Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok lányok, köszönöm a segítő kezeket!

nizs: a dúla: szülést segítő asszonytárs :) lelkileg és fizikailag támogat a várandósság alatt és ha igényeled, akkor jelen van a szülés alatt és utána is picit..
tetszik a táblázat módositásod, szupi lett!

nyufó: eléggé spirituális beállítottságú lány vagyok, egy hozzám hasonló dúlát keresek, akivel a fájdalmas órákat is átértékeljük :)

elég sokat foglalkoztam a születésélménnyel, volt néhány újraszületésem is, bár ez néhányatoknak biztosan furán hangozhat. :) volt néhány téma, amibe mélyebben beleástam magam, ilyen pl a placentával való kapcsolat... akit érdekel elolvashatja, két részes:
http://www.individum.hu/transzelmeny-i-a-placenta-trauma/
http://www.individum.hu/transzelmeny-ii-a-folyamatok/

bettike: nagyon szép a csikod :))

lilatündér: a táblázathoz: küldj nekem egy privit, benne az emaileddel és küldök egy meghivót!

mindenki rendben van? nem fáj senkinek semmi?

Kép
spumilla
 
 


Lilatündér :)
Hát ez tök jóóóó!Ha tényleg így van, akkor van esélyem teherbe seni.
Viszont az is igaz, hogy a szoptatás alatt több prolactint termelünk, a magas prolactin meg gátolja a teherbeesést.
Én egyébként sem vagyok sajna egy könnyen teherbe esős fajta, 2 évet vártunk Marcira, már a meddőségi kivizsgálás elején jártunk, amikor kopogtatott Marci :D
Még nem tervezem leállítani Marcit, az a abj, hogy nagyon cicifüggő.Igaz csak napi 2-3 van már.
Ahova írogatok egy másik topic itt a bneten, van egy lány, aki 6 hója próbálkozott a tesóval, és ahogy teljesen leállt a szopival, jött is a baba. :D
Lányok! Olyan szépek a tesztjeitek! :wink: (irigy-irigy :lol: )
Vendég
 


Haliho!

A vilagert sem szeretnek ra-vagy lebeszelni a szoptatasra/rol senkit, meret lehet, hogy nagyon szeretne az anyuka, de egyszeruen nem megy (volt ilyen baratnom), lehet, hogy abszolut nem is akar (bar nem tudom felfogni, mert nem, de megiscsak az o dolga - itt Belgiumban sajnos alig szoptatnak), de: az elso lanyomat 3 honapig szoptattam.
Nagyon reg volt mar, nem is emlekszem, mi volt az oka, meg nem volt Babanet, hogy vissza tudjam olvasni az akkori hozzaszolasaimat :), a masodik lanyomat 14 honapos koraig. ES megis az elso az, aki sosem, ertsd: SOSEM beteg, mig a kicsi nagyon sokat volt az.
Csodalatos dolog a szoptatas, de meg fontosabb (szerintem), hogy anyuka kiegyensulyozott es boldog legyen, ne pedig frusztralt azert, mert esetleg nem ugy jon ossze, ahogy a nagykonyvben meg van irva.

Tudom meg korai errol beszelni, csak lattam, szoba jott a szoptatas melletti teherbeeses kerdese, es pont a multkor olvastam errol:

szoptatás és vetélés
Tisztelt Doktornő! A következő kérdésem lenne.
16 hónapos kisfiam még naponta 3 alkalommal szopik: este, éjszaka és reggel (ébredéskor). Nőgyógyászom szerint a szoptatás lehetett az oka annak, hogy nemrégiben az 5. héten elvetéltem – hiszen a szoptatás a terhességhez, a megtapadáshoz képest ellentétes célú hormontermelést okoz. Ő azt javasolta, hogy tanácsos lenne várnunk a következő terhességgel addig, amíg már egyáltalán nem, vagy csak minimálisan szopik a kisfiam. Mi azonban nem szeretnénk védekezni, hiszen mielőbb tervezünk még egy gyermeket vállalni – viszont elválasztani sem szerettem volna a gyermekemet, úgy terveztem, hogy maga szabályozza majd a szoptatásról való leszokás folyamatát.
Ön mit tudna tanácsolni: érdemes valóban várni, vagy ez túlzott óvatosság lenne? Sok példa bizonyítja a környezetemben, hogy nem törvényszerű szoptatás esetén a vetélés. Merjünk próbálkozni, vagy ezzel csak rosszat tennék a szervezetemnek? Milyen esélyeink lehetnek?
Válaszát előre is köszönöm!
1190. kérdés: Ally1 2004-06-12 23:24:35 Látja itt az első dilemma, amikor a két gyerek között választani kell! Sok ilyen lesz majd :-)
Én sem hiszem, hogy a szoptatás feltétlenül vetéléshez vezet, nagyobb terhesnél viszont okozhat görcsöket. A peteérést zavarja meg, esetleg ez volt zavart az ön vetélésénél is. Ebben az esetben nem tudom a jó választ. Ha bevállalják, hogy esetleg megint vetélé lesz, egyszerüen azért, mert az ön szervezete igy reagál, érzékenyebben, akkor próbálkozzanak. Ha nem várjanak, vagy próbálja leszoktatni. Kb ennyi variációt tudok.


Bocs, ha hosszu voltam. Csak azt szeretnem erzekeltetni, hogy itt is eltero az orvosok velemenye. Kire hallgasson az ember? Szerintem a megerzeseire, esetleg az orvosara. Ha nagyon megbizik benne.
Vendég
 

 
 

szonce: nincs olyan teszt mert a hazai clearblue két csík teszt és nem digitális és nem írja ki h hány hetes lehetsz kb. Clearblue van csak nem digitális.

Szopi: nekem vmi feltűnt benne amivel nem akarok senkit megbántani. Ma még a tápszereken is rajta van h de az anyatej a jó és nem ez a tápszer...... De talán nem kéne ennyire fanatikusan hirdetni h csak az a.tej a jó. Mert akinek nem megy csak a lelkiismerete lesz rosszabb.
Én nem akartam, szoptatni, meg lehet kövezni, a lányomnál nem tudtam, 6 hónapig mégis anyatejes volt mert csak fejtem de fejéssel sokkal nehezebb fenntartani mint szopival és a végén olyan kimerült lettem h már csak sírtam és ennek nem volt már értelme, abbahagytam. A fiamnál még szopis tanácsadó is volt lakáson a LLL-tól nem is kis pénzért de nem tudott segíteni. Nem volt melbimbóm csak egy merő seb és heg. Szó szerint, nem túlzok, kb mintha húsklopfolóval verték volna szét. Olyan iszonyú stressz volt a szopi és olyan irdatlan fájdalom amit mostmár merek bárki elött kijelenteni, hogy rosszabb mint a vajúdás. A szopis kinnt volt és kértem ha már mellre tesszük nézzük meg mennyit szopott. Másfél óráig volt mellen sztetek menyit mutatott a digitális mérleg? 10gr-t. Amit visszabukott és csak vér volt. Na akkor és ott azt mondtam meg lehet kövezni de fejni két gyerek mellett már esélyesm sincs, pláne h a lányom is éjjeli bagoly volt még majd 3 évesen is akkor sem aludt. Én ezt nem csinálom tovább. Nincs hozzá erőm h ezt a fájdalmat tűrjem úgy h közben nem is jut tej a fiamba. Akkor és ott abbahagytam. Pedig az Istvánban szültem igencsak szopi párti, sőt elég fanatikusan szopi párti és nem volt rosszul mellre téve csak nekem lassabban indult be a tej és ő meg éhes volt és a vákumporszívó nem volt olyan erős mint ő. Isten ments h a friss kismamikat ezzel riogassam csak téma volt és el akartam mesélni h bizony van aki feladja de nem azért mert rossz anya. Egyszerűen nem megy. Nem egyformán viseljük a szülés utáni napokat heteket engem mindig nagyon megviselt. És szoptatni jó de ha nem megy még nem vagyunk felelötlen rossz anyák. Amúgy a lányom aki 6 hós koráig ezen élt sőt 7 hósig mert volt tartalék a frigóban annyit volt beteges h az nem igaz a fiam aki nem is kapott szinte egy cseppet sem nem volt beteg (míg haza nem hozta a lányom az oviból) de alapvetően ma is egészségesebb. Szval jó jó a tej de nem mindenáron. És ezek ellenére szent cálom h a harmadiknál is megpróbálok szoptatni és ismét LLL tanácadót kérek de ismét nem mindenáron. Megpróbálom és ha nemmegy nem fogok beleszakadni. Pedig mennyivel olcsóbb is a szopi....merthát a sok drága cumisüveg, sterilizáló, tápszer, bébivíz nem oclsó muri sajna....sőt.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Dr Nono, pont errol beszelek. A baratnom is magat okolta, marcagolta - pedig nagyon jo anya!

Egyebkent en ugy tudom, van otthon digitalis clearbue is, de tenyleg nem olyan, ami kimutatja a kort. Csak talan kiirja, hogy terhes vagy nem terhes.

Attol a lanytol, aki itt a Babaneten arul teszteket, lehet kapni ilyet, azt hiszem, 1600 vagy 1800 Ft.

Itt kint a digitalis clearblue terhessegi kor kijelzovel 16 Eur.
Vendég
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 19:58-kor.
szonce82
 
 


sziasztok!

van egy 6mm-es petezsákom,minden rendben vele,jó helyen van és szép a mérete :) :) :) :) :) annyira boldog vagyok :) :) :)

KépKép
bettike83
 
 


sziasztok!

Fürtöske nagyon sajnálom, majd következő hónapban, de ha nem jön meg akkor menny el orvoshoz azért, ha nem vagy terhes akkor valami oka van hogy mégsem jön meg.

Szopi: Mintha csak én írtam volt az előző sorokat. Én is kb 2 hétig tudtam, ha egyáltalán tudtam szoptatni, én is 1 órát szoptattam, 1 órát fejtem és mosogattam a mellszívót és marad egy órám aludni mert 3 óránkét evett (volna ) a gyerek nappal és este is. A mérleg SEMMIT nem mutatott hogy evett volna, a gyerek ordított, én sírtam és nagyon de nagyon lelkiismeret furdalásom volt:(( teljesen úgy éreztem hogy megbuktam, hiszen mindenütt azt halottam hogy MINDENKI tud szoptatni. Volt tálunk szopi tanácsadó is, de vége az lett hogy a gyerek a mellem se akarta bekapni, úgy kellett volna odafeszíteni a fejét, és fejni se tudtam semmit szinte max 10 ml. Akkor azt gondoltam ok én béna vagyok de a gyerek nem halhat éhet így megkapta a tápit, láss csodát aludt 4 órákat. Engem nagyon zavart hogy nagyon nyomják hogy szoptass és csak akkor vagy jó anya, millió féle szopi póz, párna bimbóvédő, tengernyi információ, de egy fél mondat se a tápszerekről, üvegekről, tápos tanácsokról, hogy van amelyiktől megy a hasa a gyereknek vagy laktóz érzékeny és vagy tehéntejfehérje érzéken babának való.

Olyan helyzetbe hoztak hogy el kellet fogadjam hogy nem tudok szoptatni és attól még nem vagyok rossz anya, de ezt nem elfogadni kéne ,egyáltalán nem kellene azt éreztetni a mamákkal hogy nem vagy jó anya ha nem szoptatsz:(( egy védőnő ismerősöm mondta hogy a védőnői rendelőbe még csak ki se rakhatnak tápszerről reklámot infót mert megbüntetik őket:((

KépKép

KépKép
msi22
 
 


még egy dolog: nekem a védőnő mondta és neten is olvastam hogy anyatejet venni nem is lehet kivéve ha a baba súlyos beteg, koraszülött, az anya meghalt vagy kómában van és egyéb borzalmak, én meg örültem hogy nem estünk egyikbe se és akkor már inkább tápszer. a kisfiam egészséges, vidám duracelnyusz, évente egyszer kapunk el betegséghullámot, akkor összejön 3 dolog is de egész évbe nincs más (kopkopkop). Sok szoptatott baba ismerősünk egész évben beteg, ami nem azt jelenti hogy az anyatej rossz, de nem is annyira szipi-szupi hogy öld magad miatta:S

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Hát most jól elvesszük minden első babás kedvét a szopitól:S De remélem mindenkinek feltűnt hogy többségünknél egyszerűen semennyi vagy nagyon kevés tej volt és szaporítani se lehetett, ha van tejcsi akkor annyira nem vészes és én is meg akarom próbálni a második babánál megint hátha most összejön. A lényeg ha nem tudsz szoptatni valami miatt attól még nem vagy rossza anya és ha mégis lenne valaki aki ezt vágja a fejedhez ne higgy neki mert vagy nincs gyereke vagy már a szülés közbe ömlött a teje:S

Akkor vagy szerintem jó anya ha szereted a gyereked.

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Bettike nagyon gratulálok!!!! :D

Hát lányok, itt nem annyira nyomják a szopit, viszont én akartam, vetem könyvet is, többször elolvastam. Már az első cicire téleltől üvöltött rajtam a gyerek mint a fábaszorult féreg és nem volt hajlandó enni. Bent is tartottak egy nappal tovább a kórházban, mert nem akartam tápit, viszont kb. óránként más nővér jött oda és nyomkodta a mellem meg rakta rám a gyereket, a gyerek meg üvöltött, totál kész voltam. Mondták így nem mehetünk haza, mert félő hogy leesik a vércukorja a gyerekenk. Próbáltam fejni, amit kikínlódtam 10 ml-t, annak a fele félrement mert kis kupak szerűből próbálták itatni a gyereket vele, azt mondták ha szoptatni akarok, nem szabad a cumisüveget megkapnia, mert különben végképp nincs rá esély hogy szopni fog. Na a végén másfél nap után, hogy a gyerek még nem evett semmit, elszakadt a cérna és kértem tápszert, azt persze egyből benyomta. Gondoltam akkor fejem és adom neki cumisüvegből, de határozottan azt mondták itt nekem, hogy elapad így, mert nem lehet úgy leszívni, mint amikor a gyerek szívja ki. Biztos otthon mást mondtak volna, de itt voltam egyedül, csak arra tudtam támaszkodni amit mondanak nekem a kórházban. Nehéz döntés volt, nagyon megviselt, még családon belül is kaptam hideget, hogy miért adtam fel ilyen hamar. Különben ez nálunk lehet hogy valami családi dolog, mert én se szoptam és ugyanezt csináltam anyuval, hogy üvöltöttem a mellén. Nagyon-nagyon kegyetlen rossz érzés ez ám, amikor elutasít a saját gyereked. Én is meg fogom próbálni megint, de ha nem megy nem fogom erőltetni és nem fogom magam hibáztatni miatta. Viszont van egy ismerősünk, 3 héttel idősebb kisfiú, fél éves koráig szopott, ő állandóan beteg, mi meg egyszer voltunk komolyan betegek, azt is ettől a gyerkőctől szedtük össze.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


köszönöm :)
:)

neketek mekkora uh szerint a babuci?

KépKép
bettike83
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 20:00-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Én egy szóval sem mondtam, hogy aki nem szoptat, az rossz anya. De kitűnik, hogy nem vagytok jól informáltak, mert nem írnátok olyat, h mindenképp abba kell hagyni a szopit az új terhességhez, meg az is, hogy hiába tettem be a linket nem olvastátok. Ott világosan le van írva, hogy az első két harmadban még nincs annyi oxitocin érzékelő receptor a méhben, hogy az vetélést okozzon. A harmadik harmadban szaporodnak meg, de akkor már normálisak is az összehúzódások. És annál, akinél jelentkezett már menses, működik a petefészek. És igen, van olyan, h vki nem esik teherbe, míg szoptat, de ő nem is termékenyül meg és mensije sincs, ergo nem a beágyazást akadályozza.
Az hogy kezdetben nem sikerült a szoptatás, sajnálom, de megint csak azt tudom mondani, szerezzetek be több infot, mert bizony a szülés, szülés alatti beavatkozások is meghatározzák a szopi sikerességét az első hetekben. A leírtakból gondolom, kahattatok oxitocint, fájdalom csillapítást, és valószínű a csecsemősök adtak cumiból vmit a babának , lehet tudtotokon kívül. Ezek egyenest oda vezetnek, hogy a baba nem akar szopizni. Vagy más probléma merül fel, nem tudom ide mind leírni.
És ha megköveztek, én akkor is kiállok a szoptatás mellett, mert igen is jó, jobb mint a tápszer, és hosszú távú hatása van.
És pont ezért mondtam, hogy én túl alternatív vagyok, mert én igenis szoptatok igény szerint évekig, és szerintem ez a normális. És az én gyerekem, ha a fene fenét eszik is, de a büdös életbe nem fog tápszert kapni. És erre büszke vagyok, de attól még nem ítélek el mást, nem gondolom, hogy aki nem így teszi, rossz anya.
És lehet keresek más fórumot, mert szerintem itt túlságosan kilógok a sorból...

Kellemes babavárást mindenkinek!

Lilatündér aki két fiu (Dávid és Zsombor) valamint egy pocaklako anyukája tele alternatív szokásokkal :)
lilatündér
 
 


Lilatündér azért mert mindenki leírja a véleményét, még ne menj el! Mi emberek annyi félék vagyunk és nem kell mindenben egyeznünk. Mindenki csak azt írta le hogy akart szoptatni, de nem sikerült, de újra megpróbálja. Gondolom mindannyiunkban benne van, kinek azért mert hisz abban hogy az anyatej jó, kinek azért mert szeretné átélni a babájával azt a meghitt bensőséges pillanatot, de mindannyian azt írtuk hogy a kudarc ellenére megpróbáluk újra. Az hogy mondjuk többen tapasztaltuk hogy sokszor a környezetünkben lévő anyatejes babák betegebbek, természetesen ez sem az jelenti hogy az anyatej miatt, lehet hogy a gének, egyébként is gyengébb szervezetű az a gyerkőc. Én irigyellek azért mert sikerült a szoptatás, klassz dolog, ügyes vagy. Lehet hogy neked nem kellett érte különösebben harcolni, ment egyből könnyen, vagy pedig ügyesen át tudtad vészelni a nehézségeket és kitartottál. De vannak nagyon nehéz helyzetek amiből nagyon nehéz kihozni a szoptatást, főleg segítség nélkül.
Attól hogy van véleményed miért lógnál ki a sorból? Akkor szerintem mindannyian kilógnánk valamiért, hisz mindenkinek van saját véleménye mindenről, de attól még jó hogy itt vagyunk, együtt vagyunk, ugyanazt az édes terhet cipeljük, várjuk és szerintem ez a fontos, ez kovácsol minket egységgé, nem az hogy ugyanaz a felfogásunk, gondolkodásunk. Attól is érdekes a topik ha sokféle emberke jön össze. Ez is egyfajta kis család, fogadjuk el egymást olyannak amilyen és élvezzük együtt a babavárás pillanatait és ne próbáljuk a véleményünket ráerőltetni a másikra mint egyetlen igaz út. Mindenki írhassa le a véleményét anélkül hogy megköveznék. Én még csak kezdő fórumozó vagyok, vannak itt már "öreg rókák", lehet hogy ők okosabbat írnak nálam, de a lényeg, hogy ne menj el!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 20:03-kor.
szonce82
 
 


Szonce82 az az érdekes hogy engem nem is az viselt meg a legjobban hogy mit gondolnak rólam hanem nekem volt egy borzalmas érzés, valahogy úgy éreztem, hogy itt vagyok kezdő anyaként és már az első nagy feladatba belebuktam. Ezt volt a legnehezebb feldolgozni :cry: De aztán persze rájön az ember, hogy ettől nem dől össze a világ, jó lett volna, de máshogy alakult. Attól még van egy egészéses, szép kislányom. Én is tápis voltam, mégis élek, pedig a régebbi tápik biztos hogy sokkal rosszabbak voltak mint a maiak. De azért én nagyon reménykedem hogy másodszor összejön :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


En kezdtem a szops temat igazan, ezert ugy erzem, ki kell allnom azok mellett, akikbol most kibukott a keseruseg.

Lilatunder, most lehet, hogy nem fog tetszeni, amit irok, de sajnos pont a hasonlo sarkos velemenyek miatt erzik a szopni nem tudo kismamak "nyomorultul" magukat.
Ugy gondolom, senkinek nincs joga palcat torni azok felett, akik a masik utat valasztjak.
Ezer es ezer dolog tortenhetett, amiert a baba nem szopizik - nekem gyakorlatilag csak az egyik mellembol jott tej es fejni egyszeruen nem tudtam, telefonon pedig a LLL-es holgyike stilusa olyan tenyerbemaszo volt, hogy nem kivantam tobb "segitseget" toluk.
Csinaltam tovabb, ahogy tudtam.

Es igen, ne essunk at a lo masik oldalara es ne azt hirdessuk, hogy "anyukak, vegyetek tapszert es minden sokkal konnyebb lesz", de azt se mondjuk mar, hogy aki nem szoptat, az nem elegge tajekozott. Fent a sok pelda, hogy igenis, kertek segitseget ok is.

Es igen, csodalatos dolog, mikor szoptatsz es a baba hosszan nez kozben a szemedbe, tisztara, mintha kommunikalnatok kozben :).

Az viszont borzaszto, ha kimerult, stresszes, idegbeteg anyukak kapkodjak egyik cicijukrol a masikra a kicsit, aki csak sir es sir es sir, mert nem kap annyit, amennyit szeretne.
Es lehet ezt huzni, lehet ujra probalkozni, es kozben le lehet magunkat irni egy turelmetlen, semmirevalo anyanak, aki meg szoptatni sem kepes...

Oruljunk neki nagyon, hogy mi tudtunk szoptatni, de ne bantsuk azokat, akiknek ez nem sikerult.

Remelem, nincs harag, de en azt hiszem, kicsit liberalisabb szemmel nezem a vilagot.

(Errol eszembe jut egy sztori, ami tegnap ebednel tortent es igen kinyilt a bicska a zsebemben. Ha valakit erdekel, szivesenb elmeselem, de nem akarom itt f.sni a szot.)
Vendég
 


Nyufo, 100%-ban egyetertek veled:
Lilatunder, ne menj el!!!
Mindenkire szukseg van a kis csapatunkban! :)
Vendég
 


Trompipi engem érdekel a le nem írt sztori, jöhet :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


----------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 20:03-kor.
szonce82
 
 


Oke, de nagyon offtopik.

Az volt, hogy 3 kollegammal ebedeltem (pasik). Valahogy a focitol eljutottak a terrorizmusig, onnan meg a muzulmanokig.
Az egyik elkezdet nagy pofaval mondani, hogy bizony, ha az o gyereke szobaall egy muzulman kisgyerekkel, o iszonyuan merges es nem engedi, hogy baratkozzanak. Olyan undorkodva, gyulolkodve beszeltek roluk, hogy felalltam es otthagytam a diszes tarsasagot. Balhezni nem lehet, mert alairt mindenki egy etikai kodex nevu valamit, ami szerint ugye a munkahelyen TILOS vallasi, etnikai, nemi hovatartozasi, stb kerdesekrol beszelni.
Az igazsagerzetemet viszont nagyon serti, es nem csak azert, mert a ferjem is muzulman. Konyorgom, GYEREKEKROL beszelunk!

Es akkor itt a vegen jegyeznem meg, hogy ez az undorkodo ember egy evezredek ota uldozott nep-es vallasi csoport tagja. Biztos kitalaljatok, melyike. Eddig a pontig sosem jutott az eszembe, hogy ez az ember zsido. Egyszeruen nem erdekel az ilyen. Mostantol sem ez fog az eszembe jutni, csak az, hogy szar alak.
(Ismerem a tortenelemi, politikai reszet, de konyorgom. Utalatra, gyuloletre tanitani a gyerekeinket? Nem elfogadasra, toleranciara kellene mar vegre?)

Off vege, bocsi! :)
Vendég
 


Trompipi 1000 % egyetértek! A gyerek a jövő, amit a gyerekbe beleültetsz, olyan lesz a világ. Szomorú nagyon amikor egy ember ennyire bután áll dolgokhoz. De mondjuk amikor írtad hogy zsidó ember volt, akkor valahol megértettem az elborultságát. Hisz a muzulmán vallás van az arab világban és a zsidók és az arabok ősellenségek, nagyon nagyon mélyen gyökeredzik a két nép, vallás között az ellentét. De pont ezért nem tudják lezárni és békét kötni, mert tovább örökítik a generációikba a gyűlöletet :(

Szonce pont ugyanígy zajlott nálunk is, ott zokogtam a páromnak ugyanezt amit te írtál

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


lányok!

nyugi van,mindekinek van véleménye,és most sztem kicsit érzékenyebbek is vagytok...de tessék lenyugodni és nem kell senkinek elmenni innen :) :)

KépKép
bettike83
 
 


Na, en most bogtem ki magam. Megneztunk egy filmet, a cime: Everybody's Fine. Robert De Niro a foszereplo, azt hittem, hasonlo vigjatek, mint az Apadra utok. Erre kiderult, hogy drama, meghozza nagyon meghato.
Szoval ha valaki ki akarja magat sirni, ajanlom :).
Vendég
 


Sziasztok!

Szerintem senki ne mennyen el azért mert más a véleménye vagy nem értünk egyet, tudunk eszmét cserélni és vagyunk annyira felnőttek hogy ne veszekedjünk dolgokon:)

Megjöttem a dokitól. Hát dobtam egy hátast. A BABÁK jól vannak:D egyik 3 mm a másik 4,5 mm mindkettőnek dobog a szíve:)))))))))))

Nagyon örülök, de most inkább be vagyok tojva, de úgy hiszem minden rendben lesz velük. Azért szorítsatok nekem!!!!

KépKép

KépKép
msi22
 
 


msi

te hány hetes vagy,?

ez nagyon jó hir ám :) :) :) :) dupla öröm a javából :)

KépKép
bettike83
 
 


Msi22 Húúúúha, hát én is dobtam volna egy hátast! Nem semmi hírek! Párod mit szólt? :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


lilatündér: nem tudom most elmentél e vagy sem. Amúgy semmiképp nem bántásképp írtam h számomra a szoptatás egy tragédia volt, egyiknél sem ment és ennek ellenére ha kell hívom a LLL-t ismételten egy vagyonért hátha menni fog most a szopi. Mert ennyire akarom. Biztos vagy benne hogy ez ellened irányul? MIkor valaki ennyire akar szoptatni és nem megy neki akkor jól esnek ezek a szavak h akkor elmegyek? Mintha mi bántottunk volna meg. Nekünk, de beszélek csak a magam nevében, nem ment. ezer és egy oka volt. Fantasztikus dolog az anyatej és a szopi de vannak akik ha vért izzadnak (jelen esetben szó szerint) és akkor sem megy, nem sajnálják az időt a pénzt. Sem oxitocint sem fájdalomcsillapítást nem kaptam. Háborítatlanul született mindkét gyerekem a burok az ucsó pillanatban lett megrepesztve h ne abba szülessen bele. Megvolt a segítségem abban h a babát egy percre nem vették be a csecsemősök ergo se cumit se cukros izéket nem kapott üvegből. Semmi oka nem volt h ne menjen a szopi és látod mégsem ment. Vajúdtál, tudod milyen az. Gondolhatod h nem túlzásképp írtam h a szopi fájdalma vajúdás volt mert olyan iszonyatos volt. Sikitottam mikor szívta mert nem bírtam annyira fájt. Minden szopinál napokig és a gyerek egy gr-ot nem szívott. 4 nap küzdelem után és LLL mellett is tápszerhez nyúltam. 4 napos fiamhoz orvost hívtam mert 8(!!!) órán keresztül üvöltött megállás nélkül. Kijött megnézte aztán engem és megkérdezte h miért éheztetem tulajdonképpen? Reggel a receptel gyógyszertárba ment apa és aludt a gyerek 5 órát. Egy 4 napos újszülött. Nem volt sárga. No ennyit arról h ez olyan könnyű. 10ezrembe került a 2xi kiszállása a LLL-nak. Nekem ne mondja senki h nem tettem meg mindent. A cickókból már akkoris ömlött a vér ha nem nyúlt hozzá senki. A fiam üvöltött az éhségtől. És akkor a tápszeres dobozon az első felirat ami kiszúrta a szemem, legjobb az anyatej. Már elnézést de *****-at. Ki ne tudná h az a legjobb de miér kell az orrom alá dörgölni? Nem az usa-ban vagyunk ahol szó nélkül felírja a doki a tejapasztót még a baba születése elött. Hidd el itt nem hiszem h van anya aki azért nem szoptatott mert nem volt kedve vagy mert féltette a cickók alakját esetleg azért mert léhűtő és mihaszna és mindent felad. Kökemény harcosok voltunk mind mert megpróbáltuk. És ne haragudj de akkor jön a sértődés amit nem hiszem h megérdemelnénk és azt kéne bennünk kelteni h a mi hibánk vagy az orvosé. Van ilyen eset. előfordul és gyakrabban mint hinnéd. bár szoptathattam volna. de nem ment. Ha megbántalak azért mert nekem nem ment akkor nem alternatív vagy hanem fanatikus szoptatás párti. És ahelyett h segítenél megsértődsz. Semmi nem irányult ellened egyszerűen elmeséltük a tapasztalatainkat. És jó volt látni h bizony sajna nem vagyunk ezzel egyedül. de senki nem volt aki azt mondta volna h nem ment elsőre másodjára meg sem próbáljuk. Mert ennyire akarjuk tűzön vízen át és nem bántás h elkeseredve írjuk a harcaink amit elvesztettünk a témában. Klassz dolog h az anyatej hosszútávon véd de nem tv.szerű. Millió kutatás van erre és az ellenkezőjére. A természet nem v életlen találta fel az anyatejet. Az ember pedig nem véletlen találta fel a tápszert.....és nem véletlen nőtt a kisbabák túlélési esélye. Sztem. Nem vitzatkozni akarok, megkedveltelek, tetszik h sok alternatív dolog híve vagy. Ez klassz dolog, sőt. Kéne sok ember aki terjeszti de nem úgy h megsértődik ha elmondják neki h mi volt velük és miért vesztették el akkor a hitük vagy a reményt h sikerülni fog.

trompipi: szörnyű emberek vannak az biztos. A gyűlölet úgy látszik már sokakban genetikai. Ezzel nem lehet mit kezdeni. Jobb otthagyni. Bár elismerem h nagy szó h nem szóltál, én tuti kiakadtam volna és melegebb éghajlatra küldtem volna az illetőt. De néha jobb csendben maradni. Nem szól szám nem fáj fejem ugye. Lehet h csendben kellett volna maradnom az előző hsz-nél is.

bettike: érzékenyek vagyunk valóban. Talán a terhesség talán az élmények. Én nem akartam senkit megbántani, elég volt átélni a dolgokat. Akinek nincs még gyereke még annyira másképp nézi ezeket a dolgokat. Aztán mikor lesz rájön hogy az egyetlen bántás és igazán mély bántás ha az anyaságában kérdőjelezik meg az embert és teszik ezt úgy h nem látnak bele a dolgaiba. Néha vannak olyan mélypontok ahonnan ha már ép ésszel kijön az ember nagy szó. Nemhogy győztesen felemelt fővel virágcsokrokkal. Ahogy nyufó írta nem maga a szoptatás hiánya és annak jótékony hatásának elmaradása viselt meg minket. Hanem h az első nagy feladatba buktunk bele. És ez igencsak fájdalmas élmény. Örülök h van aki nem élte át és remélhetőleg nem is fogja. És látod ezek ellenére mégsincs egy anyuka sem aki azt mondaná, ááá szoptatás, nem ment az elsőnél nem is küzdök, már most tejapasztó gyógyszert kérek.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


na jó, velem tele az oldal, off leszek pár napig. :oops: bocs

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


msi: ezt a híííírt, aztaaaa! Nagy gratula! Ne legyél betojva sztem ez szuper dolog! Nem csak rémtörténetek vannak ám hanem 40 hétre született egészséges ikrek is! Nyugi! Dupla mosoly dupla caros pelus, sztem tök klassz!!! Kevés anyukának jár ez a kiváltság ám! :wink:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


jó hírem van nekem is!
10 mm-es embryo-nk van csodaszép szívhanggal :)))
odáig vagyunk a boldogságtól!

Kép
spumilla
 
 


Spumilla neked is hatalmas gratula!!!! Irigy-irigy-irigy :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Msi, Spumilla, nagyon gratulalok mindkettotoknek!
Msi, titkon en is remenykedem az ikrekben :). A vilagon a joruba torzsbol valok kozott a legmagasabb az ikerszules - a ferjem pedig joruba. Nekem pedig lett volna ikertesom, de elhalt a kora terhessegben. Hatha :).
Vendég
 


Sziasztok!

Nyufó egyetértek veled és minden soroddal, nem éreztem azt hogy ez most bántás lenne lilatündér felé, én sem annak szántam. Örülök neki hogy neki sikerült szoptatni, nyilván volt is miből.

Én most 6+1 vagyok. Örülök a két kicsinek, elfogadom hisz ha a jó Isten úgy ítélte meg hogy bírni fogok velük akkor menni fog. Valahogy úgy érzem visszaadta a novemberben elvesztett babánkat. Én még egyenlőre azért óvatosan örömködök, próbálom megemészteni. De ott a széken feküdve emlékszem nagyon dobogott a szívem és annyira reméltem hogy a másiknak is dobog a szíve, ennél több bizonyíték meg nem kell magamnak hogy akarom őket. De azért félni is szabad, főleg hogy Baló még kb 2 év 2-3 hónapos lesz csak mikor megszületnek. Pici lesz még ő is. Már a szűk családnak szét kürtöltük:D Mindenki azt hajtogatta csak hogy ezt most fel kell dolgoznia:D:D Méghogy nekik:D

A vicces hogy barátnőm is babát szeretne és hónapokon át szivattam hogy ikrek lesznek:D mert csak egyet akarnak,erre mondta hogy majd nekem figyeljem meg, de nálunk egyik ágon sincs sehol iker. Meg ami érdekes hogy a vizsgálat előtt pár nappal már nem tudtam leszállni az ikres témákról, ikres uh-kat nézegettem stb:D A dokim mondta erre hogy minden nő kicsit boszorkány.

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Trompipi!

őszintén bevallva én a doki előtt még meg az első terhességemnél is az kívántam hogy ne legyenek ikrek, mi pesten élünk de a nagyszülők és minden rokon vidéken szeged mellett, szóval segítségem nekem nincs. Féltem hogy nem bírom, sokszor úgy éreztem Baló mellett is hogy nem vagyok jó anya, de ez mind abból fakadt hogy nagyon kevés az önbizalmam:S De a fiam életvidám, okos fineszes csibész:D mosolygós, bátor duracelnyuszi, nem hiszem hogy ezek az én érdemeim, de talán nem rontottam el annyira a dolgot mint képzelem. De nem azért írtam hogy sajnáltassam magam vagy mindenki elkezdje mondani milyen szupi anya vagyok:D csak tudom miért félek. De majd minden alakul mint púpos gyerek a prés alatt:D

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Msi, megertem a felelmeidet, azt hiszem, ha nekem azt mondana a doki, hogy ketten van, igencsak betojnek egy pillanatra, de biztos oka van, hogy igy alakult :).

Tegnap este a gyerekek kicsit felhuztak es tokre bekemenyedett a hasam, nagyon rossz erzes volt. Nektek szokott ilyet?
Vendég
 


na nézük sikerült e a vonalzó

KépKép

KépKép
msi22
 
 


na most

KépKép

KépKép
msi22
 
 


aki érti az angolt ugye nem azt van alul írva hogy a babák szülnek? én németes vagyok :oops:

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Az van ott, hogy Mano es Picuri 6 het + 1 nap terhesek :).
Vendég
 


Sziasztok!

Már elejétől olvasom a fórumot, úgy vártam én is ezt a babát.
4 hónap kellett,hogy jöjjön a kis csoda :D elutaztunk a férjemmel, elkezdtem szedni a DMes folsav+B6+B12 vitamint, és Omega3 halolaj kapszulát. Április 11.én volt az utolsó mensim, így még csak 4.hétben vagyok, szédülök néha, és fájt a mellem, szurkálgatott a hasam, már egy héttel a nem várt előtt nagyon görcsöltem/bizti beágyazódás/ Ti éreztétek? Esztek Ti is vitaminokat? Elevit bazi nagy tuti nem fogom szedni,nem tudnám lenyelni.
Egyébként szakmabeli vagyok, de az első babám lesz, már 18 éves korom óta gyűjtöm a "szakmai" könyveket-ami a várandóságról, gyermeknevelésről szólnak.

Spumilla: Egyébként szerintem a legjobb-A suttogó minden megold 3 könyve. A babákat személyiségre osztja és úgy add tanácsokat. Az összes gyermekekkel kapcs. problémákról beszél-étkezési,alvási, napirendi gondok, testvér féltékenység. Sok jó őtletet add abban is, hogy segítsük a gyermek önállóságát, magabiztosságát úgy, hogy közbe a bizalmát ne veszítsük el. Sok „elnevelt” gyereket láttam már, én biztos meleg-korlátozó szülő nevelési attitűdbe fogok tartozni… Bár megpróbálom a személyiségének megfelelően kielégíteni az igényei és fejleszteni, nem akarom saját képmásommá alakítani, ahogy sok szülő teszi.
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 20:03-kor.
szonce82
 
 


msi22: Tök jó,hogy 2en vannak! Párod mit szólt hozzá?És anyukádék-anyósodék? Ez a párod és a Te büszkeséged lehet, hogy ilyen "ügyesek" voltatok :lol:

dr.nono: Olvastam, hogy védekezés mellett jött a babó, képzeld 2hugom is avval védekeznek,amivel te,de nem akarnánk ha 14 évesen már babás lenne! Mondtam nekik,hogy cotont használjanak, az tutibb..de a kissrác nem szereti az óvszert...anyámék helyébe bizti levágnám a csávó f@rkát... :x
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Jah képzeljétek, mi családunk nőtagjai kis boszik!!! :)

Egy hete azt álmodtam, hogy anyum egy nagy kancsó habos tejjel jön felém..kérdeztem,hmmm de guszti, mi ez? Anyu:-Hát Anyatej!:-)
Megnéztem az álmoskönyvbe-fital nők álmába terhességet jelent. Elmeséltem anyunak.. 11.én panaszkodtam anyunak hogy fájdogál a mellem, szédelgek-bár lehet az éjszakázástól..rögtön mondta,hogy elviszi a pisim a kórházba/ő is egészségügyis/ Már 9kor hívott másnap, hogy jön az unokája :) !!!Amikor hazajött és megmutatta a leletet, mondta: Hát nem emlékszel? Megálmodtad, hogy én hozom a jó hírt! Már a lelet felnyitása elött éreztem, hogy pozitiv lesz a teszted! Nah már az egész kórház tudja, mindenki gratulált Neki az uncsihoz...
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


szonce:Ma reggel én is csináltam egy házi tesztet és tök szép pozitiv!!!!majd a 7-8héten akarok UH menni, addigra tuti van szívhang.. a hétvégén mondjuk meg anyósoméknak,sógornőméknek:-) Sógornőm 9hetes terhes elvittem még áprilisban Uhra és levettem az összes laborját, neki már a 2.lesz. Érzem, hogy nem lesz semmi baj, a családban anyai ágró mindenki nagyon-nagyon termékeny volt, anyumnak hátrahajló méhen van és igazából 4gyereket szült amiból 1 volt csak direkt:-))))Persze ehhez férfi is kell..mindannyian elsőre "becsúsztunk"
Te hagyadik hétben tartassz?
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


----.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 20:06-kor.
szonce82
 
 


gratulálok avrenim :) :)

énis megéreztem a beágyazódást,nagyon görcsöltem akkor.és pár nap múlva már pozi tesztem volt,igaz h csak halvány,de 2 nap múlva már sokkal szebb volt,a tegnapelőtti meg gyönyörű erős.és van egy 6mm-es petezsákom :)

KépKép
bettike83
 
 


jaj úgy örülök Lányok!!
Remélem, hogy kicsit késve is de beilleszkedhetek a csapatba!Nekem számolás alapján 2011 január 18.lesz, hát mindenkép Bak jegyű, ami jó mert föld jegy:-)
Jaj már úgy várom az UH!Az tudna csak teljesen megnyugtatni.szakmai ártalom,hogy mindig bevillan az agyamba,hogy méhen kívüli,mola, missed ab is lehet a terhesség...
De belül mégis tiszta nyugis vagyok csak az agyam akar bepánikoltatni!

Jó kis csapat vagytok, vidékiek,külföldiek,első babások,több babásokm minden korosztály, az ilyen vegyes csapat a legjobb!!
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Egy kis jókedv csináló videó:
http://www.youtube.com/watch?v=2TR8wzjW ... =1&index=8
Nem tudom miről szól maga a szám, de a klipje jó!:-) Aki tud angolul elmesélhetné..
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: