Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Nálam is érdekesen alakul a súly probléma.... Reggel ha mérem magamat 1kg-al vagyok nehezebb, ha este mérem, van hogy 2-2,5 kg-al is súlyosabb vagyok. Mindezek mellet úgy érzem, mintha 5 kg-al lennék dagibb, gondolom a víz miatt amit megköt a szervezetem.
Tegnap megvettem a "Terhesség ABC-je" c. könyvet, és este lapozgattam. Súlyos darab, pár 100 oldal, képekkel illusztrálva, hétről-hétre és nekem nagyon bejött! Szerintem a jelenleg kapható könyvek egyik legjobbika! Ti miket olvastok, vagy tudtok esetleg ajánlani valami jót???

Napsütéses szép napot mindeninek!
h.bogesz
 
 


h.bogesz!
Én a tesómtól megkaptam a kismamák nagykönyve című könyvet. :) Ez is nagyon jó, a beágyazódástól, a baba 3éves koráig leír mindent. Érdekes. Még a védőnőtől kaptam ajándékba egy baba magazint, és egy anyák lapját, ezekben is van sok érdekesség. :wink:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha nem haragszotok én is csatlakoznék hozzátok.

Mi a 3. babánkat várjuk. A nagyobbik fiam Balázs most lesz három éves, a kisebbik Laci, októberben volt egy, a picit pedig augusztus közepére várjuk.

Én Bazsikánál megcsináltattam a 4 markeres tesztet Lacikánál pedig az Istenhegyiset, úgyhogy ha bármi kérdésetek van szívesen válaszolok.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 

 
 

sildike!
Üdvözlünk itt köreinkben :wink:
Boldog babavárást kívánok :wink:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!!!
Ha nem gond csatlakoznék hozzátok pár tanács erejéig. Amint látom ti tapasztaltabbak vagytok mint én.
6-ik hetes állapotos vagyok, voltam már nőgyógyásznál, szerinte rendben van minden. Azért sajnos idegeskedem, mindig a babócámnál jár az eszem.
Volna 1,2 kérdésem hozzátok:
- semmi előjelét nem érzem terhességemnek, csupán picit feszül az alhasam,
- kevés sárgás folyadék szivárog belőlem nem sok, mint a fehérfolyás, kicsit sárgább.
egyelőre ennyi kérdésem volna. Szerintetek ezek milyen jelek_
Köszönöm szépen mindenkinek szép napot kívánok
nemere
h.bogesz írta:Sziasztok Lányok!

Nálam is érdekesen alakul a súly probléma.... Reggel ha mérem magamat 1kg-al vagyok nehezebb, ha este mérem, van hogy 2-2,5 kg-al is súlyosabb vagyok. Mindezek mellet úgy érzem, mintha 5 kg-al lennék dagibb, gondolom a víz miatt amit megköt a szervezetem.
Tegnap megvettem a "Terhesség ABC-je" c. könyvet, és este lapozgattam. Súlyos darab, pár 100 oldal, képekkel illusztrálva, hétről-hétre és nekem nagyon bejött! Szerintem a jelenleg kapható könyvek egyik legjobbika! Ti miket olvastok, vagy tudtok esetleg ajánlani valami jót???

Napsütéses szép napot mindeninek!
nemere
 
 


Annyi mindent lehet már kapni terhesség témában, hogy én sem tudom hová kapjak!! Könyvek, újságok tömkelege, de azért jó, hogy van!

Nemere!

Fogalmam sincs, hogy a folyadék színe menniyre beolyásoló tényező, de én is észrevettem magamon, hogy maga a folyás lényegesen több lett mint terhesség előtt. Szinte semmi nem volt, most meg.... :oops: Indokolják állítólag azzal is, ha sok csokoládét eszel, akkor megnő a folyadék mennyisége. De nem igazán tudom.
Éhes vagyok, megyek ebédelni..... Jó étvágyat mindenkinek!
h.bogesz
 
 


Sziasztok Kismamik!!!
:D :D :D
Szeretnék csatlakozni én is hozzátok!!! :shock:

Hétfőn tudtam meg, hogy 7 hetes kismami vagyok, van egy 2,5 centis cisztám, és egy 1,6 centis petezsákom babócával. Érk: aug.23
Nagyon aggódom, kombinálok állandóan.
Hányingerem nincs, nem is hánytam csak émelyegtem. Csak a cicim fájdogált. Ja meg persze a hasam......
Szerintetek mennyire veszélyes a ciszta? Tudtok erről valamit?
Van folyásom nekem is, fel is készített rá az orvos, hogy sokkal több lesz, és ne ilyedjek meg, ez természetes...! Csak éppen azt nem tudom hogy mennyire sötét színű az amikor már baj van.
Három évig váratott magára a babaáldás, teljesen depressziós voltam, ha láttam egy babót komolyan mondom elbőgtem magam. Annyira de annyira akartam már,,,,,mértem, figyeltem stb....., aztán ősz végén teljesen kibuktam, és nagy bőgés közepette feladtam az egészet, lemondtam mindenről. Majd lesz valahogy.. Erre meg most megtörtént a csoda!!! El sem hiszem.. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Csodálatos érzés.
:lol: Nagyon jó ez a topic, hiszen ugyanazokon megyünk mindjájan végig, ugyanabban az időben!!! Ez nagyon jó ötlet volt!!!!

Szerintetek izgalom hatasára lehet baj? Azért mert pénteken vizsgázom, utána meg szigorlatozom, és akkor bizony tele van a gatyó + a torkomba van a szívem, remeg a lábam...stb, nagyon nehezen viselem.
Bogesz a folyadék miatt ne aggódj!!!!
Puszi
Nyusz :lol:
nyuszifülû
 
 


Üdv. az újaknak! Olyan jó, hogy egyre többen leszünk!

Nyusz!

Gratulálok a babócához! Szerintem ne aggódj! Több ismerősömnek is volt cisztája a terhesség előtt ill. alatt, de pár hét alatt szépen felszívódott. Az orvos mit mond?
A vizsgákat pedig próbáld lazábban venni. (Mondom ezt én, akinek minden szigorlat előtt hasmenése volt az idegtől. De én nem vártam babát...) Szóval, szerintem most a baba egészségére koncentrálj, a stressz nem tesz jót!

Nemere!

Szerintem örülj, hogy nem vagy rosszul. Az első fiammal én sem éreztem, hogy terhes vagyok, a másodikkal 9 hónapig volt hányingerem. Ez a 3. még rosszabb, mert most hányok is. Nagyon akartam ezt a babát -is- de nem tudom olyan felhőtlenül élvezni ezt a boldogságot, amikor naponta többször a WC csészét ölelgetem.
A fokozott mennyiségű hüvelyváladék természetes a terhesség alatt. Lehet, hogy a színe is normális, de utalhat vmilyen bakteriális fertőzésre is. A dokid nem vett kenetet?

Sildike!

Engem érdekelnének a tesztek. Mennyivel kell hamarabb bejelentkezni? Nálunk ez komoly szervezést igényel, hisz a férjemnek is szabira kell jönni, aminek nem igazán örülnek és a mamának is, hogy vigyázzon a csemetékre. És akkor még fel is kell kocsikázni Budapestre. Nem tudod, vidéken nem csinálják?
Válaszodat előre is köszi!

bee73
bee73
 
 


Üdv Sildike, Bogesz, Nyuszifülű!!!

Szuper, hogy csatlakoztatok!

Képzeljétek most voltam uh-on!

18mm, édes kis kapálózó babóm van! És úgy dobogott a szive! :D
Felhívtam utána a férjemet, alig birtam elmesélni, annyira elérzékenyültem. Mikor először voltam 6 hetesen, akkor még a szívhang sem volt bizonyított és "csak" petezsák látszott, most meg?! :lol: Csodálatos érzés!!!

A folyadékról, vagy miről én is úgy hallottam, hogy teljesen normális. Nekem nem csak sárgás, hanem néha egészen barnás, ma reggel is volt.


Én is olvasok könyvet: Kismamák kézikönyve, szuper ez is, minden hétről fényképpel ellátott információk vannak.

Nyuszifülű! Vigyázz magadra, én mindig megérzem a stresszes napokat!

Nemere, azt hallottam most az uh-ra várakozva, hogy nem kell aggódni, ha nincs erős jele/jelei a terhességnek! Állítólag pont ez a jó, rendben lehet a vitaminháztartásod, lelkiegyensúlyod, egészségesen étkezel. Meg persze alkatfüggő is, kit mennyire "visel" meg. Nekem sincs enyhe émelygésen kívül semmi panaszom.

Kép
nap12
 
 


Sziasztok Kismamák!

Üdvözlet a csapatban Sildike, Nemere és Nyuszifülű! MIndenkinek kellemes kismamaságot kívánok! Nemere: amikor csak tudsz, gyere hozzánk, mi mindig szívesen látunk, válaszolunk egymás kérdéseire. Amúgy én sem éreztem semmi előjelét a terhességnek, a cicim is csak később kezdett el fájni, reggelente, valamint délután, mikor hazajövök és leveszem a melltartómat, na akkor szokott még fájni. Amúgy nekem is egy kicsit sárgásabb folyásom van, előtte egyáltalán nem volt. De a kismamiknál ez előfordul.

Nyuszifülű: van egy könyvem, az a címe, hogy "Az a 9 hónap". Ebben a következők vannak: nem vált ki korai vetélést: veszekedés, munkahelyi feszültség, családi gondok, idegeskedés. Tehát a vizsgák miatt ne aggódj!

Amúgy ma vittem vissza a Márkot az orvoshoz, hétfőn már mehet iskolába. A vizelete is rendben volt. Mikor kint volt nálunk a doktornő, azt mondta, hogy nagyon sovány, gebe a Márk. Azt is mondta, hogy majd ad beutalót vérvételre. Ma megmérte a magasságát és a súlyát, a kettő teljesen arányos egymással, így megúsztuk a vérvételt. De azért Béres cseppet kell szednie napi 15 cseppet.

Egyszerre ennyi, majd még később is benézek.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sildike!

Én egyik vizsgálatot sem ismerem. Mi a különbség? Mit néznek velük? Mikor érdemes megcsináltatni?

Márkanyuka, a Béres csepp biztos jót tesz Márknak!

Kép
nap12
 
 


Nap!

Gratula a kis kapálózó babódhoz! Remélem most már megnyugodtál!

Lehet, hogy most hülyének fogtok nézni, de reggel feküdtem az ágyban, és olyan érzés volt, mintha mozgott volna valami a pocimban. De biztos nem a baba volt, mert ahhoz még túl korán van. De egyből hevesebben vert a szívem! Az is előfordulhat, hogy egy idegrángás volt.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Hű, én megértelek Márkanyuka! Bár még korai ilyenre gondolni :P
Bár amennyire kavart Babó a méhemben?! Képzeljétek, az egyik sarokból a másikba úszott pillanatokon belül! Cuki volt!!!

Kép
nap12
 
 


Most gyorsan utánanéztem a könyvemben a magzatmozgásnak: azt írja, hogy a magzat már a 7. héten mozogni kezd, és aki nem először van teherben, valószínűleg hamarabb érzékeli a mozgást! De szerintem akkor is csak ráfogtam valami másra, de ezentúl majd figyelem, hogy érzek-e még ilyet.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Puszi nektek!! :)

Márkanyuka!!! Ez nagyon érdekes, mert reggel én is arra keltem fel, hogy minha valami mozogna bennem. Aztán meg olyan lett mint a lüktetés....., remélem nem volt baj. Lehet hogy front? :?

Hű akkor ne menjek vizsgázni? Csak addig vagyok ideges amíg rám nem kerül a sor, de addig......kihullik a hajam....... :shock:

A hasfájás írtátok hogy természetes: alhas, középen lent......jól mondom? Szúrkál, de nem mindig.

Szorítsatok nekem!!!!! Most mennem kell, jöv héten nem leszek, próbálok majd visszaolvasni!!!

Vigyázzatok magatokra!!!
Sok-sok pusz!
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Nyuszifülű!

Gratula a rég várt babóhoz! Szerintem nincs olyan meberke, akinek valami miatt ne kéne idegeskednie a terhessége alatt, úgyhogy nem hiszem, hogy árt. De azért vigyázz magadra.

Bogesz, Nemere!

Nekem is több a folyásom és sárgás színű is. Beninél is végig így volt. Nálam duplán igaz, hogy ilyenkor fogékonyabb vagyok mindenféle fertőzést összeszedni. Szerintem most is van minimum némi gomba, meg néhány baci, de igazából a dokim az előző terhességkor sem foglalkozott annyira vele.

Viszont! (Bocsi, itt most riogatás következik:)
Nálunk a 36. héten csinálnak hüvelykenetből tenyésztést, remélem nálatok is. S ekkor kiderült, hogy streptococcus agalactiae bacim is van, ami felnőttre ugyan nem veszélyes, de az újszülöttre nagyon is az, súlyos károsodást, s akár halált is okozhat.
A védekezés ellene nagyon egyszerű, a vajúdás alatt a kismama iv. antibiotikumot kap, majd szülés után a baba is a biztonság kedvéért, s ezzel szinte teljesen kivédhető a str. okozta fertőződés.
Mivel ezt a bacit elvileg nem lehet kiirtani belőlem, valószínűleg ugyanez lesz a menetrend a következő babánál is.
Alaphelyzetben kb. a kismamák 1/3-a fertőzött, ezért fontos lenne a terhesség vége felé tenyésztést csináltatni a dokival, ahol ez nem automatikus.
Na, erről ennyit, akit érinteni fog a dolog, az bővebben olvashat róla a társalgó streptococcus B rovatában.

Bee!

Sajnos én kicsit rosszabb helyzetben vagyok, mert nincs biztosítotti jogviszony mögöttem, a munkaszerződésem a fiam születése után 1 hónappal lejárt. Igazából nem tudom pontosan, hogy te hogy járnál a legjobban, viszont tudom, hogy kitől kérdezd meg. A csaladinet.hu-n a szakértők rovatban megtalálod Szakbarbárt (TB-szakértő), akitől bátran megkérdezhetsz mindent. Én is hozzá fordultam segítségért. Sajnos limitálva van a naponta feltehető kérdések száma, így gyorsnak kell lenni :)

Amúgy mivel foglalkozol/foglakoztál?
És a többiek?
Én egy közeli körjegyzőségen dolgoztam pályázatíróként és teleházvezetőként. Érdekes és változatos munkám volt. Csak sajna a polgármesterek lecserélődtek, így nem tudom, van-e visszaút oda, de nem valószínű. Amúgy agrárt és pézügyi és számviteli fősulit végeztem.

Ma "gyalog" mentünk le a belvárosba pici fiammal. Elég sokat kellett cipelnem, remélem nem fog megártani a pocaklakónak. Néztünk krokodilokat, teknősöket és kígyókat a helyi terráriumban (jó büdös volt), utána pedig könytáraztunk. 1 órája értünk haza, most kidőlt őfelsége :D Lehet, hogy én is mellédőlök.

Bocs, hogy ilyen sokat írtam, most így sikerült :D
Írjatok ti is sokat!

Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Látom, közben beindult a topic!
Rekordmennyiségű hozzászólás 15 perc alatt! :D

Nap!

Gratula a 18 mm-es rosszcsonthoz :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Tényleg beindultunk, csak úgy záporoznak a hozzászolások!
Én a munkahelyről nem tudok írni, nincs a gépen internet (nehogy mással töltsük az idők :oops: )-így csak esténként tudom a nap fejleményeit megosztani Veletek! Ma szabit vettem ki, mert reggel mentem a vérvétel eredményéért, meg volt EKG is a Belgyógyászaton, délben meg uh-on. Jó volt ennyit foglalkozni Babóval!

Én nem is gondolkoztam még azon, hogy meddig dolgozzam. Természetesen legfőképpen Babó dönt, előreláthatólag, ha addig bírom május-júniusig mindenképp jó lenne a fizu miatt.

Köszönöm a gratulációkat! :wink:

Kép
nap12
 
 


Én még meg sem mondtam a munkahelyemen, nagyon félek a reakciótól. nem igazán gyerek pártiak! Tudom, hogy elvileg nem rúghatnak ki, de a halálba idegesíthetnek, hogy akkor inkább én mondjak föl. De nem hagyom magam, ha már látszik, akkor közlöm velük és elmegyek táppénzre!!! Jó lenne sokáig dolgozni, mert ugye nem mindegy, hogy mennyi pénzt viszek haza, de elsősorban a baba egészsége a legfontosabb! Reménykedem abban, hogy azért megértenek!
Valakinek van ezzel kapcsoltban tapasztalata?? Hogyan adagoljam be egy hatalommániás főnöknek??
Gondolom egy normális munkahelyen örömmel fogadják, de legalábbis elfogadják!?


Kép
h.bogesz
 
 


Bogesz, azt én sem tudom, hogy mikor és hogyan jelentsem be a nagy hírt a munkahelyen. Fogalmam sincs, hogy hogyan fognak reagálni. És két főnöknek is be kell jelenteni! :? Én is akkor akarom bejelenteni, amikor már látszik. Szerintem még van egy bő hónapom így.

Kép
nap12
 
 


Lányok,

közületek nem ért valaki a táblázat szerkesztéshez?
én sajnos nem, de olyan jó lenne látni az adatokat egymásról egy helyen, mert mostmár elég nehéz követni.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Jan. 22-en megyek az integralt Down szuresre a vedonom nagyon nagyon javasolta, mert nem csak vert vesznek, hanem a legprofibb geppel atnezik a babamat, hogy mindene megvan-e, es nem csak kutyafuttaban, hanem egy fel oras ultrahangot csinalnak. (ezt persze 28000.- ert. de egy maganrendeloben is kb 13000 legalabb az ultrahang, uh azert annal nem sokkal dragabb....... Ha valakit erdekel majd szivesen leirom mi volt.
Mindenkinek jo hetveget!!!!!!
:D :D :D :D

Kép
barbuli
 
 


Sziasztok!

Nap
Gratula a babóhoz! Akkor már legalább megnyugodhattál!
Amugy a doki milyen volt? Szimpibb mint legutóbb?

Amugy én csak egy könyvet lapozgattam eddig( Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről), mert nem szeretném stresszelni magamat feleslegesen, mert egy kicsit hipohonder vagyok :oops: !

Kellemes napot mindenkinek!

üdv. Jessie
jessie
 
 


Franciska!

Köszi a tippet, mindenképpen írni fogok a tb-szakértőnek. Egyébként ha most nem jönne a babó, nekem se volna sok esélyem munka téren. Egy általános iskolában tanítottam angolt. Az iskola összevonásra kerül egy másikkal, ami eleve pedagógus létszámcsökkentéssel jár. Így is évek óta évente több kollégát küldenek el. Ráadásul a csökkenő gyereklétszám miatt egy másik sulit be kell zárni,az onnan szélnek eresztett kollégák is a város állást kereső - de nem találó! - pedagógusainak számát növelik. Én még egyelőre állományban vagyok, gyes ill. táppénz alatt nem küldhetnek el és bízom benne, hogy 3 év múlva talán változik a helyzet.

Nap!

Olyan jó volt olvasni, amit a Picidről írtál!! Jövő kedden én is megyek uh-ra, remélem hasonló élményekben lesz részem.

Márkanyuka!

Olyan "mocorgó" érzést én is szoktam érezni a pocimban, de azt hittem bélmozgások. Többedik terhességnél korábban érzi meg az ember, de szerintem még túl korai a baba pici mérete miatt. Így hiába "kavar" a kismanó, mi nem érezzük. Vagy mégis...? Olyan jó lenne már!

Mit tudsz a szegedi 4D uh-ról? Javult vmit az elmúlt években? Én 2003 telén voltam ott és nagyon negatívak voltak az élményeim.
Akkor még nagyon új volt a gép, a dokinéninek nem sok fogalma volt, hogy kell kezelni, végignézte a 13 hetes pocaklakómat, aztán közölte ha nem ott szülök, nem áll módjában szakvéleményt adni. Mindez 10.000 Ft-ba került. A 2. uh-ra Kecskemétre mentem és nagyon meg voltam elégedve. De Szeged sokkal közelebb volna!

További szép napot mindenkinek!

bee73
bee73
 
 


Sziasztok Kismamák!

Bee: csak most látom, hogy vásárhelyi vagy! Akkor mi elég közel vagyunk egymáshoz. Amúgy szerintem sem a pici mozgását éreztem, hanem vagy bélmozgást, vagy egy ideg ugrált a hasamban. De mintha ma reggel is éreztem volna valami ilyesmit. Amúgy nem sok mindent tudok a 4D-ről, a "főnökasszonyom" volt még októberben, túl sok mindent nem mondott. 12.000,- forintba került, adtak hozzá képet kinyomtatva, valamint dvd-t is. Nem tudom, hogy szakvéleményt adnak-e. Amúgy a női klinikán végzik, ott ahol a 20 hetes UH-ot. Amúgy a "főnökasszony" január 15-re van kiírva, de még tegnap is bent kavart a bíróságon.

Nemsokára jön haza a férjem és szerintem megyünk a hétvégére vásárolni.

További kellemes napot, és ha nem találkoznánk (ami kizárt), akkor kellemes hétvégét is mindenkinek!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok Lányok!

Barbuli, hová mész az integrált tesztre? Mikor érdemes ilyet csináltatni? Ez két vérvételből áll? Ha igen, a kettő együtt 28 000 Ft? Mit néznek vele pontosan ott?

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!
Ez az integrált teszt mit takar?
Nekem könnyű dolgom volt a munkahelyen, mert nagyon jóban voltam a főnökömmel, bár kénytelenek is voltunk egymást elviselni, nap mint nap, mert egy asztalunk volt :) . Nagyon sokat beszélgettünk, egy korosztály voltunk, én is tudtam róla sokmindent, családjáról, menyasszonyáról, barátairól, igy ő is tudta, hogy már nagyon szeretnénk babát, de szerintem ő mindig azt gondolta, hogy nekem a munkám fontosabb, de nem így volt. Mikor decemberben elmondtam neki, annak nem örült, hogy eljövök, de annak igen, hogy mi okból. De talán még itt sem gondolta komolyan, mert senkit nem keresett a helyemre. Aztán útolsó nap, én kicsit elkeskenyedtem, nem is beszélgettünk szinte egész nap. Azóta már többször érdeklődött emailben, hogy hogy vagyunk. :)
Mindenkinek ilyen főnököt kívánok! :wink:
Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, de jó volt elmesélni.

Kép
mona76
 
 


Csajok, ti mit isztok :?:
Én eddig a szm ásványvízet ittam, aztán most a szm citromos ásványvízet, de már ez sem kell :(

Kép
mona76
 
 


Nekem a 100%-os narancslé jött be, meg a csalán és kamillatea. Ezt régen is nagyon szerettem, szerencsére most is bírom inni. És persze a vizet is birom.
Gyakorlatilag nem változott semmi mióta Babó a pocakba költözött. Csak néha émelygek, nagyon könnyű ez az első időszak.

Kitartást azoknak, akik küzdenek, már nem sok van a 12. hétig!

Kép
nap12
 
 


Mona

én narancsot csavarok mindnen nap, kb 3 dl-t, ezenkívül kb fél liter teát, 1,5 liter ásványvizet iszok naponta.
meg újabban szeretem a top joy fitness meggyes üdítőt, mert nincs benne cukor, és finom is.

a "Gyermek születik" c. könyvet ismeritek? fantasztikus, a fogantatástól a születésig rengeteg képpel illusztrálva.
szinte napról napra láthatom, hogy hogyan néz ki a pocaklakóm.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Jessie!

Elfelejtettem mondani, hogy nagyon rendes volt a doki. Maradok, biztos a múltkor rossz napja volt...

Te hogy vagy mostanában?

Kép
nap12
 
 


Nap12!

En a Rozsakert Medical Centerbe megyek, ez a II. keruletben van, itt lakom es ez van a legkozelebb. (www.downszures.lap.hu-n megtalalod az osszes hazai intezmenyt ami ezzel foglalkozik.) A tesztet 11-13+6 nap kozott lehet megcsinaltatni, eloszor van egy vervetel amiben nezik hogy a down kor altal okozott ertekvaltozasok vannak-e, es utana ultrahangon vegignezik a baba minden porcikajat, tarkoredot es az orrcsont megletet is mert a downos babaknal csak a 15. heten fejlodik ki az orrcsont. Nem tudom, hogy a masik benne van-e de ha rendben van minden akkor szerintem nem kell ismetelni, de ezt nem tudom.

Toxoplasma vizsgalaton voltatok?
En voltam a vedonomnel csutortokon, aki nem tul nagy allatbarat, nekunk viszont van 3 kutyagyerekunk akikkel nagy a szerelem, es ez a "kedves" :evil: vedono beoltott, hogy majd biztos megfertoznek. En amit olvastam cikkeket azokban a macskakat emeltek csak ki, mert kutyatol nagyon nagyon ritka, hogy elkapja az ember. A biztonsag kedveert egy maganlaborban hetfon leveszik a vert es megcsinaljak a vizsgalatot. Az egesznek annyi ertelme volt, hogy allandoan azon parazom, hogy nem lesz-e valami baja a babanak :? (nem a kutyaktol, hanem ugy egyaltalan....)

Van valakinek valamilyen allata kozuletek? A Vedono titeket nem oltogatott?

Bocsi az ekezetlensegert, de melohelyen csak ilyen billentyu van.

Kép
barbuli
 
 


sildike!

Nekem leirnad az integralt teszten mi volt, annyi infom van amit feljebb leirtam, kell menni megegyszer kesobb, vagy ha jok az eredmenyek akkor nem? A penzben benne van-e a masodik vagy nincs-e, es kell-e valamit tudni amit nem tudok?

koszi

Kép
barbuli
 
 


mona!

remelem neked is valaszoltam az integralt tesztes dologra.

Bocsi itt a sok kulon uzenetert, kicsit szetszort vagyok... :oops: :oops:

Kép
barbuli
 
 


Sziasztok Kismamák!

Tegnap azt ígértem, hogy majd még benézek, hát nem így lett.

Képzeljétek elmentünk tegnap a Corába vásárolni, és mivel nagyon fázós vagyok, kötött garbóban mentem és még rajtam volt a kabát is. Már nem sok volt a vásárlásból, amikor úgy elkezdtem szédülni, hogy nem sok kellett volna az ájuláshoz. Ekkor mondta a férjem, hogy vegyem le a kabátomat, mert biztos melegem van. Egy kicsit talán jobb lett. Még rizs kellett volna vennünk, de mondtam, hogy hagyjuk a fenébe, inkább menjünk a pénztárhoz. Amíg a férjem fizetett, én addig leültem egy padra. Szegény Márk is úgy sajnált. Valószínűleg vagy a vérnyomásom vagy a vércukrom eshetett le. Utána viszont a gyomrom nem volt rendes. EGy almát bírtam itthon megenni. De a kajának még a szagát sem bírtam, felmenekültem az emeletre, szegény férjemnek kellett mosogatnia is. Pedig vettem magamnak gesztenyepürét is, de rá sem bírtam nézni. Aztán egész este használhatatlan voltam. Nem is tudom mi lett volna velem, ha jöttek volna a rókák, mivel a lábamon alig bírtam állni, valamint a wc is a túlsó felén van. Még visszagondolni is rossz. De az is lehet, hogy keveset ittam tegnap, pedig tudom, hogy sokat kell inni.

Nekem eddig az ásványvíz esett jól, de mostanában már az sem. Tegnap vettem a Siónak a citrom-lime gyümilevét, reggel az ittam, nagyon jó savanyú volt, azt hiszem jól esett.

Na megyek megnézem hogy áll az aranygaluskám, lehet hogy kikelt a tálból. Aki még nem ebédelt jó étvágyat, aki már igen, annak egészségére.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


barbuli!
Nekünk is van két kutyusunk :) , de ezt a védőnő nemtudja, nem kérdezte, én meg nem tartottam fontosnak :roll: , de igy is mennem kell a Toxoplasma vizsgálatra, 4hét múlva lesz eredménye.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Nálunk 4 kutya van, de csak egy van bennt. Én mindegyiket imádom, de én úgy tudom, hogy csak a macska veszélyes ránk nézve.

Még nem voltam védőnőnél, mert az orvosom csak 22 - re hívott vissza, és addig nem akarta, hogy menjek védőnőhőz. Már nagyon várom :D ! ( az UH :D )

Ami az innivalókat illeti, nekem mindegy csak hideg és szénsavas legyen :wink: . Ezek általában jót tesznek a hányingeremre.
jessie
 
 


Nap!

Örülök, hogy rendes volt a doki, azért mégis jobb, hogy nem kell új után nézni.
Most már legalább én is reménykedhetem, hogy multkor az én dokim is csak rossz paszban volt :) !

Tényleg nálatok már látszik valami poci, mert nálem már nagyon kezd :o !
jessie
 
 


Jessie, én nem tudom megállapítani, hogy látszik-e már a pocim, mert elég sok hurkácskám van alapból is... :) Te mennyi idős vagy most?

Márkanyuka! Sajnálom a rosszullétet, nekem most este van, ennyire erős nekem sem volt még.

Barbuli, nekem volt toxoplasma vizsgálat, de nekem is felhívta a doki a figyelmemet, hogy se kutyura, se macsekra most rá se nézzek. ( nekem Anyukámnál lakik a kedvenc cicám) Hiányzik :cry:

Kép
nap12
 
 


Sziasztok Kismamák!

Mindenkinek kellemes vasárnapot kívánok.

Jessie: nekem van háj a pocimon, de én már határozottan látom, hogy nő a hasam, hízni eddig kb. 1 kilót híztam, de ez is olyan bizonytalan, mert tegnap reggel az alap súlyomhoz képest 30 dekával voltam csak több, ma reggel pedig 80 dekával. A lényeg, hogy nem a hájréteg nőtt, hanem a hasam.

Ma reggel rostos kajszilevet ittam, isteni volt, nagyon jól esett.

Nap: köszi az együttérzést. Amúgy amikor a Márkkal voltam terhes (ez olyan hülye szó, mert nem is teher), akkor is volt egyszer ilyen, csak akkor a Tescoban, igaz akkor már a pénztárnál voltunk, úgyhogy akkor is gyorsan elmentem és leültem egy padra.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Kérdeztem már, de megy valaki közületek öntköltséges integrált vagy egylépcsős komplex tesztre valamelyik kórházba, klinikára a kötelező vérvizsgálatokon kívül?

Nagyon nem tudom menjek-e.

Kép
nap12
 
 


Nap: én erről a tesztről csak itt olvastam a társalgóban, nem is hallottam róla. A Márk idejében még nem volt ilyen. Úgyhogy nekem fogalmam sincs, hogy megyek-e, de szerintem nem. Kedden megyek a védőnőhöz (remélem most nem jön közbe semmi), meglátom mit mond. De én úgy gondolom, hogy 30 évesen talán még nincs nagy kockázat. Szerintem a tarkóredő és az AFP elegendő lesz, bízok a legjobbakban. Amúgy ha nem vagyok indiszkrét, te hány éves vagy?

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


27 vagyok, tudom, hogy korom miatt nem lenne szükséges. De a környezetemben velem egyidős lányról hallottam, akinek beteg babája született, szóval ezért gondolkozom, hogy ha már van lehetőség a biztosabb szűrésre akkor csak meg kéne csináltatni.
Vívódom.

Kép
nap12
 
 


Nap

kérdezd meg a dokidat, hogy ő mit javasol, én is az ő tanácsát fogom kérdezni, hgoy mi legyen. az integrált tesztet a 12. héten kell elvégezni, addig van még idő, nem?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Jóval korábban be kell jelentkezni, mert ultrahangvizsgálat is van, amire nem biztos, hogy van hely ha csak akkoriban döntöm majd el.

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!
Szerintem nekem is nőtt a hasam, :) de annyira nem észrevehető, mert nem vagyok egy soványság. :(
Képzeljétek rájöttem, hogy a narancslétől hányok :( , na és a Gravidától is tudok nagyon rosszúl lenni. :roll:
Csajok délután majd megpróbálkozom a táblával, szerintem menni fog, úgy könnyebb lesz egymást követni. :wink:

Kép
mona76
 
 


A Down-kór kialakulásának kockázata (várt elõfordulása) az anyai életkor függvényében
Anyai életkor a szüléskor A Down-kór előfordulásának kockázata Anyai életkor a szüléskor A Down-kór előfordulásának kockázata Anyai életkor a szüléskor A Down-kór előfordulásának kockázata
(év) Arány % (év) Arány % (év) Arány %
25 alatt 1:1500 0.066 33 1:570 0.175 42 1:65 1.54
25 1:1350 0.074 34 1:470 0.212 43 1:50 2.00
26 1:1300 0.077 35 1:380 0.263 44 1:35 2.86
27 1:1200 0.083 36 1:310 0.322 45 1:30 3.33
28 1:1100 0.091 37 1:240 0.416 46 1:20 5.00
29 1:1000 0.100 38 1:190 0.526 47 1:15 6.66
30 1:910 0.110 39 1:150 0.666 48 1:11 9.09
31 1:800 0.125 40 1:110 0.909 49 1:8 12.50
32 1:680 0.147 41 1:85 1.17 50 1:6 16.66

Kép
barbuli
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam feltölteni mellékletként, ezért bemásoltam, sajna így kicsit összemosódott,, de az első sor az anya életkora, a második az előfordulás kockázata, a harmadik pedig az arány, a negyedik az anya életkora aztán megint kockázat, aztán arány, aztán megint kor.....(ha vízszintesen nézitek.)

márkanyuka:

nekem a védőnő azt mondta, hogy az a baj az AFP-vel, hogy nagyon elavult, már sehol a világon nem használják, és ha nem pont időben végzik el akkor téves eredmények születhetnek.

mona76:

Remélem sikerül a táblázat.... :D :D :D

Nekem elég komolyan látszik a hasam, bár mostanában fogyóban vagyok, nem túlzottan bírok enni......

Én egy egész citromot szoktam kicsavarni, ráöntök egy fél-egy liter mentes vizet és azt szoktam inni, ez eléggé bevált.

Kép
barbuli
 
 


Sziasztok!

Igen az emberben nagy a dillema, hogy elmenjen- e egy ilyen vizsgálatra a biztonság kedvéért.

Én elég szkeptikus vagyok. Van egy ismerősőm ( olyan 30 év körüli). Elment az ötödik hónapban erre a 4D-s ultrahangra. Ott megkérdezte minden rendben van-e. Mire a orvos kinevette , hogy mi gond lenne. Rá 2 hónapra meg kellett császározni, mert kiderült, hogy a babának nyitot gerince van.
Lényyegében kifizetett sok pénzt, és még csak rendesen meg sem nézték.
Én nem lebeszélés képpen írtam ezt le, hanem azért, hogy ilyenek is történnek sajnos.

Nap
Különben akkor egyidősek vagyunk :D ( nekem holnap lesz a 27 - dik szülinapom)!
jessie
 
 



Kép
mona76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: