Új privát üzeneted érkezett!

Yusz! Így kell ezt csinálni. Nálunk nem mernek bevállalni 1-2-nél többet.... És én is maradok a 2-nél, kívéve, ha most ketten lakoznak odabent. :)
2 fiú tesóm: 2-2 gyerek 1-1 fiú-lánnyal. A nővérem 1 lány, Nálam eddig 1 fiú.

Drukkolok! Majd hamar írd meg, hogy mi volt! :)
Vendég
 


Köszi a bíztató szavakat lányok!

Igazán jól estek, néha vannak ilyen gyengébb napjaim...tegnap épp a hullám alján voltam.

Nem egyszerű, úgy szeretném világgá kürtölni, hogy milyen csoda történik velem, de nem lehet még:(

Tegnap nekem is megjegyezte anyósom, hogy mekkora a hasam, pedig épp akkor tök üres volt:DDD
Lassan új ruhatárat kell építenem:)

Yusz jobbulást!esetleg homeopátiás cuccokat kipróbálhatnál, szerintem azok is segítenek és nem ártanak a babának sem.
kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!
Yusz mindenképp menj el orvoshoz, ez elég komoly betegség, ha nem kezelik ki akkor sokkal nagyobb baj is lehet belőle. Az orvosodnak meg mondd meg, hogy gyereket vársz, majd ő mérlegel, hogy milyen gyógyszert szedhetsz és mit nem.
Ha nem hiszed, kérdezd meg a nődokit is, szerintem ő is azt fogja mondani, hogy menj orvoshoz.
(nem akartam kioktatónak tűnni, de a betegségekkel nem szabad most játszani)

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Yusz
Arcureggyulladas :cry: tudnek rola meselni. Tenyleg menj dokihoz surgosen, ez nem vicc!

Izabella contra Diana :D :D :D Isten tudja miert, en inkabb a Dianara tippeltem volna :lol: :roll:

Kristin
latom, mar sokan biztattak, es valoban igaza van Katanak: amint elmondod a hirt, megallas nelkul jonni fognak a "jobbnal-jobb" tanacsok, tortenetek. Egyik fuleden be, a masikon ki. Ugyis ugy fogsz tenni, ahogy te jonak erzed.
A korhazban, ahol szulni fogsz, elvileg kell, hogy legyen "szulesfelkeszito". Kulonbozo reszekbol all, elso terhessegnel mindenkeppen erdemes ra elmenni. Sok erdekeset is mondanak, meg meg is nyugtatja az embert valahogy, ha latja, hogy hol fog szulni.
Es meg valami, nem tanacs, csak tapasztalat: az elso terhesseg valami nagyon kulonleges dolog, elvezd ki minden pillanatat, ilyen nem lesz tobbszor! Ha majd jon a kovetkezo, mar nem lesz annyi idod a pocaklakoddal es foleg magaddal foglalkozni. Most ezt meg megteheted, hasznald ki!
Van egy nagyon klassz konyv, amit en minden terhessegemnel hasznaltam: Terhesseg hetrol-hetre. Jo forgatni. Es ha kedved van, meg bele is irogathatod az adott heti "torteneseket", tapasztalatokat. En ezt elmulasztottam, es mar banom :cry:
Es meg valami: nekem nagyon bejott anno a terhesjoga, most mar sajnos nincs ilyesmire se idom, se erom.
Kitartas, es bizz magadban!

Patricia!
Orulok, hogy Mark jol viselte a varratszedest! Es te is egy hos vagy!

Kata!
A 8. heti UH meg biztos huvelyi lesz, legalabbis szerintem. En is arra tippelek, hogy altalaban csak a 12. heti UH-val kezdodik a hasi.

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok, csajok!
Sajnos töröltetnem kell magamat a listáról. Pocaklakó nem maradt meg, majd legközelebb :wink:
Nem jelentkeztem hamarabb, mert a 25 éves érettségi találkozómra utaztam. Nagyon jól telt, és így még a szomorúságomról is megfeledkeztem.
Néha még "olvasgatlak" benneteket, és már most kívánom nektek, hogy szép rendben teljenek a várandós napjaitok!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Kukucsi!
Sajnálom :( !!!

Én tegnap voltam dokinál vizsgálaton, uh-ra hétfőn megyek!!! Már nagyon várom remélem minden rendben lesz!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én ma intéztem reggel korán a vérvételt, akkor még olyan kellemes idő volt. Tegnap letudtam a háziorvost, egy élmény volt.....
Még ekg-ra kell mennem, aztán jövő héten a védőnővel talizok.

Jövő héten lesz valami lehülés, ha hinni lehet az előrejelzésnek. Én már várom! Ezt a párás meleget nagyon utálom! :twisted:

Kukucsi nagyon sajnálom :(

Zsu
pipcsike
 
 


kukucsi-nagyon sajnálom!Remélem hamarosan csak sikerülni fog.

Én egyre xarabbul vagyok, főleg reggel és este.Az éjjel fogtam egy nagy rókát, azóta egyet sem, de az bőven elég volt...

Látom azért mindenkivel minden ok.Ma levezettem 120 km-ert gond nélkül, habár picit paráztam, hogy nehogy rosszul legyek, de hála nem volt semmi baj.

Már nagyon várom a 20-át.Jön velem a kisfiam is, mert nincs kire hagyjam.Annyira kíváncsi vagyok, hogy fog reagálni a kis tesó látványára.Ma simogatta a pocakomat.A kis drága még ma is fel akarta hogy vegyem az ölembe, de mikor mondtam neki, hogy nem lehet, mert azzal bántanánk a kis tesót,le is mondott róla azon nyomban. :wink: Már nagyon várja.Szerinte 2 baba van a pocakban.1 fiú és 1 lány...hát nem tudom... :lol:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Nos Drága Timcike!

Úgy látom kori ártalom az én kisfiam is azt mondaj, hogy 2-en vannak.... :shock: Nálunk 2 kislány.

Kérdés, de csak kicsiben, jó ötlet azt mondani neki, hog azért nem evszed föl mert bántaná a kistesót??

Mi megmondtuk neki, hogy anya azért nem evszi fel, mert bekeményedik a pocakja és az kellemetlen, elfogadta és, ha föl akar jönni, akkor szól apának, hogy vegye föl, tőlem már nem kéri.
Vendég
 


beleki-igazad van, nem tudom...de hát én csak az igazat mondtam neki, hisz az nem jó a picinek, ha emelgetek.Már nem is kérdezi, csak nagyon ritkán, aztán odafűzi, hogy az nem jó a tesónak, ugye?

De legközelebb óvatosabb leszek, és nem úgy fogom mondani, hogy bántani fogjuk vele a kicsit....Köszi.:wink:

Nagyon okos fiú, megérti és nem a szó szoros értelmében veszi.Semmiről sem hazudunk neki, bármit kérdez csak az igazat mondjuk neki.Azt is tudja, hogy a kicsi most vízben úszkál... :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Kukucsi
:( :( :( privi megy

Timci
te tenyleg beviszed magaddal a negyeves kisfiadat a vizsgalatra? Nem gondolod, hogy egy nogyogyaszati vizsgalat+egy huvelyi UH egy kicsit megijesztheti? En meg a lanyaimat sem vinnem, kizarolag hasi UH-ra.
Persze megertem, hogy nincs kire hagynod ot, de nekem ez akkor is egy kicsit furcsa.

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Timcike! Tartottam, hogy kioktatásnak veszed.
Az, hogy bántja nem igaz, mert ez az ő szókincsével azt jelenti, hogy megüti, valójában meg a Te tested reagál így, az ok-okozatot még nem látják át pontosan.

Csak tudod a szavaknak óriási ereje van. És az szerintem semmiképpen nem jó, hogyha az közvetítjük, hogy a létével és szükségeivel árthat a kistesónak.

Persze, ő is már elég nagy és értelmes, hogy mindent az ő szókincsével el lehet mondani és megérti/elfogadja.
Vendég
 


Gemini!

Én nem viszem most magammal Kristófot, majd ha hasi uh lesz. Bár egyébként szinte mindenhova viszem magammal. Szeretek vele menni, apa is, így a 3 hétben, hozzuk magunkkal dolgozni, apával izgalmasabb, mert ő autózik és láthatja a kamionokat, munkagépeket az úton. :)
Vendég
 


Drága Lányok!

Ezt a topikot május 30.-án indítottam, azzal a céllal, hogy hasonló időben járó kismamákkal jóízű, jó hangvételű, olykor gondokat, bajokat megoldó témákról írogassunk. Netán, bár reményeim között szerepelt (nem véletlen írom így), hogy esetleg még kispocakos korunkban találkozhatunk, hogy ne arctalan legyen és akár még BARÁTSÁGOK is alakulhassanak!

De a mostani helyeztet látva és a márciusi topik befulladása ezen üzenet megírására sarkallt, úgyanis szeretném, hogy akiknek fontos ennek a topiknak a fennmaradása az írja meg ide (vagy privibe), hogy miért nem szívesen ír, mert biztos vagyok benne, hogy ez a helyzet, és nem pedig ennyien szenvedünk időhiányban.

A fenit bekezdés rám is érvényes és én ezt most meg is teszem, elsőként. Ebből lehet, hogy vita indítás lesz, de nem bánom.

Az én problémám is az, hogy van egy olyan hozzászóló, akinek időnként jóindulatú, de buta megjegyzéseitől elmegy a kedvem az irogatástól. És ez megakadályoz abban, hogy örömmel és várakozással töltsön el az az idő, amit nem itt töltök, vagyis, hogy alig várjam, hogy megírjam Nektek, hogy mi történik benne, Bennünk, amivel lehet, hogy sokan azonosulnának és hasolnóan megnyilnának és abból valóban lehetne egy őszinte, szuper topik, olyanok nélkül akik csak azért jönnek, hogy írjanak valamit és nem azért, hogy új témákat indítson, vagy őszintén belemenjen beszélgetésekbe, amitől a mésik fél is jól érzi magát.

És köszönöm 2 embernek, akik iránt már most nagy szeretetet érzek. És hozzáteszem, ezt engedélyük nélkül, hogy ezen beszélgetések privát üzenetként történnek. Fel merül bennem a kérdés, hogy miért.

Nem szeretnék majd ezen üzenet után magyarázkodni. Szimplán egy dolgot szeretnék, hogy ez a TOPIK működjön és ne ilyen nyögvenyelősen, hanem jókedvűen őszintén, szeretettel.

Hogy legyen kedve mindenkinek jönni, mégha csak egy mondatot akar írni, vagy biztatásra vágyik.
Külön köszönöm Kristinnek, hogy megírta, hogy mitől fél és mint láttátok jól működtünk, mert sokan biztató szavakat írtunk neki, amitől biztos vagyok benne, hogy jobban érezte magát és, hogy nincs egyedül a gondjával, félemével.

Kérlek, segítsetek, hogy megmenthessük a topikot!!!

És elnézést, ha valaki sértőnek érzi, vállalom, amit most leírtam, mert nincs bennem rossz indulat, csak vágyom egy működő, jól műkődő topikra, ahová az emebrek szívesen jönnek.

Köszönöm, hogy elolvastátok, Kata[/color]
Vendég
 


Kírus!
ELnézést, de most láttam, hogy nem válaszoltam egy kérdésedre.

A tv-tlenség nem vallási, ennek egyszerűen nagyszerű oka van, tavaly októberben költöztünk az új otthonukba Szigetmonostor-Horányból Pomázra és a tv valamiylen úton modon nem fér el sehová.... no de még nincs veszve semmi, van egy a telken, azt elhozzuk, mit ad isten, elromlott!! hehehehe. Annyi apa forma 1 nézésének, ha tv-z ni akar mehet a szüleimhez (szerencsére 5 percre laknak és jól kijönnek egymással, akinek már lakáskulcsa is van) :)

Egyébként én szeretek tv-ni és ezért nem bánom, hogy nincs mert ott ülnék előtte, így viszont sokat olvasok. Meg tavaly ősszel elkezdtem főiskolára járni és így legalább tv helyett is tanulok.
Kristófom thomast vagy verdákat néz, de azt megoldjuk iphone-ról vagy laptopról, de szerencsére nem nagyon igényli, meg, ha anyáéknál van, akkor ott nézheti papaával az ágyban. :) Ez az ő közös programjuk és nem szólok bele. :shock:
És apa is csak a forma 1-et nézi, 2 hetente, és akkor meg átmegyünk anyuékhoz.

K.
Vendég
 


gemini-nem lesz hüvelyi vizsgálat, csak sima hasi.Miért ijedne meg?Tudja, hogy miért megyünk a dokihoz és már nagyon várja, hogy láthassa a tesót.Mivelhogy nincs kire hagyjam, így vinnem kell,és Ő így van megszokva pici kora óta, hogy ide oda van hurcolva.Nem fog semmi ijesztőt látni.

beleki-nem kioktatásnak vettem, éppen azért is írtam oda, hogy tejesen igazat adok neked.
Én is próbálom megmenteni a márciusi topikot, kisebb nagyobb sikerrel.Hát nem tudom, csak reménykedek, hogy beindul,mikor már nagyobban egy picikét a pocaklakók.Én szívem szerint nagyon szeretek ide jönni és írogatni,mikor időm úgy engedi.De sajnálattal veszem észre, hogy nagyon kevesen írogatunk.Én nem tudom, hogy ki az az 1 személy,aki miatt te nem szívesen jössz, de nagyon bízok benne, hogy nem rám gondoltál.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Többes anyukák én személy sezrint szívesen néznék fotókat, ha publikus.

Kép Mi Tihanyban
Vendég
 


Kata
velemenyem tudod, teljes mertekben egyet ertek a hozzaszolasoddal, es reszemrol en is rajta leszek, hogy egy kicsit feldobjuk a topikot.
Kristin kerdeset en is ugyanugy ertekeltem, mint te. Ez volt az elso olyan tema, amihez tobb mindenki, ertelmes modon, legjobb tudasa szerint szolt hozza.

Es akkor egy kep rolunk is. A kepen mar oten vagyunk, csak meg nem tudunk rola :roll: :lol:

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Zsofi eteti Lolat :?: :?: :?: (kattints ra, video!)

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Timcike!

Az orvos mondta, hogy hasit csinál???? Mert 7-8 hetesen a hüvelyit részesítik előnyben, mert azzal jobban látható, hiszen a méh bejáratát kell "átvilágítania" és nem pedig az egész hasfalat. Pont ezért írják az okosabbak, hogy nem túl jó ez a vizsgálat mert pár mm-re van a babától a műszer vagyis az ultrahang, de ezt tekinthetjük veszélyesnek és nem. Ezt mindenki eldönti. Én anno nem csináltattam emg, mert már Kristóf 9 hetes volt mikor megtudtuk, hogy jön és akkor már kibírtam pár hetet. Most viszont azért megyek, mert érdekel, hogy miért ekkora a hasam, az orvos szerint lehet nagyobb terhesség, emrt nekem Kristóffal is megjött. Szóval jövő pénteken megtudom, hogy mi a pálya.
De, ha az orvosod mondta, akkor természetesen elfogadom.

Pipcsike!

Neked miért volt a korai vérvétel, mármint a 9 héten?

Kristin!

Már csak 2 hét és világgá kürtölheted!!!!! Nekem még ezzek 6 hetet várnom kell. Irigy-irigy..... :?
Vendég
 


Egy fotót próbálok én is tenni, de nem biztos, hogy sikerülni fog...

Itt az első ovikás évzáróról jöttünk haza...



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Gemini!

Szép, barátságos arcod van. :) Máris a kedvencem lett a kis Zsófi. Szerintem én is ezt csináltam volna!!!!! Ahogy nyalogatja a száját közbe!!!

Ti hogy hívjátok, mert a videon Sofiat mondasz, de Zsófit írsz? Csak a jövőre nézve, hogyna hívjam...

1 kérdés a negyedik vonalzónál azért van fiú név, hogy hassatok rá???? A lányok mit szeretnének?

K.
Vendég
 


Sziasztok!


Eddig sajnos nem volt idõm írni, azaz idõm lett volna, csak nem tudtam. Becsípõdött egy ideg a derekamban, s hát elég nehéz még ülni is. Szerencsére már javul, s remélem a hétvégén el is múlik. :)

Nagyon sajnálom ami kukucsival történt, nem tudom, olvassa-e még néha-néha a fórumot, de csak annyit, nekem is volt februárban egy vetélésem, s rá három hónapra megint sikerült, bár nem is terveztük. Remélem nekik is hamar összejön. Szurkolunk szerintem mindannyian.

Patricía én is hasonló cipõben járok. Naptár szerint már betöltöttem a hetedik hetet, amikor ultrahang alapján azt mondták a babóca csak 6+2 napos. Persze én is kicsit megijedtem, de azóta már mondták páran nincs miért, az egyik ismerõsöm babája is kisebb volt, és semmi gond nem volt.
Holnap megyek védõnõhöz, remélhetõleg azért többet mond.

Én még mindig tünetmentes vagyok, néha kicsit megrémiszt. A hasamon sem látszik még semmi, mert az amúgy is van, kb akkora mint egy 2-3 hónapos állapotosnak... szóval.. Na mindegy. Természetesen minden rendben, nem izgulunk feleslegesen.

csekom
csekom
Zsurk
 
 


beleki- igen a doki mondta. A kisfiamnál is mindig hasit csinált, sose csinált hüvelyit, szerintem nincs is neki...nem tudom....de én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy miért nő a pocak, mert Atticy-nál ebbe a korba még nem látszott semmi.Lehet, hogy igaza van a kisfiamnak és ketten vannak a pocakban? :lol:

gemini-hát ez nagyon édes.Nagyon tetszik. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Nagyon jók lettek a képek! Nagyon jó ötlet volt!
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Először pár szó a tegnapról. Voltam nőgyógyinál, láttam a kis csemetét, pulzált a szívecskéje. A méretei 6 hetesnek felelnek meg.
Este mentem és alig voltak előttem, még az EKG-ra is befértem.

Jövő hét vérvétel, házidoki, védőnő.

Kukucsi!

Nagyon sajnálom, de remélem hamarosan kopogtat a babóca. Tudom, ez közhely, de biztosan okkal történt, és a természet így szelektál.
Ez mondjuk nem vigasztal, de az tuti, hogy hamarosan sikerül!

timcike!
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy amíg nem látják a saját szemükkel a tesót, addig nem is nagyon fogják fel. Annak ellenére, hogy tényleg okosak, nem tudják elképzelni, pláne, hogy a hasunkban van a kicsi. Majd ha már olyan méretet ölt a dolog, hogy látványos akkor kezd leesni a tantusz, hogy van valami anya pocakjában.
Én Ginának mindig azt mondtam, hogy ő már olyan nagy lány, hogy anya nem bírja felemelni, mert már nehéz. A tesót elkülönítettem ettől a témakörtől. Persze amikor látta már, hogy jó nagy a hasam, akkor mondogattam, hogy ott a kistesó, de igazán akkor fogta fel, amikor hazahoztuk a kórházból.

Kata!
Szerintem jó, hogy indítottad a topikot és az én meglátásom az, hogy működő képes.
Én személy szerint szeretném, ha maradna és írhatnánk az örömünkről, bajainkról esetleges kétségeinkről. Segíthetnénk egymásnak, hiszen mindenkinek más és más a tapasztalata, legyen az első vagy sokadik terhesség.

Anno indult topic áprilisi babák címen, ahová ugyanígy csatlakoztam, ott is voltak negatív beszólások, végül úgy döntöttünk, átmegyünk zártba.
Az egész terhességünk alatt nagyon jókat dumcsiztunk, a mai napig megosztjuk egymással a tapasztalatainkat, sőt, időnként összejárunk, mai is babás talink lesz.

Szerintem nem lesz semmi gond. Kicsit hullámzó a dolog, van, hogy több hsz van, van, hogy kevesebb.
Ahogy megy az idő és megismerjük egymást, szerintem jobban beindul majd.

Remélem nem én vagyok, aki elveszi a kedved, ha igen, kérlek írd meg és ígérem akkor változtatok a stíluson, vagy esetleg kimaradok.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Csekom!

A méretek irányadóak. Kristófomnál mindig lehúzták a heteket, mert neki, mint az apjának a felső teste hosszabb és a lábai rövidebbek. Pl. most 22-23 a lába, a barátunk a évvel kisebb fiának most 24-es a lába. És ez a lábméret, mindig lekicsinyitette, végig mondták, hogy kicsi baba lesz, nos 3700 grammal és 53 cm-rel született 2 hét túlhordás után.

De ezek csak számok és úgyis az a fontos, hogy egészségesen és folyamatosan fejlődik. A vége felé úgyis felgyorsul és akik kisebbek is, behozzák a lemaradást, mert úgy emlékszem, hogy a fejkörmérete a fontos a szülés szempontjából. Emlékeim szerint a 30 centit kell elérnia körméretnek, ahoz, hogy azt mondják, hogy a magzati fejlődése elérte a szükséges határt.
A talpa 8-10 cm. Mit szólsz a méretekhez?

K.
Vendég
 


Kata
Zsofi anyakonyvi neve Sofia, mert a ferjem spanyol, mi meg Belgiumban elunk, ahol ugyanugy irjak a nevet, mint spanyoul, csak mashogy ejtik, de ez mar mellekes.
Egyebken Zsofit nagyon sokfele keppen hivjuk, szoval tenyleg mindegy, hogy Zsofit mondasz vagy Sofit.

Ui.: A negyedik babanal nincs fiunev. A szoveg annyit tesz, hogy: 8 hetes+1 napos terhes vagyok. Mar csak.... nap van hatra. Egyebkent van preferencia, de most meg nem arulnam el...

Csekom
Jobbulast!

g

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Én is még 2006-ban csatlakoztam a kecskeméti babavárokhoz, ugyanis akkor még Kecsón laktunk.És még mai napig ebszélek a csajok egy részével.Sokat találkoztunk,beszélgettünk.Jó volt nagyon.

Yusz-Atikám sok dokis filmet néz velem, mert mindketten imádjuk.Látta már, hogy születik meg egy kisbaba.Vannak könyvek is,ahol nagyon szépen ábrázolja.Azokat is még a baba fogantatása előtt átlapoztuk.Nagyon szereti nézegetni.Remélem doki lesz belőle. :lol: :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Gemini!

Köszi, egyébként az Estoy szó, teljesen olyan, mintha egy fiú név lenne, idegen nyelvi szinten van még mit tanulnom! :)

Timcike!

Hát nem tudom.... az ő lelkivilágával mit él át, illetve szüksége avn e erre egy 4 évesnek... de nyilván, Te tudod.

Most egy időre búcsúzom, mert jövőhéttől 3 héttől szabin leszek és még van dolgom és holnap csak délig nyomulunk, mert déltől búcsúztató lesz.... Szóval megyek a bányába. :shock: Még, jó, hogy szeretem a munkám! :)
Vendég
 


Yusz! Elmentél végül orvoshoz?
Vendég
 


Kata

Fura olvasni a méreteket, mert ha a szülésre gondolok, akkor azt mondom: jajj, de egyébként meg hihetetlen milyen kis picuri.
Köszönöm az adatokat!
csekom
Zsurk
 
 


Csekom!

Ha szeretnéd, holnapra készítek neked egy kis összesítőt, de úgy emklékszem valaki belinkelt egy linket, hogy hogyan változnak a méretek hétről-hétre.

A csudába, látjátok nem tudok elszakadni. :P :oops: :P :oops:
Vendég
 


De jó képek!!!
Szépek vagytok! Ilyenkor irígykedek, bárcsak pár évvel lehetnék fiatalabb!!

timcike!
Hűha, nem semmi a fiad! 4 éves és már felnőtt filmeket néz! Az én 3 éves lánykám csak meséket néz, a filmek nem érdeklik. Sőt néha rámszól, hogy anya kapcsold el, mert ez nem érdekel. Mármint amit én néznék...
Képeskönyvből is csak a Mici mackót, meg a Mickey egeret hajlandó lapozgatni.
Persze minden gyerek más, van aki hamarabb érik...

Nekem az egy éves csajszimmal fog meggyűlni a bajom, ő folyamatosan viteti és felveteti magát, nála nem tudom megoldani, hogy ne vegyem kézbe.
Még nincs gond, eddig még megy az emelgetés. A többit majd meglátjuk...

Csekom!

Tényleg ne izgulj, ahogy Kata is írta, a méretek az elején irányadók. No meg az uh nem tudja annyira pontosan bemérni, főleg majd a 20. hét tájékán, amikor a kis csimóták már mozognak össze-vissza, mire bemérné a gép a méretét, már arrébb is húzta a lábacskáját.
A lényeg tényleg az, hogy fejlődjön, persze van egy bizonyos intervallum, amibe a méretének kora szerint be kell férni, de az elég tág.
Nekem is a legkisebb lányom mindig az alsó méreteket hozta, ehhez képest 41. héten 3550 gr és 52 cm-rel született.

Nálam is hüvelyi uh volt tegnap, hasit csak a 12. hét után végeznek. Velem volt a két kicsi és a párom, elgondolkodtam, hogy Ginát bevigyem-e, de végül úgy döntöttem, hogy ez nem neki való látvány és majd, ha már nagyobb lesz a picur és hasi uh-t végeznek, akkor beviszem.
Az EKG-ra bejött velem, de folyton izgett mozgott, meg ő is akarta, hogy rátegyék a tappancsokat, szóval végül alig vártam, hogy kimenjünk a rendelőből.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Kata!

Köszi a kérdésed, szerencsére jobban lettem. Már nincs se fejfájás, se nátha, se torokfájás.
Infralámpáztam az arcom, meg tömtem magam gyümölccsel leginkább citromot és barackot ettem.
Szóval nem mentem a dokihoz, de most majd a beutalóval úgyis fel kell keresnem.

Nekem is nagy a hasam, és felmerült bennem az iker terhesség, de szerencsére csak egy baba van.
Annyit írt rá a papírra, hogy az átlagosnál nagyobb méh. Azt mondta, hogy ez annak köszönhető, hogy egy éve szültem, no meg hogy az ötödik terhesség. :wink:
Mindenesetre látványos már a hasam. Mintha 3 hónapos terhes lennék. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


beleki-nem korai neki, hiszen szereti, nem kötelezem rá.És Ő sosem szól olyankor, hogy nem érdekli vigyem el.Az Animal Planet-et is nagyon szereti. :wink: Nem igazán szereti a meséket.Ezek jobban lekötik.Jó pihenést-nyaralást.Jössz még vagy utaztok el?

yusz-hát igen, neked még emelgetni kell a picit, hiszen Ő még szinte semmit sem fog fel az egészből.De sok anyukát láttam még nagy pocakkal is,hogy a nagyobb tesót cipeli. :wink:
Én azért örülök neki, hogy a kisfiam szereti a dokis filmeket és az állatosakat.Sokat tanul belőlük.És már szinte minden állatot ismer.Mi úgy viselkedünk vele, mint egy felnőttel...természetesen azért játszunk is és mesét is olvasok neki.Van mikor mesét is néz, de most, hogy jó az idő,inkább kint játszik a gyerekekkel.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike!

Rendben, de továbbra is fenntartom, hogy ezeket nem neki találták ki, de továbbra is ahogy Te jónak látod. Valószínüleg én vagyok túl konzervatív .... De egyébként ezek a filmek nem késő este vannak? Lehet, hülye kérdés, tv műsort is elég régen láttam...
Vendég
 


Timcike!

A vonalzódban Azticy van, vagy rosszul látom?
Vendég
 


beleki-késő este vannak a dokis műsorok nagy része,én olyankor rég alszok, de felveszem, és másnap napközben nézem meg. :wink:

Nem, nem Atticy van írva :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Csekom, itt vagyok :wink: És olvasgatlak benneteket.
Kata, teljes mértékben igazad van, mindenben, és örülök, hogy le is írtad, mert szívemből szóltál. Ugyanezek a gondolatok kavarogtak bennem, meg is írtam már priviben valakinek, mert nagyon zavart már néhány "beszólás"., de ugyanakkor úgy gondoltam, nem én vagyok az "ötletgazda", milyen jogon tegyem helyre a dolgokat, most meg már, hogy nem is vagyok "babás", ha nem tetszik valami "kapcsolják át" nekem való csatornára :wink: :roll:
De én itt (is) jól érzem magam, és egyesek hihetetlen kedvességgel erőt adtak nekem, ezért döntöttem úgy hogy "csakazértis" maradok.
És még egy. Köszi csekom a bátorítást, de nem tudom, írtam-e, de mindegy, nekünk sajnos októberben volt egy korai szülésünk(patau szindrómás kislányunkról kellett lemondanunk :( ), most ez, és hát a 25 éves érettségi találkozó sem tesz jót a babavállalásnak, szóval nem adjuk fel, de belenyugodtam a helyzetünkbe.
Kata, jó nyaralást, a többieknek is. Egyébként jövő héttől én is "hézagosabban" jelentkezem majd.
És még egy gondolat: a pszichológusok tanácsa alapján kisgyereknek a tesó érkezését jó a 12 hét után elújságolni, mert nem tudnak mit kezdeni a hírrel. Eleve fogalmuk sincs a baba méretéről (4 éves korban az idő-tér fogalom sem tiszta számukra), tévézhetnek az UHU-n, nekük akkor is a tesó egy hús-vér velük egy méretű baba. Azonkívül nincs "türelmük" kivárni a baba érkezését.
Persze a jó hírt az ember nem képes megtartani magának.
Yusz, egy kérdés: séta közben akar "ölbemászni"? Én ezt úgy oldottam meg, hogy leguggoltam az ő szintjére, és tényleg csak a "muszáj" alkalmakkor(fürdetés, tisztába tevés) vettem ölbe. Nekünk bevállt, hátha "bejön" nálatok is. Sőt, nálunk is vannak nagyobbak, ebben az időszakban fürdetni a nővére fürdette, föleg a kádba be-ki mozzanatokat, most hogy már több, mint egy fél éve nem vagyok várandós emelgethetném, de sokszor kiszorítanak a fürdőből úgy összeszoktak :shock: :x
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Kukucsi
de jo, hogy jottel! Es ne kapcsolj at mas csatornara! :lol: :wink:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Timcike!

A kis sávba, hogy Azticy 2007..... ott, a nagy részben valóban Atticyt látok.
Vendég
 


Kata
jo vakaciot nektek!
Mi juli 28-ikan indulunk es egesz augusztusban szabin leszunk. No internet. Nagy probatetel ez nekunk! De ha egyszer mar kibirjuk otthon tv nelkul, talan az Internet-elvonasi tuneteket is lekuzdjuk majd valahogy vakacio alatt... :roll: :wink:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gemini! Nektek sincs tv-tek???? Tetszik!

Nekünk sajna ott az iphone, csoda szuper kis kütyű, szerintem beszerzek egyszer egyet, bár nekem ott a netbook, amit nem használok....
Vendég
 


kukucsi!
Ne haragudj a kíváncsiskodásárt és ha neked nagyon kellemetlen vagy megrázó ne válaszolj.
Mikor és hogy derült ki a betegség a picurkánál?? Csak azért vagyok ilyen kíváncsi, mert a korom már nekem is jócskán tartogat buktatókat és nem szeretnék semmi mellett elmenni.
Nagyon valószínű, hogy a magzatvíz vételt megcsináltatom, de ami bosszant benne, hogy a 16. héten végzik és legalább 2-3 hét az eredmény.
Akkor megtudni a rosszat.... :cry: :cry:

Niki amúgy egyfolytában felveteti magát, és iszonyatos hisztit vág ki, ha nem reagálok úgy, ahogy ő elvárja.
Sőt, van, hogy megkérem a két nagyot, vagy a férjemet, hogy vegye fel, ő meg szinte kiugrik a kezükből és újból jön hozzám.
Elég akaratos nőszemély. No, mindegy, lassan el kell kezdenem a leszoktatást. :D

A fürdetésnél nincs gond, mert a nagyok elég sokat segítenek, van, hogy a teljes fürdetést levezénylik nélkülem. A férjem is besegít.

Én is nagyon örülnék, ha maradnál!!! Előbb utóbb úgyis, mint kismama fogsz írni, az a pár hét vagy hónap különbség meg semmit nem jelent.
Majd végig asszisztálod amíg mi sorban leszülünk, aztán meg mi együttesen izgulunk majd a tiédnél!! :lol:

Szóval mindenképpen maradj!!

Kata!
Nektek meg nagyon jó nyaralást kívánok és jó időt természetesen... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Kukucsi!

Én pont ezt tapasztalom Kristófnál. Nekem már szemmel jól látható a hasam, neki is döl, de azt mondja, hogy Kistesó zöld lesz, meg iylenek. Mi azt mondtuk neki, hogy jön Kistesó és olyan lesz neked mint Boldusnak (5 éves) Adél (2 éves) eleinte kicsi, sokat fekszik, de ezt nem taglaljuk, mert nem akarom ezzel stresszelni, mert gondolom ő úgy gondolja, hogy majd lehet vele játszani, nohát eleinte biztos nem, hiszen csak fekszik, meg nem beszél.... De azt már mondtuk neki, hogy vele egy szobában lesz, de ez nem zavarta, mondta, hogy majd mellette alszik és mondtam neki, hogy igen a délutáni alvásnál, mikor anya is ott van. Mondjuk Kristófot eddig sem zavarta, ha "idegenek" mentek be a szobájába a játékaival játszani. Talán 1-2 kedvence van, amit csak könyörgés árán lehetne elkérni, de ezzel még nem probálkoztunk.

Mi úgy gondoltuk, hogy ráér majd megismerni, ha megszületik. Nekem anyukám fog eleinte segíteni, hoz ételt meg vigyáz a kicsire még én játszok Kristóffal. De a fürdetéshez esti fektetéshez ragaszkodom majd, hogy továbbra is én legyek mellette. Apa úgyis jobb a játékban....
Aztán majd meglátjuk mennyire lesz kedve a kicsi mellett segíteni.
Félek egy kiscit, hogy túlszereti, mert Adél unokahúgát is anyonpuszilgattja, emg "aportirozza" hogy mit ne csináljon.... tetlegességig még nem fajult, de Adél már a határán van, hogy kiossza a fiúkat! :)
Vendég
 


Timcike,
nem lehet, hogy azok a musorok pont azert vannak olyan keson, hogy bizonyos korosztaly meg csak veletlenul se lassa oket :?: :?:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Yusz!

Köszönöm, jól lesz, remélem.....

Kukucsi!

Yusz mellett engem is érdekel. Apa nővérénél is ez volt 19,5 hét, edward szindróma.
Vendég
 


Gemini!

A válasz: DE.
Vendég
 


Nem okoz gondot, tehát szívesen válaszolok :wink:
A 12 hetes uhun a tarkóredő volt nagyon vastag 4mm, downra gondoltak, és genetikai tanácsadáson ajánlották a magzatvízvételt. Én meg "kézbe vettem a dolgokat", és még aznap kértem időpontot az istenhegyi géndiagnosztikai központba. Mennyire jól tettem! Ott az uhun már nem volt túl vastag a tarkóredő, de ... a dokinak nagyon gyanús volt a baba, ő egyből a patau szindrómára gyanakodott. Vérvétel megvolt, fél óra múlva meg az eredmény: edwards gyanús, down statisztikát "megjavítottuk", sokkal jobb volt az eredmény, tehát nem down-gyanús volt a kislányunk.
Ezután meg következett a lepénymintavétel. És ugyan ennek nagyobb esélye van a vetélésre, de sokkal hamarabb van eredmény. Mire mentem volna magzatvízételre már meg is szültem a kislányomat. :(
A lesújtó eredmény: patau szindróma, ami az edwardshoz hasonlóan az élettel összeegyezhetetlen, nem ismer a statisztika 1 évnél idősebb pataust.
Érdekes, hogy a mi babánknál nem jelentkezett más "járulékos" tünet, az agya nem fejlődött rendesen. De hát "az ész hordoz mindent".
Valójában nagyon "beavatkozás-ellenes" vagyok. Hiszem, hogy nem szabad túlságosan beavatkoznunk a dolgokba, de ha már lehetőségem nyílt előre megtudni azt, hogy beteg a babánk, akkor nem volt semmi kétségem affelől, hogy el kell engednem. Nem jó szívvel, de megtettem, és nem bánom. Egy csodálatos élmény volt, amit bármilyen furcsán hangzik is már nem bánok. Gazdagabb lettem tőle, és általa még jobban tudom értékelni azt a csodálatos ajándékot, amit a meglevő 4 egészséges gyerekem jelent.
Szeretnék még kis babát, de ha nem lesz sem leszek boldogtalan.
Ami a bábáskodást illeti, itt leszek veletek örömmel, mert én minden kis életnek nagyon tudok örülni :D
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?