Új privát üzeneted érkezett!

Asiy! Köszi a felvilágositást!
A pénzt meg direkt a számlaszámra raktam amit megadtál! És direkt bementem egy OTP-be hogy egyből rajta legyen! Ha holnapig nem lesz rajta akkor bemegyek, mert eddig mindig igy fizettem mindenkinek! És akkor valamit elírt az a lökött mancika!!! Szal most kicsit erre felbuzdulva felment a pumpám!! Nem kaptok sms-t, ha mozgás van a kártyán??? :shock:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika nekem 3 héttel szülés elött ment el a nyákdugóm..és mint tudod akkor sem magától indult meg a szülés...ne izgulj :wink:


Pici Dalma szája annyira gyönyörű(az egész kislány az,de a szája!!!) :oops: :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Piri! Azért én reménykedem, hogy még nem az! meg nem olyan mint ahogy Asiey leírta, mert nekem súrú fehér és nem barnás meg mittom én csak fehér és baromi sűrű!! ugyhogy még azért reménykedem!!! vagy most már nem tom mi a jobb, ha az most az vagy nem az!!! :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 

 
 

Nekem is fehér volt,nem barnás :wink: :?

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Na kasa!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Ahogy Asiye írta takonyszerű. Ez a legpontosabb leírás róla. De lehet fehér, barnás vagy véres is.

És nem lehet tudni, hogy mennyivel utána indul meg valójában a szülés.

De én azt javaslom, hogy most már ne kelj fel! Feküdj, ahogy az orvos mondta!
Ebbe nem fér bele a vásárlás, a főzőcskézés, és mindenfelé császkálás. Pár hétről van szó. Csak ennyit kell tenned a kislányod egészségéért! Bírd már ki!
Vendég
 


Sziasztok!
Nem akarok zavarni, csak olvastam egy nagyon szép-aranyos történetet a Babapatika magazinban, és szeretném veletek megosztani. (ha valaki olvasta, az ugorja át, de aki nem, az olvassa el)!

"A kisfiam még csak 6 éves, így én, az édesanyja, az ő szemében még töretlenül szép vagyok. Mit sem törődik a túlsúlyommal, vagy bármi más, zavaró körülménnyel.

Állandóan rózsaszínű fürdőruhát szeretne nekem venni, már tavaly nyár óta. Azért rózsaszínűt, mert én vagyok az egyetlen lány a családban. Mivel az oviscsoport összes kislánya talpig rózsaszín, a rózsaszín és a lánylét nála egyazon fogalom.
Nehezen tudom lebeszélni erről a fürdőruha-álomról, azazhogy: nem tudom...

Amikor már azt hittem, elfelejtette végre a rózsaszínű fürdőruhát-ami gyanítom, ráadásul bikini- a legváratlanabb pillnatban egyszer csak megkérdezte: "Hányas méret vagy?". Elképedtem a szakszerű kérdésfeltevésen, és mivel nem sejtettem miért érdeklődik, automatikusan válaszoltam. "negyvennégyes".
Talán csaltam is kissé lefelé a mérettel, csak úgy, a magam kedvéért. Egy ideje már nem követem a méreteimet,-önvédelemből.
Ez a 44-es volt az utolsó, amit hajlandó voltam megjegyezni.

"Jó! - lelkendezett kisfiam. - Akkor veszek neked egy 44-es rózsaszínű fürdőruhát! Aztán rajzolok rá egy napocskát!"- és mint a legszebb napocska, úgy ragyogott rám, az ő anyukájára, angyalmosolyával, szeretettel telt kis szemével....

Az én kisfiam egyszerűen szeret, és szépnek lát, és nagy örömet szeretne szerezni. Most igyekszem lefogyni, ahogy eddig is, de még annál is jobban, mert nem fogom feladni. És nyáron majd vehet nekem egy rózsaszínű fürdőruhát. Ha bikinit, hát bikinit.

Ennyit igazán megérdemel a kisfiam is. Hogy láthassa végre anyukáját egy igazi, lányos fürdőruhában, amit annyira tervezgetett! S amelyre napocskát is teszünk majd valahogy, ha már igy gondolta ki........"


Holnap elutazunk,és medence is lesz a közelben........ :shock:
Kicsit tartottam tőle, de ahogy elolvastam ezt, már nem :)

anikKép
anik4
 
 


Anik!

Nagyon jó történet!
És mennyire igaz, hogy nekik mi vagyunk a legszebbek. Imádnivalóak ezért is. :D
Vendég
 


anik a baabpatikát én is szoktam olvasni és nagyon jó dolgok vannak benne főleg most afiús anyukáknak a pöpiről is van benne cikk

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nos most én is picit lehet guszti leszek, de a tegnapi izém akkor szerintem csak valami egyszerű folyás lehet! Mert bár fehérnek fehér, de nem igazán mondhatom takonyszerünek! Szal nem szülök még!!!

Cat! Kibirom én! nem megyek én sehova! Legalábbis egyedül nem és egész nap csak pihenek fekszem! Már egy ideje fözni sem fözök és ez nagyon hiányzik nekem!! Na jó nagyon ritkán csinálok magamnak egy lecsot ami nem nagy meló, de már tényleg vissza fogtam magam!!! Vigyázok én a csajszimra hisz nem leszek gyilkos!!!!!!!

Anik! Nagyon jó kis történet! És remélem, hogy ez nálunk sem lesz másképp csak annyi külömbséggel, hogy nekem nem kisfiam lesz, hanem kislányom!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Ha fekszel, akkor minden rendben.
Én csak arra emlékszem, hogy mikor Benivel a kórházban feküdtem, túl egy tüdőérlelő injekción, és kb annyi idős terhesen, mint most Te, akkor még azért is lecsesztek, mert túl sokat kelek fel wc-re (A szobámból nyílt), vagy megyek ki az automatához. Ez utóbbi naponta max egyszer történt meg.
Vendég
 


Cat! Hát akkor az tényleg elég nehgéz ehetett! Bár én sajna van mikor belelendit kicsi lányom van mikor háromnegyed óránként rohanok pösre! Míg tegnap a párodnál voltunk odaértem és muszály volt bekéreckdnem a mellékesre! És mikor végeztünk már nem mertem, hanem alig vártam, hogy átérjünk a west endbe! És onnan mira haza értünk az max megint 1 óra volt és megint! Szal akkor lehet engem ott katéterre raknának!!! Vagy nem tom, de bizti az még nehezebb lenne! DER amugy apácska beszélt tegnap a Ginussal és megkérte, hogy még legalább 32 hetet birjon ki és utána már akkor jön mikor Ő akar! És ezt olyan jó volt végig látni és érezni, mert apa simizte a pocim beszélt hozzá meg bögdöste és a Ginuskám meg vissza! Mintha már most csak az apjának élne! Kicsit asszem féltékeny vagyok már most!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Nócika!
megjött! köszi!!! :)

Cat! Mit vettetek az ikeában?


semmihez sincs kedvem, pedig rengeteg a dolgom. bár csak elkezdeni nehéz, aztán már megy magtól!! :wink: :wink:

(már csak 8-at kell aludni! :) )

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Cat!
Minden vizsgálatukat az Istenhegyiben csináltak. Egyedül a magzatvízvétel volt a MÁV-ban.

Anik!
Jó utat nektek, érezzétek jól magatokat!!!!
Nagyon édes ez a történet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Asyei! Örülök, hogy megkaptad! Már kicsit kezdtem ideges lenni bevallom! DE örülök, hogy mégis csak meg van!!! És ez a lényeg!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Asiye!

Megvettem a képkereteket a nagymamák ajándékához, és vettünk még egy fél éves kislánynak pár ajándékot.

Ha már ott voltunk, akor meg is vacsoráztunk.
Csak most fogtam fel, hogy nyugodtan tudtunk vacsorázni. Marci ült a gyerekülésben és nézelődött. :D :D :D
Azt hiszem mostz már meheteünk újra étterembe is. És minden rendben lesz Horvátországban a szállodában is. :D

Nócika!

Nyugodtan bemehettél volna wc-re indulás előtt is. Azért van. És a recepciós lánynak is van két gyereke, és én is rendszeresen szoktam ott lenni.

Zsu!

Ez durva, hogy az Istenhegyin sem vették észre. Kiben bízzon akkor az ember?
Azt tudod, hogy milyen lett a kombinált teszt eredménye?
Vendég
 


Arra emlékszem, hogy az életkori kockázatuk az 1:128-hoz lett. A Czeitel szerint már ekkor lehetett volna következtetni, hogy nagy gebasz van. A határ szerinte 1:150 a Down-kórnál. De e leletre mégis az lett írva: NEGATÍV.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Amőgy barátnőm decemberben tölti a 35-öt.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsu!

Az életkori Down kockázat a papíron az átlagot jelöli. A számított kockázatot kell nézni. Ha az az életkori alatt van, akkor van baj. (Bár szerintem akkor is, ha a közelében.

Az életkori kockázat, az a nemzetközi adatok alapján számolt kockázat az anya pontos korának ismeretében.
A számított kockázat van a levett vér elemzéséből.
Vendég
 


Most néztem a papírt. Nekem az életkori kockázat 1:690, mivel majdnem 32 éves voltam amikor nézték, és a számított érték 1:13777.
Vendég
 


Sziasztok
.

Olyan szörnyű éjszakánk volt.
Alig élek.
Egy , illtve két óránként szopizott.
Nem értem mi lehet vele.
Reggel szerintem fájhatott a pocakja, mert sírt összegörnyedve és pukizott. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Szomorú vagyok. Nem akarom hogy fájjon neki.
És jó lenne ha az éjszakáink is jobbak lennének.
Mit csinálok rosszul :oops: :( :( :(

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Cat! Ennek a fiatal csinos rcis hölgynek 2 gyerköce van?? Biz isten nem hittem volna róla!!!!!!!!!! :D :D :D :D Nagyon csinos!!!! És egyébként nagyon kedves is!!!
Kár, hogy te pont tegnap nem voltál ott! Pedig milyen jó lett volna személyesen is megismerni téged! De remélem a következő topik talin ott tudok már lenni!!! És viszem majd a kis csajszim is!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Pici! Nagyon sajnálom a rossz éjszakát! Mit ettél?? Lehet valami olyat amiért fájhat a pici Dalmi kis pocija! És a nappalok milyenek?? Vajon elég sűrű a tejcsid?? Nem lehet, hogy azért nem elég neki a 3 óránkénti hamika?? A védfőnő meg a gyerekorvos mit mond?? Most lehet bután hangzik, de nem kéne egy sürübb tápszert megprobálni???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


pici semmit nem csinálsz rosszul
sajnos vannak olyan babák akiknek érzékenyebb a pocijuk majd kinövi sajnos ezzel jár


éjszaka nem adtam ygerekre pelust éééééés szárazan ébredt :):):):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


NIka! Hajrá szobatisztaság!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nagyon ügyes a kis Gege!!! :D :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


meg pici próbáld meg hogyha túl sürün kéri hogy ne a másik cicidből etesd az előtej csikarhjatja a babák pociját
próbáld ugyanazt a cicidet adni amiben már sürübb táplálóbb a tej

nika70
Salgótarján
 
 


Zsu!
Tényleg durva hogy az Istenhegyin nem vették észre.
Kinél volt?
Ugye nem hagyják annyiba?
Milyen fura én egerből mentem oda, rossz eredmény miatt, és mégis hibázank ők is. Csak hát annyi pénzért már nem ezt várja az ember.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Cat!
Igen. Én már gyanakodtam volna ennél a számnál. Nekem a számított értékem 1:6900 lett.

Nika!
Nagyon ügyes Gege :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Nócika.
Éjjel meg mondom neked őszintén, már sírtam, és eszembe jutott hogy írok föl tápszert.
Egyenlőre nem beszéltem védőnővel és dokival sem.
De ma lehet szólok majd gyerekorvosnak.

Nika.
Egyszerre egy mellből etetem.
Tegnap paprikás krumplit ettem, az lehet a baj? :shock:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Pici!
Nem tudom, kinél volt, csak azt, hogy Hajdú akárkinél voltak uhu-n és ő vett észre valamit, ő küldte őket magzatvízvételre.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Tegnap adtam be neki a konaikont, lehet attól is esetleg??

Nócika.
Ma adják föl a csomagot, tegnap elkészítettem neked :wink:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Pici!

Semmit nem csinálsz rosszul. Ő még pici nagyon, és a gyomra is, így nem biztos, hogy annyi tej fér el benne, mint amennyire szöksége van.
Ha úgy érzed, hogy hasfájós, akkor vegyél Espumizam cseppeket. Nekünk mindkétszer az vált be.

És igaza van Nikának, ha nagyon gyakran szopizik, akkor többször egymás után ugyanazt a cicit add neki. Így elut a sűrűbb, táplálóbb tejig is. Szerintem ugyanis az is lehet gond, hogy nem eszik egyszerre eleget, mert belszik a cicin vagy elfárad.

Egyébkélnt most éjszaka Marci is többször ébredt. Lehet, hogy valami front van.

Nócika!

Nincs olyan, hogy rossz tej. És amíg van tej elég, addig nem szabad tápszert adni.
Vendég
 


Cat!
Írt föl a házi doki, de azt hittemm korai neki még.
Akkor adhatom neki nyugodtan?
te mennyit adtál Marcinak??
Ja és Hipp édeskömény teát írta föl, de a környéken csak 4 hónapos kortól lehet inni, ő meg még picike, így azzal sem tudom mit tegyek.
Te tudsz olyat ami újszülötteknek lehet??

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Zsu!

Hajdú Krisztina. Ő nagyon jó genetikus.
Egyébként én úgy tudom, hogy a vérvétel és az Uh eredmény együtt a mérvadó.

Pici!

Tápszert felejtd el!

Én még emlékszem, és a férjem is rendszeresen emlékeztet rá, hogy amikor Marci 1-2 hetes volt több éjszaka is ébren voltam miatta. Gyakran kelt, és nem is aludt vissza csak 3 óra elteltével.
Egyik ilyen alkalommal, amikor már nem tudtam mit tenni, azt mondtam, hogy én nem ezt a gyereket akartam, vigyük vissza. :roll: :oops:
Persze nem gondoltam komolyan, bár abban a pillanatban talán mégis. De még engem is megviselt, holott nem az első baba.
(Mivel az idő mindent megszépít, már csak arra mlékszem, hogy Beni milyen ügyesen aludt éjszakánként, és a szopik sem voltak megterhelőek.)

De azóta Marci is mintababa lett. Dalma is az lesz, csak még egy kis türelem.
Tudom ez a legnehezebb, mert nem lehet látni a végét. Ha legalább tudná az ember, hogy még 2 hét, 2 hónap és tuti vége, akkor fel tudna rá készülni. De most már az egész élet ilyen lesz.
Vendég
 


Pici! Köszönöm a csomit! Várni fogok rá!!! Szerintem hétfön már itt is lesz!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Cat.
Igen tudom, de nem hittem hogy ilyen nehéz lesz.
Egy jó dolog van benne,olvadnak rólam a kílók.

Mennyi cseppet adhatok neki??

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


szerintem a paprikás krumloitól nem lehet értem hogy egyszerre csak egy mellből de ájszaka próbáld meg ugyanabból a ciciből etetni amiből utoljára ne válts
pici de jó neked én egy dekát sem fogytam aszopi alatt :):):):):

nika70
Salgótarján
 
 


Pici!

Kitöröltem az első gondolatom, és csak annyit, hogy mindenem tele van azokkal az orvosokkal, akik minden hülyeséget elhitetnek a kismamákkal.
Egy babának aki csak anyatejet kap, nincs is szüksége másra. Sem vízre, sem teára. Ha szomjas vagy éhes, akkor ott az anyatej.

Az édesköménytől pedig kimondottan sok baba hasfájós.

Espumizam csepp hivatalosan 25 csepp kell egy kis kanálba anyatejjel elkeverve, de szerintem elég a fele is, vagy csak 10 csepp amíg ilyen pici.
Vendég
 


Pici!

Csak arra figyelj oda, hogy ne fogyj túl sokat.
Egyél sok-sok szénhidrátdús ételt is, mert kell a tejhez.
Vendég
 


Nika!

Ha túl fűszeres volt esetleg a paprikás krumpli, akkor attól fájhat Dalma hasa. Az első 6 hétben sokkal érzékenybbek, mint később.

Pici!

Nem ittál esetleg tejet?
Vendég
 


Cat! Ezt az espumisan cseppet csak receptre adják ki vagy hogy én bemegyek a patikába ugy vehetek elöre?? Vagy mit javasolsz?? Vegyek vagy ne???? Mert én most készülök elmenni azaz majd mikor apa hazajön, mert vannak még dolgok amik hiányoznak a babaának és meg kel vennem öket! mint pölö lázmérő meg ilyenek!

Ja egy nagy kéréds! Bocsi de első babát várom ughye ugyhogy lehet bután hangzik a kéréds! Itthon mivel ápoljam majd a kis köldökét?? Mert a korházban csak hintöporozták az anyukák minden pelus cserénél!!! Csak azt nem értem, hogy akkor minek írja a net a babakelengyéhez a 70%-os alkoholt??!! Meg sterill vattát!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Cat! Már bocsi, hogy így állandoan belekotnyeleskedek, de még szopi alatt tejet se jó inni???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Espumizan recept nélkül kapható. De ne vegyél előre, mert talán nem is lesz rá szükségetek, és akkor fölösleges pénzkidobás.

Köldökápolás: A gyerekorvos írja majd fel az alkoholt, és a hintőport is hozzá. CSak akkor tudod kiváltani, ha már megszületett Gina.
Egyébként a csecsemősök majd megmutatják, hogyan kell ápolni.
Általában napközben csak hintőporozni szokták, de én mindig töröltem alkoholos vattával és hintőporoztam a pelenkázásoknál. Nekünk most elég hamar leesett a csonk.
Vendég
 


Nócika!

Tejivás babafüggő. Van aki nem tudja jól feldolgozni, mert tejallergiás. De a többieknek sem javasolnak napi fél liternél többet.
Ha fáj a baba hasa vagy kiütéses lesz, de semmi újat nem evett az anyuka, akkor először azt szokták javasolni, hogy ne igyon tejet.
Vendég
 


Cat! Igen azt tudtam, hogy a hintöport meg a krémet azt majd felírják, de a kelengyébe csak annyit írtak, hogy 70%-os gyogyszertári alkohol! Akkor azt sem fogom tudni megvenni??? Mert a többit azt felírják mondta a védőnő, de az alkoholról egy szót se szolt! Akkor most várjak vele???

Meg egy olyan kérdés! Van egy csomo féle fajta hálozsákunk a babának! Az szerintetek nyáron mennyire elég a babának éjszakára?? Vagy ahoz kell majd még takaró is??? Használ valaki innen zsákot????

Meg a hazahozatallal kapcsiban lenne egy kérdésem! Nagy a valószinűsége annak, hogy nagyon jó idönk lesz mikor majd jövünk haza! Mit adka szerintetek a kis mancira?? Valami melegebb rugit?? vagy elég egy bady meg sapi meg zokni meg takaró?? vagy mit?? Légyszi többször szült mamik segitsetek!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Maradj otthon a fenekeden! Nem tudsz még semmit megvenni a gyógyszertárban.

Azt pedig nem tudhatod, hogy milyen idő lesz, amikro Reginát hazaviszitek.
Úgy szokták mondani, hogy egy réteggel több, mint amit Te felveszel, vagy ugyanannyi plusz egy takaró.
Vendég
 


Tényleg!
Én innen csak pici és Zsu számát tudom! Kér valaki sms-t ha akció van??? Mert picit nem nagyon szeretném zaklatni majd!!!! Zsu meg már nagyon készülödöben van vagy ha az anciájéknál lesz akkor nem mindig tud írni! Szal ha kér valaki sms-t akkor az küldje el a számát priviben!!! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Jól van jól van maradok!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


El is felejtettem írni, hogy Sissi azt írta, talán kedden hazaengedik Atit. :D
Vendég
 


Nócika!

Én küldöm a számom. Furcsa, hogy az enyémet nem tudod, de a férjemét igen...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: