Új privát üzeneted érkezett!

Pici: ahogy Cat és nika is mondta, minél többszöri mellre tétel!
Biztos sokan mondták már, de mindig igyekezned kell, hogy a bimbóudvarból minél nagyobb területet bekapjon, ne csak a mellbimbót, így tud helyesen szopizni.
Ha nem így kapja be, akkor kisujjal megszüntetni a vákumot, és újra megpróbálni. Az orrához kell a mellbimbódat tenni, ez készteti arra, hogy minél nagyobbra tátsa a száját (mintha ásítana).
Kétféle fájdalom van szoptatás közben (már ami a mellett illeti), az egyik, ahogy érzed, hogy szívja a tejet, és max. addig tart, míg szoptatsz, a másik, mikor tényleg sebesedik, felázik a cici, az pedig utána is tart
(és ugye ott, amit Cat mondott, a méhösszehúzódás. Nekem mondjuk ennél volt rosszabb, amikor a medencém ment a helyére, még a kórházban, azt hittem, ott halok meg, volt, hogy felülni se tudtam, mintha fűrészelnék a csontjaimat :shock: )

Fejés: ha feszül a melled szoptatás után is, akkor ajánlott. Egyébként tényleg ne, mert csak szaporítasz. De feszülés esetén sem teljesen kell lefejni, csak addig, hogy megkönnyebbülj!
Éppen ezért nem ajánlok semmilyen szaporító teát és egyebet sem, ha van elég tejed (márpedig úgy tűnik, van).
Az egyik lány a másik topikon homeós bogyót szedett, mert pótolnia kellett az anyatejet, nem volt elég. 39˚-os láz és iszonyat fájdalom lett az eredménye... Nem éri meg.
Tudod, hogy én is éreztem többször, hogy apad a tejem, és akkor mindig egy napig extra adag (4l) folyadék, pihenés, egész nap cicizés volt. És mindig visszaállt. Ha nem állt volna vissza, én is segítségül hívtam volna a különféle szereket (egyszerre csak egyet!!!!!!!!!), de ne rögtön azért nyúlj, ha természetes módon is el tudod intézni!
Uff
8) :D

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


na, és ezt jó sokáig láthatjátok, ha már így laptető :D

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


hja, igen, sebes mellbimbóra legjobb az anyatej, és a szellőztetés!
Kend be anyatejjel, és hagyd, hogy megszáradjon.

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 

 
 

Voltatok már a szurin???

Dömécske jól van???

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Nekem még a laktoherb teát se engedi inni a védőnő,hogy ne szokjon hozzá a szervezetem.Azt mondta igyam akkor amikor már kezd apadni...

Megvettem ma az úszós pelust...vasárnap már áztatjuk magunkat a vizben...(na jó Liit csak egy kicsit fogom bevinni :wink: )

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Én is azzal kenegettem,meg azzal a kenőccsel amit irtram..azt a csecsemős javasolta a kórházba...

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Tegnap jártam a védőnőnél ma meg a nődokinál és laborban! Holnapra lesz eredmény!
Ilyen marhákat akik itt vannak nálunk a patikába??!! Kissé kiakadtam! Akartamvenni tesztcsikot, hogy itthol tudjam magam elenörizni fehérjével és a csaj olyan értelmesen közölte, hogy ilyenről még nem is halott! Mondom jó akkor hadjuk és majd anyut megkérem, hogy hozzon pestről!!!!!!!!

Ma mikor a vérvételnél rám rakta a csaj azt a szoritot, hogy levegye a vért ugy elkezdett mocorogni a kicsilányom, hogy csak lesett a csaj is meg én is!! :lol: :lol: :lol: Hétfön amennyire beparáztam most ezt bepotolta 2 perc alatt!!!

Csajok!+ A balesetekről nekem is vannak véleményeim! Elöttem ütött el egy ifa egy idősebb bácsit egy darabig rángatozott aztán elmult és elfordult a bácsi feje!!! :cry: :cry: :cry: Első ilyen élmény! Vagy mikor egy fiatal lányt elütnek......... vagy mikor egy égő autóból huzok ki 2 gyereket!!! Nos mesélhetnék! Mig segitek semmi baj, de utána az a stressz ami van az katasztrófa! Vagy mikor anyum vezetni tanult azaz marha friss jogsival ezelött 20 évvel még nem volt divat a gyerek ülés meg a skodánkban nem is volt hátul biztosnági őv én középen ültem mikor egy fa fogott meg én meg majdnem ki a szélvédön.........! De ezek mind rettenetesen rossz dolgok! Vagy egy ismimet aki a robogojával az oktogonon elütött egy betonkeverő és ugy mentek utána,m hogy legyen szíves álljon meg, mert elütött valakit! És Ő állitotta, hogy nem! És szegény srác belehalt!!! 20 évesen! Nos vannak rémsztorik!!!

Piri! Halottam ami itt történt a tegnapi balesetről! Itt mindig ha az oázisnál gáz van akkor az nagy gáz!!!! Pont a sogorom is ment volna haza, de leterelték őket péteri felé!!!

Cat! Nagyon jó, hogy leírtad a szopival kapcsolatos dolgokat! Ez nekem is nagyon jól jött hiszen hamarosan keleni fog!!!! Tényleg vajon akkor melszivot nem is érdemes venni??? Bimbo védőből milyet használsz?? Awentet???

Nika! Küld el az emil címed és küldök!!!!

Pici! Csak nyugalom! Küldüd amikor küldöd nem mi vagyun k az elsők! És különben is Dalma nyugalmáért meg mindent!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika én azért vettem mellszivót....

Igaz csak néha használtam,de akkor jó volt és most ugye a tesóm is babát vár neki is jó lesz..de ha nem igy lenne meggondoltam volna,hogy veszek-e....

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Cat vettél már Marcinak koszmó ellni sampont???

Ez a BABÉ nagyon szuper..most már nekünk is kell,de irtó jó...bekenem vele,rajta hagyom egy kicsit ,lemosom és elég könnyen jön is le.
A babaolajjal én annyit szenvedtem :?

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Piri! Akkor elég egy olcsobb is asz a lényege?? ne vegyek valami márkás cuccot mert nem nagy értelme van???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Hát én márkásat vettem(AVENT),mert van ameliyk meg használhatatlan és ugyanúgy küszködsz vele mint ha kézzel fejnél :?

Most irt Pici:
"Sajnos még ma sem mehetünk haza!ehéz de muszáj,csak már rossz.Olyan rég benn vagyok..varratszedés megvolt .Puszilok mindenkit!! "

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Pici! Kitartást! Ha ma nem, de holnap már szerintem igen!!!

Piri! Oké! Akkor most tanácstalan vagyok! Mert vennék is meg nem is!!! Bár én lehet maradok a kézi fejésnél és ha kell akkor majd akkor megveszem! Most vagy jól döntök vagy nem!!!!!! :?

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


A kórházban van gép amin tudsz fejni...

Ha meg utána is kell,szerintem ráérsz akkor is venni..de ez az én véleményem :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Törpiri!

Balesetet sajnálom! :(

Szép nagy leányzó Lili. :D
Ilyenkor ruhában mérik vagy meztelenül?
CSak mert én mindig csak iithon mértem mindkét gyreket este, fürdetés előtt. Most rájöttem, hogy Marci ilyenkor délelőtt nehezebb. Pedig most úgy mértem, hogy 4 órája evett és akkor is nagyon keveset...

Laktoherb teát ne igyál. Hasfájást okoz. Már nagyon sok helyről hallottam, és eddig minden védőnő lebeszélt róla. Szám szerint 3. És a gyerekorvosunk is.

Nócika!

Bimbóvédőt ne használj, csak ha már biztosan nem megy nélküle! Akkor pedig a Medela a legjobb szerintem. Nekem mellszívó is olyan van. Csak a kézit használom, pedig megvan hozzá az elektromos rész is.

Nemlajos!

Látom, nagyon kiművelődtél a szoptatásból. :D :D :D
VAlóban nagyon fontos, hogy az egész mellbimbót bekapja a baba és szemből. Akkor nem lesz sebes. Az álla és az orra is hozzá kell hogy érjen a mellhez.

Pici!

Én Benivel a szülés előtt két hétig folyamatosan és utána egy hétig voltam kórházban.
Most Marcival csak kedden mehettem haza, pedig csütörtökön született. Tehát 5 éjszaka. Pedig neki semmi baja nem volt és be sem sárgult. Csak elővigyázatosságból. Nekem is jobb volt.
Vendég
 


Törpiri!

A Péterfyben nincs mellszívó. Nem is ajánlják a fejést.
Csak akkor, ha már hanyatt fekve is fáj a cicid. De akkor segítenek és megmutatják hogyan kell kézzel fejni. Vagy lefejik neked kézzel.

Nócika!

Ez a sok baleset mind veletek történt, ismerősökkel vagy láttad?
Nem irígyellek érte.
Vendég
 


törpiri: negyed háromra megyünk.

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Olyan jó, hogy már tudunk nyugodtan ebédelni. Marci végre eljátszik a játszószőnyegén magában. :D
Vendég
 


Cat meztelenül mérik :lol:

NEkem nem volt baj a laktoherbel..az elején elkezdtem inni,aztán abbahagytam...

Ez tök,jó,hogy mindegyik kórházban más a szokás.. :? :?

Lilikém alszik...remélem ha felébred nem lesz orditás lábfájás miatt mint a múltkor :?

Jó étvágyat.. :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Cat! Ezt a sok balesetet mind láttam és egynek vagyok a résztvevője! És egyben meg segédkeztem! Mármint ugy hogy kiszedni a lángolo autobol a gyerekeket! Ne is mod, hogy milyen rossz! Utána a legrosszabb a hónapokig tartó rémálom!!!! És ezek közül a legtöbb a bosnyákon volt mert ott laktunk!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Köszi nektek lányok.
Drágák vagytok.

Ma sokat segített a doktornő, aki nagyon aranyos, azóta jönnek a csecsemősök is segíteni.
Eddig is megtehették volna..
Ami nálunk számít, a pici súly, és ugye hogy előbb érkezett.
minimálisan azért koraszülött.

Nagyon igyekszem a cicizéssel.
rengeteget iszom, gyümölcsleveket, és szénsavmenteset.
szedem a homeos bogyót.
De Dalmi nagyon aluszékony, és nehéz így erőtlenül, kék lámpa, meg szopi..
iszonyú fáradt vagyok..
De mindent megér.
Imádom őt, gyönyörű, és már ügyesen szopizik.
csak még most

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


kézzel fejtem, amúgy, de csak mert fájt, és éreztem kell.
de amúgy szopizik, amikor tudom, már szépen be tudja kapni, nagyra nyitja a szzáját.
ügyeskedik.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Tapasztalataim szerint a legjobb tejszaporító a sűrű cicre tevésen kívül a görögdinnye. Nálam csodákat tesz.

Tegnap este 5,73 kg volt Marci, most délelőtt 5,78. :o
De este megint kevesebb lesz, ahogy szokott.

És megint nőtt. Tegnap mindtha már 64 cm lett volna.

De majd holnap este mondok pontos adatokat. Akkor lesz 3 hónapos. :D


Tényleg, Lili mikor 3 három hónapos? Ma vagy tegnap volt? Milyen furcsa azoknál a dátumoknál, ami nincs minden hónapban...

Mindenesetre boldog 3. hónapot neki! Vagy mit kellene ilyenkor írni...
Vendég
 


Igy be van ájulva a drágám :lol:

Kép

Itt meg a fürdiben :lol:

Kép Húsgolyó:)

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


[quote] írta:s ugye ott, amit Cat mondott, a méhösszehúzódás. Nekem mondjuk ennél volt rosszabb, amikor a medencém ment a helyére, még a kórházban, azt hittem, ott halok meg, volt, hogy felülni se tudtam, mintha fűrészelnék a csontjaimat )


Na ezt én is érzem, és ezért is indult minden nehezen, amikor menni, felkelni alig bírtam, s bírok..
akkorák az ágyak hogy hozzám képest alig tudok ráülni

komolyan a szülés nem fájt nekem ennyire, mint ez :shock:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Elvileg tegnap volt... :wink:

Köszönjük...Nektek holnapra kivánom ugyanezt :lol:

Pici,addig pihenj mig bent vagy..otthon már úgysem nagyon fogsz tudni :?

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Nagyon szépek a fiúk, és Lili baba is.
nagyon hamar nőnek, és édesek nagyon.

Olyan bénának érzem magam. :cry:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Jaj Pici..belejösz..senki nem úgy született,hogy mindent tud...

Ne parázz,ez a lényeg....ne azon agyalj mit nem tudsz...a végén természetes lesz minden.

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Úgy látszik nekem eleve széles a medencém, mert semmi ilyesmit nem éreztem... :shock:

Ha 10%-nál többet veszít egy baba a születési súlyából akkor elméletileg nem engedik haza.

Miért számít Dalma koraszülöttnek? Hiszen pont betöltötte a 37. hetet, nem?
Vendég
 


Törpiri!

Azért valld be, a pozitív gondolkodásban mi is segítettünk!

Itt van Neked egy Brendon akció:
http://www.brendon.hu/campaign/viewer.a ... tid=145698
Vendég
 


Sziasztok!

Picikém! Háát én okosat mondani nem tudok, azt megtették az itteni anyukák (én is szívom magamba a betűiket)...csak annyit, hogy majd fél év múlva visszatérünk arra, h ki a béna :wink: Majd figyeld csak meg, még te fogsz engem kisegíteni.
No, tudom, h ez most sovány vígasz, de KITARTÁS ÉS PIHI! Erre volna most leginkább szükséged...no meg a nyugira.
Nagyon puszillak és kívánom, h hamar belerázódj!

Törpiri! Jajj, annyira édes ez a kislány! Nagyon szépek vagytok együtt...te meg csak úgy sugárzol :D

afra.h
 
 


Törpiri!

Hogy lehet, hogy Lili és Marci szinte teljesen egyformák méretre, Lili mégis olyan aranyos husi, marci pedig kis szikár...

Olyan édes Lili a képeken! Látszik, hogy boldog, kiegyensúlyozott baba.
Vendég
 


Pici!

Eszedbe se jusson, hogy béna vagy!
Inkább arra gondolj, hogy egyre ügyesebb vagy.
És Dalmának nincs összehasonlítási alapja, tehát neki már most is Te vagy a legjobb. És az is leszel egész életében.
Vendég
 


Pici: bééééééééna?
Amikor hozták nekem Dömét, kétségbe esetten kérdeztem, hogy MOSTANTÓL három óránként tegyem tisztába minden nap, éjjel-nappal?
Olyan érzésem volt, mintha tamagocsit kaptam volna... na ki a béna? :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


no, indultunk :D

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Nemlajos!

:D :D :D


Én pedig megpróbálom elaltatni a csemetéket... :roll:
Vendég
 


Cat pont ez jutott eszembe!!! :lol:
Pedig elvileg még centire is majdnem egyformák ha MArci most 64...

Köszi a linket...most nyilt az Árkádban egy(éppen ma),majd benézek :lol:

Igen Ti is segitettetek..köszönöm :lol: :lol:

Afra köszi,jól is érzem magam...(csak kicsit még le kéne adnom a hasamból és minden oké lenne) :wink:
Bár azt mondják 9 hónap mig kitágul,és ugyanennyi mire visszahúzódik...(már aki ilyen husos mint én) :?

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Nemlajos mik nem jutottak eszedbe :lol: :lol: :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Picinek akartam egy mesét, de az pont nincs a honlapon. :(

Így marad helyette ez:
http://www.annaespeti.hu/mesek/kezdetek2.htm

A másik sokkal jobb, mert egy kezdő anyuka gyötrődéseit írja le, hogy vajon miért ront el mindent...
Vendég
 


Hello!
Asiye azt üzeni, hogy akkor szombaton a főbejáratnál fog várni Benneteket! Gépe még mindig nincs:)
Azt üzeni Picinek, hogy ő is kér fotókat, és alig várja hogy megnézze őket!

Afra, én csak most tudtam meg hogy te ilyen nagyon messze vagy....De jó neked!!! Ott is ilyen viszonttagságos az időjárás???
Kint fogsz szülni?

anikKép
anik4
 
 


Szia Anik!

:D Hát igen, kicsit messze vagyok, épp ezért sajna nem tudok menni szombaton a topiktalira :D (pedig de szívesen mennék!)

Itt hála Istennek nem annyira szélsőséges az idő, mint otthon...itt legalább stabilan mindig meg lehet kukulni :lol: Délutánonként van egy kis eső, így picit azért felfrissül a levegő.
Igen, itt tervezek szülni, egész jó errefelé az e.ü., csak még a rendszert nem igazán értem...pl mostanában is kellene valahova mennem (szülész?védőnő?valami ilyesmi), de nem kaptam semmit, h hova és mikor, így utánajárunk...
Kicsit vicces olykor a nyelvproblémák miatt, de szerintem minden rendben lesz :D

Kicsi lányodról mikor láthatunk fotókat? :oops: :D

afra.h
 
 


Anik!

Melyik a főbejárat?
Én biztosan a metró felől fogok érkezni.

Ha Apa be is visz Pestre, csak a Moszkváig. (Bár az pont elég, mert metróval könnyedén átjutok.)

Ugye akkor mindenki jön majd aki eddig jelezte?
Törpiri?
Zsu?
Nemlajos?
Sissi?

+ Asiye és én...

Az 6 felnőtt, 4 gyerk kint és egy bent. Jó kis csapat lesz. :D
Vendég
 


Húú, Lányok! Kérdezhetek?

Eléggé elkezdett feszülni a hüvelyemnél...olyan, mintha ki akarna jönni a baba :shock: Ez mitől van?

(ja, és nem ecsetelném a tegnap esti programomat :oops: ...de lehet "attól"?)

afra.h
 
 


Hello!
A főbejárat a metróval szemközti, földszinti bejárat!
Évi ott lesz,vár majd titeket, mert 10-re már bemegy az Árkádba vásárolni.

Afra! A lányomról akkor látsz képet, ha Évi felrak :D nagyon hülye vagyok, nem tudom hogy kell felrakni. Sosem szerettem a számítástechnikát.....Ellenben a magyart!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

most olvasgattam régi bejegyzéseiteket, és innen tudtam meg pár dolgot. Pl azt hogy nemlajos magyartanár:) Ugye??? Én is jártam magyar szakra, de nem fejeztem be. A magyar ment, de az orosz nem. Mert az volt a másik szakom..... :D Jól beválasztottam :lol:

Azt is megtudtam, hogy a Gabi (ő a minimanó, ugye???) Egerben lakik. Mi képzeld, Egerben terveztük el hogy gyereket akarunk,tavaly márc.15.-én. És napra pontosan 9 hónappal később megszületett Ani................. hihetetlen, de tényleg így volt!!!!

anikKép
anik4
 
 


Cat!
Én is ott leszek 11-re, metró felől jövök én is.

Pici!
Dehogy vagy béna!!!!! Belejössz majd, meglátod!!!! Csak ne izgulj annyira és ne idegeskedj!!!!!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Törpiri!
Nagyon szépek vagytok lánykáddal!!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


14-én megyünk 4D-re :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Anik Gabi nem Egerbe lakik,hanem Csepelen...
Pici lakik Eger közelében :lol: :lol: :lol: :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Köszi Zsuzska..

Birod még ezt a meleget???
Tesóm már teljesen kész van,dagad szenved..(28.hetes) :?

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Kiváncsi leszek mekkora már a babókád :lol: :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Köszi Törpiri, még keverem a dolgokat!
Gabi, csepeli vagy???? Én is!!!!!! :D Merre felé laksz????

anikKép
anik4
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?