Új privát üzeneted érkezett!

Bacilivi: köszi a leírást, így már világos mire kell odafigyelni! Biztos minden rendben lesz a dokinál.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


zsana
voltam kontrollon most 13-án, a doki ujjal vizsgálta a méhemet, mint a méhszáj vizsgálatnál. vannak belső varrataim, nem tudom mennyi, de eddig 3 hullott ki, kb. hetente 1 db. állítólag felszívódó, nem tudom mennyi van még bent, azt a doki nem nézte, lehet már kiestek. ami utoljára kiesett a wc-ben láttam, az egy sötét kék vastag szál volt egész elvékonyodva és szürkülve.

bacilivi
annyira nem gáz a kialvatlanság, mert párom, hogy itthon van este alhatok. délután egész sokat alszik ilyen tájt kel fel, ha elalszik 3-4 körül 5-6 órát alszik, már reggel én keltem fel enni, utánna visszaalszik így tudom a dolgom csinálni. a klasszikus forma jön be, amitől ha mondták a falra tudok mászni, hogy akkor alszunk mikor a baba. egyik ismerősünk szerint reggel 6-kor kell etetni és aakor nem fordítja meg a nappalt az éjszakával. de nálunk késön eszik így akkor ha akarnám sem tudnám felkelteni.
nem tudom ti hogy vagytok vele, de ha nem akar nem tudom felkelteni és ha aludni akar nem tudom nappal ébren tartani.?

Kép
Kép
bbeti
 
 


sziasztok!Valaki még a másik topicban ajánlott gátsebre,betétre cseppenthető olajat.Lenne szives elküldeni priviben nekem?köszi.

mindenkinek jó babázást!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

 
 

Beti:
hát a Niki is teljesen öntörvényű, volt, hogy cicire raktam éjfélkor, miután már 4 órát aludt, de semmi reakció, csak másfél órával később ébredt fel szopizni. Tegnap meg nem tudtuk megfürdetni mert a 18 órás szopi után úgy bealudt, hogy csak éjfélkor kelt. Eddig sikerült este 8-9 között fürdetni, de rájöttünk, hogy akkor kel megfürdetni, amikor éber és nem akkor, amikor nekünk jó.

Kép

Kép
rekanna
 
 


sziasztok..bocsi h bepofátlankodok-mindig megteszem egyébként,sorry-de olyan jó nézegetni a babás képeket..Egytől egyig mind nagyon szép és nagyon jól fejlődnek..remélem nekem is sikerül mindent majd így megoldanom ahogy nektek!!!
Viszont én nemtudtam hogy ez az aranyér ekkora probléma...ahogy olvasom majdnem mindannyiotoknak kijött vagy szülés előtt vagy után...ez vele jár,vagy mi??? :(
Én eneem akaaaroooom..... :cry:

Ja és ma már elvileg 3assal kezdödnek a heteim!!!!Már nem sok van hátra!!Remélem én is jöhetek majd egy 8-10 hét múlva...
na mindenkinek további szép napot!!!
Puszi minden kismanónak is.... :lol:

Kép
nikky
 
 


Hello Lányok!

SOS tanács kellene. holnap megyünk vásárőlni és szeretnék olyan cumisüveget venni amit nagyon kell szívni hogy jöjjön belőle valami. Most Aventos van, de szerintem ebből is nagyon jön, és kedves kis Bálintom, habzsolhám, így sok levegőt nyel és néha félre nyel... szóval ha valaki tudna valamit ajánlani azt megköszönném. :wink:

SZép napot Mindenkinek! :lol:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok mamik! Megint bepofátlankodom egy kicsit.. :oops:

Lenne egy kérdésem a szüléssel kapcsolatban,ami eléggé foglalkoztat mostanában.. :roll:
Azt hiszem, Zsana szüléstörténetében olvastam,hogy a vizsgálatok voltak a legfájdalmasabbak. Hát ez az,valahogy nekem is ez maradt meg.. :?
Mindenkinél úgy volt,hogy fájás alatt vizsgáltak?? Ez MIÉRT jó? Vitte,Pannica,Őzi...,ez külföldön is így van??
Azon gondolkodom,hogy megkérem a szülésznőmet,hogy ha lehet,MINIMÁLISRA redukálja a vizsgálatokat.. :roll: :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami
igen fájás alatt vizsgálják a méhszájat mivel a tágulását így lehet a legjobban megálapítani.

nálatok mennyit van fent a baba? most megint fent volt este 8-tól reggel 5-ig, úgy, hogy egész nap aludt. ez normális, már azon aggódtam, hogy nehogy hiperaktív legyen.

Kép
Kép
bbeti
 
 


barbamami: nekem is a fájások alatt volt a vizsgálat. Szerintem akkor kell nézni. Meg kellett mindig várni a fájást és akkor vizsgált. Na, hát engem jó sokszor mert nagyon gyorsan tágultam. Szerintem is ez a legrosszabb az egészben... :roll:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bbetti: tegnap biztos volt valami a levegőben, mert Bálint sem akart aludni, csak nézelődni, utána meg jött a nyügi... éjjel 1-től fél 6-ig volt fent... és napközben sem aludt sokat, csak akkor amikor már fürdeni kellett volna 8) Végül mellettem aludt el az ágyban. Persze lehet hogy erre utazott. :wink: mindenesetre én már olyan fáradt voltam, hogy úgy voltam vele, ha a kádban alszik el az sem érdekel. :shock:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana: nagyon orulnek a talalkanak de nyaron biztos nem megyunk haza, a parom mindig telen kapja a szabadsagat, csak december vagy jovo ev januar esedekes nekunk a hazalatogatas. :(

Vitte, Bacilivi: jobbulast, remelem mire ezt olvassatok mar kicsit jobban vagytok...baba mellett nem jo betegnek lenni az biztos. Nekunk a doki ma adott egy ilyen kis mutos kendot amit a szajam elott kellene viselnem ha megfazom, hogy Athina el ne kapja :? Otthon is adnak ilyet?

Barbamami: hmmm nem tudom, mert nekem abszolut nem voltak fajasaim, igy a doki termeszetesen a csaszi elott viszgalta a mehszajat de nekem egyaltalan nem fajt, gondolom azert mert telesen zarva volt...

Ma voltunk gyerekdokinal bejelenteni meg megmerettetni a kisasszonyt. Ugy orulok, mert mar 3300 g-osak vagyunk, ami nekunk igen szep gyarapodas, tekintve, hogy 2780g-mal szuletett!!! :P

A hamlasra kaptunk kenocsot mert a doki szerint nagyon szaraz a bore. Egyszer bekentem a legszarazabb teruleteket, de en is abban hiszek, hogy nem nagyon kell hozzanyulni, mert a bor zsirtartalma csak most alakulgat. Na igen a doki ferjenek gyogyszertara van, es nagyon nyomja a kulonfele kencseket, pirulakat.... Az volt gyanus, hogy kozolte, hogy akar minden pelenkazasnal kenjem be a teljes kis testet. Ami enyhe tulzas. Nincs nagy valasztek itt sajna gyerekorvosokbol. :evil: Kép Ma vagyunk 2 hetesek :)

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Zsana, Betti: ez a tegnap ejjeli nem alvas ismeros...
Zuros ejszakank volt, ejjel 3-tol 7-ig fennvoltunk. De legalabb a delelotti latogatast a gyerekorvosnal ataludta :D Csak en vagyok tiszta holdkoros...

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Sziasztok!

Koszi mindenkinek, mar jobban vagyok, csak 3 tablettat vettem be vegul, a torkom meg fajdogal, de ezzel mar elleszek.

Viszont Noah tegnap is, ma is, nehezen alszik, csak a karjaimban, vagy a mellkasomon, vagy mellettem hajlando aludni, amugy nem birja elviselni a gorcsoket. Es minimalisat alszik, max 1-2 orat egyszerre, ha mar 3-4 orat, akkor orulok... :cry:
Nagyon varnam, h. nyuljanak a ket szoptatas kozti idoszakok, de nem igazan akarnak... Nem tudom, miert ennyire nyugtalan...

Most olvastam vissza... Akkor vmi tenyleg van a levegoben!!!!! Szegeny bebik es szegeny anyukaik... :roll:

Nikky,
Hat tenyleg mindjart koztunk leszel!
Aranyer, hat sajnos nagy a valoszinusege, h. nalad is lesz, ha csak nem csaszarral szulsz. Sokaknak mar elotte is volt, nekem is volt pici, ami neha fajt. Sajna nem "akaras" kerdese :roll: Ez van...

Barbamami,
Igen, engem is fajasok alatt vizsgaltak, szerintem jobban fajt, mint a szules... :roll: Es engem rengetegszer a 2,5 nap alatt.... Fajdalomkuszobtagito....

Pannica,
Szerintem is hagyd a kis boret. Ha szaraz lesz, akkor ugyis kezelni kell kesobb, de a hamlas tuti abba fog maradni. Noah-nak mar majdnem teljesen eltunt.
Nagyon edi a pici lany!
Nem kaptam ilyen maszkot. Hat vigyazok, h. ne kapja el. A nem puszilgatas resze a legnehezebb!!! Ha meggyogyultam, felazik a kicsi bore, mert be kell potolnom az elmaradt puszikat :lol:
Athina gyarapodasa eszmeletlen!!!! Noah 10 g-mal szuletett tobbel, mint Athina, es orultunk, h. a ket hetes kontrollon 2890 g-t mertek. Nem semmi kiscsaj!

Zsana,
Pest megyebe, ugyhogy kozel leszunk!

Zsu,
A kepetek tenyleg gyonyoru, olyan kulonleges a fenyviszony, hogy tenyleg mintha egy ikon lenne az arcod, ahogy Ozi irta! Mint egy kozepkori madonna festmeny :D

Ozi,
irok mailt hamarosan, amint osszeszedem magam... ill. Noah osszeszedi magat... :roll:

En mar nem hasznalok betetet! Mar folyasom is alig van!!!! :lol: :lol: :lol:

Puszi mindenkinek!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Mamik!
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Kicsit megnyugtatott,hogy más is úgy véli,hogy ez nagyon rossz, sőt,talán a legrosszabb.. Már azt hittem,velem van valami baj,hogy pocsék a fájdalomküszöböm,vagy valami.. :roll: (Mondjuk az így sincs kizárva,én valahogy nem felejtettem el annyira a szülési fájdalmakat.. :roll: :? )

GYÖNYÖRŰEK A BABÁK!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


pannica

szerintem is hagyd a kenőcsöt. Niki is nagyon hámlott, de teljesen elmúlt, krémek nélkül.

remélem az alvás rendeződik, mi evés közben aludtunk el mind a ketten.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Lányok, TELJESEN KIVAGYOK, tegnap nap közben szinte semmit sem aludt Domi, csak nyűglődött. Nem a hasa fájt, csak valamiért nem tudott aludni. Háromszor kivittem a levegőre egy picit, hátha segít, de csak pár percet aludt akkor is. Estére már ordított a fáradtságtól. Éjszaka apa dajkálta, szinte egész éjjel. Ahogy olvasom, máshol is ilyen gondok voltak. Talán az időjárás befolyásolja őket? Én már majdnem állva is elaludtam volna. Attól féltem, hogy leszédülök a lépcsőről. Végre örültem (bár még félve írom le), hogy nem fáj a hasa. Most alszik, minden percnek örülök. Persze nem tudom, mi lesz később. És nem találtam semmilyen módszert, ami segített volna. Végül csak apukájánál aludt el, sok-sok óra múlva.

Sajnos tejem egyre kevesebb van, egyre több tápszert kap Domi, most már meg is issza, gondolom, mert éhes. Próbálkozom, de látom, hogy mennyire nem elég neki és mennyiségre egyre kevesebb. Mondjuk, most a családom eléggé kikészített, úgyhogy ez befolyásolhatta.

Pannica, eszméletlenül gyorsan gyarapszik Athina! Igencsak jó lehet az étvágya!

Zsana, sajnos a cumiban nem tudok segíteni, nem értek hozzá. Még azt sem tudom, az a kütyü a cumikon miben segít, Domi ugyanúgy nyeli vele a levegőt. Vagy nem jól használom?

KépKép
nanett
 
 


Nanett
biztos van valami a levegőben, ami zavarja a babádat, főleg ha rendesen eszik és a pocakkal is oké minden.
Tejjel nekem is ez volt, hogy egyre csak apadt, de én egyre csak fejtem és amikor rendeződtek a dolgok, elmúlt a stressz, meg tudtam is aludni rendesen, szépen elkezdett növögetni a mennyiség.ne add fel. Igaz nekem is így is kevés tejem van, hogy jóllakassam, de még is több mint a semmi. DE ha elmúlnak a negatív dolgok és ennek ellenére is csak apad a tejed, ne aggódj, Domi táppal is egészséges baba lesz!!!

Zsana,
én is aventet használok, nálunk volt itthon pár noneme, de az aventből csöpögött legkevésbé. Fontos, hogy 1-es cumi legyen és havonta lecseréld, mert a sok sterilizálástó tágul a lyuk... Azért ha telálsz olyat amiből mégkevésbé csöpög, oszd meg velem is !!
MAjd írd meg, hogy hogy sikerült a bevásárló körút!

Érdekes, hogy tényleg mindenki azt mondja, hogy a vizsgálat fájt leginkább a szülésnél...Én nem így emlékszem :shock: Arra se nagyon emlékszem,,hogy hogy és mikor is vizsgáltak.

Vitte,
remélem meggyógyultál időközben!!!

Betti,
örülök, hogy azért tudsz pihenni!!!!!!
Azt próbáltad, hogy nem ébreszteni próbálod hanem ébrentartani? Én amikor látom, hogy laposabbakat pislog és már csak 1-2 óra van az esti lefektetésig, akkor elkezdek neki " programokat" csinálni... Séti kézben, nézelődés, éneklés stb....

Tegnap voltunk 6hetes kontrollon ééés MINDEN OKÉÉÉÉÉ,!!!! :D :D MEhet a sport, sex, minden... :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Bacilivi,
Nagyon irigykedem... sport, szex, minden.... :roll:

Nanett,
Nalam is hasonlo a helyzet, tegnap este nagyon sirt, azt hittem faj a hasa...
Erre finoman jelezte, h. ehes.. miutan mindket cicimet kiszivta (legalabbis szerintem), igy kapott tapszert, amibol meg 50ml-t megevett...
Pedig nincs stressz, pihizek is, csak az utobbi idokben annyit fajt a pocija es nem aludt, h. en is zombi lettem, plusz meg a lazam...

Igy most en is azon parazok, h. nem eleg a tej...

Ma fejtem le, es mindossze 60 ml jott... Ennyi. Ez nem eleg, ugye?

Zsana,
Nekunk is Avent van, es szerintem is tul sok jon belole egyszerre... pedig 1-es... par perc alatt kiszivja... persze, h. konnyebb mint cicibol inni....

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Zsana,
Erdekes, szep es tanulsagos a szulestorteneted, koszi hogy megosztottad velunk!!! Remelem most a migren kimelni fog egy darabig...
Mi biztosan megyunk haza tavasszal vagy nyaron, ugyhogy a talaka nalunk rendben!

Barbabmami,
Mar latom, hogy ha valaha barmi gondom lesz a tejemmel, toled kerek majd lelki vigaszt :) . En nem emlekszem hogy kifejezettem fajas alatt vizsgaltak volna, kiveve akkor mikor mar teljesen osszeertek a fajasok es nem volt szunet. De fajas nelkul sem volt kellemes, nekem is elenken el az emlekezetemben.

Dijcsi,
Nagyon szep Mark baba! Lesz szulestortenet?

Betti,
Orulok, hogy hamar kilabaltal a mellgyulladasbol. Tudod hogy mitol lett?

Bacilivi,
Akkor Nektek mar szabad a palya! Szuper! En majd csak jovo heten megyek kontrollra, de mar alig varom...

Pannica,
Minden pelenkazasnal kenni az egesz testet? Na megneznem hogy nezne ki a dokinod, ha naponta 10x bekennek az egesz testet.

Nanett,
Kitartas!

Vitte,
Orulok, hogy jobban vagy, es hogy nem influenzat szedtel ossze, mert abbol azert nem 5 perc kilabalni. Levi nem kulonosebben hasfajos, de amikor faj neki, nagyon tud kinlodni es minket is nagyon megvisel. Szegeny kis Noah pedig nap mint nap ezt eli meg! Az uj masszazstechnika sem segit?

***

Nalunk is megvolt az 1 honapos dokivizit. Levi 5.8 kg es 60 cm. Doki azt mondta, hogy ezek egy atlagos 3 honapos baba adatai. Szerencsere minden vizsgalat rendben volt, ugyhogy legkozelebb egy honap mulva megyunk es akkor mar megkapjuk az elso oltasokat is. Megallapitottuk, hogy Levi gyorsabban no, mint ahogy a karizmaim eroseodnenek hozza. Amikor nyugos es olbebaba akar orakon at, akkor majd leszakad a karom :) . Amugy en is csatlakozom a rosszul alvok taboraba, mert Levi ket napja allandoan enni akar, az ejszakat is beleertve. Talan ez megint egy fejlodesi ugras lehet...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Megvan Domi első "játéka":

Az egérkémmel alszok:

Kép

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk!!! Végre otthon!!! 2kor érkeztünk, csak gyorsan be akartam köszönni, majd megpróbálok visszaolvasgatni. Mind a ketten nagyon jól vagyunk, a KisLányom egy tündér, és nem tudok betelni Vele... :)
Majd bővebben is írok, most csak tömören annyit, hogy 2007.02.11.-én 21.14kor született Laura Linda a magzatvíz elfolyása után 6 óra alatt. Méretek: 3150g, 55cm.
Próbálok majd visszaolvasgatni... :)
És mindenkinek nagyon szép hétvégét!!!! Jaj és izgulok az első közös éjszaka miatt... :) Kép
[img]
Kép

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok Babák és Mamik!

Már párszor eszembe jutott, hogy megnézzem Kandász Andrea Szülőszoba c. műsorának részeit. Egyszer rábukkantam, de most sehol nem találom! Nem tud valaki segíteni, hogy hol lehet megtalálni? Hátha valaki elmentette a kedvencei közé...
Az előző topicban megvolt a cím, de oda ugye nem lehet belépni, sajna.

Ha, nem gond pár embert bejelöltem az iwiw-en, akit hirtelen megtaláltam.

A babák gyönyörűek!!! Remélem a tejcsi és az éjszakai bajok is megoldódnak hamarosan!

Már "csak" 35 nap és mi is jövünk!!!

sch.judit
 
 


Luisa,
De jo hogy mar otthon vagytok! Kivancsi vagyok milyen lesz az elso otthon toltott ejszaka a kis Lauraval! Majd gyere meselni, ha lesz egy kis idod! Ugye mondanom sem kell, hogy gyonyoru a picilany! :)

Judit,
Itt vannak fent az adasok, de egy ideje nem megy az oldal :(: http://www.kanditv.hu

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Luisa:
gyönyörű a kis Laura, majd meséld el létszi, hogy mi volt a gyors szülés titka.

Lányok:
nálunk ma volt nyügi, egész nap, jó ha 2 órát aludt Niki. Remélem ez nem folytatódik éjszaka is. Hallottam valami homeopátiás bogyóról hasfájás ellen, ti tudjátok mi a neve?

Kép

Kép
rekanna
 
 


Szia Luisa, jo hogy itt vagy! 6 ora az nagyon gyorsnak hangzik. Gratula meg egyszer, gyonyoru ez a csoppseg!

Bekentem egyszer Athina boret ahol nagyon hamlott es szaraz volt azzal a kremmel amit a doki felirt, most mar teljesen normalis a bore, szoval en le is alltam nem kenegetem tovabb, csak a popsijat.

Eleg csunya kiuteseink vannak a popon de mar mulnak. Ti ezzel hogy alltok?

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Mamik,tündériek a babák! :D

Bacilivi:
Írtam neked e-mailt,remélem,megkapod! :D

Mindenkinek szép napot!! :P :P

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hello Lányok!

Vitte: remélem már jobban vagy. Egyébként biztos most merül ki a szervezetünki... nálam is a migrén (ami egyik nap van másik nap nincs), ja és becsípődött egy iged a lapockám körül, mai viszont iszonyat módon fáj, van amikor még a kezem is zsibbad. Na, úgyhogy kész roncs vagyok.

Nanett:
nagyon sajnálom, hogy így állnak a dolgok, de csak kifáradt már Domi! Nálunk a tegnap éjszaka egész jó volt.. Persze egyszer a nagy ágyban aludt, de legalább elaludt!


Bacilivi: voltunk a Corában tegnap, és először távol a kis Vackortól, ami elég fura volt, de nem vittük magunkkal, inkább az anyura bíztunk. Vettünk szép kis rugikat, meg cumisüveget is!!! NUBY-nak van mindenféle cmisüvege ami mindent tud... na mi vettünk kettőt, meg vettem olyan cumit a végére ami a leglassabb folyású, az üvegen meg olyan volt ami úgy engedi a tejcsit ahogy a baba szívja, de ha nem szívja nem engedi. Na, a lényeg, hogy mindegyik csöppmentes, hasfájás gátlós, meg nem nyeli a levegőt, meg minden... a lényeg, hogy a lassú folyásút kiszívta, tényleg elég lassan, persze büfitni ettől is tudott.. de legalább nem habzsolhámozott. Éjszaka ki akartam próbálni azt a cumit ami úgy engedi a tejet ahogy szívja a baba. Na, ez nem nagyon vált be, mert 5 perc után olyan morcosan nézett ránk Bálint, hogy azt hittem felmond nekem.. aztán kiköpte, majd ordított... hát igen jobban kellett volna szívni, amihez lusti volt éjjel, így át kellett öntenem Aventosba a tejcsit, de nem adom fel majd most napközben kipróbálom ezt is. Szóval ezekből tényleg lassabban jön a tej, csak a gyereknek legyen idegrendszere kiszívni. Ha érdekel milyen vettünk majd megnézem és leírom. Ja, és a Corában van.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Luisa: nagyon szépek vagytok! Remélem jól sikerült az első éjszaka! Képeket még kérünk! Jó egészséget kívánok nektek!

Tejcsi: hát nekem sajna nincs több... úgyhogy marad ami volt.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


r.zsana
Kööszi a leírást! és igen, nagyon érdekel a cumik pontos leírása, elég jól hangzik amit írtál, szerintem mi is kipróbáljuk!!!!Remélem Dalmi elfogadja majd a 2.féle cumit, mert ez lehet , hogy majd segít a szopi lustaságon is..
Milyen rucikat vettetek? Kéépekeet!!!!!!

Panncica,
biztos nagyon érzékeny a babád bőre.nekünk még nem volt kiütés a popsin, meg pirosság sem. Első sétit tervezitek már?

rekanna,
én sem ismerem azt a homeobogyót, de ha megszerzed a nevét, léccci írd meg!

barbamami,
Írtam válasz emailt :wink: !!!!!!

luisa,
jajj, nagyon szépek vagytok!!!!Az unokahugom is Laura :D :D !!!

nanett,
Domi imádnivaló a kis játékával!!!!!!! :D :D

Őzi,
Gartulálok a szép fejlődéshez!!NEm semmi méretek!!! ÉS majd mesélj, mi volt a kontrollon. Én is alig vártam... főleg, hogy apával összebújhassak... :oops: :oops: :lol: :lol:

vitte,
óóóó, egy hét és itt a ti időtök is!!!!!az már elrepül... :wink: :wink:
Jaaaés a nemalvás nagyon apaszt...nálam is ez volt!!!Pihizz amikor csak tudsz!!!!!!!

Ma délután ooolyan finomat aludtunk hármasban a nagyágyon!!!jajjj, ez az édes bűnbeeseés!! :D
éjszakákra most nem panaszkodhatom...Dalmi nagyon kis ügyes mostanában!! este 10kor kidől, éjjel 2-3-4 körül kajcsi, aztán 7-6 között ébred. Ez ha így maradna naaagyon boldog lennék!!
Vendég
 


Bacilivi: mindegyi a NUBY termékcsaládhoz tartozik. Az a helyzet, hogy kikukáztam most a szemetesből a dobozokat, de nincs rajtuk, hogy milyen fajták. Azért leírom: az egyik világos lila (ebből van még kék is de az a nagyobb átfolyású) és a talpán levegőztető van az elején meg hőfok mérő. Na, ennek a cumijából is nagyon jön de én ebbe tettem bele a következő cumit: 2 db-os csak cumi, a megnevezése fogszabályzós szilikon etetőcumi (fura alakja van) és nagyon fontos, hogy megnézzétek a jelzést, hogy lassú folyású! egy körben egy 1-es van. Na ezt a fajtát még hajlandó valamennyire szopizni. A másik nagyon élénk színekben van (mi élénk zöldet vettünk). Ennek a cumija olyan, hogy úgy engedi a tejet amennyire szívja. Ezt valószínű nehezebb szívni mert ezt nem szereti, de ez is jónak tűnik, én kipróbáltam egyébként mind a kettőt... szívni kell őket. Egyébként minden cumira rá van írva hogy mit tud. Mi fél órát válogattunk...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Lenne egy körkérdésem: hozzátok kimegy a védőnő időnként? Mert nálunk csak a kórházból való hazajövetelünk után volt (akkor is csak helyettes) és azóta se kép, se hang. Nem kéne időnként kijönnie vagy jelentkeznie? Elsőbabás anyukaként elég tudatlan vagyok.

Domi popsija is piros, van valami jó szer ellene? Eddig kipróbáltam a gyógyszertári kevert krémet, amit az orvos írt fel, Bepanthent meg Neogranormont. Még mindig piros.

Bacilivi, nagyon irigykedek rád, már ami a kontroll utáni engedélyeket illeti. Nem feltétlenül a sportra gondoltam :D

KépKép
nanett
 
 


Nanett: nem olcsó de nagyon jó krém: SUDOCREAM tudom ajánlani, bár bálint popsija szerencsére nem piros, neki inkább a pelus nyomja a kis combját az piros, azt szoktam kenni ezzel. Meg mindent lehet ezzel a krémmel kenni, mert nagyon klassz. Egyébként meg Naturlandos popsikrémet írtak fel nekünk és attól nem piros a popo.
Védőnő: nekem jön rendszeresen, szerintem nálatok is kellene.

Egyébként hogy vagytok? milyenek az éjszakák nappalok?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


r.zsana
Ari vagy, így bizti meg fogom találni!!!! SZerintem már holnap körülnézek, ha el tudok szabadulni. KÖSZIII.Azért remélem Domi majd, az extra lassút is megszokja!
Nyugi..már csak két hetek van a 6.ig... :wink: :wink: De bevallom a helyzet 'azon' a téren még nem éppen irigylésreméltó :? De edztünk azért :wink: :lol: :lol:

nanett
A legjobb barátnőm védőnő, így tudom, hogy az első 6 hétben miden héten menniük kellene...Nálunk is csak 2szer volt...DE bevallom nem hiányzik, csak bosszant, hogy leszarják a melót. :evil:
Vendég
 


Lányok!

Intim kérdés... aki akar válaszol aki akar nem. Szóval akinek lehet már sex az hogy élte meg? Az az igazság, hogy én valahogy tartok az egésztől. Félek, hogy nem lesz olyan mint régen :oops: meg hát ezek a belső varratok is. Ki tudja mit és hogyan kellett ott varrni... szóval engem elég sok kétely gyötör ezen a téren. Persze már sokan szültek és rendben élik utána az életüket, de nekem ez most olyan távolinak tűnik, pedig nagyon szeretném ha minden rendben menne...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Védőnő: nekem szerencsém van mert nagyon kedves és rendes a védőnőm. Gyerekkorom óta ismer engem. Jön hetente, és bármikor hívhatom ha kérdésem van akár otthon is. Szerintem fontos a szerepük, mert nekem eleinte nagyon sok kérdésem volt, hogy mi normális és mi nem a babánál. Sokat segített amikor megnyugtatott, hogy minden baba szokott ilyet vagy olyat csinálni. Ezen kívűl még a gyerekorvossal fel is iratja ami kell (tápszer vagy popsikrém) és elhozza nekem.

Bacilivi: remélem megtalálod! :wink: most is próbálkoztam. Este a zöld üvegesből kapott aminek a cumija olyan, hogy a baba szívóerejéhez alkalmazkodik. Na ez az ami éjjel nem tetszett neki, de szerintem most rájött, hogyan kell szívni és sokkal jobban ment. Mondjuk bealudt rajta és kevesebbet is evett, de majd csak belejön... :wink: persze még mindig nem értem, hogy lehet, akkora kocsmai büfit ejteni amit a Vackor tud ezzel a cumival, amivel állítólag nem lehet levegőt nyelni... :roll:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nanett:
nálam eddig minden héten volt a védőnő, mostantól meg kéthetente jár.
Én különben nem néztem, hogy Niki popsija mennyire piros, de gondolom az nem baj, ha egy picit piros. Csak ne legyen gyulladt, sebes.

Zsana:
még nincs szex, de még vérzek. Én is kiváncsi leszek a különbségre. Szerencsére nálam nem vágtak sokat és hogy mennyit tágultam, az majd eldől.

Ja, és tegnap este 10-kor végre megnyugodott Niki, miután mindent összekakilt. Javaslom a hasmasszázst, ami hatására beindult a kaki, habár ma eddig nem használt a masszázs, reggel óta nem volt kaki és még éber a Picuri, gondolom fáj a hasa. Egy dolog segít ilyenkor, a cumitól valamennyire megnyugszik.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Sziasztok!

Nagy nehezen 3 részletben végigolvastam mindent, jegyzeteltem, de ne haragudjon valaki, ha kihagyom, mert jó sok minden történt az elmúlt egy héten itt is :)

Szülés röviden:
hát szombaton kirándulás, vasárnap bevásárlás az Interspárban+Praktikerben :), ebédkészítés Apa segítségével, és amikor leültem enni elfolyt a magzatvíz, 1 óra múlva a kórházban voltunk, 2 órára rá beöntés után kezdődtek a fájások, de mindjárt 5 percesek, gyorsan 3 percesekre váltottak, bírtam 2,5 órát, majd amikor megvizsgált a doki még mindig 1 ujjnyi volt a méhszáj, kértem EDA-t, gondoltam nem bírok még ki így órákat, megkaptam az EDA-t, rögtön szóltam, hogy székelési ingerem van, nem hitte el se a szülésznő, se a doki, kezdhettük a tolást, először finoman csináltam, lassan jött a manó utána felgogtam, hogy most apait anyait bele kell adni, és így még pár tolás volt és egybe kicsúszott, tündéri volt rögtön, rámtették, apa elvágta a köldökzsinort, vitték Apgar tesztre, 10-ből kétszer egymás után 10-est kapott, majd varrtak (sajna belül is kellett, de én már semmit sem éreztem, csak boldog voltam, mintmég talán soha, és rögtön azt mondtam, ezzel a csapattal akár holnap jöhet a következő), varrás közben apa kezében pihet, én őket fotóztam. Utána mellre tették vagy fél órát szopott rögtön, szerintem ez segített, hogy a 3. napra nagyon sok tejem lett, most csak magától 2 óra alatt 30 folyt le az egyik bimbóvédőbe, így el kezdtem lefagyasztani arra az időkre, ha nem lenne elég, vagy beteg lennék.
Szóval a szülés nagyon szép volt, utána a 6 nap kórházat én anyaképző tábornak éltem meg, 3an voltunk egy szobában, tündéri szobatársak, nagyon jól éreztük magunkat. A végére kicsit besárgultunk, így ráhúztunk egy napot, picúrt kékfénybe tették és infúziót kapott.

Nagyon édi a kicsi, és nagyon jó, akkor sír csak ha vmi nagy baja van (éhes, kaki nehezen jön, büfiznie kéne). Első éjszaka itthon rémálom volt, nem volt jól beállítva alégzésfigyelő, így kikapcsoltuk, állandóan fenn voltunk, ok 3-4 órát nehezem aludtam. De a tegnapi már nagyon jó volt, beállítottuk rendesen a légzésfigyelőt, Laura 3,5-4 óránkén ébredt, evett, most éppen ébredezik, itt a szopi ideje, de még ha tudok visszajövök...

Köszönjük a sok gratulációt és kedves szavakat, jegyzeteltem, hogy mindenkinek én is tudjak válaszolni, de ezt már majd szopi után írom meg... :)

addig is mindenkinek jó szopiztatást és sok alvást!!!! :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Luisa: Tudod, kellett mar egy ilyen szulestortenet is!!! :wink: En is ilyet szeretnek :!: Nem is csoda, hogy ilyen nyugodt a kis Laura

Gyanixi, mar csak rad varunk!
Nektek is mondom, hogy amugy van fent roluk kep a Lakohely szerint: Szegedi topikban az 573. oldalon.

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok mamik! :P

Luisa:
Ezt a szülésstoryt!! Hát IRIGYKEDEM!! :roll: :P :P

..egy védőnős hozzászólás..:
Nem tudom,ki hogy van vele,de nekem MINDIG olyan szerencsétlenül jött össze,hogy akkor jött a védőnő,amikor a baba aludt.. Na,hát marhára örültem,hogy ezért keltsem fel.. (Kb. 3 házra lakunk a kp-i rendelőtől,úgyhogy bármikor átszaladhatott). Remélem,most nem jön majd túl gyakran,tulajdonképpen nem sok okosságot mondott.. :?

Ja,Bacilivi: :D
Írtam választ! :D :D Rátok bízzuk,szerintem így lesz a legjobb.. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok! Vasárnap jöttünk haza a kórházból, jól telt az első éjszakánk, bár még minden fura. Majd elmesélek mindent!!Kép

Kép
gyanixi
 
 


Újra itt vagyok, köszi, nagyon édik vagytok, de tényleg szép emlékeim vannak a szülésről... :)

Akkor, amit igértzem:)

Rekanna:
köszi, ari vagy.
Nikinek nagony jól áll a rózsaszín, Laura is zsreti, de a duplacsíkos szerkó a legtutibb.

Torna:
én a gyógytornásztól, akihez szülés előtt jártam kaptam a kórházba egy feladatsort, azt csinálom, ha nem felejtem el, és nagyon jó, szerintem a kakit is kihozza :) (lábfejkörzések, gerinctorna, vállkörzés, csípőkörzés, intimtora-megszorít-elereszt), szóval ilyesmiket csinalok

Zsana:
Vackornak nagyon jól áll a zöld!!! Nagyon édi.

Nanett:
nem evett túl sokat, amikor probléma volt Vele? Nekem, amikor egyszer 70ml-et evett, még a kórházban, akkor voltak ilyen bajai. Dominikán a hintapacis szerkó tetszik nagyon :)

Bacilivi:
gratula az egy hónaphoz! Az apucis kép tündéri a babával...

Nika:
hogy nektek mekkora pocakotok van? :) Mármint a babó jól kidülleszti, nagyon cuki.

Pannica:
nagyon szép a te szüléstörténeted is
Aranyér:
én akórház 2. napjától nagyon ügyelek arra, hogy mit eszem, mert azt hittem először, hogy nekem is kijött, de hála csak a varrat volt megdagadva.
Szóval tej lekvárral:), sok péoes, kompót, ja és egy csöppet sem eröltetem, megvárom, amíg olyan az inger, hogy kicsúszik :)

Vitte:
hatalmas Noah, egy tejcsárda lehetsz :)
Remélem már jobban vagy... tápszert is adsz a picinek a tejcsi mellett?
Írtam emilt :)

Zsu:
nagyon hasonlít rád a kis Bence, tiszta anyja, szép a fotó, olyan idilli...

GRATULA Dijcsinek is Márk megérkezéséhez+ persze Gyanixinek Rékához!!! Nagyon szép kislány...

Őzi:
Levi hatalmas!!! Gratula, sok tejcsid lehet. Ti esetleg pótoltok tápszerrel?

Védőnő:
nálunk most volt, nagyon ari volt, rengeteget kérdeztünk a férjemmel, amúgy hetente fog jönni, mi most várjuk a gyerekorvost...

Körkérdés:
ki mikor kezdte az ablaknál a levegőztetést? ja és persze mikor volt az első séta?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Ja és mégvalami:

Látom mindenki fogy rendületlen, én is, de lassan attól tartok túl sok lemegy. 10kg plusszom volt (persze tudjátok a diéta miatt csak ennyi), de most már csk 1,5kg van rajtam, pedig eszem, nálatok hogy van ez? nem lesz kóros ez a gyors fogyás?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Lusia: nagyon klassz szulessztori! Miert kellett 6 napig korhazban lenned? Nekem ez egy kicsit hosszunak tunik... :?

Bacilivi, Luisa: Mi az ablaknal levegozest egy hetes korban kezdtuk, eloszor 5 perc, masnap 10, aztan par napig 10-15 perc, ma 20 perc, de nalunk nagyon tavaszias az ido, ma is 18 fok volt. Ja es ma kivittuk a telekre :wink: de a kocsiban hagytam aludni mert nagyon nem tetszett neki az eros napsutes, szoval ott levegozott lehuzott ablaknal, jol ki is faradt alszik mint a bunda :D Setalni majd 1 honapos koraban megyunk. Apuci parazik, nehogy megfazzon a kicsi lanya. Szerinte azert megiscsak tel van. Ja 18 fokos tel, huh ezek a gorogok kifarasztanak :D :D :D

Gyanixi: angyali ez a baba, hagyja mamit aludni ejszaka?

Lanyok ma olyan szuper ebedet hozott ma nekem a parom egy tavernabol: csupa csupa tengeri herkentyu! Itt munkaszuneti nap van "kathara deftera" - ami "tiszta hetfot" jelent es a 40 napos bojt kezdete husvet elott (mar aki bojtol) es tradicionalisan tengeri kajakat esznek csak ma! Imadom!

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Luisa: ja irigyellek a fogyas miatt :evil: nekem meg le kellene adni 6 kilot a versenysulyomig. Ne aggodja, te csak ilyen alkat vagy, hogy gyorsan fogysz, nem hinnem, hogy koros lenne. Orulj neki! (es tenyleg egyel rendesen, ez nem a fogyokura ideje, en is csak nyavajgok itt, de nem fogyoznak most semmi penzert)

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Pannica
azért voltunk 6 napot, mert eleve 4 nap a kötelező, mivel este született ezért 5. nap reggel kellett volna hazajönni, de a sárgaság miatt egy napot ráhúztunk.

Nem fogyózom, mondhatni zabálok :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Hello Lányok!

Bacilivi: mi újság a cumisüvegekkel? Sikerült venned?

Luisa: mi már levegőztettük 1,5 hetesen... pár percet, jól felöltöztetve. 2,5 hetesen pedig mentünksétálni. (ha nincs nagyon és nem fúj a szél akkor lehet már sétálni ilyen idősen)

Pannica: nálatok igazán jó idő van. Ti mehetnétek sétálni akár minden nap! De jó nektek!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Luisa üdv közöttünk!


Védőnő: én nagyon szeretem az enyémet eddig minden héten volt.Nem tolakodó nem okoskodó. Már a lányommal is ő járt hozzánk.Körzetileg nem hozzá tartoznánk de meg lehetett beszélni hogy hozzá kerüljek terhesen és Bencével is.

Bence ma 1 hónapos!
Kép Kép Kép Kép

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Gyanixi:
gratula a kis Rékához, nagyon formás baba. Várjuk a szüléstörténetet!

Zsu:
Bence is cuki, hogy szalad az idő, már mi is egy hónaposak leszünk a hét végén.

Pannica:
láttam egy Athinás fotón, hogy a homlokán piros folt van. Nikinek is van ilyen, meg a két szemén is. Neked mit mondtak, elmúlik? Mert nekünk azt mondták, hogy lehet, hogy megmarad, mert hogy ez tűzfolt. Nem hinném, de egyenlőre nem halványúlt.

Levegőztetés:
mi pont háromhetesen vittük ki előszőr a kis Niki-t. De most, hogy rosszabb idő lesz, lehet, hogy csak megint levegőztetjük a teraszon.

Kép

Kép
rekanna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: