Új privát üzeneted érkezett!

Így van :wink:

Pici
, mindent jól csinálsz!
Ha nem lenne elég a tejed, Dalma nem aludna jóízűen :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Arwen!
Köszi azm érdeklődést. Nagyon aranyos vagy.
Drukkolok neked az orvosnál.
Hidd el te is hamarosan kismama leszel.

Gyönyörűek a babák, és a kismamák is a fotókon.
Marci baba valami eszméletlen szívdöglesztő kispasi.
na és Döme is. Milyen ügyesen tarja magát, és milyen szépséges
Lili baba és Yasemin is gyönyörűek.

Zsu! Már jó nagy pocakod van.
Csini kismami

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Kérdeztétek a Verona nevet.
Nagyon tetszik nekünk, és a nagymama neve is ez :wink:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 

 
 

Pici!

Örülök, hogy volt időd ránk is.

Anyósodat én is elküldtem volna.
Az enyém kérdezés nélkül még most sem mer hozzányúlni Marcihoz. És ez így van jól.

Ha szeretnéd, hogy éjszaka többet aludjon egyhuzamban, akkor amikor először bealszik a ciciden, akkor ébreszd fel, hogy egyen még.
De az is lehet, hogy nem tud egyszerre többet enni, mert még csak akkora a gyomra.
Vendég
 


Bízom benne, napról napról napra több időm lesz.
A fenekem sem fáj már annyira, bár még érzem.
A hasam, szépen megy lefelé, és a vizesedés is.

Most már tudok végre fésülködni és magamat is rendbe tenni.
Eddig káosz volt.

na és pár kép, van ami kórházban készült még.

Kép

Kép



Kép

Kép

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Pici!
Örülök, hogy alakultok mármint az időre értem! Nos az anyospajtást én is elküldtem volna! Mi az hogy kikapja a kezedből! Ez nem holmiféle játékbaba!!!! Monnyon le azt költözzön!!!!!
A Kis Dalmika nagyon édes a képeken! :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika.
Te hogy vagy??
kell járnod gyakrabban vizsgálatra?
Bízom benne neked és szép,és könnyű szülésed lesz.
kívánom neked.
És minden kismaminak.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Pici!
én köszönöm jól vagyok! Hát gyakrabban nem mondták, de a jövöhéten ujra kell mennem védőnőhöz és pedig a mult héten voltam! ERgyébként velem minden ok! Bár mostanában valahogy ugy kifiniomult kicsi lánykám mozgása és elég sokat komunikálunk! Olyan jó ez az érzés!
És én is bizom, hogy könnyü és gyors szülésem lesz!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


jajj picikém anyósod de egy nagy ............ had ne mondjam milyen mi az hogy kikapja a kezedből ???? na mindegy
Dalmi meg gyönyörűséges baba :):):) ne izgulj ne parázz ha nem elég neki a tejed akkor nem lenne jó kis baba :):):) éjszaka meg azért kel még fel gyakran mert még nem szokta meg a nappal és éjszaka különbségét :) ha gondolod próbáld meg álmában megszoptatni és akkor nem ébred fel és előbb utóbb átalussza az éjszakát :) bár én nem így csináltam de van akinek bejön :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika.
Nagyon drága vagy.
Köszönöm neked a sok kedves szót, és jó tanácsot. Olyan jól esnek a biztatásaid.
Éjjel próbálom sötétben a szopit, és szép csendben hogy tudatosuljon benne hogy éjszaka van.
Most még gyakrabban szopizi, de be kell hozni a lemaradását.
Hisz azért ott van a 3 hét.
Kívánom neked is hogy Gege mellé sikerüljön tesó baba, a szíved vágya.

Nócika.
Csak azért kérdeztem, hogy neked is nyitott a méhszáj.
A homeopátia nekem sokat segített, és hogy annyit sétálj, és ülj labdán amenyitt erőd engedi.
Nálam ez vált be.
És szerintem csodálatos élmény az apás szülés. Biztonságot ad.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Gabi!
Már úgy izgulok érted is.
Pár nap és neked is elérkezik a pillanat, és Mira baba megszületik.
Úgy várom.

Sissi!
Olyan ügyes vagy!! Ati baba szépen fejlődik, biztosan hamarosan hazaengedik.
Köszönöm a szülés napján folytatott telefonbeszélgetést.
igazán sokat segített.

Zsu!!
Csodálatos milyen erős, és vidám kismama vagy.
Puszillak

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Afra Drága.
te hogy vagy?? Pocaklakód?? Mikor látod újra?

Arwen. Írj majd mit mondott az orvos.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


sziasztok!

Doki bácsi azt mondta, hogy egy év még nem annyira nagy idő, ne aggódjak. Először a Páromat vizsgáljuk ki mindenképp a nyáron, aztán majd ősszel, ha kell, engem is jobban megvizsgál. A hőmérőzést tanácsolta addig is nekem, úgyhogy vettem egyet mostmár. Eddig is gondolkodtam rajta, csak valahogy úgy érzem, ezzel pár nap alatt látni, hogy sikerült-e vagy sem...és az a kis reménykedős időszak is kimarad...de lehet hogy így jobb, mert már felkészültebben várhatom a mestruációt lelkileg...

Hétvégén volt pont peteérésem, már teszt sem kell, a félnapos enyhén mensis görcs jól jelez, úgyhogy előtte is utána is igyekeztünk, hogy megfoganjak...a Sors majd eldönti...

Próbálom elfogadni, hogy lehet hogy a nyáron még nem leszek várandós és tényleg el kell kezdenem a jövő tanévet...azt mondogatom magamnak, hogy akkor nem egy, de 23 "gyerekem" lesz majd...
Nehéz...de anyukám is mondja, hogy legyek optimista. Akkor az leszek 8)

Kép
arwen***
 
 


Sziasztok

Megvagyunk,jól vagyunk,szupi az idő :lol: :lol:

A szálloda is jó,pihi,fürcsi,csúszda(azt én kihagyom) :wink:

Cat...Marcika meggyógyult már???Mi volt a baja???

Zsu viccek :lol: :lol: :lol: Babakocsi csúcsszuper :lol:

Pici,ne hagyd magad,hajtsd el anyósod ha igy viselkedik...nagyon édes Dalmi...azon meg ne agyalj,hogy nincs tejcsi..ha alszik van!!!Én is tudod beparáztam a múltkor sőt tápszert is vettem,mégse kellett :wink: :wink:

Arwen,tényleg fontos a pozitiv gondolkodás..hajrá baba :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Megyek is,mert lassan Lili felébred,etetés aztán megyünk mi is enni :lol:

Hmmmm,annyi kaja van,svédasztal... :oops: :wink:


Majd jövök valamikor..pusszantás nektek :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Én ma aztán tényleg megint adtam a lustálkodásnak, mindösszesen csak megföztem egy egyszerű krumplis tésztát! Ahoz aztán még vásárolni se kellett menni, mert minden van itthon hozzá! Még az ubi meg a paradicsom is a kertben megterem meg a krumpli is! Szal nem értem, hogy a lábam mért néz ki jelen pillben ugy mint egy mamut lába 3xorosan!!!! No de majd lemegy! Nem izgatom magam miatta!! Bár lehet a meleg ennyire befolyásolja??

Piri! Örülök, hogy mindennel meg vagytok elégedve! Ez aztán a fantasztikus nyaralás!

Pici! Milyen homeos bogyot szedtél napi mennyit??? Mert nekem is van ugyan egy listám, de azért kivi vagyok a tapasztalatodra!!! És igen valószinű, hogy az apás szülés is jó lesz nálunk,m mert ugy van betervezve!!!!! :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Jelentem élek 10-tól negyed 3-ig ültem a klinikán :evil: (ctg+doki) zárt méhszáj de egy kicsit megrövidült méhszáj :shock: és canesten kupot kell használnom

Kép
Kép
minimano74
 
 


Holnap is megyek 1-re az altatós dokival beszélni :evil:

De viszont a párom várt a hévnél és elvittek kajcsizni étterembe, most nagyon jól vagyok lakva.

Most megyek piheni majd jelentkezem.

Puszi mindenkinek.

Kép
Kép
minimano74
 
 


Pici! Privi minjá megy! KÖszönöm!!!

Gabi! Te jó ég ennyit boklászni nagy pocakkal ebben a melgeben??!! Hogy birod??? Plussz ott ülni annyit!!!
És mi finit hamikáztatok????
És már tényleg csak napok kérdése és a kis Myra a kezedben lesz!! Én már nagyon irigykedem!!!
Tényleg neked az első lányzod is csaszis volt??? Bocsesz, de asszem erről lemaradtam! :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Sajnálom a cicusod :oops: :oops: :oops:

Igen nekem a lányom is csaszi volt. (de a mostani terhességem már a 4-dik és ez a harmadik csaszim)

Fini volt: gombás-spárgás-sonkás csirkemell sajtmártással és vegyes köret. :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Gabi! Tyűűűűű! Akkor én most nagyon lemaradtam! Én isten bizony, hogy legalább 3x olvastam el amit írtál! Én eddig csak abban a tudatban vagyok, hogy neked ez a második gyermeked! vagy hogy is van ez????
A kaja miatt meg nem irigykedem, mert nem szeretem a gombát!!! De a többi résza jól hangzik!!!!!!!!!!
És köszi a cicut!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Lányok, én búcsúzom, holnap utazunk haza délután.
Majd jövő héten jelentkezem!
Gabinak naaaaaagy drukk!
Nócikának, Zsunak pedig csuriban mindenem, hogy semmi baj ne legyen!
Sissinek, Picinek puszi!
Várom a képeket, történeteket!

Cat, jobbulást Marcinak is, Neked is, elég volt a hőből!

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Nemlajos! Akkor már nem is "találkozunk"! :) :) :) :)
Jó utat nektek! :) :) :) :)
Mi jövő pénteken megyünk!!!!!!

Kép Kép Kép
asiye
 
 



Kép Kép Kép
asiye
 
 


Szép jó reggelt!
Nekem ez az éjszaka valami borzasztó volt! Nagy nbehezen elaludtam a szökés után kb fél 12-kor majd 1-kor ébresztő, hogy pipilni kell és ég a gyomrom mint állat! Na ezután óránként keltem pipilni és most már 4-31 óta fennt vagyok és csak forgolodtam! És rettenetesen fáj a szemérem csontrom! Erre csak én vagyok ilyen érézkeny vagy ez mindenkinek így fáj???????? Mert ez baromi nehéz! Komolyan mondom én se hányos nem voltam se semmi, de ez már túlő a célon!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: SEhogy nem jó feküdni se! Ülni még csak hadján, de az se jó! pedig még minimum ki kell birnunk egyben 3 hetet!

Asiey! Tegnap szóltam apának, hogy ha ma nem megyünk el a bankba akkor nem tom mi legyen! Szal ma mindenképp már küldöm és naghyon ksözi az eddigi türelmed!!!!! :wink:

Nemlajos! Nagyon jó utat nektek! Vigyázzatok az uton sok a hüle ilyen melegben!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


jó reggelt!

Nócika! Elhiszem, hogy rossz...de már csak egy bő hónapod van, és Gina Veled lesz...ezt már féllábon is kibírod!

Aki csinálta a hőmérőzést: mindig egy időpontban kell? Én végbélben csináltam, úgyis jó?Kb fél perc után már pittyegett a hőmérő...most, a 15 napon 37,0 mértem. az jó? nézegettem reggel görbéket, de nem nagyon tudok rajta elmenni...

Kép
arwen***
 
 


Arwen!

Írtam Neked egy csomót és nem küldte el! :evil: :evil: :evil:

Itt van egy link, amit én nagyon sokat nézegettem:
http://babatervezok.otthona.net/homerseklet.shtml

És a hőmérőzésről:

A hőmérőzés néven elterjedt peteérés-ellenőrző módszert sokan használják, nem mindig helyesen. Szülész-nőgyógyász szakértőnk bemutatja a testhőmérséklet változásán alapuló módszer lényegét, és elmondja, hogy mire kell ügyelni ahhoz, hogy megbízható adatokat kapjunk.


Ébredés után mérd!


Hőmérőzéskor ébredési hőmérsékletet mérünk, ugyanis az ember hőmérséklete reggelre lecsökken egy úgynevezett alapértékre. Ébredés után az anyagcsere felgyorsul, a hőtermelés emelkedik, nappal, sőt délután a hőmérsékletünk néhány tizedfokkal magasabb.




Az alapanyagcserét és a hőmérsékletet a hormonális helyzet is befolyásolja. A ciklus első felében, amikor még nincs progeszterontermelés, az alapanyagcsere és hőmérséklet kissé alacsonyabb. A progeszteron, ami a peteéréskor kezd termelődni, gyorsan emeli az alaphőmérsékletet. A pete kiszabadulásakor, azaz amikor a tüsző megreped (ovulatio), a hashártyára ömlő folyadék, nem egészen ismert mechanizmus szerint hirtelen néhány tizedfokos "lehűlést" idéz elő. A normális alaphőmérsékleti görbe tehát úgy néz ki, hogy a menses első napjától az ovulatioig van egy átlagos alaphő érték. Ez az ovulatio idején néhány óráig lecsökken, majd 1-2 nappal a pete kiszabadulása után emelkedni kezd és a következő menses előtti napokig az ovulatio előtti átlag felett van, majd a menses előtt 2-3 nappal elkezd lejteni, újra a peteérés előtti átlaghoz megy vissza. Kivétel a terhesség, ilyenkor az értékek nem csökkennek és a vérzés is késik.

Az ovulatio gyakran a hajnali órákban történik, ezért az ébredéskor az esetek jelentős részében sikerül elcsípni ezt az időpontot, de ez nincs mindig így és a hirtelen, egy-három tizedes csökkenést nem látjuk, csak az egy-két nap múlva kezdődő emelkedést érzékeljük.

Fenti leírásban egy szó sincs arról, hogy mennyinek kell lenni ezeknek az értékeknek, hiszen azok egyénre szabottak, abból a szempontból, hogy volt-e ovulatio vagy sem nincs jelentősége.

A peteérés megítéléséhez csak a görbe alakjára van szükség. Ebből az is következik, hogy ha az ovulatios csökkenést nem mérjük, akkor csak 1-3 nappal az ovulatio után tudjuk megmondani, mikor volt az ovulatio. A vizsgálat tehát nem előre tájékoztat, hanem utólag, legjobb esetben még a "felhasználható" 24 órán belül. Ha a ciklus hossza stabil, akkor persze a következő ciklusra vonatkozóan van előrejelző értéke is. A mérésnek tehát nem az a célja, hogy megmondjuk, hogy ebben a ciklusban mikor kell összebújni, hanem az, hogy van-e peteérés. A mérés pontossága elég jó, ha a mérési feltételeket pontosan betartjuk.

Ezek a következők:

1. Vegyünk egy lehetőleg higanyos hőmérőt, amit kizárólag erre a célra használunk.

2. Este rázzuk le a hőmérőt, és tegyük magunk mellé. Legalább 6 órát aludjunk, éjszaka. Reggel az első mozdulat a hőmérőzés. Minden más csak ezután következzen, a hőmérőzés alatt is a lehető legkevesebben mozogjuk.

3. Lényegében mindegy hol mérünk, a lényeg az, hogy mindig ugyanott. Lehet hónaljban is, az úgynevezett bőrhőmérsékletet mérjük, de lehet szájban, hüvelyben, végbélben is mérni.

4. A mért értéket azonnal írjuk fel, mert a sok mérés adatát könnyen elfelejtjük, hiszen csaknem azonos értékekről van szó. A mérési eredményeket ábrázolni kell, a görbe alakját, listából nem lehet megítélni. Erre a célra egy négyzetrácsos lap is megteszi. A görberajzoláskor az első pont a menses első napján feljegyzett érték, az utolsó a következő menses első napján lesz. Ilyenkor új görbét kezdünk.

5. Helyes feljegyezni a görbére az együttlétek időpontját, azt, ha nem aludtunk 6 órát, alkoholt fogyasztottunk, kisebb megfázást, vagy mást, ami befolyásolhatja a hőmérsékletünket. Aki éjszakai műszakban is dolgozik, nem tud értékelhető görbét produkálni.

6. Legjobb, ha 3 ciklust mérünk egymás után, mert egy mérés nem mérés, mondják a biológusok, és igazuk van. A görbe értékelését lehetőleg szakember végezze, de lehet az interneten van olyan program, ahova az adatokat beírva értékelést is kapunk.

7. Ha mindhárom görbén jelentkezik a menses előtt kb. 14 nappal az emelkedés, akkor csaknem biztosan van peteérés, és ilyenkor a jól megválasztott időben történt vérvételből, progeszteron szint méréssel, az eredmény már teljesen biztos lesz. A görbe tehát arra is alkalmas lehet, hogy megmutassa, mikor legyen a vérvétel.

Ezeket a szabályokat betartva a hőmérőzés az esetek mintegy 90%-ban nagyon értékes információt szolgáltat, de csak annyit várjunk tőle amennyi energiát a pontos méréshez befektettünk.

Dr. Csákány M. György
Vendég
 


Cat, köszönöm!
Akkor a digitális hőmérő nem volt jó választás?

Kép
arwen***
 
 


Arwen!

A digitális hőmérő mindig csal 1-2 tizedet. Itt pedig nagyon fontos a pontos mérés.
De fogalmam sincs, hogy higanyosat lehet-e még kapni.
Vendég
 


Sziasztok, jó reggelt!

Nagyon jók a tali képek mindenki nagyon szép rajta, a gyerkőcökről nem is beszélek :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Én most mosok aztán megint megyek a klinikára.

Jók legyetek majd jelentkezem valamikor.

Puszi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok!

Mi tegnap este elmentünk végre moziba :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: Hozzá teszem, hogy a Mamma Mia volt az uccsó film, amit együtt láttunk :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ja, a Transformerst néztük, ami marhára tetszett nekem.... szegény fiacskámnak annyira nem, mert nagyon hangos volt neki, pedig a kardigánomat és a táskámat is rátettem, de szegény végig menekülni próbált az erős hangoktól :? :? :? :? :? :? :? :?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsu!

Ahogy írtad a mozit, én is kedvet kaptam hozzá megint.
Azt hiszem hétvégén Egerben megnézzük a Diamant 13-at. Gérard Depardieu film, igazi francia kriminek tűnik. És ha még feliratos is lesz... :D :D :D
Vendég
 


Pici!
Köszi a dicset :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Igyekszem, nagyon igyekszem :D :D :D :D :D :D :D
Dalmi tündéri :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anyósodék meg elköltözhetnének végre :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Arwen!
Tudom jól, milyen a várakozás, milyen idegörlő tud lenni. De én is csak azt tudom javasolni nektek, hogy fő az optimizmus :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Bár nem értem, hogy a dokid legalább egy hormonvizsgálatot tudott volna kérni, annyival is előrébb lennétek. De kitartást :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Minden reggel ébredés után kell mérni ugyanabban az időben. Én hüvelyben mértem, az utolsó csipogásig. Digit hőmérővel. És a Fertilityben vezettem. A ciklus.hu nem megbízható.

Nemlajos!
Jó utat nektek, érezzétek jól magatokat és pihenj egy kicsit!!!!!!

Asiye!
Ezzel a babakocsival is az a gondom, hogy nehéz, és nagyon sok helyet foglal a csomagtartóban :? :? :? :? :? Ha kertes házban laknánk, és nem kellene a babakocsit "cipelnem" a lépcsőkön, akkor biztosan Bergont vennénk.

Gabi!
Kitartást a várakozáshoz!!!!! Vigyázz magatokra!!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Cat!
Én még szeretném megnézni a Jégkorszak 3-at, az Angyalok és Démonok-at , a Jégkorszak 3-at és a Nászfrászt is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Ilyen képet szeretnék csinálni majd.

Kép

Ez lesz a miénk, és kap majd a két nagymama is, csak más képpel. Az egyiknek most lesz a születésnapja, a másiknak a névnapja hamarosan.
Szerintetek jó ajándék?
Vendég
 


Cat!
Szerintem nagyszerű ajándék :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


A csúnya nő kifogja az aranyhalat. A hal közli, hogy hajlandó három kívánságát teljesíteni, ha visszadobja. Úgy is lett.
- Először is szeretnék egy luxus lakást!
Megkapja.
- Továbbá szeretném, ha 10.000.000. euró lenne a bankszámlámon!
Ezt is megkapja.
- Tudod halacska, mivel csúnya vagyok és soha nem volt sikerem a
férfiaknál, utoljára azt szeretném, ha soha egyetlen férfi sem tudna
nekem ellenállni!
Így lett a csúnya nőből csapolt sör.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Hosszú, átszerelmeskedett éjszaka után a fiatalember aléltan dől le a csaj mellé, akit az este csípett fel.
Körülnéz a szobában, és az íróasztalon meglátja egy férfi fényképét: -A férjed? - kérdezi idegesen
-Nem, te kis buta, tudod, hogy nem vagyok férjnél.
-Akkor a volt pasid?
-Egyáltalán nem - válaszolja a csaj a fülét harapdálva.
-Akkor meg ki az?
- Én, a műtét előtt...

"Nénike odamegy a sírásóhoz a temetőben.
-Neharagudjon aranyoskám, de megmondaná merre találom a 41es parcella 34-es
sírt???
-Höhö ezt bírom... elmászkálnak, aztán meg nem találnak vissza"

A nőgyógyász előadást tart rengeteg nő előtt:
- A kemény pénisztől méhrákot lehet kapni néhány éven belül.
Mire az egyik nő közbeszól:
- A puhától pedig idegbajt, azonnal.

Egy fickó sétál hazafelé a koromsötét utcán jóval éjfél után. Az egyik kapualjból megszólítja egy nő:
- Akarod, hogy tízezerért a mennyországba röpítselek?
A férfi még sohasem fizetett nőnek, de mivel kicsit szalonspicces, gondolja kipróbálja.
Odaadja a pénzt a nőnek, aki nem sokat késlekedik, lehúzza a sliccet és rögtön dolgozni kezd.
Ekkor egy rendőr kerül melléjük és megkérdezi:
- Maguk meg mit csinálnak itt?
A férfi kétségbeesetten válaszolja:
- A feleségemmel lejöttünk egy kicsit levegőzni, sétálunk egyet ..
Mire a rendőr:
- Nem gondoltam volna, hogy ez itt a felesége.
A férfi:
- Én sem, amíg ide nem világított a lámpájával!

Idős székely házaspár ül kint a teraszon békességben, mikor a néni megfogja a seprűnyelet és olyan irgalmatlan nagyot vág rá az öreg orrnyergére, hogy az felbukik székestűl. Felordít:
- Asszony, megőrültél? Miért kaptam ezt?
Mire a néni:
- Azon gondolkoztam, hogy ötven éve együtt élünk és miattad nem volt még egyszer sem egy jó szexünk!
Szép csendben üldögélnek vagy öt percig, mikor az öreg feláll és kegyetlenül hátbarúgja a nénit, hogy az legurul a teraszról .
A néni felül a muskátlik között és rábődül az öregre:
- Hát ezt most miért kaptam?
Mire a bácsi:
- Honnan tudod te, hogy milyen a jó szex?!

A kis Peti a nagymamájánál nyaral, és kint játszik az udvaron a szomszéd gyerekekkel. Egyszer csak beszalad a a szobába:
- Nagymama, hogy hívják azt, amikor két ember egy szobában alszik és az egyik felül van, a másik pedig alul?
A nagyi zavarba jön, először nem tudja, mit feleljen. Némi töprengés után úgy dönt, hogy őszintén válaszol:
- Hát, kicsim, azt úgy hívják, hogy szexuális aktus.
- Jó - mondja a gyerek és fut vissza a többiekhez.
Kis idő múlva ismét bejön:
- Nagyi, te engem félrevezettél! Azt úgy hívják, hogy emeletes ágy!
Ja, és a Pistike anyukája üzeni, hogy beszélni akar veled!


Főnök a titkárnőjének:
- Gizike! Miért javította ki az "e" betüt "a" betűre?
- Miért? Mi értelme van annak, hogy "feszmérő"?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Arwen!
Hát igen! Ez az egy vigasztal! Már csak egy jó hónap és azt már féllábon is, de kibirom!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D Csak ne fájnának a csontjaim!
És ami rossz, hogy senkinél nem olvastam erről és ezért olyan váratlan a dolog!! Mert időm sem volt megbeszélni magammal, hogy lesz ilyen is!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Cat!
Én nagymamaként biztosan örülnék egy ilyennek...ha az én nagyijaimból indulok ki, ők kifejezetten mutogatják az unokáikat..és egy ilyen kép elég exkluzív ahhoz, hogy megtehessék...

Van higanyos mérőnk, de 10 perces...nem tudom addig a fenekemben tartani...így is a digitálissal is vacakoltam....béna vagyok,na...

Zsu, jók a viccek!

Képzeljétek, tegnap elkottyantotta Zsoltim, hogy hát ő gondolkodott és majd szeretne engem meglepni egy hagyományos bölcsővel. Van asztalos ismerőse, és ő biztosan olcsóbban megcsinálná...azóta olvasgattam és mindenhol írják, milyen előnyös a baba idegrendszere szempontjából meg az egyensúlyérzéke fejlesztésére is jó. És nem mellesleg őseink is bölcsőben ringatták a babát.Ahogy olvastam, 6-8 hónapig elég nagy a babának. Utána meg majd valami kiságy kell...

Kép
arwen***
 
 


Arwen!

A 6-8 hónap kicsit túlzás a bölcsővel kapcsolatban.
Ahogy elkezd forgolódni, már nem tudja használni iagzán. ez 3-4 hónapos korban van.
De nekem is tetszett volna, csak nem akartunk olyan sok pénzt adni érte ilyen rövid időre.
Vendég
 


Hú, akkor félrevezető a leírás...
majd meglátjuk...ennek ellenére is lehet hogy majd szeretnénk...

Kép
arwen***
 
 


Arwen!

A babakocsi mózesénél is azt írják, hogy fél éves korig használható. A legtöbb gyerek max 4 hónapos koráig tudja használni, mert akkor végigér benne és kényelmetlen neki.

A bölcsőnek is kicsi a fekvőfelülete, és a forgáshoz is kell a hely. Arról nem is beszélve, hogy amikor már fel tud ülni, akkor életveszélyes.
Vendég
 


Megyek Marcit fürdetni.

Fiúk a kertben dolgoznak.
Vendég
 


Csajok, én olyan szomorú vagyok. A múltkor beszéltem a barátnőmről, akinek a babaája lemaradt 3 hetet a fejlődésben. Ma hívták őket, hogy a magzatvíz eredménye alapján Down-kóros a babájuk :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsu!

Úgy sajnálom. :(
Vendég
 


és ilyenkor már a kocka el van vetve? nem lehet hogy tévednek az orvosok?
Ők hogy fogadták? megtartják a babát így is?
Tudod mi jutott eszembe? Borzasztó lehet megtudni hogy nem egészséges a babájuk. De talán nem véletlenül választotta őket a sors downos szülőknek...lehet hogy az átlagnál sokkal-sokkal jobb szülők lesznek belőlük...de gondolom, jelenleg ez nem vígasztalná őket...(ahogy engem sem)

Kép
arwen***
 
 


Arwen!

A Down-kór különböző súlyosságú lehet. Az a gond, hogy van olyan, amikor az élettel már nem összeegyeztethető szövődményei vannak. És erre nagy az esély, ha ennyire le van maradva a fejlődésben már most.

Azok a Down-kóros gyerekek tudnak életben maradni, akiket nem vesznek észere a terhesség alatti szűrésnél.
Van amikor a gyereknek is csak kínzás, hogy megszüli az anyja.

De a döntés nagyon nehéz.
Hiszen mégiscsak egy életről van szó.

ÉS az is igaz, hogy nagyon sok családot tesz tönkre egy beteg gyerek. Nem tudatosan és a szülők sem szeretnék, egyszerűen csak sokkal-sokkal nehezebb lesz az, ami amúgy sem mindig könnyű.
Vendég
 


Ja!
És a magzatvíz vétel eredménye biztos, mert a baba sejtjein csinálják a kromoszómavizsgálatot.
Vendég
 


zsu nagyon sajnálom ami a barinőddel történik :(

én nem is tudom mit tennék de nagy a valószínűsége a mostani eszemmel elvetetném hiszen amint cat leírta nem egyszerű az élet egy ilyen gyerekkel

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: