Új privát üzeneted érkezett!

Fafy, en annak idejen 6 honapos pocakkal voltam menyasszony. Meg az utolso heten is kellett bele toldani, osszesen 11 centit raktak a hataba az elso probahoz kepest (3 honapos baba). Ugyanugy fuzos volt a hata, mint a tied, de ez kicsereltek olyan fuzore, amin lehetett engedni. Ha gondolod, tudok kuldeni kepet otletnek, aztan meglatod, a tieden alkalmazhato-e egy ugyes varronovel. Szep a babas menyasszonyi is, de lehet, nem lesz meg akkora pocid, hogy feladd ezt a csodat. Csak picit alakitani kell rajta.
Titokbaba, nagyon sajnalom azt a ket korabbi esetet, nagyon nem lehetett konnyu. De ez mar egy mas tortenet most, sikerulnie kell a 40. hetig bent maradni. Kis bak lesz, makacs fajta. Ha a fejebe vette, hogy jonni akar, jonni fog :)
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Mondjátok ezt a bak dolgot és kész vagyok a gondolattól... Nővérem is bak és hát nem 1xerű... :roll: :roll: :lol:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Igen, ezt a ruha dolgot majd átgondolom, ha át kell majd gondolnom :) És nagyon remélem, hogy kelleni fog :)

Horoszóp? Megnéztem és nekünk, mivel január végén érkezne a baba vagy február elején, így vízöntő lenne már. Elég jól otthon vagyok a különböző jegyek jellemzőiben, de a bak, a vízöntő, kos, halak eléggé kimaradt az életemből. Eddig ;) De megnéztem a vízöntő jellemzőit és nagyon tetszik :)
fafy
 
 

 
 

Fafy: nagyon csinik a ruhák, nekem is tetszenek!!!
Hát én már most nem tudnék tortát választani, mert mindjárt kidobom a taccsot (ha tudnám). Ugyan is nem bírom az édeset mostanság, az előző várandóságnál is így voltam - szerencsére.

Brigi: na milyen hírek, már akkor kilátásba is van az esküvő! Gratula. :D
Bak - szerintem gyerekben nem rossz, főleg az elején, bár tény hogy akaratos, viszont nagyon óvatos, kitartó. Nekem bejött :DD

Táblázat: ha gondoljátok megcsinálom, csak az adatokat mindenki írja le újra, az újakat meg tegyétek mindig fel és akkor frissíteni is tudom. Illetve már tudom, hogy hogyan lehet a fórumba betenni és akkor mindenki láthatja.
Adatok: név, mikorra jön a baba, következő doki + amit még szeretnétek pl. baba neve ha tudjátok...

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Táblázatba:

fatamorgana/Brigi
szülés:2012.01.07.
köv doki: 2011.05.16.
Név:F: Gordon/L: ?

beu köszi a fáradozásod és a gratulációd is. De akkor a táblázat csak akkor lesz látható ha időnként beilleszted? Lehet, h kéne egy link ahol meg lehetne nézni és akkor nem kéne állandóan felrakosgatni ide, hanem mki rámenne a honlapra amikor meg akarja nézni. Vagy azt nem tudjuk kivitelezni? :D :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


én adataim:

dobibea (Beus)
szülés: 2012.01.05.
köv. doki: május 19.
név: Lány: Léna, Fiú: Bence

Háát, nem tudom, hogy mennyire lehet megoldani, hogy online láthat legyen mindig....próbálok utána nézni én is.

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Na nekem nem sok adatom van meg, mert egyelore a legalaposabb orvosi vizsgalat az volt, hogy ramnezett anyam (gyerekorvos) es azt mondta, egyek rendesen mert sapadt vagyok :) Na majd holnap delutan felhivom a dokim, mikor akar latni. Tartok egy alapos lecseszestol, ezert is halogatom. Masfel ev lesz a kicsik kozt (lekopogva), mig mi annak idejen, amikor fogamzasgatlasrol beszeltem vele, 2-3at mondtunk. Hat, nem ugy sikerult.
Szoval amit tudok:) :
Nevem: sargahibiszkusz (vagy Eszti)
Sajat szamitas szerint baba erkezik: 2012.01.08.
Ha lany lesz Julianna, ha fiu, akkor is (nincs fiu nevuk egyelore) :)
Koszi a keszitonek!
Szep estet mindenkinek! Delelott dolgozom, de delutan megnezem, mizu veletek! Tokjo olvasgatni a jo hireket!
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Lányok! Szerintem én még nem "lépnék" be a táblázatba. Nem merek, amíg nem biztos semmi :?
fafy
 
 


Csajok ezt most olvastam, hogy mi befolyásolja a gyermek nemét:
A kutatások szerint a hím spermium gyorsabban mozog, de rövidebb életű, mint a nőnemű, tehát a fiú születésének valószínűsége nő, ha a legtermékenyebb időben (kb. 14 nappal a következő menstruáció ideje előtt) élnek házaséletet; míg 3 nappal a várható termékeny időszak előtti nemzésnél lány fogamzása valószínűbb.

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


dobibeus!

Igen! Én is ezt a variációt ismertem, persze hallottam már más lehetőséegről is, de ezt tartottam a leglogikusabbnak, legelfogadhatóbbank :) Bár ez sem 100%-ig bizonyított, a tények tükrében mégis logikusnak tűnik :)
fafy
 
 


a ciklus.hu-n ez van:

A férfiak két féle spermiummal rendelkeznek: az egyik X kromoszómát hordoz, a másik Y-t. A női petesejt mindig X-t tartalmaz. Ha ezt egy X-es spermium termékenyíti meg, akkor XX - tehát kislány lesz a baba. Ha Y-os , akkor XY -tehát fiú. Dr. Shettles szerint az Y-os spermiumok kisebbek, gyengébbek, de gyorsabbak, az X-esek nagyobbak, erősebbek , de lassabbak.

Tehát ha az ovulációkor szeretkezünk, fiú utódra van nagyobb esély a gyorsan úszó hímspermiumok miatt. Ha viszont 3 vagy több nappal az ovulácó előtt tesszük ezt, akkor vszínű kislányunk lesz, mert meg kell várni, míg a petesejt megérik, és erre a hosszabb ideig életképes X -spermiumok alkalmasabbak. Előtte 2 nappal és utána pár napig ismét a fiúk vannak előnyben. Előtte 2 nappal az esély lány:fiú = 1:1.


Befolyásoló körülmények, avagy mit tegyünk, hogy fiunk/lányunk szülessen?!



Fontos dolog a pH: A savas környezet a kislányoknak kedvez, mert elpusztítja az Y-spermiumokat ( közösülés előtt ecetes-vizes hüvelyöblítés ) . A lúgos a kisfiúknak ( szódabikarbónás-vizes öblítés ). Például orgazmusnál a hüvely lúgosabb lesz, ez a fiúknak kedvez. Ha viszont lányt szeretnék, le kéne mondani róla- már, aki ezt bevállalja...

Behatolás mélysége: A hüvely bemenete a legsavasabb., így mély behatolásnál a fiúnak, felszínesebbnél a lánynak van nagyobb esélye. Misszionárius-pózban lányoké, hátulról történő behatoláskor fiúké az előny.

Spermium-szám: Az alacsony mennyiség egyiknek sem kedvez, de a spermiumok magas száma a fiúutódokat részesíti előnyben.

Megfelelő időzítés, és szünet: Ha fiút szeretnénk, a megfelelő idő ugye az ovuláció előtti 2. napon keződik. Ezt megelőzően 3-4 napig ne szeretkezzünk, aztán persze mindent bele! Kislány utódért pedig szeretkezzünkminden nap amennyit csak lehet, de ovuláció előtt 3 nappal álljunk meg. (húha...)

Hőmérséklet: A herék nem hiába vannak a testen kívül a herezacskóban- nekik a testhőmérsékletnél alacsonyabb hő a kedvező. Ha fiút szeretne egy pár, a férfinak ajánlott közvetlenül a közösülés előtt forró fürdőt venni, ha lányt, akkor a szobahő a legjobb. Például előtte "meztelenkedjen" egy kicsit.

Kávé: Fiú nemzése érdekében ajánlott a férfinak közvetlenül az aktus előőtt egy csésze kávét elfogyasztania. Ennek nem ismert a hatásmódja, de a tapasztalat szerint ez is az Y-os spermiumoknak segít.

Érdekességek:

Megfigyelés, hogy a házasságban élők kapcsolatából gyakrabban születik fiú. A fiú:lány arány 106:100.

Japán és dán orvosok szerint a közösülés utáni dohányzás csökkenti a fiú utód nemzésének lehetőségét.

Brit kutatók szerint pedig a vegetáriánusok között több lány születik.

Az étrend befolyásoló hatása

Az ásványi anyagok állítólag nagyon fontos szerepet játszanak. Ezt állatkísérletekkel vizsgálták. Ha káliumban és nátriumban gazdag ételt fogyaszt a leendő állat-anyuka, akkor 70-80% az esélye, hogy kisfia születik. Ha sok magnéziumot és kálciumot eszik, akkor ugyanennyi, hogy lány.



Ha lányt szeretnénk:

Sok kálcium, kevés só!

Ajánlott:

· tejtermékek ( kivéve a sajt )

· gabonafélék - rizs

· húsfélék - szárnyasok

· zöldségek - saláta, zöldbab, spenót

· gyümölcsök - ananász, alma, mandarin, dinnye, körte, eper


Nem ajánlott:

· sajt ( sós )

· elkészített gabonafélék ( cornflakes, tészta )

· zöldségek ( burgonya, bab, lencse )

· füstölt hús, felvágott, sertés

· füstölt hal, tenger gyümölcsei

· konzerves gyümölcsök, banán, datolya

· sárgabarack, cseresznye, őszibarack, aszalt gyümölcs

· készételek ( konzerv, sózott vaj, csoki )






Ha fiút szeretnénk:

Ajánlott:

· sós ételek

· bármilyen húsféle, legjobbak a hirtelen sültek

· zöldség - bármi, ami nem spenót, saláta

· kenyér, tészta

Nem ajánlott:

· tej ( tejcukor miatt )

· spenót, zölbab, saláta

· tojás

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok,én beálltam a délutáni alvók sorába:)
Tegnap és ma is aludtam délután másfél órát,ugy látszik nagyon igényli a szervezetem!!
Görcsölgetett is a pocim,vettem be két magnét,és jobb is lett!
Cicim egyre rosszabb ,de örülök neki:))
Torkom is megint érdekesen "kapar" fáj,remélem nem róka koma jön:)

Házasság: én anno természetesnek vettem,hogy a férjem nevét veszem fel,az enyémet elhagytam mert igy is hosszú.... igy csak 3 lett:)
De nagyon örülök neki,mert számomra tiszteletet szimbólizál az ,hogy az ö vezetéknevét viselhetem:)

Lanyus/Adrienn
Szülés: 2012.01.12
Doki: május 26
Név: Emili/ Benett
Vendég
 


Beus

Igen,ezt én is ismerem,és nekünk egyszer már bejött.
És ha lehet erre alapozni,akkor most is lányom lesz... :-)) (csak és kizárólag pé előtt 3 nappal voltunk együtt)

Táblázatba:

név: pingi/Anita
szülés várható ideje: 2012.01.17
nevek: Gábor/Ágnes (de ezt inkább nem írnám be ha nem muszáj,mert nagyon nem tuti még...
dokihoz megyek: május 19. 16:45

Most el kell vinnem anyut haza,de ma még jövök! /Veheteitek fenyegetésnek!!!/ :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


dobibea
akkor nálunk mi lesz? Mert mi akkor sexeltünk amikor az ovuteszt pozitív volt, és 2 napig volt pozitív, majd a 3. napon amikor negatív volt akkor is. Na ebben az esetben mizu mizu mizu? :lol: :lol: :lol:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Ja,meg az jutott eszmbe,hogy a kórházat is felírhatnánk a táblázatba,hátha egy helyen szülünk többen is. :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Brigi,nektek fiatok lesz,de ez csak megérzés! Semmi tudományos alapja nincs! :-))

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Tetszik az az ötlet házassági név ügyileg, h a saját nevem kezdőbetűje legyen a 2. vezetéknév. Ilyet lehet??? Pl:
Nagy K. Éva
Ez kitalált név, nem az enyém. Majd ha zárt lesz a topik akkor dobálózunk a nevünkkel. :lol: :lol: :lol:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


fatamorgana: :D Hááát, nem tom, ez egy jó kérdés! Majd a doki megmondja. :)

Egyébként ti mentek majd down-kór tesztre?

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Pingi kórház jó ötlet a táblázatba!
A fiú megérzése meg igazán szimpatikus! :wink: Egyik barátnőm is azt mondta, h szerinte fiam lesz. :lol: :lol:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Nah erre én is kiváncsi leszek...nekem 26án volt elvileg ovum és mi 25,27 én voltunk együtt..... ezelött is igy estem teherbe!!nekünk ez a kétnapos bujás bejött:)

Jaj már csak pár hét és ezeket is irogathatjuk:)
Vendég
 


Még nem beszéltünk down szűrésről... de jó feltevés.

jah a kórház amiben én szülök: Flór Ferenc

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok, én is csatlakoznék...
Számításaim szerint ma töltöttük be az 5. hetet, január közepére várjuk a gólyát. Kis barna foltok miatt merültem el a net ill. a topik olvasásában még ebéd után... Mostanra sikerült minden hozzászólást végigolvasnom, közben el is felejtettem, mire is keresem a választ :)
Gyorsan bepótolom a lemaradást: 34 leszek szeptemberben, tavaly májusban volt az esküvőnk. A tavaly karácsonyt kórházban töltöttem missed abortion miatt :( ...kicsit nehezen tudom elfelejteni és elég sokat parázok, bár tudom, hogy nyugodtnak kellene lennem... Május 23-án 9-re megyek dokihoz és igen nehezemre esik kivárni, de ahogy olvastam, ez másnak sem könnyű...
A táblázathoz: úgy tudom, hogy a gmail-nek van olyan szolgáltatása, hogy egy dokumentumot meghatározott személyekkel osztasz meg, és ezek a meghatározott személyek szabadon szerkeszthetik.
Szép vasárnap estét mindenkinek!
begonia
Budapest
 
 


begonia: gratulálok! ez a gmail-es dolog jónak tűnik. esetleg te már használtad? Nevek vannak már?

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


meg is találtam a gmail-nek ezt a szolgáltatását, már csak azt kellene tudni róla, hogy lehetne megosztani köztetek.mert én olyat láttam benne, hogy emilben lehet elküldeni másoknak...

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


beu5:
Köszi a táblázatot, jó ötlet. :)
Kedden megyek dokihoz, utána leadom az adataimat.

sargahihiszkusz:
egyelore a legalaposabb orvosi vizsgalat az volt, hogy ramnezett anyam
:D :D :D :D
Akkor te belekóstolsz abba, milyen ikreket nevelni. :wink: :P

fiú/lány
Azért szerintem a 3 vagy több nap egy kicsit sok. A hármat még el tudom képzelni, de azt kevésbé, hogy 5 (vagy akár több) napos sperma még életképes. Sok fórumon olvasgattam, hogy az ovuláció előtt 1-2 nappal történő akciókból is kislányok születtek.
A szódabikarbonátos öblítést és hasonlókat én egy kicsit bizarnak találom, bár bevallom, hogy mi is kislányra gyúrtunk. Most még lehet választani, egészen addig, amíg a doki meg nem modja, hogy ki lakik a pocakban. :D A kisfiamnál ez a 12. hét volt. Nekünk a kisfiú is nagyon bejött, nem zavarna, ha ketteske is az lenne. Az már inkább, hogy a családban mindenki annyira kislányt vár és hangot is adnak ennek. :twisted: Nem akarom, hogy ez befolyásolja az érzéseimet, mert tiszta szívből várom ezt a kisbabát és teljesen mindegy, hogy milyen nemű.

fatamorgana:
Ha mindjárt megfogant az első vagy második pozitív napon, akkor valszeg kislány, ha az első negatív napon fogant (ovukor), akkor kisfiú. Nálam is kétesélyes és láom másnál is. Lesznek itt meglepik. :D

dobibea:
Igen, a kisfiamnál is integráltat csináltattam, most is azt fogok. Nekem mondjuk a korom miatt is javallt. :roll:

begonia:
Üdv. a csapatban, jó, hogy jöttél. :wink: Igen, igen, mind türelmetlenek vagyunk, a'szem ez a terhesség leggyakoribb tünete. :D

Kép

Kép
mirci09
 
 


Beus: most megnéztem én is, régebben használtam. Lehet, hogy ez a variáció majd csak a zárt csoport esetén fog működni, e-mail címekkel lehet csak megosztani a táblázatot. (create a document, ott kiválaaztod a táblázatot, aztán a jobb felső sarokban van a Share... opció)
begonia
Budapest
 
 


A gmaileshez, nem kell mindenkinek gmail-es emaillel rendelkezni???

Holnap megcsinálom a táblázatot és ideiglenesen felteszem, ahogy eddig sikerült, aztán keresünk megoldást.

Én póruljártam mikor down-kor szürésre akartam menni, pedig ingyen lett volna, de a dr néni szabira akart menni én dolgoztam és nem volt megfelelő időpont így nem mentem. De szerintem most sem fogok.

Nálunk most is meg előzőleg is akkor volt szex mikor ovu- és kislány lett, szerintem most is.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 



Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


nekem szimpi :)

Begónia! Üdv köztünk! :D :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fatamorgana 2011.05.15 21:08-kor.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


elvileg itt mindenki tudja frissíteni és nézni. Megcsinálom és holnap kipróbálhatjuk, aztán vagy bejön vagy nem. Arra már rájöttem, hogy nem kell mindenkinek regisztrálni ahhoz hogy nézhesse, azt nem tudom hogy így frissiteni tudja-e. Majd holnap meglátjuk. Most lépek mert nem kényelmes itt görnyedni már.

Jó éjt

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Na én megpróbáltam csinálni egyet és annál, h ki szerkesztheti csak azokat az ismiket doja ki opciónak akik az msnemen vannak... :roll:
viszont ha azt állítom be, h én és még adok hozzá email címeket akko úgy működik a dolog elvileg...
max pü-be elküldjük neked az emailunkat.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


na míg apa fürdik visszajöttem
ezt a linket nézzétek meg - tudtok azon keresztül bele írni???

https://cid-76b839c652052658.skydrive.l ... CxDPxU4%24

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


na szivat... nem tudom megnyitni.. akkor inkább holnap. De aszem ezt csak olvasni lehet, amit mindenki tudna szerk. az engedélyhez kötött és kellenek hozzá az emailcímek, valóban.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Na, végre mi is hazaértünk, véget ért az ünnepség. Képzeljétek, úgy alakult, hogy ma még moziba is eljutottunk, úgyhogy jó kis nap volt... Most hazafelé viszont annyira émelyegtem, hogy majdnem félrehúzódtam az autóval. Noel nézett volna, hogy egyszer csak kiszállok hányni :D
Fura, de mintha este erősödnének a tünetek...de az is lehet, hogy napközben nincs annyira időm rá figyelni.
Amúgy ma altatáskor simán bealudtam Noel mellett.. (pedig sose szoktam) 2 óra múlva aztán a férjem megjegyezte, hogy „lassan alszik el mostanában ez a gyerek” :lol:

Beu5: a táblázat tök jó ötlet, már írom is az adatokat :)
név: amy1106 (Judit),
baba érkezése: január 5.,
dokihoz: május 23.
név: l: Nadin, f: ?
Köszi, hogy megcsináljátok a táblázatot!!

Fafy: biztos nagyon szép leszel! A menyecske ruhád milyen zöld lesz? Nagyon tetszik a szabása! A pocakos ruha meg imádnivaló, remélem augusztusban abban leszel ;)

titokbaba
: gratulálok ;) jó, hogy jöttél, és nyugi, rendben lesz minden. Ahogy korábban írta valaki: a bakok akaratos típusúak! :))

segreta:
a villamosos nagyon jó :D

fatamorgana: gratulálok nektek is a közelgő esküvőhöz. Biztos szép lesz és meghitt... Húú, de jó, te már holnap mész dokihoz! Drukkolok, és majd gyere a hírekkel! Amúgy amikor anno elkezdtünk babaprojecten gondolkozni, én azt mondtam bárki jöhet, csak skorpió ne legyen (anyósom skorpió :lol:) Természetesen skorpió lett a kisfiam. De pont ő illett bele a családunkba, bár lehet ez kicsit hülyén hangzik. Szóval szerintem nem véletlenül történnek a dolgok.

Sárgahibiszkusz: :lol: igen, egyelőre mi is ott tartunk, hogy ha lány, Nadin, ha fiú, akkor is :D Julianna nagyon szép név!

Begonia: szia, és gratulálok ;) szép babavárós időszakot neked is!
Vendég
 


Sziasztok!

Először is, gratula mindenkinek, aki hamarosan férjhez megy! A belinkelt ruhak nagyon szépek!

A neveket még szoknom kell, de remélem menni fog :)

Sargahibiszkusz: Én előre félek a bak jegy miatt :D Férjem bak, kos aszendenssel. Az első fiam halak oroszlan aszcendenssel, a masodik fiam skorpio rak aszcendenssel. Én pedig rak vagyok m-rleg aszcendenssel. Ennyi makacs embert egy csaladban :lol: És azért is félek a januartol, mert januar 17-én szültem meg a 21 hetes babat. És most nagyon úgy néz ki, hogy az lesz a szülésem időpontja, mert ha kihúzom addig, és velünk akar maradni ez a baba, akkor programozott csaszar lesz a masodik szülésem miatt. Egy héttel korabban tuti meg fog csaszarozni a doki a kiírt időponthoz képest. Reménykedni tudom csak benne, hogy innentől ez mar szép datum lesz :wink:

Tablazat!!!!!!

Mit szolnatok ahhoz, ha csinalnank egy gmail fiokot??? Abban lenne a tablazat, oda lehetne képeket feltölteni, és mi meg tudjuk nézni, de mas nem???!!! Csak egy ötlet. Nem Beustol szeretném elvenni a lehetőséget, csak a tavalyi babavarokkal ezt csinaltuk, és nagyon bevalt :)!

Szép napot nektek!

Kata

ui.: ma is pozi a tesztem

:wink:

ui.2.: Most latom, hogy mar felvetődött a gmail fiok. Ahhoz nem kell gmail-esnek lenni. Létrehozunk egy gmail fiokot (pl. babanet 2012@gmail.com) ehhez valasztunk egy jelszot, amit csak mi tudunk. Így mindenki be tud lépni, és azon belül vannak tablazat szerkesztő mappak, fényképkezelő stb. Szívesen megcsinalom, ha senki nem vallalkozik ra! Ha igen, akkor adok segítséget. Ha arra sincs szükség, akkor csak élvezem gyümölcsét :lol:

titokbaba
 
 


Sziasztok

táblázat: Szerintem bárhol lehet a táblázat,csak könnyű legyen elérni,és ne kelljen mindenféle helyekre regisztrálgatni. :oops: De ez csak az én véleményem,én aztán alkalmazkodok! :lol:

titokbaba: most hol is tartasz pontosan? Hanyadik hét és nap?

/Bocsi csajok,már egyre nehezebben követem,és akinek nincsen még vonalzója,azt egyszerűen képtelen vagyok a beszűkült agyammal észben tartani/ :oops: :oops:

Jajj,erről jut eszembe. Előző terhességem során egyszerűen elveszett a memóriám :D képtelen votam megjegyezni dolgokat akár rövid akár hosszú távon,és megint kezd előjönni.... (külön jó ez így vizsgaidőszakban)

begonia: üdv itt!

Két dolgoról akartam még írni.

Van köztetek valaki,akinek van macskája? -> a toxoplazmózis miatt kérdezem. Első terhességemkor még nem volt cicánk,de azóta már van. Gyerekkoromban is volt,így most abban reménykedek,hogy már akkor átestem ezen a fertőzésen,de mi van ha nem?

A másik dolog pedig,hogy ez a kombinál szűrés vagy mi ez akkor nem kötelező,és fizetős is?
Vagy hogy van ez?
Van ugye a genetikai UH meg az AFP ami nekem volt is az előző terhességemnél....gondolom ez kötelező mert nem fizettem érte és a doki ezekre kérdezés nélkül küldött. De van még ezen kívül más is? Amiről írtatok - Down szűrés - az más valami?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


titokbaba
szerintem nem véletlen, h ugyanaz lesz a dátum... biztos, h ugyanaz a baba akar lejönni hozzátok. :)

beu
nekem sem nyílik meg :s

amy
mit néztetek meg? :) Én imádom a filmeket! :D

hajnali fél5kor Bólé(az egyik kutyám) jött-ment kopogott a parkettán a kis körme és fel is keltem rá, reggel 6ig forgolódtam, majd vissza aludtam, amikor álmodtam. Nyílván nagyon várom a du vizsgálatot és ez foglalkoztat, de álmoban valami gagyi kórházi rendelőben voltam ahol egy másik doki volt, m az enyém lebetegedett. Konkrétan könyvből nézte ki, h milyen vizsgálatot csináljon, majd felfektetett valami szörnyű ágyra azt oda szólt egy másik pasinak, h háziorvos úr, segítene? :shock: :shock: :shock: :shock: Aztán matattak bennem valami műanyag szarokkal és még a kijelzőn se láttam semmit, mert olyan kicsi volt és olyan szar helyen.
Borzalom egy álom volt. :?
Valószínű amúgy azért álmodtam ezt, mert Lacim pedzegette, h időnként a kórházba is megvizsgálhatna a doki és én meséltem neki, h de a rendelőjében ahogy felfekszek a székbe pont velem szembe egy óriási Plazma tv-n látok mindent, ami szerintem megéri a pénzt. :lol: azt mondta erre Lacim, h drágának hangzik. :lol: :lol: :lol: Na mind1 a lényeg, h mindent látok minden UH-on premier plán és ez tök király. :lol: :lol: azt is láttam amikor ovu után voltam és mutatta, h ott a kilökődött pete helye. :lol:
Nagyon izgatott vagyok. Amikor bemegyek a rendelőbe ugye ott van egy szülésznő (aki a magánrendelőben asszisztensként funkcionál) és mindig megkérdezte, h kismama vagyok e , mert akkor megmér meg vérnyomást mér meg ilyenek... most azt fogom válaszolni, h ÚGY TŰNIK. Az jó? :lol: :lol:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


pingi down szűrős kérdése engem is érdekel.

télen láttam egy anyukát egy ikerbabakocsival és mind2 baba down kóros volt... szegény nő úgy takargatta őket... nagyon sokkolt a látvány... :roll:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Pingi
NÓRINAK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! :)
http://www.youtube.com/watch?v=Eg27RyD4U3Y

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Nos, én megcsinaltam a tablazatot.

Mindenki beírhatja az adatait.

Első lépés:
www.gmail.com

email cím/felhasznalo név:
babanet2012@gmail.com

jelszo:
januar2012

Ezen valtoztathatunk majd, hogy mas ne tudjon belépni.

Harmadik lépés:
dokumentumok (fölső sor) rakkattint. Bejön egy olyan, hogy Tablazat, arra rakattintotok, és mindenki szerkesztheti maganak :)

Ha képet akartok feltölteni, akkor a fényképek (szintén fölső sor) alatt meg lehet tenni.

Ha nem jo az ötlet, akkor nyitott vagyok masra is :)!

titokbaba
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Down-szűrést én már anno megkérdeztem, hogy mennyibe kerül, és akárhány helyet felhívtam mindenhol 30ezer ft volt. Sajnálom a pénzt kiadni erre, de vhol meg jó lenne, hogy kizárják a down-kórt. Azt mondják, hogy 35 év alatt nem kötelező, csak ajánlott. De szerintem kihagyom.....

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszi,átadtam neki :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


titokbaba: én beírtam az adataim. Látom, hogy te is a Róbert klinikán fogsz szülni. Kihez jársz dokihoz?

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Beus:
Jé, tényleg! Te is ott fogsz szülni :)! De jó!!!! Én Fekete Antalnál szültem mind a két gyerekemet. Az egyik vetélésem is nála volt, a nagy vetélés pedig a fiánál a SOTE-n. Mind a kétszer a Róbertben szültem, és soha nem szülnék máshol! Na nem mintha mással olyan nagy tapasztalatom lenne :wink: . Franciska volt a szülésznőm. És a terhesgondozás is nagyon jó ott.Szóval a harmadik (pontosabban ötödik) terhességemmel is oda fogok járni! :lol: Remélem találkozunk majd! :wink:

Remélem a táblázat könnyen kezelhető!

titokbaba
 
 


könnyen kezelhető a táblázat, nincs vele gond. szerintem majd úgy kéne, hogy mindig a rá következő időpontot nem új sorba írjuk, hanem vagy a régi helyére, vagy mellé....nem?
Én Dr. Nyéki Boldizsárhoz fogok menni. Csak jót hallottam róla. Még nem voltam nála, most először fogok vele találkozni. Én is remélem, hogy majd találkozunk. ;)

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Pingi:
Boldog szülinapot Nórinak! :)

Kép

Kép
mirci09
 
 


Szupi ez a táblázat! :D Vicces volt látni, h alakul. :)
A köv vizsi időpontját természetesen a meglévő helyére írjuk, sztem. Mindig a frissen következő legyen szem előtt. :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Beirtam magam én is a táblázatba!!:) Kihagytam a 7est bocsi,de 8as a szerencseszámom és oda irtam be magam:)

De ugy láttam valakinek a kislányát(ha az lesz) azt a nevet fogja viselni mint Én:):):)

Begonia: üdv köztünk!!!
sajnálom a decemberi missedet.
Tudom milyen lehet neked,én idén január 14-én estem át rajta:(
Próbálj meg mindig pozitivan hozzáállni!!Amugy sem lesz senkinek semmi gondja!!!!!
Egytöl egyig mind jó lesz:))


Este görcsölgettem,meg reggel is,de most ugy látom elmult egy picit!!
csajok gyomorégésre tudtok valami okosat akkor szivesen várom:)
Mióta terhes vagyok ugy ég a gyomrom,hogy este alig birok elaludni....
Vendég
 


Gyomorégés nálam is van, nagyon rossz....egy kis kekszet kell rá enni, és jobb lesz. csak pár falatot.

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Gyomorégés: nekem most a Győri Jóreggelt válik be. (pedig eddig nem szerettem sosem)

Meg próbálom tartani magam a sokszor keveset evéshez.
Eddig megy,csak nehogy átcsapjon észrevétlenül a sokszor sokat evésbe...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: