Új privát üzeneted érkezett!

Sziszus!
Ja, még annyit, ha az megnyugtat, kérd meg a nögyogyodat, hogy mehess hozza többször, mint normalis esetben kellene!Kép Nem biztos, hogy szükséged van ra, de nekem nagyon jot tett, hogy kb 2 hetente mehettem, minden alkalommal ultrahang, a doki aranyos volt, megértö...
Ha tudsz, jarj uszni, vagy aquagym-re terhes nöknek. En jartam, szuppper voltKép!!! Bar mar a terhességem vége felé. Jo volt mas pocakos csajokkal dumcsizni, el is felejtettem, hogy én aggodom!!!Kép Meg aztan vannak mindenféle szülést elökészitö tanfolyamok, ahova az Uraddal mehetsz. Ott is jo mas babat varo parokkal beszélgetni!!!Annak pedig nagyon örülj, hogy nem vagy rosszul, én még a szülöszoban is hanytam...Kép Végig rémsz@rul voltam...De megérte!!!KépKépKép
Vendég
 


Sziszus! Csak bekukkantottam és látom hogy micsoda csodás hírek vannak!! Nagyon örülök veled!!! Ne aggódj, örülj! Nem lehet semmi baj!
Hipphopp itt lesz a június és akkor aztán majd bánhatod hogy nem élvezted ki a pocakosodás apró örömeit, úgyhogy ne szalaszd el Kép
Jaj csajok itt ül mögöttem a kolléganőm aki ma reggel lett kétcsíkos, cici feszül ahogy kell, hőemelkedés is megvan, miközben 2 napja a nődoki azt mondta neki hogy méhdaganata van Kép Kép Kép
most kicsit megijedt mert még nem terveztek babát és van sprirálja is... és úgy is jött a baba!!!!
Szóval daganat helyett baba lakik benne Kép
Neki is úgy örülök!
Brigi, neked is szurkolok hogy még hétfőn se jöjjön meg meg aztán 9 hónapig ne!

Angéla, nekem a mindenszentek szomorú volt, egy kis porcelán angyalka mécsestartót vittem a kisfiam sírjához. De nem mertem otthagyni. Szomorú voltam, na. Nem is találkoztam a barátnőmmel és az immár öthónapos óriás-Benedekkel... Pedig úgy hiányzik, jópofa kisbaba.
De leginkább már a saját baba hiányzik.
De már letelt az a szigorú hat hónap, még egy kicsit várok de ezt most már önszántamból (fogorvos, stb). Karácsonyra babát szeretnék Kép Kép : )

Szaporodjunk és sokasodjunk Kép
puszi mindenkinek
Moncsi
Névtelen
 


Szia Moncsi!!!
Aranyos vagy, hogy együtt örülsz velünk masok jo hireinek, annak ellenére, ami Veled történt...Képzeld, én 3 évvel ezelött, pont Halottak napjan kellett, hogy 4.5 honapos terhesen megszüljem az élö, egészséges babamat,mert nem volt magzatvizem...Kép Az idén megprobaltam nem szomorkodni. Hiszen mama vagyok, ha nehezen is jött össze, és ilyen aron...Kép Talan mindennek van valami célja velünk, talan azért történnek ezek a katasztrofak, hogy megerösödjünk, hogy megvaltozzunk...
Drukkolok a fogorvoshoz-nekem is kéne mennem...Kép Remélem, Te is anyuka leszel nemsokara!!!
Sziszi, hogy vagy??? Minden rendben??? Kép
Briginek puszi!!!
Többieknek üdvKép
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon jól vagyok, bár nem nagyon tudom 5-6 hetesen rosszabbul kellene e lennemKép Kicsit "hontalan" lettem itt a neten, a "ma megint megjöttbe..." azért nem írok merthát nekem van baba a pocakomban és sajnos ott a legtöbb lány már sokkal régebben vár rá mint én, nagyon fantasztikusak ott a csajok, de picit sem akarom, hogy rossz érzésük legyen.
A "friss kismamák"hoz meg nincs kedvem menni, mert már voltam ott az idén ... és hát én már csak a Zitus tapasztalataival együtt tudok kismama lenni, így nem akarom senki idegeit borzolni.
Úgyhogy most ide írogatokKép vagy nyitok egy külön topikot magamnakKépKépKép

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziszko!
Szerintem irogass nyugodtan mindenhova. Ha a Csajok klasszak, örülni fognak a sikerednek!!! Mint mi!!!Kép
Vendég
 


Sziszus!

Bárhova írsz, szerintem mindenhol örülnek neked. Mi, itt különösen!
Egyébként, nincs két egyforma terhesség, biztos te is megtapasztalod majd, hogy ez más lesz. A lényeg, hogy pihenj sokat, és próbáld meg elfoglalni magad valamivel. Pl. gyere át hozzánk az ötlettárba, a szalvétatechnika topikba!

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Sziszus,
nehogy hontalannak érezd magad!Kép Annyian drukkolunk Neked meg a kis pocaklakódnak, igenis írd meg a félelmeidet, kétségeidet, majd mi jól megvígasztalunk, oké?
De komolyan: én személy szerint nagyon felnézek rád, erős és bátor csaj vagy, és sok elkeseredett kismamának és kismamajelöltnek adsz erőt a példáddal.
Nagyon jó, amit Timi írt, foglald el magad valami jó kis hobbyval (szalvétázás nagyon jó, nem lehet abbahagyniKép), pihengess sokat, és növeszd szép nagyra a pocidat.

pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziszus, nesze Neked 1 szép virag!!! Zulunak, meg Timinek igaza van, én is beszalvétaztam terhesen még az Atyauristenkét is (Bocs, Atyam!), dobozokat, képeket, képeslapokat gyartottam... Meg festettem, keramiaztam, porcelant festettem... A Fiam mellett kevesebb idö jut ilyesmire, de szuper hobby-k!!!Kép Meg szuppper az aquagym kismamiknak is!!!
Kitartas, komolyan mindenhol örül Neked mindenki!!!
Brico, jelentkezz, amint van vmi hir!!! Sok-sok puszi!!! Többieknek is!!!Kép
Vendég
 


TimiKép ZuluKép KukacKép

Nagyon aranyosak vagytok csajok!Kép Elfoglaltságból van bőven, inkább a pihenésre jut mostanában kevesebb, de a legnagyobb baj, hogy nem tudok megnyugoni. Félek ...
De majd csak lesz könnyebb is.
Ha már ez a baba úgy döntött, hogy jön hozzánk ... Kép
Tegnap este beszélgettünk a férjemmel és próbáltuk megfejteni a rejtélyt. A Doki hétfőn azt monta, hogy 5-6 hetes, de én 3 héttel előtte már egy nagyon halvány pozitív teszttel voltam nála, de ezekszerint csak akkor fogant pár nappal előtte, és mégis pozitív lett a tesztKép de babát csak most láttunk.
És hát a ciklushoz se sok köze volt, mert akkor már 2 hete késett és akkor fogantKép
De tényleg az a lényeg, hogy jönKép

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziszus!

Tényleg sokan drukkolnak neked itt a neten, csak nem biztos, hogy le is írják. Én elég sürün olvasom a Ma megint megjött topikot is, bár szerencsére nem voltam soha "lakója". Drukkolok minden lánynak, de minek írjam oda? Hisz nem is ismer ott senki...Kép
Hogy mitől nyugodnál meg azt nem tudom. Szerintem semmitől, de hogy bíztassalak elmondom, hogy az aggodalom a gyermeked iránt immár sohase fog megszünni, csak felerősödni.Kép Most miért sír, most miért nem eszik, most miért nem iszik, most miért nem volt kaka, most miért nem ül-áll már fel és ha már felállt és el is indult -mint a fiam mostanában- jönnek a hamjeresztő mutatványok. Asztalra felmászás, ablakba felmászásKép Égnek áll a hajam a magasba mászási mániájától, pedig még csak 1 évesKép
Kis pihenő azért lesz az izgalmakban, mégpedig amikor megszületik épen egészségesen. Kb addig amíg haza nem értek, addig tart ez a megnyugvásKép

A lényeg, hogy sokan szorítanak értetek, és drukkolnak. Nem lehet semmi baj, ez a baba titeket választott, most már nem lehet baj és kész!Kép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
SzisziKépAhogy Timi mondja: ebben a topikban különösen örülünk a babanak!!! Hiszen legtöbbünknek nem volt könnyü "összehozni" 1 egészséges Picurt!!!
Sashanak igaza van: nem fogsz igazan megnyugodni akkor se, ha a Kicsi mar ITT lesz. Hiszen mindig ad majd okot aggodalomra!!! Az én Fiam mostanaban felmaszik mindenre, megkostol mindent, kiramol mindent, stbstbstb.Kép Meg idönként belazasodik minden ok nélkül... Mellette jatszik és tökjol van... Engem meg esz a fene...Kép
A Baba jön, ez a lényeg, MOST pihenj, utana nem fogsz tudni!!!Kép Nekem is mondogatta mindenki...
Sasha, a mi megnyugvasunk még addig sem tartott, amig haza nem értünk... KépKépKép Amint kihoztuk a Fiam a szülészetröl, elkezdett OOOOOOORDIIITANI... Mindenki minket bamult, a Pici kajabalt, én felvettem, mert ugy voltam vele, talan szokatlan Neki a fény kint... Nos, hazaig orditott... A kocsiban is... A garazsban nyugodott meg...Kép
Vendég
 


Sziszus!

Nekem volt egy kolléganőm, aki az anyukám lehetett volna! Amikor Laurával terhes lettem azt mondta nekem, hogy: na, kislányom, mostantól kezdve vége a nyugalmadnak. Akkor én nem értettem, hogy miért mondja, de később rájöttem.
Nagyon igaza volt! Már soha nem leszek nyugodt, mert mindig van valami, ami miatt izgulni lehet. De ezekkel az izgalmakkal megtanul együttélni az ember.
Természetes, hogy te is ideges vagy, mindannyian így voltunk ezzel. De ahogy nekünk sikerült, ugyanúgy neked is fog, csak most még nagyon hosszúnak tűnik az a hét hónap. Utólag meglátod majd, milyen gyorsan elszalad!Engem is mindenki próbált nyugtatni, de én is végig aggódtam a harmadik terhességemet. Állandóan rohantam a dokihoz, ha valami gyanús jelet véltem tapasztalni. Még szerencse, hogy mindig türelmes volt és megnyugtatott. A férjemnek is az idegeire mentem, de a lényeg, hogy Ritus itt van, és egészséges. Igaz, olyan eleven mint egy ördög, de nem számít.
Meglátod, elrohan a tél és a tavasz, és már arról fogsz nekünk panaszkodni, hogy nem hagy aludni az a kis csibész!

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Sziasztok lányok!
Sajnos nincsenek jo hireim,ma reggel megjött!
Beszéltem a dokival,megprobálunk még egy Clostys honapot,szerdán megyek hozzá!
Lányok!Kezdek reményvesztett lenni!Ez miért pont velem történik?Nincs igazság!
Jo hetet mindenkinek Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!!!
Nehogy elveszitsd a reményt!!!KépHa baj van, mindenki azt kérdezi: miért épp velem történik mindez??? Nem tudni. Talan van oka, talan nincs...En is sokat gondolkodtam ezen mielött megszületett a Kisfiam, hogy nekem miért nem sikerül??? Mig sok lany abortuszra jar, mert nem akarnak -még,mar,stb-babat... Aztan sikerült kihordanom a Picurt!!! Neked is sikerülni fog!!! NAGYON szoriiitok!!!
1 40 éves baratnöm épp most terhes, ugy esett teherbe, hogy a mesterséges megtermékenyités nem sikerült, buslakodott, és valahogy természetes modon mégis sikerült a dolog!!! De asssszem, irtam mar erröl fentebb.
Vigyazz Magadra, ne szomorkodj!!! Mindenkivel történnek igazsagtalan dolgok, még az olyan jo emberekkel is, mint Te... Vigyazz Magadra!!!Soksoksoksoksok puszi!!!!!Kép
Vendég
 


Brigi! a reményt nem szabad elveszíteni, ha tovább akarunk élni akkor hinnünk kell!! És azt is tudom ilyenkor minden vígasztaló szó kevés ...
Próbálj kicsit most a párodra figyelni, neki sem lehet könnyű ... nekem sokat jelentett, hogy mellettem volt ilyenkor.

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


A propos, Sziszus, minden OK???Kép
Doki mikor???
Vendég
 


Brigi,

KépKépKép. Én is csak azt tudom mondani, amit a többiek, soha ne add fel a reményt!
Én a vetéléseim után annyira el voltam keseredve, hogy már ott tartottam, nem lesz második baba. (nem csak a vetélések, hanem az első terhesség miatt is) Aztán amikor legkevésbé számítottam rá, beköltözött a kiscsajKép. Szintén zűrös terhesség, de a végén egy jutalomszülés, pár óra alatt kint volt Anna.
Szülés után úgy éreztem, nincs erőm végigrettegni még egyszer 9 hónapot, de most már kezdek erőt venni magamon, egyelőre csak lélekben és fejben, de már alakul egy kistesóKép.

Sziszus,
hogy vagyTOK?Kép

Pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


KukaczKép eddig minden OKKép jövő kedden megyünk megint Dokihoz.
Írtam választ neked a "... megint megjött ..."-be, bár nem sokra mész vele.

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!
Zulu, mintha a sajat soraimat olvastam volna Töled... Nagyon nehéz terhességem voltKép, sokat kellett feküdnöm, elötte 4 babam ment el, végig féltem...Végülis nekem is jutalomszülésem volt: hopp, és mar kint volt a fiam... Amikor kérdeztem a szülésznöt: na, akkor most toljak??? Azt mondta, ne, mar itt a baba. Elöször nem értettem...Kép
Hanyos-ajulooos terhesség utan én sem akartam még 1x teherbe esni... Mondogattam:szülök akar holnap, de nem birok ki még 9 honapot!!! Azota én is meggondoltam magam...KépKistesooo mennyire alakul?Még csak terv, vagy mar kapaszkodik odabent???Kép
Sziszus, azt hiszem, nem nekem valo topic a megint megjött, levegönek lettem nézve, oszt rajöttem, hogy ott egész masrol van szo, mint kellemetlen menszeszekröl... Majd azért megném, mit irtal!!!Doki utan beszamolot kérek!!! Pusssssz Mindenkinek!!!
Briginek külön!!!

Kép
Vendég
 


Kukacz,
még csak tervKép. Annyira még nem lettem bátorKép, de már el tudom képzelni, hogy pár év múlva nekifutunk.
4 babaKépKépKép. Én még szerencsésnek mondhatom magam, hogy volt már egy kisfiam, mikor azok a szörnyűségek történtek.

Sziszus,
de jó, örülök, hogy jól vagytok!KépKépKép

Brigi,
sokat gondoltam ma rád, nagyon-nagyon drukkolok Neked!

puszka mindenkinek

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu!
Miért lettél Zulu???
Amugy én ugy értettem, csak 1 kislanyod van, de megnéztem a profilodat!!! Nagyon édesek a kölykök!!!Pusza.

Kép
Vendég
 


Üdvözlök mindenkit, aki érintett e fájdalmas témában!
Két napja olvasom a Babanet oldalait és most
jutottam az elhatározásra, hogy én is bekapcsolódjak a levelezésbe.
Három sikertelen terhesség után 2002. szeptember 01-én született meg a kislányom, akit mindennél jobban szeretek.
Tapasztalatot gyüjtöttem az alábbi témákban:
-10 hetes spontán vetélés,
-18 hetesen megrepedt magzatburok,
-fejlődési rendellenesség miatti 16 hetes terhességmegszakítás,
-koraszülés (35. héten született Kíra Johanna),
méhlepény leválás miatt császármetszéssel, ami után babócám a koraszülött-intenzív osztály lakója lett,
-családi problémák, stb.
Mivel nagyon későre jár, csak tömören fogalmaztam, úgy gondolom, hogy ha valakit érdekel bármelyik téma szívesen rendelkezésére állok. Megpróbálok a segítségetekre lenni.Ha "Szélvész-kisasszony mellett" jut időm végig olvasni a téma előzményeit, névreszólóan is szeretnék reagálni.
A legfontosabb, hogy ne magatokban vívódjatok, hanem osszátok meg valakivel a bánatotokat, kérdéseiteket.
Örülnék annak, ha mindenkinek születne csemetéje, aki csak szeretné!
Anikó
szanikó
 


Kukacz,
mikor regisztráltam, és nicken agyaltam, semmi nem jutott eszembe. A háttérben a Discoveryn (vagy a Nat.Geo.-n) a zulukról ment valami cucc, innen a név. Roppant fantáziadúsKép.

Anikó,
Kép. Te is megküzdöttél a kislányodért rendesen. Találtak valami összefüggést a vetélések-koraszülés között? Vagy csak szerencsétlen véletlen?

puszka,

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szia Zulu!
Nincsenek összefüggések a vetéléseim között.
Próbáltam utánajárni az indokoknak - voltam
különféle vizsgálatokon (genetikai vizsgálat, haematológus stb.), de sehol nem találtak problémát.
Egy idő után belefáradtam az orvosról orvosra
járásba és elhittem, hogy szörnyű véletlenek áldozata vagyok.
A koraszüléssel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy egész terhességem alatt nagyon keményedett a hasam, a méhlepény pedig a méhszájon tapadt meg. Ha a vérzés elindulásakor
éppen nem a kórházban vagyok, rosszabbul is végződhetett volna az egész.
Így utólag annyi következtetést azért le tudok vonni, hogy a terhesség alatti méhtevékenységem jelentős és bármikor gondot okozhat (lásd a 18
hetes burokrepedést).
Anikó
szanikó
 


Sziasztok!
Kukacz!Köszi a szivecskét,mára már kicsit jobb a hangulatom,a holnapi doki látogatástol sokat várok,kiváncsi vagyok,hogy mik a lehetőségeim ezután.
Zulu,Sziszus!
A reményt soha nem adom fel,csak az évek multával egyre nehezebb,föleg ugy hogy teherbeesési gondom az elmult 13 évben nem volt.Most pedig 5.honapja probálkozunk,és nekem lelkileg ez sok ,egyre nehezebb.Tudom vannak akik hosszu évekig probálkoznak,hát kezdem átérezni,milyen érzés.
A férjem max.mellettem áll,csak lelkileg őt is megviseli ez a sok kudarc.
Naprol-napra jobb lesz,ahogy közeledik ujra a ciklus közepe,és ujra reménykedhetek.
Mégegyszer köszi mindenkinek a jo szót,nagyon jol esett,majd jelentkezem!
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi, vigyazz Magadra!!! "Olyankor" ne gondolj mindig arra, hogy, nnna, most kell a Babunak megfogannia, mert zavaro tényezö lehet... Sokat gondolok am Rad.
Zulu, mar aszitttttem, Te is Afrika-lako voltal, mint én...Kép
Sziszus, jogazz 1 kicsit. Nem mész el kismama tornara, vagy aquagym-re??? Jot tesz!!!Kép
Aniko, gratulalok!!! Nagyon klassz, hogy vééégre összejött a Picur!!! Hogy van? Minden rendben Vele??? Van rendesen tejed??? Jééé, én azt hittem, a 34. hét utan született babakat nem kell bent tartani a korhazban...Kép Ugy tudtam, azok mar nem koraszülöttek, csak korabban jöttek, mint kellett volna...
Pusza MINDEN SORSTARSNAK!!!
Kép
Vendég
 


Szia Kukacz!
Az én Kírám már elmúlt egy éves, így tejproblémánk már nincs. Volt, mert két
hónaposan úgy döntött, hogy nem kér több tejcsit és a tápszereket is kiköpködte. Mi minden védőnő rémálmaiként főzelékeken és négy hónapos kortól húsos főzelékeken meg tejpépeken nőtünk fel, inni meg a mai napig őszilevet iszunk.
Egyébként rendkívül rossz evő ( öt hónap alatt kb. húsz dekát hízott). Jelenleg 9 kg. körül mozog a súlya és 77 cm.
A születési születési súlya egyébként 2620
gramm volt.
Nem azért került koraszülött osztályra, mert kicsi volt, hanem azért, mert megviselték a születés körülményei. Nem volt hajlandó felsírni és a háta meg a lába sötét kék volt a gyors kiemeléstől.
Az István Kórházban látta meg a "napvilágot" (éjszaka 10 óra 45 perckor), de rögtön átszállították a Tűzoltó utcai Gyermekklinikára.
Amikor felébredtem az altatásból egy fénykép fogadott, amit Róla készítettek a Peter Cherny
Alapítvány mentősei, és még kaptunk egy bady-t
is. Megható volt.
Másnap már mentem át szoptatni az én kicsi tündéremet.
Azóta minden renben, okos, fürge kislány.
Anikó
szanikó
 


Anikó,
sorstársamKép. Szintén Istvánban, szintén sovi lányKép.
Akkor Te is élvezted a terhespatológia vendégszeretetét ezek szerint. Szerencsére. Anyukámnál anno sajnos kórházon kívül vált le a lepényKép, 5 napig élt a hugomKépKépKép.

Brigi,
hajrá!hajrá!hajrá!Kép

Kukacz,
hú, micsoda világlátott csajszi vagy!Kép

Sziszus,
hogy van a mi kismamink?Kép

puszka
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Anikó,
gratula. És talán OFF, de az én lányom 1 és 2 éves kora között végig 10 kiló volt, most az elmúlt fél évben hízott másfél kilót. És másfél évesen volt 75 centi, pedig én 177 vagyok, a párom meg 184. Vannak ilyen gyerekek és kész. JA! És az én gyerekem jó evő (ha olyan van, amit szeret. Pl. spenótos lasagna)!

ja, és ha már írok, és nam csak olvasom a topikot, akkor elmondom, hogy én is nagyon bízom abban, hogy mindnyájatoknak sikerül legközelebb, aki szeretne... És Sziszus történetét nagy izgalommal követem, ha átmégy más topikba (friss mama, vagy ilyesmi), szóljál!
nem tudok gif-eket, pedig valami hüvelykujj-szorítós jól jönne most ide...
szilvi
h_szilvi
 
 


Sziasztok!!!
Kira mikor született pontosan???Kép
A Fiam 1 éves koraig szuperül evett, mostanaban mindent röhögve kiköp... De ez a korral jar...KépEs ez OFF.Kép
Amuuugy pusza Mindenkinek!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Ismét depis lettem,most jövök a dokitol,persze ő nem volt,csak a felesége.Végül is mindegy ,az UH után majd egy orát beszélgettünk,jol esett.
Szoval,nem szedhetek ebben a honapban sem gyogyszert,mivel ma vagyok a 3.napon és már jobb oldalon 2 tüszö érik,csak ugy magátol.
Ráadásul vagy a méhem mögött,vagy a petevezetékben egy folyadékkal telt valami van,igy most jövö szerdán ismét megyek UH-ra hogy hogy is állunk.Igy most ez a honap biztos hogy nem hoz babát,és ez szörnyű.
Beszélgettünk,hogy milyen lehetőségeim vannak,ugye elsőként az inszeminácio.Lombikra csak ugy lehet menni,ha 6 inszem.-en tul esünk.
Mivel én ugye 6x voltam már terhes,igy fel sem merült eddig,hogy a petevezetékem esetleg nem átjárhato.Most viszont kértem,hogy nézzük meg,ki tudja,és ha esetleg nem átjárhato,akkor legalább nem feccölünk annyi pénzt és energiát az inszembe.Mivel a rendlőben lesz majd potom 30 ezerbe lesz,de nem érdekel,ha ezzel is közelebb kerülünk a megoldáshoz.
Most negyon rossz kedvem van,magam alatt vagyok,és reménytelennek látom a helyzetem.De miért pont én?Ebbe bele lehet örülni.
Bocs ha hosszura sikerültem,de jol esett kiirni magambol.Sziasztok Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi, én Veled vagyok!!!Kép
Vendég
 


Köszi Kukacz!!!

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!

Annyira szívesen megvígasztalnálak, ha tudnám hogyan lehet ... Lehet buta kérdés, de ha látszik, hogy érik a tüsző, akkor miért reménytelen ez a honap???

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Kíra 2002. szeptember elsején született.

Brigi!
Kitartás és hidd el, hogy meglesz az eredménye
-lehet, hogy éppen akkor, amikor nem is gondolnád.
Tapasztalatból írom a következőket:
Nekem sem jöttek egyik pillanatról másikra a babák, 6-9 hónapon keresztül próbálkoztunk.
A sikertelenségnek lelki okai vannak álában.
Sokáig nem tudtam terhes nőre nézni, ha kisbabát
láttam potyogtak a könnyeim.
A férjemet azzal csináltam ki, hogy örökké bababoltokat látogattunk, a játékboltokban pedig játékbabán mutogattam, mekkora is volt a pár hónaposan megszületett "morzsikánk".
Próbálj mással foglalkozni- készülj a Karácsonyra!
Kívánom neked, hogy az idei legszebb ajándékod egy picurka legyen!
Az is könnyít az emberen, ha fog egy papirt és kiírja magából a fájdalmat.
Jó volna, ha erre a problémára is szakosodnának pszichológusok.
Anikó
szanikó
 


Szaniko+Többi Sorstars!
En olvastam 1 nagyon jo könyvet erröl, csak sajnos franciaul. A cime: Az anyasag gyasza. Vmi ilyesmi...Kép Sokat segitett, amikor az elveszitett Pindurok utan olvasgattam. Abban irtak, hogy beszélni kell az elveszett babakrol, az emberek tapintatbol nem kérdeznek minket erröl, mi pedig legszivesebben csak erröl beszélnénk...Kép Meg kell gyaszolni ezeket a kicsi babakat, nem szabad ugy tenni, mintha sosem léteztek volna. Mert léteztek...Kép A topik elején irtam erröl. Meg aztan itt vannak a férjek-tarsak stb... Nem érthetik meg igazan mi jatszodik le bennünk, hiszen nem az ö hormonjaik szorakoznak...Kép Barmennyire is vigasztalnak, atélni nem tudjak a tragédiat. Na, megyek masik topikba, mert elbögöm magam.
Ujsagban olvastam 2 éve 1 francia lanyrol, aki 6 honapos terhesen veszitett el ikerlanyokat...Kép Nos irtam Neki. Azota vadul levelezünk, Neki nincs netje...Kép Viszont okt 27-én megszületett a kisfia!!! Nagyon-nagyon örülök Neki!!! A csajt sosem lattam, de azt hiszem, jobban ismerem az összes baratnömnél... Jo, mi??? Kép Idönként kötöget a fiamnak eztaztamazt...Kép Brigi, Neked is össze fog jönni!!!Kép
Vendég
 


Na bemutattam a férjemnek este, hogy én bármin tudok aggódniKépKépKép
Most pl. azon, hogy nem vagyok rosszul és még a szokásos álmosság is eltünt ... Tiszta gyagya vagyokKépKépKép

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziszus, ne légy gyagya!!! Ne aggodj!!! Olvass, majd elalmosodsz!!!
Aztan meg szamolgathatod a birkakat!!! (Mint én...) Vagy mint Agiboszi, aki szintén nem jo alvooo...


KépKép
Vendég
 


Brigi,
tarts ki! Lehet, hogy nem is lesz szükséged inszemre, a babák imádnak "reménytelen" hónapokban foganni!Kép

Sziszus,
necsináldmár!Kép Neked szuper, anyakímélő pocaklakód vanKép.

puszka

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Teljesen egyet értek Kukaczzal.
Beszéljetek róla, hogy milyen érzés volt amikor még a pociban volt a babó, hogyan kezdődött az amikor már tudtad, hogy nagy baj lesz stb.
Ha párszor elmondond már nem is fáj annyira. Én például nagyon-nagyon büszke voltam magamra amikor már sírás nélkül tudtam valakinek elmondani, hogy babó egy kicsit még visszament az angyalkákhoz játszani. Aztán eljött az is amikor már nem is szorította a torkomat a sírás. Nem hiszem, hogy kevésbé szeretem őt ezzel, vagy kevésbé gyászoltam meg, de amin nem tudok változtatni azzal nem szabad hosszan foglalkozni, mert csak felőrli az embert.
Most még azt szeretném elérni, hogy meg tudjak nézni közelről egy csöpp falat kis emberkét. Az egy év körüliekkel már nincsen probléma, csak a fiatalabbakkal. Tudom, hogy meg tudom majd csinálni!!!

Legyen szép napotok itt hideg van de süt a nap!

Pusz.

Bibi
bibi
 
 


Zulu,
Polcz Alaine a szerzője a könyvnek?
Breki
Breki
 


Breki,
könyvről Kukacz írtKép. Polcz Alain könyvei is nagyon jók, érdemes elolvasni mindenkinek.
Te hogy vagy?Kép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Köszi mindenkinek a bátoritást.
Ma reggel jobban érzem már magam,most várom a jövö szerdát,hiszen sok kérdéem van az orvoshoz.
Az a baj ezzel a honappal,hogy fogalmam nincs,mikor lesz tüszörepedésem,a reménytelen honap számomra az is marad,mivel ha véletlenül éppen most lennék terhes,az alacsony progim miatt ugysem marad meg.Ezt pedig nem akarom megkockáztatni ujra,volt beleöle részem elég.
Most sokat töröm a feje,hogy mivel átjárhatoságit szereték,lenne lehetőségem laparoszkopiára is.Ha ez a doki nem is csinálja meg a Klinikás dokim igen.Azért gondoltam erre,mivel ez egy teljesen átfogo képet ad mindenről.Lányok !Tudja valaki,hogy a laparoszk.után mennyit kell esetleg várn egy terhességre?
Szoval most vivodom,jár az agyam,mi lenne a legjobb,sajnos ebben egy férj nem igazán tud részt venni.Ő ugyanis teljesen másképp éli meg a dolgokat.Bár mellettem áll,támogat,őt is ugyanugy megviselik a veszteségek,de akkor is más.
Köszi mindenkinek,hogy velem vagytok,majd jövök.Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Zulu,
Köszönöm kérdésedet, ha ismered a történetemet (ami Sziszus történetével egyezik) akkor csak azt tudom mondani, hogy köszi a kérdésedet jól csak akkor leszek majd (jobban) ha karomba tarthatom majd az élő, egészséges gyermekünket!
Nem adtuk fel!Kép
Puszi:
Breki
Breki
 


Breki,
ismeremKép, azért kérdeztem, hogy vagy mostanában. Remélem hamarosan jó híreket hallunkKép.

puszka

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Breki, én is ismerem...Kép Neked is drukkolok!!!
A könyv szerzöje Muriel Flis-Treves... Le deuil de maternitéKépKépKép
Sziszus, nincs probléma, ne gyarts, ha lehet!!! En is allandoan aggodtam, ahogy azt fentebb mar irtam... De ne aggodj feleslegesen!!! Puszoka!!!
Brigi, lehet, hogy tényleg siman teherbe esel, minden besegités nélkül!!!Kép Csak ne add fel!!!Millio puszi!!!
Na, Bibi, megint elbögtem magam ezen a topicon a Te Angyalkad miatt...Kép
Mindenkinek sok sikert, szép napot, megmindenilyesmit!!!
Vendég
 


Kukacz!

Ne haragudj, hogy megríkattalak, nem volt szándékom, hogy bárki sírjon!
Köszönöm azért, hogy könnyeket ejtessz a meg nem születhetett babámért. NAGYON jól esik!
Ne sírj! Légy vidám! Őérte már nem tudunk semmit tenni, de a következő babó befogadására már készítem a testem és a lelkem. Hihetetlen, hogy már több mint 2 hónapja történt...

Köszönöm!

Pusz

Bibi
bibi
 
 


Bibi!!! Dehogy haraxxxom!!! Még CSAK 2 honapja???Kép Jaj, Szegénykém!!! En 2 évvel ezelött veszitettem el az utolso babooot,és most, hogy van 1 SZUPPPER Fiam,KépKépKép talan tul vagyok rajta... Mar, amennyire...Kép A topic elején irtam részletesebben a vetéléseimröl stb...Kép
Teljes szivemböl kivanom, hogy mielöbb jöjjön Nalatok is 1 SZUPPPER, egészséges Picurka!!!
Szeretettel! Többieknek is sok pusza!!!

Kép
Vendég
 


Kukacz!

Tudom, hogy amint nekilátunk összehozzuk a földkerekség egyik legrosszabb, legcsodálatosabb babóját akit valaha az angyalkák a földre küldtek.
Muszály ezt hinnem, különben pár héten belül becsavarodnék a saját gondolataimtól.Kép
Ha meg nem sikerül elsőre...ötödikre akkor majd ráérek aggódni.

Mindenkinek szép (lehetőleg napocskás) napot!!!

Pusz.

Bibi
bibi
 
 


Szia Bibi!!!
Ez az, igy kell hozzaallni a dolgokhoz!!! Bravooo!!! En majdnem bediliztem a sokadik elvesztett baba utan, psy-hez mentem, az meg ki akart velem kezdeni. Tökjooo Kép volt... Tehat a segitség utan (1 honapig jartam hozza) még rosszabbul voltam, mint elötte...De aztan teherbe estem ujra!!!KépKépKép
Kitartas, mint ahogy mar irtam!!! Mennyi idös vagy, ha nem vagyok indiszkrééét??? Ha irtad fentebb, bocs, nincs kedvem mindent végigolvasni ujra... Sok puszi!!!

Kép
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: