Új privát üzeneted érkezett!

Lituka!
Mi is ezt a tápszert használjuk! Szerintem nagyon jó. Hipoallergén. Ált. ezt írják fel a gyerekorvosok újszülöttnek. A mi orvosunk azt mondta, hogy jobb, mint más anya tejét adni a babának. (mert én is először anyatejgyűjtőből akartam pótolni, de doki lebeszélt róla)

Én is mindent megteszek azért, hogy több anyatejem legyen. De úgy néz ki eddig nem nagyon jön össze. És igen van ilyen is!!!! Nem mindenkinek van, vagy nem annyi! úgyhogy fel a fejjel! nem ettől függ ki milyen anya!
gabo001
 
 


Szössz, ua. akartam írni, mint Szőlő...
sztem ez jó


ASzőlő, örülök, hogy minden jól ment. menni fog hozzád rendszeresen? vagy hogy működik ez?

lolka_zs
 
 


ja, még annyi! amennyi tejcid van, azt add csak neki az immunanyagok miatt minden csepp kincs! :P utána pótlom én is.
gabo001
 
 

 
 

Szössz, miért nem próbálod meg pohárból, vagy kanállal adni? (Én megpróbáltam, na, azt az üvöltést, de lehet, hogy Alíz partner lenne...)

Litu mi is Milupázunk, én 50-et adok nekik szopi után, kb 30-at szopiznak, de ők még csak 3500 és 3700 körül vannak. Testsúlyx150 ml elosztva a napi kaják számával, így tudod kiszámolni, de már írták mások. :D Nem a tápszer, vagy a szoptatás tesz jó, vagy rossz anyává, ne hergeld bele magad ilyesmibe! Vigyázz arra a maradék tejcire, minden cseppje fontos! Ne hallgass a negatív emberekre, jó mami vagy, nyugi! :D

Szőlő remélem, most már minden rendben lesz!

Kép
babyteve2
 
 


Na, ha engem akartok hallani, mi ma 18:30-19:30-ig összesen 160-at ettünk, de úgy, hogy nem tudtam, hogy fáj-e hasa vagy éhes...asszem előbbi, mert itt feszeng...

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Nah .. erősen úgy néz ki, hogy Alíz nem az éhség miatt hisztizett ..
Kiskanállal adtam neki a tejcit, de köpte ki .. úgyhogy feladtam.
Mondom, hisztizzen kicsit, majd 8-kor eszik, ahogy szokott ..
El is érkeztünk a 8 órához, nekikezdett az egyik cicinek, evett belőle 50-et, büfiztünk, mértünk, majd másik cici .. amin 20-nál bealudt. És éreztem, hogy van még benne .. keltegettem .. nyelt 1-2-t de nem hozta lázba.
Na ennyit az éhségről ..
Ja, és most már fél órája teljesen csendben nézelődik a nappaliban ..
Haláliak ezek a gyerkőcök ..
10-kor fürdünk, utána cicizik még picit és behuppan az ágyba .. remélem jó sokat for aludni, mint tegnap :)

Kép
szösszenet
 
 


Szöszke, azért nektek jobb mint nekem....

Én du adtam neki anyatejet a 40g-os szopi után, be is termelte mind a 60-at. És most este akartam adni tápszert, és nem fogadta el. Úgy üvöltött mint akit nyúznak...végül elaltattam a karomban és álmában etettem vele 40 milit. Így sincs meg a napi kellő mennyiség, de már nem sok hiányzik hozzá.

Gaboo, én meg azt vallom, hogy 100x inkább más anya teje (persze bevizsgált, meg olyan akit ismerek) mint a műkaja.... olyan tápos csirke feeling.... de kinek a pap :)

Holnap megyek a gyerekdokihoz, beszélni vele erről, mert valamit lépni kell sajnos :(

Azért még bizakodom, és csak akkor adok neki pótlást ha nagyon-nagyon muszáj... lehet hogy ma a depis hangulatom tett be...holnap és holnapután viszont itthon van apa :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


látod Szössz, jól csinálsz mindent...

ne idegesítsd magad

íme két kép az egyik hétvégén a kocsmánkban a másik mai Kép Kép

lolka_zs
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 19:53-kor.
Vendég
 


Törölt
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.02.24 21:36-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 19:53-kor.
Vendég
 


Mi is csak csípőszűrésre megyünk, de csak mert nekünk még a kórházban megcsinálták a koponya és hasi UH-t.

Kép Kép
szõlõ
 
 


képzeljétek ma kb percig hiszti nélkül szopiztunk :D Már ez haladás!!!

Lolka, igen, jön most hozzánk párszor, legközelebb 1 hét múlva.

Kép Kép
szõlõ
 
 


[quote="szőlő"]k írta:szőlőépzeljétek ma kb percig hiszti nélkül szopiztunk


5 percig na

Kép Kép
szõlõ
 
 


Zsuzsófi!
Nekem a gyerekorvos mondta, hogy nem biztos, hogy más baba anyukájának a teje jó az én gyermekemnek. Nem a fertőzések miatt (értem itt a bevizsgálást: AIDS...stb), hanem mert pl. egy 6 hónapos baba teje nem megfelelő egy pár hetes csecsemőnek. És az anyatejgyűjtőben meg nem mondják neked, hogy az éppen hány hónapos baba anyukájától származik, amit éppen el akarsz vinni... más már az összetétele stb, mivel nagyobb baba.
Természetes, hogy jobb lenne csak az anyatej, de tudod nem mindenki két lábon járó tejcsárda... és tényleg mindent megteszek érte. De nem is bizonygatok én itt senkinek.
Ja, még annyi hogy én is tápszert kaptam elég hamar, és soha beteg szinte nem voltam! Allergia, és egyebek is messze elkerülnek. Ellentétben olyan barátnőimmel, akik 1 éves korukig szoptak, és tiszta betegesek, nem esnek teherbe...stb.
gabo001
 
 


Pumpóka! tök így vagyok vele én is, ahogy te leírtad!! :D
gabo001
 
 


Szőlő - Ez szuper :) gyönyörű eredmény! Szerintem pikk-pakk belejöttök most már :)

Gabo - Én is tápszeres baba voltam (mert korábban születtem 3 héttel, Anyumnak nem indult meg a tejcije .. tápszereztek, és mire megindult, addigra nem fogadtam el a cicit .. sem a tejcit üvegből), de semmi bajom, nem vagyok allergiás .. stb. Párom anyatejes volt, és kb. csak arra nem allergiás, ami nem allergizál :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze, hogy nincs összefüggésben :)
Én minden lelkifurdalás nélkül pótolnék Alíznál .. csak ő meg a cumisüveget nem fogadja el, így azon vagyok, hogy legyen több tejcim. Meg azért is szeretnék szoptatni, mert lényegesen egyszerűbb, mint keverni, melengetni ... stb. Nem beszélve az anyagi oldalról.
Azért örülnék, ha valamit elfogadna a lányom a cicin kívül, mert nem tudom mi lesz, ha tényleg nem lesz elég neki a tejcim :shock: :shock: :shock:
Szóval én mindenkit megértek aki pótol vagy csupán tápszerezik .. semmi rossz nincs abban! Én is próbálom a cicizás mellett szoktatni Alízt az üveghez és a kiskanálhoz .. mert így pár hét múlva dráma lesz ..

Egyre tovább alszik Alíz :) úgy örülök :)
Ma 1/4 5-kor kelt, utána meg 8-kor :)
Olyan büszke vagyok rá ..
Komolyan, pár napja (amióta ezt csinálja), egész kipihent vagyok .. 8 után már nem kívánkozik visszafeküdjek ...
Mondjuk ma Alíz is elég nyomi volt még 8-kor, ezért még 1 órát aludtunk a nagy ágyban :)
Immmmádom :)

Kép
szösszenet
 
 


[quote="szőlő"] írta:szőlő
[quote="szőlő"]k írta:szőlőépzeljétek ma kb percig hiszti nélkül szopiztunk


5 percig na


Jajjjdejó :) :)

Amúgy jóreggelt mindenkinek!

Mi már megjártuk a fülészetet Dominóval, most kellett visszamenni a hallásvizsgálat eredméyével kontrollra... persze tök negatív minden. Így továbbra sem tudjuk mi a szartól van hőemelkedése mostmár 3. hónapja. :cry:

Délután a kardiológiai kontroll lesz, attól nagyon félek. :?

Szép napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Szőlő, ez szuper:)

Szössz, egyetértek. úgygyűlölöm, hogy csak az a jó anya aki szoptat. engem is lesajnáltak az elején, hogy kellett kicsi tápszer. még az anyám is sipákolt.

az én gyerekem ordít 3. napja. most épp tutira a hasa fáj.pedig tegnap du-án már elég okos volt. aludt is. ma meg ez....:(
megivott már fél deci édesköményt rotyogtat, de még nincs jól. szegényke. lehet, hogy nem kéne fokhagymáslángost ennem?

lolka_zs
 
 


Csöppke, te milyen méretű kendőt rendeltél? és hány napon belül szállították ki?

arra vagyok kíváncsi, ha azt a méretet rendelted, ami rád való az valóban jó-e? mert hallottam már olyat, hogy nagyobba kell venni...

köszi

lolka_zs
 
 


Csöppke drukkolok délutánra...

lolka_zs
 
 


Lolka - Nem mondasz hülyeséget .. a túl fűszeres, intenzív kajcik van, hogy megviselik őket ..
Én is észrevettem Alízon miután csípős szalámit reggeliztem, vagy fúszeres steak husit ettem .. (pedig imádok enni :D :D) ...
Próbáld ki, hogy pár napig odafigyelsz ...
Mindenki mond mindent, hogy mindegy mit eszünk .. vagy hogy puffasztósokat ne .. vagy ezt ne .. vagy azt ne .. De mint látjuk, minden baba más, és minden Anyuka első hónapjai kísérletezésből állnak :)
Tuti megoldod :) ;) Drukkolok, hogy ne fájjon a pocakja :)

Kép
szösszenet
 
 


Csöppke - Jajj szegény Dominó :( :( Mennek nektek a drukkok!!! Délutánra meg továbbra is :) ++++++++

Kép
szösszenet
 
 


de pl ettem már epret is, attól semmi baja nem volt:) szerencsére

nagy baj ez, mett imádom a csípőset...én a terhesség alatt is egy csomü fűszeres csípős kaját ettem. azt kívántam

lolka_zs
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 19:55-kor.
Vendég
 


Csöppke, nagyon drukkolok nektek délutánra!!!!

Mazsi a kínaitól készült ki egy kissé valamelyik nap, úgyhogy nekem az felejtős most, legalábbis a tészta része.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő,
köszi az infot az olajról. Kár, hogy csak a 2. kerben lehet kapni :(
Örülök, hogy sikerült szoptatni. Csak így tovább!!!!

Szöszke,
ennyit még Lili sem eszik. Én is nagyon el vagyok keseredve :( :(
Estére szinte 0 tejem van :cry: :cry: Még nem vagyok hajlandó tápszerezni. Még kipróbálom az olajat és a More Milket. Remélem valamelyik beválik. Ill. mostantól kezdve minden délután aludni fogok én is 2-3 órát. Ha ez sem segít, akkor feladom. Szerencsére nem fogyunk, de nem is hízunk sokat. Ma reggel 4320 grammot mértem.
Kitartás!!!!

Klarka,
nagyon ügyik vagytok!!!

Kép
emi29
 
 


Milyen fura hogy nekem meg pl az a nyűgöm hogy a cicit nem fogadja el és ezért teszek meg mindent... Pedig nekünk olyan cumisüvegünk van amit rendesen meg kell szívnia hogy jöjjön belőle a cuccos.

Pumpi mi is elutazunk hétvégére, holnap reggel megyünk és vaásrnap este jövünk haza. Jó lesz nekem is kicsit kimozdulni itthonról, meg ő sem ezt a belvárosi szmogos evegőt szívja majd. :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Emi, rendeld meg utánvéttel, ha nem tudztok elmenni a boltba, 2 nap alatt megjön.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Csöppke,
szorítok nektek!!!!!

Kép
emi29
 
 


Emi, boldog 2 hónapos "szülinapot" Lilinek :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő,
köszi. Már meg is rendeltük gyorsan :)

Lituka,
Sajnálom, hogy tápszerezned kell. De ne érezd emiatt rossz anyának magad. Nem te tehetsz róla!!! Teljesen egyetértek azzal, amit Pumpóka írt! Fel a fejjel!

Kép
emi29
 
 


[quote="szőlő"]E írta:szőlőmi, boldog 2 hónapos "szülinapot" Lilinek :)


Köszi :)

Kép
emi29
 
 


[quote="lolka_zs"]
írta:
lolka_zsaz én gyerekem ordít 3. napja.


Csatlakozom! Beni is 3 napja üvölt! Ez az állati meleg meg a hasfájás kicsit sok egybe! :(
Nem nagyon tudtam visszaolvasni, kicsit kómás vagyok az elmúlt napok miatt!
Bambi asszem te kérdezted, hogy vált be a gripe water: kukában landolt! :roll: Mikor elkezdtük adni, onnantól kezdve nem tudott kakilni, csak szenvedett és sírt közben! Mióta nem adjuk, megint rendesen kakil! Előtte ugye az infacolt adtuk, na az olyan volt, mintha nem adtunk volna semmit! Most egyébként ott tartok, hogy rendszeresen (szopik előtt-után) nem adok neki semmit! Amikor látom, hogy nagyon szenved, akkor kap 25 csepp espumisan-t, de ilyen maximum egyszer-kétszer van egy nap! Attól kicsit jobb lesz, bár kétségeim vannak, hogy attól javul vagy csak úgy! Az a baj, hogy már az összes létező szerben kételkedem, hogy használ-e vagy csak ártok vele! :roll:
Amit még használunk, a csresznyemagos zsák, az talán egy picit enyhíti a fájásait! Felmelegítjük és a hasára tesszük, na azzal egy pár percig el szokott lenni...

Szopizás: Beni születése után az első percektől csak szopizik, semmi mást nem kapott! Emiatt nagyon paráztam, hogy nem fogja elfogadni a cumisüveget! (Mert ki tudja meddig lesz tejcim vagy bármikor előfordulhat, hogy valamiért nem tudom megetetni...) Pár hete aztán tettem a cumisüvegbe vizet, és két szopi között amikor már nagyon tátogatott, azt próbáltam neki adni, nem is azért, hogy igyon, csak kiváncsi voltam, hogy reagál az üvegre! Szerencsére elkezdte ugyanolyan őrült módon szívni, mint a cicit, csak akkor sértődött meg, miután kb. az 5. korty után rájött, hogy abban nem tejci van! Most meg, hogy ilyen meleg van, és sokat autózunk, többször adok neki vizet üvegből szomjoltásként és szerencsére működik...
Remélem Szössz ti is megtaláljátok a megoldást!
Szőlő: gratula az 5 perc szopihoz! Csak így tovább!

Hozzánk mindjárt jön a doktornéni, mert vérmintát kell vennie Benitől! Kiváncsi vagyok, hogy fogja viselni... :roll:
Tényleg, kapott még valaki ilyen értesítőt rajtunk kívül, hogy nem tudták megfelelően elvégezni az ujjszülőttkori első vérmintából a vizsgálatokat, ezért küldjünk be újabb mintát?

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Sziasztok!

Emi!
Boldog hófordulót Lilinek :P !
Mikor mész mell Uh-ra?

Zorróné!
Mi nem kaptunk. A pocifájást nagyon sajnálom...gyerekdokinak, védőnőnek nincs más ötlete :?:

Csöppke!

Majd írd meg mi volt! Tuti rendben lesz minden. Szorítunk nektek+++++++++++++++++++
Hú, az a kendő csúcsszuper :shock: :P :!: én is gondolkodtam egy olyanban is, ill. ami méhg nekem tetszik, az a Mei Tai :arrow: arról Te mit gondolsz?

Lolka!

Majd írd meg Te is milyen kendőt rendeltél...ill. mutizd is meg! Nekem egy nandum van...a kötést még gyakorolnom kell, de sztem jó lesz /ill. lenne, ha nem lennék olyan piszkosul lusta gyakorolgatni :oops: /

Szössz!

Sztem sincs összefüggés szopizás-tápszer-és betegség között. Barátnőm szinte egyáltalán nem szoptatott, a lánya szerencsére mégis makkegészséges :arrow: 14 éves, és én nem is emlékszem rá, hogy valaha is lett volna nagyobb baja egy kis náthánál :roll:

Lehet, hogy Alízod tényleg csak azért nem akar másból enni, mert már nem éhes :roll: Próbáld meg, -ha gondolod-, hogy szopi előtt adsz neki egy csöpp vizet cumisüvegből...hátha...és ha ezt elfogadja, akkor máskor tényleg csak azért nem, mert már dugig van.

Szőlő!

Gratulálok a szopihoz! Fog ez menni nektek is! Amúgy miket mondott a csaj? Mit kell máshogy csinálnotok? Bocsi, hogy kíváncsiskodok :oops: , de nálunk ugye mindent rendben talált...és mégis...

Érdekes, hogy szinte mindenkinek szopi/etetés terén vannak gondjai...kinek ez, kinek az. :arrow: Nálunk ugye a Zéti bármiből elfogadja a tejcsit (pohár, kanál, cumi, cici-neki mindegy, csak ehessen. Talán még a tápszert is befalná a kis drágám :roll: ) nem ez volt a gond, hanem én...mármint hogy nekem nagyon fájt ha szopizott...néha még most is fáj, de már tudomásul vettem, hogy ez van...egyszer majd csak jobb lesz...vagy ha nem, hát akkor meg majd kibírom valahogy azt az elkövetkezendő 10-12 hónapot :shock: :? :wink:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Nagyon gorsan átfutottam az eddigieket, de többnyire csak a képeket tudtam megnézni. Nagyon édesek ezek az "áprilisi-májusi" babák!

Hétfőn hazajöhettünk a klinikáról, nem találtak Emmánál semmit. Ennek ellenére még elküldtek minket a Margit kórházba 5 napos kivizsgálásra a fejlődésneurológiára. Akkora baromág, hogy nem lehet ott maradni a babával!!! Éppen ezért nem is megyünk. Megbeszéltük a gyerekorvosunkkal (aki nagyon aranyos és szerintem jó is), hogy a Bethesdába megyünk. Előtte már én is érdeklődtem mindenütt, és ugyan annak a doktornőnek a tel. számát kaptuk meg, akit a gy.orvosunk is ismer. Szóval lerendezte, kaptunk időpontot hétfőre, valószínűleg nem is kell ottmaradni, ill. még nem most (ha kell, akkor is Emmával maradhatok.)

Itthon szokjuk egymást, Emma sokat alszik, gyakran az evést is félálomban ejtjük meg. Cicizünk is minden alkalommal, de inkább csak az "élmény" kedvéért, mert tej az alig.

A kaksival állunk hadilábon, ritkán van és kevés (tápszer???) Meg a hasa is fáj (gondolom), mert néha olyan üvöltést rendez, semmivel sem lehet megvígasztalni.

Mindenkinek köszönjük a drukkolást, ha tudok gyakrabban jövök, és olvasni is szeretnék rendesen.
Képek:

Kép Kép

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Atizka!

Szép ez az Emma lányka :P :!: szorítok nektek továbbra is, biztos minden O.K. lesz ++++++++++++++

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Csak gyorsan leírom a tegnapi adatainkat, mivel tegnap voltunk 6 HETESEK, és pont 1 hónapja jöhettünk haza.
Születési súly 3500g 51cm
Hazahozatal (2 hetes) 3520g 52cm
6 hetesen 4130g 54cm

Délutánra nekem is kevesebb a tej, de pl. tegnap 30ml tejjel elvolt 1,5 órán keresztül és csak utána kért pótlásként a reggeli lefejtből. Úgy néz ki visszaáll a tejcsimennyiségem is mostanra már.
Beszéltem a dokimmal is (vasárnap megyek egyébként hozzá) a vérzéssel kapcsolatban. Szerinte az általam leírtak alapján csak jelzett a szervezet, érezte a kevesebb tej mennyiségét, valamint ilyenkor is még lehet utóvérzés jelleg (ami nem tiszta vér mint menzinél) a szülés után, még tisztul mindig a szervezet. Tehát engem megnyugtatott nagyon telefonon keresztül is.
Dálután dobok fel képeket, mivel picurkám végre engem is megajándékozott egy igazi kaján mosollyal. Bettire folyamatosan vigyorog persze. :)

Emi! Boldog 2. hófordulót Lilinek.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Atzika, de jó hogy otthon vagytok! Szuper hogy Emmánál nem találtak semmit. Nagyon édesbogár ;)

benettke, a mei tai nekem is bejön :) De azt csak nagyobb korban 4-6 hósan javasolják, előbb nem, mert nem tartja megfelelően a babát.

zorróné, nekünk nem jött még értesítő a PKU szűrésről. Remélem nem is fog, mert akkor azt jelenti hogy minden oké.
De ez milyen már hogy nem tudták megfelelően levenni?... :? Most szúrhatják meg újra a picúrt. :(

Emi, boldog hófordulót a nagylánynak :) Akkor most kapja az oltást is?

lolka, M-es kendőt rendeltem, de elég lett volna az S-es is. Bár végülis nem túl hosszú, annyi hgy egyszer plusszban a derekamra kell tekerni.
De a honapon van mérettáblázat hogy magasság-súly szerint mekkora a jó. Ebből a rugalmasból sztem nem érdemes nagyobbat venni mert nagyjából 1 féle kötözés van, és ezt csak az első hónapoban használhatod, a rugalmassága miatt. Olyan 6-7 kilós babánál már megnyúlhat, szal ez direkt az első időkre van. A rendes szövetkendők, pl a nandus-nál tényleg szoktak 1 számmal nagyobb kendőt rendelni, mert ott már lehet extrább kötéseket is csinálni, amikhez jó sok anyag kell :)

Én szerdán rendeltem telefonon, péntekre itt volt. De ha épp nincs készen olyan szín ill méret ami neked kell akkor pár nappal több.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Közi a tippeket mellszívóval kapcsolatban! :)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


[quote="zorroné"] írta:zorroné
[quote="lolka_zs"]
írta:
lolka_zsaz én gyerekem ordít 3. napja.


Csatlakozom! Beni is 3 napja üvölt! Ez az állati meleg meg a hasfájás kicsit sok egybe! :(
Nem nagyon tudtam visszaolvasni, kicsit kómás vagyok az elmúlt napok miatt!
Bambi asszem te kérdezted, hogy vált be a gripe water: kukában landolt! :roll: Mikor elkezdtük adni, onnantól kezdve nem tudott kakilni, csak szenvedett és sírt közben! Mióta nem adjuk, megint rendesen kakil! Előtte ugye az infacolt adtuk, na az olyan volt, mintha nem adtunk volna semmit! Most egyébként ott tartok, hogy rendszeresen (szopik előtt-után) nem adok neki semmit! Amikor látom, hogy nagyon szenved, akkor kap 25 csepp espumisan-t, de ilyen maximum egyszer-kétszer van egy nap! Attól kicsit jobb lesz, bár kétségeim vannak, hogy attól javul vagy csak úgy! Az a baj, hogy már az összes létező szerben kételkedem, hogy használ-e vagy csak ártok vele! :roll:
Amit még használunk, a csresznyemagos zsák, az talán egy picit enyhíti a fájásait! Felmelegítjük és a hasára tesszük, na azzal egy pár percig el szokott lenni...

Szopizás: Beni születése után az első percektől csak szopizik, semmi mást nem kapott! Emiatt nagyon paráztam, hogy nem fogja elfogadni a cumisüveget! (Mert ki tudja meddig lesz tejcim vagy bármikor előfordulhat, hogy valamiért nem tudom megetetni...) Pár hete aztán tettem a cumisüvegbe vizet, és két szopi között amikor már nagyon tátogatott, azt próbáltam neki adni, nem is azért, hogy igyon, csak kiváncsi voltam, hogy reagál az üvegre! Szerencsére elkezdte ugyanolyan őrült módon szívni, mint a cicit, csak akkor sértődött meg, miután kb. az 5. korty után rájött, hogy abban nem tejci van! Most meg, hogy ilyen meleg van, és sokat autózunk, többször adok neki vizet üvegből szomjoltásként és szerencsére működik...
Remélem Szössz ti is megtaláljátok a megoldást!
Szőlő: gratula az 5 perc szopihoz! Csak így tovább!

Hozzánk mindjárt jön a doktornéni, mert vérmintát kell vennie Benitől! Kiváncsi vagyok, hogy fogja viselni... :roll:
Tényleg, kapott még valaki ilyen értesítőt rajtunk kívül, hogy nem tudták megfelelően elvégezni az ujjszülőttkori első vérmintából a vizsgálatokat, ezért küldjünk be újabb mintát?


Sajnálom, hogy nem használ semmi a hasfájásra. Akkor már csak az időben lehet bízni. Mármint, hogy hamar eltellik...

Mi nem kaptunk értesítőt, szerencsére.

Nálunk is bekapja a cumisüveget Dani (illetve 2-3 hete még bekapta), de kiakadt, hogy víz van benne, így csak kinyitotta a száját és ennyi...ja, és nézett ránk csalodottan, nagy szemekkel.

pumpi,
teljesen igazad van. a jó anya nem a szopitól függ. az utca népe meg letojva...hogy mit gondol...(mondjuk én azt mondanám, hogy persze, hogy szopik, aztán legalább békén hagynak...)

szöszke,
nem lehet, hogy az a gond, hogy a cumi "luka" kicsi? én az avent 1-es cumit próbáltam megszívni...hát, nem sikerült kiszívni nagyon semmit...próbáld meg és nézd meg, hogy ami cumi rajta van az üvegen, az mekkora/hány lyukú. én vettem 3-as aventet.
persze vigyázni kell, hogy ne túl könnyen jöjjön az üvegből a cucc, de az 1-es avent az nagyon durván kis lyukú.

oltás,
kapott már valaki babája 2 hónapos oltást? nektek milyen a bcg-oltás helye? nekünk 2 hete piros, púpus, de nem fakad ki.

magika,
te mit tanulsz? bocs, lehet már írtad...

szép napot!

Kép
1bambi
 
 


szösz,
Dani most 60-at szopott! ez van... szerintem ennyire volt éhes..
előtte 2 szopinál falt (igaz csak az egyiket mértem), a hajnali után fájt is a hasa...

Kép
1bambi
 
 


Emi - Amíg hízik Lili, addig ne legyél elkeseredve!!! És nektek legalább elfogadja a cumisüveget .. az óriási megnyugvás lehet. Annyira örülnék, ha Alíz is nyitna valamelyik étkezési alternatíva felé a cicin kívül :( :( :(
Nagyon Boldog hófordulót neki!!! :)

Nálunk napok óta ugyanaz a műsor. Délelőtt az csodás (úgy 2-ig), egy percet nincs ölben .. babakocsiban, hordozóban nézelődik vagy az ágyában a játékaival van, és nyoma sincs hisztinek. 2-szer alszik 1-1,5 órát, önállóan az ágyában, hason :)
Utána 5-ig elvan (általában megyünk sétálni vagy vásárolni ...), és babakocsiban piheg. Aztán hazaérünk, és jön a műsor egészen 7-8-ig, aztán fáradt pihegés 10-ig, fürdés és fekvés.
Ma 1/4 5-kor kelt :) ...
Tehát ha az 5-8-ih időszak kicsit normalizálódna, akkor szuper napjaink lennének :)

Atizka
- Nagyon szép Emma baba!

Benettke -
Sajnálom, hogy még mindig így fáj a szopi :( kellemetlen lehet :( És azért szopiztatsz rendesen? Vagy fejsz? (az nem fáj?)

Kép
szösszenet
 
 


Bambi - Még olyan cumisüvegünk is van, amiből csöpög a tej .. az sem érdekli. Sőt .. amikor kiskanállal adtam neki a saját tejcimet, azt is kitólta a nyelvével :lol: :lol: :lol: :lol: ez van .. próbálkozunk.

A BCG oltás helye nekünk piros/bordó és púpos, de nekünk sem fakadt ki. (ki kell?).

Mi 4-én megyünk a 2 hónapos oltásra (rettegek), akkor lemérik (megkonzultálom a dokival ezt a tejci dolgot), megnézik az oltás helyét .. stb.

Jah .. valaki írta a vérzést.
Nekem alkalmanként van .. de már nem olyan mint a szülés utáni .. sőt az egyik vérés előtti hajnalon még mensiszerű fájdalmam is volt ..
Nah .. én leszek az a szerencsétlen, aki menstruál szopi közben ..

Kép
szösszenet
 
 


Szőlő: De jó!!! Ez már jó jel! Menni fog az a szopizás!

Tápszer: Csatlakozok az előttem szólokhoz. Bátyám is, meg én is tápszeresek voltunk és nincs semmi bajunk! A párom anyatejes és allergiás! Igaz, ezen kívül más baja nincs. Kb. 2 évente van megfázva és ennyi! Legutóbb is csak tetanus miatt volt orvosnál!
Nekem is kevés a tejem, igy pótolok. Csak váltani kell a Nestlé Beba-ról, mert nagyon bukik tőle a pici. Felirtak egy kifejezetten bukós babáknak valót.
A hasikájára meg baromi jól bevált az édeskömény!

Szössz: Akkor vizet se iszik a pici? Csak mert most mondta a védőnőm, hogy mindenképp itatni kell vele vagy vizet vagy teát, pláne ha ilyen meleg van, nehogy vizhiányos legyen.
Igaz két óránként eszik a pici és biztos a szomjúság miatt, de azért adok neki teát, mert nálunk a víz az, amit nem nagyon fogad el. De lehet, hogy a cumisüveg miatt! AVENT-es! Úgyhogy majd kicserélem.


Lolka: Jobbulást a picinek! Mindjárt hat az az édeskömény!

Edina


Kép
medina83
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 19:56-kor.
Vendég
 


Lituka: Fel a fejjel! Nincs abban semmi rossz, hogy tápszerezned kell! Sajnos ilyen a természet. Van akinek van teje, van akinek nincs! Nagyon is jó anya vagy, ez az aggódalmadból is látszik!

Atizka: Próbáld ki az édesköményt! Nekem ez vált be mindenféle hülyeség után!
Nagyon édi a kis Emma!

Ma egész jó a tejem! Sikerült egy ciciből 60-at szopiznia!Eddig ez kettőből is lehetetlen volt. Használt a 2 óránkénti etetés és szerintem a fejés is, amit olvastam. Az a 7-7-5-5-3-3-1-1
Próbáljátok ki!!

És még egy sikerélmény! Sikerült a kiságyában elaltatnom! Napok óta nyüglödtünk már emiatt!
Az ágy felett álltam, simogattam a pofiját és folyton dumáltam hozzá! Már mindenféle baromságot összehordtam! :lol:
Úgy tűnik, hogy esti mesés lesz! :)

Edina


Kép
medina83
 
 


Pumpóka: Nagyon jó a képzelőerőm! :lol: :lol: :lol: Én is biztos szarrá röhögtem volna magam!

Nekem is 1-es AVENT-em van és nem jött be! Nagyon jó baba a kicsi lányod!

Edina


Kép
medina83
 
 


Medina - Nem ... semmit nem fogad el cumisüvegből.
Viszont érdekes, mennyire össze-vissza beszélnek az orvosok, mert a mienk meg pont azt mondja, hogy anyatejes babának teát semmiképp ne adjak, esetleg vizet, de csak ha igényli ..
Nah .. de akármit akarnék adni neki .. ő köszöni, nem kéri .. :roll: :roll:

Kép
szösszenet
 
 


Pumpóka - Én is jót nevettem :)

Medina -
Örülök a gyarapodó tejcinek!!! :) ÉS az ágyban alvás is szép előrelépés :) így tovább ;)

Kép
szösszenet
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?