Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Ekkorák vagyunk...
Vendég
 


Vucuska!!! HATALMAS GRATULAAAAAAA! Tényleg nem kicsi babák! :D

Andi! Úristen de vékony vagy!! :shock: Épphogy látszik a pocid. Én inkább nem teszem fel, nekem már sokkal nagyobb (háj). :?

Tegnapelőtt voltunk 4D-n. Babák tökéletesek, mindenük a helyén! :D :D :D :D Képek:

A baba viszi a hátán B babát:
Kép

Integet:
Kép

Összedugják a buksijukat:
Kép

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana
Gyönyörűek :lol:
Vendég
 

 
 

Helló Pocis Banda! :lol:
Én is bedugtam a buksim és csatlakozom a már előttem szólókhoz(Edit, Petricsek). Nézegessetek be hozzánk is, igaz, elvonultunk zárt topikba, de bekukkolunk a nyíltba is és persze a 400 oldalnyi "hagyatékunk" is hasznos olvasmány lehet! 8)
vovanda
 
 


Vanda
:lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Vucuska,tiszta szívből gratulálok :D

Andi,hú,tényleg jó vékony vagy :D

Vanda,szia :D

Rana,nagyon szé Kiscicák :wink:

Mi is voltunk ma uhun,rendben vannak,annyira rúgkapáltak,főleg Balázs,érdekes volt látni a kivetítőn,és közben meg érezni is :D Szegény Nonónak nem sok helyet hagy,és még őt is rugdosta végig...aztán Nonó visszarúgott :lol: Viccesek voltak,és nagyon aktívak,a szonográfus hölgy is jókat derült rajtuk.
Képet kértünk,de olyan kórházi,elég gáz,de azért felteszem:
Kép
Vendég
 


Nonóról olyan rossz képet adtak,de a teljesség kedvéért itt a kiscsaj:
Kép
Vendég
 


Nyulasz
Az jó, ha minden rendben van :wink:
Aranyos lehet a "testvérharc"
Az első képet még látom is, de a másodikon nem tudom kivenni a kicsi lányt :oops: :cry:
Vendég
 


Hááát,remélem Nonó nem látja meg sosem ezt a képet magáról,de segítek,hogy mit kell látni :oops: :lol: :
Kép Kép
Vendég
 


Nyulasz
Köszi a segítséget. Tényleg nem tudtam kivenni :cry:
Vendég
 


Andi,először én sem :lol:

Törpike???????????

T-pk,megvettétek a Hartant?
Vendég
 


Sziasztok,
igen megvettük.
Én már most szeretem. Tök jó állapotban van és nekem nagyon tetszik.
Nagyon kicsi helyen meg lehet vele fordulni és könnyű tolni. A Balcsi parton az egyik strandon már tologattam - remélem nem látott senki :lol:

t-pk
 
 


T-pk,jujj,de irigy vagyok :lol: gratulálok hozzá :wink: Én holnap hívom hocost...már várom én is. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van!
Vucuska,híreket várunk rólad!
Kukackám,jelentkezz te is!

...és akkor a babakocsi,most már a mienk :D
Kép
Vendég
 


itt vagyok, csak tegnap nem engedett be bnet, este meg már nem próbáltam.

Minden ok volt a dokinál, méhszájam maradt 3100, és így is marad, ezt eldöntöttem. Továbbra is pihi + gyógyik.

Nyulasz!
Nagyon vagány verda! Irígy, hogy már megvan. :lol:

Szerdán megyünk 4d-re, úgy várom. :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Kukac,itt is :D a méhszájadnak...
ja,hétfőn még én voltam irigy T-pk-ra,most te rám,utána Rana rád :lol: Jó érzés,szuper a kocsi...már tologatnám :wink:
Szerda miatt meg én irigy. :D
Vendég
 


Lányok!

Törpilláról nem tudtok valamit?

Kép
hostile
 
 


Hostile,semmit sem tudok róla...én is hiányolom,bár lehet mégis benntartották,vagy már babázik is :roll: Jó lenne,ha jelentkezne.
Vendég
 


Ma ekkorák vagyunk :wink:
Kép


Nyulasz
Jó a babakocsi
Vendég
 


Andi,alakul :D
Vendég
 


Aztaa, Twins!
Cukipoci! :lol:
vovanda
 
 


Twinsnomma!
Tényleg szépen kerekedsz!!! :lol:

Szerintem Törpi már babázik. :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm írni.
Szóval húsvét hétfőn este bementünk a kórházba mivel eléggé megemelkedett a vérnypmásom, 160/100-at is elérte. Ott megvizsgált az ügyeletes orvos, aki rögtön átküldött a szülészetre hogy megnézzék a vérképemet és a vizeletemet. A babákat és a méhszájamat egyébként rendben találta. A szülészeten a vizeletemben már fehérjét is találtak, így bebizonyosodott hogy toxémiám van, tehát császár. Szóltak is a dokimnak, aki fél órán belül meg is érkezett a kórházba és megszervezett mindent. Közben én megkaptam a katéteremet és infúziót. Éjfél felé kerültem a műtőbe, ott megkaptam az érzéstelenítőt, majd kezdődhetett a műtét. Semmit sem éreztem az egészből. Kb fél óra alatt kinnt is voltak a manók. Pont a betöltött 36. hétre születtek meg. Sajnos semmi értelmes nem jutott eszembe amikor megmutatták őket, csak anni hogy "Istenem, milyen picik". Engem összevarrtak, a babákat meg elvitték a Koraszülött osztrályra. A babák 2 és fél napot töltöttek inkubátorban, oxigént kaptak. A 2. napon már kengurúzhattam a fiammal, másnap pedig a pici lányommal.
keddtől péntekig voltam a Nőgyógyászaton, ahol tulképp nagyon jól éreztem magam. Jók voltak a szobatársaim és a nővérkék is nagyon kedvesek voltak. A szülés utáni 2. napo már elkezdtem fejni és szerencsére be is indult a tejem, szóval vittem a tejem a Koraszülött Osztályra.
Mivel csütörtökön kikerültek az inkubátorból a babák pénteken felköltözhettem az osztályra ahol biztosítottak nekem egy anyaszobát. Onnan már 3 óránként járhattam szoptatni a manókat.
23-án jöttünk haza. A babák nagyon jók, persze néha vannak hisztis órák. Egyébként az éjszakákat szépen átaludják, 9-10 felé szoptatok majd alvás, utána 2-4 felé ébrednek, akkor megint kaja, majd 6-7 felé ismét szopcsi. Egyébként nappal 3 óránként esznek, utána alszanak.


Kép Andriska és Bernike

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!
Magam és a "régi" ikres topik lakói nevében gratulálok! Nagyon szépek a babóik és nagyon ügyesek voltatok!
vovanda
 
 


Vucuska
Gyönyörűek!
Vendég
 


Vucuska!
Gyönyörűek a Babáid!!! :lol: Gratulálok mégegyszer! :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Vucuska,hú,nagyon gyorsan ment minden :D Gratulálok a cukorfalatokhoz,nagyon szépek :D
Törpilla,jelentkezz!!!!
Vendég
 


Vucuska!

Gratulálok a gyönyörű babáitokhoz!
nárciszka
 
 


Nárciszka!
Hogy vagytok?

Nyulasz!
A mai napra sok szépet! :wink:

Rana!
Te is régen jártál erre. :roll:

Képzeljétek, ma éjjel olyan szépet álmodtam. Szültem, 10 perc alatt kint volt a ét egészséges és gyönyörűséges babám. Olyan boldogan ébredtem. Ja és 35+6-on voltam. :lol: Szóval 12 héttel később. :lol:

Mostanában vettem észre, hogy csuklanak a kis drágáim. Olyan édesek és én úgy segítenék nekik, hogy elmúljon. :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Na vagyok én is.

Vucuska, GRATULÁLOK!!!! Cukik a kicsik!!!!

Zsófi, talán megálmodtad a jövőt! :shock: :wink: Nemsokára kiderül! :D

Nárciszka tényleg írhatnál magatokról. :roll:

Tök jó, hogy megveszegetitek már most a babakocsikat. Nekem egyrészt halvány fogalmam nincs, hogy milyet kellene venni (és mikor), másrészt Anyám már attól teljesen elhűlt, hogy megrendeltem a szopipárnát (babonás). De mondtam neki, hogy az NEKEM kell, alváshoz meg TV-nézéshez. Ez valamelyest megnyugtatta, de csak nem lehet szülés után megvenni a b.kocsit (meg minden mást). Vagy mégis..... :?: :roll: Arra gondoltam, hogy egy-két hónaposan még úgyis olyan csöppök, elbírjuk őket vinni mózesben ide-oda, ha muszáj (de végülis nem is muszáj). Aztán majd a karácsonyi leárazáskor meg veszünk nekik b.kocsit, legalább bele tudjuk őket próbálni. Vagy nagy hülyeséget mondtam most? :roll:
Viszont mondtam Apának, hogy pl a párásítót is megvehetjük már most, ránk is ránk fér ebben a sivatagi klímájú lakásban..... :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
(Bocsánat, olvaslak benneteket). Használd ki a második harmadot nézegetésre.
A legszükségesebb cuccok a 30-32. hét környékére legyenek meg (biztos, ami biztos).
Babakocsi: mindenképpen nézd ki. Ez alatt azt értem, hogy menj el bababoltba és a kiszemelt járgányta nézd végig, emeld meg, nyisd ki, csukd össze, hogy lásd, hogyan fogsz vele boldogulni. A lakásotoknál liftet, esetleges rámpa szélességét mérd meg. Fontos, hogy könnyen tudj közlekedni a járgánnyal.
vovanda
 
 


Sziasztok!
Rana,nekem apum csodálkozott csak el,hogy megvettük a babakocsit.De míg egyes babakocsiból dömping van,addig ikresből ki kell fogni,még az újat is.Én ugyanis végigjártam néhány boltot,és nem láttam megfelelőt,ezt amit kinéztem,pedig jelenleg nem kapni üzletben.De mivel szerettem volna olcsóbban hozzájutni,gyorsan lecsaptam erre a kocsira.51ezer volt,és teljesen új,Németországból.Ha meg rendelni kell,akkor bele kell kalkulálni,hogy mennyi idő alatt érkezik meg.Használtan is nehéz kifogni,amit T-pk vett,abból sem láttam csak azt az egy hirdetést,amit végül megvettek.Nagy pocakkal már kényelmetlen üzleteket járni,szülés után két gyerekkel sem hiszem,hogy könnyű,apát meg nem akartam ezzel terhelni,lesz neki is elég dolga itthon. :lol: Azt nem tudom,vajon karácsonykor mennyire árazzák le a babakocsikat :roll: Mindenesetre eleinte én sem tudtam,hogy milyet is szeretnék,de aztán lassan összeáll a kép,és érdemes legalább a neten kutakodni.
Vendég
 


Ja,és én úgy terveztem a 28-30.hét között mindent meg fogunk venni.Tovább nem merek várni.

Kukackám,úgy legyen,addigra szépen megnőnek a babákok :D
Vendég
 


Rana!
Eleinte babonából én sem vettem meg semmit. Aztán a kórház mizéria óta szépen lassan elkezdtem. Egyrészt rengeteg minden kell, egyszerre nem tudjuk kifizetni, másrészt így is az esetek többségében csak nézelődöm, mert még azon is hezitálok, hogy milyen fajta textilpelust vegyek. :lol: És ha megint kórházban fekvés lesz, akkor nem akarom a férjemre, és anyukámra hagyni, hogy mindent megvegyenek, a popsitörlőkendőtől a babaruhákig. :wink:
Babákokkal pedig minden rendben lesz! :lol:

Babakocsikat nézegesd a neten és tényleg összeáll a kép, ahogy Nyulasz írta. :lol:

Este balhé volt a pocimban, mindketten baloldalon voltak, rúgdostak, mint állat és akárhogy feküdtem nem tetszett nekik. :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Én is úgy tervezem, hogy a 32-34 hétig megveszek mindet. Azért lássuk be, hogy az ikrek hamarabb is jöhetnek és ne kelljen befeküdnie senkinek hamarabb a kórházba, de azért ez is gyakori.

Én lassan festőt akarok keresni, aki fest valami szépet a gyerekszoba falára. Nézegetem már a babaágyakat is. Azt hiszem én a nagyobb dolgokkal kezdem és szépen sorba mindent megveszünk.
Néha már most nehezemre seik felmászni a lépcsőn, mi lesz, ha még nagyobb lesz a pocim és még 30 fok is lesz. Én nem merek az utolsó pillanatra hagyni dolgokat. De persze ez még csak terv.

t-pk
 
 


T-pk,egy másik fórumon olvastam,hogy vesznek diafilmet,persze ha van vetítő akkor érdemes,kivetítik a falra a mesefigurát,körberajzolják,és kifestik...ha elég ügyinek érzed magad :lol: Hú,én elég optimista vagyok,de nem merek a 34.hétig várni a vásárlással :roll: Mi is hordozó+babakocsival kezdtünk,aztán lassan jöhet a kiságy,meg a belevalók,meg kiskád,meg ruhácskák...mondjuk a 28-30 hétig bezárólag két hét csak elég lesz hozzá.Festeni mi is fogunk,de csak sima festés,nem figurás.
Vendég
 


Jól van csajok, igyekszünk majd. Apa mondjuk egy hónapig külföldön lesz június-júliusban :cry: de amint hazajött (24-25. hét), belevetjük magunkat a vásárlásba!

Még azt akartam kérdezni, hogy ágyat milyet vesztek??????
Az általam kigondolt opciók:

1. 1 db kiságy mindkét babának. Amikor kezd kicsi lenni nekik, akkor veszünk még egyet. Az egyik mindenképp pelenkázós legyen (ha később gyerekággyá alakítható, az a legjobb).

2. 2 db kiságy már a legelejétől, egymás mellett, egyik se pelenkázós. Pelenkázó- és fürdetőállványt így külön veszünk (nem kell hajlongani a kádban fürdetéskor)

3. 1 db nagyobb méretű kiságy. A Brendonban lehet kapni olyat, ami elvileg járóka, de kisággyá alakítható, és tök nagy! Abban tuti sokáig elfér mindkét baba. De ha netán mégis kell(enek) majd kiságy(ak), akkor az megmarad járókának. Csak az a baj, hogy pelenkázót nem lehet rátenni.

Várom a szavazatokat!

Ez a babakocsi-dolog már most annyira aggaszt: nem fűlik a fogam ahhoz, hogy a netet böngésszem b.kocsi után, ráadásul ha egyszer van egy ajánlat, arra rögtön le kell csapni, mert elviszik. Innen Debrecenből meg azért nem olyan egyszerű elugrani mondjuk Győrbe, ha van vmi jó ajánlat. Azt se tudom, hogy b.kocsi hordozóval, autósüléssel, pihenőszékkel, vagy ezek nélkül, vagy milyen kombinációban érdemes megvenni. Ismerem magunkat (Apa is ilyen), majd átmegyünk a Brendonba, és megvesszük a legdrágábbat, ami utána lehet hogy nem is lesz jó. :?

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Nekem két kiságyban vannak kezdettől, de egymás közelében (L alakban van a két ágy). Pelenkázó még kb. 2 hónapig lesz, Dani már most leugrik róla...
A kiságyak 60*120 centisek, kb. másfél éves korukig lesznek használatban.
Egy ágyba nem érdemes rakni őket, egy idő után, ha kialakul, hogy melyiknek milyen az alvásritmusa (enyémek most elég ritkán alszanak egyszerre) csak felzavarják egymást.

Babakocsi: nézegesd a netet. A Brendonban van amúgy alegnagyobb választék ikerkocsikból, de méretet-súlyt a netről tudsz leginkább nézni. És nem mindegy.
vovanda
 
 


Rana!
Azért érdemes neten nézni babakocsit, mert a brendonban sincs mindegyik, amit mi veszünk pl. nincsen.
Kiságy: nálunk egyszerű: kapunk kettőt is kölcsön. :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Mi akkor fogunk vásárolgatni igazán, ha tudjuk a nemek arányát :wink:
Kiságy kettő lesz és jó masszív babakocsit néztünk ki... (a boltnál bele lehetett próbálni a kocsim csomagtartójába is :wink: )
Vendég
 


Hát ezek szerint mindenki két kiságyat javasol. Ezen elszontyolodtam kicsit, mert nem tudom, hova fog elférni a kettő (úgy gondoltam, hogy kezdetben a mi szobánkban alszanak majd a picik is, és csak később lesz saját szobájuk, remélhetőleg már nem ebben a sz.r panelben...). :roll: Ráadásul már beleéltem magam ebbe a járókának is használható kiságyba (mert amúgy CSAK járókának rohadt drága!!). :roll:

Még egy kérdés: Volt és jelenlegi kismamik! Nektek viszket(ett) a bőrötök? Én majd megőrülök, úgy viszket a hasam, főleg a gyomrom :shock: tájékán! Mitől van ez? Normális ilyen korán? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
A viszketés normális, nyúlik a bőr kegyetlenül. Kened valamivel?
Járóka: szerintem felesleges. Ha muszáj korlátozni a mozgásszabadságukat átmenetileg, arra egy utazóágy is megfelel. Viszont tartósan (órákat) nem jó, ha benne van a baba. Felállásra készteti, az meg nem jó, ha a kúszás-mászás kimarad.
vovanda
 
 


Oké Vanda, járóka kihúzva! :D Helyette plusz egy kiságy. :?

Ja igen, kenem a hasam, mellem, combom bio terhesolajjal (Weleda). Naponta 1x. Remélem annyiszor elég, mert elég drága.... :?

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Amúgy a járóka még mindig jobb, mint a bébikomp, nem? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Mindenképp! Amúgy Balunak a felállás-járástanulás időszakában az üres vizesflakon volt a kedvenc játéka... Megállíthatatlanul kergette. :lol:
vovanda
 
 


Rana,nálunk is két különálló kiságy lesz,60x120-as,és külön pelenkázószekrény.Ahogy nézegettem,ugyanott jön ki az ember árban,ha vesz egy kiságyat mondjuk 16-ért,és egy pelenkázószekrényt 25-30-ért,mintha kombi ágyat 45-50ezerért,de így jobban tudom majd a szobában variálni a dolgokat(pici szoba)később pedig a pelenkázó lapot levéve komódként tovább funkcionál.

Babakocsi,én sem láttam a Brendonban megfelelő babakocsit,bár csak a honlapot nézegettem,de vagy egymás mögöttiek,vagy nem vizszintesig dönthetők,tehát 6-hós kortól ajánlott,amikor már ülni is tudnak.És nagyon drágák!
Már az is megoldás,ha boltban kinézed a babakocsit,akár a Brendonban,aztán nézegeted a hirdetéseket a neten.Az ikresek.hu-n is szoktak árulni használtat,de az expressz oldalán,vagy teszveszen,vaterán is találsz újat is.
Vendég
 


Rana!
A mi hálónkba is max egy kiságy férne be, így a babák külön szobában lesznek, ahol lesz egy rendes ágy, így ha kell ott tudok aludni, de én azt szeretném, ha mindenki a saját szobájában aludna. A két külön kiságy a légzésfigyelő miatt is fontos, hiszen ha egy ágyban vannak nem jelez rendesen.

Járóka: nekünk a földszinten lesz járóka, olyan aminek fel lehet emelni a fekvő részét, napközben ha lent vagyunk, akkor ott együtt lesznek. :lol:


Nagyon jó volt a 4D. A kislányunk az A baba, ő fejjel lefele van, a kisfiúnk pedig faros. Elég vicces volt, mert Matyi fenekében volt Málna fejecskéje és csak a koponyáját mutatta nekünk, meg a hátát. Ja és a kezével védte az arcát, az ujjaival meg a fején dobolt. :lol: Matyiról viszont sikerült nagyon jó képeket csinálni. Matyi a lábujjaival játszott. Jó nagy bent már a kavarodás, néha za uhus néni sem tudta, hogy a sok láb és kéz közül melyik kié. :lol:
Uhus néni nem hitte el, mikor meglátott, hogy a 24. héten vagyok és két baba van, olyan pici a hasam és vékony vagyok. :lol:
Majd hozok képet is csak ki kell mentenem!

KépKép
zsófikukac
 
 


Köszi az infot csajok.

De Zsófi én ikres légzésfigyelőt akarok venni (a Brendon honlapján meg lehet nézni). Olcsóbb, mint két különálló, bár nem tudom, hogy kell használni, de gondolom együtt kell őket altatni.... :roll:

Én is úgy gondoltam amúgy, hogy éjszaka a kiságyukban alszanak, nappal meg a járókában. Na majd lesz vhogy.

Kérdés: Apának nőtt egy herpesz a száján, én meg elfeledkeztem róla, és véletlenül puszit adtam a szájára. :( Utána alaposan fogat mostam, és nekem még sosem volt herpeszem (igaz, mindig vigyáztunk ilyenkor, hogy ne pusziljon meg), de szerintetek így babásan elkaphatom (legyengült immunrendszer, stb)?? Ha igen, az nagyon gáz a babákra nézve?? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ja, és képzeljétek, a Kismamában azt olvastam, hogy normál induló testsúlynál az első trimeszterben 12,5 :shock: kg gyarapodás ajánlott (nem sok ez egy kicsit???), utána hetente fél kg, összesen 12.5-17.5 kg. Ikerterheseknél induló súlytól függetlenül (ez is elég furi, itt miért nem számít a kezdő testsúly??) 17.5-22.5 kg.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
A súlyokkal ne törődj, arról mindenhol mást mondanak.
Légzésfigyelő: nekünk ikres van. Akkor érdemes venni, ha egymás közelében lesz a két ágy (a zsinórok hossza véges).
Nekem csak éjjel alszanak egyszerre és bent a szobájukban, napközben pihiszékben van a szundi. Szóval így nem gond.
Meg némi nyomkodással át lehet állítani a légzésfigyelőt, hogy csak az egyik matracot nézze.
Ja, és ne vegyél újat. teszveszen, ikresek.hu-n lehet venni jóval olcsóbban. Én is használtan vettem (ez azt jelenti, hogy használták 8 hónapig és 2010ig még garanciás).
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: