Új privát üzeneted érkezett!

Mka: hideg.. :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Ííííííííí, hát én ritkán írok :oops: Na, csak várjatok, lesz ez még így sem :wink: :D

Borisz éééééédiiiiiii, csúcs kutya. Imádom az ilyen nagy kutyákat, bár sosem tudnám elképzelni, hogy kutyát tartsak :oops: Meg félek a kutyáktól, annyi kutyaharapást láttam már hogy folyamatosan attól félek, hogy megharap vagy a gyerekeket :oops: A Ricsit majdnem megkapta egy kutya, a gazdája nagyon erősködött, hogy aranyos, nyugis kutyus, símogassa meg pedig mondtuk neki, hogy fél tőle. na addig mondta a nő, amíg elszállt a Ricsi félelme és meg akarta simizni. A kutya meg vicsorított és már nyitotta is a száját. Úgy rántottam el. Párom nővérének a fiát már háromszor harapta meg a kutya. Saját kutya akit kölyök korától neveltek, az arcán harapta meg a fiút. Szintén kölyök korától nevelt kutya harapta meg a nagyszüleinél. A héten meg a szomszéd kutyája, felugrott rá és mellkason harapta. Nagyimat combon harapta egy kutya, sétált az utcán, az meg póráz nélkül sétált. Elmentek egymás mellett, a kutya visszafordult és már harapott is. Na, tényleg félek a kutyáktól. Cicánk volt, de szigorúan a kertben. A Ricsivel voltam még terhes, nem is tudtam erről a toxoról. Egyértelmű volt, hogy alapos kézmosás, nem puszilgatás stb. Már majdnem a szülés előtt tudtam meg, hogy kellett volna tartani a macsektól. Úgy látszik, kellően tisztán tartottam a kezem. Aki akarja, szűrje, én egyszer sem nézettem meg, de betartottam amiket már írtatok.

Borisz tényleg csodakutya?! De most komolyan, tud számolni? Én is úgy gondolom, hogy a képeket ismeri fel, nem pedig számol :roll: Mondjuk én már a majmoknál megragadtam. Azok is számítógépeznek, festenek, számolnak :shock: :lol:

Terhességre készülés nálunk abból állt, hogy a szokásos rákszűrés, apa leszokott a cigiről! :D De van aki elmegy és kivizsgáltatja magát. Van ismink, mindketten aids szűrésre, laborra elmentek, dokinál is jártak.

Monica!

Hogy vagy? Elhiszem, hogy rossz, ha nem te tudod megcsinálni a takarítást. De most az a legfontosabb, hogy pihenj! De ezt te úgyis tudod :wink: :D

Mka!

Gyönyörű menyasszony voltál! És amúgy is nagyon csini vagy! Nagyon szép helyeken voltál :D
A gyámüggyel sajnos nem számoltunk. Gondoltuk, jó lesz ha a Ricsi kapja egyből és nem kell majd az örökléssel foglalkoznunk. Eszünkbe sem jutott, hogy ha majd eladnánk és természetesen vennénk mondjuk itt helyben egy másik lakást, a gyámügyel kell szembeszállnunk. Hisz mi vettük a mi pénzünkből. de ez nem számít. Végül is jogos, védik a gyerek érdekeit. Ez van, tanultunk belőle.
Szintén kihajigálok mindent amit feleslegesnek tartok az elkövetkezendő pár évben. :wink: KÉpzeld, pár hónapja romeltakaírott párom és előkerült a nagy összegyűjtött kupac alól a régi focilabdája :shock: :lol: Azóta a Ricsi rugdossa, bár kőkeménnyé összeállt :lol: Persze, azóta hallgatom, na ugye hogy jó lett még valamire :twisted: :lol:

Morca!

Szép család vagytok!
Ti aztán tényleg oda vagytok a kutyusokért :D


Matnani!

Üdv itt! Szépek a gyermekeitek! Az az igazság, hogy én sem szülni akarok 2011-ben :wink: Bár ha összejön az év elején, akkor ez is az is teljesül :lol: Gratulálok a 3. házassági évfordulótokhoz!


Naaaa, elég hosszú lett? :wink: :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


:lol: :lol: Mka, mi a véleményed a bűvészekről? :lol: :wink: Téged nem lehet átverni :wink: :lol: Amúgy én is így gondolom ezt a számolósdit, bár vannak csoda gyerekek, akkor lehetnek csodakutyák is :D :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

 
 

Akkor van mégegy ötletem. Egész délutánomat kitölti Borisz :lol:

Szóval: Szerintem az egésznek semmi köze sincs Borisz ugatásához. A tábla csak figyelemelterelés a nézőknek. Tuti az oktatója csinál vmit,amire Borisz ugatni kezd.

Kicsit melegebb?? :roll:

mka
mka
 
 


Momi!

Pontosan. Én is pont a bűvészekre gondoltam. Ott is mindig van vmi figyelemelterelés, vmi ami leköti a nézőket és így nem figyelnek oda a turpiszságra. Szerintem ez van Borisznál is :lol: Mindenesetre nagyon profi az biztos :lol:

mka
mka
 
 


Momi !

Köszi a bókot. Tényleg sok szép helyen jártunk mostanság. Eddig még sose volt időnk igazi, hosszú nyaralásra elmenni. 1-2 hét ugyanazon a helyen eddig még sose fordult elő. Mi elaprózzuk. Egy évben 2-3 szor elmegyünk vhova, de nem maradunk 1-2-3 napnál többet. Ha van hosszabb szabink, akkor mindig hazamegyünk anyukámhoz. Ez az"átka" annak, ha az ember messze él a szeretteitől. Nyílván igyekszik a lehető legtöbbet hazamenni, akkor viszont nincs lehetősége "igazi" hosszú nyaralásra elmenni. Ez márcsak így van. Már hozzászoktunk.

mka
mka
 
 


Mka: ezt tényleg Borisz csinálja, de valóban nem számol, viszont nagyon sok köze van az ugatáshoz.. :P eláruljam.. :?: :?: egyszerűbb mint gondolnátok.. :wink:

már csak este jövök, megyünk a gyerekekkel csavarogni.. :wink:

üdv

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Mka: melegebb.. :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Na a végleges verzióm: A táblának semmi köze Borisz ugatásához. Borisz nem is foglalkozik a táblával.
Az oktatója csinál vmit, egy mozdulat, vagy van a kezében vmi, kaja, vagy tudom is én mi, amire Borisz ugat.
De én inkább vmi kézmozdulatra gondolok, amit Borisz ismer, és ugat rá.

Na ez az utolsó ötletem.

Ha nem erről van szó, akkor kíváncsi vagyok a valóságra :lol:

mka
mka
 
 


Mka: bravoooo.. :wink: :P eljöhetnél kiképzőnek.. :wink: :P :P addig ugat, amíg mutatják neki a számokat.. :P :P :P

üdv:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok!
Hú mennyit írtatok!:)De majd én is igyekszem jönni...
Ma mentünk vissza a dokihoz,mert a gyerekeim lebetegedtek.Még tart az antibiotikum kúra,de már sokkal jobban vannak. :D
Kedden kezdjük az ovit Mátémmal.Nagyon izgulok jobban mint ő:)most visszaolvasok...

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Milyen vizsgálatokra kell elmenni mielőtt az ember lánya babát akar?

Én nem voltam vizsgálaton előtte :oops: Akkor menetm volna ha nem jön a bébi egy bizonyos idő után.

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Itt sokan vannak, akiknek hasolnó korú gyerkőceik vannak, mint neked. Biztosan tudtok majd tapasztalatokat-cserélni.

Igen,látom és ez tök jó!!!

Matnani: nagyon szépek a gyerkőceid.. jól kijönnek egymással a törpök? hogy bírod a strapát?

Köszönöm.Nagyon jó kijönnek.És bírom :lol: Bírni is kell hisz' hármat szeretnénk nem? :lol: :wink:
Az én kisfiam is 2006.-os a kiscsajom meg 2008-as :lol:



Mka,ti hány babát szeretnétek amúgy?Tudom jó kérdés csak az első hamar költözzön majd a pocidba, :D igaz? :D

Hát Borisz kifog rajtam

Aztán végül mégse :D

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Különben hányan vagyunk ebben a topicban aktívan?

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Momi: hát nem semmi harapás arzenál.. :? idegen kutyával mi is nagyon óvatosak vagyunk, sosem lehet tudni, én talán annyiból előnyben vagyok, hogy a szakmámból kifolyólag fel tudom mérni, hogy melyik kutya simogatható valóban.. 8) az az igazság, hogy a legtöbb kutyus olyan helyen él ami fajtájából adódóan nem túl szerencsés, sok gazdi nem is "kutyushoz" méltón tartja őket és ebből sok baleset van.. :cry: :cry: de azt azért tudnod kell, hogy sosem a kutyus a hibás.. :roll: az meg egyenesen botrány, hogy emberek mennyire nem ismerik a saját kutyájukat, és képesek felelőtlenül simogatásra rávenni egy gyereket.. :shock: még jó, hogy nem lett baj a dologból.. :roll: Ricsinek jót tenne Borisz társasága, terápia jelleggel.. :lol: megkérdezhetem, hogy milyen kutyusok voltak amikről írtál?? :roll:
Borisz nagyon kedves, békés kutya, de teljesen tudatosan neveltük ilyenné.. 8) pontosan azért, mert úgy gondoltuk, hogy pl a gyerekek mellett is meg kell majd állnia a helyét.. 8) abszolút családtag, és teljesen megbízható, de pl. sosem hagyjuk őt a gyerekekkel egyedül.. 8) (sosem bántaná őket, de a méretéből kifolyólag egy baráti pacsi is balesetet okozhat.. 8) ) nagyon jó fej a gyerekekkel, Matyi pl. rendszeresen "őrző-védőzik" vele, úgy ahogy az apjáékat látja a pályán, télen húzza szánkóval a fiúkat (pedig erre nem is tanítottuk), és mindent elvisel tőlük, bár a törpjeim is már pontosan tudják, hogy hogyan kell hozzá közeledniük és sosem bántanák ők sem, de olyan előfordult már, hogy véletlenül ráestek, vagy átestek rajta, és Borisz nem reagált rá semmit.. :P :P amúgy ha megismernéd, tőle biztosan nem félnél.. :wink: :lol: :lol: jártunk vele óvodákba, iskolákba előadásokat tartani, (a gödöllői kutyasuli csapatával) a helyes kutya tartásról, meg pl., hogy mit kell tenni egy esetleges kutyatámadás esetén és persze Borisz volt az egyik főszereplő... :lol: imádták a gyerekek, Borisz meg cserébe örömmel hagyta, hogy nyúzzák, simogassák, pedig volt olyan is, amikor egyszerre egy fél torna teremnyi gyerek rohamozta meg nem éppen csöndben (persze próbáltuk megakadályozni).. :P :lol:
ja, és Borisz egyáltalán nem csodakutya, hanem nagyon jól szocializált és szeret tanulni, mert az számára nagyon jó játék.. :lol: :lol: :P :P és dehogy tud számolni.. 8) :lol: de szinte bármilyen trükköt megtanul.. :lol: :lol:

Nagyon szép fiaid vannak ám.. :wink: :P nagyon helyesek vagytok.. :P

Üdv:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Ja igen!Még azt szerettem volna kérdezni(azoktól akiknek már van gyerkőcük)hogy ki hogy szült?

Na megyek!Jó éjt mindenkinek!Holnap jövök:)igyekszem többször:)

Heni

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Matnani: ha jól számoltam hatan vagyunk.. 8)
remélem már tényleg jobban vannak a manóid.. 8) izgalmas lehet az "ovi várás".. :wink: :lol: én még nem írattam be Matyit, úgyhogy egy darabig még itthon lesz velünk.. 8) kíváncsi vagyok, hogy veszitek majd az akadályokat.. 8) de biztos nem lesz semmi gond.. :lol: :lol:

én is jól bírom a fiacskáimmal, nagyon aranyos, kedves kis ördögfiókák.. :lol: jól ki is jönnek egymással, igazán nem panaszkodhatom.. :lol:

mire gondolsz pontosan szüléssel kapcsolatban.. :?: én spontán szültem mindkét fiamat, érzéstelenítés nélkül.. 8) első alkalommal is nagyon szuper élmény volt, bár 9 órát vajúdtam, de másodszorra, már sokkal tudatosabban álltam a dologhoz, (bár az első alkalommal is felkészültem rendesen) volt szülésznőm is, aki rengeteg mindent elintézett nekem és így igazán háborítatlanul szülhettem, apával, aki mindkét alkalommal velem volt.. :lol: másodszorra villám gyorsan zajlottak az események és onnantól kezdve, hogy elfolyt a magzatvíz, jöttek rendesen a fájások ( érdekes, hogy sokkal intenzívebbek voltak mint Matyinál, de mégis elviselhetőbbek..) és 4 óra múlva már a kezemben volt Ákos.. :lol: :lol: remélem harmadszorra is ilyen szuper szülésben lehet részem.. 8) :lol: alternatív szülőszobában voltam, de a labdán kívül nem próbáltam ki semmit, mert nem volt már rá időm.. :lol: :lol:

na, de asszem most megyek aludni.. :wink:


üdv

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Morca!
Tudtam én, hogy van vmi csalafintaság a dologban :lol: Mindenesetre nagyon profin meg van csinálva, és Borisz tényleg nagyon ügyes.
Majd add át üdvözletemet neki 8)

Matnani!
Üdv a csapatban. Hallottam, hogy milyen nehéz időszak, amikor a gyerek alőször megy óvodában. Az anyukákat általában jobban megviseli, mint a gyereket :D Elején biztos nehéz, de ez a természet rendje. Aztán iskola, érettségi, esetleg diploma, esküvő, unoka, dédunoka.... :lol:

Én 2 gyereket szeretnék. Ebben a párommal is egyetértünk. Pedig nagyon különböző családból jöttünk: én egyke vagyok, ők öten vannak testvérek. Még jó, hogy nem akarja követni a családi hagyományt. Kiakadnék az biztos :lol: :lol:
AZ biztos, hogy az a legfontsabb, hogy mikor szeretnénk, akkor jöjjön is a babó. Őszintén szólva előfordul, hogy szoktam ezen gondolkozni. Sokan vannak, akik évekig várnak babára, vagy soha nem lehet babájuk, másoknak rögtön összejön. Én nem tom melyik táborba tartozom, eddig még sose próbálkoztam teherbe esni. Remélem nekem megadatik, hogy problémák nélkül essek teherbe.
Anyukámnak nem volt könnyű terhessége, ráadásul volt egy vetélése előttem. Szóval nem tom. Azt mondják, hogy ezt a hajlamot örökölhetjük az anyukánktól. Remélem, hogy nekem egyszerűbb lesz, mint neki.

Na megyek, mert holanp repülök haza, és még semmit nem pakoltam össze. Olyan vegyes érzelmek vannak bennem. Várom már nagyon, de a férjem nem tud velem jönni, így ő hiányozni fog. Na de 2 hét nem a világ.... :lol:

mka
mka
 
 


Sziasztok!

Még csak most készül az ebéd :oops:
Későn keltünk és így csúszik a napunk.
A gyerkőknek már csak az orruk folyik,Kittimnek szívom (nem bírja) így megy a sírás.Mátékám meg utálja az orrfújást így elég nehéz,szívni meg nem engedi.Ma kapják a gyógyszereket!

Mka,biztos minden oké lesz,szerintem ami nagyon fontos hogy ne görcsöljünk rajta.Amíg én minden hónapba lestem hogy na talán most már babás vagyok vagy az lettem,addig nem jött...de nekem egy szavam se lehet gyakorlatilag mindkét gyerekem a pocimba költözött 3 hónap alatt,kíváncsi vagyok a harmadikra.

Móni,én már látom a fiamon ,hogy kell neki az ovi a társaság.Játszótéren is egyfolytában csak barátokat keres barátkozni akar. :D

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Mka,jó utat neked!!!Vigyázz magadra!

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Na,mindjárt felrobbanok!A fiam felébresztette a lányom :shock: :evil:
Alig aludt megintcsak :cry:

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Matnani:én is nagyon gondolkoztam ovi ügyben, de úgy döntöttem még várok.. a betegségek így később l mi szerencsére nagyon sokat vagyunk Matyival (is) egykorú és közel egykorú gyerek társaságában.. :lol: Matyi is nagyon keresi már a vele egykorúak társaságát, de az itteni óvoda nem túl szimpatikus nekem, (sajnos nem az igazi) máshova meg a távolság miatt nem szeretném vinni, úgyhogy még kihúzunk egy évet valahogy "itthon" barátok között.. 8) :lol:

folyt. köv. de most mennem kell, mert Álos akrobatikus számokat ad elő.. :shock: :lol: :lol:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Írtam..elszállt :twisted:

Szóval:miért nem szimpatikus az ottani ovi?Én a bölcsikkel vagyok így.Mátét sem adtam Kittit sem fogom,én ezzel állok hadilábon.Bölcsibe:NEM!!!!
Pedig aztán nem tudom hogy hogy lesz mert vissza kell mennem dolgozni.

Most Máté 3,5 éves jövőre 4,5 éves lesz ilyenkor ha akkor kezdenénk az már késő szerintem.

Jó,hogy ilyen "könnyű" szüléseid voltak!

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Matnani:

most látom, hogy milyen össze - vissza írtam..:oops: :lol: Ákosom állandóan kitalál valami hajmeresztő dolgot, és el kellett rohannom, mert a mama nem bírta egyedül elkapkodni.. :lol:

nagyon sok rossz dolgot hallottam már az itteni oviról.. :? pl. az egyik ismerősöm lánya, simán hazasétált napközben 3 évesen.. :shock: ugyanezt a kislányt fejbe verte az óvónő egy könyvvel, meg úgy próbálta elaltatni, hogy lefogta a kis csajt.. :? itt van előttünk egy kis park, ahova kiszoktak jönni az ovisok, és nem egyszer láttam már, hogy dohányoztak az óvónők a gyerekek előtt.. :? szerintem ezt akkor kellene, amikor a gyerekek nem látják.. :roll: egy másik kisfiú, meg kibontotta egy helyen a kerítést és átment a másik udvarra, ahol ráadásul senki nem lakik.. amúgy rajtam kívül még jó páran nem adták be a gyerkőcüket, mert úgy gondolják, hogy jobb helyen van otthon.. :roll: lehet, hogy idealista vagyok, de szerintem az ovi nem csupán gyerekmegőrző, hanem valami értéket is kell átadnia az odajáró gyerekeknek.. :roll: az alsósok sulija, (külön épületben vannak az alsósok) még gázosabb, bár az oktatás színvonala az jó, de pl. az udvarról bármikor ki tudnak menni az alsós gyerekek a főútra, mert mindig nyitva van a kapu.. :shock: nem egyszer láttam már, hogy kiszaladtak elsős-másodikos gyerekek a labda után, keresztül az úttesten.. :shock: de olyat is láttam, hogy a kis srác simán elment a szünetben a közértbe, anélkül, hogy bárki is észre vette volna.. :shock: érthetetlen dolgok ezek a számomra.. :? abban bízok, hogy jövőre Matyival még jobban meg tudom beszélni a dolgokat és eszébe sem jut, hogy hazajöjjön egyedül, vagy ilyesmi.. :)

hát igen Máté már nagyobb, Matyi "még csak" 3 éves, nem olyan nagy gáz, ha idén nem megy.. :lol:

neked milyen szülésed volt??

ja, itt bölcsi nincs is.. :?

üdv:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Morca,akkor nem csodálom,hogy nem iratod oviba nálatok!Ez durva és szomorú amit leírtál :(
Nálunk a házunk háta mögött van az ovi,szóval nagyon közel.Nem a legújabb játékok vannak,kicsit szegény ovi azt mondták,de ez engem nem érdekel ha a gyerekemre odafigyelnek,szeretik,és gondoskodnak róla amíg ott van.


neked milyen szülésed volt??

Hú,én császáros vagyok mindkettővel.Mátéval nagyon megszenvedtünk,sehogy sem tudott volna megszületni és én nem tudtam volna megszülni. :(

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Matnani: mindíg nagyon jó érzéssel gondolok a szüléseimre, de a lényeg, hogy egészségesen megszülessenek a babák, a többi nem is számít igazán.. :wink: :lol: :lol:

mindent megadnék egy szegény oviért, ahol törődnek, foglalkoznak a gyerekekkel és szeretik őket.. 8)

ide érhetne már a front, mert Matyi fiam teljesen meg van ma őrülve.. :shock: nem is aludt csak negyed órát, most meg már kész van mint a lecke.. :? 8) tiszta dili.. :? :lol: jól össze is vesztünk, mert addig "ügyeskedett", míg Ákost is felkeltette.. :shock: :?

Mka: itthon vagy már..:?:

üdv

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


ide érhetne már a front, mert Matyi fiam teljesen meg van ma őrülve.. nem is aludt csak negyed órát, most meg már kész van mint a lecke.. tiszta dili.. jól össze is vesztünk, mert addig "ügyeskedett", míg Ákost is felkeltette..

Nálunk ez tegnap volt.De jól le is hűlt a levegő,egésznap esett és pulcsi kellett.Ősz van.
De tegnap én is nyűgős voltam a front miatt :shock: a gyerekekkel együtt.Ma meg a legnyugisabb napunk volt a héten!Szuper napunk volt.Meglátszik,hogy vonul a front :lol:

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Mka,remélem minden oké volt az úttal!Gyere minél előbb,csak gondolom most rokonság meg pihenés... :D

Momi,merre vagy?Jó lenne ha te is jönnél!

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Sziasztok!

csak bekukkantok, és jelzek, hogy egyben megérkeztem :lol:

Látom az ovi, bölcsi a téma, ehhez nem nagyon tudok hozzászólni. Maximum abban, hogy én utáltam. Bár én az összes iskolámat utáltam. :lol: A mostani még a legszimpibb az eddigiek közül, de már jó lenne ha ennek is vége lenne :lol:
Na lépek, csak éppen benéztem, hogy mindenki rendben van-e :D

mka
mka
 
 


Sziasztok!

Mka,örülök,hogy minden oké volt az úttal!Merre is vagy pontosan itt Magyarországon?

Tegnap beszerzőkörúton voltunk(ami az oviba kell) és sehol nem kaptunk világos talpú cipőt ami normális is lenne.Így ma újra megyünk.Remélem sikerrel járunk.
Holnap kezdünk csajok!húúú,de félek!Máté egyáltalán nem.reggel mikor felkelt kérdeztem tőle vagyis mondtam,hogy na kisfiam holnap ovi.Erre Ő:tudom Anya!Tudod???És várod?igen várom volt a válasz.Aztán megint beszélgettünk az oviról.Hogy én nem leszek ott ,meg majd megyek érte meg kik lesznek,miket fog csinálni és teljesen érti és tudja miről van szó.Azt is tudja én hol leszek,hogy itthon a Kittivel...Hát nem tudom!Ennyire egyszerű lenne?Vagy pont jó korban vagyunk az ovival kapcsolatban?Majd kiderül....


Szép napot mindenkinek!

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Hova tűntetek csajok????

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Sziasztok!

Heni: megvagyok, csak elég strapás napjaink/éjszakáink vannak pár hete, és mostanra már teljesen kidőlök estére.. :? :lol: Ákos kitalálta, hogy cicizik hajnalban, amivel nem is lenne probléma, de utána félóránként követeli, legszívesebben rajta lógna reggelig.. :lol: ha nem hagyom, (márpedig nem hagyom, mert leszakad a derekam és így én sem tudok pihenni) akkor inkább nem alszik, csak forgolódik, macerál engem, balhézik, meg ilyesmi.. :? képes fél öttől fent lenni.. :? aztán meg kilenckor már nem lehet vele bírni, olyan fáradt.. :? ha meg elalszik hamar, akkor meg délben nem tudom letenni Matyival, ami szintén nem jó, mert olyankor tudok egy csomó mindent megcsinálni.. 8) úgyhogy most megy a harc keményen.. 8) próbálom elérni, hogy a hajnali szopit kitoljuk reggelire.. 8) nem egyszerű, de megcsináljuk az biztos.. :lol: :lol:

MESÉLJ? MILYEN VOLT AZ OVI??????? :P :P :P ahhh, szerintem én iis jobban fogok izgulni mint Matyi, ha erre kerül a sor.. :P :P

na, most mennem kell, mert kezdődnek az akrobata mutatványok.. :lol: :lol:

szép napot..

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért! :oops: Brutál éjszakáink vannak, fogzik a pici. Elkezdett mászni is, úgyhogy egy percre sem hagyhatom magára a fiúkat.
Apánk itthon lesz két napig, úgy tervezem lesz egy kis időm visszaolvasni! Vagyis nem tervezem, tudom, majd teszek róla hogy legyen időm :wink: 8)

Addig is jók legyetek! :wink: Szép éjszakát

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi: várunk.. :wink: és kitartást az éjszakázáshoz.. :wink: most mi is ettől szenvedünk nagyon.. 8)

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Heni, milyen az ovi?
A Ricsit még nem irattuk be, febr.ban lesz három. Azt akartam, hogy új csoportban kezdjen jövőre és ne egy már össze szokott társaságba kelljen beilleszkednie.


Morca!
Neked is kitartás! :wink:
Nálunk is hasonló, csak az van mostanság, hogy éjjel alig alszunk a Petivel. Ő ezt pótolja, 10-11,30 között alszik és fél2 körül újra elalszik egész 4 ig, ezt már a Ricsivel. Aztán van hogy borul, de próbálom betartatni velük. Ma pl egyik sem aludt csak fél órát közösen, nem is tudtam semmit csinálni :?
Borisz édes! Megkérdeztem anyóst, berni pásztorról magyarázott. 1-1 ilyen kutya harapta meg a gyereket, ráadásul tesók a kutyák. A többiről nem tudom a fajtát. A Ricsit egy kistestű, tacsi keverék lehetett, amelyik meg akarta kapni. Végül is mindegy. Borisszal teljes nyugalomban összeölelkezhetne a Ricsi :D Zabálni való :D


Mka!
Még itt vagy Mo-on vagy már haza mentél?
Én sem szerettem oviba járni, hú de utáltam 8)
Ugye jól gondolom, hogy nagy cicaszakértő vagy? Szeretne a Ricsi kiscicát. Nincs akadálya, de csak kerti macsek lehetne. Igazából azt nem tudom, ha elhozok egy kis cicát, kiteszem a kertbe, az nem megy világgá? :lol: bocsi ha hüle kérdés :oops:


Van pár képem, asszem van még egy rontombontom a családban.

Peti akcióban:
Kép

Mi baja van a szárítóval? :shock:
Kép

Küldetés teljesítve:
Kép

Ráraktam a csigára, hogy akadjon le a szárítóról. Alig bírtam leszedni róla :lol:
Kép

Ezt meg csak úgy, már nincs megállás, bárhol feláll bárhova elmegy, kéééész :D
Kép

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Csak belesek, hulla vagyok...
Még itt vagyok, majd csak 12.-én megyek vissza. Kicsit nehéz volt visszaszokni az itteni ritmusba, sokat unatkozom is. ha kimegyek az utcára, rögtön sok az ismerős. Ráadásul most vagyok itthon először az esküvő óta. Mindenki gratulál, kérdezi milyen ott, mit dolgozik a párom stb. Naponta 10szer mesélem el ugyanazt :D

momi!
A cicával kapcsolatba. Én már nem is emlékszem pontosan, hogyan ment itt nálunk a szoktatás a cicákkal. Mindig volt cicám, ők kinti-bentiek voltak. Szabadon közlekedtek. Sokszor nem voltak itthon, bandáztak vhol, de mindig visszajöttek :lol: Szerintem az elején jó lenne, hogyha nagyon sok időt tudnátok a cicával tölteni, hogy megszeressen, megszokjon titeket. ne legyen kedve elmenni, ragaszkodjon hozzátok :D Én az elején tuti bezárnám éjszakára vmi raktárba, garázsba, vhova, hogy ne tudjon lelépni. Ha nem is akarjátok beengedni a házba, de vmi tuti kis kuckót kell neki csinálni mondjuk a hátsó ajtó mellett, hogy érezze, hogy közel van hozzátok. Persze miután nem zárjátok már be sehova :lol: Szerintem abszolút működhet a dolog. nekünk évekig így volt cicánk. Csak a mostani "francia" cicám benti cica, mivel nincs hova kiengedni 8)

Bocsi, hogy nem írok mindenkinek, majd még jelentkezem.
És kitartást a fogzáshoz. :D

mka
mka
 
 


Sziasztok!

Részvétem az éjszakák miatt,nekünk hála' jók!Nem ébrednek.Illetve Kittus ha meg is ébred visszaalszik egyből...

Azt akartam, hogy új csoportban kezdjen jövőre és ne egy már össze szokott társaságba kelljen beilleszkednie.

Én is így tettem,na meg a tesó érkezése miatt sem akartram előbb oviba vinni.

Oviról:tetszik neki,szeret menni gond nincs vele nagyon okos kisfiú.Én ezt tudtam is :D de hogy az óvónő is mondta...Szóval nagyon büszke vagyok!!! 8)
második nap ő szeretett volna már ott aludni nem is volt semmi gond,de tegnap viszont megvolt az első pityergés alvásnál. :(
Majd meglátjuk ma mi lesz,elvittük az alvós pingvinjét.Hat hónapos kora óta azzal alszik...meglátjuk...
Az óvónők nagyon aranyosak nemcsak mikor látom hanem Máté is mondja.Pl. tegnap kérdeztem tőle hogy:-és mit mondott az óvónéni amikor sírtál alvásnál?(kíváncsi voltam ilyen helyzetre)És azt mondta,hogy azt mondták,hogy megszakad a szívünk.Meg hogy felhívjuk-e anyát...segítenek mindenbe nekik és kedvesek. :)

Momi,nagyon édi Peti!!!Jaj zabálnivaló!

Az én csajom tegnap felmászott a hintacicára és az egyik lába ott volt ahol ülni kell a másik meg már a kapasztkodónál.egy pillanatra mentem ki amíg beindítottam a mosógépet :shock: :shock: :shock:
Hú ma meg a tanulószékre mászott fel azt le is fényképeztem majd felteszem.Nagyon zsivány :lol:

Szép napot mindenkinek!!!

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Sziasztok!

Ezt találtuk a kertben:
Kép Kép Kép

Vajon mi lehet ráírva? :lol: nem tudok németül :oops:

Jövök még csak hív a Peti...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi!

franciaországban van a német szótáram, de amit ki tudok belőle szűrni:

Kedves Magtaláló!
Kérem továbbítsa ezt a kívánságot a jegyespárnak:
Susi &Tobias Faude
... (A cím ami le van írja . Szerintem Németo.-ban van ez a város)

Aztán ami a lap alján van azt nem teljesen értem. De vmi ilyesmi:
Minden egyes visszaküldött kívánságért a jegyespártól meghívást fog kapni.


Utolsó oldal:

Kívánság:
babysittelés (2óra)

Feladó Paulina és Freddy




Hát nem tom, én ezt szűrtem ki belőle. talán ha jelentkezel a megadott címem,azzal, hogy megtaláltad ezt az üzenetet, akkor meghívást kapsz tőlük. Hogy miért beszél babyszittelésről azt nem tom.

de mint mondtam a német tudátos kicsit megcsappant az idővel, pont októberben iratkozom be egy német tanfolyamra Párizsban, hogy visszajöjjön a szintem, mivel májusban a suliban ebből is fogok vizsgázni.
szótáraim is Franciaországban vannak, így ennyit tudtam kiszűrni belőle.
Talán vkinek jobban összeáll a dolog :D

mka
mka
 
 


sziasztok!
Remélem mindenki jól van!
Írjatok...

A kisfiamnak folyik az orra meg egy kicsit köhög,de láza nincs, így vittem oviba.Egy csomó gyerek így van.Vettem neki ma homeos bogyókat,remélem hamar kilábal...

visszaolvastam láttam ígértem képet,na ma este megpróbálok feltenni.
Olyan mérges vagyok!Ma a boltba vettem coccolino öblítőt és mikor használni akarom nézem milyen sűrű,na mindegy beleöntöttem a fakjába,elindítottam a gépet de mondom elolvasom a minőségét meddig őrzi meg,mert gyanús,de az illata jó csak az állaga nem.És látom ,hogy február a határidő a minőség megőrzésre :twisted: felrobbanok.Ráadásul a gyerekek ruhái vannak benne a gépbe.Már annyira ráfáztam ebbe a tescoba ami itt van nálunk :evil: :cry:
Szerintetek újra mossam majd a ruhákat?vagy nem kell?

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Már annyira sokszor ráfáztam!(ezt akartam írni)

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Sziasztok!

Bocsi,h.így bepofátlankodok közétek, csak tudatni szeretném veletek,h.megnyitottuk a bababoltunkat, ahol minden direkt a gyártótól származik, ezért mi vagyunk a legolcsóbbak.Utána is tudtok nézni...ha valaki szeretne bármit is rendelni tőlünk, a rendelkezésetekre állunk!Nézzetek be hozzánk! :wink:

http://atibababoltpelenkadiskont.hupont.hu/

Üdv.Timci

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Hahó!Csajok merre vagytok?Remélem mindenki jól van!
Mka,visszautaztál?

nem jön senki mostanában:(

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Szió!

Matnani: én vagyok, igyekszem jönni.. :wink: :lol: most megyünk a boltba, de majd, ha letettem a fiúkat aludni, benézek.. 8)

üdv.:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


momi írta:Sziasztok!

Ezt találtuk a kertben:
Kép Kép Kép

Vajon mi lehet ráírva? :lol: nem tudok németül :oops:

Jövök még csak hív a Peti...



Ha visszakülditek akkor be tudják váltani 2 óra gyerekvigyázásra, akik ezt küldték a jegyespárnak. Meghívásról nincs szó, szerintem az einlösen=beváltani, einladen=meghívni szavak keveredtek össze
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Sziasztok!

Jujj de nagyon eltüntem! Bocsika érte! Még mindig 2011-ben szeretnék szülni! :lol: 3 hétig Magyarországon voltunk, most kéthete jöttünk vissza, de én azóta is kb. most értem utol magam! A Manócskámnak jön a guzuja, most éppen szenvedünk vele. Nem akar napközben alukálni, pedig nagyon muszáj lenne, mert én sem haladok akkor semmivel! :shock:
Meséljetek kivel mi történt az elmúlt egy hónapban! Vannak új csatlakozottaink? Bocsi, de egyszerűen nincs időm visszaolvasni! Sok puszi: Nóri

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, de rengeteg dolgom van. Ahogy visszajöttem, rögtön kezdődött egy gyakorlatom, majd hétfőn fejeződik be, akkor végre tudok szusszani egyet. Ma nem dolgozom, mert megyek be Párizsba, mondtam, hogy be akarok iratkozni egy német tanfolyamra. Na ma van a beiratkozás, így elkérezkedtem a melóból, viszont a mai napot majd szombaton dolgozom le
Na de nem baj, még összesen négyszer kell mennem, és aztán ezt a gyakszit is letudtam :lol:

Itt piszok hideg van, reggel 8kor 10 fok, majd meg fagyok mikor megyek melózni. Otthon hallom, hogy még szép idők vannak, tessék kihasználni !!! :lol:

Képzeljétek, úgy néz ki, hogy anyum otthon elkapta az új influenzát. Egyik percről a másikra nagyon magas láza lett. Hívom telefonon, mondja, hogy mi történt, volt dokinál, kapott gyógyszert. Ez volt tegnapelőtt, ma már jól van, nincs láza se. Tiszta gáz. Főleg, hogy szinte ki se mozdul otthonról. Nem tom hogyan kapta el. A lényeg, hogy már jól van. Én is mindig várom, mikor kapjuk itt el. Mindketten tömegközlekedünk. Én egésznap a kezemet mosom, tiszta para vagyok.

Látom mindenki rendben van,babók jól vannak, nozaviék is szerencsésen visszaértek.

Na megyek, készülődök. Ma bemegyek a párom munkahelyére, együt kajálunk, aztán megyek egyenesen a Goethe Intézetbe.

Majd bekukkantok még.


pussz

mka
mka
 
 


Na sziasztok!

Most már egész jól rendbe kaptam magam, csak Mancikám kihajtja belőlem a szuszt is. Nap végén alig várom, hogy ágyba kerüljön, és én is. Huhhh, erre akarok én még egy tesókát. NA NÁÁÁ!
Most már uzsira pépet eszünk.

Képzeljétek, a minap beszélgettük Apával, hogy mi legyen a neve a következő gyereknek. Egy biztos, ha kislány akkor Anna, de ha fiú??? Ő nagyon szeretné ha Sanyika lenne, én meg mondtam, hogy na ne már!!! Oké, hogy ő az, de én sem ragaszkodom az én nevemhez ha lány! Szerintetek engedjek? Már bocsi, ha valakit érint, de szerintem a Sándor, János, József, István ezek olyan nem szépek. Vannak pl időt álló nevek, de nem ezek azok, sztem. :roll:

Na pusszzz, várom a többieket is, ígérem naponta benézek...

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom a többiek hova tűntek:(

Nóri,most nézem neked milyen pici babád van még,és máris kistesót szeretnél :lol:
én beszélek :oops:
szerintem szépek ezek a nevek csak régiek és ezért furcsák...már ezek lettek/lesznek furcsák számunkra :o


Jó lenne ha működne ez a topik,nagyon belassult :cry:

Heni

Kép

Kép
matnani
 
 


Sziasztok!

Igen annak én is örülnék ha jobban pörögne ez a topic! A másik amiben benne vagyok a 2009. májusi babák, ott napi szinten teleírunk legalább 4-5 oldalt! :wink: De jó lenne, ha ez is beindulna!!!

matnani: ha a terveink sikerülnek akkor Vilike már 2 éves lesz!
...és én sem fiatalodom, már 30 leszek decemberben! :oops:
Gyönyörűek a babáid így amennyire látszódnak a vonalzóidon.
Máté 2006. márciusi?

Nekem is a kisfiam Zalcsikám 2006. március 9-én született, csak sajnos kegyetlen volt a sors hozzám és tavaly elvette tőlem!! Ezért is szeretném ha minél hamarabb lenne kistesója Vilikének. Épp most jelent meg a te történetedben a történetem!

PÖRÖGJÜNK MÁR FEL!!!!! :lol: :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: