Új privát üzeneted érkezett!

Szia tulipános! Köszi. :D Az egyik oldalon engem is 18-ra hozott ki a kalkulátor. Hát majd meglátjuk. Az is lehet, hogy egy héttel előbb, vagy éppen később. Mondjuk későbbre biztos nem hagyja az én dokim, akkor megindítja ünnepek előtt. :roll:
csillag25
 
 


Szia Tulipános! Gratulálok a karácsonyi csöppséghez! :) Melyik évben született? Kisfiú, kislány?? Most a másodikkal mikorra vagy kiírva? Ja természetesen a pocaklakó kistesóhoz is gratula! ;)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Ja és persze hatalmas gratuláció minden kismaminak itt! :lol:
csillag25
 
 

 
 

aida köszi!2001-ben született!A második is megvan már,ő 2008 januárban született.A mostani pedig úgy néz ki dec18 lesz!

Mennem kell ,páromé a terep! :cry:
Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Szia Csillag, üdvözöllek közöttünk!
Tulipános, jó lehet ilyen fiatalon 3 gyermekes anyukának lenni :) A down-szűrés az nem automatikus a 12. hétben?

Kávét, teát én sem nagyon iszom. Az előző terhességem alatt is akkor ittam majdnem minden nap, amikor kiderült, hogy az vagyok. Mondjuk én nem is a kávézásért, hanem az íze miatt jó sok cukorral és tejszínhabbal. Nagyon kívántam még a gyümölcsöket. Szerencse volt (ahogy most is), hogy nyáron, ősszel sok az eper, szeder, barack, szőlő, ezek jöhettek mind.
Egy ismerősömtől hallottam, hogy egyek sok szőlőt, mert attól lesz nagyon szép a baba bőre.

Kép
Kép
szunyi77
 
 


Köszi Szunyi, bevallom pókica "meghívására" jöttem hozzátok, eddig a hoxán garázdálkodtam. :oops:
Pókicával ősszel is közös fórumon voltunk, aztán mindkettőnknek szomorúan végződött a terhesség. :( De most újra együtt élhetjük át a babavárás örömeit. :)
csillag25
 
 


Most búcsúzom lányok, át kell adnom a terepet a férjemnek. Jó éjt!
csillag25
 
 


Tulipános, akkor meg pláne gratulálok a gyerkőcökhöz! :) És a születendő picurkához! Látom akkor "bejött" ez a decemberi-januári időszak. :) Mennyi idős vagy? Csak mert írja Szunyi, hogy "ilyen fiatalon".

Szunyi, fura hogy azt mondod sok szőlőt kell enni mert így lesz szép bőrű a baba. Nekem a terhességem nem volt egy "leányálom", folyamatos görcseim voltak a 15. héttől és az orvosom kimondottan eltiltott a szőlőtől mert hogy az olyan anyagot tartalmaz ami serkenti a méh összehúzódási készségét. Ami ugye a terhesség alatt (ha nem a 38. vagy későbbi hétről beszélünk) nem túl jó.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Én egész nap tettem-vettem,sajnos nem volt időm gépezni.
Ami a lánykámat illeti segitség téren:Azaz igazság,hogy a suliba akkora a követelmény,hogy nem igazán terhelem,de nem is az a babázos csajszi.Ráadásul serdül :x Néha a hajam hullik,de a sok tinit ahogy elnézem...még szerencsés vagyok :D
Nem tudom milyen lesz négy gyerköccel,de féltem a 2-iktól is,és a 3-iktól is.Belejöttem,és a két kicsivel még egy éjszakát sem kellett végig sétálni.
Nyugis gyerekek(nem mindig),de szerintem fontos a kiegyensulyozott terhesség.

Kávéval kapcsolatban: Én koffein mentes kávét kezdtem inni a 2-iknál,de a vérnyomásom nekem nagyon alacsony,olyannyira , hogy a vérnyomásmérő elöször nem érzékelte, végül 70/ valamennyi volt.Akkor elrendelték a rendes kávét,és igy jó esetben eléri a 90-100-at.De én is tejesen iszom.
dorcacs
 
 


Szia Csillag, én is gratulálok és üdv közöttünk!

Már egyszer írtam a jóelőbb, de a pici fiam idejött a géphez és egy gyenge mozdulattal ki is kapcsolta. Így elúszott, amit írtam.

Tulipános, Melinda! Nálunk a 12. héten végeznek down szűrést, ami áll egy vérvételből és uh-ból. A 20. héten szintén van egy genetikai szűrés, ami úgyszintén vérvételből és uh-ból áll. De nálunk ezt mindenkinek alapból megcsinálják és teljesen ingyenes. Vagy más vizsgálatról lenne még szó?
A kisfiammal annó már amikor legelőször elmentem dokihoz, akkor adott egy telefonszámot, hogy jelentkezzek be a klinikán a 12. heti vizsgálatra. Gondolom ez most is hasonlóan fog történni.

Dorcacs, az én vérnyomásom is nagyon alacsony volt végig, viszont én nem mertem kávézni, mert a pulzusom meg sokszor a 100-at verdeste. Nem tudom mitől lehetett, de ahogy megszületett a fiam, a pulzusom is visszaállt az eredeti állapotába.

Annyira furcsa ez a tünetmentesség. Bár a kisfiammal se volt különösebben semmi, de ott az elején görcsölt néha a hasam olyan menszi szerűen. Most meg ez is kimaradt. De legbelül tudom, hogy minden rendben és a babó szépen fejlődik.
Eldöntöttem, hogy csüt-ön elmegyek dokihoz és akkor majd végképp lenyugszok. Még egy hónappal ezelőtt is úgy gondoltam, hogy most semmin nem fogok parázni, sokkal nyugodtabb leszek, mint az előző terhességnél, de mostmár ebben nem vagyok olyan biztos. Hát ez van, a lényeg hogy mindenkinél minden rendben legyen és decemberben csak a szebbnél szebb képeket tehessük fel ide a babókról.

Na, elteszem magam én is holnapra. Mindenkinek jó éjszakát kívánok!

Zsuzsi

Kép
Kép
szuszó
 
 


Szép jó reggelt!
Csillag25! Üdvözölek közöttünk! Látom elég sokunknak volt már egy befejezetlen teressége. sajnos nekem is. Na de majd most!!!! Születnek majd a karácsonyi babák!!! Nekünk is az első babánk lesz. Voltál már dokinál?

Szuszó! Nekem tényleg fogaglmam sincs hogy milyen vizsgálatok vannak. De a sogornőm 5 hónappal elöttem jár majd megnézem nála.
Vendég
 


Szuszó!

Én kedden megyek orvoshoz, de én is nagyon izgulok ám!
A 100-as pulzus azért volt, mert ilyenkor a szíved gyorsabban ver, hogy a pici szívét is pumpálja, vagy valami ilyesmi, úgyhogy ez teljesen normális, hogy magasabb, mint alaphelyzetben.

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Sziasztok Lányok!


Üdv minden új emberkének! :)

BOcs, h. most kevesebbet jövök, de kb. 2 napja úgy érzem magam, mint akin átment az úthenger... iszonyú fáradtságot érzek. Ráadásul valamiért olyan labilis a lelkivilágom, aggódom is, meg időnként rámjön a sírhatnék... szóval nem túl jó. Remélem a picibabónak nem rossz emiatt. Azért furi, mert a kisfiamnál semmi ilyen nem volt, ott valami hihetetlen nyugalom és kiegyensúlyozottság lett úrrá rajtam, és ez ki is tartott szinte végig. Most valahogy zaklatottabb vagyok, talán az is, hogy most egész nap van mit csinálni, anno szinte végig a terhességemmel foglalkoztam, most azért más, egy kicsi fiú mellett máshogy zajlik az élet. Emiatt llelkifurdalásom is van. Nektek is vannak ilyesmi érzéseitek időnként? Vagy csak én vagyok ilyen "dilis"?

:oops:
nóna
 
 


Endaaj! Szorítok neked kedden. De meglátod minden rendben lesz! Kiváncsi vagyok lesz e szívhang, bár még nem biztos. És hogy mekkora a babád?

Nona! Én is érzékenyebb vagyok, és hamarabb fáradok, de nem vészes. És az miatt szerintem ne legyen lelkiismeretfürdalásod hogy nem tudsz annyira rákoncentrálni a terhességre. Ami lehet hogy nem is plyan nagy baj. Legalább te nem agyalsz annyira. A kisfiad biztos egész napos elfoglaltságot jelent. Szerintem első terhességnél az embernek több ideje van magával és a terhességgel foglalkozni. Ez igy természetes!
Vendég
 


Szep joreggelt mindenkinek :):):)
Tegnap ez az eskuvosdi nagyon betett nekem, pedig itt csak egy templomi szertartas es vacsora van, de hulla voltam a vegere.

csillag25!Udv koztunk es szeretettel gratulalok :)
Endaaj!Orulok, hogy kedden mesz dokihoz, 1 nap van koztunk, es mivel en csutortokon megyek, nagyjabol hasonloak leszunk az eredmenyt illetoen :)Figyu...a vervetelbol honnan tudjak megallapitani a pontos kort? Mert egy tol-ig tablazat nekem is volt a vervetel papirjan, hogy tampontot adjon, de azt mondtak, hogy a HCG 2 vagy 3 naponta duplazodik...ami heti 1 alkalommal szamolva 2 het alatt tobb napos elterest is adhat.
Szuszo!Orulok, hogy jovo csutortok mellett dontottel...igy legalabb egyutt izgulunk majd...bar en csak estefele megyek.
Melinda!Most elmegyek setalni, aztan ha visszajovok, leirom, mit kombinal a bebi a mai napon odabent :)
ja, a kaverol annyit, hogy sztem szokas kerdese is. Az oalszok ugye hatalmas kavesok, es itt az OSSZES konyvben azt irjak, hogy csokkenteni kell napi 3-4 adagra....durva, nem?

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok!

Szia Csillag! :D :D :D Nagyon örülök Neked! Szép a vonalzód! :D
A mi történetünkhöz még annyi hozzátartozik, hogy ugye mindketten júniusban szültünk volna, a missed ab-unk ősszel pár nap különbséggel volt és azóta, priviben mejdhogynem napi szinten tartjuk a kapcsolatot. Ez támogatásban nagyon sokat jelentett Nekem. Tényleg a véletlen hozta úgy, hogy megint egyszerre estünk teherbe, hiszen Csillagéknál most járt le a türelmi idő, Nálunk pedig ismét spontán baba lett. :wink:
De most már nem lesz semmi baj és decemberben világra hozzuk gyermekeinket! :P

Nóna, én is nagyon pocsékul vagyok. Folyamatos hangulatingadozások, ingerlékenység, sajnos a gyerekekkel is türelmetlenebb vagyok. :cry:
Borzasztó hányingerem is van, most azon agyalok hogy bírok főzni, mert ha csak rágondolok rosszul vagyok. Fáradt is vagyok...szívem szerint aludnék.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pumipumi! Én meg leánybúcsúra megyek most szombaton utána pedig esküvő, és ott még lesz tánc is. Hát kiváncsi leszek , ugrálni biztos nem fogok. :) Szerintem a Hcg-ből elég nehéz megállapítani a tehesség korát. Elég nagy eltérések lehetnek. Szerintem inkább az Uh-ból és az utolsó mensiből nézhetik. Várom a mai jelentést!! :)

Pókica! Most mindegyönkenek sikerülni fog és kész!!!!!!
Vendég
 


Csajok én nem bírom követni ezt a forgalmat ezért,bocs ha valaki kérdésére néha nem válaszolok!Jó hogy ilyen sokan vagyunk!

A lelkiállapotom nekem teljes gáz terhesság alatt!Borzalmassan érzékeny vagyok ilyenkor!A hugommal már össze is balhéztam...szegény!Türelmetlenebb is vagyok!
Nem vagyok amúgy hangulatember de most jobb ha menekül a család ha rossz kedvem van! :D na jó csak vicc volt!
Jah és barátnőmmel is összeugrottam!.....szóval most nem nagyon tűröm a negatív dolgokat irányomba!Ez van!Majd egy év múlva rendbejövök! :?
Szuszó te honnan írsz?Hol van az a: "Nálunk a 12. héten végeznek down szűrést, ami áll egy vérvételből és uh-ból. A 20. héten szintén van egy genetikai szűrés, ami úgyszintén vérvételből és uh-ból áll. De nálunk ezt mindenkinek alapból
megcsinálják és teljesen ingyenes."????

Aida : most leszek 29 éves! :D
Vendég
 


Húh, aludtam egy jót ebéd után a gyerkőccel. Ő még mindig alszik ezért írok gyors.

Tulipános, én Szeged mellett lakok és oda járok a kilinikára, dokihoz meg magánba. De ezeket a vizsgálatokat a klinikán végzik.

Endaaj, várjuk kedden a mielőbbi infókat és nagyon szurkolok.

Pumipumi, én is este fele megyek majd, mert magánrendelésre járok. De már nagyon várom, bár még lehet hogy kicsit korai lesz, mivel nem töltöm be még a hat hetet se egészen. De amióta írtátok, hogy a 7. héttől van szívhang és azóta ezen agyalok, mert úgy rémlik, hogy a kisfiammal öt hetes múltam, amikor voltam uh-on és akkor már volt szívhang. Ahogy kimaradt a menszim és pozitív lett a teszt rögtön mentem is dokihoz és akkor egy héttel később visszahívott uh-ra és akkor mert vert a pici szíve. De lehet, hogy rosszul emlékszem, na majd kiderül. Ha nem lesz még szívhang, akkor majd megmondja, hogy mikor menjek vissza, de már nagyon kíváncsi vagyok...

Egész nap kint voltunk az udvaron és az utcán, annyira jó idő van. Ha felkel a Manó, akkor eszik és megyünk ki újra, úgyhogy valószínűleg én csak este leszek.

Zsuzsi

Kép
Kép
szuszó
 
 


Szuszó!

Szerintem azért ennyire változó, hogy kinek mikor van szívhang, mert van aki középidő előtt fogant meg, vagy akár az előző menis végén, van aki utána.
A barátnőmnek pl 7 hetesen még a babát sem látták, nemhogy szívhangot, pedig tuti ott volt, mert már a 37. hétben van!
Én is naptár szerint már 6 hét 3 napos lennék, de tudom, hogy később fogant, ezért az én vonalzóm pontosan mutat, talán max. egy nappal lehet idősebb a baba. Így ha holnap mennék dokihoz, akkor már lennie kell szívhangnak naptár szerint, de a valóságban nem lenne, mert még a 6 hetet sem tölteném be.

Megy valaki holnap dokihoz? Csak a kedd rémlik.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


tulipános írta:Aida : most leszek 29 éves! :D


Akkor valóban fiatal vagy! :) Te is fiatalon szülted az elsőt, akárcsak én. Én nagyon örülök, hogy már anya lehetek.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Vegre hazatalaltam :) Nem tudom, ti hogy csinaljatok, akik dolgoztok, vagy otthon vagytok masik gyerkoccel/gyerkocokkel...en tenyleg le tudok pihenni amint faradtnak erzem magam, de tegnap az eskuvon 2 ora utan kikeszulte...szoval tenyleg elismeresem mindenkinek :9
Melinda!Es persze mindenki, aki ma 29 napos :)

28-29.nap: Egy kis nyomott melyedes a fej 2 oldalan mar mutatja a szem helyet. A kezek kituremkedesei mar lathatok ket oldalt, affele uszony-szeruek, a labakei csak 1-3 nap mulva. Elotunik az elso ket par a 3 par vesebol (az elsokent megleneo 2 par nem mukodokepes). nagy utemben fejlodik az az izom, ami a kepeket kozvetiti az agyhoz es az atvitelert felelos sejtekhez, a lencse, ami a kulso fenyt a retinara iranyitja. Elkezdodott a nyirokrendszer kialakulasa, ami kiszuri a bacikat es egyeb kulso testeket. Ezekben a napokban felgyorsul az agy, a torzs es a fej fejlodese, novekedese, de a feje nagyobb utemben, az agy es az arc gyors novekedese miatt. Ugyhogy nyomatni a folsavat B12-vel egyutt!!!Csicseriborso, bab, sparga, sargadinnye.

Holnap. 30. nap.: ma mar 38 par szomita van. Az agy 3 fo reszre tagolodik, ami mar megfelel az emberi agy tagolodasanak....gondolom: eloagy, kozep- es utoagy (bocsi, de nem talaltam a szotarban) Utobbin belul letrejon az a kozpont is, ami segit szabalyozni a kardioritmust es legzest es iranyitani az izommozgast. A masodik jelzokent szolgal, ami az uzeneteket tovabbitj az agy vegallomasa fele. Az elso resz pedig forditja a beerkezo infokat, szerepe van a memoriaban es a felsobb szintu folyamatokban, mint a gondolkodas, erzelmek, erveles, problemamegoldas.. 5-7 mm...ebben a 30 napban 15 ezerszer nagyobb,mint a megtermekenyuleskor.....1 het mulva pedig ketszer ekkora lesz.

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok lányok! Köszönöm mindenkinek a kedves fogadtatást. :D

Pókica reméltem, hogy felismersz majd. :lol: :lol: Nekem is nagyon jól esett/esik, hogy ősztől támogatjuk egymást, együtt nevetünk-sírunk. :) Nekem még mindig olyan hihetetlen, hogy újra egyszerre várunk kisbabát. :D

Fmelinda! Még nem voltam dokinál, majd ápr. 30-án megyek. Akkor leszek az UM-től számítva 6 hetes 6 napos. Remélem már lesz szívhang. Te mikor mégy? Bocs, ha már írtad, de képtelen vagyok mident visszaolvasni, mostantól viszont követni fogom az eseményeket ígérem. :oops:

Pókica, most kicsit irigylem a hányingered, mert nálam semmi. El is kezdtem aggódni, hogy a rettentő fáradtságon kívül semmi tünetem. :roll: Ma délután le kellett feküdnöm két órára, mert nem bírtam magammal. :oops: Persze lehet, hogy pár nap mulva majd visszasírom ezt az állapotot, mert emlékszem ősszel még a konyhába sem tudtam kimenni, nem hogy főzni...
Ja, még annyi, hogy hason fekvésnél már erősen helyezkedem mert érzékenyek a cicik és nem túl jól nekik úgy, de én hason szeretek aludni... Meg a hátrahajló méhem miatt -amiről ősszel tájékoztatott a szonográfus- ilyenkor hason fekvést javasolnak, hogy visszaálljon normál helyzetbe.
csillag25
 
 


Gabi! neked is leirom, azt hiszem, ma van a 38. napod.

38. nap: 2 puffadas keletkezik a fulek helyen. Elkezd fejlodni a felso ajak es a koldokzsinor belsejeben a belek. hely hianyaban a maj kituremkedik. A nemet eldonto sejtek a nemi szervek fele indulnak a peteburokbol. A farok maradvanya innentol kezdve csokkevenyesedik. Az orrureg egyre melyul. Az idegrendszer es voros versejtek erdekeben sok B12 vitamin!

Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi! Köszi, hogy leírtad me is! Nagyon érdekes a 3 pár vese!! :shock: és hogy már alakul a kezecskéjük! de jó úgy megézném már uh-n!!

Csillag25! Én 27-én megyek legközelebb. Már nagyon várom! Akkor 7 hetes 1 napos lesz a babynk!

Pókica! Szerintem a szívhanggal kapcsolatban pontosan igy van ahogy írod! Ugy hogy talán nem kell megijednünk ha 6 hetesen nem hallják.
Vendég
 


Sziasztok!

Jó sokat irtatok :D

Csinálok majd vonalzót már tényleg,de szerintem jelenleg én vagyok a legfiatalabb kismama,mármint a terhességi hétben.
Nekem a fiaimmal a 8-ik hét környékén kezdődtek a rosszullétek,de rájöttem,hogy valószinüleg az elevit az oka,mert egy-két napot kihagytam,és akkor nem volt semmi bajom.
Most nem szedek semmit még,de nagyon nem is tervezem,bár az orvosom szava lesz a döntő.
A lelkiállapotomban nekem nincs még változás,de én tényleg az elején kullogok :D
dorcacs
 
 


Dorcacs! Miért hányadik hét hányadik napján jársz mensi szerint? Tényleg jó lenne a vonalzó, sokkal könnyebb mindenkit nyomon követni!
Vendég
 


Lányok aki szertne kismama naplót irni annak ajánlom "Az a 9 hónap Terhesnapló"- t!! Nagyon jó tényleg!! Én nagy élvezettel töltögetem minden nap!!
Vendég
 


Sziasztok, itt vagyok én is.

Az vajon miért van, h. elvileg a szülés időpontját úgy kéne számolni, h. az ut. mensi első napjához hozzáadok egy hetet, majd levonok három hónapot, de a kalkulátorok mindig két nappal előbbre teszik? A fenti számítás alapján én dec 12-re lennék kiírva, de a kalkulátor dec. 10-et dob ki mindig. ???

Mi ma elindultunk kirándulni, mire odaértünk, szakadt az eső. :( Vártunk egy kicsit, nem múlt, visszafordultunk haza, alig mentünk pár km-t, ott semmi, kizárólag ott esett, ahol kirándulni akartunk. :(

Nálam is nagy fáradtság van, hányinger nincs. Van viszont extra hangulatingadozás, szerintem most bepótolom azt is, ami a kisfiammal elmaradt. :?

Kép

Kép
nóna
 
 


Melinda, ki a szerzője ennek a terhesnaplónak? Én is gondolkodom rajta.
nóna
 
 


Csillag, nekem is hátrahajló méhem van, nem is kicsit, és már az előző terhességemnél is javasolták a hasonfekvést, előre kell jönnie kb. a 12. hétig állítólag, mert ha nem akkor a doki vmit csinál vele, h. előrejöjjön - na ezt most jól leírtam, nem tudom pontosan, csak olvastam róla :oops:
nóna
 
 


Nóna, akkor sorstársak vagyunk. :wink:
Én nem is tudtam róla, ősszel is csak az akárhányadik uh-n mondta a szonográfus úgy mellesleg, mikor nem ittam eleget és megállapította, hogy így nem fog látszódni semmi, mert a méhem is hátrahajló (hasi uh lett volna)...
Akkor Neked is hasonfekvés a feladat, főleg ha szeretsz úgy aludni. Én valami olyasmit olvastam, hogy ha nem jön előre a 12. hétig, akkor kézzel segít rajta és emeli előre, ami nem túl kellemes. :evil:
De nem ijesztgetésnek szántam és a leírtak szerint Nálad is rendben volt minden, nem volt szükség erre. Bízzunk benne, hogy nálunk is így lesz.
csillag25
 
 


Jó reggelt!

Csillag25! Nona! Nekem is hátrhajló méhem van. Nekem mivel hogy lombik volt már ez kissabb nehézségeket okozott. Akkor innentről hason alszok!!! :( Nem szeretném hogy kézzel kelljen segíteni. Még jó hogy mondjátok a hason alvást. Én azt hittem, hogy már a terhesség elejétől nem szabad hason aludni! :oops:
Vendég
 


Nona! A könyv szerzője: HEIDI MURKOFF és SHARON MAZEL : Az a 9 hónap Terhesnapló
Vendég
 


Sziasztok lányok!

2 napra kiteszem a lábam itthonról, és nem győzlek Titeket olvasni :)

Olvasom, mindenki jól van, leszámítva egy-két kellemetlen tünetet, és héten is van kinek szorítani.

Ma reggel tudtam meg, hogy délután szülői értekezlet a suliban, így ígérem, holnapra összekaparom magam, és reagálok a hétvégi írásokra.

Kellemes hetet mindenkinek!

Üdv. Gabi
Vendég
 


Atyaég micsoda forgalom van itt!!! :D Mondjuk ez jóóóó!....
Lányok, ma megyek első alkalommal nőgyógyászhoz, már nagyon várjuk apával hogy integethesssünk a bébinknek!! :lol:
Gondoljatok rám délután.
Egyébként ma 38 napos a pöttöm, azaz a nyolcadik hét 3. napjában járunk. Néha émelygek egy kicsit, fáradt vagyok sokszor, fájnak a cicik, sokat pisilek, és elég dekoncentrált vagyok. Egyelőre ennyi a tünet. Ja, ma reggel egy vakvezető kutyás sztori ment a TV-ben reggelizés közben és potyogtak a könnyeim, nem tudtam visszatartani. Pedig nem is volt szomorú!! :shock:
Nagyon nehezemre esik dolgozni... :(
Fmeli, azt a terhesnaplót sztem megveszem. Kíváncsivá tettél! :)

Kép
apkata
 
 


Apkata nagyon szorítok Neked délután!

Lányok, gyorsan végigfutottam az írásokat, mindjárt összefoglalok, de ha valami nem jót írtam, akkor szóljatok légyszí!

1. Pókica Pest megyéből 3. baba
2. Mustyi (Bogi) 1. baba (lombik)
3. Fmelinda Veszprém 1. baba (lombik)
4. Endaaj 2. baba
5. Tulipános Ajka 3. baba
6. Nóna 2. baba
7. Sleepin Budapest 2. baba
8. Pumipumi Róma 1. baba
9. Apkata Budapest 1. baba
10. Szunyi77 2. baba
11. Szuszó (Zsuzsi) Csongrád megye 2. baba
12. Dorcas Budapest 4. baba
13. Csillag25 1. baba
végezetül:
14. m&g (Gabi) Szentes 1. baba

Következő ráérős negyed órában, összeszedem a vonalzókról a korokat is.

Pompom81 és Domina79 beköszönt hozzánk, azóta nem jelentkeztek. Remélem, nálunk is minden rendben van.
Vendég
 


Jó reggelt!

Már akinek jó, mert én megint borzasztóan érzem magam. Ez a hányinger kikészít, már a fogmosás is nagyon nehezen megy.Már úgy túl lennék ezen!

M&g! De jó, hogy így összeszedted a csapatot! Táblázatot is készítesz? :)

Apkata! Gondolni fogok Rád és ha megérkeztél kérlek mindenképp írj nekünk, hogy mekkora már a babóca! :D

Na, lépek is, kiviszem a kicsit homokozni a kertbe, addig legalább nyugiban elücsörgök a hintán. :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ha minden igaz sikerült a vonalzóm :D

Szóval ma vagyok 4 hetes kereken.Szerintem bőven ráérek jövőhéten hivni az orvosomat.

Gabi:Nagyon jó ez a lista!!!

Apkata:Várjuk a beszámolót,esetleg képet a bébiről :)

Szép napoot mindenkinek!

Kép
dorcacs
 
 


Tudom már, mit szerettem volna kérdezni!

A híradásokban most nagyon sok szó esik a Bajnai-csomagról. Eddig úgy szóltak a hírek, hogy aki júli 1-ig teherbeesik vagy addig szül, arra még nem vonatkozik a csökkentett gyed. Viszont most nincs szó dátumról, csak annyi, hogy a már megszületett gyerekekre nem vonatkozik és hogy 2012-ben bölcsibe, oviba menő gyerekeket érinti.
Most akkor velünk mi lesz? A régi vagy az új rendszerbe fogunk tartozni???
Kitépem a hajam, ha már az újba, az biztos! :evil:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica:Szerintem mi még rendesen fogjuk kapni! Bár sokat én sem tudok.
De te már elmehetsz főállású anyának,igaz nem nagy összeg :cry:

Kép
dorcacs
 
 


Hányingerre nekem nagyon bevált anno a fodor-borsmentás szölőcukor, amit szerintem már nem lehet kapni.LÁnyom ette mindig,és mikor rosszul voltam megkinált,és elmúlt a hányingerem.
De gyógynövényboltba biztos van tea változat.

Kép
dorcacs
 
 


Pókica, szerintem a régibe!
Legutóbb a Bokros csomag idején (ha jól emlékszem, 1996-ban) volt ehhez hasonló megszorítás, és akkor az alkotmánybíróság visszadobta az eredeti törvényjavaslatot, és az lett a vége, hogy csak azokra vonatozik, akik a törvény meghozatalának időpontjában még nem voltak terhesek.
Ha az alkotmánybíróság határozata precedens értékű, akkor ránk ez nem fog vonatkozni, mert ugyebár mi már terhesek vagyunk. :lol: Hurrá. Persze ebben az országban bármi előfordulhat, nem árt résen lenni... :?
Gabi, nagyon szuper a lista!!!! :D Magamhoz kiegészítésként, hogy a nevem Kata, 28 éves vagyok, és a törpe március 13-án fogant. A Semmelweis Egyetem I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján szándékozom majd szülni, szerintem ezzel egészítsük ki a táblázatot, mert ez a későbbiekben még értékes info lehet.
Majd este (legkésőbb reggel, nemtom h leszek e este gépnél) jelentkezek a hírekkel is. 8)
puszi!!

Kép
apkata
 
 


Sziasztok!

Én is ma megyek dokihoz..este 5:45-re!
Nagyon izgulok! :D :D :D
Remélem látni fogja mert még az elején vagyok nagyon!


Gabi köszi a listát ,nagyon jó,hogy így összegyűjtöttél minket! :D

Pókica kitartás!A keksz sem segít gondolom...!
Én délután négy körül vagyok általában padlón!
Ezt a Bajnai témát én sem vágom!
Vendég
 


Változik a gyed és a családi pótlék, de marad a gyes!

2010-től már csak azok a kismamák kaphatnak gyedet, akinek legalább egyéves munkaviszonyuk van. A kormány 180-ról 365 napra változtatná a gyermekgondozási díjra (gyed) való jogosultsághoz szükséges biztosítási jogviszonyt - közölte Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter a szerdai kormányszóvivői tájékoztatón, Budapesten. A tárcavezető a kormánynak a célzottabb szociális rendszer kialakítására vonatkozó javaslatait ismertette.

A szociális és munkaügyi miniszter jelezte: változik az álláskeresési támogatásra vonatkozó szabályozás is: eszerint a jövőben ez az ellátás is beszámít a biztosítási időbe. Egy korábbi alkotmánybírósági határozat értelmében a gyed-del kapcsolatos szabályváltozás leghamarabb csak 2010. május 1-től változhat.

Gyed

Tájékoztatása szerint eddig a gyedre való jogosultságnak egy viszonylag laza feltétele volt, hiszen ha valaki a gyermek születése, illetve a gyed folyósításának időpontja előtti két éven belül 180 nap biztosítási jogviszonyt szerzett, akkor jogosulttá vált arra, hogy a gyermek kétéves koráig az említett ellátásban részesülhessen. Ez a szabályozás lehetővé tette azonban azt is, hogy valaki nem valós munkaviszonyt létesítsen akkor, amikor megtudja, hogy gyermeket vár - mondta Szűcs Erika.

Emiatt a kormány javasolja, hogy emeljék fel a gyedre való jogosultság biztosítási előfeltételét 180 helyett 365 napra. Ezt az időtartamot továbbra is a megelőző két évben kellene teljesíteni.

Gyes

A módosítás rendezné azt a helyzetet is, miszerint mindeddig az álláskeresési támogatás nem számított bele a biztosítási időbe - tette hozzá a miniszter. Megjegyezte, a terhességi gyermekágyi segélynek is a megelőző két éven belül teljesített 365 nap biztosítási jogviszony lesz az ellátás feltétele a javaslat szerint.

Szűcs Erika közlése szerint továbbra is fennmarad az az intézmény, hogy a gyed kétéves lejárta után plusz egy évig lehet gyermekgondozási segélyt (gyes) igényelni, amelynek összege jelenleg 28.500 forint. A gyes mellett - amelynek jelenlegi szabályozásához a kormány nem nyúlt - munkát is lehet vállalni.

A tárcavezető emellett kifejtette, a családi pótlék módosításai azt célozzák, hogy a pótlék felhasználása a gyermek érdekét jobban szolgálja. Így a családi pótlék családi juttatássá változik, számításának nem, folyósításának szabályai viszont módosulnak.

Családi juttatások

Az új folyósítási rend szerint a 18 éves korig járó családi juttatás két szakaszra oszlik majd. Az első szakaszban, 15 éves korig családi juttatásként, 15 év felett pedig oktatási támogatásként folyósítják majd.

(Híradó)

Kép
dorcacs
 
 


Apkata, Tulipános, szurkolok nektek nagyon és várjuk az infókat és a szép kis mérteket, adatokat!

Gabi, köszönjük a kigyűjtést, tényleg nagyon jó lenne egy táblázat is majd.

Pókica, én is úgy tudom, hogy ránk még a régi rendszer fog vonatkozni és nagyon bízok benne, hogy ez tényleg így is lesz.

Nóna, az a két nap különbség nekem is feltűnt az előző terhességemnél és azt a magyarázatot találtam rá, hogy az egyik számításnál kereken 40 hetet számolnak, a másiknál meg 9 hónapot + 1 hetet. És a kettő között pont az a két nap különbség van. Szerintem ez lehet.

Most megyek én is ki az udvarra, majd később még jelentkezem.

Jó étvágyat mindenkinek az ebédhez! :)

Zsuzsi

Kép
Kép
szuszó
 
 


Sziasztok!


Na, ma hajnalban engem is utolért a hányinger... :? Hangulatingadozások továbbra is, én is lassan mindenen elbőgöm magam, és a fáradtság is megvan.

Pókica, ha ez vígasztal, azt mondják, jó, ha az ember rosszul van, mert annál erősebb a hormontermelődés a szervezetében, és az segít a babának!

De aki nincs rosszul, az se ijedjen meg, a kisfiamnál én sem voltam, és makkegészséges lett! :D

Kata, Tulipános, aztán gyertek ám a hírekkel!

Hú, jó h. írjátok mindig aznap v. előtte, h. ki mikor megy, mert jó nagy a forgalom, nem tudnám megjegyezni. :oops: Szóval sztem továbbra is írja le mindenki aznap v. előtte, h. megy dokihoz, nehogy valamiről elfeledkezzünk itt a sok info között...

GYED... na erre én is kíváncsi lennék. Remélem, hatalmas szerencsénk lesz. Nekem csak az gyanús ebben, h. ezek a megszorító intézkedések gyorsan akarnak eredményt hozni, na most ha még mi is kiesünk ebből, akkor mikor lesz ebből nekik előny? Majd akkor, ha a még meg sem fogant babák betöltik az 1. életévüket? Úgy legyen, csak nehezen tudnám elhinni... :(
nóna
 
 


Zsuzsi, étvágyat, ebédhez? Irígylem azt, akinek van. Én ismét émelygek, pedig már napok óta semmi bajom nem volt, kezdtem örülni, hogy elmúlt.

Tulipános, szorítok Neked is, várlak, pontosabban várunk az eredményekkel.

Jól értelmezem lányok, hogy szeretnétek táblázatban viszontlátni magatokat és babátokat? Rendben, ígérem, még a héten meglesz, amint időm engedi. Láthatjátok, van előnye az irodai munkának :D elég sűrűn itt tudok lenni.
Vendég
 


M&G, tényleg jó az összegzés! :D

Attól kérdezném, akinél már van gyerkőc: nálatok is már érzés volt a 2. terhesség, mint az első? Én az elsőnél jóformán semmit nem éreztem, csupa napfényes, nyugalmas várakozás volt minden, most meg időnként fizikailag és érzelmileg is leginkább egy hullámvasúton érzem magam... :? Remélem, ettől még ugyanolyan szép egészséges végeredmény lesz, mint az elsőnél! :)
nóna
 
 


Szuszó, köszi az infot!

Jó Nektek, h. ki tudtok menni a szép rendezett udvarotokra, sajna nekünk is van udvar, de a rendezettől nagyon távol áll... :oops: Egyszerűen nem jut időnk rá normálisan, pedig olyan jó lenne, kimenni mindig a picivel. Már nem is tudom, hogy kész lesz-e valaha. Most éppen teli van törmelékes-szemetes zsákokkal, mert még ősz végén szigeteltettünk, meg vakoltak-festettek, és a szemét azóta is itt van. Mostmár felesleges is elszállíttatni, mert még nem fejezték be a munkákat, mert jött a fagy, majd most a tavasz folyamán jönnek valamikor, gondolom lesz megint jó kis kosz és szeméthegyek. :?
nóna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: