Új privát üzeneted érkezett!

Kireti!
Nekem a magne b6 nem vált be,nem tudom miért. magneroth-ot szedek,az viszont tök jo. A B komplex is csak sima magnézium?


NEEEEEEEEM! A B komplex az a b vitamin minden fajtáját tartalmazza, ami szintén az idegrendszerre van jótékony hatással.
kireti
 
 


:oops: ok
sszandra
Szolnok
 
 


Szia pocaklakó!

Gratulálok a babához! Én is azt kérdezném, hogy mennyi rivotrilt szedtél a terhesség alatt és nem volt gond a babával szülés után? Nekem ez most nagyon fontos, mert a dokim a rivotrilt le akarja cserélni seduxenre, de utána olvastam, hogy az sem jobb :cry:
bells
 
 

 
 

sziasztok! Mazsics! és többiek!

Írtam, hogy 11-én voltunk ctg, ultrahang stb. Nos, úgy tûnik, hogy minden rendben van, de a dokim még is úgy döntött a baba kis súlya miatt 2300 g hogy hétfõtõl befektet a kórházba most azt mondta, hogy szülésig. A súly kb 34 hetesnek felel meg, míg én a 37-ben lennék, de valahogy ezek a hetek nálam mindig össze vissza voltak. Eddig a számított és az ultrahang értékek között 2 hét volt a különbség, most h 3 hét lett, azt mondta h a biztonság kedvéért inkább befektet, Ugyan csináltak köldökzsinor vizsgálatot és a méhlepényt is megnézték és a másik doli szerint minden oké, de azért befektetnek. Hát mit tudok tenni. Hétfõn bevonulok. Csak a babóm legyen egészséges. Izeg-mozog, rugdos, néha csuklik. Remélem minden rendben van odabent. Majd ha net közelben leszek fogok jelentkezni. Addig is mindenkinek minden jót kívánok.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok,

Terhesség eleje óta szedtem a rivotrilt és a cipralexet.
A cipralexet 28. hétig 10mg-ot a rivotrilt első pár hétben 3-szor 0,5 majd 2-szer 0,5 aztán 1-szer 0,5. A 29. hétben letettem minden gyógyszert 1 hétig minden happy volt, aztán jött a pokol (megvonási tünetek), a rivotril hiánya. Sírva mentem a pszichiátriára, hogy fektessenek be, erős szorongásaim voltak, hogy a babám nem fog élve születni, hogy még a hasamban meghal, hogy ártottam neki a gyógyszerekkel. Rettegtem, hogy ártok a szorongással és szorongtam, hogy szorongok. (ördögi kör) a nőgyógyászom és a pszichiáterem úgy döntöttek a rivotrilból 2-szer 0,25-öt mindenképp szedjek és elküldtek a korházi pszichológushoz heti 2-szer beszélgetni, hát ha tehetném most is hozzá járnék gyógyszerek helyett, neki köszönhetően bírtam egész jól a maradék 10 hetet. A baba egészségesen születt, az apgarja 10/9 lett az 5 perces 10/10.
Viszont!!! 13 órát vajúdtam és nem tágultam, borzasztó fájdalmaim voltak és nem kaptam érzéstelenítőt, mert nem úgy feküdt a baba, így egy idő után a fájdalomtól bepánikoltam és megcsászároztak(szerencsére, bár akkor ezt nem így láttam) felébredvén a műtét után már depis voltam , folyton újra és újra előjöttek a szülésem körüli képek és valahogy a babának see tudtam örülni, kihozták azt a gyönyörűséget ránéztem és láttam, hogy aranyos meg minden de valahogy nem jött az az érzés amit én előre elgondoltam. A férjem sírt, az anyósom is örömükben nekem meg lelkiismeretfurdalásom volt, ráadásul az altatás után 1 napig nem szabad szoptatni és nekem még a pszichiátriáról is kellett véleményt kérni, hogy szoptathatok-e rivotrillal. Mire megkaptam hogy igen kiderült alig van tejem. volt vagy napi 100-120 ml a 2-ben együtt így ő tápis lett és kiegészítettem anyatejjel, mindig a rivo bevevése előtt szoptattam.
1 hét szabi járt a férjemnek örültem, hogy otthon van mert én folyamatosan bőgtem, kiderült a baba hasfájós és folyamatosan sírt én meg nem bírtam elviselni a gyereksírást, féltem, hogy soha nem fogom szeretni őt, ennek tetejében láttam egy olyan filmet, valamelyik sorozat egy része volt, hogy az anya öngyilkos lett és a babáját is bántotta szülés utáni depi miatt, na mondani se kell ráparáztam, hogy én is egy elmebeteg leszek és ártok a picinek, nem mertem egyedül maradni vele. szóltam férjemnek menjen el dokihoz irassa ki magát egy hétre még mert én nem vagyok jól, meg is tette, közben én már éreztem kéne a gyógyszer de férjem kérte tartsak ki, eljött a hétvége, hogy másnap megy melózni és összeomlottam, mondtam én nem maradok egyedül otthon vele, na így lett az hogy kivett még egy hetet én meg gyógyszert kezdtem szedni... mintha kicseréltek volna, jobb kedvem lett, sokat sétáltunk, örültem a babának, bár mindentől féltettem/féltem. Azóta délelőttönként 2-en vagyunk és sétálunk nagyokat, beszélek neki, ő mosolyog :) De viszont a para bennem van, bármi furcsát látok rajta rögtön telefon védőnő/doki és borzasztóan félek a bölcsőhaláltól, szóval a para nem szűnik meg csak átalakul.

Bocs ha hosszú voltam, megyek is etetni.

(jah gyógyszerek mellett azt a kevés tejemet már nem kaphatta)
pocaklako82
 
 


Pocaklakó nem semmi amin átmentél. A szopi miatt meg nem szabad keseregni, nem a te babád lesz az első és az utolsó aki tápit kap. Gyógyszer akkor most segít neked? Teljesen jól vagy?
Nem akarom ajnározni, de mint feljebb írtam, el kezdtem szedni a Bach virágcseppeket, nos a tapasztalatom, hogy három hét alatt sokkal többet segített eddig nekem, mint majd 3 év alatt a gyógyszerek. Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek, teljesen természetes, nem gyógyszer, nem csak a tüneteket szünteti meg, de a betegségből való gyógyulást is segíti. Nekem ez a legfontosabb. És presze gyógyszeres kezelés mellett is el lehet kezdeni. Az elején volt hogy egy picit felerősítette a pánikomat, de nem olyan durván, és elég volt egy
0,5 mg-os Xanax SR-nek a felét bevennem. 2 hete pedig egyáltalán nem érzem szükségét a gyógyszernek. Pedig anno nagyon gyógyi párti voltam. Nem tudtam elképzelni, hogy más is segíthet, de elegem lett belőle, hogy ördögi kör, és ezért néztem utána ennek is utolsó esélyként.
Szóval már ki merem jelenteni, hogy szinte teljesen önmagam vagyok. Azt azért hozzátenném, hogy nem szakorvosnak köszönhetem, hanem saját magamnak, hogy utána jártam. Egy pesti kineziológusnak, akit élőben még nem láttam, mert kb 150 km-re van tőlem, de ennek ellenére segít, telefonon hívhatom, ha nem veszi fel, visszahív.
csepp24
 
 


Sziasztok, rég írtam, volt pár nyugis hetem. Most voltam a 24. heti vizsgálaton, aztán valahogy megint "bekattantam". Ideges vagyok, nem tudok aludni stb.. Szóval olyanok járnak az agyamban, hogy hogyan bírom ki a végéig, ez egy visszafordíthatatlan folyamat, stb, és persze ezektől a gondoltaoktól meg jól bepánikolok és csak szarul érzem magam, meg szorongok. Közben izeg-mozog a babám, ami néha érdekes, néha furcsa érzés. Sok helyen olvastam, hogy, aki amikor már érezte, hogy mozog a babája, akkor teljesen átszellemült, és még a rossz gondoltai, pánikjai is alábbhagytak. Hát mondjuk nálam ez így nem igaz, inkább attól rettegek, hogy jól megőrülök. Meg hát ott a lelkifurdalás is, hogy miért nem vagyok felhőtlenül boldog? Hát milyen anya az ilyen?? szóval a kérdésem, volt valaki hasonló cipőben?:(
ssophie
 
 


Sziasztok!
Kaptam idöpontot,aug. 26án megyek genetikai tanácsadásra. Aztán babaprojekt:)
Ssophie én ettöl félek pont,h ez lesz velem amit leirtál terhesség alatt. Milyen gyogyszert szedsz? Ha többet vennél be akkor nem lennél jobban? Fekdobnád magad egy kicsit?

sszandra
Szolnok
 
 


Szia sszandra!
Én nem szedek gyógyszert csak gyógynövényest, nervenpflege-t. Nem tudom most kéne e kezdeni az utolsó etapban..... Járok pszichológushoz, bár hosszúra nyúlt nyaralásom miatt pár hete nem voltam.
ssophie
 
 


Sophie sajnálom, semmi más nincs amivel esetlegesen tudnának neked segíteni?
csepp24
 
 


Jaaa, hát gondolom, ha durvulna a helyzet, biztos lehetne gyógyszerrel segíteni,legalább is ezzel nyugtatom magam:-) nyilván főleg rajtam is múlik a dolog, de rohadt nehéz. Főleg, hogy kattog az agyam ezeken a dolgokon. Csepp, mire gondolsz segítség alatt? Hátha adsz jó ötletet:-)
ssophie
 
 


Bár,ami nekem sok segítség lenne, ha mondaná más kismama, hogy hasonlókat átélt ő is, nem lett semmi baj, neki is voltak hülye gondolatai. Ez valamennyire segítene szerintem.
ssophie
 
 


Már irtam feljebb a bach virágcseppeket, igaz még nem vagyok terhes, de előjött nálam isa pánik 1,5 hónapja, nem erősen, de folyamatosan ráirányult a figyelmem, nem tudtam elterelni a gondolataimat, mindig visszatértem ehhez a nyavalyához. A cseppek egy hét után már rengeteget segítettek, most már eltüntek a rossz gondolatok. Egy pici rossz érzésem van, de az is nagyon ritkán és nagyon enyhe változatban, olyan mintha nem találnám egy picit a helyem, de ilyenkor veszek be pluszban a cseppekből és teljesen rendben vagyok.
Ezeket a cseppeket terhesek is szedhetik. Gyógyszer nincs benne, ha érdekel olvass utána kicsit a neten. Tényleg nem ajnározni szeretném, de számomra nagyon jól bevált, tény, hogy kell mellé terápia is pszihológussal, nekem ez szeptemberben kezdődik. De el tudom mondani, hogy nem csak túlélem a napokat, hanem, hogy úgy élem mint mielőtt kijött volna a betegség. Végre megint önmagam vagyok.
Kolléganőm volt terhesen hasonló hozzád, ő is pánikbeteg. Neki is mindig visszatértek a rossz gondolatok. Nagyon akarta a babát, előtte veszítette el a másikat 22 hetesen. Rá 3 hónapra újra terhes lett. Nehezen viselte a terhességet. Gyógyszerben csak a frontin segített neki. Azt szedte 0,25 mg-ost, reggel egy szemet. Azóta viszont van egy gyönyörű kislánya aki 8 hónapos, tüdéri baba.
csepp24
 
 


Köszi! Hallottam már a cseppekről, ki fogom próbálni. Köszi
ssophie
 
 


@ssophie:


Szia! Mi újság, hogy vagy sophie?
csepp24
 
 


Hello. Köszi a kerdest, ez olyan hullamzo, neha jol, neha rosszul....
ssophie
 
 


@ssophie:


Ha úgy érzed gyere nyugodtan és írd ki magadból. Kolléganőmnek olyankor sokat segített, ha beszélt velem.
csepp24
 
 


köszönöm! nagyon aranyos vagy!!lehet, hogy élek vele..
ssophie
 
 


Szívesen, tudom, hogy ilyenkor csak az tud megérteni aki maga is benne van ebben. Szóval csak nyugodtan gyere, ha úgy érzed. Ha nem itt szeretnéd kiírni, akkor skypon is beszélgethetünk, ha az neked jobb.
csepp24
 
 


sziasztok!
kicsit eltüntem, csomó dolog összejött, nyaralás, szülinapok, így keveset voltam gépnél, olvastam, de írni nem volt időm, vagy erőm. pocaklakó: sajnálom, hogy ilyen hosszúta nyúlt a vajjúdásod. lehet, ha gyorsabban mentek volna a dolgok, akkor nem jön elő a pánik, nem? azt mondták a dokik, hogy lehet a 2x1 rivotril mellett szoptatni? nekem sz jó hír, mert 1x1 frontinnal vagyok most 0,25-össel, és szerintem nekme sem menne pikk-pakk az elhagyás. bár én legutóbb, mikor írtam, akkor csak felet szedtem, de azóta volt egy kis bibi, hirtelen vissza álltam a 2x1-re, de most már 1nél tartok.  a picikéd biztosan nagyon szép! :)  attól,, mert nem szopik, nem kell elkeseredni, nem ő az egyetlen baba, aki tápizik. ha úgy alakulna, hogy választanom kellene a baba szoptatása, vagy a gyógyszerem  közt, akkor tuti a gyót választanám. ha én nem vagyok jól, az a gyereknek sem jó, szopi fanatikusok tuti megköveznének ezért, de aki tudja milyen egy pánik, az biztosan így választana. most, hogy a cipralexet i szeded már, ugya jobban vagy? írtad ugyan, hogy már jobb, de azóta eltelt sok idő.   jah! és a para anyu azókból is előjön, akik alapon "normálisak". evett? eleget? vagy sokat? így jó? vagy nem? aludjon? ne aludjon?  ungeszbungesz, veletek mi újság? talán meg is született a babád!  ssophie: biztosan nagyon jó anyuka leszel!!!!  nem mindenkinek indul könnyen ez a dolog! nekem az elsővel minden "rózsaszín felhős" volt. de most, hogy tervbe van a tesó, hááát, tudom, hogy nem lesz ugyan az, mint volt. csepp: :)  ugye milyen jó, más "zizikkel" ismeretlenül kibeszélni ezeket a dolgokat??? ez nekem is mindig tök jól esik.  szandra! majd mesélj nekünk, hogy mi volt a genetikán!  puszi nektek!
mazsics
Pécs
 
 


Sziasztok!
Mazsics,de jo,h irtál!!! Hogy álltok a babaprojekttel? Még semmi? Kiszámolodmvagy csak spontán?
Miért emelted az adagot? Magadtol,vagy doki javaslatára?
Igen nemsoká ,megyünk már a genetikai központba,már várom,h azt mondják minden jo és jöhet a babaprojekt:) Tegnaptol szabin vagyok 2 hétig,,, elkezdtem parázni,nehogy bedepisedjek itthon,na,de mi lesz ha terhesen leszek itthon, Ma összeszedtem magam,mentem fogorvoshoz. Meg kell csináltatni a fogaimat,amugy se valami jok:S 
Többiek? 
Irjatok!
puszika
sszandra
Szolnok
 
 


babaprojekt: dolgozunk rajta. :) pár hónapja már nem szedem a fogigyót. 


azért emeltem, mert lebetegedtem, és kezdett kijönni a para. de már elmúlt és kezdem magam helyre tenni.


számolás....hát igazán nem görcsölök rá, mert első gyerek is majd egy évre fogant meg. de most "jegyzetelek". mensi, szex, minden a naptárba kerül. :P  mióta nem szedem a fogamzásgátlót, azóta tudom mikor van peteérésem, mert fáj a hasam. dokim felvilágosított, hogy amiatt lesz egy darabig ez az érzés.
fogdoki: na, nekem is menni kellene, de nehéz az elindulás. :)
húúú, ha unatkoznál otthon, akkor szívesen megadom a címem. festés, felújítás, takarítás....2 heted nem lenne rá elég. 

mazsics
Pécs
 
 


Nekem pont ma van peteérésem,nekem átlátszo folyásom van,jövöhonaphan remélem már akcio lesz ilyenkor:) Addig már nem akarok,amig el nem megyünk. Amugy egész jo ez az itthonlét,csak fura átállni a pörgésböl. Amugy tuti én is fogok jegyzetelni:)
Jol belefogtatok ti is:) Csak nálunk a festö csak szeptember elején tud jönni,addig áll a folyoso.

Szép napot!
puszika

sszandra
Szolnok
 
 


hát nálam nem tudom mi van, mert a gyógyszer elhagyása utáni első hónapba mentem dokihoz, mert nagyon fájt a hasam, "kinaptárazta, vszínű peteérés. uh-látta is a bal petefészekbe. azt mondta, ez amiatt van, mert elkezdtek dolgozni a fogamzásgátló után a petefészkeim. aztán hol érzem, hol nem.  de nekem már 1 hete ki akar szakadni a hasam. nem fáj, csaj feszít. akkor felvetette az endomatriózist, de azt mondta nyogodjak meg, szerinte szimpla peteérés. most kicsit ráparázta, mert attól félek, hogy megint petefészek gyulladás-hidegnek érzetem a balcsit, de nem tudom, a kettő közül melyik. ha nem múlik pár napon belül, akkor elmegyek. bár nem tudom mit kezdene vele, mert most hagytam abba az antibiotikumot, nem kezdenék bele még egyszer így pár nap után.


 

mazsics
Pécs
 
 


Az nem jo! Föleg,hogy az antibiotikum,csökkenti az antidepi hatását,legalábbis nálam,de gondolom nálad is. Kamilla tea,ülöfürdö nem használ? 

sszandra
Szolnok
 
 


én nem szedek anti depit! megvagyok a frontinnak, az meg csak nyugtató.


a füdőt kipróbálom, bár inkább tusolós vagyok.

mazsics
Pécs
 
 


Szia Lányok!
Igen! Megszületett Panni baba, gyönyörű, mindenki el van tőle ájulva. 51 cm, 2650 g-mal látott napvilágot. Tegnap volt 3 hetes, 3200 g. Császároztak, utána az intenzíven szarul voltam, de helyrehoztak, a spinálistól 1,5 óráig remegtem, reszkettem, mikor kivették belőlem bőgni se tudtam rendesen. Sote I. be nyáron ne menjetek szűlni. 2 hetet feküldtem bent, nem aludtam napi 3 óránál többet, kikészültem, haza jövetel napján éjjel rosszul lettem, hánytam, össze akartam esni a kimerüléstől. Ja, az intenzíven este mindenkinek 0.5 frontint nyomtak be, ha akarta, ha nem. Este nekem is egyból 0, 5 frontint kellett bevenni. Éjjelente nem bírtam felkelni.

Most sem vagyok jól sajna. Amíg itt volt az anyósom, konszolidálódott a  helyzet, de aztán ahogy elment rosszabb lett a helyzet. Jelenleg szedem a frontint 0,5 -ör este, én aludni nem tudok, pontosabban elaludni nem megy. Beszéltem dokival, aki azt mondta, hogy vegyem be a 0,25-öst, de akkor 3 órát nem fejhetek. Tejem a Panni igényeinek csak 1/5-e, 500 ml-ből kb 100 ml. szoptatni nem tudok rendesen mert nincs nag mellbimbóm. Én ezektől vagyok ki, meg hogy nem tudok aludni. Éjjel 3-4 óránként kelni kell Pancsihoz, de a párom rengeteget besegít, most  20-ig itthon lesz. Utána nem tudom mi lesz igazán. Én a kialvatlanságtól szenvedek, zsibbadok, gombócérzésem van, és nem tudok aludni. Én ettől parázaok. Ha gyógyszert kell szednem rendszersen, akkor nem szoptathatok, pontosan nem fejhetek, na ettől a gondolattól már most  kivagyok. De a babám gyönyörű, szépen fejlődik, imádom, kicsit hasfájós, tápszert kellett váltani.
Most ennyit tudok írni, ha lesz kapacitásom még jelentkezek. Puszi mindenkinek
ungeszbungesz
Budapest
 
 


szia ungeszbungesz!


gratula a kicsi lányhoz!!!


volt valami komplikáció, hogy császározni kellett? miért kellett bent lenned 2 hetet? baba is veled volt, vagy őt haza adták előbb?


mi ez, hogy mindenki megkapta a frontint???? jézusom!! azoknak a kismamiknak minek, akiknek nincs rá szüksége??? de fura...hm....



nem tudod, mitől nem tudsz elaludni? félsz valamitől? vagy amiatt van, hogy attól tartasz, nem tusz felkelni éjjel a babához?


fejd le a tejcsit, mindent, aztán vedd be a gyógyszert, és akkor hajnalra, vagy reggelre el tudod tolni a következő fejést, nem?


de ha tényleg nem vagy/leszel jól, akkor kezd el a gyógyszereidet szedni. semmi baja nem lesz a picikédnek a tápszertől. benne van minden, ami kell neki, és ha az anyucija nem jól van, az neki sem jó. a parával csak azt éred el, hogy nem tudod élvezni a napokat, és meglátod, hogy pillanatok alatt elrepül az idő, és már nem pici babád lesz, hanem nagy babád, aki lassan oviba megy! 

mazsics
Pécs
 
 


Ungeszbungesz hatalmas gratula lánykádhoz!

Mazsics drukkolok, hogy hamar összejöjjön a baba. Bizony  néha jó kiadni magunkból, hogy mi is zajlik bennünk ez a dinka betegség alatt. Barátnőm terhesen párszor hívott, mikor elkapta, tudja jól, hogy én megértem. Hiába akar a család segíteni, aki nincs benne nem tudja, milyen szörnyű is mikor az agyam "játszik" velem.

Sophi mi újság? Hogy vagy?
csepp24
 
 


Sziasztok!

Undeszbugesz gratulálok a kislányodhoz!
Jobban vagy azota? Frontint? Miért kapott mondenki frontint? Te a végén szedtél gyogyszereket?


Mazsics! Hogy vagy? Fáj még a hasad?


sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok Lányok!
Végigolvastam az eddigi történeteket, és egy kis bíztatást, támogatást szeretnék, ha tudtok segíteni.
35 éves vagyok, első babámat várom, 21 hetes terhes vagyok. 13 éve pánikbeteg, erős szorongásos tünetekkel. A baba miatt pszichológus segítségével a Paroxatot lecsökkentettem napi 1/4 -re vagyis 5 mg-ra, úgy gondoltam, annál lejjebb nem megy. Mást nem szedtem. De az első hetekben nagyon rosszul voltam, nem tudtam aludni, elkezdtem fogyni stb... ezt ismeritek. A pszichiáterem azt mondta, nem szedhetek semmit, próbáljak homeopátiást, ami nem használt. Sürgősségin kötöttem ki, ahol felírták a xanaxot. A 4.- 7. hétig szedtem, este 0,5 mg-ot, aztán szépen elhagytam. A 15. héten a down-szűrés tesztem rossz lett, újra szedtem egy hétig a xanaxot (0,25-öt). A 19. héten a magzatvíz-vizsgálatra várva megint egy hétig szdtem. Most minden rendben a kislányommal, már egy ideje sokat mozog, annyira jó! És ettől pánikoltam be megint! Hogy mennyire vágyom rá, és lehet, hogy én ártottam neki a xanax-al, főleg az elején. Egyre jobban elhatalmasodik rajtam a félelem, hogy miattam lesz fogyatékos, hogy valamelyik szerve nem fejlődött ki, vak lesz vagy süket vagy értelmi fogyatékos stb... Hogyan fogom ilyen állapotban felnevelni? Szörnyű! Már a gentikus ("a xanax nem tartozik a bizonyítottan teratogén gyógyszerek köz, és kis dózist szedtem") és a nőgyógyász ("kicsit el van túlozva a veszély") sem tud megnyugtatni, hogy valószínűleg nem lesz semmi baj! Írjátok meg kérlek, mit gondoltok, ti is éreztetek-e ilyeneket és hogyan tudtatok túllépni rajta? Tényleg lenne félnivalóm? A genetikus mennyire tuti?
nono77
Budapest
 
 


Ja! Egyébként az UH-k teljesen jók, de engem már ez sem győz meg:(
nono77
Budapest
 
 


szia nono77!  üdv a "klubba". 


hát mivel nekem az első terhességemnél nem volt még bajjom (szerencsére), így nem tudok tapasztalatból írni. viszont babaprojektel kapcsolatba igen. nekem szerencsém volt, mert megúsztam a betegséget frontinnal, antidepi nem kellett. (húúú, lassan 3 éve már, hogy szedem)
nekem azt mondta a genetikus, hogy frontin nem tartozik azok közé a gyógyszerek közé, amik bajt okoznának a babának.  aztán mikor a nődokimnak is mondtam babaprojekt elött, ő is ezt mondta. 
nem nagy mennyiségeket szedek, de bennem is megvan az a félsz, amiket írtál, hogy nehogy pont nekem legyen beteg, vagy fogyatékos a gyerekem az én hibámból. persze a pakliban az is benne van, hogy a teljesen gyógyszermentesen élő, mentálisan is egészséges nők is szülnek fogyatékos, beteg gyereket vagy épp vetélnek el. 
mi volt a baj a down szűrésen? későn csinálták? mert azt a 12. héten szokták! nem? kombinált tesztet csináltattál?  ha az megnyugtat, akkor menj el akár 2x is 3d vagy 4d uh-ra, akkor meglátod a picikédet és szerintem megnyugszol! 

sszandra: köszi,  a hasam talán rendbe, bár fura. egyszer érzem, hogy fáj picit, aztán napokig nem. hm... :)

mazsics
Pécs
 
 


@mazsics:


Szia!
A frontinnak ugyanaz a hatóanyaga, mint a xanax-nak, ugye?
A kombinált tesztem lett pozitív, nem nagyon, de az lett, és utána kellett magzatvíz-vizsgálat. Annak az eredményére 3 hetet kellett várni, na azt nem bírtam már. Elvileg jövő héten megyek 3D Uh-ra, remélem, tényleg megnyugszom. És a pszichológusomat is megkerestem, hátha tud segíteni. Csak anyagilag nem bírjuk már, mindegyik elég húzós... Mennyire jó lenne most egy kis bogyó... De nem veszem be, az már biztos, ha a földön fetrengek, akkor sem. Csak akkor megint a para: ha rosszul vagyok, az nem árt a babának?
nono77
Budapest
 
 


Egyébként a pszichiáteremet sem értem. Először a terhességem elején azt mondta, semmit nem szedhetek, most meg, hogy inkább néha szedjek valamit, ha nem vagyok jól. És hogy a negyed paroxat nem árhat.
nono77
Budapest
 
 


úgy tudom, hogy a xamax és afrontin u.a.


nekem azt mondták, a szorongás meg a stressz jobban árt a babának, mint a gyógyszer. én nem értek hozzá, nem vagyok orvos, sem egészségügyis, de hiszek a genetikusnak (czeizel) és az orvosomban is bízok.


dili doki: én nem fizetősbe járok,de 10 percnél többet még soha nem voltam bent. nem is akarok. mert amikor mondtam neki, hogy legyen kognitív terápia, vagy homeopátia, mindkettő elől elzárkózott, szerinte csak a bogyó hatásos.  

mazsics
Pécs
 
 


Üdv Nono itt. Sajnálom, hogy baj van. A barátnőm 15 hetes korától szedte a Frontint 0,25 mg-at. Nála
a 31. héten beindult a szülés, nem a gyógyszer miatt, de addig minden nap bevette reggel. Babájának azon kívül, hogy kis súlya volt, semmi más baja nem volt. Egy tündéri lányka. Pillanat alatt utolérte a korabeli társait, semmiben nincs lemaradva. Megszületésekor nem volt gyógyszerfüggő. 
Szóval, ha neked szükséged van rá nyugodtan vedd be. Xanax ugyan olyan hatóanyagú. Viszont a Xanax SR még jobb, mert elnyújtott hatású és nem okoz fűggőséget, ezt orvos mondta nekem. 

Én mikor szóltam az orvosomnak, hogy baba projektbe kezdünk, azt mondta, hogy a Xanax SR-t szedhetem, ha úgy érzem, hogy szükségem van rá.

Mazsics én is nem magánba járok dili dokihoz, de sajnos rájöttem, hogy ha nem akarok mindig gyógyit szedni, nekem kell utána járnom a dolgoknak. Tavaly novemberben nagyon csúnyán elkapott, akkor pont nem volt bent az orvosom, másikhoz kellett mennem, hát mit mondjak, elsőre többet segített mint ő. Ennek az orvosnak köszönhetem, hogy eljutottam pszichológushoz, ott tanultam meg az autogén relaxációt. Iszonyat jó, sokat segít, de sajnos mikor elhagytam a Cipralexet rá 2 hónapra újra előjött, bár tény, hogy sokkal gyengébb változatban. A pszichológus azt mondta, hogy ilyenkor kell még verbális kezelés is, ez most szeptemberben kezdődik nálam. Nyáron rátaláltam a Bach cseppekre, nekem nagyon sokat segít, sokkal jobb mint a gyógyszer. Pedig el nem tudtam volna képzelni még tavaly, hogy letegyem a gyógyit.
csepp24
 
 


Köszi a bíztatást.
Most próbálom a Hova tablettát, az gyógynövényes. Hát nem épp antidepi...
Egyébként igaz az, hogy az első hat hétben nem jut át a magzatnak a gyógyszer, mert még nem alakult ki a méhlepény? Ti mit tudtok erről? Azt hiszem, Czeizel is mondott erről valami ilyesmit.
Csepp24: miért kellett korábban szülnie a barátnődnek?
nono77
Budapest
 
 


Nono jól tudod. Barátnőmnél beindult a szülés, visszatartani csak két hétig tudták. Nála az volt a baj, hogy előtte elvesztette 22 hetesen a babáját, és rá három hónapra újra terhes lett. Ilyenkor könnyen előfordul, hogy koraszülött lesz a baba. 

Gondolj arra, hogy van aki meg vérnyomás csökkentőt szed egész terhessége alatt, az is gyógyszer. Ha nyugodtabb vagy a babának is jobb a pocakban. De ha úgy érzed, akkor gyere és írd ki magadból itt mindenki tudja jól, hogy milyen.
csepp24
 
 


Ma olvastam ezt-azt a neten. Elhatároztam, hogy holnap már nem veszem be a gyógyszert. Remélem nem leszek sokkal rosszabbul... Csütörtökön megyek a pszichológushoz, talán segít.
Remélem még nem késő elhagyni minden bogyót. Bízom benne, hogy sikerül.
nono77
Budapest
 
 


majd írd meg, hogy sikerült és mi volt a pszichodokinál! drukkolunk neked! :)

mazsics
Pécs
 
 


@mazsics:


Köszi!
nono77
Budapest
 
 


Kinek milyen tünete van, amikor rosszabbodik a helyzet? Mit tud olyankor tenni, főleg terhesen? Hogyan tudtok aludni? Dolgozni?
nono77
Budapest
 
 


Nono citromfű teát próbáltad? Azt is szokták javasolni. 
Bár én még nem vagyok kismami, és két lányomnál még nem voltam pánikbeteg. De nálam a tünetek általában rettentő félelem érzet jön elő ami egyre jobban fokozódik, gombóc érzés a torkomban, nincs étvágyam, inkább rossz gyomor, hasmenés, szívtáji szúrás, rossz gondolatok. Próbálj meg nem egyedül lenni, másokra figyelni, tudom, hogy ilyenkor nagyon nehéz másra koncentrálni. Esetleg kismama torna, jóga.
Egyik ismerősöm a paroxátot a 32. hétig szedte, makk egészséges kisfia van azóta. De ha más nincs gyere írd ki magadból, van akinek ez is segít.
csepp24
 
 


@csepp24:


Próbáltam a citromfüvet, ha keveset iszok, nem hat, ha sokat, akkor nagyon letompít. Azt vettem észre, hogyha jobban szorongok, előjön a hányingerem, és nem is marad bennem semmi. Meg persze az állandó idegeskedés és a hülye gondolatok, hogy beteg lesz a gyerek.
A legrosszabb, hogy nem tudok aludni, mert amikor már éppen elaludnék, jön egy mini-pánik, elkezd dobogni a szívem, kiver a víz, felkelek és ideges leszek. Amikor este ez félóránként jött a terhességem elején, akkor kezdtem szedni a xanaxot. Ilyen nektek is volt/van?
Kismama torna lesz szept. 4-től, arra akarok menni.
Csepp24: tudod, hony mennyit szedett az ismerősöd a Paroxat-ból? És elejétől fogva szedte?

nono77
Budapest
 
 


Igen az elejétől fogva, mennyit azt sajnos nem tudom. Sőt ő előtte is szedte, szóval mikor terhes lett nem hagyta abba, orvosa mondta, hogy szedheti nyugodtan.
csepp24
 
 


Sziasztok!
Köszi Csepp a kérdést, megvagyok. Most kissé idegesebben, mert hétvégén haza kell utaznom, és az utazás, hááááát, az nagy para, úgyhogy Xanax tuti lesz. úgyhogy már most túráztatom magam a dolgon, emiatt nem alszom,látszik az időponton is, hogy mikor írok:)
Nono: ne aggódj a Xanax miatt, akinek pl, idő előtti méhösszehúzódása van, Seduxent vagy Xanaxot kap, napi több szemet akár hónapokig is, úgy, hogy még agybaja sincsen...:) 
Az álmatlanságra nekem  a Nervenpflege bevált, jobban mint a Hova meg a többiek, és  gyógynövényes ez is.
ssophie
 
 


ssophie
Köszi a bíztatást, jelenlegi állapotomban elég nehéz optimistának lennem... De hát tudjuk, hogy a pánik ezzel jár...:( Sajnálom, hogy neked is alvási problémáid voltak...
Gondoltam megosztom veletek, amit a nőgyógyászom mondott ma. Szerintem tapasztalt orvos, nem mai gyerek, és hát én választottam, szóval meg kell bíznom benne. Szerinte ha nem vagyok jól, kezelni kell, mert a szorongás bizonyos anyagokat szabadít fel a szervezetemben, és vérellátási problémákát okozhat, a magzatnál is, és az ugye nagyon nem jó. Akkor inkább szedjek gyógyszert. Az ssri-k szerinte nem ártanak.
Csak ugye mégis két rossz között örlődik az ember, gyógyszer vagy szorongás?
nono77
Budapest
 
 


Nono bízz az orvosodban, igaza van. Sokkal jobb a babának is, ha veled minden rendben. Sokan a szülésig szedik a gyógyszert, babának mégsincs semmi baja. Kicsit tovább figyelik meg, hogy nincs-e elvonási tünete, de te pici adagot veszel be, úgyhogy minden rendben lesz. A szorongásod is átmegy a picibe is, nyugtalanabb ő is.
csepp24
 
 


Szia mindenki!
Ma voltam a pszichodokimnál, akihez másfél éve járok, kisebb-nagyobb megszakításokkal.
A gyógyszerelhagyás nem ment, hogyan is gondolhattam, hiszen már a negyed Paroxattal sem voltam jól.
A pszicho szerint ki fogok én ebből mászni, most rajtam van a para, de elmúlik. Ha nagyon gáz, vegyek be alkalmanként xanaxot, de az antidepit nem kell majd megemelni. Sok séta, beszélgetés a babával, betegségekről szóló netes oldalakat nem nézünk, örülünk annak, amiért küzdöttünk, és összejött (már a baba). A gyógyszercsökkentéskor voltak durva elvonási tüneteim, elég sokáig. Büszke voltam magamra, hogy a negyedig - helyesebben a nyolcadig amikor a baba összejött - eljutottam, és nagyon bízom benne, hogy nem kell majd több!
Egyébként összefutottam volt gimis osztálytársnőmmel, most hat hónapos a kisfia. Mondta, hogy volt két vetélése korábban 7 és 10 hetesen. Kérdeztem, hogy mi lehetett az oka? Szerinte túl sokat stresszelt a munkahelye stb... miatt. Szóval lehet, hogy ha én akkor nem szedem a xanaxot az elején, meg később, amikor gáz volt, már nekem se lenne babám....
Írjatok, ki mit gondol!!!
nono77
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: