Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Csak gyorsan bekukkantok, mert ma jon Tamasom tesoja, es bar a husleves mar rotyog, meg takaritok, mosok, es vasalnom is kell. De nehez a banyaszok elete...

Tegnap meg hajnal 1-kor jutottam agyba mert sutit sutottem Tamas kollegainak (mivel ez az utso napja meloban) ilyen "dohangerienzargoinghomesoiitsamkeeeeek" stilusban :-). Chocolate browniet meg almas pitet csinaltam. Nem akarom magam fenyezni, de nagggyon fincsi lett mindketto :-).

Bea, igen most koltozunk haza, kisse vegyes erzelmekkel. A nagyik meg a nagyneni nagybacsi dedi meg mindenki izgatottan var minket. Ti mentek vissza Londonba? meddig akarok majd kint elni? Bar gondolom kerdezzek kettot konnyebet...

Molmar, Fejer megyeben fogunk lakni, Maronvasartol kb 5 kilometerre levo faluban (Gyuro) egyenlore Tamas szuleinel, de csak atmenetileg, mert hazat keresunk valahol Szekesfehervar es Bp kozott. Valami csendes kis faluban szertnenek hazat jooo nagy kerttel.

Lara, jo teged is latni, sajnalom a tejcsi mizeriat, de biztosan sikerul majd felszaporitani.

Na megyek porog tovabb, mert sosem leszek kesz.

Kép

Kép
editmk
 
 


Móni, Ronci küldtem privit!

Bea! Édesek a fiaid! A színházhoz pedig jó szórakozást!

Kakti! Védőnő nem mondta, hogy esetleg szükség volna antibigyóra?

Nem gondoltam volna, hogy ez a tápozás ilyen "bonyolult". Remélem nem lesz rá szükségünk. Bár nekem sem tetszik mostanában Réka szopizása, de ha lesz rá időm, hétfőn beszaladok megmérni a lánykát.

Rotát én sem adatom be, sajna másra is kell a pénz. Műszakiztatni kell az autót és hát kell vele egy-két "apróbb" dolgot csinálni.

Kép
Kép
molmar
 
 


Hello csajok!

Annyit írtok, hogy nem bírok visszaolvasni. Mire egy adagot visszaolvasok és ráfrissítek, ti már másik oldalon vagytok :shock:

Bea! Tényleg szépek a kölkecek :lol:

Betegeskedőknek, cicifájósoknak jobbulást.

Valaki írta, hogy "apukámnak mennek a drukkok".(Bocsika, de már nem emlékszem, hogy ki volt :oops: ) Köszönöm szépen a pozitív energiákat és még kérünk szépen többet :wink: , de apukám 2004-ben meghalt :cry: Ő "csak" a mostohaapukám, de szerencsére ma már igaz, hogy kapaszkodva és segítséggel, de ki tudott menni a wc-re. Tehát javul a helyzet. Remélem hamar meggyógyul. :roll:

A rotát és egyéb fizetős társait mi is anyagi vonzata miatt nem adatjuk, de egyébként a rotára azt mondták, hogy 14 féle alfaja van és az oltás csak 1 félére hatásos, igaz az a leggyakoribb. Tehát hiába adatja be valaki az nem biztos, hogy attól már nem kapja el.

Megyek készülődök, mert holnap reggel megyünk anyuékhoz a hétvégére.

bellerreni
Eger
 
 

 
 

Erik be lett probalva az etetosekbe, amig befejeztem a menzas ebed kesziteset (tojasleves+grizes teszta barack lekvarral). Igaz, meg nincsenek atrakva es atallitva a pantok, mert Kristof hasznalja, amig Eriknek nincs ra szuksege, de nem is nez ki benne olyan borzasztoan, poenkepnek jo. :D
Kép

Majd levagtuk magunkat a kanapera (Kristof alszik), ugy terveztem, hogy en netezek, Erik alszik, de amig egy baratnommel csevegtem roviden, addig o elfoglalta a gepemet. Ugy csinalt, mintha vagna, hogy mit is csinal, szoval mar Erik is olvas benneteket.
Kép

Editmk!
Igen, sajnos megyunk vissza. Es valszeg Londonba egyenlore. Hogy meddig, azt nem tudom, en max addig tervezem, amig Kristof sulis lesz, mert jobb szeretnem, ha az altalanost es a kozepiskolat itt vegeznek es meg jobban szeretnem, ha vhol kint tanulnanak majd utana tovabb.
De meg az indulast sem tudom, hetfon azt mondta Feri, hogy szeptember, kedden meg azt, hogytavasz, de tegnap mar azt is mondta, hogy olyan aranyosak es szepek a fiuk, hogy szivesen "csinalna" most egy harmadik gyereket, de azutan Kristof sunyin tokonrugta (Feri mellett fekudt, ugy csinalt, mint aki mar alszak, Feri elengedte magat lazan, erre Kristof rugott es rohogott), ezutan azt mondta, hogy egyenlore eleg ketto. :lol: :lol:
Magyarul: mi olyan hirtelenek es kiszamithatatlanok vagyunk, mint a jelenlegi idojaras, nem tudunk elore semmit.
Vendég
 


ez a duruzmós nagyon vicces: nálunk is van a rücskösre saját szó, a 'rüzsis'. A zokni varrását (rüzsi) hívtam így, amikor dörzsölt.

Ja és ha saját szó: a kocsiban (régebben) volt az a kis gomb minden ajtón, ami bezárja, na, nálunk az a 'bütyü'. pl: apa, lenyomtad a bütyüt?

van másnak is vmi saját szava?

boruska
 
 


En a Rota hasznossagat nem firtatom, egyszeru lelek vannak, vannak dolgok, amiket fenntartas nelkul elfogadok, mast meg nem.
En tenyleg szivesen adatnam, nyugodtabb lenne a lelkem. Szegyen, nem szegyen, de tenyleg anyagi okok miatt nem kap Erik, ilyen szituban meg nem voltunk, amiota gyerek van (elotte is csak akkor, amikor kimenekitettem egy jelentosebb osszeget Londonba koltozeskor es feleltem, munkat meg nem kaptam egybol).
De most ez van es elfogadom.
Csak haborog a lelkem, hogy napi rendszeresseggel kell vegigneznem a rotas hirdetest, sot, meg levellel is zaklatnak, hogy oltassak, kozben meg magyar viszonylatban jelentos osszeget kernek el a vakcinakert (mert a kozel negyven ezer forint nekem jelentos osszeg ahhoz kepest, hogy "csak" egy betegseg lehetseges megelozeserol van szo). Kb ugy jon le az egesz, mintha a sok-sok jol elo magyarnak hirdetni kellene a vakcinat, mert csak kedvtelesbol nem veszik meg. Pedig talan tobben vannak, akik vennek, de nem tudjak. Es nekem epp emiatt van SZARANYA erzesem.
Es en siman fizetek egyebkent oltasert, a baranyhimloert nem is esett rosszul kicsengetni a 2szer 7500at, a kullancs ellenit meg foleg nem. De a 2szer 18ezer egyszeruen nem megy.
Pedig azzal is tisztaban vagyok, hogy ettol sokkal tobbet kolthetunk a rotara, mert ha az egyik gyerek elkapja, akkor a masik is beteg lesz, 1-2 hetre en kiesek a munkabol, mert apolni fogom oket, gyogyszerekre megy majd el penz, ha esetleg korhazba is kerulnek, akkor meg foleg csengetni kell (talan). De meg ennek tudataban sem tudom most kifizetni.
Vendég
 


sziasztok!
1000 kérdés kavarok a fejemben.
pl. h. mostanában mért nyekeg non-stop a Mirc.idáíg jól elvolt, röhögcsélt, sokat volt ébren, de amikor letettem aludt.most ha ébren van nyekeg, ha lerakom, nyekeg, babakocsiba nyekeg.szerintem a kajaátállás..mind1 ez a legkevesebb
én nem akartam rotát..
ananácska:mi is így vagyunk, költözzünk, ne költözzünk.én minden egyes költözési rohamomat űgy vezetem le, h.......................................................................................................................................................

eljött az az idő, hogy Zsófi se tud 3 percre leülni délutánonként SE!!!!
üdv mindenkinek!

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Zso: kaja, front is lehet. VAgy csak ilyen napja van. Nekem is szokott ilyenem lenni.
VAgy: nem lehet, hogy a foga???
Nah, mar olyan leszek, mint az oregek.
Ha 12 hetes korig nyugi, akkor azt mondjak, hogy "ez a gyerek hasfajos", ha utana, akkor azt, hogy keves a tej, ha azutan, akkor meg azt, hogy biztos a foga jon. Egy eves kor utan meg hisztis.
Vendég
 


na talan abbahagyta,
szoval minden rohamnál irok egy sms-t apának hogy mostazonnal költöznünk kell.így gyűlik a pont a költözés mellett.a nemköltözés oldalon csak 1-2 szomoru pontocska árválkodik.
de szerintem ez idő kérdése.
olyan jó lenne, ha belenézhetnék egy kútba, ami megmutatja a jövőmet.
hogy az idegelmeosztályon vézem
vagy
4 gyerek boldog édesanyjaként egy jófej apával, és muskátlit ültetek az ablak alá.. :?
2 kérdés:
:?: mostanában ugy sétáltatom a Mircit, hogy soksok pokrócot tettema kocsiba, és egy fokozattal magasabbra állitottam a támlát
igy kb ugy ül mint az autósülésban.de egy sét a alkalmával max 20 perc.a védőnő mondta h. ez így oké
van aki már merészel ilyet csinálni?
2 :?:
van rajtam kívül olyan szerencsétlen, akinek a babájának van féltesója?

zsó
Kép
pcd1985
 
 


zsó, van.

boruska
 
 


Eszter, miért kérdezted, hogy mit csinálok Bendével, ha elalszik a hátamon? (azóta ezen pörög az agyam)
zuzmooo
 
 


még mindíg nem nyekken....
répafejüek lettünk Mircivel, ma már az almához is répát adtam neki, és már be van készítve a répáskrumplija, anyatejjel, de az üveges répát is benyomja, de a sima répát, minden nélkül is.én azért eszem, h. ne zabáljak)

jahhhh:
ezt még keírom:nemtudom ki írta még régen(talán zarja)hogy ki kell rakni a gyerek játékai közé kajadarabokat, és majd rájön, h. meg lehet enni.tegnap a Mirc nyikorgott apám ölében, megpucoltam neki egy kézreeső répát h. azt rágja és azt rágta....
és erről ez eszembe jutott h. jéé, ilyet is lehet(de nem lehetett leharapni belőle egy darabot se..ööö és nem kérdezte meg hogy "mi a hézag hapsikáim...)

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Bori:TE?

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Íme egy kép Léniről!
Zuzmoo, ez így jó a tablóhoz?

Kép Léni
lara
 
 


Lara.olyan rég voltál!üdv ujra itt..

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Ananácska, én sem oltattam rota ellen, de nem gondolom, hogy ettől rossz anya lennék. Minden létező betegség ellen úgysem lehet beoltatni.
Engem a reklámban az zavar, hogy "elfelejtették" odaírni az árát...vagy nem merték, mert tényleg durva, hogy mennyibe kerül..

Zsófi, én Lénát mindig autóshordozóban tologatom. A mózes részt még egyszer sem használtuk. Szóval van, hogy 3 órát alszik az autóshordozóban..De van mondjuk benne újszülötteknek való betét a fenékrész alatt.
lara
 
 


Editmk!
Martonvásárból való a macskánk és Tordason lakik a férjem unokatesója. Csak Tordason keresztül lehet bejutni Gyúróra, mert egy zsákfalu. Ha kell állatorvos, hát a tordasi rokon az (lovakra specializálódott). Férje patkol, ha majd pacikat tartotok hehe

Bea!
Nálunk tojásleves túrós csuszával:)
Tökön rugáson nagyot nevetgéltem (bocs)

Én a mt-ba kötöttem fel hátra valamelyik nap D.-t, mert porszittyóztam, meg felmostam, de valamit elbéndzsázhattam, ugyanis rettentően fájt a hátam, míg előre kötve nem szokott.:roll:
Úgyhogy arra még külön rá kell majd érezni.

Kattkat

Kép
kattkat
 
 


Tej: ma még nem adtam a szopin kívül mást Lénának...eddig jól elvan úgy tűnik...igaz már vagy 6-szor szoptattam :) Na majd látjuk mi lesz este.. Mondjuk a mérleg tudná megmondani most a választ..

Zsófi, szia :)
lara
 
 


Lara: szuper fotó, nagyon aranyos Léni és így is tudom használni. De jobb lenne, ha nagyobb felbontásban elküldenéd vagy betennéd a picasa-ra a többi közé. (így muszáj nagyítanom rajta és kicsit pixeles lett)
zuzmooo
 
 


Mi az első rotát ingyen kaptuk egy ismerőstől, amikor Réka még meg sem született, ők nem tudták beadatni, mert megbetegedett a baba, és kicsúsztak a hat hónapból. A másodikat pedig egészségpénztárra vettük.

Ági

KépKép
agci
 
 


Zuzmoo, jaj igen, bocsánat, tényleg egyszerűbb, ha feltöltöm a picassára! Már ott is van!
lara
 
 


zuzmooo.lehetne h. küldjek másik képet Mirciről,mert akkor azt hittem h. gyorsan kell és csak rákattintottam egy olyanra amin nem látszik a háttér..... :oops: :oops: :oops:

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Bea!

Ez a reklám lényege: hogy úgy érezd hogy TE vagy az egyetlen anya aki nem adatja be, és azért mert ezt sajnálod a gyermekedtől SZARANYA vagy mert még ennyire sem vagy képes a gyermekedért. És én bevállalom: akkor Szaranya vagyok, mert így is túl sok oltást kapnak a gyermekeink.

Zsó! Házikó nekünk is kéne. Variálgatok, de sajnos nem tudunk mozdulni. Pedig nagy álmom egy biokert, osztán a pösti naccságáknak kűdjük a cuccost. :D Már megrendelőm is van, csak föld kéne hozzá. :D (volt csodaszép biokertem, gyümölcsfákkal, bokrokkal, gyógynövényes és fűszerkerttel :cry: :cry: :cry: Örökké siratni fogom)

zarja
 
 


Editmk, anyósomnak vannak rokonai Gyúrón. :)

Kattkat, egy volt osztálytársam tordasi. :D

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csilla!
Elloptam az ismijeid közül (iwiwen) Marcsit, akivel egy szobában voltam a kórházban. :wink:

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Kakti, jól tetted! :) Mi a helyzet cicifronton? Rátetted azt az izét amit ajánlottak?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Bea, megnéztem a videókat, és nagyon édesek a gyerekeid. Ahogy Kristóf Erikre ül, az nagyon nagy. :lol: :lol: Erik tök jól viseli. :)

Kép

Kép
koviki
 
 


Még Nóritól akartam kérdezni, hogy Noémi még mindig sokat bukik? Mert Daninál semmi változás, őt szerencsére nem zavarja, de engem már kezd. Éjjel-nappal kanapét, játszószőnyeget, járókát sikálok. Van remény, hogy ezt lassan kinövi?

Kép

Kép
koviki
 
 


Viki, Bercus is nagyon kezd bukni, kb. 100szor öltöztetem át naponta.

Ja, és kipróbáltuk a Sinlacot. Megbukott, mintden értelemben...

boruska
 
 


Réka is bukik. Már kaptunk bukás elleni tápszert, az sem segített. Azt mondta a doktornő, hogy biztos túletetem. De amióta jelentősen kevesebbet eszik magától, ugyanúgy bukik. Remélem hamar kinövik. Elvileg hat hónapos kor környékére elmúlik, de ez sem írott szabály. Az egyik ismerős baba egy éves korára nőtte ki.

Ági

KépKép
agci
 
 


Szana,
Lillától még nem vettek vért, ha nem javul muszáj lesz, nekem azt mondták 3 éves kortól van értelme, ő ugye múlt hónap végén volt 3.
Mi a Heim Pál kórházba járunk vele. Mivel ez az utolsó doki nő elég gyerekbarát volt, adok neki egy esélyt (Cservenyák Mária). Amúgy én is keresem álmaink gyerekbőrgyógyászát :cry:

Mi adattunk rotát Lénának. Lillának nem. Két okból. Akkor mi még a pneuomoért fizettünk, nekem az fontosabbnak tűnt. A rotáról meg csak későn hallottam :oops: Amúgy én is utálom a reklámját, hiába kapta meg Léna az oltást :twisted: Nagymamám szegény állandóan izgul a hülye reklám miatt, csak szegény mindig elfelejti, hogy mi már beadattuk a kis dédijének az oltást :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Bukás:
Nekem, annyit bukott Vivi, hogy a matracát ki kellett cserélnem, mert már büdinek éreztem, és mind a 4 oldala olyan volt.
De amióta a tápszerét nutritonnal sűrítem, semmi bukás nincsen!!

Babakocsi:
Én ma állítottam feljebb a támlát, mert a kisasszony nyűglődött nagyon, és így élvezte.

De azért nem mertem úgy hagyni még 5 percnél tovább[/b]

Kép
bettike830
 
 


Ildi, a Heim Pálban van egy gyerekbőrgyógyász, Dr. Szalay Zsuzsanna. Nem tudom jártatok-e már nála, ő nagyon szuper. Legalább is nekem ő hozta rendbe az arcomat kb. hét évvel ezelőtt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára agci 2010.09.21 10:39-kor.

Ági

KépKép
agci
 
 


Nála is voltunk már. Lillus ekcémáját ő pofozta helyre. :wink: jegyzem a neveket, köszi Ági :wink:
Én is 24 évesen jártam bőrgyógyászhoz pattanások miatt. Tinikoromban sosem volt, akkor meg rengeteg. :cry:
remélem Léna nem ilyen szar bőrt örökölt, mint Lilla :roll:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 



Kép
bettike830
 
 


szasztok

vírusos légúti fertőzés...f@szaaa

Edit

Kép
ézsóné
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Na akkor a bukás másnál sem ismeretlen... :(

Úúú Edit, sajnálom, gyógyuljon meg hamar!

Kép

Kép
koviki
 
 


Leviéket ma hazaengedték :D
zuzmooo
 
 


Jobbulást a kis Csanádnak!
zuzmooo
 
 


Ó, basszus!
Szegény Csanád! Jobbulást!

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


zuzmooo:néztem a blogodat és azt szeretném kérdezni, hogy a hintátok milyen, hol ettétek? (Apukának jó hangja van :D )

Gyógyulást Csanádnak.
Vendég
 


szegény Csanád! ++++++++

boruska
 
 


Kismaki!
Ahogy nézem, ez egy Adamo hinta.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Edit: jaj ne, már csak ez hiányzott. Mit írt a doki?

Levi: de jó! Remélem Szandikával és Anitával együtt mentek haza

Zuzmoo: hát mert gondolkodtam, hogy ha elalszik a hátamon és hátraesik a feje, azt honnan látom és hogyan reagálok rá? Vagy hátadra simulva alszik el?

Kérdés: főleg Beneildi, Katica!
Bulcsú kb egy hónapja bemutatta, hogy hátról hasra tud fordulni. Ezt kb két napig csinálta – mértékkel. Aztán azóta se. Egyszer sem. Kb egy hete ha hasra fordítom emeli a fejét, repülőzik, de inkább Zuzmoo által leírt pózban lesi a világot. Nevezetesen, hogy inkább vízszintesen fordul el (ahelyett, hogy emelné a fejét, vagy átfordulna) és leteszi a fejét és úgy nézi a világot. Hasról hátra eleve vesztett ügy. És már elmúlt az 5. hónap. Nem lesz meg az oda vissza forgás még a 6. hónap végére sem. :( A 7 kilóról már nem is ábrándozom. :( Ugye nem marad fekve?
Pedig érdekli a világ, sasol ezerrel, gyakorolja a hangját, szépen nyúl tárgyakért, jó a szem-kézkoordináció, kézzel szépen manipulál (én mint közgazdász megmondom a frankót, de szerintem szépen csinálja) és kacag, kacag, kacag.

zarja
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy kéretlenül betörök ide, de remélem, hogy lesz, akinek segítség lesz.
Angol (alig) használt ruháim vannak nagyon nagyon olcsón. Márkák Next, George, MarksandSpencer, Mothercare, Ladybird és hasonlók.
Az árak kb: body 100-200ft, rugi 200-300ft, póló 100-200ft, rövidnadrág 100-200ft, kocsikabát 200-300ft, nadrágocska 100-400ft
Érdemes körülnézni! A képek alatt ott a konkrét ár, állapot és márka is. Nagyrészt néhányszor mosott, egy gyerek által hordott dolgokról van szó.

http://picasaweb.google.com/gabikikocs

Ha tetszik valami, írj privit vagy e-mailt a gabikikocs kukac gmail pont com e-mail címre.
Köszönöm!

kikocska
 
 


Tényleg erről jut eszembe, hogy került nálunk először képbe Gremese?

zarja
 
 


kismaki: olyan mint az Adamo hinta, de ez csak másolat és sokkal olcsóbb. A Vaterán vettem Rozika47-től.
zuzmooo
 
 


Eszter: kendővel hordod háton Bulcsút? Én többnyire MT-al, aminek ívelt a felső része (gyakran ez is elég hogy ne billenjen hátra a feje), de van hozzá alvócsukja is. Ha batyuzunk, igyekszem olyan szorosra húzni a felső szegést, hogy biztosan tartsa.
Többnyire nem zavar, hogy nem látom, mert érzem. Hihetetlen volt nekem is, amíg nem próbáltam, de tényleg meg tudom mondani, hogy mit csinál, anélkül, hogy látnám. Amikor elalszik, teljesen ellazul, olyan kis "lifegős" lesz. :) De kirakatokban, kocsi ablakban meg lehet nézni, ha bizonytalan vagyok.
Ja és vettem egy mini tükröt, mobil dísznek árulják a Rossmanban.
Ilyen: Kép
zuzmooo
 
 


Gremese már korábban többször írt ide is privátba is, mikor MT-os kérdéseink voltak, és mivel ár-érték arányban nagyon jó MT-okat készít, elterjedt. :)
zuzmooo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: