Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kedvet kaptam én is, hogy leírjam a szülésem történetét. Ha van kedvetek és türelmetek végigolvasni ezt az igencsak részletesre sikeredett beszámolót, fogadjátok szeretettel!

Május 11-ére voltam kiírva. Elôzô nap meg is indultak a fájásaim! Még el is csodálkoztam, hogy menetrendszer?en jön a baba, de azért ez mégsem volt olyan egyszer?. Néha gyakrabban jöttek, néha ritkábban, volt, hogy órák is elteltek két ?fájás? között. Éjjelre aztán be is álltak 10 percenként, én persze nagyon izgatott voltam, folyton az órát néztem, nehogy lemaradjak valamirôl. Aludni persze alig tudtam. Másnap reggel fel is hívtam az orvosomat, egy csomót várattak rám, tartottam a telefont vagy 10 percig és közben rémültem vettem észre, hogy a fájásaim hipp-hopp elt?ntek! Az orvos (akit különösképpen Schubertnek hívtak) behívott, hogy megvizsgáljon. Be is értünk, fájások sehol, én majdnem bôgtem, hogy itt szenvedtem hiába egész éjjel, de aztán megnyugtatott, hogy már 2 cm-re ki vagyok tágulva és ebbôl nemsokára baba lesz. Megnyugodtam, hazamentünk és a délután folyamán szépen visszatértek a fájások. Ezek már jóval erôsebbek is voltak, mint az elôzô éjjel. Érdekes módon nekem csak a derekam fájt (de az majd leszakadt). Az éjjel megint 10 percenként jöttek, csodák csodájára mégis tudtam közöttük aludni. Már nem féltem attól, hogy álmomban megszülök majd. Még így is mikor reggel lett, úgy éreztem, hogy teljesen ki vagyok merülve. Aztán felhívtuk az orvost, aki azt mondta, hogy menjünk be a kórházba, ô úgyis megy ma és akkor megnéz. 11-re beértünk, ahol megvizsgáltak és mondták, hogy már 4-5 cm a tágulás, viszont a fájások még nem eléggé gyakoriak és nem eléggé erôsek. Aztán megnézett a Schubert is és azt mondta, hogy megrepeszti a magzatburkot, hogy felgyorsuljon a folyamat. Abból nem is éreztem semmit, csak azt, hogy valami meleg folyadék hirtelen elönt. Ez volt fél kettôkor és különben a magzatvíz kristálytiszta volt, úgyhogy mindenki örült. Na ez meg is tette a hatását, erôsödtek a fájások és egyre gyakoribbá váltak. Átmentünk a szülôszobába, ahol sétálgattam, meg ráültem egy nagy labdára, ami nagyon kényelmes volt, levette a nyomást a derekamról (ami nagyon fájt) és a tágulásban is segített. Nemsokára megnéztek és akkor már 7 cm-re ki voltam tágulva! Volt ott egy nôvér, aki majdnem mindig ott volt velem, jó tanácsokat adott, mérte a vérnyomásomat meg hallgatta a baba szívhangját. Meg kérdezgették folyton, hogy kérek-e fájdalomcsillapítót (itt el sem tudják képzelni a szülést anélkül), én meg nem kértem. Úgy gondoltam, hogy az a természetes, hogy fáj, egyébként meg nem volt kibírhatatlan. Aztán sajnos megállt a tágulás folyamata 8 cm-nél, ekkor már 5 óra volt és az orvosom fél 6-kor elment (itt ugyanis ha lejár a munkaidô, akkor akkor már le vagy sz?va), onnantól már csak az ügyeletes nôgyógyász volt ott. Be is jött Dr Schubert, hogy most már szüljünk, mert neki el kell mennie, de aztán konstatálta, hogy még mindig csak 8 cm, így aztán el is ment. Ezután jött a legkellemetlenebb két óra, mert a fájások már nagyon erôsek voltak, nagyon gyakran jöttek és egyre elviselhetetlenebbül éreztem, hogy nyomnom kell, viszont még nem volt szabad. Mondták, hogy ne nyomjak, erre én meg próbáltam visszatartani, mert soha életemben nem szültem még és nem tudtam, hogy a nyomás az nagyon is aktív dolog az én részemrôl, viszont természetesen engedhettem volna egy kicsit, ehelyett viszont megfeszítettem és szerintem ezért is nem tágultam. De mire erre rájöttem!! Aztán a nôvér megint megvizsgált és mondta, hogy egy kis peremet még mindig lát és megpróbálja kézzel kitágítani. Na azt nem kívánom senkinek! Azt hiszem ezek voltak a legrosszabb pillanatok, ráadásul nem is sikerült neki! Meg folyton olyanokat mondott, hogy ô a füle után megy és én még nem adok olyan hangokat ki magamból, amibôl ô biztosan tudná, hogy már itt az idô. Na, gondoltam, ha csak ez kell, akkor majd hangos leszek, egyébként nekem is jobb volt úgy, meg akkor már nem is tartottam vissza a dolgokat, picit nyomtam, mikor úgy éreztem. Akkor megint megvizsgált és mondta, hogy szerinte már megpróbálhatjuk. Elmondta, hogy hogyan csináljam (egy fájásra 3 hosszú nyomás), félig ülô helyzetben voltam, egyik lábamat ô fogta, másikat Gyuszi, én meg belekapaszkodtam a combomba és úgy nyomtam. Hamar belejöttem, hogy hogy kell, aztán már jött is az ügyeletes orvos, aki nagyon szimpatikus volt és jó, úgyhogy egyáltalán nem bántam, hogy így alakult a helyzet. Mindenki nagyon bíztatott, hogy mennyit haladunk minden nyomással és egyszer csak odavezették a kezem, hogy ott a feje, érezzem. Valami egészen puha és képlékeny dolgot éreztem és volt haja!! Aztán egyszer csak eljött az a pillanat, amikor már nem csúszott vissza a feje, hanem egyre kijjebb jött, én meg egyre nagyobb nyomást éreztem. Mindig mondták, hogy most már majdnem kint van én meg mindig gondoltam, hogy na most már ki kell nyomni, mert biztos neki sem jó úgy, csak hát persze fájt is, de azt is tudtam, hogy csak úgy lesz ennek vége, ha még erôsebben nyomom. És egyszer csak ki is jött a feje. Akkor leszívták az orrát-száját és azután még egy-két fájás és ki is csusszant az egész Alida. Gyuszi mesélte, hogy mikor kijött, egyáltalán nem hasonlított egy emberi lényre, hanem úgy nézett ki, mint egy hüllô, szürkéskék színe volt és be volt csomagolva, aztán egy perc alatt hirtelen átváltozott emberré! Ô vágta el a köldökzsinórt és két perc múlva már a mellkasomra is tették a babát.
3600 grammal született, 51 cm-vel és az Apgar-teszt mindkétszer 9-es volt!
Mindent egybevéve több mint két napig vajúdtam, de az egész annyira pozitív élményként él bennem!! Azt hiszem, ez volt életem egyik legnagyobb élménye!
zsuzsi 81
 
 


Jézusom de hosszú lett!!! :oops: :lol:
zsuzsi 81
 
 


Zsuzsi: Élvezet volt olvasin a szülés történetedet! Ezek szerint nem is vágtak gátat sem? Ügyes voltál!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 

 
 

Szia Ziti!

Én külföldön szültem és a kórházban mindenkinek adnak epidurális érzéstelenítést. Persze a fájásokat azért éreztem, de nem volt elviselhetetlen és nem fáradtam ki annyira. Amikor már megfelelően kitágultam, akkor mentünk a szülőszobába és akkor már nem kaptam érzéstelenítést, hogy jobban érezem a fájásokat és a fájásoknál tudjak nyomni. Kb 20 perc alatt megszületett a baba, elég gyorsan és nagyon jó élmény volt. Sajnos nekem kellett gátat metszeni, ami akkor nem fájt, csak a kövekező egy hétben volt fájdalmas. Az első fájások rögtön 10 percenként jöttek és 5 perces fájásokkal mentünk be a kórházba, szerencsém volt, mert nem álltak meg a fájások. Az első fájásokhoz képest 15 óra múlva született meg Réka.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok Lányok!

Huh, jó volt olvasni ezeket :)

Edith, tényleg rossz lehetett egyedül lenni, én ki sem bírnám a férjem nélkül..! Nálatok nem is lehett volna apás szülés, vagy Ti nem akartátok?
Zsuzsi, nálad meg látom, hogy amikor 4-5 ujjnyira voltál kitágulva akkor annyira még nem voltak durva fájások.. A dokim azt mondta, hogy ha kérek EDÁ-t, azt akkor már 4 ujjnyi méhszájnál már nem adják be.. Először úgy gondoltam, hogy ha már nem bírom tovább csak akkor kérek, de most majd meggondolom ezek után :)
Etterke, ebben a kórházban is először szülőknek 90%, hogy van gátmetszés.. De a dokim szerint jobb ez, mintha reped az ember..

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!Hát Ziti most aztán gondolkodhatsz....Jó olvasni ezeket és valószinüleg te leszel a következö aki leirhatja a szüléstörténetét.Nem félsz egyébként??Fel vagy már készülve rá?
Edith nagyon izgalamas a történeted de az tényleg szörnyü hogy nem mehetett be veled a férjed.De most már az a lényeg hogy túl vagy rajta vagyis túl vagytok és mindkettötök egészséges.Azért kiváncsi lennék ha a babák tudnának beszélni hogyan mesélnék el ők hogyan élték át a szülést.Milyen furcsa lehet nekik hogy a jó meleg biztonságos méhünkböl egyszer csak ki kell jönni az ismeretlen világba.Egyébként tényleg egyböl felsir a baba amint kijön.Ha nincs gond persze.Mint a filmeken?Mennyire más mindegyik korház.Kiváncsi vagyok jövöre mi lesz amikor vizitdij lesz meg mindenért fizetni kell majd.
Ebbe a korházban ahol Én fogok szülni az nem tetszik a legjobban hogy még az apa sem láthatja a fiát addig élöben még haza nem indulunk.Addig csak fekete fehér monitoron.Persze ne mászkáljon mindenki idegen oda a picihez meg a szobába de a saját apja azért megnézhetné.Anyukám szerintem tükön fog ülni hogy mikor jöhetünk már haza annyira várja már hogy kézbe tarthassa az unokáját.Jaj ne haragudjatok kicsit el kalandoztam de ilyen történetek után nem csoda......

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Szerintem Enikő beelőz majd :D
Legalábbis úgy rémlik, hogy azt írtad Ann, hogy úgy érzed 28.-án fog születni.. Na, én meg úgy érzem, nekem csak októberben, de majd meglátjuk :)
Azért ezen ájulok Beuci, hogy nem láthatja az apja a gyereket csak monitoron!! Manapság nem is hallottam ilyenről! De akkor apás szülés van ott, vagy az sincs??
Még nem vagyok felkészülve amúgy a szülésre, nem is félek tőle, csak még olyan távolinak tűnik, pedig már nem az :lol:
Szerintem ha bepakolom a cuccokat és kimostam az összes babaruhát, akkor fogom felkészültebbnek érezni magam.. Az pedig a 7en lesz! :)

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!
Ezek a történetek szerintem is mindenkinek erőt adnak. Főleg azért, mert így Mi, akik még előtte állunk, talán egy kis erőt meríthetünk. Persze, tudom, mindenki mondja, hogy majd ha meg lesz a baba, akkor Ő minden fájdalomért kárpótol, de mindenki fél a szülés előtt. Jó, hogy egy kicsit legalább beszélgethetünk olyanokkal, akik nemrég élték át ezt az élményt. Kíváncsi leszek, hogy én az ikreinket hogyan tudom majd megszülni. Azt álmodtam, hogy császároztak, és egy fiú, egy lány lett. Remélem nem lesz semmi baj, és egészségesek lesznek. A nemük meg teljesen mindegy. Olyan rossz volt, hogy a vonalzó készítésnél nevet kell beírni. Mi még nem döntöttünk. De még rá is érünk.
Mindenkinek szép álmokat, a mamiknak jó babázást!
kabócabobár
 
 


Csak két szóra jöttem, látom, hogy van nekem írva.

ziti: Az nem úgy van, hogy akkor leszel készen, ha a csomagod meglesz, és a babaruhák! :) Bár ne így lenne, de sosem lehet tudni! Jó, most már baj nem lehet, ha jön is a baba, de a csomagodnak szerintem már régen készen kellene lennie. Nekünk kismamatornán "elméletet" is tartottak, és ott "tanultuk", hogy 7 hónaposan meg kell csinálni a csomagot. Elvileg valóban ráérsz, sőt, ha 41 hét + 2 napig hordod, mint én :shock: :shock: :shock: , még van több, mint egy hónapod, de most már szerintem hamar pakolj össze, legalábbis a kórházban nélkülözhetetlen cuccokat. Csak a te érdekedben mondom, mert majd két fájdalom között az jut eszedbe, hogy jujj, otthon a szekrény bal oldali felében a jobb szélső polcon hagytad a szopismelltartót, és a férjednek hiába veri ki a szemét is, úgysem találja! :) Jó, most sarkítottam, de rossz minden ilyen szituáció. Egyébként hogyan bírod ezeket az utolsó heteket? Nekem akkor már mindenem fájt, minden nap valami új dolog állt elő! :(

Szülés: Itt nincs még apás szülés, legalábbis hivatalosan nincs, de volt úgy, hogy egészségügyis férj végig bent volt. Vagy esetleg lefizetve a dokit beengedte az apukát is. Sőt, olyat is tudok, hogy lefilmezték a szülést. Kismamatornán bemutatták, de én nem voltam épp akkor, csak mondták.
DE. A páromat előre kérdeztem, hogy ha beengednék, bejönne-e. És nem-mel válaszolt. Erőltetni meg az istenért sem akarnám, mert ki tudja, hogy milyen hatással lenne rá, ha engem úgy látna. Szerintem semmi elítélnivaló nincs abban, amikor egy nő szül, de nem vagyok férfi, és nem tudom az ő gondolkodásmódjukba heklyezni magam. Szóval, nem is bánom így utólag, bár nagyon szerettem volna. Nemrég kérdeztem, hogy a másodiknál esetleg bevállalná-e, ha addigra valami változna, de ismét nem-mel válaszolt. Szóval, ez nem azt jelenti, hogy ő nem szeretne mellettem lenni, vagy nem érdekli a sorsom, csak egyszerűen nem akar olyan helyzetben látni, fájdalmak közepette, netalán kivetközve emberi mivoltomból.
Ababákat itt sem lehet bármikor kivinni, de amikor látogatási nap van, és jönnek a hozzátartozók, akkor egy nővér kihozza a babát a folyosóra pár percre (nekünk vasárnap vagy 2x 12 percre is kihozták), hogy mindenki gyönyörködhessen benne! :)
Szóval, vannak hülyeségek, de vannak jó dolgok is.Bár az igazán jó az lenne, ha - nem mindenki - de bár az apuka láthassa a kórházban is ababát, nem csak akkor,amikor hazakerül. Egy nagyon fontos időszaktól fosztódik így meg! :(

Beuci: a sírást, babája válogatja, mikor kezdi el. Függ az állapotától, a szülés nehézségétől, meg sok mindentl.Én úgy tudom, hoyg Kriszta egyből felsírt jó erőteljes hangon, az apgarja 9/10-es lett. Szerintem csak a bőre színe miatt kapott egy ponttal kevesebbet rögtön szültés után, mert mivel ő túlhordott baba volt, nagyon ráncos és eléggé lilás volt a bőre. A köldökzsinórt sajnos itt hamar elvágják, és (még) nem teszik az anyuka hasára

Jó éjt nektek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Ziti: szerintem is hamar pakold össze a cuccod!!! Az, hogy nekem 4-5 cm-nél még nem volt olyan durva a fájás, nem azt jelenti, hogy mindenkinél így van. Én nagyon lassan tágultam, vannak lyanok (pl Edith), akiknél ez néhány órán belül zajlik le. Majd ráérsz ott eldönteni, hogy kell-e fájdalomcsillapító. Én nagyon jól bírtam az utolsó heteket is, Alida nem kínzott, csak a hasam viszketett, ha ruha volt rajta. De szerencsére már meleg volt. :)

Korena: nem vágtak, de kicsit repedtem. Itt úgy tartják, hogy az a jobb, mert a repedés általában kisebbb, mint a vágás.

Beuci: Alida is rögtön felsírt, de hamar abbbahagyta, legközelebb már sokkal késôbb sírt, mikor fürdették. Nálunk rögtön a hasamra tették, aztán elvágta férjem a köldökzsinórt, Alidát pedig bebugyolálták. Nemsokára (nem tudom mennyi idô múlva, mert megszěnt az idôérzékem) elvitték kicsit, letisztogatták, megmérték, adtak neki szemcseppet. Én akkor szültem meg a méhlepényt (ami fantasztikusan nagy és szép, majd meglátod!) és aztán kezdtek összevarrni. Közben Alidát újra rámtették és nemsokára meg is szoptattam! Sajnos csak félig-meddig sikerült, mert ki kellett menni a szülôszobából, mert egy másik anyukának kellett. Ezután én lezuhanyoztam, közben férjem kíséretében elvitték Alidát tisztábatenni, aki különben rögtön születés után kakilt és most kakilta a másodikat (meconium), majd a fürdetésénél én is jelen voltam már. Utána bevittek a szobánkba, férjem is velünk volt végig, amíg haza nem mentünk. Itt tesznek a baba csuklójára és bokájára egy azonosítót és mi is kaptunk egy-egy karkötôt. Továbbá a köldökcsonkra is tesznek egy érzékelôt, ami riaszt, hogyha valaki ki akarja vinni a babót az osztályról!!
zsuzsi 81
 
 


Jó reggelt!!! :)

Bocs hogy tegnap nem tudtam jönni, de délelőtt itt volt 2 barátnőm, velük dumcsiztam, majd főztem egy kis kajcsit. Délután inkább pihi volt, pedig a konyhaszekrényeket is kis akartam takarítani. Na talán majd ma...

Küldtem nektek pocis képeket az előbb. Sajnos a Ziti és a Kabóca címét nem tudtam, de ha megadjátok, megy nektek is. Este készültek egyébként, nagy "Photo Shooting"-ot csaptunk este apával... :D.

Ziti: Szerintem is készítsd elő a csomagodat, hiszen soha nem lehet tudni. Jó nyugis vagy te még, hallod. Én vasárnap készültem el vele teljesen, de már alig vártam hogy teljesen készen legyen. A babaruhák is már ki vannak mosva, erről a részről minden rendben van. Csak még a lakásban van egy-két teendőm ha még belefér.

Nálunk végig bent lehet apa szüléskor, itt elég családbarát kórház van. Utána is bent lehet a baba 24 órán keresztül a szobában ha akarjuk (de kérhetjük hogy éjjelre vigyék el aludni például), és az apuci és más ismerősök is bejöhetnek nappal és bármikor élőben megnézhetik. Ennek azért örülök, hogy nem zárják el egyből szegény gyermeket a külvilágtól.

Nagyon örülök egyébként hogy gyarapodik a kis csapat és vannak utánpótlások.

Puszi, Eni

Kép
Kép
ann77
 
 


Beuci: kérdezted még a múltkor, hogy megy itt a CTG. Erre van egy külön kis szoba a dokinál, ott lefekszel és rád kötik a gépet fél órára. Közben hallod hogy dobog a kicsi szíve és hogy mozgolódik. A férjem is bejöhet velem, így legalább tudunk beszélgetni és nem unatkozunk. A végén megkapjuk a szívhangot papíron is ami a kismamakönyve megy csatolásként. Ennyi. Itt nem ébresztgetik a babát közben. Időnként úgyis mozog és akkor eleve gyorsabban ver a kis szíve... :)

Kép
Kép
ann77
 
 


Szia, Enikő!

Épp most néztem meg a fotókat, amiket küldtél, hát, fenomenálisak! :) :) :) Főleg az első és az utolsó. A másik kettő is jó, de ezek!...

Csak. Miért fiatalítod magadat? :shock: :shock: :shock: :shock: Nem gondolod, hogy úgyis kiderül? :shock: :shock: :shock: Na, viccelek, 28. hetet írtál a 38. helyett. :lol: :lol: :lol: Hááát, azt hiszem, nem szeretnéd, ha még annyi időd lenne! :)

Kabóca: Nem írhatnád a vonalzóba egyszerűen azt, hogy Babák vagy Babócák vagy mit tudom én, ahogyan ti szoktátok magatok között nevezni őket!? :) A gép úgysem tudja, hogy igazi nevek-e vagy sem! :)
A szüléstől nem kell félni, sőt van neked még időd ezen gondolkodni! :) Én - és ezt nemcsak most utólag mondom - egyáltalán nem féltem. Természetesen, volt bennem egy egészséges izgalom, de akkor más úgyis csak az lebegett a szemem előtt, hogy néhány óra kérdése, és a kis Kukoricacsövünk (így is neveztük, mert azt mondták, pici lesz) már az ölemben lesz. A félelem amúgy sem jó, mert pl. szülés-vajúdás közben sokkal több (fölösleges) kontrakciót vált ki, ami a több és nagyobb fájdalmat eredményezi, ami viszont újabb félelmeket vált ki. Ez egy ilyen ördögi kör, amibe ha belekerülsz, nehezen evickélsz ki. Az orvostan Reed-féle háromszögként emlegeti, esetleg olvass utána, hogy többet megtudj, és akkor talán jobban megnyugszol! :)
Nem ijesztegetni akarlak, de fel kell készöülnöd. Szerintem, mivel ikreket vársz, sokkal hamarabb, már a 6. hónap táján jó, ha elkészülsz a nagyon fontosdolgokkal. Nagytakarítás, csomagelkészítés, babaruhák kimosása-rendbetevése. Az ikrek hamarabb is megszülethetnek. Ami a mai technika mellett természetesen már nem gond, de fel kell készülni rá. Előttem szült egy nő ikreket, ők voltak április elseje első babái. A 32. héten jöttek világra, 1600 és 1500 g-mal. de abszolút egészségesek voltak, és az anyuka nagyon-nagyon könnyen megszülte őket. Mire kikerültek az inkubátorból már rengeteg tejcsije volt a nőnek, és szopiztak is rendületlenül. Még a kórházban voltak akkor, amikor én már másodjára visszakerültem és meglátogattam, de már visszanyerték születési súlyukat, és koraszülöttségük ellenére, 2 és fél hetesen már a rendes szobában voltak az anyukájukkal együtt. Ölben is tartottam őket! Olyan picik, de olyan édesek voltak! Csak addig nem engedik itt haza a babákat, amíg a 2,5 kilót el nem érik.
Szóval, biztatásként mondtam el ezt az esetet, mert tutti, hogy lesz a terhességed alatt olyan nap, időszak, amikor elkeseredsz vagy elbizonytalanodsz, és hogy tudj erőt meríteni. Mindenesetre a félelem szót iktasd ki a szókincsedből, és meglátod, minfden a legnagyobb rendben lesz. És korábban sem fogsz szülni, csak mondom, azért jó, ha felkészülsz! :)

Jó pocakosodást mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sedith: ezt elirtam valahogy, de köszi hogy szóltál. Nem akartam magam fiatalítani, hidd el :oops: .

Egyébként mindenkinek nagyon köszi a születéstörténetet, nagy érdeklődéssel olvastam a storykat. Azért már kicsi izgulok, milyen lesz.

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!
Sedith: Köszönöm szépen a bíztató szavakat. Megmondom őszintén, a tegnapi napom pont olyan volt, amikor el voltam keseredve. Miért van az, hogy az emberek többsége mikor megtudja, hogy ikreket várunk, egyből el kezd sápítozni. Hogy, te úr Isten, mit fogsz csinálni, hogy fogod bírni.... Nagyon lehangoló tud lenni. Nekünk ugyanis nem lakik rokonunk a közelben. A szülés után anyukám is és anyósom is itt lesz egymás után pár hetet, de a mindennapi dolgokat utána magunk szeretnénk rendezni. Szerintem ez a természetes. Mikor elkezdtünk járni a mesterséges termékenyítésre akkor sem kértük a segítségüket, bár persze a lelki támogatást adták maguktól is. Én úgy gondolom, hogy mi vállaltuk a babákat, akkor nekünk kell velük foglalkozni, felnevelni őket. Nálunk a tanári karban vannak olyanok is, akiknek nem volt szerencséjük az inszeminációval, és nekik már a lombikot kellett igénybe venni. Az sem sikerül mindig elsőre. Tehát a két kolléganőmnek is ikrei lettek. Azért én örülök, hogy nekünk nem kellett a lombikig elmenni. Lelkileg ez is épp elég kikészítő volt. Mindkettőjüknek már 7 hónaposan be kellett menni a kórházba, úgyhogy már ők is mondták, hogy kezdjek el időben készülődni. Szerinted mi az az idő, amikor már tényleg biztos a picik megmaradása? Egy kollégám felesége 7 hónaposan vesztette el a babájukat. Állítólag már egy pár napja meg volt halva szegénykém a mamija hasában. Ezek a rémtörténetek mindig úgy megrémítenek. Persze eszembe jutnak jók is, és szerencsére ezek vannak többen. A kolléganőim gyerekei nagyon szépek és egészségesek. Mind a négy 2 kg feletti súllyal született, így nem kellett sokáig kórházban maradniuk.
Olyan sok dolog jut ilyenkor mindig eszembe, hogy alig bírom az írást abba hagyni.
Ann: a címem:tamas.lajos@bicomix.hu. Nagy kíváncsisággal várom a képeket.
Vigyázzatok magatokra ma is, jön a front!
kabócabobár
 
 


Sziasztok!

Eni, én is kíváncsi vagyok a képekre, légyszi a ziti77@citromail.hu címre küld el őket! Köszi :D
Végülis minden van már ami kell a csomagomba, csak még nincs összerakva, de ma megteszem! Most mossa a gép a hálóingeket, és akkor az is megvan..
Ma reggel már megjártam a kórházat, voltam CTG-n, meg megnéztem a kórtermeket.. Háát, láttam már szebbet is :) Az 1ágyast is megnéztem, de a 4 ágyas mellett döntöttem, mert a dokim azt mondta, hogy nem véletlenszerűen tesznek be a szobákba, hanem a "nem annyira kultúráltakat" az első szobákba teszik, a többieket a hátsó szobákba:) Végülis csak emiatt döntöttem volna az 1ágyas mellett, de így megnyugodtam, mert olyan embereket láttam ott néha, hogy JAJJ. :shock:

Most megyek teregetni, puszi nektek!

Kép
ziti
 
 


Elmentek a képek, lányok :).

Én is 4 ágyasban leszek Ziti, ha minden igaz. Látod, azért nem tesznek össze mindenféle népséggel. Ez azért pozitív.
Jó, hogy a cuccod neked is készül. Azért soha nem árt készen lenni időben.

Gabóca: Ne izgulj!!! Jó lesz minden meglátod! Nekem az egyik ismerősöm 12 éve (!!!) szülte meg a kislányát 27 hetesen :!: Egy gyerek volt és megmaradt! Azóta pedig sokat fejlődött a technika, és ha te vigyázol, nem lesz semmi baj! Ő annak idején nem pihent semmit, csak dolgozott és sajnos ez lett az eredménye (de még így is egészségesen született a babája). Úgyhogy te ne izgulj.

Kép
Kép
ann77
 
 


Eni, megnéztem a képeket, tök jók! :D
Én nem csak a bőrönd csomagolásával voltam/vagyok elmaradva, de pocakos képeket is két napja csináltunk először a férjemmel :D
Mondtam neki, hogy most már fényképezzen le, mert aztán megszületik a fia, és nem lesz pocakom! :)
Kabóca!! Tehát Lili, és Levente? :lol: Ezek már biztosak, és mellé még kigondoltok + 1 fiú és + 1 lány nevet? Hátha azonos neműek leszek..

Kép
ziti
 
 


Szisztok!
Enikő: Megkaptam a képeket, köszönöm szépen! Nagyon szépek vagytok. Ahogy látom, nem szedtél fel magadra egy fölösleges kilót sem. Köszi a bíztatást! Mivel veszélyeztetett vagyok, így én itthon tengetem napjaimat. Persze félnék is bemenni az iskolába, mert a gyerekek nagyon szeretnek, és mikor mégis betévedek, állandóan bújnának hozzám. Nekem pedig nincs szívem elküldeni őket. Hiányzik a közösség, de szerencsére elég sokat sétálok, és így mindig találkozok ismerősökkel. Azért március 8. még messze van ( akkorra vagyok kiírva). Ti pedig már akkor fél évesek lesztek!!!! De jó!
Holnap megyek anyukámhoz, aki 140 km-re lakik tőlünk. Remélem jól fogom bírni a buszozást.
Sziasztok, később még benézek!
kabócabobár
 
 


Köszi lányok a dícséreteket, tényleg nem nagyon látszik rajtam az a +11 kiló (szerencsére).

Ziti: Akkor tessék gyorsan képeket is csinálni még, amíg lehet. Legalább a végén legyen több, ha már az elején elmaradt 8) . Láthatnánk őket mi is :?:

Kabóca: Jó utat anyukádékhoz!!! Vigyázz magatokra és ne cipekedj!

Én lassan megyek, mert még köntösben ülök itt :? .

Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!
Hú allig tudtalak titeket visszaolvasni annyit irtatok miota tegnap benéztem. :D
Enikö tényleg jók lettek a képek.11 kg-szedtél fel???Milyen vékony lehettél akkor elötte hiszen most is olyan szép vagy.
A korházra visszatérve apás szülés lehet söt nemrég majdnem 2 honapja szült egy csaj ugyanebben a korházban és ugyan ennél a dokinál és páran ismeritek is a Berta Eszter ö ugy tervezte nem lesz benn vele senki de aztán az egész család bement mert annyira kiabált hogy nem birták ott kinn hallgatni inkább megnézték mi van ott benn.Szóval éppen ezért nem értettem hogy ha a szülöszobába akárki bemehet akkora folyoson miért nem lehet megmutatni az apucinak a picit.Azt is mondták ismerösök hogy fel kell venni egy fehér köppenyt ugy bemenni és a kutya se foglalkozik akkor vele hogy ki az és mit keres ott.
Ziti hát én is meglepödtem a nyugodtságodon.Én még csak 30 hetes vagyok de már összeirtam hogy mit is kell bevinnem majd a korházba és ilyeneket hogy melltartó betét meg szopis melltartó meg rendes betét már meg is vettem.Szóval nekem is csak mosnom kéne aztán készen lennék.Tényleg nem lehet kiszámolni hogy mikor akarnak majd kibujni a babocáink...
Zsuzsi én meg ilyenröl nem halottam még hogy a baba köldőkére tesznek olyat ami riaszt ha elakarják vinni a korházból.Ez tök jó dolog....

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Nahát micsoda csacsogás van itt!
Ann: Látom még egyben vagy! Én is kérek képet!!!!!

Sajnos tényleg semmi jót nem mondanak soha az iker terhességről, mást sem hallani, hogy húha milyen nehéz és megterhelő meg stb... ezért sápitozik mindenki, csak nem gondolnak bele abba, hogy éppen az ikrek mamájával beszélnek éppen, és bántó lehet.

Szülés félelem: Lányomat félelem nélkül vártam. Sőt izgalommal mint a karácsonyt. Amikor éjfélkor arra ébredtem, hogy egy pukkanással elfolyt a magzatvíz, úgy pattantam fel mint egy nikkelbolha, hogy na végre!!!!!!!! Végre történik valami!!!
Nem volt nehéz szülésem, mert 3 óra alatt világra jött, de szörnyen féltem a másodiktól. Egészen addig, amíg nem beszéltem a nőgyógyászommal, aki olyan lelkesen és szeretettel beszélt a szülésről, hogy az milyen remek lesz, majd összedolgozunk és aromaterápia, meg homeopátia, meg melegfürdő, meg simogatás meg meghitt hangulat négyesben... (apa,anya,doki,szülésznő) hogy nagyon lelkes lettem újra, és várom nagyon...

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Enikő!

Nagyon sok boldog névnapot kívánok! Igazán különleges ez a névnapod a pici Vanessával a pocakodban! Nagyon jók a képek Rólatok! Pihenj sokat az utolsó napokban! Sok puszi nektek

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!


Mi ez a pangás?Tegnap is csak Korena irt ma meg csak etterke.Mit csinál mindenki?????

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot Enikő!
Én azért nem írtam, mert inaktív lettem és újra kellett regisztrálnom.. :(
Tehát ugyanaz a ziti vagyok, mint voltam :)

Kép
ziti01
 
 


Sziasztok!

Enikô! Boldog névnapot!!! :D Nagyon jók a képek, fôleg az utolsó tetszett :lol: Úgy t?nik, hogy még elég magasan van a pocid. Biztos van még 1-2 heted!

Kabóca: Te, miért mutatja a vonalzód, hogy lehet, hogy ma születek???? Nem kevertél valamit össze a dátumokkal? :shock: :shock:
Gondolj bele abba, hogy 2 baba kétszer annyi öröm! És ne félj, biztos nagyon szépen megnônek majd és csak akkor fognak kibújni, ha már jó nagyok! El tudom képzelni, mennyire várhattad a pocakosságot 6 év után!

Korena: örülök, hogy már nem félsz a szüléstôl. Ha az elsô ilyen gyors volt, biztos a második is az lesz! Nálam nem volt aromaterápia, meg semmi hókuszpókusz, igaz hogy a férjem ott volt végig mellettem, de így is egy életre szóló fantasztikus élmény! Hát még ha kényeztetnek is majd! Kislányod nem lesz ott? Ne sértôdj meg ezen, sok nagyobb gyerek ott van a kistesó születésén. Bár lehet, hogy én sem tartom olyan jó dolognak.

Eni: még egy szó: írtad, hogy kádban is lehet szülni. Én azt hallottam, hogy vízben sokkal jobban tágul a méhszáj és a fájdalmak is elviselhetôbbek, mert jobban el lehet lazulni. Nálunk sajnos nem lehetett vízben szülni, bár fürdôt vehettem volna, de amíg mozogni tudtam, eszembe sem jutott, aztán mikor már lépten-nyomon fájások voltak, akkor MÁR eszembe sem jutott :) Ami nekem segített, hogy folyton almalevet ittam. Persze csak kortyonként, de még a kitolás szüneteiben is. Ez sok erôt adott.

Puszi Mindenkinek
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok Lanyok!

Megerkeztem a nyaralasbol es nem gyozlek visszaolvasni benneteket. Ugy orulok, hogy vannak uj kismamik is!

Ma delelott voltunk UH-n, kaptam kepet is, ugyhogy majd letoltom a fotoalbumba. Egy kicsit meglepodtem, mert fizetni kellett a kepert. Ugy tudom, hogy otthon nem kell, de lehet, hogy rosszul tudom. Akkorakat ugralt a baboca a mehemben, hogy a ferjem meg is ijedt, amikor meglatta a kepernyon. Egybol kerdezte az ultrahangozo csajt, hogy ez mi volt. O meg mondta, hogy ez egy ugras volt. Mar elore felek, hogy mi lesz majd akkor, amikor mar erezni is fogom. :lol: Mondtam is a ferjemnek, hogy remelem ez nem annak a jele volt, hogy hiperaktiv lesz a gyerkocunk, mint a draga jo apucija volt kiskoraban.

Majd jelentkezem, ha visszaolvastalak benneteket. Most pedig letoltom az UH kepet az albumba, meg megnezem, hatha vannak ujabb kepek.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Nagyon rossz lett a letoltes az albumban, ugyhogy inkabb e-mailben kuldom el nektek az Uh kepet.

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Örülök, hogy jól telt a nyaralás és hogy láttátok a Babát! Az, hogy ugrál, csak azt jelenti hogy nagyon jól érzi magát az anyukája pocijában. :lol:
Remélem nincs már rosszulléted!
Megnézem a képeket.

Puszi:
zsuzsi 81
 
 


Korena: most, hogy nézegettem a képeidet, eszembe jutott, hogy nagyon hasonlítasz egy ismerôsömre, akit Lindának hívnak. Szinte tök ugyanaz az arc és még a hajatok is hasonló. Nincs véletlenül a családban egy Linda? :shock: :shock: :shock:
zsuzsi 81
 
 


Korena: most, hogy nézegettem a képeidet, eszembe jutott, hogy nagyon hasonlítasz egy ismerôsömre, akit Lindának hívnak. Szinte tök ugyanaz az arc és még a hajatok is hasonló. Nincs véletlenül a családban egy Linda? :shock: :shock: :shock:
zsuzsi 81
 
 


Köszi lanyok a jokivansagot!!! :D

Sajni tegnap nem tudtam jönni, talan ma este legközelebb. Jol vagyunk. Majd irok.
Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!
Olive én nem kaptam képet!Fel vagyok háborodva....
Egyébként itt az Egerszegi korházba is kell fizetni a képért.A 2 dimenziosért 500Ft a 3dimenziosért 1500Ft.De szerintem az értéke számunkra sokkal nagyobb.Szóval várom a képet!!!!!!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Ne haborogj Beuci, mas se kapott meg kepet! :lol: Tegnap este annyira faradt voltam, hogy miutan letoltottem az albumba, megnyitottam a hotmailt es annyi mailt talaltam, hogy mire vegigneztem a kepeiteket, majd leragadt a szemem, ugyhogy ugy dontottem, hogy ma kuldom az UH kepet. Ezer bocs.

Zsuzsi, nem tudok Lindarol a csaladban, de apukam felol rengeteg olyan unokatestver, masodunokatestver van, akiket nem ismerek, mivel annyira nagy a csaladja.

Akkor most megprobalok kepeket kuldeni nektek e-mailben.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Elkuldtem mailben az UH kepeket, ha valaki nem kapta meg, szoljon, kuldom ujra!

KépKép
olive
 
 


Hááááát én még most sem kaptam meg! :cry: :roll:

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Beuci, elkuldtem neked a kepeket ujra, hatha most mar megkaptad.

KépKép
olive
 
 


Igen Olive most már megkaptam köszi.Mondtak a méreteiröl valamit?Egyébként a következö ultrahang ott is 18-20 hetesen lesz?
Egyébként milyen volta nyaralás?Rosszul léteid vannak még?

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Szia Olive,

én is megkaptam az UH képeket, köszönöm szépen. Írtad, hogy, hogy nincs orvosi vizsgálat a terhesség alatt Angliában, gondolom ezalatt a hüvelyi vizsgálatot érted. Engem a magyar orvosom megvizsgált amikor felkerestem, hogy terhes vagyok. Utána 2x volt hüvelyi UH. Aztán spanyolországba költöztem és az itteni orvos is csak normál UH vizsgálatot, hüvelyi vizsgálat nem volt. A terhesség vége felé vettek hüvelykentet, hogy esetleg van-e valami fertőzésem, mert megfertőzhetem a babát szüléskor. Egyébként kb havonta volt UH. Ilyenkor megbeszéltük a kérdéseit, vérnyomásvérés volt, néha a súlyomat is megmérte és a terhesség alatt 2x küldött vérvételre. szóval szerintem nem csak angliában nincs vizsgálat, ez természtes az UH mindent kimutat. Ne aggódj, nem lesz gond. Szép babavárást!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Olive: köszi, megkaptam a képeket, nagyon édesek!!!! Nosztalgiázni kezdtem és egy kicsiit irigyellek is, hogy Valaki ilyen szépen növöget a pocidban :D
Lehet, hogy félreérthetôen írtam, de Korenának akartam címezni azt a Lindás kérdést :oops:
Nekem sem volt hüvelyi vizsgálat a terhesség során, csak amit Eszter írt, a végén. Itt különben vagy a családorvoshoz jársz, vagy elmész egy nôgyógyászhoz, ami szintén ingyenes. Én az utóbbit válsztottam, valahogy jobban megbíztam egy szakemberben. Ô is csak vérnyomást-, súlyt mért, ultrahangozott, vagy csak megtapogatta a hasam, meghallgattuk a baba szívhangját és beszélgettünk. Mégsem éreztem egy pillanatig sem, hogy nem törôdnek velem, vagy nem vagyok biztonságban.

Mindenkinek jó pocakosodást kívánok!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!!!

Bocs hogy tegnap este már nem írtam, de elég fáradt voltam. Ahogy közeledik a szülés már egyre izgatottabb vagyok, milyen lesz, stb.

Olive: köszi a képeket, édi nagyon a babuci a pocidban.

Beuci: te mikor csinálsz képeket? Kíváncsi vagyok rád. Már biztos jó nagy neked is a kismanó...

Egyébként ha megszülök, mindenkinek megy e-mail :D. Már elö vannak készítve, a férjem fogja elküldeni képpel együtt.

Sedith: köszi a D. Andrea képeit. Édes a kislány nagyon!!! Tudsz róla valami többet?

Korena: Te jól vagy???

Puszi, Eni

Kép
Kép
ann77
 
 


SZIASZTOK!!


Látom nagyon megy itt is a beszélgetés sajnos nincs időm visszaolvasni,de látom Enikő még nagyon aktiv vagy! :)
Enikő!
Sok Boldog NÉvnapot jöttem csak köszönteni :!: :!:

Pusza mindenkinek!

Kati , Mira,Iza babaKép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
kati28
 
 


Kati: Köszi :D :D :D!

Igyekszem... azert pihizek is. Vanessa is nagyon aktiv. Nem veszem eszre hogy a vegen kevesebbet mozogna...

Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Etterke es Zsuzsi irta, hogy Spanyolorszagban es Kanadaban sincs nagyon orvosi vizsgalat. En nem csak ugy ertettem, hogy huvelyi vizsgalat. Az egesz terhesseg alatt osszesen 2 UH van, akkor latod csak az orvost 5 percre. Az UH-t nem is az orvos csinalja, hanem egy nover. Tehat az orvossal csak beszelgetsz az UH utan. Engem az haboritott fel penteken, amikor az UH-t csinaltak, hogy tudom, hogy van egy miomam, ami egy joindulatu daganat a meh falan. Elvileg nem problema, de azert figyelni kell, mert a terhesseg alatt novekszik es ha tul nagyra no vagy rossz helyen van, akkor okozhat gondot. Ezt a magyarorszagi UH-n tudtam meg. Itt eszre se vettek. Amikor mar eppen befejezte a nover az UH-t, rakerdeztem, hogy a miomam most mekkora. Erre visszakerdezett, hogy milyen mioma. Na, most ha Magyarorszagon szinte az 1. percben eszrevettek, ahogy ultrahangoztak, itt nem kellett volna latniuk? Egy 37 mm-es miomat nem vettek eszre. Azert ez egy kicsit furcsa. Aztan ujra megnezett a csaj es akkor megtalalta. Otthon meg csak 25 mm-es volt, ugyhogy azota nott. Ezutan volt a talalkozas az orvossal. Neki is megemlitettem a miomat. Nezegeti a papirjaimat es kozli velem, hogy itt nincs szo semmi ilyenrol. Ekkor kiment es beszelt a noverrel, aki ultrahangozott es megtudta tole, hogy tenyleg letezik es 37 mm-es. Annyit mondott a doki, hogy most meg ok, de lehet, hogy majd lesznek nagy fajdalmaim, ha tovabb no es esetleg szulesnel utban lehet, mert pont olyan helyen van. Na, ekkor felvetettem a csaszarmetszes kerdeset, mivel nekem egyebkent is ugy kene szulnom a szemem miatt. Azt hiszem lesz meg veluk egy-ket csatam ezzel kapcsolatban, mert nem nagyon akarnak hallani rola. Nem fogjak fel esszel, hogy ha termeszetes uton szulok, nagyon nagy a rizokoja annak, hogy megvakulok. Azt mondta, hogy meg beszel ezzel kapcsolatban nehany kollegajaval, aztan majd a 21. heten, amikor megyek a masodik (egyben) utolso UH-ra, visszaterunk erre a kerdesre. Azt mondta, hogy lehet, hogy majd elkuld egy szemeszhez, mert nem biztos, hogy Angliaban ugyanazt mondjak, amit Magyarorszagon. Azzal aztan ki vagyok segitve, ha itt azt mondjak, hogy szulhetek csaszar nelkul es megis megvakulok, mert a magyar dokiknak volt igaza. Ha viszont tenyleg ezt fogjak mondani, akkor megyek haza szulni, mert nem szeretnem kockaztatni a latasomat. Voltam mar nehany napig vak es nem szeretnem ujra atelni, foleg nem egy orok eleten at, ugy, hogy egy gyereket fel kell nevelnem. Azt mondta a ferjem, ha nem vallalja a doki a csaszart, akkor megmondja neki, hogy mi meg csak akkor vallaljuk a sima szulest, ha ala ir egy papirt, hogy 100%-ig garantalja azt, hogy nem vesztem el a latasomat es ha megis, akkor szemenkent fizessen 1 millio Font karteritest. Ilyet biztosan nem irna ala, inkabb vallalna a csaszart. Na, mindegy, nem is idegesitem magam, majd lesz valahogy.

Eni, sok boldog nevnapot! Jo, hogy Kati irta, mert en sose vagyok kepben nevnapok teren. Angliaban nem unneplik, aztan mar en is leszoktam rola.

Majd kuldok nektek nyaralos kepeket, bar foleg tajkepek, egymast nem sokat fenykepeztuk. Azert akad rolam is egy-ket kep. Pocakom meg mindig nincs, csak estere szokott megnoni a hasam. Estenkent ki kell gombolnom a nadragom. :)

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Most jöttem haza anyukámtól. Sajnos nem bírtam a buszt, és a végén hánytam. :oops:
Ann: BOLDOG NÉVNAPOT és könnyű szülést!
Érdekes amit az UH-ról írtok. Persze nekem biztos azért más, mert inszeminációval jöttek össze a picik. Tehát én már most, 15 hetesen négyszer voltam UH-on és a jövő héten megint mennem kell, meg majd a 19. héten is. A dokim persze mondja is, hogy a 32 évem sem igazán optimális az első gyerek szüléséhez, de így meg hogy ikrek, végképp vigyázni kell magamra(magunkra). Nekem mindig a dokim csinálja az UH-ot, és a férjem is mindig benn van velem. Mindig mutatja, hogy melyik baba , hogyan fekszik. Nagyon kedves és figyelmes. Ő amúgy ott dolgozik a mesterséges termékenyítő központban, és lehet ezért ilyen , mert tudja, hogy mennyi mindent tettünk a babákért.
Mindenkinek további szép napot!
kabócabobár
 
 


Köszi nektek is a jokivansagokat!!!

Kaboca: Sajnalom, hogy rosszul voltal a buszon. :( Az elejen ez tenyleg rizikos, nekem is mindig hanyingerem volt. A vonalzod meg mindig nem latni, sajnos.

Olive: Köszi a kepeket! Nagyon szepek, es te is jol nezel ki rajtuk. En a helyedben biztos otthon szülnek, nem kockaztatnek semmit. Olyan hihetetlen hogy Angliaban ennyire rossz az ellatas (bar a tesom is meselt egy-ket dolgot, mert ök is eltek ott kint). Szerencsere Ausztriaban nagyon jo a helyzet, sokkal jobb mint Magyarorszagon. Nagyon odafigyelnek az emberre kezdettöl fogva, a korhaz ahol szülni fogok pedig a MO-i viszonylathoz kepest alom. Remelem ezt utana is igy fogom gondolni, de amikor bejelentkezni voltunk, nagyon jol ereztük magunkat.

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok lányok!

Olive: nagyon köszönöm a képeket! Szép helyen voltatok, biztos nagyon meleg volt. Örülök, hogy most már nem kínoznak a rosszullétek sem.
Hát érdekes, amit a UH vizsgálatról írtál, nem nagyon lehet bennük megbízni. Azt semmiképpen ne kockáztasd, hogy belemenj egy természetes szülésbe! Ha nagyon nem akarják, tényleg menj haza. UH vizsgálatok terén nekem az elején minden alkalommal megnéztük a babát. kérdeztük is az orvost, hogy nem árt-e neki, ha ennyit nézik. Mondta, hogy nem. Aztán furcsa módon a terhességem második felében meg már egyáltalán nem nézte meg! Januárban volt utóljára UH és májusban szültem! Azt mondta, hogy ne aggódjak, minden rendben van és csak akkor nézzük meg legközelebb, ha sokat késik a szülés. Különben sem kell folyton nézegetni a babát, mondta. Hát, ez nekem magas volt! :roll: :roll: :roll:
Lényeg, hogy már jól vagy, a szülésen meg még ráérsz gondolkodni.

Enikô: Hú, már csak két hét!!! Nagyon izgi! Azt hiszem, hogy ha majd szülni mégy, nem azzal fogsz foglalkozni, hogy van-e virág a szülôszobában, bár az tényleg jó, ha kényelmes a szoba és gyakran rádnéznek. Biztos nagyon jól fog menni!

Kabóca: tényleg nagyon vigyázz Magatokra. Remélem az a buszos eset nem fog mégegyszer elôfordulni :( Jó, hogy ilyen rendes a dokid. Puszi mindhármótoknak :P
zsuzsi 81
 
 


Zsuzsi: igen, jo meleg volt, de allandoan fujt a szel, ugyhogy el lehetett viselni. Ami nagyon erdekes, azt hittem, hogy majd a melegtol meg a tuzo naptol rosszul leszek, erre kiderult, hogy azt nagyon birom, inkabb akkor van hanyingerem, amikor itt vagyok Angliaban es be van borulva meg esik az eso. A ferjem meg is jegyezte, hogy biztosan allergias vagyok Angliara. :)

Kabocabogar: meg mindig nem olvastam vissza a forumot es csak most latom, hogy neked ikreid lesznek. Tok izgi! :D Egy baratnomnek vagy rokonomnak se szulettek meg ikrei. Vannak UH kepeid? Nagyon kivancsi vagyok. A te e-mail cimedet nem is tudom, ugyhogy neked nem is tudtam elkuldeni az UH kepet meg a nyaralos kepeket. Ha tudsz, akkor legyszi kuldjel a picurkaidrol kepet! Na, meg magadrol is. Cimem: newlynfish@hotmail.co.uk
Sajnalom, hogy rosszul lettel a buszon. En buszon nem ultem, amiota babas vagyok csak repulon meg kocsiban. A repulon semmi bajom nem volt, az autozas viszont nem nagyon megy. Ma anyosomhoz mentunk delutan, ami kb. fel oras kocsiut es eleg vacakul voltam. Mondtam is a ferjemnek, hogy most egy darabig kerulni szeretnem az autot, ha lehet. Tegnap 1 orat kocsikaztunk, raadasul kanyargos erdei utakon es borzalmasan ereztem magam. Mondtam neki, hogy egy darabig gyalog szeretnek kozlekedni, aki meg messze lakik, latogasson meg, ha latni akar. :) Oktober elejere viszont be van tervezve egy hosszabb kocsiut, ami kb. 4 oras. A baratainkat szeretnenk meglatogatni, akik jo messzire koltoztek tolunk. Nagyon szep helyen laknak, tengerparton. Olyan jo lenne nagyokat setalni ott, de nem tudom, hogy par het mulva menni fog-e a kocsikazas.

Korena: te hogy allsz rosszulletek teren? Tul vagy mar rajta?

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok, Babavárók!

Remélem, mindenkinek kellemesen telt a hétvége! :) Nekünk is jó volt, tartalmas, bár kissé fárasztó is. Voltunk látogatóban, focimeccsen, 3x látogatóink voltak, szóval, zajlott az élet. Kicsi Kriszta remekül van, mióta megvan a két fogacskája, már a fogmanók sem kínozzák (annyira). Ami nekem nem tetszik, az az, hogy nem eszik normálisan, de biztos magához veszi a szükségeset, mert nem fogy és jól van. Szval kb. ennyi magunkról. Ja, még annyi, hogy a hételő most szomorúra sikeredett, mert nemrég elutazott a párom 2 napra, holnap este jön haza, ésszerdán ismét küldik máshová. De ez van.

Olive: Isten hozott haza, örülök, hogy jól vagy már! Megkaptam a képeket (UH és kirándulás egyaránt) nagyon édi a picúrod és gyönyörű helyeken is jártatok! :) Kicsit nosztalgiáztam míg az uh-képet néztem! :)
A kimondottan hüvelyi vizsgálat itt sem túl gyakori, engem novemberben nézett meg az orvos utoljára, majd csak a szülés előtti napon vizsgáltak meg ismét, amikor bementünk a kórházba. Uh az pedig volt 7x. Kb minden hónapban egy. De júliusban és februárban nem voltam, ezért lett csak 7. És amikor már bementem szülni, már nem is néztek meg uh-n, csak vizsgáltak. A doki, akihez terhesség alatt jártam, viszont mindig tisztességesen megvizsgálta a babót, mindig mondta, pl. hogy a szív 4 kamrája kifejlődött, az ujjpercek megvannak, a hólyag tele vizelettel, tehát a vesék működnek, stb. Én olyankor nem láttam a képernyőt, de a párom igen, és az orvos mindig felvette videóra a vizsgálatot, így otthon én is vissza tudtam nézni. Most mondta egy kismama, hogy azóta tett egy képernyőt a mamával szemben is, hogy ő is láthassa. D én már más orvoshoz járok, illetve fogok járni a következő terhességemkor.

Enikő: Jujj, valóban izgalmas, amikor tudod, hogy bármelyik pillanatban bekövetkezhet, amit annyira vársz. Remélem, hogy Vanessátok mégsem várat annyit magára, mint Krisztababa. :)

KAbóca: Sajnálom, hogy elég rosszul sült el a buszozás, szerintem amíg terhes vagy, most már kerüld el az ilyenfajta utazást. Szerintem ne aggódj amiatt, hogy ikreid lesznek. Nehéz lesz, az biztos, de néhány hónap után úgyis megszépülnek még a kezdeti nehézségek is (példa vagyok erre én) és majd felhőtlenül örvendhetsz az anyaságnak. Akik meg szörnyűlködnek ezen, azok biztos nem tudják, hogy ti mennyire várjátok ezeket a babákat, és hogy milyen jó lesz nektek, amikor 2 gyereketek egyszerre fog felnőni. Egy ikres anyuka írta egyszer egy topikban, hogy szerinte az ideális korkülönbség a gyerekek között az 1 perc. Elég kicsi? :lol: :lol: :lol: Nos, fel a fejjel. Meglátod, minden rendben lesz, és ha még segítségetek is lesz, akkor annál könnyebben beindultok. MIndenesetre, egy tanácsot adnék, ha megengeded. HA az anyukák segíteni akarnak, akkor mindenképpen csak külön-külön fogadjátok el őket, így legalább hosszabb ideig lesz segítség, és a gyerekek körüli teendőket semmiképpen se engedjétek át nekik. Főzzenek, takarítsanak, gyönyörködjenek a babákban, de a pelenkázás, fürösztés, az a ti dolgotok. Esetleg legelőször, ha nagyon bizonytalanok vagytok (én az voltam, de már második nap mi csináltuk), akkor fürösztheti a mama, vagy csak besegíthet, de különben nem muszáj. :)
Ha van kedved, foglalj össze néhány adatot magadról (utolsó mensi, szülés várható időpontja, lakhely, életkor) és írd meg, mert beteszlek a fórumos táblázatba, ahol már elég sokan szerepelünk.

Ziti: Ha akarod, te is elküldheted, szívesen beírlak téged is. Tényleg, te nagyon eltűntél már az utóbbi naokban! Remélem, minden rendben! :)

Beuci: Már csak te hiányzol a sorból! De tudom, hogy te is elfoglalt vagy. Sikerült a lakásátrendezés, rendbetétel? Még mindig te vigyázol az unokaöcsire? Vigyázz magatokra, ne erőltesd meg magad! :)

Jaj, Korena: Mi van veled, remélem, csak a hétvége miatt nem jelentkeztél! :)
Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Ti aztán bírtok éjjel és hajnalban írni, lányok (kivétel Zsuzsi :lol: ). Örülök, hogy jól vagytok, remélem a többiek is, akik nem írtak.

Mi is megvagyunk, Vanessa már nagyon feszeng, néha úgy érzem, hogy szétmegy a hasfalam, valahogy úgy nekifeszíti a kis lábát, hogy úgy érzem, mindjárt kidugja :lol: .
Egyébként jól vagyunk, ha alszik akkor tényleg "tünetmentes" vagyok. Kíváncsi vagyok, hogy fog elindulni nálunk az egész, néha kicsit félek tőle, máskor pedig nyugodt vagyok teljesen. Egyébként megpróbáltam beállni arra, hogy nem sürgetem, hiszen sok ember ráhúzott már jó néhány napot. Nem akarok türelmetlen lenni.
mi holnap megyünk CTG-re és UH-ra, remélem minden OK mint a mőltkor is. A férjem is jön velem mindig, olyan jó :) .

Legyen szép napotok!
Puszi, Enikő

Kép
Kép
ann77
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: