 2 hét múlva volt eredmény.

Most a Bajcsy kórházban van a genetikusok egy része, nagy valószinűséggel Dr Ferenczi fogja csinálni,maj amikor itt lesz az idő.Nagyon jó szakember.

Remélem tudtam segíteni.

Kriszta
bkriszta70
Váchartyán
 
 


bkriszta: Köszi az információkat!


Képzeljétek én meg most azon parázok, hogy ma voltam vizelet vizsgálaton és most mentem az eredményér és a vizelet cukor értékem ++ lett. Tiszta ideg vagyok. Ráadásul sok baktérium van az üledékben.

Már azon agyalok, hogy vagy az üveg nem volt jól lefertőtlenítve amiben vittem, vagy a sok utró dugdosástól van ez a baktérium. Az első terhességemnél nem emlékszem, hogy gond lett volna ez, bár nem is néztek ennyire, mint most, a veszélyeztetett terhesség miatt.

Holnap megyek az orvoshoz, biztos elmondja mit tegyek, de megijedtem. Meg várom hogy a belgyógyász orvossal is fel tudjam venni a kapcsolatot, ugyanis ő rendelte el, hogy minden héten, gyorsteszttel nézzem a vizeletben a cukrot, fehérjét és acetont. Érdekes módon a ma reggel gyorsteszt, amit uzgyanabból a pisiből néztem, nem mutatta, hogy cukor lenne a vizeletben, negatív volt, viszont az a bilirubint mutatta. Most hogy higgyek neki ezek után? Ja éas a bilirubinom meg negatív a laborban. Érdekes ez.

Kép
babicsek
 
 


Beszéltem az orvossal, holnap megyek cukorterheléses vizsgálatra. :?

Kép
babicsek
 
 


babicsek, csak nyugalom, nem tudom, hogy ezek a "cukor-gyorstesztek" mennyire pontosak, de majd akkor holnap a rendes vizsgálaton kiderülnek a dolgok.
Cukorra vigyázz, hanyagolt az extra édes dolgokat, kis egészséges táplálkozás, bár ezt másoknak is kéne, nem csak a terheseknek...
ljankaa
Budapest
 
 


Kamilla, aranyos vagy, hogy abból indulsz ki, hogy nekem kislányom lesz! :D Örülnék! :P Apa a főnökének tegnap mondta, hogy lesz egy lánya. :lol: Hát kíváncsi vagyok, bejön-e... :D
A kápi tesztre térve, a youtube.com-on mindenkinek a piros jelezte a fiút. (red cabbage gender test) Ezért nem értettem azt, amit előzőleg is belinkeltem. Mert ezek szerint a piros (savas) és a lúgos (kék/zöld) is fiút jelez. Egyébként az utrogestan biztos befolyásolja az eredményt. Meddig szeded?

babicsek, remélem rendben lesz a cukorterhelés! A lényeg, hogy ne idegeskedj! Az nem tesz jót! :wink:

Flake, gratulálok! :lol: Ezek szerint ez a baba nagyon jönni szeretett volna hozzátok! :lol:
Örülök, hogy csináltál tesztet, így jobban le tudjuk mérni, kinek, mennyire jön be. :D Szerintem nem igaz az általuk írt 98% pontossági arány. Nem mindenki reklamál, akinek nem jön be. :roll:

mazsi, az én férjem, annyira beleélte magát, hogy lányunk lesz, mint a te férjed a fiúba. :D Szép lesz, ha mindkettőnknek tévednek a tesztek. :P Akkor majd cserélünk. :wink:
Most szedem a fájdalomcsillapítót, de tervezek még egy kápi tesztet a hétvége környékére. Annyira be vagyok zsongva, néha úgy érzem, le kéne lőni. :oops: Siettetném az időt, hogy végre kiderüljön az igazság! :roll:

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


napsugár08
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: