Új privát üzeneted érkezett!

Oh, a légszomjhoz elég gyorsan hozzá lehet szokni :) Az első alkalommal én is nagyon megijedtem, annyira rossz volt, hogy majdnem kórházba kellett menni, de a férjem megnyugtatott, hogy ez normális ekkora babáknál. (akkor még csak 1.5 kg körül voltak)
Ma meg már része a mindennapoknak, ahogy a gyomorégés is meg a többi finomság.
Nekem egyáltalán nem kell/kellett vasat szednem. Pont most lett meg a vérkép, el is képedtek, hogy ikrekkel ennyire jó lett.
Elmúlt a tegnapi front, kicsit jobban vagyunk, ma már csak 4szer keltem éjjel a hasfájásra. A doki azt mondta, hogy ez a farfekvés miatt ennyira fájdalmas, 4 hete még azzal bíztatott, ha befordulnak el se hiszem mennyivel jobb lesz. De hát a kis lurkók csak nem akartak.
Mindesetre nagyon szurkolunk, hogy kibírjuk még ezt az 1 hetet, hogy visszajöjjenek a konferenciáról. Számoljuk vissza a napokat.
De ha mégse, érdekelne, hogy szült-e vk a Jánosban mostanság? Van ott vm extra dolog amire készülni kell? (pl. istvánba mindent nekem kell vinni, ruhát se kapnak a babák)
abbey
 
 


abbey,
én a Jánosban szültem a fiamat a babaruhán kívül mindent kellett vinni, mert ha kint van a baba, akkor nem adnak krémet, meg pelust meg ilyeneket, persze ha beviszed a csecsemőre, akkor ott tisztába teszik. Mindegy én vittem mindent, a köldökét is törölgettem rendesen minden pelusnál, szépen gyorsan le is esett:-)!!!
Ruhát ne vigyél nekik, csak majd hazaútra kell.
Kis sapi és kesztyű kell, azt vigyél, mert az nincs nagyon, csak vigyázz rá nehogy a közösbe kerüljön. Mellszívót ilyeneket vigyél. A kórházban van gépi mellszívó, nagyon jó, ahhoz Medela kézi cucc kell kiegészítésként, nekem az volt, nem tudom egyébként van-e bent.
Magadnak higi minden kell. Meg a szokásos kórházi cuccok....
Kérdezz nyugodtan.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Köszi Szilvi az infókat. Kicsit hülyének érzem most magam. Mi az a " Medela kézi cucc kell kiegészítésként". Nekem azt mondták ne is vegyek mellszívót, míg hazajövök úgyse nagyon lesz tejem a császár miatt. Utána meg csoda, ha annyi lesz amennyi a piciknek elég, uh pénzkidobás. Szóval mellszívóm nincs is.
Babának meg csak pellust raktam el. Mit kéne még? :oops:
Ilyenkor olyan hülyének érzem magam, és totál pánikba esek, hogy semmit nem tudok a babákról, és napokon belül kettő is itt lesz. :?
abbey
 
 

 
 

abbey,
akkor ez az első két baba :-).
Nem kell, hogy hülyének érezd magad, honnan kéne ezeket tudnod...
Szóval a Medela egy mellszívó márka. A Jánosban ennek a márkának van az "ipari" változata :-). Ahhoz viszont, hogy használni lehessen kell hozzá pár tartozék, arra írtam a kézit mellszívót, hogy abban ezek a tartozékok benne vannak. Ha viszont neked azt mondták, hogy nem kell, mert nem fog bedurranni a melled a kórházban akkor oké. Azért ezt fenntartással fogadnám, mert nem minden nő egyforma szerintem és nem lehet megmondani, kinek mikor indul majd be a teje. Viszont majd figyelj oda és ha érzed esetleg, hogy bizsereg, meg melegszik nagyon, meg feszül nagyon akkor szóljál azért, nehogy belázasodj. Arra sem kell felülni, hogy örülj ha lesz elég tejed a két babának, ismerek egy-két ikres anyukát itt a környékünkön, akik csak szoptatnak és 3-4 hónaposak picurkák.
A mellszívó ezen kívül ugye arra is jó, hogy a termelést serkentse, ha eleinte nem szívják ki rendesen a babák, de majd meglátod kell-e vagy sem.
A babának elvileg ad a gyerekorvos, akit választottál egy pár receptet, köldökápoláshoz alkohol és púder, popsikrém, fürdetőkrém meg ilyenek. Na amikor a fiam megszületett, mi kiváltottuk a receptet és ezeket a holmikat is behozta a párom, mert csak akkor pelenkázzák át a babát, ha beviszed a csecsemőre, ha kint van nálad akkor neked kell és nem adnak hozzá semmit...pl. popsikrémet sem. Ezekre gondoltam csak.
Ja igen és jó ha viszel cumisüveget is, mert a csecsemősök morognak, ha nekik kell adni cumit a cukros vízhez :-(...a Jánosban nyomatják.
Ha van még kérdés János kórház ügyben, csak szólj. :-)


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Igen, első két baba lesz :)
Huuu, mi még gyerekorvost sem választottunk. Te jó ég, ezeket mért nem mondják el???? akkor gyorsan szerezni kell még azt is. Az hogy megy? Az ember bemegy az orvosi rendelőbe, bekopog valakihez, hogy babáim lesznek, lenne-e a gyerekorvosunk????
Na, végre vm jó hír, cumisüveget vettünk a héten :D
A mellszívón meg elgondolkodunk, lehet tényleg érdemes lenne beszerezni egyet. Én mindesetre nagyon bízom benne, hogy lesz elég tejem. :)[/img]
abbey
 
 


Abbey!
Mellszívót VEGYÉL ÉS VIDD A KÓRHÁZBA!!!! Eget rengető, brutális baromság, hogy nem lesz tejed a császár miatt. Mondom a daját sztorim: korák voltak a babáim, császárral születtek. Őket elvitték a PICre méhen belüli fertőzés miatt, én ugye először 12 órát az őrzőben, utána 2 nap a szülészeten. A babókhoz átjárhattam, de gyengék voltka, inkubátorban, antibiotikum ment, szoptatás szóba se jöhetett. Abban a percben, ahogy kiengedtek az őrzőből, elkezdtem éjjel-nappal szigorúan 3-4 óránként fejni mindkét cicit. Másfél naposak voltak a babák, amikor úgy igazából beindult a tejem. Amint átcuccoltam a PICre, kizárólag az én lefejt tejemet kapták. A felesleget a párom hazahordta fagyasztani, így 3 hónapos korukig kizárólag a saját tejemet kapták, nuku táp. Szoptatás sajnos nem lett, maradt a fejés. 3 hónapos koruk után az anyatejgyűjtőből kaptunk pótlást, és kb. 4 hónaposak voltak, amikor vérző szívvel, de abbahagytam. tejem lett volna, viszont állandó tejcsatorna-elzáródással küszködtem, állandó pokoli fájdalom, nem bírtam tovább.
Szóval azt akartam ebből kihozni, hogy kizárólagos fejéssel is fenntartható a tejtermelés =csak macerás), és hogy császár után is lehet szoptatni. Ahol én szültem, ott az őrző alapból a csecsemőrészlegen belül van, így akinek ott volt a babája, azoknak 3 óránként ki is hozták enni. Segítettek szoptatni, mindent. Érdeklődd meg, hogy a választott kórházban milyen a rendszer.

Gyerekorvos: kérdezd körbe a gyerekes ismerőseidet, kit ajánlanak. Szerintem ez a legbiztosabb referencia. Mondjuk én könnyen dumálok: a gyerekdokink a legjobb barátnőm anyukája, plusz biztonsági háttér a gyerekorvos sógorom. :D
vovanda
 
 


Köszi Vovanda. Akkor elküldöm vagy anyut vagy a férjemet, nézzenek valamilyen mellszívót. Sajnos úgy néz ki a héten megszülök. Dagad az arcom, és annyira állandósultak a fájdalmaim, hogy majdnem kizárt, hogy megvárják a dokinkat. Kicsit el is vagyok keseredve.

Gyerekes ismerőseim :) 23 évesen nem igen van gyerekes ismerősöm. Egész konkrétan egy sincs. Szerintem a körzetis marad nekünk.
abbey
 
 


Abbey!
Esetleg a lakóhelyed szerinti netes fórumokon is tudsz érdeklődni.
De ha bármi kérdésed van, szólj bátran. És ha nem vagy kibkülve az első választással, ne félj váltani.
Szülés miatt ne búsulj, irtó sokáig bírtátok 3az1ben.
vovanda
 
 


abbey,
igen én is abszolút egyetértek vovandával, nekem is ez a véleményem a szülés utáni fejésről, de írtam is ezt.
Elvileg kellett járnod védőnőhöz, na például ő segíthet egy ilyen ügyben mint az orvosválasztás. A lényeg, hogy amikor hazajöttök a kórházból, akkor rögtön ki fog menni a védőnő és a gyermekorvos. Természetesen a megszülés tényéről nektek kell értesíteni a védőnőt, remélem ezt mondta.
A mi első orvosunkat kimondottan ajánlották, majd néhány eset után lecseréltük...szemrebbenés nélkül...:-).
Ne izgulj, hogy megszületnek a babák hamarabb, a dokinak így nem kell fizetni :-). Meg egyébként szakmailag elég jó a János kórház, kiveszik őket pikkpakk.
Sajnos abban a tekintetben, mint amit vovanda írt, hogy odahozzák az őrzőbe a babákat, meg hordják 3 óránként, meg ilyenek, ez sajnos a Jánosban tudtom szerint nem igazán működik...elég sokat kéne még fejlődnie ennek a kórháznak a baba-mama barát témában!!! Legyél talpraesett még akkor is ha nagyon nem vagy a top-on. Bár lehet, hogy az ikresekkel "odaadóbbak" ki tudja, majd írd meg a tapasztalatodat, nagyon érdekelne.
Ha még van kérdés, nosza, bátran még most amíg otthon vagy!
Ezek fontos dolgok, kár, hogy senki nem világosított fel ezekről a dolgokról...elvileg részben a védőnőnek ez is lenne a feladata!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey!
Nekem úgy hozta a sors, hogy kétszer szültem ügyeletesnél (semmi rossz érzés nincs bennem, nem a dokim tehetett róla), és nem volt semmi gáz. Szülésznőd van? Nekem ő volt a fix pont, nagyon sokat segített.
vovanda
 
 


Sziasztok!
A mellszívó tényleg nem árt. Ezzel együtt szeretnélek megnyugtatni, lehet ikreket szoptatni, együtt, külön, meg ahogy nektek jobb. Sőt, ha beindulnak, és elég erősek, márpedig a tieid jó nagyok lesznek, akkor sokkal hatékonyabbak, mint ha csak egy szívná. Én pl az ikrekkel már sosem fejtem, és 6 hós korukig csak szoptak, igaz, nekem nem az elsők, és nem császár volt. Mindezzel együtt bízz magatokban, látod, még kora babákat is lehet soká szoptatni! (Én is drukkolok, hogy a szervezetem is, és a babák is tudják a dolgukat!)

Gyerekorvos: érdemes a védőnőt megkérdezni, hogy akinek a körzetébe tartoztok, az milyen. Mi pl ahhot mentünk, amikor az első fiam született, és nekünk nagyon bbejött, de ha nem, akkor még mindig tudsz váltani, és rendelőben, játszón, stb, rengeteg infót be tudsz majd gyűjteni.

Fájdalom: nem törvényszerű, tényleg függ attól., hogy hogy fekszenek. Meg nyilván a Te méhednek nehezebb ehhez a fantasztikus mérethez alkalmazkodni, és szuper vagy, hogy elsőre ikreket ilyen soká kihardtál. Légy büszke magadra!!!
És mostmár bármikor születnek, minden OK lesz, nagyok, erősek.
Ha farosak, a szülés föl sem merül, a császrban meg van rutinjuk, biztos jól megcsinálják.

Aggódás: mindenki aggódik, főként az elsőnél, hogy mit fog vele kezdeni, pláne ha kettő. Érdemes informálódni, de döntsd el, kire hallgatsz, és bízz magadban, azért sokmindent tudunk ösztönből, meg te fogod tudni kikísérletezni, hogy nektek miműködik, mert a gyerekek ritkán olvasnak szakirodalmat, és juszt se úgy viselkednek :lol: :lol: Segítséged lesz otthon?

Légszomj: az nekem is adott minden este, meg hegynek föl, meg ki tudja. Én is mindig keresem a megfelelő pózt, a vége felé már nincs nagyon ilyen, mert mindig nyomsz vkit, vagy neked kényelmetlen.
Azért jó lenne, ha legalább apró részletekben tudnál aludni, mert az energiádra szükséged lesz!!!

KÖszi a nyári gyerekcucc tippeket. Ha holnap túlélem azt a rakás vizsgázót, akkor ráállok az itthoni dolgokra, lakás , gyrekcuccok, stb.

Na, mostmár elég belőlem, azt hiszem, még talán annyit:
hogy én is voltam dokinál, úgy tűnik monden OK, még mindig nagyok. A gép 3400 g-os gyerekhez kallibrál, most az enyémek ehhez képest tartanak kb 10 nappal előrébb.... sajna az egyik még mindig farosan fekszik, szerencsére a "B", így a doki szerint még születhetnek rendesen.

Köszi, és üdv mindenkinek: Claire
claire
 
 


Claire!
Hihetetlen, hogy te még bírsz vizsgáztatni. Én is akartam eredetileg dolgozni az ikrekkel terhesen, aztán egy vérzés miatt táppénzre kerültem, és utólag bevallom: nem is bántam. És ugye nekem csak egy nagyom volt mellette, neked meg 4. Szóval le a kalappal. Eddig mindig a tesómra gondoltam, ha nagyon tele volt a cipőm (4 gyereke van), most már rád is fogok.
vovanda
 
 


Köszi Vovanda! mostmár én is szívesen abbahagynám, csak nem akarok kiszúrni velük, meg a kollégákkal. De néha már nehéz ennyit ülni, ha rugdosni kezdenek. Múltkor nagyon vicces volt, mert a hallgató ült mellettem, és látta, hogy ezek bent össze-vissza nyüzsögnek, a hasam meg hullámzik :lol: :lol:
Azért Te is jól gyűröd, és neked mind pici. Nekem pl most a két nagy táborban van, meg hát velük már más a helyzet, persze van mit csinálni, most pl muszáj teregetnem :)
(De az engem is mindig biztat, hogy más is jár ilyen cipőben)
Szép estét:Claire
claire
 
 


Claire!
Azért nagyobbakkal sem mindig egyszerű. Tesóm főállásban otthon nyomja, részint azért, mert 4 gyerekkel esélye sincs munkát találni, részint meg azért, mert a 4 gyereket szó szerint 4felé kell sokszor vinni. Én 6 órában akarok januártól visszamenni dolgozni, szerencsére erre az ikrek 3 éves koráig biztosan van lehetőségem, utána meg meglátjuk, ha a munkáltató belemegy, jó lenne 6 órásnak maradni.
vovanda
 
 


Hűűű, Claire második ikreket várod? Nem semmi. Nálatok ez genetikai vonal? Csak azért érdekel, mrt a férjem mindenképp szeretne még babákat, de mivelhogy mindketten ikrek vagyunk, elég sanszos, hogy a következő babó is duplázódik. Persze még korai újabb babákról beszélni, csak úgy elméleti síkon gondolkodtunk el rajta.

Igen, szerencsére lesz segítségem bőven. Anyu is gyakorlott ikres :). Az ikertesóm meg 1 emelettel alattunk lakik, uh szerencsére ezzel nem lesz gond.

A védőnőt kérdeztem a gyerekorvossal kapcsolatban, azt mondta, hogy nem akar ajánlani, mert az nem fair a kollégáival. De lehet felhívom mégegyszer, hátha mond valakit. Ha meg nem, bökünk :) Maximum lecseréljük, ha nem jó.

dokinak sajna mindenképp fizetni kell, azért ezt ők jól kitalálták :) Mind a hármójuknak ugyanaz a tarifája. De tisztességesek, mert a legelső alkalommal elmondta az eredeti dokim, és mondta, hogy ennek tudatában döntsük el, hogy őt akarjuk, vagy mást keresünk.

Szülésznőm nincsen, azt mondták az nem kell a császár miatt. Így legalább neki nem kell fizetni :D
abbey
 
 


Abbey!
Ha már szültél ikreket, akkor megduplázódik annak az esélye, hogy újból ikreid lesznek. Ha meg genetikai hátszél is van... :lol: :lol: :lol:
vovanda
 
 


Sziasztok!

Eléggé eltűntem, bocsi :oops:
Mindenféle dolgaim voltak, vizsgálatok meg minden. Szerencsére minden a legnagyobb rendben van.
Még csak ezt az oldalt olvastam vissza, szóval, reagálnék is gyorsan.

Abbey: Gratulálok a babákhoz!!! Nekem az első szülésem császár volt, több ok miatt is (most nem is ez a lényeg). DE!!! én nem vittem mellszívót a kórházba és egy csomót szenvedtem, mert Panka nem tudta eléggé szívni a cicit, így nem is jutott elég tejhez. Kórházi mellszívó nem volt. Mindegy, így legalább 3-4 napba telt, mire rendesen beindult a termelés, és addig nyomatták neki a cukros vizet... brrr. Ha ezt tudtam volna, akkor viszek mellszívót. Mindenképpen vegyél, mert később is segítségedre lehet!!!! Ne hallgass senkire, aki azt mondja, hogy nem lesz tejed, vagy nem indul be, mert ez marhaság! Mindenki másmilyen, nem lehet általánosítani. A császárosoknak is van tejük. Drukkolok!!

kovacszsuzsi
 
 


Ja, szülésznő: Nekem volt! És ő volt a legnagyobb segítségem mindenképpen. Katéter, beöntés, zuhanyzás, szoptatás és még sorolhatnám. A többi nővér egy fabatkát sem ért a gyermekágyas osztályon! Igazából én akkor nagyon sokat sírtam is, mert olyan elesettnek éreztem magam, és a szülésznő lelkisegélynek is ott volt. Szóval nekem segített!!!

kovacszsuzsi
 
 


cső Csajok!
üdv Abbey!
végre lett laptopom :)
lassan 2 hete begörcsöltem, mint állat, de egész nap furán éreztem magam, este 10-kor már 10 perces fájásaim voltak..bejöttünk, kaptam 2 üveg magnéziumot, attól leálltak a görcsök szerencsére..volt még egy kis bibi, amikor jöttem ki a fájásból az a babának leesett a szíve, de aztán forgattak jobbra-balra, úgy okés lett.
azóta itt tengődök, 1 ujjnyira nyitva vagyok, ha sokat ülök szétszakad a szeméremcsontom, a forgóim kivannak, mert csak oldalt tudok feküdni...
a bébikéket 1900-re saccolják, pénteken lesz újjabb uh. most nst-re várok, de sokan vannak a szülőszobán, nem bizti, hogy ma odajutok...

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Vigyázz magatokra, és ne stresszelj!

Abbey!
Nálunk nem látszik ilyen erős genetikai háttér, vmi üknagyanyém volt iker, De valóban nő az esély az ikrekre, ha már voltak spontán ikrek. Ráadásul a kor és a szülések számának előrehaladtával is nő az esély. állítólag bizonyos peteérésre is ható hormonok szintje kb 40 éves korig nő, a szülésekkel plána nő, és nem esik vissza.
de ha most belejössz az ikrezésbe..... nem rossz a 4 gyerek...., tényleg, de ezt még ráértek eldönteni :) :)

Üdv: claire
claire
 
 


Egyelőre győzzük ezzel a két kicsi lánnyal majd... :) 4 gyerek. Huuu, belegondolni is fárasztó :) Bár én inkább attól félnék, hogy ők is lányok lennének. Sajnos nálunk a családba már 3. generáció óta csak házasság útján kerül fiú.

voltunk tegnap dokinál. A babók továbbra is bent akarnak maradni. Teljesen zárt a méhszáj, UH-n már majdnem 3 kg-ra becsülték őket, CTG is rendben volt. Úgy látszik jól érzik magukat odabent, és továbbra is bizakodunk, hogy megvárják a dokinkat :)

Ma vagy holnap elmegyünk mellszívót venni. Milyet vegyünk?

Gyerekorvosunk is van, úgyhogy talán mindennel felzárkózunk így a végére :) Felhívtam a védőnőt, és azt mondta majd ő mindent intéz. Nekem majd csak őt kell felhívni, és ő szól a gyerekorvosnak is. Kedves tőle.
abbey
 
 


abbey,
örülök, hogy sikerül mindent elvégezni időben...:-)
Valóban nagyon kitartóan ragaszkodnak a bent léthez a lányaid, de nem baj, te most már úgyis kibirod, nekik meg minden nap számít amit bent vannak. Ne érts félre, gondolom, hogy nagyon nehéz már...

A védőnőnek az a dolga, hogy ezeket intézze, nekem is csak neki kellett szólnom, hogy megszületett a fiam és mikor engednek haza és másnap jöttek is a dokival karöltve. :-)

Mellszívó ügyben én a Medela-ra esküszöm, de gondolom ahány anyuci annyi favorit.
Az Aventtel én nem tudtam mit kezdeni, de a barátnőm sem és az enyémet vitte el...:-)
Ajánlom olvasd el a medela.hu internetes oldalt!

szivvi,
olvaslak ám és nagyon drukkolok neked, írjál mindent mi történik ott veled.
Gondolom nem valami felemelő bent stand by lenni...:-(
Mit "jósolnak" a dokik, mondanak egyáltalán valamit?

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!
Nem, én nem esküszöm egyik mellszívóra sem. Az elsőnél egy kicsit használtam egy régi-régi fajtát, ami egy üveg tölcsérből, és ey gumilabdaféléből állt. Most talán elkérem a sógornőmét és sterilizálom, nem emlékszem, h neki milyen van, de ah olyan jól szopós gyerekek lesznek, mint az eddigiek, akkor plána ikreknél, nem nagyon kell fejni. Bizakodom.

abbey! Ügyes vagy, h mindent elintéztél. Nem baj az, ha jól elvannak bent, szép éretten születnek, az simább ügy. Az enyémek is 3 kg fölöttiek voltak, nehéz a végén már cipelni, de amikor kijönnek, és azt mondják, h 2 tökéletes újszülött, lehet vele uúgy hazamenni, mint az egyes szülöttekkel, az sokmindenért kárpótol. Claire
claire
 
 


sziasztok
Abbey
hogy bírod, nekem már most szétszakad a szeméremcsontom, pedig az enyémek 4 kiló körül vannak "csak" :lol:
Silver
mondani úgy nem mondanak semmit, heti uh, 2-3 nst, aztán ennyi..ez a bajom, hogy végülis jól vagyok, mér nem engednek haza??

sajna a szobatársakkal meg vagyok áldva ez ami idegesít..meg hát a lánykám hiányzik nagyon, meg neki is elfogyott az erő, már nem sokáig bírja sztem, mindennap úgy válunk el, hogy anya könyörgök gyere haza hozzám, hiányzol te is, meg a füled is :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Köszi a tippet Szilvi, megnéztem a madela honlapját, elég jónak tűnik. Még nem bírtam rávenni magam, hogy elmenjek megvenni. Valószínűleg megmutatom anyumnak, és elküldöm őt. Már vásárolni se járok, tesómat és a férjemet küldöm. Igazából pisilni is csak nagy unszolásra kelek fel... Valóban annyira nehezek már. De abszolut Claire álláspontján vagyok, hogy mindent kárpótolni fog, hogy két egészséges nagy súlyú babával jövök majd haza. És már csak maximum 6 nap :)
Szivvi, kitartás. Nekem a szeméremcsontom jól van, a derekam és a keresztcsontom akar szétrobbani. Nameg vadi új tünetem, hogy folyton begörcsöl a farizmom :D Elég röhejesnek hangzik, de egy-egy mozdulatnál majdnem összeesem.
Nem irigyellek, hogy bent kell feküdj, főleg, hogy a lánykád otthon vár...
abbey
 
 


Szivvi!
Távol álljon tőlem, hogy helyetted legyek okos, DE: mi van akkor, ha saját felelősségre hazamész? Sorolom az indokaimat: drága jó doki bácsim azt mondta anno, hogy ha az ikrek elérik a kb. 2 kilót, onnantól tökéletesen lutri, hogy meddig maradnak bent (amíg a teszervezeted fel nem adja). Tüdőérlelőt gondolom kaptál, ha tudsz segítséget szerezni, akkor otthon is tudsz feküdni (van aki segíthet?) és nem idegeskednél. Pillanatnyilag szerintem az idegeskedés árt a legtöbbet. Hozzáteszem: én egy percet sem feküdtem bent szülés előtt, de a 28. héttől hetente jártam UH-ra, nst-re (50 km). Szóval gondold, át szerintem, hogy nyersz -e annyit a kórházzal, hogy megérje a sok ideg.
vovanda
 
 


most jött a dokinőm, hogy ha holnap jó az uh, hazamehetek!!!
jajjjjj sírok (hülye hormonok :lol: )

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


szivvi,
nagyon drukkolok akkor neked, hogy minden ok legyen holnap és mehess a lánykádhoz. Azért valóban nyugisabb otthon pihenni...

abbey,
szerintem neked már minden tüneted az alsó fertályon a kis csajok miatt van, nem is csodálom, nyomnak már ott minden izmot, ideget, inat...bírd ki és valóban tök jó lesz, hogy fejlettek lesznek az ikrek és nem lesz para velük!!!
A Medela nagyon jó valóban és ha valaki csak fejni tud valami miatt, akkor lehet fejleszteni, kölcsönözni hozzá "nagy teljesítményű" gépet is...nekem volt olyan, mert fél évig fejtem a fiamnak, mert nem szopott...hááááát egy áldás volt. Ezzel az "iparival" te is megismerkedhetsz a János kórházban, mert ott van ilyen...:-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!
Szivvi! hazaengedtek??
Nálunk ma volt az asztalos, hozta az új tálaló szekrényünket, összerakta, szép lett. Persze utána egy kis takarítás, a szekrények kitörölgetése, stb. Közben befutott az antenna szerelő... jó, hogy mindig történik vmi. Aludtam egy kicsit, aztán elmentem a kicsikért, akiknek ma ért véget az úszótábor.
Aztán kiszámoltuk az anyag szükséghletet a beépített szekrényhez, szóval mostmár elhevertem, apjuk csinált vacsit nekik, és nézi a nép a meccset. Közben a hasamban lévők azt hiszik, nekik kell a meccset lejátszani...tényleg nagy most a ramazuri odabent.
Ti hogy vagytok???
Claire
claire
 
 


Szivvi!
Remélem, azóta megkaptad a kimenődet!

Claire!
megvagyunk, ma tartjuk Balu szülinapját...

http://www.youtube.com/watch?v=Sq9lM6yFVOE
vovanda
 
 


vovanda,
Balunak Nagyon Boldog 5 évest! Ez már olyan "kerek" szülinap!!!
Nagy buli lesz? Zsúr meg ilyenek?

Claire,
találtál fürdőrucit? Ha igen oszd meg velem légyszi, hogy hol és mennyiért....köszi.
Én csak az Anita márkát látom mindenhol, ami valahogy kinéz, csak nekem egy kicsit borsos a 20 ezer érte. Akkor maradnak a régi bikinik, kissé szexis lesz a háromszög melltartó az új méretekkel és kint lesz a pocak...:-)

Amúgy a terpesztés - már ne értsetek félre - nehezen megy...ennyire húzódhatnak ott a szalagok ahogy nő a pocakom...mert elég őrült iramra kapcsolt az eddigihez képest...? Mindig úgy vagyok vele, hogy talán ez még korai, de persze csak egy egyes terhességes tapasztalatom van :oops: !


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Köszi Csajok, hazaengedtek! Jó lett az uh, meg a flow is, így azt mondták, pihizzek itthon, aztán menjek ha menni kell :lol:

Vanda
Balunak boldog szülinapot és jó partyzást!
én lemaradtam a lányom 3. szülinapjáról :cry:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Boldog szülinapot a nagylegénynek! :D

Vettem fürdőrucit (de az időjárás nem kapcsol :( ). Anitát vettem, bent a Pesti Barnabás utcában, oda költöztek a Kékgolyó u-ból, abba az új üzletházba. Drága volt, de nem 20, 11-12ért vannak. Az a helyzet, hogy nekem ha nem lennék terhes, akkor is venni kellett volna, mert a normál fürdőrucikból is kikoptam, van egy dresszem, de annak a melltartó része asszem most nagyon gáz. Az első 2 terhességemkor augban még bikiniben lejtettem (5 hósan), utána jártam úszni, de volt egy terhes dresszem a nővéremtől. Az ikreknél (ott terhesen még nem kellett) meg vettem egy tök jót, két részes, két féle alsója volt, egy sima, meg egy állítható derekú shortos, a felsője meg szoptatós volt. Így aztán elhasználtam, amikor az ikrekkel bébiúsztunk, meg nyaraltunk(végül a terhes alsót is). Kérdeztem most, h nincs-e, mert az olyan jól kihasználható fazon volt, erre közölték, h már beszüntették a gyártását :cry: . Túl jó volt!

Szegény szülinapos kislány. Azért lesz utólag köszöntés, nem?
A fő, hogy jól vagytok, és nagy ajándék, h hazamehettél hozzá.
Pihizzél. Ma éppen én is ezen igyekszem, pedig millió dolgom volna, de hajnalban meg reggel nagyon vacakul voltam, paráztam is rendesen. Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam. Tegnapelőtt a 12 hetes UH-on közölték, hogy egypetéjű ikreim vannak, egy burokban, egy lepénnyel. A dokik nem túl pozitívan álltak hozzá. Jól rámijjesztettek. Elmondták a kockázatokat.
Van egypetéjű közetetk.
Várom a válaszotokat.
Köszi
kormi 77
 
 


Sziasztok!

Szivvi, szupi, hogy hazaengedtek, pihenj sokat, és szurkolunk nehogy vissza kelljen menni idő előtt.

Nekünk vérgre hazaért a dokink, úgyhogy mostmár biztos az István kórház. Kicsit tartok tőle, nem hallottam jókat :?
A lányok továbbra is kitartanak, semmi jele, hogy ki akarnának bújni. Hétfőn megyünk megint vizsgálatra, elvileg kitűzi az időpontot a doki. Azt mondta nem várunk tovább, ha hazajött.

Kormi, mi két lepénnyel és külön burokkal vagyunk. De egyneműek, így majd csak később derül ki, hogy egypetéjűek-e. Bár nagyobb a valószínűsége a kettőnek.

Abbey
abbey
 
 


Szivvi!
De örülök, hogy otthon vagy. Legalább a lánykád miatt nem idegeskedsz. Nagy baj már nem lehet a törpökkel sem, enyémek 33+5re születtek, és olyan gazfickó lett belőlük, hogy még. :D
vovanda
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam, velünk minden oké egyelőre, szedán voltunk amnio-n :shock: :shock: , de nem kommentálnám, az a lényeg, hogy jól vagyunk, de azóta fekszünk, nehogy valami baj legyen.

Szivvi örülök, hogy hazaengedtek, csak jobb otthon!!!! :lol:

Kormi gratulálok :lol: , sajnos semmi tanácsot nem tudok adni, nálunk is kétpetéjűek, külön burokban a babácskák.

Úgy látom a végére fel kell készülni, mert már sehogy sem lesz jó :lol: :lol: :lol: nem baj, már várom :roll: :roll: , remélem a lehető legtovább bent maradnak, november 25-re vagyunk kiírva egyébként :lol: :lol:
Jövő héten magzati szív uh-ra megyünk, jaaaa és még nem tudom fiúk? lányok? , álmom két kiscsaj :lol: , de úgy érzem két pasika :roll:

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok!
Vörösmacska! Szerintem mindenki izgul azon, hogy lány-e vagy fiú, ikreknél meg még több a variáció, aztán kiderül, h tök mindegy, így is jó, úgy is jó. Nekem pl az előzők vegyesek, és amikor kiderült, h ezek is ikrek, akkor én is két lányra szavaztam volna, mert úgy kiegyensúlyozódnának a nemi arányok itthon. De úgy tűnik ők is vegyesek. Viszont tudom annak is egy csomó előnyét, pl kevesebb összehasonlítgatás, stb. Meg én mindig azt jittem, az csak duma, h "mindegy , csak egészséges legyen". Aztán rájöttem, h tényleg így érez az ember. Nem?

Kormi! Enyéim két petéjűek. Ha egy burokban vannak, függetlenül attól, h egy vagy két petéjűek, kicsit állítólag több komplikáció adódhat. De a dokinak talán nem ezt kéne nyomatni!!! Nyugi! rengeteg iker megszületett már a világban gond nélkül, sőt régen gyakran azt sem tudták, h ikrek lesznek!!!! Jó, ha az ember tájékozott, érdemes utánanézni dolgoknak, de fontos azt erősíteni, h minden rendben lesz!!!
Ikerterhesen rengeteg rémséggel traktálják az embert, de el kell engedni a fülünk mellett! :)
Egyébként hova jársz dokihoz? Tudod már, h hol fogsz szülni?
Claire
claire
 
 


Macsek!
Engem kb. az 5. héttől azzal nyaggatott mindenki, hogy fiúk - e vagy lányok. Mi meg juszt se mondtuk meg senkinek. :D
vovanda
 
 


Kubuspace!
A néni a III.kerületben lakik, az unokahugom szomszédja és bébiszittere volt, eredetileg azt hiszem vmi egészségügyes, de utána még végzett is ilyen bébiszitter képzőt, nagyon szereti ezt.

Ja, mosás-vasalás : vasalni nem szoktam :oops: , csak egy-egy olyat, amit nagyon muszáj. na meg egy ideig az újszülöttekét. Viszont gyönyörűen tudok teregetni. :lol: már megyek is, hogy ki ne jöjjek a gyakorlatból! Claire
claire
 
 


Vovanda, engem is nap mint nap ezzel nyaggatnak, de nem zavar. :lol: :lol: :lol: :lol: Én meg eddig türelmes voltam, mert még úgysem kezdtünk el beszerezni... és majd kiderül.... :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


sziasztok
nekem lassan itt az idő :shock: tegnap voltam dokinál, méhszáj puhul, asszondta max 1 hét..na de igazából nem bánom, már mindenem fáj, már a térdem is kivan, nem bírok rendesen menni :(
plusz 3 napja olyan jól alszok, azt olvastam a szüli előtti napokban lehet jókat aludni 8)
minden összepakolva, bébeknek, nekem is, csak menni kell :lol:

remélem többiek jól vagytok!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Szorítok nagyon!!! Ügyesek lesztek!
vovanda
 
 


Hú, hajrá! Nekem még semmi nincs összerakva, bébiknek sem, pedig reggeltől estig csinálom a dolgokat, most pl 3 napja befőzünk anyámmal. Úgyhogy még nem jöjjenek, remélem ezt ők is tudják!!!
Drukkolok! Claire
claire
 
 


Hajrá Szivvi, nagyon nagyon drukkolunk Kép Kép nagyon izgi!!!!! :wink: Ügyesek legyetek! :lol: :lol: :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok!
Megvagyok, olvasó üzemmódban. Harmadnapja ribizli befőzés a projekt itthon. Anyámmal csináljuk, szerencsére a gyerekek kerteznek, medencéznek, persze azért főzés, mosás , stb van rájuk.
Nem tudom ebben a topicban kérdezte-e vki, de a válasz, igen, minden gyerekem normál úton született, az ikrek is. Az első kicsit rázós volt, kétszer indították (közte 1 nap szünet), aztán beszorult, vákuum, ilyesmi. A többi simább eset volt. A második totál, azzal mire beértem már tök jól álltunk, egy óra múlva megvolt. Az ikrekkel úgy mentem be, h elindult a magzatvíz, fájások sehol, úgyhogy kicsit ráerősítettek, elég nagy adag oxitocinnal, de aztán simán megszülettek, 24 perc különbséggel.
Ha nem Ti kérdeztétek, akkor bocs. :)
Claire
claire
 
 


Claire!
Én nagyon szerettem volna simán szülni az ikreket is, dokim is partner volt, de aztán Danikám eldöntötte a kérdést. Utólag örülök, hogy császár lett, Réka ugyanis az utolsó másodpercig forgott. Felvételen fejvégű volt, Danit kikapták, mire 10 másodperc múlva jött a leányzó, faros lett. Azt mondták, ha farral megszülöm, tuti kék-zöld-fekete lett volna az egész gyerek, alig volt 2 kiló.
vovanda
 
 


Szegény kislány!
Most még én sem tudom mi lesz, az "A"nak látszó fejjel fekszik, de a másik nem . Két esélyes. Az előzők betanulták előre az orvosi szakkönyveket, két fejvégű, az "A" lejjebb, az ő burka repedt csak meg, tehát őp indult be előbb, tényleg nagyon ügyik voltak. Ráadásul az akkori dokim egy fantasztikusan tapasztalt orvos volt, sajna ezeket nem vállalta már :(
Claire
claire
 
 


Claire!
Nagyon ügyesek voltak a gyerekeid. :D Alapból az én dokim is le tud vezényelni faros szülést (régi bútordarab). Egyébként én a faros szüléstől jobban féltem, mint a császártól. 8)
vovanda
 
 


Azt mondta a doki, hogyha csak az "a" marad faros, akkor még bármi lehet, de jobban szeretnék én is biztosra menni. Egyébként én sen félek nagyon a császártól, főként, h nem tervezek több szülést, de azért aklapbóla természetes megoldások mellett vagyok, ha egy mód van rá.
olyan édesek a gyerekeim, a legkisebb fiam (b iker), időnként beszól a hasamba a tesónak, h forduljon meg :lol: :lol:
Claire
claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: