Új privát üzeneted érkezett!

A hajammal terhesség előtt se volt gondom. Alapból nagyon nagyon sok és dús, egyáltalán nem töredezik. Ha meg nekiáll hullani, talán jobb is, hogy rövidebb lesz. Nem lesz tele minden hosszú hajszálakkal.

Öltözködés: a melegítőnadrágjaimat a csípőmön, a hasam alá szoktam lehajtani, így nem is szorítja a hasamat. Ha túl rövid a póló (mert mondjuk terhesség előtti cucc) akkor egy fekete bandázst szoktam alá felhúzni, így biztos nincs kint a pocakom. Oké, ezt most még meg tudom tenni, de 10 hét múlva?!
Munkahelyi öltözködés. Mától nem dolgozom, így ez megoldva, de színházba és orvoshoz azért még fel kell öltözni. Vettem egy farmer kismamanadrágot és egy szürke szövetet. A szürke szövetbe járok színházba, és cserélgetem hozzá a felsőket, időjárásnak és pocakméretnek megfelelően. :D De ez a karácsonyi buli nagyon elegáns hely, és mindenki ennek mérten öltözik fel. Úgy örülök, hogy fel tudok öltözni csinosan.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!!

Elnézést a zavarásért,de Barátnőm árulja az ikrei ruháit.hátha itt valakit érdekel!!

csinált egy 44 db-os kislány ruha csomagot,tele badykkal,plüss-pamut rugikkal,szettek(naci+kispulcsi)sapik,nacik,kabát.

Képet tud küldeni,írjatok,többit pü. megbeszéljük.

További szép napot kívánok mindenkinek.
csucsu99
Budapest
 
 


Zsuzsi: Jó nagyot nőttek a babáid! Akkor az enyémek is kb 8 centisek lehetnek. Már ki is fordult a küldököd? Én meg itt parázok hogy majdnem teljesen sima...

Ani: Jó nagy pocakod va, az már tuti ;)

Zsebi: Nekem ugyanúgy hullik a hajam mint előtte :( Ez később még változhat?

Ma volt nálunk a védőnő, azt mondta a keményedéseimre hogy ne dolgozzak. Hát, most már ezt a 2,5 hetet csak kihúzom valahogy, nem? Ti mit csináltatok ha lefekvés előtt nagyon fájt? Olyan kemény néha hogy diót lehetne rajta törni...
Jövő héten megyek AFP-re a kolléganőmmel együtt, múlt héten vallott a babáról, és 4 nap van köztünk :)

Littlemommy-val mi van, valaki tud róla? Olyan régen írt már :roll:

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Zsuzsko: örülök, hogy sikerült a mintavétel és hogy jelentkeztél. Továbbra is megy a drukk! a babáidnak. Örülök, hogy nálatok is vegyes páros lesz. Nálunk is. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsko, nagyon ugyesek vagytok; es szuper az Istenhegyi, nagyon orulok, hogy sikerult a mintavetel, es Te ilyen klasszul alltal hozza. Semmi gond nem lesz! Leci ird meg, ahogy tudod! Klassz, hogy egybol lesz egy lanyod es egy fiad is!!

Mezi - akkor igazan ad6nal nekem egy kis hajat, ami ugysem baj, ha kihullik ;-))).

Zitus, valoszinuleg 1-2 heten belul teljesen meg fog szunni a hajhullasod (most nekem is kicsit kesobb lett igy; de felido korul ota szinte egy arva szal sem hullott ki; maskor a kad eldugul a hajmosas utan :-(. ) Persze lehet, hogy nem mindenkinel van ilyen eros hatas?

Voltunk ma a dokesznal; jovo penteken akkor csaszi; de fura, hogy addig meg csak egy CTG-re sem kuld (ma sem nezett)... Na mindegy, remelem, minden rendben a csajoknal!
zsebibabak
 
 


Zsebi: kitartást erre az egy hétre! De jó lesz, karácsonyra már akkor otthon lesztek. Milyen neműek lesznek a bébik? Lehet írtad már, de most hirtelen nem emlékszem.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok,

na most csak gyorsba, mert épp főzök, csak olvastam Zsuzsi sorait! Nagyon örülök, h kiderült a kétpetéjűség! Ennek drukkoltunk! Biztosan jó híreket hallasz majd! Továbbra is mennek a drukkok!

Littlemommyval minden rendben, írt a másik fórumon. Otthoni zűrök vannak (ha jól emléxem :oops: , ez mostanában terhesen nem megy ... :oops: :lol: ).

na majd jövök (ha lesz időm) :cry:

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Hú lányok, igen nagy a pangás most itt. :(
Igaz, valahogy, hajnali 5-kor nekem sincs sok témám...

A 20. héten voltam utoljára ultrahangon. Hivatalosan csak a 30. hét után lesz legközelebb? Vagy lesz közte is ikrek esetén?

Csütörtökön megyek a dokimhoz, akkor rákérdezek.
16-án megyünk 4d-re, akkor 23 hetes leszek.... (Tök jó karácsonyi ajándék lesz...)
19-én pedig terheléses vércukor...

Ti hova mentek legközelebb?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: mi 18-án megyünk 4d-re, már nagyon várom :D!!! ma pedig megyek a dokimhoz magánba, ezt is várom, h kifaggassam erről a lepényöregedésről. meg hogy megint lássam a manócskáimat :D!

ezerrel böngészem a netet, nagyon élvezem. most épp a szopipárna van terítéken és egyéb babaholmik amik majd még kellenek. még mindig nem döntöttem el, h Bálint melyik lego duplot kapja :oops: :oops: ,tegnap pedig a verőfényes napsütésben kiültem a teraszra és befejeztem az üvegfestésemet. amúgy esténként is azt csinálom, de a nem toxikus változatát az üvegmatricás fajtát.

Ani: nagyon szép pocakod van! és sztem nem is olyan nagy! mármint gondolom cipelni épp elég, de így ránézésre nem vészes :D! drukkolok, h úgy menjen a szülés ahogy Te szeretnéd! és nagyon várjuk majd a babahíreket.

Zsebibabák: izgulok már érted is! és a 17-e annyira nincs messze, jujj de jóóóó!! aztán Tőled is várjuk a híreket, amint tudsz írj!!!

menek pelust cserélni ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Ani: mármint ahhoz képest nem nagy, h ketten vannak odabenn :oops: :D !

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi: hát Te mit csináltál ilyen korán a gép előtt??? már nem dolgozol! :D

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica: nem tehetek róla, ha egyszer kipattannak a szemeim, akkor már nincs mit tenni, nem tudok visszaaludni. Ez történt ma reggel is. Meg amúgy sem tudok ilyen gyorsan átállni arra, hogy aludhatnék még.
Tök jó, hogy a vizsgálataink is ennyire közel vannak egymáshoz. :)
Most babakocsit keresek ezerrel. Úgy néz ki, hogy találtam egyet, ami tetszik is, használt. Jelenleg próbálom lealkudni az árát, mert kicsit sokallom. Amennyiben sikerül, átküldöm a képet a kocsiról. Annyira jó lenne, mert egy gonddal kevesebb. Tegnap elkészültek a kiságyak is, de még a többi bútor vissza van. Így most apát nem sokat látom, de hát valamit valamiért.

A kolléganőimmel húztunk karácsonyra. Csak saját készítésűt lehet. Nekem ez nem gond, sokat szoktam "kreatívkodni". Tegnap délután nekiálltam adventi kalendáriumot csinálni. Most már csak szalvétatechnikával kell egy fadobozt megcsinálnom és ebbe mennek bele az apró számozott ajándékok. :)


Zsuzsko: továbbra is drukkolunk Nektek! A terheléses cukor először a terhesség 24. hetében van. Vesznek éhgyomorra vért, aztán meg kell inni ilyen cukros löttyöt és meghatározott idő után (úgy hiszem, hogy 2 óra) vesznek vért megint. A terhesség alatti cukorbetegséget szűrik vele.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsi: én sosem hordtam ilyen cipőt, úgyhogy nem tudok segíteni :cry: . viszont lehet jók lesznek a normál cipők, mivel áthelyeződik a súlypont (is) és egészen más izmokat mozgat a szervezet?! nem?! nem értek ám hozzá :oops: :oops: :lol: .

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzsi: Továbbra is megy a drukk az eredmény miatt! Ezt a MTB-s cipőt nem ismerem én sem :(

Zsebi: Jó közel van már a megszületésük időpontja nektek, remélem minden rendben fog menni. Mindenképp számolj majd be!

Mi 20-án megyünk a dokimhoz, jövő héten pedig AFP-re a terhesgondozóba. Úgy várom már hogy megint lássam a piciket!!!

Nincs köztetek migrénes? Annyira fáj a fejem tegnap este óta, hogy alig tudok koncentrálni. Mit lehet ilyenkor szedni? A védőnő Algopirint mondott, de annak kifejezetten az van a papírján hogy terhesség alatt nem alkalmazható. Én meg nem akarok olyat szedni ami bármi problémát okozhat.

Kiderült hogy nem tudok semmiképp vizsgázni menni: március 14 és április 28 között vannak a vizsgák. Mivel májusra vagyok kiírva, az áprilisit semmiképp nem tudom vállalni, így buknám a többit is :(

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: nekem is mindig az Algopyrint mondják, Bálinttal néha be is vettem egyet-egyet amikor fájt a fejem, bár én nem vagyok migrénes! sztem nyugodtan beveheted, csak mint minden mást, ezt sem szabad túlzásba vinni. És most akkor mi lesz a vizsgákkal? vagy abbahagyod a sulit? mit tanulsz? (lehet már írtad, akkor bocsi :oops: )

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzsko: igen, mi hallotuk, már érvénybe is léptettük. a dokitól kellett igazolást kérni és apának ki kellett tölteni egy űrlapot. a fizetését pedig már így is kapta novemberben. nekem valamikor október elején volt a 91. nap. június 7.-én született apa, szép dátum !! :D

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Igen, érvényben lévő, létező törvény! csak a nőgyógyász adhatja ki (én legalábbis így tudom) és elvileg a doki tudni fogja, bár nálam is rákérdezett, h akkor mit is írjon rá :lol: . rajta kell lennie, hogy melyik napon töltötted a 91. napot és hát hogy gemini. az enyémen valami ilyesmi volt, h "Igazolom, hogy fent nevezett október 1-én töltötte a 91. napot. gemini" pecsét, aláírás (ja és az enyémen nem volt kitöltve a fenti rész, név., szül.idő ...stb. :D). a lényeg majd úgy is a másik nyomtatvány lesz, ahol minden kutyafüle adatot meg kell adni, ha jól emlékszem a gyerekek adóazonosítóját is.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica: erről az adókedvezményről tudnál kicsit bővebben is írni? Egyidős terhesek vagyunk, akkor már az "uramnak" is megjárna...

Zitus: terhességem alatt párszor volt migrénes fejfájásom, inkább frontoknál. Lehet, hogy Te is ezt érzed. Én úgy vagyok vele, hogy inkább szenvedek, de nem kapkodok be gyógyszert. Ilyenkor próbálok egyet aludni, hátha segít. Vagy csak sétálni a friss levegőn.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


jajj, na várjatok :D! nálunk azért jár az adókedvezmény, mert már "nagycsaládosok" vagyunk. az első két gyereknél nem tudom, h van-e ilyen. lehet akkor félrevezettelek Zsuzsko?! húúú ne haragudj!! szégyenlem most magam :oops: :oops:. az új törvények januártól hatályosak, akkortól lehet majd sztem Nektek életbe léptetni. senkit nem akartam félrevezetni, ne haragudjatok!!! :oops:

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzsi: Én utolsó mensiből számolva május 8-ra vagyok kiírva, a védőnő azt írta a kiskönyvembe. De az "igazi" időpont az UH-k alapján május 31. Majd át akarom íratni a dokimmal mert semmi értelme más időpontnak benne lenni a kiskönyvben mint a valóság. Azon drukkolok hogy májusban szülessenek mindenképp :)

Jól megkavartatok ezzel a kedvezménnyel. Én arról tudtam csak hogy az adóbevalláskor lehet kérni vmi 28e Ft-ot magzatok után. Akkor ez most más? Szóljatok ha tudtok valami pontosabbat!

Wicca és Mezi: Én sem akarok gyógyszert dobálni ha nem muszáj... Nem múlt el sajnos a fejfájás, tuti a front miatt van. 4-kor el tudok menni haza, talán jobb lesz. Megyünk Ikeába fenyőt venni, legalább addig is levegőn leszek :) Sajnos sétálni ma nem megyünk mert Apa nagyon tanul, elkezdődött a vizsgaidőszak :(

Én a mérlegképest csináltam, ez a 3+2 vizsga hiányzik, ezeket csak egyben lehet letenni. De úgy tűnik halasztom jövő októberre...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vica: elővettem megint "szakmai tudásom". Amit ti igényeltetek, az a családi adókedvezmény és 3 gyerektől lehet igényelni, akár úgy is, ha a harmadik a pocakban van még. Hirtelen kezdtem örülni, hogy van valami más is, ami Apa fizetését kicsit tuningolja.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: a bánat tudja hogy hívják :lol: .

Viszont én meg erről nem tudok Zitus amit Te írsz :shock: , erről a 28e Ft-ról.

Na jól képben vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi: elvileg jövőre apa fizetését is tuningolja majd, nem?!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Wicca: Pedig ez van (ha tavaly óta meg nem szüntették), adózásból tanultuk :D Ha adóbevallós időszak lesz majd megkeresem hogy pontosan mit kell ikszelni a papíron :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: oks, majd ikszelünk :D!!! senki nem szólt nekem erről, idén még nekem kellett fizetnem. ilyen még sosem volt ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


egyébként most ezt néztem ki itthoni kocsinak, amivel csak itt a faluban jövök-megyek:
http://teszvesz.hu/item1336081164_bergo ... _lett.html
tök jó állapotban van!

amúgy nem innen, hanem az ikresek.hu oldalról néztem ki.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica: ezt a kocsit én is néztem, sőt az eladójával is "beszéltem" az ikresek.hu-n. :D De nekem most egy másikra fáj a fogam. Annyira de annyira.

Az adóelőlegnél érvényesíthető (adócsökkentő) családi kedvezményre csak a 3 és több gyerekes szülők jogosultak. Így apának nem tuningolja a fizuját most, de jövőre elég sok minden változik és akkor már úgy hiszem, hogy igen. Majd utánanézek addig.

Zitus: erről a 28 ezer forintról nem tudok én se semmit. Légyszi világosíts fel minket! :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Most egy éves iker fiaimról maradt pár ruha, amit eladnék! Valamint nagy lánykáimról is van egy két kisebb darab ami még jó állapotú. Ha valakit érdekel, feltöltöm, és lehet válogatni. Priviben keressetek!

Köszi!

És boldog baba várást mindenkinek. Sokat nosztalgiázok. Épp 35. héten jártam ilyenkor, és már a kórházban feküdtem, mert beindult a szülés, amit leállítottak sikeresen. Ezért is hálás lehetek, így születtek 36. hétre a srácok csaszival. De izgalmas is volt ez az időszak! :)

Kata
labkat
 
 


Lanyok, az adokedvezmennyel osszezavartatok; mert a munkahelyemen engem mindig tajekoztatnak minden aktualis ilyesmirol, de semmirol nem hallottam, sem a ferjem. Nem tudtok valami konkretabb torvenyt vagy rendeletet, amire hivatkozni tudnank a munkahelyunkon?

Algopyrin: minden gyogyszerre ra van irva, hogy terhesseg alatt nem szedheto, mert egy gyogyszerceg sem vallalja a felelosseget, konnyebb ezt rairni. Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor mindent be szabad venni; a nogyogyaszra erdemes hallgatni (meg en meg meg szoktam kerdezni a patikaban. Nekem mondott mar csacsisagot ilyen szempontbol orvos, a patikaban pedig reszletesen utananeznek, melyik trimeszterre vonatkozoan milyen tapasztalatok/ervek vannak.). Van olyan gyogyszer, amit az elejen tilosabb; van olyan, amit az utolso trimeszterben nagyon tilos (pl. veralvadasgatlassal jarok, stb).

Terheleses vercukor: utalatos egy vizsgalat mert remes a lotty, amit le kell nyomni. Rendes korhazakban szolnak, hogy erdemes citromot vinni hozza, en vittem, es ugy sokkal elviselhetobb.

Valamelyikotok kerdezte, mink lesz: hat vszleg ket kislanyunk... Nagyon varjuk oket; bar nem baj, ha a mutetig maradnak, mert meg pl. nekunk sincs babakocsink, meg par dolog...
zsebibabak
 
 


Zsebi: Magyarországon, 3 gyerek után (vagy, ha a harmadik a pocakban van) lehet érvényesíteni a családi kedvezményt az adóelőlegnél. Ez szerintem nem törvény, hanem inkább kormányrendelet. Írd be a google-ba, hogy családi kedvezmény és akkor bővebben tudsz róla olvasni. Már fent van a 2011-re vonatkozó is. Én a HR-en dolgoztam. Minden év elején töltettünk ki a dolgozókkal ilyen nyilatkozatot is.

Képzeljétek: tegnap felhívta a férjemet az unokatesója és felajánlotta a 2 éves kislányuk minden kinőtt cuccát + egy medela mellszívót is. Csak ugye azt ki kell főzni. Azt hogyan kell? Teljesen kezdő vagyok ilyen témákban.... Valamit kell rakni a vízbe?

Ma megyünk dokihoz. Legalább halljuk a szívhangokat. :D
Vica: ti beszéltetek már magáról a szülésről a dokiddal? Nem tudom, mikor hozzam szóba az egészet... Érdekelne, hogy mi a protokoll ebben a kórházban, mert egyáltalán nem ismerem. Pl. be kell -e feküdni, ha igen, mikortól? Mennyire ragaszkodik a császárhoz csak azért mert két babáról van szó (persze csak ha minden más a hüvelyi szülés mellett szól)? Szóval kezdenék tapogatózni.
Eddig tök érdekesen alakultak a dokival a dolgaim. Mindig, ha valamit meg akartam kérdezni, akkor ő előttem szóba hozta. Mintha gondolat olvasó lenne... :)

Tegnap ültem a gép előtt és megszokásból rátettem a pocimra a kezem, közben szólt a zene. (Szoktatom a babákat Szekeres Adriennhez :) ) Erre azt érzem, mintha megrúgtak volna. És meg is rúgtak, egy csomószor. De még csak én élvezhetem a kiváltságos szerepét, mert apánál még sztrájkolnak. Alighogy elveszi a kezét a pocimról és én meg odarakom, már megy is a rugdosás. Szóval cserfesek már most is. :)

Még egy dolog jutott eszembe. Eddig mindkét ultrahangon (amióta tudjuk a nemüket) úgy volt, hogy Réka volt a bal oldalamon, Ákos pedig a jobb oldalamon. Az oké, hogy egy csomót ficánkolnak, de szerintetek maradnak azon az oldalon ahol vannak vagy helyet is cserélnek?

Vica: te mikor készíted össze a kórházi cuccot? és miket viszel? egy csomó lista kering a neten is, de nagyon úgy néz ki, hogy egy csomó felesleges holmit tartalmaz...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: és megmutizod milyen babakocsira fáj a fogad? én már beszéltem a dokival a szülésről, tegnap is szóba hoztam azt ami érdekelt. azt hiszem én már túl vagyok az összes kérdésemen :D! a lényeg, h tegnap megvilágosodtam, h az ikerterhesség tényleg nem semmi kockázato(ka)t rejt magában. nálunk szerencsére nincs előbb befektetés ez nagyon megnyugtató. ha minden rendben a babákkal és a mamával akkor majd ha beindul a szülés akkor megyünk be. ha valami gond van, akkor természetesen be kell feküdni (de reméljük ez kimarad az életemből). csak akkor engedik a normál szülést itt fehérváron ha mindkét baba koponyavégű, ha valamelyik nem úgy fekszik, akkor sajnos csaszi. normál szülésnél kérhető epidurál vagy a másiknak a neve nem jut eszembe érzéstelenítő, ez "helyi szokás" mennyire támogatják, nálunk például nem szeretik, de persze lehet kérni. sztem a dokiddal bármikor beszélhetsz erről, mert (magamból kiindulva) a terhesség előrehaladtával lehet, h egyre több kérdésed lesz :wink: :lol: ! húúú ezen a kórházi pakkon már én is gondolkodtam, h mikor is készítsem össze?! sztem olyan 32. hét környékén. amik a neten keringenek listák, azok nagyjából jók én is onnan merítettem amikor Bálinttal voltam benn a kórházban. érdemes a kórházat megkérdezni, h pl. pelenkát, babának ruhát vigyél-e be?! van ahol adnak betétet is a szülés utánra, de nem jellemző. most ennyi jutott eszembe, majd még biztos jönnek elő emlékek, mit érdemes és mit nem.

tegnap voltam a dokinál, rákérdeztem erre a lepényöregedésre. azért nem akarta mondani, mert nem akar ijesztgetni! aranyos!!! azt mondta Éva ne izguljon, mire én mosolyogva közöltem vele, h egyáltalán nem izgulok! :) viszont ami inkább zavar most, bár ez sem gond, h nem beton a méhszájam, pedig Bálintnál szülés előtt egy nappal is még az volt ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi: nagyon tetszenek a neveitek!! A Réka különösen :D!! nekem is jobb oldalon van a kispasim, bal oldalon a csajszikám. tegnap ezt is kérdeztem a dokitól, hogy ha mindkét lepény mellső falon tapad akkor gyakorlatilag egymás mellett vannak a babók, vándorolni nem fognak, már egymás mellett maradnak. a lepény ugyan a méh növekedésével változtathatja a helyét, de csak úgy, h "fölfelé csúszik". tehát elvileg nem tudnak helyet cserélni, de ez az én logikám :D!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica: ez tök jó, mert nekem is mellső falon tapad a lepény. :) Nem akarom összekeverni őket. Pl. jobb oldalon érzek egy bazi nagy rugást, és mondom, hogy Ákos, milyen ügyes vagy! (és közben pedig a Réka művelte... ) :oops:
Amúgy a jobb oldalam aktívabb kezdetektől fogva, lehet focista lesz...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Bocs hogy bekukkantottam. Ha zavarok szóljatok és eltűnök!

Algopirint én szedtem, többször is, mert fejgörcseim hányásba torkollottak. Amúgy is fejfájós vagyok. Négy gyerekem van, egyiknél sem okozott gondot. Annak idején körbe jártam a témát, és legtöbb helyen ezt olvastam, hogy használható fájdalom és lázcsillapításra. Módjával persze.

Mezi: nekem is két oldalt feküdtek a srácok (egypetéjűek amúgy, de volt közöttük egy elválasztó burok). Nem változtattak helyet, sőt A baba nagyon hamar befordult, kb a terhesség felétől fejvégű volt, csak B baba forgott állandóan, aki miatt végül csaszi lett a vége. Ezt sajnáltam nagyon, de azért bizonyára jobb volt ez így!

Kata
labkat
 
 


Wicca: Olyan szép ez a babakocsi! De sajnos nekünk ez a fajta sem jó mert túl széles :(

Zsebi: Végül tegnap megnéztem még egyszer az Algopirin papírját: a terhesség 4-6 hónapjában nem ellenjavallt. Úgyhogy vettem be egy felet és lefeküdtem, el is múlt a fejfájás :) Már ideje volt!

Mezi: Kifőzésről most olvastam. Azt írják, bele kell kötni egy tetrapelenkába az összes cuccot amit csak ki akarsz főzni, és úgy kell beletenni a vízbe. Könnyebb állítólag ha egy fakanálra akasztod és akkor ki tudod venni ha kész, nem égeti meg a kezedet. Forrástól számolva legalább 30 (vagy 40) percig kell főzni úgy, hogy minden része benne legyen a "csomagnak" a forró vízben. Hát, én még sosem csináltam, de így írták a patikai újságban :)
És nekem is nagyon tetszenek a neveitek, de ez már írtam :D

Olyan jó nektek hogy érzitek a piciket mocorogni! Nagyon várom már én is. Nekem is elöl van a méhlepény, amúgy ez jelent bármit is?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Labkat: Ha benézel többször is, nem hagyhatom ki, annyira édesek a kisfiaid!!! Nekünk egypetéjű lányaink lesznek, remélem legalább ilyen szépek leszenk ők is :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Kata! Üdv itt, gyere nyugodtan. Nagyon édesek a babáid a vonalzós képen.

Zitus: örülök, hogy elmúlt a fejfájás, elég szörnyű tud lenni hosszú távon.

Úgy néz ki, sikerült kialkudni a végső árat babakocsi ügyben. Vasárnap vesszük meg. A képet most nem tudom feltölteni, mert túl nagy a mérete, de amint tudom, küldöm.
:D

A méhlepény tapadásáról a következő linken többet olvshattok:
http://www.kismamablog.hu/terhesseg/pro ... /mehlepeny
Úgy értelmeztem, hogy nincs igazán jelentősége a baba szempontjából, hogy hol tapad a lepény.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zitus: a mellső falon tapadó méhlepénynek az az egy hátránya van, hogy valószínűleg később érzed meg a babáid mozgását, mert tompít :cry: , de vígasztaljon, h eljön az az idő is amikor nem bánnád ha egy kicsit abbahagynák :wink: :lol: !

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi: kíváncsi vagyok a babakocsitokra, majd számolj be, hogy tetszik!
Köszi a leírást a méhlepényről, végülis tényleg nem jelent semmit hogy hol tapadt meg :)

Zsuzsi: Gondoltunk rátok!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Méhlepénynél csak akkor van gáz, ha közel a méhszájhoz tapad. De akkor is csak azért, mert vérezgethet a kismama. Melsőfali tapadásnál a mocorgásokat tompítja, így később lehet érezni kívülről. Nekem nagylánykánál hátul tapadt, kisebb nagylánynál felül, és a srácoknál hátul kicsit oldalt.

De jó titeket olvasni. Olyan izgi :) Nekem valsz nem lesz több babám, de így jó nosztalgiázni!!!

Itt van pár kép a kölykökről. Nagylány Vera 5 éves lesz januárban, Johanna 3 éves múlt szeptemberben.
Srácok Gergő volt az A baba, Bálint a B, és ő van narancs csíkos pulcsiban!

Kép Vera és Johanna
Kép Gergő és Bálint

Kata
labkat
 
 


Kata: nagyon édesek a gyermekeid. A Vera, Johanna és Gergő név nálunk is versenyben volt. :D

Zsuzsi: továbbra is gondolunk rátok! Mennek a drukkok.

Annak ellenére, hogy a mellső falon tapadnak a lepények az én esetemben a 18. héten rendszeresen éreztem a mozgásukat és tegnap, azaz a 22. héten éreztem a kezemmel. Igaz, Apa még nem érdemelte ki, hogy érezze... :lol:

Na most ennyi, mert megyünk a dokimhoz.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Az általános 20. hét hogy érezd a mozgásokat. Egyes terhességnél jellemző ez. Nekem a lányokkal is a 15. hét körül már volt valami, a srácoknál a 10. hét környékén éreztem mozgásokat, aztán volt némi szünet, és végül a 14-15. hét környékétől váltak rendszeressé a mozgások. De persze ez annak is függvénye, hogy első vagy többedik terhesség. Én meg elég hamar szültem a babáinkat egymáshoz. kb 2-2 év korkülönbséggel. A test pedig nem felejt!

Kata
labkat
 
 


Zsuzsko: b@sszus ez nem semmi! az Istenhegyin ennyire tanácstalanok legyenek, hihetetlen!! :shock: :shock: Azért nekem ez inkább sugallja azt, hogy semmi baj nincs, mint az ellenkezőjét! Ha lány, ha fiú! A 3 hét nagyon hosszú idő! Én bízom benne, hogy nincs baj! Mennek tovább a drukkok! Nem lennék most a helyetekben, mert a várakozás őrjítő!! A többi UH-on volt valami eltérés? Nem ugye? Azon azért sok mindent észrevesznek!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzsi: Nagyon remélem hogy minden rendben van akár fiúk mindketten, akár lány a másik babátok! Nagyon bízzatok benne hogy egészséges mindenki, és úgy lesz!
(az én babáimnak egy méhlepényük van)

Kata: Haláliak a kisfiaid! :D Persze a lányok is :P

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Kata: tüneményesek a gyerkőcök!! annyira hasonlítanak egymásra mint 4 iker :D!!! nem semmi vagy Te is 4 gyerekkel! hogy ment az elején? nagyon nehéz volt?

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Na ja, jó lenne ha ez most csak "kész átverés" lenne :D, aztán két szép egészséges gyerkőccel a fejedet fogva, hol sírva, hol nevetve emlékeznél erre az egész kálváriára :wink: :D . Érzem, hogy nem lesz semmi baj!!! Tényleg 5 hét ... :cry:

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Nem akarom Zsuzskát zaklatni ezzel, de most mi is pontosan a baj? Nem jó ha lány lenne a másik baba? Egyébként Hajdú doktornőnél volt? Én benne nagyon bízok. Ott van az Istenhegyin is, és a Praxis magánrendelőben! Nekem minden gyerek nemét tutira megmondta!!!

Wicca: Hát néztem, hogy neked is harmadikra lesz a duplázás :) Nem akarlak elkeseríteni, de az első három hónap nagoyn nehéz volt. Anyukámékkal együtt élünk, és több estét fent töltött nálunk anyukám (mi lakunk az első emeleten, ők a fölszinten). Srácok igen hasfájósak voltak, és máig nem alutunk át egy éjszakát sem. Első három hónapban rengeteget sírtak :( De alányokkal nincs ennyi baj. Nektek milyen páros érkezik???

Kata
labkat
 
 


Tök jó! Írtam egy hosszút és kidobott. :(

Akkor most kicsit tömörebb leszek.

Zsuzskó: kitartás és továbbra is drukkolok! Nagyon sokat segít a pozitív hozzáállás.
Én is a 12. héten tudtam meg, hogy ketten vannak.

Voltam ma dokinál. Az eredményeim (uh, hepatitis, afp) jók és a méhszáj is zárt, így nincs semmi gond. Mondta, hogy ritkán lát olyat, hogy ennyire egyformán fejlődnének az ikrek, mint nálunk.
A kórházba van egy olyan "szokás" az ikreseknél, hogy befektetik őket egy kisebbfajta kivizsgálásra. (vérvétel, tenyésztés, ultrahang) Nekem is be kell feküdni január közepén. Kicsit parázok tőle, 20 éve nem voltam kórházban. A lényeg, hogy csak 2-3 napról van szó. Utána hazamehetek és csak a 36. héten kell befeküdnöm, hogy szem előtt legyek. Próbálom a befektetésnek is a pozitív oldalát nézni, legalább megismerem jobban a dokimat, a kórház protokollját. Jól fog jönni pár héttel később a megszerzett info. Viszont nagyon rossz lesz a férjem nélkül. Szerencsére nincs gyerek, aki miatt aggódni kellene pluszban.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzska: én úgy tudom, hogy vérteszt ide vagy oda, ikreknél sok érték mutat mást - azaz nem jó értéket. Korrigálnak ide vagy oda, de biztosat nem tudhatnak, max a frászt hozzák az emberre! Mivel úgyse tudnál mit csinálni, mert racionálisan nézve, ha beteg is lenne az egyik baba, a másik egészséges, hát megszülnéd őket bizonyára. Szóval szerintem próbálj ne is gondolni rá! Ne aggódj, szerintem baromira elnéztek valamit, és minden rendben van a babókkal!!!

Mezi: ilyen félidős vizsgálatos befektetésről még nem hallottam :shock: :roll: Hová jársz kórházba???

Kata
labkat
 
 


Kata: eddig én se hallottam róla. Pláne furcsáltam, hisz nem indokolja semmi, de ha kell, akkor kell. A kórház Zalaegerszegen van. Azzal tudnám összefüggésbe hozni, hogy alapból nem ehhez a kórházhoz tartozok és biztos, ami biztos megnéznek ők is. De a dokim úgy beszélt, hogy ikreseknél szokás... Végül is mindegy, kibírom azt a pár napot.

Kép

Kép
mezi_84
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: