Új privát üzeneted érkezett!

Alziza-Zalcsi hétről-hétre egyre "nagyfiúsabb" :lol: !!!
Vendég
 


Sziasztok!

Zsu!
A SOTE 2-őn is van koraszülött osztály, ezt énis meg tudom erősíteni...

Alziza!
A "nagyfiad" milyen szépen eszik már villával...

Már egy másik topicba leírtam, de itt is kidühöngöm magam:
most jutottunk el oda, h. elvigyük a kocsit a szervízbe a múltkori koccanás miatt (a biztosító mostanra jelzett csak vissza, h. a károkozó biztosítása rendben volt).
Nem a régi megszokott szervizünkbe vittük a kocsit (A ford Petrányiba), hanem egy közelebbi Ford szalonba, anno azt mondták max. 3 nap és kész, erre ma közlik velem, hogy 2 hét múlva lesz kész.
2 héten belül akármikor megszülhetek, én nem akartam taxival/ mentővel bemenni a kórházba!!!!!!
A férjem közölte is velük, erre a pasi ráírta a papírra az SOS jelzést, de én már nem reménykedek...
Olyan sz...r: az ember elkényelmesedik ha alatta van a kocsi és sajna mi majdnem mindenhova azzal jártunk...Még jó, hogy a nagy babaholmik bevásárlásokkal már végeztünk....

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Zsibima!
Hát ez az!Egyre nagyobb!
Ennek örülök is meg nem is! :( :lol:
Pont tegnap este beszéltük a férjemmel,hogy olyan aranyos ahogy vagánykodik!Utánozza a nagyokat! :lol:
Viszont bennem meg egyre jobban erősödik a 4. baba utáni vágy!
Tudom,hogy hülyén jön ki,hogy pont nektek írom ezt akik az első vagy második babára vágytok! :oops:
De már amikor Zalán megszületett és eltelt pár hét,akkor sírva tudtam volna fakadni ha eszembe jutott,hogy lehet,hogy ez az utolsó alkalom,hogy babázok! :cry:
Van még egy esélyem!(a prof. "engedélyezett" egy negyedik császárt)Azt hiszem élnem kellene vele!
Csak félek is!Mi lesz ha megint nehéz lesz!Vagy mi lesz ha kísértem a sorsot és van már 3 szép gyerekem,akik egészségesek(Zalánnak azért még van esély hogy összenő a botallója),és most történik valami?Amúgyis velem mindíg az olyan dolgok esnek meg amire kb. 1% esély van!(PL.hegszétválás,epepangás stb.)
Jaaaaj!Nem tudom! :shock: :?
Egy éven belül el kellene döntenem! :roll: :?:

Vera!
Csak nem a váci úti ford szalonba? :x
Ott nekünk sem a megbeszélt időben lett kész!
Amúgy a károkozó biztosítójának fizetnie kell a kölcsönautót!
Járjatok utána! :wink:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Alziza, Zalcsi nagyon édes!!! :wink:

Vera! Tudom, hogy ilyenkor sokkal idegesebb az ember meg feszült, de próbáld nem felhúzni magad a kocsin, legalábbis még jobban. Gondolj a bébitekre, hogy nemsoká meglesz.... :wink:
Nekünk nincs autónk, de nem is húzom magam rajta, hogy jutunk majd be a kórházba, mert lesz A,B és C terv... :lol: lebontva az autós ismerősökre... és egy pótterv a mentőre vagy a taxira... :lol:

Gondolj bele, nekem még a két fiút is tenni kell valahova... és nem tudhatom előre, hogy mikor indul meg a szülés... persze, megpróbálok kommunikálni a lányommal, hogy akkor akarjon megszületni, amikor apa szabadnapos a fiúk meg oviban vannak és ha lehet, akkor a délelőtti órákban, mert úgy lesz időm délutánig keriteni valakit, aki elmegy értük az oviba... majd lassan elkezdem átgondolni, mit hogyan kivel.... de ha fejetlenség lesz, lehet, az jobb, mert akkor nem a fájásaimmal fogok törődni, hanem azzal, hogy oldom meg hirtelen a fiúkat... :wink:

De ez még odébb van... irigyellek, hogy már a végén vagy... 8)
Vendég
 


Vera!

Meg tudlak érteni sajna :?

Nekünk is majdnem ugyanez volt novemberben,egy hülye pics@ belém tolatott és elvittük a szervízbe a kocsit és majdnem egy hét lett...Sajna mi is nagyon kocsohoz vagyunk kötve,mert elég messze lakunk a városközpnttól,busz is messze van és meg nem nagyon gyalogolhattam...

Sajna a csereautó úgy működik(utána jártam)hogy neked előre ki kell fizetni(napi 5000ft)és utólag neked kell lelevelezni a biztosítóval hogy elengedhetetlen az autó valamilyen szempontból8pl.munkaeszköz vagy ilyesmi)és csak nagyon indokolt esetben fizetik vissza a bérlés 70 %-át(asszem)De nagyon kukacoskodnak vele :(


Hát nekünk is tervet kell készíteni a fiúk elhelyzésére ha indulunk szülni...mivel ikerházban lakunk,a szomszédok a barátaink,így ha éjszaka kell indulni ők átveszik a gyrekfelügyletet és reggel elvizsik őket anyuhoz.Ha meg nappal jön el az indulás,akkor meg anya megy a nagyért az oviba,a kicsit meg úgyis sokat anyunál lesz napközben az utcsó napokban...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ajánlom figyelmetekbe ezt az oldalt :wink:

A 2008.márciusi topicból kaptam egy homeopata orvos lánytól.

Az ország egyik legnevesebb homaopata szakembere állította össze ezt az ajánlást a vajúdásra,szülésre,szülés utánra... :wink:
Sztem érdemes elolvasni :wink:

http://www.bioszerviz.hu/homeopatias-protokoll.html

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Alziza!
De ott hagytuk a Váci útinál, pont azért, mert az nagyon közel van hozzánk.. A Petrányiban 1 nap alatt megcsináltak mindent eddig, csak az nekünk a világ végén van...
Tényleg nem értem, h. egy lökhárító csere meg egy kis kalapálás miért 2 hét...

Panny!
Ha tőlük kérek ilyen alapon kölcsön autót napi 5000-ért akkor még 1 hónap múlva sem csinálják meg a kocsit...A biztosítóval meg nem akarok vitatkozni, mert a végén mindig a kis embereknek veszítenek.

Pumpóka!
Már nálunk is körvonalazódnak a különféle tervek.

Tényleg lányok, ha elmegy a magzatvíz akkor úgy tudom azonnal indulni kell a kórházba. Arra azért van ilyenkor idő, h. lezuhanyozzak? Mert ha napközben megy el akkor a férjem dolgozik és akkor tényleg csak vagy a szomszédnak tudok szólni, hogy vigyen be (de ez is kb. 15 perc mire hazaér), vagy a mentőt kell kihívnom...
Anyu szigorúan megígértette, h. nem ülök kocsiba egyedül ha megindul a szülés, a párom meg ha elkészül a kocsi legalább 30 perc mire hazaér a munkahelyéről ( Ő nem kocsival jár).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Olvaslak titeket, csak csomószor már nicsn időm írni:

a csereautó úgy tudom arra az időszakra jár, amkor ténylegesn javítják az autót. Vera kérdezd meg mikor kezdik el javítani, mert lehet, hogy csak áll ott az autó és alkatrész beszerzésére várnak.
Lökhárító csere 1 nap, színre fújás és száradás max 3 nap. lehet, hogy elég lenne 4 napra ott hagyni. Addig meg járnátok törötten vele. mi is voltunk így. javítás idejére meg legfeljebb kifizetitek a csereautót és rendezitek a biztosítóval.

Magzatvíz: nem kell rohanni a kórházba, viszont figyelj a higiéniára a fertőzések miatt.
Ne ül bele fürdőkádba (bár manapság már divat a vízben vajúdás :shock: ), ne élj házaséletet :D , tiszta bugyit húzzál, esetleg betéttel, ha tovább folyik a víz.
Pont múlt héten kérdeztem rá egy előadáson az orvostól, mert mondta, hogy ne rohanjunk a kórházba, ha megindul a szülés, sokkal jobb otthon vajúdni, csak rendszeres fájásokkal jelentkezzünk. Kérdeztem én: és ha elfolyik a víz?
A szakmai protokoll szerint be kell menni, azért, hogy ellenőrizzék, a köldökzsinór nem esett-e előre (kis százalékban előfordulhat), de ha figyeljük, hogy mozog a baba rendesen, akkor maradhatunk nyugodtan otthon.
Az a baj, ha egyszer már bementél a kórházba, hogy elfolyt a vized, akkor már nem fognak szerintem kiengedni. De nyugodtan megvérhatotod azt az 1-2 órát, hogy megjöjön a férjed és zuhanyozhatsz is (sőt az segíti fájásokat).

Homeopátia:

Én is fogok szedni a 37. héttől. De vigyázni kell, hogy a cimiciguga és caulophyllumból szülésfelkészítésre csak a 5-ös potenciált lehet szedni, mert azt mondta egy homeopata orvos, hogy a 30-as pot. pont leállítja a fájásokat (bár nekem a szülésznő mindenből 30-as pot-ot írt fel, hogy kezdjem szedni a 36. héttől)-- én maradok az 5-ös alacsony potenciálnál.

Hordozót kéne vennem. Maxi Cosi Cabrio vagy Concord Ion Style. valakinek van tapasztalata???

babicskó
 
 


Maxi:
Kép

Concord:

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1200399965.3004.jpg[/img] [/img]

babicskó
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1200400099.8877.jpg[/img] [/img]

babicskó
 
 


Alziza: Totál megértelek, bennem is az van, hogy valószínű utoljára érzem a kis lábak rúgdosását. Olyan rossz erre gondolni :( .

Viszont most tudatosabban élem meg a várandóságot, hiába bölcsebb lettem :D :D

na, ma vittem kisfiamat foglalkozásra, mikor dolgoztam anyukám hordta, de dec elejétől már én viszem minden héten. Erre ma elém áll a tanárnő és megkérdezi, hogy gyereket fogok szülni?????
Állam a földig esett, kérdezem miért nem úgy nézek ki? A 9. hónap elején???

babicskó
 
 


Azért belátható időn belül nem árt elindulni a kórházba, ha elfolyik a viz, persze nem pár percen belül, de amilyen hamar csak tudsz. Pont azokért, amit Babicskó is leirt, a köldökzsinór-előreesés... nem lehet tudni, hogy mi van odabent... azért jobb minél előbb beérni... én legalábbis nem vajúdnék otthon még órákat. De ez én vagyok.... Azt pedig nem lehet tudni soha, milyen gyorsan jön a baba az első fájások észlelése vagy a magzatviz szivárgás-elfolyás után.... mert azt mondják ugyan, hogy na onnan még számolj ennyit meg annyit...stb.stb. viszont ez csak amolyan átlagos arány, hogy nem indul el olyan gyorsan a folyamat. És mi van ha igen? Barátnőm anyukája pl. mire beért a munkahelyéről a kórházba kb. egy óra telt el neki a fájások kezdete óta, addigra már ott tartott, hogy fél órán belül megszült... tehát sosem lehet tudni előre.. ezért mondják, hogy jobb inkább bemenni, persze, csak ha valaki nem akar otthon szülni.
(Ez a szép, hogy elvileg szünetel az otthonszülés, mert nem mennek ki a bábák házhoz, de ugyanúgy müködik minden gyakorlatban tovább, csak legfeljebb anyuci egyedül szüli meg apucival a gyereket... szééép, ennyit arról, amit a médiában mondanak)
Egyéni vélemény: én inkább vajúdok a kórházban még 10 órát, mintsemhogy otthon szüljek... legfőképpen, ha elfolyt a magzatviz, mert akkor megvan az a bizonyos idő (nemtom hány óra) amin belül meg kell születnie a babának, ha nem, császár....
Vendég
 


Pumpóka!
Ezt mire érted hogy amit a médiában mondanak az otthonszülésről???Speciel amit a médiában mondanak erről a témáról(egyébként mindenről sztem)a fele sem igaz... :?
Persze ,hogy folytatódik az otthonszülés,eddig is volt,ezután is lesz,sőt egyre több...nem tíltani kéne hanem kialakítani a hátteret és feltételeket, hogy joga lehessen az anyukának legálisan is otthon szülni mint sok helyen a világon :?
Nem akarok ezzel vitát nyitni csak ezt a témát annyian támadják méltánytalanul.... :(

Vera!

Sztem sem kell annyira rohanni a magzatvízelfolyás matt ,hogy még le se tudnál zuhizni...sőt,az jót is tesz!!És sztem megvárhatod a férjed is míg hazaér gyorsan és együtt mehettek a nagy útra... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Vera!

Ne most akard eldönteni, mit fogsz tenni. Hidd el ösztönösen érezni fogod, mi a jó Neked. Lehet, hogy azonnal a kórházba akarsz menni, lehet, hogy otthon akarsz maradni. Majd kiderül.
Másrészt miből gondolod, hogy 2 héten belül szülni fogsz? Tudom, hogy fő a biztonság, de valószínűleg még simán belefér az autójavítás.
Nyugi!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Alziza-szerintem a fejedben már megszületett a döntés... :wink:
Úgy sem fogod kibírni, hogy ne legyen még egy babód! :D És nagyon jó ez így!

Vera-szerintem is be kell menni a kórházba, de annyira rohanni sem kell...lehet h. szerencsés leszel és hamar meglesz a babád, de azért általában az első baba nem jön olyan gyorsan...képzeld én hajnal 4-kor az első fájásomnál körbetelefonáltam a családomat hogy jöjjenek be a kórházba, mert szülök. (mert bennt feküdtem már 1 hete) de persze délután fél 1-ig vajúdtam... :lol: marhára örültek a körtelefonomnak hajnalban... :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a tanácsokat, akkor valószínű egy gyors zuhany belefog férni meg talán az is, hogy a párom hazaér...

Boeske!
Ez csak amolyan női megérzés (bár lehet, h. nem lesz belőle semmi).
Másrészt jó lenne a 38. hetet kibírni (addig még van jó 1.5 hét).
Nagyon ellentétes érzelmek vannak bennem: egyrészt bírjuk ki még valahogy pár hétig, másrészt már alig várom, h. a karomban tarthassam, meg őszintén egyre nehezebb így a vége felé, de ezzel mindenki így van gondolom...
Szóval csak vánszorog az idő, de ez az életemben az utolsó pár hét amíg egyedül vagyunk a párommal, minden meg fog változni...
Szóval ez a kettős érzés kikészít egy kicsit...

Panny!
Szerintem se vitatkozzunk legalább mi egymás közt az otthonszülésről, de ugyanakkor osztom Pumpóka véleményét: túlságosan félteném énis a babámat az otthon szüléstől, főleg azért, mert az előző vetélésem (ami idén januárban volt) otthon egyedül indult meg: nagyon rossz volt, hirtelen egyedül azt sem tudtam mit csináljak...
Ugyanakkor az is igaz, hogy a média igazságtartalmát el lehet osztani kettővel, és akkor valamennyivel közelebb állunk az igazsághoz.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


nana Vera, azért idén januárban szerencsére nem volt vetélésed, max lesz egy szülésed :D

A megérzésekről meg annyit, elég ha valaki mond valami rosszat és az ember máris a kórházban akar lenni.

Kedves anyósom volt ilyen mikor először szültem, mikor telefonon mondtuk neki, hogy már vannak rendszeres fájásaim, telefonon közölte velem, hogy biztos nagy baj van, mert nem érzem a babát mozogni (éppen lakásfelújítás végén voltunk, igazából nem figyeltem, mozog-e)
Persze erre fel bementünk a kórházba, ahol a bunkó orvosom egyből burkot repesztett a megkérdezésem nélkül, kézzel tágított, majd be akarta kötni az oxytocint, hogy gyorsabban hazamehessen.

A mostani orvosommal megbeszéltük, hogy nem fog siettetni, de túl korán nem akarok bemenni, csak rendszeres fájásokkal.

babicskó
 
 


Vera-egy picit irigykedek ám! Mert ez az időszak soha vissza nem jön, mert ha a másodikat várod, akkor már ott lesz az elsőszülötted, ez az egyetlen alkalom, hogy csak és kizárólag a babára koncentrálj....megértem egyébként a kettősséget benned, ez természetes, de szerintem mi még 3 hét múlva is erről fogunk itt veled beszélgetni :lol: akkor mennyire fogod már várni hogy megláthasd a babót! :lol:
Szerintem próbálj még utoljára pihengetni, alukálni, később úgy sem fogsz tudni...tényleg aludni tudsz még rendesen??
És ha megszülsz fog minket valaki értesíteni erről? Pl. a férjed?
Jajj ez olyan izgalmas!!! :D :D :D
Vendég
 


Jajj, távol álljon tőlem, hogy vitázni akarjak az otthonszülésről, csak oda merészeltem irni, hogy a médiában azt mondták, most nincs, és mégis van. Ennyi... Az, hogy nekem van egy véleményem erről, egy dolog, de nem akartam és nem is akarom itt kifejteni.
Azt viszont tartom, hogy ÉN SZEMÉLY SZERINT (ezt most már szerintem beleteszem az aláirásomba) :) jobban féltem a babámat (nem magamat, bár az sem utolsó szempont, hogy velem se történjen semmi, ha lehet) annál, mintsemhogy itthon szüljek meg minden segitség nélkül.... nem vagyok szülésznő igy nem értek ahhoz, mikor minek kell és minek nem kell történnie...

Babicskó! Nekem mikor megindultak a fájások, sőt, már egy nappal előtte alig mozgott a baba mindkétszer... :D anyósod azért édes...

Bár nekem is felbolydult a család :lol: Attilánál, egyedül én voltam halál nyugodt, mintha mi sem történt volna (anyuéknál aludtam)... felhivtam reggel 7-kor anyát, hogy jöjjön haza, mert szülünk, anyám jajjveszékelt a telefonba, hogy úristen, hivj mentőt.. valahogy lenyugtattam és mikor hazajött (kb.fél órán belül) elküldtem lezuhanyozni, hátha attól megnyugszik, január ellenére totál le volt izzadva... :lol: aztán Öcsém is felkelt és föl-le mászkált, hogy muter, siess már mert itt fog megszülni a Hugi... :lol: én meg nagyon nyugodtan eltettem a telefontöltőt meg ami még kellett, ittam egy teát... 9-re értünk a kórházba és fél 2-kor lett meg Atis :D pont ma 7 éve :D
Barnusnál is mindenki össze-vissza futkosott meg parázott, szintén én voltam a legnyugodtabb... anyám ott is alakitott, az Erzsébet-hid és a Keleti között enyhe csúcsba ütköztünk délután 2 óra révén hétköznap, erre 5 percenként megkérdezte, hogy ne hivjunk ide egy mentőt? Mondtam neki, hogy szerintem menjen nyugdijba az egészségügyből, mert már lassan mániájává válik a mentőriasztás a semmiért is... :lol: ráadásul nem voltak még 10 perces fájásaim sem... :lol:
No, hosszú lettem... bocsika... csak témába vágott a szülés előtti paráztatás és parázás a családtól.... :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Vera!
Először is:Az,hogy kettősség van benned teljesen normális így a vége felé! :wink:
Másodszor:az sem biztos,hogy elfolyik a magzatvíz!(Nekem pl.sosem folyt el!)De ha mégis,akkor is nyugodtan lezuhanyozhatsz! :lol: Nekem most Zalánnál a nyákdugó ment el!Lezuhanyoztam,leborotváltam a lábam,bepakoltam a bőröndöm!
Tehát azért nem kell rohanni! :wink: Bőven hazaér a férjed mire Te elkészülsz!
Viszont Anyukádnak igaza van!Te ne vezess!!!!

Hidd el minden jó lesz!Ez olyan izgulós már a végén,de olyan jó!
Kicsit irigy vagyok! :lol: :wink:

Megérzés:Már egyszer erről írtunk e-mailben.Én pl. valamiért végig éreztem,hogy Zalán 3 kg alatt lesz és júliusban mondtam a dokinak is,hogy én előbb szülök!Ő csak nevetett,hisz semmi jele nem !

Babicskó!
Zalánnal a terhesség minden napját megéltem!Érted miről beszélek,ha Te is így érzel! :wink:
Olyan jó volt!
Hordozóból nekem Bebe Comfort Elios-om volt!Azért ez mert jó nagy (Zalcsi még most is beleférne) és a babakocsim vázára kattintható!Én szeretem nagyon!
Kép
Vendég
 


Boeske!

Hú!Már nagyon a végén vagy!Hogy elment az idő!
Várjuk majd a híreket! :lol:
Vendég
 


Sziasztok, nektek is beköszönök gyorsan. Hú, most látom, hogy itt hamarosan megindulnak a babyk! Tök jó, Remélem minden picúrkáról kapunk fotókat!

Boeske, már jó rég nem hallottunk rólad.. Jól vagytok? Neked is már jó nagy lehet a pocód. Gondolom ilyenkor már jó nehéz a várakozás..

Alziza, köszönöm, megvagyok. Nem tudom mi a helyzet, de néha furcsán érzem magam. Gyomorégés, rossz közérzet, stb. Aztán napközben ez múlik, késő délutánra, estére meg megint mezdődik. Még mindig nem jött meg, pedig a pesti dokihoz akkor akartam csak menni, amikor már megjött, illetve el is múlt a mensi. Már be kellene pedig jelentkeznem, mert az oltást 19-e körül kéne beadni....

Most a napokban sokat gondolok arra, hogy a gyerek akkor jön, amikor nem számítasz rá, illetve nem a legaktuálisabb.... :oops:
Még nem biztos semmi, csak furcsán érzem magam, és 40 napja semmi...

Na most már tényleg mennem kell.

Nagy pocakosok, várjuk a híreket!

Puszi

Rönééé



Kép
röné
 
 


Pumpóka! Boldog szülinapot kívánok (utólag is) Atisnak!!! :lol:
Vendég
 


Attilának Boldog Szülinapot!

Kép

Bocsi,de tegnap nem is figyeltem!
Vendég
 


Vera!
Megéretem az érzéseid, én is voltam először szülő, az utolsó heteim azzal töltöttem, hogy az összehúzódásaim közti időt mértem. :D :D :D

Alziza!
Azért még van 2 hetem. :)

Röné!
Csak nem? Drukk! Drukk! Drukk!
Érdekes, most a várakozással nincs bajom, csak már nagyon nehezen mozgok, ami két kicsi gyerek mellett elég kellemetlen. És a kis kópék ki is használják a tehetetlenségemet rendesen.

Gyerkőcöknek boldog szülinapot! Ha jól látom, többen ünnepelnek mostanában. Pumpóka Attilája, Zsibima Bettije, Alziza Alexe.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Pumpóka!

Természetesen lehet véleményed :wink: én nem támadni akatalak,de úgy látom kicsit úgy vetted...
Csupán arról van szó,hogy az otthonszülést manapság olyan sok negatív megjegyzés éri,sokan lenézik,lebecsmérlik azokat akik otthon akarnak szülni.Én sem akarok otthon szülni,de tolerálom azokat akik igen(egyébként talán azért is ennyire,mert a nővérem is otthon szült :wink: )És az otthonszülő nők sem becsmérlik le a kórházban szülő nőket....
Na tényleg nem akarok én sem vitázni,természetesen mindenkinek más a véleménye és ezt itt ki is nyilváníthatja(hisz ezért is vagyunk itt :wink: )

Én is Boldog Szülinapot kívánok a nagyfiadnak!! :lol: :lol: :lol:

Vera!

Bennem még most is vannak kettős érzések(pedig nem az elsőt várom :wink: )mert ilyen, hogy 4-en vagyunk soha többé nem lesz...Szó sincs róla,nálam jobban senki nem akata ezt a babát,de mégis az emberben ott vannak ezek az érézsek..szal teljesen normálisak az érézéseid :wink:

Röné!

:wink: :wink: :wink: Drukkk!!!

Boeske!

Célegyenesbe... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!
Jól látom, Neked is 3 fiad lesz?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Igen-igen :wink:
Nálunk is fiúcska lesz a 3.(Olivér )vagy ahogy a kicsi mondja Ovilér :wink:

Szegény Palotás Petra,én is most olvastam a neten hogy 5 hósan elvetélt :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Megvolt a 12 hetes UH-m és minden O.K. ! :D :D :D
Hál Istennek most már kezdenek csitulni a rosszullétek is, úgyhogy talán egy hónap múlva már visszahízok az eredeti súlyomra :wink:

Vera, Boeske!
Nem győzök ámulni, hogy hamarosan szültök már :D Hogy eltelt az idő...

Röné!
Halkan drukkolok! :wink:

Kép
kimma
 
 


Lei!

Nem értem, miért nem vizsgált meg a dokid?
A vitamintól én még most is rosszul vagyok, kettétörve veszem be este, sok folyadékkal. Rosszullétre B6-ot is szedhetsz a Gravida-n felül.
Hormonpótló gyogyit nem kell szedned?

Kép
kimma
 
 


Sziasztok!

Kicsit visszaolvastalak benneteket. Én sem kapkodtam el a kórházba menetelt a 2. gyerekemnél.
Reggeltől jöttek a fájásaim öszzevissza, dél körül elmúlt. Újra kezdődöt kora délután 10 percesekkel. Elmentem az orvosomhoz, aki megvonta a vállát, 1 újnyira voltam kitágulva, ebből még bármi lehet, de lehet, hogy nem szülök. Hazaértünk (5 perc alatt) és jötek az 5 percesek. Nem siettünk vissza az orvoshoz, mert az első szülésemnél ilyenkor még 6 óra múlva volt meg a baba. Kb negyed óra múlva vissza a doki privát rendelőjébe (ismét 5 perc utazás), bő 2 újnyíra kinyíltam, futás a kórházba.
(Újabb 5 perc utazás), de közben elpattant a magzatburok. 5 percet töltöttünk az ambulancián, és 5 perc múlva már a szülőszobában voltam. Előkészítés nunku. Vizsgálat, méhszáj eltűnő félben, de mire ezt az orvos kimondta, már jöttek is a toló fájások és 2-3 percen belül gátvédelemmel megszültem 2. kisfiamat.

Ezt azért részleteztem ennyire, mert ha összeadjátok kb fél óra alatt annyira felgyorsultak az események, hogy én magam sem hittem el, hogy hamarosan szülök. Mindenkinek azt tudom javasolni, hogy inkább nézzék hülyének és többször menjen be a kórházba, ha vaklárma akkor is, mert én is könnyedén szülhettem volna a kocsiban, ha nem a kórház közelében lakunk.

Remélem a vetélésen sokat hamar túltesztek magatokat, rengeteg nőnek van hasonló problémája. Igazán egy kisbaba születése múlasztja el a fájdalmat, de elfelejteni sosem lehet.

Üdv mindnekinek!
agmano

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Atinak boldog szülinapot!!

Palotás Petráról nem hallottam, tudtommal ő is februárra volt kiírva, szegény (de most nem is szeretném tudni ezekez a szörnyűségeket).

Hát igen, ami vetélésünket max pár ember tudta (sajna nálam végül az egész munkahelyem, és tök szarul éreztem magam miatta), de az övét egy egész bulvársajtó teszi hírré. :cry:

Alziza: és mennyivel jobb úgy megélni a várandóságot, hogy a szép dolgokat kezdjük látni benne, nem?? A elsőnél sírva fakadtam, amikor kezdett nőni a hasam, és nem fértem bele a ruháimba......

Vera: kitartás és élvezd az utolsó pocakos napokat. Hidd el az első hetek ennél nehezebbek babásan. Szerintem terhesen azért nem tud aludni már az ember, mert kezd felkészülni a 3 óránkénti felkelésre!!! :P

Megvettem a hordozót, végül a Maxi Cosit. Zalán mekkora, hogy belefér? Hát nekem azt mondta a lány, hogy ő 9 hónapos korig tudta beletenni a babáját, pedig most egy éves a picur.

babicskó
 
 


Agmano:

Na remélem nekem is most ilyen gyorsan megy majd mint neked.


Ma fél óra volt az út a kórházba, ha dugó van egy óra. Éppen elég idő lenne a vajúdásra.
Épp egy fórumban olvastam, hogy anyuka megkapta a beöntést, és a WC-n megszülte a babáját. Ez se semmi story.

babicskó
 
 


kimma: szerintem azért nem nézett meg manuálisan, mert nem akarja, hogy ha esetleg megint vetélek, akkor őt hibáztassuk, hogy a vizsgálat miatt volt. Legalábbis valami ilyesmit vettem ki a szavaiból. Igazából nem bánom, mert a 12. heti UH-ig úgysem tudunk mit tenni, csak várni és reménykedni, hogy minden rendben menjen.
egyébként MagneB6-ot szedek reggelente, de csak egyszer egy nap. Lehet, többet kéne és akkor nem lennék ennyire rosszul???? Vagy mindegy?
lei
 
 


Lei!

Én a sima B6-ra gondoltam, az pici gyogyi, úgyhogy könnyen lecsúszik, nekem napi 3-at kellett szednem vagy 4 hétig.
A vizsgálattal kapcsolatban: én eddig úgy tudtam, hogy a hüvelyi UH-nak nem lehet semmi köze a vetéléshez :roll: . De mindegy, mert úgyis minden rendben lesz :wink:

Kép
kimma
 
 


Sziasztok!

Még élünk! :lol:
Minden oké, csak egyre többet fent van a Martin és még egyedül nem találja fel magát és sír. Odamegyek hozzá, beszélgetünk és minden ok.
Ma voltunk a 3 hónapos szurin, mérés is volt, 5680gramm és 61 cm. Meg van vele elégedve a doktornő is.
Dec.9-e óta átalussza az éjszakákat, a nagykádban fürdik, egyedül, mert ellöki a kezünket a feje alól. Majd hozok képeket is.
Most megyek, mert ébredezik, meg lassan kajcsi lesz neki.
Vendég
 


chrissy: képeket nagyon várjuk :)

kimma: a dokimnál nincsen UH a rendelőjében, a manuális vizsgálat azt takarja, hogy felnyúl kézzel és kitapintja a méhet, meg ilyesmi. Szóval gondolom nem akart ott bent matatni, nehogy ezzel zavarjon meg valamit.
B6-ot is szedtem napi 3-4 szemet, de az sem használt. Hát nem tudom....már megint kezdek szarul lenni, valahogy mindig 5 óra körül kezdődik a rosszullét. Nem értem miért, pedig ettem sokszor kicsit, szóval nem üres a hasam sem. Furi. De hát ez van :)
lei
 
 


Sziasztok!

Hű de sokat írtatok! A szülinaposoknak BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kimma!
Hál istennek! A súlyod biztos. h. nőni fog a 9. hónapra, a rosszullétek meg egyik napról a másikra elfognak múlni.

Röné!
Énis drukkolok halkan!

Lei!
Engem sem vizsgált meg a dokim manuálisan csak a 12. hét után, amikor barnáztam egy kicsit. Rosszullétekről: én anno sok mindent kipróbáltam: édes/ korpás keksz, stb.
Igazából egyik sem segített: ami bejött az a sajt meg a sajtos pogi minden mennyiségben, illetve a zsemle (korábban csak teljes kiőrlésű extrudált kenyeret ettem).
A kaját amit főztem másnapra már a szagától is rosszul voltam (volt olyan, h. a párom a másik szobában kinyitotta a hűtőajtót és én megéreztem a lezárt tetejű rizses hús szagát és rosszul lettem: pedig előző nap még 2 tányérral ettem, mert annyira megkívántam).
Aztán időnként ez a kívánósság még most is előjön: ma pl. egy nagy szelet mákos sütit nyomtam be (tényleg lehet nekünk terhesen mákot enni?)

Ma voltam életem első CTG-jén: minden rendben van: manó nagyon aktív volt, rendszeres méhösszehúzódások nem voltak.
Az UH-on egy jó nagyra hízott kisfiút láttak: már 3000 g körüliek vagyunk (kb. 3 héttel ezelőtt még 1878 g volt!).

Chrissy!
Már várjuk a képeket!

Zsibima!
Szülésről: Alzizának küldök egy sms-t (vagy felhívom: ígérem nem hajnalban), meg a férjemnek is mondom, mondom, h. próbáljon meg majd képet felrakni, de nem bizti, h. ez menni fog neki.
A másik fórumba is írtam már: ne lepődjetek meg majd a neve hallatán: Ő Guineai (Afrika) (illetve már lassan magyar) állampolgár, de maygarul azért perfekt beszél, csak írni időnként mellégépel (bár azt énis szoktam).


Pumpóka!
Ne haragudj, de jót nevettem anyukádon: szerintem a párom ugyan ezt a műsort fogja mejd levágni a szülés alatt...
:)

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Először is mindenkinek köszönöm Atis nevében is a szülinapos köszöntéseket. Néha hihetetlennek tünik, hogy már ekkora nagyfiú, szeptemberben suliba megy... :shock:

Vera! Dehogy haragszom, énis kinevettem, pedig még az első szülés előtt ő mondta nekem, hogy nehogy bepánikoljak, ha jönnek a fájások, mert az normális... :lol: erre ő pánikol be. Dehát majd megtudom énis (remélem) hogy milyen érzés, ha a lányom szül... :oops: biztosan sokkal idegesebb az ember, mint a saját szülésénél.... :wink:
De visszagondolva olyan jókat mulatok rajta, milyen kis csapzott volt, ahogy rohanva beesett az ajtón és siettetett, hogy na, menjünk gyorsan-gyorsan... :lol:
Zoli szerintem nem lesz ilyen kelekótya, nagyon türelmes ember és baromi nyugodt... lehet, hogy most én leszek ideges attól, hogy ő miért viseli olyan nyugodtan... :D

Jajj, én nagyon várom már a párod irását (mert az azt fogja jelenteni, hogy megvan a bébibabó) :wink: nem kell sietnie, dehogy, jöjjön időre... csak teljen már az idő....
Vendég
 


Sziasztok!

Lei! Engem 17 hetesen vizsgált először a doki manuálisan addig "csak" uh volt!
Az hetente,aztán 2 hetente.
Én szedtem,szedem a Magne B6-ot 3X2-t,Duphastont is szedtem 3X1-et,de már 3 hete nem kell!
Nagyon rosszul voltam én iskb. a 16. hétig!
Komolyan azthittem,hogy nem lesz vége!
DE VÉGE LETT!
Sokára,de kitartás!
Te is jobban leszel hamarosan!
ÉS NEM LESZ SEMMI BAJ!!!!
Mégegyszer nem ismétlődik meg a tragédia!
Mikor lesz az uh?
Kíváncsian várom az eredményt!
Tudod csak++++++++++++++-an!!!! :lol:
Nemrég még te írtad ezt nekem és látod a vonalzóm????
Nagyon drukkolok nektek!!!!
Jelentkezz ha van valami infó!

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat. Én most már reménykedni sem merek. Érdekes, hogy most tényleg úgy alakul az életem, és minden olyan hirtelen, hogy jobb lenne ha nem, de persze nagyon -nagyon örülnék egy poz.tesztnek... :lol:
Alziza pl. tutira nem ért egyet :D Dehát nálatok is akkor jött Zalán, amikor nem volt aktuális... :lol:

Lehet, hogy ez kicsit merészség, hiszen az előző után még várni kellett volna, de én úgy voltam vele, majd az élet eldönti. Eddig nem volt spontán pé-m, erre most tessék. Pé tutira volt.

Ibm, olyan jó, hogy már te is ennyi idős terhes vagy. Már rendesen kezdesz te is pocakosodni.

Rönééé



Kép
röné
 
 


Alziza-Boldog szülinapot kívánok Alexnak!!! :D

Ibm-örülök, hogy jól vagytok, az a kérdésem, h. hány hetes kortól szedted a Duphastont??
Vendég
 


Sziasztok!

Zsibima!
Köszönjük!

Babicskó!
Mint írtam,az Elios nagy,öblös!Én még tavaly júliusban szállítottam benne Zalánt!Akkor azért vettünk gyerekülést mert mentünk nyaralni,és gondoltuk jobban bírja az utat ha ül és kilát!
Nem egy nagynövésű gyerek amúgy! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 11:36-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Zsibima! 5. héttől kezdtem 2X1, 8. héttől 3X1.
Elvileg 12.-nél kezdik csökkenteni,de azt mondta kabalából hagyjuk még 2 hétig,úgyhogy 14-től kezdtük!
Pont szentestére hagytam abba-gondolhatod!
De nem volt semmi!
Mostmeg már annyit ficánkol odabenn!
Elsem hiszem!
Annyira várom már! :lol:
Remélem nemsokára te is csatlakozol!!!!!! :D
Várunk minden eggyel lenteppi fórumozót!!!

Kép


Kép
ibm
 
 


Röné!

Nem az van ,hogy nem értek egyet! :wink:
Én csak a saját példámból okulva mondom ezt mindíg mindenkinek,hogy vizsgáltassátok ki magatokat!
Én sem gondolkodtam mindíg így! :roll: Csak most már "okosabb" vagyok!Ha végre eltudnám dönteni,hogy szeretnék e még egy babát,akkor én a vizsgálatokkal kezdeném!(Halkan jegyzem meg,hogy vetélés nélkülis így kellene kezdeni,bár ezt kevesen tesszük meg!Többek között én sem tettem se Alex,se Zina előtt!)
Én csak nem szeretném hogy más is úgy járjon ahogy én! :(
De tényleg!Én nem piszkálásból,okoskodásból írom! :oops:


Zalán valóban abban a hónapban jött össze amikor kihagytuk volna de én akkor már 20 hónapja szedtem a gyógyszereket,és 2-3 hetente jártam dokihoz!:lol:

De persze,hogy én is drukkolok Neked![b] :lol: :lol: :lol:
Kép
Vendég
 


Kimma!

Jó,hogy jelentkeztél! :lol: :lol: :lol:
Már 13 hét! :shock:
Hogy megy az idő!
Vendég
 


Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Gratula Martin babához!

Nagyon édes!

Kép


Kép
ibm
 
 


Chrissyy - Aaaaaah! :lol: Nagyon edes!
Gratula mindkettotoknek - gyonyoru babat hoztatok ossze!
hajnski
 
 


Köszönjük lányok!
Beleadtunk anyait, apait!!! :D :D :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: