Új privát üzeneted érkezett!

Én szerdán megyek dokihoz, azért már jó lesz :)
Vendég
 


Én hétfőn!

Olyan jó nézni a többiekét!

Múlt héten a hcg-m 1500 feletti volt, elvileg akkor voltam az 5. hétben.

Kép
eper74
 
 


sziasztok!
nekem nincs még új vonalzóm, viszont figyu: itt a babócám

nekem a terhesgondozóban azt mondta a doki, hogy a beutalókat ő fogja adni... igaz, egyenlőre ő lett beírva orvosnak, mert hogy ugye aki volt, már nincs :( de gondolom, ha lesz is véletlen orvosom, akkor is a terhesgondozó adja a papírokat...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

 
 

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Hozzátok! Beagle Veled már taliztunk az októberi topikban!

Szóval februárban nem lett Kistesó, de most már pozitív tesztek tulajdonosa vagyok! Január 6 a várható szülés időpont, de mivel Kisfiamat is korábban szültem így úgy gondoltam Hozzátok szeretnék csatlakozni! Van egy 10 és fél hónapos Kisfiam és most jön a Kistesó!!!! Nagyon boldogok vagyunk...csak minden legyen rendben! Majd vissza fogok olvasni, hogy MINDENKIT megismerjek!

Addig is Mindenkinek kívánok boldog, problémamentes Babavárást!!!! :lol: :lol: :wink:
zorka88
 
 


zorka!
üdv itt :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli!

Köszönöm a szíves fogadtatást! Látom Nálatok Ő lesz a első Babó!
Annyira izgalmas! Pont ma gondolkodtam, hogy vajon milyen érzés lesz megint átélni, hogy egy ici-pici Életke lesz a karjaimban? De az anyává válás a Kisfiamhoz tartozik. Vajon másodszorra átélni ugyanolyan extázis lesz???? Egész éjjel nem aludtam a császár után és csak azt vártam, hogy legyen másnap és újra láthassam a Picikémet. Most meg majd azon is aggódhatok, hogy vajon hogy viseli az időt a Kisfiam aki otthon fog várni. És ha pont az első emlékezetes Karácsonyán nem leszek ott???? Na nem is folytatom, mert már sírok!!!!
Na persze naggggggyon boldogok vagyunk! Így szerettük volna.
És most egy kicsit jobban szeretnénk Kislányt! De a lényeg, hogy egészségesen megszülessen!
zorka88
 
 


Lányok!

Köztetek volt valaki aki megtervezte a Baba nemét..illetve amelyik nemet jobban szeretné aszerint befolyásolta a fogantatást (együttlét időzítése, jónás, öblítés, étrend) :? :? :oops:
zorka88
 
 


Szia Zorka! Üdv nálunk! :)

A mi babánk igazi szerelem gyerek. NEm idénre terveztük,hanem jövőre-igaz nem védekeztünk 100%-osan. :) Én úgy érzem lányunk lesz és ezt valószínünek tartom a fogantatás időpontja miatt is. Nem tudom pontosan ,hogy mikor lehetett ,de a naptár szerint és utolsó mesi szerint pont abban a pár napban,amikor nagyobb volt az esélye, hogy lány legyen- egyébként sokszor álmodtam pár éve ,hogy gyerekem van,aki lány.:)

Juli! Megnéztem a babócád.:) A sajátomat is megnéztem. Nagyon jó ez a nézet.

A beutalókat nekem a védőnő adta eddig a vérvételre + belgyógyászatra is. Gondolom ezután is tőle fogom kapni.

Tegnap este nagyon rosszul voltam. Olyan hányingerem volt (18:30- amíg el nem aludtam 22:00 körül),hogy nagyon :( Ráadásul 3 darab csülköt kellett volna-csontrol leszedni- felkockázni,mert ma pincebuli lesz( szülinapom :) ) és csülkös bab lesz. NA kettőt megcsináltam,de azt hittem oda.....,abba is hagytam, a harmadikat most fogom elkezdeni.De legalább most nem vagyok rosszul. Remélem ma este jobban leszek.

Kép
bei
 
 


bei!
boldog szülinapot!!!
Kép

zorka!
nekem kisfiam lesz :D nem mert így terveztük (ennyi idő után már nincsenek tervek... csak jöjjön :)), hanem mert egyszerűen bennem fel sem merül, hogy lehetne más is :D pedig semmivel sem szeretnék kevésbé kislányt... de hát fiú lesz... :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


bei! Én is nagyon boldog szülinapot kívánok Neked!!!

Juli! Én is hiszek az ilyen megérzésekben! Én mindhárom gyerekemet megálmodtam,így nem kellett orvos ahhoz,hogy megmondja,fiú-e,vagy lány... :D Sőt,tesóm két babájáról is tudtam (mert álmodtam velük),hogy milyen neműek lesznek. :) Igazi boszi vagyok!!! :) A mostani picikémről is álmodtam már,de az a terhesség elején volt és csak annyit,hogy lesz baba! És most 9 hetesek vagyunk (ma). :D

Puszilok mindenkit, vigyázzatok magatokra!!! Ja és menjetek majálisozni,szép időnk lesz!!! :P
cicus78
 
 


SZiasztok.Nekem az első babánknál álmodta meg a párom,hogy kislány lesz és Kingának fogják hívni,és így is történt minden,született egy gyönyörű kislány,és március 8-ra voltam kiírva vele és akkor is bújt ki délután 3.kor.Most is úgy érzi ,hogy kislány lesz :lol: puszika mindenkinek..
t katinka
 
 


Bei!

Happy Szülinapot Neked!!!! És rókamentest!!!! :D

Juli!

Ez cuki, csak Fiad lehet! Hát úgy legyen!

Cicus!

Álmodj az én Babámmal! :wink: :wink: Én is bosziféle vagyok (soxor, sokan mondták), de a Kisfiam előtt volt egy missed ab-om és akkor fiúval álmodtam, a Fiamnál Kislánnyal, és most is egy 2 copfos Kislánnyal! Hát kíváncsi leszek.
Neked negyedik Babád!!! Jujjj de jó, én is úgy szeretnék szép nagy családot, de nekünk valószínűleg Pocibaba lesz az utolsó...szóval ha most nem Lány, akkor csak fiús mami leszek!



Mi próbáltuk a Jónást, meg az öblítést meg az étkezést meg néztem a holdnaptárat is...aztán szerintem nem is Jónás baba, fogalmam sincs, hogy pont akkor milyen holdállás volt. Szóval meglepi, viszont én már úgy voltam vele, ha mindent összevárunk, akkor lehet, hogy 2 év múlva sem lesz Kistesó (februárban szerintem ezért nem jött össze, túl mereven ragaszkodtam ezekhez). Csak annyi, hogy most Jónás szerint pont lányos hónap volt. Barátnőméknél és a Húgánál bejött. Meg hallottam olyat is, hogy az anya életkorát+ a fogantatás hónapját kell összeadni, ha páros szám Fiú, ha páratlan Lány. Na most Barátnőmnél pont fordítva :lol: :lol:
zorka88
 
 


Sziasztok!

A baba nemét illetőleg és az elsőnél annyira tudtam, hogy kislányunk lesz, mert nem lehet más. Megtaláltam az általam legszebbnek talált nevet, és eljött a 12.heti ultrahang ahol a dokibácsi azt mondta, hogy ez a kislány megkukacosodott.. :D De nem bánom egy csöppet sem hogy így történt, a nevet pedig félretettem a tesónak :D


Kellemes majálisozást mindenkinek!

tyche
 
 
 


Sziasztok!

Üdv megint az újaknak :)

Nekem mindegy a neme, én sosem éreztem meg, szóval most sem mondok semmit :)
Vendég
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van!
Én elég jól!
Üdv az új kismamáknak!Tök jó!

Megérzésről annyit szeretnék mesélni hogy nekünk nem mondták meg a sima ultrahangon nem láttak semmit.Aztán az AFP-met rossz héten vették le és nagyon alacsony lett ami kislányra utalt.De mi elmentünk a 4D ultrahangra.És a doki az ajtóban megkérdezte hogy tudjuk-e már konkrétan vagy Ő mondja meg hogy mi lesz a baba.
Mi meg mondtuk hogy még nem látták a rendes uh,de kisfiú lesz.(Szerintünk)-és kisfiú lett.(most kislányt érzek)De még messze van a 4D.Szerintem addig nem is akarjuk tudni.

Bei!Boldog szülinapot!

hadedit82
 
 


Mi nem befolyásoltuk a gyerek nemét, úgy gondoltuk, mindegy, hogy lány, vagy fiú, csak egészséges legyen. Azért titkon reméltük, hogy elsőre kislányunk lesz és így is lett! :) Most néha azt érzem, hogy fiú, néha, hogy lány... Mondjuk fiú nevünk már biztosan van, a lány még változhat.

Bei!Boldogságos szülinapot!

Képzeljétek, igaz, hogy nem ebbe a topikba tartozik, de annyira büszke vagyok: Zorka ma elindult! Már 2-3 métert simán megtesz egyedül és annyira örül magának, hogy sikerül! :)

Henne!
Olyan szépen látszik a baba a képen! De jó Neked, hogy már ilyen jól látszik a babád! Az enyém még csak egy kis paca volt hétfőn. :)

Kép

Kép
kisszilva
 
 


szilvi!
jéééé, pont egyidősek vagyunk :) legalábbis, ha a szerdai uh nem tévedett, akkor én is ma vagyok 7(+1) hetes :D

azt meg nem csodálom, hogy dagad a melled a büszkeségtől :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

KÖSZÖNÖM A KÖSZÖNTÉST MINDENKINEK! :)

Kép
bei
 
 


sziasztok,

Bei így utólag is boldog szülinapot!:)

Köszi szépen mindenkinek a babafotó dícséreteket.:) eddig még én sem tudtam kimenni uh képeken, milye hol van, de ezen nagyon jól lehetett látni.:)

nálam két napja nem járt Vuk, émelygésem is csak néha volt. korán örültem, ma reggel ismét meglátogatott a róka...

3 napja itt vannak a szüleim, most teljesen el vagyok kényeztetve.:)
most meg megyek gyorsan, veszek anyukámnak virágot.:)
szép napot mindenkinek!:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok

Nekem 3 terhessegem volt eddig (3 lany), ebbol szerencsere 2 meg is szuletett. Eselyt sem latok arra, hogy fiam lenne.
Nekem a legfontosabb, hogy egeszseges legyen...
Amugy a lanyok megint kislanyt szeretnenek.
Van-e koztetek vki, aki mar tul van a 35 even? Gondolkoztatok-e mar, mi lesz a genetikai vizsgalatokkal? Vervizsgalat, vagy netan amnio, ilyesmire gondolok... Nekem keddre tudnom kellene mit akarok, de nem tudom....
arvalany
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok! Most várjuk az első babánkat a férjemmel! A mensim alapján elmúltam 8 hetes. Kedden voltam orvosnál, megvizsgált és mindent rendben talált. Másnap be kellett mennem a klinikára is uh.-ra, ott is mindent rendben találtak azt mondták, hogy a baba 6 hetes és 6 napos és 7,50mm-es. A dokim írt fel nekem duphastont, mert sajnos már volt egy vetélésem. Most nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen. Úgy örülök, hogy megtaláltalak titeket, így tudtok nekem segíteni, ha valami kérdésem lenne. Szerintetek az normális, hogy a következő uh.-ra csak július 7-én kell mennem?
lexi24
 
 


bocsi nem júli., hanem júni. Elírtam, az még több mint egy hónap.
lexi24
 
 


lexi!
sztem egyáltalán nem normális! főként, hogy volt már vetélésed.... meg amúgy is: júli 7 már hanyadik hét???
én 2 nappal járok előtted (uh alapján), és a következő uh-m május 20-án lesz.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


ja... látom, június. végülis 12. hét... úgy akár jó is lehet :)
bár mint írtam, nekem 10. héten is lesz egy kontroll (igaz, én már túl vagyok 7 uh-n :o)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Nem értem ezt az egészet az orvosom nem mondott semmit,h. hova menjek ezután, csak annyit, h. keressem fel a háziorvosomat. Nem tudom mikor kell jelentkezni a terhesgondozóban, de gondoltam, h. a jövő héten elmegyek.
lexi24
 
 


lexi!
a terhesgondozóban akkor kell jelentkezni, ha van szívhang (elvileg már van, nekem 6+4 volt, amikor már egyértelműen volt), kapsz egy uh-képet és rá lesz írva az ambuláns lapra javaslatnak, hogy menj... szóval kvázi az orvosod beutal.
a többit én sem tudom. a védőnővel megbeszéltem, hogy jövő héten még visszamegyek, aztán 20-án uh... és akkor kapom a többi beutalót.
viszont, hogy nőgyógy kontrollra mikor kellene menni, sajnos nem tudom, mert az eddigi orvosom nem vállalt el terhesgondozásra, így hát vissza sem hívott.
gondoltam, szerdán, amikor megyek a védőnőhöz, kerítek magamnak másik dokit :) vagy könyörgök még egy kicsit az előzőnek... hátha :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Uh. volt szívhang is, kép nem!!
lexi24
 
 


sztem a kép is kell!
de ha ráírta a doki az ambuláns lapra, akkor tuti mehetsz :)

most megnéztem:
a gondozásba vételhez ultrahang, bimanuális lelet és érvényes rákszűrő vizsgálat szükséges..
szóval ha ezek megvannak, akkor elvileg bármikor mehetsz :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


no, lépek alukálni :)

jóccakát!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Hello, lanyok!

Ti szoktatok merni a testhomersekleteteket? En igen, addig, amig orvos nem lat, valahogy biztonsagot ad, hogy latom, meg mindig magas. Ez nalam 36,6 es 37,1 kozotti erteket jelent.
Nektek mennyi?

Udv,
Andi
Vendég
 


Andi!
én csak akkor mérem, ha sikerül rendesen aludnom (ami az elmúlt 3 hétben kb 2-3x fordult elő), akkor 37,0-37,2 közötti.

egyébként állítólag nincs jelentősége... éppen ezért nem is méregetem, mert csak még egy dolog lenne, amin idegeskednék :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szia Lexi

En is pont ezen szomorkodom, hogy a 7 hetesen csinalt UH utan csak a 12.hetre hivtak vissza. De allitolag, ha nincs panasz, ez a normalis.
Most tudtam meg, hogy itt Angliaban csak kulon keresre mernek tarkoredot, es fizetni kell erte. Nem is keveset.
Trompipi, en mertem, kb 3 hetes koromig, egy teljesen egyenes vonalam volt, 37,2 korul, neha 37,1. Aztan meguntam.
Bei, hogy sikerult a szulinapi buli? birtad? En most ilyen csulkos dolgokat nem birnek enni, egyfolytaban fogyok, mert egyszerre 1-2 falat megy le, aztan mar erzem is roka komat.....
Tovabbi szep napot Nektek!!!
arvalany
 
 


sziasztok,

lexi:üdv köztünk.:)
egyébként érdekes, hogy a dokid csak juniusra hivott vissza uh-ra. nekem is volt már egy spontán vetélésem, ezért voltam uh-n, a 4.,5. ,7.,9., 10. héten. legközelebbi a 12.heti lesz.:)
engem pl csak most a 10. hét után küldött a nődokim védőnőhöz, meg most adott beutalókat vérvételre, ekg-ra. 11 hetesen megyek majd a védőnőhöz, akkora kaptam időpontot. hát, nekem még rákszűrést nem csinálta meg a dokim. lehet, hogy a vérezgetések miatt nem meri a 12.hétig?
így én csak egy beutalót viszek a védőnőmhöz, amit a dokim írt, hogy vegyen állományba:D

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Bei, utólag is boldog születésnapot!

Én sosem mértem a hőmet, lusta vagyok ilyenekhez :)

Ez a hányás már véget érhetne, kezdek besokallni...

Holnapután meg megyek dokihoz :)
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon boldog vagyok, most volt az első uh-om és mindent rendben találtak, 6 hetes a terhesség és karácsonyi baba lesz! :D
Legközelebb a 12. héten megyek uh-ra.

Elfelejtettem megkérdezni, hogy menjek-e a védőnőhöz vagy várjak még, de úgy tudom, hogy 12. hétig el kell menni.

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

eper74:GRATULA!!! Nincs is szebb ajándék a fa alá... :)

Sztem a nődokikon múlik,kit mikorra hívnak vissza... Nekem pl. a 3. terhességnél minden hónapban volt UH és vizsgálat,mert ilyen dokim volt,pedig ezek a dolgok csak 2 havonta vannak egy idő után...
Most a 8.heti UH után most péntekre hívott vissza,ami azt jelenti,hogy lesz egy 10 hetes vizsg. is és ha jól tudom,12 hetesen is menni kell,aztán 14 hetesen az AFP miatt... Akkor 2 hetente? :shock: Fene tudja...
cicus78
 
 


Ja,bocsánat... AFP a 16. héten lesz.
cicus78
 
 


Henne
Irtal vmi verezgetesrol. Ez ennel a terhessegednel volt? Ha igen, rendbejottel, kaptal vmi gyogyszert?
Eper
Gratula! En eddig 2 ujszulottel karacsonyoztam es csodalatos volt.
Igaz, ok aludtak, de a tudat, hogy ott szuszognak mar velunk es egeszsegesek, mindennel szebbe tette azt a 2 karacsonyt!!!!
arvalany
 
 


Sziasztok ! Mégegyszer köszönöm a szülinapi köszöntéseket. :) Jól sikerült,nem voltam rosszul,csak éjfélkor azt mondtam, hogy nem bírom elalszok állva.:)

Üdv az újaknak! Gratula eper! :)

Lexi! A június elvileg normális,mert kb akkor leszel 12.hetes és akkor csinálnak Down-kor szűrést ultrahanggal egybekötve. Bár nem tudom, hogy már volt vetélésed,akkor mi az eljárás. Amikor én voltam az első uh-n akkor azt mondta a dokim, hogy ha minden oké,akkor 1 hónap múlva menjek vizsgálatra hozzá. Akkor leszek 10.hetes,de szerintem nem csinál uh-t-hanem beutal a korházba a 12.hetes vizsgálatra és uh-ra.
Védőnő: a dokim mondta, amikor kész volt az első uh. és eggyértelmű volt a terhesség, hogy menjek minél elöbb be a terhes gondozóba és ott mindent elmondanak. Kijelölik a saját védőnőmet. Az első alkalommal felvette az adataimat ,kikérdezett mindenféle betegségről, hogy volt-e nekem vagy a családomban,lemérte a súlyomat és a haskörfogatomat,megírta a kismamakönyvet, amit mindig a táskámba hordok. Aztán megbeszéltük,hogy hova kell mennem és mikor milyen vérvételre,belgyógyászati vizsgálatra(EKG) ,amihez ő írta,íratta meg a beutalót,nekem csak vissza kellett mennem a beutalóért és a vizsgálatra. A vérvétel megvolt a belgyógyászat most csütörtökön lesz. Tehát nekem mindent a védőnőm intéz,a nődokimhoz csak a vizsgálatra és uh-ra kell mennem. :)

Szóval Lexi azt javaslom , hogy azzal a papírral,amit az uh-n kaptál kopogj be a terhesgondozóba. Egyébként én sem kaptam felvételt az uh-ról. Nem tudtam-de 500 ft. Mondjuk, ha megkérdezte volna, hogy kérek-e én kértem volna 500ft is. Majd a következőn.

Kép
bei
 
 


Kép

Végre van vonalzóm!!! :D
cicus78
 
 


eper 74 gratula!:)

arvalany: kétszer volt barnázásom, a mostani terhességem alatt. kaptam rá utrogestant, 3x2-t szedek.

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


eper 74, gratula :)

Én védőnőhöz csak pénteken megyek először. Megbeszéltük a dokimmal, hogy nekem nem sürgős, sok újat nem tud már mondani, beutalót nem ad sehova, szóval nálunk csak formalitás.
Vendég
 


Köszönöm a gratulációkat!

Beszéltem védőnővel, esetleg plussz információ.
Mindenki jelentkezhet a lakóhelyéhez legközelebb eső védőnői szolgálathoz (bejelentett lakcímtől függetlenül).

Képzeljétek hétvégén mondtuk el mindkettőnk szüleinek. Vittünk egy-egy virágot Anyák napjára, és egy-egy kiscipőt becsomagolva. Rögtön rájöttek mit jelent és nagyon-nagyon boldogok voltak.

Kép
eper74
 
 


Panndi: a hányástól már én is kivagyok.. Képzeld, én is most pénteken megyek először védőnőhöz:))

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok! :D

Üdv. az újaknak ismét!

Juli,
Nagyon szupi ez a babóca figyelős képed! :D Én is megnéztem ,hogy én hol tartok, de nem sikerült a megadott link által kinagyítanom a képet. Te hogy csináltad?

Bei,
Utólag is Boldogságos Szülinapot! :D

Én továbbra is jól vagyok, csak valahogy a pocakom kívánja a meleget. Remélem ez semmit nem jelent...
Amúgy meg visszaszámlálok az első vizsgálathoz. Nehéz kivárni a 13.-át! :?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Szisztok Én is itt vagyok csak nagyon alfában...nem tudom, Én ezt, hogy fogom bírni ezt a 15 óra munkát :roll: 6 óra kellés, este 11 kor fekvés :roll:
Kivagyok, egyszerűen leragad a szemem ülve eltudnék aludni...

Bei: Boldog Születésnapot!!!

Üdv. az ujaknak!!
csip-csip18
 
 


gabolino!
igazság szerint meg sem néztem, hogy kell csinálni :oops: én a 10hetes uh előtt nem akartam ticker-t... ezzel az egyik fórumon lepett meg egy topiclakó :)
egyébként ha jól látom, EZTkell kitölteni :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok még én sem voltam védőnőnél,pénteken megyek UH-ra ha minden ok akkor hétfőn megyek.Nagyon fáradt vagyok egész nap szaladgálok utánna,akkor van nyugi ha alszik de akkor meg a házimunka.na jó pihit mindenkinek.
t katinka
 
 


henne :)

Ja, amúgy védőnőhöz nem kell kép, elég a nőgyógyásztól egy papír, hogy van élő embrió, és mennyi idős.
Vendég
 


Juli,
Köszi szépen! :)
Igen, ezt néztem én is, csak amit Te mutattál linket, ott tök jól nagyban volt látható. Ha én átmásolom másik ablakba a megadott linket, akkor nem jön be semmi. Sebaj... ;)
Én sem akarok még vonalzót tenni, míg nem voltam dokinál.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: