Új privát üzeneted érkezett!

Látod, Viki, - bár igazából többieknek is szólhat - , pontosan ezért van az, hogy a többségünk magánrendelőbe magándokihoz szaladgál, és fizet a szülésért. Kicsit kezd olyan érzésem lenni, hogy ha nem fizetsz, ne is várj semmit. Azért ez siralmas... :(

Hú, de negatív napom van. :D:D:D

meri
 
 


Sziasztok!

De jó, egyre többen vagyunk!!!

Vera!

Jó nyaralást! Szerintem is nyugodtan fürödhetsz egy kicsit, nem kell túlzásba vinni, de egyébként is a Balaton vize sokkal jobb egy koszos medencés strandénál. Szóval maximum fürdesz egy kicsit, aztán mondhatod a rokonoknak utána, hogy megfáztál, úgyhogy többet nem fürdesz!:-))

Én már nagyon hamar elmondtam itthon a családban, meg a munkahelyemen is, nem vagyok az a várós fajta. Meg is bolondultam volna, ha nem mondhatom el. Ráadásul a kislányomnak azonnal meg kellett mondani, mivel állandóan cipelteti magát, meg elég aktív gyerek, így hát egy kis nyugira kellett bírni. Elég nehezen viseli, hogy kevésbé szekálhatja anyát, de azért a kistesóért bármit!:-))

Az orvos témáról csak annyit, hogy a kislányom akinél született, sajnos rá 2 évére meghalt, a legtündéribb doki volt, akit ismertem, és egy fillért sem fogadott el a szülés után sem, és a magánrendelésen az UH-kért sem! Azt mondta, ha a kórház alapítványát támogatjuk, arra szívesen elfogadja, de egyébként köszöni nem.
Nagyon nehezen mentem új dokihoz, miután meghalt, 1,5 évig nem találtam megfelelőt, aztán hallottam véleményeket innen-onnan, így megtaláltam a nekem megfelelő dokit, és azóta is odajárok.
Egyébként biztos minden orvosban van hiba, mivel ők is emberek, de azért nagyon sokan túlzásba visznek dolgokat, főleg az anyagiak terén.

A táblázat szuper! Köszönjük a fáradozást!:-))

Megyek aludni, mert ma elég fárasztó napom volt.

Jó éjt mindenkinek!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Én is magánhoz járok de még a fogorvosom is magán nem is mennék sztk-ban nagyon sok a rossz tapasztalatom sajnos :(

Katuci,
köszi és szívesen :D
Vendég
 

 
 

Sziasztok Kismamik,

Látom hétvégén itt nem túl nagy a forgalom :lol:
Ígértem a mázsálást. Eredmény: 0,5 - 1 kg hízás. Úgyhogy nem vészes. Pedig sajna az utóbbi napokban annyi édességet nyomtam magamba....( ÉN, az egészséges életmód lelkes képviselője.) Pedig ezt nem kéne csinálni, mert most nem vagyok olyan helyzetben, hogy lemegyek és lefutom :lol: :lol: :lol: Megígértem magamnak, hogy jövő héttől jobban odafigyelek. De azért a mai rántottcsirkehegyeket nem hagyom ki anyuéknál. Egész héten erre vártam!!!! :lol:
Na jó eldugulok kaja témában, jó 7végét mindenkinek.

Little,
3 napot kell aludnunk! Juhééééééééééé

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Ma én is eltünök és csak szombaton leszek legközelebb!
Mindenki vigyázzon magára meg a babára kevés rókát és gyönyörű uh képeket kínánok :lol:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Én még új vagyok ezen a topicon és a segítségeteket szeretném kérni.
Már 5 napja késik a mensesem csináltam már 2 tesztet is ami erős pozitív lett. CD: 33, DPO : 21.
Felhívtam a dokit és azt mondta, hogy jövő hét közepénél előbb nem érdemes vizsgálatot csinálni. Gondolom azért mert akkor már talán UH-n is látja?
Van egy ismerősöm aki 6 hetes terhes neki pedig a dokija azt mondta, hogy a 8. héten menjen, mert akkor már a szívhang is megvan és akkor dől el, hogy marad-e a baba.
Mondjuk én megnyugodnék, ha a doki is azt mondaná, hogy minden rendben van és jó helyen is van.
Ti mikor mentetek először viszgálatra?

Válaszotokat előre is köszönöm:
Cicuka
cicuka78
 
 


Sziasztok csajszik,

Adire, de jó neked, hogy ennyi csak. És büntetelenül ehetsz. Pandácska! Nagyon szép továbbra is a tábla.


Cicuka,


én előszőr amikor 2-2,5 hetes voltam kb akkor mentem. Meg ultrahangoztak és egy pici paca látszódott a monitoron.
Én a helyedben elmennék, mert mi van akkor, ha nem jó helyen van, vagy esetleg méhen kívüli, vagy akármi. Én nem várnék.
vikci79
 
 


Cicuka,

Én a mensi elmaradása után 1 héttel mentem el. Ekkor még csak a kis petezsák látható, illetve az, hogy jó helyen tapadt -e meg. Nekem a dokim azt mondta, hogy menjek minél hamarabb, pontosan azért, hogy a méhen kívüli ki legyen zárva. Utána mehetsz majd a 7-8 héten ismét és akkor már lesz szívhang is.

Vikci,
Ezt a 2 - 2,5 hetet a fogantatástól számítottad, vagy a mensi elmaradásátóL?

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Viki,

[color=brown]A kilókkal kapcsolatban pedig annyit, hogy van köztünk 2 hét! :lol: Én ott "kullogok" a sor végén. :D Azért az sem mind1!

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire,

A nődokihoz azután mentem el, hogy kimaradt a mensi. Ekkor előszőr vettem egy terhességi tesztet ami pozitív lett és vártam egy hetet. Akkor azt mondta a doki, hogy ez még nagyon kicsi és, hogy menjek vissza 4 hét múlva. Úgyhogy igen igazad van. De a másik dokim pedig képzeld el, hogy az utolsó menstruációt számolta nem a tényleges időt úgyhogy ha az én számolásomat és az első dokiét vesszük alapul akkor pont egyidősek vagyunk.


Én a naptáramba beírtam az én és az orvos álltal mért időt is.

Nem vagyok egyszeű mi?

És neked ezt az időt a dokid mondta, vagy te számoltad ki?
vikci79
 
 


Sziasztok,

Valki halott az új rendeletről miszerint megint ott szülhetünk ahol szeretnénk? Mert anyum azt halotta, hogy ismét eltörölték ezt a ziziséget. Mert így is örüljön az állam, hogy szülnek a nők címszóval. Jó lenne ha így lenne.
vikci79
 
 


Sziasztok!

Látom, ma nem olyan nagy a forgalom, úgy látszik hétvégén mindenki megy jobbra-balra.

Vikci!
Én is úgy tudom, hogy bárhol lehet szülni, és ezért külön nem kell fizetni, csupán a szokásost a fogadott orvosnak.....:-)

Cicuka!

Én 1 héttel a mensi elmaradása után mentem, akkor még csak egy kis petezsák látszott, de jobb mielőbb elmenni, mint ahogy a csajok is írták, hogy kizárják a méhenkívüli terhességet, stb.
Nagyon sok helyen utánaolvastam, és mindenhol azt írják, hogy a terhesgondozást akkor el kell kezdeni, amikor felmerül a gyanú. én utána a 7. héten mentem, akkor már dobogott a pici szíve! :D
Szóval szerintem menj el mielőbb.

Ha már a kilókról volt szó, én múlt héten voltam a védőnőnél, és az átlag súlyomhoz képest rekord kevés súlyt mértek, igaz előtte hánytam egy jót :-), ahhoz képest most híztam egy kilót.

Most mennem kell, fürdetnem kell a leányzómat.

Szép estét mindenkinek!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Cicuka,

Egyelőre én az előző mensitől számolom, mert most szerdán megyek uh-ra, amikor már meg tudják állapítani a kb. kort. Remélem nagyjából egyezni fog a saját számításommal (nekem máj. 16-án volt meg utoljára) Aztán ha majd eltér, akkor nem tudom melyik kort fogom ráírni a vonalzómra....????

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Bingii,

Te holnap mész uh-ra! Szorítok! :lol: Ez már az a nyaki redős lesz? (bocsi, de nem igazán értek hozzá)

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Bocsi, kettővel feljebbit Vikcinek szántam, mert Ő kérdezett rá az "időmre" :lol:

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok!

Az uh idejével kapcsolatban: én az 5. héten voltam először, mert utána elutaztunk, és előtte tudni akartam, minden okés-e, illetve, hogy mi a teendő, ha vmi gáz van. Aztán pedig 7+5 -nél, ott már persze volt szívhang is.
LÁnyok, a 12. heti az mindehol hasi?

Lenne egy másik kérdésem is: Nem tudjátok véletlenül, hol van a neten az a fórum (???), ahol táppénzzel, munkaügyi, pénzes témákkal kapcsoltatos kérdésekre tudnak válaszolni?

Viki, én is ezt hallottam, de sajna én is csak a hallásig jutottam. :)

meri
 
 


Sziasztok!

Látom nem sok minden történk tegnap óta.

Úgy néz ki, hogy átjelentkezem a 13-ba házidokihoz és talán majd Ő kiír. Ebben reménykedem.

Ma voltam a terhesgondozóban és képzeljétek, hogy a genetikai vizsgálatot a hasbaszurkálósdit fogják nekem megcsinálni a Schöpfiben. Nincs sok kedvem hozzá úgyhogy lehet, hogy inkább kifizetem a 28e Ft-ot. Az istenhegyi úton. Nem tudom ez mennyire tuti teszt. TI tudtok erről valamit? Ja és ezt azért kell, mert az uncsiotesóm down kóros.

Állítólag igaz a hír, hogy bárhol szülhetünk.Ma egy kismamával beszéltem és Ő tutira hallotta a hírt, hogy júli 1-től szabad a pálya.
vikci79
 
 


Én úgy tudom, hogy az istenhegyi teljesen tuti. Csak fizetős. nem fizetősben szurkálnak.

Most lehet, hpgy húzós témát vetek fel... Szóval ezek a szűrések... Napok óta gondolkozom, lehet, hogy azért, mert most sok topikban téma. Szóval: nem akarunk "beteg" gyereket... Mindenfélét megteszünk, csak hogy kiszűrjük... De mi a garancia arra, hogy szülés közben, után nem történik semmi... Nem tudom, értitek-e a dilemmámat... Ha az van megírva...
Én annyira sok helyes down gyereket felnőttet ismerek... Helyesebbek, mint sokan azok közül, akiknek "semmi bajuk". Persze ez betegségekkel is jár, de hányan betegek olyanok, akiknek nincs ilyen kórjuk... Értitek, mire gondolok?
Húúúú, remélem, nem estek nekem nagyon, de annyira le kellett már ezt írnom.

meri
 
 


Szia Meri!

Szerintem nem húzós a téma, támogatlak a dologban.
Én ugyanezt gondolom, ha meg van írva, hogy "beteg" babája kell, hogy szülessen valakinek, akkor dacára minden szűrővizsgálatnak, meg fog történni.
Én akkor sem vetetném el soha a gyermekem, ha kiderülne, hogy down-szindrómás. Természetesen az élettel összeegyeztethetetlen betegségek az megint más tészta. Szóval, ha olyan dolog derülne ki, hogy a baba nem élné túl a születését, az megint más.

Gyógypedagógiát tanulok, rengeteg "sérült"-nek nevezett gyermekkel találkoztam, szerintem a mai egészségesnek hívott fiatalok sokszor sérültebbek. És ezzel nem szeretnék senkit megbántani, de egy beteg, sérült gyermeknek lehet, hogy fogalma sincs a "való világról", de a szeretetről, boldogságról, kedvességről annál több van.

És sok olyan gyerkőcöt is ismerek, akivel szülés közben történt valami, pl. mozgássérülés, enyhe mentális retardáció, stb., de a szülők el tudták fogadni a helyzetet, és úgy szeretik a gyermeküket, ahogy van. Hiszen ennek szerintem erről kéne szólnia.
És sok olyan gyerkőc van, aki balesetben sérül meg, visszafejlődik, előről kell vele mindent kezdeni. De a szülőnek ő akkor is a gyermeke marad, nem dobja el magától - normális esetben. És ez szerintem ugyanúgy vonatkozik a betegen született babákra is.

Természetes dolog, hogy mindenki egészséges gyermekre vágyik, hiszen ez egyfajta ősi ösztön (az állat is hagyja elpusztulni a beteg kicsinyét- de mi ezért vagyunk emberek, hogy ne így legyen), de szerintem az hogy egészséges, az egy elég szubjektív fogalom. Kinek mit jelent.

Vikci!
Én úgy tudtam, hogy a hasbaszúróst csak 35 év felett végzik? Vagy nem??


Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Hali,

Igen ez teljesen igaz, hogy az egészségesnek mondott emberkék sokszor betegebbek, mint azok akikről ránézésre megállapítható.
Igen nagyon szeretem a keresztfiamat, de egy életet feláldozni nagyon meggondolandó. Mi lesz ha veled történik valami és nem tudod gondozni tovább ? Ebbe kell belegondolni ezt a védőnőm így megkérdezte. Most már olyan fejlett dolgok vannak, hogy ezek az emberek sokkal tovább élnek , mint régebben. Tehát meg van az esély arra, hogy nem tudod tovább gondozni, mert már nem leszel.
Igen vannak olyan gyermekek akiknél teljesen jó eredményeket érnek el fejlődési szinten, e gondoljunk csak bele mennyi pénz, energia egy teljes életet neki szentelés kell ahhoz , hoghy ezt elérjük mi emberek. Most ez lehet, hogy önzően hangzik. De ez is egy szempont.

Igen attól én is tartok, hogy mi lesz ha a szülés közben történik valami, mert azt már tényleg nem lehete kivédeni.
Sajnos
vikci79
 
 


Katuci,

Ezt én kértem a dokitól, de először azért elmegyek erre a nyakiredőre bár mint már írtam nem bízom meg benne. Főleg, hogy anyai ágon van ilyen a családban. De lehet, hogy elmegyek arra a vizsgálatra, amire a Pandácska is.
vikci79
 
 


Visszatérve az előző témához, hogy az egészségesnek lelekileg kezdik ki saját szervezetüket. Ezért sokszor pszihésen magunkba beszélünk olyan betegségeket amelyek ezáltal megtörténnek.
vikci79
 
 


Annyira örülök, hogy nem szedtétek le a fejemet!!! Nem baj az, ha mindenki mást gondol róla, szerintem. Csak olyan jól esik néha beszélni róla. :)
Kata, milyen szakos vagy? Hol tanulsz? És mióta? (Van egy csomó eladó könyvem. :D)

meri
 
 


Lányok,

A beteg baba témához annyit mondanék, hogy én nem tudom mit csinálnék.... Szerintem ez nem csak a mi döntésünk úgy gondolom, hanem azért a párunknak is van komoly beleszólása.

Nekem a doki bácsim javasolta az istenhegyis vizsgálatot. Én biztos elmegyek!

Nagyon izgulok, mert holnap megyek uh-ra. Bevallom nektek őszintén,hogy rossz érzések kerülgetnek.... :( Nagyon szeretném már tudni, hogy minden rendben van odabent..... Következő gyerekünknél nem fogom hagyni, hogy 3 hét kimaradjon, halálra izgulom magam ennyi ideig....

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok!

A beteg baba kérdéshez egy majdnem költői hozzátétel: aki akkor is megtartja, ha beteg, az minek fizet ki ennyit az istenhegyin?

Mert az élettel összeegyeztethetetlen dolgok ez egyszerű uh-on is látszanak!! Nekem volt egy ilyen babám és ott nem volt sajnos eldönteni való. Akkor úgy éreztem, hogy bárcsak élhetne, akkor megtartanám. De az az érdekes, hogy ma már, hogy van egy gyönyörű, egészséges fiam, most úgy gondolom, nehéz szívvel, de nem tartanám meg. Édesanyám gyógypedagógus, sérült emberek között nőttem fel, imádom őket és nagyon jól kijövök velük, sok sérült barátom is van. De a családomra ilyen terhet már nem akasztanék.
:!: Meggyőződésem, ez pont egy annyira szubjektív téma, hogy nincsen jó és rossz válasz. A lényeg, hogy nagyon büszke vagyok arra, hogy ennek a csapatnak lehetek a tagja, ahol ennyire felnőtt és korrekt módon, szeretettel tiszteletben tartjuk az eltérő véleményeket :D

:?: :?: Volna néhány kérdésem: :?: :?:
1. Van jó fogdokitok? :mrgreen: Olyan igazi gyógypedagógus-típus kellene. :lol:
2. Az Istenhegyi útra mennyivel előtte és hogyan kell bejelentkezni?
3. Ti hogy álltok az első trimeszterben a szexxel? :oops:

Adire!
Nyugi! Ha baj lenne, észrevetted volna már! Lazulj és élvezd a rád váró babamozizást. Míg Te, Anya itt majrézik, ő ottbent lehet, hogy rángatja a köldökzsinórt, hogy "HÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ! ANYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! ITT VAGYOOOOOOK! HAHÓÓÓ!" Szóval anyuci nyugi, a félelem az mindenkinek megvan és nem azt jelenti, hogy rossz előérzeted van, hanem hogy csupa szeretettel várod ezt a minimanót. Lehet, hogy hoplnap már integet is neked az uh-on!!!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Lexa,

Beleolvastam egy másik topicba és mit látok?????
GRATULÁLOK!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Gyere minél előbb és mesélj!

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Most látom, hogy a baby-gaga-n reklámoznak egy tesztet, ami 6 hetes terhességtől megmondja, hogy kisfiú vagy kislány-e a pocilakó.
http://www.tellmepinkorblue.com/?gclid= ... Xgod03is1A

Tudtok erről valamit?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati!

De érdekes... :D Még sosem hallottam erről.. Ügyi vagy, hogy megtaláltad!

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Küldenek egy mintavevőt, meg kell szúrni az ujjadat és elküldeni nekik a vérmintát. A válaszban küldik néhány napon belül az eredményt. Hát az biztos, hogy nem olcsó (50-70 ezer Ft)
De ide a rozsdást csajok, hogy néhány év múlva ez is olyan lesz, mint a patikai tesztek. Csak egy csík, vagy rózsaszín, vagy kék.
Fejlődik a tudomány.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati,

ja, csak ennyibe kerül ? :lol: Titeket is befizetlek :lol: No, azért ennyire nem érdekel, várhat még a dolog.... Egyébként bizti igazad van, hogy tuti lesz patikai teszt típusú is nemsokára!!!

Most olvastam csak azt a hozzászólásodat, amiben próbálsz nyugtatni. Hááát, örülnék, ha holnap integetne. (no, azért nem vagyunk még akkorák, de azé én majd odaképzelem) Egyébként megelégednék egy korának megfelelő mérettel és a kis szívhanggal.
Nálunk no sex, dokibácsi eltiltott 12 hétig... :oops: Evvan....
Istenhegyi útról sajna én sem tudok semmi, Pandi a szaki a dologban...

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Szasztok,

hogy miket fel nem találnak.

Pati ha érdekel az Istenhegyi úti klinika pörgess vissza 1-et vagy 2-öt és alul megtalálod, hogy mi a honlap címe Pandácska leírta.
Egyébként 28eFt a kombinált teszt ami 95%-ban tuti és a 12. héten kell menni. Pandácska 20.-án megy .

Mindjárt megkeresem és ha tudom akkor bemásolom ide.
vikci79
 
 


vikci79
 
 


Sziasztok!

Meri!
Győrbe járok és tanulásban akadályozottak szakra, egyenlőre. De ebből még majd fejlődni szeretnék:-)) Most végeztem a 2. évvel, még van 2.

Beteg-baba témához: valóban jó, hogy mindenki elmondhatja a véleményét, és tiszteletben is kell tartani, bármit is gondol a másik. Mindenkinek szíve joga erről dönteni, soha nem lehet tudni, hogy kinek mi az indíttatása e téren.

Ami a házaséletet illeti.... Engem nem tiltottak el, de nem is nagyon kell, mert nem nagyon izgat a dolog. Ami persze engem is meglep. Bezzeg mikor a kis bébi készült:-))) Akkor azt mondta a párom, hogy hagyjam már békén, most meg az ellenkezőjét mondja :D
Én valahogy nem kívánom annyira a dolgot. Illetve kívánnám, de mikor odajutunk, akkor valahogy annyira nem "hat meg". Talán a 12. hétre elmúlik ez a hormon-játék, és akkor visszatér a libidóm:-)) A simogatás, kényeztetés az nagyon bejön, a többi nem annyira. Mindig félek, hogy valami baj éri a babát, mert egy alkalommal bekeményedett utána a hasam.
Ti hogy vagytok ezzel a dologgal?

Én nem hiszem, hogy ez a "gyorsteszt" biztosan jól mutatja a baba nemét, szerintem amúgy is mindegy, hogy mi lesz. Én már elképzeltem fiúnak is meg lánynak is, az a lényeg, hogy nagyon szeressük, akármi is lesz belőle.

Adire!

Mit tudsz Lexáról??? Melyik topikban írogat?

Üdv mindenkinek!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Hali,


Háát KAtuci csatlakozom. Én is meg vagyok lepve magamon. Abszólút ugyan ez a szitu. Én is ebben bízom.
Mondjuk amikor vérezgettem és sárgatest hormont szedtem akkor nekünk sem volt szabad . Ja és volt, hogy egész nap görcsöltem utánna. Ebből már én is gpndoltam, hogy nem szabad.

Velem ennyi történt eddig a házaséletben ami még csak május 12.-e óta tart és a baba rögvest összejött esküvő után. Csak , hogy hencegjek ezt azért írtam. :D
vikci79
 
 


Katuci,

A 2008-ban szeretnénk szülni topicba írta, hogy ma produkált egy 2 csíkosat!!! De ide még nem nézett be :(

Szerintem Lányok teljesen természetes, hogy nem kívánjuk annyira a kexet. (persze az is, ha valaki igen :lol: , ez annyira változó) Nekem az agyam pl. egyfolytában azon jár, hogy még mennyi van hátra uh-ig (ami ugyi holnap lesz) és hogy hallom -e a szívhangot, stb. Monnyuk nekünk nem is lehet.....

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


:oops: :oops: :oops:
Pirongok, Kedveseim...

Azért az se kutya, hogy a 3 feltett kérdésből melyikre mozdult rá a csapat kismami.... :D :D :D Egyébként nekem sem hiányzik most a szex de ezek szerint ez nem kóros... :wink:

Az Istenhegyi úti kérdésem pont az lett volna, hogy mennyivel (hány nappal/héttel) előbb kell bejelentkezni a vizsgálatra!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Hát, nem bírtam várni holnapig, teszteltem, mert tegnap elég egyértelmű jeleim voltak. És ezennel hivatalosan is szeretnék csatlakozni hozzátok, ugyanis reggel egy 2 csíkos tesztet hoztam ki a wc-ből :D

Pénteken megyek az első UH-ra, nagyon várom, nagyon izgulok! Remélem, csak jókat mond a doki!

Jó éjt mindenkinek, Lexa

KépKép
lexus
 
 


Lexa, gratula!!!! :D:D:D Ne izgulj!!! Mindjárt itt a péntek. :D

meri
 
 


Lexus,

GRATULÁLOK, ügyesek voltatok.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia Lexa!

Olvastam a másik topikon a hányingered. Hogy állsz azóta a rókakomával?
Hova mész uh-ra?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Kedveskéim,

Én sajnos jól éreztem, hogy nem éreztem a tüneteket.... A mai uh-on ott volt a kornak megfelelő petezsák, csak nem volt benne senki :(
Szerencsére jól viselem a dolgot, még nem tudom mikor lesz a műtét. A dokim sajna külföldön van, hétfőn este jön haza, lehet, hogy bevállalom, hogy más csinálja, habár nem szívesen....
Tudtok nekem segíteni abban, hogy ilyenkor mit érdemes kivizsgáltatni? Ez már a 2. vetélésem volt (igaz az előző 2,5 évvel ezelőtt történt) és nagyon szeretném, hogy a következő sikerülne. Szerencsére az első baba a 2. hónapban jött össze, a mostani az első hónapban, úgyhogy ezzel nincs baj, csak azt nem értem, hogy miért nem maradnak meg a babák..... :?:
Aki túl van esetleg hasonló borzalmakon és emléxik (2004. december nem most volt) hogy mennyi ideig kellett pihenni utána, mit nem lehetett csinálni. Csak azért kérdezem, mert elvileg jövő pénteken indulnánk Horvátországba.... Ha mondjuk hétvégén meglesz a műtét, akkor 5 nap elég a szervezetnek szerintetek?
Ha már babócánk nincs, legalább jussunk el nyaralni.....

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Meri,
Hát azért szerintem az hogy helyes egy Down-kóros... ez olyan furán hangzik pedig tényleg különleges kis emberek de szerintem az teljesen érthető ha az ember szeretne minden lehetőséget kiszűrni és egészséges babát.

Lexi,
Gratula :lol: :lol: :lol:

Az Istenhegyire én 3 héttel elöbb jeletkeztem be. 20-án megyek már nagyon várom.
Vendég
 


Adire,
Kép
Annyira sajnálom nem is tudok mit írni... Szerintem ha jól vagy utána mehetsz nyaralni legalább picit jól érezheted magad ha ez lehetséges ilyenkor. A tábliból kivegyelek? Olyan rossz lenne valakit kivenni :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok! :D

Adire! :cry: Nagyon sajnálom, pedig annyira szorítottam neked! Kitartás, nagy szerencse, h jól viseled a dolgokat!

Mpatr! A hányingerre ma nem volt időm figyelni, rengeteg munkám volt.. de nem hiszem, hogy lett volna, arra csak emlékeznék. Nagyon sok vizet ittam napközben, lehet, h az is rásegített, nem tom. Örülök, h ma eddig nem volt :)

KépKép
lexus
 
 


Adire!! :cry: :cry: :cry:
Saját tapasztalataim (sajnos vannak... :( ) és amiket hallottam/olvastam:
a műtét főleg lekileg sz..r de amúgy nem gáz. Ha lehet altatásban csináltasd, van ahol nem úgy csinálják, de így nem emlékszel majd rá.
Állítólag annyi hónap maradjon ki, ahány hónapos volt a baba. Mivel a méh kitisztításakor egy nagyon szép, új méhnyálkahártya képződik, akár rögtön is lehetne, de jobb, ha a méh összehúzódik egy kicsit.
Szerintem két vetélést még nem kell feltétlenül kivizsgáltatni, de kérdezd meg valamelyik genetikai tanácsadót, ott biztos tuti választ kapsz. Az előző vetélésed is ugyanígy zajlott? Mert akkor esetleg érdemes a vizsgálat.
Kezeld úgy a műtét után, mintha mensiznél, tehát az úszás, stb. csak ésszel, 5 nap után én nem vállalnám be, és a legfontosabb, hogy ne emelj 6 hétig nehezet!
Addig is s utána is maradj velünk a fórumon és nagyon szurkolunk a továbiakhoz!!!!!!!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Lexa! GRATULA!!! :D :D :D
Isten hozott körünkben!:-))

Akkor most kb. hány hetes vagy?

Adire! :cry: :cry: :cry:
Nagyon szomorú lettem a hír hallatán, remélem, hogy tényleg jól viseled lelkileg. De szerintem a legjobb, ha egy kicsit kisírod-kitombolod magad, hogy az a sok feszültség kimenjen belőled.
Én nem tudok neked tanácsot adni, mivel szerencsére ilyenben még nem volt részem, csak annyit tudok mondani, hogy biztosan tartogat még Neked a sors egy babucit.
Egyébként éreztél valamit, ott belül? Azonkívül, hogy nem voltak tüneteid.

Én állandóan rettegek, hogy mi lesz a köv. UH-n. A 7 hetes előtt tiszta ideg voltam 2 hétig, most még 2-3 hetem van a következőig, de már alig bírom kivárni. Már mindenféléket beképzeltem. Tudom, hogy nem jó, de nem tudom kontrollálni magam. Borzasztó rossz. Ti hogy vagytok ezzel?

Egyébként szerencsére most nincs hányingerem, de cserébe ég a gyomrom szinte egész nap. Meg nem tudom eldönteni, hogy mit ennék, sokszor ha kajaillatot érzek, legszívesebben azt enném, de ha meg meglátom egy prospektusban, majdnem elhányom magam. Szóval tök jó!:-))

Most elköszönök, majd lehet este benézek.

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Adire,

Nem is tudom most mit mondjak, a sajnálom nagyon elcsépelt. de igazából ilyenkor nem nagyon lehet mást mondani.

Mindenképpen maradj velünk, lelket öntünk beléd, és segítünk az uton ami majd kicsi dobogó szívecskéhez vezet.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Panda! Ha arra gondolsz, a helyes álam nem külsőt jelent. :wink: De akkor legközelebb kedvest írok. Értem én ezt, hogy mindannyian egészségeset szeretnénk, csak nem biztos, hogy ezekkel a vizsgálatokkal mindent kivédhetünk... nekem ezzel kapcsolatban vannak kétségeim. Sőt engem az is megingat folyton, hogy azért olyat is hallani, hogy el akartak venni egy babát, és végül teljesen egészségesen született... Hm...

Adire, sajnálom. :(

meri
 
 


Adire! Nekem is az a véleményem, h maradj itt, ne menj el a topicból, írj, és írd ki, ha esetleg fáj! Biztos könnyebb lesz úgy, ha csak egy nagyon kicsivel is :)

Katuci! Most saccperkábé 4 hetes lehetek. Konkrétabbat, ill. konkrétat majd a doki mond pénteken az UH-n - ha egyáltalán jókat mond. Én is nagyon be vagyok parázva, pedig ez még csak az első lesz, mi lesz majd később?!

KépKép
lexus
 
 


SZiasztok!

Adire! :cry: :cry: :cry: Nekem amikor üres petezsákom volt, akkor nem volt szükség műszeres befejezésre, mert "szerencsére" a természet elvette amit adott. Így nem tudom, hogy utána mit lehet és mit nem. Nekünk így azt mondta a doki, hogy nem kell szünetet tartanunk, egyből próbálkozhatunk, a szervezetem majd tudja, hogy mikor áll készen egy újabb terhességre! És így is volt4 Eddig mindig elsőre összejött, most pedig a vetélést követően a harmadik ciklusban sikerült.

Lexus! GRATULÁLOK!!!!!!!!!

Én most valahogy megnyugodtam. Mi ma egy 1,9 cm-es dobogó szívecskéjű babucit láttunk az uh-on! Már előtte való napokban is éreztem, hogy minden rendben lesz, és egyáltalán nem izgultam! Legközelebb a szülinapomon aug.6-án kell mennem! Pandácska! Írd be légyszi a táblába!

A kajáktól már kikészülök, és a páromnak is kezdek az agyára menni! :lol: A múltkor majd meghaltam azért, hogy padlizsánkrémet akarok enni. Még soha nem ettem, azt se tudtam, hogy milyen íze van. Hát csináltam! Egyből be is kajáltam belőle pirítóssal, azóta rá sem bírok nézni, olyannyira, hogy még a hűtőből is le kellett távolítanom. Most ugyanígy jártam a vegyes vágottal. Megvettem, ettem belőle egy kicsit és már rá sem bírok nézni! Amitől még rosszul vagyok, azok a dezodorok és parfümök. Még máson elviselem, de magamon már nem, mert nem bírom egész nap azt szagolni, így be kellett szereznem illatmentes stiftet! A Bencénél ilyen nem volt. Akkor csak az akkor használt mosópornak, illetve öblítőnek nem bírtam a szagát, aezeket a mai napig nem bírom használni, de a kajákkal semmi bajom nem volt!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: