Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Linh: Sajnálom a bölcsi mizériát..... :(

MIndjárt írok magamról, csak először egy nagyon fontos szakmai kérdésem lenne... Nálunk a családban sok a gyógyszerérzékeny a felmenők között, tesómmal mi is vagyunk valamennyire azok... azért írom hogy valamennyire, mert mi annyira nem voltunk betegek, hogy szinte alig szedtünk gyógyszert...
Rólam annyit tudunk, hogy gyerekkoromban egy Maripen nevű gyógyszerre, illetve egy Germicid nevűre biztosan voltak allergiás tüneteim (csalán, torok dagadás), illetve a Nospától is rosszul voltam.... Ezeken kívül arra már én is emlékszem, hogy az Algopyrinnél ugyanez van....
Namost tegnap ráparáztatott a dokim, hogy jó lenne kideríteni, hogy pontosan milyen olyan gyogyóra vagyok/lehetek még allergiás amit esetleg terhességkor vagy a szülésnél adhatnak...??????
Reggel óta nyomozok, de mindenhol falakba ütközöm, merthogy terheseknél nem merik megcsinálni a gyógyszerallergia vizsgálatot nagyon úgy tűnik.... :shock:
A Maripen az ugye penicilines gyogyó?
Az Augmentint kérdezte még nagyon a dokim, hogy szedtem-e, de tudomásom szerint nem volt még dolgom vele...
Ezek alapján, amit leírtam, szerinted milyen hatóanyagok azok amiknél gáz lehet nálam????
Nagyon megköszönném ha segítenél....

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Folyt:

Csajok, sajnálom ezeket a fejfájásokat.... én amióta a baba van, nem mertem fejfájás csillapítót se bevenni... igaz előtte nekem már fej ill. menstruációs fájdalmakra is szinte csak a cataflám hatott.. azt meg most ugye nem szabad....

Mi voltunk tegnap afp-n... 2 hét múlva lesz meg az eredmény egyik fele.. a másik fele meg majd a 24. hetes terh. cukros vizsgálat környékén...
Bébivel minden rendben, és amúgy is odabent... Viszont nagyon szemérmes a kis drága... nem láthattuk permier plánban a lábaközét, de a doki szeirnt, amennyit ő kivett belőle, feltehetően kislányunk lesz! :)
Miómám még megvan, de doki szerint nem lehet probléma vele....

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Andi: semmiképp ne szedj augmentint sem!!!! Az is penicillin-származék!!!! Semmi olyan antibiotikumot ne vegyél be, aminek a hatóanyag-neve -cillin-re végződik.
Ha szükség van rá, akkor penicillin-érzékenyeknél makrolid gyógyszercsoportba tartozó gyógyszereket szoktunk adni: pl. Klacid, Sumamed. Az ide tartozó clarithromycin viszont terhesség alatt kontraindikált!

Egyébként bevallom őszintén, valamit nem értek. Miért akar neked antibiotikumot adni az orvosod a terhesség-szülés környékén?
A hüvelykenetet a 38. héten veszik le, és ha abból kinő a Streptococcus, akkor indikált az atb., de az odébb van, meg biztos hogy van rá penicillinérzékenyek számára protokoll.

linhbaba
 
 

 
 

Köszi szépen Linh a gyors választ.. ne tudd meg hogy rá vagyok parázva a témára.... :shock:

Nem akar adni semmit, félre ne értsd :)
Csak fel szeretne készülni arra az eshetőségre, ha valami gond van, hogy mit adhat esetleg, és mi az amit nem.....:)

Szóval akkor azt mondod a penicilin ne legyen semmiképpen se... amit a többi gyógyszert írtam, azokról tudsz valamit mondani?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Linhbaba

Remelem nem haragudtal meg!
Vendég
 


Dehogyis!!!!! :)

Sőt, mivel tudom, hogy jártas vagy ezekben a dolgokban, azért kérdeztelek Téged!!!!!! :)
MIlyen jó ha van egy ilyen Valaki az embernek a tarsolyban.... :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Dehogyis!!!!! :)

Sőt, mivel tudom, hogy jártas vagy ezekben a dolgokban, azért kérdeztelek Téged!!!!!! :)
MIlyen jó ha van egy ilyen Valaki az embernek a tarsolyban.... :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Nincs mit!
Ha a Germicid-et gyerekként kaptad kúppban, akkor az aminophenazon és a barbiturát is szóba jöhet, mint allergiát indukáló szer. Az Algopyrin pedig metamizol tartalmú fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő gyógyszer, az aminophenazonnal egy gyógyszercsoportba tartozik.
A No-Spa drotaverint tartalmaz, ami izomlazító hatású.
Azt pl. elgondolkodtató, hogy a Germicid-C-ben melyik komponens válthatta ki az érzékenységet. Bár ha esetleg császár lenne és nem természetes szülés, akkor is az érzéstelenítéshez lidokain-származékot szoktunk használni, kivéve ha altatásban történik a műtét, akkor lehet jelentősége a barbiturát-érzékenységnek.
NSAID-okat (mint amilyen az aminophenazon) nem adunk terhességben, mert idő előtt zárhatja az ún. Botalli vezetéket (keringési gondokat okozhat a babánál), szóval szerintem ez is ki van zárva.
No-Spat nem adunk szülés környékén, mert az oldaná a görcsöket, annak meg nincs értelme, hasonlóan a többi -verinhez.

linhbaba
 
 


de hülye vagyok....most nézem, hogy nem Linh írt, hanem Neki Georiga :))))))))

Látszik hogy teljesen kész vagyok.....

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Szóval görcsoldók kizárva, penicillin-származékok kizárva. És a nem szteroid gyulladáscsökkentők közül a pyrazolon származékok kizárva (pl. Germicid, Demalgon, Meristin, Quarelin)

linhbaba
 
 


Georgia: jaj dehogy dehogy!!! De nem volt szimpi sem az a gondozónő, akihez a Marci kerülne. Ha meg fizetek egy szolgáltatásért, nem akarom rossz érzéssel otthagyni a pasimat. :(
De nincs harag, dehogy!!!!

linhbaba
 
 


Hú Linh... köszi, köszi!!!! NAGYON HÁLÁS VAGYOK AZ INFÓKÉRT!!!:)

Össze fogom ezeket írni, aztán megkonzultálom a házidokkerrel a nőgyogyihoz úgyis január elején megyek csak legközelebb... addigra így már tutira meglesz a lista a segítségeddel!!! :)
Köszi!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Tényleg nincs mit, remélem tudtam segíteni!

linhbaba
 
 


De még hogy!! ...Nagyon sokat :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


mennem kell altatni, majd jövök!!!

linhbaba
 
 


Sziasztok!
Rendesen beindultatok. :lol:
LInh:Hát ez az ordítozás érdekes.Mikor hozzán uj gyerkoc kerult igyekeztunk a tobbi gyrek segítségével bevonni mindenben,nem hagytuk,hogy az anyuka mellett uljon.Meg aztán a szulok elott nem orditozunk meg ha uj gyerek van mert mindenki csak meg ilyed,amugy nekem az a tapasztalatom,hogy a gyerekek tobbségével nem is kell orditozni elég csak hangosabban szólni vagy valami apróságtól eltiltani esetleg mikor már nagyon nem megy elkuloniteni pl.kulon ultetni,hogy ne játszhasson a tobbiekkel egy 5-10 percig.MEg szigorúbbnak :Nekem az volt a tapasztalatom,hogy akikkel otthon is kiabáltak azok oviba is csak arra figyeltek mikor rosszalkodtakl.De ,hogy egy beilleszkedés alatt lévo gyerkoccel nem foglalkoznak na ez nem fér a fejembe.Lehet ,hogy valamit rosszul csináltam,de soha nem volt gondom az uj gyerkocokkel ami problémát szokott okozni az az altatás vol de az is csak 2-3 napig megbeszéltuk a dolgokat elbolonditottuk és ennyi.Akikkel orditottunk azok csak nagyon problémásak voltak meg mikor már 18 gyereket nem birtunk egyszerre lecsitítani.Én ide nem adnám be a gyerkocom az biztos.Ha van lehetoséged szerintem néz korul máshol is.

Andrea:Te sem vagy egyszeru helyzetbe ezzel az alergiáddal.Érdekes,hogy ilyen sokára készul el nálatok az afp,nálunk 2-3 nap.Én csutortokon voltam de hétfore már megvolt.

Me sutottem a mézeskalácsot az ize jó még kemény meg egy kicsit megégett,mert a hugom pont akkor toppant be és elbeszélgetuk az idod :lol: de nem vészes :lol: !Ma egész délelott a konyhába voltam ugy élveztem :lol: De ez az ido!!!!!

Na honap kelhetek hajnalba.Át kellett tetetnem az idopontom reggelre a dokinál,mert Peti csak igy tud eljonni velem ilyen idobe meg nem akarok egyedul menni.Azért egy órás út.
Már úgy izgulok,hogy minden rendben legyen és visszatérjek az életbe apróba!Nagyon akarom!!!!!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Nagy nehezen elaludt fél4kor... lehet inkább hagynom kellett volna, hogy rohangáljon és akkor este korán lefeküdt volna.

Georgia: tényleg nem haragszom!!! Remélem nem azért nem írsz, mert azt hiszem, hogy igen!!! :wink:

Bea: nem fogom többet oda vinni, az biztos. Csak most azon dilemmázom, hogy cipeljem-e még egy hetet valahova máshova, mikor Apa 18-tól szabin van, vagy inkább hagyjam még a dolgot pihentetni és majd jövőre kezdjem el újból egy új helyen?
Hahh, az élet nagy kérdései.
Drukkolok, hogy holnap a dokinál minden rendben legyen, de nem lesz gond, biztos vagyok benne!!!!
Azért ne legyél túl hegyke, inkább pihenj!!!!

Puszi nektek!

linhbaba
 
 


Csajok

Vettem ma foldimogyorot ugy megkivantam!
Aztan most nezem a neten, tilos enni terhesseg alatt :cry: :cry: !!

Linhbaba

Dehogy, irok en ne aggodj!!
Azt irtam ahogy erzed, ha akarod viszed oda, ha nem viszed masik bolcsibe.
De hidd el mindenhol magyarorszagon egyformak a dolgozok :cry: :cry: !!
Csak valamelyik elotted csinalja, valamelyik nem.
Itt mi nem orditozunk a gyerekkel, hanem buntetjuk oket, meg en alltalaban ha gondom van veluk csunyan nezek ra, es kozlom a gyerkoccel, hogy nem az annya vagy az apja vagyok, ugy viselkedjen, hanem az ovonenije, es alltalaban oke minden :D :D !!
Vagyis szeretnek a gyerkocok, es tisztelnek :D :D !!
Kiabalnak utanam a varosban ha nem veszem eszre oket :D :D !

Andrea
Alergiat sajnalom :cry: :cry: !!

Bresbea

Ne aggodj, minden jo lessz!!

En is megyek holnap delelott a szulesznohoz, ugye itt nincs vedono :D :D !!
Megtapogatja a hasamat, es meghallgatjuk a bebi szivet a keszulekkel, remelem nem pucol majd el :D :D !!

Megyek fozok tovabb, majd jovok meg!
Puszi!
Vendég
 


Georgia:Komolyan nem szabad enni én már ettem 2x is.Miért nem lehet.Ugye nem lesz belole baja a babának?

Hasonló beállitottságú ovónénik vagyunk nekem is ez a tapasztalatom a gyerkocokkel.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bresbea

Azt olvastam, hogy ha terhesseg alatt eszed a mogyorot, akkor alergias lehetsz, es a gyermeked is :cry: :cry: !
Az nembaj ha ettel 2szer, de mostmar ne egyel vagy csak minimalisat!
Vendég
 


Sziasztok!

Megbeszéltem a párommal és úgy döntöttünk, hogy nem visszük többet abba a napközibe a gyereket. Úgyhogy ebben az évben már nem megyünk sehova. Januárban meg megpróbálkozunk egy másikkal. Aztán ha az se jön be, akkor valószínűleg velem van a baj...

Georgia: hát én amikor elolvastam ezt a földimogyorós dolgot, azt gondoltam, hogy ekkora hülyeséget még az életben nem hallottam... de utána néztem és TÉNYLEG!!! Bár azt olvastam, hogy azok az anyák vigyázzanak, akik maguk is szenvednek ún. atópiás betegségben (szénanáthya, bármilyen allergia, ekcéma...). Állítólag pl. diót se lehet enni.
Vinném hozzád a gyerekemet oviba :D.

Bea: hozzád is vinném! Mikor jöttök Pestre? Hétvégente már nagyon tele vannak a bevásárló központok, borzasztó. Úgyhogy ha vásárolni akarsz, ne hétvégén gyere!

linhbaba
 
 


Na meg volt a doki is .És azt mondta lassan mehetek fokozatosan ugy orulok!!!!!Nem volt nagy szám kiírta a papirokat cukorra meg a 20.heti uh-ra. Torletet vett.Kérdeztem ezt a mogyoró dolgot de azt mondtanyugottan ehetek csak mértékkel.Meg olvastam,hogy a dioba is meg az olajos magvagba sok a folsav.Sokan irták,hogy esznek ilyesmiket és ,hogy minden rendben volt,inkább azoknál gond akiknek alapból is valamilyen alergiájuk van.

Linhbaba:Hogy mikor megyun rejtéj ma jól osszekaptam a férjemmel.Meg ha mennén csak vasárnap :( máskor dolgozik.Csak 2 helyre akarok menniatobbit majd meg oldom valahogy itt nálunk

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy bepofátlankodok. A 2010. novemberi babák topikból vagyok.

Szeretném eladni a Pesztonka mellszívó+orrszívó egyben, vadonatúj, 2 év garanciával.
Édesanyámtól kaptam meglepiből, csak nem tudta, hogy közben én is vettem egyet, így ez felesleges lett :(
Gyógyszertári ára: 11250 ft volt, én kb. 9000 ft-ért odaadnám.

Képet nem készítettem róla, de találtam egy linket, amin ugyanez a készülék van:

http://rokana.hu/babagondozasi-termekek/36

Remélem nem bánjátok, hogy itt hirdettem, de én is így találtam meg álmaim babakocsiját. :)

További szép napot!

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Sziasztok!

Linhbaba

Jol teszed, januarba majd probalkoztok :D :D !!
Gyere ik nyugodtan hozhatod ide a kisfiadat :D :D !!

Bresbea

Orulok hogy minden okeeeeeeeeeeeee :D :D !!!!!!!!!
De azert meg ne rohangalj!!!!!!!!!!!

En is voltam ma a szulesznonel,megnezte a hasamat es mondta sokat nott a mehem, mejd jott a muszer :D :D , szivhangot neztunk, eloszor hatalmas rugasokat hallottunk, es ereztem a mozgasat a bebinek, majd hallottuk a zakatolo kis szivet :D :D !!
Annyira jo volt :D :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Minden oke, egyenlore, jovo csutortok a genetikai uhu, megnezik minden oke e, jol fejlodik e a bebi!
Remelem minden oke lessz!!
Es akkor ha megmutatja magat, megtudjuk, ki lakik a pocakomban :D :D !!!!!!!
Mogyorot, siman lehet enni, meg kerdeztem, csak akkor nem ha alergias vagyok.
De nem vagyok, igy tegnap este, mar a neten irtam egy masik dokinak, es vissza is irta hogy egyek nyugadtan, igy tegnap mogyroztam :D :D !
Ugy kivantam uuuuuuuuuuuuuuuuuu :D :D !!
Bocs a sok irasert!
Mindenkinek puszi!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Bea: szupi, hogy minden rendben volt a dokinál! Ez nagyon jó hír! De tényleg csak fokozatosan terheld magad és ha bármikor úgy érzed, hogy valami nem jó, pihenj!!!!! Tudom, a közelgő karácsonyi időszak nem erről szól, de akkor is!

Georgia: Szuper, hogy rendben talált a szülésznő mindent és szerintem ne izgulj! A nagy genetikai UH-on se lesz semmi gond!
Örülök, hogy ettél mogyorót végül! Mi kismamák hajlamosak vagyunk túlparázni mindent szerintem (főleg én ) :oops:
Egy másik fórumon, ahova néha benézek épp azért mennek ölre a pajtások, hogy meg lehet-e inni 1-2 pohár bort terhesség alatt, vagy sem...

Caramel: merre vagy? Elhavaz a lurkó?

Andi: remélem a tegnapi para után most megnyugodtál egy kicsit! Én is ilyen vagyok, ha valami problémával szembesülök, rögtön rá akarok pörögni és addig nem hagyom abba, amíg nem találok megoldást. :)

Többiek? Vanda, Detti: remélem veletek is minden rendben!

Tényleg, nem volt semmi heti kérdés...
Mind új cuccokat vesztek majd a babáknak, vagy használttal is beéritek?

linhbaba
 
 


Itt vagyok, itt vagyok, csak... Na, nem olyan nagy problema, csak mas helyzet. Parom uj telefont kapott, en pedig megkaptam a "leselejtezett" iphone-jat. Amivel tok jol lehet netezni, de eleg maceras irni. (foleg ekezeteset) Igy mostanaban van, hogy tobb napig be sem kapcsolom a szamitogepet, csak a telefonon megnezem a leveleket, meg a forumot:), es kesz. Nagy ritkan meg ha gephez jutok, az mar keson van, es a szukseges dolgokat csinalom csak meg. Szoval bocs bocs bocs, olvaslak benneteket mindig, csak irni irok nehezebben. A jovo heti kerdes legyen itt is a pohar bor, ez engem is erdekel! (szerintem: az elso trimesztert leszamitva szabad, ha jol esik...)
caramel
 
 


Sziasztok!

Caramel: Mi nagy borosok vagyunk a férjemmel, úgyhogy evidens hogy a hétvégi borozásnál én is iszom, persze csak kortyolgatva, olyan 1 decinyit kb :) Mikor még nem tudtuk a babát, kedden teszteltem... és előtte vasárnap elmentünk a várba borfesztiválra.... Nos első trimeszter ide, első trimeszter oda, kapott ez a gyerek rendesen a legjobb minőségű magyar nedűkből.... :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol:

Linh: Hát nincs mit csinálni, úgyhogy megnyugodtam... majd ha megyek a házidokihoz viszem a listádat :)... és íratok vele jobb híján egy igazolást a nőgyógyásznak, hogy ezekkel a gyogyókkal, illetve hatóanyagokkal volt eddig gond... Mást egyelőre nem tudunk csinálni, úgyse... :)

Georgia: Klassz lehetett hallani a kis szívének a hangját :).. Az én dokim soha nem teszi rá a hangot, csak a monitoron szoktuk látni a férjemmel a pulzálását..... az istenhegyin hallottuk eddig csak a szívhangot... :shock: :shock: :shock: Örülök, hogy rendben vagy.... jövő hét csütörtök.... hú.. gyere majd ám a hírekkel!!!! :)

Mi jövő hét pénteken megyünk majd 4d-re, talán ott már biztosabbat fogunk tudni mi is :)

Bea: Hajrá fokozatosság :)... Tényleg készülj, őrület ami hétvégenként van itt.... Mondjuk most szombat munkanap lesz a népeknek, szóval talán szombat délelőtt még kibírható lesz a plázázás....de a vasárnapra készülj tumultusra... :shock: Azért remélem sikerrel fog járni az utatok.. Melyik bevásárlóközpontba mentek egyébként?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Andrea:Szerintem a westendbe a hugomnak órát szeretnék karácsonyra meg a c&a-ba barátnoknek valami csecsebecséket.Nem akarok sokat járkálni ott meg meg van minden vagy még az Aréna johet szóba.Meglátjuk.

Néha én is meg innák egy pici borocskát evés után,nagyon szeretem a minoségi borokat,vagy sort na azt nagyon kívánom gondolkodtam az alkohol mentesen.Szerintem az az egy deci nem árthat a babáknak hiszen mennyi alkoholista szul egészséges babát!!

Linh:Uj dolgok?Mivel a férjemmel most az volt az egyik ok amin morogtunk,hogy az autóra minden folosleges dolgot/3 szett gumink van téli nyári meg sárgyúró/ megvesz meg a vadászathoz is mindenbol a legjobb ugy hogy nem hiszem hogy ebbol engedek!!Ma éppen bababútorokat néztem.Találtam is egyett a szett 500-600 Eur van benne kiságy,pelenkázó,komód meg polc a falra és egy egy ajtós szekrény.Majd még nézelodok. :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea: Pont a héten vásároltunk mi is a Westendben c&a-ba :)... a sógor meg az anyós ajándéka (az mondjuk máshol) meglett... + végre találtunk a férjemnek egy olyan fazonú szövetkabátot, ami teccik... de azt nem vettük meg, majd az Árkád c&a-ba. Jövő héten szerintem lesz még futam ezügyben.... Mert utána még karácsony előtt a nyugdíjpénztáraink ügyfélszolgálatait akarjuk végigjárni, feltérképzeni a lehetőségeinket.... Na az lesz még egy szép futam, annak tükrében, ami itt megy mostanában... :shock:

Új cuccok kérdés: Bútorban nagyrészt újban gondolkodunk.. a berendezések terén is affele hajlok (mérleg, mellszívó, bébiőr....stb.) ...ruhákat viszont szerintem használtakat fogunk főleg beszerezni, mert képtelenség lenne mindenből az újat megvenni horror áron, főleg hogy kinövi úgyis pikk-pakk.. ja és a babakocsi.. hát az az egyik leghorrorabb... szerintem vatera.. vagy ismerőstől használtat lesz a sanszos...... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Andi: hova mentek 4D-re? en is gondolkodom rajta, plana ha atcsuszik januarra a 2. genetikai uh:)

En nagyon sok ruhat fogok orokolni a baratnoimtol, de biztos veszunk melle ujakat is. Butorban eselyes az uj, mi IKEA orultek vagyunk, de majd csak januarban megyunk nezelodni/vasarolni, ha mar akcio lesz!

Georgia: orulok, hogy minden rendben volt a szulesznonel, csak igy tovabb!

Bea: jo, hogy nalatok is minden oke, csak ovatosan. nekem mondjuk egybol jelez a Picur, ha vmi nem tetszik neki odabent, pl. en sose voltam egy lassan jaro-kelo gyalogos, de miota Picur bent van a pocakomban, automatikusan visszavettem a sebessegbol:)

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Caramel: örülök, hogy megvagytok! Párod kapott egy iPhone4-et? Te meg használhatod a 3Gt? Szegény :D!
Jó, akkor a jövő héten az élvezeti szereket majd bedobom, hátha lesz belőle egy parázs vita! :D

Andi: örülök, hogy megnyugodtál, bár ezt az igazolás dolgot nem nagyon értem... Azért, ha még nincs beírva a kis könyvedbe, akkor irasd be mindenképp az allergiák közé pirossal, hogy penicillin, Algopyrin, Germicid, No-Spa,!!!, hogy mindenképp nyoma legyen!
Hova mentek 4Dre?

Tényleg őrület egyébként, ami ilyenkor szokott lenni a bevásárló központokban. Én pl. idén már csak interneten rendeltem/vettem ajándékokat, csak 1-2 dolog miatt mentünk üzletbe múlt héten, de az is bőven elég volt!

Bea: kicsit előre szaladunk :) ezzel az alkohol témával, de az alkoholisták (ha tényleg azok) nem szülnek egészséges babát!!!! Az ún. fötális alkohol szindróma külső jegyei már születéskor is látszanak, de a növekedésbeli elmaradás, majd a viselkedési és tanulási zavarok később jelentkeznek. Szóval lehet, hogy a "kibújás" pillanatában egészségesnek tűnik a pici, de sajnos nem az.
De alkalmanként elfogyasztott 1 pohár vörösbortól még senkinek nem lesz beteg gyereke!

Oroszlán: én is nagyon szeretem az IKEÁt!! Ha lenne pénzem, tutira Leksvik bútorokkal rendezném be a gyerekszobát!
De nekünk gyakorlatilag semmi bútort nem kell venni, mert Marcitól van. Amikor őt vártuk, akkor meg egy egyszobásban laktunk 39 nm-en, szóval nem tudtunk volna bútort venni...

Babakocsit azt én most is újat vennék (mármint így visszagondolva). Mi annak idején sokat jártunk Brendonba és 2 szigorlat között mindig a babakocsi-katalógust böngésztem, hogy milyet is vegyünk :D!
Ruhákból viszont tényleg nem nagyon érdemes újat venni, mert a kisebbeket kb. 1 hónapig használják csak a babák.

Jó hosszú lettem, de még mindig alszik a lurkó....

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Tegnap este annyira hasogatott a hasam,már meg is ijedtem mert már nem mondtak csapadékot.Aztán 10 perc mulva pattan fel Peti,hogy hogyan szakad kint a hó egybol el is múlt a hasogatás.Jobb vagyok mint az ido jósok :lol:

Már a feltorlés meg volt,ugy ondoltam ma ki megyek egy kicsit sétálni,hogy vasárnap ne egyre eroltessem meg magam.Meg aztán holnap is valamivel tobbet délután meg ujabb adag mézeskalácsot sutok,ár elfogyott :lol:

Majd még jovok!
Puszi :lol:
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea: irigylem a havadat, remélem lassan nálunk is leesik!

Csajok! Most indulunk 4D UH-ra, mert egy szonográfus nő megkért, hogy menjek el egy "babamozi" oktatásra, ahol én lennék az, akin oktatanak és persze igent mondtam.
De már tökre megbántam, mert eddig ugye mindegyik UH- vizsgálaton volt valami, amire ráparáztam.

Szóval drukkoljatok!

Puszi

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Oroszlán, Linh: 4d Genesis.. nagyon jó véleményeket találtam róluk a neten, 10.500 a vizsgálat dvd-vel és cd-re kiírnak még képeket (valami 30 db-ot) 1.500-ért... Kb. 40 percig nézegetik, és azt olvastam, hogy ha nem látszik a neme, visszahívnak pár nappal később és megnézik újra grátisz. A hely a képek alapján nagyon kultúráltnak tűnik... Hát 1 hét múlva majd meglátjuk milyen személyes véleményem lesz róluk :) Mi úgy gondoltuk, hogy karácsony előtt megyünk mindenképp, így még arra is lesz idő, hogy a cd-kről előhívassunk képeket karácsonyra a nagyszülőknek... Azért a 17-ére esett a választás, hogy ha nem látszódna mondjuk a neme még az ünnep előtt vissza tudjanak hívni egy újabb kukucsra.... :)

Nekünk is IKEJJJJA bútor lesz a gyerekszobába (merthogy a lakás nagy része amúgy is ikeás cucc)... van most egy Pax polc fehér, ami ugye adott, a játékainak majd... ezen kívül vannak most az új kínálatban azok a színes kiságyak... jajj, hát azok nagyon helyesek.. valami szép baldachinnal.. mert azokba bele vagyok szerelmesedve :).... a szekrény a Stuva sorozatból lesz majd még nem tudom hogy összekombinálva...de lehet fehér lesz az egész... mert amúgy élénk falszínt szeretnénk majd a gyerekszobába és oda mutat majd a fehér bútor... Arra fogok venni majd valami nagyon édes matricákat + falmatrica is lesz az tuti... az a nappalinkban is van, mi nagy macska rajongók vagyunk úgyhogy macskás falmatricák vannak, olyan mintha a polcokon mászott volna a macsek és épp atomvillanás lett volna.... Nagyon jópofán néz ki :)
Most egy színes virágos szőnyeg van (rózsaszín) ebbe a szobába.. hát ez ha tényleg lány lesz, akkor marad....
Szóval anyuka tutira kiéli magát a gyerekszoba kialakításával kapcsolatban, ha már ennyi évet vártunk erre :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol:

Linh: oké, pirossal beleíratom majd :) A Leksvik bútorok nagyon szépek, nekem is tetszenek, csak nekünk elég modern a lakásunk berendezése, és ahhoz ez picit már olyan rusztikusabb jellegű, elütne a többi szobától... :wink:

Bea: El kéne menned hivatásos időjósnak valamelyik tv-be... lehet jobban járnánk Veled, mint a Gaál Noémivel pl. :)))))))))
Mézeskalács..... hmmmmm nyami.... znám, de az IR miatt figyelni kell... viszont találam a neten cukrosoknak is ehető beigli receptet... a hétvégén csinálok egy elősütést, hogy milyen, nehogy beégjek vele karácsonyra... ha nem lesz jó, akkor diabetikus cukrászdában veszünk készen... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Linh: NEM LESZ SEMMI BAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Linh:Mineden rendben lesz!!!
Amugy nincs hó reggelre eltunt. :( Csak nagyon hulott,de megint lesz mert megitn szurkál.

Mi a jovohéten megyunk valamikor 3D re majd a páromhivja a dokit,hogy mikor.Kicsit félek tole én is.Remélem minden ok lesz.

Voltam kint sétálni :lol: De nam tartott sokáig nem vettem sapit és kifujt a szél rendesen fáj a fejem .Na nem baj majd holnap veszek sapit :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

En tegnap fokhagymashust sutottem, es jo begorcsolt a gyomrom tole, razott a hideg, gyorsan be vettem 2 paracetamol, fajdalomcsillapotit, es lefekudtem.
Mara jobban vagyok, most tyukhuslevest csinalok.
Nekem ma szoltak hogy januar 22en mehetek a 4D uhura.
Mar varom, de jovo csutortokot megjobban genetikai uhu, remelem oke lessz minden es az angyalkank meg mutatja magat :D :D !


Linh

Minden oke lessz, ha megjottel gyere mondd a hireket :D :D !!

Bresbea

De legalabb setaltal, amugy en sem hordok sapkat, csak ha muszaly! :D :D

Andrea
Az Ikeaban en is jartam pont 2 napja, en a butort nem ott veszem, de sokmindent, ami kell a bebinek pled, halozsak lampa, meg sorolhatnam, en is onnan veszem :D :D !!

Oroszlan

De jo hogy sok ruhat fogtok orokolni, tok szupi!
Ikea jo uzlet En is szeretem, de en mashol neztem ki baba boltban komplett butorokat, es babakocsit is :D :D !!

Mindenkinek pocisimi!!
Puszi!!
Vendég
 


Béku: Nagyon boldog névnapot kívánok Neked én is!!! EGy tündér a párod, mondd meg Neki, hogy a virtuális pirospontokat már postázom is..... :) .....

Ann: Ezt nevezem, ez már szép termés... Ha mind megtermékenyül, és miért ne tennék azt??..... akkor szerintem esélyes vagy még a blasztókra is!!! :) Alig várom már hogy holnap mit mondanak!!.. Gyere majd minél előbb elmondani nekünk :) Jól leszel ne izgulj, sok folyadék, sok fehérje, pihenés... NEM AGYALÁS... kikapcsolás... vígjátékok.... szirupos köptetős filmek.... korlátlan mennyiségben :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Hopsz... a másik fórum helyett ide írtam :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Andi: :D

"Szerencsére" csak kevés diagnosztika volt, úgyhogy nem volt mitől megijedjek. 2 doki tanulta "rajtunk" ezt az új gépet, közben mondogatták, hogy milyen szép baba, meg milyen fotogén meg minden. És tuti, hogy kisfiú lesz, egyszerre 4 doki erősítette meg ezt nekem :D.
Kisbabámat viszont sajnáltam, borzasztóan tiltakozott meg mérges volt, még most is feszegeti, ütögeti a pocakomat, kis izomgolyó.
Gondolom, ha valami rendellenességet láttak volna, akkor szóltak volna!

Jó pihenést mindenkinek!
Puszi

linhbaba
 
 


Csajok

Ide nemtok kepet rakni!!
Viszont raktam az iwiwre az album cime
Kismamasag 2 terheskepet raktam, es uhus kepet is.
Bikkesne esBikkes Robi ugy talaltok meg.
Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Georgia: :) megnéztem a képeket, alakul az a pocak! :) Édes a baba az UH-képeken!

Végre itt is esik a hó! A fiúk most mentek ki havat lapátolni és meg sajtos tallért sütök nekik :) hogy legyen mit enniük, ha megjönnek a melóból! :D

Vigyázzatok magatokra a csúszós utakon!

Pusz:
Linh

linhbaba
 
 


Linhbaba

Ugye mar latszodik hogy pocakom van :D :D ?
Az uhus kepek mar regiek, ha minden igaz csutortokon hozok ujakat :D :D !!

Na milyen jo neked, ketto segitseged is van :D :D !!
De azert aranyos vagy, sutod a tallert erte :D :D !!

Puszi!
Vendég
 


Sziasztok.

Az oromom hogy végre mehetek eddig tartott tegnap este megint véreztem :( csak egyszer .TTeljesen el vagyok keseredve mire kezdek reménykedni meg orulni :( :(
Megint fekvés.csak azt nem értem hogy nem tudja a dokim hogy ez mitol van ha a babával eddig minden rendbe van.Nagyon rossz ez a bizonytalanság.Hivtam ot anyit mondott hogy magnezium meg ascorutin és pihenés ha rosszabodik kórház ha neem hivjam hétfon hogy mi a helyzet :( :( :( :(

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bresbea

Nagyon sajnalom, de komolyan :cry: :cry: !!
Ezt amugy en sem ertem, hogy nemtudja mitol van a dokid!!
Pihenj sokat, most az a legfontosabb, hogy se a babanak, se neked ne legyen semmi bajotok!!
Szoritok neked+++++++++++++++++++++!!
En a helyedben hetfon bemennek, es kovetelnem, nezzenek meg!!
Vigyazz magatokra!
Puszi!
Vendég
 


Eddig minden alkalommal megnézett és nem talált semmit.Ezért nem értem az egészet és ezért is félek jobban.Azóta nem volt semmi.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bresbea

Ne aggodj!!
Akkor is bemennek hetfon a helyedben a dokihoz!!
Nezzen meg, az a biztos!!
De ez csak egy tanacs!
Te tudod mit akarsz!
Vigyazz magadra, es a babara!!
Puszi!!
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,de annyira szaladnak a napok,hogy sokszor csak bekukkantok,de már írni nincs időm.
Jól vagyunk,nemrég kiderült,hogy hozzánk is egy pici fiúcska érkezik :D ,kicsit fura,de nagyon klassz érzés a két csajszi után!Azért még várom,hogy megerősítse jövő hétvégén a 4D-s uh.

Lihnbaba,azt láttam,hogy nálatok is már kiderült:gratula a kisfiúhoz!Már tudjátok mi lesz a neve?

Többiek ti tudjátok már ki érkezik?

Bresbea,sajnálom,ijesztő lehet ez a vérzés :( .És ha másik doki is megnézne?Több szem többet lát.
dettus
 
 


Sziasztok!

Bea: :cry: :cry: :cry: jaj, borzasztóan sajnálom ezt a vérzést!!! Szerintem is menj be UH-ra, ha még nem tetted meg! Csak hogy lásd is, hogy minden rendben van!
Nem akarok beleszólni a dokid munkájába, de nem adta vissza a Duphastont?
Ha tudod, akkor küldd el a párodat, hogy vegyen Caulophyllumot! Nekem az segített elállítani a vérzést, amikor volt!
Nagyon drukkolok nektek és gondolunk Rád és NE KESEREDJ EL!!!!!

Puszi és kitartás!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára linhbaba 2010.12.13 08:26-kor.

linhbaba
 
 


Dettus: ááá, nincs még neve. Nálunk ez már a nagy fiamnál is problémás volt.
Férjemnek most az új mániája a Rajmund (Andi, ha jól emlékszem a párodat így hívják) de szerintem az a vezetéknevével együtt már nagyon erős...
Nálatok?

linhbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: