Új privát üzeneted érkezett!

Oké értem!! :lol: Nekem is azért kell ma visszamennem, mert 2hete csak a petezsákot látta, valoszínű ma akarja megnézni, hogy van-e benne valami. Igy van?



Sziasztok, Jó reggelt!
HOgy vagytok?

Én reggelente nagyon émelygek meg olyan érzés mintha állandóan gombóc lenne a torkomban..........11 körül elmúlik.-szerencsére.
Én a múlt héten voltam egy uh-n..akkor azt mondta a doki,hogy 5 hetes vagyok és menjek majd 3 hét múlva, akkor kezjük a protokoll szerinti vizsgálatokat. Mondjuk ilyenkor nagyon lassan mennek a napok:-)

KépKép
peni
 
 


Ezt most olvastam a hirekben:

Hangzatos bejelentések persze vannak: mint a mostani, gyest érintő terv, amely szerint háromról két évre csökkentenék a kifizetés összegét, ezzel ösztönözve a kisgyermekes szülőket a munkaerőpiacra való korábbi visszatérésre. Az ötlet nem ördögtől való: Európában sehol nem kapnak ennyi időt az otthon maradásra a kismamák és –papák.

Talán ez lenne az az intézkedés, amellyel a józan ésszel gondolkodó honpolgárok többsége egyet is értene, ha belátja, hogy milyen nagy gondot okot az inaktivitás Magyarországon. Ugyanakkor megkérdőjelezhető, hogy vajon tényleg az a huszonnéhány ezer forint tartja-e vissza az otthon maradó szülőket a munkától, ami a harmadik évben jár, vagy a probléma sokkal mélyebben gyökerezik.

A szociális rendszer radikális átváltoztatása immár elengedhetetlennek látszik. Hogy valóban a magyar gazdaság fellendülését hozó intézkedések fognak-e történni, az csak azon múlik, hogy sikerül-e politikusainknak túllépni a miniszterelnökünk által gyakran emlegetett teszetoszaságon és a hatalom elvesztésére irányuló félelmen.


 
 

Sziasztok!

Betti: pedig tegnap egész nap drukkoltam neked. Akkor majd ma is drukkolok.

Én holnap megyek dokihoz. Szorítsatok nekem nagyon légyszi. Nagyon félek, hogy üres lesz a petezsák.
Szép napot mindenkinek!
mónika23
 
 


mónika23 írta:Sziasztok!

Betti: pedig tegnap egész nap drukkoltam neked. Akkor majd ma is drukkolok.

Én holnap megyek dokihoz. Szorítsatok nekem nagyon légyszi. Nagyon félek, hogy üres lesz a petezsák.
Szép napot mindenkinek!


Szorítunk Neked!!!! Én is attól félek, hogy üres lesz!! Azon gondolkodtam, hogy amikor a lányommal voltam terhes, akkor nem aggodtam ilyenek miatt. Valoszínű most nagyon sok mindent olvasunk és ez lehet a baj.

Köszönöm egyébként , hogy drukkolsz! Nagyon aranyos vagy!!! :lol:



Igen, biztos, hogy ez lehet a baj. Nekem a párom már nem is enged semmi ilyet olvasni. Ő biztos benne, hogy nem lesz üres a petezsák. Irigylem az optimizmusát. Ja, és ő már azt is tudja, hogy kislány lakik a pocimban. Kíváncsi leszek. Megpróbálok nem idegeskedni, mert az nem jó a babának, de olyan nehéz, mikor a nap minden percében csak ezen jár az eszem.
mónika23
 
 


Sziasztok!

Hát Betti nem semmi vagy...olyan jót röhögtem! Remélem ma azért már sikerül be is jutnod a doki rendelőjébe:))

Én is úgy voltam, mint Mágnes. 5 hetesen betájolták a kezdődő petezsákot, majd két hét múlva tehát jövő héten kontroll. Nekem eddig csak annyi, hogy a melleim egy kicsit megnőttek:) Ami nem baj mert nem voltam sosem nagy keblekkel megáldva...

Komolyan ezek azt hiszik, hogy azért maradunk otthon a harmadik évben vagy úgy egyáltalán mert dőzsölünk a huszonezer forintból? BAsszus még pelenkára sem futja belőle!!!! Arról azért nem beszélnek, hogy talán külföldön jobb a megélhetés és sokszor elég az is ha apa dolgozik és eltartja a családot. Hol vagyunk mi még ehhez??? OK ne fizesseneke gyest akármit, de akkor apa fizetése legyen elég mindenre!
katuska79
 
 


Sziasztok!
Tegnap írtam egy hosszú üzit és elszállt!!! :evil: :evil: :evil:
Ezek a nagyokosok csak egy fontos dolgot felejtettek el! Egy gyerek 5 éves korától ovodaköteles. És sok helyen tényleg nem is veszik fel Őket elöbb, mert nincs hely. Sorba zárják be a bölcsiket és az ovikat!!! Nem tudják fenttartani magukat az intézmények. Akkor??? És hiába törlik mondjuk el ezt az 5 éves korhatárt, attól még nem lesz több ovi és bölcsi! Ovi még csak-csak, de bölcsi!!! Nekünk konkrétan nincs bölcsi sehol. Vagyis nem tudom, hol van, de akkor biztos jó messze innen. Akkor hova rakhatom a gyereket??? Vigyem be dolgozni? Ez vicc!!!
Köszi a sok választ a fürdőzésről! Akkor marad a kádban való fürdés! :)
Ez az üres petezsák téma, meg hidjétek el, hogy csak azért téma, mert itt a neten olvasgattok mindenfélét. A tesóm, akinek ikrei vannak még csak nem is hallott ilyet. Általába a neten a kiemelt problémákkal foglalkoznak. Szerintem 1000-ből 1 akinek üres a petezsákja. Bár 2 hétig én is ezen rinyáltam! :lol: :lol: Betti, Mónika nyugizzatok! Ott kucorog az a manó!!!!

Kép
kira76
 
 


Sziasztok!
Az üres petezsákról Annámmal még én sem hallottam, akkor a szívhang miatt aggódtam. Most pedig elhessegetem az ilyen dolgokat az agyamból. Mikor Anna megszületett, beleolvasgattam vetélős, meg hasonló topicokba, de most véletlenül sem tévedek arra. Muszáj mindennek rendben lennie, ha már Apu elintézte, akkor biztosan vigyáz is ránk! Egyébknét én meg vagyok győződve róla, hogy pöcsösünk lesz :)

Gyes,gyed:
Nagyon klassz, hogy szorgalmazzák a munkába való visszatérést... csak éppen azzal nem számolnak, hogy örülni kéne, hogy ott, ahol ekkora a munkanélküliség, legalább vannak "inaktívak",akik helyett addig is foglalkoztatni tudnak másokat. Na és mikor azzal jönnek, hogy a mi juttatásainkért mások dolgoznak.. Azt elfelejtik, hogy én is x évig kereső nő voltam, amikor pedig visszamegyek dolgzoni, én fogom megteremteni a jövőben gyeden, gyesen lévők juttatását..
Nálunk egy bölcsi van, ahol, mikor mi beiratkoztunk márciusban, már a 100. -ak voltunk a listán.. Felvesznek 30-40 gyereket.. :?
Vagy annyira meg akarják emelni a családi pótlékot, hogy majd telik belőle bébisintérre?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


hajaj de még mennyire magas lesz a csp. még magn tanár, zongora tanár és tenisz edző is futja majd belőle!

Én lányt szeretnék mert égedelem rossz fiam van ;) de tuti fiú lesz..
Előzőleg is lányt szerettem volna, aztán mikor megtudtam, hogy fiú lesz, onnantól kezdve fiút akartam. Szerelmes is vagyok belé teljesen:))
Szerintem most is így lesz. Megint lányt szeretnék de csak addig míg ki nem derül, hogy pöcsibaba:)

A petezsákkal kapcsolatban tényleg így van...túl sok már az infó mindenfelé! Nekem egyszer már volt ergó többször már nem lesz! Azése!

Ja és megyek ki nemsokára pancsizni az udvara csak várom, hogy kicsit még melegedjen a víz.

Tényleg én is fejfájással ébredtem de a kávé segített. Ja és az, hogy vettem egy pár kincset az ikeába:)

Ölni tudnék valami fincsi jégkrémért.
katuska79
 
 


nekem mindegy, hogy mi lesz, de ha lehetne választani, akkor fiút választanék.
Itt iszonyú a hőség. Én dinnyét kívánok már pár napja. Küldjek jégkrémet, van a hűtőnkben.
mónika23
 
 


Mónika: IGEN, IGEN kérem azt a jégkrémet!!!!!!!! :lol: Bár lehet mig ideérne Mohácsról kicsit szétesne! :cry:

Katuska: Na ugye, hogy Neked is volt már üres petezsákod??? Méghogy ne parázzunk! :) Egyébként, ha olyan gyönyörű fiam lenne biztosan én is szerelmes lennék belé!! Ugyhogy teljesen megértelek!!!

Gyes: nálunk is nehéz bejutni a bölcsikbe, ezekre persze ott fent az okosak nem gondolnak, meg arra sem, hogy elhelyezkedni sem nagyon lehet. Pláne, ha megmondod, hogy 2éves gyerköcöd van, aki bölcsis. Tuti kapkodnának utánnad!!! Meg ne hasonlitsanak minket a nyugati országokhoz, mert ott nem ilyen az életszinvonal. Ott egy fizuból már simán megélnek, nálunk meg kettőből sem lehet.



Sziasztok!

Üres petezsák: ne is gondoljatok erre a lehetőségre! Igen is lesz abban a lakásban lakó. :wink: Bár szegény barátném járt pont így, az első terhességénél 8 hetesen csak üres petezsákot találtak. :( Utána nem nagyon akart nekik összejönni. De aztán jól belehúztak, és azóta már két szép lányuk van:) Szóval a lehetőség adott, de ha erre gondolunk még a végén tényleg önbeteljesül. :?

Nálam még mindíg semmi rosszullét. :roll: Valaki ezt magyarázza meg! Bár láttunk itt már olyat, hogy 7-8-hetesen kezdte valaki a roszullétet. Szóval még nem nyugodtam meg, hogy ez nálam kimarad.

A fiú-lány kérdésről. Jelenleg, mivel még nincs csemete, tök mindegy. Bár férjuram fiúra vágyik, de azt mondta, nem bánja ha lány lesz.

Ami pedig az itthoni GYES-t illeti. Lányok, nagyon el vagyunk kényeztetve. Semelyik országban nincs olyan rendszer, hogy az anyukák otthon tudjanak maradni a gyermekükkel 3 évet. És akárhogy is nézzük, az a 80000 Ft nem az az összeg, amivel sok mindent hozzáteszünk a háztartáshoz addig, amíg otthon vagyunk. Szóval ha a férj nem keres olyan jól, akkor elég rendes érvágás ez egy családnak. És ma már egyre gyakoribb, hogy mindentől függetlenül az anyák visszamennek dolgozni a gyerek egy éves korában. És ez adódik abból, hogy féltjük a munkahelyünket. Ha a körnnyezetemben körülnézek, akkor az átlag 1 év volt, amit otthon maradtak. Kivéve akkor, ha több gyermeket vállaltak. Előfordulhat, hogy erről készült egy statisztika is, és ezért akarnak változtatni a rendszeren.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Az a baj, hogy abba a statisztikába olyanok is belekerülnek akik valóban rontják az átlagot...

Nyugi Erika még ne kopogd le, hogy nincs rosszullét. Nekem is a 7. héten kezdődött Mátéval..úgyhogy még én is előtte vagyok a rókacsaládnak:)

A másik meg, hogy sajnos nálunk még mindig ismeretlen fogalom a részmunkaidő. Igen valóban visszamennek a dolgozni az anyukák más országokban sokkal hamarabb, de valahogy a munkáltatók is rugalmasabbak.

A munkahely meg sajnos senkinek nem biztos a mai világban,. Ha van gyereked, ha nincs. A legrosszabb, hogy azt kell eltitkolni a minka keresésnél akire a legbüszkébbek vagyunk az egész életünkben! Melyik karrier ér fel egy gyerekkel? Aki tökéletesebbet tud csinálni egy emberi életnél az előtt fejet hajtok.
katuska79
 
 


Katuska, tökéletesen egyetértek Veled.

Bár nekem úgy néz ki, hogy ilyen téren szerencsés vagyok, és remélem, hogy ez így is marad, amikor vissza szeretnék menni. Ahol dolgozom az a tapasztalatom a kisgyerekes anyukákkal, hogy simán visszaveszik őket, és felvesznek olyan nőket is, akik kisgyerekesek. Szóval ilyen téren "családbarát" cégnél dolgozom. És remélem ez így is marad.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Olvasgattalak Titeket, ez az üres petezsák probléma meg aggódás nálam is előjött. Amikor az orvos kijelentette, hogy ott dobog a szív, háát akkor volt nagy öröm és sírás. :) Sajnos tényleg túl sokat olvasgatnak mostanában a kismamik. Már lassan olyanok leszünk mint a medikusok. :) Tudjátok: medikus-kór, amikor az orvostanhallgatók annyi betegségről meg tünetről olvasnak és tanulnak, hogy a végén kezdik magukra is rábeszélni és elkezdenek aggódni.. :)

A GYES nem lenne mókás ha 2 évre csökkenne, mert én ettől remélem a tandíj mentességemet. :(

A torokban lévő gombócra ma megtaláltam a bevállt dolgot: Salvus víz. :D Tényleg segít! Ha vkinek idő előtti "torokgombóca" lenne.

Szép estét!!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Erika nekem is mázlim van mert vissza vesznek. Végül is még ott dolgozom és bérként van számfejtve a gyedem. Meg sok a kisgyermekes anyuka is, a főnöknek kapásból ikrei vannak. Igaz ő pasi...de akkor is, legalább megérti a szitut.

Na jégkrémem nem lett mert elfelejtettem, hogy holnap jön a zenélős kocsi. :( viszont kicsit elsóztam a rakott kelt..mindegy oylan farkas éhesek vagyunk, hogy megesszük csakazértis:)

Betti sikerült bejutni a dokihoz?
katuska79
 
 


betti125 írta:Ezt most olvastam a hirekben:

Hangzatos bejelentések persze vannak: mint a mostani, gyest érintő terv, amely szerint háromról két évre csökkentenék a kifizetés összegét, ezzel ösztönözve a kisgyermekes szülőket a munkaerőpiacra való korábbi visszatérésre. Az ötlet nem ördögtől való: Európában sehol nem kapnak ennyi időt az otthon maradásra a kismamák és –papák.

Talán ez lenne az az intézkedés, amellyel a józan ésszel gondolkodó honpolgárok többsége egyet is értene, ha belátja, hogy milyen nagy gondot okot az inaktivitás Magyarországon. Ugyanakkor megkérdőjelezhető, hogy vajon tényleg az a huszonnéhány ezer forint tartja-e vissza az otthon maradó szülőket a munkától, ami a harmadik évben jár, vagy a probléma sokkal mélyebben gyökerezik.

A szociális rendszer radikális átváltoztatása immár elengedhetetlennek látszik. Hogy valóban a magyar gazdaság fellendülését hozó intézkedések fognak-e történni, az csak azon múlik, hogy sikerül-e politikusainknak túllépni a miniszterelnökünk által gyakran emlegetett teszetoszaságon és a hatalom elvesztésére irányuló félelmen.



:cry: :evil:
Nálunk napi nem egészen 15 euroért 30 hónapig lehet itthon maradni... :wink:
Vendég
 


betti125 írta:Ezt most olvastam a hirekben:

Hangzatos bejelentések persze vannak: mint a mostani, gyest érintő terv, amely szerint háromról két évre csökkentenék a kifizetés összegét, ezzel ösztönözve a kisgyermekes szülőket a munkaerőpiacra való korábbi visszatérésre. Az ötlet nem ördögtől való: Európában sehol nem kapnak ennyi időt az otthon maradásra a kismamák és –papák.

Talán ez lenne az az intézkedés, amellyel a józan ésszel gondolkodó honpolgárok többsége egyet is értene, ha belátja, hogy milyen nagy gondot okot az inaktivitás Magyarországon. Ugyanakkor megkérdőjelezhető, hogy vajon tényleg az a huszonnéhány ezer forint tartja-e vissza az otthon maradó szülőket a munkától, ami a harmadik évben jár, vagy a probléma sokkal mélyebben gyökerezik.

A szociális rendszer radikális átváltoztatása immár elengedhetetlennek látszik. Hogy valóban a magyar gazdaság fellendülését hozó intézkedések fognak-e történni, az csak azon múlik, hogy sikerül-e politikusainknak túllépni a miniszterelnökünk által gyakran emlegetett teszetoszaságon és a hatalom elvesztésére irányuló félelmen.



:cry: :evil:
Nálunk napi nem egészen 15 euroért 30 hónapig lehet itthon maradni... :wink:
Vendég
 


Bocs :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Na bejutottam a dokihoz!! :lol: De nem nyugtatott meg egyáltalán. Talán Nektek sikerül!! :cry: Szóval azt mondja, hogy lát embriót a petezsákban, de nem annyi idős, mint aminek számoljuk. Ezt nem értem, hátha Ti elmagyarázzátok. Nem emlékszem pontosan, hogy mikor volt az utolsó mensim első napja, de kb április 1-én. Viszont a férjem április 14-ig volt itthon, utánna meg másfél hét múlva jött haza. Tehát a babának ebben a kettő hétben kellett "készülnie", akkor viszont mindenképpen ennyi idősnek kellene lennem. Nem??? A doki hasi uh-t csinált, sztem az a gép nem a legjobb, csak egy pici monitor van elötte, semmi más. Lehet azért nem látta rendesen? Hang sem volt rajt!!! Ő azt mondja egyébként, hogy minden rendben, de hétfőn menjek be a kórházba és hüvely uh-val megvizsgál. Szóval valaki magyarázza el, hogy most mi hogyan van akkor. AGGODOM!!!!!!!!!!!!!



Betti szerintem ne izgulj! A hasi Uh-on ilyenkor még alig lehet látni valamit, nemhiába hüvelyit csinálnak az első trimeszterben! Neki is egyből azt kellett volna! A lényeg, hogy ott a pirinykó! A méret miatt meg olyan sokszor lesz, hogy hol nagyobb, hol kisebb, mint a hivatalos terhességi hét, hogy a végére fel sem veszed. Ebben az időszakban még a napok is rengeteget számítanak a fejlődés szempontjából. Lehet ha pl két nappal később mész már minden méret ok. Egyébként sincs erre az időszakra irányadó méret csak fejlettségi állapot.
A hang miatt ne aggódj mert azt amúgy sem lehet hallani majd csak a dopplerrel..most csak azt lehet látni, hogy lüktet..persze ahhoz az kell, hogy ne a kimerevített képet nézze:)

Na túl vagyok az első reggeli rókán...már el is felejtettem milyen szar. Jót röhögtem magamon ahogy görnyedek.Kisfiam meg végignézte mert arra sem volt időm, hogy magamra csukjam az ajtót.

Betti ez az egész meg azért van, mert hétfőn rosszkor mentél és visszakapod babókádtól...nem semmi gyerek lesz már látom ;) kösd fel a gyatyaszárat:)
katuska79
 
 


Köszönöm Katus!!! :lol:

Máté nem ijedt meg, hogy mi van veled?? Szegénykém!! Látod-látod hiányoltad Te is rókakomát!!! :lol:

Egyébként megnéztem megint itt a kalkulátort és mindenképpen annyi idősnek kell lennem, mert a fogantatásra április 15. irt és annál késöbb semmiképpen nem lehet, mert Krisztián 14-én hajnalban ment el. Tehát azt olvastam, hogy a spermium pár napig még él. De késöbb semmi esetre sem eshet a fogantatás. Akkor pedig 8 hetesnek kell lennem. Hüvelyi uh nincs neki a rendelőjében, ezért is mondta, hogy hétfőn menjek be a korházba.
Képzeljétek ma reggelre meg torok és fülfájással ébredtem, de miután ettem pár falatot rájöttem, hogy a bölcsesség fogam fáj. Valószinű az hat ki a torkomra és a fülemre jobb oldalon?? Soha nem fájt még a fogam :cry:



Sziasztok!
Betti!
Egyáltalán ne aggódj! Hasi uh-al nem is tudom mit akart látni a Doki! Soha nem szokták így nézni. Neked biztos csak azért nézte meg, mert ez a lehetősége van, de tényleg semmit nem jelent. Hüvelyivel majd meglátod, milyen szépen fog látszani és a méretét is meg tudják mondani. Nekem 6+5 idősen volt ülőmagasság 9 mm. Gondold el az milyen mini...
Hányinger: Nővérem barátnője iszonyúan szenvedett a hányingertől és a hányástól. Megkérdezte a Dokit, hogy mit lehet tenni. Azt mondták neki, hogy hadja abba a magzatvédőt 3 hós korig. És tényleg elmúlt neki. Ennek örömére én sem vettem be tegnap és nincs hányingerem. :D Olyan jó egy kicsit nem szenvedni. 7 hétig szedtem, úgyhogy most kicsit pihentetem. Max 2-3 naponta beveszek 1-et.
Nika!
Hova tüntél? Hogy vagy?????

Kép
kira76
 
 


Vcrane
Merre van az a "nálatok"??? Tudtam én, hogy rossz helyen élek. Mindegy, csak azért is megoldjuk. Én egy fillérre sem számítok ettől az államtól és nem is fogok kapni. Sz..ok rájuk!!! Szemét banda!!
Bocsi, de már annyira utálom ezt az egészet.


Betti
Eleve hüvelyi uh-val kellett volna kezdeni, kár volt idegesíteni ezzel a hasival Téged. Amit Katuska írt, azon meglepődtem. Biztos gépe válogatja, de nekem a 7+3 napos babám szívét kb. 5 percig hallgattuk. A legtöbb gép alkalmas a szívhang kihangosítására. Engem hasi uh-val is megnézett a dokim, (nem tudom miért) hasin is látszódott, csak nem olyan szépen, kivehetően, mint a hüvelyin. Ha láttad a kis szívét pulzálni, akkor reméljük minden rendben van.
Vendég
 


Betti
Az én utolsó mensim is április 1-jén volt és a fogantatás 15-én. (legalábbis 11-én már szép nagy volt a tüsző és kb. kedden éreztem a tüszőrepedést.) Pénteken én is megyek uh-ra, majd megírom Neked mit mondtak. Remélem nálam is rendben lesz minden és végre lesz egy kisbabám. Annyira szeretném! Próbáljuk meg élvezni az áldott állapotot és ne izguljunk! (Ezt magamnak is írom ám :lol: :oops: Szétparázom az agyamat.)
Vendég
 


Eperfagyi: nem láttam a kisszívét pulzálni. Igazából nem sok mindent láttam, mert csak egy pici monitor volt az is a doki elött. Szóval sokat nem láttam. Ő annyit mondott, hogy lát embrió fészket. Valami ilyesmit. De szívről nem beszélt. Nem tudok nem parázni, mert mi is már olyan régóta szerettünk volna babát és most, hogy végre összejött , nem szeretném, hogy valami gond legyen. :cry: A férjemnek nem is mertem elmondani, mert minek idegesítsem, annál rosszabb nincs, mint tehetetlenül vár Franciába. Szombaton ugyis megjön. Csak szegény nem tudta elképzelni mi a fenéért kérdezgetem tőle, hogy mikor ment ki áprilisban és mikor voltunk együtt. :lol: Szegényre ráripakodtam, hogy erőltesse meg az emlékezetét. :lol: :lol: Erre előszedte a menetleveleket,ott ugye pontos dátumok vannak. :lol: Na nem arra, hogy mikor voltunk együtt.. :lol:
Majd rögtön írd ám meg, ha voltál dokinál!!! Szorítunk értetek!!!!!!!! Egyébként honnan tudod olyan pontosan, hogy mikor volt szép nagy a tűsző és mikor volt tűszőrepedésed??? Én még azt sem tudom pontosan mikor volt az utolsó mensim. Már nem jegyeztem, mert mindig ráparáztam!



Sziasztok!

Nem tűntem el, csak semmi érdekes nem történt velem.

Betti!

Ne aggódj, a hüvelyi uh-nál minden rendesen látszani fog!

Fürdésről: Jó pár hónapja a Csak csajokban volt egy nőgyógyász akit épp erről kérdeztek. Azt mondta, hogy az első trimeszterben nem javasolják az ülőfürdőt, mert a meleg víz alhasi vérbőséget okoz amely növeli a vetélés kockázatát.
Engem mondjuk ez nem fenyeget, mert én mindig zuhanyzom.:)
Mondjuk nekünk a lombik miatt ki is emelték, hogy tilos.

Kép
nika28
 
 


Kira!

Mikor szoktad bevenni a vitamint, reggel?
Ha igen akkor úgy csináld, hogy ebéd után veszed be.
Eleinte én is reggel szoktam bevenni, és én is rosszul voltam tőle.
Most viszont szedek 2*1 magnerot tablettát is és azt veszem be reggel, a vitamint átraktam délre és semmi bajom nincs már.:)

Kép
nika28
 
 


Köszi Nika Neked is!!!!!!!!!!!!! Én már most mennék hüvelyi uh-ra. Azon agyalok, ha bemegyek a kórházba megnéznének e? Lehet megpróbálom!!! Nem bírok várni hétfőig!!!

Nika az, hogy semmi érdekes nem történt mit jelent? Semmi hányinger? Dokinál voltál már?



Sziasztok Kismamik!

No, megvolt tegnap az utazás munka miatt, egész jól viseltem.
Katuska! Még zacsi sem kellett a fejemre :lol:
Este viszont kicsit vacsikáztam és olyan rosszul lettem, hogy mindent kipakoltam :oops: :oops: :oops: A vonalzó kicsit csal, de a doki véleménye szerint ma 9 hetes Bébike!
Már csak 3 hét az UH-ig :-)
Betti!
Jó, hogy ilyen pozitívan fogadta a főnököd, ez nagy könnyebbség!

Az Istenhegyi úti Géndiaknosztikára nem tudjátok, hogy mennyivel előbb kell időpontot kérni? Azt írják, hogy az első részletes vizsgálat a 11-13 hét között esedékes, mikor csinálják az első kombinált tesztet.

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata? Milyen vizsgálatot akarsz csináltatni az istenhegyin? Valami indokolja?

Betti! szerintem megnézik ha bemész a korházba. Főleg ha rémülten nézel a dokira.

Eperfagyi! azt elfelejtettem oda írni, hogy sok gép nem tudja a szívhangot! Betti dokijánál még szerencse, hogy valamennyi kép volt egyáltalán azon a pici monitoron.

Sokan panaszkodnak a vitaminokra, hogy azoktól vannak rosszul. Még jó, hogy az van rájuk írva, hogy enyhítik a rosszullétet, émelygést is :)) Ti mit szedtek? Én elevitet de csak az első trimeszterben.

Az alhasi vérbőséget meg nem értem mert a szex is vérbőséget okoz..meg az erős paprika is.

Az este nekem is fájtak a fogaim..úgy látszik szimpátia fájdalmaink vannak:)) fejfájás, majd fogfájás:))
katuska79
 
 


Katuska, nem indokolja semmi, csak csinálnak egy kombinált tesztet, triszómiákra és egyéb rendellenességekre, ami nagyságrendileg az amniocentézis pontosságával egyenértékű -- egy szimpla vérvételből (azt mondják, hogy az AFP nem mindig informatív)! A barátnőm 21 hetes ikerterhes, ő tapossa az utat, mármint kitapasztalja, hogy mit és holt érdemes megcsináltatni. :) Meg van ott 4D ultrahang, minden ami szem-szájnak ingere :lol: :lol: :lol:
Vitaminból kifolyólag én is Elevitet szedek, az első trimeszterben, a doki és a védőnő is így javasolta. Tehát még 3-4 hét. Lehet, hogy én is attól vagyok rosszul?? Meglátjuk :oops: :oops:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


betti:
n is azt mondom, hogy hasival nemudnak igazán ilyenkor még semmit találni.. Én a 6 hetes Zsebimet hüvelyivel is picinek találtam :)
Én bemennék a kórházba, hátha....

Kata:
A dokim a 12. héten küldött el az Istenhegyire, a 12. hét előtt nem szívesen foglalkoznak kismamikkal. Ilyenkor van az első kombinált teszt uh-val, ez 28 ezer. A bejelentkezést nem tudom, megvárom a 10 hetes uh-t, és utána telefonálok.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


na sziasztok!

Betti: ne aggódj, ha emlékszel én ezen idegeskedtem múlt pénteken. akkor már 8 hét 5 napot számoltak és semmi nem volt! mindenféle rosszat mondott az ultrahangos asszisztens, úgyhogy miután kijöttem itattam az egereket...
még aznap délután Pesten már láttuk a kis szívét, nem bírtuk, ki, hogy egy hetet várjunk és ugyanoda menjünk vissza. ott az uh gép 6 hét 1 napot írt, szóval a fogantatás nálunk egészen furcsa időben történt, sőt a várt következő menszi alatt kb., mi sem tudjuk pontosan. én is elkezdtem nyaggatni a páromat, de feladtam, :D

hányás: pont ezt akartam kérdezni Tőletek, de látom ti is a vitaminokkal hozzátok összefüggésbe. az volt az elmúlt 4 nap tapasztalata nálam is, hogy a Gravida bevétele után jön hirtelen és nincs megállás :( . teljesen fölöslegesen vettem be. viszont abbahagyni nem akarom, mert én nem szedem, csak 3 hete, remélem nem késő. van valakinek tapasztalata a Gravidával kapcsolatban?
Vendég
 


Sziasztok!
Megjöttem a dokitól. Bár reggel még vissza is fordultam, mert közölték, hogy az én dokim szabin van. Aztán mégis vissza mentem, hogy elvégre mindegy, hogy ki néz meg, mert én péntekig (akkor van az én dokim a magánrendelőjébe) már nem bírom ki, hogy ne tudjam, hogy minden rendben van-e. És megérte visszamenni. Hasi uh-ot csinált, és hihetetlen, hogy a két héthez képest mennyit nőtt a babóm, akkor volt 6mm körül, és most lúdtojás nagyságú. És bent van a petezsákba, és lüktetett a pici szíve is. Most már megnyugodtam. De van egy petefészek cisztám is. Azt mondja a doki, a terhességtől, de majd a végére elmúlik. Jövőhét csütörtökön mehetek kiskönyvért.

Betti: helyedben én is elmennék a kórházba hüvelyire. Nem veszthetsz semmit. És ha már ott vagy el nem küldhetnek. Továbbra is drukkolok neked, de tudom, hogy minden rendben van. Csak ne idegeskedj. Tudom, hogy nem könnyű.
mónika23
 
 


Mágnes! Köszi az infót! Én a doki szerint ma vagyok 9 hetes, csak a vonalzó mást számol a megadott szülés időpontból. Én is úgy tervezem, hogy megvárom a 12.-heti UH-t a dokimnál, meg a vizsgálatokat és utána, vagy akörül mennék az Istenhegyibe. Csak nem tudom, mekkora a tömeg, mikor kell időpontot egyeztessek, mert már 'csak' 3 hét van addig. Lehet, felhívom őket, gondolom azzal nem ártok, ha megmondom, hogy most vagyok 9 hetes, és kb 3 hét múlvára szeretnék időpontot. Nagyon izgis :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata:
Na ha telefonálsz, szólj, hogy mi volt :) most olvasgatom a fórumokat az Istenhegyiről.. gasztonyit nagyon lehúzzák, de többen írták, hogy kaptam dvd-t az uh-ról :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes! OK, szerintem a napokban megpróbálom! A barátnőm is kapott DVD-t, szombaton voltunk náluk, megnéztük a 21 hetes pocaklakó ikreket, hát mit ne mondjak, nagy élmény volt! :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Húúú nem semmi lehet ikreket várni. Egy baba is micsoda mókát rendez odabent nemhogy kettő!!!:))

Eviana faggasd csak még apát egy kicsit..lehet alvajáró;) ki tudja még mi mindent csinál :))

KAta a vérvételes vizsgálatot elég sok helyen megcsinálják. PL a rózsakert centerben a II.kerületben vagy zuglóban is. Nekem is mondta annak idején a doki de csak, ha nagyon parázok, vagy a 12 hetes UH nem egyértelmű. Egyébként ő azt mondta, hogy a 12 hetes Uh és az AFP eredménye ha mindkettő rossz, akkor ajánlja kötelezően, amúgy meg aki akarja. JA és 35 év felett...alatta szerinte pénz lenyúlás pedig Ő volt az egyik kitalálója a módszernek. Jó mi? Hazadolgozik:))

Mónika ez nagyszerű!!!Gondolom most percenként az UH képet nézegeted:)) Én jövő hét hétfőn megyek este negyed 9-re. Már most be vagyok sózva.
katuska79
 
 


Katuska! Remélem, hogy szükség nem lesz rá, csak úgy várjuk ezt a kis csöppséget, hogy inkább mindent megnézetek, amit csak lehet :P Paramami :lol: :lol: Az Istenhegyi meg itt van a munkahelyemtől nem messze, úgyhogy azért is oda esett a választás, meg ugye az ikres barátnőm kapcsán :lol: :lol:
Apuci is elkísér, már ő is alig várja!
Mágnes! A barátnőm most nemrég mondta, hogy ők kb egy héttel hamarabb jelentkeztek be, de ha most foglalunk időpotot, akkor tuti lesz akkorra, mikort menni szeretnénk. Így munka mellett azért nem mindegy, hogy tudok-e menni utána, vagy csak délre van időpont :P

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Isten ments Katuska! semmi remény rá, hogy pont ő fog emlékezni a nagy alkalom pillanatára. én azóta is egyfolytában töröm a fejem, szerinte ez is hülyeség. kicsit olyan, mint az ovis gyereket kérdezni, hogy mi volt az ebéd :D , azt legfeljebb tudja, hogy jó volt :D
Vendég
 


Sziasztok,

szerintetek nagyon nagy gond, ha a petezsák és a szikhólyag rendben, de egy héttel el vagyok maradva a mensimhez képest. Lehetsége hogy később fogant a babuci? vagy lehet, hogy baj lesz?
mel
 
 


Betti
Az én ciklusom olyan, mint egy óramű. 28 naponta délután kettőkör jött meg. :) A ciklus 11. napján voltam uh-n a dokimnál, ahol nézte a tüsző és a méhnyálkahártya nagyságát. A tüszőrepedés előtti feszülést is érzem. Mondjuk ennek ellenére 10 éve várunk erre a babára. (Vagyis mi már vártuk a tesókat is, de ők nem akartak velünk maradni.)

Az Istenhegyit én jó szívvel ajánlom mindenkinek, bár nem mindegy kihez mentek. Alaposan megnézik a babát, az uh-ról dvd felvétel készül, amit automatikusan mindenki megkap. (Benne van az árban.) Mondjuk ez nem 4D, csak addig amíg a szájpadhasadékot és az orrcsontot nézik. 12. heti és 18. heti genetikai uh-t szoktak javasolni, ha jól emlékszem. Egy-két héttel előtte (remélem még mindig) elég bejelentkezni és nagyon kulturált környezet fogad benneteket. Várakozni se kell sokat, igyekeznek tartani az időpontot. A vérvételes részét még nem ismerem, de én is mindenképpen meg fogom csináltatni. Remélem tudtam segíteni és nem mondtam rossz infot.
Vendég
 


Mel, szerintem foganhatott később, biztos a ciklus közepén van peteérésed? Ha a petezsák és a szikhólyag rendben, nem lehet baj!
Mágnes! No, bejelentkeztem az Istenhegyire! Júni 26.-án megyek. Kikérdeztek az utolsó ultrahangon mértekről, ami nekem 6 hét +2 naposan volt, hogy mekkora volt, mondom, hogy 4mm, meg volt szívhang is, erre azt mondja, hogy az picike. Most megnéztem a szakirodalmat, a 6.hétre 3-5 mm közé teszik a babát. Akkor Bébike szerényen szólva is ideális méretű volt :D Méghogy pici!
A rendes UH után megyek 2 nappal a kombi tesztre :)

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Köszi Eperfagyi Neked is az infót! Így akkor még nyugodtabban megyek :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Mel,
az egyáltalán nem gond. a lényeg, hogy mindent rendben láttak,mert a megtermékenyülés bizony bármikor lehetett!


az 1. uh után nekem a diagnózishoz fenyegető vetélést írtak. azt mondta az orvosom, hogy ezt így szokták. tényleg? nem mondta, hogy itthon kéne maradnom vagy ilyesmi...
Vendég
 


Hát fogalmam sincs mikor volt a peteérésem. De nagyon aggódok:(
Félek, hogy nem lesz életjel benne és már nem bírom ezt a bizonytalanságot. Jövő héten megyek megint uh-ra, de addig gyötör a türelmetlenség és az aggodalom.
Azért reménykedek is hátha minden rendben lesz és januárban boldog kétszeres anyuka leszek:)
mel
 
 


mel:
Az én utolsó mensim márc. 24-én volt. Az uh-n kisebbnek látták a babát egy héttel, és az orvosommal kisakkoztuk, hogy késői peteérésem volt, és a nagykönyvben leírt ápr. 5.-i peteérés helyett Zsebink ápr. 20-án fogant. Szóval nyugi :)

Kata:
Na akkor én fel sem hívom őket a 10. heti uh-ig, nekem is 6 hetesen volt az uh-m, az én babám CRL-je 3 mm volt. Én el voltam keseredve, hogy kicsi, de a dokim szerint megfelelő. Ha ilyen méretekkel felhívnám őket, elküldenének a sunyiba... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Köszi Lányok!!!!! Megnyugtattatok!!! Komolyan!! Olyan jó lenne, ha most itthon lenne a férjem, pedig általában megvagyok nélküle, szóval megszoktam, hogy nincs itthon, de most ez egy más állapot ugye. :lol:


Eperfagyi: 10 év???? UHHHH nem semmi, akkor még jobban drukkolok!!!!!!!!! Na mi annyit még nem vártunk azért.

Nem szedek semmi vitamint,nekem ezt sem mondta a doki. :cry: Magne b6-ot szedtem, mert szorongásaim voltak, de már azok is elmúltak. (na ezt lekopogtam) Szóval lehet azért nem volt hányingerem???

Eviana: Nálad sem stimmel a fogantatás időpontja?? Már ezerszer utánna számoltam, de nem lehetek kevesebb idős, mert gyakorlatilag lehetetlen! :lol: Apa nálunk is reménytelen eset, még jó, hogy van menetlevél, legalább azt tudja mikor indult el. :lol: :lol:


Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: