Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Lányok a megnyugtatást! Ma már probáltam vele nem idegbeteg módon vselkedni. A játszin voltunk délelött, de olyan meleg volt! Majd elaludtam én is, ráadásul utána meg rámjött a rosszullét, ugy kellett kirángatnom a hintából, hogy jöjjünk gyorsan haza.

HENÓ! Pécs mellé megyünk esküvőre. 20 érzékenységü tesztekkel teszteltem, azt hiszem talán 3 nap mulva teszteltem a negativ után (nem emlékszem pontosan) szintén 20assal, de láthatóan nem lett erősebb a csik, halvány maradt. Féltem is hogy megint méhen kivüli, de nem. Ugyhogy nyugi! És ha tesztelsz ird ám meg!

MIA! Üdv köztünk!

Lányok most ennyi tellett tölem, mindjárt elalszom a gép előtt. Alexa talán még hagy 1 órát pihenni (persze csak ha szomszéd néni nem torkaszakadtából beszélget az ablaka alatt) :evil:

Kép
Kép
nikolette2
 
 


Huu lányok. Nagyon rosszul vagyok.. Haza kellett jönnöm a munkahelyemről mert folyamatosan hánytam... A hcg-m szerintem már az egekben van. Fura de ha kérdezték, hogy mitől félek én a terhességet mondtam és nem a szülést. Éreztem hogy nem lesz sima liba. Most hogy vízszintesben vagyok már megmarad bennem a tea meg egy kifli, de ha felállok szédülök.. Remélem, hogy ez múló és nem tart ki a 10.hétig.
Remélem ti azért jobban vagytok.
Mia: Üdvözlünk köztünk. Nagyon gratulálok a babódhoz. :))
Henó: Szerintem baba!
Nikolett: Jó szórakozást az esküvőhöz. Biztos nagyon jó lesz. Csak fárasztó. De most minden annak tűnik.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Sziasztok!

Ma voltam másodszor orvosnál és laboron. 15 mm a babó és hallottuk a szívét. Olyan jó volt! :-)
Pont ma mondtam a dokinak, hogy az előző terhességgel ellentétben, most nincs semmi barnázgatás, erre nem előjön megint. :-( Úgy nem szeretnék mégegy végig parázott terhességet!

Mia, gratulálok!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 

 
 

Gabi:hú de car lehet. Bárcsak az én hcg-m lenne az egekben! :D
Zizi: Mondtad a dokinak a barnázást? Mit mondott rá,irt fel vmit? Hatlmas babód van! Sokat kellett várnod Lintner papánál? Nem vizsgált meg mi?
henó
 
 


zizi:ja most esik le,hogy a dokinál még nem volt barnázás!Most mit csinálsz?felhívod?
henó
 
 


Gabi! Talán javulni fog majd a helyzet! Ma én is nagyon szarul vagyok, egész dél óta hányok és alig birok felállni. Már hazahivtam apát a munkahelyéről, mert Alexával nem tudtam mit kezdeni. Egyébként mit dolgozol? Könnyen elengednek ilyen esetben?

Zizi! Jaj, de jó neked, hogy hallottad a babádat! Irj majd, hogy mit mondott a doki a barnázásra. Megértelek, Alexával nálam is ez volt, és most megint.

Képzeljétek Lányok! Nem tudunk megegyezni apával lánynevekben. Kiirtam anaptárból az összeset ami nekem tetszett, de neki nem tetszik a Laurán kivül semmi. :(

Kép
Kép
nikolette2
 
 


Gabi olvasva, h. nem a szüléstől félsz hanem a terhességtől, eszembe jutott mit mondtam mikor megszületett a lányom: bármikor jövök szülni, de nem akarok több terhességet. :roll: Annak ellenére, h. végig normálisan kihordtam, nem hánytam, nem volt semmi különösebb gondom -nekem mégis nagyon nehéz volt, fizikailag és bevallom lelkileg is . Igaz, h. végighordtam a nagy pocakkal a nyarat és szülés előtt 10 nappal költöztünk be az új lakásunkba szóval volt para, de nem jó emlékként él bennem az egész. Sokat kínlódtam...

Remélem most másként lesz bár csodálkoznék. :?

Nikolett ti már neveken agyaltok? :shock: Eeeeeeeez igen :lol:

Zizi tök jó megint láttad a babád, viszont ez a barnázás gyorsan múljon el!!!!

Mia persze értem, de nem igazán jó a gyakori vizsgálgatás ilyen kis korban, csak óvatosan!

Apa elvitte kicsit a lányt VÉGRE van egy kis nyugi... Irtó hisztis volt ma és alig evett :x falhoz is vágtam egy-két dolgot :evil: kicsit kiidegelt....
sz.sziszi
 
 


Köszi Lányok a fogadtatástés a gratukat!

Sziszi,
hüvelyi Uh volt, meg gondolom most is az lesz, de amit írsz, abba bele se gondoltam. Igyekszem óvatos lenni, majd rákérdezek a dokinál!

Henó,
Az első két tesztem, amit 15-én csináltam X-epil volt, 25-ös és ezzel lett először délután halvány pozi, majd reggel kicsit erősebb. Aztán vettem Gabriellt, az 20-as, az ilyen lett:
Kép
Szintén délutáni pisiből. Végül pedig Easy Pregnancy nevűt, Schlecker-es, szintén 20-as volt (az, amit feltettem legelőször).

Én azt akartam kérdezni, hogy velem egyidős terhes van-e közöttünk? Főleg ugye a vonalzótlanokkal nem avgyok képben. Ahogy számoltam, nekünk március 26. a NAP :)
-m-i-a-
 
 


Bocs, az nem Gabriell, hanem Gravi-Hcg, kicsit belezavarodtam :wink:
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!

Mostanra elmúlt a barna, remélem, nem is jön többet vissza. Arra gondolok, hátha a hüvelyi UH böködte meg kicsit bent a dolgokat és attól volt csak az egész. (Lehet persze, hogy ez jó nagy marhaság.)

Henó, nagyon gyorsan végeztünk. 8-ra értünk oda és f10-kor már kész is voltunk, úgy hogy volt egy labor, egy UH és egy látogatás a dokinál. Nagyon kevesen voltak. L. nem vizsgált, de én nem is bánom.
Az meg jó hír, hogy már van kombinált teszt a Jánosban és ráadásul ingyen. A múltkor kb. 25 ezret fizettünk érte és máshova kellett menni.

Nagy drukk holnapra! Aztán hamar írd meg az eredményt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zizi27 2010.07.20 18:17-kor.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


nah megint eltűnt amit irni akartam, mindig igy járok...

Gabi, egy 11 hónapos magyar vizsla kutyusunk van..

A torna témát vetettem ( volna) fel az előbb, szóval kinek mi a véleménye? Engem apa letiltott hogy az elején maradjak nyugton, mert elég intenziv amire járok ilyenkor kedd esténként és az én drágám nagyon aggódik...Ti mit gondoltok?

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Zizi:örülök,h elmúlt,a kombináltat nekem Lintner a Margitba intézte még el,tök jó,h már van


Lányok nem tudom most végigolvasni,hugom itt alszik,holnap jök,reggel tesztelek de fáj a hasam menszisen,remélem nem vérzek rá a vizeletsugaras teszre reggel!
jó ét!
henó
 
 


Hát csajok ebből infúziózás lesz. :(((((( Egész nap hánytam tegnap, meg éjjel is, összesen vagy 18-szor. És ma is szarul vagyok. Megyek szerintem orvoshoz, hogy kapjak ásványokat, mert a víz sem marad meg. :(((((((

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Sziasztok Lányok!


Én eltűntem kicsit, de dolgozom már és én nem is értem, de rajtam délutánonként olyan rosszullét van, hogy alig élek.Gyenge vok, émelygek, szédülök-úgy nézek ki, mint egy rongybaba a kanapén, akit fúj a szél,mert jobbra-balra dőlök kínomban:))
Az a baj, hogy olyan kettőtől kezdődik és a kollégáim már megjegyezték, hogy rosszul vagy??Hú de sápadt vagy.Hiába próbálom leplezni, de amikor épp kínlódom a hányingerrel, akkor rám lehet írva:(
Szóvbal hazajövök és fekszem.
Mia gratulálok a boldogságodhoz!!:)
Henó hogy vagy??Mi újság??Figyu csak, nekem is annyira, de annyira halvány volttöbb napig, hogy azon stresszeltem magam, hogy lehet méhen kívüli:(( Egy jó hét kellett, hogy végre színe is legyen, lehet Te is olyan fiatal kismama vagy, hogy azért volt olyan halvány és a másik teszt pedig nem volt elég érzékeny.Én ONE step-et használtam először és legalább 3 perc múlva jött elő a kis huncut, mikor már épp a kukába készült repülni.Drukkolok drága, hogy sikerüljön!!!
Vicababa az elején valóban nem jó nehéz tornát csinálni, mert elmehet a baba. UTána lehet, de az is speciális torna. Én hallottam egy lányról,aki nyomta ezerrel a terhessége alatt is és a baba nem lett egészséges. Most akár az is lehet, hogy nincs összefüggés, de van a Rékának ez a terhes tornája és az le is van bontva úgy, hogy első időszak, második időszak stb.Vagy ha naon vágysz erre a tornára, akkor igyekezz figyelni a tested jelzéseire, de gondold végig nehogy bajod legyen.
Én is naon szeretek aerobicozni, de 1 éve csak nyugton vok, mert gerincsérvem van kialakulóban:(( Én úszni szeretnék majd elmenni,azt mondják az naon jó és van kifejezett kismama torna:))))Persze úszni sem tok, de felveszem bátran a mellényt:)))
Nikolette biztos van vmiért, hogy nem vállalta el a néni a felügyeletet, én hiszem, hogy mindig okkal történik minden. Biztos vagyok benne, hogy sokkal jobbat találtok.Egyem meg a gyermeked, hogy leverte azt az üveget. Ők is szenvednek ebben a melegben, az ember is sokkal türelmetlenebb.Nem gondolom, hogy attól a seggestől baja lesz amúgy.Biztos bánt, de ne mutasd ki, ha már így történt tudatosuljon benne, hogy ez nem volt jó dolog.
Én sem vok "verés"párti, de úg ygondolom, hogy néha egy segges, vagy egy ráncigálás muszály, hogy magukhoz kapjanak.Rengeteg bajor gyermekre vigyáztam és soha nem hagytam, hogy a fejemre nőjjenek a gyerekek, mint az anyjuknak. Az egyiket megráncigáltam, amikor télen csupaszon kifutott a kertbe és nem tudtam se becsalni, se elkapni.Futott, mint bolond a mínuszban.Na egyszer sikerült bevadásznom, behoztam és megráncigáltam, közben közöltem vele, hogy azt csinálod amit mondtam megértetted???A gyerek velem soha nem mert többet ellenkezni, teljesen normális lett. A másik egy elkényeztetett kislány volt, aki koraszülött volt és azzal zsarolta a szülőket, hogy ha nemkapott meg vmit, akkor ordított és hányt. No nem bírtam én ezt sokáig nézni, amikor velem elkezdte kitettem a szobámból a szűrét és mondtam neki, hogy menjen anyához cirkuszolni, mert nálam ezt ugyan nem lehet.Közben persze lestem a kulcslyukon, hogy mit csinál a drága:)))Sírt-sírt, aztán visszafordult, bejött a szobámba és megkérdezte, hogy játszunk???:)Rám mindig hallgatott a gyerek, egyszerűen tudta, hogy nálam nincs fölösleges hiszti, de azt is tudta, hogy az anyjával ellentétben, amikor lázas volt az ölemben hordoztam és ringattam, simogattam, le nem tettem addig, míg a láza le nem ment és imádtam!!!!Mindent képes vok a gyermekekért megtenni, de azt nem viselem, ha a fejemre nőnek és nem értik a NEM szót. És mostanában annyi olyan gyermeket látok, akik annyira szemtelenek a szüleikkel, anyuka nem tud velük mit kezdeni, minden rájuk van hagyva.Sajnálom őket, mert mi lesz később!!
Csajok nem tom jobban visszaolvasni, mert ha az előző oldalra mek, eltűnik amit írtam, azt most nem tenném:)
Így nem direkt tettem,ha valakinek nem reagáltam, de igyekszem mindenkire figyelni, bár valóban jegyzetelni fogok:))))))))))
Nekem már csak kettőt kell aludnom, hogy okosabb legyek.Nem szeretnék csalódni....
Legyen szép napotok és rosszullét-mentes!!!!! :lol:

Kép

Kép
holle
 
 


HENÓ! Na, mi ujság??? Irj ám!

Gabi! Sajnálom, hogy ilyren rosszul vagy. Mindenképpen menj akkor orvoshoz. Enegm is befektettek Alexával 3 hétre. Nehogy valami baja legyen a babának. Ha tudsz azért ijrál! (vagy cseréljünk telszámot és megirjuk itt a forumon amit irsz!)

Vicababa! Szerintem hagyd most a tornát egy kicsit! Még olyan kis pici a baba, nehogy valami baj legyen. Igaza van a párodnak, aranyos töle, hogy igy félt.

Holle! neked is köszi a megnyugtatást! Bébiszitterkedtél? Munkahelyeden nem gyanakszanak? :wink:

Igen, már a neveken gondolkodunk. A fiuben egyből megegyeztünk (Levente), de a lányban nem sikerül. Apa már csak 5 nevet hagyott, amiben nem tudunk dönteni. Irnátok véleményt?
1. Sára , 2. Lili, 3. Anna, 4. Laura, 5. Léna

A vezetéknév: Bognár. Tudom, hogy utáa nehéz kimondani a L betüt, (pl Bognár Léna), de a férjem is László, és azt mondta neki ez tetszik és kész.

Ma nagyon egyszerüt fözök csak (tojásos lecsót), aztán játszizunk Alexával, mert ma nagyon koránkelő volt. (éjszaka felkelt bilibe pisilni, ugyhogy nagyon meg lett dicsérve )

Kép
Kép
nikolette2
 
 


Sziasztok,

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, de én is még csak nagyon óvatosan. Múlt pénteken volt pozitív tesztem, 5 és fél hetes körül van a Babó, dokihoz csak augusztus elején megyek, addig izgulok :)

Mindenkinek gratulálok és szép terhességet kívánok!

Vannak kérdéseim is:

Második babásoktól kérdezem: ti nem aggódtok a babák emelgetése miatt? Én nagyon parázok, hogy a 15 hónapos kisfiamat egy nap kb. ötvenszer emelem fel, hogy ez nem árt-e az új pici életnek?

Olyan kérdésem is van, hogy a méhen kívüli terhességnek - akinek már volt ilyen - voltak tünetei? Vagy csak az ultrahang vizsgálatból derült ki, hogy nem jó helyen van?

Közlekedés: aki nem autóval jár, az hogyan oldja meg a babakocsis közlekedést? Én már régóta alig tudok bárhova eljutni, mert már nem bírom felemelni a babakocsit a buszra :( Most meg már nem is merném...

Szerintetek ha nem feszül a mellem, az baj? Az első terhességnél ilyenkor már be volt durranva... Most meg kb. semmit nem érzek. Időnként nyilall picit a hasam, de az sem középen, hanem a jobb oldalon.

Most elsőre ezek jutottak eszembe.
Örülök, hogy ilyen szép kis csapat alakul :), mindenki vigyázzon magára!!!
Reméljük, jön a lehűlés...

Szép napot nektek!

Ui.: A vonalzó nálunk is nagy kihívás. Látom, még csak egy éves rajta a kisfiam...

Kép

Kép
larimami
 
 


Gabi

Húú ez dúrva :cry: :cry: Tarts ki!

Vicababa

Én nem álltam le Rolónál se a 30.hétig és most se teszem. Az emberi szervezet érzi mi esik jól. Addig szabad csinálni. Legalábbis én pontosan éreztem. Most meg még jól esik. Persze mindent mértékkel és óvatosan kell....Arról nem is beszélve hogy szülésnél azért jól jön ez az állóképesség :wink:

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Larimami

Üdv köztünk! :wink: :lol:

Nem parázok az emelgetés miatt, hozzászokott a szervezetem, később nagy pocakkal sokkal nehezebb lesz. Nem hiszem hogy ártana régen is megoldották az aszonyok :wink:

Babakocsi: Vegyél olyat ami 5kg. Az nagyban megkönnyíti a dolgod :wink:

Mellfeszülés: Nekem egyiknél se volt :roll:

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


POZITÍV!!!! Határozottan erősebb a vonal mint vasárnap! Most nem is tudok visszaolvasni de később jövök! :lol: :lol: :lol:
henó
 
 


Ja és nagyon nagyon köszi mindenkinek,hogy hittetek benne amikor már én nem! Nikolette:legfőképp neked,hihetetlen, hogy tök ua az kettőnk esete!!! Ez tartotta legjobban bennem a reményt!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
henó
 
 


Henó,
Jajj de jó! Gratulálok! :)

Larimami,
Nekem volt mk terhesség, ultrahangon kb 6 hetesen csak annyit vettek észre, hogy bevérzett a douglas, véreztem sokat (hol jobban, hol kevésbé), elájulás közeli állpot volt a végén, valamint a teszt nagyon hamar lett pozitív, viszont a bHcg lassan növekedett. Elvileg tünet lehet még az oldalirányi fájdalom (petefészek, vezeték környékén).

Nikolett,
Nálam a Léna vagy a Lili a nyerő a felsoroltak közül. Mi is gondolkodunk már neveken, de férjecském egyy kicsit komolytalan. Ilyeneket talált ki, hogy Apjaneve-Anyjaneve Al Bundy meg Dr. Lecter :)

Holle,
Köszi a gratut!

Gabi,
Sajnálom a rosszulléted. Végül kaptál infúziót? Majd írd meg! Nekem (még) nincs hányingerem sem, valószínűleg, mert nagyon pici még.

Na és tegnap is írtam egy csomót, de UPC Isten nem úgy gondolta, hogy meg is osszam veletek, bemásolom:

Vicababa,
De jó, még egy kutyás :) Nekünk fehér pulink van (nem mintha kérdezte volna bárki is :D ).
Én a tornát az orvosomtól kérdezném meg, de szerintem, ha probléma-mentes a terhesség lehet...

Nekem olyat mondott a dokim, hogy el kell távolítani a kutyánkat arra az időre, mikor tervezzük a babát és utána is a toxoplazmózis miatt, ami szerintem óriási hülyeség, eleve ugye a macskák terjesztik illetve fertőzött hússal kerülhet a szervezetbe, persze veszélyes, de ez enyhén túlzás, nem? Ti mit gondoltok? Nyilván kérni fogom a vérvételt erre, ha nincs benne a protokollban. Kötelező amúgy?

Zizi,
örülök, hogy rendeződni látszanak a dolgok!

Valaki esetleg nem nulla Rh- közülünk? Csak azért kérdezem, mert az ellenanyag "mérést" is kérni kell vagy "jár mindenkinek"? (méhen kívülinél kaptam antidét) Férjem A+.
-m-i-a-
 
 


M-i-a:Köszi :D Na én ma vagyok 4 hetes és 3 napos úgyhogy egyidősek vagyunk :D

Zsaklin:Calcarea phosphorica 9 ch napi 2*5 golyócska,előtte utána nem lehet inni ill mentolos fogkrémmel fogat mosni,azonkívül mobiltelefontól tv-tőlés egyéb elektromos sugárzó tárgyaktól távol kell tartani! A védőnő ajánlotta neki,de mint ált a homeopátia 2-3 hét mire hat! De jó volt a barinőmnek nagyon!

Gabi: á de car,te is próbálkozz a homeopátiával sztem,tényleg jók és nincs mellékhatás!
henó
 
 


Henó,
De jó, hogy egyidősek vagyunk. Nekem a lilypie azt mondja, hogy 4+4 (ez ugye 5 hetes terhesség vagyis az 5. hét, majdnem 6 lesz péneteken :) )
És milyen tüneteid vannak?
-m-i-a-
 
 


m-i-a:A teszt kiírja,hogy mennyi idős vagy? hhmm. Érdekes látod,hogy a gravi hcg teszt amit te felraktál még tegnapelőtt nem is mutatta ki nekem. Tegnapelőtt óta mindjárt megjön érzés kicsit fáj a cici meg picit rossza gyomrom ennyi,remélem ennyi is marad. De én már a fogantatástól tudom,h terhes vagyok. Nekem Ő lesz a 3.babó és az első terhességnél ugyanúgy fájt a petefészkem már a fogantatástól mint most. Még a beágyazódást is éreztem nem kicsit fáj! Persze 9 évvel ezelőtt még nem, tudtam mik ezek a fájdalmak de most már tom! :D Csak az a teszt meg akart viccelni :evil: De már határtalan a boldogság :D
henó
 
 


m-i-a: szóval az én babám július 4.-én fogant tehát 17 napja!
Neked tünetek?
henó
 
 


A Lilypie-s vonalzóra értettem, hogy az azt írja az utolsó mensi első napja alapján. Nekünk június 30-án fogant :) elvileg, utoljára 19-én jött meg.
Nekem a cickók kökemények, nem jó rám a melltartóm, szorít rettenetesen és kicsit többet pisilek, de más nincs.
-m-i-a-
 
 


Kép

Élőben erősebb ám!!! :lol: :lol: :lol:
henó
 
 


Henó,
Szép zebrád van! Milyen érzékeny a teszt?
-m-i-a-
 
 


m-i-a:nekem júni 20-án volt utoljára. 20-as,de nem jelent semmit,vasárnap ugyanilyet csináltam amilyet fölraktam,nagyon halványan de kijött rajta akkor is viszont hétfőn a gravi hcg tök negatív lett,pedig az is 20-as :evil: kiidegelt,a vasárnapi még fényképen nem, is látszódik nagyon ez már jóval erősebb
henó
 
 


HENÓ!!!! NAGY NAGY GRATULA még egyszer! Ugye mondtam én! :lol:

MIA! Toxoplazmózis szempontjából nem a kutya, hanem a macska a veszélyes. És aki régebbóta együtt él velük (vagyis nem most hoztad terhesen a házhoz), az már átesett ilyen fertőzésen, annak nem kell ettől tartani. Nekünk 5 macskánk és 1 kutyánk van, mi nem távolitjuk el. Persze nem alszom velük, de kiskorom óta állatok közt nöttem fel, nem volt ez gond az első terhességemnél sem. Automatiskuasn megcsinálják a toxot nem kell kérni. Meg a vérvizsgálatot is.

Larimami! Nekem elég nehéz emelgetni más most, de korábban is az volt. 14kg a kislányom. Ráadásul a doki szigorú fekvést javasolt, és nulla emelgetést, de hát ez ugye kivitelezhetetlen. Ne aggodj, szerintem biztos nem lesz baja a babának, csak óvatosan emelj. Alexa kedvenc szórakozása az (volt) hogy a hasunkon ugrál. Na, azt azért most nem engedem neki, márcsak a róka miatt sem . :lol:
A méhen kivüli terhességet 5 hetesen vették észre, nagyon fájt a hasam és vérezgettem. A teszt ugyanugy pozitiv lett.

Lányok, ma megint nagyon rosszul voltam reggel, hánytam, alig tudtam elindulni a boltba. Szegény Alexa meg csak nézte,hogy mi van. Most meg nem akar aludni, egész nap tiszta hisztis volt, pedig olyan fáradt vagyok kéne egy kis nyugi.

Kép
Kép
nikolette2
 
 


Nikolett,

Köszi a megnyugtatást, a válaszokat, én is pont így gondolom. Meg nekünk különben is elit kanapépulink van, nem szed össze minden sz.rt :)
Mikor kezdődtek a rosszullétek? Első terhességednél is volt? (ocs, ha írtad már)
-m-i-a-
 
 


Köszi a válaszokat mindenkinek!

Nikolett,
Hát azt tényleg nem lehet megoldani, hogy ne emeld a gyereket. És mennyit tudsz egyáltalán feküdni, pihenni Alexa mellett?
Ez a rosszullét nem lehet könnyű...

Henó,
Én is gratulálok :)

Ronmay,
Köszi, megnyugtat, hogy nem kötelező a mellfeszülés :) Csak mivel az elsőnél volt, vártam... De semmit tünetem nincs, egyáltalán. Egyelőre.

Babakocsi: hát, pont 5 kg-os babakocsim van, de a 11 kg-os gyerekkel együtt a magas lépcsős buszokra már rég nem bírom felemelni segítség nélkül :( Néha még segítséggel is nehéz.
Az hülyeség egyébként, hogy ezt a súlyt túl soknak tartom terhesen cipelésre? Mert más megemelni és vinni a babát, és más feltenni egy magas járműre három lépcső magasságba. De biztos én vagyok gyengusz :( Meg félős :)

Kép

Kép
larimami
 
 


Sziasztok,

szinte megint csak olvasóban vagyok mert nagyon carul vagyok. :oops: :oops: Nem értem. Reginél ennyire nem voltam gyenge, igaz tél volt. Ha nem eszem azért, ha eszem azért szóval nem tudom mit tegyek... legalább hánynék egyet, de nem... kb. úgy nézhetek ki mint Holle - rongybaba. :wink:

Zizi, szinte tuti biztos, hogy az uh a tettes -hálisten! :wink:

Vicababa én úgy tudom az első trim. fokozott óvatosság, aztán lehet tornázni persze nem úgy mint terhesség előtt, kicsit visszafogottabban.

Gabi85 nagyon sajnállak, marha car lehet. Reméljük hamar véget ér ez a hányós időszak.

Nikolett nekem az összes felsorolt név tetszik és úgy választanék -ahogy tettem a lányomnál és most is tenni fogom, hogy megnézem a gyakoriságukat és a legkevésbé gyakorit adnám.
:D -basszus nekem még arra sincs erőm, h. levegyem az utónévkönyvet a polcról :cry:

Heno nagy GRATULA!!! az már tényleg pozitív, ebbe nem lehet semmit belemagyarázni. Vigyázz magatokra!

Larimami üdv közöttünk!Én is emelgetem a gyerkőcöt de már csak amikor nagyon muszáj. pl. hiába veri le a hisztit, h. vigyem fel a lépcsőn -nem fogom. Ez van. Amúgy sem árt ha ebben a 7-8 hónapban egy kis önállóságot tanul.
A tünetek meg nem egyformák minden terhességnél. Lehet, h. most nem is lesz pl. mellfeszülés -ami azért valljuk be nem olyan nagy baj.
:wink:

No, ahhoz képest, hogyan ültem ide elég hosszú litániát sikerült írnom. :wink:
sz.sziszi
 
 


holle: remélem hamarosan jobban leszel, rajtam csak ólmos fáradtság van de az éppen elég, aludni tudnék egész nap de ha lefekszem pihenni akkor nem megy.

Ma voltam védőnéninél és R Rékucit lefikázta totál, azt mondta a kezembe ne merjem venni :D
Egyébként ő is letiltott mindenn eribik stílusú mozgásról és csak kismamatorna, jóga, gerinctornára mehetek azzal hogy közlöm terhes vagyok és bizonyos dolgokat nem lehet csinálni.

Én is naon szeretek aerobicozni, de 1 éve csak nyugton vok, mert gerincsérvem van kialakulóban:(( Én úszni szeretnék majd elmenni,azt mondják az naon jó és van kifejezett kismama torna:))))Persze úszni sem tok, de felveszem bátran a mellényt:)))

A kialakuló gerncsérvre nagyon jó a spec torna, és nagyon nagyon ajánlom az MBT cipőt vagy annak valami klónját, nekem nagyon sokat segített, ráadásul a narancsbőrnek is nagyon hasznos.

bár valóban jegyzetelni fogok:))))))))))

Én is :D

nah próbálok tovább olvasni oszt reagálgatni de nagyon nem vagyok magamnál:S

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Bognár Sára Laura

szvsz ez kúúúl
:D

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Sziasztok!
Ez a meleg ááá utáloom! :twisted:
Ma 5 kor émelygésre ébredtem nagy nehezen visszaaludtam már szólt is az óra na olyan szar volt a gyomrom csak egy hajszál választott el a rókától!De én győztem megúsztam nekem tényleg úgy van egyik nap semmi émelygés másnap émelygés gyomorégés én 2 napos csaj vagyok!Viszont a derekam 2 napja nem fáj hurráááá!
Henó!De megyek és veszek homeós bogyót legyen itthon és első jelre szedni kezdem de mivel írtad a 2-3 hetet lehet el kezdem szedni tünet nélkül sajna gatya a derekam sanszos,hogy visszatér!
Legfontosabb Henóóó nagyon nagy gratula én tudtam!!!!!DEjóóó bébi van a pocidba!!!
Sziszi!Elhiszem,hogy kikészít ez a meleg engem is kiakaszt pedig klíma mellett vagyok de valahogy csak nyomott vagy meg kimegyek az utcára majd elájulok!Én azért örülök,hogy most van az első 3 hó mert azért kevesebb baci ilyesmi van mint ősszel télen és az első 3 hó ilyen szempontból a legfontosabb
Gabi!De sajnálom,hogy ennyire megvisel a terhesség remélem ha esetleg be is kell menned egy két nap alatt feltöltenek és jöhetsz haza de ha semmi nem marad benned menni kell az biztos!Vigyázz magadra
Új kismamiknak nagy gratula üdv itt minél többen vagyunk annál jobb!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Hahó Holle!Nem is említetted most már egálban vagyunk szülés és hét ügyben utol értél vagy engedtem magam beérni!!! :lol: Vagy csak anagy okos-mármint én-jó beállította a dátumot! :lol:

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Mia! első terhességemet végighánytam. Kórházba is voltam miatta. Minden kijött belőlem. Most azért jobb a helyzet, naponta 1-2szer hányok csak.

Larimami! kb 1 hete kezdödtek a rosszullétek!

Éjszaka olyan rosszul alszok! Össze vissza fordolodom csak, sehogysem kényelmes. Gondoltam lefekszem délután kicsit, de ez a Family Frostos autó kiverte az álmot a szememből, meg Alexáéból. :(

Lányok! Nekünk most a születendő babával 2-vagy 3 év Gyes fog járni? Mert ugye most 2 jár csak, de hallottam valami kormánytervezetről, hogy januártól ujra 2 fog járni. Hallottatok valamit erről?

Kép
Kép
nikolette2
 
 


Én úgy tudom 3 jár nekünk!De nem biztos de nagyon remélem!
Én elfogult vagyuk az itt felsorolt lány neveket illetően Zsaklin hivatalos neve Zsaklin Anna!Szerinted?Szeretem az Anna nevet nekem nagyon tetszik! :lol:

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Toxoplazma: nálunk van kutya is meg macska is, a védőnő ráírta a papíromra és mondta hogy szólni kell a dokinak hogy adjon beutalót, csak a a nőgyógyász adhat. Egyébként a védőnéni azt is mesélte hogy semmi nincs kizárva volt olyan terhese aki egész életében macskával élt és akkor kapott fertőzést amikor terhes volt. Meg hogy te észre sem veszed mert kb tüsszögsz 3at kifújod 2szer és kész de a babóra nézve gáz lehet szóval jobba békesség.

Na lassan csak tudok reagálni mindenre:D

Gab, jobbulást neked minél előbb, remélem már jobban vagy.

Mia, a pulik is nagyon édesek, nekünk is van 2 pajtink:P ők is fehérek.

Na most megint ennyi, növelem a forgalmat :P

Vicus

Kép
vicababa
 
 


-m-i-a- írta:Henó,
De jó, hogy egyidősek vagyunk. Nekem a lilypie azt mondja, hogy 4+4 (ez ugye 5 hetes terhesség vagyis az 5. hét, majdnem 6 lesz péneteken :) )
És milyen tüneteid vannak?



nem ez 4 hetes és 4 napos terhesség :D mindig a betöltött hetek számitanak csak.

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Zsaklin, a derékfájás is a terhesség tünete most jött a 7, hetes infó a babanettől ebben volt hogy ilyenkorra elmúlik :D

Vicus

Kép
vicababa
 
 


vicababa írta:Bognár Sára Laura

szvsz ez kúúúl
:D


Vagy Anna Laura... az is jól hangzik :D mi lánynevet még nem találtunk fiúból asszem 5 maradt fent a rostán. Majd ha megtalálom a papírkámat akkor megírom :D
benne van a Martin, erre emlékszem :D

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Sziasztok Lányok!!


Zsaklin, most már tiszta elégedett vok, hogy egynaposak vagyunk minden területen:)
Larimami üdv küztünk:) Nekem volt méhen kívülim. Semmi tünet, csak szurka és szédülés, majd a 6 héten barnázás. Aztán egy hatalmas görccsel távozott belőlem vmi döbbenetes. Nagyon nehéz felismerni, nem szabad hagyni, ha poz a tezt akkor addig kell menni, amíg az orvos nem talál vmit. Nekem az utolsó nap, mikor már kezdtem bevérezni operáltak és eléggé nevetséges, hogy az 5!!!! doki vette észre, nem??? :shock:
Sziszi ha az első terhességed nem ilyen volt, lehet most kicsi fiú bújkál odabenn???? :wink:
Henó annyira szépséges csíkod van és annyira nőies :lol:
Apa mit szólt hozzá??????Ugye nagyon boldog vagy????Gratulálok még egyszer :wink:
Gabiról tudtok vmit??Szegénykém annyira sajnálom, gondoltam rá napközben is, hogy nem cserélnék vele.
Vicababa kezdek parázni ettől a toxoplazmától.Én is hallottam azt, hogy volt vkinek macskája, de nem fertőződött meg. Az én drágám az simán velem alszik és olyan pillanatok alatt terül ki fél méteresre boldogan, hogy nincs szívem kizavarni.Remélem, hogy valóban átestem ezen a fertőzésen...Nekem mindig is volt macskám és mindig is velük aludtam :oops:
Nikolette nem lehet még tudni, hogy hogyan alakul a GYES, mert nagyon zúgolódnak, hogy visszaállítják az eredeti felállást.Amúgy a GYES sem 2 év, hanem ugyanúgy, mint eddig: ha megvan a 2 év biztosítottságod, akkor szülés napjától számítva 168 napig THGY, majd onnantól a gyermek 2 éves koráig a GYED. Utána semmi, tehát nincs Gyes :twisted:
Sziszi nem vok egyedl a rongybaba-érzetemmel?? :lol: Ma mondjuk kicsit jobban voltam, hullámokban tört rám, de átment rajtam és most is csak kicsit vok carul, de csak annyira, hogy bírjam viselni az úrinő álarcomat, aki nem folyik el a kanapén :lol:
Zizi örülök, hogy minden ok lett.Érezted, hogy fájt volna az uh??Biztosan az bánthatott, mert utána jött elő és el is múlt.
Én HOLNAP megyek uh-ra péntek helyett. Kicsit bonyolult lenne elmondani, hogy miért, de a lényeg, hogy ez bizonyult a legjobbnak és ma felhívta a férjem a Péterfy utcán lévő nőgyógyászati klinikát és holnap fél6ra fogadtak.Húúúúúúúúúú holnap már tudni fogom, hogy mi a helyzet odabenn.Szurkoljatok értünk, hogy legyen szívhang és ne kelljen ismét csalódnom. :oops:
Mindenesetre feltétlenül írom majd, hogy mi a helyzet és szeretnék áradozni Nektek minden szépről.Nem megy valaki mostanában dokihoz???

Kép

Kép
holle
 
 


Holle,én holnapmegyek dokihoz..
A biztosítottságba beleszámít az egyetem is? Régen úgy volt,úgy tudom.
-m-i-a-
 
 


Vica,de az nem azt jelenti,hogy az 5. (ötödik) hétbe léptél?
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni a klubhoz: ha jó számolom 2 nap múlva leszünk 8 hetesek. Állapotomat tekintve én is az émelygős-hányós-rosszu alvós csapatot erősítem, úgyhogy minden tiszteletem azoké a kismamáké, akik munka vagy pici baba mellett vészelik át ezt az időszakot! - Az én nagyfiam 4 éves, már megérti, hogy a mami picit szeretne pihenni, de még így is vannak kemény napjaink. :D

És persze egyébként is gratula mindenkinek, remélem az állapotunk inkább áldott semmint terhes lesz még 7 hónapig!

Gabi:
Remélem megúsztad a kórházat. - Az előző terhességemnél egy idő után nálam is öngerjesztővé vált a hányás, egészen addig, amíg a háziorvosomtól nem kaptam egy rehidrát nevű port (pontos neve: sal.ad rehidrationen). Ezt vízben feloldva kell iszogatni (pocsék íze van), nekem ez teljesen megszűntette a hányást, igaz, a 12. hét körül kezdtem el iszogatni (addig alig maradt bennem valami). Sok doki nem ismeri/nem gondol rá, érdemes mondani nekik.

Heno:
Először is gratula! :)
Másrészt viszont én elég régóta foglalkozom homeopátiával, és soha, egyetlen orvostól nem hallottam, hogy 2-3 hét lenne a szerek hatóideje. Éppen ellenkezőleg: azonnal hat (ezért is adják pl. szülés közben is), ha tehát valaki 1-2 nap után nem tapasztal pozitív változásokat, hagyja is abba, nem sikerült megtalálni a jó szert. Egyébként mindenkinek azt javasolnám, hogy homeobgyókat lehetőleg csak orvosi konzultáció után szedjen, mert a potencia sem mindegy, se az, hogy meddig szeded, kismamáknak főleg nem! Bocs, hogy beledumálok, de a homeopátiás kezelés eredményességének is van egy csomó feltétele - többek közt ahogy leírtad: a menthol és a sugárzás kerülése. Pl. most találtam egy szert, ami nagyon jól csökkentette az émelygésemet, de a homeós dokink leállított, hogy terhesen ezt nem lehet folyamatosan szedni...

Zsaklin:
Én is úgy tudom, hogy a derékfájás lehet normális-hormonális az első trimeszterben, de azért érdemes dokival megnézetni. És a derékfájásra is van egy csomó homeos szer, az, hogy Neked melyik hasznáhat, attól függ, hogy milyen tüneteid vannak egészen pontosan (mitől romlik /mitől javul stb.)

Holle:
Toxoplazma ügyben én azt olvastam, hogy a macska pisije (v. kakija?) a fő veszély, tehát, ha lehet, ne a kismami takarítsa a macsialmot, amúgy a macsek nem annyira veszélyes. És ez itt a reklám helye: Hozzánk most költözött be 3 kiscica a kerti kisházba, nem kell valakinek? :lol:

Folyt. köv...
bozsofi
 
 


Sziasztok!

Na hát újra nagyon köszönöm a gratulációkat meg,h tényleg velem voltatok.Hát ha nem csináltam volna meg a tesztet akkor is biztos lennék benne a mai nap után, h baba van a pocakban. Olyan gyenge vagyok mint a harmat a méhem szurkált ma rendesen a petefészkem viszont már annyira nem. Na meg a fejem is nagyon fájt egész du-án kínlódtam vele,próbáltam aludni de nem ment.Ez új tünet az előző kettővel nem volt.Remélem a hányinger elkerül! :?
Hjajj, Gabival ugyan mi lehet?! Remélem,h hamar jobban lesz!
Ne hari de nem írok külön mertmár tényleg szétmegy a fejem,rossz ez a monitorfény is!
Mindenki vigyázzon magára!
henó
 
 


Holle!
Örülök,hogy elégedett vagy vonalzó ügyben holnap ugyan ilyen elégedett leszel baba ügyben írj azonnal nagyon várom hisz olyan mintha én mennék!Alapos tudósítást várok!Én holnaphoz egy hétre megyek addigra majdnem 8 hetesek leszünk!!!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Jó reggelt!

Üdv az újaknak! (hehe, megszólalt a "régi" :lol: )

Holle,
megy a drukk az UH-hoz!

Toxo: én még úgy tudom, hogy ha terhessg közben fertőződsz meg és időben észreveszik, akkor kezelhető.

No, én megyek dolgozni :roll:
-m-i-a-
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: