Új privát üzeneted érkezett!

Acquana
Üdv!
Tervezett baba? Nem lesz nagy korkülönbség közöttük, de ez jó. Persze az első év kemény lesz, még nekem is, pedig fanni addigra 2 éves lesz.

Kép
Kép
nati80
 
 


Szia,

Nem tervezett baba volt, mondjuk úgy, hogy valentinnapi ünneplés kicsit túl jól sikerült :lol:

Picit néha megijedek ha a kis korkülömbségre gondolok, de azért próbálom pozítívan nézni a dolgokat! Az biztos jó lesz, hogy együtt fognak felnőni.

Hogy áltok a rosszul létekkel? Engem eddig nagyjából elkerült, de most az előbb amikor kimentem a frigóhoz nagyon közel kerültem a vukhoz...
Félek nagyon, hogy úgy járok mint a fiamnál ( 6 hónapig végig róka éjjel-nappal :shock: )

Kép

KépKép
acquana
 
 


Látom az érzéstelenítés a téma.
Nekem teljesen ellenkezet az elveimmel az EDA, mindigis a lehető legtermészetesebb módon szerettem volna szűlni.
Aztán ahogy közeledett a szülés úgy kezdtem megbarátkozni a gondolattal, hogy lehet igénybe fogom venni az epidurálist.

Végül a fiam túl jól érezte bent magát a pocimba, így beakarták indítani. Előtte csináltk nálam oxitocinos tesztet ami beindította a fájásokt, sőt, máris 2 perces fájásokkal indítottam. Csak tágulni nem tágultam (utólag kiderült, hogy azért mert a fiam nyak körül volt a köldökzsinor és az visszahúzta).
Amikor már 6 órája vajudtam 2 percesekkel, és még mindig csak 2 ujjnyira voltam nyitva, kértem, hogy szóljanak az aneszteziológusnak, hogy kérném az EDA-t.

A "drágának" több mint 2 órájába telt, hogy végre odajöjjön hozzám, addigra nekem már toló fájásaim voltak, (csak senki nem hitt nekem, és nem nézte meg az orvosom, hogy mennyire vagyok kitágulva).
De az a pillanat, amikor végre hatot az EDA.. Huuuuu... Az nagyon jó volt :lol:

Viszont nehezítette a kitolást, mivel kb. 10 percre rá, hogy megkaptam az EDA-t már szültem is! Az nehéz volt, hogy azt sem éreztem, hogy nyomok-e vagy sem, meg az, hogy közben fognaom kellett a lábaimat amik olyanok voltak mint az ólom mert túl mélyre ment az érzéstelenítés.....
De legalább ez az utolsó szakasz nem fájt és abból sem éreztem semmit amikor összevartak.

SZóval volt benne jó is, rossz is... De ha engem kérdezne valaki: Szerintem jó dolog az az EDA :lol:

Kép

KépKép
acquana
 
 

 
 

Sziasztok Lányok,

fürdés: nekünk ülőkádunk van, ami csak zuhanyzáshoz alkalmas, de legalább ahhoz totál kényelmes :D így a kádfürdő nem játszik, sajnos. De észrevettem magamon, hogy sokkal hosszabban zuhizok, és máris 2 köbméter plusz melegvizet elhasználtam ebben a hónapban :shock: :oops: :( majd lapulok apa előtt ha jön a számla... :oops:

A baba nálunk albérlet avatós baba lett! :D Pont akkor fogant, amikor elköltöztünk anyóstól. :D

Aquana,
üdv itt, kellemes nyugodt babavárást kívánok!
Én sem szeretnék EDA-t. Én a gerinctáji érzéstelenítés minden formájától irtózom.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Leírom kellemetlen élményemet a fürdéssel kapcsolatosan, bár szerintem én vagyok az egyetlen aki nem tudta, hogy ez káros. Sajnos. :(
Szóval már elég rég óta a nehéz napok környékén úgy oldottam meg a görcsöket, hogy forró fürdőt vettem. Segített is. Úgy gondoltam ennek most is be kell jönnie hiszen ami jó nekem az jó az egyednek a hasamban is.
Nem így van. Miközben a méhem tágulni akart a forró vízzel összehúztam. Rosszul is elsülhetett volna. Majd jövő hét kedden meglátjuk. (UH)
A dokim irányba tett és magne b6-ot javasolt amit fent is említettetek. Segített.
Szerintem semmi újat nem írtam senkinek de biztos ami biztos......

Legyetek jók,

Kép
Kép
haynii
 
 


Haynii
Érdekes, hogy mensis görcsre meleg fürdőt vettél. Én úgy tudom és azt tapasztaltam, hogy csak a száraz meleg jó rá, a kádfürdőre jobban begörcsöltem.

Fanninál mi valentín napon voltunk dokinál, akkor kaptam a clostylt és abban a hónapban meg is fogant. Most clostyl nem kellett, gondoltuk teszünk EGY próbát, hát jól sikerült.

Acquana
Szerencsére engem eddig is elkerült a róka, de gyomorforgás az van. Nekem szülés utánig megvolt viszont a fogmosástól való öklenezés. Most is kezdődik már, de még nem az "igazi".

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!

Üdv az új tagoknak!


Panndi:csak miattad jöttem,de látom nem írtál.Mi volt dokinál?????

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Sziasztok én is hozzátok csatlakozom.Van már egy 5 éves kisfiam.És most várjuk a testvérkét.Sokkal jobban félek mint annak idején amikor a fiamat vártam. Még csak 18 voltam. Ma voltam dokinál levették a véreket és három hét múlva kell mennem kontrollra.




Kép


Kép
ritya
 
 


Szeretettel üdvözlökmindekit, az elejétől olvaslak benneteket, de a sok vetélés miatt, nem merem bele élni magam amíg doki nem lát.
Most költöztünk Ócsára, valaki esetleg tudna nekem segíteni abban, hogy van e erre vagy a 18, vagy a 22, 21 ker környékén olyan magándoki kinél szülni is lehet, és uh-ja is van.
Előre is köszönöm, és grat mindenkinek.
babaszett
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó sokan lettünk!

Üdv minden újnak és réginek!

A fürdést én is sajnálom, én is a nagyon forró vizet szeretem, de most csak langyiban fürdök, de ez még a legkisebb probléma.

Lehet, hogy én vagyok a kivétel, mert én kimondottan kívánom a sexet és mi voltunk is együtt apával. Nagyon fini volt! :lol:

A dokikon én is sokat filózok! Annál nem akarok szülni akinél a Bencét szültem, mert abszulút nem foglalkozott velem! Utánna átmentem egy másik dokihoz itt Kaposváron, aki nagyon rendes, de nem tudta mért nem jött össze sokáig a baba, így elmentünk Pécsre egy másik dokihoz aki szintén nagyon rendes, de nem olcsó!
Nála kivizsgálással együtt 3 hónap alatt összejött a baba :D ! Viszont nem tudom hogy hol szüljek! Maradjak -e a Pécsinél (eddíg nála voltam az Uh-n és hozzá megyek majd 30.-án vagy menjek vissza a szintén rendes kaposvári orvosomhoz?

Szívem szerint Pécsen maradnák, mert sokkal jobban felszerelt az a korház mint a miénk, de pénzbe meg szerintem kb. háromszorosa lenne utazásokkal együtt!

Szóval még gondolkozom rajta!

Kép
bviki
 
 


Sziasztok!

Bviki
Én is pécsre járok az édesanyák utjéra Nekem is fogadott orvosom van de csak 1 honapba egyszer kell menni a magánrendelésére az uh vizsgálatot a klinikán csinálja Vérvételre meg mehete dombovárra nem kell pécsre memmi az orvos mondta Lehet hogy egy orvoshoz járunk Én mind a kettö gyerköcöt ott szültem és meg vagyok nagyon elégedve de ti tudjátok

Panndi
Mi volt a dokinál

Haynii
Én is mindig forro vizbe fürödtem a párom szerint még mindig nagyon forro a vizem de nem tudok ellenéllni
kriszti0406
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Tapolcáról! Hallottuk a szívhangot!!! Csodaszép volt!!!! :D :D :D Utána nem lehetett levakarni aa mosolyt az arcomról. Boldogok vagyunk! Meg az egész család is. :lol: :lol: :lol:

Valószínű ma elmondjuk Boginak délután, ha hazajön apa! :lol:

mindenkit puszilok!

ja és a kép:
Kép

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!


Annyira gyorsan pörög a topic, tökjó!!!!És megint bővültünk :D

Lucuzs, nagyon szép a kismanód:)

Fürdés, én mindig zuhanyozoztam, most is zuhanyzom, de elég meleg vízzel, és sokáig :oops:

Viki, nem te vagy az egyetlen, aki kívánja a szexet!Pont ma beszélgettem a barátnőmmel, aki nov-ben szült, és ő azt mondta, hogy végig nagyon kívánta túlságosan is.
Nekem a doki is azt mondta, hogy aki az elején nem is kívánja, a 12 .hét után megjön a kedve :D


Juj, annyi minden történt, komolyan csak kapkodom a fejem :D

Én ma voltam dokinál, megnézte a szívhangot, és ott láttam, ahogy lüktet a kis szíve.El is sírtam magam, azt hiszem, hogy most fogtam fel igazán, hogy kisbabánk lesz :D
16 mm, 8 hetes, és október 31.
Azóta nem járok a földön, soha életemben nem voltam ilyen boldog!
3 hét múlva kell visszamennem :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Nagyon mozgalmas napon vagyunk túl. Délelőtt a munkahelyen volt egy kis barna folyásom. Nagyon megijedtem a korábbi vetélés miatt. Azonnal hívtam a dokimat, aki 1-kor tudott fogadni. Megvizsgált és szerencsére mindent rendben talált:) Láttam az kis Babót:) Már 10mm :) És hallottam a szívhangot is. El sem hiszem, hogy valóban ott van:) Annyira jó volt látni és hallani:)

A doki azt monda, hogy szedjem tovább a Utrot legalább a 12. hétig. Akkor kell mennem legközelebb hozzá is. Csodálkoztam, hogy miért nem küld el a védőnőhöz. Erre azt mondta, hogy a 12. hétig nem tartja indokoltnak.
Vendég
 


Csajok olvasgatlak titeket és olyan jó hogy nem egyedul vagyok a félelmeimmel. Ma már kétszer sírtam és olyan suletlenségeken.Nagyon érzékeny vagyok, pedig nem voltam ilyen.



[url]:(rl=http://picibaba.hu]Kép[


rl=http://picibaba.hu]Kép[/url][/url]
ritya
 
 


Ági, látod, nem lesz baj!!!!!!!!!! :D
Amúgy én is egyfolytában idegeskedek, azt hiszem, most nyugodtam meg picit,vagyis nagyon, hogy nekem is nézték a szívhangot :D

A védőnő kérdéseben én úgy látom, hogy mindenhol orvosra válogatja a dolgot.Én anélkül nem is mehetek vérvételre, hogy nem voltam, legalábbis nálunk ez a bevett szokás

Ryta, én is hiperérzékeny vagyok!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Babaholmik a Teszen:
http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=10879551

Saját kinőtt rucik, pár nagyobb holmi is.

Aida a 2008. decemberiektől

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


EDA:én is viszolygok attól h megszúrják a gerincem..na meg amikor a Márkot szültem anno a MÁV-ban volt ott egy csak akinek kicsit eltolták a szurit és átmenetileg lebénult :( ..meg én úgy vok vele h az hogy fáj nem rossz dolog..az visz előre,abból lesz a baba,után lesz a katarzis....tudom ezzel nem mindenki ért egyet de én akarom h fájjon mert ez a természetes..persze megértem ha valaki másképp gondolja és fájdalom nélkül akarja...ebben sem vagyunk egyformák,pont ez a jó :wink:

Üdv.az újaknak!

Babszett!

Megértelek totálisan..én is hasonlóan érzem magam amíg nincs tuti.

Lucuzs!

Gondolom hogy milyen boldog vagy..szuper!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ma éjjel mikor Fanni felébredt nem tudtam visszaaludni olyan éhes voltam. Szóval hajnali 2kor kimentem enni. Ilyet sem csináltam még eddig szerintem soha. Pedig vacsiztam is. Bár már el kellett/kellene kezdenem a szénhidrátdiétát és abba sajna nem fér bele az éjjeli evés.

Ajánlom minden kismama figyelmébe, hogy reggel nem szabad tejet inni, mert nagyon megemeli a vércukrot. Tízóraira már lehet. Ha nekem ezt valaki elmondta volna, lehet nem lettem volna cukorbeteg, de így legalább nem híztam meg a 9 hónap alatt.

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!

Apa elvitte Marcit játszóházba meg csavarogni, igy egyedül vagyok itthon :D

Előszedtem a régi leleteimet, meg uh fotókat, olyan jó volt nézgetni :) Már nagyon várom a hétfőt, de akkor csak beutalót kapok uh-ra... úgyhogy a keddet méginkább :D

Aquana, Ritya, Babaszett
Gratula, és üdv itt! :)

EDA:
nem tudom... alapból nem vagyok eda párti, de nem ítélem el, azt aki kéri! Lehet, hogy ha nagyon nagyon nagyon fájna, én is kérném.
Marcival nagyon könnyű szülésem volt, legalábbis én így éreztem.
Nagy segítség volt apa :) hogy ott volt mellettem, hogy támogatott.
Pedig előtte féltem ám. Ugyanis nekem amikor megjött mindig iszonyatosan fájt a hasam, általában az első 3 napban, nagyon durván, bőgtem a fájdalomtól. És ehhez képest a vajúdás alatt a fájást szinte semmiként éltem meg, kb. este fél 8kor kezdődtek a 2-3 perces fájások, na azok már durvák voltak, de azokat hasonlitanám a mensis görcseimhez. Viszont nemsokára jöttek a tolófájások és 20:30-kor meg is született Marci.

Luczus
Gratula! És köszi a sztárfotót :wink:
Mit szólt Bogi???


Dorka
Neked is gratulaaa a pöttömhöz!


Ági
Gratula, a lényeg, hogy minden rendben!!! :wink:

Nati
Hajnalban én is lementem enni :D Majdnem éhenhaltam :)

Érdekes ez a tej dolog, ezt nem is tudtam. Az előző terhességem alatt minden reggel csokis gabonapehely tejjel volt a menü az első 12 hétben. De később is ittam minden reggel tejet, gondolom ez alkati kérdés is... Én 52 kg-ról indultam és amikor bementem a kórházba, 68 voltam, amikor hazajöttünk 55, a 6 hetes kontrollon meg már 50.

Szép hétvégét Nektek!

szisszka
 
 


Sziasztok!!!

Pár napig nem vagyok és hihetetlen mennyi olvasni való várt :wink: hála égnek..

Gratulálok az újaknak!!!

Elutaztunk pár napra rokonlátogatóba,babázhattam,mert egy 11 hónapos kislányra,Hannára,(aki a legfiatalabb unokahugom) kellett vigyáznom..tünemény! :wink:

Lucuzs,köszönöm,h hiányoltál és gratulálok a babó fotójához...sajnos én nem tudtam feltenni ide,mert túl nagy méretű ahhoz a képem :(

Szisszka:neked pedig köszönöm a levelet,érdekes és elgondolkodtató volt..rendes dolog volt tőled,h megosztottad velem :wink:


A többiek ,ne haragudjanak,h nem emelek mindenkit ki külön,inkább megpróbálok a visszaolvasottak alapján egy összesítőt írni :lol:

Tünetek:nekem is változó,h milyen intenzitásúak a tüneteim

Az utóbbi pár napban sajnos a gyomrommal szenvedek a legtöbbet,már többször is előfordult,h éjjel arra keltem,vagy azért nem is tudtam aludni,mert iszonyatosan marta a gyomromat a sav.Sajnos ilyenkor hányás a vége,de utána minden oké. :?
Az étvágyam csökkent az elmúlt hetekhez képest.Van,h éhes vagyok,de bármit látok,érzek..nem kívánom.A szagokkal is úgy vagyok,h van,h semmi nem zavar,van amikor meg a saját parfűmöm illatától is hányni tudnék :o
A pisilés az ami engem a leginkább megvisel.Éjjel is legalább 4x ki kell mennem..és az már jónak számít :shock: A "nagy wc-zés"még mindig nem egyszerű..3-4 naponta sikerül.

A Szex-xel pedig úgy vagyok,h sehogy :( Abszolút nem kívánom,sőt..még a csók vagy érintés sem hiányzik...de remélem ez változni fog..már csak apa miatt is :lol:


Ezen kívűl semmi panasz.Ma egész délután kint voltam,kertészkedtünk és élveztük a napsütést.Nem tudom ki,h van vele,de elbírtam viselni :wink:
Csütörtökön megyek az orvoshoz 2x-ra,akkor már 10 hetesek leszünk :oops:
Ennyi mára csajok és bocsi,ha hosszúra nyújtottam,de nehéz ennyi mindenre 3 mondatban válaszolni :oops:

Puszi mindenkinek!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


sziasztok,

Lucuzs, Dorka, o.agi, gratulálok a szívhanghoz! Dorka, szerintem én is el fogom sírni magam, csak már látnám,hallanám! :D

Ritya, a vonalzód szerint pont egyidős terhesek vagyunk! :wink:

Nati, jó hogy írtad ezt az éjjel evést. Én soha nem csináltam ilyet korábban, és az elmúlt két hétben 3szor. igaz kétszer joghurtot ettem, és csak egyszer vajas zsemlét. :roll:

Panny, én is a Mávban néztem ki egy dokit. Te csak az első kisfiadat szülted ott? Én jókat hallottam az ottani szülészetről, neked mi a véleményeda helyről?

üdv mindenkinek
szép vasárnapot!
beni
benigna
 
 


Ma kiakadtam. Fanni rekorot döntött egyre korábban ébred. Eddig 6kor kelt, ma fél6kor. nem tudtam visszaaltatni sem. Olyan fáradt vagyok, kialvatlan és ezért rosszul viselem a mostani pocakoslétet. Iszonyat fáj a derekam, mintha becsípődött volna. Párom elhanyagolom, pedig nem szeretném, de most tényleg totál kimerültem. Napközben nem tudok sokat pihenni, aludni meg pláne nem. De ma talán le tudok feküdni Fannivaé délben.
El kellett kezdenem a diétát, bár már írtam is. Most erre is rá kell szoknom, hogy nem lehet akármit enni és akármennyit. Most ettől is egy darabig rossz hangulatom lesz. Gyötör a hányinger, zavarnak a szagok, türelmetlen vagyok. És ez attól csak még roszabb lesz, hogy ha nem itthon eszünk, akkor kínálgatják majd az ételt én meg magyarázkodhatok, hogy fogyni akarok, diétáznom kell, mert nem mondhatom el egyenlőre miért is nem eszek. Azonnal tudnák, mert Fannival is ez volt.
Remélem simán megy ma minden majd.
Na nem is akarok panaszkodni, de jó kiírni magamból ezeket, talán megkönyebbülök.

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!
Nati,
én teljesen együtt érzek veled! Bumbus általában hajnal 3kor "reggelizik", utána visszaalszik, de már 5kor felébred. Akkor kezdődik a napunk :?. Csoda ha este 7kor elalszom?
Most mindenki alszik, Bumbus a mi szobánkban, férjem a "nagy fiával" ( 4 éves ) a gyerek szobában, ugyhogy én kiszorultam a kanapéra... De legalább enyém a tv. :lol:

Hát az evés... Hu... Bumbussal 54kg-osan lettem terhes és 60kg-osan mentem szülni (végig rókáztam az egészet, ezért nem híztam). Mindenkitől azt hallottam, hogy 10kg-al kevesebbel jött haza a korházból, ugyhogy gondoltam szupi, top modelként fogok haza libbeni... Nagy fenét: 56kg voltam :D bár az tény, hogy senki meg nem mondta volna, hogy most szültem.

Most viszont nagyon kis sùlyról kezdtem a terhességet: 46kg-ról, de most ugy küzdök a hányinger ellen, hogy folyton majszolok valamit, általában valami jó szénhidrát dùsat... Szóval már +1kg-nál vagyok.
Tegnap voltunk zsùrorni, egésznap eszegettem, a nap végére olyan volt a hasam mint Bumbussal 6hónaposan :)
Mivel híresen kisétkü vagyok az egész család csak lesett...

Erről jutt eszembe: ti már megosztottátok a nagy hírt valakivel?/Mikor fogjátok?

Kép

KépKép
acquana
 
 


Sziasztok csajok!


Én is gyakran járok ki WC-re éjjelente háromszor is.Visszamegyek és alig bírok visszaaludni.Még nem eszek olyan sokat.Amikor a fiamat vártam 4. hónapig nem ettem húst. Ki se állhattam.Aztán már mindent ettem és hiper sokat híztam fel.Két év után tudtam ledobni felesleges kilóimat. Danikát két évig szoptattam azért tartott olyan sokáig.

Koszonom utólag a kedves fogadtatásokat!

Kellemes Vasárnapot!

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]

url=http://picibaba.hu]Kép[/url][/url]
ritya
 
 


Sziasztok!

Szörnyű szombaton vagyok túl, inkább nem részletezem, de úgy tűnik elment a baba. :(

További jó babavárást Mindenkinek, remélem pár hónap múlva jobb híreket írhatok, addig is olvaslak Benneteket!

Viki

Kép
vikus08
 
 


Sziasztok!

Viki!
Nagyon sajnálom a történteket :cry:

Nekünk elég mozgalmas hétvégénk volt. Úgy volt, hogy ma együtt ebédelünk a párom családjával. Ott akartuk bejelenteni nekik. Vettünk kis dobozokat, amikbe belettettünk egy-egy kis zoknit és kis gólyás figurát. A zoknikba tettünk 1-1 csicseriborsó szemet, ezzel jelképezve a Babó mostani méretét.
Aztán reggel jött a rossz hír, váratlanul meghalt a párom nagypapája:( Elmentünk a szülőkhöz és útközben sokat agyaltunk rajta, hogy ennek ellenére elmondjuk-e a mi hírünket. Látva, hogy anyósom mennyire rossz állapotban volt, úgy gondoltuk ezzel a hírrel kicsit enyhíthetünk a fájdalmán. Nagyon örült mindenki, még apósom is elsírta magát, pedig ez nem nagyon jellemző rá:) Ott sírtunk együtt a szomorúságtól és a bologságtól. Nagyon megható pillanatok voltak. Szerintem soha nem felejtjük el.

Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Viki, igazából nem is tudom, hogy mit kell ilyenkor mondani!
Pár hónap múlva újra jössz.De ez tuti biztos már?


Nati, te a terhességed alatt lettél cukorbeteg?És mit mondtak a dokik, miért?
Én extra édes szájú vagyok, próbálom is csökkenteni az adagot, de néha nem tudom visszafogni magam.
Írj ki magadból mindent, szerintem azért vagyunk itt, hogy örömöt, bánatot osszunk meg egymással, tanácsot kérjünk :D

Benigna, köszi a gratulát, már te is nem sokára hallani fogod :D

Acquana, te nagyon vékony vagy, és milyen magas vagy?
Nálam az a vicces, hogy soha nem voltam nagyon vékony, de mindig olyan 56kg körül voltam, és az elmúlt időszakban híztam egy csomót, pontosabban 10 kg-t, ami elég durva. Volt egy gerincproblémám, és nem mozogtam, sokat ettem, főleg édességet, meg megnyugodtam, ja és álló munka után iroda :D
Nálunk most már minden fontos ember tudja, a hétvégén elmondtuk.

Ti mikorra tervezitek a bejelentést?Reakciók?

Ryta, neked is kellemes vasárnapot, bár sajnos már mindjárt vége és kezdődik minden előlről-utálom a hétfőt!!!

Vigyázzatok magatokra csajok!!!!!!!!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Viki! Rettenetesen sajnálom! :cry: :cry: :cry: Ölelésem tudom küldeni neked. Remélem hamar belevághattok megint!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Viki nagyon sajnálom ami történt!

Kép Minden kismami társnak boldog babavárást kívánok!

Végigolvastam a topikot és bejelentkeznék hozzátok. Vayacont :lol: már ismerem :wink: és ha Rodina :lol: megérkezik őt is! :lol: :lol:

Rólam annyit, hogy több mint 4 év küzdelem után sikerült a héten kedden és szerdán pozitívat tesztelnem!!!!! Hihetetlennek tartom ennyi idő után! Utolsó menstruációm február 18-án volt. Földönkívüli a boldogságunk :lol: :lol: :lol: , mert nagyon hosszú volt az ide vezető út, lombik programmal sikerült a terhességem, de szerencsés vagyok, mert rögtön az első összejött! :lol: :lol: :lol:

Szerdán voltam vérvételen, ahol kimutatták, hogy sikerült, elég magas lett a HCG szintem, úgyhogy valószínűleg iker babáim lesznek :lol: :lol: :lol: , csütörtökön megyünk az első ultrahangra, hogy megnézzük a petezsákot/petezsákokat :lol: :lol: :lol:

Majd ha bizti a dolog, akkor teszek fel babás vonalzót is, bár már előre elkészítettem :wink: , csak be kell majd szúrni :lol:
Megpróbálok szépen folyamatosan bekapcsolódni a vérkeringésetekbe :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Fannival nagyon nagy súllyal indultam, de össz 3,5 kilót híztam, mert a 26. héttől diétáznom kellett. -10 kilóval jöttem haza.
Most -4 kilóval indulok az első terhességhez képest és remélem minimálisat fogok hízni, mert már most diétázok.

Cukor
terhességi cukor a reggeli tejivástól is lehet, vagyis rásegíthet, de amúgy nem függ attól mit eszel. A hormonok csökkentik az inzulin hatásfokát, de a szervezetem nem termelt többet ennek ellenére. Normális esetben többet termelne. Szülés után már nem voltam cukis, de most valszeg megint az leszek, holnap megyek méretni, vagy kedden.

Vicus
nagyon sajnálom a történteket, mihamarabbi gondtalan babásodást.

Vörösmacska
Gratulálok! Üdv köztünk!

Mi szerintem húsvétkor mondjuk el, mert addigra lesz kép, szívhang és szülés idő is. Rosszullét meg ezerrel. ma iszonyat rosszul voltam, egész nap kerülgetett a róka, fájt a gyomrom és még csak a 6. hét körül vagyok. De megéri!

Aludtam is délután lánykával. Ő még a kocsiban elaludt hazafelé és aludt össz 1,5 órát én meg 1 órát. Isteni volt!

WC
én éjjel lusta vagyok kimenni, inkább tartogatom ameddig csak tudom, ha felkelek tuti fanni is ébred és utána kínlódok az elalvással.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati én a pipit éjjel nem nagyon tudom tartogatni, mert akkor görcsölök, minimum kétszer-háromszor kimegyek :( , de örömmel teszem :lol: :lol:

Hát én sem szeretnék nagyon sokat hízni, mivel sajnos a versenysúlyomhoz képest kb. 10 kiló töblettel indulok, mind a két lánytestvérem iszonyú sokat híztak anno, de én ezt nem akarom. Egyelőre olyan iszonyú nagy kívánósság nincs rajtam, ha mégis nagy éhségroham tör rám, akkor megpróbálok ellenállni, több-kevés sikerrel.
Nem fogok dolgozni, már nem megyek vissza, 3 hete betegállományban vagyok a lombik miatt. Én is a 12. hétig tömöm a progeszteront szájon és hüvelyen át.

Vashiányos vagyok kicsit, így Femibionról áttértem Eelevitre, sokan mondták a vas tartalma miatt sokaknak székrekedést okoz, hála nekem nem .. kopp-kopp.
Majd petezsák UH és szívhang kukucs után fognak elbocsátani a BMC-ből, utána megyek vissza a saját nőgyógyászomhoz, vagy keresek újat, még nem tudom, de hamarosan döntök.

Maccs
vörösmacska
 
 


Vikus!

Nagyon-nagyon sajnálom a történteket.Okosat és vígasztalót nem hiszem,h lehet ilyen esetben írni,ezért én csak annyit szeretnék mondani,hogy szorítani fogok,hogy mielőbb túl legyetek a csalódáson és újra merjetek próbálkozni,össze fog jönni a baba,akivel már biztosan semmi gond sem lesz :)

Vörösmacska:

gratulálok...el sem tudom képzelni,h mennyire nehéz lehetett ilyen sokáig próbálkozni...de megérte és ez a lényeg :wink: ...és mindjárt duplán :wink:
Én rettegtem attól,h ikreim lesznek...volt rá sansz,mert a párom felmenői között bizony volt rá példa..elég sok.De csak 1 szivecskét láttam dobogni :oops: és Ő a mindenem azóta is :lol:

Nati:

irigyellek az éjjelek miatt,én meg sem tudom próbálni visszatartani.Terhesség előtt is olyan voltam,h ha egy picit is éreztem,h tudnék pisilni,akkor menni kellett,mert addig nem tudok elaludni.Most ugyanez a helyzet,csak kb.5x olyan sűrűn :? Úgy,hogy kezet foghatok Rityával... :wink:

Nálunk már mindenki tudja,h babát várunk.Anyukám 44éves..és csak mosolyogni tudott,amikor leesett neki,h nagymamit csináltunk belőle :lol: Irtóra örült neki mindenki.
De bevallom őszintén,h a legnagyobb boldogság az volt,amikor a nagymamámnak elmondtuk,mert ő a mindenem és az én kis tücsköm lesz az ő első dédunokája(én pedig az első unokája vagyok a hétből) :lol:

Hamar elment a hétvége..sajnos..remélem legalább a napsütés megmarad!

Kellemes pihizést mindenkinek!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Helóka mindenkinek!

Viki,

sajnálom ami tortént. Szurkolok h. minnél hamarabb osszejojjon a baba újra.

Vorosmacska,

udvozlet kozottunk.

Nálunk is tudja mindenki, hogy jon a baba, mert a kis fiam mindenkinek ,még az utcán is ellocsogja.Mink az anyóséknál lakunk és nekik mindjárt megmondtuk. Anyukám már 10 éve nincs kozottunk, de anyós olyan mint pót anyukám.

Sziasztok!

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
Kép
ritya
 
 


O, mennyi rossz hír :(

Viki,
sajnálom ami veletek történt... Tudom, hogy ilyenkor semmi sem vigasztalja az embert, de amikor nekem volt vetélésem én azzal nyugtattam magamat, hogy nem lett volna/nem lettek volna (mert volt egy ikerterhességem is) egészségesek, és biztos jobb így neki/nekik.

Ági,
részvétem a nagypapa miat :(... Közhely, de ilyen az élet körforgása, egy élet elmúlik, egy másik kezdődik!

Dorka,
Nem vagyok egy túl magas, de törpe sem: 1m65. Igaz, ehez a magassághoz a 46kg nem túl sok. Viszont booooorzalmas mennyit tudok zabálni!!!!! Kb. anyit eszem most, mint előtte 4 nap alatt!!! (bár férjem szerint ennyit eszik egy normális ember) És ettől akkora a hasam, hogy jaji! De muszáj, mert amint nem eszem jön róka koma!!!
De tudom, hogy ez már nem lesz így sokáig :( Egyre jobban érzem az émelygést és bizony már csak napok kérdése és jön az egésznapos vukkolás... Ó, hogy mennyit sírtam a wc felett görnyedve, hogy soha többé nem akarok terhes lenni...

Vörösmacska,
gratula a plusszokhoz! Izgi lesz, ha ikrek! Arra van esély, hogy esetleg nem is csak ketten vannak, hanem 3-an (vagy 4-en :lol: ) ?

Kép

KépKép
acquana
 
 


Viki:nagyon sajnálom ami Veletek történt. :(


Vörösmacska:gratulálok!

Tej:előző terhességemkor teljesen meg voltam bolondulva a tejért.Minden nap megittam 2 bögre hideg tejet...

Ma egész nap hányingerem volt.Délelőtt anyuméknál voltunk,azt sem tudtam hova nézzek és mit csináljak,hogy ne bukjak le.
Olyan rossz,hogy titkolóznom kell és figyelni arra nehogy elszóljam magam....
Már csak néhány nap és bejelentjük.

Holnapután megyek dokihoz juhééééééé :D :D :D :D :D

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Sziasztoik!

Voltam dokinál, de egyelőre még nem tudni mi van.

Nekem az utolsó menstruáció január 21, valószínű abban a ciklusban terhes lettem, de elhalt. Most megint volt pozitív tesztem, UH-n még nem láttak semmit, felmerült a méhen kívüli terhesség gyanúja is, voltam HCG-s vérvételen, az persze pozitív, de még nem tudjuk mi van. Csütörtökön megyek megint UH-ra és vérvételre.

Kis korkülönbség: szerintem nagyon jó :) 19 hónap van a lányok között, és nagyon szeretem ezt így! Szerintem nem fárasztó az első év sem, csak kreatívnak kell lenni :wink:

EDA: Zsófit EDA-val szültem, Fruzsit nélküle, mert ő jött, mint a gyors vonat :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Vörösmacska, gartulálok, mindjárt itt is van az a csütörtök, húúú és az is lehet, hogy nem csak ketten vannak, hanem még többen is :D
Képzeld, én is most kb. 10 kg-val vagyok nehezebb, mint amennyi szoktam lenni, és én is megcsináltam, nagyon hamar a vonalzóm, és akkor raktam fel, amikor már látszódott a petezsák :D

Nati, köszi az infót a cukorról. Mi is addig vártunk a bejelentéssel, amíg nem volt szívhang, és időpont, csak a szüleinknek mondtuk el.
Szóval nekünk most hétvégén zajlottak a nagy bejelntések :D

Aranyoska, én is azt vártam a legjobban, hogy a mamámnak elmondjam, nálunk is én vagyok az első unoka, és a mi babánk lesz az első dédunoka :D És a mama mindig azt mondogatta, hogy nem éri meg az érettségim, aztán a diplomaosztóm, aztán az esküvőm, aztán most még a dédunokáját is megéri :D
Az az öröm, ami a szemében volt!!!!

Acquana, hogy vagy ma rókakoma ügyileg?
Én is evésssel csillapítom a hányingert, csak az a baj, hogy egyre inkább azt érzem, hogy nem valami nagyon kívánom a kaját.
De nem baj, én még ennek is örülök, csak a munkahelyemen kellemetlen a szédelgés.

Kinga, igen az tényleg kellemetlen, hogy arra figyeljen az ember, hogy nehogy elszólja megát.De kedden doki, aztán jön a bejelentés :D

Panndi, nem is tudom, mit írjak, mert butaág lenne azt írni, hogy ne idegeskedj!
Nagyon várunk csütörtökön a hírekkel!
Hogy vagy?

Szép napot mindenkinek!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Bocsánat, hogy nem olvastam vissza, most már igyekszem bekapcsolódni a beszélgetésbe :)

Hányás: én Zsófival végig hánytam, nagyon rossz volt, vele 9 kilót híztam. Fruzsival csak félidőig hánytam, de addig brutálisan, majdnem kórházba kerültem, vele 10,5 kilót híztam. Viszont nekem szerencsém volt, mert szülés alatt illetve utána pár napon belül minden felesleg lement. De szerintem ez alakti kérdés lehet.

Vörösmacska, ikrek, az izgi ám :)
Vendég
 


Jó reggelt mindenki kismaminak!

Panndi, drukolok, hogy minden rendben legyen! Nálam is felmerült a méhen kívüliség: Január 25.én jött meg utoljára, aztán 2 hetet késett mire észbe kaptam, hogy lehet, itt baba van a dologban. A teszt pozitív lett, de amikor rá 3 napra mentem uh-ra még csak egy 5 mm-es petezsákom volt, amiről nem tudta megmondani az orvos, hogy egy elhalt terhesség, vagy méhen kívüli, vgy tényleg jön a kistesó.
Annyira nem ijedtem meg, mert mikor Bumbust vártam és 7 hetesen (mensi szerint) el mentem uh-ra, és kifogtam egy írtó bunkó orvost, aki csak annyit mondott: "Hát.. ez vagy elhalt, vagy még csak 4 hetes terhessség.. jöjjön vissza 2 hét múlva.. Következő!". Na, akkor megijedtem, de szerencsére akkor is jó lett a vége :D
Szóval van remény :wink:

Dorka, köszönöm kérdésedet, róka koma jelen van és virul (én már kevésbé...). Reggel teletömtem magam nutellás croissant-nal (én? Nutella? muhahaha), de az nem volt elégg a babómnak, ugyhogy elküldtem férjemet a piacra eperért :lol: Az már tetszett Bogyómnak :D
Nálad is jelen van?

Nálam nagypapám az, aki nem hitte volna, hogy megéli akár a nagykoruságot, mivel megjárta a koncentrációs táborokat... Aztán Bumbus a 3. dédunoka, Bogyóka meg a 4. lesz (ha minden rendben lesz.. és ugyebár minden rendben lesz :wink: )

Először a legjobb barátnőmnek mondtam el, aztán sógornőm és családja. Két teljesen külömboző reakciót kaptam, de ennek oka is volt, de az most nagyon hosszú lenne elmesélni....
Aztán anyumnak is elmondtam, vele azóta sem beszéltem, ő nem igazán örül a hírnek.
Hétvégén anyóspajtinak is elmondtuk, ő viszont nagyon örült a 7. unokának.
Szóval a család nagy része már tudja.
Még suliba járok, még ott nem mondtam el senkinek, majd ha betöltöttem a 12. hetet (kivéve ha Vukk megtréfál engem és egy óra kellős közepén rohamozom meg a wc-t...)

Mindenkinek további szép hétfőt!
Nekem most mennem kell tanulni.. Holnap 3 tanttárgyból vizsgázok, de még nem jutottam el odáig, hogy kinyisak egy könyvet :?

Kép

KépKép
acquana
 
 


acquana, köszi a biztatást. Én ugye mensi szerint már majdnem 9 hetes lennék :shock:

Meg nekem semmit sem láttak még :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Szorítok neked csütörtökön Andi! Remélem minden rendben lesz!

Mi most hétvégén avattuk be a családot! Mindenki nagyon örült neki!

Kriszti

Megkérdezhetem, hogy kihez jársz dokihoz Pécsen? Én Vizer doktorhoz járok! De szerintem maradok is!

Többen írtátok az alvászavarokat, nekem eddíg semmi ilyen problémám nem volt, de 3-4 napja nagyon rosszul alszom! Felkelek wc-re és nem tudok visszaaludni, órákig hánykolódom! Remélem nem fog ez sokáig tartani! Már olyan vagyok mint egy zombi!

Nati

Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen diétát csinálsz? Nekem elég nagy túlsúllyról indult a terhességem és félek, hogy nehogy baj legyen! Magas vérnyomás, cukorbetegség vagy hasonló. Mondjuk védőnőnél nem voltam még majd ő talán tud segíteni, hogy mit ehetek, stb.

Kép
bviki
 
 


Sziasztok Lányok!

Péntek óta nem voltam gép előtt, azóta milyen sokat írtatok!
Az újaknak gratula, üdvözlet és drukk!

Vikus,
nagyon sajnálom és ölelésemet küldöm!! :cry:

Most még nincs időm alaposan visszaolvasni.

Bviki,
én is diétázom, mint Nati. Én IR miatt. Az a cél, hogy ne legyen magas inzulinszintem, ami veszélyeztetné a babát, és ne legyen terhességi cukorbetegség sem. De emellett gyógyszert is szedek, ami szintén a cukor-inzulint tartja kordában. Optimista vagyok. De nekem túlsúlyom nincs. A védőnő, orvos, bárki szívesen segít, illetve vannak letölthető minta étrendek a neten. Végső esetben a saját dietetikusom elérhetőségét is meg tudom adni.
A vérnyomás karbantartásában pedig a só fogyasztás lecsökkentése segít.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Viki!
Nagyon sajnálom! Fel a fejjel! Én is azt mondom, hogy valamiért így kellett lennie, de ez most biztos nem segít. Sajnálom. :(

Bengina,
Kit néztél ki a MÁV-ban?

Vörösmacska,
Gratula! Remélem kettőnél megállsz. :lol:

Kérdés:
Hogy álltok a gombafélékkel, penészsajtokkal (camamber stb.), kólával, kolbásszal? Lehet vagy nem! Ha erről is le kell mondanom, megőrülök. Persze mindent a "babáért", de most nekem zabálnom kéne nem visszafognom magam. Hiszen ez az én időm! :lol:

Üdv,

Kép
Kép
haynii
 
 


Én lágy sajtokat nem eszem, de a többit igen. Kólát is iszom, Fruzsival anno azon éltem, semmi más nem maradt meg bennem :?

Én is a MÁV kórházban fogok szülni, nekem is ott a dokim :)
Vendég
 


Szia Hajni,

sz.sz:
kóla - napi 1 pohár light kóla (ugye mert nekem diétáznom kell)
kolbász - van otthon Kaiser csemegekolbász, lókolbász (akinek bántja a lelkületét, elnézését kérem), Létai parasztkolbász. Persze ezeket főleg apa eszi, de én is meg szoktam kívánni, és akkor néhány karika lecsúszik, és jól esik.
gomba - minden mennyiségben, kívánom és jól esik. Rántva, párolva, paprikásban, levesben, mindegy.
penészes sajtok - én sz.sz. felesleges túlizgulásnak tartom, amikor már ezt "sem lehet" enni. Imádom a camambert, meg a brie-t, eszem is. Nem sokat, mert drága, de eszem. Biztonságos, jó minőségű élelmiszerek.

Aki másokat mond, nem fogok vele vitatkozni, ez teljesen szubjektív volt.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Köszi a segítséget! Megnézem a neten aztán majd megbeszélem a dokimmal meg a védőnővel!

A kólát én is megkivánom időnként és akkor iszok egy pohárral, meg szerintem se kell aggódni a sajt és a gomba miatt se. Érdekes módon eddíg sokat kávéztam (terhesség előtt) de most abszulút nem kívánom!

Kép
bviki
 
 


Csajok, én úgy érzem, soha nem lesz vége ennek a napnak.

Acquana, nekem eddig volt hányingerem nem folyamatosan, de ha előjött ettem pár falatot, és elmúlt.
Viszont ma reggel már rosszul keltem, és egész nap kínlódom a munkahelyen, mert itt ugye nem is tudják még, meg amúgy is.
Soha nem lesz 16 óra szerintem.
Anyukád miért nem örül? Nem akrok ám vájkálni az életedben. Asuli miatt?
Hová jársz suliba? Mikor végzel?
Holnapra egy kalappal a vizsgákhoz!!!

Hajni, egyetértek a többiekkel, szerintem is lehet enni.

A kóla nálam érdekes, mert én szó szerint függő vagyok, nagyon szeretem a cukros coca colát hidegen, citrommal :D
De most próbálok nem olyan sokat inni, azért is, mert puffaszt, és a szorulás miatt, így is nagy a hasam. Az eddigi napi adagom rengeteg volt.

A kávéról leszoktam azért, mert én dohányoztam, letettem a cigit, amint megtudtuk, és a kávé mellé jár a cigi.

Eclipse, én is szeretem a gombát nagyon :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Viki!

Nagyon sjanálom!!:(:(:(Átérzem a bánatod!!!

Ne hari csajok h beleszólok,tényleg csak jóindulatból...ennyire sokan isszátok a kólát terhesen???????Még nem terhesen is iszonyat káros és egészségtelen,nemhogy kisbabásan :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Tudjátok mit tartalmaz a kóla???Nevezhető enyhe túlzással méregnek is...egy kutatást csináltak amikor rosdás szögeket raktak este egy pohár kólába..reggelre lemarta a rosdát :shock: :shock: ....tényleg bocs,nem akartam belekotty :roll: :roll:

Panndi!

Kivi leszek mi lesz nálatok...én remélem h csak bújkál a baba :wink:

Üdv.az újaknak!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni, hát nekem anno Fruzsinál nem volt választásom. A víztől elkezdve minden rögtön visszajött, bármit ettem vagy ittam. Ha hideg kóla kíséretében fogyasztottam el, akkor volt esélyem, hogy lenn marad. És úgy gondoltma, inkább a kóla, mint a kiszáradás és a kórház :roll:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: