Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsana: Köszi a tanácsot! Mit tegyek a szülőszobás táskába? (A Péterfyben engedik a saját hálóinget). Hálóing? Betét? Bugyi? Szőlőcukor? A matraccal kapcsolatban teljesen igazad van, tényleg csak kb. 1,5 éves koráig fogja használni, de a nagyszülők megszavazták, hogy kókuszmatrac legyen, és mivel annyi mindent kaptunk tőlük, ez most belefért a költségvetésbe. A Novetexben vettük meg, olcsóbb volt mint a Brendonban, aztán átmentünk az Elefániba, és ott pont ugyanazt a matracot 2000 Ft-tal leértékelték. Olcsóbb volt, mint a márkaboltban. :cry: Viszont a Novetexben kaptunk ajándékba egy gyapjú kispárnát, és nagyon kedvesek voltak. A kiságyunk egyébként ágyneműtartós, az oldalrácsa leengedhető.

Szoptatós és pihenőpárna Nekem van, az Elefániban vettem, fele annyiba került, mint a Brendonban, bár úgy láttam egy katalógusban, hogy most februárban a Brendon is leértékelte. Most a lábam felpolcolására használom, nagyon jó. A fej alá is lehet tenni, és van többféle jó pihenőpozíció. Remélem, majd a szoptatásnál is jól jön.

Macsek Ha kocsival hozzátok haza a babát, akkor ne rakjátok pólyába, mert úgy tudom, törvény írja elő (KRESZ), hogy a baba csak autóshordozóban szállítható! Az időjárásnak megfelelő rugdalódzó, kis sapka, body, szükség esetén takaró a legidelálisabb. Nekünk volt egy vitánk a nagyszülőkkel, mert ők a pólyához ragaszkodtak, de az kocsiban kevésbé biztonságos, mint az autósülés, ráadásul meg is büntethetnek, ha nem abba rakjátok. Ha gyalog mentek, persze más a helyzet. Mi nem tervezünk pólyát, bár állítólag szoptatásnál hasznos, de én többek között ezért vettem a szoptatós párnát. A pólyát pár hét alatt kinövi a baba.

Akira: Akik már szültek, biztos meg tudnák mondani, mennyi idő alatt megy ki a felhalmozódott víz az emberből, én azt hallottam, hogy tíz nap- két hét. Szóval ami azután is rajta marad az emberen, az valószínűleg néhány aranyos zsírpárnácska. :? De állítólag a szoptatás segít az eltüntetésükben. :wink:

Hétvégén jó sokat vásároltunk a babának. Mindenkinek csak az Elefáni Bababoltot tudom ajánlani, a jó minűségű dolgok legolcsóbban ott kaphatók. Egy csomó helyen néztem pl. könnyű kis pamut takarót, mindenhol csak kevert vagy műszálas polár volt, egyedül az Elefániban találtam pamutot. Egyébként a kókuszmatracok le vannak értékelve, akit érdekel, menjen minél előbb.

Kép
Vendég
 


edi!
Hát remélem is, hogy ez a vizesedés dolog gyorsan eltűnik, mert kicsit zavaró :D
Nem nagyon vizesedtem be, de azért látszik, legalábbis én látom és zavar, talán jobban mint az összes többi kiló :D
Megnéztem az elefáninak az oldalát, de nem ír árakat, vagy csak én nem találtam meg?
Bár nekünk már tényleg semmi életbevágó nem kell, meg most sok mindent kapunk is, de azért körülnéztem volna ár szempontjából...
Én a szülős táskába raktam egy hálóinget, egy köntöst (hátha sétálgatni kell sokat és akkor jó ha nem egy szál hálóingbe sétálok ) meg egy papucsot meg egy adag fehérneműt, meg elraktam egy tekercs wc papírt, hisz 10 óra alatt csak kell menni...meg wc papir ülőkét, meg egy adag törölközőt és tusfürdőt, hátha lehet fürdeni egyet...meg a leleteimet oda raktam be, meg a házassági anyakönyvi kivonatot...
Én ezeket raktam be, meg majd rakunk be vizet és hamit apának hátha megéhezik, ja meg szőlőcukrot nekem...más kell még szerintetek? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira: Az Elefáni honlapja tényleg nem ír árakat, de érdemes elmenni, tényleg nagyon jó. Két boltjuk van, az egyik a XI.Ker, Bocskai út 38-40-ben, a másik a Kálvin térhez közel, a Szabó Ervin téren. A szoptatós párnát kb. 6000 Ftért vettem, a Brendonban 13.000 volt, bár mos februárban ott is akciós. A kókuszmatrac most 12.000 Ft az elefániban (60x120-as), a négyrészes, baldachinos ágyneműgarnitúra pedig 10.000 Ft az Elefániban (a Brendonban 14000nél kezdődnek akciósan). A kis ruhácskák viszont csak kevéssel olcsóbbak, mint máshol, viszont nagyobb a választék pamut holmikból. Szóval nekem ez az üzlet jött be a leginkább, de pár dolgot (pl. kenguru) máshol vettünk meg, folyamatosan figyeltem az akciókat és a lehetőségeket.
Vendég
 

 
 

Na akkor lehet elnézünk oda, mert most akarunk veni ágyneműgarnitúrákat és még a szopis párna hiányzik, szóval lehet akkor tényleg érdemes megnézni...
De nekem a honlap nem nyitotta meg az ágyneműgarnitúrákat...neked igen?
Mert kiváncsi lennék rá, hogy milyenek, mert nekem a Brendonos nagyon tetszik, bár igen kicsit drágák, de nagyon szépek, de ha hasonlóan szépek vannak az elefániba akkor tényleg oda megyünk a Brendon elött!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Luisa:
Édesek vagytok! Jó,hogy végre hazamehettetek! :D

Lilo:
Gratulálok a tesódéknak! Majdnem egyidősek lesznek az unokatesók! :lol:


Macsek:
Nekem totál fent rugdos,állandóan beakad a lábacskája a bordám alá. Úgyhogy mindig kénytelen vagyok kihúzni magam,mint aki karót nyelt. Szép nagy pocakod van :D
Hát az időjárást aztán nem lehet előre tudni.. A fiam is áprilisi,30 fok volt,mikor született!! Aztán 2 nap múlva 10-12 fokot esett a hőmérséklet.. Úgyhogy a plüssrugi biztos,meg egy pulcsi,aztán vagy ráadom,vagy nem.. :roll:

Lányok,ma egész elkeseredtem..
Mire én sorra kerülök,addigra már a fél topic megszül!! Azért remélem,néha ide is benéztek! :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
SZIASZTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Akíra:
Felrakok három képet..,csak a beszerzési helyek miatt. Mind a hármat más helyen szereztem be,de néha mindenhol lehet jó dolgokat találni olcsón.. :D
A szoptatós hálóingről ez egy elég béna kép,de így sikerült..,vettem egy barack színűt is..
Kép
A vizilovas,órás egyetlen egyszer volt rajtam,amikor a Peti született. Most is ezt viszem a szülésre.. Annyira édes! Ezt az Auchanban vettük anno. Nem tudom,lehet,hogy nem is veszem fel többet,majd csak nézegetem otthon.. :roll: :D :D
Kép
Ja,és az almazöld pizsi,az kínaiból való,de nagyon jó a minősége! Ezt is beviszem a kórházba,mert a felső rész teljesen szét lehet gombolni,szopizáshoz szuper. :D
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


akira: rolam 9 kilo ment le a szules utan es napokig ugy izzadtam mint egy lo :D bar lehet, hogy csak azert mert bazi meleg van a korhazban. (25 fok) Mar ket het telt el azota, azalatt lement meg 2 kilo, szoval lassan-lassan de fogyok, a pocim szemmel lathatoan naprol napra zsugorodik, de azert meg nem a regi. Sokan azt mondjak min. 6 honap kell ahhoz, hogy visszanyerd az alakod, ja persze akkor ha normalisan eszel es nem habzsolod a sutiket.

Kontos tema: en csak akkor viseltem ha kimentem setalni a folyosora, mert ott azert joval hidegebb volt mint a szobakban, de sztem egy vekony kontos ami nem foglal sok helyet boven eleg. En egy nagyon cuki roszaszin benettonos-t vettem, orult draga volt, de legalabb kineztem valahogy ha latogatok jottek :D

Nem tudom ez otthon hogy van, de a gorog nok itt sportot uznek abbol, hogy roszaszin kontost viselnek ha kislanyuk van, es keket ha kisfiuk. Vicces volt, setaltam a folyoson es pontosan meg tudtam mondani kinek milyen nemu babaja szuletett :D :D :D

Barbamami: ez a vizilovas nagyon edi!!
Kar hogy nem kibombolhato elol. Bar sztem az se gaz ha az ember csak egyszeruen felhuzza oldalt.

KépKép
KépKép
pannica
 
 


barbamami, hát igen, ez az ami már nálam is megüti a lécet...nem mintha nagy igényeim lennének, de alap feltétel, hogy ne legyen áttetsző, és ne legyen csupa csipke (mármint abból a giccsesből) amibe ugy néznék ki mint egy...na mindegy, gondolom értitek mire gondolok!
Szóval ilyesmiket keresek...remélem nekem is sikerül kifogni egy két jobb darabot addig, mert mindt mondtam van egy nagyon szépem iszonyú finom anyagból a Brendonból, de az nem elég, és hát annak olyan ára van, hogy nem hiszem, hogy vennék belőle mégegyet, kivéve, ha addig nyerünk pár milkót :lol:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=32

Ez a pizsama egyébként...

barbamami, hát igen, elég sokan megszülünk addigra, de szerintem jönnek majd újjak is, és hát persze mindenki vissza fog nézni szerintem! Szóval szerintem nincs miért aggódni :)
Elkeseredni meg főleg nincs okod :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Pannica, akkor rólam is lerí majd ebbe a pizsibe, hogy lányom van :D
Tök jó, és még a lányom neve is görög eredetű :lol:
Lehet kiruccanok hozzátok és ott szülöm meg :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hát lányok, nem tudom ki hogy van, de én elég borzasztóan...
2-3 órája folyamatosan menziszerű görcseim vannak, amikor az nincs akkor keményedik a hasam, és ezt még felturbózza egy kis hányinger és légszomj is....nem tudom mi ez, lehet front van, de baromi rosszul vagyok, és ami még aggaszt, az az, hogy ma az én kis hercegnőm nem igen akar mozogni...eddig ha kétszer moccant meg akkor sokat mondok, pedig álltalába már reggel lemozogja a 10 mozgását...
Persze így mostanában figyelgettem, hogy egyre kevesebbet mozog, de ma tényleg extra keveset...
Volt valaki ilyen nagyon rosszul mostanság? Front van? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


basszus begépeltem egy csomót,erre elment az egész...úgyhogy majdcsak este írok..na puszi...

Kép
nikky
 
 


Sziasztok !

Vizesedés téma
én amikor a fiam születése után kijöttem a kórházból (kb. 9-10 kg híztam vele) 3 kg-al kevesebb (!) voltam, mint amikor terhes lettem... Ugyanis rengeteg víz volt rajtam, és az a szülés alatt és amíg bent voltunk mind lejött rólam...
Csak aztán a szoptatás alatt a nagyrésze vissza jött, de már nem víz formájában :cry:

Hálóing/pizsama
Én pizsama párti vagyok, most is azt viszek magammal 4-5 db-ot, mert az ugye derékban simán "bontható" szoptatáshoz.
Hálóinget csak a szülésre viszek, akkor azért az kell ...

Akíra
Ma én se vagyok túl fitt... nehezen állok sokáig, vagy végzek bármilyen munkát... szédelgek és keményeked tőle...
elég csunya az iső erre fele...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok,

Nikky, köszi a telcsiszámokat, holnap reggel hívom őket, majd beszámolok az eredményről.

Pannica, Te nagyon gyorsan regenerálódsz, de jó neked! Ja igen, amikor Görögo-ban voltam, láttam, hogy a Görög nők nagyon adnak magukra. A világ legszebb ruháit lehet ott kapni, úgyhogy gondolom a hálóruháik is szépek. Én inkább praktikusabb vagyok, a minőség fontos, így túl nagy választékom nincs. Betettem több pólót is a pizsikhez, ha sűrűn kellene cserélni. Majd ha hozzájutsz, tehetnél még fel képet Athináról, ilyenkor olyan gyorsan változnak a babák..... :lol:

Barbamami, köszi a gratulációt, átadom. Igen, remélem, hogy minél kevesebb idő lesz a babák között. Épp most hívott, hogy még mindig üres a szomszéd ágy..... :D

Megyek, megnézem Gyanixiékat..... :D

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Kicsit jobban vagyok, lefeküdtem egy kicsit aludni, megszűnt a hányingerem és már nem fáj annyira a hasam se, szóval így elviselhetőbb, bár most jött egy kis gyomorégés, de hát miért is legyen minden olyan jó... :lol:

Hmmm, azon gondolkoztam, hogy mi van ha szabadidőalsót és pólót viszek magammal? Van pár rövid nacim meg pár halász naci hosszúságú meg egy teljesen hosszú...póló meg akad jópár... :roll:
Mármint egyenlőre azon leszek, hogy beszerezzek valami szépet, valami használhatót, de mondjuk ha nincs akkor lehet ez marad a végső megoldás...mit gondoltok? Vagy ez nagyon hülye ötlet? :roll:

Hát igen, sajnos én is azt hallottam, hogy szoptatás alatt van akiről lemegy egy csomó kiló, de aki hízásra hajlamos (mint én) az inkább még többet felszed :(

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Macsek, nem találtam Gyanixiékról képet, de a férje írta, hogy holnap mennek haza... :D Csini vagy a képeken!

Barbamami, ne bolondozz, egyrészt neked sincs már sok hátra, másrészt remélem, hogy attól, hogy különböző időpontban szülünk, még tartjuk a kapcsolatot..... :D

Akíra, nekem is vannak hasonló tünetek, de már álandóan. Ez már jelent valamit, csak az a kérdés, hogy mennyi idő után. Lehetnek órák, vagy akár hetek is......

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Én megtaláltam Gyanixiéket és tényleg gyönyörű baba Réka! Nekem a képek alapján nagyobb babának tűnik. Holnap már bizti lesznek itt is friss képek!

Macsek köszi az infót! És csini vagy! Bár a fejedet is feltehetted volna! :lol:

sch.judit
 
 


Edi5: szülőszobai csomagban nekem szőlőcukor (nem mentolos ,mert az üti a homeopátiát), homeopátiás golyók, víz, kis türcsi, MP3 lejátszó a kedvenc zenéimmel (na ezt nem használtam), papucs, hálóing 2 db egyiket utána, (na ezeket sem használtam, mert későn ért be..., de ezek fontosak), WC papír (nagyon fontos a beöntés után) TENA betét 3 bugyi a szülés utánra, és minden olyan dolog ami jól esik, vagy biztonságot ad...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


JUDIT : nem tudom megkaptade mát a Kandász szülőszoba oldalt kiírom a mail címét ,de nem enged be engem most valamiért.De ha tudod nézd meg nagyon jó!!!!! Mikor elsőnek láttam végig bőgtem :D www.kanditv.hu/zaaa.htm . Csajok tudja valaki ,hogy akkor most nekünk is kell fizetni vizitdíjat? Mert eddig úgy volt,hogy nem,de én semmit nem hallottam most erről!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!!

Itt lennék újra én is!Igaz még a torkom fájdogál,de már sokkal jobban vagyok!Szerencsére amiket kaptam gyógyszereket azok jót tettek, na meg persze a tea és a fekvés.De aminek nagyon örülök az, hogy a pocaklakóm úgyanúgy mocorgott mint azelött hogy megbetegettem volna!

Képzeljétek holnap megyek vérvételre és kedden pedig UH-ra!Már alig várom a keddet!Ismét látom a pocakmarcimat!Csak azt sajnálom hogy apa nem lesz velem UH-on,mivel ma este az egyik kollegájával mentek Szegedre tovább képzésre és most 3 hétig nem lesz itthon.Csak hétvégeken jönnek haza és most elvagyok keseredve, de majd valahogyan kibirjuk ezt a 3 hetet!



Ti aztán jó sokat termeltetek 2 nap alatt.De sikerült mindent visszaolvasni!

R.Zsana!
Elolvastam a szülésed történetét, és nagyon megható és tök jó hogy ilyen részletesen leírtad!

Bacilivi, Rekanna!
Nagyon aranyosak a babócás képek!!

Luisa!
Aranyosak vagytok a picurral!Örülök hogy már otthon vagytok és hogy jól vagytok!

Macsek!
Cuki a pocakod!

Én is megtaláltam Gyanixiéket és nagyon aranyos a pici lányuk!



Bocsi ha hosszú lett!!

Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Hol találtatok képet Gyanixiékról én is úgy megnézném a kis Rékát? Előre is köszi. teszek fel pocis képet. Kép

Kép
rena12
 
 


Bacsbern!
Most hogy lebetegettem és voltam a háziorvosomnál nekem is ki kellett fizetnem a 300 Ft-ot!
Kíváncsi leszek a holnapi napra, mivel beutalóval megyek vérvételre (és ugye azt mondták hogy beutalóval 300 Ft, beutaló nélkül pedig 600 Ft) és hogy igy is ki kell-e fizetnem a vizitdijat?
De majd reggel kiderül!!
Vendég
 


köszi az infot Dicamama. Csak azt nem értem,hogy nem arról volt szó ,hogy a kismamáknak nem kell fizetni???????? Most nem arról a 300ft-ról van szó................csak undorítónak tartom ,hogy leveszik az embereket pénzzel,főlleg 1 kismamát akinek így is annyi minden hová kell fizetni meg annyi minden másra kéne a pénz.De hát ez az én véleményem.......megint sikerült felhúznom magam ezen a hülyeségen.
Vendég
 


Rena nagyon édes apocid ,és nagyon csini vagy!!!!! :D Te nem hiztál semmit???????? Jaj lányok ti,hogy vagytok ezzel én az elmúlt 1 hétben jóval többet eszem mint eddig ettem ,már lassan olyan vagyok mint 1 bélpoklos csak eszem egésznap :( Szinte óránként képes vagyok enni ,aztán estére meg persze hányingerem van.Eddig megtudtam állni ,de hogy most mi van velem????? Volt(van) valaki így a 30.hét táján????? Már attól félek ,hogy az elkövetkező 10 hétben tripra annyit fogok hízni mint eddig :(
Vendég
 


Sziasztok! :lol:

Én is megkukkantottam Gyanixiéket,hát vmi tündér a kiscsaj! :D
Rena a Szegedi topicban találod(Lakóhely szerint-Szeged kismamák).
Akíra muszáj külön csomag a szülőszobára? Én nem csináltam,és nem is tervezem. Nem akarok már kész háztartással bevonulni a kórházba.
Dojika nem mondott hogy a szülésre is neked kell hálóinget vinni? Nem ad a kórház? Ezt pedig szoktak!
Vki kérdezte még ma vagy tegnap,hogy ki miben hozza haza a babát. Mi pólyában,az pedig mózesben lesz a kocsiban(anyósékkal jövünk haza). Autósülést nem vetünk,mert nincs kocsink,és nem is tervezünk venni.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok lányok!

Nemrég értem haza apácskával Fehérvárról, a szüleinél voltunk, meg hazafele bementünk az én szüleimhez is...most elég nyűgi vagyok, mióta vannak ezek a frontok, azóta fáj a pocim, már több éjszaka nem aludtam rendesen, dokival beszéltem, megnyugtatott, hogy ez természetes, ráadásul manóm, már annyira erőssen rúgdos, hogy valami hihetetlen! :) Tegnap apával azon nevettünk, hogy egy kis poharat tettünk a pocimra, ő meg mindig lerúgta! Csak úgy ugrált a pocim, tök jó volt! :) A héten elkészül a babasarok, ha minden igaz...vagyis nagyon remélem!

Amúgy lányok, aki már túl van a terheléses cukron, várom a beszámolót a gusztustalan ízű lötyiről! :(

Remélem mindenki jól van!

Millió puszi mindenkinek holnap majd jövök!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Megtaláltam én is gyanixiéket nagyon édes a kis Réka. Nekem a baba egyre erősebbeket rúg és a hasam meg nagyon kemény-én nem érzek keményedést de azért beszéltem az orvossal és 3*1 magne B6-ot írt ha rosszabb akkor 3*2. Úgyhogy most szedem a vasat is meg ezt is. remélem megoldódik.
Babcsern híztam én nem is keveset 7-8 kg-nál tartok kapok is érte mindíg de csak úgy repülnek a kilók felfelé.

Kép
rena12
 
 


Lányok most álltam mérlegre, hála, még mindig csak 5 kg plusz! :) Remélem csütörtökig még megyek a védőnénihez tartani is fogom ezt!

Kép
elizabeth25
 
 


Na szép jó reggelt :)
Gondoltam belesek egy kicsit mielött elindulok a védőnőhöz, most megyek CTG-re...hát kiváncsi leszek, hisz első alkalommal 40 percig tartott, multkor meg másfél órásra sikerült... :lol:
Hát tehetek én arról ha az én kis prüntyőkém nem akar együttműködni? :roll:
Nem szereti ha macerálják :D

elizabeth, a terheléses cukor? Hát az valami isteni :D
Én azt hittem ott ájulok el :D Nem az íze miatt, mert az még citrommal kibirható volt, mint az agyoncukrozott limonádé :D
Én utána lettem rosszul, hogy két órán keresztül nem ehettem és kavargott a gyomromba az a töménytelenül édes valami :D
Szóval kitartás, és vigyél hamit magaddal, hogy amint levették a vért ehess, mert nekem a drágám már aktívan rángatta a köldökzsinórt mire végeztünk :D Éhes volt már a kis drága :lol:

boszibaba, nem muszáj a külön csomag, de tényleg érdemes szerintem, mert ott még egy csomó minden nem kell, az majd ráér később, így könnyebb lesz megtalálni mindent, és mivel én egy nagyobb és egy kisebb táskával megyek, mert egybe nem férek be, és nem akarok bőrönddel menni, így ketté pakoltam, és így lett egy szülőszobás meg egy normál, és így pont beférek, ugyhogy így nekem könyebb volt :)
Egyébként boszibaba, dojika is a Schöfibe szül, mint mi, ugyhogy ha neki azt mondták, hogy kell vinni, akkor valószínű nekünk is kell, nekünk se fognak adni... :roll:
Ugyhogy én bekészítettem magamnak egyet!

Engedélyezett a kocsiba csak a mózeskosár? :roll:
Én ugy tudtam, hogy nem, és ha kocsoba száll az ember akkor kötelező az autósülés-hordozó...vagy én vagyok félreinformálva?
Még aznapra se tudtok egyet kölcsönkérni? Mert elhiszem, hogy nem akartok venni, én se vettem volna ha nincs kocsink, de talán van valaki aki köülcsön adhat egyet arra az útra...vagy nincs?

Hát én kiváncsi leszek erre a vizitdíj dologra, mert hát, ugye elvileg nem kell fizetnie a kismamának, és a tb. papírért is most kell menni, tehát majd meglássuk..
De egyébként én ugy tudom, hogy a kismamának a terhesgondozásos vizsgálatokért nem kell fizetnie! De ha beteg akkor ugyanugy fizetnie kell, mert akkor nem kismama minősítésbe van ott hanem normál betegnek minősül...vagy csak én tudom rosszul?
Mindjárt előkeresem majd a vizitdíjas dolgokat amiket találtam, és berakom ide...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


1171868229.21.doc

Ez egy elég konkrét documentum a vizitdíjról! Nézzétek át ha érdekel valakit!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Na és még egy, itt is lehet böngészni...remélem sikerül így már minden kérdésre a választ megtalálni :)

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra, akkor túlélhető végül is! :) De most akkor két órán át csak a cukros lötyi lesz a gyomromban? Szegény Domcsi nem fogja kibírni! :( És mellékesen én sem! :( (Amúgy te nem féltél az eredménytől?)

Most nézem, hogy már csak 21 napod van....basszus hihetetlen hogy közeledik a nagy nap! :) Izgulsz már mi? :)

Nekem a frontoktól eléggé gázosan alakult az állapotom, sokat fáj a pocim..stb...dokibácsi mondta, hogy nem árt lassan összepakolni a cuccost....a szobába elfér....ha 40 hétre jönne a baba akkor is, de legyen összekészítve a megnyugtatás végett!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok, most csak gyorsan a tabla. Ha vmi gaz van vele, irjatok privit!
Majd meg jovok a vedono utan. Kép

Kép
Kép
-macsek-
 
 


elizabeth, igen én is elég rosszul bírtam, hogy reggel nem ehettem semmit, aztán a cukros lötyi és utána 120 percig megint semmi, tehát amint levették a második vért és kijöttem a korházból én már vettem is elő az előre legyártott fini szendvicsemet, és ugy ettem mint aki már évek óta nem evett :lol:
Én nagyon paráztam az eredménytől mert én kicsit többet szedtem fel a kelleténél kilóba és az édesapám cukorbeteg, ugyhogy a hajlamom egyértelműen megvan...nagyon megkönnyebbültem, mikor meglettek a leletek és mindent rendben talált a dokim :)

Jaja, már csak 21 nap, de hát ki tudja mennyi lesz belőle, lehet, hogy túlhordom és akkor lehet az még 35 nap is ... :shock:
De nagyon izgulok, félek, bár inkább túllennék már rajta...

Szerintem az én tegnapi nagyon rosszul létem is a frontoktól volt, ugyhogy mindenkit meg tudok érteni aki szenvedett...
Én is hamar összepakoltam a korházi csomagomat, bár a mai napig ki be pakolom, és kiveszek belőle, és hozzá rakok, de legalább tudom, hogy ott van, és a legfontosabbak benne vannak :)
Engem megnyugtatott hogy összepakoltam, amig nem volt kész addig rémálmaim voltak...szóval megnyugtató a tudat, hogy csak fel kell emelni és mehetünk :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Jó reggelt lányok!Már akinek jó...egy órát nem aludtam az éjszaka,csak forogtam-forogtam!(tudtam,hogy nem kellett volna délután aludni)
Nekünk nem kell vizitdíjat fizetni,múlthéten nekem nem kellett!
Nálunk azért jobb ez a cukorterhelés:egy zsömi+2dcl tej és egy óra múlva vissza-így kibirhatóbb!
Én is összepakoltam,NAGYON VÁROM a nagy napot!

KépKép
vicuska
 
 


Az vígasztal,hogy már nem sok van 16nap....Ma pocsék hangulatom van!

KépKép
vicuska
 
 


Akíra:kitartás már lassan mi jövünk+Boszibaba+34372(a neved sajnos nem tudom)LILI?

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok,

Vicuska, Igen, sajna amikor regisztráltam épp semmilyen betűt nem fogadott el a rendszer, így 20*-i próbálkozásra megadtam egy számot névnek, és így lettem 34372. Semmit sem jelent, Lilit szerettem volna írni, de sehogy sem regisztrálta. :D

Nekem is rossz a hangulatom, különösen, hogy felhívtam a Tb-t és teljesen bunkón, lekezelőn beszéltek velem, mint valami...... (nem tudom mihez hasonlítani) Közölte a banya, hogy 30 nap áll rendelkezésükre utalni, úgyhogy ne pattogjak. Annyira kipróbáltatnám vele, hogy kap 30 e Ft-ot 3 hónapra, és éljen belőle boldogan..... :)

Hozzám ma jön ki a védőnő családlátogatásra, megyek is egy kicsit összepakolni, bár két hónapja minden nap takarítok, így szinte steril minen. :D

Csajszik. Hát nem tudom, hogy ki lesz a következő, de most már úgy érzem, hogy örökre így maradok pocakosan. Az utóbbi 3 hét ezerötszáz évnek felelt meg....Tegnap görcsölt a hasim, azt hittem, hogy lesz valami, de nem.... :(

További szép napot mindenkinek! 8)
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok! :lol:

Akíra akkor nem semmi,hogy még az se adnak a kórházban(hálóing). :x Nekem mind vadiúj,és reméltem,hogy majd nem kell összekoszolnom,de látom az nem jön be.
Autósülést senkitől nem tudunk kölcsönkérni,sógornőm kisfiát is így hozták haza,szerencsére semmi nem lett. :roll:
Milyen a CTG? Nekem csak a héten lesz az első,már várom!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok !

Jó reggelt mindenkinek!

Macsek írtam privit. :)

Terheléses-vércukor
Hú, azt én is nehezen bírtam...
Egyrészt, már nagyon éhe voltam, volt Zsófi baba... Másrészt én cuko nélkül iszom kávét, teát mindent... Gondolhatjátok, milyen volt ez a tömény cukros lötty... azt hittem rosszul leszek, mire megittam... még jó hogy a férjem vitt el kocsival, gyorsan hazajöttünk, lefeküdtem és irány vissza a 2. vérvételre...

Lilo
én is pont így érzek, hogy talán sose jön el a szülés napja...
Mostanában ha reggel felkelek, akkorát roppan a medencém, gondolom ahogy tágul, hogy egész zeng a szoba tőlem :o

Csomag
Igen, nagyjából nekem is ebből áll a csomagom. Már jó pár hete készen áll.. várjuk a megfelelő pillanatot...
Egy dolog kérdéses, Apa elemózsia csomagja :lol: Máténál se hiányzott neki, és azt mondta, szerinte most se fog eszébe jutni az evés, ha szülőszobán leszünk... :lol: Izgulni fog :wink:

Üdv.

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


34372 írta:Nekem is rossz a hangulatom, különösen, hogy felhívtam a Tb-t és teljesen bunkón, lekezelőn beszéltek velem, mint valami...... (nem tudom mihez hasonlítani) Közölte a banya, hogy 30 nap áll rendelkezésükre utalni, úgyhogy ne pattogjak.


Hát akkor majd most én felhívom, és megkérdezem Tőle, hogy december eleje óta hányszor 30 nap telt el... :roll:
Mert még egy fillért nem küldtek azóta... úgyhogy ne pattogjon.... :evil:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Lilo
Miért nem mondtad meg neki..???Rájuk fér szerintem egy kis kioktatás...de akkor végülis folyamatban van már a dolog??vagy legalább beért oda a cégedtől a TBs papírod????

Barbamami
Asszem tegnap te írtad hogy mindenki megszül mire te következel...-csak elszállt a tegnapi irományom-de írtam neked hogy ne aggódj én tutira itt leszek... :cry: sőt nekem még utánad elvileg van 1 hetem... :? dehát látod hogy ebből nincs probléma,úgyhogy ezen ne aggódj

Akíra
mire írtad hogy "félsz"??mármint a szüléstől vagy rosszul értettem??mert ha igen nekem ez olyan fura...én pl tökre várom,m baromi kiváncsi vagyok mit tudok teljesíteni meg hogy milyen ez az egész??!!Engem annyira érdekel...senki sincs így vele???

Elizabeth
Egyet tudok neked javasolni cukor ügyben:
NÉZD AZ ÓRÁT MAGADNAK ÉS 120PERCIG BE SE TEDD ODA A LÁBAD,MÉGHA AZT MONDJA MÁR NEM FONTOS AZ UCCSÓ 15 PERC!!!!! :lol: :lol:
Baromi szar volt 2szer menni..
És facsarj bele citromlevet(legalább 2ét)..de ne üveges citromot rakj m abban is van cukker!!!sok szerencsét..

ja igen asszem ezt sem küldte el tegnap...nektek van olyan hogy a drága ki-kidugdos egy-egy testrészét és ha ott megnyomjátok picit akkor visszanyomja??? :lol: Apával minden este és reggel így játszanak...annyira édes,megtudnám zabálni!!! :P

Ja igen és tegnap elgondolkodtattatok..mert még bele se gondoltam hogy össze kéne csomiznom..szóval van1 rakás bőröndőm,de nagyobb méretű sporttáskám nem nagyon..bőrönddel mégse mennék..ez hogy van,van bennt vmi szekrény,vagy ágy alá be a táska és szem előtt van egész nap???

REKANNA
ha itt vagy...van a SZT Imrében vmi szekrényféleség amibe pakolhatod a táskád vagy ágy alatti megoldás van...???
hogy vana pici névrokonom :lol: ,írjál róla vmit nekünk..1ébként természetesen még mindig gyönyörűűűű :wink:

Kép
nikky
 
 


Akira...hát akkor a szenyót én is legyártom.....bár hála Istennek, nekünk negyed óra gyalog az SZTK a lakhelyünktől, úgyhogy haza tudok jönni a két vérvétel között....márha a cukros lötyi után fogok tudni észnél lenni :), na most ezt jól megasztontam! :))
Te hányadik héten raktad össze amúgy a kórházi motyódat?

Kép
elizabeth25
 
 


Nikky, köszi a tippet...hát akkor veszek citromot, legalább kettőt! :)
És mennyi vizet lehet ahhoz a cukros szarhoz hozzáönteni? :(
Nem tudom, hogy itthon elkészíthetem e...vagy majd ott a helyszínen kell, azt tudom, hogy nekem kell megvenni!
OK, a 120 percet akkor majd én számolom! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Akira es mindenki akit erdekel a baba hazavitele a korhazbol autosulesben tema A kresz tenyleg eloirja az autosules hasznalatat de a hulyeseg az, hogy ezek az autosulesek nem allithatok teljesen vizszintesre, szoval ujszulott baba hordozasara nem alkalmasak. :shock: En egyszeruen mozeskosarban vittem haza Athinat a kocsiban az olembe tettem kosarastol. Tudom, hogy ez nem a legbiztonsagosabb de egy ujszulott baba meg nem tud ulni! :?

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Elizabeth
Én magamnak megcsináltam itthon este és bedobtam a hűtöbe ..úgy kényelmesebb és gyorsabb!!az elsőt egy fél literes vizes üvegbe kevertem össze és kb 3/4ig raktam vízzel hogy talán nem lesz olyan gelly..de nagyon sok kortyomba telt :lol: ,úgyhogy a másodiknál ugyanazt a fél literest márcsak félig töltöttem és beleraktam inkább 2 egész citrom levét!!!de belefért volna 3is akár... :wink:

Kép
nikky
 
 


ja es egy friss kep a dragamrol
Kép

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Autósülés téma
Mi mndjuk autóval járunk és vettünk is már ülést,de nem szándékozom abban hazahozni,pont azért amit Pannica írt le..valószínűleg senki sem fog akkor 1000el hazaszáguldozni,hátraülök a kislányommal és fogom a mózeskosarat!!!
mondjuk én sosem csináltam ügyet ebből a biztonságiövből magamnak sem..persze félre ne értsetek a kislányom természetesen ülésben fog ülni-ráadásul mi abból a legjobbat vettük meg mert tényleg fontosnak tartom és sokat közlekedünk kocsival- nemtud kapaszkodni és bármikor bármi történhet stb-de az első nap marad a mózeskosara...

Kép
nikky
 
 


Sziasztok!

Macsek! Köszi a táblát!!! Jól sikerült!

Friss babások! Remélem minden rendben,nagyon gratulálok nektek,jó egészséget kívánok! ÉÉÉÉdesek vagytok!

Cukorterhelés
Én szabályosan rosszul lettem tőle,cukorsokk,tényleg,2 órán keresztül feküdtem a labor őrzőjében. Soha többet nem iszom meg ennyi glükózt egyben!!! Kitartás hozzá!!! Tanácsom nincs,de nekem szar volt egyedül...

Kórházi cucc
Én még mindig nem pakoltam össze,csak nagyjából a fejemben van,mit szeretnék majd vinni...Gondoltam megvárom a jövő hetet,akkor találkozom a szülésznőmmel,elmondja,hogy pontosan mi kell (péterfy-specifikusan),aztán összekészülök.Úgy gondolom,csak lesz negyed órám összepakolni,nem megy olyan hirtelen az a gyerekszülés...

Még elmesélem nektek,hogy én ma nagyon kellemesen csalódtam! A földhivatalban volt dolgom,ugyanis KÖLTÖZÜNK!!!!!! És amint bementem,2 b iztonsági őr közrefogott,és mindenhova bevittek soron kívül,még az igénylőpapírokat sem tudtam kitölteni,mondván a kismama ne ácsorogjon itt! Lezavartam mindent 10 perc alatt,pedig 4 helyen kellett volna sorbanállnom,és minden sorban 16582en álltak kb. Szóval én teljesen elégedett vagyok,és velem nem csak a sok rossz történik!

Kép
babzsák
 
 


Nikky, akkor szerintem vihetem magammal kis fél literes üvegben? Nem ragaszkodnak hozzá, hogy ott csinálják meg...remélem!
Amúgy mennyibe kerül ez a borzasztó ízű lötyi?

Kép
elizabeth25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: