Új privát üzeneted érkezett!

Linácska!

Gratula! :D Tök jó ilyen híreket olvasni!
Remélem kedden este én is ilyenek írok majd neketek!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Honey,
na azért én nagyobb vagyok. Na nem a 160 centinél, az nekem is annyi, de most sajnos 78 kilóról kezdek. Tudom, hogy miért hízok, de Levi után még nem fogytam le.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!

Újra itt! Repkedek a boldogságtól, ma voltam dokinál, van szívhangja a Kicsi Kincsemnek, imádom, gyönyörűűűűű :)

Jaa, találtam egy oldalt, ahol ingyenes a tbs tanácsadás, én is elmegyek, mivel én most munkanélküli vagyok, s ezidáig sem sikerült még munkát találnom, szeretném tudni, mi lesz a gyeddel.
http://jogpont.hu/ugyfelfogadas.php?reg ... gnyit=1023
Kép [/img]
jamaica26
Dunaharaszti
 
 

 
 

Linácska: A hízástól én is tartok, már csak azért is, mert enni a nap 24 órájában tudnék, s a vérnyomásom se az igazi, szóüval rendesen oda kell figyelni...
jamaica26
Dunaharaszti
 
 


:)
jamaica26
Dunaharaszti
 
 


Gratulálok a szívhangokhoz, tök jó :)

Én 65 kilóról kezdtem a terhességet, ma reggel 64 voltam, három napja 62, nálam ez nagyon változó :roll: Ja, és én 172 cm vagyok.
Zsófit is 67 kilóval kezdtem, Fruzsit 63-ral.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


jamaica,
én szerencsére nem nagyon tudok most enni. Egyszerűen nem kívánom. Nekem Levivel cukordiétázni kellett, vagyis előtte, terhesség alatt nem volt gond, de tartottam, úgyhogy most újra elkezdtem.

Lilivel én 75-tel, Levivel 66-tal, most 78-cal kezdek. Amúgy ez bár soknak tűnik, nekem nem olyan vészes, 66-tal már nagyon vékony voltam, pedig csak 160 centi vagyok. Valószínű nehéz csontú család vagyunk, a húgom pl. egy nagyon csinos csaj, ilyenek 50 kilóval szoktak lenni a lányok, ő 60.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jó reggelt!

Jamaica
Gratula!



Evés-hízás
Hát én első terhességemnél 68 kg-ról indultam (magasság 172 cm), de az első hónapokban fogytam 3 vagy 4 kg, pedig nem hánytam, nem voltam rosszul...erre aztán rájött 10 kg, úgyhogy végülis az eredeti súlyomhoz képest csak 6 kg-val voltam több, szülés után pedig ugyanannyi mint terhesség előtt. De a másodiknál nem fogytam, , és szüles után, a szoptatás miatt/alatt, még felszedtem pár kg-t, erre jött rá a harmadik terhesség...2 éve (amióta nem szoptatok) próbálom leadni és lemenni 70 alá (74-ról)..És most végre sikerült! Most 68 vagyok megint..és pont most lettem megint terhes :roll: Kicsit a sors iróniájának érzem....persze most ez a legkisebb gond, de akkor is....Mondjuk olyan szempontból természetesen jó, hogy nem 74 kg-ra jön fel még 10, hanem 68-ra...ennek örülök. De azt hiszem végleg lemondhatok arról, hogy még egyszer rám jöjjenek régi ruháim :roll:
Most is úgy vagyok, mint az előzőeknél, hogy bár éhes vagyok, főleg este későn, nincs étvágyam, és semmi sem esik jól...még a csoki sem, amiből még nemrég kötelező módon megettem egy felet naponta és gumicukrot (így fogytam le.. :lol: )
20140901114303
 
 


jamaica,
neked már milyen jól látszik a baba...gondolom UH függő. Én 3 nappal előbb járok, de nekem nem ennyire kivehető, csak a petezsák egyik sarka (jó duma ez egy kerek valaminél :lol: ) villogott.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


jó reggelt! de koraiak vagytok!
Jamaica ! nagyon klassz! gratula!
Akkor azt hiszem a 100 kilómmal én vezetek.
szép napot mindenkinek!

ja! tegnap elmondtam a nagylányomnak. hát....................
gydavid
 
 


Szép napot mindenkinek! :D

Jamaica!
Gratula! :lol:

Hát én minden nap kinlódok enni nem igen bírok egész délelött! Aztán meg pillanatok alatt olyan éhség tud rám törni és azzonnal ennem kell mert ha meg nem akkor meg azért leszek rosszul!
Ki érti ezt!
Én most 84 kilóval keztem! Többet szerettem volna leadni Kincső után, de hát így sikerült! Kincsővel mikmor terhes lettem akkor 80 kilóról kezdtem de viszont a vége felé már alig bírtam mozogni a 97 kilkómmal! :roll: Na majd most mi lessz, azt még nem tudom!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Gydavid!

Mi az a hát a végén? Most örült vagy nem?
Vagy inkább ne is forszírozzuk?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


sírógörcsöt kapott, hogy neki nem kell kistesó! Szerinte már öreg vagyok. Na ekkor megmutattam neki a táblázatunkat, hogy milyen sokan vagyunk ilyen korúak. Szerencsére megnyugodott.
gydavid
 
 


Mi is elmondtuk tegnap Lilinek. Mutattuk neki az UH képet, és kérdeztük, hogy mi van rajta? Mondta rögtön, hogy a Pötty (ő így hívja Levit, mert jött velem anno az első UH-ra, mert pont nem volt oviban, és az UH-s néni azt mondta neki, mikor faggatta, hogy mi van a képen, hogy ott az a kis pötty, majd azt kell figyelni). Mondtuk, hogy nem a Pötty. "akkor a vesém?" (mert ugye azt is évente UH-zák neki), aztán mondtuk, hogy abban igaza van, hogy egy baba, de egy másik. És akkor elkezdett örömködni, hogy akkor a másik tesóm, a Kata? Úgyhogy nagyon remélem, hogy lány lesz, mert már Levit is nagyon Katának várta.

Tényleg, ti nevekben gondolkodtatok már?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nálunk a fiú nevünk az megvan! Csanád, Magor ha fiú lessz!
De ha lány na akkor bajban leszünk! Mert Kincsőnél is nehéz volt ez a kérdés! de egyenlőre még nem téma a névv választás!
Először legyen minden szépen a helyén!

Gydavid!

Majd szép lassan belerázódik a gondolatba a nagylány! :)

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Nemfogod elhinni! eddíg egyedül a Kata jött szóba, mivel én Katalin vagyok.
Szerintetek a 4 hetesnek a 4mm nem nagyon kicsi??????
gydavid
 
 


gydavid :( Majd ha meglesz a pici, biztos megszereti és élvezni fogja a babázást...

Linacska :)

Hát én is ezért (is) szeretném, ha kislány lenne most, mert a nagy fiam nagyon szeretne egy hugicát, mindkét kistesót annak várta, utoljára a kicsinél, amikor megtudta hogy fiú, sírt szegény, annyira csalódott volt :cry: És a középső fiam is sokszor megkérdezte már, hogy nekünk miért nincs kislányunk? Ha most kislány lenne, talán ő sem lenne féltékeny, hanem örülne.. Apáról nem is beszélve...Persze én is örülnék neki, de hát egy anya egyformán szeret, megszoktam már, hogy fiaim vannak - na jó, a szám a fülemig érne..de amúgy tényleg mindegy... :P

Még nem mondtuk el senkinek, de nagyon nehéz, főleg a barát/nők előtt, akikkel minden nap beszélek, és annyira kell vigyáznom, hogy ne szóljam el magam..úgyhogy szerintem nem bírjuk ki sokáig....
Arról nem is beszélve, hogy minden nap megkérdezi valaki (ismerős, szomszéd, óvónéni..), hogy mikor megyek vissza dolgozni? Én pedig szemforgatva mondom, hogy tavasszal... Úgy vagyok vele, hgy most még nem kell elmondani, végül annyira az elején vagyok, hogy még nem is kéne nagyon tudnom róla, de 1-2 hónap múlva már nem elhallgatás lenne, hanem hazugság :roll:
Viszont anyámnak tényleg nem szeretném még elmondani (még megpróbál meggyőzni, hogy ne tartsuk meg, ezt pedig nincs kedvem végighallgatni...), de ha elmondom a barátainknak, akkor előbb -utóbb elszólja valaki magát a gyerekek előtt..nekik pedig első dolguk az lesz, hogy elmondják mamáéknak a nagy hírt ....na meglátjuk.
Mindenesetre azt mondtam, ha valakinek feltűnik, és rákérdez, nem fogom letagadni....

Ja, még valami. Hétvégén unalmunkban 7 személyes autókat nézegettünk, persze a fiúknak nem mondtuk meg, hogy miért..csak úgy, mert nagyobb autót szeretnénk majd. Erre a nagy fiam: De jó! Hét személyes autót! Akkor szülhetünk még egy gyereket! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901114303 2010.11.19 10:22-kor.
20140901114303
 
 


Én 9 és 10,5 kilót híztam a terhességeim alatt, és mindkét esetben a régi farmeremben jöttem haza a kórházból, pár nap múlva pedig az induló súlyom alatt voltam. Most tavasszal Réka babánál nagyon lefogytam, 63,5 kilósan indultam, a műtétnél, 13 hetesen 60 kiló voltam, és az nagyon kevés volt. 63-nál érzem jól magam :) De most ez izgaz a legkevésbé... :)

gydavid, én a méreteket sosem tudom :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszi ildóca! még azt szeretném tőletek megkérdezni /bocs, de televagyok kérdésekkel és senkivel nemtudok beszélni/, hogy ugye szabin volt a magán dokim,és elrohantam az sztkáshoz.ő 12.02re rendelt vissza. Közben megjött a magándokim és kérdezte, hogy miért kerestem, ő 11.26-ra adott időpontot. Szerintetek elmehetek mind a kettőre? Szívem szerint én is minden nap mennék.
gydavid
 
 


Ildóca! Mi is Csanádban (a Magor is felvetődött) gondolkodunk! :D
Igaz, mi már nagyon kimerítettük a fiúneveket... :shock:

Gydavid

Ha akarsz, elmehetsz mindkettőre, bár nem sok értelmét látom..én az SZtkba nem mennék vissza (és nem is mentem, az elsőnél én is először SZTK-ban voltam, csak utána választottam orvost, a város másik végében), hanem ezentúl a saját dokimhoz járnék..neki viszont nem kell megmondanond hogy már voltál orvosnál ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901114303 2010.11.19 10:30-kor.
20140901114303
 
 


Miért ne mehetnél? Ha ez megnyugtat :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Amúgy én is csak a magándokihoz mennék. Én legalábbis maximálisan megbízom az enyémben :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszi mindenkinek! valószínüleg így fogom csinálni, mert énis nagyon bízom benne, ő csinál 4d uh-t is, viszont szülni nem lehet nála. Na ilyenkor hogyan javasoljátok./ azt mondta majd javasol valakit,akivel ő összedolgozik/ hát nemtudom?
gydavid
 
 


gydavid,
4 hetesen még nagyon látszani sem szoktak a babák, mármint a petezsák se nagyon. Nekem anno Lili 5mm-es petezsákjára írta a gép, hogy 4+/-1hét. Levi 6mm-esére meg már azt, hogy 5+/-1hét.
Orvosügyileg én tuti olyan dokit választanék, akinél szülni is lehet, de nálam ez fel sem merült, mert az enyémnél lehet szülni is.

Nevek: hát mi a fiúnévvel leszünk gondba. Nekem a férjem orosz származású (apukája orosz, anyukája magyar, ő is kint született), és minden unokának van 2. névként orosz neve is. Lili Natasa, Levi Szláva. A Szláva külön tortúra volt, engedélyeztetnünk kellett, és 3 hónapos korára kaphatta meg nem kis utánajárással. Ha lány, akkor Kata Léna lesz, de ha fiú, akkor passz. Még a magyar neve is.

Brunhild,
mi "csak" öten leszünk, de mi is nézzük a nagyobb autókat, egyik autószerelő ismerősünka VW Sharant ajánlotta.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Gratulálok a babácskákhoz!

GYED/GYES
Nálam egyszerű a helyzet, 5 éve van folyamatos munkaviszonyom, rendes, bejelentett munkahelyen. Nagy variációk nincsenek, közalkalmazotti fizetést kapok. (munkahely tb-kifizetőhely)

Név
Fiú: Péter, Tamás, Dániel
Lány: Mira, Kata, Zsófia
Valami olyant szeretnék, ami külföldön is jól hangzik. Ma már ugye, nem elképzelhetetlen, hogy kimegy valaki idegen országba... :wink:

gydavid
Szerintem, nyugodtan elmehetsz mindkét doktorhoz.
(Ha magánrendelésre mész, nem mindenhova, nem mindenre adhat a doktor beutalót. Az sztk-s igen. 12. heti és 18. heti UH-nál is meg van határozva, hogy hol fogadják el!)
Magánorvos: viszont, ha nem lehet nála szülni, akkor én keresnék egy olyant, aki vállal szülést is...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mrsleo 2010.11.19 11:05-kor.

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Gratulálok én is mindenkinek! :) mennyi jó hír! :)
Vendég
 


Orvosválasztás
Én a klinikai orvosok közül fogok választani. Vannak tippjeim, majd meglátom, hogy melyik orvos felel meg jobban az én igényeimnek :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


gydavid

Hát nem tudom. Elvileg az ember azért választ orvost, hogy vele is szüljön...persze ez még nem garancia, nekem a második terhességemnél egy fantasztikus dokim volt, de a baba annyira gyors volt, hogy itthon született meg... A harmadiknál más orvost kellett választanom, mert az előző nagyon messze lett volna. Sikerült vele szülnöm, de csak azért, mert amikor bementünk, épp ügyeletes volt, különben szerintem lemaradt volna...úgyhogy most ugyanoda fogok járni, de hogy a szülésnél ott lesz-e?!?

Linacska

Mi Toyota Previaban vagy Renault Garnd Scenic-ben gondolkodunk egyelőre (és természetesen használt)...de majd csak jövő nyáron lesz aktuális a váltás, addig csak nézelődünk.
MI öten most tökéletesen elférünk az Opel Vectrában (kombi), nagyon jó autó, sajnáljuk is nagyon...nagyon nagy a csomagtartója, nekünk mindig rengeteg csomagunk van, nagyon jól meg lehet pakolni...
20140901114303
 
 


sziasztok!
Csatlakozhatok?
Végigolvastam a topikot. Hát nem semmi, úgy tűnik az a sokgyerekesek hónapja.
Kriszti vagyok, 35 éves. Második babánkat várjuk.
Ma vagyok (kalkulátorok szerint) 5+5, tehát a szülés várható időpontja 2011. július 16. Bár dokinál még nem voltam.
Kislányunk - Eszterke július 31-én volt három éves, így kb 4 év lesz a két gyerkőc között.
Most is, mint először a Szent Imre kórházban szeretnél majd szüli.
A kislányomnál a tehességet olyan 54-55 kg körülről kezdtem és 60 kg voltam mikor hazajöttünk a kórházból. Mire egy éves lett lefogytam 48 kgra. Amikor tavaly ősszel visszamentem dolgozni olyan 51-52kg lehettem, most pedig ismét kb 55.kg vagyok. Ez nem olyan sok, bár 155cm "magas" vagyok.

Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Üdv bkrisztike!

Én most rohanok oviba.
sziasztok
20140901114303
 
 


Üdv bkrisztike köztünk, már írlak is a tábliba :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


szia linacska!
köszi szépen!

valamiért nem sikerül vonalzót csinálnom
segít nekem valaki?

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Linácska és Jamaica, gratula a szívhanghoz! :)

A kisebbik lányom nálunk is 37-es fejkörfogattal született, "vicces" volt...

Gydavid, a kicsi nálunk sem örül a kistesónak. Ő speciel elég anyás, így valahol érthető, hogy nem szívesen osztozna. A nagyobbik viszont annyira lelkes, azóta egyfolytában babás könyveket nézeget, és annyira figyel rám, nagyon megható. :)

Brunhild: nálad ilyen gyorsan megy a szülés?! :) Irigylésre méltó. Én mindkettőt túlhordtam, a kicsinél +10 napnál indították meg a szülést, és mindkét alkalommal eltartott jó ideig.

Nevek: pfffff, fogalmunk sincs... Mondjuk én továbbra is nagyon aggódom, és meg szeretném várni, mit mondanak a genetikai tanácsadáson. Szerintetek rögtön a fogantatás után, amikor még nem ágyazódott be az embrió, akkor milyen kapcsolata van az anyával?

Én 53 kg-ról indulok, és 170 magas vagyok. Eddig mindkét alkalommal a szoptatás időszakában fogytam vissza az eredeti súlyomra, vagy még az alá is.
anabique
Budapest
 
 


Más: ti sportoltok valamit? Van, aki az első hónapok alatt leállt vele? Terveztek menni kismamatornára?
anabique
Budapest
 
 


anabique,
szerintem beágyazódásig semmilyenbe, akkor még nincs összekapcsolódva a két szervezet.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Én is ebben reménykedem! Én pont az első héten szedtem a gyógyszert...

anabique
Budapest
 
 


anabique

Csak beágyazódás után kapcsolódik rá az anyai vérkeringésre, kezdi termelni a hcg-t és onnantól jelenhetnek meg az első tünetek.

Igen, én szerencsére ilyen gyors vagyok 8)

Sosem sportoltam :oops: , de szülésfelkészítő tanfolyamra, vagy kismama tornára stb sem jártam soha...
20140901114303
 
 


én sem sportoltam, vagy jártam sehova sem, viszont végig dolgoztam.
gydavid
 
 


anabique írta:Más: ti sportoltok valamit? Van, aki az első hónapok alatt leállt vele? Terveztek menni kismamatornára?


Én heti rendszerességgel (2-3-szor hetente) járok úszni. Ezt nem tervezem abbahagyni. Most is éppen készülünk a harkányi fürdőbe, csak egy kicsit ülepedjen a pocakunkban az ebéd :wink:

Most 2 hétig szabin vagyok, de egyébként dolgozom. nem hiszem, hogy gyökeresen meg kellene változtatnom az életmódomat, azért, mert kisbabát várok. Alapvetően egészséges életet éltem eddig is...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Anabique
A megtermékenyített petesejt kb. 7-12. napon ágyazódik be. Addig csak lebeg a petevezetékben, a méhüregben. Akkor még a tesztek se tudják kimutatni a terhességet.
Ha a nagyon korai időszakban károsodik a baba, akkor nem is ágyazódik be tökéletesen. Sokszor anyuka esetleg ebból csak annyit vesz észre, hogy akár 1-2 hetes késéssel jön meg a mensese... :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Köszi Csajok! Megnyugtató, amit írtok!

Én is sportoltam eddig, de most próbálok kicsit visszavenni, bár teljesen abbahagyni meg nem akarom, mert én olyankor szoktam hátfájóssá meg nyűgössé válni. :roll:

anabique
Budapest
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok?
Tegnap teszteltem egy poszitívat.Szülés várható ideje 2011.07.27.
Harmadik babánkat várjuk.
Kicsit félek, két lányommal 20hetes koromig minden nap hánytam, és 10kilót fogytam.Remélem most nem ilyen lesz.
Én is 100 kilóról indulok és az első kettővel is annyiról indultam.
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


szia vivcsen! végre mégvalaki 100 kiló. Elárulod hány éves vagy?
gydavid
 
 


Szia!

26 éves vagyok!És te?

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


vivcsen,
üdv köztünk :lol:

Volt egy körünk: délután elvittem Levit az orvoshoz, mert csúnyábban kezdett köhögni. Fetrengett, üvöltött már a váróban. Aztán a rendelőben észrevettem, hogy valami trutyi jön a füléből. Belenézett mind a kettőbe az orvos (már amennyire le tudtam fogni). Amiből a trutyi jött, arra azt mondta, hogy a fülzsírtól nem lát semmit, de a másik be van gyulladva. Úgyhogy fél 6-ra még szereztem időpontot a fülész néninkhez. Na az a fülzsír már a kifolyt trutyi maradéka volt, magától kiszakadt, csak még kellett rajta tágítani. A másik füle megúszta gyógyszerrel. Jövő heti tejterhelésünk harmadjára is ugrott...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska!

Tudom nektek nagyon ajánlani a fülgyertyázást!
Én rendszeressen csinálom a gyerekeknek! Rengeteg trutyi kijön belőlük és nem csak fülzsír hanem egy csomó gyulladás is !
Szerintem jó találmány tudom mindenkinek ajánlani! Még a felnőtteknek is!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Vivcsen!

Üdv itt nálunk! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


ildóca,
még nem használtam, de ismerem, bár nem tudom, hogy pontosan hogy működik, és hogy jön ki a trutyi. De tuti, hogy a kisfiam nem hagyná.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jó reggelt és üdv. az újaknak!

Linacska

Sajnálom, nincs rosszabb dolog, egy beteg gyermeknél.... remélem hamar meggyógyultok! Úgy tünik, mi is kezdjük elölről, tegnap a középsőmnek hőemelkedése volt, folyik az orra és köhög... egy hétig volt mindenki egészséges :( ....
KInt pedig ez a lehangoló idő :?
20140901114303
 
 


Még valami.
Közelednek az ünnepek. Találtam egy oldalt, ahol márkás, használt játékokat lehet venni, bemásolom nektek, hátha érdekel valakit... Én rendeltem interaktiv cicákat és kutyusokat (mikulásra és karácsonyra), amiből nem tudtam volna 3 újat venni a boltban.. Nagyon szépek és aranyosak, nagyon tetszenek. Nem reklámozni akarom, semmi közöm az oldalhoz :)
http://jatekparadicsom.gportal.hu/
20140901114303
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: