Új privát üzeneted érkezett!

Barbamami: na a szocpolra figyelj oda!!!
Ez az egyik idegbajom az OTP-vel!!! Megszületett Gergő baba, beadtuk a szocpoligényünket az otp-hez (jó, ő már a harmadik, de asszem az eljárás szempontjából kvázi mindegy...). Szóval beadtuk az igényt tavaly júniusban. Mondjuk ezt elcsesztük, mert ugye a beadás dátumától számolják (nálunk már meglévő hitel van, így utólagos szocpoligényt adtunk be az időközben megszületett porontyra, kettő gyerkőcre a hitelfelvételkor jóváírták), így elbuktunk közel 4 hónapot.... szóval beadtuk tavaly júniusban, és ma egy hete számolták át.... eddig tarott, mire a malomkerekek megőrölték..... basszus.... egy év!!!! Te elhiszed????
Amúgy most azért küzdök, hogy februárban beadtunk egy hozzájárulási kérelmet ahhoz, hogy a földhivatal bejegyezhesse a férjemet a lakóingatlanra, mint tulajdonost. Eddig a telek az én nevemen volt, most a felépült épületre (és telekre) részarányosan tulajdonjogmegosztást szeretnénk (meg hát kell is) bejegyeztetni.... Ehhez, mivel az otp áll az elsődleges jelzálogjogi helyen az ingatlannyilvántartásban (a magyar áll. kincstár meg a másodikon a szocpollal), előbb kell, hogy az otp hozzájárulási nyilatkozatot tegyen, hogy a földhivatal bejegyezhesse a férjemet, mint tulajdonost. Erre várok február óta. Addig nem jegyzik be a harmadik gyerekre a szocpolt a földhivatalnál, és nem tudom az államkincstár hozzájárulási nyilatkozatát (mivel ők a másodlagos jelzálogosok....) megkérni, hogy a földhivatal végre a tulajdoni jogviszonyokat rendezze. Addig meg nem tudunk újabb hitelért menni (mert jelzáloghitelt akarunk a kocsira).... és addig nincs új autónk... és addig nem férünk bele az ötszemélyesbe hatan, és addig nem tudunk sehova együtt menni....
UFFFFFFFFF és utánlom az otp-t..... hetente hívom őket és mindig azt mondják, hogy folyamatban van, hívjam őket egy hét múlva.... de ha én pöcsölnék ennyit a fizetéssel, asszem már rég elvitték volna a házat a fejünk felől.....

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Barbamami: 404-es hibakódot küld, a file (farka) nem található... :( vm ötlet? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jó ég :shock: :shock: :shock: Hát azt hallottam,hogy a szocpol enyhén nem az a 200-as sebességkategória.. De azért ez nem semmi!!
Na,legjobb lesz már most beadni.. :roll:

Aha,én is megpróbáltam,és nekem se adta ki így az oldalt,pedig ezt írták az elérhetőségemre..
Úgy tudod elérni,hogy beütöd a www.kep.tar.hu-t. Na ott a keresés-ben, (az alsó-n,a tár.hu-s on) begépeled a "barbamami"-t "egész szóra" keresve,és akkor megtalálja.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

 
 

Na,egyszerűbb verziót is találtam :roll: :

http://kep.tar.hu/barbamami

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: Hihetetlen! Lehet, hogy majd jövök ötletekért, ha nem bánod! :) Félelmetes! Áh, nem találok szavakat! Gyönyörűek! Istenem, én még csak most ismerkedem pl. a decoupage (azt se tudom hogy írják...) technikával.... Eddig kemény két képet sikerült a gyerekeknek "ragasztanom", dehát azok a nyomába sem jönnek azoknak amiket Te készítettél...

Lányok! Nézzétek meg a fotókat! Valami fantasztikus!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Azta Barbamami!!!! Ezt nem hiszem nagyon ügyi vagy. Én is szoktam dekoráli de ezt tuti nem bírnám.

Persze jelentkezem amint van valami.

Mandala! Nem semmi amin ti átmentek néha. Ha van kedved kukkants már rá az iwiw-n hogy hol is dolgozom én amikor nem vagyok éppen kismama. Aztán ha lehet ne utálj meg érte. Oké? Köszi!!!

Szép napot!!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy így aggódtok. Tulajdonképpen nem komoly a dolog, majd ha lesz kedvem leírom, mert kíváncsi vagyok Ti hogy vagytok ezzel. Most szerencsére van mit csinálnom, úgyhogy a kávé meg a süti már megvolt, meg most már látom az alagút végét, úgyhogy jobb a helyzet.

(Tegnap felfedeztem, hogy a muffin sütés milyen egyszerű és sikeres dolog, úgyhogy hülyére sütöttem magam)

Bebi én lemaradtam! Progr. császár lesz? Én is tudtam mikor fogom szülni a lányomat! Nem volt csaszi de dokibácsi mindig viccelődött, hogy mikor szülünk? Én meg mondtam mikor. ÉS pont aznap lett meg.

No mindenkinek jó nyarat!

Szocpolróllehet hogy már írtam, Barbamami, ha nem találod írj és leírom én is mi a tapasztalat!

Sziasztok:i
iloly
 
 


Mamik,bárkinek bármiben tudok segíteni, ÍRJATOK!!!!!
(Nekem ezek a -férjem nagybecsű szavaival élve "limlomok"- készítése a legkedvesebb hobbim.. :D :D )

Iloly:
Minden szocpolos tapasztalatot elolvasnék!! Hátha okosabb leszek valamivel :roll: :roll:

Bebi:
Megtaláltam a Peti ágyáról a képet :D Szerintem ugyanolyan, mint a tiétek.. (És hát hadd írjam meg,hogy a sötétre pácolt ágy olyan jól néz ki!!! :lol: :lol: )
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,nem limlomokat szokott mondani,hanem "kicit-kacatokat".. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na,megint én :oops: ..
Miközben írok,mindig jön valamelyik gyerekem..,és pont azt felejtem el leírni,amit legelőször akarok.. :oops:
Köszönöm szépen a dicséreteket,nagyon aranyosak vagytok!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mamik,ezt muszáj megírnom!!

MEGKAPTUK A HITELT!!!!!!!!!!!!!!!!

Már egy éve próbálkozunk,most végre folytathatjuk az építkezést!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Gratulálok Barbamami!

Akkor most leírom a mi tapasztalatunkat, ami azért Neked lehet, hogy már késő bánat!

A mi házunk felújításánál az eredetileg 3 szobás házat úgy bővítettük, hogy egy étkező, 6nm-es dolgozószoba, egy fürdőszoba, WC és kamra lett hozzáépítve a házhoz, ami összesen 35nm új épületrész. A régi vizes blokkokat összebontva egy 25nm-es nappalink lett, ami egy légtér a konyha-étkezővel, így összesen egy 58nm nagyságú konyha-étkező-nappalink lett. Ez volt szószerint a tervre írva, hogy konyha-étkező-nappali. Így fogadta el a hatóság a tervet. Az OTPsek meg ezért nem fogadták el a szocpol kérelmünket, mert a lakás szerintük így nem bővült egy legalább 12nm nagyságú lakószobával. Nem tudtam rajtuk keresztülmenni.

Na mindegy, így majd felvehetjük a teljes szocpolt a 4 gyerek után, ha még nem öregszünk ki teljesen, és véletlenül építkezünk.
iloly
 
 


Bebi: tudom hol dolgozol... nem az ügyintézőkkel van bajom... a bürokrácia idegesít.... de az nagyon... az ügyintézők helyesek, ha rajtuk múlna nem lenne gondom... de ide kell küldeni, ott várakoztatják, oda küldik ott engedélyezik, visszaküldik ott iktatják... szóval..... nem lennék a munkatársad.... már ott a nagy hárombetűsben.... az eszem megállna.... túl sok a papírmunka... sztem feleslegesen....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Iloly: nem lehetett volna betenni egy gipszkarton falat az átvevésig (na ezt jól megmondtam....) aztán kivenni és a tervben meg bennhagyni, tehát az otp (csak így kisbetűvel.... mert haragszom rájuk nagyon!) elfogadta vón... csak agyalgok, mert már amióta az építkezés folyik azt érzem, hogy minden szerv (önkormányzat, bank) csak kekeckedik velünk, szóval amióta építkezünk azon agyalok, hogy hogyan lehetne átverni őket, hogy jobban járjunk... :) Mert azért négy gyerkőcre a szocpol.... hát az jól jött volna nektek... :)

Barbamami: kereslek ám majd tényleg ötletekért... annyira nagyon csodákat műveltél!!!! Egész kedvet kaptam én is... csak hát nem tom lesz-e akkora kreativitásom, és főleg kézügyességem, mint Neked?! :)
És nagy gratula a hitelhez!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ez bolond.... végig félkövérrel írta, pedig nem úgy szántam... no mindegy.. . :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Iloly:
Huh.. Ez azért durva! Mi a szocpol nélkül abszolút nem tudnánk befejezni a házat.. Most csak annyit tudtunk igényelni (tekintve,hogy 5 éven belül vissza kell fizetni a kocsirészlet mellett.. :roll: ),hogy a tető és az ablakok meglesznek. A többit a szocpolból kell kihozni,persze munkadíj nélkül,mert a párom fog csinálni mindent..
Esetleg Mandala ötletét nem tudnátok kivitelezni?? Állítólag a Takarékszövetkezetben normálisak (ebben a pillanatban értem haza,a szomszédot kérdeztem,akik most vették fel náluk a szocpolt).. Esetleg meg lehetne náluk is próbálni!! Azért 4 gyerekre a szocpol kb. 4.5 Millió!!!

Mandala:
Nagyon szivesen segítek bármiben,amiben tudok :D ..
A szalvétatechnikához pl. szerintem csak némi türelem kell,de irtó látványos tud lenni :D :D :D És nagyon hamar kész..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Húh, jó régen jártam erre, de most visszaolvastam!

Barbamami, nagyon szépek a gyerekeid! :)
Örülök, hogy végre sikerül felvenni a hitelt! Hát nem lesz semmi befejezni a házat a szocpolból, de majd szépen lassacskán meg lesz minden.
Az alkotásaidat sajna még nem tudtam megnézni, valamiért nem sikerült megnyitni, na majd még próbálkozok! :)
Az én Benci fiam sem egy nagy evő egyébként, ma pl. két diós palacsintát evett ebédre, vele inkább az a baj, hogy nagyon válogat. Az édesség jöhet minden mennyiségben, más már kevésbé...

Iloly, ez egy kicsit a tervező hibája is, ő tudhatta volna, hogy a szocpolhoz hogy kellene írnia tervre a dolgokat. Nálunk pl. úgy van, hogy mi már épp külterületen építkezünk, és ha tanyának írja a tervre a házunkat, akkor nem kapunk szocpolt, így viszont , mivel az van írva, hogy LAKÓINGATLAN és tanya, így kapunk. Ezen az egy szón múlik. Különben csak azért tanya, mert külterület és nagy a telek, egyébként tényleg egy normál lakóház.

Bebi, Sikerült végül is megnézni újra a házat? Szorítok, hogy igen. Lassan tényleg szülsz!!!Nagyon szép a babaágy és környéke! Az dekorcsík, ami a falon van, vagy valamilyen polc?

Mandala, neked sincs sok már hátra! :) Húh, szóval akkor mi is számíthatunk rá, hogy egy évig is elvacakolnak az utólagos szocpollal? Oh, pedig nagyon számítottunk rá már az idén! Eddig egyébként nagyon meg vagyok velük elégedve, egész gyorsan utalták az eddigi részeket. Mi is Takarékszövetkezetnél igényeltük egyébként.

Gabi, Eri veletek mi újság?

Mi megvagyunk. Az építkezés halad, ma festettek, meszeltek a házban a páromék(meg a szüleink is segítettek). Ha minden jól megy, szeptemberben költözünk.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Aztaa,Gerika,te is hogy haladsz előre! Még két hónap :D

Bebi:
Na,mi a helyzet????? Sikerült megnézni? Vagy már megszültél :D :D :D ??

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Erika: látom nálatok is családi segítséggel megy az építkezés... :) Nálunk is... most készül a kerítés... olyan helyes volt egy másik topicban egyik pocakos sorstárs... megkérdezte hány hektáros a telkünk, hogy amióta terhes vagyok, azóta gyakorlatilag csak azt hallja, hogy minden hét végén a brigádra főzök, mert építik a kerítést... :)

Barbamami: Tényleg... lehet, hogy Bebi már babázik? :roll: Úgy emlékszem szerdán csaszizzák.... de itt a hidegfront... lehet, hogy előbb jött a kisherceg? :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
Jaj,igazad van,neki tervezett császár lesz..elvileg :lol: ..

Tudod,én egyvalamit várok már nagyon..
Ha végre olyan állapotban lesz a házunk,hogy odaköltözünk (ami ugyebár messze nem azt jelenti,hogy KÉSZ..),akkor ha mondjuk a férjem úgy 3-4 órakor végez,hazajön,kajál,és tud csinálni még valamit a házon. És akkor szép lassan,de folyamatosan lehet csinálgatni,és közben EGYÜTT VAGYUNK.. Mert ez a "távházasság", hát néha már kikészít. És még csak most jön a java...
Mert hát a férjem keresi ugye a családi bevételek 3/4-ét,tehát dolgoznia is kell. Ha meg épp nem dolgozik,kint van,és a házon barkácsolgat.
Eredmény:sose látom emberi időben. Mostanában (úgy 2-3 hónapja..) még annak is örülök,ha legalább a gyerekek lefektetésére hazaér.. Reggel meg még általában alszom hajnalban,mikor elmegy.:(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Látom izgultok! Hát még én. Azért jólesik. Még egyben vagyok csak egyéb más helyzet miatt nem jutok géphez.

Iloly! Nem akarom az opt-t védeni, bár én is az vagyok de ehhez semmi közük. Ezt a kormány határozza meg és törvényben van foglalva. Ők mint bank csak végrehajtják az igen szigorú utasításokat. Egy rosszul folyósított hitelt, vagy szocpolt ha kiderül, már pedig mindig kiderül ellenőrzésnél az ügyintéző fizet zsebből. Nincs pardon. Tapasztalat.

Mandala! Csak vicceltem. Gondoltam, hogy nem rám pikklesz. A bürokrácia minden felé létezik. Más banknál, önkormányzatnál stb… Nekem mint ügyintézőnek azt hiszed nem durrant el néha az agyam a sok körmöléstől gépeléstől és papír tologatástól. Mert valamelyik okos kitalálja ott fent, hogy mit, hogy kell csinálni. És még egy percet sem dolgozott élesben, mert akkor tuti nem csinálná ezt.

Barbamami! Tényleg hasonló az ágy, nekünk azért valamivel világosabb színű. Szép kis szobácska. Gartula a hitelhez. Tudom én is, hogy nehéz megszerezni. Aki nem nagyon konyít hozzá annak meg pláne, mert nem minden ügyintéző olyan segítőkész. És bizony vannak útvesztők. A házat még mindig nem tudtuk megnézni. Ha holnap nem hív a pali akkor már csak szeptember lesz belőle.

Erika! Igen az egy macis csikocska és felette van egy polc. Elég homályos a kép, mert kamerával fényképeztem és pont szembe süt a nap. Szerdán szülök. Neked is rohamosan fogy az időd. Tudjátok már mi lesz a neve?

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy félreérthető volt! Az OTP-vel nincs bajom, mert bárhol máshol is így járhattunk volna. DE most olvastam, hogy a tv szerint a konyha-étkező nappalik, ha min. 60nm nagyságúak, 2 szobának számítanak!!!! Szóval, az ügyintézőnk nem volt ezek szerint toppon, hiszen ezen a 2 nm-en igazán lehetett volna segíteni. A tervezővel valóban gáz volt, mert mivel nem ebből a porfészekből származik, hanem a barátnőm volt, aki "undorító pesti", agyon szívattak minket az engedélyezésnél. Onnan kezdve, hogy milyen betűkkel írta rá a ház színét a homlokzati tervre. Az nem volt gond, hogy itt voltunk november elején fűtés nélkül. Szóval minden annak a kérdése errefelé, hogy mennyire tudod magadnak "megnyerni" a hatóságot és az ügyintézőket stb... és ez független a pénzintézettől.

Na nem dühöngök tovább, mert dógozni kell. Hajrá Bebi! Aztán majd tudósíts bennünket, ha tudsz.

Sziasztok: i
iloly
 
 


Bebi:
SZORÍTOK NAGYON!!! :D :D :D :D :D

Ma voltam a Takarékszövetkezetben,nyomtatványokat kérni a szocpolhoz..
Anyám.. Hát ezt a mennyiségű iratot egy év alatt se szedi össze az ember.. :roll: :roll: :roll:

Tudjátok,mit nem értek? Miért kell pl. munkáltatói igazolás??? Végül is ezt a gyerekek után kapjuk,nem magunk miatt,vagy szociális alapon,nem? :shock:
Ha pl. valamelyik szülőnek nincs munkahelye,vagy az APEH drága nem ad adóigazolást,vagy akár adósságai vannak..,vagy nemtudom,akkor nem kaphat szocpolt?
Na,hát ez nekem magas. Azt nyilván megértem,hogy igazolni kell, hogy van 3 gyerek,és mi tartjuk el őket. Ez rendben is van. De pl ez a 70%-ról számla,na ez is..
Ha pl. valaki mondjuk 20 milliós házat épít,annak már nem is érdemes felvenni,mert ha a 70%-ról számlát kell kérni..,hát annyival drágább lesz az építkezés,mint a szocpol összege.
(Na,ilyen gondunk mondjuk nincs,összesen,garázzsal lesz 90nm a ház)..
Hát,mindegy,nem is érdemes valami logikát keresni..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Jól van csajok ne dühöngjetek. Én tudom a legjobban mennyire nehéz ezt intézni.

Jövedelem igazolás tuti, hogy nem kell, csak hitelhez.
Számla pedig nem az egész építkezésről kell, hanem csak a szocpol 70%-ról. Az nem olyan sok. Simán össze jön.

Csak ügyesen. Ha segítség kell szóljatok.

Iloly! Ez így szokott lenni. Sajnos belebetegszenek ha nem a helyi főépitész tervez, mert elesik néhány garastól. Te meg esetleg tudsz spórolni egy kicsit.

Üdv! Szép napot!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!
Bekukkantottam ebbe a topicba is, mivel a címszó most szó szerint engem is érint. Igen, van már 3 lányom, most a ciklus 28. napján teszteltem egy +-t. Lelkileg most nagyon a padlón vagyok, mivel őt már igazán nem terveztük. Az eszem és a szívem-lelkem mát mond, de erősebb a lelkem abba az irányban, hogy megtartsuk ezt a babót. A férjem is kezdi elfogadni azt a lelki állapotomat, ami miatt már 3. napja rágódom, de az ideg majd kikészít. Ez most úgy jött, mint egy villámcsapás. Sajnos az én ismerettségi körömben nincsenek olyanok, akiknek ennyi gyermekük volna, így tőlük nem tudok tanácsot kérni. Tudom, ez a mi kis családunk dolga, de szeretném a véleményeteket hallani ez ügyben. Anyagilag nem volna akadály, amit a 3 idáig kért, azt meg is tudtuk nekik venni mindig. Mi volt a ti érzésetek, ill. a kívülállók véleménye (bár ezt nem szabad meghallani sokszor), mikor megtudtátok, hogy jön a negyedik baba? Most hogyan érzitek, jól tettétek, hogy vállaltátok őt? Sajnos nagyon sok kérdés kering a fejemben válasz pedig nincs rá egyenlőre.
Kérlek segítsetek nekem lelkileg.

Zsuzsa


Lányaim:
Petra 1998.08.13. Felícia 2001.09.21.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Zsuzsa:

Én azt hiszem 4 gyerekben nem vagyok illetékes, mert "csak" ( :lol: ) 3 gyerekem van. És nem is akarlak semmire rábeszélni,vagy lebeszélni..
Azt tudom leírni neked,ami a mi álláspontunk a témában.. :D
Nálunk egyenlőre marad a 3 gyerek,de szeretnénk egy 4.-et is.. Anyagi akadályai vannak... Ha "befejeztük" az építkezést,kb 4-5 év múlva visszatérünk a témára.. :D :D :D :D :D Nagyon remélem,hogy lesz egy 4.,....pedig hát azért nem lesz túl nagy a házikónk :roll:

Viszont,még egyet leírok neked :D
Annak idején anyuék már egyáltalán nem terveztek több gyereket.. Anyu elment a dokijához,mert azt hitte,klimaxos (40 éves volt),és hát kiderült,hogy nem klimaxos :lol: :lol: :lol: ,hanem babát vár.
Mesélte,hogy 3 napig teljesen kivolt.. Tudod,ez bonyolult ügy,de az első kisbabája,(a bátyám..) 2 hetesen meghalt. Utána 14 évig(!) nem sikerült kihordania babát,mert mindig elmentek a babái. A nővéremmel végig feküdt,még altatni is kellett.
Na,ezek után hát sokat vívódott,hogy mi legyen..
És aztán apuval közösen meghozták a döntést (most tiszta könny lett a szemem..),megtartottak. Anyu 8 hónapot feküdt velem,a végén már párnákkal kellett alátámasztani,mert kicsúsztam volna..
De 9 hónapra,majdnem 4 kilóval megérkeztem..
És nagyon hálás vagyok anyuéknak,hogy élhetek :D,mert hát ugye,ha máshogy döntenek,..,anyu egy palacsintasütésbe belekezd mondjuk a 3. hónaptól..,akkor nem lennék.
De itt vagyok,és boldogítom :lol: :lol: :lol: pl. ezt a topicot is :lol: :lol: :D :D :D :D :D

Bebi:

Na,most már nem dühöngök :roll: :D
A párom megkérdezte,milyen papírok kellenek az OTP-nél a szocpolhoz. Ott nem kell munkáltatói igazolás,meg pl a cégalapítói aláírási címpéldány másolata (a férjem azt mondta,csak az magában vagy 30 ezer..)..,úgyhogy ezek után nem a Tak.Szöv.-nél igényelünk.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,még egy..
Tegnap elmentem a corába iskolacuccokat venni a lányomnak.
Ő most 6 éves,elsős lesz.
Vettem neki ugye tornadresszt. Szemre vettem..,éppen jó rá.
Lefényképeztem őt a dresszben,meg a figyelmetekbe ajánlanám a cédulát,ami ugye azt mutatja,hány éves kölökre is lenne ez való.
Már csak azt nem tudom,jövőre hol veszek neki tornadresszt,mert nem volt nagyobb méret.. :?: :?: :?: :?: :?: :roll:

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Barbamami!

Először Neked írok, mert ez az egyszerűbb eset! Vagy a lányod nagy egy kicsit ugye, vagy a ruha kisebb a cimkén lévőnél! Nekünk pl. volt, hogy mind a két kisfiú 26-os papucsot hordott, pedig 2 év van közöttük, és a lábuk mérete között kb 4 szám eltérés volt akkor. Mégis mindnkire éppen jók voltak a papucsok. :D

Zsuzsa!

Nekem van itt a legnagyobb praxisom, hiszen nekem a negyedik gyerkőc már egy éves múlt. Őt szerettük volna, de az idő amikor érkezett akkor még kicsit korainak tűnt. A három nagyobbik mind fiú és én reméltem egy lányt ami össze is jött. ígyhát minden kívánságunk teljesült. A fiúk 98.10., 02.07, 04.06,-os születésűek, a kicsi pedig 06.06-lett, de nem én vagyok itt aki a legrövidebb idő alatt hozta össze a négy gyereket. A "kívülállók le vannak ejtve, a szülők persze nem ugráltak örömükben, de amióta megvan a csajszi anyukámat nem lehete levakarni róla. Az igaz, hogy kettőnél több gyerekemet nem hagyom ott egyik mamánál sem, de majd ha megnőnek megokosodnak, akkor elmehetnek együtt is.
Azok a gondok, amik közösnek tűnnek, az előző oldalakon már szóba kerültek, kb: kiborul a család, lakásépítés, nem mindenki él segélyeken akinek egynél több gyereke van. Az első kettőhöz nem tudunk hozzászólni a Ti esetetekben, a harmadik szerinted nem lenne gond.
Bár nálunk a kérdés fel sem merült, hogy nem tartanánk meg, egyáltalán nem bánom hogy négyen vannak és így hogy lányunk lett, megint olyan volt mintha az első baba lenne. :)
Ja az autót kihagytam. Anyagilag ha olyan helyen laktok ez a legnagyobb próbatétel. Van is ilyen topik "Milyen az igazi nagycsaládos autó?"
Nehéz így írni, mert nem tudom mitől félsz inkább, úgyhogy ha van konkrét kérdés írd meg, szívesen válaszolok és drukkolok a kiskrapeknak.
A legfontosabb! A gyerekeink szeretnek ennyien lenni és időnként jön az ötlet, hogy kéne még egy kislány kistesó.....Irígylem őket, mert mi csak ketten vagyunk testvérek, 6 év különbséggel, külön neműek.

:oops:
iloly
 
 


Szia Iloly!
Köszönöm a válaszodat. Nos úgy érzem, hogy az érzelmi kötődés fog dönteni a 4. baba mellett, de még nem letisztázott ügy, még gondolgodunk, hisz csak egy kis emberkéről van szó. Helyileg nagyon jó helyen lakunk (Bp-től 5 km), közlekedés szempontjából pedig egy Opel Zafiránk van, ami 7 személyesre bővíthető a csomagtartóba rejtett két üléssel együtt, tehát ez sem volna gond. Nálunk már az elsőnél is kiakadt anyukám, mikor mondtuk, hogy lesz, pedig akkor már házasok voltunk, de a bátyáméknál még nem volt gyerek. Megjegyzem nekik csak idén született, 40 évesek. Legszívesebben néha odadörgölném anyunak, mikor ajnározza a lányokat, hogy mit mondott annak idején. A harmadikat is elég nehezen fogadták el, de mint ahogy te is írtad, azóta imádja. Mindegy volna a neme, nem érdekelne minket az sem, ha ez is lány lenne, hisz nem készültünk rá, nem fürkésztünk be az akciókba mindenféle trükköket, hogy fiú legyen.
Mégegyszer köszi, hogy írtál.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Zsuzsa!

SzerintemTe már döntöttél....Ha meg még Zafirátok is van (mi is azt vettünk) akkor meg semmi gond
:D :D :D

Amúgy semmivel sem lesz nehezebb a helyzet, mint amikor a második született az első mellé, vagy a harmadik a két nagy mellé nálunk legalábbis a nagyobbak már mind "együtt kezelhetők" Játszanak, esznek fürdenek, stb....És nem bírják ki egyedül a többiek nélkül.


Bebi?

Sziasztok:i
iloly
 
 


Most azt próbálom kideríteni, hogy milyen összeg után fogják folyósítani a tgyást majd. Sajnos nem mindegy, hogy a 140e Ft-os keresetet veszik-e figyelembe( ez volt az utolsó szerződés szerinti bérem, mielőtt a Betti megszületett volna), vagy pedig a gyessel megegyező összget kapok. Közel 50e Ft a különbség.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!

Ez egy jó kérdéskör, hogy mi, miután jár, de miért nem tudsz GYED-et igényelni?

Vagy másik lehetőség, hogy visszamész dolgozni ha Betti betölti a három évet, és utána TGYÁS, vagy GYED. Csak ehhez olyan jó, vagy olyan rossz viszonyban kell lenni a munkáltatóddal, hogy megtehesd..... :) :oops:
iloly
 
 


Ebben a munkahely dologban van rossz és jó dolog is: családi vállalkozásban vagyok bejelentve (testvéreméknél). Itt végig dolgoztam folyamatosan (és nem hivatalosan, mivel nem lehetett volna), ugyanis én könyvelem nekik a gyógyszertárukat. Csak sajnos munkaügyis nem vagyok. De már keresem a kérdéseimre a választ a megfelelő helyen. Ugyhogy a pénzt így is úgy is megkapnám, de meg kellene utána addig fizetni a járulékokat, az pedig tetemes lenne. Más egy külső munkahely és más egy családi vállalkozás. Sajnos.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Zsuzsa!

A döntés a tietek, és nem lehet könnyű.
Nálunk ugyan minden gyerek tervezett baba volt, de azért én is megijedtem, hogy mi lesz, mit szólnak majd hozzá az idegenek. Pedig az én környezetemben van 4 gyerekes család, és sok 3 gyerekes is, egyáltalán nem nézik ferde szemmel a sok gyereket.
Idegenektől vannak negatív tapasztalataim is, de nagyon-nagyon sok pozitív is, nagyon sokan elismerően nyilatkoznak arról, hogy négy gyereket vállaltunk.:)
Egyébként azt hiszem, akkor tudtam meg igazán, hogy én szeretném a pici babámat, amikor 10 hetesen begörcsöltem itthon és vérezni kezdtem. Amíg beértem a kórházba, csak a baba foglalkoztatott, és tudtam, hogy én (mégha voltak is előtte kétségeim, hogy mi lesz, pl. hogy fogjuk bírni), akarom ezt a gyereket. Annyira, mintha az 1. lett volna.
Szerencsére a család nem nézett furán, anyósommal már arról beszélgetünk, hogy esetleg jó lenne még egy kislány :D... (Nekünk a kettő közül az autó megvan, a ház kellene hozzá :D.)
Bár egyébként az gondolom, a tágabb családnak sincs semmi köze ahhoz, hogy hány gyereketek van, nektek kell felnevelni. Lehet, hogy tartanak tőle, hogy hogyan bírjátok majd anyagilag, de szerintem inkább segíteni kellene, nem?
Azt én nem tudom, hogy a gyerekeim szeretnek-e ennyien lenni (ahogy Iloly írta), de abban biztos vagyok, hogy szeretik egymást.:) És azt is tudom, hogy én szerettem, hogy vannak testvéreim (2,5 testvérem van).

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Köszönöm a bíztatásodat. Ma voltam dokinál, mert nagyon görcsölök már 2 napja és barnás folyásom is van egy kicsi. Megvizsgált, de rendellenességet nem talált. Viszont nagyon korai a terhesség szerinte és az UH szerint is csak egy petezsák szerűség látható, más még nem. Két hét múlva kell mennem újra UH-ra, akkor eldől az egész, hogy mi is van végülis velem. Addig az időpontig törvény szerint még abortusz sem lehet, míg a szívhang nem látszik. Akkor pedig már kellene, hogy legyen. Újabb két hét bizonytalanság vár ránk, ha addig nem történik semmi rendkívüli dolog.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


De eltűnt mindenki!!

Bebiről tud valaki valamit??? Remélem,már otthon vannak :D :D

Mandala:
Készen van a kerítés? Szép lett? :D
Felraksz képet? :D :D :D :D :D

Kedden megrendeltük a tetőlemezeket,jövő hét végén már állni fog a tetőszerkezet,ha minden igaz!! Mamik,el se hiszem!!! :D :D :D :D
Az ablakok-ajtók is meg lettek rendelve,4 hét a gyártás.
2 éve várunk erre.... Hát nagyon-nagyon örülök :D :D :D

Persze,azért hozzáteszem,hogy nem ezt az ablaktípust szerettük volna,és persze osztókkal... De mivel a hőszigetelő-képességből nem akartunk engedni,erre maradt keret. Egyébként tegnap derült ki,hogy tavasz vége óta 80 E Ft-tal felment az áruk.. :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Kerekes, azóta minden rendben van?

Barbamami, örülök, hogy haladtok! :)
Mandala is megszült már, majd biztos jelentkezik hamarosan! A férjem nem emlékszik, hogy a szocpolunkhoz kellett volna munkahelyi igazolás. Ált. csak hitelekhez kérnek, nem?

Bebi, Mandala grat. a babákhoz! Bekukkantottam az augusztusiakhoz, akkor láttam, hogy már babáztok! :)
Ha lesz egy kis időtök, írjatok már pár sort a szülésről!

Iloly, üdv. neked is! :)

Gabi, hol vagy ?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!


Teljesen le vagyok maradva! Pedig be-be nézegettem, mégsem tűnt fel még ma sem, hogy "Emese Piroska egy hetes egy napos" szóval utólag is gratulálok mindenkinek! :shock: :D

Barbamami! Neked is gratulálok, ez most tudom milyen felemás érzés, mert most aztán gyorsan el kell mindent intézni, mert jön az ősz, stb. Látom Ti is úgy jártatok, ahogy én szoktam a menzán egyetemista koromban. Mindig kinéztem, hogy mit fogok enni amikor beálltam a sorba, de mire odaértem, tuti elfogyott viszont akkor meg gyorsan kellett megmondani mit kérek. Remélem sikerült jól választanotok!

A múlt hét nagyon lazás volt, csak a három kicsi volt itthon, és anyukám is itt volt, úgyhogy el tudtam intézni egy csomó dolgot, ráadásul a kéró is elég elfogadható állapotba került. Nagyfiú holnap jön haza három hét táborozás után úgyhogy azt hiszem a mosógép fel fog mondani hétfőre. (Bár lehet, hogy lesz amit már mosni sem érdemes :lol: :lol: )

Eredetileg nyavajogni akartam egy kicsit, mert belemásztak a lelkembe, de jó híreket olvastam és nem rontom el a kedveteket, majd inkább máskor leírom mert érdekel a véleményetek.

Üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok!

Aztaa,na mindjárt megkeresem ezt az "augusztusi" topicot!!
Bebi,Mandala:
GRATULÁLOK!! :D :D :D :D :D


Iloly:
Hát igen,totál így jártunk,de én már ennek is örülök,amennyit végre most haladunk.. :roll: :D Ha kész lesz a tető,akkor szép "kényelmesen" tudja csinálni a férjem a belső munkákat,amikor épp lesz ideje..

Engem érdekel a panaszod... :)

Gerika:
Na,hát neked sincs már sok hátra :D
Ne is mondd,azt hiszem úgy 2 hete már kipanaszkodtam magam itt a topicon.. Hát még jó,hogy a használt papírzsebkendőnket nem kell benyújtanunk.. Én se értem a dolgot.. :?


Mamik,nektek is volt ilyen,hogy úgy 3-4 hónapos gyerkőcötök mellett hulla fáradtak voltatok? Most persze nem a "szokásos" fáradtságot értem... Mostanában csomókban hullik a hajam, állandóan fáradt vagyok,mint akit leütöttek. Pedig szedem az Elevitet.. :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Bocsi de a nagy sietségben tőletek elfelejtettem telcsi számot kérni, hogy megírhassam a nagy hírt.

2007.08.08.-án 8óra 45perckor született meg Botond baba 3800grammal és 56centivel. 12-én jöttünk haza.

Remekül vagyunk, bár a szopizással néha akadnak gondok. Próbálkozunk kismerni egymást. A család sokat segít. A baba nagyon édes, a gyerekek is imádják. Nem mondom nehéz dió három gyerek de majd bele jövünk.

Kellemes napokat, amint tudok jövök még.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Bebi! Botond nagyon helyes kölök, nem is látszik a képen, hogy azért nem egy kicsi újszülött. Azért ilyen segítséggel mint a nagylányod biztos jó dolgod lesz.

A történetet megpróbálom röviden leírni, bár már túltettem magam rajta.
Van egy társaság, akikkel kerek tíz éve dolgozunk együtt egy alapítványnál, ami azt jelenti, hogy mindig minden munka ingyen megy, de ez évente két hetet jelent ősszel folyamatosan, és kb öt hétvégét, és ugyanennyi csütörtököt. Ezeket persze sohasem abban a városban ahol élünk, hanem itt-ott az országban. Az évek alatt persze jó barátok? is lettünk és időnként az említetteken felül is találkozunk egy-két napra. Amikor kezdődött én voltam a legfiatalabb és nekem nem volt egyedül gyerekem, a többiek gyerekei már akkor is felsősök voltak, így sohasem okozott gondot, hogy ha dolgozni vagy szórakozni megyünk hová tesszük a gyerekeket. Közben ugye nekem négy is született, de akármekkorák is voltak vagy akárhány is volt én mindig megoldottam, családi segítséggel, hogy akár dolgozni akár bulizni eltudjak menni nélkülük. Múlt héten szólt az egyik nő, hogy a Balatonnál találkozhatnánk 3 napig és aki tud jöjjön. Szóltam, hogy megyek egy délutántól reggelig, de viszem a három kicsit is mert most nincs aki vigyázzon rájuk. Ezt Ő tudomásul vette akkor, de az indulás előtti nap felhívott, hogy pontosan mennyi ideig akarok menni a kicsikkel, mert a többiek akik jönnek eléggé fáradtak és szeretnének egy kicsit magukban is lenni, amikor alhatnak, stb...
Hát én ezen kicsit berágtam és írtam egy smst, hogy akkor nem megyek nem akarom zavarni a pihenésüket!
Szóval nem kicsit bánt a dolog, mert az sohasem zavarta még őket, amikor a három hónapos gyerekemmel költöztem el az alföldre két hétre, hogy őket oktassam, vagy a szülésre kiírt napon szállásokat szerveztem nekik stb... Én pl. allergiás vagyok a kutyaszőrre, hogy majd megfulladok tőle, de nem is jutott eszembe, hogy megkérjem a kutyásokat, hogy ne hozzák a dögöket a Balatonra. Tegnap kaptam egy smst, hogy köszönik a megértésemet és jót pihentek. Hát szerintem kapják be.
Lehet, hogy túldimenzionálom kicsit a dolgot?!

sziasztok:i
iloly
 
 


Iloly:Csodállak,hogy ilyen önzetlen,"közösségszerető" vagy. A többiek reakcióján meg se lepődtem.. Manapság annyi önző emberrel találkozom csak úgy simán az utcán is.. Csak hát mindig azok rúgnak a legnagyobbat az emberbe,akitől nem várnánk..
Igen,a "kapják be" teljesen jó kifejezés erre. :?

Bebi:
Gyönyörűű kicsi legényed van!! Párod meg van elégedve a "gyártmánnyal"? :wink: :wink: Gondolom,örül hogy fia is van :D .

A kisebbik lányodra nagyon hasonlít a Botond!! És jó nagy baba.. :D

Kicsi fiam legújabb találmánya:ha látja,hogy jön az esti lefekvés,bemenekül a Bogi ágy alá. De az apja kiszúrt vele. :wink: Elé ült,és így a Peti nem látta a tv-t. Úgyhogy előmászott. Vesztére.. :D :D
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Barbamami!

Az a legrosszabb, hogy ugye itt a munka és a barátság már nem szétválasztható egykönnyen, de kísérletet fogok rá tenni. Persze (sajnos én ilyen vagyok) előtte el fogom nekik mondani, hogy mi a véleményem a dologról. Gondoltam rá, hogy biztos bennem van a hiba és tényleg bunkóság odaállítani a kölkökkel, de ők is tudják, hogy nem szórakozásból vittem volna őket, hanem most ilyen a helyzet... NO de spongyát rá!

Ami a közösségszeretést illeti, sokan kérdezték már, hogy mi tartja össze egyáltalán ezt a szervezetet, mert a "főnökünk" nem egy könnyű ember. Mindig az volt a válaszom, hogy a kemény magnak a barátsága. Hát lehet, hogy ez sem a régi már!

De történt jó is! Marci fiunkról a táborban több kamasz fiú is úgy nyilatkozott, hogy sohasem láttak még olyan gyereket, aki így szereti a testvéreit. Ezt igen meglepő volt pont vadidegen tizenéves fiúktól hallani. :D :shock:

Peti nem nyúzza már a hugit? Az az érdekes, hogy nálunk a kezdeti nyúzás átcsapott túlzott gondoskodásba, amit a kislány úgy néz ki, hogy kedvel.
8)

NO jó babázást, építkezést (Mandala ha olvasnád, jön a kerítésépítő brigád hozzánk is)! Azért néha írjatok.

Sziasztok: i
iloly
 
 


Na mégegyszer (nagyon ráérek!) lenyomoztam Márkus Erit, akinek már 4 hetes a kicsi lánya! Tehát neki is gratula. Ha egyszer erre jár.
iloly
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam UH-n, ahol már dobogott a kicsi szíve, CRL 7mm. Ma mentem vissza a dokihoz a papírokkal. Egyszóval a "véletlenke" MARAD. Apa azt mondta, hogy egy feltétel van: nem vállalja a pelenkázást, mert ő már öreg ahhoz (ősszel lesz 39 éves). Már csak azt kell eldönteni, hogy a családnak hogyan mondjuk meg. Kicsit megnyugodtam most már a beutalókkal a kezemben. Az az igazság, hogy apának is lelkiismeret furdalása van azzal kapcsolatban, hogy mi lett volna, hogy nézett volna ki. Döntött a szívünk és a lelkünk.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Zsuzsa:
Szívből gratulálok nektek!!! :D :D :D :D

Iloly:
Szerintem egyáltalán nem baj,hogy ilyen vagy. Mármint,hogy igenis elmondod a véleményed. Én is ilyen vagyok. Miért nyelegetné az ember,és akkor belülről emésztené a dolog. Épp a napokban hallottam egy felmérésről,hogy pl azokban a házasságokban,ahol az egyik fél folyton "nyel",az a fél sokkal rövidebb ideig él. Ennek fizikai következményei is vannak..
Hát,nekünk is voltak már érdekes helyzeteink.. Pl amikor ügyvédhez kellett mennünk (közös vállalkozásunk van a férjemmel,és mindkettőnknek jelen kellett lennünk..),és anyu nem ért rá vigyázni a gyerekekre,hát vittük mind a hármat. Na,a kedves ügyvédbojtár nő olyan gusztustalan stílusban állt hozzánk,hogy elképedtem. Na,neki mondjuk nem mondtam semmit,mert remélem,többet az életben nem látom.. De nálad más a helyzet,régebben ismered őket,és ők is téged.
Sajnos én úgy vagyok vele,hogy ha nagyot csalódok valakiben.., hát a bizalmat nem igazán lehet visszaállítani. Nem azért,mert nem bocsátom meg,de a bizalom más.

Egyenlőre a nyúzásnál tartunk :roll: :roll: :roll: :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Gratulálok Zsuzsa! Apa tényleg rendkívül öreg! :lol: :lol: :lol:

Barbamami!

Ismerem az érzést! Mi is voltunk közjegyzőnél akkor csak egy 1 éves gyerekkel. Azon még mindenki jól szórakozott, hogy az asztal alatt járkált a gyerek és élvezte, ahogy kopog a feje az asztal alján, de azzal senki nem számolt, hogy csokis kekszecskék lesznek kirakva egy dohányzó asztalra a tárgyalóasztal mellé..... A többit a fantáziádra bízom!

sziasztok: i
iloly
 
 


Szijjjjjjjjjjjjjjjjjaaaaaaaaaaaaaaaa Lányok!

Jaj, mindenkitől elnézést kérek, amiért így hanyagoltalak titeket! Ha volt két percem, az augusztusiba firkáltam.... :oops:

Visszaolvasok mindent, csak most rohanok mert azon ritka helyzet van, hogy a kisasszony ordít.... ritkaság...

Csak gyorsan néhány reagálás...

Zsuzsa: örülök, hogy így döntöttél... nálam is ugyanez volt a helyzet, szó szerint ezeken a dolgokon mentem keresztül... végülis a férjem akarta jobban a babát... bennem meg az volt, hogy hátha kislány lesz... de nem bántam meg. Örülök, hogy ő van nekünk, és áldom a Jóistent, hogy ennyi gyönyörűséggel ajándékozott meg!

Na, még jövök!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Olyan jó ilyen pozitív topikot olvasni! Bocsánat, hogy csak így kéretlenül idetolakodok, de mostanában szörfözök a topikok között és most rátok találtam!
Mint látjátok mi is nagycsaládosok vagyunk és nem az a kesergős fajta. Azt nagyon utálom, amikor kesereg valaki, hogy sok a gyerek és az állambácsi meg nem támogat kellő képpen. Én is úgy érzem, hogy szívesen bevállalnék még egy gyerkőcöt. Bár a varratszedés után, amikor a doki megkérdezte, hogy hogyan lesz a védekezés, mert hát gondolja, hogy így három gyerek után már biztosan nem akarunk...Akkor én azt mondtam, hogy megálltunk, erre ő, akkor mivel már megvan a három, köttessem el magam. Elég kiábrándító volt már a felvetés is, de amikor látta a döbbenetet az arcomon, akkor megkérdezte, hogy hány éves vagyok? Szeptemberben leszek 31. Na és? Akkor már sterilizáltatni kell az embert? Nagyon rosszul érintett lelkileg és még most is bepöccenek ezen. Aztán a hathetesen meg traktálni kezdett a spirállal, hogy a változó korig négy -öttel kibekkelem. Na utánna jött a teljes lelki válság!Mivan? Jött a spontán sirdogálás, de persze a hormonok is besegítettek. Annyi információt megtudtam a spirálról, hogy inkább köszi, de nem élek nemi életet. Na persze ez csak vicc, de hát eddig is akkor jött a gyerek, amikor akartuk, akkor ezek után talán ugyanúgy tudjuk csinálni nem?
És képzeljétek, amikor megszültem a férjem mondta, hogy még egy kislány jó lenne, mert a nagylányom az első házasságomból van. De nála is előjöttek a kétségek, taníttatás, lakásvásárlás, már a gyerekeknek. Én csak azt tudom mondani, hogy nem feltétlenül kell lakást venni a gyerekeknek, mert szerencsére nagy családi házban lakunk, hanem az odavezető utat kell megmutatni nekik. Ugye igazam van? Mi a jó abban, hogy az érettségire kapok egy kocsit, aztán meg a fának ütközve szednek ki belőle a tűzoltók, mert részegen discóból jöttünk haza? Becsületre és tisztességre kell őket tanítani, ahhoz, hogy boldogulni tudjanak az életben. Azóta már a férjem is megpuhult, ha véletlen jön a bébi, akkor szerettel fogjuk várni, bár nálunk sosem jöttek véletlenül...ez olyan béna megfogalmazás nem?
Ja, amúgy nagyon jó a nődokim, csak ő még nem ismer annyira, mert a két nagyobb babót egy másik dokinál szültem.

Szóval én is ilyen nagyon anyucikás vagyok, mit itt it mindannyian és ha nem bánjátok, akkor néha bekukkantok hozzátok!
Ú, de hosszú lettem....bocsi. :oops:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi:
Szia :D !
Látom,pont ma 3 hónapos a legkisebb csemetéd :D . Én egy évvel vagyok fiatalabb nálad,szóval teljesen egykorúak vagyunk. És annyira Jól leírtad a lényeget!!!!!! A gyereknevelésről is..
Hálistennek nekem nem vetett fel ilyeneket a dokim. Bár a 3. szüléstől annyira féltem,hogy az utolsó hetekben állandóan mondogattam a dokimnak,hogy nem lesz több gyerek :roll: .Már nevetett rajta. (Aztán 2 óra alatt megszültem,ő be se ért :D ).
De szeretnék még egyet...,hátha fiú lesz... :D Majd meglátjuk az építkezés "után".. (Mert azt ugyebár szerintem sose lehet "befejezni")
Lehet,hogy nem lesz több gyerek,de akkor is. Egyszerűen olyan jó érzés maga a tudat,hogy talán lehetek még pocaklakós,és még nincs "mögöttem" ez a gyönyörű időszak. Lehet,hogy ez most hülyén hangzott..,de valahogy így érzek. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: