Új privát üzeneted érkezett!

Kakti példájából kiindulva elővettem a csalános vödrömet :D

Szóval, Bori is ajánlgatta, hogy szívesen elvisz valakit ;) És sztem Ti még útba is estek neki... Ja, és sztem plusz egy mama-baba páros már tutira nem oszt nem szoroz :D Szóval, szedd össze magad ;)

Kép


Ági
agic83
 
 


sziasztok.

Zuzmo,kepek a picassan,ha nem jo(az elso ketto hasznalhato)akkor rakok fel masikat.
koszonom.

majdnem elfogyott a tejem,tiszta depibe estem,tegnap megjott :cry:

Kép
monyo83
 
 


Úgy emlékszem Bori Nikit és Esztert hozza. :roll:
Valamiért úgy rémlik, hogy Niki IV. kerületben lakik, ha tényleg így van, akkor tudnánk mi vinni és Bori hozatná Szilvit.
Na de én sem akarok másnak szervezkedni. :oops: :oops:

Apának meséltem, hogy mennyi finomság lesz..meg hogy lesz vagy 16 felnőtt, 16 baba, 3 gyerek... Erre ő: "-Én nem megyek el gyereknek???" :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Dea, én pont tegnap jelentkeztem be babaúszára és nem kell semmiféle igazolás. Régen ahova jártunk oda kellett és a gyerekdoki természetesen ingyen adta a papirt. Furcsa, hogy a te dokid 3000-et akar érte kérni. 1 papirért pár betűvel, neki ez nem kerül semmibe.

Funky, én este úgy altatom el, hogy szoptatom és bealszik. Ekkor felviszem és beteszem a kiságyába.
lara
 
 


Lara, eddig én is így altattam el, de most már nem akar elaludni cicin. :( Pedig az sokkal egyszerűbb volt..
Vendég
 


Köszi jányok! :D Az illetékesek majd ítéletet mondanak fölöttem :lol:

Kép
zsizell
 
 


Ágci
Mi voltunk most esküvőn, vittük a babát is, a szertartásokra is meg a lakziba is. az autóban szoptattam meg és a babakocsiban aludt. 11 körül hazavittem anyóshoz. 1-kor a fiúkat is hazadobtam, akkor még szopizott egyet a kicsi, aztán még visszamentem és fél 5-ig táncoltunk. szóval nem lehetetlen....

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Beszeltem Feri anyukajaval! Elkiser bennunket, szoval igy mi valoban vonatozni fogunk.
Ugyhogy most irok is Jucinak egy halalkodo levelet, mert tenyleg nagyon halas vagyok, hogy elvallalt bennunket.
Heh, amugy meg hulyen is erzem magam. Bekuncsorogtam eloszor Agihoz, azutan Jucihoz, erre kitalalom, hogy vonattal megyek. :roll:
OK, mentsegemre legyen szolva, hogy a megvaltozott letszam miatt teszek igy es nem azert, mert nem orulok nagyon annak, hogy elvittek volna.

Viszont vonatozasban es a vaci palyaudvaron jartasak kukkantsanak kicsit ide.
Istvantelek tolunk 5 perc setara van (az en tempomban). A Nyugatiba mi eleve ugy mennenk fel, hogy ott szallunk fel vonatra, merthogy ez a leggyorsabb, legolcsobb es legegyszerubb. Nincs bekaves atszallas.
Viszont most latom az elviran, hogyha istvantelekrol egybol Nagymarosra kivanok menni, akkor Vacon kell atszallnunk, bo tiz perc van az atszallasra, az osszemenetido egy ora, a jegyar kedvezmennel 615 forint.
Igy nem lenne esetleg egyszerubb nekunk?
Merthogy igy is, ugy is atszallunk, de igy nem kell befele vonatoznunk, hogy utana kifele vonatozhassunk.
Egyebkent Vacon milyen az allomas? Kell lepcsozni babakocsival, hogy atszallhassunk?
Vendég
 


Bea, hánykor érnétek Vácra? Mert felvehetnélek benneteket autóval aztán megyünk együtt. Gyerekülés van Kristófnak! Autó 7 személyes.
Amúgy a váci állomás sík, nem kell lépcsőzni sehol.

Funky, van amikor Léna sem akar cicin elaludni, mondjuk ez ritka, de van ilyen, ilyenkor beteszem a babakocsiba és tologatom a szobában (van 1 benti babakocsija).
lara
 
 


Ildi, répából is kábé 10 dkg-s adagokat szoktál lefagyasztani? Most kunyerálom anyukámtól a zsenge répát. :lol:

Reni, egyáltalán nem biztos hogy kevesebb lesz a tejed. Enyémgyerek is igény szerint szopizik, délelőtt kíváncsiságból lemértem. Belement 3 dl. :roll: Így nem csoda hogy ekkora méreteket ölt. :)

Jövő szombaton megyünk esküvőre, szoknyám már van, csak blúz hiányzik, mert az itthoniakba nem fér bele a csöcsöm. Azutáni szombaton meg nyaralni megyünk, úgy néz ki, fürdőruhám is lesz.

Szerintetek strandon be lehet már vinni Milánt a vízbe? Persze, járunk babauszira, de azért az mégiscsak más, nem?

Boruska, tök jó hogy apa viszonya is egyre jobb a deddel. :D

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Lara!
Nagyon aranyos vagy! :D
Puszi erte.
Van itt osszeszervezes kerem szepen!!! :lol: :lol:
A 9:50kor indulo vonatot neztem ki, elvileg 10:23ra van Vacon.
Tudom, hogy 10re van hirdetve a tali, de anyosom hajnalban dolgozik, elvileg ugyan 8ra hazaer, de van, hogy csak fel 9re. Nem akarom egybol elvinni otthonrol, atoltozik, eszik, pihen es ezert tudunk kicsit kesobb menni.
Te hogy tervezted az indulast?
Vendég
 


Hogy ne lógjak ki a sorból, mi is megyünk 17-én esküvőre. Számomra is nagy dilemma, hogy mit csináljak Samuval, ugyanis vidékre megyünk, és nem tudom kire bízhatnám éjjel, mert keresztanya lenne az esélyes, de őt látta vagy 4szer összesen. Az számít?

Kép
zsizell
 
 


Zsizell,mi is 17-én megyünk esküvőre!Csak mi Erdélybe. :D

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Tudom, hogy nem az en dolgom, de valami nagyon furat olvastam most az utodtopicunkban. Az egyik kismami most csatlakozott, egyebkent javaban marciusi lenne. A lenyeg: ovuteszttel nezte, hogy juni 20-n volt peteerese, juni 26-n meg mar csatlakozott a topichoz, merthogy az ovuteszt ismet pozitivat mutat, tehat terhes. En ilyet meg nem is hallottam eloben, tenyleg letezik??? :?:
Remelem nem haragszik meg, nem kotekszem, csak meglepodtem, egyebkent meg neha beleolvasok, mert elarulom nektek a titkom: nekem kicsit hianyzik a terhesseg es jo nosztalgiazni.
Vendég
 


Bea!
Nincs ezen mit szégyellni: szerintem többen vagyunk, akik olvasgatjuk őket! (én írtam is már nekik - csúnya, pofátlan mami :lol:)

Gondolom, azért lenne egyszerűbb a Nyugatiból vonatozni, mert azok ilyen zónázó vonatok, és alacsony padlósak, ha jól tudom. Nem kell felmászni rájuk lépcsőn. Erősíts meg, Norc, hogy nem vagyok tök hülye! :D

Csilla:
sima medencés strandon én nem nagyon vinném vízbe Lilit még. Ki tudja, mi van abban a vízben. Ha nincs is benne millió pisi, mennyi a klór??? Azt mondják, a természetes vizek sokkal tisztábbak (baci szempontból), így oda lehet bevinni, de azok meg elég hidegek. A Balaton nagyon ritkán éri el a 30°-os hőmérsékletet, a babauszin meg ugye 30-32°-os a víz. Legalábbis nálunk. Szóval egyelőre talán a legpraktikusabb és a legbiztonságosabb a saját felfújható kismedence... :S

Ja! Lányok! A barátnőm/kozmetikusom mondta, hogy a déli parton is magas nagyon a vízállás, kb csípőig ér a víz a parthoz közel is! Szóval aki arra pályázik, hogy ott lehet pacsálni a sekély vízben, az adja fel ezt a reményt! :)

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Bea, jóstesztnek szokták használni, bár hogy ilyen korán is működik-e, nem tudom.

Kakti, köszi a tanácsot. Én is valami ilyesmire gondoltam, úgyhogy beszerzünk egy "mödanszt".

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Mi voltunk már strandon, de én nem vittem be Blankát a vízbe. ez medencés strand volt.

megyünk majd Balatonra is, de szerintem ott se.

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Bea, 10:23 az nekem tökéletes! Mi úgyis a későn kelők közé tartozunk.
Írok privit!

Esküvő: mi már voltunk esküvőn, amikor Léni 3 hónapos volt. Szoptattam, aztán templomi szertartás, majd kiértünk a lagzi helyszínre, akkor megint szopi, utána bele a kendőbe (kendő apán volt), ott azonnal bealudt és még táncoltunk is (!!) ,éjjel fél2-kor mentünk haza, de nem azért mert Léna felébredt volna, hanem mert mi lettünk álmosak :-)) itthon megint szopi és folytatta az alvást.
Azért választottuk a kendős megoldást a lagzin, mert nem tudtuk kire bízni, aki meg tudta volna etetni, ha felébredne, lévén csak én tudom :)
lara
 
 


http://egyszervolt.hu/ret/

Nem tom, ismeritek e, vagy belinkelte e már valaki, de szerintem szupi oldal.

Én is mei-tai-osan próbálom majd átvészelni a dolgokat az esküvőn, de én attól félek, hogy a hangos zenét nem fogja bírni. :shock: Mik a tapasztalatok?

Kép
zsizell
 
 


Zsizell
Blanka nem csípte a hangzavart, pontosabban ahogy bementünk, akkor eléggé megijedt és sírt...de mi a zenekartól távol ültünk le, illetve ott még aludni is tudott a babakocsiban.

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Zsizell, Léna aludt végig a kendőben, pedig még táncoltunk is(ekkor egy kicsit furán néztek a népek:)), sőt az asztalunk a zenekar mellett volna majdnem. De ő akkor még csak 3 hónapos volt! lehet, hogy egy 4 vagy 4ésfél hónapos már érzékenyebb a zajra, nem tudom..
lara
 
 


monyo: jó a kép! :)

Olyan szuper! Már 39 babafotó megvan! Szerintem tök jól néz ki.
Már csak 4 képre várok: benettke, erusverus, kokonya, pammut
zuzmooo
 
 


Sziasztok!

tali:ég a pofám:
olvastam mennyi kaja készül, én gondoltam csinálok egy juhtúrós paradicsomos-ubis...stb..salátát, amíg rá nem döbbentem, h. Wazze, ti szoptattok..gondoltam akkor csinálok egy kis ilyet, meg mellé juhturos körözöttet valami magos kenyérrel....
nekem ennyi a főzőtudományom :oops: :oops: :oops:
és most olvasom, h. lesz pizza meg joghurtos süti és hozzunk nem leevős kaját, szal segítsetek, mehet a sali, vagy vigyek BOLTI sós sütit??

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Zuzmoo
a szoptatással kapcsolatban nekem is ez a véleményem.

köszi h helyettem megfogalmaztad és leirtad :wink:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


más:
még mindíg dugul a Mirc, de rajta vagyok h. kidugitsam..kanalaztam belé egy kis öszibarackot(hippes)egyelöre jobb a helyzet, idáíg minden nap volt produktum, csak belelilul szegény.(én soha nem gondoltam volna, h. valakiböl "bányászni "fogom a kakát.."-no comment)
a családom kivan attol, h. én forumtalira megyek, és eddíg mind a hárman megkérdezték, h. mit csinálok addíg a gyerekkel :shock: ez is no comment

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Nóri
tökéletes a fözi. Ari vagy :D

Lányok én is bolti sósat vinni ha nem gáz?

Csajok!
Segítsetek pls!
Agic megkért h vigyük el. (astória)
Félek a reggeli dugótól a városban.
eljönnének egy darabi csak akkor meg nincs gyerekülés.
Esetleg vki cserélne velem "utast"? :roll:

k

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Zsófi:
laza (világos) CUKOR NÉLKÜLI kamillatea. lazítja a székletet - állítólag :wink:

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


kakti és zsófi: nálunk pont a cukros kamilla vált be kakigondra, a cukor nélküli nem. Persze mihelyst rendeződött a dolog, a cukrot elhagytam. Azóta okés. És nem hiányolta egy percig sem a cukrot-szóval nem szokott hozzá az édeshez.

Köszi az esküvős válaszokat. Nagyon remélem, hogy minden rendben megy majd. Ha meg nem bírja, akkor puff neki, hát "haza" megyek vele, Zsolti meg maradhat mulatni.

Kép
zsizell
 
 


köszi a tippet, erre nem is gondoltam, van is itthon kamilla.ti filteres kamillát adtok(olyan van egyáltalán?) vagy "rendeset"
viszont,én arra megyek rá elsősorban, h. ha egy bizonyos kajától dugul akkor azt nem vagy keveset adok neki, amitöl meg nem dugul, abbol többet.ezeket ki kell tapasztalni gondolom remélem :oops: elsösorban.de megy most a kamillatea is, h. átsegítse ezen.szal köszi..

zsó
Kép
pcd1985
 
 


na nem akartam írni, h. ne okoskodjak, de az igazsághoz hozzátartozik, h. nálunk nem nagyon megy a kamillateáztatás, mert hát anyámnak volt ez a mütétja (vastagbél bocsi)és ő 2 éve dugul és tudom h. ő felnőtt és ez eyg betegség, a Mirci meg egy baba és tök más a kettő, de a dokik azt mondják, h. a kamilla tea "szárítja" a beleket és hosszutávon az se jó.de rövidtávon beválhat, nem azt mondom.csak a Mirci pl ezért még soha nem ivott kamillateát. most fog..

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Zsófi: igazad van, valóban szárít a kamilla. Ezért kell nagyon világos teát készíteni, ippenhogy belemártani. És nem kell tényleg túlzásba vinni a kamillaivászatot. Remélem segít rajtatok is. Én áldom a kamillát, amióta kihúzott minket a...vagy inkább belehúzott a sz@-ba.

Kép
zsizell
 
 


Na írtam egy csomót, erre bezártam az oldalt... :cry:

Kriszti!

Az Astoria környékén brutál lezárások vannak, én bevallom töredelmesen nem indulnék el arra!
Viszont ha Ágic átmenne a Batyira BKV-val, akkor tudnál menni arra Te is. A Margit hídnál meg lemászol az alsó rakpartra, és az már sztem jó! De megint más szával a csalánt!!!!

Bea!

A váci állomáson sok peron és sín váltja egymást, ami kicsit veszélyes, de kibírható. Megint felmerül viszont a kérdés, hogy Kristófnak hogy lesz gyerekülése... :roll: Egyébként általában úgy néz ki, hogy leszállsz Vácon, utána 10perccel meg 1vágánnyal arrébb beáll a marosi vonat.

Ha Kakti esetleg hamarabb ideér, a vonatosok elé kimegyek gyalog, gyerekek nélkül. Addig meg ő vigyáz a lányokra!
Itt tuti van lépcső, meg állítólag egy alacsony alagút, ami félelmetes, mert akkora, mint egy ember állva. De nem életveszélyes, mert többen járnak rajta minden nap, és még élnek!

Szilvi, ha vonattal tudnátok jönni, esetleg a Molmar által felajánlott 90%-os jegy nem lenne megoldás? Úgy oda-vissza 220Ft a jegy!

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


zsizell: :D :D :D
én mostmár csak azon vagyok ki, h. itt áll előttem a kamillatea és nem tünik haloványnak :shock: , pedig csak leforráztam egy kis kamillavirágot.majd abbol adok egy kicsit és ráitatok sima vizet, remélem nem lesz gáz...(de mi baja lehet?)
más:
az én kedves párom, megtalálta a leggázabb fotokat a Mirciről és azokat rakta ki az iwiwjére :twisted: (rolam nem rakottki:)
más:kb 3 napja 84 körül mozog a súlyom:) ..de ami a lényeg, fölpróbáltam a régi melltaróimat, és amik egy hónapja még nem jöttek rám, azok most SIMÁN!!!de nem is a kosara, hanem az átmérője nem volt jó és most jó.. :D nem is a mérleg a fontos, inkább ez..

zsó
Kép
pcd1985
 
 


JUCI vagy BÁRKI!!!

Jó, megbízható, hozzáértő munkajogász kerestetik S.O.S.!

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Sziasztok!
annyira szervezitek itt a talit, hogy megneztem en is merre van Nagymaros.
jo szorakozast Nektek!
csisza
 
 


Nóri!

Ha Ági átjön bkv-val akkor nincs ülésük. Ezért kérdeztem h vki aki onnan jön nem-e venné fel. :oops:

Larának van gyerekülése Kristóf számára.

K

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


csajszik, én már el vagyok veszve, hogy ki visz kit...
Én elvileg Nikit, mert ő a 17. kerületben van, tőlünk nem messze (Szilvék sem lennének messze persze)

Astoriai talihoz: nem olyan vészes a lezárás, én voltam bent mostanában. itt egy jó találkapont, engem itt szoktak felvenni, ha bent vagyok:

Kép

A piros zászló az Astoria, és a deák felé ha mész, és visszakanyarodsz (ot van egy visszaforduló sáv rögtön a dohány utca után), akkor a kék pöttyhöz érsz, ahol van a sarkon egy DM, és előtte egy olyan sáv, ami elfogy, így ott lehet várakozni egy picit, kényelmesen belüni.
Ezt a felmentő ötletet tudom ajánlani.

boruska
 
 


Ági!
Nem tudom, milyen a babakocsitok. Esetleg nem megoldható, hogy a kocsi vázára a hordozót/autósülést tedd fel, amíg átmentek a Batthyány térre? Az 3 metrómegálló. Vagy ez így nem működik?

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


na, közben én is más farkával verem... :)

boruska
 
 


jó lett a pizza, bezabáltunk :)

Utána meg letettem a dedet és anyukámat aludni, ott durmolnak együtt az ágyon :)

boruska
 
 


Zsizell: bírom én a csalánt :lol:, szívesen elviszlek Titeket! Így semmi költség nincs vele, csak azt kell megszervezni, hol találkozzunk.

Kakti: nekem sajnos nem specialitásom a munkajog, csak két munkaügyi perem volt (ott viszont csúnyán fizettek a munkáltatók :P ), de majd átgondolom, kit tudnék munkaügyben ajánlani.

Zsó: Ha van energiád, szerintem mehet a sali, tudomásom szerint a juhtúró nincs tilalmi listán :wink:

Kép
juci-77
 
 


Juci, Szilvi! Sztem a Stadionoktól a legjobb az Árpád híd pesti hídfője lenne. 1-es villamossal. Valahol a Nyugdíjfolyósító után, ahogy átér a felüljáró. Olyan Frangepán utca magasságában. Csak nem tudom, Szilviék hordozójával lehet-e BKV-zni...

Kriszti, én is úgy gondoltam, hogy a babakocsiba beleemeli a hordozót. Valaki biztos segít a lépcsőn fel-le a babakocsival, míg anyuka hordozóban kiemeli a dedet!

Tessék példát venni rólam, az első babás talira mózeses babakocsival mentem, vittem sátrat, sütit, motyót és 3szor szálltam át. Plusz cipeltem a gyereket babakocsival együtt a kisföldalatti lépcsőin! :lol: Pedig soha nem BKV-zom! Hajrá rugalmasság! :lol:

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Hát én már ettem juhtúrót nem egyszer, mióta megszületett Lili. De mivel helyből kissé tejérzékeny vagyok (nem tudom, hogy laktóz vagy tejfehérje - még sosem vizsgáltattam), nem érdekel igazán. Max majd sorfalat álltok a WC-ig. :lol:

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Esetleg a talisok közül nem megy valaki csütörtökig Brendonba? Lenne egy megbizatásom, ha nem nagy probléma.


Ja!
Bea!
Viszem neked vissza a bébiőröket! Ezúton is köszi! Majd olyan szatyorba teszem, ami vállra akasztható.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Bori, Kriszti Budakesziről jön. Onnan annyi lenne az út, hogy be a budakeszi úton, le a hegyről, át a Moszkván, le a rakpartra és már kint is van a városból.
Így az eddigihez jönne: át a hídon, elszüttyög az Astoriához, megfordul, hogy balra kanyarodhasson, visszakanyarodik, hogy felvehessen, megint vissza, hogy irányba legyen, kicammog a Bajcsyn (most a Károly k.krt. valamennyire le van zárva csatornázás miatt, én úgy tudtam, egész a Deák térig, de ne legyen igazam) és még mindig ott a Váci út. Ez minimum 1óra kerülő két gyerekkel. Nem mentegetni akarom Krisztit, de nekem Noémi minden piros lámpánál ordít egy sort, 90es tempó alatt változatosság kedvéért ordít. Regi már túl nagy, hogy azonnal bealudjon. 40fokban nekem ez egy iszonyú macera lenne.... Hangsúlyozom: nekem!

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


jóvanna, azt nem néztm, honnan... :oops:

boruska
 
 


Astoria, ajjaj :oops: Mi hétvégén voltunk ott Apával, áll az egész Károly körút. Filmmúzeumnál lezárva az egyik oldal, szembejövő sávra terelve a forgalom, csigalassan halad minden. Nem akarok lebeszélni senkit, de az autóval halál, kéne keresni valami alternatívát.

Még valami eszembe jutott az utassal közlekedőknek: nem tudom, kinek mekkora a kocsija, de az én csomagtartómba nem fér plusz egy gyerekkocsi, így hordozó (MT) + hordozó (autós) kellene azoknak, akiket viszünk. Biztos nem túl komfortos, de ha a gyerkőc fel kötve anyára, akkor az autósülést lehet kézben vinni :oops: , így talán az Astoriás talit is át lehetne tenni a Duna túlpartjára, és akkor BKV-val a fenti megoldás járható út, így a kocsit sem kell cipelni lépcsőn fel-le. :roll:

Kép
juci-77
 
 


Lara!
Irtam privit.

Kakti!
Koszi, szivesen. :D
Hozhatod akarmilyen taskaban, a babakocsi aljaba belefer.
Vendég
 


Ja!
Megint írok (szófosásom van).

Van egy majdnem teljes doboz Milupa HA Start tápunk. Kell valakinek? Lili utálja!

Viszont Norci!
A HA-pépet vigyorogva tolta be az arcába és reklamált, hogy nem vagyok elég gyors. :)

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


A babakocsival nem lenne gond, mert nagy a csomi elfér.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: